BG63641B1 - Напречен конвейер за електроди - Google Patents

Напречен конвейер за електроди Download PDF

Info

Publication number
BG63641B1
BG63641B1 BG105353A BG10535301A BG63641B1 BG 63641 B1 BG63641 B1 BG 63641B1 BG 105353 A BG105353 A BG 105353A BG 10535301 A BG10535301 A BG 10535301A BG 63641 B1 BG63641 B1 BG 63641B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
electrodes
movable beam
conveyor according
fixed frame
conveyor
Prior art date
Application number
BG105353A
Other languages
English (en)
Other versions
BG105353A (bg
Inventor
Tom Marttila
Original Assignee
Outokumpu Oyj
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Outokumpu Oyj filed Critical Outokumpu Oyj
Publication of BG105353A publication Critical patent/BG105353A/bg
Publication of BG63641B1 publication Critical patent/BG63641B1/bg

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C25ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
    • C25CPROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC PRODUCTION, RECOVERY OR REFINING OF METALS; APPARATUS THEREFOR
    • C25C7/00Constructional parts, or assemblies thereof, of cells; Servicing or operating of cells
    • C25C7/06Operating or servicing

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Electrolytic Production Of Metals (AREA)
  • Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
  • Reciprocating Conveyors (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)
  • Rollers For Roller Conveyors For Transfer (AREA)

Abstract

Напречният конвейер е приложим за електроди, използвани при производството на метали. Състои се от преместващо устройство (1), което се придвижва назад и напред в хоризонтална равнина и е разположенопод електродите, които се преместват. Конвейерът включва също повдигателни елементи (12), използвани за повдигане на електродите. Преместващото устройство се състои от рама (2), върху която има подвижна преместваща греда (3), оформена за покриване на рамата по време на всички етапи от нейното движение.

