CZ20021324A3 - Zařízení k zobrazení znaků - Google Patents
Zařízení k zobrazení znaků Download PDFInfo
- Publication number
- CZ20021324A3 CZ20021324A3 CZ20021324A CZ20021324A CZ20021324A3 CZ 20021324 A3 CZ20021324 A3 CZ 20021324A3 CZ 20021324 A CZ20021324 A CZ 20021324A CZ 20021324 A CZ20021324 A CZ 20021324A CZ 20021324 A3 CZ20021324 A3 CZ 20021324A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- members
- retaining member
- adjusting
- sliding
- pin
- Prior art date
Links
Classifications
-
- G—PHYSICS
- G09—EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
- G09F—DISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
- G09F9/00—Indicating arrangements for variable information in which the information is built-up on a support by selection or combination of individual elements
- G09F9/30—Indicating arrangements for variable information in which the information is built-up on a support by selection or combination of individual elements in which the desired character or characters are formed by combining individual elements
- G09F9/37—Indicating arrangements for variable information in which the information is built-up on a support by selection or combination of individual elements in which the desired character or characters are formed by combining individual elements being movable elements
Landscapes
- General Physics & Mathematics (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Theoretical Computer Science (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Labeling Devices (AREA)
- Displays For Variable Information Using Movable Means (AREA)
- Toys (AREA)
- Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)
- Devices For Indicating Variable Information By Combining Individual Elements (AREA)
- Numerical Control (AREA)
- Circuits Of Receivers In General (AREA)
- Devices For Checking Fares Or Tickets At Control Points (AREA)
- Illuminated Signs And Luminous Advertising (AREA)
- Control Of Vending Devices And Auxiliary Devices For Vending Devices (AREA)
Description
ZAŘÍZENÍ K ZOBRAZENÍ ZNAKŮ
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení k zobrazení písmen, číslic nebo symbolů, jakož i zařízení k nastavení tohoto zařízení.
Dosavadní stav techniky
Umístění popisek jako například cen, popisů, poznámek, technických dat nebo podobně na zboží dostává v dnešní době zvláštní význam. Spotřebitelé se stávají stále náročnějšími a chtějí být o produktech, které získali, co nejpřesněji informováni. Tak je pro spotřebitele jednak důležité zjišťovat přesnou cenu, materiál nebo technická data výrobku, jednak nabízí poskytovateli popř. prodejci výrobků tu výhodu, že se spotřebitel bez dodatečné porady cítí být prozatím dobře informován.
Dnes je proto celosvětově absolutně běžné, opatřovat například ve výloze nebo také v prodejních místech vystavené zboží cenovými štítky nebo jinými popiskami. Spotřebitel tak může velmi jednoduchým způsobem při chůzi kolem zjistit, zda poměr cena/výkon, týkající se určitého zboží, ho stimuluje ke koupi nebo ne.
Zařízení, která se všeobecně používají k zobrazení ceny, jsou například malé kolejnice, do kterých se nechají zasouvat jednotlivá písmena nebo číslice, které jsou vytištěné na malé destičky.
837S5 (83795a) PV 2002-1324 • 4
papír a ·
· ·
4
944 4 4 «
Dále je také běžné, tisknout cenové štítky upevňovat je ve fóliích, uspořádaných u zboží.
na
Používají se také malé kostky z plastické hmoty, přičemž každá kostka obsahuje jednu číslici, jedno písmeno nebo jeden symbol (symbol měny) a tímto způsobem se mohou sestavovat různé rozdílné ceny nebo jiná data.
Nevýhodou u těchto zařízení podle stavu techniky je ale skutečnost, že poskytovatel zboží, který ho chce označovat cenou nebo jinými daty, musí jít k označování se zásobní krabicí písmen, číslic nebo symbolů k příslušnému zboží, aby tam namáhavě sestavil dohromady různé ceny z jednotlivých členů. Přitom přirozeně existuje nebezpečí, že se některé z jednotlivých členů ztratily nebo právě ta číslice nebo to písmeno, která/které je zapotřebí pro sestavovanou cenu nebo žádaný text, není k dispozici, protože všechny z těchto číslic/těchto písmen se používají již u jiných zboží. Obecně řečeno, poskytovatel se musí vždy starat o to, aby bylo k dispozici dostatek jednotlivých stavebních prvků s písmeny, číslicemi nebo symboly, protože jinak není možné označování zboží žádanou cenou nebo textem.
Používání vytištěných cenových štítků popř. informačních štítků má tu nevýhodu, že tyto se musí nejprve vytisknout, potom se musí opět transportovat k příslušnému zboží a tam se musí zasouvat do pouzdra. Pokud je například označení ceny chybné, tak se může teprve po novém vytištění štítku, pokud možno na jiném místě, nahrazovat chybný štítek. K. tomu ještě přistupuje, že změna ceny vyžaduje vyhození starého cenového štítku.
Z US 3 724 110 je známo zařízení, u kterého jsou v základní části uspořádány otvory na způsob matice, přičemž v těchto otvorech jsou posuvným způsobem držené posuvné členy,
33795 (83795a) PV 2002- 1324 ««φ* «* * φφ· · • φφ· φ • φφφφφφφ φφ φφφ φφ φ «««Φ φ φφ φ ·φ ·φ přičemž každý posuvný člen se nechá posouvat z první polohy, ve které je čelní plocha posuvného členu z pohledové plochy základního členu viditelná, do druhé polohy, ve které tato čelní plocha v odstupu k pohledové ploše v podstatě není uspořádaná viditelným způsobem. Jako posuvné členy se používají magnetické koule, které se nechají jiným magnetem dopravovat do viditelné polohy. Aby bylo možné koule aretovat ve viditelné poloze, jsou na základním členu uspořádané dodatečné přidržovací prostředky, jako například magnetické kolejnice nebo hrany a chlopně, vyčnívající do otvorů, které působí na koule a tyto tak aretují v jejich poloze. K uvolnění této aretace je potom potřebné například pomocí předmětu na způsob kolíku tlačit proti kouli, aby se tato uvolnila z aretace. Většinou je ale dostačující, silně otřást základním členem, aby se koule pohybovaly opět do jejich neviditelné polohy. Nevýhodou u zařízení, popsaného v US 3 724 110 ale je skutečnost, že na základě hran a chlopní, které uzavírají otvory, je umístění koulí do otvorů relativně těžké. Mimoto se tyto hrany a chlopně relativně rychle opotřebovávají, takže aretace koulí v jejich viditelných polohách už není možná.
Z například DE 1 623 800 A, GB 990 094 A, FR 1 465 490 nebo GB 2 317 490 A jsou dále známa zařízení, která pracují podle stejného principu jako US 3 724 110, ale ovládání posuvného členu se tam uskutečňuje pomocí proudu nebo fluida. Použití jako zobrazovacího prostředku pro například cenové štítky tím není, popř. je možné jenom omezeně, protože technikou pohonu posuvných členů jsou dány hranice ohledně miniaturizace takového zobrazovacího zařízení.
