UA48259C2 - Ливарна машина безперервної дії і спосіб лиття металу - Google Patents

Ливарна машина безперервної дії і спосіб лиття металу Download PDF

Info

Publication number
UA48259C2
UA48259C2 UA99042113A UA99042113A UA48259C2 UA 48259 C2 UA48259 C2 UA 48259C2 UA 99042113 A UA99042113 A UA 99042113A UA 99042113 A UA99042113 A UA 99042113A UA 48259 C2 UA48259 C2 UA 48259C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
mold
flow
molten metal
continuous casting
casting machine
Prior art date
Application number
UA99042113A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Маркус Корнеліс Марія Конеліссен
Фердінанд Хендрік ФРІНКІНГ
Йонг Кеун КІМ
Санг Йоон КІМ
Original Assignee
Хоговенс Сталь Б.В.
Ресьорч Інстіт'Ют Оф Індастріал Саєнс Енд Текнолоджі
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Хоговенс Сталь Б.В., Ресьорч Інстіт'Ют Оф Індастріал Саєнс Енд Текнолоджі filed Critical Хоговенс Сталь Б.В.
Publication of UA48259C2 publication Critical patent/UA48259C2/uk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/04Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths into open-ended moulds
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/10Supplying or treating molten metal
    • B22D11/11Treating the molten metal
    • B22D11/114Treating the molten metal by using agitating or vibrating means
    • B22D11/115Treating the molten metal by using agitating or vibrating means by using magnetic fields