Description

(54) НАПРЕЧЕН КОНВЕЙЕР ЗА ЕЛЕКТРОДИ
Област на техниката
Изобретението се отнася до напречен конвейер за електроди, използвани в производството на метали, който намира приложение в химическата промишленост и в металургията.
Предшестващо състояние на техниката
Известно е, че в галваничните вани, използвани при производството на чисти метали, такива като мед, цинк и никел, се работи с голям брой електроди, работещи като катоди и аноди. Количествата електроди, с които се работи в тази област на техниката, се манипулират до голяма степен с механизми, осъществяващи значителна част от операциите по пренасянето на електродите от една работна фаза към друга. Обикновено се използват верижни конвейери или конвейери, изпълнени от стъпково преместващи се греди или траверси, за пренасяне на електродите.
Недостатък при тези устройства се явява съществуването на непрекъснати проблеми при работа с конвенционалните конвейери, дължащи се отчасти на условията на работа в галваничните вани и отчасти поради сегашната конструкция на конвейерите, чиито механизми и елементи не са защитени от вредното въздействие на електролита.
Проблемите, предизвикани от условията на работа в галваничните вани, обикновено се отнасят или до механично износване вследствие замърсяване на електродите, или до корозионни ефекти, причинени от електролита. Конвенционалните конвейери обикновено са лошо защитени от тези условия.
Типичен проблем за верижните конвейери е разтягането на веригата, който допълнително се задълбочава от общото замърсяване и корозията при протичане на електролитния процес. Това е много значим проблем при механизмите, работещи в електролитна среда, тъй като електродите трябва да бъдат преместени точно на правилното място във всеки един етап на обработка, което се постига само с конвейери, при които разстоянието между електродите е винаги изключително точно, което обуславя сложната им и трудоемка за поддържане конструкция.
От WO 97/24475 е известно конвейерно устройство за пренасяне на електроди, в частност изходни електродни платки със или без насложен върху тях пласт от метал, в завод за електролитно рафиниране, в който електродите трябва да бъдат транспортирани чрез конвейерното устройство по дължината на най-малко един хоризонтален транспортен път. При пренасянето на електродите от един работен етап в друг, те са ориентирани обикновено вертикално и на еднакво разстояние един от друг по продължение на конвейерния път. Конвейерното устройство е изпълнено във вид на стъпково преместващо устройство, включващо фиксиращи опори и най-малко една стъпково придвижваща се греда с подвижни подемни опори. Стьпковото преместващо се устройство е конфигурирано с възможност за придвижване по една циклична схема, включваща подемно движение, при което всички електроди, които се транспортират по протежението на пътя, се повдигат посредством подвижните опори, като се отместват от техните фиксиращи опори, намиращи се в първа позиция, след това се осъществява движение напред, при което всички електроди се придвижват едновременно напред на една стъпка, докато са захванати от подвижните си опори, следва спускащо движение надолу, при което електродите се разполагат върху фиксиращите опори в нова, втора позиция, и движение назад на стьпковото преместващо устройство, при което дължината на една стъпка кореспондира с разстоянието между електродите.
Стьпковото преместващо устройство на това известно конвейерно устройство е разположено над електродите, подлежащи на транспортиране, в която зона са монтирани и подвижните подемни опори.
Конструкцията на известното конвейерно устройство със стъпково преместващо устройство е сложна в технологично отношение и трудоемка за поддържане, поради това, че е съоръжена с преместващ елемент. Той има сложни изпълнителни механизми и е изпълнен във вид на подвижни опори, чрез които повдига електрода, придвижва го хоризонтално до желаната позиция, където го спуска надолу, след което се връща без товар в началното си положение.
Проблем при известното устройство е и необходимостта подемното движение на стьпковото преместващо устройство за повдигане на електрода да бъде осъществявано с една и съща скорост по цялата дължина на подвижната греда, вследствие функционалните особености на механизма, което на свой ред прави устройството тежко и сложно.
Механизмите и подвижните елементи на уст ройството не са защитени срещу механично износване, вследствие замърсяване на електродите от корозионното въздействие на електролита в галваничната вана.
Поради изброените по-горе причини известните конвейери за транспортиране на електроди са обикновено скъпи, все още се износват сравнително бързо и поради това имат нужда от много трудоемко обслужване.
Техническа същност ца изобретението
Задачата на настоящото изобретение е да се създаде напречен конвейер за електроди, в който механизмите и изпълнителните механизми, които обикновено бързо се замърсяват, са защитени от въздействията на околната галванична среда. Разстоянието между електродите винаги остава едно и също, а конвейерът е с опростена в технологично отношение и лесна за обслужване конструкция.
