UA56134C2 - Спосіб одержання розчину ацетату рутенію (ііі) та сам розчин ацетату рутенію - Google Patents

Спосіб одержання розчину ацетату рутенію (ііі) та сам розчин ацетату рутенію Download PDF

Info

Publication number
UA56134C2
UA56134C2 UA97115644A UA97115644A UA56134C2 UA 56134 C2 UA56134 C2 UA 56134C2 UA 97115644 A UA97115644 A UA 97115644A UA 97115644 A UA97115644 A UA 97115644A UA 56134 C2 UA56134 C2 UA 56134C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ruthenium
differs
acetic acid
acetate solution
solution
Prior art date
Application number
UA97115644A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Стівн Джоффрі Уоррен
Ентоні Фулфорд
Original Assignee
Бп Кемікелз Лімітед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Бп Кемікелз Лімітед filed Critical Бп Кемікелз Лімітед
Publication of UA56134C2 publication Critical patent/UA56134C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07FACYCLIC, CARBOCYCLIC OR HETEROCYCLIC COMPOUNDS CONTAINING ELEMENTS OTHER THAN CARBON, HYDROGEN, HALOGEN, OXYGEN, NITROGEN, SULFUR, SELENIUM OR TELLURIUM
    • C07F15/00Compounds containing elements of Groups 8, 9, 10 or 18 of the Periodic Table
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07FACYCLIC, CARBOCYCLIC OR HETEROCYCLIC COMPOUNDS CONTAINING ELEMENTS OTHER THAN CARBON, HYDROGEN, HALOGEN, OXYGEN, NITROGEN, SULFUR, SELENIUM OR TELLURIUM
    • C07F15/00Compounds containing elements of Groups 8, 9, 10 or 18 of the Periodic Table
    • C07F15/0006Compounds containing elements of Groups 8, 9, 10 or 18 of the Periodic Table compounds of the platinum group
    • C07F15/0046Ruthenium compounds
    • C07F15/0053Ruthenium compounds without a metal-carbon linkage

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Inorganic Compounds Of Heavy Metals (AREA)
  • Catalysts (AREA)

Abstract

Спосіб одержання розчину ацетату рутенію (III), при здійсненні якого передбачена взаємодія оксиду рутенію (IV) із стехіометричною кількістю гідразинового відновника в присутності оцтової кислоти.

Description

Опис винаходу
Даний винахід відноситься до вдосконалень в галузі сполук благородних металів. Зокрема винахід 2 відноситься до вдосконалень в галузі рутенієвих сполук і способів їхнього одержання.
Ацетат рутенію (ІП) є терміном, який в даному описі, як правило, використаний для позначки
ІКиЗзО(ОАс)в(НоО)(АсСОН)з | ОАс, де значення п знаходиться в межах 0-3, а також продукту його десольватації|, тобто (КизО (ОАс)в|ОАс, і продуктів, що мають в собі здебільшого ацетат рутенію (І), можливо в суміші з невеликими кількостями інших ацетатів, оксидів і/або гідроксидів рутенію. Ацетат рутенію 70 (НП) являє собою відому сполуку, яка хоча і є комерційно доступною, однак не є продуктом масового виробництва або хімікатом широкого споживання. Його можна застосовувати як вихідний матеріал для одержання інших рутенієвих сполук і ймовірною областю його застосування є каталізатори і каталітичні попередники.
Загальновідомі способи одержання ацетату рутенію (І) включають взаємодію КиСіз-хНьЬО або з оцтовою 19 кислотою/оцтовим ангідридом, або з ацетатом натрію в етанолі, але недоліком таких способів є досить низький вихід продукту і його забруднення іншими рутенієвими матеріалами, такими, як (Ки о(ОАс)Сі|, а також хлоридними і/або натрієвими іонами. Іншим варіантом є, певно, взаємодія оксиду рутенію (МІ!) із сумішшю оцтової кислоти і відновника, такого, як ацетальдегід або етанол. Проведення цієї останньої реакції пов'язане з певним ризиком із-за вибухонебезпечної природи оксиду рутенію (МІ), хоча при здійсненні такого методу можна було б очікувати виходу високочистого продукту. Існує необхідність в розробці інших способів, прийнятних для застосування при великомасштабному отриманні вьісокочистого ацетату рутенію (Ії) з високим виходом продукту. Відомим способам властива тенденція до отримання забрудненого продукту, що містить домішки, такі, як галогенід, якими може пояснюватися корозія установки і/або реакційного апарату, а також небажані металеві домішки, якими може бути зумовлена втрата селективності каталітичних процесів. Ще однією с небажаною домішкою є сірка, що добре відома як каталітична отрута. Ге)
За даним винаходом пропонується спосіб отримання розчину ацетату рутенію (ІП) з високим виходом продукту, що включає взаємодію оксиду рутенію (ІМ) зі стехіометричною кількістю гідразинового відновника в присутності оцтової кислоти.
Цей спосіб необхідно здійснювати в дві стадії, першою з яких є відновлення рутенію (ІМ) до рутенію (ІІІ) З за допомогою гідразинового відновника в присутності оцтової кислоти, після чого йде витримка при підвищеній со температурі, більш прийнятно при температурі кипіння, протягом тривалого періоду, наприклад, 8 - 24 год. Як оцтовокислотний реагент можна використати льодяну оцтову кислоту, однак більш прийнятний водний розчин -- оцтової кислоти, приготовлений розбавленням льодяної оцтової кислоти невеликою кількістю води, що дозволяє Ге) легко готувати розчин ацетату рутенію (Ії) з більш прийнятним вмістом оцтової кислоти.
Кількості гідразину, що рекомендуються, складають 95 - 11595 від стехіометрично необхідного. Стехіометрія о такої реакції вимагає 1 моля гідразину на 4 моля рутенію, оскільки гідразин діє як відновник з 4 електронами.
В більш прийнятному варіанті кількість гідразину, що використовується, повинна бути максимально близькою до стехіометричної, що дозволяє уникнути значного пере- або недоновлення рутенієвих (ІМ) матеріалів. В такому « процесі гідразин перетворюють в газоподібний азот, що звітрюється. В більш прийнятному варіанті гідразин З 50 застосовують у вигляді водного розчину, але його можна використати і у вигляді чистої рідини або у вигляді с гідразинової солі, що перебуває у твердій формі або в формі розчину. Гідразиновим відновником може слугувати
Із» заміщений гідразин, наприклад, метилгідразин, і в цьому випадку стехіометрія повинна бути іншою. Однак цілком певно, що при цьому із заміщеного гідразину утворювалися б небажані побічні продукти, наприклад, метиламін, який забруднював би готовий продукт. Для деяких галузей застосування така домішка може виявитися несуттєвою. і-й Вважають, що реакцію відновлення можна описати за допомогою наступного рівняння: ЗКиО 2«хНО3/4М2НаА
Ге»! АсоОнН -» (КизО(Оасбс)в (Н2О)3)| ОАсн(2 ЗХ) НО З/АМ» з Може стати потрібним одержувати цей продукт у вигляді розчину шляхом охолодження реакційної суміші і вилучення всього оксиду рутенію (ІМ), що непрореагував, фільтруванням або центрифугуванням. Його можна о 250 виділяти в вигляді твердої речовини з застосуванням різноманітних засобів, очевидних для фахівців в даній галузі техніки, таких, як концентрирування розчину, сушіння розпиленням або осадження сполуки обробкою при
Т» низькій температурі або доданням відповідного розчинника.
Далі за даним винаходом пропонується ацетат рутенію (ІІ), розчинений у водному розчині оцтовою кислотою і який містить невеликі кількості домішок, таких, як азот (не вище 200 част./млн), галогенід (не вище 50 99 част./млн). Більш прийнятний розчин містить не більше 50 част./млн сірки і не більше 100 част./млн металевих
ГФ) домішок. В найбільш прийнятному варіанті концентрація оцтової кислоти перебуває в межах 40 - 80 ваг. бо, а т концентрація рутенію перебуває в межах 4 - 8 ваг. 90.
Сам вихідний матеріал, гідратований оксид рутенію (ІМ), являє собою відому сполуку, але для здійснення даного винаходу його доцільно готувати відновленням рутенату (ІМ) натрію з використанням спирту. Рутенат (ІМ) 60 натрію є відомим продуктом.
Даний винахід має в собі також інші карбоксилати рутенію, які можуть бути отримані аналогічно тому, як одержують ацетат.
Далі винахід описано на прикладі єдиного робочого експерименту, наведеного нижче.
Приклад бо 43,88г гідратованого оксиду рутенію (ІМ) отриманого за описаною вище методикою, переносили в
250-мілілітрову хімічну склянку і ретельно змішували з 42,3г льодяної оцтової кислоти, а після цього масу переносили в 250-мілілітрову круглодонну колбу, обладнану стрижневою мішалкою з тефлоновим ущільненням.
Цю суспензію промивали додатковою порцією 42,3г льодяної оцтової кислоти, а потім 9,Ог води. При інтенсивному перемішуванні цієї суспензії за допомогою піпетки протягом 10 хв. поволі додавали 4,37г розчину в воді концентрацією 15,26 ваг. 95. Кількість гідразинового розчину, що використовувався, складала 11095 від стехіометричної кількості, визначеної на підставі розрахункового вмісту рутенію в реакційній суміші.
Відбувалися бурхливе виділення з рідини газових бульбашок і поступове зростання температури приблизно на 15"С. Для повернення конденсату в колбу її постачали холодильником Лібіха і вміст обережно підігрівали до /о температури кипіння, після чого кип'ятіння продовжували впродовж 21 год., причому за цей час реакційна суміш перетворювалася в темно-зелений розчин. Змішування припиняли, колбі давали охолодитися і залишали протягом 24 год. Продукт фільтрували через паперовий круг із скловолокна діаметром 7см, одержуючи 141,0г прозорого темно-зеленого розчину продукту, що містив 5,59 ваг. 956 рутенію у вигляді сполуки рутенію (ІІ). Це відповідало загальному виходу продукту 98,595. Такий розчин продукту містив менше 50 част./млн галогеніду і /5 менше 100 част./млн азоту.

Claims (5)

Формула винаходу
1. Спосіб одержання розчину ацетату рутенію (ІІ), який відрізняється тим, що оксид рутенію (ІМ) піддають взаємодії зі стехіометричною кількістю гідразинового відновника в присутності оцтової кислоти.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що має першу стадію відновлення рутенію (ІМ) в рутеній (1!) гідразиновим відновником в присутності оцтової кислоти і другу стадію витримки при підвищеній температурі цього рутенію (Ії) протягом тривалого періоду часу. сч
3. Спосіб за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що гідразиновий відновник міститься в кількості 95-11595 від стехіометричної кількості. (о)
4. Спосіб за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що рутеній (І) витримують при підвищеній температурі протягом 8-24 год.
5. Розчин ацетату рутенію, який відрізняється тим, що він одержаний за способом за будь-яким з пп. 1-4. «т зо 6. Розчин за п. 5, який відрізняється тим, що концентрація рутенію складає 4-8 мас.9Уо, а концентрація оцтової кислоти дорівнює 40-80 мас.9о. о . Кк К-4 . . . нов ьо Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 5, 15.05.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і ФО зв науки України. ю -
с . и? 1 (о) - (95) с» іме) 60 б5
UA97115644A 1996-11-26 1997-11-25 Спосіб одержання розчину ацетату рутенію (ііі) та сам розчин ацетату рутенію UA56134C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US3182396P 1996-11-26 1996-11-26

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA56134C2 true UA56134C2 (uk) 2003-05-15

Family

ID=21861602

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA97115644A UA56134C2 (uk) 1996-11-26 1997-11-25 Спосіб одержання розчину ацетату рутенію (ііі) та сам розчин ацетату рутенію

Country Status (18)

Country Link
US (1) US5886204A (uk)
EP (1) EP0844251B1 (uk)
JP (1) JP3999320B2 (uk)
KR (1) KR100536791B1 (uk)
CN (1) CN1279012C (uk)
AR (1) AR010654A1 (uk)
BR (1) BR9705903A (uk)
CA (1) CA2222119C (uk)
DE (1) DE69714384T2 (uk)
ID (1) ID18998A (uk)
MY (1) MY117386A (uk)
NO (1) NO975429L (uk)
NZ (1) NZ329244A (uk)
RU (1) RU2184119C2 (uk)
SA (1) SA98190044B1 (uk)
TW (1) TW521075B (uk)
UA (1) UA56134C2 (uk)
ZA (1) ZA9710220B (uk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100406534B1 (ko) * 2001-05-03 2003-11-20 주식회사 하이닉스반도체 루테늄 박막의 제조 방법
JP5293930B2 (ja) * 2007-03-22 2013-09-18 Jsr株式会社 化学気相成長材料及び化学気相成長方法
WO2009116191A1 (ja) * 2008-03-17 2009-09-24 Jsr株式会社 ジルテニウム錯体および化学気相成長の材料と方法
DE102007014914B4 (de) 2007-03-26 2013-09-12 Heraeus Precious Metals Gmbh & Co. Kg Katalytisch hochwirksame Edelmetall-Carboxylat-Verbindungen von Ir, Ru, Rh, Pd, Pt und Au
CN115141093A (zh) * 2022-06-28 2022-10-04 浙江微通催化新材料有限公司 一种醋酸钌的制备方法
CN115536520A (zh) * 2022-11-02 2022-12-30 金川集团股份有限公司 一种醋酸钌的制备方法

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1405592A (en) * 1971-08-11 1975-09-10 Johnson Matthey Co Ltd Compounds of ruthenium
JPS63315509A (ja) * 1987-06-17 1988-12-23 Hitachi Ltd 蒸発缶の硝酸液処理システム

Also Published As

Publication number Publication date
MY117386A (en) 2004-06-30
EP0844251B1 (en) 2002-07-31
EP0844251A1 (en) 1998-05-27
KR100536791B1 (ko) 2006-04-21
JPH10168027A (ja) 1998-06-23
NO975429D0 (no) 1997-11-26
CN1279012C (zh) 2006-10-11
NO975429L (no) 1998-05-27
ZA9710220B (en) 1999-05-12
NZ329244A (en) 1999-02-25
CA2222119C (en) 2007-01-30
DE69714384T2 (de) 2002-11-14
TW521075B (en) 2003-02-21
BR9705903A (pt) 1999-05-18
US5886204A (en) 1999-03-23
SA98190044B1 (ar) 2006-05-13
CN1191858A (zh) 1998-09-02
JP3999320B2 (ja) 2007-10-31
AR010654A1 (es) 2000-06-28
ID18998A (id) 1998-05-28
DE69714384D1 (de) 2002-09-05
KR19980042700A (ko) 1998-08-17
MX9709135A (es) 1998-09-30
RU2184119C2 (ru) 2002-06-27
CA2222119A1 (en) 1998-05-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA56134C2 (uk) Спосіб одержання розчину ацетату рутенію (ііі) та сам розчин ацетату рутенію
SK8997A3 (en) Process for the preparation of 5-amino-2,4,6-triiodine-1,3- -benzenedicarboxylic acid
JPS62198641A (ja) カルボン酸塩の製造法
US4085133A (en) Preparation of monoperoxyphthalic acid
JPS5945666B2 (ja) アミノカルボン酸類の製造方法
US2945061A (en) Process for the production of biguanide derivatives containing active chlorine
SU576937A3 (ru) Способ получени моно- - оксиэтил-7-рутина
JPH051019A (ja) N−アルキルアミノエタンスルホン酸ナトリウムの製法
US6589903B2 (en) Method of synthesizing complexes of platinum and alkenylpolysiloxane, especially of platinum and divinyltetramethyldisiloxane
JPH06336464A (ja) ニトロフェノールの製造方法
JP3503115B2 (ja) フリーヒドロキシルアミン水溶液の製造方法
FR2584703A1 (fr) Nouveau compose du neodyme et son procede de preparation
JP4092860B2 (ja) ヨウ化芳香族炭化水素のアセチル化物の製造方法
JP3924027B2 (ja) オルソヒドロキシマンデル酸ナトリウム/フエノール/水錯体、その製造法及びオルソヒドロキシマンデル酸ナトリウムの分離のための使用
JP3927835B2 (ja) ヨウ化芳香族化合物ジアセテートの製造方法
JP3376419B2 (ja) 硫酸根担持金属酸化物を触媒とするアセトキシ酢酸の合成法
JPH0471079B2 (uk)
MXPA97009135A (es) Proceso para la produccion de solucion de acetatode rutenio (iii)
JP3810842B2 (ja) イソオキサゾール誘導体のCa塩2水和物の製造法
JPH045252A (ja) 4,4’‐ジヒドロキシ‐3,3’,5,5’‐テトラメチルジフェニルメタンの製造方法
JPH0477746B2 (uk)
RU2359956C1 (ru) Способ получения оксалата марганца (ii)
JP4875366B2 (ja) ポリアミノポリカルボン酸鉄アルカリ塩の製造法
FR2527600A1 (fr) Procede de preparation d'acide pyruvique
JPH05201954A (ja) グアニジン化合物のアルミン酸塩の製造方法