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Continuous Casting (AREA)
  • Moulding By Coating Moulds (AREA)
  • Casting Devices For Molds (AREA)
  • Engine Equipment That Uses Special Cycles (AREA)
  • Manufacture Of Alloys Or Alloy Compounds (AREA)
  • Encapsulation Of And Coatings For Semiconductor Or Solid State Devices (AREA)
  • Molds, Cores, And Manufacturing Methods Thereof (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до чорної металургії, а саме – до конструкції ливарної машини безперервної дії та способу лиття металу. Ливарна машина безперервної дії для безперервного лиття розплавленої сталі в ливарний сляб, що включає мульду, в яку розплавлений метал заливають через вихідний отвір сопла, з утворенням ванни розплавленого металу, і в якій принаймні частина металу твердне, при цьому ливарна машина безперервної дії оснащена регулюючим магнітним засобом для управління течією розплавленого металу, який впливає на розплавлений метал після його входження в мульду таким чином, щоб структура потоку розплавленого металу в мульді була в основному симетрична відносно принаймні однієї площини симетрії мульди. Винахід забезпечує симетричну циркуляцію теплових потоків металу у мульді, яка впливає на підвищення якості утворюваного ливарного слябу з товщиною від 50 до 250 мм.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до ливарної машини безперервної дії для безперервного відливання розплавленого 2 Мметалу, зокрема, розплавленої сталі, в ливарний сляб, що включає мульду, в яку розплавлений метал заливають через вихідний отвір розливного пристрою, з утворенням ванни розплавленого металу, і в якій принаймні частина металу затвердіває, до мульді, придатної для такої ливарної машини безперервної дії і до способу її функціонування. Ливарна машина безперервної дії, що згадується в даному описі, може являти собою будь-яку з відомих ливарних машин безперервної дії, таку як звичайна ливарна машина для лиття слябів 70 товщиною близько 250мм або ливарна машина для лиття тонких слябів товщиною близько 150мм і менш, наприклад, в діапазоні 50 - 100мм.
Хоч винахід не обмежується ливарними машинами для лиття тонких слябів, саме в таких машинах, в яких висока швидкість входу металу в мульду, виникає проблема нестабільного і/або несиметричного потоку розплавленого металу, який входить в мульду. Частіше за все розплавлений метал заливають в мульду з 79 проміжного ковша через заглибне вхідне сопло, коли розливний пристрій приєднують до проміжного ковша і вводять в мульду. Осьова лінія сопла, як правило, відповідає осьовій лінії мульди.
Ливарна машина безперервної дії такого типу добре відома в даній технології, наприклад, з МО 95/20445.
Мульда і сопло, придатні для такої ливарної машини безперервної дії, відомі з МО 95/20443. Інший варіант сопла відомий з ЕР 0 685 282.
Досвід показав, що розплавлений метал після входу в мульду утворює рециркуляційні потоки різних розмірів і форм. У разі одного вихідного отвору в соплі у вертикальній площині з кожної сторони сопла розвивається рециркуляційний потік: з одного боку - менший, з іншого - більший. Рециркуляційні потоки поширюються до меніска і спричиняють його збурення, яке різне для кожного з двох рециркуляційних потоків. Теплопередача циркулюючим розплавленим металом до ливарного порошку, що спливає на поверхню ванни розплаву, і, отже, с 22 температура ливарного порошку для двох рециркуляційних потоків різна. Таким чином, вплив ливарного Го) порошку на теплопередачу розплавленого металу до стінок, що охолоджуються, нерівномірний. Те ж саме відноситься до мастильної дії ливарного порошку між стінками мульди і металом. Рециркуляційні потоки можуть також привести до залучення ливарного порошку і інших добавок у ванну розплавленого металу. У результаті, крім поверхневих і внутрішніх дефектів, може виникнути температурна нерівномірність тонкого сляба, що о відпивається, а через непередбачуваність положення кожного з рециркуляційних потоків непередбачувано і ою температурний розподіл, що приводить до нерівномірної товщини, іншими словами - дефектам форми сляба, що відливається. с
У сучасному сталеплавильному виробництві, де сталь зазнає гарячого плющення і в деяких випадках Ге) феритового плющення безперервним або полубезперервним способом, не існує можливості (або ця можливість 3о дуже обмежена) корекції форми сляба, що відливається. Тому регулювання форми у виробництві такого типу З являє собою особливу проблему.
Хоч проблема нестабільної і несиметричної течії в мульді описана для процесу лиття тонких слябів, ця проблема виникає також в ливарних машинах для лиття товстих слябів. «
Напрям, в якому робилися пошуки рішення у відомій технології, зводився до зміни форми сопла і його З вихідного отвору. Були внесені численні пропозиції, що стосуються форми вихідного отвору, кута його нахилу до с подовжньої осі сопла і форми дна сопла. Для лиття тонких слябів використовувалася мульда в формі воронки. з» Цей спосіб не привів до задовільного розв'язання вищезазначених проблем, зокрема, не дав рішення для різних умов лиття, пов'язаних з різними марками стали і розмірами продукту, що відливається.
Опис винаходу.
Задачею винаходу є створення ливарної машини безперервної дії за допомогою якої ці проблеми шк усуваються повністю або принаймні частково і яка може також мати інші переваги. Ця задача вирішується за
