HU225435B1 - Sign representation device - Google Patents

Sign representation device Download PDF

Info

Publication number
HU225435B1
HU225435B1 HU0202694A HUP0202694A HU225435B1 HU 225435 B1 HU225435 B1 HU 225435B1 HU 0202694 A HU0202694 A HU 0202694A HU P0202694 A HUP0202694 A HU P0202694A HU 225435 B1 HU225435 B1 HU 225435B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
elements
adjusting
shaped
pin
openings
Prior art date
Application number
HU0202694A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Grasmann
Original Assignee
Josef Grasmann
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Josef Grasmann filed Critical Josef Grasmann
Publication of HUP0202694A2 publication Critical patent/HUP0202694A2/hu
Publication of HU225435B1 publication Critical patent/HU225435B1/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F9/00Indicating arrangements for variable information in which the information is built-up on a support by selection or combination of individual elements
    • G09F9/30Indicating arrangements for variable information in which the information is built-up on a support by selection or combination of individual elements in which the desired character or characters are formed by combining individual elements
    • G09F9/37Indicating arrangements for variable information in which the information is built-up on a support by selection or combination of individual elements in which the desired character or characters are formed by combining individual elements being movable elements

Landscapes

  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Labeling Devices (AREA)
  • Displays For Variable Information Using Movable Means (AREA)
  • Toys (AREA)
  • Devices For Indicating Variable Information By Combining Individual Elements (AREA)
  • Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)
  • Numerical Control (AREA)
  • Control Of Vending Devices And Auxiliary Devices For Vending Devices (AREA)
  • Devices For Checking Fares Or Tickets At Control Points (AREA)
  • Illuminated Signs And Luminous Advertising (AREA)
  • Circuits Of Receivers In General (AREA)

