CS221519B2 - Mobile machine for treating the - Google Patents

Mobile machine for treating the Download PDF

Info

Publication number
CS221519B2
CS221519B2 CS796040A CS604079A CS221519B2 CS 221519 B2 CS221519 B2 CS 221519B2 CS 796040 A CS796040 A CS 796040A CS 604079 A CS604079 A CS 604079A CS 221519 B2 CS221519 B2 CS 221519B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
rail
gripping
track
hook
lifting
Prior art date
Application number
CS796040A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CS221519B2 publication Critical patent/CS221519B2/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/42Undetachably joining or fastening track components in or on the track, e.g. by welding, by gluing; Pre-assembling track components by gluing; Sealing joints with filling components
    • E01B29/46Devices for holding, positioning, or urging together the rail ends
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/10Track-lifting or-lining devices or methods
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/12Tamping devices
    • E01B2203/125Tamping devices adapted for switches or crossings
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/16Guiding or measuring means, e.g. for alignment, canting, stepwise propagation

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Vehicle Cleaning, Maintenance, Repair, Refitting, And Outriggers (AREA)
  • Guiding Agricultural Machines (AREA)
  • Handcart (AREA)

Description

Vynález' se týká ' pojízdného . ' ' stroje ' pro zpracování koleje . ' se ' zařízením pro ňadzvihování'. a ' 'případně ' nebo boční. ' posouvání koleje. v ' oblasti výhybek a .-křižovatek, ' jakož i- ' na volné ' trati, opatřený' nástrojovým, rámem, který ' je .'.pojízdný ' po koleji prostřednictvím ' alespoň jednoho soukolí . s '' okolky a který je s rámem spojen výškově ' a stranově ''' přestavitelně ' prostředntetvto. ' hydraulických ' zdvihacích a vyrovnávacích ústrojí, přičemž ke každému kolu s okolkem, ' tvořícímu vyrovnávací orgán, je přiřazen ' příčně přestavitelný zachycování ' orgán pro silové ' upevnění na vnější ' straně kolejnice..
Je známý ' pojízdný stroj ' pro zpracov^ koleje uvedeného typu, který má nástrojový ' rám, ušpořádáný na ' dvou ve . vzdálenosti od sebe upravených a na koleji pohyblivých dvojic kol s okolky, přičemž na tomto . nástrojovém ' rámu je pro každou ' kolejnici ' v podélném směru stroje uprostřed mezi koty s okolky' uspořádán zachycovací hák, ' který je upraven pro záběr pod hlavou kolejnice na vnější straně kolejnice a který je hydraulickými ' pohony ' přestavitelný jak výškově, tak i napHč k podélnému směru ' koleje. Každá kolejnice se tak zachycuje silově pevně a klešťovitě jednak mezi kola s okolky, při.léhájici pojízdnou plochou na hořte stranu a okolky na vnitřrn bok Wavy ^tejnu^ a jednak zachyco-vacím hákem, který zabírá pod ' - hlavou ' kolejnme na vnější straně kolejnice. To umožňuje' dokonalý přenos zdvihacích a vyrovnávacích . sil' z ' nástrojového rámu na kolej. Aby ' bylo možné ' pracovat i v ' omasti 'kotejových styků'' opatřených přílo-žkami, ' má ' zachycovací hák' odstupňování, které lze .přivést do záběru s vystupující části kotejnicové nožky. Tento- který je mimoto 'opatřen ústrojím pro silově pevné dosednuti okolků ' kol ' bez vůle na vnitřní strany obou ' kolejní^ se vzMedem ke . svému robustnímu ' provedení a zdvojenému uspořádání kol s okolk^ steuž^ jako směrové vyrovnávací^ orgány; dobře osvědčil. Lze jej použít jak 'na normální trati, tak i v oblastech hybek a ' křižovatek pHtíemž pouze v ' oblasti srdcovek je přechodně v záběru s tělesem koteje jenom jeden ze 'zachycovacích háků.
Z popisu' vynálezu k NSR patentu . č. 2 007 951 ' je znrnné pojízdné ' zařízení ' pro brání posouváte koleje, které má výškově přestavtieteá směrová vyrovnávací ústrojty která jsou upravena protilehle vzhledem ke kom s nákolky, spojeným s nástrojovým rámem a pojeným ' po kotejnicích.' Toto směrové vyrovnáváci ' ústroji '.. lze nezávis-te na kteu s ' oktek-em ' pnvá-dět' ' do pracovní a klidové p^^ přičemž v klidové poloze je v roteně nad rovinou určenou povrchem hlav kolejnic. Toto zařízení pro boční vyrovnávání, které lze použít také v oblasti výhybek a křižovatek, je dále také opatřeno zachycovacím hákem, který je uspořádán mezi dvěma uvedenými koly s okolky, což umožňuje rychlé a jednoduché boční vyrovnávání a nadzdvihování v oblastech výhybek nebo· křižovatek. Rovněž toto zařízení se v praxi velmi dobře osvědčilo,, protože . záběr nástrojů pro boční vyrovnávání současně na dvou sousedních místech jedné kolejnice odstraňuje nebezpečí jednostranného přetížení částí koleje.
Je známé zařízení pro .svislé a boční posouvání úseku koleje, které má nosný nástrojový rám, na kterém jsou zhruba rovnoběžně s rovinou koleje uloženy nástroje pro boční vyrovnávání a zhruba kolmo k rovině koleje zdvihací nástroje, které jsou upraveny v příslušných vedeních, příp. přídavných dalších unášecích nástrojů. Tato konstrukce ve vedeních posuvných unášečů nástrojů a jejich samotné hydraulické přestavné pohony jsou velmi komplikované a náchylné k poruchám, přičemž celková konstrukce tohoto ústrojí je příliš jemná pro hrubý provoz a málo· odolná proti opotřebení. Toto zařízení proto není vhodné pro trvalé namáhání v oblastech výhybek a křižovatek, kde se pracuje s částmi koleje o podstatně větším · zatížení. Mimoto je u tohoto zařízení zdvihací hák uspořádán bezprostředně . proti . kolu s okolkem, které tvoří boční vyrovnávací ústrojí, takže je možné uskutečnit zachycení příslušné koleje pouze v jednom místě, což· je rovněž nevýhodné z hlediska případného, průhybu, · zejména u těžkých částí · výhybek. Aby se vůbec · umožnilo ' zachycování těmito · nástroji, jsou u · tohoto. · zařízení kola · s · okolky bočně přestavitelná v rovině · koleje prostřednictvím dalších · · hydraulických pohonů, a to · přídavně ' vzhledem k nástrojovému rámu, čímž · se · celá · ·konstrukce ještě dále · komplikuje, ·•dostavují . se další potíže · z · hlediska obsluhy . a z · hlediska výhledu do pracovního prostoru.