Ге | допомогою ливарної машини безперервної дії, яка відрізняється тим, що вона оснащена засобом регулювання для контролю і/або управління течією розплавленого металу, що впливає на розплавлений метал після його ді входження в мульду таким чином, щоб структура потоку розплавленого металу в мульді була в основному сл 20 симетричною відносно принаймні однієї площини симетрії мульди.
Винахід виходить з концепції, що бажана симетрія і стабільність важкодосягнені по тій причині, що течія с розплавленого металу і його поведінка в мульді залежать від багатьох чинників, таких як температура і хімічний склад розплавленого металу, нерівності в конфігурації сопла і зміни в процесі його експлуатації через знос і засмічення; градієнти температури вдовж стінок, мульди яка охолоджуються, відхилення в 29 конфігурації мульди. Всі ці чинники впливають на течію в мульді і, оскільки кожний з цих чинників важко
ГФ) передбачити або регулювати, важко також передбачити або регулювати характер течії шляхом вибору форми сопла. о Відповідно до винаходу, запропонований засіб регулювання, який зумовлює симетричну течію, іншими словами, викликають симетричні і в основному ідентичні рециркуляційні потоки в мульді і, зрештою, в 60 нествердженій частині сляба, що відливається, шляхом регулювання або управління течією розплавленого металу після його входження в мульду через сопло.
Відповідно до винаходу, несиметричну або нестабільну поведінку потоку розплавленого металу треба насамперед виправляти не за рахунок вибору форми сопла і його вихідного отвору, а шляхом впливу на сам потік металу в мульді і, зрештою, в нествердженій частині сляба, що відливається. бо Простий, безконтактний і надійний варіант здійснення винаходу відрізняється тим, що засіб регулювання включає принаймні один магнітний гальмовий пристрій, переважно один електромагнітний гальмовий пристрій.
Електромагнітні гальма для здійснення перемішуючої або гальмуючої дії на потік розплавленого металу добре відомі в даній технології і показали себе надійною частиною обладнання. Відомо, наприклад, застосування електромагнітних гальм для перемішування ванни розплавленого металу, як це описанев ЕР 0040 383і1ЕР 0 092 126.
Електромагнітні мішалки використовують для перемішування рідкого металу з стверділими дендритними твердими кристалами, щоб знов локально розплавити ці кристали вдовж довгих осей і отримати стверділі кристали рівноважної форми. Швидкість рідкого металу, що виходить з вихідного отвору впускного сопла, в 10 - 7/0. 7100 раз більше швидкості лиття. Електромагнітні гальма використовують для гальмування потоку рідкого металу, який входить в мульду з такою високою швидкістю, щоб запобігти глибокому проникненню вхідного рідкого металу, таким чином запобігаючи глибокому проникненню небажаних включень. Незважаючи на відому ефективність електромагнітних мішалок або гальм, течія рідкого металу в мульді має незадовільний характер через нестабільність і асиметрію. Ці небажані явища не можуть бути усунені електромагнітними мішалками і /5 Гальмами при їх звичному використанні.
Хоч можливо застосування і статичних магнітних гальм, однак переважно використовують електромагнітні гальма, зокрема, електромагнітні гальма постійного струму або електромагнітні гальма з низькочастотним приводом, що забезпечує можливість отримання більш високої магнітної індукції і дозволяє регулювати магнітну індукцію шляхом зміни струму в індукційних котушках.
Відповідно до винаходу, засіб регулювання, в даному варіанті - за рахунок генерування електромагнітного силового поля, ефективно придушує явище періодичних коливань і асиметричної течії рідкого металу в мульді, внаслідок чого утворюються дуже стабільна поверхня ванни розплаву навіть в умовах високої швидкості лиття - 2.Ом/хв і більш для звичайної ливарної машини безперервної дії і 4.Ом/хв і більш при литті тонких слябів, що приводить до утворення дуже міцної і рівномірної ствердженої кірки металу в мульді. Якщо по якійсь причині в сч ов потоці формується асиметрія, виникає нерівність швидкості поточного металу. Оскільки гальмуючий вплив залежить від швидкості, цей вплив повинен компенсувати асиметрію, загальмовуючи потік з більш високою і) швидкістю. Завдяки цьому засіб регулювання робить рециркуляційні потоки практично рівними і стабільними.
Продуктивність ливарної машини безперервної дії, іншими словами, її економічність, залежить від швидкості лиття і може бути істотно збільшена при використанні винаходу. Ге! зо Вельми ефективний варіант здійснення винаходу відрізняється тим, що магнітний гальмовий пристрій включає два комплекти магнітних гальмівних полюсів, відділених один від одного і працюючих в напрямі, в що) основному перпендикулярному напряму течії розплавленого металу, який входить в мульду через вихідний с отвір.
У Цьому варіанті здійснення основна частина головного потоку може безперешкодно пройти Через простір со між двома комплектами полюсів. Зовнішні дільниці потоку проходять через магнітні гальма і загальмовуються. «Е