Cílem předloženého vynálezu proto je zařízení typu, uvedeného úvodem, které je malé a pohodlné do ruky a umožňuje, zobrazovat písmena, číslice a symboly, aniž musí existovat zásoba nej různějších znaků a aniž je zapotřebí
83795 (83795a) φ φ •φ ·φ·φ v · • to to ·· ·· to to « to to · • to to · to· to·· « ·«···«* toto · toto · · « · · • to · ·· toto ··· • · toto·· nepohodlné, na způsob puzzle, sestavování písmen, číslic nebo -symbolů do žádané výpovědi. Dalším cílem předloženého vynálezu je navrhnout zařízení úvodem uvedeného typu, které vyjde bez pomoci fluida a/nebo proudu k pohybu posuvných členů a které zároveň umožňuje aretaci posuvných členů v otvorech bez dodatečných pomocných prostředků.
Podstata vynálezu
Úkol se řeší podle vynálezu charakteristickými znaky patentového-nároku 1.
Provedení volného lícování popř. posuvného uložení mezi otvorem a posuvným členem umožňuje na jedné straně jednoduché posouvání posuvných členů v otvoru. Na druhé straně je posuvný člen po uvolnění rychle aretován ve své momentální poloze. Dodatečné hrany nebo chlopně, které také potřebují ještě dodatečné výrobní náklady, nejsou nutné.
Pomocí význaků nároků 4 až 6 je možné zobrazovat nejrůznější znaky s pevným, předem daným počtem otvorů na znak. Tyto znaky také umožňují zobrazovat znaky každé řeči, tedy libovolnou psanou větu a také používat zvláštní znaky, aniž se musí zařízení jako takové vyměnit.
Pomocí význaku nároku 7 není zapotřebí, jednotlivé znaky konstruovat posouváním více posuvných členů, nýbrž postačuje posouvání jediného členu, aby se znak učinil viditelným pro pozorovatele. Tato varianta řešení se hodí především pro znaky, které je třeba měnit pepř. přestavovat zřídka nebo málo.
Pomocí znaků nároku 8 se mohou zobrazovat libovolné znaky, přednostně také známá sedmisegmentová zobrazení, jak
83795 (83795a) • · se například používají v LCD displejích.
Pomocí znaku nároku 9 je možné v této drážce upevňovat dodatečné informace, které jsou například natištěny na kus papíru, kartonu nebo plastu.
Znak nároku 10 umožňuje, upevňovat zařízení podle vynálezu pomocí alespoň jednoho špendlíku na příslušném zboží.
Znak nároku 11 umožňuje upevňovat různé jiné rozdílné přidržovací členy na zařízení podle vynálezu. Tímto způsobem se může zařízení flexibilně upevňovat na příslušném zboží.
Znakem nároku 12 se zabraňuje, aby se posuvné členy při neodborném posouvání a nastavování znaků vysouvaly z otvorů.
Dalším cílem předloženého vynálezu je, vytvořit zařízení k posouvání posuvných členů v základním členu (1).
Podle vynálezu se toto umožňuje charakteristickými znaky nároků 13 až 21.
Pomocí znaků nároku 13 je jednoduchým způsobem možné přivádět posuvné členy do uspořádání, odpovídajícímu znakům, které je třeba zobrazovat. Pomocí stisknutí přidržovacích členů k sobě zapadají členy na způsob kolíků po sobě do otvorů zařízení, k zobrazení znaků a posouvají tak posuvné členy nejprve do definované výchozí polohy a potom do polohy odpovídající znakům, které je třeba zobrazovat.
Pomocí znaku nároku 14 je možné vybírat znaky, které je třeba zobrazovat, z předlohy znaků, které je možné zobrazovat.
S3795 (83795a) PV 2002-1324 • « · • 0 0 0 φ 0 0·0« «
0 0
0· · « 0 0
0 ···
0 0 · • 0 0 *
0« «0
0 0 0 0 0 0
9 · · ····
Znaky nároku 15 popisují přednostní variantu provedení nastavovacího zařízení.
Znaky nároku 16 umožňují lehké vyhození zařízení podle vynálezu z nastavovací komory.
Znaky nároku 17 popisují alternativní variantu provedení nastavovacího zařízení podle vynálezu, které se vyznačuje malým počtem dílů.
Alternativní vyhazovači mechanismus podle znaků nároků 18 až 21 .umožňuje bržděné vyhazování základního členu cenového štítku, jakož i jeho přímé zavedení do nastavovací komory.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže vysvětlen prostřednictvím konkrétních příkladů provedení znázorněných na výkresech, na kterých představuje obr. 1 zařízení podle vynálezu k zobrazení znaků v čelním pohledu obr. 2 zařízení podle vynálezu k zobrazení znaků v řezu podél čáry AA z obr. 1 obr. 3 zařízení podle vynálezu k zobrazení znaků se zarážkovými lištami v otvorech obr. 4 alternativní zařízení podle vynálezu k zobrazení znaků s posuvnými členy v neviditelné poloze obr. 5 alternativní zařízení podle vynálezu k zobrazení
33795 (83795a)
Ί ···· to · · to··· • · ·«· «to to • ·· ··· to · • to· · to· ·· to · obr. 6 obr. 7 obr. 8 obr. 9 obr. 10 obr. 11 obr. lla obr. 12 obr. 13 obr. 14 obr. 15
83795(83795a) Pv onn?. 1 znaků s posuvnými členy v neviditelné poloze alternativní zařízení podle vynálezu k zobrazení znaků s posuvnými členy ve viditelné poloze zařízení podle vynálezu k zobrazení znaků se zastrčeným kusem papíru zařízení podle vynálezu k zobrazení znaků se špendlíkem propíchnutým skrz zařízení podle vynálezu k zobrazení znaků s přidržovacím členem alternativní tvar a uspořádání otvorů v základním členu zařízení podle vynálezu další alternativní tvar a uspořádání otvorů v základním členu zařízení podle vynálezu pohled v řezu podél čáry BB z obr. 11 pohled v řezu na první provedení zařízení podle vynálezu k nastavování žádaných znaků v klidové poloze podél čáry řezu CC z obr. 16
pohled | v řezu | na | zařízení | podle | vynálezu |
v kalibrační poloze podél čáry řezu CC | z obr. 16 | ||||
pohled | v řezu | na | zařízení | podle | vynálezu |
v nastavovací poloze | podél čáry | řezu | CC z obr. | ||
16 | |||||
pohled | v řezu | na | zařízení | podle | vynálezu |
k nastavování zařízení k zobrazení znaků podél «· • to tototo • toto·· • to to to · · ···# a a ··» to · ·· ·* ··· · · • to to ·«· ·« ·· · ···· obr. 16 obr. 16a obr. 17 obr. 18 obr. 19 obr. 20 obr. 21 obr. 21a obr. 22
83795 (837S5a) pv ?nn9 -1 čáry řezu DD z obr. 16 půdorys zařízení podle vynálezu zařízení k zobrazení znaků půdorys zařízení podle vynálezu zařízení k zobrazení znaků se členem k nastavování k nastavování zobrazovacím pohled v řezu na zařízení podle vynálezu podél čáry řezu CC z obr. 16 k provádění způsobu podle vynálezu bez zařízení k zobrazení znaků pohled v řezu na druhé provedení zařízení podle vynálezu k nastavování žádaných znaků v klidové poloze podél čáry řezu CC z obr. 16 pohled v řezu jako na obr. 18 ale v kalibrační poloze nastavovacího zařízení pohled v řezu jako na obr. 18 a 20 ale v nastavovací poloze nastavovacího zařízení pohled v řezu na zařízení podél čáry EE z obr. 17 s alternativním vyhazovacím mechanismem nastavovací komory v klidové poloze pohled v řezu podél čáry EE s alternativním vyhazovacím nastavovací komory v klidové poloze pohledu z obr. 17 mechanismem v detailním pohled v řezu na zařízení podél čáry EE z obr. 17 s alternativním vyhazovacím mechanismem nastavovací komory v zajištěné poloze « * to · to * • toto·* to « « • «·♦ • · < » « • toto « toto toto to · · ·« ···« v detailním pohledu obr. 23 pohled v řezu podél čáry EE z obr. 17 s alternativním vyhazovacím mechanismem a částečně zasunutým popř. vysunutým zařízením k zobrazení znaků v detailním pohledu obr. 24 detailní pohled na nastavovací komoru podél čáry CC z obr. 16 po kalibraci zařízení k zobrazení znaků obr. 25 detailní pohled na nastavovací komoru podél čáry CC z obr. 16 během nastavování znaků
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 ukazuje zařízení podle vynálezu k zobrazení znaků v čelním pohledu. Přitom je v základním tělese 1. uspořádáno více otvorů 2. Otvory jsou vytvořené jako vývrty. Toto uspořádání se v předloženém způsobu uskutečňuje na způsob matice. Tím se může jednoduchým způsobem zobrazit každý libovolný znak (také zvláštní znaky).