Vynález si klade za úkol vytvořit pojízdný stroj pro zpracování koleje v · úvodu uvededeného typu,· který by byl nejen .vhodný pro univerzální zpracování · koleje jak v oblastech výhybek a křižovatek, tak i na volné trati, avšak · také umožňoval přenos relativně velkých zdvihacích .a vyrovnávacích sil na kolejové těleso v téměř každém místě koleje. Mimoto· se má vytvořit základní · konstrukční princip, který by byl jednoduchý, který by byl vhodný pro stroje pro zpracování koleje, 'různého typu a který by umožnil dodatečnou úpravu dosavadních strojů s relativně nízkými náklady.
Tento úkol se řeší pojízdným strojem podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že jako nástroj pro každý pás kolejnic je mimo · alespoň jedno kolo s okolkem a jako zachycovací hák·vytvořený zachycovací orgán upraven . jeden další zachycovací orgán, vytvořený jako zachycovací kladka pro záběr pod hlavou kolejnice na vnější straně kolejnice, přičemž kolo s okolkem je v podélném směru stroje uspořádáno vždy mezi zachycovacím hákem a zachycovací kladkou.
Tím se poprvé překvapivě jednoduše vytvoří uspořádání orgánu pro přenášení sil zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí stroje pro zpracování koleje, které je přizpůsobitelné pro velmi rozmanité možnosti záběru tohoto nástroje v oblastech výhybek nebo křižovatek a na volné trati. I u nejjednoduššího vytvoření stroje jsou pro· každý pás kolejnic proti směrovému vyrovnávacímu orgánu, tvořenému kolem s okolkem, jehož okolek dosedá na vnitřní stranu kolejnice, na vnější straně kolejnice vždy dva volitelně nebo současně použitelné, příčně přestavitelné zachycovací orgány, které jsou různě vytvořeny a které slouží· pro 'kleštové, silově pevné uchopení pásu kolejnice.
Uspořádání kola s okolkem v podélném směru stroje mezi těmito oběma zachycovacími orgány umožňuje přivést v těžkých místech koleje, například v oblasti kolejových styků, srdcovek nebo jazyků výhybek, alespoň jeden z obou zachycovacích orgánů do záběru s vnější stranou kolejnice, což usnadní přenos zdvihacích a, případně nebo vyrovnávacích sil na těleso koleje prostřednictvím zachycovacího orgánu, který je v záběru s. kolejnicí a prostřednictvím kleštovitě s ním spolupracujícího kola s okolkem.
Rozdílné vytvoření zachycovacích orgánů použitých na vnější straně kolejnice, tj. zachycovacího háku a zachycovací kladky, poskytuje · výhodnou · možnost značného ' přizpůsobení· pracovního postupu· nadzdvihovacího a · · vyrovnávacího ústrojí podmínkám· v příslušném ·úseku koleje, to · znamená, · že ·je možné použít · ten · nástroj, který se· · pro práci v · 'příslušném · úseku koleje · dobře · hodí a od kterého · lze · · také očekávat rychlý postup práce. Tak lze· například při relativně správné · poloze · koleje na · volné· trati a při menším nadzdvihování použít převážně zachycovací kladky · a' toliko v oblasti ' kolejových styků s příložkami využít ' přídavně jako zdvihací a, případně nebo vyrovnávací orgán · i zachycovací · háky, což dovoluje provádět opravy · polohy koleje v podstatě kontinuálním způsobem.
Na rozdíl od toho je velmi dobře možné pří práci na opravě polohy koleje v oblasti výhybek nebo křižovatek, a to zejména v· těch ohlastech, kde není na vnější straně kolejnice dostatek místa, případně volnost pohybu pro nasazení zachycovacích kladek, například v oblasti připojení srdcovky, ve které se navzájem sbíhají ' křížící se kolejnice základní a odbočné koleje v ostrém úhlu, zachycovací hák, který potřebuje podstatně méně ' bočního volného prostoru než zachycovací kladka, přičemž je možné ponechat jej v záběru s hlavou kolenice ještě na určité další dráze. Pokud se zachycovací hák přídavně ke své příčné přestavitelnosti vytvoří také ještě výškově přestavitelný, získají se další varianty použití nástrojů zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí. Tak například v těch místech koleje, ve kterých není možné přivést do záběru se spodní stranou hlavy kolejnice ani zachycovací kladku ani zachycovací hák, lze zachycovací hák spustit dolů a vykývnout jej pod patu kolejnice z vnější strany kolejnice: I v tomto případě je zajištěn dokonalý přenos zdvihacích a, případně nebo vyrovnávacích sil přes kolo s okolkem a zachycovací hák.
Podle dalšího výhodného vytvoření vynálezu se předpokládá, že alespoň к jedné ze zachycovacích kladek je pro vytvoření dvojice zachycovacích kladek přiřazena další zachycovací kladka, vytvořená pro záběr pod hlavou kolejnice na vnější straně kolejnice.
Toto uspořádání umožňuje přenášet zdvihací, případně vyrovnávací síly, v alespoň dvou, v podélném směru koleje za sebou uspořádaných místech každého pásu kolejnic prostřednictvím vždy po dvojicích na vnitřní nebo vnější stranu hlavy kolejnice přiložitelných zachycovacích, případně vyrovnávacích orgánů.
Podle dalšího výhodného vytvoření vynálezu se předpokládá, že ke každému zachycovacímu orgánu, uloženému výkyvně kolem čepu rovnoběžného s podélnou osou stroje a vytvořenému jako· zachycovací hák nebo zachycovací kladka, je přiřazen samostatný, zejména hydraulický vykyvovací pohon.
Tak lze všechny zachycovací orgány přivádět nezávisle na sobě do právě požadované nebo potřebné polohy, tj. do záběru nebo mimo záběr s kolejnicí, což vytváří možnost individuálního zpracování koleje při zajištění centrálního ovládání obsluhou stroje.
Podle dalšího výhodného vytvoření je vynález upraven tak, že zachycovací hák je v podélném směru stroje uspořádán mezi dvěma od sebe vzdálenými zachycovacími kladkami nebo· dvojicí zachycovacích kladek, a to například uprostřed.
U tohoto uspořádání se vytvářejí zvláště příznivé poměry z hlediska přenosu a rozdělení zejména zdvihacích sil na několik míst každého pásu kolejnic, přičemž namáhání jak kolejnice, tak i nástrojového rámu při zdvihacím procesu se podstatně zmenší.
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresy, kde na obr. 1 je znázorněn bokorys příkladu provedení pojízdného stroje pro zpracování koleje podle vynálezu, na obr. 2 je znázorněn bokorys zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí pojízdného stroje podle obr. 1 ve větším měřítku, na obr. 3 je další znázornění zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí, přičemž v pravé polovině je znázorněn pohled zepředu a v levé polovině řez v rovině podle čáry III—III z obr. 2, a to rovněž ve větším měřítku, na obr. 4 je znázorněn schematický půdorys zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí podle obr. 1 až 3 při použití v oblasti srdcovky výhybky nebo křižovatky, na obr. 5 je znázorněn částečný pohled zepředu na zdvihací a vyrovnávací ústrojí podle vynálezu, omezený na oblast zachycovacích orgánů pro kolejnicový pás, a to ve směru šipky V na obr. 4, 6 a 7, na obr. 6 je znázorněn schematicky půdorys zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí podle dalšího příkladu provedení vynálezu, na obr. 7 je znázorněn schematicky půdorys dalšího zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí podle jiné varianty provedení pojízdného stroje podle vynálezu při použití v oblasti jazyku výhybky.
Na obr. 1 až 3 je jako příklad provedení pojízdného stroje pro zpracování koleje znázorněna nivelační a vyrovnávací podbíječka
I, která má rám 5 stroje pojízdný po koleji tvořené kolejnicemi 3 a pražci 4 prostřednictvím dvou kolejových podvozků 2 otočného typu. Uvažováno ve směru 6 pracovního pohybu je přední kolejový podvozek 2 nivelační a vyrovnávací podbíječky 1 opatřen trakčním pohonem 7. Na rámu 5 stroje je uspořádána přední kabina 8 obsluhy, к ní připojená skříň 9 stroje, ve které jsou uspořádána poháněči a zásobovací ústrojí stroje, a vzadu zadní kabina 10 obsluhy .
Nivelační a vyrovnávací podbíječka je opatřena zdvihacím a vyrovnávacím ústrojím
II, které má s rámem 5 stroje spojený a výškově a stranově přestavitelný rám 13, který se pohybuje po koleji prostřednictvím kol 12 s okolky.
V oblasti mezi zdvihacím a vyrovnávacím ústrojím 11 a mezi kolejovým podvozkem 2 má rám 5 stroje pro uložení alespoň jednoho podbíjecího agregátu 14 vzhůru vyklenutý úsek 15 rámu 5 stroje. Známým způsobem vytvořený, s rámem 5 stroje spojený a výškově, případně i stranově přestavitelný, podrobněji nepopisovaný podbíjecí agregát 14 je v daném případě vytvořen jako podbíjecí agregát 14 pro podbíjení výhybek, který má přídavně napříč к podélnému směru stroje vykývnutelné podbíjecí nástroje 16.
Nivelační a vyrovnávací podbíječka 1 je dále opatřena pouze schematicky vyznačeným vztažným systémem 17, který může být například tvořen napnutým drátěným lanem nebo optickým směrovým paprskem, jehož oba konce jsou vedeny na koleji přes snímací orgán 18, vytvořený například jako kladka. Bezprostředně za zdvihacím a vyrovnávacím ústrojím 11 je upraven pro každou kolejnici 3 další snímací orgán 19, jehož spodní konec je vytvořen jako· kladka vedená podle kolejnicového pásu a jehož horní konec je opatřen spínacím orgánem 20, který spolupracuje známým způsobem se vztažným systémem 17 a který ovládá proces zdvihání.
Pro vynález rozhodující detaily zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí 11 nivelační a vyrovnávací podbíječky í jsou zřejmé z obr.
a 3. Nástrojový rám, 13 zdvihacího· a vyrovnávacího ústrojí 11 je spojen zdvlhatelně a spustitelně s rámem 5 stroje prostřednictvím dvou hydraulických nadzdvihovacích válců · 21, které jsou na jedné straně přikloubeny na přesahující konzole 22 rámu 5 stroje a na druhé straně na nástrojovém rámu 13, přičemž v podélném směru stroje je lze přestavovat prostřednictvím délkově přestavitelných táhel 23.
Pro vytváření a přenos bočních vyrovnávacích sil z rámu 5 stroje na kolej má rám 5 stroje ' dvě, v podélném · směru stroje navzájem přesazená, vždy na jednu stranu stroje vyčnívající ramena 24 výložníku, ke kterým je přiklouben · vždy jeden hydraulický boční vyrovnávací válec 25, 28, jehož konec válce je kloubově uložen vždy na protilehlé straně nástrojového rámu 13.
Nástrojový rám 13 je v podstatě tvořen dvěma bočními částmi, uspořádanými nad a v podélném směru kolejnice 3, které jsou zhruba uprostřed své délky navzájem spojeny příčníkem 28, který má ’ v oblasti každé boční části 27 dvě vzhůru vyčnívající, navzájem rovnoběžná přídržná ramena 29. Na horním konci těchto přídržných ramen 29 je pro každou kolejnici 3 uspořádáno dolů směřující protáhlé vodicí rameno 30, které je uloženo výkyvné kolem čepu 31 uspořádaného rovnoběžně s podélným směrem stroje. Ke každému vodícímu ramenu 39 je přiřazen hydraulický vykyvovací pohon 32, který je uspořádán uvnitř příčníku 28 a který je přiklouben jednak na příčníku 28 a jednak na vodicím ramenu 30. Uvnitř vodícího ramena 30 je kluzně veden výškově přestavitelný zachycovací orgán, který je na spodním konci vytvořen jako zachycovací hák 33 a který je vzhledem k vodícímu ramenu 30 relativně přestavovatelný prostřednictvím pracovního válce 34.
Výkyvné a výškově přestavitelné uspořádání zachycovacího háku 33 umožňuje uložit silově pevně zachycovací hák 33 na spodní stranu hlavy nebo paty kolejnice 3, a to na protilehlé vnější straně kolejnice 3 proti okolku 35 koia 12 s okolkem, uloženého v nástrojovém rámu 13. Pro zajištění k tomu potřebné správné ' výškové polohy zachycovacího háku 33 u daného· profilu kolejnice má každé vodicí rameno 30, · (viz obr. 2) seřizovatelné blokovací ústrojí 36, které je tvořeno smýkadlem 39 přikloubeným na ramenu 37 výložníku vodícího ramene 30 a přestavitelným v podélném směru stroje prostřednictvím hydraulického pracovního válce 38. Toto smýkadlo 39 lze zasunout mezi omezovači doraz 40 pevně spojený se zachycovacím hákem 33 a mezi opěru 42 přestavitelnou seřizovacím šroubem 41,
Jako další zachycovací orgány zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí 11 jsou v obou koncových oblastech každé boční části 27 nástrojového rámu · 13 uspořádány vždy dvě zachycovací kladky, které jsou výkyvné uloženy kolem společného, v podélném směru stroje uspořádaného vodorovného čepu 44. Ke každé zachycovací kladce 43 je přiřazen vlastní hydraulický vykyvovací pohon 45, který je jednak přiklouben na zachycovací kladce 43 a jednak na boční části 27. Proto lze zachycovací kladky 43 navzájem nezávisle uložit na příslušné straně kolejnice 3 pod hlavou kolejnice, kam se zachycovací kladka 43 vykývne, silově pevně se spojí se spodní stranou hlavy kolejnice 3. Vždy dvě, na stejném čepu 44 výkyvné, uložené zachycovací kladky 43 vytvářejí dvojici 46 zachycovacích kladek 43 pro jednostranné nebo oboustranné zachycení a uchopení kolejnice 3.
Na obr. 2 a 3 jsou dvojice 46 zachycovacích kladek 43, přiřazené k pravé kolejnici 3 vzhledem ke směru 6 pracovního pohybu, znázorněny v uzavřené poloze, přičemž rovněž· zachycovací hák 33 zabírá silově pevně se spodní stranou hlavy pravé kolejnice 3. · Zdvihací síly, které vytváří nadzdvihovací válec 21 a které se přenášejí přes nástrojový rám 13, tak působí na kolejnici 3 současně v pěti místech. Kolejnice 3 se přitom nadzbvihne a pružně se deformuje (viz obr. 2J. Velikost nadzdvižení koleje, které se dosahuje působícími silami ' zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí 11 a podbíjením podbíjecím agregátem 14, se ovládá, případně omezuje známým způsobem, prostřednictvím snímacího orgánu 19 a spínacího orgánu 26 podle údajů vztažného systému 17, který odpovídá předem stanoveným jmenovitým hodnotám.
Na obr. 3 je znázorněno vodicí rameno 33 přiřazené k pravé kolejnici 3 čárkovanou čárou, a to včtené zachycovacího háku 33 v horní a spodní koncové poloze. Z levé poloviny obr. 3 je zřejmá poloha zachycovacích orgánů v oblasti kolejnicového styku s příložkou u levé kolejnice 3. Dvojice ·46 zachycovacích kladek 43, která je v oblasti kolejnicového styku 47 a která je ve směru 6 pracovního· pohybu vpředu, nemůže být vzhledem ke stykové příložce 48 přivedena do záběru s hlavou kolejnice 3. Proto je v otevřené poloze. Pokud by stykové příložky zasahovaly až do oblasti zachycovacího háku 33, je možné (viz obr. 3 vlevo)’ zachycovací hák 33 vykývnout pod patu kolejnice 3 a přiložit jej silově pevně na její spodní stranu. V tomto případě se přenáší zdvihací síla příslušného nadzdvlhovacího válce 21 přes zachycovací hák 33 a zadní dvojici 46 zachycovacích kladek 43, která není z obr. 3 zřejmá, na levou kolejnici 3.
Podle obr. 4 je v dalším vysvětlen způsob práce nivelační a vyrovnávací podbíječky 1 podle obr. 1 až 3 při nadzdvihování a vyrovnávání výhybky 49. Pro lepší · přehlednost je znázorněno schematicky a zjednodušeně jen zdvihací a · vyrovnávací ústrojí 11, Nivelační a vyrovnávací podbíječka 1 se pohybuje ve směru 6 pracovního pohybu od od221519 bočné koleje 50, po výhybce 49 к neznázorněným jazykům. V poloze, která je znázorněna plnými čárami, je zdvihací a vyrovnávací ústrojí 11 ješté v oblasti srdcovky 51 případně pndržné kotejmce 52 odbočné koleje 50.
Zdvihací a vyrovnávací síty, které je treba uplatnit v těchto oblastech výhybek nebo křižovatek, jsou vzhledem k velkým hmotám a značným odporům proti. posunutí prodloužených· pražců. 4 podstatně· větší než u koleje na normální trati. Proto má pro proces zdvihání a vyrovnávání značný význam co nejtužší sílově pevné spojení zdvihacího a vyrovnávacího ústroj 11 s télesem ^leje stejně tak jako co nej^znivějt rozdělení zdvihacích a vyrovnávacích sil prostřednictvím zachycovacích orgánů které jsou v záběru s tělesem koleje.
Pro možnost lepšího vysvětlení silových poměrů při záběru zdv^actoo a vyrovnávacího ústrojí 11 jsou až dosud obecně označované zachycovací kladky 43 označeny na obr. 4 detailně jako zachycovací kladky 53, 54, 55, ЭД 57, 58, 59, 69. poloha závěru některé z těchto zachycovacteh kladek 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 pod hlavou pHslušné kolejnice 61, 62 je na výkresu vyznačena tečnou dotykovou polohou příslušné zachycovací · kladky 53, 54, 55, 56, 57, · 58, · 59, 60 s vnějším obrysem kolejnice 61, 62.
V poloze podle obr. 4 zabírají silově pevně zachycovací Madky 53, S4, 55 s tolejnití 61 a zachycovací Madky 57, 58, 60 s kolejnicí 62. Zachycovací kladky 56, 59, jsou v Midové poloze, to znamenů že jsou vykývnuty na vnitřní stranu koleje, protože jejich uvedení do pracovní polohy a přitisknutí na kolejnice 61, 62 Ьгёт bidlová kolejnice 63 srdcovky 51, případně přídržná kolejnice 52. Kromě toho · jsou v záběru s kolejnicemi 61, oba zachycovací háky 33, jak je to symbolicky vyznačeno jejich dotykovou polohou s vnějším obrysem příslušné kolejnice 61, 62. Pro přenos nadzdvihovacích sil je proto k dispozici celkem osm, zhruba rovnoměrně po celé zdvihané oblasti rozdělených zachycovacích orgánů.
Při bočním vyrovnávání koleje vytaáirep okolky 35 obou kol 12 s okolky se zachycovacími orgján^ zabírapcmň na vnějši straně kolejnice 3, 61, 62, klešťovitě spolupracující vyrovnávací orgány. U vyrovnávacího pohybu směrujícího podle obr. 4 vpravo· se přenáší síla levých bočních · vyrovnávacích válců 26 ve směru plně znázorněných šipek na těleso koleje celkem v pěti místech, a to prostřednictvím zachycovacích kladek 53 a 55 a prostředrnctvím zachycovacího háku 33, přiřazeného ke kolejnici 61 a na kolejnici 62 · prostfednicMm zachycovat kladky 57 a kola l2 s oM^ toeré se po kotejmci 62 pohybuje. Vlevo působící síly pravého bočního vyrovnávacího válce 25 se přenášejí ve směru čárkovaně vyznačených šipek na kolej rovněž v pěti mfetech a to prostřednictvta zachycovací kladky 54 a přislaného kola 12 s okolkem na kolejnici 61 a prostfednfcMm zachycovacteh kladek 58 a 60, jakož i přiřazenou zachycovactoo háku 33 na kolejnici 62.
V horní částí obr. 4 jsou čárkovaně vyznačeny zachycovací a vyrovnávací orgány v jiné charakteristické pracovní poloze zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí 11, a to při vjezdu do oblasti srdcovky výhybky 49 z odbočné koleje 50. Jak je patrno, v této nejméně příznivé pracovní poloze pro přenos zdvihacích sil je k dispozici celkem sedm zachycovacích orgánů, které lze přivést do záběru s kolejí, tj. zachycovací kladky 55, 56, 58, 59, 60 a oba zachycovací háky 33. Použít nelze jenom ty zachycovací kladky 53, 54, 57, které jsou v oblasti srdcovky 51 nebo přídržné kolejnice 5.2 a jsou proto bočně ve vzhůru vykývnuté klidové poloze. Pro přenos v právo směrujících bočních vyrovnávatích sil je k d^ozirn kolo 12 s oIco1^ zachycovací hák 33 · a zachycovací kladky 55 a 59. Vlevo směřujt boční vyrovnávací síly se přenášejí na těleso koleje přes kolo 12 s okolkem, zachycovací hák 33 a zachycovací kladky 56, 58,
Na obr. 5 jsou znázorněny · záběrové poměry vždy jednoho· kola 12 s okolkem, jednoho zachycovacího háku 33 a jedné zachycovací kladky 55 zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí 11 podle vynálezu při záběru na jedné kolejnici 61 opravované 'koteje, jaké se vytvá'řejí u uspořádám podte obr. 4 a 6 a obdobně také podle obr. 7, a to při pohledu ve směru šipky V. Kolo 12 s okolkem, které pojíždí po kolejnici 61 se opírá svou pojízdnou plochou 64 o horní stranu a okolkem 35 o vnitřní stranu hlavy 65 kotejnice И. Zachycovací org^án^ které se používaji na vnější stianě kotejnice 61, tj. zachycovací kladka 55 a zachycovací hák 33, jsou neustále v záběru silově pevně se spodní plochou · 66 hlavy 65 kolejnice 61, takže spolu s kolem 12 s okolkem klešťovitě objtaaj htevu 65 totejntee 61 a vytvářejí tak tuhé spojem pro přenos sti mezi nOtrojovým rámem 13 a kolejnicí 61. Polkud není možné, například v oblasti kolejnicových styků srdcovek apod. použít zachycovacího háku 33 nebo zachycovací kladky 55 na spodní ploše 66 hlavy 65 kolejnice, vykývne se zachycovat hák З3, jak je znázorněno čárkovaně, pod patu 67 kolejnice 61 a zachycovat klad'ka 55 se vykývne vzhůru na vnější stranu koleje do své lidové potehy.
Na obr. 6 je znázorněna další varianta provedení vynálezu, u které je pro každý kolejnicový pás upraveno jedno kolo 12 s okolkem, jeden zachycovací hák 33 a dvě ve vzájemné rozteči upravené zachycovací kladky 53, 55, případně M, 60, které lze z vně.ší strany koleje vykývnout pod hlavu 65 kotejntee 61, 62. Mvtoarn a vyrovnávací ú strojí 11 je zde znázorněno při zpracovávání koleje v přechodové oblasti z kolejového úseku opatřeného vodicí kolejnicí 68, napři221519 klad na trati v tunelu nebo na mostě, do úseku volné trati. Pro přenos nadzdvihovacích sil lze v případě potřeby využít bez jakéhokoliv omezení zachycovací hák 33 a zachycovací kladky 53, 55, 58, 60. Pro přenos vyrovnávacích sil jsou k tespozici vcetně kol 12 s - okolky pro- každý směr pohybu vždy čtyři -orgány pro přenos sil. Z obr, 6 je zřejmé, že vodicí kolejnice 68 nemohou v žádném případě omezit zdvihací a vyrovnávací práce.
Na obr. 7 je znázorněn ještě další příklad provedení zdvihacího a vyrovnávacího ústrojí 11 podle vynálezu. Zde je zdvihací a vyrovnávací ústrojí 11 znázorněno při použití v -oblastí jazyků pravé výhybky 69, nastavené do odbočení. Jsou zde vyznačeny jazyky 70, . 71 výhybky a -opornice 72, 73. Zdvihací a vyrovnávací ústrojí 11 pojízdné na kolech 12 s okolky je u této konstrukční varianty opatřeno pouze dvěma zachycovacími orgány pro každou kolejnici 61, 62, a to zachycovací kladkou 55 nebo 58, která zasahuje pod hlavu 65 .kolejnice z - vnější strany koleje, a zachycovacím hákem 33. I když je zdvihací a vyrovnávací ústrojí 11 ještě v oblasti jazyků 70, 71 výhybky, lze zdvihací síly přenášet na těleso koleje - přes zachycovací kladky 55 a 58 a oba zachycovací háky 33, tj. přes - všechny zachycovací - orgány, které jsou k dispozici. Boční vyrovnávací síly, které jsou vytvářeny bočními vyrovnávacími válci 25, 26, se přenášejí na těleso koleje současně ve třech místech. V právo působící vyrovnávací síly se přenášejí přes zachycoval Madku 55 a priřazený zachycovam -hák .33 na opornici 72 a prostřednictvím kola 12 s okolkem, které pojíždí po opornici - 73, také na tuto· -opornici 73. Obdobně tomu je i při přenosu vyrovnávacích sil, působících vlevo na těleso koleje (viz znázornění čárkovanými šipkami 1.
Vynález se v žádném případě neomezuje na popsané příklady provedení, případně na speciální oblast použití u podbíječky kolejí. Stejně dobře lze použít zdvihací a - vyrovnával ústroj se znaky vynálezu s analogickými výhodami i u strojů na zpracování . koleje jiného typu, například u čističek štěrkového lože, strojů pro vyrovnávání . koleje apod.

Claims (4)

1. Pojízdný stroj pro zpracování - koleje se zařízením pro nadzdvihování a případně nebo boční posouvání koleje v oblasti výhybek a křižovatek, jakož i na volné trati, opatřený nástrojovým rámem, který je pojízdný po koleji prostřednictvím alespoň jednoho soukolí s nákolky a který je s rámem stroje spojen výškově a stranově přestavitelně prostřednictvím hydraulických zdvihacích a vyrovnávajících ústrojí, přičemž ke každému kolu s nákolkem,. tvořícímu vyrovnávací org^ je priřazen pričně přestavitelný zachycovací orgán pro silové upevnění na vnější straně kolejnice, vyznačený tím, že jako nástroj pro každý pás kolejnic (3, 61, 62) - je mimo alespoň jedno kolo (12) s nákolkem -a jako zachycovací hák (33) vytvořený zachycovací orgán upraven jeden další zachycovací orgán, vytvořený jako zachycovací kladka (43; 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60) pro záběr pod hlavou (65) kolejnice na vnější straně tolejnice (3, 61, 62^ přičemž kolo (12) s okolkem je v podélném směru stroje uspořádáno vždy mezi zachyVYNÁLEZU covacím hákem (33) a zachycovací kladkou (43; 53, 54, 55, - 56, 57, 58, 59, 60).
2. Pojízdný stroj podle bodu 1, vyznačený tím že ataspoň k jedné ze zachycovacích kladek (43; 53, 55, 58, 60) je pro - vytvoření dvojice - - (46) - zachycovacích kladek přiřazena - další zachycovací kladka (43; 54, 56, 57, 59), vytvořená pro záběr - pod hlavou (65) tolejnice na vnější straně kolejnice (3, - 61, 62).
3. Pojízdný stroj podle bodu 1 . nebo 2, vyznačený tíite že ke kmu zachycovacímu orgánu, uloženém výkyvné kolem čepu (44) rovnoběžného s podélnou osou stroje . a vytvořeném jako -zachycovací - hák (33) - nebozachycovací kladka (43; 53, _ 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60) je priřazen samos:tatný, zejména hydraulický vykyvovací pohon (32, 45).
4. P^jjízdný stroj podle jednoho z bodů 1 až 3, vyznačený tím, že zachycovací hák (33) je v podélném směru stroje uspořádán mezi dvěma od sebe vzdálenými zachycovacími _. kladakmi (43; 53, 55; 58, 60') - nebo dvojicí (46) zachycovacích kladek.
CS796040A 1978-11-30 1979-09-06 Mobile machine for treating the CS221519B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0858378A AT369068B (de) 1978-11-30 1978-11-30 Fahrbare gleisbearbeitungsmaschine fuer weichen, kreuzungen und streckengleise

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS221519B2 true CS221519B2 (en) 1983-04-29

Family

ID=3606798

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS796040A CS221519B2 (en) 1978-11-30 1979-09-06 Mobile machine for treating the

Country Status (22)

Country Link
US (1) US4323013A (cs)
JP (1) JPS5575003A (cs)
AR (1) AR222509A1 (cs)
AT (1) AT369068B (cs)
AU (1) AU534323B2 (cs)
BR (1) BR7907292A (cs)
CA (1) CA1119043A (cs)
CH (1) CH641859A5 (cs)
CS (1) CS221519B2 (cs)
DD (1) DD147260A5 (cs)
DE (1) DE2928474A1 (cs)
ES (1) ES486456A1 (cs)
FR (1) FR2442914A1 (cs)
GB (1) GB2035423B (cs)
HU (1) HU179562B (cs)
IN (1) IN152224B (cs)
IT (1) IT1126467B (cs)
PL (1) PL121854B1 (cs)
RO (1) RO78692A (cs)
SE (1) SE440374B (cs)
SU (1) SU1068043A3 (cs)
ZA (1) ZA794434B (cs)

Families Citing this family (30)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2296851A1 (fr) * 1975-01-03 1976-07-30 Hofmann Maschf Geb Procede et dispositif pour l'affichage numerique de valeurs electriques de mesure et/ou d'essai
AT373646B (de) * 1980-05-29 1984-02-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisbaumaschine mit werkzeugtraeger fuer hebeund richtwerkzeuge
AT369069B (de) * 1980-09-04 1982-12-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopf-nivellier-richtmaschine
AT376258B (de) * 1982-09-09 1984-10-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopf-nivellier- und richtmaschine
AT376259B (de) * 1982-09-09 1984-10-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Werkzeuganordnung fuer eine vollstaendige gleislagekorrektur
US4627358A (en) * 1982-09-09 1986-12-09 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Continuous action track leveling, lining and tamping machine
US4770103A (en) * 1983-02-10 1988-09-13 Canron Corporation Method and apparatus for exchanging railway cross ties with rail clamping mechanism to prevent rail flexure
CH652774A5 (fr) * 1983-05-19 1985-11-29 Sig Schweiz Industrieges Machine de chantier ferroviaire dont le chassis roulant est equipe d'un dispositif pour lever et riper une voie ferree.
AT380279B (de) * 1983-08-19 1986-05-12 Plasser Bahnbaumasch Franz Kontinuierlich (non-stop) verfahrbare gleisstopf-nivellier- und richtmaschine
AT380281B (de) * 1983-10-05 1986-05-12 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopf-nivellier- und richtmaschine
AT380498B (de) * 1983-10-12 1986-05-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopfmaschine, insbesondere gleis- stopf-, nivellier- und richtmaschine
DE3564975D1 (en) * 1985-06-28 1988-10-20 Plasser Bahnbaumasch Franz Mobile track-working machine and method for bending the ends of laid rails in the joint zone
AT388949B (de) * 1987-02-27 1989-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisbearbeitungsmaschine fuer den weichen- und kreuzungsbereich
GB2201445B (en) * 1987-02-27 1991-01-02 Plasser Bahnbaumasch Franz A travelling track maintenance machine, more especially a tamping, lifting and lining machine for switches and crossings
AT390288B (de) * 1987-10-01 1990-04-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung und verfahren zur lagekorrektur eines auf einem laengs-betonband eingiessbaren gleisgerippes
EP0314854B1 (de) * 1987-11-05 1991-08-21 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Fahrbare Gleisstopf-, Hebe- und Richtmaschine zum Heben und bzw. oder Seitwärtsverschieben eines Gleises im Weichen- und Kreuzungsbereich
AT390459B (de) * 1988-02-23 1990-05-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und gleisfahrbare weichen-nivellier-, stopf- und richt-maschinenanordnung zur durcharbeitung in weichenbereichen
JPH01175008U (cs) * 1988-05-31 1989-12-13
AT391502B (de) * 1988-08-08 1990-10-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopf-, hebe- und richtmaschine zum heben und bzw. oder seitwaertsverschieben eines gleises im weichen- und kreuzungsbereich
JPH0279607U (cs) * 1988-12-05 1990-06-19
AT397824B (de) * 1989-05-03 1994-07-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine mit gleishebe- und richtaggregat
AT402308B (de) * 1993-01-27 1997-04-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine
FR2719608B1 (fr) * 1994-05-04 1996-07-19 Sud Ouest Travaux Procédé et appareil pour l'exécution de soudures de rails en voie.
US7206727B2 (en) * 2000-06-20 2007-04-17 Klauder Jr Louis T Method for designing generalized spirals, bends, jogs, and wiggles for railroad tracks and vehicle guideways
WO2001098938A1 (en) * 2000-06-20 2001-12-27 Klauder Louis T Jr Railroad curve transition spiral design method based on control of vehicle banking motion
WO2004097114A2 (en) * 2003-04-25 2004-11-11 Klauder Louis T Jr USE OF K_SPIRAL, BEND, JOG, AND WIGGLE SHAPES IN DESIGN OF RAILROAD TRACK TURNOUTS AND CROSSOVERS
WO2005104789A2 (en) * 2004-04-28 2005-11-10 Klauder Louis T Jr Method for maintaining geometry of ballasted railroad track
WO2006023804A2 (en) * 2004-08-20 2006-03-02 Loram Maintenance Of Way, Inc. Long rail pick-up and delivery system
ES2397739B1 (es) 2011-11-25 2013-11-26 José Antonio IBÁÑEZ LATORRE Máquina y método de mantenimiento de vía ferrea para nivelación, alineación, compactación y estabilización de vía, con capacidad de operar sin interrupciones en su avance.
CN111979856A (zh) * 2019-05-21 2020-11-24 中国铁建高新装备股份有限公司 一种起拨道装置及起拨道作业方法

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US978858A (en) * 1908-05-07 1910-12-20 Henry T Devitt Track-shifting machine.
AT278889B (de) * 1964-08-07 1970-02-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Auf dem Gleis fahrbare Maschine zum Anheben des befahrenen Gleises, insbesondere Gleisstopf- und -nivelliermaschine
AT321347B (de) * 1968-01-02 1975-03-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Gleisstopfmaschine
FR1581071A (cs) * 1968-07-15 1969-09-12
AT308803B (de) * 1969-04-03 1973-07-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Vorrichtung an fahrbaren Maschinen zum Seitwärtsverschieben eines Gleises
JPS5131149Y2 (cs) * 1971-02-04 1976-08-05
CH536901A (fr) * 1971-12-03 1973-05-15 Matisa Materiel Ind Sa Dispositif pour le déplacement aussi bien vertical que latéral d'une section de voie ferrée
AT335503B (de) * 1974-09-27 1977-03-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisbearbeitungsmaschine
AT345881B (de) * 1975-08-18 1978-10-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare maschine zum kontinuierlichen nivellieren und verdichten der schotterbettung eines gleises
SU591542A1 (ru) * 1976-04-17 1978-02-05 Соколовско-Сарбайский Ордена Октябрьской Революции И Ордена Трудового Красного Знамени Горно-Обогатительный Комбинат Им.В.И.Ленина Устройство дл демонтажа звеньев железнодорожного пути
AT348569B (de) * 1976-12-23 1979-02-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisbearbeitungsmaschine
JPS53111908A (en) * 1977-03-08 1978-09-29 Shibaura Eng Works Ltd Rail clamping apparatus for ballast trimming mchine
JPS53131606A (en) * 1977-04-20 1978-11-16 Shibaura Eng Works Ltd Rail raising apparatus
AT356165B (de) * 1978-05-11 1980-04-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine mit gleishebe- und seiten- richtvorrichtung, insbesondere fuer weichen- bereiche

Also Published As

Publication number Publication date
GB2035423A (en) 1980-06-18
IT1126467B (it) 1986-05-21
CH641859A5 (de) 1984-03-15
RO78692A (ro) 1982-03-24
SE7909276L (sv) 1980-05-31
ES486456A1 (es) 1980-05-16
AU4971879A (en) 1980-06-05
DD147260A5 (de) 1981-03-25
SE440374B (sv) 1985-07-29
DE2928474C2 (cs) 1988-09-08
FR2442914A1 (fr) 1980-06-27
HU179562B (en) 1982-11-29
ZA794434B (en) 1980-08-27
PL121854B1 (en) 1982-06-30
AT369068B (de) 1982-12-10
GB2035423B (en) 1983-02-09
IN152224B (cs) 1983-11-19
BR7907292A (pt) 1980-06-17
FR2442914B1 (cs) 1983-08-12
JPS6344885B2 (cs) 1988-09-07
PL219579A1 (cs) 1980-10-20
AR222509A1 (es) 1981-05-29
ATA858378A (de) 1982-04-15
SU1068043A3 (ru) 1984-01-15
JPS5575003A (en) 1980-06-06
DE2928474A1 (de) 1980-06-26
CA1119043A (en) 1982-03-02
IT7927776A0 (it) 1979-11-30
US4323013A (en) 1982-04-06
AU534323B2 (en) 1984-01-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS221519B2 (en) Mobile machine for treating the
CA1074620A (en) Mobile apparatus for continuous track renewal
CS222654B2 (en) Self-propelling machine set for contruction the track
CS225809B2 (en) The mobile machine for the packing up the sleepers,the levelling and the straightening of the tracks
FI79738C (fi) Koerbar spaorstoppnings-nivellerings- och riktmaskin.
CZ728088A3 (en) Mobile track packing machine
JP3295213B2 (ja) 軌道突固め機械
NL8301387A (nl) Werktuiginrichting voor het onderstoppen, waterpassen en zijdelings richten van een spoor.
CZ420789A3 (en) Movable machine for tamping, lifting and levelling of a track
AU656480B2 (en) A track tamping machine for tamping switches and crossings of a track
CS218580B2 (en) Mobile track packing machine
CZ280313B6 (cs) Pojízdné zařízení pro snímání nebo pokládání, jakož i pro přepravu kolejových polí
CZ285437B6 (cs) Stroj pro demontáž staré koleje a pokládání nové koleje
SK278889B6 (sk) Pojazdná podbíjačka koľaje
CZ355596A3 (en) Track tamping machine
JPH0649503U (ja) 連続的に移動可能な道床突き固め機械
CZ379392A3 (en) Track packing machine
SK278155B6 (en) Ballast screening machine
US5435252A (en) Mobile working machine for treatment of a ballast bed or subgrade
PL203983B1 (pl) Maszyna do obróbki podsypki torowej
CA1094885A (en) Mobile track surfacing machine
CZ2000100A3 (cs) Stroj pro kontinuální pokládání nových pražců
CZ279364B6 (cs) Pojízdná podbíječka koleje
CS218574B2 (en) Mobile facility for removing and/or storing the track yokes
GB2263493A (en) An arrangement for renewing track.