Description

A találmány tárgya berendezés jelek, betűk, számok, szimbólumok, különösen áruk árának megjelenítésére egy bázisrésszel, amelynek van egy látható felülete, és egy azzal átellenes hátoldala, ahol a bázisrésznek a látható felülettől az átellenes hátoldaláig nyúló, legalább egy nyílása van, és ebben a nyílásban egy tolóelem van eltolhatóan tartva, és a tolóelem egy első helyzetből, amelyben a tolóelem egyik homlokfelülete a bázisrész látható felületétől látható, egy második helyzetbe tolható, amelyben a homlokfelület a bázisrész látható felületétől beljebb, lényegében nem láthatóan van elrendezve.
A találmány továbbá berendezés a tolóelemeknek a bázisrészben történő eltolására, ahol a tolóelemet mindig egy első helyzetből, amelyben a homlokfelülete a bázisrész látható felületén látható, egy második helyzetbe tolható, amelyben ez a homlokfelület a bázisrész látható felülete mögött távolságban már nem láthatóan van elhelyezve.
A mai kereskedelemben egyre nagyobb jelentőséget nyer, hogy az árukon azok árát, különböző ismertetését, megjegyzését, technikai adatait feltüntessék, A vevők egyre igényesebbek, és mindent szeretnének az áruról megtudni már kiállított állapotában anélkül, hogy külön érdeklődniük kellene. így a vevő számára nagyon fontos, hogy lássa az áruk pontos árát, anyagát, technikai adatait és felhasználási területét, másrészt ez az eladó számára is előnyt jelent, mert a vevő minden különösebb személyes kérdezősködés nélkül jelentős mértékben tájékozódni tud az általa kiválasztott vagy kiválasztandó áruról.
Ezért ma világszerte szokásos, hogy a kirakatban, de az elárusítópolcokon is a kiállított áru ártáblával vagy más tájékoztató kiírással van ellátva. A vevő nagyon gyakran igen egyszerű módon az áru előtt elhaladva, meg tudja állapítani, hogy az akár ár, akár a teljesítmény tekintetében érdeklődésre tarthat-e számot. Ez nagyon nagy mértékben meggyorsítja a vásárlást és csökkenti az üzlet terhelését.
Általában az alkalmazott berendezéseknél az árakat kis sínekbe betolható és kihúzható egyes betűkkel és számokkal jelzik, amely betűk, számok, kis lapkákra vannak kinyomtatva és természetesen a sínben cserélhetők.
Továbbá szokásos ártáblákat papírra nyomtatni és az árunál egy fóliára rögzíteni.
Alkalmaznak továbbá kisebb méretű műanyag kockákat, ahol mindegyik kocka egy számmal, betűvel vagy szimbólummal van ellátva, és ilyen módon kell a különböző árakat, adatokat a kis kockákból összeállítani.
A fent ismertetett módszereknek a hátránya, hogy a kereskedőnek, eladónak sok tartalék betűvel, számmal kell rendelkeznie, hogy a mindig kívánt összeállítást, tehát árat, kiírást, adatot gondosan össze tudja állítani. Ezt az összeállítást pedig mindegyik árunál külön-külön gondos, aprólékos munkával kell elvégeznie. Azonkívül fennáll természetesen annak a veszélye, hogy egy-egy rész elveszik és éppen az a szám, betű hiányzik, amellyel a jellemző árat, vagy esetleg technikai adatot tudná az árunál megjelentetni. Az eladónak, kereskedőnek tehát mindig sok tartalék jellel, kockával kell rendelkeznie, hogy mindig rendelkezésre álljon az a kombináció, amely éppen annál az árunál szükséges.
Kinyomtatott papírtáblák alkalmazásánál vagy információs táblák alkalmazásánál az a hátrány lép fel, hogy ezeket először ki kell nyomtatni és azután a megfelelő áruhoz kell kapcsolni, illetve oda kell szállítani és ott egy tokba kell betolni. Amennyiben ha egy árkiírás téves, vagy árváltozás következik be, akkor csak egy újranyomtatás után lehet a táblát az árura kitenni. Az árváltozásnál pedig a korábbi ártáblát egyszerűen el lehet dobni.
Az US 3 724 110 számú leírásból ismeretes egy berendezés, amelynél egy bázisrészben nyílások vannak mátrix alakban elrendezve, és ezekben a nyílásokban tolóelemek vannak eltolhatóan tartva, miközben mindegyik tolóelem egy első helyzetből, amelyben a tolóelem homlokfelülete a bázisrész látható felülete oldaláról látható, egy második helyzetbe tolható, ahol a homlokfelület a látható felülettől távolságban, és így láthatatlanul helyezkedik el. Tolóelemekként mágneses golyókat alkalmaznak, amelyek egy mágnes révén hozhatók látható helyzetbe. Abból a célból, hogy a golyók a látható helyzetben rögzítésre kerüljenek, a bázisrészen járulékos tartóeszközök vannak elrendezve, például mágneses sínek, vagy a nyílásokba beálló élek, ajkak, amelyek a golyókra hatnak és azokat helyzetükben reteszelik. Ezen reteszelés oldására szükséges például egy csapszerű tárgyat a golyóval szembenyomni, hogy azt a reteszelésből oldják. A legtöbbször azonban elegendő a bázisrészt erősen megrázni, hogy a golyók újra nem látható helyzetükbe mozduljanak el. Az US 3 724 110 számú leírás szerinti megoldás hátránya az a tény, hogy az élek, ajkak révén, amelyek a nyílásokat lezárják, a golyóknak a nyílásokba való bejuttatása viszonylag nehézkes. Azonkívül ezek az élek, ajkak viszonylag gyorsan elhasználódnak, és így a golyók reteszelése látható helyzetükben bizonytalanná válik.
Továbbá a DE 1 623 800 A számú és a GB 990 094 A számú és az FR 1 465 490 vagy a GB 2 317 490 A leírásból ismeretesek berendezések, amelyek ugyanolyan elven működnek, mint a fent ismertetett USA-megoldás, azonban a tolóelemek működtetése árammal vagy folyadékkal történik. így például ártáblákhoz történő alkalmazás nehézkes vagy nagyon korlátozott, mivel a tolóelemek hajtási, mozgatási technikája a miniatürizálás következtében korlátozott.
A találmány célja egy olyan bevezetőben említett típusú berendezés létesítése, amely kicsi, jól használható és lehetővé teszi betűk, számok, szimbólumok megjelenítését, anélkül, hogy ezekből tartalékot kellene tárolni, valamint anélkül, hogy mintegy puzzle-szerű körülmények között kellene a betűket, számokat, szimbólumokat a kívánt megjelenítés érdekében összeállítani. A találmány további célja egy berendezés létesítése, amely folyadék és/vagy áram nélkül biztosítja a tolóelemek mozgatását, és amely egyidejűleg tolóelemek reteszelését is biztosítja a nyílásokban járulékos eszközök nélkül.
HU 225 435 Β1
A találmány szerint a kitűzött célt azáltal érjük el, hogy a tolóelemek eltolható tolóilleszkedéssel vannak a nyílásokban tartva.
A tolóilleszkedés a tolóelem és a nyílás között lehetővé teszi egyrészt a tolóelem egyszerű eltolását a nyílásban, másrészt a tolóelemet elengedés után pillanatnyi helyzetében viszont reteszeli. Járulékos élekre vagy ajkakra, amelyek külön ráfordítást igényelnének, nincs szükség.
A találmány előnyös kivitele szerint a nyílások és a tolóelemek kör keresztmetszetűek, de lehetnek derékszögű keresztmetszetűek, és célszerűen a nyílások mátrix alakban vannak elrendezve. így lehetővé válik különböző rajzoknak egy előre megadott nyílásszámmal való ábrázolása. Lehetséges a szöveget bármely nyelven megjelentetni és tetszőleges írásmódban, sőt lehetséges különleges jeleket is bemutatni anélkül, hogy a berendezést cserélni kellene.
A találmány egy előnyös kivitele esetén a nyílásoknak betű, szám vagy szimbolikus alakjuk lehet. így tulajdonképpen egyetlen elem eltolása elegendő egy jel megjelenítésére. Ez a megoldási változat alkalmas mindenekelőtt csak nagyon ritkán cserélendő jelek megjelenítésére.
A találmány egy további előnyös kivitele esetén a nyílásoknak sokszög alakjuk, előnyösen szegmensszerű alakjuk van.
Célszerű megoldás továbbá a bázisrész felületén egy sín alakú horonnyal rendelkezik. így lehetséges egy papírra, kartonra, vagy plasztikra nyomott információ megjelenítése úgy, hogy azt a horonyba kell rögzíteni.
Egy további előnyös kivitel szerint a bázisrész legalább egy járulékos nyílással rendelkezik, amelybe egy beszúrótű bedugható. Ezzel lehet magát a berendezést az árun rögzíteni.
Előnyös továbbá, ha a bázisrész legalább egy járulékos nyílással rendelkezik, amelybe viszont egy tartóelem dugható be. Ilyen tartóelem segítségével lehet azután a berendezést megfelelő módon bármilyen árun rögzíteni.
A találmány megakadályozza, hogy a tolóelemek szakszerűtlenül eltolásra vagy beállításra kerüljenek, vagy hogy azokat a nyílásokból ki lehessen tolni.
A találmány további célja egy olyan berendezés létesítése, amely a tolóelemeket a bázisrészben megfelelően mozgatja.
Ezt a találmány szerinti olyan berendezéssel érjük el, amelynek egy felső tartórésze, egy alsó tartórésze van, amely a felső tartórész középtartományában azon forgathatón és eltolhatóan van rögzítve, továbbá csap alakú kalibrálóelemei vannak, amelyek az eltolható tolóelemeknek megfelelően vannak elrendezve, továbbá csap alakú beállítóelemei vannak, amelyek a behelyezendő jelnek megfelelően pozitív vagy negatív formában vannak elrendezve, míg a csap alakú kalibráló- és beállítóelemek a felső tartórészben vannak elrendezve, és a csap alakú kalibrálóelemek szabad homlokfelületei a csap alakú beállítóelemek szabad homlokfelületeivel szemben vannak irányítva, és a felső tartórész alsó tartórésszel történő összenyomásával először a csap alakú kalibrálóelemek és azután a csap alakú beállítóelemek a bázisrész nyílásába csúsznak be, és ezzel tolóelemek megfelelő beállása jön létre a bázisrész nyílásaiban.
A találmány szerinti berendezés révén lehetséges tolóelemeket a bemutatandó ábráknak megfelelően elrendezve megjeleníteni. A tartóelemek összenyomásával a csap alakú elemek egymás után a nyílásokba kapaszkodnak jelek bemutatására, és eltolják a tolóelemeket először a definiált kiindulási helyzetbe, majd azután a megfelelő ábrának megfelelő helyzetbe.
A csap alakú beállítóelemek, amelyek a felső tartórészben vannak elrendezve előnyösen legalább egy, eltolható beállítósablonon vannak elrendezve. így lehetséges megmutatandó ábrát egy megfelelő bemutatott mintából kiválasztani.
Előnyös megoldása a találmánynak a beállítóberendezés kivitele.
A találmány gondoskodik a találmány szerinti berendezés könnyű kilökéséről az állítókamrából. A találmány egy további változata biztosítja, hogy a beállítóberendezés akár kevesebb alkatrésszel is előállítható.
A találmány gondoskodik arról is, hogy a bázisrész fékezett kidobását lehessen megvalósítani, valamint annak egyenes vonalú bevezetését az állítókamrába.
A találmányt részletesen kiviteli példák kapcsán, a rajzok alapján ismertetjük, ahol az
1. ábra a találmány szerinti berendezés kiviteli példájának elölnézete, a
2. ábra az 1. ábra szerinti berendezés A-A vonal mentén vett metszete, a
3. ábra a találmány szerinti berendezés a nyílásokban lévő ütközőlécekkel, a
4. ábra a találmány szerinti berendezés egy változata a tolóelemekkel, amelyek nem látható helyzetükben vannak, az
5. ábra a találmány szerinti berendezés egy további változata tolóelemekket, szintén nem látható helyzetükben, a
6. ábra a találmány szerinti berendezés további változata tolóelemekkel, azok látható helyzetében, a
7. ábra a találmány szerinti berendezés feltűzött papírdarabbal, a
8. ábra egy találmány szerinti berendezés átszúrt beszúrótűvel, a
9. ábra a találmány szerinti berendezés megfelelő tartóelemmel, a
10. ábra a bázisrészben lévő nyílások alternatív alakját és elrendezését szemlélteti, a
11. ábra a bázisrész nyílásainak egy további alternatív alakját és elrendezését szemlélteti, a
11a. ábra a 11. ábra szerinti B-B vonal mentén vett metszet, a
12. ábra a találmány szerinti berendezés egy kiviteli változatának metszete, amely berendezés a kívánt jelek beállítására szolgál és a berendezés maga nyugalmi helyze3
HU 225 435 Β1 tében van, mégpedig a 16. ábra szerinti C-C vonal mentén vett metszetben, a
13. ábra egy találmány szerinti berendezés metszete kalibrálóhelyzetben a 16. ábra szerinti C-C vonal mentén vett metszetben, a
14. ábra egy találmány szerinti berendezés beállítási helyzetben, metszetben, mégpedig a 16. ábra szerinti C-C vonal mentén véve, a
15. ábra a találmány szerinti berendezés metszete a 16. ábra szerinti D-D vonal mentén véve, a
16. ábra a találmány szerinti berendezés felülnézete, amely berendezés jelek bemutatására szolgál, a
16a. ábra a találmány szerinti berendezés felülnézete jelek bemutatására, a
17. ábra a találmány szerinti berendezés egy kivitelének a 16. ábra szerinti C-C vonal mentén vett metszete, amely berendezés a találmány szerinti eljárás elvégzésére szolgál, de itt a jelek bemutatására szolgáló berendezés nincs bemutatva, a
18. ábra a találmány szerinti berendezés egy második kiviteli változata metszetben, nyugalmi helyzetében a 16. ábra szerinti C-C vonal mentén véve, a
19. ábra egy metszet, ugyanúgy, mint a 18. ábrán, azonban a beállítóberendezés kalibrálóhelyzetében, a
20. ábra a 18. ábrának megfelelő metszet, azonban a beállítóberendezés beállítóhelyzetében, a
21. ábra a 17. ábra szerinti E-E vonal mentén vett metszet egy kidobómechanizmussal az állítókamra számára nyugalmi helyzetben, a
21a. ábra a 17. ábra szerinti E-E vonal mentén vett metszet a kidobómechanizmussal az állítókamra számára nyugalmi helyzetben és részletben, a
22. ábra a 17. ábra szerinti E-E vonal mentén vett metszet egy alternatív kidobómechanizmussal bereteszelt helyzetben és részletben, a
23. ábra a 17. ábra szerinti E-E vonal mentén vett metszet szintén egy alternatív kidobómechanizmussal és részben betolt, illetve kitolt berendezéssel a jelek bemutatására, a
24. ábra a 16. ábra szerinti C-C vonal mentén vett metszetben az állítókamra egy részlete a berendezés kalibrálása után, a
25. ábra az állitókamra egy részlete a 16. ábra szerinti C-C vonal mentén vett metszetben a jelek beállítása közben.
Az 1. ábra egy találmány szerinti berendezést szemléltet jelek bemutatására, mégpedig elölnézetben. Itt egy 1 bázistesten több 2 nyílás van elrendezve. A nyílások mint furatok vannak kialakítva. A nyílások elrendezése ennél a példánál mátrix alakú, és ezáltal egyszerű módon lehet minden tetszőleges jelet megjeleníteni.
A 2. ábra a találmány szerinti berendezést metszetben szemlélteti. Világosan láthatók a nyílásokban elhelyezett 3 tolóelemek, amelyek a 2 nyílások, illetve furatok mentén eltolhatóan vannak elrendezve. A 3 tolóelemek előnyösen tolóilleszkedéssel, eltolható üléssel vannak a 2 nyílásokba bepasszítva úgy, hogy a 3 tolóelemek nem szándékolt kiesése a 2 nyílásokból nem történhet meg. A 3 tolóelemek és az 1 bázistest különböző színűek lehetnek. A találmány szerinti hatás akkor is fellép, ha a 3 tolóelemek és az 1 bázistest azonos színűek, itt természetesen az egységes fekete szín ki van zárva. Fekete szín esetén ugyanis az 1 bázistestbe betolt 3 tolóelemek nem láthatók, és ezért egy sötét színt érzékeltetnek.
Egy szemlélő, aki a találmány szerinti berendezés előtt foglal helyet és a 4 nyíl irányába néz, az 1 bázisrészt, valamint az összes 3 tolóelemet látja, mivel azok 5 homlokoldalai egy síkban vannak az 1 bázisrész felületével. Amennyiben abból indulunk ki, hogy a kiviteli példánál a 3 tolóelemek mindegyik 5 homlokfelülete egy síkban van a bázistest látott felületével, akkor a szemlélő az 1. ábra szerinti mátrixot ismeri fel.
A 3. ábrán egyes 3 tolóelemek a 2 nyílásaikban hátra vannak tolva, azaz a szemlélővel ellentétes oldalra a betolási mélység következtében, amely függ a 2 nyílások átmérőjétől is, nem esik fény ezen hátratolt tolóelemekre. Ezért a szemlélő számára, aki a 4 nyíl irányából néz, nem láthatók. Ilyen módon a látható és nem látható 3 tolóelemek kombinációjával minden tetszőleges jel megjeleníthető.
A 2 nyílások (furatok), mint ahogy az a 3. ábrán látható, járulékosan hátsó végtartományukban, tehát a nézővel ellentétes végtartományukban, elkeskenyedhetnek. A beszűkítés oly mértékű, hogy a 3 tolóelemek beállításkor véletlenül sem tolhatok ki az 1 bázisrészből.
A 4. ábra egy 1 bázisrészt szemléltet, amelynél mindegyik 3 tolóelem hátra van tolva. A szemlélő ebben az esetben a 3 tolóelemeket nem látja. Csak az 1 bázisrészt, illetve a 2 nyílásokat. A 3 tolóelemeknek az 1 bázisrészből történő kiesése ellen a tolóelemeket szűk játékkal méretezzük a nyílásokhoz, illetve a 3 bázisrészhez, így azok súrlódása elegendő biztosítékot nyújt.
Az 5. és 6. ábra egy más kialakítású 1 bázisrészt szemléltet, amelyek enyhe ferde helyzetet foglalnak el, és így a szemlélő a felületüket ferdén felülről nézheti, illetve olvashatja le a beállított jeleket. A szemlélő számára az 5. ábrán a tolóelemek teljes mátrix alakú elrendezése látható (5a. ábra), míg a 6. ábrán már bizonyos jelek vannak beállítva, illetve ábrázolva (6a. ábra).
A 7. ábra egy találmány szerinti berendezést szemléltet, ahol az 1 bázisrészben egy 44 horony van kialakítva, amelybe egy darab 6 papír van behúzva. A papír információkkal lehet ellátva az áruk jelölésére, megnevezésére vagy egyéb tájékoztatásra.
HU 225 435 Β1
A 8. ábra a találmány szerinti berendezés olyan változatát szemlélteti, ahol egy járulékos 7 furat van kialakítva, amelybe például egy 8 beszúrótű helyezhető be, amely beszúrótű a találmány szerinti berendezésnek egy árun, például ruhadarabon való rögzítésére szolgál.
A 9. ábra a rögzítés egy változatát szemlélteti, ahol a találmány szerinti berendezés egy 9 tartóelem segítségével van elhelyezve, és itt az 1 bázisrész egy járulékos 10 nyílással rendelkezik az állvány végének befogadására.
A járulékos 7 furatok és 10 nyílások révén számos rögzítési lehetőség kínálkozik, amelyek segítségével a találmány szerinti berendezést különböző anyagokon és alakú tárgyakon lehet rögzíteni, illetve a berendezést azokhoz lehet igazítani.
Az 1-9. ábrákon ismertetett 1 bázisrészek mindegyike hengeres 2 nyílásokkal, azaz furatokkal rendelkezik, és a nyílások elrendezése mátrix alakú. A 3 tolóelemek ebben az esetben szintén hengeres alakúak, és úgynevezett tolóilleszkedés van a 3 tolóelemek és a mindenkori 2 nyílások között az 1 bázisrészekben.
Azonban lehetséges más forma és elrendezés alkalmazása az 1 bázisrészben lévő 2 nyílások tekintetében, és természetesen ennek következtében a 3 tolóelemek is más kialakításúak.
A 10. ábra például egy szegmens alakú 2 nyílást szemléltet az 1 bázisrészben. Számok vagy egyszerű betűk bemutatására a 2 nyílások ezen kialakítása és elrendezése elegendő. Funkciószerűen azonos, a mátrixalakhoz hasonló hengeres 2 nyílások vannak hengeres 3 tolóelemekkel.
A 11. ábra egy szimbólum alakú 2 nyílást szemléltet, amely az 1 bázisrészben van kialakítva. A teljes 2 nyílás kialakítása megegyezhet a szimbólum alakjával. Ebben az esetben a hozzá tartozó tolóelem is ezen szimbólum alakjával rendelkezik. Egyszerűbb előállítást biztosít az a változat, amelyet a 11a. ábra szemléltet. Itt a 4 tekintet irányából látható 1 bázisrész felülete egy 2a nyílással rendelkezik, amely a bemutatandó szimbólumnak felel meg. A 2 nyílás további alakja hagyományosan hengeres vagy négyzet alakú. Ennek megfelelően a 3 tolóelem is hengeres vagy négyzetes kialakítású lehet, és nem kell a bemutatandó szimbólum bonyolult alakjával rendelkeznie. A működésmód ebben az esetben is azonos, mint minden korábbi esetben.
A 12. ábra egy 35 berendezést szemléltet az 1-12. ábrákon látható berendezésben a jelek beállítására. Itt egy felső 11 tartórész egy alsó 12 tartórésszel egy 13 rugó és 14 emelőszerkezet révén van összekötve. A 14 emelőszerkezet egy 15 emelőből áll, amely a felső 11 tartórészen forgathatóan van ágyazva, valamint egy 16 emelőből, amely az alsó 12 tartórészen van forgathatóan ágyazva. A 15, 16 emelők ugyancsak elfordíthatóan vannak egymással összekötve. A 17 összekapcsolási pontban a 15, 16 emelőkbe egy 18 rugó kapaszkodik, amelynek másik vége az alsó 12 tartórészben van rögzítve. Az alsó 12 tartórész amellett a felső 11 tartórésszel egy lényegében V alakú elemet alkot. A felső 11 tartórész továbbá két 33, 33a nyílással rendelkezik.
A 14 emelőszerkezet amellett úgy van elrendezve, hogy terhelésnél az egy előre meghatározott irányban kikönyöklik. Ezt a jelen példánál azáltal érjük el, hogy a felső 15 emelőnek egy 19 toldata van, amely megakadályozza, hogy a két 15, 16 emelő pontosan egy vonalba kerülhessen. Ezáltal a 14 emelőszerkezet terhelésnél abban az irányban tud kikönyökölni, amely irányba a 19 toldat van elrendezve.
Az alsó 12 tartórész 20, 20a csapokon a 12. ábrán nem látható módon forgathatóan van rögzítve. A 20, 20a csapok két 21, 21a lécen vannak elrendezve, amely lécek közül a 21a a 12. ábrán nem látható, és amelyek a felső 11 tartórészben függőlegesen eltolhatóan vannak ágyazva. A 21,21a lécek egy-egy 32, 32a nyílással rendelkeznek.
A felső 11 tartórész középtartományában egy lényegében U alakú 22 állítókamrával rendelkezik, amely felfelé nyitott. Ebben az állítókamrában annak fenekén csap alakú 23 kalibrálóelemek vannak elrendezve, amelyek felfelé vannak Irányítva. A 22 állítókamra méretei úgy vannak meghatározva, hogy a találmány szerinti berendezés, mint amilyen az 1-11. igénypontok ismertetnek, ebben helyet tudnak foglalni. A 21, 21a lécek 32, 32a nyílásai nyugalmi helyzetben úgy vannak elrendezve, hogy együtt a 33, 33a nyílásokkal a berendezésben egy átmenőnyílást alkotnak a jelek beállítására a találmány szerinti 1-12. igénypontok szerinti berendezésnél. A 22 állítókamra továbbá egy 15. ábrán látható kldobómechanizmussal rendelkezik.
A 22 állítókamra fölött több 24 sablon van elrendezve egy lényegében U alakú 26 vezetősínben a felső 11 tartórészben egymás mellett elrendezve. A 24 sablonok a felső 11 tartórész hossztengelye mentén eltolhatók és alsó oldalaikon tartományleválasztásokkal rendelkeznek, amelyek mindegyik sablont több, azonos nagyságú szakaszra osztják. Mindegyik szakasz rendelkezik csap alakú 25 beállítóelemekkel, amelyek lefelé vannak irányítva. A csap alakú 25 beállítóelemek pontosan megfelelnek a kívánt jel, szám pozitív vagy negatív alakjának. A sablonok száma lényegében megegyezik a beállítandó, bemutatandó jelek számával. így például egy berendezés háromrészes ár- és áruszimbólum bemutatására hat sablonnal kell hogy rendelkezzen (lásd 5a. és 6a. ábrákat).
A 26 vezetősín 29 fenéklapja nyelvszerű 45 toldatokkal rendelkezik, amelyek egy 27 tartományban enyhén megemelve vannak kialakítva úgy, hogy a 24 sablonoknak eltolásakor azokkal szemben nagyobb eltolási ellenállást fejtenek ki és egy definiált reteszelést tesznek lehetővé. A megnövelt rész hossza pontosan megfelel két 28 tartományleválasztás távolságának. Ezáltal lehetséges a sablonok tartományonként! eltolása és reteszelése. Egy-egy tartomány mindig a kezelőszemély beállításától függően pontosan egy 22 állítókamra fölött van, amelybe a találmány szerinti 30 berendezés betolásra kerül.
A 16. és 16a. ábra felülnézetben egy találmány szerinti beállítóberendezést szemléltetnek. A rajzokon nagyon jól felismerhetők az eltolható 24 sablonok, amelyek révén a használó a beállítandó jelet a sablo5
HU 225 435 Β1 nők eltolásával ki tudja választani. Egy 39 nézőablakon keresztül tudja a használó a pillanatnyi beállítást ellenőrizni.
A 35 berendezés működés módja a következő.
Egy első lépésben a találmány szerinti 30 berendezést a 35 berendezés 22 állítókamrájába toljuk be (12. ábra). Azután történik a 24 sablonok beállítása. Ekkor a használó minden jelet beállít, amelyet a következőben a 3 tolóelemek segítségével és az 1 bázisrész segítségével meg akar jeleníteni. A 24 sablonok felső oldala ideális esetben egy írással rendelkezik, amely minden olyan jelet tartalmaz, amely a tartomány szakaszokban az alatt van. Ezután az alsó 12 tartórész markolatát a felső 11 tartórész markolatával szembenyomjuk, mindaddig, míg a 13. ábrán látható helyzetet el nem érjük.
Az alsó 12 tartórész eközben a 12. ábrán látható 31 forgáspont körül elfordul, aminek következtében a 20, 20a csapok a 21, 21a lécekkel együtt lefelé mozognak. A 21,21a lécek függőleges kényszervezetése révén az alsó 12 tartórész forgáspontja eltolódik. A 31 forgáspont a 12. ábra szerint jobbra mozdul el.
A 13. ábrán látható helyzet elérésekor a berendezés a fogószerű mozgás vége felé tehát nagyobb ellenállást fejt ki, mivel egyrészt a 13 rugó nagyobb erőt fejt ki, és másrészt a 14 emelőszerkezet a 21,21a lécek eltolódása révén és ezáltal megváltoztatott geometria révén a két 11, 12 tartórész további összevezetését zárja.
A 18 rugó amellett járulékosan a 14 emelőszerkezet kikönyökölődése ellen hat.
Egyidejűleg a felső és alsó 11,12 tartórészek mozgatásával a 13. ábrán látható helyzetbe a találmány szerinti 30 berendezés a 21, 21a lécek révén a 22 állítókamrában elrendezett csap alakú 23 kalibrálóelemekre kerül rápréselésre, aminek következtében a 3 tolóelemek lényegében az 1 bázisrész felületével kerülnek egy síkba.
Amennyiben a felső és alsó 11, 12 tartórészre a megnövelt ellenállás dacára a nyomást tovább növeljük, akkor egy definiált erőhatás lép fel a 14 emelőszerkezet kikönyöklésére. Ezáltal az egész alsó 12 tartórész eltolódik, lényegében párhuzamosan felfelé, mivel egyik végtartományában a 13 rugó rugóereje és másik végtartományában a felhasználó által kifejtett erő a felső 11 tartórész felé hat.
Az alsó 12 tartórész hirtelen és lényegében tanszlációs felfelé mozgása révén a két 21, 21a léc felfelé mozog és amellett az 1 bázisrész ugyancsak felfelé mozog, aminek következtében ez a 24 sablon csap alakú beállítóelemeivel szemben kerül szorításra.
Ezáltal a 3 tolóelemek az 1 bázisrészben úgy kerülnek elhelyezésre, hogy a találmány szerinti hatás fellép és a szemlélő az egyes jeleket látja.
A két 11, 12 tartórész elengedése után a 35 berendezés visszatér kiindulási helyzetébe. Eközben a 21, 21a lécek szintén visszatérnek kiindulási helyzetükbe és a 32, 32a nyílások a 33, 33a nyílásokkal újra átmenőnyílást alkotnak.
A kidobómechanizmus, amely kezdetben a találmány szerinti 30 berendezés betolásakor a 35 berendezésbe a 36 nyíl irányában előfeszítésre került, kidobja a találmány szerinti 30 berendezést a betolási iránnyal szemben. Ez azután történik, miután a 12 tartórész kiindulóhelyzetébe tért vissza (15a„ b., c. ábrák).
A találmány szerinti 30 berendezésnek a 22 állítókamrába történő betolásakor először egy 37, 38 toldatokkal és egy 43 továbbítóelemmel rendelkező 34 kidobóléc kerül 36 betolási irányban eltolásra. A 34 kidobóléc alsó éle a 22 állítókamra feneke mentén mozog. Ott egy kampószerű 40 toldat van elrendezve a 22 állítókamra fenekén. A 38 toldat úgy van leferdítve, hogy a 34 kidobólécnek a 22 állítókamra feneke fölötti elmozdulásakor és mindenekelőtt a 40 toldat fölötti elmozdulásakor, a 34 kidobóléc először enyhén megemelésre kerül, és így a 38 toldattal a kampó alakú 40 toldattal együtt kerül elmozdításra. A 34 kidobóléc amellett egy 41 rugóval a 22 állítókamra feneke alatt van rögzítve úgy, hogy az automatikusan újra vízszintes helyzetbe tér vissza, miután a 40 toldat fölött eltolásra került.
Amikor a 38 toldat a 40 toldat fölött elmozdult, akkor a 41 rugó rugóereje hatására amögé bereteszelődik, és a találmány szerinti 30 berendezés helyzetében a 22 állítókamrában rögzítve van. A beállítási folyamat befejezése után a 34 kidobóléc a találmány szerinti 30 berendezés függőleges mozgása révén és az ezáltal bekövetkező 42 továbbítóelem mozgása révén újra felemelésre kerül és a 38 toldat a 40 toldat fölött elmozdul, amikor is a 41 rugó a 34 kidobólécet újra kiindulási helyzetébe hozza, és így a találmány szerinti 30 berendezést kidobja.
A 18. ábra a 35 berendezés egy további kiviteli változatát szemlélteti. Az első változatnál alkalmazott két 15, 16 emelőt itt egyetlen 46 emelő helyettesíti. Ez két végtartományában 47, 48 lécekre támaszkodik, amelyek a felső 11 tartórészben és az alsó 12 tartórészben vannak elrendezve. A 46 emelő egy 18 rugó révén van a felső 11 tartórésszel, pontosabban egy 49 bordával összekötve, amely a 22 állítókamra alsó oldalából áll ki. A 46 emelő ágyazása így mintegy lebegő, azaz lényegében a 18 rugó révén és a felső 11 tartórész és alsó 12 tartórész közötti beszorítással van helyzetében tartva. Az alsó 12 tartórész ebből a célból nem látható toldatokkal rendelkezik, amelyek a felső 11 tartórész oldalfalában lévő horonyba vannak vezetve úgy, hogy az alsó 12 tartórész a felső 11 tartórészen van vezetve. A 22 állítókamra alsó oldalán egy járulékos 50 borda van elrendezve, amelyen egy, a 46 emelővel mereven összekötött 51 támasz támaszkodik. A találmány szerinti 35 berendezés szerelésekor a 46 emelőt a felső 11 tartórészre kell szerelni, még mielőtt az alsó 12 tartórész a felső 11 tartórészre kerülne felszerelésre.
Mint ahogy a 35 beállítóberendezés korábban ismertetett kivitelénél, a két 11, 12 tartórészt a markolatuknál összenyomjuk (19. és 20. ábra), amely révén a 46 emelő végtartománya, amely a felső 11 tartórészre támaszkodik, a markolat irányába csúszik és mind a 18 rugó, mind a 13 rugó ezáltal megfeszítésre kerül.
A 22 állítókamrában az alsó 12 tartórész mozgása révén először a 21, 21a lécek a 20, 20a csapok révén kerülnek lefelé eltolásra. Az alsó 12 tartórész amellett egy forgómozgást végez, amelynek forgáspontja a
HU 225 435 Β1 emelő alsó végtartományában fekszik. Ezáltal az alsó tartóelem része, amely a forgásponttól balra fekszik, először lefelé mozog. így a 20, 20a csapok is, valamint a 21,21a lécek és ezáltal a 21,21a lécek között befeszített 1 bázisrész a 22 állítókamra fenekén elrendezett csap alakú 23 kalibrálóelemekkel szemben kerül szorításra (19. ábra). Analóg módon a korábban leírt kiviteli változattal és ugyanazon okból az azt következő mozgásszakaszban a 46 emelő felső végtartománya a felső és alsó 11, 12 tartórészek markolatirányába mozog, aminek következtében a 12 alsó tartórész egy felfelé irányuló, lényegében tanszlációs mozgást végez (20. ábra) és a 20, 20a csapok fölött a 21, 21a lécek felfelé kerülnek mozgatásra, aminek következtében az 1 bázisrész a 24 sablonon elrendezett csap alakú beállítóelemekre kerül préselésre és a 3 tolóelemek megfelelően eltolásra. Az alsó 12 tartórész amellett egy 58 éllel a felső 11 tartórészre támaszkodik.
A legutoljára ismertetett változat előnye, hogy a 14 emelőszerkezet, amely az első változatnál szerepel, egyetlen emelővel kerül kiváltásra.
A 21. ábra a 22 állítókamra kidobómechanizmusának egy kiviteli változatát szemlélteti nyugalmi helyzetben, azaz betolt 1 bázisrész nélkül. Nagyon jól láthatók a 22 állítókamra fenekéből felfelé nyúló csap alakú 23 kalibrálóelemek, valamint a 45 rugónyelvek. A bemutatott nyugalmi helyzetben a 34 kidobóléc a 41 húzórugó révén a 22 állítókamra-fenék felé és egy 52 ütközőre van szorítva a 32a, 33a nyílások irányában. A 34 kidobóléc továbbá egy 43 továbbítóelemmel rendelkezik, amely az 1 bázisrész homlokoldalával kapcsolatba hozható, amely 1 bázisrész egy 30 berendezés része. A 36 nyíl irányú betolási mozgás révén a 34 kidobóléc a 43 továbbítóelem révén ugyancsak a 36 nyíl irányban kerül mozgatásra (22. ábra). Egy, a 34 kidobólécen elrendezett 53 kampó bereteszelődik a 22 állítókamrafalon elrendezett 54 bordába.
A fent ismertetett beállítási folyamat befejezése után a 34 kidobólécet az 1 bázisrész függőleges mozgatásával, amelyet a 21,21a lécek függőleges mozgatása, mozgása idéz elő, felemelésre kerül, aminek következtében az 53 kampó az 54 bordával való kapcsolatából kioldásra kerül.
Az 1 bázisrész a beállítási folyamat befejezése után újra lefelé mozog, aminek következtében egy további 55 borda, amely hosszabb, mint az 54 borda, az 53 kampó újabb bereteszelődését az 54 borda mögé megakadályozza.
Mihelyt a beállítóberendezés újra kiindulóhelyzetében van, és a 32, 33, valamint 32a, 33a nyílások egyetlen átmenőnyílást alkotnak, a 34 kidobóléc a 41 rugó hatására a 36 betolási iránnyal szemben mozog, míg az 52 ütközőre fel nem ütközik. A 43 továbbítóelem révén a 30 berendezés, azaz ártábla 1 bázisrésze követi ezt a mozgást és a 22 állítókamrából ily módon kitolásra kerül. A 34 kidobóléc hajlása révén, mégpedig a szemben fekvő 22 állítókamra fal irányába történő hajlása révén, az 1 bázisrész a szemben fekvő állítófalra kerül préselésre, ami által a kitolás, amely az 52 ütközőig történik, fékezésre kerül és a kiesés ily módon ki van küszöbölve. A 42 továbbítóelem amellett a 34 kidobóléc teljes hossza mentén nyúlik el, aminek következtében az 1 bázisrész betolása a 22 állítókamrába mindig egyenes vonalban történik.
A felső 12 tartórész egy 29 fenéklappal rendelkezik, nyelv alakú 56 végtartománnyal (12. és 21. ábra). Az utóbbi lefelé lehet meghajlítva, és így a 24 beállítósablonok az 57 léc és az 56 végtartomány közé tolhatok be.

Claims (21)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Berendezés betűk, számok, szimbólumok, különösen áruk árának megjelenítésére egy bázisrésszel (1), amely rendelkezik egy látható felülettel (1a), ahol a bázisrésznek (1) a látható felülettől (1a) az átellenes (hát)oldaláig nyúló legalább egy nyílása (2) van, és ebben a nyílásban (2) egy tolóelem (3) van eltolhatóan tartva, és a tolóelem (3) egy első helyzetből, amelyben a tolóelem (3) egyik homlokfelülete (5) a bázisrész (1) látható felületétől (1a) látható, egy második helyzetbe tolható, amelyben a homlokfelület (5) a bázisrész (1) látható felületétől (1a) beljebb, lényegében nem láthatóan van elrendezve, azzal jellemezve, hogy a tolóelem(ek) (3) tolóilleszkedéssel van(nak) a nyílás(ok)ban (2) tartva.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a tolóilleszkedést úgy biztosítjuk, hogy a tolóelemek (3) terheletlen állapotban legalább egy szakaszában hossztengelyükre keresztben meg vannak hajlítva, és a bázisrész (1) nyílásába (2) történő betelésükkor egyenes irányt vesznek fel.
  3. 3. Az 1. és 2. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy legalább egy nyílásnak (2) a teljes hosszán állandó keresztmetszete van.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a nyílások (2) és a tolóelemek (3) kör keresztmetszetűek.
  5. 5. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a nyílások (2) és tolóelemek (3) derékszögű keresztmetszetűek.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a nyílások (2) mátrix alakban vannak elrendezve.
  7. 7. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a nyílásoknak (2) betű, szám vagy szimbolikus alakjuk van.
  8. 8. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a nyílásoknak (2) sokszög alakjuk, előnyösen szegmensszerű alakjuk van.
  9. 9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a bázisrész (1) felületén egy sín alakú horonnyal (44) rendelkezik.
  10. 10. Az 1-9. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a bázisrész (1) legalább egy járulékos nyílással (10) rendelkezik, amelybe egy beszúrótű (8) bedugható.
  11. 11. Az 1-10. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a bázisrész (1) legalább egy járulékos nyílással (10) rendelkezik, amelybe egy tartóelem (9) bedugható.
    HU 225 435 Β1
  12. 12. Az 1-11. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a nyílások (8) a látható felülettel (1a) szemben fekvő oldalukon egy továbbítóelemmel (43) rendelkeznek.
  13. 13. Berendezés tolóelemnek (3) egy bázisrészben (1) történő eltolására, ahol a tolóelemet (3) mindig egy első helyzetéből, amelyben homlokfelülete (5) a bázisrész (1) látható felületén (1a) látható, egy második helyzetébe tolható, amelyben ez a homlokfelület (5) a bázisrész (1) látható felülete (1a) mögött beljebb lényegében nem láthatóan van, azzal jellemezve, hogy egy felső tartórésze (11), egy alsó tartórésze (12) van, amely a felső tartórész (11) középtartományában, azon forgathatóan és eltolhatóan van rögzítve,
    - csap alakú kalibrálóelemei (23) vannak, amelyek az eltolható tolóelemeknek (3) megfelelően vannak elrendezve,
    - csap alakú beállítóelemei (25) vannak, amelyek a behelyezendő jelnek megfelelően pozitív vagy negatív formában vannak elrendezve,
    - míg a csap alakú kalibráló- és beállítóelemek (23, 25) a felső tartórészben (11) vannak elrendezve, és a csap alakú kalibrálóelemek (23) szabad homlokfelületei a csap alakú beállítóelemek (25) szabad homlokfelületeivel szembe vannak irányítva, és a felső tartórész (11) alsó tartórésszel (12) történő összenyomásával először a csap alakú kalibrálóelemek (23) és azután a csap alakú beállítóelemek (25) a bázisrész (1) nyílásaiba (2) csúsznak be, és ezzel a tolóelemek (3) megfelelő beállása jön létre a bázisrész (1) nyílásaiban (2).
  14. 14. A 13. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a csap alakú beállítóelemek (25), amelyek a felső tartórészben (11) vannak elrendezve, legalább egy eltolható beállítósablonon (24) vannak elrendezve.
  15. 15. A 13. vagy 14. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy még járulékosan
    - legalább egy húzórugója (13) van, amely az alsó tartórész (12) végtartományát a felső tartórésszel (11) összeköti,
    - két, egymással forgathatóan összekötött emelőből (15, 16) álló emelőszerkezete van, ahol az egyik emelő (16) az alsó tartórészen (12) forgathatóan van rögzítve, és a másik emelő (15) a felső tartórészen (11) forgathatóan van rögzítve,
    - legalább húzórugója (18) van, amely a két emelő (15, 16) összekapcsolási pontjába (17) kapaszkodik, és az alsó tartórésszel (12) össze van kapcsolva,
    - egy, a felső tartórészben (11) elrendezett állítókamrája (22) van, amelybe az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti berendezés betolható, míg az állítókamra (22) fenekén a csap alakú kalibrálóelemmel (23) rendelkezik, amely az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti berendezés nyílásaiba (2) bevezethető,
    -több, a felső tartórészben (11) eltolhatóan egymás mellett elrendezett beállítósablonja (24) van, ahol minden beállítósablon (24) egy szakasza pontosan a csap alakú kalibrálóelem (23) felett az állítókamrában (22) elrendezhető, és a beállítósablonon (24) elrendezett csap alakú beállítóelemek (25) az állítókamrába (22) a fenéken elrendezett csap alakú kalibrálóelemek (23) irányával szemben benyúlnak,
    - továbbá két, legalább egy-egy nyílással (32) ellátott léce (21, 21a) van, amelyek az alsó tartórésszel (12) össze vannak kötve, és a felső tartórészben (11) függőlegesen eltolhatóan vannak ágyazva.
  16. 16. A 13-15. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy az állítókamrában (22) egy kidobóléc (34) van elrendezve, amelynek két továbbítóeleme (42, 43), valamint alsó oldalán két leferdített toldata (37, 38) van, míg az egész kidobóléc (34) egy rugó (41) révén az állltókamra (22) fenekével össze van kötve, és az állítókamra (22) falán egy kampó alakú toldat (40) van elrendezve, amely a kidobóléc (34) toldatához (38) ellendarabként van kialakítva.
  17. 17. A 13. vagy 14. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy járulékosan az alábbi elemekkel rendelkezik:
    - legalább egy húzórugóval (13), amely az alsó tartórész (12) egyik végtartományát a felső tartórésszel összeköti,
    - egy emelővel (46), amely a felső tartórész (11) és az alsó tartórész (12) között van elrendezve, és ezeken a tartórészeken elrendezett léceken (47, 48) két végtartományával támaszkodik, míg az emelő (46) egy rugón (18) keresztül a felső tartórésszel (11) össze van kötve,
    - egy, a felső tartórészben (11) elrendezett állítókamrával (22), amelyben az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti berendezés betolható, míg az állítókamra (22) fenekén a csap alakú kalibrálóelemekkel (23) rendelkezik, amelyek a berendezés nyílásaiba (2) bevezethetők,
    - több, a felső tartórészben (11) eltolhatóan egymás mellett elrendezett beállítósablonnal (24), ahol minden beállítósablon (24) egy szakasza pontosan a csap alakú kalibrálóelem (23) felett az állítókamrában (22) elrendezhető, és a beállítósablonon (24) elrendezett csap alakú beállítóelemek (25) az állítókamrába (22) a fenéken elrendezett csap alakú kalibrálóelemek (23) irányával szemben benyúlnak,
    - két, legalább egy-egy nyílással (32) ellátott léccel (21, 21a), amelyek az alsó tartórésszel (12) csapok (20, 20a) révén össze vannak kötve, és a felső tartórészben (11) függőlegesen eltolhatóan vannak vezetve.
  18. 18. A 13., 14., 15. vagy 17. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy az állítókamrában (22) egy kidobómechanizmus van elrendezve, amelynek egy betolási irányban (36) mozgatható kidobóléce (34) van, amelyet egy húzórugó (41) az állítókamra-fenékkel és egy ütközővel (52) szemben betolási és kidobási nyílás (32a, 33a) irányában szorít, és a kidobóléc
    HU 225 435 Β1 (34) két továbbítóelemmel (42, 43) rendelkezik, ahol az egyik (43) a bázisrész (1) homlokoldalán a kidobóléce (34) egy bordába (54) bereteszelhető kampó (53) előfeszíti, és másrészt húzórugó révén (41) a bázisrészt (1) az állítókamrából (22) kidobja. 5
  19. 19. A 18. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a másik továbbítóelem (42) lényegében a kidobóléc (34) teljes hosszán elnyúlik, és a bázisrész (1) felső oldalával kapcsolatba hozható.
  20. 20. A 18. vagy 19. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a kidobóléc (34) az állítókamra (22) egyik betolási iránnyal (36) párhuzamos állítókamra falán van elrendezve.
  21. 21. A 18-20. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a kidobóléc (34) a szemben fekvő állítókamrafal irányában meg van hajlítva, hogy a bázistest (1) enyhe nyomással ezzel szembeszorítsa, ezzel a kitolást fékezze.
HU0202694A 1999-10-15 2000-10-05 Sign representation device HU225435B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0174099A AT412133B (de) 1999-10-15 1999-10-15 Vorrichtung zur darstellung von zeichen
PCT/AT2000/000260 WO2001029809A1 (de) 1999-10-15 2000-10-05 Vorrichtung zur darstellung von zeichen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUP0202694A2 HUP0202694A2 (en) 2002-12-28
HU225435B1 true HU225435B1 (en) 2006-12-28

Family

ID=3519986

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU0202694A HU225435B1 (en) 1999-10-15 2000-10-05 Sign representation device

Country Status (24)

Country Link
US (1) US6944984B1 (hu)
EP (1) EP1232491B1 (hu)
JP (1) JP5474269B2 (hu)
KR (1) KR100564149B1 (hu)
CN (1) CN1192339C (hu)
AT (1) AT412133B (hu)
AU (1) AU770688B2 (hu)
BR (1) BR0014731B1 (hu)
CA (1) CA2387572C (hu)
CZ (1) CZ301995B6 (hu)
DE (1) DE50002866D1 (hu)
DK (1) DK1232491T3 (hu)
EA (1) EA003268B1 (hu)
ES (1) ES2202177T3 (hu)
HR (1) HRP20020326B1 (hu)
HU (1) HU225435B1 (hu)
MX (1) MXPA02003759A (hu)
NO (1) NO318347B1 (hu)
PL (1) PL201233B1 (hu)
PT (1) PT1232491E (hu)
SK (1) SK287437B6 (hu)
TR (1) TR200201022T2 (hu)
WO (1) WO2001029809A1 (hu)
ZA (1) ZA200202451B (hu)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT413461B (de) * 2003-10-31 2006-03-15 Grasmann Josef Einstellvorrichtung
AT505447B1 (de) * 2007-07-05 2009-09-15 Grasmann Josef Einstellvorrichtung
KR200473358Y1 (ko) * 2012-04-13 2014-07-02 대한민국 증거물 표식표

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US909444A (en) * 1907-11-16 1909-01-12 F C Newell Mutograph Corp Stipple member.
CH405992A (de) * 1961-11-10 1966-01-15 Ibm Anzeigevorrichtung mit Buchstaben oder Zahlen
US3270447A (en) * 1963-11-14 1966-09-06 Corning Glass Works Display panel
FR1465490A (fr) * 1965-10-29 1967-01-13 Electronique & Radio Ind Perfectionnements aux dispositifs d'affichage de symboles
US3400478A (en) * 1966-10-21 1968-09-10 Pitney Bowes Inc Composite character display device
US3724110A (en) * 1972-05-22 1973-04-03 Worthington Corp Visual display board
US4186394A (en) * 1978-09-18 1980-01-29 Tadeusz Bobak Automatic display system and process
JPS6168282U (hu) * 1984-10-08 1986-05-10
FR2616570B1 (fr) * 1987-06-12 1989-12-22 Kreft Vanja Dispositif pour afficher un point d'un symbole en configuration matricielle
JPH0569694A (ja) * 1991-09-13 1993-03-23 Nec Niigata Ltd 電子制御式黒板
JPH08101637A (ja) * 1994-09-30 1996-04-16 Mitsubishi Materials Corp 二進情報表示装置
GB2317490B (en) * 1996-09-19 2000-05-03 Ivan Nicholas White Display apparatus
JPH1165492A (ja) * 1997-08-19 1999-03-05 Aiwa Co Ltd 凹凸表示装置
JPH11161204A (ja) * 1997-12-01 1999-06-18 Nec Shizuoka Ltd 画像形成装置

Also Published As

Publication number Publication date
KR20020037382A (ko) 2002-05-18
BR0014731B1 (pt) 2009-01-13
CN1192339C (zh) 2005-03-09
DK1232491T3 (da) 2003-11-03
BR0014731A (pt) 2002-11-26
PL201233B1 (pl) 2009-03-31
CN1378683A (zh) 2002-11-06
SK4982002A3 (en) 2002-10-08
HRP20020326B1 (en) 2009-06-30
ZA200202451B (en) 2003-02-26
HUP0202694A2 (en) 2002-12-28
DE50002866D1 (de) 2003-08-14
JP2003512651A (ja) 2003-04-02
CZ20021324A3 (cs) 2002-08-14
SK287437B6 (sk) 2010-09-07
EA003268B1 (ru) 2003-02-27
AU7761400A (en) 2001-04-30
NO318347B1 (no) 2005-03-07
AT412133B (de) 2004-09-27
ATA174099A (de) 2004-02-15
EP1232491A1 (de) 2002-08-21
PT1232491E (pt) 2003-11-28
HRP20020326A2 (en) 2004-04-30
NO20021343L (no) 2002-03-18
EA200200269A1 (ru) 2002-08-29
KR100564149B1 (ko) 2006-03-27
WO2001029809A1 (de) 2001-04-26
MXPA02003759A (es) 2003-07-14
ES2202177T3 (es) 2004-04-01
PL357239A1 (en) 2004-07-26
AU770688B2 (en) 2004-02-26
EP1232491B1 (de) 2003-07-09
CZ301995B6 (cs) 2010-09-01
TR200201022T2 (tr) 2002-06-21
JP5474269B2 (ja) 2014-04-16
CA2387572C (en) 2007-08-28
NO20021343D0 (no) 2002-03-18
CA2387572A1 (en) 2001-04-26
US6944984B1 (en) 2005-09-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4705175A (en) Display and pull-out tray assemblies for integrated modular store fixture system
US6886700B2 (en) Adjustable product display rack with extension panel
US4771898A (en) Display and pull-out tray assemblies for integrated modular store fixture system
JPH11342054A (ja) 商品陳列ユニット
HU225435B1 (en) Sign representation device
EP1476054A1 (en) Mounting arrangement for product display prongs
US20030056697A1 (en) Display assembly
US2197657A (en) Display card holder
US7448502B2 (en) Media storage organizer and method for using same
GB2395341A (en) Removable indicia panel for merchandising bin
US3537196A (en) Shelf display sign
JP2007125146A (ja) Cd等のレンタル及び販売用の陳列具
JP3211013U (ja) カードホルダー
US8245425B2 (en) Setting apparatus for displacing push elements in a sign display module
US9984598B2 (en) Furniture part functional element
JP3130018U (ja) 表示具保持装置
JP2023113568A (ja) 取付具
US20080121562A1 (en) Packaging
US2918742A (en) Friction tag holder
JP3894516B2 (ja) 商品陳列具
KR20070033240A (ko) 스테이플러 및 스테이플
JP2011078821A (ja) Cd等のレンタル及び販売用の陳列具
JPH11344931A (ja) 商品陳列具
JP2005332254A (ja) シート状商品見本の装着用アダプタ
MXPA06004769A (es) Dispositivo de ajuste.

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees