UA72732C2 - Preparation of cells for production of biological objects. - Google Patents

Preparation of cells for production of biological objects. Download PDF

Info

Publication number
UA72732C2
UA72732C2 UA2000074455A UA2000074455A UA72732C2 UA 72732 C2 UA72732 C2 UA 72732C2 UA 2000074455 A UA2000074455 A UA 2000074455A UA 2000074455 A UA2000074455 A UA 2000074455A UA 72732 C2 UA72732 C2 UA 72732C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cells
production
production batch
batch
bioreactor
Prior art date
Application number
UA2000074455A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Duphar Int Res
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8229133&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA72732(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Duphar Int Res filed Critical Duphar Int Res
Publication of UA72732C2 publication Critical patent/UA72732C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12NMICROORGANISMS OR ENZYMES; COMPOSITIONS THEREOF; PROPAGATING, PRESERVING, OR MAINTAINING MICROORGANISMS; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING; CULTURE MEDIA
    • C12N7/00Viruses; Bacteriophages; Compositions thereof; Preparation or purification thereof
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12NMICROORGANISMS OR ENZYMES; COMPOSITIONS THEREOF; PROPAGATING, PRESERVING, OR MAINTAINING MICROORGANISMS; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING; CULTURE MEDIA
    • C12N5/00Undifferentiated human, animal or plant cells, e.g. cell lines; Tissues; Cultivation or maintenance thereof; Culture media therefor
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12MAPPARATUS FOR ENZYMOLOGY OR MICROBIOLOGY; APPARATUS FOR CULTURING MICROORGANISMS FOR PRODUCING BIOMASS, FOR GROWING CELLS OR FOR OBTAINING FERMENTATION OR METABOLIC PRODUCTS, i.e. BIOREACTORS OR FERMENTERS
    • C12M3/00Tissue, human, animal or plant cell, or virus culture apparatus

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Virology (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Cell Biology (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Sustainable Development (AREA)
  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
  • Immobilizing And Processing Of Enzymes And Microorganisms (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Apparatus Associated With Microorganisms And Enzymes (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід стосується способу приготування клітин для використання у виробництві біологічних об'єктів.
Для виробництва біологічних об'єктів, наприклад, клітинних ліній, тобто колоній клітин, що походять від одного спільного предка, необхідно приготування клітин у великих обсягах з використанням масштабування у біореакторах.
У патенті СІЛА Мо 5017490 описана така методика масштабування, яка зокрема має перевагу в тому, що ймовірність забруднення при перенесенні мала. Втім, цей спосіб непридатний для мембранозалежних клітин 70 (отже, для клітин, що ростуть лише, якщо прикріплені до підложки), або для клітин, закладених до підложки (наприклад, у пористі носії).
У патенті США Мо 4644912 описано спосіб приготування мембранозалежних клітин для виробництва біологічних об'єктів (наприклад, вірусів), згідно з яким спочатку роблять посів клітини, а потім послідовними проходами нарощують обсяги біореакторів на 1 л, 5 л, 25 л, 150 л і, накінець, завершують процес у біореакторі 72 на 1000 л або у кількох по 150 л. У проміжках цих проходів клітини відокремлюють від носіїв розбавленим розчином протеази. На завершальному проході здійснюють інокуляцію вірусом.
Приймаючи середній клітинний цикл у 20-24 години, проміжки між проходами становлять біля 3-5 діб. Отже, аби виростити досить великі культури з РБКВ (робочого банку клітин виготовлювача), процедура масштабування потребує до кількох тижнів залежно від обсягу кінцевого біореактору.
У відомих способах приготування клітин кожна кінцева продукційна партія має походити з РБКВ. Для одержання біологічних об'єктів у великих кількостях необхідно задіяти кілька паралельних ліній вирощування культур аж до найбільших обсягів апаратів. Отже, такий спосіб займає надто багато часу й потребує дуже великої кількості біореакторів як для приготування клітин, так і для напрацювання біологічних об'єктів.
Завдання цього винаходу полягає у прискореному приготуванні клітин для одержання біологічних об'єктів. с
Згідно з цим винахід стосується способу приготування клітин ссавців для застосування у виробництві Ге) вірусів шляхом вирощування клітинних культур до потрібного обсягу передпродукційної партії, де у повторюваному періодичному процесі: а) частину клітин передпродукційної партії використовують для виробництва принаймні одної продукційної партії, с б) решту клітин передпродукційної партії використовують як затравку для приготування принаймні одної со наступної передпродукційної партії.
Зокрема, винахід стосується способу приготування клітин ссавців для застосування у виробництві вірусів в шляхом вирощування клітинних культур до потрібного обсягу передпродукційної партії, де у повторюваному Га періодичному процесі: 3о а) частину клітин передпродукційної партії переносять для використання у виробництві принаймні одної в продукційної партії, б) решту клітин перепродукційної партії переносять для використання в ролі затравки у приготуванні принаймні одної наступної передпродукційної партії. «
У найприйнятнішому варіанті здійснення цього винаходу першу передпродукційну партію готують з матеріалу З 50 робочої затравки у принаймні один прохід. с В іншому найприйнятнішому варіанті здійснення винаходу клітини, що готуються, є мембранозалежними. В з» останньому випадку такі клітини необхідно вирощувати на підложці. Отже, рекомендується у повторюваному процесі кожного разу, коли частину партії використовують для приготування наступної партії, додавати свіжу підложку. У найприйнятнішому варіанті використання кожного разу перед додаванням підложки принаймні частину клітин спочатку відокремлюють від попередньої підложки. і У цьому контексті "продукційна партія" означає культуру клітин, що використовується для виробництва ка біологічних об'єктів. "Передпродукційна партія" означає культуру клітин, яка використовується у способі за винаходом для і одержання принаймні одної продукційної партії (як визначено вище) та одної наступної передпродукційної партії. со 20 "Біологічний об'єкт" тут означає будь-яку речовину або організм, що їх можна одержати з клітинної культури. Як приклади біологічних об'єктів можна навести віруси або білки, зокрема ферменти. із "Робоча затравка" означає деяку кількість певного виду клітин відомого походження, що їх витримують як затравку, з якої вирощують усі культури того самого виду клітин.
Термін "мембранозалежні клітини" означає клітини, які для їх належного росту та/або відтворення мають 29 бути прикріплені до підложки.
ГФ) "Підложка" - будь-яка речовина, яку використовують для прикріплення клітин. "Прохід" - послідовність операцій у розмноженні та виробництві клітин, що включає принаймні закладення о достатньої кількості клітин та достатньої кількості культурного середовища до продукційного апарату, інкубацію апарата за умов, придатних для росту та розмноження клітин протягом часу, достатнього для 60 ефективного росту та розмноження клітин. Крім того, прохід може включати відокремлення клітин від культурного середовища та/або від підложки після часу, достатнього для ефективного росту та розмноження клітин.
Спеціалістам зрозуміло, що спосіб за цим винаходом суттєво відрізняється від відомих способів, за якими клітини одержують у безперервному процесі, а не у періодичному, як за винаходом. Згідно з Європейською бо заявкою 0417531 та заявкою РСТ 89/08701, безперервні культурні системи можуть використовуватися також для вироблення вірусів. Клітини спочатку вирощують у першому біореакторі, а коли вони досягнуть певної густини, безперервно переносять із зазначеного першого біореактору до другого біореактору. У другому біореакторі на клітинах вирощують віруси, що їх безперервно відбирають з другого біореактору.
