CZ285207B6 - Zařízení k vytváření okraje tkaniny - Google Patents

Zařízení k vytváření okraje tkaniny Download PDF

Info

Publication number
CZ285207B6
CZ285207B6 CZ973668A CZ366897A CZ285207B6 CZ 285207 B6 CZ285207 B6 CZ 285207B6 CZ 973668 A CZ973668 A CZ 973668A CZ 366897 A CZ366897 A CZ 366897A CZ 285207 B6 CZ285207 B6 CZ 285207B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
leno
yarn
standing
yarns
needles
Prior art date
Application number
CZ973668A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ366897A3 (cs
Inventor
Werner Wanning
Karl-Heinz Seifer
Christoph Schwemmlein
Original Assignee
Klöcker-Entwicklungs-Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE19520500A external-priority patent/DE19520500C1/de
Application filed by Klöcker-Entwicklungs-Gmbh filed Critical Klöcker-Entwicklungs-Gmbh
Publication of CZ366897A3 publication Critical patent/CZ366897A3/cs
Publication of CZ285207B6 publication Critical patent/CZ285207B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03CSHEDDING MECHANISMS; PATTERN CARDS OR CHAINS; PUNCHING OF CARDS; DESIGNING PATTERNS
    • D03C7/00Leno or similar shedding mechanisms

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Looms (AREA)

Abstract

Zařízení (1) je určeno k vytváření okraje tkaniny se dvěma perlinkovými nitěmi (7a, 7b) a jednou stojatou nití (8). Pro perlinkové nitě (7a, 7b) a pro stojatou nit (8) jsou upraveny vodicí elementy. Perlinkové nitě (7a, 7b) se při křížení se stojatou nití (8) po každém druhém prohozu útku navzájem zkroutí. Vodicí elementy perlinkových nití (7a, 7b) a vodicí element stojaté nitě (8) jsou pro vytvoření prošlupu mezi perlinkovými nitěmi (7a, 7b) na jedné straně a stojatou nití (8) na druhé straně upevněny relativně vůči sobě vykývnutelně. Vodicí elementy pro vedení perlinkových nití (7a, 7b) nebo stojaté nitě (8) jsou vytvořeny jako jehly (3a, 3b, 2), přičemž obě jehly (3a, 3b) pro perlinkové nitě (7a, 7b) jsou uspořádány navzájem rovnoběžně se vzájemným odstupem v otočném držáku (4) tak, že jehla (2) pro stojatou nit (8) se může ponořit mezi jehly (3a, 3b) pro perlinkové nitě (7a, 7b).ŕ

