BG61185B1 - Ходов механизъм за ниско- платформени релсови возила - Google Patents

Ходов механизъм за ниско- платформени релсови возила Download PDF

Info

Publication number
BG61185B1
BG61185B1 BG98017A BG9801793A BG61185B1 BG 61185 B1 BG61185 B1 BG 61185B1 BG 98017 A BG98017 A BG 98017A BG 9801793 A BG9801793 A BG 9801793A BG 61185 B1 BG61185 B1 BG 61185B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
running gear
frame
transverse
cradle
running
Prior art date
Application number
BG98017A
Other languages
English (en)
Other versions
BG98017A (bg
Inventor
Rene Tutzauer
Original Assignee
Abb Henschel Waggon Union
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Abb Henschel Waggon Union filed Critical Abb Henschel Waggon Union
Publication of BG98017A publication Critical patent/BG98017A/bg
Publication of BG61185B1 publication Critical patent/BG61185B1/bg

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61FRAIL VEHICLE SUSPENSIONS, e.g. UNDERFRAMES, BOGIES OR ARRANGEMENTS OF WHEEL AXLES; RAIL VEHICLES FOR USE ON TRACKS OF DIFFERENT WIDTH; PREVENTING DERAILING OF RAIL VEHICLES; WHEEL GUARDS, OBSTRUCTION REMOVERS OR THE LIKE FOR RAIL VEHICLES
    • B61F5/00Constructional details of bogies; Connections between bogies and vehicle underframes; Arrangements or devices for adjusting or allowing self-adjustment of wheel axles or bogies when rounding curves
    • B61F5/26Mounting or securing axle-boxes in vehicle or bogie underframes
    • B61F5/30Axle-boxes mounted for movement under spring control in vehicle or bogie underframes
    • B61F5/32Guides, e.g. plates, for axle-boxes
    • B61F5/325The guiding device including swinging arms or the like to ensure the parallelism of the axles
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61FRAIL VEHICLE SUSPENSIONS, e.g. UNDERFRAMES, BOGIES OR ARRANGEMENTS OF WHEEL AXLES; RAIL VEHICLES FOR USE ON TRACKS OF DIFFERENT WIDTH; PREVENTING DERAILING OF RAIL VEHICLES; WHEEL GUARDS, OBSTRUCTION REMOVERS OR THE LIKE FOR RAIL VEHICLES
    • B61F3/00Types of bogies
    • B61F3/16Types of bogies with a separate axle for each wheel

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Gears, Cams (AREA)
  • Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Escalators And Moving Walkways (AREA)
  • Seats For Vehicles (AREA)
  • Vehicle Interior And Exterior Ornaments, Soundproofing, And Insulation (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Earth Drilling (AREA)
  • Outer Garments And Coats (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Abstract

Ходов механизъм за нископлатформени релсови возила, с рама за ходовия механизъм, към който посредством съответна люлкова греда са лагерувани с възможност за въртене единични колела и люлковата греда, опирайки се в основни пружини, закрепена шарнирно. Свързването на рамата на ходовия механизъм към вагонния кош на нископлатформеното возило е осъществено посредством два лагеру- вани шарнирно, на разстояние помежду си, върху напречна греда (1) шарнирни прътове (11), които от друга страна също шарнирно са закрепени към вагонния кош, освен това вагонният кош е опрян посредством допъл- нителни пружини (10) върху рамата на ходовия механизъм, които пружини са лагерувани в ниши (9) на краищата на напречната греда (1), а посредством напречни опори (13), разположени на разстояние помежду си върху напречната греда (1), е ограничено напречното движение на вагонния кош по отношение на ходовия механизъм.

Description

Изобретението се отнася до ходов механизъм за нископлатформени релсови возила, с рама на
ХОДОВИЯ механизъм, в която посредством съответна люлкова греда са лагерувани единични колела , като люлковата греда е закрепена шарнирно, опряна в пружини
ПРЕДШЕСТВУВАНО
СЪСТОЯНИЕ НА
ТЕХНИКАТА
От
ЕР 0 384 512 е известен ходов механизъм от подобен тип, чиято напречни греди.
напречните греди надлъжни греди, напречни греди в са рама е оформена
Н-образно с двойни напречно направление краищата на свързани помежду си посредством външни стърчащи незначително извън двойните надлъжно направление на ходовия механизъм.
Между двойните напречни греди е разположена вертикално и хоризонтално направление с самонагаждащи подвижна люлкова краищата си се елементи външни надлъжни греди на люлковата напречна греда опора на гнездото ходовия тази във централния болт за централния механизъм, са люлковата вагонният напречна напречна греда. В напречно греда е окачена посредством втори пружини, опряни върху ходовия механизъм. В средата на е разположено гнездо за лагерна на вагонния кош. От болт, в напречно предвидени опорни греда, в която при двете страни на направление на лагери върху завой опрян
Външните надл;ьжни рамата на ходовия греди на механизъм носят посредством люлковите греди, в близост до краищата им, единични колела. Люлковите греди са лагерувани шарнирно във външните надлъжни греди и са опрени взаимно и в рамата на ходовия механизъм посредством основни пружини.
Недостатък на това изпълнение е разполагането на напречен, люлков носач и окачването му върху допълнителни пружини. Това от една страна усложнява конструкцията, а от друга изисква в участъка между единичните колела от едната надлъжна страна на ходовия механизъм толкова голяма конструктивна височина, че поне в този участък оказва
значително влияние за ниското разполагане на платформите на нископлатформените релсови возила. Освен това не могат да бъдат разполагани напречни седалки.
Друг недостатък на тази известна конструкция се състои в това, че поради воденето на ходовия механизъм на вагонния кош с помощта на централен болт трябва да се
15 използуват допълнителни демпфери за люлеенето, които
намаляват ефективността на ходовия механизъм на
нископлатформените релсови возила.
Ходови механизми с единични колела са известни освен
С 20 това от ЕР 0 129 772. При този ходов механизъм единичните колела са лагерувани също така към рамата на ходовия механизъм посредством люлкови греди. Обаче, ходовият механизъм, описан в тази публикация, е толкова висок, поне в участъка между колелата на едната надлъжна страна, че не може да се използува за нископлатформени возила с проходим 25 под на вагона. Единични колела за ходови механизми на релсови возила са познати също от DE 3 538 513, където единичните колела са окачени посредством люлкови греди към вагонния кош.
Освен това, в практиката са известни люлкови греди за шарнирно окачване на колооси за релсови возила, при които люлковите греди са окачени към рамата на талигата посредством пружини.
ТЕХНИЧЕСКА
СЪЩНОСТ НА ИЗОБРЕТЕНИЕТО
ХОДОВ
КОЙТО кош и
Задачата на механизъм за да се запази настоящото изобретение е да се създаде нископлатформени релсови изцяло нископлатформеността да са предвидени ниши за колелата само в колелата на ходовия механизъм, кожух и да са разположени така возила, при на вагонния участъка на които да стърчат под седалките, че в нишата подът на вагона да може да се оформи като проходим
Тази задача е решена с ходов механизъм за нископлатформени релсови возила съгласно изобретението, при който свързването на рамата на ходовия механизъм към вагонния кош на нископлатформеното релсово возило изпълнено посредством два, лагерувани шарнирно на разстояние помежду им , върху напречни греди на рамата на ходовия механизъм, шарнирни прътове, които, от друга страна, са лаг ерувани шарнирно във вагонния кош. Така вагонният кош е опрян посредством допълнителни пружини върху рамата на ходовия механизъм, лагерувана в ниши на напречните греди.
Върху напречните греди са разположени на разстояние една от друга напречни опори за ограничаване на напречното движение на вагонния кош спрямо ходовия механизъм.
При това, люлкова греда, изпълнена с форма на колянов лост, е оформена като двураменна, като единият край на гредата обхваща двустранно къси конзоли, разположени по надлъжното направление на ходовия механизъм, в краищата на напречните греди на рамата на талигата и там е лагерувана шарнирно. В средната част на люлковата греда посредством ос е монтирано единично колело, обхванато двустранно от люлковата греда. Третият край на люлковата греда, чиито рамена са свързани помежду си, е опрян в основни пружини.
Върху напречните греди на ходовия механизъм на всяка люлкова греда е предвидена конзола, образуваща опорен лагер за основната пружина.
За предпочитане е единичното колело и неговото задвижване да са оформени като една конструктивна единица и да са лагерувани в люлковата греда.
Q
При това, върху люлковата греда е лагерувана спирачката на единичното колело, изпълена като накладкова или дискова спирачка за действие върху кожуха на задвижването.