Obr. 2 ukazuje zařízení podle vynálezu v řezu. Velmi zřetelně je přitom možné rozeznat posuvné členy 3, které jsou uspořádané posuvně podél vývrtů 2. Posuvné členy 3 jsou přitom přednostně vložené do otvorů 2 pomocí posuvného uložení (volné lícování) do otvorů 2, takže není možné nežádoucí vypadnutí posuvných členů 3 z otvorů 2. Posuvné členy 3. a základní těleso 1. přitom mohou mít rozdílné barvy. Efekt vynálezu se ale také vyskytuje, když posuvné členy 3 a základní těleso mají stejnou barvu (mimo černé), protože posuvné členy 3^ zasunuté do základního tělesa 1. i při shodných barvách (mimo černé) nezůstávají viditelné a proto
83795 (83795a) pv . 1
4- ·
4*4 4444
4*4 44 444 4 4 4 • · 444* 4* 44 444 4 ·
4* 4 4444 »44 «4 * 44 *4 *4*444 vzniká dojem tmavé popisky.
Pozorovatel, který se nachází před zařízením podle vynálezu a dívá se ve směru šipky 4, vidí základní Člen 2 jakož i všechny posuvné členy 3, protože jejich čelní plochy 5 lícují v zákrytu s povrchem základního členu 2· Pokud se vychází z toho, že v předloženém příkladu všechny čelní plochy 5 posuvných členů 3 lícují s povrchem, přivráceným pozorovateli, tak pozorovatel vidí matici, jak je možno rozpoznat na obr. 1.
Na obr,. 3 jsou některé z posuvných členů 2 v otvorech 2 posunuté dozadu (pryč od pozorovatele). Na základě hloubky zasunutí, která je závislá na průměru otvorů 2 (které jsou v předloženém případě vytvořené jako vývrty), nedopadá na tyto dozadu posunuté posuvné členy žádné světlo. Nejsou proto viditelné pro pozorovatele, který se dívá ve směru 4 pohledu. Tímto způsobem, kombinací viditelných a neviditelných posuvných členů 3, se může zobrazovat každý libovolný znak.
Otvory 2 (vývrty) mohou být, jak je patrné na obr. 3, dodatečně ve své zadní, od pozorovatele odvrácené koncové oblasti, zúžené. Zúžení se přitom uskutečňuje tak daleko, že posuvné členy 2 se nemohou nedopatřením, například při nastavování znaků, vysunout ven ze základního tělesa 2Obr. 4 ukazuje základní člen 2' u kterého jsou všechny posuvné členy 2 posunuté dozadu. Pozorovatel nemůže v tomto případě posuvné členy 2 vidět. Vidí jenom základní člen 2 popř. otvory 2. Vypadnutí posuvných členů 2 ze základního tělesa 2 se opět zabraňuje posuvným uložením posuvných členů 2 v základním tělese 2·
Obr. 5 a 6 ukazují právě alternativně provedené
83795 (83795a) DVOftfW frfrfrfr « •frfr fr frfr frfrfr • fr frfr frfr frfrfrfr základní členy 1_, které způsobují lehké šikmé postavení celého zařízení a tak pozorovateli, který toto zařízení pozoruje šikmo shora, ulehčuje čtení nastavených znaků. Pro pozorovatele je na obr. 5 opět viditelné celkové uspořádání, na způsob matice, posuvných členů (obr. 5a), kdežto na obr. 5 jsou již nastaveny určité znaky, popř. se zobrazují (obr. 6a) .
Obr. 7 ukazuje zařízení podle vynálezu, přičemž na základním členu 1. je uspořádána jedna drážka 44, do které je vtažen kus papíru 6. Papír může obsahovat dodatečné informace, týkající se takto označeného zboží, nebo ale libovolný jiný text.
Na obr. 8 má zařízení podle vynálezu minimálně jeden dodatečný vývrt 7, do kterého je například strčen špendlík _8, který slouží k upevnění zařízení podle vynálezu na zboží, například na kus oblečení.
Obr. 9 ukazuje alternativní připevnění zařízení podle vynálezu na stojanu 9, který se zastrkává do dodatečného otvoru 10 v základním členu 1.
Pomocí dodatečných vývrtů 7 a otvorů 10 je myslitelný velký počet možností upevnění, které se mohou přizpůsobovat různým materiálům a tvarům zboží, které je třeba označovat.
Základní členy, popisované na obr. 1 až 9, všechny mají válcové otvory 2 (vývrty), přičemž tyto otvory mají uspořádání' na způsob matice. Posuvné členy 3 musí v tomto případě mít také válcový tvar, přičemž je opět navržené posuvné uložení (volné lícování) mezi posuvnými členy 3 a příslušnými otvory 2 v základním tělese 1.
Jsou ale myslitelné i jiné tvary a uspořádání otvorů 2
83795 (83795a) » « * • · · ♦ · ♦ · • » · · ·· • · * 9 9 * · #····· v základním členu 1 a v důsledku toho přirozeně i posuvných členů 3.
Obr. 10 ukazuje například uspořádání, na způsob segmentů, otvorů 2 v základním členu Pro zobrazení číslic a jednoduchých písmen je tato konstrukce a uspořádání otvorů 2 dostatečné. Funkce je stejná jako u uspořádání na způsob matice válcových otvorů 2 s válcovými posuvnými členy j3·
Obr. 11 ukazuje uspořádání otvoru 2 na způsob symbolu v základním členu L· Konstrukce celého otvoru 2 může mít přitom stejný tvar jako symbol. V tomto případě musí mít také příslušný posuvný člen tvar symbolu. Jednodušší ve výrobě ale je varianta provedení jak je ukázána na obr. 11a. Povrch základního členu ležící ve směru pohledu 4 pozorovatele, má přitom otvor 2a, který odpovídá symbolu, který je třeba ukazovat. Další průběh otvoru 2 je ale jako obvykle na způsob válce nebo hranolu. Podle toho může být i posuvný člen 2 proveden na způsob válce nebo hranolu a nemusí se přizpůsobovat komplikovanému tvaru znaku (symbolu), který je třeba zobrazovat. Způsob funkce je i v tomto případě stejný jako ve všech ostatních případech.