Description

Zařízení (1) je určeno k vytváření okraje tkaniny se dvěma perlinkovými nitěmi (7a, 7b) a jednou stojatou nití (8). Pro perlinkové nitě (7a, 7b) a pro stojatou nit (8) jsou upraveny vodicí elementy. Perlinkové nitě (7a, 7b) se při křížení se stojatou nití (8) po každém druhém prohozu útku navzájem překříží. Vodicí elementy perlinkových nití (7a, 7b) a vodicí element stojaté nitě (8) jsou pro vytvoření prošlupu mezi perlinkovými nitěmi (7a, 7b) na Jedné straně a stojatou nití (8) na druhé straně upevněny relativně vůči sobě vykývnutelně. Vodicí elementy pro vedení perlinkových nití (7a, 7b) nebo stojaté nitě (8) jsou vytvořeny jako jehly (3a, 3b, 2). Obě jehly (3a, 3b) pro perlinkové nitě (7a, 7b) jsou uspořádány navzájem rovnoběžně se vzájemným odstupem v otočném držáku (4) a dráha pohybu jehly (2) pro stojatou nit (8) je uspořádána mezi jehlami (3a, 3b) pro perlinkové nitě (7a, 7b).
Zařízení k vytváření okraje tkaniny
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení k vytváření okraje tkaniny se dvěma perlinkovými nitěmi a jednou stojatou nití, přičemž pro perlinkové nitě a pro stojatou nit jsou upraveny vodicí elementy, přičemž perlinkové nitě se při křížení se stojatou nití po každém druhém prohozu útku navzájem překříží, přičemž vodicí elementy perlinkových nití a vodicí element stojaté nitě jsou pro vytvoření prošlupu mezi perlinkovými nitěmi na jedné straně a stojatou nití na druhé straně upevněny relativně vůči sobě vykývnutelně.
Dosavadní stav techniky
Zařízení pro vytváření perlinkového okraje jsou známá v nejrůznějších provedeních.
Ze spisu DE-GM 85 05 367 je známé zařízení k vytváření perlinkového okraje, které pracuje se dvěma perlinkovými nitěmi a jednou stojatou nití. Vedení perlinkových nití se u tohoto zařízení provádí šikmými štěrbinami, uspořádanými nad sebou překřížené v kulise, a jehlou, v níž je vedena stojatá nit. Nevýhodou tohoto zařízení je, že nitě mění svůj směr.
Ze spisu DE-OS 31 08 662 je rovněž známé zařízení k vytváření okraje tkaniny, u něhož je upravena otočná kulisa, v níž jsou vedeny obě perlinkové nitě. Nad otočnou kulisou je uspořádána jehla k vedení stojaté nitě. Nevýhodou tohoto zařízení je, že alespoň stojatá nit mění alespoň dvakrát ostře svůj směr.
Podobná konstrukce je uvedena ve spise DE 40 38 256, avšak i u této konstrukce alespoň stojatá nit mění ostře svůj směr, takže i u tohoto zařízení existuje při používání odpovídajících nití nebezpečí jejich přetržení.
Ze spisu US-PS 4 869 297 je známé zařízení v úvodu popsaného druhu. Toto zařízení má jednu svisle uspořádanou jehlu, která má na jedné straně očko k vedení stojaté nitě. Dále jsou zde uspořádány dvě perlinkové nitě, které jsou vedeny blokem opatřeným dvěma očky. Vzdálenost obou oček je přitom taková, že jehla se může ponořit mezi obě perlinkové nitě vedené zmíněným blokem. Pro provázání nití je blok proveden otočně.
Nevýhodou tohoto zařízení je, že stojatá nit v koncové poloze dvakrát ostře mění svůj směr, z toho jednou tehdy, když nit prochází očkem, a podruhé, když stojatá nit mění v oblasti dolního konce jehly blokem svůj směr. Zejména při použití kvalitativně méně hodnotných přízí nebo nití ze skleněných vláken vede toto provedení nevyhnutelné k přetržení nití.
Vzhledem k tomuto dosavadnímu stavu techniky je úkolem vynálezu vytvořit zařízení v úvodu popsaného druhu, u něhož nitě použité k vytváření okraje tkaniny nebudou měnit svůj směr tak, že by to mohlo vést k jejich přetržení.
Podstata vynálezu
Uvedený úkol splňuje zařízení k vytváření okraje tkaniny se dvěma perlinkovými nitěmi a jednou stojatou nití, přičemž pro perlinkové nitě a pro stojatou nit jsou upraveny vodicí elementy, přičemž perlinkové nitě se při křížení se stojatou nití po každém druhém prohozu útku navzájem překříží, přičemž vodicí elementy perlinkových nití a vodicí element stojaté nitě jsou pro vytvoření prošlupu mezi perlinkovými nitěmi na jedné straně a stojatou nití na druhé straně
- 1 CZ 285207 B6 upevněny relativně vůči sobě vykývnutelně, podle vynálezu, jehož podstatou je, že vodicí elementy pro vedení perlinkových nití nebo stojaté nitě jsou vytvořeny jako jehly, přičemž obě jehly pro perlinkové nitě jsou uspořádány navzájem rovnoběžně se vzájemným odstupem v otočném držáku a dráha pohybu jehly pro stojatou nit je uspořádána mezi jehlami pro perlinkové nitě.
