UA45488C2 - Пристрій для уведення невеликої кількості ртуті у флуоресцентні лампи та спосіб уведення ртуті у флуоресцентні лампи - Google Patents

Пристрій для уведення невеликої кількості ртуті у флуоресцентні лампи та спосіб уведення ртуті у флуоресцентні лампи Download PDF

Info

Publication number
UA45488C2
UA45488C2 UA99116026A UA99116026A UA45488C2 UA 45488 C2 UA45488 C2 UA 45488C2 UA 99116026 A UA99116026 A UA 99116026A UA 99116026 A UA99116026 A UA 99116026A UA 45488 C2 UA45488 C2 UA 45488C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
mercury
introducing
lamp
metal
compound capable
Prior art date
Application number
UA99116026A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Стефано Паоло Джорджі
Стефано Паоло Джорджи
Маріо Боргі
Original Assignee
Саес Геттерс С.П.А.
Саэс Геттерс С.П.А.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=11377194&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA45488(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Саес Геттерс С.П.А., Саэс Геттерс С.П.А. filed Critical Саес Геттерс С.П.А.
Publication of UA45488C2 publication Critical patent/UA45488C2/uk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J9/00Apparatus or processes specially adapted for the manufacture, installation, removal, maintenance of electric discharge tubes, discharge lamps, or parts thereof; Recovery of material from discharge tubes or lamps
    • H01J9/38Exhausting, degassing, filling, or cleaning vessels
    • H01J9/395Filling vessels

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Manufacture Of Electron Tubes, Discharge Lamp Vessels, Lead-In Wires, And The Like (AREA)
  • Discharge Lamp (AREA)
  • Vessels And Coating Films For Discharge Lamps (AREA)
  • Luminescent Compositions (AREA)

Abstract

Пристрій для уведення невеликої кількості ртуті у флуоресцентні лампи створений з металевого контейнера, що здатний вміщати порошки одної чи більше сполук загальної формули TixZryHgz, але не є герметизованим, щоб дозволити вихід пари, отриманої розкладанням таких сполук ртуті. Розкрито деякі можливі геометричні форми пристрою, а також деякі можливі способи його розташування в лампі. Розкрито спосіб уведення ртуті у лампу за допомогою пристрою.

Description

Опис винаходу
Цей винахід стосується пристрою для уведення невеликої кількості ртуті у флуоресцентні лампи та способу 2 уведення ртуті у флуоресцентні лампи.
Відомо, що флуоресцентні лампи потребують для своєї роботи невелику кількість ртуті. В результаті розвитку техніки та зростання вимог міжнародних стандартів до промислового використання саме таких потенційно небезпечних речовин, як ртуть, максимальну кількість цього елементу для використання у лампах зменшено в останні роки з 20 - ЗОмг на лампу до Змг, і зараз деякі виробники стверджують, що можуть дозувати 70 навіть менші кількості ртуті.
Багато з відомих способів дозування ртуті не здатні задовольнити ці вимоги.
Наприклад, об'ємне дозування ртуті в лампи у вигляді крапель рідини чистого елементу зараз практично не використовують, бо крапля ртуті масою 1мг має об'єм приблизно 0,07мкл, отже об'ємне дозування такої малої кількості елементу є надзвичайно складним, а відтворюваність маси елементу при дозуванні дуже низька. Мало 72 того, дозування рідкої ртуті безпосередньо в лампи призводить до забруднення робочого середовища внаслідок високого тиску пари цього елементу.
Інші способи стосуються, уведення ртуті в лампи у вигляді чистого елементу в маленьких скляних капсулах, як це розкрито, наприклад, в патентах США 3794402, 4182971 та 4278908, або у маленьких металевих капсулах, як розкрито, наприклад, в патентах США 3764842, 4056750, 4282455, 4542319, 4754193 та 4823047. Однак, використання цих маленьких капсул, не розв'язує вищезгаданих проблем точного та відтворюваного дозування малої кількості рідкої ртуті.
У патенті США 4808136 та патентній заявці ЕР 568317 розкрито використання гранул чи маленьких кульок з пористого матеріалу, просоченого ртуттю, яка вивільняється нагріванням після герметизації лампи. Однак, ці способи також потребують складних операцій насичення гранул ртуттю, а кількість ртуті, що вивільняється, с 29 погано відтворюється. До того ж, ці способи не вирішують проблеми забруднення робочого середовища парою Го) ртуті.
У опублікованій патентній заявці ЕР 91297 розкрито пристрій для вивільнення ртуті, який має форму повністю закритого металічного контейнера, заповненого сумішшю ТізНа чи 7213На та порошків міді чи нікелю.
Згідно з цим документом додані до сполуки, здатної вивільняти ртуть, Мі чи Си сприяють плавленню системи, со через що за кілька секунд вивільняється майже вся ртуть. Контейнер закрито тонким сталевим, нікелевим чи с мідним тонким листом, який під час активації руйнується під тиском пари ртуті, що утворюється в контейнері.
Цей пристрій не повністю вирішує проблему уведення ртуті у флуоресцентні лампи, оскільки вивільнення ртуті З відбувається миттєво, через що можливе часткове пошкодження трубки лампи, а до того ж виготовлення ю контейнера значно ускладнюється через те, що необхідно зварювати невеликі металеві деталі.
Зо Найближчим аналогом, якого вибрано як прототип цього винаходу, є пристрій для уведення невеликої М кількості ртуті у флуоресцентні лампи, який містить порошки сполуки, здатної вивільняти ртуть, і яку вибрано з інтерметалічних сполук Ту2уНа;, де вміст х та у становить від 0 до 13, сума (х Ж у) становить від З до 13, а 27 є 1 чи 2, (патент США 3657589 на ім'я цього заявника). «
Дозування невеликої кількості ртуті з використанням цих сполук є значно простішим внаслідок можливості, З 70 наприклад, наносити порошки сполук на металеву стрічку, а регулюючи товщину та ширину нанесеного шару, с можна отримати попередньо визначений вміст ртуті вздовж стрічки у міліграмах на сантиметр стрічки.
Із» Використання сполуки ТізНа, яку виробляє та продає цей заявник під фірмовим найменуванням 51505, має певні переваги, зокрема, сполуку 51505 продають у вигляді порошку, спресованого у кільцевих контейнерах, або у вигляді гранул чи таблеток з порошку під товарним знаком ЗТАНОЗОВВУ, або у вигляді нанесених на металеву їз що стрічку порошків під товарним знаком ЗЕМЕОІВУ, Після уведення сполуки в лампу, наприклад, у вигляді покритої порошком стрічки, ртуть вивільняється під час нагрівання сполуки до температури, вищої за 5507С, у о так званій операції "активації". Теплова обробка можлива за допомогою, наприклад, високочастотного їз опромінювання стрічки зі сполукою зовні лампи. Однак, операція активації з використанням таких сполук забезпечує тільки 30 - 4095 вивільненої ртуті від її загальної кількості. Отже, фактично необхідно уводити в (о) лампу (у вигляді вищезгаданих сполук) такої кількості ртуті, яка приблизно у 2-3 рази перевищує кількість, со необхідну для роботи лампи. Надлишок ртуті залишається у відпрацьованих лампах, вірогідно призводячи до проблем з відходами.
Спосіб уведення ртуті у флуоресцентні лампи загально відомий, а спосіб з використанням інтерметалічних вв сполук ТХаунНа, визначено в патенті США Мо3657589.
