CZ219693A3 - Process and apparatus for producing reinforced matting - Google Patents
Process and apparatus for producing reinforced matting Download PDFInfo
- Publication number
- CZ219693A3 CZ219693A3 CZ932196A CZ219693A CZ219693A3 CZ 219693 A3 CZ219693 A3 CZ 219693A3 CZ 932196 A CZ932196 A CZ 932196A CZ 219693 A CZ219693 A CZ 219693A CZ 219693 A3 CZ219693 A3 CZ 219693A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- wire
- longitudinal
- wires
- welding
- bending
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B21—MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
- B21F—WORKING OR PROCESSING OF METAL WIRE
- B21F27/00—Making wire network, i.e. wire nets
- B21F27/08—Making wire network, i.e. wire nets with additional connecting elements or material at crossings
- B21F27/10—Making wire network, i.e. wire nets with additional connecting elements or material at crossings with soldered or welded crossings
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B21—MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
- B21F—WORKING OR PROCESSING OF METAL WIRE
- B21F27/00—Making wire network, i.e. wire nets
- B21F27/12—Making special types or portions of network by methods or means specially adapted therefor
- B21F27/14—Specially bending or deforming free wire ends
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Wire Processing (AREA)
- Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)
Description
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu a zařízení k výrobě výztužné rohože ze soustavy podélných drátů a příčných drátů navzájem svařených do křížových bodů mřížky s koncovou částí příčných drátů přečnívající přes okrajové podélné prvky, přičemž alespoň jedna z přečnívajících částí příčných drátů je ohnutá v rovině mřížky do smyčky k okrajovému podélnému prvku a je s ním pomocí kontinuálně pracující vícebodové svářečky svařena.
.Dosavadní stav techniky
Z AT - PS 373 513 je znám postup výroby výztužné rohože uvedeného typu, u něhož se zavádí prefabrikovaný příčný drát s koncovou částí ohnutou do podoby smyčky do vícebodové svářečsky, což vyžaduje dodatečné výrobní náklady, přičemž příčné dráty jsou pro ohnutý konec také obtížně manipulovatelné, případně se skladují v zásobním skladu.
Podstata vynálezu
Úkol vynálezu spočívá ve vytvoření způsobu a zařízení, které umožní vyrobit kontinuálně výztužné rohože v úvodu uvedeného typu. Tento úkol 3e podle vynálezu vyřeší tím, že se ,zavedou
-p-ř-ímé-_přf_čné__d_rálx,___potom se alespoň jedna část příčného drátu přečnívající krajní podélný drát před linií svařování svářečky ohne do smyčky ke krajnímu podélnému drátu a nakonec se v linii svařování současně se svářením podélných drátů a příčných drátů svaří konec smyčky s krajním podélným drátem.
Vynález umožňuje jednoduše produkovat mříže s oky kontinuálně probíhajícím výrobním postupem. Zoůsobem podle vynálezu se zvláště odstraňují všechny uvedené nevýhody známých postupů a vedle toho se zvyšuje výrobní kapacita.
V rámci vynálezu se přednostně dodávají ze skladu přímé příčné dráty a zavádí se do svářečky. Podle dalšího znaku vynálezu, který se může využívat alternativně nebo doplňkově se drát vytáhne ze svazku, vyrovná se a zavede se příčně k dráze posunu podélného drátu, načež se zkrátí ria délku oříčného drátu.
\
Předmětem vynálezu je rovněž zařízení vhodné k provádění způsobu se zařízením k dopravě podélných drátů a krajních podélných drátů, zařízením k dopravě zkrácených příčných drátů ze skladu ve směru dráhy posunu podélných drátů a/nebo zařízením k dodání příčnéhčfze svazku příčně k dráze posunu podélných drátů a k oddělení jednotlivých příčných drátů a se svářečkou ke svaření příčných drátů s .podélnými dráty. Toto zařízení má podle vynálezu následující znaky. Za zařízením k dopravě příčných drátů je zařazeno ohýbací zařízení k ohnutí alespoň jedné části příčného drátu přečnívající krajní podélné dráty do smyčky. Toto ohýbací zařízení je opatřeno přenosovým zařízením k přenosu příčného drátu opatřeného smyčkou do svářečky. Svářečka má v oblasti alespoň jednoho krajního podélného drátu hlavu ke sváření smyček, kterpu se sváří připojené ohnuté konce ok s krajn-ím.-po— dělným drátem.