Оскільки несиметричність в потоці викликає нерівність швидкості, і оскільки гальмуючий ефект залежить від швидкості розплавленого металу, що проходить через гальмо, гальмо надає вирівнюючий ефект, який запобігає появі несиметричності, а також переборює виникаючу несиметричність. Завдяки простоті конструкції, цей варіант винаходу простий для монтажу і експлуатації. Переважно кожний комплект полюсів має головний розподіл « 70 магнітних полів, перпендикулярний потоку розплавленого металу, який входить в мульду. в с Простий і застосовний в загальному випадку варіант винаходу відрізняється тим, що засіб регулювання розміщують симетрично відносно вихідного отвору розливного пристрою. ;» Засіб регулювання працює вельми ефективно у варіанті здійснення винаходу, який відрізняється тим, що засіб регулювання розташовують в напрямі, в основному перпендикулярному напряму потоку розплавленого Металу, який входить в мульду через вихідний отвір. їх Наступний варіант, який допускає наявність деякої кількості рециркуляційних потоків і течію вдовж бокових стінок мульди, відрізняється тим, що засіб регулювання функціонує в діапазоні між 1/8 і 7/8 ширини мульди. со Цей варіант допускає достатню течію розплавленого металу до меніска з одночасною стабілізацією іншого
ГІ потоку.
Несподівані позитивні ефекти можуть бути отримані у варіанті винаходу, який відрізняється тим, що засіб о регулювання включає розділовий пристрій для розділення потоку металу, який входить в мульду, принаймні на
Ге) два субпотока і для ускладнення течії від одного субпотока до іншого субпотоку, як в паралельній мульді, так і в мульді в формі воронки.
У принципі, засіб регулювання ділить головний потік розплавленого металу на два однакових по величині субпотока, в основному рециркуляційної форми. Несиметричність означає, що один рециркуляційний потік відрізняється по величині від іншого рециркуляційного потоку, при наявності несиметричності розплавлений (Ф, метал повинен пройти через засіб регулювання. Оскільки несиметричне проходження утруднене засобом ка регулювання, рециркуляційні потоки і, отже, течія металу в мульді будуть в основному рівномірними і стабільними. во Переважно, розділовий пристрій включає принаймні один комплект магнітних полюсів, більш переважно набір комплектів: електромагнітних полюсів. У вельми ефективному варіанті розділовий пристрій в 1,5 - 10 раз довше в напрямі лиття, чим в перпендикулярному напрямі, тобто, по ширині мульди.
Переважно, засіб регулювання розташований в основному перпендикулярно потоку розплавленого металу.
Засіб регулювання переважно працює лише вдовж частини самої довгої сторони, тобто, ширини мульди, 65 переважно між 1/8 і 7/8 ширини, при цьому кожний полюс дає головний розподіл напруженості магнітного поля перпендикулярно потоку розплавленого металу, який входить в мульду. Такий засіб регулювання, як магнітне гальмо, завдяки залежності гальмуючого впливу від швидкості, гальмує і вирівнює основний потік і одночасно дозволяє циркулюючому потоку досягати меніска для забезпечення бажаної теплопередачі. Збурюючі рециркуляційні потоки високої швидкості, які виникають у зоні зовнішніх кінців магнітних гальм, проходять
Через гальма і ефективно загальмовуються і придушуються.
Загалом, внаслідок симетричного характеру течії в мульді, швидкість виникаючих рециркуляційних потоків і швидкість у меніска мульди відносно низки в порівнянні з швидкостями, які спостерігаються у відомій технології.
Для додаткового зниження швидкості у меніска інший варіант ливарної машини безперервної дії по винаходу відрізняється тим, що ливарна машина безперервної дії оснащена пристроєм гальмування, що знижує швидкість 7/0 розплавленого металу, що протікає у меніска ванни розплавленого металу в мульді.
У деяких випадках потрібно ще більше зниження швидкості у меніска, головним чином для зменшення збурювання меніска і залучення частинок ливарного порошку в розплавлений метал. У цьому варіанті швидкість у меніска може бути знижена без істотного впливу на вирівнюючий і стабілізуючий ефект засобу регулювання.
Дуже ефективний, надійний і простий в експлуатації пристрій гальмування відрізняється тим, що пристрій /5 гальмування включає принаймні два магнітних гальма, переважно два електромагнітних гальма, розміщених симетрично відносно принаймні однієї площини симетрії мульди і що впливають на потік металу, направлений до меніска розплавленого металу. Рециркуляційні потоки, які виникають в мульді, направлені вгору у коротких стінок мульди. Розміщення пристрою гальмування в цьому місці, де швидкість відносно висока, дає особливо помітний ефект гальмування за допомогою магнітного гальма.
Переважно, місцезнаходження засобу регулювання змінюється в кожній конкретній мульді. У такому варіанті здійснення забезпечується можливість оптимального розміщення засобу регулювання в залежності від мульди і сопла, що використовуються. Можна навіть адаптувати місцезнаходження до тих умов, що змінюються під час лиття технологічно.
Переважно, місцезнаходження пристрою гальмування різне в кожній конкретній мульді. У цьому варіанті сч ов оптимальне положення пристрою гальмування також може бути вибране в залежності від мульди, сопла і о технологічних умов, навіть якщо технологічні умови змінюються.
Винахід також відноситься до мульди, оснащеної засобом регулювання по винаходу і його додатковим варіантам, а також до мульди, придатної для роботи з таким засобом регулювання.
Винахід також відноситься до способу лиття стали з використанням ливарної машини безперервної дії по Ге! зо винаходу і його варіантам.
У переважному варіанті цей спосіб відрізняється тим, що характер функціонування і/або місцезнаходження о засобу регулювання і/або пристрої гальмування вибирають в залежності від температури розплавленого металу су в області меніска.
Наступний варіант відрізняється тим, що параметри роботи і/або місцезнаходження засобу регулювання і/або со з5 пристрої гальмування вибирають в залежності від характеристик потоку, що йде з сопла в мульду. «г
Опис прикладів і малюнків.
Задача і інші переваги даного винаходу будуть проілюстровані далі за допомогою опису різних варіантів його здійснення і результатів випробувань, які не є обмежувальними і приводяться з посиланнями на відповідні малюнки. У таблицях Мосер означає середню швидкість, виміряну у меніска. «
На всіх малюнках однакові цифри означають однакові об'єкти або об'єкти з відповідними функціями. На всіх пт») с малюнках пунктирні лінії і стрілки в них означають напрям потоку розплавленого металу.
Малюнки показують результати дослідів, що проводяться на водяній моделі мульди, де вода служила ;» моделлю розплавленого металу. У даній технології відомо, що таке моделювання дає дуже хороше уявлення про дійсну поведінку розплавленої сталі в мульді. Водяна модель, показана на фіг.1 - 6, має прямокутний поперечний перетин шириною 1500мм і завтовшки 100мм. їх Фіг1 показує структуру потоку в пристрої який застосовувався раніше. Потік володіє великою несиметричністю. Виміряні швидкості приведені в наступній таблиці. (ее) ю о мм ліворуч праворуч п вт іЧе) й .
Фіг.2 показує структуру потоку у випадку, коли мульда оснащена засобом регулювання, де засіб регулювання являє собою, наприклад, магнітне гальмо, що моделюється обмежувачем сітчастого типу. Буквою А позначено відстань між вихідним отвором впускного сопла і засобом регулювання. Частина води проходить з гальмуванням через засіб регулювання, а частина відхиляється вгору і забезпечує бажаний потік тепла до поверхні ванни. У (Ф) кінці засобу регулювання виникають невеликі рециркуляційні потоки, які ефективно загальмовуються засобом г) регулювання.
Результати, приведеш в наступній таблиці, показують, що було отримане значне поліпшення симетричності. 5 "мм ліворуч праворуч
Мй
Фіг.3 показує структуру потоку, отриману в іншому варіанті здійснення винаходу. Магнітні гальма включають два комплекти полюсів, відділених один від одного в напрямі, в основному перпендикулярному напряму течії розплавленого металу. Центральна частина потоку проходить гальмо безперешкодно. Бокова частина, яка зумовлює рециркуляцію, загальмовується і вирівнюється, що приводить до симетричної конфігурації і відносно низької швидкості рециркуляційних потоків. Результати вимірювань приведені в наступній таблиці. "мм ліворуч праворуч, 7 оо! лові
Фіг. 4 показує наступний варіант, в якому засіб регулювання включає розділовий пристрій, що являє собою вертикально розташоване магнітне гальмо, що моделюється обмежувачем сітчастого типу, який діє як перешкода. 12 Несподівано цей варіант виявився дуже ефективним. Функціонування відбувається таким чином: засіб регулювання розщеплює головний потік на два субпотока. У кожному субпотоці утворюється рециркуляція.
Оскільки головний потік був розщеплений на два симетричних рециркуляційних потоки, нестабільність і асиметрія запобігаються за рахунок гальмуючої дії засобу регулювання. Розщеплюючий ефект ініціює рециркуляційні потоки, які перешкоджають глибокому проникненню головного потоку у ванну, яке викликає введення небажаних включень глибоко у ванну, де вони можуть бути залучені в затверділий метал, наприклад, сталь. Таке залучення включень може привести до серйозних дефектів в кінцевому продукті.
Виявилося, що цей варіант винаходу при функціонуванні порівняно нечутливий до місцезнаходження засобу регулювання відносно впускного сопла в будь-якому напрямі. Це також сприяє високій ефективності даного варіанту. с
Отримані результати приведені в наступній таблиці. Ге) "мм ліворуч праворуч,
Ф
Зо ю
Додаткове поліпшення може бути отримане у варіанті винаходу, представленому на Фіг. 5, де показаний с пристрій гальмування для зниження швидкості течії води у меніска ванни. Як видно з фіг.4, швидкість у со поверхні відносно висока. Така висока швидкість може викликати збурення меніска, що веде до захвата частинок
Зо ливарного порошку, як у разі стальної ванни. У варіанті по фіг.5 швидкість у поверхні ванни може бути знижена « до безпечних величин без ризику затвердження меніска. Результати вимірювань приведені в наступній таблиці. с іворуч праворуч їх н- - Несподіваний ефект варіанту по фіг.4 може бути продемонстрований за допомогою результатів, отриманих у є» варіанті по фіг.б. На фіг.б працює тільки одне гальмо варіанту, показаного на фіг.5, що приводить до великої відмінності умов між лівою стороною і правою стороною мульди. Незважаючи на це сильне збурення, два рециркуляційних потоки циркулюють симетрично відносно площини симетрії, що проходить через осьову лінію т» сопла і мульди. Швидкості, виміряні у поверхні ванни, приведені в наступній таблиці. со ю "мм ліворуч праворуч с 20
Ге) Фіг.7 показує інший варіант винаходу, в цьому випадку застосований до роздвоєного сопла і мульді в формі воронки. Швидкість лиття була збільшена до 8м/хв. Для кожного з двох головних потоків, що виходять з сопла, встановлене магнітне гальмо, що моделюється засобом регулювання сітчастого типу. Шляхом вибору кута засобу регулювання відносно напряму головного потоку може бути вибрана відносна величина направленого вгору і направленого вниз компонентів потоку. Крім того, регулювання потоку можливе за рахунок вибору
Ф, гальмуючого впливу магнітного гальма. Ця характеристика даного варіанту винаходу вимірюється шляхом ко вимірювання висоти хвилі меніска. Значення висоти хвилі рівні для лівої сторони і правої сторони і можуть становити всього лише Змм.