Спосіб за винаходом грунтується на використанні материнського біореактору, з якого живлять клітинами продукційний біореактор (біореактори). Якщо клітини мембранозалежні, то після кожного проходу їх необхідно відокремлювати від підложок.
Для цього створено процедуру трипсінізації великих біореакторів.
Продукційні клітини визначають аж до необхідної кількості проходів для так званого РЕК (розширеного банку 7/0 Клітин). Запропонований спосіб забезпечує високу продуктивність завдяки значному скороченню шляху масштабування від РБК до продукційних клітин та кількості біореакторів, бо паралельні виробничі лінії тут не потрібні.
Різні варіанти здійснення винаходу зображені на Фіг.1.
У найприйнятнішому варіанті здійснення винаходу клітини розмножують з однієї ампули РБКВ аж до рівня /5 першої передпродукційної партії за один чи кілька проходів. Робочий обсяг біореактору, що використовується для такої передпродукційної партії може становити від кількох літрів до кількох сотень літрів. Потім частину, наприклад, 10-2095 клітин, розмножених таким чином (наприклад, прохід Х) використовують для репопуляції наступної передпродукційної партії (прохід Х-1), тимчасом як решту клітин переносять (прохід Х або Ха1) до більшого біореактору з метою почати безпосереднє вироблення або спочатку заселити, а потім розпочинати вироблення.
У класичному серійному виробництві число подвоєння клітин, що походять від РЕБКВ, на момент збору відомо у певному ступені заздалегідь. Максимально припустиме число генерацій закладають до продукційної системи з самого початку.
У способі за винаходом максимальна кількість проходів клітин може визначатися РБК. Отже, кількість сч продукційних проходів (кількість проходів, що передують виробленню біологічного об'єкту) у межах, визначених
РЕК, не відіграє ролі. Внаслідок цього треба дотримуватися лише цієї максимальної кількості проходів. Завдяки і) цьому кожна партія кінцевого біологічного продукту одержується шляхом прямого масштабування.
Аби впевнитися, що характеристики клітин на стадії РБК подібні до ВБК (вихідного банку клітин), треба провести відповідну перевірку щодо характеристик зростання, приблукалих, сторонніх та ендогенних агентів на су зо різних стадіях, каріологічний аналіз ізоензимів та ін. Після повної характеристики такого РЕК можна дозволити вироблення продукту з клітин за будь-яку кількість проходів між ВБК та РБК, бо можна бути певним, що о параметри клітин не змінилися. Завдяки цьому випробування РБКВ можна обмежити лише перевіркою М стерильності. У цьому полягає особлива перевага способу за винаходом.
При максимальній завданій кількості проходів клітини можна використовувати на будь-якій проміжній стадії. с
Аби звести до мінімуму час, потрібний для розмноження клітин від РБКВ до біореактору, доцільно дозволити ї- масовий запуск клітин. Цього можна досягти одним з кількох способів:
Клітини можна витримувати на певному проході довший час за температури середовища (17-322С), а потім запустити логарифмічне зростання за рахунок підвищення температури та зміни культурного середовища; або
Клітини можна заморозити у масі до температури нижче за -802С та відтаяти, після чого перенести їх до « біореактору певного обсягу, що значно скорочує необхідність масштабування. - с Спосіб за винаходом придатний для культур тваринних клітин, зокрема для мембранозалежних клітин. Це ц можуть бути хом'ячі (СНО, ВНК-1), мавпячі (Мего), бичачі (МОВК), собачі (МОСК), людські (СаСо, А431) або "» курячі (СЕР) клітини.
Біореактором згідно з винаходом може бути єдиний апарат або кілька апаратів, наприклад, ферментери з мішалкою, ферментери з нерухомим шаром, ферментери з подачею повітря або реактори з системою -І порожнистих волокон.
Клітини зазначених видів можна, а деякі навіть треба культивувати прикріпленими до твердої підложки типу о мікроносіїв або макроносіїв у суспензії, наприклад, у нерухомому шарі, киплячому шарі або суспензії, або у -І вигляді порожнистих волокон. Клітини можна також вміщувати до реактору (наприклад, пористі носії).
У способі за винаходом, зокрема з використанням твердої підложки, клітини треба відокремлювати від такої
Мамі твердої підложки. Це можна здійснювати будь-яким відомим чином. Доцільно використовувати для цього розчин
ІЗ протеолітичного ензиму. Перед відокремленням за допомогою ензиму можливі підготовчі операції, наприклад, обробка ПБС та/або ЕДТО з метою посилення протеолітичної активності тал"або зменшення споживання протеолітичного ензиму.
ПРИКЛАД 1
Відчеплення та відокремлювання клітин від носіїв перед переносом до наступного біореактору о Мембранозалежні клітини лінії МОСК (собачої нирки Мадін Дарбі) культивують при З 7 С на мікроносіях іме) Цитодекс-3 фірми Фармація (Упсала, Швеція) (5г носіїв/л) у 4-літровому біореакторі з мішалкою ("материнському біореакторі") на середовищі ЕпіСьорф фірми Лайф текнолоджіз (Пейслі, Шотландія). Зростання продовжують до 60 максимуму 5 х 102 клітин/мл культури.
Клітини відчіпляють від носіїв трипсінізацією у розчині трипсін-ЄЕДТО фірми Лайф текнолоджіз (Пейслі,
Шотландія).
Після зсідання носіїв 8095 відчеплених клітин переносять до З інших біореакторів такої самої місткості. У ці "продукційні" біореактори носії (клітинні підложки) вже закладені заздалегідь. Клітинам дають репопулювати 65 носії, після чого використовують для виробництва у цих продукційних біореакторах.
Решті клітин у материнському біореакторі дають репопулювати носії Цитодекс-3, що залишилися, та культивують до завданої густини клітин.
ПРИКЛАД 2
Відчеплення клітин без відокремлення від носіїв перед перенесенням до наступного біореактору
Клітини культивують, як описано у прикладі 1, але після трипсінізації 8090 відчеплених клітин разом з носіями переносять до З продукційних біореакторів. До всіх біореакторів додають нові придатні носії.
ПРИКЛАД З
Відчеплення клітин без відокремлення від носіїв після перенесення до наступного біореактору
Клітини культивують, як у прикладі 1, втім, 8095 ще прикріплених клітин передають до біореактору такої 7/о бамої місткості, який після цього використовується безпосередньо як продукційний.
Решту клітин на мікроносіях у материнському ферментері відчіпляють шляхом трипсінізації, потім додають нові носії, а клітинам дають репопулювати підложки.
ПРИКЛАД 4 Запуск із замороженої клітинної маси
У цьому експерименті частину культури використовують для поповнення материнського ферментеру та /5 деяких дочірніх ферментерів, а частину культури використовують для заморожування клітинної маси.
Заморожену клітинну масу (разом 14,4 Х 109 клітин) інокулюють у вихідній культурі у З-літровому материнському ферментері, який містить 5 г/л Цитодексу та середовище ЕпіСьорф, після чого провадять інкубацію при 372С. Решту кріоконсервів видаляють при зміні середовища першого дня.
На другий день здійснюють трипсінізацію, 5095 клітин заморожують у масі, а решту клітин інокулюють до мікроносіїв у наступному ферментері.
З таблиці 1 можна побачити, що другого та третього дня клітини продовжують зростання у нормальному темпі.
Четвертого дня вміст материнського ферментеру відчіплюють трипсіном та прикріплюють до нових мікроносіїв (10 г/л) у двох інших ферментерах услід материнському. Ге
На п'ятий день виявляється, що ефективність культивування становить біля 85905. о 7 100оамехююоюви 00 Катмех бором Каїн х рою сч а рнемаєданхо/11111111111 й нини нн пн по ПО о нн линининннншшшшшш т- в во с зв ї-
ПРИКЛАД 5
Перенесення з малого материнського ферментеру до великого продукціиного ферментеру «
Клітини масштабують до великої партії у ферментерах місткістю 65 літрів та 550 літрів (робочий обсяг 8 с відповідно 50 та 250 літрів) за густини мікроносіїв Цитодекс Б5г/л. Як видно з таблиці 2, 9095 загальної й кількості клітин переносять до великого ферментеру з 50-літрового ферментеру, де вирощено культуру густиною и"? 800.000 клітин/мл, з них 6995 життєздатні.
У 50-літровому материнському ферментері до 6995 повторно вирощуваних клітин теле виявилися життєздатними. -І Спосіб здійснювався наступним чином:
Нульового дня носіям дали осісти у 50-літровій культурі, потім надосадову рідину (культурне середовище) о видалили й замінили на ПБС. Вміст ферментера перемішували 5-15 хвилин. Після відстоювання носіїв -І надосадову рідину видалили. За потреби цю операцію можна повторювати.
Далі цю стадію повторили з ПБС/ЕДТО (0,4г ЕДТО/л ПБС). Культуру знову перемішували 5-15 хвилин, дали о носіям осісти, видалили надосадову рідину й повторювали операцію з ПБС/ЕДТО, аж доки клітини не
Кз округлилися й зробилися готові до відчеплеїі-шя трипсіном.
Тоді до ПБС/ЕДТО додали трипсін (0,02595 кінцевої концентрації) та інкубували 5-15 хвилин. Після цього переносили або надосадову рідину з вмістом клітин (після відстоювати! "оголених" носіїв), як у прикладі 9, або суміш клітин з носіями (8095 загального обсягу суміші).
Після перенесення клітин до 550-літрового ферментеру решті клітин (тобто 1095 кількості життєздатних іФ) клітин) дали репопулювати носії, які ще залишилися у ферментері після поповнення 50-літрового ферментеру ко культурним середовищем.
До 7095 клітин виявилися життєздатними. 60 хатнхююоюми | Клтмех рою (0. (В (вазом клітин 400 х 108) 11 (2075 х 106 життєздатних клітин) дв в 2 2,9 вм вв во
ПРИКЛАД 6
Подібно до прикладу 5, але 8095 культури прив'язаних до носіїв клітин передали з материнського біореактору до продукційного біореактору. Вироблення почалося з додаванням вірусу. 2090 клітин та носії, що залишилися у материнському біореакторі, піддали трипсінізації й розщепленню, а 70 після додавання нової підложки до материнського біореактору дали репопулювати материнський біореактор, поки у фізично відокремленому продукційному біореакторі йшло вироблення продукту.
ПРИКЛАД 7
Запуск повномасштабної культури із замороженої клітинної маси
Заморожену клітинну масу відтаяли та інокулювали у ферментері робочим обсягом 10 л (густина носія
Цитодекс 4г/л; культурне середовище ЕпіСьорф) за густини інокуляції 1 х 10 бклітин/мл. Після причеплення культурне середовище змінили з метою видалення залишкових кріозахисників.
Після дня 1 кількість життєздатних клітин, причеплених до носіїв, становила 0,45 х 10 бклітин/мл; з цього моменту почалося зростання. За густини 2,8 х 10Уклітин/мл клітини відчепили шляхом трипсінізації й перенесли 8095 до ферментеру робочим обсягом 50 л (вміст носіїв 5 г/л).
Як можна підрахувати з таблиці 3, першого дня кількість життєздатних клітин після розморожування клітинної маси становила біля 45965.
Із загальної кількості перенесених клітин життєздатними після відчеплення трипсіном виявилися 71,4905.
Таблиця З с
День Густина клин обу о
МО-літровому ферментері (5О-літровому ферментері юю
У нингУ ЗИ ПОП з7730001 сч зо 51000000 : (зе) 6 абеюмовюто 11 в 0,6 (разом 60 х 108) 0,28 (140х108) ї- 11111177 омосоюхлов) сч
Зо Переклад надписів на кресленнях Фіг. 1 - 1 атрше - ампула, 2 зсаіе ир - масштабування,
З рик - маса, « 4 дігесі - безпосереднє перенесення, - 5 тоїПпег Тегтепіег - материнський ферментер, с 6 10-20965 (Штгпв оп їзенй-10-2095 повертаються до циклу, "з 7 дацдніегз Тегпгпепіегв асіопв апа саїгтієге - дочірні ферментери: дії та носії, п . . 8 сеїЇ ргорадайоп - розмноження клітин, 9 дігесі ргодисіоп - безпосереднє вироблення, 10 сеїЇ ргорадайоп ада пем/ сагтіете - розмноження клітин з додаванням нових носіїв. -і іме) -і (95)
Ко) іме) 60 б5
І ЕівувЕ 1
Орацопіег Тегтепівго асцоп: впо сагтісго 880-909, Я се|Ї ргораданоп тої пег Геппепівг пило оа че бр атрчіе 0 всех -- о, -80-90 с р 80-90 . 190-205 дігесі ргодисноп рок те оп нина и с щі 6) сей) ргорадайоп ада пеж сатівге Га
Зо со

Claims (5)

Формула винаходу че
1. Спосіб приготування клітин ссавців для застосування у виробництві вірусів шляхом розмноження клітин до потрібного об'єму передпродукційної партії, у якому у повторюваному періодичному процесі: в. а) частину клітин передпродукційної партії використовують для виробництва принаймні одної продукційної партії, б) решту клітин передпродукційної партії використовують як затравку для приготування принаймні одної « наступної передпродукційної партії.
2. Спосіб за п.1, у якому у повторюваному періодичному процесі: т с а) частину клітин передпродукційної партії переносять для використання у виробництві принаймні одної "» продукційної партії, " б) решту клітин передпродукційної партії переносять для використання у ролі затравки для приготування принаймні одної наступної передпродукційної партії.
3. Спосіб за пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що першу передпродукційну партію готують з робочої маси - за принаймні один прохід. г)
4. Спосіб за пп.1-3, який відрізняється тим, що клітини є мембранозалежними.
5. Спосіб за п.2, який відрізняється тим, що клітини є мембранозалежними, їх вирощують на підкладці й - перед кожною стадією перенесення відокремлюють клітини від підкладок. о) 70 Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних кі» мікросхем", 2005, М 4, 15.04.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. іме) 60 б5
UA2000074455A 1997-12-24 1998-12-17 Preparation of cells for production of biological objects. UA72732C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP97204110 1997-12-24
PCT/EP1998/008522 WO1999033955A1 (en) 1997-12-24 1998-12-17 Preparation of cells for production of biologicals

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA72732C2 true UA72732C2 (en) 2005-04-15

Family

ID=8229133

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000074455A UA72732C2 (en) 1997-12-24 1998-12-17 Preparation of cells for production of biological objects.

Country Status (26)

Country Link
US (1) US20070148753A1 (uk)
EP (2) EP1801201B1 (uk)
JP (1) JP4478328B2 (uk)
KR (1) KR100683429B1 (uk)
CN (1) CN1185339C (uk)
AT (2) ATE507284T1 (uk)
AU (1) AU758209B2 (uk)
BR (1) BR9814490A (uk)
CA (1) CA2316739C (uk)
CZ (1) CZ299719B6 (uk)
DE (2) DE69837287T3 (uk)
DK (2) DK1801201T3 (uk)
ES (2) ES2281148T5 (uk)
HK (1) HK1030628A1 (uk)
HU (1) HUP0100538A3 (uk)
ID (1) ID26784A (uk)
IL (1) IL136736A (uk)
NO (1) NO329385B1 (uk)
NZ (1) NZ505371A (uk)
PL (1) PL196042B1 (uk)
PT (2) PT1060241E (uk)
RU (1) RU2230784C2 (uk)
SK (1) SK285971B6 (uk)
TR (1) TR200001960T2 (uk)
UA (1) UA72732C2 (uk)
WO (1) WO1999033955A1 (uk)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2011077035A1 (fr) 2009-12-23 2011-06-30 Sanofi Pasteur Procede de culture de cellules adherentes
WO2019139891A1 (en) 2018-01-09 2019-07-18 Synthetic Biologics, Inc. Alkaline phosphatase agents for treatment of neurodevelopmental disorders
EP3773686B1 (en) 2018-03-20 2023-06-07 Theriva Biologics, Inc. Alkaline phosphatase agents for treatment of radiation disorders
EP3768302A4 (en) 2018-03-20 2021-12-15 Synthetic Biologics, Inc. INTESTINAL ALKALINE PHOSPHATASE FORMULATIONS
US20190367858A1 (en) * 2018-06-01 2019-12-05 Lonza Ltd. Midscale Model For Organic Growth and Phasing
US20220259554A1 (en) * 2019-07-16 2022-08-18 Innovent Biologics (Suzhou) Co., Ltd. Cell culture method and application thereof based on high-density and continuous inoculation
EP4339274A1 (en) 2022-09-13 2024-03-20 Sartorius Stedim Biotech GmbH Method for operating a bioprocess installation for production of a bioproduct

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS60151458A (ja) 1984-01-20 1985-08-09 Nippon Piston Ring Co Ltd カムシヤフト
US4664912A (en) * 1984-10-01 1987-05-12 Wiktor Tadeusz J Process for the large scale production of rabies vaccine
DE3833925A1 (de) * 1988-03-11 1989-09-21 Inst Angewandte Biotechnologie Verfahren und herstellung von virus und viralem antigen und vorrichtung hierzu
US5017490A (en) 1989-03-10 1991-05-21 Baxter International Inc. Method for in vitro reproduction and growth of cells in culture medium
DE3930140A1 (de) * 1989-09-09 1991-03-21 Bayer Ag Verfahren zur herstellung von biologischen materialien in zellkulturen und vorrichtungen
WO1992010564A1 (en) * 1990-12-13 1992-06-25 The United States Of America, As Represented By The Secretary, U.S. Department Of Commerce Sustained and continuous production of high titers of recombinant viral vectors and transduced target cells for use in gene therapy
DE19612966B4 (de) 1996-04-01 2009-12-10 Novartis Vaccines And Diagnostics Gmbh & Co. Kg MDCK-Zellen und Verfahren zur Vermehrung von Influenzaviren
US8188315B2 (en) * 2004-04-02 2012-05-29 Samsung Mobile Display Co., Ltd. Organic light emitting device and flat panel display device comprising the same
KR100573137B1 (ko) * 2004-04-02 2006-04-24 삼성에스디아이 주식회사 플루오렌계 화합물 및 이를 이용한 유기 전계 발광 소자
KR100787425B1 (ko) * 2004-11-29 2007-12-26 삼성에스디아이 주식회사 페닐카바졸계 화합물 및 이를 이용한 유기 전계 발광 소자
KR100669716B1 (ko) * 2004-07-14 2007-01-16 삼성에스디아이 주식회사 페닐카르바졸 화합물 및 이를 이용한 유기 전계 발광 소자
JP4184332B2 (ja) * 2004-11-22 2008-11-19 本田技研工業株式会社 可変気筒式内燃機関の制御装置

Also Published As

Publication number Publication date
DK1060241T4 (da) 2011-01-24
TR200001960T2 (tr) 2001-02-21
HK1030628A1 (en) 2001-05-11
DE69842245D1 (de) 2011-06-09
BR9814490A (pt) 2000-10-10
EP1801201A1 (en) 2007-06-27
IL136736A (en) 2004-06-01
ATE507284T1 (de) 2011-05-15
DE69837287T2 (de) 2007-07-05
IL136736A0 (en) 2001-06-14
ATE356197T1 (de) 2007-03-15
CA2316739C (en) 2011-06-21
ES2365631T3 (es) 2011-10-07
CN1283223A (zh) 2001-02-07
SK285971B6 (sk) 2007-12-06
HUP0100538A3 (en) 2006-01-30
NO329385B1 (no) 2010-10-11
JP4478328B2 (ja) 2010-06-09
EP1060241A1 (en) 2000-12-20
PL341401A1 (en) 2001-04-09
DE69837287T3 (de) 2011-06-22
CZ20002343A3 (cs) 2000-10-11
EP1060241B2 (en) 2010-10-20
DK1060241T3 (da) 2007-06-04
AU758209B2 (en) 2003-03-20
PT1801201E (pt) 2011-07-05
NO20003215D0 (no) 2000-06-21
EP1060241B1 (en) 2007-03-07
EP1801201B1 (en) 2011-04-27
HUP0100538A2 (hu) 2001-06-28
SK9652000A3 (en) 2000-12-11
ES2281148T3 (es) 2007-09-16
ES2281148T5 (es) 2011-03-09
CN1185339C (zh) 2005-01-19
PL196042B1 (pl) 2007-11-30
NO20003215L (no) 2000-06-21
JP2002500005A (ja) 2002-01-08
ID26784A (id) 2001-02-08
NZ505371A (en) 2001-11-30
CA2316739A1 (en) 1999-07-08
DK1801201T3 (da) 2011-07-11
DE69837287D1 (de) 2007-04-19
KR100683429B1 (ko) 2007-02-20
PT1060241E (pt) 2007-04-30
CZ299719B6 (cs) 2008-10-29
RU2230784C2 (ru) 2004-06-20
US20070148753A1 (en) 2007-06-28
AU2417999A (en) 1999-07-19
KR20010033558A (ko) 2001-04-25
WO1999033955A1 (en) 1999-07-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Schimmer [52] Adrenocortical Y1 cells
US11629338B2 (en) Method for acclimating and suspending Vero and second order production process for virus
Wang et al. Bead-to-bead transfer of Vero cells in microcarrier culture
US20070148753A1 (en) Preparation of cells for production of biologicals
Rahat et al. Cultivation of bacteria-free Hydra viridis: missing budding factor in nonsymbiotic hydra
CN102782121A (zh) 用于培养贴壁细胞的方法
Birch et al. Selecting and designing cell lines for improved physiological characteristics
Bhatia et al. Introduction to animal tissue culture science
Lee et al. Growth limiting factors influencing high density culture of insect cells in Grace's medium
CN101886059A (zh) 用于胚胎体外生产的培养液以及牛胚胎体外生产的方法
Weichselbaum et al. A technique for developing established cell lines from human osteosarcomas
SU1470765A1 (ru) Способ получени субкультуры клеток человека и животных
GB942554A (en) Process for the production of pituitary hormones and the products thereof
Zheng Cell Types for Cultured Meat Production: Current Challenges and Recent Advances
KR19990047907A (ko) 노보바이오신을 첨가한 배지를 사용하여 재조합 단백질의 생산량을 증가시키는 배양방법
CN102776149A (zh) 昆虫细胞系的建立方法
Schröder et al. Differentiation of bone marrow cells immobilized on microcarriers in a fluidized bed reactor
Shirai et al. Change in monoclonal antibody productivity in immobilized hybridoma cells at low dissolved oxygen concentrations
Bansode Culture of Animal Cell
Ringpfeil Acta MoMMhiia
GIRARD et al. FM WURM EPFL, Center of Biotechnology, LBTC, 1015 Lausanne, Switzerland
MXPA00006339A (en) Preparation of cells for production of biologicals