Výhodné je opatřit okraj mřížky alespoň jedním ohýbacím zazáří zením, přičemž podle jiného znaku vynálezu je ohýbací zařízení ke změně směru ohybu posuvné ve směru posunu podélného drátu.
Podle vynálezu má ohýbací zařízení otočný ohýbací kotouč s excentrickým ohýbacím nástrojem a centrální ohybovou šablonu ležící proti ohýbacímu kotouči, která je přednostně výsuvná kolmo k dráze posunu podélného drátu ze své pracovní polohy do klidové polohy, ve které uvolňuje dráhu příčnému drátu a smyčce příčného drátu. Doplňkově nebo alternativně mohou být také ohýbací kotouč nebo ohýbací' nástroj výsuvné z pracovní polohy do klidové polohy, ve které je uvolněna dráha pro příčný drát včetně jeho smyčky.
Podle jiného znaku je každá hlava ke sváření smyček posuvná ve směru posunu podélného drátu k přizpůsobení různé velikosti smyček.
Ke zvýšení bezpečnosti a přesnosti výroby má přenosové zařízení svěrné čelisti, které uchopí příčný drát při ohýbání v ohýbacím zařízení a slouží současně k přenesení příčného drátu do svářečky.
V rámci vynálezu může být každá okrajová hlava napájena svařovacím proudem společné s hlavou ke sváření smyček, což je vhodné pro vícebodové sváření.
Popis obrázků na výkrese
Další znaky vynálezu jsou v dalším podrobně objasněny na příkladu provedení pomocí výkresu, na kterém je schématicky v půdoryse zQbrazeno. zařízení podle vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Pomocí posuvného zařízení J. se soustava podélných drátů L zavede ve směru šipky podél horizontálního pásu do ohýbačky a svářečky. Podélné dráty L mají vzájemnou rozteč, která se volí podle požadované velikosti oka vyráběné mřlžky~'GT“Na_'o1oou ~'~ bočních krajích soustavy podélných drátů L je umístěn krajní podélný drát l\ jehož průměr je shodný s průměrem podélných drátů L ve vnitřním obvodu mřížky nebo se může od tohoto průměru lišit přičemž se voli průměr krajního podélného drátu L'přednostně menší než průměr podélného drátu L ve vnitřním obvodu mřížky.
- 4 Ze 3kladu 2 výhodně umístěného nad soustavou podélných drátů L se zkrácené a připravené příčné dráty jednotlivě předají jen schematicky zobrazenému dopravnímu zařízení ^3. Dopravní zařízení 3 sestává například z nekonečného dopravního řetězu, který je poháněn hnacím hřídelem 4 a příčné dráty se dopravují s roztečí mezi sebou pomocí neznázorněného unašeče ve směru druhé šipky ?2 linií ohybu B-B, případně B*-B 'v ohýbačce a svařovačce podle vynálezu. V rámci vynálezu je také možné umístit sklad 2 příčných drátů a dopravní zařízení 3. pod rovinou podélných drátů L, takže se také mohou příčné dráty v lini ohybu B-B, případně B/- B;' přivést pod podélné dráty L, L.'
Obrázek rovněž ukazuje zásobní cívku pro svazek V drátu umístěnou po straně posouvajícího se pásu podélných drátů L. Pomocí vysunovacího zařízení 6 se vytáhne drát D ze svazku V drátů, zavede se ve směrovém zařízení 7' nasměrovaný příčně k posouvajícímu se pásu podélného drátu L do směru třetí šipky podél zásuvné linie A-A a návazně se pomocí řezacího zařízení 8 zkrátí na druhý příčný drát Zásuvné linie A-A může v rámci vynálezu probíhat pod a/nebo nad svazkem podélných drátů L, takže příčné dráty se mohou uspořádat rovněž jen pod, nebo jen nad, jakož také střídavě nad a pod svazkem podélných drátů L.
V rámci vynálezu je také možné vytvořit druhou zásuvnou linii přemístěnou k umožnění bočního zavedení dalšího příčného drátu z další zásobního cívky pomocí dalšího vysunovacího zařízení, čímž se zvýší pro rychleji pracující svářečky produktivita zařízení.