Claims (12)

Формула винаходу
1. Ливарна машина безперервної дії для безперервного відливання лиття металу, зокрема розплавленої 65 сталі, в ливарний сляб, що включає мульду з довгими сторонами і короткими сторонами, в яку розплавлений метал заливають Через вихідний отвір розливного пристрою, з утворенням ванни розплавленого металу, в якій принаймні частина металу твердне, а також що включає принаймні один магнітний гальмовий пристрій, який містить на одній з довгих сторін мульди магнітні гальмові полюси у вигляді комплекту, працюючого в напрямі, в основному перпендикулярному напряму течії розплавленого металу, вхідної в мульду через вихідний отвір, яка відрізняється тим, що магнітний гальмовий пристрій (пристрої) розміщують таким чином, що він надає гальмуючий вплив на компоненти потоку розплавленого металу всередині мульди, які відхиляються від структури потоку розплавленого металу в мульді, що є в основному симетричною відносно площини симетрії мульди, поперечній до її довгих сторін, без істотного гальмування компонентів потоку з симетричною структурою. 70
2. Ливарна машина безперервної дії по п. 1, яка відрізняється тим, що магнітний гальмовий пристрій являє собою електромагнітний гальмовий пристрій.
3. Ливарна машина безперервної дії по п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що магнітний гальмовий пристрій включає два комплекти магнітних гальмових полюсів, відділених один від одного і розміщених симетрично відносно вихідного отвору розливного пристрою.
4. Ливарна машина безперервної дії по будь-якому з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що магнітний гальмовий пристрій розміщений в напрямі, в основному перпендикулярному напрямі течії розплавленого металу, яка входить в мульду через вихідний отвір.
5. Ливарна машина безперервної дії по будь-якому з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що магнітний гальмовий пристрій функціонує в діапазоні 1/8 - 7/8 ширини мульди.
6. Ливарна машина безперервної дії по будь-якому з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що магнітний гальмовий пристрій розміщений вдовж напряму течії розплавленого металу, який входить в мульду, таким чином діючи як розділовий пристрій для розділення потоку металу, який входить в мульду, на два субпотоки і для ускладнення течії від одного субпотоку до іншого субпотоку.
7. Ливарна машина безперервної дії по будь-якому з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що вона сч ов додатково оснащена гальмовим пристроєм для зниження швидкості розплавленого металу, що проходить поблизу меніска ванни розплавленого металу в мульді. і)
8. Ливарна машина безперервної дії по п. 7, яка відрізняється тим, що гальмовий пристрій включає принаймні два магнітних гальма, переважно два електромагнітних гальма, розташованих симетрично відносно принаймні однієї площини симетрії мульди і що впливають на потік металу, направлений до меніска Ге! зо розплавленого металу.
9. Ливарна машина безперервної дії по будь-якому з п. 7 або 8, яка відрізняється тим, що гальмовий о пристрій встановлений з можливістю зміни його положення відносно мульди. с
10. Ливарна машина безперервної дії по будь-якому з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що магнітний гальмовий пристрій встановлений з можливістю зміни його положення відносно мульди. со
11. Спосіб лиття металу, такого як сталь, в якому використовують ливарну машину безперервної дії по «Е будь-якому з пп. 1-10.
12. Спосіб по п. 11, який відрізняється тим, що функціонування і/або розташування магнітного гальмового пристрою вибирають в залежності від температури розплавленого металу в області меніска. « - с ;» щ» (ее) іме) с 50 3е) Ф) іме) 60 б5
UA99042113A 1996-09-19 1997-09-18 Ливарна машина безперервної дії і спосіб лиття металу UA48259C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP96202615A EP0832704A1 (en) 1996-09-19 1996-09-19 Continuous casting machine
PCT/NL1997/000525 WO1998012008A1 (en) 1996-09-19 1997-09-18 Continuous casting machine

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA48259C2 true UA48259C2 (uk) 2002-08-15

Family

ID=8224402

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99042113A UA48259C2 (uk) 1996-09-19 1997-09-18 Ливарна машина безперервної дії і спосіб лиття металу

Country Status (21)

Country Link
US (1) US6460606B2 (uk)
EP (2) EP0832704A1 (uk)
JP (1) JP3262280B2 (uk)
KR (1) KR100352535B1 (uk)
CN (1) CN1067611C (uk)
AT (1) ATE193666T1 (uk)
AU (1) AU711675B2 (uk)
BR (1) BR9712055A (uk)
CA (1) CA2266085C (uk)
CZ (1) CZ295647B6 (uk)
DE (1) DE69702268T2 (uk)
ES (1) ES2149003T3 (uk)
MY (1) MY119334A (uk)
PL (1) PL184554B1 (uk)
RU (1) RU2196021C2 (uk)
SK (1) SK285860B6 (uk)
TR (1) TR199900632T2 (uk)
TW (1) TW477721B (uk)
UA (1) UA48259C2 (uk)
WO (1) WO1998012008A1 (uk)
ZA (1) ZA978464B (uk)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102009029889A1 (de) * 2008-07-15 2010-02-18 Sms Siemag Ag Elektromagnetische Bremseinrichtung an Stranggießkokillen
EP2181785A1 (de) * 2008-11-04 2010-05-05 Umicore AG & Co. KG Vorrichtung und Verfahren zur Granulierung einer Metallschmelze
DE102009056001A1 (de) 2009-08-28 2011-03-03 Sms Siemag Ag Verfahren zum Gießen von flüssigen Metallen
AT508790B1 (de) * 2009-09-23 2013-11-15 Siemens Vai Metals Tech Gmbh Verfahren und vorrichtung zum vergiessen von metallischer schmelze zu stranggegossenen vorprodukten in einer stranggiessmaschine
IT1401311B1 (it) 2010-08-05 2013-07-18 Danieli Off Mecc Processo e apparato per il controllo dei flussi di metallo liquido in un cristallizzatore per colate continue di bramme sottili
JP6347864B1 (ja) * 2017-03-24 2018-06-27 日新製鋼株式会社 オーステナイト系ステンレス鋼スラブの製造方法
CN107774971A (zh) * 2017-10-20 2018-03-09 东北大学 一种借助电磁装置控制金属液流动的连铸中间包

Family Cites Families (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE436251B (sv) 1980-05-19 1984-11-26 Asea Ab Sett och anordning for omrorning av de icke stelnade partierna av en gjutstreng
SE8202431L (sv) 1982-04-19 1983-10-20 Asea Ab Omroring i gjutstreng
JPS62130752A (ja) * 1985-12-04 1987-06-13 Kawasaki Steel Corp ブル−ムもしくはビレツトの連続鋳造方法
JPS63154246A (ja) * 1986-12-18 1988-06-27 Kawasaki Steel Corp 静磁場を用いる鋼の連続鋳造方法
JPH01289543A (ja) * 1987-12-29 1989-11-21 Nkk Corp 鋼の連続鋳造方法
KR930002836B1 (ko) 1989-04-27 1993-04-10 가와사끼 세이데쓰 가부시까가이샤 정자장을 이용한 강철의 연속 주조방법
JPH03275256A (ja) * 1990-03-22 1991-12-05 Kawasaki Steel Corp 連続鋳造鋳型内における溶鋼の偏流制御方法
JPH03294053A (ja) * 1990-04-11 1991-12-25 Kawasaki Steel Corp 連続鋳造鋳型内における溶鋼の偏流制御方法
JPH0484650A (ja) 1990-07-27 1992-03-17 Kawasaki Steel Corp 連続鋳造鋳型内における溶鋼の偏流抑制方法
JP2611594B2 (ja) * 1990-12-26 1997-05-21 日本鋼管株式会社 鋼のスラブ用鋳片の製造方法
JP2720611B2 (ja) * 1991-03-12 1998-03-04 日本鋼管株式会社 鋼の連続鋳造方法
JP2990555B2 (ja) * 1992-04-08 1999-12-13 新日本製鐵株式会社 連続鋳造方法
JPH06182517A (ja) * 1992-12-18 1994-07-05 Nippon Steel Corp 溶融金属の流動制御装置
JPH06285605A (ja) * 1993-04-07 1994-10-11 Nippon Steel Corp 連続鋳造における鋳型内溶鋼流動制御方法
JP2921352B2 (ja) * 1993-07-22 1999-07-19 住友金属工業株式会社 連続鋳造機の吐出流制御方法
DE4403049C1 (de) 1994-01-28 1995-09-07 Mannesmann Ag Stranggießanlage und Verfahren zur Erzeugung von Dünnbrammen
DE4403050C1 (de) 1994-01-28 1995-09-28 Mannesmann Ag Stranggießkokille zum Führen von Strängen
JPH07266010A (ja) * 1994-03-29 1995-10-17 Kawasaki Steel Corp 連続鋳造鋳型内での溶融金属の偏流防止方法
JP3399627B2 (ja) 1994-04-25 2003-04-21 新日本製鐵株式会社 直流磁界による鋳型内溶鋼の流動制御方法
IT1267242B1 (it) 1994-05-30 1997-01-28 Danieli Off Mecc Scaricatore per bramme sottili
JP3316108B2 (ja) 1994-07-14 2002-08-19 川崎製鉄株式会社 鋼の連続鋳造方法
JPH08187557A (ja) 1994-12-28 1996-07-23 Nkk Corp 電磁場を用いた鋼の連続鋳造方法
JP3294053B2 (ja) 1995-05-19 2002-06-17 株式会社富士通ゼネラル ディスプレイ装置
JP3275256B2 (ja) 1998-08-05 2002-04-15 株式会社第一工芸 指輪の組み付け方法