Obr. 12 ukazuje zařízení 35 k provádění způsobu k nastavení znaků zařízení podle vynálezu podle nároků 1 až 12.
Přitom je horní přidržovací člen 11 spojen se spodním přidržovacím členem 12 přes pružinu 13 a pákovou kombinaci 14, sestávající se z páky 15, která je otočným způsobem uložena na horním přidržovacím členu 11 a z páky 16, která je otočným způsobem uložená na spodním přidržovacím členu 12. Obě páky 15, 16 jsou spolu navzájem spojené rovněž otočným způsobem. Za spojovací bod 17 obou pák 15, 16 zabírá pružina 18, která je na svém druhém konci upevněna ve
33795 (83795a) • · • φφφ φ φ 1
Φ φ I φ * • · φ φ φ φφφφ · φ • Φ 4 ΦΦΦ
Φ φ ΦΦ I spodním přidržovacím členu 12. Spodní přidržovací člen 12 přitom tvoří s horním přidržovacím členem 11 od jeho střední oblasti člen v podstatě na způsob V. Horní přidržovací člen 11 má dále dva otvory 33, 33a.
Páková kombinace 14 je přitom uspořádána tak, že při zatížení vzpěrem se tato zlomí do předem definovaného směru. Toho se v předloženém případě dosahuje tím, že horní páka 15 má výčnělek 19, kterým se zabraňuje souosému uspořádání obou pák 15, 16 vůči sobě. Tím se páková kombinace 14 může při zatížení vzpěrem zlomit jenom do toho směru, ve kterém je uspořádán výčnělek 19.
Spodní přidržovací člen 12 je dále otočně upevněn na čepech 20, 20a (čep 20a není na obr. 12 viditelný). Čepy 20, 20a jsou uspořádané na dvou lištách 21 a 21a (lišta 21a na obr. 12 není viditelná), které jsou vertikálně posuvným způsobem uložené v horním přidržovacím členu 11. Lišty 21, 21a mají po jednom otvoru 32, 32a.
Horní přidržovací člen 11 má dále ve své střední oblasti jednu, v podstatě na způsob U, nastavovací komoru 22, která je směrem nahoru otevřená. V této nastavovací komoře jsou na jejím dnu uspořádané kalibrační členy 23 na způsob kolíků, které jsou orientovány vertikálně nahoru. Rozměry nastavovací komory 22 jsou dimenzovány tak, že zařízení podle vynálezu, jak je popsáno v nárocích 1 až 11, v ní má místo. Otvory 32, 32a lišt 21, 21a jsou v klidové poloze orientovány tak, že společně s otvory 33, 33a vzniká průběžný otvor v zařízení k provádění způsobu k nastavování znaků zařízení podle vynálezu podle nároků 1 až 12. Nastavovací komora má dále vyhazovači mechanismus (obr. 15).
Nad nastavovací komorou 22 je v horním přidržovacím členu 11 vedle sebe uspořádáno více šablon 24 ve vodicí
S379S (83795a) · 4 4 4 4 4 44 4* · • · 4444 *4 4 * 4·4 4 · * 4 4444 * 4 ·
4 44 44 4« 4444 kolejnici 26 v podstatě na způsob U. Šablony 24 jsou posuvné podél podélné osy horního přidržovacího členu 11 a mají na své spodní straně oddělovací oblasti 2_8, které právě dělí každou šablonu na různé, stejně velké oblasti. Každá oblast opět obsahuje nastavovací členy 25 na způsob kolíků, které směřují směrem dolů. Nastavovací členy 25 na způsob kolíků přitom odpovídají přesně negativu popř. pozitivu znaků, které je třeba zobrazit. Počet šablon se řídí v podstatě podle počtu znaků, které je třeba ukazovat popř. nastavovat. Tak vyžaduje takové zařízení k zobrazení třímístné ceny s hodnotami grošů a symbolem měny šest šablon (viz. obr. 5a, 6a) .
Podlahová deska 29 vodicí kolejnice 26 má, na způsob jazyků, výčnělky 45, které jsou v oblasti 27 provedeny lehce zvýšené, takže při posouvání šablon 24 jim kladou zvýšený odpor proti posouvání a umožňují definované zajištění. Délka zvýšení přitom odpovídá přesně odstupu dvou oddělovacích oblastí 28. Tím je možné posouvání a zajištění šablon po oblastech. Každá oblast, podle nastavení obsluhující osoby, se nachází přitom přesně nad nastavovací komorou 22, do které je zasunuté zařízení 30 podle vynálezu.
Obr. 16 a 16a ukazují právě půdorys nastavovacího zařízení podle vynálezu. Velmi dobře se přitom nechají rozpoznat posuvné šablony 24, pomocí kterých se nechají uživatelem znaky, které je třeba nastavit, vybírat posouváním šablon. V okénku 39 může uživatel přitom kontrolovat momentální nastavení.
Způsob funkce zařízení 35 je přitom následující:
V prvním kroku se zařízení 30 podle vynálezu vsouvá do nastavovací komory 22 zařízení 35 (obr. 12) . Potom se uskutečňuje nastavení šablon 24. Přitom nastavuje uživatel
63795 (83795a) p\/ onm - iw ·· * * «4 » · · « * · • » ···· ·· «·« · ·
9 9 9 9 9 9 9 9 9
9 »· 99 99 9999 ty znaky, které se mají v dalším postupu zobrazovat pomocí posuvných členů 3 a základního členu _1. Horní strana šablon 24 přitom má v ideálním případě popisku, která ukazuje každý znak, který se nachází v úseku oblasti pod nimi. Potom se držadlo spodního přidržovacího členu 12 tlačí proti držadlu horního přidržovacího členu 11 až se dosáhne polohy, jak je patrné na obr. 13.
Spodní přidržovací člen 12 se přitom otáčí kolem bodu 31 na obr. 12, čímž se čepy 20, 2 0a včetně lišt 21, 21a pohybují dolů. Vertikálním nuceným vedením lišt 21, 21a se posouvá bod otáčení spodního přidržovacího členu 12 v absolutním systému. Bod 31 na obr. 12 se pohybuje směrem doprava.
Při dosažení polohy z obr. 13 klade zařízení vykonávanému pohybu na způsob kleští zvýšený odpor, protože jednak pružina 13 obě části tiskne zvýšenou silou k sobě a jednak se páková kombinace 14, na základě posunutých lišt 21, 21a a geometrie, tímto změněné, nyní zatěžuje na vzpěr a tím zabraňuje dalšímu vedení obou přidržovacích členů 11, 12 k sobě.
Pružina 18 přitom působí dodatečně proti zlomení pákové kombinace 14.
Současně s pohybem horního a spodního přidržovacího členu 11, 12 do polohy jak je patrné z obr. 13, se zařízení 30 podle vynálezu přitlačuje pomocí lišt 21, 21a na kalibrační' členy 23 na způsob kolíků, uspořádané v nastavovací komoře 22, čímž se posuvné členy 3 zařízení podle vynálezu všechny vyrovnají v podstatě lícujícím způsobem s povrchem základního členu 1^ zařízení podle vynálezu.