Volným prostorem mezi oběma jehlami pro perlinkové nitě se dosáhne toho, že další jehla, která vede stojatou nit, se může ponořit mezi obě jehly pro perlinkové nitě, aniž by při tom ani perlinkové nitě ani stojatá nit musely měnit svůj směr. To znamená, že zařízením podle vynálezu mohou být zpracovány i problematické příze, popřípadě nitě ze skleněných vláken.
Otočným provedením držáku se perlinkové nitě při otevřeném prošlupu při otočení držáku navzájem zkroutí, to znamená tehdy, když jehla se stojatou nití a jehly s perlinkovými nitěmi nejsou v navzájem překříženém stavu, který bude v následujícím textu krátce označován jako „otevřená poloha“ jehel. „Zavřená poloha“ jehel nastane tehdy, když se jehly pro perlinkové nitě kříží s jehlou pro stojatou nit. To znamená, že zkroucení perlinkových nití se provede pouze při každé druhé změně prošlupu. To je výhodné proto, že tato vazba bude méně silná, než když se při každé změně prošlupu provede zkroucení, takže se prováže každá útková nit.
Vytvořením vodicích elementů nití jako jehel se dosáhne další výhody, která spočívá v tom, že nitě, například po svém přetržení, se bez problémů opět mohou dohonit tím, že totiž jedna jehla se prostrčí druhou jehlou ve formě trubky, na druhém konci se do ní vloží nit a protáhne jehlou ve formě trubky.
Podle dalšího provedení vynálezu je uspořádán zvláštní pohon pro vodicí elementy nití. V tomto případě pracuje zařízení nezávisle na brdovém listu tkacího stroje, čímž se otevře možnost provázání útkové nitě před tím, než brdové listy dosáhnou své příslušné koncové polohy, to jest zavřené polohy nebo otevřené polohy, jehel. Tím se zmenší odpad útkových nití. V úvahu rovněž však rovněž připadá i to, že zařízení bude poháněno prostřednictvím brdových listů, to znamená pohonem závislým na brdových listech. Pohon vodicích elementů nití obsahuje výkyvné rameno k uložení otočného držáku a výkyvné rameno pro vodicí element stojaté nitě. Výkyvná ramena se vykyvují prostřednictvím ojnic, které jsou otočně spojeny s hnacím klikovým hřídelem. Takto vytvořeným pohonem je zaručeno, že výkyvná ramena, a proto i na nich uspořádané vodicí elementy nití, se pohybují na způsob nůžek pro otevření prošlupu a pro uzavření prošlupu od sebe, popřípadě k sobě, přičemž v každé koncové poloze, tedy jak v otevřené poloze, tak i v zavřené poloze, dojde k prohozu útku.
Pro otočný držák je podle dalšího výhodného provedení vynálezu upraven excentrický pohon. Za tím účelem má držák osu procházející výkyvným ramenem, která je ve výkyvném ramenu uložena otočně, přičemž tato osa je na konci opatřena excentrickým kotoučem, kteiý je spojen táhlem s výkyvnou pákou, která je ovládána výkyvné vačkovým kotoučem.
Jak již bylo uvedeno výše, může se otočný držák otáčet pouze v otevřené poloze jehel, tedy nikoli v jejich zavřené poloze. Pro zajištění této skutečnosti je excentrický pohon spojen s klikovým hřídelem, a sice s převodovým poměrem 1:2. To znamená, že tímto převodovým poměrem je zaručeno, že zkroucení perlinkových nití, a proto i provázání útkové nitě, nastane pouze při každé druhé změně prošlupu, to znamená v otevřené poloze jehel.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladném provedení podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 znázorňuje celé zařízení v bokorysu,
-2 CZ 285207 B6 obr. 2 řez podél čáry Π-Π z obr. 1, přičemž pro přehlednost byla vypuštěna příslušná ložiska, obr. 3 schematicky montáž zařízení do tkacího stroje, obr. 4 a obr. 5 schematicky postup vytváření vazby a obr. 6 vazbu sestávající ze dvou perlinkových nití a jedné stojaté nitě.
Příklady provedení vynálezu
V následujícím budou vodicí elementy perlinkových nití označovány jako jehly pro per linkové nitě a vodicí zařízení pro stojatou nit jako jehla pro stojatou nit.
Zařízení 1, znázorněné na obr. 1 a 2, má skříň la a obsahuje jehlu 2 pro stojatou nit a pár 3 jehel 3a, 3b pro perlinkové nitě. Pár 3 jehel 3a, 3b pro perlinkové nitě je uložen v otočném držáku 4. Jehla 2 pro stojatou nit je uspořádána relativně vůči páru 3 jehel 3a, 3b pro perlinkové nitě tak, že tato jehla 2 pro stojatou nit se může ponořovat mezi jehly 3a, 3b pro perlinkové nitě, jak je znázorněno na obr. 1. Pohon 13 obsahuje výkyvná ramena 5 a 6, která jsou osami 11, 12 otáčení uložena otočně ve skříni la. Výkyvná ramena 5 a 6 jsou opatřena vždy jednou dírou 5a, 6a pro uložení otočného držáku 4, popřípadě jehly 2 pro stojatou nit, přičemž otočným držákem 4, respektive dírou 6a, jsou vedeny perlinkové nitě 7a, 7b, respektive stojatá nit 8, k příslušným jehlám 2, 3a, 3b. K vedení perlinkových nití 7a, 7b, respektive stojaté nitě 8, k příslušným jehlám 2, 3a, 3b jsou upraveny příslušné vodiče 9a, 9b, 10 nití.