Чрез това изпълнение на единичното колело и неговото задвижване като една конструктивна единица, която може същевременно да се използува като противоопора за спирачката, се избягват също така частите с голяма конструктивна височина, пречещи за оформяне на вагонния кош като нископлатформен.
За предпочитане също така шарнирните прътове на
С 20 ходовия механизъм да са лагерувани сферично. Чрез това лагеруване ограничените от напречните греди напречни движения на вагонния кош спрямо ходовия механизъм могат да се пренасочат без проблеми към ходовия механизъм
Чрез оформлението на ходовия механизъм съгласно изобретението се освобождават от елементи с голяма височина както участъкът между единичните колела в напречно направление на ходовия механизъм, така и участъкът между единичните колела на надлъжната страна на ходовия механизъм.
Така вагонният кош може да бъде изпълнен проходим, без пречещи стъпаловидности , с изключение на нишата за колелата.
ПОЯСНЕНИЕ ЗА ПРИЛОЖЕНИТЕ ФИГУРИ
Подробности на изобретението са разгледани на фигурите въз основа на примерно изпълнение, където:
Фигура 1 представлява поглед отстрани на ходовия механизъм съгласно изобретението;
Фигура 2 представлява поглед отгоре върху ходовия механизъм, съгласно фиг. 1ζ
Фигура 3 - разрез по линията III - III от фиг. 2.
ПРИМЕРИ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ИЗОБРЕТЕНИЕТО
Рамата на ходовия механизъм съгласно изобретението е съставена главно от напречна греда 1. При това напречната греда 1, както е показано на фигурите, е изпълнена като единична греда или в съответствие с непредставено на фигурите примерно изпълнение е оформена като двойна напречна греда. В краищата на напречната греда 1 са разположени къси, насочени надлъжно на возилото, конзоли 2. Напречната греда 1 и конзолите 2 са изпълнени плоски, като рамка. В свободния си край всяка конзола 2 носи по една люлкова греда 3. Тази люлкова греда 3 е изпълнена под формата на колянов лост с > 20 две рамена. Единият край на люлковата греда 3 обхваща от двете страни конзолата 2 и е лагеруван в нея шарнирно посредством става 4. В средния участък на люлковата греда 3 е обхванато двустранно, лагерувано на ос 6, единично колело
5. В съответствие с алтернативно примерно изпълнение оста 6 може да бъде лагеруване с възможност за въртене в люлковата греда 3. В третата част на люлковата греда 3 двете й рамена са свързани помежду си и са опрени е основна пружина 7, закрепена върху конзола 8, разположена върху горната страна на напречната греда 1. При това конзолата 8 е така оформена 30 по отношение на хоризонталното си разположение, че излиза
С 20 само незначително извън равнината на проекцията на основната пружина 7.
В центъра на ходовия механизъм, външно на напречните греди 1, са разположени ниши 9, поемащи допълнителната пружина 10, оформена като пневматична или спирална пружина.
Непредставеният вагонен кош, състоящ се в областта на ходовия механизъм от къс модул на ходовия механизъм, свързан шарнирно с модули за пътниците, е опрян вертикално в допълнителни пружини на ходовия механизъм. Към напречната греда 1 на рамата на ходовия механизъм са закрепени на разстояние един от друг шарнирни прътове 11, с другия си край закрепени също шарнирно към вагонния кош. Лагерите 12 на шарнирните прътове 11 са изпълнени като сферични. Напречно разположени, на разстояние една от друга, в центъра на ходовия механизъм, към напречната греда 1 са предвидени напречни опори 13. Тези напречни опори 13 действуват заедно със съответни опорни лагери на вагонния кош и ограничават напречното люлеене на вагонния кош спрямо ходовия механизъм. Едностранно към напречната греда на рамата на ходовия механизъм и от друга страна закрепени към вагонния кош демпфери 14 служат за подобряване на поведението по време на движение.
В представеното на фигурите примерно изпълнение на изобретението единичното колело 5 е лагерувано с възможност за въртене върху ос 6 на люлковата греда 3. При това единичното колело 5 е свързано със задвижването си 16 в една конструктивна единица. Задвижването 16 може съгласно изобретението да бъде изпълнено като директно задвижване или като двигател с включена към него предавка. Освен това върху люлковата греда 3 оформената като дискова спирачка на примерното изпълнение система спирачни лостове 17 е лагерувана със спирачен цилиндър 18. При това спирачката 17, действува направо върху съответно оформения кожух на задвижването 16.
Съгласно друго, непредставено примерно изпълнение на изобретението, спирачката 17, 18 може да бъде изпълнена като накладкова спирачка, действуваща върху кожуха на задвижването 16 или върху единичното колело 5.
Както е видно от фигурите, ходовият механизъм съгласно изобретението е подвижен вертикално срещу силата на пружината, обаче, хоризонтално е свързан почти неподвижно и устойчиво срещу завъртане към вагонния кош. Описаното свързване позволява движение без люлеене на състоящото се от няколко модула ходови механизми и няколко модула за пътници нископлатформено релсово возило.
С 20

Claims (4)

  1. ПАТЕНТНИ ПРЕТЕНЦИИ
    1. Ходов механизъм за ниекоплатформени релсови возила с рама за ходовия механизъм, към който посредством съответна люлкова греда са лагерувани с възможност за въртене единични колела, и люлковата греда, опирайки се в основни пружини, е закрепена шарнирно, характеризиращ се с това, че свързването на рамата на ходовия механизъм към вагонния кош на нископлатформеното возило е осъществено посредством два, лагерувани шарнирно на разстояние помежду си върху напречна греда (1) шарнирни прътове (11), които от друга страна също шарнирно са закрепени към вагонния кош, освен това вагонният кош е опрян посредством допълнителни пружини (10) върху рамата на ходовия механизъм, които са лагерувани в ниши (9) на краищата на напречната греда (1), а посредством напречни опори (13), разположени на разстояние помежду си върху напречната греда (1), е ограничено напречното движение на вагонния кош по отношение на ходовия механизъм.
  2. 2. Ходов механизъм съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че оформената като колянов лост люлкова греда (3) е изпълнена двураменна, като в едното рамо на люлковата греда (3) са обхванати двустранно къси, насочени надлъжно на ходовия механизъм конзоли (2) в краищата на напречната греда (1) на рамата на талигата и там е лагерувана шарнирно, а в средната част на люлковата греда (3) е обхванато двустранно единичното колело (5), носено от неговата ос (6), като третата част на люлковата греда (3), чиито две рамена са свързани заедно, е опряна в основна пружина (7).
  3. 3. Ходов механизъм съгласно претенции 1 и 2, характеризиращ се с това, че върху напречната греда (1) на ходовия механизъм за всяка люлкова греда (3) е разположена конзола (8), образуваща противоопора за основната пружина
    5 (7).
  4. 4. Ходов механизъм съгласно претенции 1 до 3, характеризиращ се с това, че единичното колело (5) и неговото задвижване (16) са оформени в обща конструктивна единица на люлковата греда
    10 5. Ходов механизъм характеризиращ се с това, лагерувана спирачка (17, (3).
    съгласно претенции от 1 до 4, че върху люлковата греда (3) е 18) на единичното колело (5), изпълнена като накладкова или дискова спирачка, действуваща върху кожуха на задвижването (16).
    15 6. Ходов механизъм съгласно претенции от 1 до 5, характеризиращ се с това, че шарнирните прътове (11) са лагерувани сферично.
BG98017A 1991-11-11 1993-08-04 Ходов механизъм за ниско- платформени релсови возила BG61185B1 (bg)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4136926A DE4136926A1 (de) 1991-11-11 1991-11-11 Fahrwerk fuer niederflurbahnen
PCT/EP1992/002490 WO1993009989A1 (de) 1991-11-11 1992-10-30 Fahrwerk für niederflurwagen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG98017A BG98017A (bg) 1994-12-02
BG61185B1 true BG61185B1 (bg) 1997-02-28

Family

ID=6444450

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG98017A BG61185B1 (bg) 1991-11-11 1993-08-04 Ходов механизъм за ниско- платформени релсови возила

Country Status (22)

Country Link
US (1) US5415107A (bg)
EP (1) EP0565676B1 (bg)
JP (1) JP3476816B2 (bg)
AT (1) ATE124349T1 (bg)
AU (1) AU654220B2 (bg)
BG (1) BG61185B1 (bg)
BR (1) BR9205421A (bg)
CA (1) CA2100357C (bg)
CZ (1) CZ281043B6 (bg)
DE (2) DE4136926A1 (bg)
DK (1) DK0565676T3 (bg)
ES (1) ES2096773T3 (bg)
GR (1) GR3017464T3 (bg)
HU (1) HU217710B (bg)
NO (1) NO177342C (bg)
PL (1) PL171699B1 (bg)
PT (1) PT101118B (bg)
RO (1) RO113966B1 (bg)
SI (1) SI9200279A (bg)
SK (1) SK280427B6 (bg)
TR (1) TR26485A (bg)
WO (1) WO1993009989A1 (bg)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9410479D0 (en) * 1994-05-25 1994-07-13 Abb Transportation Ltd Rail vehicle bogies
DE4445407C1 (de) 1994-12-20 1996-02-22 Siemens Ag Einzelradantrieb für ein elektrisch angetriebenes Fahrzeug
EP0763454B1 (de) * 1995-09-14 2002-01-23 Siemens SGP Verkehrstechnik GmbH Fahrwerk für ein Schienenfahrzeug, insbesondere für ein Niederflur-Schienenfahrzeug
DE19548437C1 (de) * 1995-12-22 1997-07-31 Newag Gmbh & Co Kg Zweiachsiges Schienenfahrzeug-Drehgestell
DE19600420C1 (de) * 1996-01-08 1997-02-27 Siemens Ag Einzelradantrieb für ein elektrisch angetriebenes Fahrzeug
DE19602119C1 (de) * 1996-01-22 1997-05-22 Siemens Ag Einzelradantrieb für ein elektrisch angetriebenes Fahrzeug
DE19714789B4 (de) * 1997-04-10 2010-08-12 Dwa Deutsche Waggonbau Gmbh Antriebsgestaltung in Triebfahrzeugen für Niederflurfahrzeuge, insbesondere für Straßenbahnen im innerstädtischen Nahverkehr
DE19815197C1 (de) * 1998-04-04 1999-07-22 Abb Daimler Benz Transp Schienenfahrzeug mit einem verikalen Stützaktuator
DE19819467A1 (de) * 1998-04-30 1999-11-11 Zahnradfabrik Friedrichshafen Drehgestell für Schienenfahrzeuge
US7920827B2 (en) * 2002-06-26 2011-04-05 Nokia Corporation Apparatus and method for facilitating physical browsing on wireless devices using radio frequency identification
WO2005039900A2 (en) 2003-10-24 2005-05-06 Aloha, Llc Suspensions for low floor vehicles
AT504310B1 (de) * 2004-07-16 2011-04-15 Siemens Ag Oesterreich Schienenfahrzeug mit einem drehzapfenlosen fahrwerk
JP4690712B2 (ja) * 2004-12-07 2011-06-01 三菱重工業株式会社 車両
FR2914609B1 (fr) * 2007-04-05 2009-07-10 Alstom Transport Sa Bogie pour vehicule ferroviaire
FR2914610A1 (fr) * 2007-04-05 2008-10-10 Alstom Transport Sa Dispositif de suspension primaire d'un bogie de vehicule ferroviaire
US20110057371A1 (en) 2009-09-01 2011-03-10 Parto Rezania Suspension Mechanism
DE102011110090A1 (de) 2011-08-12 2013-02-14 Bombardier Transportation Gmbh Radträgeranlenkung für ein Schienenfahrzeug
EP2669136B1 (en) 2012-05-30 2020-01-01 Bombardier Transportation GmbH Rail vehicle unit
EP2669137B1 (en) 2012-05-30 2020-07-08 Bombardier Transportation GmbH Spring device for a rail vehicle
EP2669138B1 (en) 2012-05-30 2021-07-07 Bombardier Transportation GmbH Running gear frame for a rail vehicle
CN203255203U (zh) 2012-05-30 2013-10-30 庞巴迪运输有限公司 轨道车辆的运行装置单元及其轨道车辆单元
CN103879425B (zh) * 2014-04-02 2016-09-07 成都市新筑路桥机械股份有限公司 一种用于100%低地板车辆的非动力转向架
CN104759848B (zh) * 2015-03-31 2017-03-15 常州南车铁马科技实业有限公司 低地板车辆用轴桥的制造方法
WO2017202449A1 (de) * 2016-05-24 2017-11-30 Siemens Ag Österreich Fahrwerk für ein schienenfahrzeug
FR3106557B1 (fr) 2020-01-23 2022-07-01 Alstom Transp Tech Bogie pour véhicule à roues indépendantes et véhicule associé

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH194630A (de) * 1936-12-21 1937-12-15 Schweiz Ind Ges Abfederungseinrichtung an Fahrzeugen, insbesondere an Eisenbahnfahrzeugen.
DE1302530B (bg) * 1960-05-24
US3190237A (en) * 1962-02-12 1965-06-22 Adirondack Steel Casting Co Railway truck
US3884157A (en) * 1973-04-13 1975-05-20 Frangeco A N F Sa Railway car bogie
BE839928A (fr) * 1976-03-23 1976-07-16 Perfectionnements aux bogies de wagons de chemin de fer roulant a grande vitesse
DE2850878C2 (de) * 1978-11-24 1983-09-15 M.A.N. Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg AG, 8500 Nürnberg Wiegebalkenloses Drehgestell mit Luftfederung für Schienenfahrzeuge
LU83193A1 (fr) * 1981-03-05 1983-02-22 Ferroviaires Construct & Metal Dispositif de sustentation et de guidage de vehicules ferroviaires
IT8361950V0 (it) * 1983-06-28 1983-06-28 Oms Off Mec Stanga Spa Articolazione per veicoli da trasporto e suburbano su rotaia, in particolare per veicoli tranviari e/o metropolitani.
DE3538513A1 (de) * 1987-04-27 1987-05-07 Scheucken Heinrich Strassenbahn-leichtbautriebwagen mit gelenkten angetriebenen oder mitlaufenden einzelradfahrwerken und durchgehendem niedrigfussboden fuer einstufeneinstieg
EP0271451A3 (en) * 1986-11-05 1988-09-14 FIAT FERROVIARIA SAVIGLIANO S.p.A. Bogie for railway vehicle
IT1228887B (it) * 1989-02-24 1991-07-09 Socimi Carrello polifunzionale per veicoli su rotaia
FR2664222B1 (fr) * 1990-07-05 1993-01-15 Alsthom Gec Bogie a roues independantes motorisees pour vehicule ferroviaire.

Also Published As

Publication number Publication date
CZ134693A3 (en) 1994-02-16
ES2096773T3 (es) 1997-03-16
ATE124349T1 (de) 1995-07-15
AU2878592A (en) 1993-06-15
EP0565676B1 (de) 1995-06-28
DK0565676T3 (da) 1995-11-06
CZ281043B6 (cs) 1996-06-12
TR26485A (tr) 1995-03-15
US5415107A (en) 1995-05-16
DE59202737D1 (de) 1995-08-03
NO932333L (no) 1993-06-24
RO113966B1 (ro) 1998-12-30
PL299998A1 (en) 1994-01-24
SK280427B6 (sk) 2000-02-14
GR3017464T3 (en) 1995-12-31
NO932333D0 (no) 1993-06-24
PT101118B (pt) 2000-02-29
BR9205421A (pt) 1994-03-15
BG98017A (bg) 1994-12-02
EP0565676A1 (de) 1993-10-20
PL171699B1 (pl) 1997-06-30
DE4136926A1 (de) 1993-05-13
NO177342B (no) 1995-05-22
JPH06504508A (ja) 1994-05-26
HUT65953A (en) 1994-08-29
HU217710B (hu) 2000-04-28
WO1993009989A1 (de) 1993-05-27
SK73793A3 (en) 1993-10-06
AU654220B2 (en) 1994-10-27
NO177342C (no) 1995-08-30
CA2100357C (en) 2002-10-29
CA2100357A1 (en) 1993-05-12
SI9200279A (en) 1993-06-30
PT101118A (pt) 1994-05-31
JP3476816B2 (ja) 2003-12-10
HU9301785D0 (en) 1993-09-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
BG61185B1 (bg) Ходов механизъм за ниско- платформени релсови возила
EP0258502B1 (en) Self-steering railway truck
RU2521893C2 (ru) Шарнирная колесная тележка рельсового транспортного средства
JP2866718B2 (ja) 鉄道車両のヒンジ式台車
GB2289877A (en) Power bogie for tram with continuous low floor
US3884157A (en) Railway car bogie
US5448953A (en) Running gear unit for low-floor rail vehicles
US2841096A (en) Suspension system for the bogies of railway and like vehicles
RU2294297C1 (ru) Ходовая часть рельсового транспортного средства
US3687085A (en) Lateral motion truck
CA2039176C (en) Truck for low platform cars
JPH01500259A (ja) レール車両用機械式制御装置
FI85249B (fi) Boggie foer jaernvaegsvagnar med tippbar stomme.
US4729324A (en) Multiple axle self-steering powered locomotive truck
RU2294296C1 (ru) Ходовая часть рельсового транспортного средства
JP4656738B2 (ja) 鉄道車両用1軸台車
EP0334418A1 (en) Bogie for passenger railway carriages with the floor at platform level throughout the carriage
RU2035336C1 (ru) Тележка рельсового транспортного средства
RU2238202C1 (ru) Двухосная рельсовая тележка для поддерживания смежных кузовов сочлененных вагонов
KR820001733B1 (ko) 철도 차량의 차대지지장치
CZ87396A3 (en) Combined arrangement of an undercarriage for supporting and transverse incline of a vehicle body
CA1279226C (en) Self steering railway truck
PL174242B1 (pl) Wózek skrętny dla pojazdów dwudrogowych
RU53639U1 (ru) Ходовая часть рельсового транспортного средства
JPH0495564A (ja) 振子車両