83795 (83795a) • · · φ · · * φ φ * • · φ φ · φ ··· φ φ φ φ φ «Φφφ φ φ φφ φφφ φ * φφ φ φφφφ φφφ φφ · ·Φ φφ «φ φφφφ
Pokud se nyní přes zvýšený odpor dále zvyšuje tlak na horní a spodní přidržovací člen 11, 12, dochází od definovaného silového působení ke zlomení pákové kombinace 14. Tím se posouvá celkový spodní přidržovací člen 12 v podstatě paralelně nahoru, protože jednak působí v jeho jedné koncové oblasti síla pružiny 13 a v jeho druhé koncové oblastí působí síla, vynakládaná uživatelem, ve směru horního přidržovacího členu 11.
Pomocí náhlého a v podstatě posuvného pohybu spodního přidržovacího členu 12 nahoru se pohybují také obě lišty 21,
21a nahoru .a pohybují přitom základním členem JL rovněž nahoru, čímž se tento přitlačuje proti, na způsob kolíků, nastavovacím členům 25 šablony 24.
Posuvné členy 3 v základním členu 1. se tak vyrovnávají, že nastupuje efekt podle vynálezu a pozorovatel může číst jednotlivé znaky.
Po uvolnění obou přidržovacích členů 11, 12 jde zařízení 35 opět zpět do své výchozí polohy. Přitom se pohybují také lišty 21, 21a opět do své výchozí polohy, takže otvory 32, 32a tvoří s otvory 33, 33a opět průchozí otvor.
Vyhazovači mechanismus, který byl na začátku zasouváním zařízení 30 podle vynálezu do zařízení 35 napínán ve směru šipky 36, nyní vyhazuje, poté co se přidržovací člen 12 opět pohyboval do svého výchozího postavení, zařízení 30 proti směru zasouvání (obr. 15a, b, c).
Při zasouvání zařízení 30 podle vynálezu do nastavovací komory 22 se přitom nejdříve posouvá vyhazovači lišta 34, mající osazení 37, 38 a unášecí člen 43., unášením unášecího členu 43 do zasouvacího zařízení 36.. Spodní hrana vyhazovači
83795 (83795a) ďw onno • to to · to · to · to·*· · · · · · to to · ···· ·· toto · to to to · ·· · * · · * « to · • to to to· ·« ·· tototo to lišty 34 se přitom pohybuje podél dna nastavovací komory 22.
Tam je uspořádán výčnělek 40 na způsob háku, který je uspořádán ve dnu nastavovací komory 22. Osazení 38 je tak zešikmené, že při pohybu vyhazovači lišty 34 podél dna nastavovací komory 22 a především nad výčnělkem 40, se vyhazovači lišta nejprve lehce nadzvedává a tak se osazením 38 pohybuje nad výčnělkem 40 na způsob háku. Vyhazovači lišta 34 je přitom pružinou 41 upevněna pod dnem nastavovací komory 22, takže se automaticky vrací opět do vodorovné polohy, poté co se pohybovala nad výčnělkem 40.
Pokud je osazením 38 pohybováno nad výčnělkem 40, zajistí se toto silou pružiny 41 za ním a zařízení 30 podle vynálezu je fixováno ve své poloze v nastavovací komoře. Po ukončení nastavovacího procesu se vyhazovači lišta 34 pomocí vertikálního pohybu zařízení 30 podle vynálezu (vyvolaného vertikálním pohybem lišt 21, 21a) a pomocí přitom existujícího unášení unášecího členu 42 opět nadzvedává a osazení 38 se pohybuje nad výčnělkem 40, čímž pružina 41 přivádí vyhazovači lištu 34 opět do její výchozí polohy a tak vyhazuje zařízení 30 podle vynálezu.
Obr. 18 ukazuje další možné provedení zařízení 35 podle vynálezu k nastavování žádaných znaků. Obě páky 15, 16 první varianty jsou přitom nahrazeny jedinou pákou 46. Tato se opírá ve svých obou koncových oblastech o lišty 47, 48, které jsou uspořádány na horním přidržovacím členu 11 a spodním přidržovacím členu 12. Páka 46 je přes pružinu 18 připevněna na horním přidržovacím členu 11, přesněji na můstku 49, který odstává od spodní strany nastavovací komory 22. Uložení páky 46 je takto letmé, to znamená že se drží ve své poloze pouze pomocí pružiny 18 a sevřením mezi horním přidržovacím členem a spodním přidržovacím členem 12. Spodní přidržovací člen 12 má z tohoto důvodu výčnělky (nevyznačeno) , které jsou vedeny v drážce boční stěny
33795 (83755a)
4 4 4 · * 4 4 4 · • · 4 4 «4 ··· 4# 4 • ·!···# «4 4 4 4 * 4
4 4444 44·
4 ·4 44 4* 4444 horního přidržovacího členu 11, takže spodní přidržovací člen 12 je veden na horním přidržovacím členu 11. Na spodní straně nastavovací komory 22 je uspořádán dodatečný můstek 50, o který se opírá opera 51, spojená tuhým způsobem s pákou 4 6. Při montáži zařízení 35 podle vynálezu k nastavování žádaných znaků se tím může páka 46 montovat již na horním přidržovacím členu 11, ještě před tím než spodní přidržovací člen 12 je montován na horním přidržovacím členu 11.
Jako již ve dříve popsané variantě provedení nastavovacího zařízení 35 se oba přidržovací členy 11, 12 tisknou k sobě na úsecích držadel (obr, 19, obr. 20), čímž jedna koncová oblast páky 46, která se opírá na horním přidržovacím členu 11, klouže ve směru úseků držadel a jak pružina 18, tak i pružina 13 se tím napíná.
V nastavovací komoře 22 se pohybem spodního přidržovacího členu 12 opět nejprve posouvají lišty 21, 21a pomocí čepů 20, 20a směrem dolů. Spodní přidržovací člen £2 přitom opět vykonává nejprve otáčivý pohyb, jehož bod otáčení leží ve spodní koncové oblasti spodního přidržovacího členu. Tím se pohybuje ten člen páky 46, který je uspořádán nalevo od bodu otáčení, nejprve směrem dolů. Tak také čepy 20, 20a jakož i lišty 21, 21a, čímž se základní člen £, upnutý mezi lištami 21, 21a tiskne proti kalibračním členům 23 na způsob kolíků, uspořádaným ve dnu nastavovací komory (obr. 19) . Analogicky k předem popsané variantě provedení a ze stejných důvodů se v následujícím úseku pohybu stěhuje horní koncová oblast páky 46 ve směru úseků držadel horního a spodního přidržovacího členu 11, 12, čímž spodní přidržovací člen provádí v podstatě posuvný pohyb, směrovaný nahoru (obr. 21) a opět se přes čepy 20, 20a pohybují lišty 21, 21a směrem nahoru, čímž se v dalším pokračování základní člen £ tiskne proti, na způsob kolíku,
33795 (83795a) • · · * * »«·* • · ♦ · »··»« · * * * * ···· · * *« · · k * * » · » · * * * ta* ·· · ·· ** ·» ···· nastavovacím členům, uspořádaným na šablonách 24, a posuvné členy 3 se příslušně posouvají. Spodní přidržovací člen 12 se přitom opírá jednou hranou 58 na horním přidržovacím členu 11.
Varianta, popsaná jako poslední, má tu přednost, že páková kombinace 14 první varianty se může nahrazovat jedinou pákou.