Výkyvná ramena 5 a 6 jsou poháněna ojnicemi 14, 15, které jsou spojeny s klikovým hřídelem 16. Klikový hřídel 16 je opatřen dvěma excentry 16a, 16b. kterými se vyvolává pohyb na nich uspořádaných ojnic 14, 15 ve stejném okamžiku k sobě nebo od sebe.
Otočný držák 4 je spojen s excentrickým pohonem 17. Otočný držák 4 má dutý hřídel 18, který je otočně uložen v díře 5a výkyvného ramena 5. Na konci dutého hřídele 18 je umístěn excentrický kotouč 19. Dutý hřídel 18 slouží rovněž k průchodu perlinkových nití 7a, 7b. Pro pohon excentrického kotouče 19 je upraveno táhlo 20, které je spojeno s výkyvnou pákou 21. Spojení táhla 20 s excentrickým kotoučem 19 na jedné straně a s výkyvnou pákou 21 na druhé straně je provedeno vždy prostřednictvím kulového kloubu 20a. Výkyvná páka 21, která je otočně uložena prostřednictvím osy 21a ve skříni la, je opatřena vodicí kladkou 21b, která spolupracuje s vačkovým kotoučem 22 opatřeným vačkou 22a tak, že výkyvná páka 21 se vačkou 22a vačkového kotouče 22 při otáčení vačkového kotouče 22 vychyluje. Pohon vačkového kotouče 22 je proveden řemenem 23. Pro pohon řemene 23 je na klikovém hřídeli 16 uspořádán výstupní člen 16c. Mezi výstupním členem 16c a vačkovým kotoučem 22 je převodový poměr 1:2. To znamená, že vačkový kotouč 22 vykoná při celé otáčce výstupního členu 16c pouze polovinu otáčky. Pro návrat výkyvné páky 21 do výchozí polohy slouží vratná pružina 24.
Způsob činnosti zařízení 1 je takový, že ojnicemi 14, 15 se po každém prohozu útku výkyvná ramena 5, 6 bud’ pohybují k sobě, takže jde o zavřenou polohu jehel 2, 3a, 3b, nebo od sebe, takže jde o otevřenou polohu jehel 2, 3a, 3b. Otáčení jehel 3a, 3b pro perlinkové nitě otočným držákem 4 se provede pouze při otevřeném prošlupu, to znamená v otevřené poloze, v níž jehla 2 pro stojatou nit není ponořena mezi oběma jehlami 3a, 3b pro perlinkové nitě. To však rovněž znamená, že zkroucení perlinkových nití 7a, 7b při překřížení stojatou nití 8 nastává pouze při každém druhém prohozu útku. Aby bylo zaručeno, že ke zkroucení dojde pouze při každém druhém prohozu útku, je zvolen převodový poměr mezi výstupným členem 16c a vačkovým kotoučem 22 o velikosti 1:2. Nachází-li se vačka 22a vačkového kotouče 22 v kontaktu s vodicí kladkou 21b, vychýlí se výkyvná páka 21 ve směru šipky 25. Přitom se excentrický kotouč 19
-3 CZ 285207 B6 vychýlí z roviny zobrazení ve směru šipky 26. Úhel vykývnutí excentrického kotouče 19 přitom činí přibližně 180°.
Na obr. 3 je znázorněno uspořádání zařízení 1 vzhledem k brdovým listům 28, 29. Zařízení J je uspořádáno z hlediska osnovního vratidla 27 před brdovými listy 28, 29, které nesou nitěnky 33 pro osnovní nitě 34. Zařízení 1 je na tkacím stroji upevněno prostřednictvím příčky 30. Z obr. 3 je rovněž patrný paprsek 31, sloužící k přiražení útkové nitě, která není znázorněna. Hotová tkanina se navíjí na zbožové vratidlo 32.
Postup zkracování perlinkových nití 7a, 7b při zkřížení se stojatou nití 8, a tudíž vznik okraje tkaniny je znázorněn na obr. 4 a 5, na nichž je celé zařízení 1 zobrazeno pouze schematicky. V poloze jehel 3a, 3b pro perlinkové nitě relativně vůči jehle 2 pro stojatou nit, znázorněné na obr. 4, je prošlup otevřený. Po prohozu útkové nitě, která není znázorněna, se otočný držák 4 pootočí o 180°. Proto se obě perlinkové nitě 7a, 7b navzájem zkroutí s provázáním útkovou nití a při křížení stojatou nití 8.
Potom se jehly 2, 3a, 3b přemístí do polohy, znázorněné na obr. 5. Po dalším prohozu útku se jehly 2, 3a, 3b opět uvedou do polohy, znázorněné na obr. 4, načež se opět provede pootočení otočného držáku 4, avšak nyní v opačném směru než při prvním zkroucení.
Přitom vznikne vazba podle obr. 5, z níž je patrné, že pouze každá drahá útková nit 35 je provázána zkroucením obou perlinkových nití 7a, 7b. To vyplývá z toho, že v poloze, znázorněné na obr. 5, nemůže dojít k otočení pára 3 jehel 3a, 3b pro perlinkové nitě.
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (8)