Задачата съгласно настоящото изобретение се решава с напречен конвейер за електроди, използвани при производството на метали, състоящ се от стъпково преместващо устройство и подемни механизми. Приносът на изобретението към съществуващото състояние на техниката се дължи на това, че стъпковото преместващо устройство е разположено под електродите, подлежащи на преместване, а подемните механизми са разположени над електродите и са съоръжени с подемни захващащи елементи, изпълнени във вид на куки.
При това напречният конвейер за електроди съгласно изобретението е изпълнен по такъв начин, че дължината на подвижната греда е равна на сбора от дължината на неподвижната рама и разстоянието на преместване.
В едно друго изпълнение на напречния конвейер за електроди съгласно изобретението дължината на подвижната греда е по същество равна на дължината на неподвижната рама. Подвижната греда е снабдена с подобни на гофрирани тръби елементи, монтирани в краищата за защита на неподвижната рама.
Предпочитано е изпълнение на напречния конвейер за електроди съгласно изобретението, при който подвижната греда е поддържана върху неподвижната рама посредством ролкова опора.
В още едно изпълнение на напречния конвейер за електроди подвижната греда е поддържана върху неподвижната рама посредством плъзгаща релсова опора.
Напречният конвейер за електроди съгласно настоящото изобретение за предпочитане е изпълнен и по начин, че подвижната греда е свързана с изпълнителен механизъм за възвратно-постъпателно придвижване, изпълнен във вид на хидравличен цилиндър.
Предвиден е и вариант на изпълнение на напречния конвейер за електроди, който съгласно изобретението е изпълнен така, че подвижната греда е свързана с изпълнителен механизъм за възвратно-постъпателно придвижване, конфигуриран от зъбна рейка и зъбно колело.
Напречният конвейер за електроди съгласно настоящото изобретение е изпълнен така, че захранващата станция, междинните станции и разтоварващата станция на конвейерния път, по който се транспортират електродите, са оборудвани с подемни механизми или с вертикално придвижващи се захранващи механизми.
Напречният конвейер за електроди съгласно едно предпочитано изпълнение, съгласно настоящото изобретение е конфигурирано така, че стъпковото преместващо устройство е изпълнено от неподвижна рама и подвижна греда, която е монтирана с възможност за възвратно-постъпателно придвижване към горната част на рамата. Подвижната греда е конфигурирана за покриване на рамата във всички етапи на нейното придвижване.
Подвижната греда се придвижва само в хоризонталната равнина, а изпълнителните механизми са прости и не е необходима механична синхронизация между отделните движения.
Повдигането на електродите от захранващата станция на конвейерната линия към стъпково преместващата се греда и от нея към междинните станции или към разтоварващата станция се осъществява посредством конвенционални подемни елементи.
Стъпковото преместващо се устройство, разположено под електродите, осъществява праволинейно постъпателно движение само в хоризонталната равнина.
Към преместващото устройство на напречния конвейер има достатъчно количество подемни елементи за повдигане на електродите. Подемните елементи са необходими във всяка междинна станция на конвейерната линия. Когато се използва верижен конвейер, електродът се повдига от веригата в междинната станция, така че в този случай съществува малка необходимост от подемни елементи.
Не се изискват отделни подемни елементи за края на стьпковото преместващо устройство, разположен в зареждащата и разтоварваща станция на конвейерната линия, тъй като електродът се довежда и извежда от напречния конвейер, като се използва подаващ механизъм с комбинирано вертикално и хоризонтално движение.
Напречният конвейер за електроди съгласно настоящото изобретение има следните предимства в сравнение с устройствата, описани в предшестващото състояние на техниката.
Изпълнителните механизми и механизмите на напречния конвейер, предмет на настоящото изобретение, са защитени от въздействията на околната среда, причиняващи замърсяване и корозия.
Разстоянието между електродите при транспортирането им посредством стьпковото преместващо устройство винаги остава същото.
Въпреки че хоризонталните и вертикални движения се осъществяват чрез обособени за това отделни възли, изпълнителните им механизми са прости и не изискват специална механична синхронизация помежду им.
Броят на подвижните части и механизми в напречния конвейер, изпълнен съгласно настоящото изобретение, е малък.
Конструкцията е евтина, лесна за технологично изпълнение и поддържане, с повишена стабилност и дълготрайност на изпълнителните механизми.
Благодарение на това, че подвижната греда е конструирана така, че покрива изцяло неподвижната рама отгоре и по-голямата част от нея отстрани, е осигурена ефективна защита на рамата от замърсяване и влага.
Пояснения на приложените фигури
Напречният конвейер за електроди съгласно настоящото изобретение се описва по-подробно с приложените фигури, от които:
фигура 1а представлява напречен конвейер за електроди съгласно изобретението в работен етап “а” със стьпково преместващо устройство, позиционирано в началото на работния цикъл и намиращо се в готовност за зареждане с електроди;
фигура 1а’ показва разрез по линия 1а’-1а’ от фигура 1;