Зазначений спосіб полягає в тому, що в трубку лампи уводять сполуку, здатну вивільняти ртуть, лампу (Ф) герметизують і зовні лампи нагрівають сполуку, здатну вивільняти ртуть. Наслідком нагрівання сполуки, здатної г виділяти ртуть, за відповідної температури (для ТізНа чи 213На доцільно 550 - 9507С) є вивільнення ртуті.
Цей винахід виходить з проблеми створення пристрою для уведення невеликої кількості ртуті у во флуоресцентні лампи та способу уведення ртуті у флуоресцентні лампи, які забезпечували б точне та відтворюване введення невеликої кількості ртуті у флуоресцентні лампи без використання додаткових компонентів.
Вищевизначена проблема вирішена пристроєм для уведення невеликої кількості ртуті у флуоресцентні лампи, який містить порошки сполуки, здатної вивільняти ртуть, і яку вибрано з інтерметалічних сполук ве Ттхауна;, де вміст х та у становить від О до 13, сума (х т у) становить від З до 13, а 7 є 1 чи 2, і який згідно з винаходом має форму металевого контейнера, неповністю закритого, але такого, що утримує частинки порошку зазначеної сполуки, здатної вивільняти ртуть.
Контейнер пристрою згідно з винаходом може мати будь-яку форму, що здатна утримувати частинки порошку сполуки Т«2уНа,, і не є повністю закритим, маючи щонайменше на частині своєї поверхні мікроотвори чи щілини для виходу ртуті.
Металевий контейнер можна виготовляти зі сталі, нікелю чи нікельованого заліза, а товщину стінок контейнера утримувати в межах 50 - ЗООмкм.
Металевий контейнер може також складатись з двох чи більше металевих частин, поєднаних точковим зварюванням, і мати отвори у вигляді мікроотворів між двома точками зварювання. 70 Обсяг винаходу охоплює і таку конструкцію металевого контейнера, яку утворено із фальцьованого металевого листа з отворами у вигляді зазорів вздовж ліній згинання або між двома кінцевими частинами, металевого листа, фальцьованого так, що вони перекривають одна одну або розташовуються зустрічне.
Доцільно металевий контейнер виготовляти з безперервного "дроту" невизначеної довжини і незмінного перерізу. Для використання такого "дроту" у конкретних лампах достатньо брати його відрізок потрібної довжини.
Відрізок "дроту, можна з'єднати щонайменше двома зварними точками з металевою опорою електроду флуоресцентної лампи таким чином, що утворюється замкнене металеве коло.
Як було зазначено вище, сполуки Тіх2УуНа, У разі використання у відомих пристроях у вигляді гранул з порошку у відкритому контейнері, чи у вигляді порошку, нанесеного на стрічку, вивільняють під час активації не більше 40905 ртуті від її вмісту в сполуці. Але, якщо ці сполуки використовують без додатків у пристроях згідно з винаходом, то під час активації вивільняється щонайменше 8095 ртуті від її загальної кількості.
Завдяки винаходу можливо вводити у лампи меншу кількість ртуті у порівнянні з відомими пристроями, що містять сполуки Тіх2уНо;, тобто практично таку кількість, що дійсно потрібна.
Проблема також вирішена способом уведення ртуті у флуоресцентні лампи, згідно з яким в трубку лампи уводять сполуку, здатну вивільняти ртуть, лампу герметизують і зовні лампи нагрівають сполуку, здатну с г5 Вивільняти ртуть, викликаючи таким чином вивільнення ртуті, і в якому сполуку, здатну вивільняти ртуть, уводять у вигляді пристрою, що має форму металевого контейнера, неповністю закритого, але такого, що і) утримує частинки порошку сполуки, здатної вивільняти ртуть, а сполуку, здатну вивільняти ртуть, вибрано з інтерметалічних сполук Ткауне;, де вміст х та у становить від 0 до 13, сума (х ж у) становить від З до 13, атгє1чиг. со зо Спосіб згідно з винаходом можливо здійснити, закріплюючи пристрій для уведення ртуті на одній з опор щонайменше одного з катодів лампи, на одній з опор щонайменше одного з катодних екранів, або на со щонайменше одному з катодних екранів. «Е
Пристрій згідно з винаходом можливо уводити в лампу, як один з катодів лампи.
Спосіб також може бути здійснено, розміщуючи пристрій для уведення невеликої кількості ртуті у частині о трубки, через яку лампу вакуумують і заповнюють газами, а після нагрівання відокремлюючи зазначену частину «г трубки разом з зазначеним пристроєм від трубки.
Далі винахід описано з посиланнями на креслення, на яких:
Фіг.1, 2 та З - деякі приклади виконання згідно з винаходом пристрою для уведення невеликої кількості ртуті у флуоресцентні лампи; «
Фіг.4 та 5 - два можливі способи монтування пристрою згідно з винаходом всередині лампи; з с Фіг.6 - ще один спосіб монтування пристрою згідно з винаходом, де пристрій цього разу слугує катодом лампи; з Фіг.7 - ще один приклад здійснення способу з використанням пристрою згідно з винаходом, де відображено певні операції способу.