1. Zařízení k vytváření okraje tkaniny se dvěma perlinkovými nitěmi a jednou stojatou nití, přičemž pro perlinkové nitě a pro stojatou nit jsou upraveny vodicí elementy, přičemž perlinkové nitě se při křížení se stojatou nití po každém drahém prohozu útku navzájem překříží, přičemž vodicí elementy perlinkových nití a vodicí element stojaté nitě jsou pro vytvoření prošlupu mezi perlinkovými nitěmi na jedné straně a stojatou nití na drahé straně upevněny relativně vůči sobě vykývnutelně, vyznačující se tím, že vodicí elementy pro vedení perlinkových nití (7a, 7b) nebo stojaté nitě (8) jsou vytvořeny jako jehly (3a, 3b, 2), přičemž obě jehly (3a, 3b) pro perlinkové nitě (7a, 7b) jsou uspořádány navzájem rovnoběžně se vzájemným odstupem v otočném držáku (4) a dráha pohybu jehly (2) pro stojatou nit (8) je uspořádána mezi jehlami (3a, 3B) pro perlinkové nitě (7a, 7b).
2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že jehly (3a, 3b, 2) kvedení perlinkových nití (7a, 7b), popřípadě stojaté nitě (8), jsou vytvořeny ve tvaru trubky.
3. Zařízení podle jednoho z nároků la2, vyznačující se tím, že jehly (2, 3a, 3b) jsou opatřeny pohonem (13, 17).
4. Zařízení podle jednoho z nároků laž3, vyznačující se tím, že pohon (13) obsahuje výkyvné rameno (5) pro otočný držák (4) a výkyvné rameno (6) pro jehlu (2) stojaté nitě (8).
-4 CZ 285207 B6
5. Zařízení podle jednoho z nároků laž 4, vyznačující se tím, že výkyvná ramena (5, 6) jsou vykývnutelná ojnicemi (14, 15), přičemž ojnice (14, 15) jsou spojeny s hnaným klikovým hřídelem (16).
6. Zařízení podle jednoho z nároků laž5, vyznačující se tím, že otočný držák (4) obsahuje excentrický pohon (17).
7. Zařízení podle jednoho z nároků laž 6, vyznačující se tím, že otočný držák (4) obsahuje dutý hřídel (18) procházející výkyvným ramenem (5), který je otočně v tomto výkyvném ramenu (5) uložený, přičemž dutý hřídel (18) je na konci opatřen excentrickým kotoučem (19), který je spojen táhlem (20) s výkyvnou pákou (21), která je výkyvné ovladatelná vačkovým kotoučem (22).
8. Zařízení podle jednoho z nároků laž7, vyznačující se tím, že excentrický pohon (17) je spojen s klikovým hřídelem (16) v převodovém poměru 1:2.
CZ973668A 1995-05-19 1996-03-23 Zařízení k vytváření okraje tkaniny CZ285207B6 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19518427 1995-05-19
DE19520500A DE19520500C1 (de) 1995-05-19 1995-06-03 Vorrichtung zur Bildung einer Gewebekante