фигура lb илюстрира напречният конвейер съгласно изобретението в работен етап “Ь” със стьпково преместващо устройство, позиционира но в началото на работния цикъл, намиращо се в готовност за хоризонтално преместване на една стъпка;
фигура lb’ - разрез по линия Ib’-Ib’ от фигура 2;
фигура 1с показва напречен конвейер съгласно изобретението в работен етап “с” със стъпково преместващо устройство, позиционирано в края на работния цикъл, намиращо се в готовност за разтоварване на електрода;
фигура 1 с’ е разрез по линия 1с’-1с’ от фигура 1с;
фигура Id показва напречния конвейер съгласно изобретението в работен етап “d”, при който стьпковото придвижващо устройство е позиционирано в края на работния цикъл и е в готовност да се върне обратно към стартовата позиция без товар;
фигура Id’ е разрез по линия Id’-Id’ от фигура Id’.
фигура 1е показва напречен конвейер в етап “е”, при който стьпковото придвижващо устройство е позиционирано отново в начално поло-, жение, с готовност за започване на нов работен, цикъл;
фигура 1 е’ е разрез по линия 1е’-1е’ от фи- . гура 1е.
Примери за изпълнение на изобретението
За по-цялостно разбиране на изобретение-. то са представени примери за неговото изпълнение, описващи отделните етапи на функционирането му.
Напречният конвейер за електроди съгласно изобретението се състои от стьпково преместващо устройство 1, разположено под електродите, подлежащи на преместване, и включващо неподвижно установена твърда рама 2 и подвижна греда 3, монтирана с възможност за възвратнопостъпателно линейно придвижване в горната част на неподвижна рама 2, посредством плъзгаща релсова или ролкова опора 14. Подвижната греда 3 е ориентирана паралелно на равнината на електродите и е конфигурирана така, че покрива изцяло неподвижната рама 2 във всички етапи на своето движение.
В един предпочитан вариант на изпълнение, при който дължината на подвижната греда 3 е по същество равна на дължината на неподвижната рама 2, са предвидени подобни на гофрирани тръби елементи, монтирани в краищата на под вижната греда 3.
Подвижната греда 3 е съоръжена с изпълнителен механизъм за осигуряване на възвратнопостъпателното движение, изпълнен във вид на хидравличен цилиндър или конфигуриран от зъбна рейка и зъбно колело.
Стъпковото преместващо устройство 1 осигурява транспортиране на електроди 8, 9, 10 и 11 в една хоризонтална и паралелна на равнините им конвейерна линия, включваща приемателна или захранваща станция 4, свързана със захранваща линия (не е показана), междинни станции 5, 6 и 7 и разтоварваща станция 15, свързана с разтоварваща линия (не е показана), към които са предвидени подемни механизми 12 (не са показани детайлно) за повдигане на електродите 8, 9, 10 и 11. Подемните механизми 12 са снабдени с подемни елементи, изпълнени във вид на куки 13.
В един предпочитан вариант на изпълнение подемните устройства 12 са изпълнени от вертикално придвижващи се захранващи устройства.
В етап “а”, онагледен на фигура 1а, е показан напречният конвейер, при който стъпковото преместващо устройство 1, намиращо се в стартова позиция, има готовност да започне изпълнението на работния цикъл. Предната част на подвижната греда 3, разположена в горната част на твърдата рама 2, е придвижена напред и е позиционирана под захранващата станция 4, свързана със захранващата линия (не е показана) за приемане на нов електрод 8. Подвижната греда 3 преминава през междинните закрепващи станции 5, 6 и 7, в които електродите 9, 10 и 11 са поддържани над повърхността й чрез куките 13 на подемните механизми 12.
В етап “Ь”, онагледен на фигура lb, чрез един захранващ механизъм от захранващата линия (не са показани) новият електрод 8 е установен в захранващата станция 4 върху повърхността на подвижната греда 3, намираща се в начално положение от стъпковото преместващо устройство 1, и в същото време подемните механизми 12 над междинните станции 5, 6 и 7 са придвижили електродите 9, 10 и 11 надолу върху повърхността на подвижната греда 3 на стъпково преместващото се устройство 1.
В етап “с”, показан на фигура 1с, подвижната греда 3 на стъпковото преместващо се устройство 1 е придвижена хоризонтално в посока към разтоварващата станция 15 на една стъпка, съответстваща на разстоянието между електродите
8, 9, 10 и 11. В този работен етап на напречния конвейер подвижната греда 3 на стъпковото преместващо устройство 1 се намира в крайното си работно положение, при което в разтоварващата станция 15 е установен електродът 11, а електродите 8, 9 и 10 са позиционирани в междинните станции 5, 6 и 7. При това електродите са установени върху повърхността на подвижната греда 3.
В етап “d”, илюстриран на фигура Id, посредством един разтоварващ механизъм (непоказан), разположен в разтоварващата секция 15 на напречния конвейер, свързана с разтоварващата линия (не е показана) електродът 11, който лежи в последната позиция на подвижната греда 3 от стъпковото преместващо устройство 1, е повдигнат на разстояние от горната повърхност на подвижната греда 3. В същото време подемните механизми 12 над междинните станции 5, 6 и 7 също са повдигнали електродите 8, 9 и 10.
В етап “е”, показан на фигура 1с, подвижната греда 3 на стъпковото преместващо устройство 1 се връща без товар в началната си стартова позиция и отново е готова за започване на нов работен цикъл, така, както е описано по-горе.