Ze zasouvací linie A-A se druhý příčný drát pomocí jen schematicky zobrazeného zařízení 9, k přenosu přenese do linie B-B;, případně B.'- B/ohybu. V linii ohybu B-B;, případně BB* se příčné dráty případně uchopí kleštěmi rovněž jen schematicky zobrazeného přenosového zařízení 10. Pomocí ohýbacího zařízení 11, které je umístěno bočně podél soustavy podélných drátů L, se části Ξ oříčných drátů vyčnívající přes krajní podélné dráty L ohnou do smyčky S ve směru ke krajnímu podélnému c
y drátu L>'. Po ohýbání se příčné dráty opatřené smyčkou
S převedou přenosovým zařízením podle šesté šipky -7 ůo linie G-C svařování.
Ohýbací zařízení 11 sestává například z ohýbacího kotouče 12 otočného ve směru zdvojené páté šipky který nese excentricky umístěný ohýbací nástroj I j, který se z pracovní polohy kolmé k dráze posunu podélných drátů L zatahuje zpět do klidové polohy v ohýbacím kotouči 12, aby se umožnilo pomocí přenosového zařízení 10 přenosu příčných drátů ^1’ případně do linie G-G. svařování. Proti leží centrální ohybová šablona 14 lícující s osou ohýbacího kotouče 12, kolem které se ohýbají části E příčného drátu a musí být vytvarována podle požadovaného tvaru smyčky S, S* příčného drátu. Centrální ohybovou šablonu 14 lze rovněž ze své pracovní polohy kolmo k pohybu posunu podélných drátů L ve vertikálním směru zatáhnout do klidové polohy tak daleko, až ohybová šablona 14 nezajišťuje přísun příčných drátů případně z linie E-E vložení do linie B-B ohybu, a rovněž nezajišťuje převedení příčných drátů z linie
B-B případně B-s/ohybu do linie G-G svařování.
Ohýbací zařízení 11 jsou vybavena tak, že v rámci vynálezu mohou být části E příčných drátů ohnuty do druhé smyčky S* rovněž proti směru šipky P^ posunu podélného -drátu, jak je na výkrese znázorněno plnou tloušťkou čáry, jakož také ve směru šipky P^ posunu podélného drátu, jak je na obrázku znázorněno čerchovaně.
K výměně směru ohybu mohou být Ohýbací zařízení 11 posuvná ve směru šipky P^ posunu podélného drátu. Je však také možné nechat při změně směru ohybu místně pevné ohýbací zařízení 11 k zavedení přímých příčných drátů do linie B*- B*ohybu, která lež-í--vid-ěnO“Ve-Smě-FU“”ši^k-y—ρηβά^-ρύν-οΒη-ί--1ίη-ΐ-ί—B=B--ohy_bu--a---P-ř-e-d centrální ohybovou šablonou 14. V rámci vynálezu je rovněž možné s pomocí obou ohýbacích zařízení 11 ohnout obě.smyčky S, případně 3? na· příčném drátu ve stejném smyslu, jakož protisměrně, to znamená smyčku á příčného drátu proti směru posunu podélného drátu podle šipky P^ a druhou smyčku S* proti směru šipky Pkterá určuje posun podélného drátu.
-εν linii G-C svařování je umístěna vysokokapacitní svářečka 1£, která je vybavena jen schématicky zobrazenými vnitřními svařovacími hlavami 16 ke svaření příčných drátů a Q2 se v^e~ mi podélnými dráty L ve vnitřním obvodu mřížky a dvěma rovněž jen schématicky zobrazenými okrajovými svařovacími hlavami ljT ke svaření příčných drátů s oběma krajními podélnými dráty L*. Svářečka 15 může pracovat metodou vícebodového svařování nebo jednobodového svařování.
Vnitřní svařovací hlavy 16 a rovněž okrajové svařovací hlavy 17 sestávají z horní elektrody umístěné nad soustavou podélných drátů L a spodní elektrody umístěné pod svazkem podélných drátů L. Elektrody se podle použité metody sváření napájí svařova cím proudem a jsou mezi sebou vhodně elektricky spojeny. Horní elektroda a/nebo spodní elektroda vnitřních svařovacích hlav 16 a okrajových svařovacích hlav 17 se v pracovním taktu svářečky 15 přednostně spouští a zvedají kolmo k dráze posunu podélných drátů a jsou vybaveny potřebnýui. svařovacím tlakem.