Also Published As

Publication number Publication date
SK37799A3 (en) 2000-02-14
DE69702268D1 (de) 2000-07-13
AU711675B2 (en) 1999-10-21
CZ87899A3 (cs) 1999-10-13
US6460606B2 (en) 2002-10-08
CA2266085A1 (en) 1998-03-26
SK285860B6 (sk) 2007-10-04
DE69702268T2 (de) 2000-12-21
AU4225097A (en) 1998-04-14
CA2266085C (en) 2009-01-13
RU2196021C2 (ru) 2003-01-10
EP0930946A1 (en) 1999-07-28
ES2149003T3 (es) 2000-10-16
BR9712055A (pt) 1999-08-24
CN1067611C (zh) 2001-06-27
ZA978464B (en) 1998-06-15
CN1230909A (zh) 1999-10-06
KR20000036232A (ko) 2000-06-26
WO1998012008A1 (en) 1998-03-26
PL332235A1 (en) 1999-08-30
ATE193666T1 (de) 2000-06-15
TW477721B (en) 2002-03-01
EP0832704A1 (en) 1998-04-01
JP3262280B2 (ja) 2002-03-04
TR199900632T2 (xx) 1999-07-21
CZ295647B6 (cs) 2005-09-14
MY119334A (en) 2005-05-31
EP0930946B1 (en) 2000-06-07
KR100352535B1 (ko) 2002-09-12
US20010050159A1 (en) 2001-12-13
PL184554B1 (pl) 2002-11-29
JP2000504999A (ja) 2000-04-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5381857A (en) Apparatus and method for continuous casting
US5673857A (en) Discharge nozzle for continuous casting
UA48259C2 (uk) Ливарна машина безперервної дії і спосіб лиття металу
CZ284394B6 (cs) Způsob a zařízení pro regulování hladiny tekutého kovu ve formě pro kontinuální lití kovů
JP2765791B2 (ja) 連続鋳造中の鋼種変更鋳造方法
US6557623B2 (en) Production method for continuous casting cast billet
WO2015110984A1 (en) Method and appartus to maintain a homogenized melt and controlled fields of a molten metal
US4220191A (en) Method of continuously casting steel
JP3583955B2 (ja) 連続鋳造方法
JP2008254050A (ja) 連続鋳造鋳片の製造方法
JP2019030892A (ja) 鋼の連続鋳造方法
JP3257546B2 (ja) 鋼の連続鋳造方法
JP2841429B2 (ja) 鋼の連続鋳造方法
JP7068628B2 (ja) 鋳造方法
RU2218235C2 (ru) Способ непрерывной разливки стали
JPS6153144B2 (uk)
JP2695455B2 (ja) 連鋳用鋳型への注湯方法
JPS5717355A (en) Method for electromagnetic stirring of molten sheet within mold in slab continuous casting
GB2098114A (en) Adjusting the mould dimension during continuous casting
JPH1015648A (ja) 鋼の連続鋳造方法
JP2002126856A (ja) 連続鋳造方法と鋳片
JPH0263654A (ja) スラブの連続鋳造方法
JPH04253553A (ja) 電磁扁平給湯時の操業方法