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ366897A3 CZ366897A3 (cs) 1998-03-18
CZ285207B6 true CZ285207B6 (cs) 1999-06-16

Family

ID=26015290

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ973668A CZ285207B6 (cs) 1995-05-19 1996-03-23 Zařízení k vytváření okraje tkaniny

Country Status (6)

Country Link
US (1) US5857495A (cs)
EP (1) EP0826079B1 (cs)
JP (1) JP3232100B2 (cs)
CZ (1) CZ285207B6 (cs)
DE (1) DE59602107D1 (cs)
WO (1) WO1996036751A1 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1996036751A1 (de) * 1995-05-19 1996-11-21 Klöcker-Entwicklungs-Gmbh Vorrichtung zur bildung einer gewebekante
BE1015461A6 (nl) * 2003-03-18 2005-04-05 Picanol Nv Inrichting voor het vormen van een zelfkant aan een weefsel.
JP2014015699A (ja) 2012-06-12 2014-01-30 Tsudakoma Corp 織機の耳形成装置
JP6071391B2 (ja) * 2012-06-13 2017-02-01 津田駒工業株式会社 織機の耳形成装置

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1563842A (cs) * 1968-01-18 1969-04-18
US3794083A (en) * 1972-04-28 1974-02-26 Fieldcrest Mills Inc Selvage forming apparatus for looms
CH595490A5 (cs) * 1976-03-25 1978-02-15 Rueti Ag Maschf
DE3108662A1 (de) * 1981-03-07 1982-09-23 Gebrüder Schmeing, 4280 Borken Vorrichtung zur herstellung einer gewebe-schnittleiste
DE8505367U1 (de) * 1985-02-25 1985-05-30 Klöcker-Entwicklungs-GmbH, 4280 Borken Vorrichtung zur Herstellung einer mit einer Bindung versehenen Gewebekante
BE1000443A4 (nl) * 1987-03-30 1988-12-06 Picanol Nv Inrichting voor het vormen van een zelfkant, respektievelijk zelfkanten, aan weefsels.
EP0319182B1 (en) * 1987-11-30 1993-09-29 EIC Laboratories, Inc. Overcharge protection of secondary, non-aqueous batteries
IT1238228B (it) * 1989-12-01 1993-07-12 Roberto Spanevello Dispositivo per un'efficace legatura a giro inglese del bordo lateraledi un tessuto in un telaio tessile
BE1004954A3 (nl) * 1991-06-18 1993-03-02 Picanol Nv Inrichting voor het aandrijven van een randdradenmechanisme bij weefmachines.
WO1996036751A1 (de) * 1995-05-19 1996-11-21 Klöcker-Entwicklungs-Gmbh Vorrichtung zur bildung einer gewebekante

Also Published As

Publication number Publication date
CZ366897A3 (cs) 1998-03-18
JPH11505298A (ja) 1999-05-18
WO1996036751A1 (de) 1996-11-21
JP3232100B2 (ja) 2001-11-26
DE59602107D1 (de) 1999-07-08
EP0826079B1 (de) 1999-06-02
US5857495A (en) 1999-01-12
EP0826079A1 (de) 1998-03-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101346499A (zh) 用于制造带、尤其是织入导电细丝具体为天线细丝的标签带的导纬针织带机
RU2182938C2 (ru) Устройство для контроля нитей основы при изготовлении тканей перевивочного переплетения на станке для производства текстильных изделий
CZ202798A3 (cs) Zařízení pro tvoření perlinkového okraje, zejména pro tkací stroj
CZ200452A3 (cs) Název neuveden
CZ285207B6 (cs) Zařízení k vytváření okraje tkaniny
JP3470276B2 (ja) テリー織機におけるリードおさ打ち位置用選択指令伝達機構
JP3425432B2 (ja) テリー織機
US3339589A (en) Sley motion for terry loom
US3441059A (en) Loom having variable stroke weft thread clamp
JPH0135102B2 (cs)
US3519029A (en) Needle loom
JPH06299444A (ja) 織 機
CZ288784B6 (cs) Způsob ovládání elektromotoru zařízení na vytváření perlinkového okraje
JPH03185148A (ja) 織布側縁部のからみ織り装置
CZ300042B6 (cs) Zarízení k ovládání osnovních nití na tkacím stroji pro výrobu perlinkových tkanin
GB1570426A (en) Method and apparatus for controlling weft threads
CS196342B2 (en) Method of and apparatus for forming fabric selvedge
JPH0154454B2 (cs)
US7451788B2 (en) Apparatus and method for weaving leno fabric
TW202020248A (zh) 用於無梭子紡織機的緯紗切割裝置
JPH0431261Y2 (cs)
US3444899A (en) Filling yarn mixing mechanism
EP0127184A1 (fr) Machine à tisser
US4022254A (en) Weft yarn control device
DE19520500C1 (de) Vorrichtung zur Bildung einer Gewebekante

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic