CS227661B2 - Frame-viewer - Google Patents

Frame-viewer Download PDF

Info

Publication number
CS227661B2
CS227661B2 CS786071A CS607178A CS227661B2 CS 227661 B2 CS227661 B2 CS 227661B2 CS 786071 A CS786071 A CS 786071A CS 607178 A CS607178 A CS 607178A CS 227661 B2 CS227661 B2 CS 227661B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
housing
drawer
stack
button
pictures
Prior art date
Application number
CS786071A
Other languages
English (en)
Inventor
Peter Ackeret
Original Assignee
Licinvest Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Licinvest Ag filed Critical Licinvest Ag
Publication of CS227661B2 publication Critical patent/CS227661B2/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F11/00Indicating arrangements for variable information in which the complete information is permanently attached to a movable support which brings it to the display position
    • G09F11/30Indicating arrangements for variable information in which the complete information is permanently attached to a movable support which brings it to the display position the display elements being fed one by one from storage place to a display position
    • GPHYSICS
    • G02OPTICS
    • G02BOPTICAL ELEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS
    • G02B27/00Optical systems or apparatus not provided for by any of the groups G02B1/00 - G02B26/00, G02B30/00
    • G02B27/02Viewing or reading apparatus
    • G02B27/022Viewing apparatus
    • G02B27/024Viewing apparatus comprising a light source, e.g. for viewing photographic slides, X-ray transparancies
    • GPHYSICS
    • G03PHOTOGRAPHY; CINEMATOGRAPHY; ANALOGOUS TECHNIQUES USING WAVES OTHER THAN OPTICAL WAVES; ELECTROGRAPHY; HOLOGRAPHY
    • G03BAPPARATUS OR ARRANGEMENTS FOR TAKING PHOTOGRAPHS OR FOR PROJECTING OR VIEWING THEM; APPARATUS OR ARRANGEMENTS EMPLOYING ANALOGOUS TECHNIQUES USING WAVES OTHER THAN OPTICAL WAVES; ACCESSORIES THEREFOR
    • G03B23/00Devices for changing pictures in viewing apparatus or projectors
    • G03B23/02Devices for changing pictures in viewing apparatus or projectors in which a picture is removed from a stock and returned to the same stock or another one; Magazines therefor

Description

Vynález se týká prohlížecího přístroje obrázků, jak je například popsán a znázorněn pro .papírové obrázky v německém vykládacím spisu D-AS δ. 22 12 135 a pro neosvětlené fotografické desky v německém patentovém spisu δ. 224 700 nebo δ. 179 675.
Takové přístroje mají pozorooattli nebo komoře -připravit pozorovací stranu nebo osvitovou stranu stohu obrazů, případně desek k pozorování nebo promítání. Po provedeném pozorování nebo osvitu se má právě pozorovaný obraz ze stohu posunout stranou.a na druhé straně stohu opět zasunout na jeho dolní stranu. Známé přístroje obsahují následující prvky, které jsou spolu v čirrném spojení.
Stoh, v dalSím popisu bude uvažován jen . . stoh obrazů ačkoliv pro desky platí stejnou měrou, se nalézá - v pouzdru opatřeném prolh.ížecím okénkem, které - může -být zasklené. Úzká strana pouzdra je otevřena a - otvorem mezi koncovými dorazy .je zasouvací část tak patyblivá, ' že unáěí unaáečem . při vytahování obraz přivrácený k pozorovacímu okénku· Přitom je příslušný obraz veden přes.oddělovač, který slouží jako přidržovací ústrojí a jímá se^rozusí příčný třmen, který potb-Xž otvoru v krytu pro zasouvací část ponechává nahoře a dole volný průchozí otvor pro . obraz.
UnaSeč zasouvací Části,'který je vytvořen ve tvaru háčku, unáší . tudíž jen tento . obraz, zatímco zbytek stohu . spočívá na odd.dlovači. . Při zpětnla zdvihu nebo opětovném . zasunutí zasouvací čáistl se obraz, který byl . odtažen horní . mezerou, zasune . opět .zpět . dolní . mezerou, a přijde tak na dolní stranu stohu* Přítlačné ústrojí vlivm . přodopjaté . pružiny přidržuje stoh a zejména pak - nejhoořJBl . obraz k prolhLížocmu okénku.
U známých přístrojů je celý kryt z· všech stran uzavřen až na prehhížecí okénko, které Je nonší než prehhížecí obrazy a zmíněné oddělovací mezery a průchody pro zasouvací čáat, takže pro vložení nebo vyjmutí stohu nutno provést další opatření.
U obou shora uvedených známých konstrukcí je dno krytu ednínnttlné, případně odklopí telné, u posledně zmíněné známé konstrukce má pouzdro na úzká straně, protilehlé vůči zasouvací části, uzavíratolný vHádací otvor. U daadí známé konstrukce podle německého patentového spisu č. 873 968, která náleží k popisovanému druhu, je upraven nejen takový postranní otvor, nýbrž celý i se stehem výměnný zásobník.
Tyto prostředky pro vkládání a vyjmání stohu jsou nejen nápadné, nýbrž také složité pro ovládán.
Úkolem vynálezu je vytvořit p^<^lilíž^^:í přístroj obrázků, sestávající z pouzdra pro uložení stohu' obrázků, jehož nejhooejší obrázek leží pod prohlížecím okénkem pouzdra, ae zásuvkou, vysunovstelnou e zasunovatelnou do pouzdra rovnoběžně s rovinou prohlížecího okénka a mechanismu pro výměnu obrázků, tvořeného unášeěem, jímž je jeden obrázek z - jedné strany stohu. při vytažení zásuvky oddělen a zasunutím zásuvky přiveden na druhou stranu stohu, dále z přidržovacího ústrojí proti unášení zbytku stohu, - s oddělovačem upraveným v pouzdru napříč otvoru pro zásuvku, přičemž unašeč je uspořádán na zásuvce. Úkol byl podle vynálezu vyřešen pro určený prc^ížecí přístroj tak, že obsahuje zvnějšku ovladatelné vyřazovací ústrojí mechanismu obrázků pro vyjmutí celého stohu obrázků z pouzdra zásuvkou, tvořené tlačítkem.
Dále podle vynálezu oddělovač je upraven výkyvné, na hřídeli uloženém v žebrech dna pouzdra.
Rovněž podle vyiálezu'tlačítko je kinematicky spojeno s přítlačnou deskou stohu obrázků, pro přeřazení unášecího pohybu zásuvky při výměně obrázků na unášecí pohyb - stohu obrázků a pro výkyv oddělovače.
Podle dalšího znaku vynálezu na zásuvce je uspořádáno přidržovací ústrojí a na pouzdru unašeč, a tlačítko je upraveno.pro'vyřazení unášeče z činnosti vůči obrázku stohu obrázků, přivráceném k unášeči.
Podle ještě dalšího - znaku vynálezu přítlačné ústrojí je tvořeno přítlačnou deskou opřenou o předepjaté pružiny pro pritlačování stohu obrázků k prohlížecímu okénku a záběr mezi unášečem s měněným obrázkem.
Dalším znakem vynálezu je, že vyřazovací ústrojí unášeče je upraveno pro odtažení přítlačné desky a předepjaté pružiny od prohlížecího okénka.
Ještě dalším znakem vynálezu je, - že unášeč je tvořen přilnvvým obložením na přítlačné desce - na straně přivrácené ke stohu obrázků, přičemž přilnavé obložení leží po vyřazení mimo styk - se stohem obrázků - pod - třfaeny dne pouzdra a/nebo zásuvky.
Dále podle vynálezu předepjaté pružiny přítlačné desky jsou opatřeny řídicím středním ramenen zasunutým do dutiny tlačítka uspořádaného vratně polhrblivě mmzl dvěma mezními polohami.
Rovněž podle vynálezu tlačítko - opatřené - vratnou pružinou je ' ' vedeno kluzně ve vedení dna pouzdra.
Podle dalšího znaku vynálezu přítlačné ústrojí obsahuje konstrukční skupinu přítlačné desky, opřenou o konstrukční skupinu předepjatých liso^ých pružin, s níž je v záběru tlačítko.
Podle ještě delšího znaku vynálezu, do dutiny tlačítka jsou zasunuta kliková ramena klikového hřídele uloženého v podélných vedeních, upravených na přítaačrých deskách.
Dalším znakem vynálezu je, že o tlačítko je na straně klikového hřídele opřena vratná pružina.
Ještě dalším znakem vynálezu je, že tlačítko vyčnívá nad vněěší povrch dna pouzdra a má dvě mezní polohy, první polohu klidovou, v níž je vratná pružina tlačítka úplně uvolněna a s jeho dutinou je v záběru konec řídicího středního ramene a z vnějšku pouzdra stavitelnou druhou polohu činnou, v níž je vratná pružina tlačítka úplně napjata a celá jeho diiuna je v záběru s řídicím ' středním ramenem.
Dále podle vynálezu tlačítko je v první poloze, klidové, při úplně zasunuté zásuvce po·;/ !·>, na konci vedení upraveného ve dnu pouzdra.
Rovněž p-odle vynálezu o přítlačné desky jsou opřeny řídicí vačky, vytvořené na postranni ·. · ‘h třmenech zásuvky pouzdra.
Podle dalšího znaku vynálezu konstrukční skupina přítaačiých desek, předepjatých pružin, řídicího středního ramene, pomoccých ramen je vytvořena z jednoho kusu oceli nebo umělé hmoty, přičemž předepjaté pružiny a pomocná ramena jsou vyhnuta ke dnu pouzdra.
Podle ještě dalšího znaku vynálezu konstrukční skupina přítlačných předepjatých pružin pi; · · · - · né desky je nakloubena na klikovém hřídeli, otočně uloženém v pouzdru kolmo ke srn ?'· p >\ybu zásuvky pouzdra.
Dalším znakem vynálezu je, že přítlačná deska s přinavvým obložením., nezávisle na poloze tlačítka pro vyřazení přítlačné desky a predepjaté pružiny, je při každém zasouvacím pohybu zásuvky opřena o vačky třmenů dna zásuvky.
Ješ.L·' dalším znakem vynálezu je, že řídicí vačky jsou opatřeny šikmou řídicí plochou.
Dále podle vynálezu je, že řídicí tlačítko pouzdra je v záběru s řídicí narážkou, vyčnívajcí ze zadní stěny regálového členu.
Rovněž podle vynálezu řídicí tlačítko je uloženo rovnoběžně pohyblivě s vnějšími stěnami pouzdra proti řídicí narážce. ' .Podle dalšího znaku vynálezu zásuvka má ne horní straně předního konce polohově stavitelný doraz stohu obrázků.
Podle ještě dalšího znaku vynálezu polohově stavitelný doraz je uspořádán u vnější čelní stěny zásuvky pouzdra. .
Dalším znakem vynálezu je, že zásuvka pouzdra má uchopovací výřezy.
Ještě dalším znakem vynálezu je, že uchopovací výřezy jsou uspořádány ve dnu zásuvky po^i^di^a, odvráceném od prohlížecího okénka.
Dále podle vynálezu zásuvka pouzdra je opatřena držákem lícujícím s · obrysem pouzdra.
Rovněž podle vynálezu stěna krycí desky pouzdra anebo stěna pouzdra má zářez odpovídající obrysu držáku zásuvky pouzdra.
Podle dalšího znaku vynálezu každá směrem z pouzdra volně ležící část držáku je opatřena vybráním, vyhloubením a podobně, pro ulehčení uchopení.
Podle Ještě dalšího znaku vynálezu držák Je dutý, o stojná tloušťce stěn.
Dalším znakem vynálezu je, že do dutiny držáku je vložena etiketa nebo etiketa na nosiči.
Konečně podle vyinálezu držák je spojen - se zásuvkou pouzdra potybbivě, spojovacím třmenem.
Výhodou řešení podle vynálezu je, že se ušetří přídavný konstrukční díl, který bylo nutno monnovvt, přičemž zacházení uživatelem je bez obtíží, neboť výměna obrazů a stohu se provádí týmiž ovládacími prvky a na stennám místě.
Je-li, jako dosud u známých přístrojů, oddělovač uspořádán v pouzdru a unášeč na zasouvací části, pak důsledkem zvenku ovladatelného ústrojí pro uvedení unášeče mimo činnost je, že při jeho stisknutí nebo v jeho ovládací poloze oddělovač vykývne, odtáhne nebo složí nebo jitým způsobem uvede mimo činnoot, zatímco zasouvací část unáší nejen nejheřejší nebo nejdeme jší obraz, nýbrž všechny obrazy stohu, přičemž unášeč nebo přídavný prvek působí na celý stoh.
U takové konstrukce se do určité míry napodobuje výměna obrázků, jak sě provádí ručně. Sejmuuí obrázku z horní strany stohu a jeho zasunutí na dolní stranu stohu. Řešení podle vynálezu je však lehčeji a jednoduušji ualkuečinitelné u odchylné ko:n<^<^j^<^<e» u které se výměna obrázku provádí tím, že zasouvací část unáší celý stoh až na jeden obraz, který je v pouzdru přidržován a opět jej zasune. Výměnný mechianismus se může potom pro vyjmutí celého stohu mnohem jednodušeji uvést mimo činnost, než je tomu u obvyklé koncepce, neboť uvedení mimo činnost se provádí jen u unášeče, který je v tomto případě vlastně jen přidržovacía orgánem, zatímco oddělovač bez dalšího zásahu unáší celý stoh.
DdSší. výhodou prohlížecího přístroje podle vynálezu je, že přitom může zůstat nejhůře jší a nejdolejší obrázek stohu v pouzdru. Je-li uspořádáno pružinové přítlačné ústrojí, jako je to obvyklé, jež tlačí stoh k prohlížecímu okénku, a obrázek se unáší unášečem, pak lze uvedení mimo činnost provést zrušením pružného přítlaku a tím i činného spojení mezi unášečem a obrázkem. Unášeč lze uvést mimo záběr i jirým způsobem.
Přitom může být unášeč vytvořen jako háček, který je však jen podmíněně vhodný, jsou-li obrázky 'tenké a nerovné, případně i neúmyslně zvlněné. Poožžij-li se však jako unášeč plošně zabt.г&S:ící přilnavé obložením tvořené umělou hmotou běžně dostupnou, s povrchovou mo«^ik^u<^j?ní strukturou, na které hladké předměty silně ulpívají, aniž by docházelo k slepení, pak lze takový přilnavý prvek, případně přilnavé obložení upravit na přítaanném ústrojí a společně s ním uvést mimo činnost jediiým pracovním zásahem.
V tomto případě postačí, stáhnout přilnavé obložení od povrchu nejspodnějšího obrázku a další rozvinutí vynálezu může spočívat v tom, že se pro to uspořádané prostředky nechají v činnosti přídavně při každém zpětném zdvihu zasouvací části, tedy i při výměně obrázků, aby přilnavé obležení nezabraňovalo opětovnému zasunutí stohu.
Lží-li naproti tomu přítlačné ústrojí na odvrácené straně stohu, pak lze, - při zpětném tažení přítaaČného uspořádání, obraz případně visící ještě na přilnavém obložení odtlačit'slabou protipružinou nebo podobnou úpravou.
Na přístroji mohou býti provedeny přídavně nebo v kostbinici další zmá^ny» které zvyšují nebo zlepšují účel použžtí.
K tomu patří na zadní otřeně uspořádaný vyklopitelný stojan, prostředky pro zavěšeníř jako rám, výměnné, nasouvací nebo jiným způsobem upevněné ozdobné rámy různých forem a povrchového zpracováním předepnutí zasouvací části pom^ť^zí pružiny v otevřené nebo uzavřené poloze, rozdělení pole, pozorovacího okénka, ve více pozorovacích polích, z nichž jedno je přiřazené stohu obrázků a druhé stohu textových karet, přičemž obrázek a text mohou být případně uspořádány na společném nosiči informaci. DáLa může být plocha přístroje, která vykazuje pozorovací destičku, opatřena poli pro nápisy·
Jinou výhodou pirjlhížecího přístroje . podle vynálezu je, že dává diriší možnosti vytvoření přihrádky . uvnitř přístroje, výhodně nehybně v pouzdru, pro uložení negativů příslušných k obrázkům, uspořádaným v zasouvací části. Konečně se může kazeta opatřit na přední a zadní straně pozorovacím okénkem, přičemž jsou přirozeně uspořádány i dvě oddělené zasouvací části.
' é i
Předmět vynálezu bude v dalám popsán na příkladech provedení ve vztahu k připoj eiým výkresům, na nichž značí obr. 1 půdorysný schemaaický pohled na pouzdro přístroje se sejmutým víkem · se zasunutou zasouvací částí, obr. 2 až obr. 5 schematické nárysné řezy přístrojem, znázorňujeí průběh výměny obrázku a spolupráci zasouvací části s pružnou deskou, obr. . 6 až obr. 9 schemaalcké nárysné řezy přístrojem, znázorn^ící tytéž . fáze při výměně obrázků, avšak s vložerým stohem obrázků, obr. 10 až obr. 13 schemmtické nárysné řezy přístrojem, zoázooňující průběh vyjmutí celého stohu, obr. 14 až obr. 17 schemmtické nárysné řezy přístroje, znázornuuící podobně jako na obr. 6 až obr. 9 vyjmiti stohu obrázků, obr. 18 schematický bokorysný řez přístrojem, obr. 19 schem^a^íický bokorysný řez přístroeem ve zvětšeném měřítku, obr. 20 perspektivní poHled na pouzdro přístroje s podrobnostmi s odvoláním na obr. 19, . obr. 21 až obr. 26 schemaa.ické nárysné a bokorysné řezy provedením přístroje, u kterého je unášeč uspořádán na zasouvací části, oddělovač na pouzdru a pro vyjmut.! stohu obrázků je snímatelný, přičemž obr. 21 značí přístroj v uzavřeném stavu, obr 22 značí přístroj se zcela vytaženou zasouvací čói^,t:í a s uvolněným uspořádáním pružin, obr. 23 značí přístroje s napůl zpět zasunutou zasouvací částí, obr. 24 značí oproti předcházejícím obrázkům ve zvětšeném mmřítku výkyvný oddělovač ve dvou krajních polohách, obr. 25 výkyvný oddělovač zepředu ve výměnné poloze (levá polovina obrázku), případně v poloze vyjmU! (pravá polovina obrázku, a obr, 26 značí schematicky takové uspořádání, u kterého se odebírá z pouzdra oeíhoO·eší obrázek a tudíž s oddělovačem s obrácenou funkcí, obr. 27 a obr. 28 schenaticky půdorysný po^ed, případně schematický bokorysný polUed na jiné provedení přítlačného ústrojí, místo přítlačného ústrojí podle obr. 1 až obr. 20, obr, 29 až obr. 39c vytvoření fototéky z několika přístrojů podle vynálezu, obr. 30a, 30b a obr. 31 schematický nárysný řez pouzdrem přístroje, obr. 32 až obr. 41 schematický ve zvětšeném mmřítku vytvoření držáku, obr. 42 uchopovací výřez zasouvací částí, obr. 43 až obr. 48 schematické uspořádání obměn přidržova^ho prvku stohu obrázků v částečných nárysných. a bokorysných posedech a řezech, obr. 47 podrobnost vytvoření oddělovače z jiného m^at^x^r^i^lu, než je zbytek zasouvací části, případně . pouzdra, obr. 50 obměnu výrobní úpravy pouzdra, obr. . 51 až obr. J2c postupy první montáže zasouvací části v pouzdru.
Obr. 1 až 20 se vztahují na první příklad provedení . prolUžecího přístroje.
Pouzdro 1 00. má dno 102. boční stěny 104. zadní stěnu 106 a krycí desku 108 s prohlížecím okénkem . 110. Zásuvka ' 112 pouzdra 100. uspořádaná kluzně pojhУ>livě mezi dorazy v pouzdru 10.0.. vytvořením v bočních stěnách 104. je opatřena titaeny 114 dna 102. bočními třmeny 116. čelní stěnou 118 a oddělovačem 120. Na čelní stěně 118 je upraven držák 122 pro vytahování a zasouvání zásuvky 112. dále je opatřen přidržovací patkou 124. vytvořenou rovně na čelní stěně 118.
V . pouzdru 100 je upravena dvojice směrem nahoru proh^iu^ch předepjatých pružin 126.
jejichž jeden konec je zakotven ve dnu 102 pouzdra 100. zatímco druhý konec může vykonávat podél dna .1.02 omezený vyrovnávací pohyb. Přadepjaté pružiny 126 dosedaj stranově na hlavní ramena 130 přítlačné desky .128 a tlačí ji směrem vzhůru. Jak je na obr. 1 naznačeno; jsou předepjaté pružiny 126 vytvarovány z přítlačné desky 128 a jejich ramena, přivrácená k zadní stěně 106. leží dá.e vně než ramena přivrácená čelní stěně 118 zásuvky 112 pouzdra 100.
Obě hlavní ramena 130 přítlačné desky 128 jsou navzájem, spojena příčrým třmenem 132. z něhož vybíhá střední rameno 134. Z příčného ramena - 132 vycházejí ještě pomocná ramena 136 . Funkce těchto členů bude podrobně vysvětlena pozdděi·
Ve dnu 102 pouzdra 100 je vytvořeno vedení 138 rovnoběžně ae směrem pohybu zásuvky
112- - pouzdra 100. ve - kterém je kluzně potybbivě upraveno tlačítko 140. Tlačítko 140 je taženo vratnou pružinou 142 ve směru k zadní stěně 106 pouzdra 100 do výchozí polohy až k neznázorněnému dorazu a má uprostřed upraven průchozí otvor, od něhož zasahuje kluzně střední rameno 134 přítlačné desky 1218.
Na postranních třmenech 114 zásuvky Ц2 pouzdra , 100 jsou vytvořeny řídicí vačky- .141, · 146. jejichž funkce - bude rovněž vysvětlena pozddji.
Na hlavních ramenech ' 130 přítlačné desky 128 jsou konečně upevněny, například nalepením, pásky přilnavého obložen:! 148 z - běžně - známé umělé hmoty, která má neobyčejně vysokou přilnavost při jen nepatrném styčném tlaku.
Z uvedeného popisu plyne, že přítlačná deska 128 má při vytahování zásuvky 112 pouzdra - 100 pevně přidržet dolní obrázek stohu, zatímco oddělovač 120 unáší 1 ostatní obrázky. Při vedení zásuvky 112 pouzdra 100 zpět se má naproti tomu přítlačné působení desky 128 směrem vzhůru podstatně zmeenit. Funkční průběh bude nejdříve objasněn s odvoláním . na obr. 2 až obr. 5, bez vloženého stohu obrázků.
Obr. 2 znázorňuje výchozí stav. Přítlačná deska 128 doléhá působením předepjatých pružin 126 na prolhížecí okénko 110. případně na krycí desku 128. Oddlovač 120 se nachází mezi přítlačnou - deskou 128 a zadní stěnou 106.
Tálhn-li se nyní za zásuvku 112.- pak tlačí šilmá plocha oddělovače 120 na přivrácené konce hlavních ramen 130 přítlačné desky 128. které se vyhnou směrem dolů, přičemž předepjaté pružiny. - 126 se poddají. Druhé konce hlavních ramen 130 jsou i nadále - tlačeny směrem vzhůru. Řídicí vačka 144 nema^ez! přitom na řídicí hranu 150 hlavního ramena 130. případně hlavních ramen 130. která je na nich vytvořena jako postranní rozšíření neboť pod ní proklouzne.
V koncové poloze zásuvky 112 pouzdra 100 tlačí oddělovač'120 přední konce hlavních ramen 130 směrem dolů, přičemž se kývavým pohybem zvednou jejich zadní konce. Jestliže se nyní zásuvka 112 pouzdra 100 opět zasune, ' pak tlačí ' oddělovač -120 přítlačnou desku 128 dále směrem dolů, přičemž její ' nejhlůbší poloha je nyní blízko předních konců hlavních ramen 130. tedy - na ' straně zásuvky - 112 pouzdra 100. Říddcí vačky 144 zasahují tedy nad řídicí hrany 150 přítlačné desky 128 a drží je dole, dokud zásuvka 112 pouzdra 100 opět nedosáhla téměř své výchozí polohy, kde řídicí vačky 144. 146 vyjdou opět ze záběru a přítlačná deska 112 se vysune vzhůru, jak je patrno z obr, 1 a obr. 5.
Vlastni průběh výměny - - obrázků - je’znázorněn na obr. 6 až obr. 9. Nejprve se na přítlačnou desku 112 uloží stoh - : 152 obrázků, například dvacet obrázků, takže se nalézá -hlouběji než j- - znázorněno na obr.- 3. Při vytahování zásuvky 112 - pouzdra 100'unáší oddělovač - 120 všechny obrázky stohu 152 obrázků s sebou, neboť oddělovač 120 klouže nad přítlačnou desku 128. Nejjdoljší obrázek - 152*. na který tlačí - bezprostředně - zespodu hlavní ramena - 130. opatřená přilnavém obložením j- tímto přilnavém obložením pevně přidržen a zůstane l-ž-t na přítlačné d-sce 128.
Jinak děj - probíhá - stejně, jak - bylo uvedeno - k obr. 3. Konečně’’ dosáhne zásuvka 112 pouzdra 100 ' své koncové - polohy, ’ znázorněné na obr. 8, v níž obrázky stohu 152 paddjí dopředu na třmen 114- - dna zásuvky 112 pouzdra 100. zatímco svou zadní hranou spočívají ještě na přítlačné desce 128. Jakmile - oddělovač 120 sklouzl nad vyhnutými předepnutými konci pomocných ramen .136.-j-'Jimi’zbylý nejdcoleji^obrázek ’- 152*' ' stohu 152 tlač-n ’ směrem vzhůru, takž- při opětovném zasunutí zásuvky 112 pouzdra 100 narazí zadní hrana oddělovače 120 mezi přítlačnou desku 128 a obrázek 152' e tak dalece jej nadzvihne, že jej uvede nad horní hranu oddělovače 120. Při dalším pohybu zásuvky 112 pouzdra 100 klouže tedy oddělovač 120 pod obrázkem 152'. který ae v koncově poloze položí jako nehořejší obrázek na stoh 152 obrázků. Zasunutí stohu 152 obrázků přitom nozabranuje přilnavé obložení 148. nebot, jak již bylo uvedeno, přítlačná deska 128 je držena dole řídicí vačkou 144 a řídicí hranou 150.
Má-li ae celý stoh 152 obrázků vyjmout, pak ве tlačítko 140 posune z výchozí klidové polohy směrem vpřed. Jak patrno z obr. 10 až obr. 13, je střední rameno 134 přítlačné desky 128 ohnuto směrem dolů tak dalece, až má v pohledu ze strany tvar plochého písmene S, jehož dolní konec zasahuje do dutiny tlačítka 140.
Posune-li se tlačítko 140 z polohy podle obr. 10 do polohy podle obr. 11, pak tlačí na horní ěitapou plochu 154 středního ramene 1j4 a stahuje tím celou přítlačnou desku 1_28 proti síle předepjatých pružin 126 dolů, a sice tak daleko, že horní strana přilnavého obložení 148 loží níže než povrch třmenů 114 dna zásuvky 112. V důsledku toho je při vytahování zásuvky 112 celý stoh 152 obrázků unášen s sebou, nebol nyní na ni dosedá.
V důsledku účinku předepjatých pružin 126 a tření středního ramene 134 v tlačítku není tlačítko 140 taženo slabou vratnou pružinou zpět do výchozí klidové polohy. Harazí-li však řídicí vačka 146 šikmou řídicí plochou 156 na řídicí hranu 150. pak se přítlačná deska 128 stlačí ještě dále směrem dolů, čímž skončí třecí sevření tlačítka 140 a středního ramene 134. takže tlačítko 140 je vratnou pružinou 142 taženo zpět do výchozí klidové polohy. Stejně tak drží řídicí vačka 146 přítlačnou desku 128 od úrovní třmenů 114 dna zásuvky 112. takže stoh 152 obrázků může být celý bez zábran vytažen.
Ha konci dráhy pohybu zásuvky 112 řídicí vačka 146 uvolní opět řídicí hranu 150. předepjaté pružiny 126 mohou přítlačnou desku 128 opět na její zadní stranu tlačit směrem vzhůru, zatímco vpředu je držena ještě oddělovačem 120 v dolné poloze.
Hyní lze na obr. 14 až obr· 17 sledovat ještě jednou celý průběh vyjmutí celého stohu152 obrázků. Polohy zásuvky 112 podle obr. 14 až obr. 17 jsou analogické polohám podle obr. 10 až obr. 13·
Z obr· 18 lze přitom seznat jednak relativní polohy třmenů 114 dna, jednak přítlačné desky 128. jestliže tlačítko 140 se nalézá v poloze pro vyjmutí stohu 152 obrázků.
Bylo by rovněž možné, uvést tlačítko 140 opět ?pět do klidové polohy jednoduše při zpětném chodu zasouvací části prostřednictvím ne znázorněného řídicího členu. Výhoda znázorněného provedení spočívá v tom, že v důsledku pevného přidržování tlačítka 140 v poloze pro vyjmutím jo prohlížecí přístroj trvale přeřazen na funkci vyjímání, například během dopravy citlivých obrázků nebo zasouvání přístroje do stojanu stohu 152 obrázků.
Funkce, které provádí přítlačná deska Ц8. budou ještě jednou souhrnně rekapitulovány·
Při výměně obrázků je přítlačná deska V28 stále držena na nejdolnějším obrázku, napříč ks směru pohybu zásuvky 112. kdy oddělovač 120 přes něj klouže. Obrázek, který se má podržet, naproti tomu řídicí vačka 144 a řídicí hrana 150 přítlačnou desku 128 pod úrovní držují naproti tomu řidiči vačka 144 a řídicí hrana 150 přítlačnou desku 128 pod úrovní třmenů 114 dna zásuvky 112 nebo jiných vložek přibližně na dnu 102 pouzdra 100. takže přilnavé obložení 148 ae nedotkne dolní strany nejdolejšího obrázku 152*.
Při výměně stohu 152 obrázků se uvede přítlačná deska 128 do stejné polohy, jako při zpětném ehoďu výměny obrázků, avšak pomocí odděleně ovládaného tlačítka 140· Tlačítko 140 lze trvalo udržovat v poloze pro výměnu stohu 152 obrázků, avšak skočí bez další manipulace také aamočinm* zpět 4o polohy pro výměnu obrázků. Prohlížecí přístroj jatek funkčně zcela spolehlivý.
2276^1
Přítlačná . deska 128 je vytvořena tak, že spolehlivě přidrží i silně prohnuté obrázky a umožni výměnu a . vyjmutí. Z důvodu takových zakřivených obrázků je uspořádána ještě celá řada dalších opatření, pro zabránění chybným funkcím přístroje.
Obrázky, které jsou ohnuty kolem příčné osy, kolmo ..kesměru pohybu zásuvky 112. mo№y by . při výměně obrázků způsobit, že nejhořeeěí nebo několik '’horních....obrázků by nebylo čelní stěnou 118 zásuvky 112 postrčeno zpět, nýbrž mohly by být sevřeny vzhůru mezi čelní stěnu 118 zásuvky 112 a krycí desku 108 pouzdra 100. Z tohoto důvodu je uspořádána přidržovací patka 124. pod kterou se mohou obrázky stohu 152 při vkládání zasunout. Další' možnossi budou uvedeny v dalším .textu.
Obrázty, které jsou vypouklé obráceně, mohly by při výměně obrázků zabrání průchodu oddělovače 120 a nitfazit na něj. Pro ten případ je nutno pro oddělovač'120 pouužt materiál zejména s malým třením, místo toho, aby se celá zásuvka 112 zhožooila z jednoho kusu vstřikový litím. Odělovač 120 je třeba vytvořit jako zvláštní část.
Obrázty, které jsou kolem podélné osy prohnuty směrem dolů, moh.y by při zpětném zdvihu zásuvky Ц2 sice dosednou na třmeny 114. dna zásuvky £12. .a tím být uvolněny od přilnavého obložení 148 přítlačné desky 128. avšak moh^ by nmzlt ' na přivrácenou hranu příčného třmenu 132 přítlačné desky 128. Z tohoto důvodu je příslušná hrana,'přerušená předepjatými pružinami 126 a.pomocným ramenem 136. případně pomocnými rameny 136. směrem dovnntř zakročená, jak lze seznat z obr. 1. Obrácené vytanul, resp. ' ' ' proJtamiu! obrázků nevede k poruchám.
Obrázky muuí být uloženy v zásuvce . 112 s vůlí, takže poruchy by se mohly vyskytnout, jestliže se obrázky položí šikmo. Z tohoto důvodu jsou na zadní stěně 106 vytvarovány dorazy 160. 16:2. které zespodu, případně svrchu, vyčnívají tak daleko, že zasahují vybráními 164. 166 do rozdělovače 120 v jeho vnitřní koncové poloze. ^PUom zasahuje doraz 162 pobbíž bočních stěn 104 pouzdra 100 od jeho krycí desky 128 směrem dovnitř a dolů, dále dov^tř zasahuje doraz 160 ode dna směrem vzhůru a ěovn0te zásuvky 112. Doraz 160 lícuje ve směru vytažení zásuvky 112 s jedním přilnavým obložením 148 s tím důsledkem, že ždpooVdějjcí vybrání 166 oddělovače 120 zajišťuje, že oddělovač ' 120 se nemůže dotknout přilnavého obložení 148.
D^al^ií..vybrání 168. které je vytvořeno ze shora do zásuvky 112. ponechává místo pro průchod · přidržovacích výstupků 170. které vystupuj z krycí desky 108 směrem dolů a v obr. 20 jsou lépe patrny, zatímco v jiných obrázcích výkresů byly vypuštěny pro přehlednost. Jejich úkolem je tlačit nejh^řeší obrázek při zasunutí zásuvky 112 tak . daleko pod její horní hranu, aby zásuvka 112 sp lehlivě unášela i nejhO-ořeší obrázek. Podobně, ještě doleji zasáhl ujci přidržovací výstupky, rovněž naznačené v obr. 20, nachdázeí se pobbíž přední hrany krycí desky 108.
Jejich úkolem je tlačit ·při výměně vytažený stoh · 152 obrázků tak daleko·pod úroveň dolní plochy nejdalejšího obrázku 152* ležícího na přítlačné desce.128. aby jeho kluzný pohyb ničím nebrzděný, probíhal nad, .třmenem oddělovače 120. Ne obr. 19 jsou znázorněny . horní plochy 170* · 172' obrázků pod výstupky £70. případně 1,72 naznačených čárkovaně.
Konečně je v obr. 19 znázorněno, jak obrázek přidržovaný na přilnavých obloženích 148 je upnut oddělovačem 120. a tím je spolehlivě sevřen a držen.
Přesný proHl oddělovače 12(0. při poh.edu v příčném směru, závvsí na typu stohovaných obrázků, volbě mmatriáLu a na jiných hLediscích. Je výsledkem kompromisu mm z i prostorovou náročn^tí, nutným šilmým postaveni oddělovače 120. podél kterého na straně zásuvky LL2·muuí klouzat hrana p4tlačné desky 128 na zadní straně přidržovaného obrázku a mezi optimálním úhlem pro tyto plochy. ,
Pro hladkou umělou hmotu je potřebný úhel cca 45 až 60°, přičemž tento úhel nemusí být konstantní, jak je naznačeno schematicky v obr. 2 až obr. 17, nýbrž může být různý podél šikmo ležících ploch, nebo šněrován různě^dovnitř, nebo vně.
Obr. 21 až obr. 26 ukazují provedení, u kterého oddělovač 304 je uspořádán v pouzdru 301. takže při výměně obrázků zůstává stoh obrázků v pouzdru 301.
V pouzdru 301 je zasunuté zásuvka 305. Pružinové ústrojí 302. které je uváděno zvenku mimo činnost tlačítkem 303. přidržuje stoh obrázků pod prohlížecím okénkem 311. Ffi vysouvání zásuvky 305 je nejhořejší obraz unášen unášečem na zásuvce 305. UnáŠeč je vytvořen jako přilnavé obložení 306. upevněné na horním podélném třmenu 307 zásuvky 305«
Oddělovač 304 je upraven otočně na hřídeli 313. který je uložen v žebrech 310. Po obou stranách oddělovače 304 je upraven vždy jeden kolík 308. Kolíky 308 jsou vedeny v kulise 309. vytvořené po straně v zásuvce 305.
Teprve tehdy, když nejhořejší jednotlivý obrázek 312 leží zcela v zásuvce 305. překlopí kulisa 309 oddělovač 304. jestliže kolíky 308 najedou na úsek kulisového vedení, ubíhající směrem vzad. Při zpětném zdvihu zásuvky 305 působí kulisa 309 tak, že oddělovač 304 je držen v překlopené poloze podle obr. 2 a teprve po úplném zasunutí zásuvky 305 je uveden kulisou 309 oddělovače 304. zpočátku probíhající šikmo a potom svisle vzhůru, opět do půvddní polohy.
Při zpětném zdvihu zásuvky 305 přijde původně nejhořejší jednotlivý obrázek 312 dolů a mezerou mezi přední hranou 313* a ramenem 314 oddělovače 304 je zasunut pod nejdolejší obrázek stohu obrázků.
U tohoto provedení se vždy dolní strana obrázku, tedy strana odvrácená od prohlížecího okénka 311 smýká přes hrenu oddělovače 304. e tek při zpětném zdvihu dochází ke kluznému styku horní strany obrázku s dolní stranou posledního obrázku ve stohu obrázků. Tuto výhodu nemá provedení podle obr. 26, u něhož se vyjímá nejdolejší obrázek a přivádí se navrch stohu obrázků. Oddělovač 304 je u tohoto provedení přivrácen к pozorovacímu okénku 311.
Aby se mohl vyjmout celý stoh obrázků, posune se tlačítko 303 saěren doprava a tlačí přitom na horní stranu ovládací pružiny 315 spojené s pružinovým ústrojím 302. Přítlačné ústrojí se tudíž uvádí mimo činnost v poloze tlačítka 303 poblíž otvoru pouzdra 301. Obrázek leží nyní volně v pouzdru 301 a jestliže při vytažení zásuvky 305 je pouzdro 301 drženo poněkud šikmo směrem dolů a je skloněno na zásuvku 305. unáší zásuvka 305 celý stoh obrázků s sebou. Aby se obrázky potom mohly lehčeji vyjmout, nejsou třemeny 307 protaženy až zcela к přední straně zásuvky 305 a mohou být také ohebné nebo od ní odklopí telné.
Obr. 27 a obr. 28 ukazují schematicky v půdorysném pohledu, případně v podélném řezu, příklad vytvoření konstrukční skupiny přítlačného uspořádání pro spolupráci místo konstrukce podle obr. 1 až obr. 20 s konstrukční skupinou krytu pouzdra a zásuvky na těchto obrázcích znázorněné.
Přítlačná deska 220 je rozdělena ve dvě části stejného provedení. Každá z nich nese dvě přilnavá obložení 224. naznačená šrafovaně. Pomocné pružiny 222 jsou vytvarovány z přítlačných desek 22£;'Ka dolní straně každé přítlačné desky 220 je upraveno podélné vedení 223. ve tvaru podélných prolisů, do nichž zasahují volné konce klikového hřídele 226 . Kliková ramena 228 klikového hřídele 226. vytvořená z drátu, lze stlačit posuvným tlačítkem 2ЗД směrem dolů, a tak se uved· přitom přilnavé obložení 224 mimo činnost, jak shora vysvětleno, přičemž síla přítlačných pružin 232. vystřižených z přítlačné desky 220 a ohnutých směrem dolů, udržuje zásuvku 305 sevřenou tak dlouho, až uvolňovací výstupek, který není znázorněn, «tlačí přítlačné desky 220 ještě dále směrem dolů, takže se tlačítko 230 opět vrátí do výchozí polohy·
Jsou možná ještě-jiná vytvoření, o drátovými nebo listovjtai pružinami řízenými západkou! nebo ' vačkami, podélně nebo příčně výkyvnými, roztažiteliými, otočnými, . atd·
Dále lze usísttt na zadní straně, kde vedle tlačítka 230 může být také ' etiketa s nápisra a/nebo třmen pro- postavení- přístroje a/nebo očko pro zavěšení, návod k použití pro obsluhu přístroje, jelikož horní plocha s p^i^lh-ížecí^m okénkem a na ni navazužící čtyři postranní plochy nikterak rozpoznat technické uspořádání zařízení prohlížecího přístroje, který se navenek neodlišuje od obyčejného rámu na obrázky·
Dále lze upravvt takové ústroj, napínnaící nebo stlačující při vytažení nebo zasunutí zásuvky pružinu, která pak samočinně vyvolá protipo^^
Zejména u posledně uvedeného provedeni lze uspořádat tlumicí člen pro zmenšení hlučnosti při výměně obrázků, například jazýčky z uadé Ь^^у, _ vytvarované z krytu a/nebo > zásuvky a podobně·
Konečně lze přístroj upraví, t tak, aby byl přizpůsobiteniým různým formátům obrázků, ale i na jediný velikostní formát a přebytečné zbý^aící plochy ponechat volné pro nápisy nebo podobně, přičemž se - mění jen velikost protl.íiecíht okénka·
Konečně výměnu obrázků lze provést také metricky, například pro účely reklimy nebo u epidiaskop^^ého prohlíiecílt přístroje obrázků·
Jako jen-jeden příklad z mnoha moštých, bude dále objasněno, jak lze'z prohlíitcícl přístrojů podle vynálezu vytvořit stabilní fototéku·
Obr· 29 představuje jednu etáž jelnoposcloňovélo nebo víceposchodového regálu v podélném řezu, do něhož jsou zasunutelné přístroje podle obr· 1 až obr· 20· Pouzdra 100 maaí v zadních stěnách 106 jeden nebo více otvorů 190· .
Regálová etáž je vytvořena jako obal pro pouzdra 100 se dnem 192· krycí deskou 194· zadní stěnou 196 a bočními stěnami, které nejsou z ob]?· 20 patrné· Od zadní stěny zasahují dovnitř zajiSEevací kolíky 198· lícující s otvory 190 a stavitelné ' v otvorech 190-pomooí vhodného tvarování, jak je naznačeno na obr· 29·
Jelikož potom výměna obrázků by neměla smsl, protože nej^i^eší obraz by nebyl vidět, stlačí - se výstupkem 200 uspořádaným na dně regálu· při zasouvání krytu 100 jeho tlačítko do polohy pro vyjmuuí a v této poloze také zůstano, takže při vytažení zásuvky se unáší celý stoh vždy s sebou· na obr· 29 je provedeno jen schemaaicky· V praxi by to znamenalo spo^t jtlnotlioé prvky regálu pomooí stahovacích ústroj například •kombinaaí pero-drážka, upravenou na vnějších stranách, do bloků· Alternativně lze také uspořádat takové regálové prvky, u kterých jsou upraveny kromě přihrádek pro jednotlivé přístroje také ještě zásuvky pro negativy a/nebo zásuvky pro nadpočetné ftStpozZSioy. Takovéto větSí. regálové prvky jsau znázorněny na obr· 29a až obr· 29c·
Regálový člen podle obr, 29a obsahuje rám s k^;^c^:í- stěnou 22· bočními stěnami 24 a se zadní stěnou a dnem, které nejsou z obrázku patrny· &?ycí stěna - 22 a boční stěna 24 jsou opa třeny vyčnívajícími žebry 26 rybino^tého průazu, zatímco druhá boční stěna 24 a dna nají drážky vytvořené doplňkově vůči vyčnívajícím žebrům 26· To- umožňuje spojení stejných regálových prvků v bloky·
V . provádění podle obr. 29a má každý regálový člen pět přihrádek pro zasunutí prodížeeích přístrojů 2§. Přihrádky jsou vzájemně odděleny lišami 30 vybíhajícími do vnitřku regálového členu a jsou poněkud Širší, než by pro uložení - prodíž-cích přístrojů 28' bylo třeba, totiž o šířku okrajových čéátí 32 na čelní stěně. Tyto okrajové - části 22 jsou opatřeny označeními (například od 1 do 5) přiřazenými k přihrádkám. Jejich hlavním úkolem j- zaruuit i u regálových členů uspořádaných do bloků, že každý z jednotlivých prolhížecích přístrojů 28 lze ještě uchopit po straně a vyjmout z regálu.
Pod pěti přihrádkami se nacház-í dvě zásuvky 21» 23· Horní z nich j- určena pro uložení fotogrífií vyskyt^ících ss dvojmo, dále zmetků a podobně, zatímco dooejší je určena pro uložení negativů a j- příslušně vytvořena· Zásuvky jsou opatřeny vždy jedním uvolňovací knoflíkem 38 pro uvolnění aretace, při jehož stisknutí s- zásuvka posune prostřednictvím pružiny do polohy dovvtující pohodlně vyjmutí obsahu.
Ne znázorněné dorazy o výsuvný pohyb. Konstrukce takových zásuvek j- známa a j- pou^ta u kazet meagintofonových pásků. - V oblasti těchto zásuvek jsou okrajové části 32. dno a lišty 30 prodlouženy o vyčnív^cí úseky 32'. 21' a obě lišty 30 jsou doplněny stěnou 30*. ViIšší obrys rámu, obklop^ícího zásuvky, j- vytvořen tak, že lícuje s prohlížecími přístroji 28 zasunutými do přihrádek nad nimi.
Vytvoření prodíž-cích přístrojů 28 odpovídá předcházejícímu popisu. Každý prodížecí přístroj 28 obsahuje část 60 pouzdra a část 62 zásuvky, která j- pomocí držáku oboustranně posunoovtelná vzhledem k části 60 pouzdra.
Jak bylo již shora vysvětleno, lze výměnu mechanismu provést prostřednictvím řídicího tlačítka, posuvného ve dnu pouzdra ve směru pohybu zasouvací SiáalL±. Jestliže se řídicí tlačítko nachází v poloze, n^vzdálen^ší od držáku ££. provádí se při vytažen:! a zasunutí zásuvky výměna obrázků. Jestliže se ale uvede do polohy, která j- nejblíže k držáku, pak netlačí pružinové ústrojí stoh obrázků' na prodížecí okénko pouzdra a při vytažení zásuvky nedochází k výměně’ obrázků, nýbrž celého stohu, případně k vytažení celého stohu obrázků, který se v zásuvce nachází.
Při úchově fotograf může být žádouuí, aby fotografie nebyla pod tl*leem pružin a kromě toho aby po zasazení p^<^l^hlíž-cích přístrojů 28 do regálového členu zůstalo při tahu za držák 64 pouzdro v přihrádce, avšak aby fotokopie, případně obtahy zásuvka vyvezla. To odpovídá shora uvedené poloze řídicího tlačítka blíž- k držáku. V regálovém člepu uspořádaná řídcí vačka posune řídcí tlačítko při zajetí prodíž-cího přístroj- 28 do přihrádky regálového členu nucené do této polohy. Dále j- třeba, nebo žádoucí, aby část 60 pouzdra irohlíž-cílt přístroj- 28 se tгettvtlt - v koncové poloze v přihrádce.
Pro fotografie, případně obtahy se zhotovuj přístroje jen pro velikosti několika zvolených formátů, přičemž se formáty A (9 cm x 13 cm), B (9 cm x 11,5 cm) C ’ 9 cm x 9 cm) prosadily jako standardní formáty. Regálové členy a prodížecí přístroj- znázorněných provedení jsou s těmito rozměry sladěny. Všechny prodížecí přístroje ííJ tedy stejnou šířku, odp^^daJc! rozměru 9 cm, avšak budou kontruovány nejméně ve třech rozdílných délkách, odpoovdajích formátům A, B, C.
Kromě toho j- výhodné, aby regálové členy byly vytvořeny pro uložení prodíž-cích přístrojů všech tří formátů. Jsou v poddatě dvě iotnldi.
Buň hloubka přihrádek odpovídá konstrukční délce pro nejme-n5í formát C. De-ší prodížecí přístroje vyčinvají vepředu z přihuáddek·, nebo hloubka odpovídá konstrukční délcpro větší formát A a za kratšími prodížecí mi přístroji zůstane v příslušné přihrádce prázdný prostor.
Protože jinak každý. . prooh-ížecí.přístroj. muuí zapadnout do každé přihrádky, muuí·v ní být svým pouzdrem aretován a prostřednictvím řídicí vačky má pílloЬi*t> na svá řídicí tlačítko zůstává vzájemné působení mezi konstrukcí regálového členu a konstrukcí prohhínecíhž přístroje, jak bude vysvětleno na uspořádáních znázorněných na obr. 29b, případně obr. 29c.
Na obr. 29b je schemmticky znázorněn podélný řez regálovým prvkem, který je podobný tomu, který je znázorněn na obr. 29a, avšak jen s jednou zásuvkou 36 a pěti přihrádkami. Ve druhé přihrádce je zasunut prohhížecí přístroj 28a, pro formát C, ve čtvrté · přihrádce od shora je prolh.ížecí přístroj 28b formátu A. Na obr. 29c je znázorněno, že od zadní stěny .23 regálového členu vyčnnvvjjcí vačky 68 směrem vpřed, na které narazí řídicí tlačítka 66 při jejich zasunutí do přihrádky a posunou se směrem vpřed.
Koncová poloha prohhížecích přístrojů 28 je · přitom určena výstupky 70 vyčnívajícími bočně z bočních stěn 24, směrem dovnntř, jimiž jsou přiřazena odpržídaaící vybrání 72» ve stranách pouzdra prohlížecího přístroje 28. U této konstrukce misí tedy být vzdálenost řídicího tlačítka 66 a vybrání 72 od přední hrany pouzdra prohlížkcíЪž přístroje 28 pro všechny formáty stejná.
NaproH tomu znázorňuje obr. 29c ve schematickém řezu provedení regálového členu pro uložení prch].! šecích přístrojů 80 různých délek, u něhož je hloubka přihrádek* přizpůsobena nejkratšímu rozměru rrohhížkcíhž přístroje 80C. Přihrádky 1 až £ jsou určeny pro uložení postrojů 28, jak je tomu u provedení podle obr. 29b, zatímco pod tím má regálový člen přihrádku s vystupujícími částmi rámu a zásuvku pro negativy.
Ve druhé přihrádce od shora je zasunut přístroj 80C. do čtvrté od shora prohlížecí přístroj 80A, První vyčnívá.z přihrádky regálového členu právě tak daleko, že jeho pouzdro . lze uchoppt na postranních okrajových lištách 52. zatímco druhý vyčnívá v důsledku své délky dále z přihrádky regálového členu.
Z obr. 29c plyne, že v tomto případě lze pouzdro rrohb.ížkcíhž přístroje 80A. 80C blokovat, případně pouzdra prohlížecích postrojů 80 A. 80C blokovat stiskacími čepy 81, vystupujícími ze zadní stěny 82 regálového členu směrem dovnntř, přičemž řídicí tlačítka 66* mojí pro všechny prohlížecí přístroje stejnou vzdálenost od zadní stěny 86, odpovídající hlavě stiskacího čepu &4·
Řídicí vačky 68, znázorněné na obr. 29b a obr. 29c, mohou být vytvořeny ve tvaru lišt se střední drážkou, do které zapadá vratná pružina 142 řídicího tlačítka 140. Z důvodu zjednodušení znázornění byla tato podrobnost v obrázcích, ve kterých jsou znázorněny regálové prvky, vypuštěna. Lze ale také vytvořit ^оНШес! přístroje 28 bez takové vratné pružiny 142 pro tlačítko 140. takže výsledkem je jednoduuší konstrukce přístrojů s řídicím tlačíkkem 66'.
\
Pro výrobu rrohlížkcích přÍ8torjl se nabízí technika vstřikového lití urnmiých hmc^ít, přičemž pouzdro je třeba vytvořit tříděné, pro . získání jedno tlivých částí, které by nebyly · deformoovtelné. Deska překrývající prohhížecí okénko se účelně zhotoví odděleně, aby se na přání. mohl po^iužt jeho obdélníkový, oválný nebo jiný tvar. Alternativně lze také místo piné desky s prohlížecím okénkem vlepit zevnitř průhledné fólie, překrýváa^cí části rámu kolem prohh:ížecthž okénka.
Zásuvku lze bez potíží odstřihnout z jednoho kusu a příslušně tvarovat.
Aby bylo u prázdného rrohlϊžecthž přístroje zakryto málo estetické přítlačné ústrojí, lze jej opatřit nalepe^m papírovým obložením, který ponechává volná jen přilnavá obložení.
Držák se obecně nemá nechat vyčnívat směrem vpřed, nýbrž má se volit taková konstrukce, u které lícuje s Seinám zářezem pouzdra· Pouzdro musí mít přiměřenou délku me směru vytažení zásuvky, která odpovídá délce stohu obrázků zvětšené o dvojnásobný rozměr oddělovače ve stejném směru, jak lze seznat z obr. 2 až obr. 20. Pouzdro ja nutně značně deXSl, než obrázky· Je tudíž žádoucí, aby nebylo nutné přídavné místo pro rovněž bezpodmínečně nutný držák, za který lze zásuvku uchooit. Konečně je také žádouuí, jestliže má hotový , prohlížecí přístroj na některém mstě výstupky, které zasahují za jeho obrys, tedy jako řídicí držák zásuvky.
Koontrukční řešení tohoto úkolu a úkol, soudiející s výrobou a mootáží prohlížecího přístroje jsou v následujících obrázcích podrobně znázorněny a budou ve vztahu k nim podrobně vysvětleny.
Obr. 30a, 30b znázorňuj pouzdro 100 v nárysném podélném řezu, přičemž ob]?. 30a ukazuje tejjedtodušší provedení, , zatímco podle ibr. 30b jsou vytvořeny zahnuté okraje 110' poblíž prohlížecího okénka 110. takže kolen něj: je obrázek držen hlouběji a ze všech stran podepřen.
Obr. 31 znázorňuje konstrukci pouzdra 100 ze tří jednotlivých částí, sestávající z dolní čiáa-ti 400. horní části 401 a usazené desky 402. Tímto způsobem lze jednotlivé části bez pDt^tíží vytvarovat jednoduchými nástroji.
V dosavadních schematických znázorněních byl držák zásuvky tvořen členem vyčnívajícím vpřed. To je esteticky neuspokooivé a zvyšuje prostorovou náročnost.
Obr. 32 až obr. 41 znázorňují výhddnnjší řešení. Ve všech těchto případech je přední strana zásuvky 112 upravena tak, že lícuje s přední stranou pouzdra 100 - a držák 240 je do něj zapuštěn.
Z obr. 32, obr. 33, obr. 34, obr. 35, obr. 36 a obr. 37, kde jsou znázorněny půdorysné pohledy a z prísluš^ch příčných řezů v obr. 32a, obr. 33a, obr. 34a, obr. 35a, obr. 36a a obr. 37a lze tyto konstrukce seznat.
V obr. 35b je znázorněno ještě jednou provedení podle obr. 35, obr. 35a, a sice v perspektivním pohledu, pro zdůraznění, že držák 240 je dutý, za účelem zajištění stejné tloušťky stěn ve všech oblastech zásuvky 112. což je z hlediska vstřikovací techniky trjvýhožnnjjš. Vybbání ,242, které potom vznikne vepředu na zasouvací části, lze vyuuít k umíítění etikety 244 pro nápisy podle obr. 39 až obr. 41.
U provedení podle obr. 37, obr. 37a je nahoře v zásuvce 112 krátké vyhloubení 246 pro palec, dole pak dlouhé vyhloubení 248 - pro ostatní špičky prstů. Místo toho, aby se nosič etiket zatlačil do vybrání vpředu, ve středu držáku 240 zásuvky 11_2, mohou se také plochy vpravo a ,vlevo na zásuvce 112 vytvooit tak, aby bylo možno na nich wníísit nápisy.
Obr. 42 ukazuje v polhLedu shora uchopovací výřezy 410 -pobbíž konců postranních částí zásuvky 112. kde je umístěn držák 240. kteréžto výřezy 410 umožnili uchopit po straně vložený stoh obrázků dvěma prsty. Alternativně lze také obrázky tlačit zespoda směrem ven otvorem zásuvky 112. Přitom obrázky dolehnou na doraz 420 přidržující obrázky shora, takže je vhodné, , pro ulehčení práce obsluhy, upravit tento člen od8Wtutelný· To lze provést odklopením směrem vzhůru, odsunutím, vytáhnutím vzhůru a nadzdvižením, přičemž-šipka v obrázcích naznačuje, ve kterém -směru se pohyb děje. Podle obr. 48 lze tento přidržovací člen posunout ještě poněkud do strany přes podélné hrany obrázku.
Je rovněž výhodně vytvooit oddělovač z maaeriálu se zejména malým třením, přičemž však by bylo neekonomické zhotovvt celou zásuvku, případně celé pouzdro z takovéhoto mat^ri-áLlu. Na obr. 49 je naznačeno provedení, u něhož se oddělovač 430 zasadí do odpovídajících bočních ramen zásuvky 1J.2 případně do pouzdra 432 pomocí čepů 434.
Podle obr. 50 lze u držáku 240. majícího tvaru písmene U, otevřený směrem nahoru, zhotovit potřebné, uzavírací'víko společně s pouzdrem 100 vstřikovacím liíím, načež se prolisují spojovací třmeny -440. a pak se zasadí držák 240 na zasunutou, vystředěnou zásuvku 112.
Obr. 51 znázorňuje na pouzdru 100 vytvarované jazýčky 460. 462. které se při prvnm zasunutí zásuvky 112 vypnou přes Šikmé plochy 464. při opětovném zasunutí zásuvky 112 však již nepruží, nebol zasouvací část potom narazí dorazem 466 na rovněž svislou plochu 468.

Claims (31)

1. RroHížecí přístroj obrázků, sei^tá^(^;^^ící z pouzdra pro uložení stohu obrázků, jehož nejhořejší obrázek leží pod prohlížecím okénkem pouzdra, se zásuvkou, vysunovatelnou a zasunovatelnou do pouzdra rovnoběžně s rovinou prohlížecího okénka a mechanismu pro výměnu obrázků, tvořeného unášečem, jímž je jeden obrázek z jedné strany stohu při vytažení zásuvky oddělen a zasunutím zásuvky přiveden na druhou stranu stohu, dále z přidržovacího ústrojí proti unášení zbytku stohu, s oddělovačem upraverým v pouzdru napříč otvoru pro zásuvku, přičemž unášeč je uspořádán na zásuvce, vyznačený tím, že obsahuje zvnějšku ovladatelné vyřazovací ústrojí mechanismu výměny obrázků pro vyjmutí celého stohu (152) obrázků z pouzdra (100) zásuvkou (112), tvořené tlačíkkem (140, 230).
2. Prohlížecí přístroj podle bodu 1, vyznačený tím, že ve dnu pouzdra (100, 301), vytvořený oddělovač (304) je upraven výkyvné, na hřídeli (313) uloženém v žebrech (310).
3. Prohlížecí přístroj podle bodu 2, vyznačený tím že tlačítko (140) je kinematicky spojeno s přítlačnou deskou (128, 220) stohu (152) obrázků, pro přeřazení unášecího pohybu zásuvky (112) při výměně obrázků na unášecí. pohyb stohu (152) obrázků a pro . výkyv oddělovače (304).
4. Prohlížecí přístroj podle bodu 1, vyznačený tím, že na zásuvce (112) je uspořádáno přidržovací ústrojí a na pouzdru (100) unášeč, a tlačítko (140) ' je upraveno pro vyřazení unášeče z činnosti vůči obrázku stohu (152) obrázků, přivrácmém k unášeči.
5. pOHÍžecí přístroj podle bodů 1 až 4, vyznačený tím, že přítlačné ústrojí je tvořeno přítaččnou deskou (128) opřenou o předepjaté pružiny (126) pro přetlačování - stohu (152) obrázků k prohlížecímu okénku (110) a záběr mezi unáSečem s měněným obrázkem.
6. Prohhížecí nástroj podle bodu 5, vyznačený tím, že vyřazovací ústrojí je upraveno pro odtažení přítlačné desky (128) a předepjaté pružiny (126) od prohlížecího okénka (110).
7. Prohhížecí přístroj podle bodů 4 a 6, vyznačený tím, že unášeč je tvořen přina^ým obložením (148) na přítlačné desce (128) na straně přivrácené ke stohu (152) obrázků, přičemž přilnavé - obložení (148) leží po vyřazení mimo styk se stohem (152) obrázků pod ' třmeny (114) dna pouzdra (100) a/nebo zásuvky (112).
8. ProHížecí přístroj podle bodů 5 a 6 nebo 7, vyznačený tím, že předepjaté pružiny (126) přítlačné desky (128) jsou opatřeny řídicím středním ramenem (134) zasunutým do dutiny tlačítka (14 uspořádaného - vratně po^blivě mezi dvěma mezními polohami.
9. Prohhížecí přístroj podle bodu 8, vyznačený tím, že tlačítko (140·), - opatřené vratnou pružinou (142), je vedeno kluzně ve vedení (138) dna (102) pouzdra (100).
10. Prohlížecí přístroj podle bodů 5, 8 nebo 9, vyznačený tím, že přítlačné ústrojí obsahuje konstrukční skupinu přítlačné desky (220), opřenou o konstrukční skupinu předepjatých listových pružin (232), s níž je v záběru tlačítko (230).
11. Prohlížecí přístroj podle bodu 10, vyznačený tím, že do dutiny tlačítka (230) jsou zasunuta kliková ramena (228) klikového hřídele (226), uloženého v podélných vedeních (223), upravených na přítlččrých deskách (220).
12. Prol^l^iížeeí přístroj podle bodu 11, vyznačený tím, že o tlačítko (230) je na straně klikového hřídele (220) opřena vratná pružina (142).
13. Proř^hlížecí přístroj podle bodů 1 až 12, vyznačený tím, že tlačítko (140, 230), vyčnívá nad vnější popovhhnn ( 110) ppuzdra ( 110) a má dvě mezní pplo^, pprrnn polohu klidovou, v níž je vrataáppužinn (1142 (laačtka ((140 230) úplně uvolněna a s jeho dutinou je v záběru konec řídicího středního ramene (134) a z vnějšku pouzdra (100) stavitelnou druhou popohu.ččnnno, v nní (e .vratn ppužinn ( (142 (ta^číka (ИО0 230) úplně napjata a celá jeho ddtinn ( j v váběm v p řddcdm středním ramenem (134).
14. ProhUžecí přístroj podle bodu 13, vyznačený tím, že tlačítko (140, 230) je v první poloze - klidové, při úplně zasunuté zásuvce (112) pouzdra (100), .na konci vedení (138) upraveného ve'dnu (102) pouzdra (100).
15. ProHLížecí přístroj podle bodu 14, vyznačený tím, · že o·přítlačné desky, (128, 220) jsou opřeny řídicí vačky (144, 146) vytvořené na postranních třmenech (114) zásuvky (112) pouzdra (100).
16. pOHížecí přístroj podle bodů 8, 10, vyznačený tím, že konstrukční skupina přítlаčrých desek (128, 220), předepjatých pružin (126, 232), řídícího středního ramene (134) a pomoccných ramen (136) je vytvořena z jednoho kusu oceli nebo umělé hmoty, přičemž předepjaté pružiny (126, 232) a pomocná ramena (136) jsou vyhnuta ke dnu (102) pousára (100).
17. P?ohlížecí přístroj podle bodů 10, 11, vyznačený tím, že konstrukční skupina přít^čných předep^atých pružin (232) přítlačné desky (220) je nakloubena na klikovém hřídeli (226), otočně uloženém v pouzdru (100), kolmo ke směru pohybu zásuvky (112) pouzdra (100).
18. Prohlížecí přístroj podle bodů 1 až 17, vyznačený Um, že přítlačná ·deska s přilnavým obložením (148), nezávisle na poloze tlačítka (140, 230) pro vyřazení přítlačné desky (128) a předepjaté pružiny (126), je při každém zasouvacím pohybu.zásuvky (112) opřena o vačky (146) třmenů (114) dma zásuvky (112).
19. Prohlížecí přístroj podle bodu 18, vyznačený Um, že řídicí vačky (146) jsou opatřeny štlrnou řídicí plochou (156).
20. Ptohlížecí přístroj podle·bodů 1 až 19, vyznačený tím, že řídicí tlačítko (66) pouzdra (100) je v záběru s řídicí narážkou (68), vyčnnwaící ze zadní stěny (82) regálového členu. . ’
21. PtDhlížecí přístroj podle bodů 9 a 20, vyznačený tím, že řídicí tlačítko (66) je uloženo rovnoběžně p^l^t^i^ivě s vnějSími stěnami pouzdra (60) proti řídicí narážce (68).
22. Prooh.ížecí přístroj podle bodů 1 až 21, vyznačený tím, že zásuvka (112) má na horní straně předního konce polohově stavitelný doraz (420) stohu (152) obrázků.
23. ProHížecí - přístroj podle bodu 22, vyznačený tím, že polohově stavitelný doraz (420) je uspořádán u vnější čelní stěny (118) zásuvky (112) pouzdra (100).
24. Prohlížecí přístroj podle bodu 22 nebo 23, vyznačený tím, Že zásuvka (112) pouzdra (100) má uchopovací výřezy (410).
25. Prohlížecí přístroj podle bodu 24, vyznačený tím, že uchopovací výřezy (410a) jsou uspořádány ve dnu (102) zásuvky (112) pouzdra (100), odvráceném od prohlížecího okénka (110).
26. Px)hh.ížecí přístroj podle bodů 1 až 25, vyznačený tím, že zásuvka (112) pouzdra (100) je opatřena držákem (240), lícujícím s obrysem pouzdra (100).
27. Prohlížecí přístroj podle bodu 26, vyznačený tím, že stěna krycí desky (108) pouzdra (100) anebo stěna dna (102) pouzdra (100) má zářez, odppoídající obrysu držáku (240) zásuvky (112) pouzdra (100).
28. ProH-ížecí přístroj podle bodu 26 nebo 27, vyznačený tím, že každá směrem z pouzdra (100) volně ležící část držáku (240) je opatřena vybráním (242) nebo vyhloubením (^46, 248) a podobně, pro ulehčení uchopení.
29. ProhUžecí přístroj podle bodů 26 až 28, vyznačený tím, že držák (240) je dutý, o stejné tloušíce stěn.
30. Prohh.ížecí přístroj podle bodů 26 až 29, vyznačený tím, Že do dutiny držáku (240) je vložena etiketa (244) a/nebo etiketa (244) je na nosiči.
31. P^<^h^3^:ížec^ přístroj podle bodů 26 až 30, vyznačený tím, že držák (240) je spojen se zásuvkou (112) pouzdra (100) pohyblivě, napr. spojovacím třmenem (440).
CS786071A 1977-09-20 1978-09-20 Frame-viewer CS227661B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2742349A DE2742349C3 (de) 1977-09-20 1977-09-20 Bildbetrachtungsgerät

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS227661B2 true CS227661B2 (en) 1984-05-14

Family

ID=6019437

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS786071A CS227661B2 (en) 1977-09-20 1978-09-20 Frame-viewer

Country Status (28)

Country Link
US (2) US4245417A (cs)
JP (1) JPS6021559B2 (cs)
AT (1) AT382033B (cs)
AU (1) AU517556B2 (cs)
BE (1) BE870625A (cs)
BR (1) BR7806145A (cs)
CA (1) CA1106662A (cs)
CH (1) CH633483A5 (cs)
CS (1) CS227661B2 (cs)
DD (1) DD138373A5 (cs)
DE (1) DE2742349C3 (cs)
DK (1) DK149374C (cs)
ES (1) ES473521A1 (cs)
GB (1) GB2005227B (cs)
GR (1) GR66048B (cs)
HK (1) HK32982A (cs)
IE (1) IE47437B1 (cs)
IL (1) IL55596A (cs)
IN (1) IN151508B (cs)
IT (1) IT1108041B (cs)
MX (1) MX144436A (cs)
NL (4) NL7809574A (cs)
NO (4) NO157157C (cs)
PT (1) PT68568A (cs)
SE (1) SE430870B (cs)
SU (1) SU730317A3 (cs)
YU (1) YU216678A (cs)
ZA (1) ZA785297B (cs)

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2742349C3 (de) * 1977-09-20 1981-06-25 Licinvest Ag, Chur Bildbetrachtungsgerät
DE2914351A1 (de) * 1979-04-09 1980-10-30 Licinvest Ag Bildbetrachtungsgeraet
AT392164B (de) * 1979-04-09 1991-02-11 Licinvest Ag Bildbetrachtungsgeraet
DE3110081A1 (de) 1979-04-09 1982-03-25 Licinvest AG, 7002 Chur "bildbetrachtungsgeraet"
AT393745B (de) * 1979-04-09 1991-12-10 Licinvest Ag Bildbetrachtungsgeraet
DE3153327C2 (cs) * 1980-03-18 1991-09-05 Licinvest Ag, Chur, Ch
DE3224898C2 (de) * 1982-07-03 1986-06-19 Klaus 6472 Altenstadt Freundt Optisches Gerät zur Belichtung und/oder Bildwiedergabe von Mikrofiche-Planfilmen und dafür geeignete Kassette
DE3236641A1 (de) * 1982-10-04 1984-04-05 Licinvest AG, 7002 Chur Halter fuer einen bilderstapel
DE3236643A1 (de) * 1982-10-04 1984-04-05 Licinvest AG, 7002 Chur Behaelter zur aufbewahrung eines bilderstapels
DE3236644A1 (de) * 1982-10-04 1984-04-05 Licinvest AG, 7002 Chur Behaelter fuer einen bilderstapel
DE3246101A1 (de) * 1982-12-13 1984-06-14 Licinvest Ag, Chur Bildwechsler
GB2131570B (en) * 1982-12-13 1987-06-17 Licinvest Ag Picture viewer
EP0139778A1 (de) * 1983-10-27 1985-05-08 Licinvest AG Anordnung zum Betrachten von Bildkarten und koordinierten Aufzeichnen und/oder Abspielen von Toninformationen
EP0139779A1 (de) * 1983-10-27 1985-05-08 Licinvest AG Bildbetrachtungs- und Tonaufnahme- und/oder Wiedergabeanordnung
JPS60104932A (ja) * 1983-11-14 1985-06-10 Fujimoto Shashin Kogyo Kk スライド映写機のフイルム装填装置
DE3441464A1 (de) * 1984-11-13 1986-10-02 Licinvest Ag, Chur Vorrichtung zum zyklischen umschichten eines blattstapels
DE3441448A1 (de) * 1984-11-13 1986-08-28 Licinvest Ag, Chur Vorrichtung zum zyklischen umschichten eines blattstapels
US4939860A (en) * 1984-11-13 1990-07-10 Licinvest Ag Cyclic rearrangement device for stacked rectangular sheets
DE3441463A1 (de) * 1984-11-13 1986-09-25 Licinvest Ag, Chur Blattwechsler
DE3441482A1 (de) * 1984-11-13 1986-08-21 Licinvest Ag, Chur Vorrichtung zum zyklischen umschichten eines blattstapels
DE3441481A1 (de) * 1984-11-13 1986-08-28 Licinvest Ag, Chur Vorrichtung zum zyklischen umschichten eines blattstapels
DE3441456A1 (de) * 1984-11-13 1986-09-04 Licinvest Ag, Chur Vorrichtung zum zyklischen umschichten eines blattstapels
DE3441488A1 (de) * 1984-11-13 1986-08-21 Licinvest Ag, Chur Vorrichtung zum zyklischen umschichten eines blattstapels
DE3441449A1 (de) * 1984-11-13 1986-08-28 Licinvest Ag, Chur Vorrichtung zum zyklischen umschichten eines blattstapels
US5193795A (en) * 1987-11-21 1993-03-16 Licinvest Ag Device for the cyclic rearrangement of a pile of sheets
AU614319B2 (en) * 1987-11-21 1991-08-29 Licinvest Ag Device for cyclic modification of the distribution of a pile of sheets
DE3739500A1 (de) * 1987-11-21 1989-06-01 Licinvest Ag Vorrichtung zum zyklischen umschichten eines blattstapels
JPH089995Y2 (ja) * 1993-03-11 1996-03-21 日本特殊陶業株式会社 超音波送受波器

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US535635A (en) * 1895-03-12 Message and card receiver
DE179675C (cs) *
DE224700C (cs) *
DE873908C (de) * 1951-03-04 1953-04-20 Ulrich Hofmann Wechselvorrichtung fuer Bilder od. dgl.
US3377727A (en) * 1966-06-01 1968-04-16 John H. Weggeland Picture viewer
US3495345A (en) * 1967-05-12 1970-02-17 John H Weggeland Picture viewer
US3696537A (en) * 1969-11-04 1972-10-10 Ronald D Alleman Skip frame visual display device
BE761533A (fr) * 1971-01-13 1971-06-16 Crousse S Visionneuse semi ou entierement automatique.
FR2134724A5 (cs) * 1971-04-19 1972-12-08 Naguet Pierre
SE369783B (cs) * 1972-08-17 1974-09-16 Pettersson S
FR2265116A1 (en) * 1974-03-18 1975-10-17 Gaillard Jacques Publicity type portable slide viewer - has spring strip forcing slides from slide holder to selector
US4057920A (en) * 1975-11-24 1977-11-15 Weggeland John H Picture viewer with successive feed means
DE2742347C2 (de) * 1977-09-20 1984-01-26 Licinvest AG, 7002 Chur Behälter für Fotoabzüge
DE2742349C3 (de) * 1977-09-20 1981-06-25 Licinvest Ag, Chur Bildbetrachtungsgerät
US4242817A (en) * 1979-01-08 1981-01-06 Ballard Donald M Holder

Also Published As

Publication number Publication date
DK149374B (da) 1986-05-20
DE2742349A1 (de) 1979-03-29
DE2742349C3 (de) 1981-06-25
DE2742349B2 (de) 1980-09-25
IL55596A (en) 1980-10-26
GB2005227A (en) 1979-04-19
NL8600657A (nl) 1986-07-01
DK149374C (da) 1987-01-19
PT68568A (de) 1978-10-01
YU216678A (en) 1982-06-30
ES473521A1 (es) 1979-04-01
NO853554L (no) 1979-06-20
HK32982A (en) 1982-07-30
JPS6021559B2 (ja) 1985-05-28
IN151508B (cs) 1983-05-07
NO853553L (no) 1979-06-20
JPS5456829A (en) 1979-05-08
NO157157B (no) 1987-10-19
BE870625A (fr) 1979-03-20
NO157157C (no) 1988-01-27
CA1106662A (en) 1981-08-11
SE7809730L (sv) 1979-03-21
NL8600658A (nl) 1986-07-01
GB2005227B (en) 1982-02-10
IL55596A0 (en) 1978-12-17
SE430870B (sv) 1983-12-19
IE47437B1 (en) 1984-03-21
AU3961178A (en) 1980-03-13
AT382033B (de) 1986-12-29
IT7869157A0 (it) 1978-09-19
NL7809574A (nl) 1979-03-22
BR7806145A (pt) 1979-04-24
CH633483A5 (de) 1982-12-15
ATA674878A (de) 1986-05-15
US4245417A (en) 1981-01-20
DK417078A (da) 1979-03-21
IT1108041B (it) 1985-12-02
IE781825L (en) 1979-03-20
AU517556B2 (en) 1981-08-06
GR66048B (cs) 1981-01-14
NL8600659A (nl) 1986-07-01
SU730317A3 (ru) 1980-04-25
DD138373A5 (de) 1979-10-24
MX144436A (es) 1981-10-14
NO853555L (no) 1979-06-20
ZA785297B (en) 1979-08-29
NO783166L (no) 1979-06-20
USRE32766E (en) 1988-10-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS227661B2 (en) Frame-viewer
US4259802A (en) Picture viewer
US6446340B1 (en) Utility knife
US6851773B2 (en) Retaining structure for a slide-aiding member of a track device for a drawer
US4241529A (en) Picture viewer
RU2344740C2 (ru) Система для закрепления вспомогательного оборудования на полке
JP4169225B2 (ja) 商品陳列具
US6467616B2 (en) Apparatus for holding a disc-like article
CA1103490A (en) Container and viewer for photographic prints
US4238899A (en) Picture viewer
IL43132A (en) Receptacle housing for recording tape
CA1308557C (en) Container for a pile of sheets
JPH0453719B2 (cs)
US6142355A (en) Structure of a stapler
CN101980627A (zh) 拉链用开口部件
NL8320351A (nl) Organisatie-apparaat voor op reis, kantoor, school en thuis.
US4076352A (en) Sliding drawer
IE47566B1 (en) Device for the selective exposure of individual sheets from a pile of sheets especially photo-viewing change device
US4860473A (en) Device for the cyclic rearrangement of a pile of rectangular or square sheets
DK155969B (da) Apparat til cyklisk omstabling af en stabel af rektangulaere eller kvadratiske blade
CN219295085U (zh) 一种抽拉换置机构以及含有该抽拉换置机构的文具用品
KR970003291B1 (ko) 시트 더미를 주기적으로 재배열하는 장치
KR830000010B1 (ko) 그 림 틀
DK153010B (da) Apparat til cyklisk omstabling af en bladstabel
JPH0542793A (ja) クリツプ帯体およびクリツプドライバ