Claims (9)

Патентни претенции
1. Напречен конвейер за електроди, използвани при производството на метали, състоящ се от стъпково преместващо устройство и подемни механизми, характеризиращ се с това, че стъпковото преместващо устройство (1) е разположено под електродите (8, 9, 10 и 11), подлежащи на преместване, а подемните механизми (12) са разположени над електродите (8, 9, 10 и 11) и са съоръжени с подемни захващащи елементи, изпълнени във вид на куки (13).
2. Напречен конвейер за електроди съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че стьпковото преместващо устройство (1) е изпълнено от неподвижна рама (2) и подвижна греда (3), която е монтирана с възможност за възвратно-постъпателно придвижване върху горната част на рамата (2), като подвижната греда (3) е конфигурирана за покриване на рамата (2) във всички етапи на нейното придвижване.
3. Напречен конвейер за електроди съгласно претенция 2, характеризиращ се с това, че дължината на подвижната греда (3) е равна на сбора от дължината на неподвижната рама (2) и разстоянието на преместване.
4. Напречен конвейер за електроди съглас но претенция 2, характеризиращ се с това, че дължината на подвижната греда (3) е по същество равна на дължината на неподвижната рама (2), като подвижната греда (3) е снабдена с подобни на гофрирани тръби елементи, монтирани в краища- 5 та за защита на неподвижната рама (2).
5. Напречен конвейер за електроди съглас- но претенция 2, характеризиращ се с това, че подвижната греда (3) е поддържана върху неподвижната рама (2) посредством ролкова опора (14). 10
6. Напречен конвейер за електроди съгласно претенция 2, характеризиращ се с това, че подвижната греда (3) е поддържана върху неподвижната рама (2) посредством плъзгаща релсова опора.
7. Напречен конвейер за електроди съглас- 15 но претенция 1, характеризиращ се с това, че подвижната греда (3) е свързана с изпълнителен ме ханизъм за възвратно-постъпателно придвижване, изпълнен във вид на хидравличен цилиндър.
8. Напречен конвейер за електроди съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че подвижната греда (3) е свързана с изпълнителен механизъм за възвратно постъпателно придвижване, изпълнен от зъбна рейка и зъбно колело.
9. Напречен конвейер за електроди съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че захранващата станция (4), междинните станции (5, 6 и 7) и разтоварващата станция (15) на конвейерния път, по който се транспортират електродите (8, 9, 10 и 11), са оборудвани с подемните механизми (12) или с вертикално придвижващи се захранващи механизми.
BG105353A 1998-09-30 2001-03-16 Напречен конвейер за електроди BG63641B1 (bg)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI982104A FI107740B (fi) 1998-09-30 1998-09-30 Elektrodien poikittaissiirrin
PCT/FI1999/000804 WO2000018988A1 (en) 1998-09-30 1999-09-30 Transverse conveyor for electrodes

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG105353A BG105353A (bg) 2001-10-31
BG63641B1 true BG63641B1 (bg) 2002-07-31

Family

ID=8552597

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG105353A BG63641B1 (bg) 1998-09-30 2001-03-16 Напречен конвейер за електроди

Country Status (15)

Country Link
US (1) US6673219B1 (bg)
EP (1) EP1117855A1 (bg)
JP (1) JP4496513B2 (bg)
KR (1) KR100683464B1 (bg)
CN (1) CN1170962C (bg)
AU (1) AU756571B2 (bg)
BG (1) BG63641B1 (bg)
BR (1) BR9913805A (bg)
CA (1) CA2344474C (bg)
EA (1) EA002521B1 (bg)
FI (1) FI107740B (bg)
PE (1) PE20001198A1 (bg)
PL (1) PL192733B1 (bg)
WO (1) WO2000018988A1 (bg)
ZA (1) ZA200102028B (bg)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FI107941B (fi) * 1999-06-10 2001-10-31 Outokumpu Oy Laite metallien elektrolyyttisessä puhdistuksessa käytettävien elektrodien siirtämiseen
FI116564B (fi) * 2001-12-05 2005-12-30 Outokumpu Oy Menetelmä ja laitteisto levymäisten kappaleiden siirtelemiseksi
US7014036B2 (en) 2002-11-27 2006-03-21 Falconbridge Limited Cathode linear conveyer assembly
JP5495160B2 (ja) * 2010-02-19 2014-05-21 三井金属エンジニアリング株式会社 析出金属板の搬送装置および搬送方法
CN102392271B (zh) * 2011-12-19 2014-05-14 江西瑞林装备有限公司 一种镍导电棒输入装置
CN109264835B (zh) * 2018-10-09 2021-08-06 天津科技大学 一种连续式电化学元素提取系统