Ke svaření smyček S s konci ohnutými proti šipce určující směr posunu podélného drátu s krajními podélnými dráty L' slouží dvě přední hlavy 18 k sváření smyček, které jsou umístěny viděno ve směru posunu podélných drátů podle šipky, před _______ linií G-G. svařování, lícují s okrajovými svařovacími hlavami 17 a k přizpůsobení velikosti svařované smyčky S jsou posuvné ve směru šipky P^ určující posun podélných drátů. Ke svaření smyček S s konci ohnutými ve směru posunu podélného drátu podél šipky P^ slouží dvě zadní hlavy 19 ke sváření smyček, které jsou umiste ny viděno ve směru šipky P^ za linií C-C svařování, rovněž lícují s okrajovými svařovacími hlavami a rovněž jsou.posuvné ve směru šipky P^.
Všechny hlavy 18, 19 ke sváření smyček sestávají z horní a spodní elektrody, které se přednostně zdvíhají a klesají v pracovním taktu svářečky 1? s odpovídajícími elektrodami. okrajové svařovací·hlavy 17.
Ke svaření smyčky 3 s krajními podélnými dráty L nastávají podle vynálezu následující tři možnosti:
a) každá přední 'hlava 18 ke sváření smyček je opatřena vlastním zásobo váním svářecím proudem a jen ve vztahu, ke- zdvihu a poklesu je mechanicky sdružena s odpovídající okrajovou svařovací hlavou 12, od niž je však zcela elektricky oddělena.
Sváření tedy nastává bodovým svářením v každém křížovém bočLě K2» Který se vytváří mezi koncem ohnuté smyčky Sakrajním podélným drátem L, odděleně.
b) Na každém okraji mřížky mají hlava 18, ke sváření smyček a okrajová svařovací hlava 17 společné zásobování svářecím proudem, pracují tedy vícebodovým svářením. Obě hlavy 18, 12 jsou ve, vztahu na zdvih a pokles mezi sebou mechanicky sdruženy, avšak jsou elektricky odděleny od vnitřní svařovací hlavy 16. Přitom teče svařovací proud z jednoho pólu svářecího transformátoru, například nejprve krizovým bodem K^, který je vytvořen mezi krajním podélným drátem L' a příčným drátem (^2» potom : v’ je veden přes proudový můstek ve směru šipky a obě vzájemně si odpovídající elektrody obou hlav 18, 1.7, které se nachází na téže straně svazku podélných drátů, do druhého křížového bodu Kg a konečně zpět na druhý pól svářecího transformátoru.
c) Obě přední hlavy 18 ke sváření smyček mají společné zásobování svářecím proudem a pracují rovněž vícebodovým svařováním.
i
Obě přední hlavy 18 ke sváření smyček jsou s okrajovými svařovacími hlavami 22 sdruženy jen mechanicky vzhledem ke společnému zdvihu a poklesu, elektricky jsou však od těchto hlav 17 odděleny. Svářecí proud teče například z jednoho pólu svářecího transformátoru nejprve druhým křížovým bodem na jednom okraji mřížky, pak přes proudový můstek rovnoběžně s linií C-C svařování, který spojuje oběelektrody obou předních Elav”T8j”ke” svaření “ srny č¥k^ůiaTé zajíci “se“ha'“t”é‘že“s~traně'~sou= ~ stavy podélných drátů L, nakonec teče druhým křížovým bodem K2 na druhém okraji mřížky a poté k druhému pólu svářecího transformátoru.
Analogickým postupem se svaří pomocí zadní hlavy 19 ke sváření smyček v třetím křížovém bodě Kj druhé smyčky S* ohnuté svým koncem ve směru šipky P·^ s krajním podélným drátem L.
Volba optimální svařovací metody závisí v podstatě na konstrukci vyráběné výztužné mříže, zvláště na vzdálenosti krajních podélných drátů L* k sousedním podélným drátům L ve vnitřním obvodu mříže a na poměru tlouštky materiálu v křížových bodech ~1» —3 tlouštce materiálu v obvyklých křížových bodech podél linie C-C svařování ve vnitřní oblasti mříže.
Rozumí se, že vynález není omezen na uvedený příklad provedení, může se mnohokrát v rámci společné vynálezecké myšlenky různě obměňovat. Zvláště je možné umístit na každém okraji svazku podélných drátů L více ohýbacích zařízení 11 k současnému ohýbání více příčných drátů, přičemž jsou ohýbací zařízení uspořádána ve směru šipky za sebou.
V rámci vynálezu je dále možné při výrobě výztužné mříže s dvěma hustě stojícími krajními podélnými dráty Lz tvořícími podélný krajní prvek ohnout smyčky až k vnitřnímu z obou krajních podélných drátů L*, doplňkové hlavy ke svařování smyček umístit jak před, jakož také za linii C-C svařování a smyčku svařit s oběma nebo jen s jedním z obou krajních podélných drátů l”.