Obr. 21 ukazuje alternativní způsob provedení vyhazovacího mechanismu nastavovací komory 22 v klidové poloze, tzn. bez zasunutého základního členu £. Velmi dobře je v tomto pohledu možné rozpoznat také kalibrační členy 23 na způsob kolíků, vyčnívající ze dna nastavovací komory 22 směrem nahoru, jakož i pružinové jazyky £5. V zobrazené klidové poloze se vyhazovači lišta 34 tlačí tažnou pružinou 41 proti dnu nastavovací komory a proti zarážce 52 ve směru zasouvacího popř. vyhazovacího otvoru 32a, 33a. Vyhazovači lišta 34 má dále unášecí člen 43, který se nechá přivést do záběru s čelní stranou základního členu £ cenového štítku 30. Pomocí zásuvného pohybu ve směru šipky 36 se vyhazovači lišta 34 pohybuje nad unášecím členem 43 rovněž ve směru 36 (obr. 22). Hák 53, uspořádaný na vyhazovači liště 34, zapadá přitom za můstek 54, uspořádaný na stěně nastavovací komory.
Po ukončení výše popisovaného nastavovacího procesu se vyhazovači lišta 34 nadzvedává pomocí vertikálního pohybu základního členu £ cenového štítku 30 (vyvoláno vertikálním pohybem lišt 21, 21a), který je směrem nahoru v záběru s druhým ' unášecím členem 42, rovněž uspořádaným na vyhazovači liště 34, čímž se hák 53 uvolňuje ze svého záběru s můstkem 54.
Základní člen £ cenového štítku 30 se pohybuje nyní po ukončení nastavovacího procesu opět dolů, přičemž další
8379S (83735a)
Ihl t ^<*14
9 · 9 9 ·
9· 9 9 9 9«« 99 ·
9 9999 99 99 >99 9 9
9 9999 99«
9 ·· f9 99 9999 můstek 55, který je delší než můstek 54, zabraňuje opětnému zapadnutí háku 53 za můstek 54.
Jakmile se nastavovací zařízení nachází opět ve výchozí poloze a otvory 32, 33 a 32a, 33a tvoří jediný průchozí otvor, pohybuje se vyhazovači lišta 34 pomocí pružiny 41 proti směru zasouvání 36 až narazí na zarážku 52. Pomocí unášecího členu 43 následuje základní člen £ cenového štítku 30 tento pohyb a vysouvá se tak z nastavovací komory. Ohybem vyhazovači lišty 34 ve směru protilehle ležící stěny nastavovací komory se základní člen £ cenového štítku 30 tiskne proti protilehle ležící stěně nastavovací komory, čímž se vysunutí, které se uskutečňuje až k zarážce 52, brzdí a zabraňuje se vypadnutí. Unášecí člen 42 se přitom rozprostírá po celé délce vyhazovači lišty 34, čímž se zasouvání základního členu £ cenového štítku 30 do nastavovací komory 22 uskutečňuje vždy přímočaře.
Horní přidržovací člen 12 má dále dno 29 s koncovou oblastí 56 na způsob jazyku (obr. 12, obr. 21) . Tato může být ohnutá směrem dolů, takže se mezi lištou 57 a jazykem £6 může zasouvat nastavovací šablona 24.
Zastupuje;
Dr. Miloš Všetečka v.r.
83795 (83795a) ni; nnnn j -Sin j
JUDr. Miloš Všetečka advokát
120 00 Praha 2, Hálkova 2
Claims (19)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Zařízení k zobrazování písmen, číslic nebo symbolů, zejména cenové označení zboží, se základním členem (1), majícím pohledovou plochu (la) a zadní stranu, ležící proti ní, přičemž v základním členu (1) je uspořádaný alespoň jeden otvor (2), rozprostírající se od pohledové plochy (la) až k protilehlé zadní straně, otevřený na obě strany, a v tomto alespoň jednom otvoru (2) je posuvným způsobem držen posuvný člen (3), přičemž posuvný člen (3) se nechá posouvat právě z první polohy, ve které je čelní plocha (5) posuvného členu (3) viditelná od pohledové plochy (la) základního členu (1), do druhé polohy, ve které je tato čelní plocha (5) uspořádána v podstatě neviditelným způsobem v určité vzdálenosti za pohledovou plochou (la) v základním členu (1), vyznačující se tím, že posuvné členy (3) jsou držené pomocí posuvného uložení, popř. volného lícování v otvoru (2).
- 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že posuvné uložení se dosahuje tím, že posuvné členy (3) jsou v nezatíženém stavu alespoň v jednom úseku ohnuté do směru příčně k jeho podélné ose a při zasouvání do otvoru (2) základního členu (1) se směrují přímo.
3. Zařízení podle nároku 1 a 2, vyznačující se tím, že alespoň průřez. jeden otvor má po celé délce konstantní 4. Zařízení podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že otvory (2) popř. posuvné členy (3) mají kruhový průřez.16 83795 (83795a) • to· I to · ♦ · · • to···· · · • · · to to· · * to • ·«· to ' • to « • · ·· • to * • · to v • to to toto ···· - 5. Zařízení podle některého z vyznačující se tím, že otvory členy (3) mají pravoúhlý průřez.nároků 1 až 3, (2) popř. posuvné
- 6. Zařízení podle některého z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že otvory (2) jsou uspořádané na způsob matice.
- 7. Zařízení podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že otvory (2) mají tvar písmen, číslic nebo symbolů.
- 8. Zařízení podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že otvory (2) mají mnohoúhlý průřez, přednostně segmentový tvar.
- 9. Zařízení podle některého z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že základní člen (1) má na svém povrchu drážku (44) na způsob kolejnice.
- 10. Zařízení podle některého z nároků vyznačující se tím, že základní člen (1)1 až 9, má alespoň jeden dodatečný průběžný vývrt (7), skrz který se nechá prostrčit špendlík (8) .
- 11. Zařízení podle některého z nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že základní člen (1) má alespoň jeden dodatečný otvor (10), do kterého se nechá zastrčit přidržovací člen (9).
- 12. Zařízení podle některého z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že otvory (2) mají na straně, ležící proti pohledové ploše (la), zarážkovou lištu (43).
- 13. Zařízení k posouvání posuvných členů v základním16 83795 (83795a) • · · » · · * · · 4 4 4 ··· 4 4 4 * 4 4 444 · 4 44 444 4 4 * 4 4 4444 444 • · 4 ·· ···· členu (1), přičemž posuvné členy (3) se nechají posouvat právě z první polohy, ve které je čelní plocha (5) posuvných členů (3) viditelná od pohledové plochy (la) základního členu (1), do druhé polohy, ve které tato čelní plocha (5) je uspořádána v podstatě neviditelným způsobem v určité vzdálenosti za pohledovou plochou (la) v základním členu (I) , vyznačující se tím, že zahrnuje následující členy:horní přidržovací člen (11) spodní přidržovací člen (12), který je ve střední oblasti horního přidržovacího členu (11) na něm připevněn otáčivým a posuvným způsobem kalibrační členy (23) na způsob kolíků, které jsou uspořádány odpovídajícím způsobem k posouvatelným posuvným členům (3) nastavovací členy (25) na způsob kolíků, které jsou uspořádány odpovídajícím způsobem ke znakům (pozitivně nebo inverzně), které je třeba nastavit přičemž kalibrační a nastavovací členy (23, 25) na způsob kolíků jsou uspořádané v horním přidržovacím členu (II) a volné čelní plochy kalibračních členů (23) na způsob kolíků jsou namířeny proti volným čelním plochám nastavovacích členů (25) na způsob kolíků a stisknutím k sobě horního přidržovacího členu (11) se spodním přidržovacím členem (12) se nejprve kalibrační členy (23) na způsob kolíků a potom nastavovací členy (25) na způsob kolíků zavádějí do otvorů (2) základního členu (1), čímž se uskutečňuje odpovídajícím způsobem vyrovnání posuvných Členů (3) do otvorů (2) základního členu (1).
- 14. Zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že nastavovací členy (25) na způsob kolíků, které jsou uspořádány v horním přidržovacím členu (11), jsou uspořádány na alespoň jedné posouvatelné nastavovací šabloně (24).16 83795 (83795a) • · · » • · · · · « φ »·· · φ φ·· φ >φ > « «· φ φφφ φ φ * φ φ φφφ φ · φ · · φφφV φφ ΦΦ ·Φ« ·
- 15. Zařízení podle nároku 13 až 14, vyznačující se tím, že zahrnuje dodatečné následující členy:alespoň jednu tažnou pružinu (13), která spojuje jednu koncovou oblast spodního přidržovacího členu (12) s horním přidržovacím členem (11) pákovou kombinaci (14), skládající se ze dvou, navzájem otáčivým způsobem spojených pák (15, 16), přičemž jedna páka (16) je na spodním přidržovacím členu (12) připevněna otáčivým způsobem a druhá páka (16) je otáčivým způsobem připevněna na horním přidržovacím členu (11) alespoň jednu tažnou pružinu (18), která zabírá za spojovací bod (17) obou pák (15, 16) a je spojena se spodním přidržovacím členem (12) nastavovací komoru (22), uspořádanou v horním přidržovacím členu (11), do které se nechá zasouvat zařízení podle některého z nároků 1 až 12, přičemž nastavovací komora (22) má na svém dnu kalibrační členy (23) na způsob kolíků, které se nechají zavádět do otvorů (2) zařízení podle některého z nároků 1 až 12 několik nastavovacích šablon (24), uspořádaných v horním přidržovacím členu (11) posuvným způsobem vedle sebe, přičemž právě úsek každé nastavovací šablony (24) se nechá uspořádat v nastavovací komoře (22) přesně nad kalibračními členy (23) na způsob kolíků a nastavovací členy (25) na způsob kolíků, uspořádané na nastavovacích šablonách (24) , vyčnívají do nastavovací komory (22) proti směru kalibračních členů (23) na způsob kolíků, uspořádaných na dně dvě lišty (21, 21a) s alespoň po jednom otvoru (32), které jsou spojeny se spodním přidržovacím členem (12) a jsou vertikálně posouvatelným způsobem uloženy v horním přidržovacím členu (11)
- 16. Zařízení podle některého z nároků 13 až 15, vyznačující se tím, že v nastavovací komoře (22) je16 83795 (83795a) • toto * to · · · · to «·· to···· ·· · • « ·»·« «to ·· ··· · · toto to ···« ··· ·· · ·· ·· ······ uspořádána vyhazovači lišta (34) (obr. 15a, b, c), která má dva unášecí členy (42, 43) jakož i má na své spodní straně dva zešikmené výčnělky (37, 38), přičemž celková vyhazovači lišta (34) je přes pružinu (41) spojena se dnem nastavovací komory (22) a ve dnu nastavovací komory (22) je uspořádán výčnělek (40) na způsob háku, který je konstruován jako protikus k výčnělku (38) vyhazovači lišty (34).
- 17. Zařízení podle nároku 13 a 14, vyznačující se tím, že dodatečně zahrnuje následující členy:alespoň jednu tažnou pružinu (13), která spojuje jednu koncovou oblast spodního přidržovacího členu (12) s horním přídržovacím členem (11) páku (46), která je uložena letmo mezi horním přídržovacím členem (11) a spodním přídržovacím členem (12) a opírá se svýma oběma koncovými oblastmi o lišty (47, 48), uspořádané v těchto přidržovacích členech, přičemž páka (46) je přes pružinu (18) spojena s horním přídržovacím členem dl) nastavovací komoru (22), uspořádanou v horním přídržovacím členu, do které se nechá zasouvat zařízení podle některého z nároků 1 až 12, přičemž nastavovací komora (22) má na svém dnu kalibrační členy (23) na způsob kolíků, které se nechají zavádět do otvorů (2) zařízení podle některého z nároků 1 až 12 několik nastavovacích šablon (24), které jsou v horním přídržovacím členu (11) uspořádané vedle sebe posuvným způsobem, přičemž vždy jeden úsek každé nastavovací šablony (24) se nechá uspořádat v nastavovací komoře (22) přesně nad kalibračními členy (23) na způsob kolíků a nastavovací členy (25) na způsob kolíků, uspořádané na nastavovacích šablonách, vyčnívají do nastavovací komory (22) proti směru kalibračních členů (23) na způsob kolíků, uspořádaných na dnu dvě lišty (21, 21a), opatřené alespoň po jednom15 83795 (83795a)9 9 9 9 * 9 »9··9 ft · 9 9 9999 9 9 · • 9999999 99 999 9 99« 9 9999 99999 9 ·· 99 9*9999 otvoru (32), které jsou se spodním přidržovacím členem (12) spojeny přes čepy (20, 20a) a jsou uloženy v horním přidržovacím členu (11) vertikálně posuvným způsobem
- 18. Zařízení podle některého z nároků 13, 14, 15 a 17, vyznačující se tím, že v nastavovací komoře (22) je uspořádán vyhazovači mechanismus, který má vyhazovači listu (34), pohyblivou v zasouvacím mechanismu (36) (obr. 21a,21b, 21c), která se tlačí tažnou pružinou (41) ve směru zasouvacího, popř. vyhazovacího otvoru (32a, 33a) proti dnu nastavovací komory a proti zarážce (52) a vyhazovači lišta (34) má dva unášecí členy (42, 43), přičemž jeden (43) nad čelní stranou základního členu (1) jednak předpíná vyhazovači lištu (34) pomocí háku (53), který může zapadnout na můstku (54) a jednak přes tažnou pružinu (41) vyhazuje základní člen (1) z nastavovací komory (22).
- 19. Zařízení podle nároku 18, vyznačující se tím, že se přes, v podstatě celou délku, vyhazovači lišty (34) rozprostírá druhý unášecí člen (42) a nechá se přivést do záběru s horní stranou základního členu 1.
- 20. Zařízení podle nároku 18 a 19, vyznačující se tím, že vyhazovači lišta (34) je uspořádaná na stěně nastavovací komory, probíhající paralelně k zasouvacímu zařízení (36) .
- 21. Zařízení podle některého z nároků 18 až 20, vyznačující se tím, že vyhazovači lišta (34) je ohnutá ve směru protilehle ležící stěny nastavovací komory, aby základní těleso (1), lehkým tlakem tlačené proti ní, brzdilo vysunutí.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
AT0174099A AT412133B (de) | 1999-10-15 | 1999-10-15 | Vorrichtung zur darstellung von zeichen |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ20021324A3 true CZ20021324A3 (cs) | 2002-08-14 |
CZ301995B6 CZ301995B6 (cs) | 2010-09-01 |
Family
ID=3519986
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ20021324A CZ301995B6 (cs) | 1999-10-15 | 2000-10-05 | Zarízení k zobrazení znaku |
Country Status (24)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6944984B1 (cs) |
EP (1) | EP1232491B1 (cs) |
JP (1) | JP5474269B2 (cs) |
KR (1) | KR100564149B1 (cs) |
CN (1) | CN1192339C (cs) |
AT (1) | AT412133B (cs) |
AU (1) | AU770688B2 (cs) |
BR (1) | BR0014731B1 (cs) |
CA (1) | CA2387572C (cs) |
CZ (1) | CZ301995B6 (cs) |
DE (1) | DE50002866D1 (cs) |
DK (1) | DK1232491T3 (cs) |
EA (1) | EA003268B1 (cs) |
ES (1) | ES2202177T3 (cs) |
HR (1) | HRP20020326B1 (cs) |
HU (1) | HU225435B1 (cs) |
MX (1) | MXPA02003759A (cs) |
NO (1) | NO318347B1 (cs) |
PL (1) | PL201233B1 (cs) |
PT (1) | PT1232491E (cs) |
SK (1) | SK287437B6 (cs) |
TR (1) | TR200201022T2 (cs) |
WO (1) | WO2001029809A1 (cs) |
ZA (1) | ZA200202451B (cs) |
Families Citing this family (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
AT413461B (de) * | 2003-10-31 | 2006-03-15 | Grasmann Josef | Einstellvorrichtung |
AT505447B1 (de) * | 2007-07-05 | 2009-09-15 | Grasmann Josef | Einstellvorrichtung |
KR200473358Y1 (ko) * | 2012-04-13 | 2014-07-02 | 대한민국 | 증거물 표식표 |
Family Cites Families (14)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US909444A (en) * | 1907-11-16 | 1909-01-12 | F C Newell Mutograph Corp | Stipple member. |
CH405992A (de) * | 1961-11-10 | 1966-01-15 | Ibm | Anzeigevorrichtung mit Buchstaben oder Zahlen |
US3270447A (en) * | 1963-11-14 | 1966-09-06 | Corning Glass Works | Display panel |
FR1465490A (fr) * | 1965-10-29 | 1967-01-13 | Electronique & Radio Ind | Perfectionnements aux dispositifs d'affichage de symboles |
US3400478A (en) * | 1966-10-21 | 1968-09-10 | Pitney Bowes Inc | Composite character display device |
US3724110A (en) * | 1972-05-22 | 1973-04-03 | Worthington Corp | Visual display board |
US4186394A (en) | 1978-09-18 | 1980-01-29 | Tadeusz Bobak | Automatic display system and process |
JPS6168282U (cs) * | 1984-10-08 | 1986-05-10 | ||
FR2616570B1 (fr) * | 1987-06-12 | 1989-12-22 | Kreft Vanja | Dispositif pour afficher un point d'un symbole en configuration matricielle |
JPH0569694A (ja) * | 1991-09-13 | 1993-03-23 | Nec Niigata Ltd | 電子制御式黒板 |
JPH08101637A (ja) * | 1994-09-30 | 1996-04-16 | Mitsubishi Materials Corp | 二進情報表示装置 |
GB2317490B (en) * | 1996-09-19 | 2000-05-03 | Ivan Nicholas White | Display apparatus |
JPH1165492A (ja) * | 1997-08-19 | 1999-03-05 | Aiwa Co Ltd | 凹凸表示装置 |
JPH11161204A (ja) * | 1997-12-01 | 1999-06-18 | Nec Shizuoka Ltd | 画像形成装置 |
-
1999
- 1999-10-15 AT AT0174099A patent/AT412133B/de not_active IP Right Cessation
-
2000
- 2000-10-05 EA EA200200269A patent/EA003268B1/ru not_active IP Right Cessation
- 2000-10-05 DK DK00967414T patent/DK1232491T3/da active
- 2000-10-05 HU HU0202694A patent/HU225435B1/hu not_active IP Right Cessation
- 2000-10-05 AU AU77614/00A patent/AU770688B2/en not_active Ceased
- 2000-10-05 KR KR1020027004616A patent/KR100564149B1/ko not_active IP Right Cessation
- 2000-10-05 PL PL357239A patent/PL201233B1/pl unknown
- 2000-10-05 WO PCT/AT2000/000260 patent/WO2001029809A1/de active IP Right Grant
- 2000-10-05 BR BRPI0014731-1A patent/BR0014731B1/pt not_active IP Right Cessation
- 2000-10-05 TR TR2002/01022T patent/TR200201022T2/xx unknown
- 2000-10-05 ES ES00967414T patent/ES2202177T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2000-10-05 CA CA002387572A patent/CA2387572C/en not_active Expired - Fee Related
- 2000-10-05 JP JP2001532522A patent/JP5474269B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 2000-10-05 DE DE50002866T patent/DE50002866D1/de not_active Expired - Lifetime
- 2000-10-05 EP EP00967414A patent/EP1232491B1/de not_active Expired - Lifetime
- 2000-10-05 SK SK498-2002A patent/SK287437B6/sk not_active IP Right Cessation
- 2000-10-05 PT PT00967414T patent/PT1232491E/pt unknown
- 2000-10-05 MX MXPA02003759A patent/MXPA02003759A/es active IP Right Grant
- 2000-10-05 CN CNB008140898A patent/CN1192339C/zh not_active Expired - Fee Related
- 2000-10-05 CZ CZ20021324A patent/CZ301995B6/cs not_active IP Right Cessation
- 2000-10-05 US US10/110,625 patent/US6944984B1/en not_active Expired - Fee Related
-
2002
- 2002-03-18 NO NO20021343A patent/NO318347B1/no not_active IP Right Cessation
- 2002-03-27 ZA ZA200202451A patent/ZA200202451B/xx unknown
- 2002-04-12 HR HR20020326A patent/HRP20020326B1/xx not_active IP Right Cessation
Also Published As
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ20021324A3 (cs) | Zařízení k zobrazení znaků | |
EP2425750A1 (en) | Electronic shelf tag | |
US10176732B1 (en) | Display card holder | |
ES2383719T3 (es) | Dispositivo de ajuste | |
KR101127728B1 (ko) | 설정 장치 | |
EP0858950B1 (en) | Hand-held labeller | |
AT412036B (de) | Vorrichtung zur darstellung von zeichen | |
CN219936605U (zh) | 用于挂板的标示牌 | |
KR20230059148A (ko) | 보조표시부를 구비하는 전자가격표시기 | |
DE20301615U1 (de) | Gürtel, insbesondere Gürtel für Kleidungsstücke | |
EP3015015A1 (de) | Knopf für Flächenmaterialien | |
KR20070033240A (ko) | 스테이플러 및 스테이플 | |
JPH10228570A (ja) | 自動販売機の商品サンプル表示装置 | |
JPH11344931A (ja) | 商品陳列具 | |
JPH07325545A (ja) | 容器用カード差し | |
JP2001047721A (ja) | スタンプ装置 | |
DE202009005603U1 (de) | Geschenkkartenset | |
JPH0777937A (ja) | プライスカード |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20131005 |