Матеріалом для вивільнення ртуті є сполука чи суміш сполук загальної формули Ті Х2УуНа;, розкритих. у їх вищезгаданому патенті США 3657589, і в якому описано спосіб виготовлення та властивості таких сполук. Опис цього винаходу визнано за краще побудувати на використанні вищезгадуваної сполуки ТізНо, яку заявник о виробляє та продає під фірмовим найменуванням 51505. Сполуки, здатні вивільняти ртуть, переважно їх використовують як порошки з розміром частинок меншим за 150мкм.
Пристрій може містити сполуку, здатну вивільняти ртуть, саму по собі чи в суміші з іншими матеріалами, що со вірогідно мають різні функціональні можливості. Наприклад, можливо застосовувати суміш сполуки, здатної с вивільняти ртуть, та газопоглинаючий сплав з метою знешкодження слідів шкідливих для роботи лампи газів, як-то оксиди карбону, водяна пара, кисень або гідроген, добре відомими фахівцям способами. Серед цих сплавів можна згадати сплав з масовими частками 727 8495 та АТ 1695, який виробляє та продає заявник під товарним
Знаком ЗМ019. сплав з масовими частками 7т 76,695 та Ре 23,495, який виробляє та продає заявник під товарним знаком ЗНОВтм, а також сплав з масовими частками 7г 7095, М 24,695 та Ре 5,495, який виробляє та продає о заявник під товарним знаком 51707 тм, До сполуки, здатної вивільняти ртуть, можливо також додати один з їмо) вищезгаданих промоторних сплавів на основі міді. В цьому випадку використання таких сплавів для досягнення необхідного виходу ртуті під час операції активації не потрібне, бо його забезпечує пристрій згідно з бо винаходом, який містить тільки сполуку, здатну вивільняти ртуть, але, за однакового виходу, промоторні сплави можуть зменшувати час вивільнення ртуті. Інша мета, якої можна досягти додаванням іншого компоненту до сполуки, здатної вивільняти ртуть, полягає у зменшенні вмісту такої сполуки у пристрої, наприклад, вміст сполуки, здатної вивільняти ртуть, та іншого компонента у суміші 1:11 за об'ємом, коли загальний об'єм залишається незмінним, зменшує наполовину кількість ртуті у міліграмах. Завдяки цьому можливо виготовляти 65 пристрої з надзвичайно малим вмістом ртуті, навіть менш за мг, і не проектувати дуже малих за розміром пристроїв, які можуть викликати виробничі проблеми. За потреби малого вмісту ртуті у пристрої, але без іншого активного компоненту, як-то вищезгаданих газопоглинаючих та промоторних сплавів, існує також можливість додавати до сполуки, здатної вивільняти ртуть, таку неактивну сполуку, як оксид алюмінію, оксид силіцію, тощо. Компоненти, що їх додають до сполуки, здатної вивільняти ртуть, також переважно використовують у вигляді порошків з розміром частинок меншим за 150мкм. Співвідношення мас сполуки, здатної вивільняти ртуть, та одного чи більше інших компонентів, які можна використати у пристрої згідно з винаходом, не має значення, якщо пристрій містить потрібну кількість ртуті.
Контейнер можна виготовити з будь-якого металу. З огляду на вартість, технологічність та низьке виділення газів при високій температурі краще використовувати сталі, нікель чи нікельоване залізо. Металевий лист, з 7/0 якого виготовлено контейнер, має, звичайно, товщину 50 - ЗООмкм.
Пристрій згідно з винаходом може мати будь-яку форму за умови, що контейнер утримує порошки сполуки, здатної вивільняти ртуть, і має отвори, менші за розмір частинок порошку, які дозволяють вихід ртутної пари.
Ці отвори можуть мати розмір мікроотворів на щонайменше частині поверхні контейнера, форму щілин між двома чи більше металевими деталями, поєднаними точковим зварюванням з утворенням контейнера, і нарешті, /5 У випадку, коли контейнер утворено фальцюванням металевого листа, отвори можуть мати вигляд зазорів вздовж ліній згинання або між двома кінцевими частинами металевого листа, фальцьованого так, що вони перекривають одна одну або розташовуються зустрічно.
Деякі з можливих втілень винаходу наведено на фіг.1 - 3.
На фіг.1 зображено загальний вигляд з виривом пристрою 10, в якому контейнер 11 утворено з двох 2о металевих деталей 12 та 13, поєднаних точковим зварюванням у точках 14, 14". Всередині контейнера 11 знаходиться сполука 15, здатна вивільняти ртуть. Між двома послідовними точками зварювання залишено кілька щілин 16 (показано тільки одну), через які ртуть виділяється під час операції активації. До того ж, пристрій може також мати хвостовик 17 для закріплення його на внутрішній частині лампи.
На фіг.2 зображено інший можливий варіант пристрою згідно з винаходом, позначений цифрою 20. Пристрій сч ов 29 отримано фальцюванням металевого листа 21, в середній частині якого утворено заглиблення 22 для порошку сполуки, здатної вивільняти ртуть, а дві кінцеві частини 23 та 24 листа 21 складено в напрямку і) середньої лінії з частковим перекриванням. У фальцьованому таким чином листі утворюються зазори 25 та 25, що простягаються вздовж ліній згинання кінцевих частин 23 та 24, а також щілина 26 в зоні перекривання кінцевих частин 23 та 24. со зо У кращому втіленні винаходу пристрій має подовжену форму з двома подібними лінійними розмірами та третім більшим розміром. Пристрій може мати будь-яку форму перерізу, наприклад, круглу, еліптичну, со квадратну, прямокутну чи трапецієподібну. Пристрій такого типу показано на фіг.3, де власне пристрій 30 «г містить порошок 31 сполуки, здатної вивільняти ртуть, можливо у суміші з порошками інших матеріалів, який знаходиться у контейнері 32, що має в основному трапецієподібну форму перерізу. Контейнер утворено з о металевої стрічки 33, дві бічні частини 34, 34" якої зігнуто на паралельних лініях так, що між ними «Е залишається тонка щілина 35. Контейнер такої форми ефективно утримує порошок і дозволяє парі ртуті, що утворюється під час активації, виходити крізь щілину 35. Такий пристрій, навіть відмінної від трапецієподібної форми, можливо отримати з так званого безперервного "дроту невизначеної довжини та з таким же поперчним перерізом, який має цей пристрій, нарізанням відрізків "дроту" потрібної довжини. «
Безперервний "дріт" легко отримати відомими фахівцям способами пропускання безперервної металевої стрічки пт) с невизначеної довжини через відповідно розташовані формуючі ролики та забезпеченням безперервного . приміщування порошку 31 перед тим, як зігнути бічні частини 34, 34". Нарізання "дроту" для утворення пристрою и? згідно з винаходом можна здійснити за допомогою лазерної чи механічної техніки, в останньому випадку кінці пристрою під час нарізіння деякою мірою стискуються, що сприяє утриманню порошку.
Пристрої згідно з винаходом можна вводити в лампу згідно зі звичайними способами, відомими виробникам ї5» ламп, вбудовуючи їх в одну з металевих деталей, які там звичайно використовують, як-то опори одного чи обох з електродів, тобто катодів, або закріплюючи їх на металевих екранах, які в лампах більшого діаметру призначено о для попередження потемніння її внутрішньої поверхні поблизу катодів. Ці екрани часто слугують опорою для ї5» нездатного до випаровування газопоглинаючого матеріалу, що регулює газову атмосферу в лампі. Зокрема, пристрої, подібні зображеному на фіг.1, монтують переважно на опорі катода, а пристрої подовженої форму со можна монтувати на опорі катода або на його екрані, і нарешті, пристрій, зображений на фіг.3, який також с слугує катодом, можна вводити в лампи маленького розміру способом, який далі подано з посиланням на фіг.б.
Кілька можливих способів монтування пристрою згідно з винаходом в лампи ілюстровано фіг.4 - 6.
На фіг.4 зображено кінцеву частину лампи з виривом, лампа 40 має скляну трубку 41, закриту на кінці в потовщеною скляною частиною 42, дві металеві опори 43, 43", які вплавлено в скляну частину 42 і які проходять крізь неї, утворюючи два електричних контакти для подачі струму на катод 44, який має форму, наприклад,
Ф) металевої спіралі, виготовленої звичайно з вольфраму. Перший спосіб монтажу пристрою згідно з винаходом ка показано на фіг.4, де пристрій 45 показано закріпленим на опорі 43 катоду 44. Пристрій згідно з винаходом можна закріпити на опорі, наприклад, лазерним вплавленням. во На фіг.5, що зображує кінцеву частину лампи 50 з виривом, подано інший можливий спосіб закріплення пристрою. В цьому разі у потовщену скляну деталь 52 вмонтовано третю опору 53", яка не проходить крізь деталь 52 і не має електричного контакту з опорами 53, 53. Опора 53" має екран 55, який закріплено на ній для екранування катода 54, а пристрій 56 для уведення ртуті у лампу закріплено, наприклад, точковим зварюванням, на екрані 55. Екран 55 має циліндричну форму і його виготовлено з металевої стрічки, яку було 65 зігнуто так, щоб її кінці наблизились один до одного, або навіть торкалися чи перекривали один одного. За відсутності взаємного контакту кінців пристрій 56 можна закріпити кількома зварними точками, перекриваючи обидва кінці, як зображено на фіг.5; але якщо екран вже замкнено і його кінці знаходяться в контакті та поєднані один з одним, пристрій 56 можна закріпити на будь-якому місці екрану (такий варіант монтажу на кресленнях не подано).
Нарешті, на фіг.б зображено ще один можливий спосіб закріплення пристрою згідно з винаходом, що придатний для ламп малого розміру, де катод створено просто з відрізку дроту або маленького металевого циліндру. Пристрій, що має подовжену форму, переважно циліндричну, і який описано з посиланням на фіг.3, можливо кріпити безпосередньо до потовщеної скляної частини 61 лампи 60, перпендикулярно їй та у електричному контакті з металевим елементом 62, так щоб пристрій 63 також слугував катодом. 70 Активацію пристрою здійснюють, нагріваючи його зовні лампи після її герметизації. Нагрівання можна здійснити кількома способами, але виробники ламп переважно вдаються до індукційного методу, оскільки він дозволяє швидко і вибірково нагрівати металеві деталі. Температуру нагрівання та час обробки можна змінювати в залежності від вмісту сплавів, що активізують вивільнення ртуті або ні. Взагалі, температура активації сягає 600 - 9007С, а час - від 20 до бос.
Коли передбачають індуктивну активацію пристрою, можна вибрати особливе компонування пристрою згідно з винаходом, як розкрито, наприклад, в патенті Великої Британії Мо799921 на ім'я заявника. Цього разу відрізок "дроту" змонтовано на металевій скобі, яку закріплено, наприклад, на третій опорі, що не проходить крізь скляний корпус лампи і не контактує з опорами катода. Пристрій згідно з винаходом закріплюють у двох точках на металевій скобі з утворенням замкнутого металевого кільця. Таке втілення винаходу має особливі переваги,
Коли активацію пристрою здійснюють індукційним нагрівом в високочастотному діапазоні, які полягають у тому, що ефективність індукційного нагріву металевої деталі залежить від її орієнтації відносно магнітних силових ліній, тому через це, використання таких пристроїв, як описано вище, може дати неоднакові результати під час активації на різних лініях виробництва ламп. Навпаки, використання пристрою, де металеві деталі утворюють замкнене кільце, забезпечує ефективну дію високочастотного поля незалежно від орієнтації металевої деталі. сч
Всі втілення винаходу, які було описано вище, стосуються пристрою, який залишається в лампі після вивільнення ртуті. Одначе пристрій, зокрема, пристрої, які зображено на фіг.2 та 3, можливо використовувати і) так, що він не залишиться в готовій лампі. Це той випадок, коли лампу виготовляють відомим в техніці способом "подвійної відсічки". На фіг.7 показано етап "а", на якому скляну трубку 70 вже закрито з одного кінця, де вже наявні електропровідні деталі, катод, можливо екран і інші необхідні для роботи лампи деталі (жодну з со зо яких не показано). На протилежному кінці також закріплені всі необхідні для роботи лампи деталі, але ця частина поки що відкрита через "хвіст" 71, який з'єднано з трубопроводом 72 для вакуумування лампи та со заповнення газами, звичайно благородними. У "хвіст уведено пристрій 73 згідно з винаходом, який має «г відповідну довжину. Етап "б" здійснюють наступним чином. Після створення у трубці 70 потрібної газової атмосфери "хвіст" 71 перекривають між місцем з'єднання "хвоста" з трубопроводом 72 та місцем, де о з5 розташовано пристрій 73, звичайно стискуючи його гарячим інструментом, який схематично зображено у «г позиціях 74, 74". Операція перекриття "хвоста" гарячим інструментом в техніці відома як "відсічка". Наступний етап активації пристрою 73 зовнішнім нагрівальним пристроєм 75, що може бути гарячим тілом, джерелом високочастотного випромінювання тощо, зображено на фіг.7 як етап "в", де пару ртуті, що вивільняється в трубку 70, позначено цифрою 76. Після операції активації вичерпаний пристрій 73 відділяють від трубки 70 « другою операцією "відсічки7, що схематично показано на етапі "г, яку в цьому випадку виконують на хвості (Ше) с якомога ближче до кінця трубки 70 і в усякому разі між цим кінцем та місцем, де знаходиться пристрій 73.
Й Таким чином відокремлюють вичерпаний пристрій 73, який залишається в ампулі, що утворилася з того, що було и?» "хвостом" 71. На етапі "д" отримують готову лампу.
Винахід далі ілюстровано прикладами, які його не обмежують, а надають фахівцям можливість краще
Зрозуміти винахід та деякі кращі шляхи втілення його на практиці. їх Приклади 1 - З
Три подібні зразки пристрою згідно з винаходом виготовили у формі трапецієподібних відрізків, подібних о тому, який зображено на фіг.3, і отриманих з безперервного "дроту з вмістом сполуки Ті зНа. Відрізки мали їх розміри 0,5 х 0,8мм та 1Омм у довжину. Розрахований лінійний вміст сполуки, здатної вивільняти ртуть, у 5р дроті" становив 10,4мг ТізНа на см, тобто номінальний вміст ртуті був бмг на см "дроту" (мгно/см). Довжину со відрізків вибрали такою, що кожний з них мав номінальний вміст бмг ртуті. Випробування зразків на вивільнення с ртуті здійснювали індукційним нагріванням до 9007С протягом З0с у вакуумній камері і вимірювали залишок ртуті в зразках комплексометричним титруванням за Фольгардом. Вихід ртуті з одиничних зразків у 95 вивільненої ртуті відносно початкового номінального її вмісту у кожному зразку подано в таблиці 1.
Приклади 4 - 6 (порівняльні)
Випробування за прикладами 1 - З повторювали на трьох зразках, отриманих нарізанням однакових відрізків
Ф) металевої стрічки довжиною 1Омм з нанесеною на неї сполукою ТізНа. Стрічку покривали сполукою ТізНа так, ка щоб номінальний лінійний вміст ртуті становив бмгнд/см. Номінальний вміст ртуті у кожному зразку був бмг.
Вихід ртуті з трьох зразків подано в таблиці 1. 60 дв
А 37,8 люд
З даних таблиці 1 видно, що незважаючи на те, що сполука, здатна вивільняти ртуть, ТізНО та умови активації були однаковими, зразки згідно з винаходом забезпечили вихід ртуті удвічі більший, ніж зразки, які було виготовлено відповідно до рівня техніки.

Claims (19)

Формула винаходу
1. Пристрій (10, 20, 30) для уведення невеликої кількості ртуті у флуоресцентні лампи, який містить порошки сполуки, здатної вивільняти ртуть і яку вибрано з інтерметалічних сполук Ті Х2уНа;, де вміст х та у становить від 0 до 13, сума (хну) становить від З до 13, а 7 є 1 чи 2, який відрізняється тим, що має форму металевого контейнера (11, 32), неповністю закритого, але такого, що утримує частинки (15, 31) порошку т зазначеної сполуки, здатної вивільняти ртуть.
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що сполукою, здатною вивільняти ртуть, є Тізна.
З. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що розмір частинок порошку сполуки, здатної вивільняти ртуть, є меншим за приблизно 150 мкм.
4. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що порошок сполуки, здатної вивільняти ртуть, містить 720 газопоглинаючий матеріал, що не випаровується.
5. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що порошок сполуки, здатної вивільняти ртуть, містить сплав міді та одного чи більше елементів, які вибрано з групи, що складається з олова, індію, срібла, силіцію та рідкісноземельних елементів.
6. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що порошок сполуки, здатної-вивільняти ртуть, містить інертний с 29 матеріал. Ге)
7. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що металевий контейнер виготовлено зі сталі, нікелю чи нікельованого заліза.
8. Пристрій за п. 7, який відрізняється тим, що метал, з якого виготовлено контейнер, має товщину 50-300
МКМ. со 30 9. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що металевий контейнер має отвори у вигляді мікроотворів на с щонайменше частині поверхні контейнера.
10. Пристрій (10) за п. 1, який відрізняється тим, що металевий контейнер складається з двох чи більше З металевих частин, поєднаних точковим зварюванням, і має отвори у вигляді мікроотворів (16) міждвома точками МУ (14, 14) зварювання. 35
11. Пристрій (20) за п. 1, який відрізняється тим, що металевий контейнер виготовлено із фальцьованого З металевого листа (21) з отворами у вигляді зазорів (25, 25, 26) вздовж ліній згинання або між двома кінцевими частинами (23, 24) металевого листа, фальцьованого так, що вони перекривають одна одну або розташовуються зустрічно. « дю
12. Пристрій (30) за п. 1, який відрізняється тим, що металевий контейнер виготовлено з безперервного -о дроту невизначеної довжини і незмінного перерізу у вигляді відрізка дроту потрібної довжини. с
13. Пристрій за п. 12, який відрізняється тим, що його з'єднано щонайменше двома зварними точками з з металевою опорою таким чином, що утворено замкнене металеве коло.
14. Спосіб уведення ртуті у флуоресцентні лампи, згідно з яким в трубку лампи уводять сполуку, здатну вивільняти ртуть, лампу герметизують і зовні лампи нагрівають сполуку, здатну вивільняти ртуть, викликаючи їз таким чином вивільнення ртуті, який відрізняється тим, що сполуку, здатну вивільняти ртуть, уводять у пристрої за п. 1. (9)
15. Спосіб за п. 14, який відрізняється тим, що пристрій для уведення невеликої кількості ртуті їз закріплюють на одній з опор (43, 43) щонайменше одного з катодів (44).
16. Спосіб за п. 14, який відрізняється тим, що пристрій для уведення невеликої кількості ртуті закріплюють ее) 50 на одній з опор щонайменше одного з катодних екранів. со
17. Спосіб за п. 14, який відрізняється тим, що пристрій для уведення невеликої кількості ртуті закріплюють на щонайменше одному з катодних екранів (55).
18. Спосіб за п. 14, який відрізняється тим, що пристрій для уведення невеликої кількості ртуті виконують у вигляді щонайменше одного з катодів лампи. 59
19. Спосіб за п. 14, який відрізняється тим, що пристрій для уведення невеликої кількості ртуті розміщують ГФ) у частині трубки, через яку лампу вакуумують і заповнюють газами, а після нагрівання зазначену частину трубки т разом з зазначеним пристроєм відокремлюють від трубки. 60 б5
UA99116026A 1997-05-22 1998-05-12 Пристрій для уведення невеликої кількості ртуті у флуоресцентні лампи та спосіб уведення ртуті у флуоресцентні лампи UA45488C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT97MI001202A IT1291974B1 (it) 1997-05-22 1997-05-22 Dispositivo e metodo per l'introduzione di piccole quantita' di mercurio in lampade fluorescenti
PCT/IT1998/000117 WO1998053479A1 (en) 1997-05-22 1998-05-12 Device and method for introducing small amounts of mercury into fluorescent lamps