I
Ohýbací zařízení 11 může v rámci vynálezu také sestávat z ohýbacího kotouče 12, který nese vedle excentrického ohýbacího nástroje 13 také centrální ohybovou šablonu 14, přičemž ohýbací talíř 12 je opět z důvodu změny směru ohybu posuvný ve směru šipky ?1Φ
V rámci vynálezu je dále možné vytvarovat jen na jedné straně příčného drátu s pomocí ohýbacího a svářecího zařízení část E příčného drátu do smyčky svařené s podélným drátem a na druhé straně stejný příčný drát v části E příčného drátu buň ponechat rovný, nebo jej opatřit smyčkou, kroužkem, koncovým hákem ohnutým do L nebo podobně vytvarovaným koncovým hákem, které nejsou svařeny s krajním podélným drátem.
V rámci vynálezu je konečně možná v dalším pracovním postupu pro sváření pomocí ohraňovacího zařízení svinout smyčky 3, případně S' z roviny oříčného drátu ve směru k rovině podélného drátu. Svinutými smyčkami se umožňuje Odkládání, heotočené a o 130° kolem své podélné osy otočené výztužné mřížky Q na hromadu do 3ebe vyčnívajícími soustavami podélných, případně příčných drátů sousedních mřížek G.
Claims (14)
1) Způsob k výrobě výztužné rohože z mezi sebou svařených sou-'' stav podélných a příčných drátů do křížových bodů mřížky s koncovými částmi příčného drátu přečnívajícími krajní podélné dráty, z nichž alesooň jedna se v rovině mřížky ohne ve tvaru smyčky ke krajnímu podélnému drátu a svaří se s ním, za použití kontinuálně pracující svářečky vyznačující se tím, že se zavedou přímé příčné dráty, potom se alespoň jedna část příčného drátu přečnívající krajní podélný drát před linií svařování svářečky ohne do smyčky ke krajnímu podélnému drátu a nakonec se v linii svařování současně se svařením podélných drátů a příčných drátů svaří' konec smyčky s krajním podélným drátem.
2) Způsob podle nároku li) vyznačující se tím, že se přímé příčné dráty oddělí ze skladu a zavedou do svářečky.
3) Způsob podle nároků 1),2) vyznačující se tím, že se drát vytáhne ze svazku, vyrovná se a zavede se příčně k dráze posunu podélného drátu, načež se drát zkrátí na délku příčného drátu.
4) Zařízení k provádění způsobu podle jednoho z nároků 1) až 3) se zařízením k dopravě podélných drátů a krajních podélných . drátů podél dráhy posuvu podélných drátů, zařízením k dopravě zkrácených příčných drátů ze skladu ve směru dráhy posuvu podélných drátů a/nebo se zařízením k přivedení příčných drátů ze svazku příčně k dráze posunu podélných drátů a k oddělení jednotlivých příčných drátů a se svářečkou.ke svaření příčných drátů s podélnými dráty, vyznačující se tím, že je za zařízením k dopravě příčných drátů (3, 9) v směru posunu podélných drátů podle šipky(?^) zařazeno ohýbací zařízení (11), které je opatřeno přenosovým zařízením (10), a svářečka (15) má v obvodu alespoň jednoho krajního podélného drátu (n) hlavu (18, 19) ke sváření smyček.
- 11
5) Zařízení podle nároku 4) vyznačující se tím, že okraj mřížky (G) je ooatřen alespoň jedním ohýbacím zařízením (11),.
6) Zařízení podle nároku 4_) nebo 5) vyznačující ,se. tím, že ohýbací zařízení (lil je posuvné ve směru posunu podélného drátu podle šipky (P^),.
7) Zařízení podle jednoho z nároků 4) až 6) vyznačující se tím, že ohýbací zařízení (11) má otočný ohýbací kotouč (121 s excentrickým ohýbacím nástrojem (13)/ a proti ohýbacímu kotouči (12) ležící centrální ohybovou šablonou (14).
8) Zařízení podle nároku 7) vyznačující se tím, že ústřední ohybová šablona (14) je posuvná kolmo k dráze posunu podélných drátů ze své pracovní polohy do klidové polohy.
9) Zařízení podle nároku 7) nebo 8) vyznačující se tím, že ohýbací kotouč (12) nebo ohýbací nástroj (13); je posuvný z pracovní polohy do klidové polohy.
10) Zařízení podle jednoho z nároků 4) až 9) vyznačující se tím, že každá hlava (18, 19)· ke sváření smyček je posuvná ve směru posunu podélného drátu podle šipky (P^).
11) Zařízení podle jednoho z nároků 4) až 10) vyznačující se tím, že přenosové zařízení (10) má svěrné čelisti.
12) Zařízení podle jednoho z nároků 4) až 11) vyznačující se tím, že každá hlava (18, 19) ke sváření smyček je napájena svářecím proudem.
13) Zařízení podle jednoho z nároků 4) až 11) vyznačující se tím, že při umístění hlavy (18, 19).· ke sváření smyček na každém okraji mřížky jsou protilehlé hlavy (18, 19) ke sváření smyček napájeny svářecím proudem v páru.
14) Zařízení podle jednoho z nároku 4-) až 11) vyznačující se tím, že každá hlava (18, 19) ke sváření smyček je napájena«svářecím proud-em^-s-po léčně-.-s-okr-a-jo vou.....svaóov.-cí· hlavou vl7-)>.'- ?Jjti -—aorokát
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
AT0031692A AT402033B (de) | 1992-02-20 | 1992-02-20 | Verfahren und anlage zum herstellen von bewehrungsgittermatten |
PCT/AT1993/000013 WO1993016825A1 (de) | 1992-02-20 | 1993-02-03 | Verfahren und anlage zum herstellen von bewehrungsgittermatten |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ219693A3 true CZ219693A3 (en) | 1994-08-17 |
Family
ID=3487338
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ932196A CZ219693A3 (en) | 1992-02-20 | 1993-02-03 | Process and apparatus for producing reinforced matting |
Country Status (11)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5446254A (cs) |
EP (1) | EP0584296B1 (cs) |
JP (1) | JPH06506875A (cs) |
KR (1) | KR100306555B1 (cs) |
AT (2) | AT402033B (cs) |
CZ (1) | CZ219693A3 (cs) |
DE (1) | DE59303837D1 (cs) |
GR (2) | GR940300017T1 (cs) |
SK (1) | SK114593A3 (cs) |
TW (1) | TW213423B (cs) |
WO (1) | WO1993016825A1 (cs) |
Families Citing this family (27)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
AT405621B (de) * | 1994-07-28 | 1999-10-25 | Evg Entwicklung Verwert Ges | Anlage zum kontinuierlichen herstellen von bauelementen |
FI100344B (fi) * | 1995-11-28 | 1997-11-14 | Ahlstrom Machinery Oy | Menetelmä lankaseulatuotteen valmistamiseksi ja lankaseulatuote |
AT407501B (de) * | 1996-06-13 | 2001-04-25 | Evg Entwicklung Verwert Ges | Verfahren und vorrichtung zum herstellen von drahtgittermatten |
GB2322386A (en) * | 1997-02-22 | 1998-08-26 | Tornado Wire Limited | Fencing nets with varying strength |
DE19814091A1 (de) * | 1998-03-30 | 1999-10-07 | Mbk Maschinenbau Gmbh | Vorrichtung zur Herstellung von Bewehrungskörben für Rechteckrohre aus Beton |
US6627832B2 (en) * | 2000-03-29 | 2003-09-30 | Global Steel, Llc | Modular steel concrete reinforcement system |
US6241142B1 (en) * | 2000-04-24 | 2001-06-05 | Chun Pao Chou | Welding device for net member |
AT409100B (de) * | 2000-07-24 | 2002-05-27 | Evg Entwicklung Verwert Ges | Vorrichtung zum schweissen einer drahtgittermatte |
US6460757B1 (en) | 2000-11-14 | 2002-10-08 | Newscreen As | Apparatus and method for forming slotted wire screens |
GR1003857B (el) * | 2001-02-22 | 2002-04-05 | Μεθοδος και μηχανη παραγωγης οπλισμων απο συρμα ή μπετοβεργα | |
US7225024B2 (en) * | 2003-09-30 | 2007-05-29 | Cardiac Pacemakers, Inc. | Sensors having protective eluting coating and method therefor |
KR100557349B1 (ko) * | 2003-10-08 | 2006-03-06 | 유재순 | 철망의 제조방법 및 제조장치 |
KR100545684B1 (ko) * | 2004-09-22 | 2006-01-24 | 송덕용 | 경사형 철망 제조 장치 및 방법 |
EP1704940A1 (de) * | 2005-03-21 | 2006-09-27 | H.A. Schlatter AG | Positioniereinrichtung zum Positionieren von Querdrähten für eine Gitterschweissmaschine und Verfahren zum Einlegen von Querdrähten in eine Gitterschweissmaschine |
US20070095006A1 (en) * | 2005-11-01 | 2007-05-03 | Konersmann Ronald D | Lightweight portable concrete enclosure and associated method of construction |
US8079197B2 (en) * | 2007-01-19 | 2011-12-20 | Suarez Sr Felix E | Interlocking mesh |
CN101530888B (zh) * | 2009-01-20 | 2010-11-24 | 常熟市华能水处理设备有限责任公司 | 滤元片材加工机 |
GR1007035B (el) * | 2009-07-22 | 2010-10-27 | Αντωνιος Παναγιωτη Αναγνωστοπουλος | Μεθοδος και συστημα τροφοδοσιας ηλεκτροσυγκολλητικων μηχανων παραγωγης πλεγματος με διαμηκη συρματα |
GR1007955B (el) | 2011-12-22 | 2013-08-19 | Αντωνιος Παναγιωτη Αναγνωστοπουλος | Μεθοδος και συστημα παραγωγης οπλισμου αρμων συστοδιαστολης φορεων νταουελ |
GR1008523B (el) | 2014-04-01 | 2015-07-09 | Αντωνιος Παναγιωτη Αναγνωστοπουλος | Μεθοδος και συστημα τροφοδοσιας διαμηκων συρματων ή μπετοβεργων σε μηχανηματα παραγωγης πλεγματος |
DE102015201792A1 (de) * | 2015-02-03 | 2016-08-04 | Robert Bosch Gmbh | Zellverbinder zur elektrisch leitenden Verbindung von Batteriezellen sowie Batteriesystem |
US10946522B2 (en) * | 2016-03-10 | 2021-03-16 | Eth Zurich | Digital method and automated robotic setup for producing variable-density and arbitrary shaped metallic meshes |
CN107225315B (zh) * | 2017-07-06 | 2022-11-25 | 建科机械(天津)股份有限公司 | 一种弧形网片焊网机 |
CN107570909B (zh) * | 2017-10-12 | 2022-10-21 | 河北骄阳焊工有限公司 | 双夹丝钢丝网焊接装置及网片焊接的方法 |
CN108326207B (zh) * | 2018-01-25 | 2023-06-30 | 河北骄阳焊工有限公司 | 密纹钢丝网焊接生产线 |
CN110534593B (zh) * | 2019-08-30 | 2020-12-29 | 无锡携创新能源科技有限公司 | 无主栅电池片用铜网的加工系统、加工方法及应用方法 |
CN113118689B (zh) * | 2021-04-01 | 2022-09-30 | 优博络客新型建材(长兴)有限公司 | 一种钢筋网片安装方法 |
Family Cites Families (11)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US1390293A (en) * | 1918-10-24 | 1921-09-13 | Pittsburgh Steel Co | Wire-fence machine |
US1961991A (en) * | 1930-03-19 | 1934-06-05 | Welded Fabrics Corp | Process of making electrically welded wire mesh material |
US2278104A (en) * | 1938-10-13 | 1942-03-31 | American Steel & Wire Co | Wire fabric device |
AT185205B (de) * | 1951-02-07 | 1956-04-10 | Drahtwerk Josef Roesler K G | Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung geschweißter Drahtnetze |
US3286072A (en) * | 1964-02-07 | 1966-11-15 | Avi Alpenlaendische Vered | Wire mesh double spot welding |
US3578934A (en) * | 1969-02-24 | 1971-05-18 | Rene G Beauvais | Wire condenser mat welder and method of forming |
US3602269A (en) * | 1969-10-31 | 1971-08-31 | Evg Entwicklung Verwert Ges | Wire mesh welding machine |
GB1314753A (en) * | 1971-04-19 | 1973-04-26 | Lichtgitter Gmbh | Apparatus for feeding longitudinal wires to grid grating welding machines |
AT373513B (de) * | 1982-03-23 | 1984-01-25 | Avi Alpenlaendische Vered | Verfahren zum herstellen und stapeln von bewehrungsmatten fuer stahlbeton |
AT377713B (de) * | 1982-08-23 | 1985-04-25 | Evg Entwicklung Verwert Ges | Biegevorrichtung fuer draht- oder bandfoermiges material |
SU1297977A1 (ru) * | 1985-02-27 | 1987-03-23 | Специальное конструкторское бюро "СКБ-Мосстрой" | Лини дл изготовлени арматурных каркасов |
-
1992
- 1992-02-20 AT AT0031692A patent/AT402033B/de not_active IP Right Cessation
-
1993
- 1993-02-03 SK SK1145-93A patent/SK114593A3/sk unknown
- 1993-02-03 US US08/133,004 patent/US5446254A/en not_active Expired - Fee Related
- 1993-02-03 CZ CZ932196A patent/CZ219693A3/cs unknown
- 1993-02-03 DE DE59303837T patent/DE59303837D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1993-02-03 WO PCT/AT1993/000013 patent/WO1993016825A1/de not_active Application Discontinuation
- 1993-02-03 JP JP5514383A patent/JPH06506875A/ja active Pending
- 1993-02-03 AT AT93901951T patent/ATE142920T1/de active
- 1993-02-03 KR KR1019930703200A patent/KR100306555B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1993-02-03 EP EP93901951A patent/EP0584296B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1993-02-08 TW TW082100837A patent/TW213423B/zh active
-
1994
- 1994-04-29 GR GR940300017T patent/GR940300017T1/el unknown
-
1996
- 1996-10-03 GR GR960402597T patent/GR3021247T3/el unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
KR100306555B1 (ko) | 2001-11-30 |
DE59303837D1 (de) | 1996-10-24 |
AT402033B (de) | 1997-01-27 |
TW213423B (cs) | 1993-09-21 |
ATA31692A (de) | 1996-06-15 |
SK114593A3 (en) | 1994-04-06 |
EP0584296A1 (de) | 1994-03-02 |
GR940300017T1 (en) | 1994-04-29 |
US5446254A (en) | 1995-08-29 |
JPH06506875A (ja) | 1994-08-04 |
WO1993016825A1 (de) | 1993-09-02 |
ATE142920T1 (de) | 1996-10-15 |
GR3021247T3 (en) | 1997-01-31 |
EP0584296B1 (de) | 1996-09-18 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ219693A3 (en) | Process and apparatus for producing reinforced matting | |
KR101680411B1 (ko) | 전기 용접된 금속망으로 형성된 복합 케이지의 자동 조립 방법 및 장치 | |
KR101630184B1 (ko) | 철근트러스조립체 자동생산장치 | |
CN110153336A (zh) | 钢筋笼制作方法及系统 | |
EP2433724B1 (en) | Feeding system and relevant transversal feeder for entire bars or steel bars suitable for automatic plants producing electric welding wire netting with particular shapes | |
KR100563974B1 (ko) | 철망 및 철망의 제조장치 | |
KR100244080B1 (ko) | 형틀부착 입체용접철근 제조장치 및 제조방법 | |
JPH02504604A (ja) | 電気抵抗法で稼働する格子溶接機 | |
EP1982779A1 (en) | Apparatus and method for manufacturing beam-reinforcement latticework-like wire structure on a just-in-time basis | |
KR900000317B1 (ko) | 조립식 건축부재용 입체철망구조물 제작방법과 그 장치 | |
CN212634738U (zh) | 一种物流安全紧固器具高效量产化生产线 | |
KR102364902B1 (ko) | 울타리 철망 벤딩장치용 철망 이송장치 | |
US11389857B2 (en) | Apparatus and method to make a wire mesh | |
WO2005032742A1 (en) | Apparatus for and method of manufacturing wire-net | |
US1842120A (en) | Apparatus for the production of metallic fabrics | |
ITBO20090417A1 (it) | Impianto e procedimento per la realizzazione di pannelli. | |
US3198219A (en) | Apparatus for producing a girder | |
EP1270110A2 (en) | Method and device for forming metal frames for reinforced concrete and metal frame formed therewith | |
RU2170163C1 (ru) | Многоточечная контактная сварка арматурных сеток | |
RU2170164C1 (ru) | Автоматическая линия для изготовления арматурных сеток | |
CN117920913B (zh) | 一种预制小箱梁底腹顶板钢筋柔性生产成型机及使用方法 | |
JPH04500334A (ja) | 線材格子を製造する方法および機械 | |
JPH0228412B2 (cs) | ||
EP1378301A2 (en) | Method and apparatus for forming packs of stirrups and pack of stirrups thus formed | |
RU2009817C1 (ru) | Способ изготовления решетчатых металлоконструкций и устройство для его осуществления |