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3562131A (en) * 1968-03-21 1971-02-09 Bunker Hill Co Cathode handling equipment
US3707764A (en) * 1970-04-01 1973-01-02 Kennecott Copper Corp A wholly integral anode for electrolytic refining of metals
US3946854A (en) * 1974-02-14 1976-03-30 Mitsui Mining & Smelting Co., Ltd. Transporting method
JPS5296904A (en) * 1976-02-10 1977-08-15 Mitsui Mining & Smelting Co Apparatus for automatic replacement of plate electrode in electrolysis of metals
GB1523983A (en) * 1976-04-29 1978-09-06 Onahama Seiren Kk Conveying electrodes for electrolytic cells in electrorefining
DE3133162C2 (de) * 1981-08-21 1984-08-02 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Vorrichtung zum galvanischen Abscheiden von Aluminium
US5244559A (en) * 1991-07-31 1993-09-14 Leybold Aktiengesellschaft Apparatus for transport and heat treatment of substrates
SE505735C2 (sv) * 1996-01-02 1997-10-06 Wenmec Systems Ab Transportanordning och transportlinje för plåtar, i synnerhet moderplåtar
US5702582A (en) * 1996-01-11 1997-12-30 Ionics, Incorporated Multi-port multi-stream valve apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
CN1170962C (zh) 2004-10-13
AU5987099A (en) 2000-04-17
WO2000018988A1 (en) 2000-04-06
ZA200102028B (en) 2001-09-13
KR100683464B1 (ko) 2007-02-20
US6673219B1 (en) 2004-01-06
PL192733B1 (pl) 2006-12-29
FI982104A (fi) 2000-03-31
AU756571B2 (en) 2003-01-16
KR20010075316A (ko) 2001-08-09
PL346940A1 (en) 2002-03-11
FI107740B (fi) 2001-09-28
JP4496513B2 (ja) 2010-07-07
EA200100392A1 (ru) 2001-10-22
PE20001198A1 (es) 2000-10-30
EP1117855A1 (en) 2001-07-25
BG105353A (bg) 2001-10-31
JP2002525439A (ja) 2002-08-13
BR9913805A (pt) 2001-06-19
CN1321204A (zh) 2001-11-07
CA2344474C (en) 2007-09-25
FI982104A0 (fi) 1998-09-30
EA002521B1 (ru) 2002-06-27
CA2344474A1 (en) 2000-04-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4602616B2 (ja) 金属の電解精錬用または電解採取用の電極搬送装置
EP2031097B1 (en) Cathode stripping system
BG63641B1 (bg) Напречен конвейер за електроди
KR930005013B1 (ko) 이분할 슬라이딩 베어링의 표면 처리방법 및 장치
FI105178B (fi) Tartuntaelin
US6202830B1 (en) Conveyor arrangement and conveyor line
CN108385134B (zh) 一种多起升电解行车及起吊阴极板的方法
CN214610219U (zh) 一种上下料设备
JP7566241B2 (ja) アノード持上げ装置
CN221140880U (zh) 一种网片抓取机
CN215393063U (zh) 一种钢筋网笼焊接组网系统
JP3637928B2 (ja) 電解用カソード移送設備
CN218491860U (zh) 一种炭块旋转器及双阳极浇铸站系统
GB2093863A (en) Method for electroplating steel strip and electroplating apparatus
CN115852465A (zh) 电镀生产线
CN105951130A (zh) 电解锰阴极板抽放系统
MXPA01003092A (en) Transverse conveyor for electrodes
JPS61273407A (ja) 移送装置
JPS624116A (ja) ウオ−キングビ−ム式コンベヤ