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA45488C2 true UA45488C2 (uk) 2002-04-15

Family

ID=11377194

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99116026A UA45488C2 (uk) 1997-05-22 1998-05-12 Пристрій для уведення невеликої кількості ртуті у флуоресцентні лампи та спосіб уведення ртуті у флуоресцентні лампи

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6680571B1 (uk)
EP (1) EP0981826B1 (uk)
JP (6) JP2000516766A (uk)
KR (1) KR100417445B1 (uk)
CN (1) CN1109352C (uk)
AR (1) AR012729A1 (uk)
AU (1) AU7233498A (uk)
BR (1) BR9809647A (uk)
CA (1) CA2288606C (uk)
CZ (1) CZ300216B6 (uk)
DE (1) DE69819492T2 (uk)
HK (1) HK1027664A1 (uk)
HU (1) HUP0002232A3 (uk)
IT (1) IT1291974B1 (uk)
MY (1) MY127532A (uk)
PL (1) PL336900A1 (uk)
RU (1) RU2202841C2 (uk)
UA (1) UA45488C2 (uk)
WO (1) WO1998053479A1 (uk)

Families Citing this family (33)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2001022464A1 (de) * 1999-09-21 2001-03-29 Sli Lichtsysteme Gmbh Trägermaterial
IT1317117B1 (it) * 2000-03-06 2003-05-27 Getters Spa Metodo per la preparazione di dispositivi dispensatori di mercurio dausare in lampade fluorescenti
WO2001078858A2 (en) * 2000-04-12 2001-10-25 Advanced Lighting Technologies, Inc. A solid mercury releasing material and method of dosing mercury into discharge lamps
UA79331C2 (en) * 2002-11-08 2007-06-11 Oleksandr V Vladimirov Method for manufacturing gas-discharge electron lamps (variants)
KR100483805B1 (ko) * 2002-11-26 2005-04-20 주식회사 세종소재 램프용 게터
KR100485509B1 (ko) * 2002-12-03 2005-04-27 주식회사 세종소재 램프용 게터
MXPA06005142A (es) * 2003-11-10 2007-01-26 Inoflate Llc Metodo y dispositivo para presurizar envases.
ITMI20041494A1 (it) 2004-07-23 2004-10-23 Getters Spa Composizioni per il rilascio di mercurio e processo per la loro produzione
US8241082B2 (en) * 2004-12-27 2012-08-14 Ceravision Limited Electrode-less incandescent bulb
ITMI20050044A1 (it) * 2005-01-17 2006-07-18 Getters Spa Composizioni per il rilascio di mercurio
ITMI20050281A1 (it) * 2005-02-23 2006-08-24 Getters Spa Lampada a scarica ad alta pressione miniaturizzata contenente un dispositivo getter
ITMI20050570A1 (it) * 2005-04-06 2006-10-07 Getters Spa Dispensatore di mercurio per lampade fluorescenti
JP2011009239A (ja) * 2005-06-03 2011-01-13 Osram-Melco Ltd 直管形蛍光ランプ
JP4625382B2 (ja) * 2005-06-03 2011-02-02 オスラム・メルコ株式会社 直管形蛍光ランプの製造方法
ITMI20061344A1 (it) * 2006-07-11 2008-01-12 Getters Spa Metodo per il rilascio di mercurio
DE102007046342A1 (de) * 2007-09-27 2009-04-02 Osram Gesellschaft mit beschränkter Haftung Quecksilberhaltiges Element für eine Entladungslampe sowie Trägerteil und Entladungslampe mit einem quecksilberhaltigen Element
ITMI20072424A1 (it) 2007-12-21 2009-06-22 Getters Spa Dispositivi per il rilascio di mercurio a ridotta perdita di particelle
CN101471217B (zh) * 2007-12-26 2010-06-02 童拱照 肾形横截面的金属材料与成型方法
KR100896196B1 (ko) * 2008-01-28 2009-05-12 희성소재 (주) 형광램프에 수은을 도입시키기 위한 장치
US8702465B2 (en) * 2008-05-07 2014-04-22 Ceravision Limited Method of manufacturing an electrode-less incandescent bulb
ITRM20080334A1 (it) * 2008-06-25 2009-12-26 Getters Spa Lampada fluorescente a catodo caldo contenente un dispositivo per il rilascio di mercurio e getter
ITMI20082187A1 (it) 2008-12-11 2010-06-12 Getters Spa Sistema dispensatore di mercurio per lampade a fluorescenza
WO2011006811A1 (en) 2009-07-15 2011-01-20 Saes Getters S.P.A. Support for filiform elements containing an active material
ITMI20091255A1 (it) * 2009-07-15 2011-01-16 Getters Spa Supporto per elementi filiformi contenenti un materiale attivo
JP2011023256A (ja) * 2009-07-17 2011-02-03 Nec Lighting Ltd 蛍光ランプの製造方法
ITMI20100285A1 (it) 2010-02-23 2011-08-24 Getters Spa Metodo e sistema per l'erogazione controllata di mercurio e dispositivi prodotti con tale metodo
US8253331B2 (en) 2010-04-28 2012-08-28 General Electric Company Mercury dosing method for fluorescent lamps
EP2469576A1 (en) 2010-12-24 2012-06-27 SAES GETTERS S.p.A. Improved mercury source for dosing small amounts of mercury, method of manufacturing and use of said source for the production of mercury requiring devices
DE102011078152A1 (de) * 2011-06-27 2012-12-27 Narva Lichtquellen Gmbh + Co. Kg Niederdruckentladungslampe mit in Abschirmung eingebrachtem Getter
ITMI20120336A1 (it) * 2012-03-05 2013-09-06 Tecnolux Italia S R L Procedimento per fabbricare lampade fluorescenti a bassa pressione a catodo freddo, e capsula utilizzata in tale procedimento
ITMI20120940A1 (it) 2012-05-31 2013-12-01 Getters Spa Composizioni perfezionate per il dosaggio di mercurio
CN102909260A (zh) * 2012-11-06 2013-02-06 南京泰欧科技开发有限公司 带状释汞剂的加工方法
ITUB20152829A1 (it) 2015-08-04 2017-02-04 Getters Spa Dosaggio di idrogeno in lampadine di illuminazione a LED

Family Cites Families (34)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB799291A (en) 1954-12-03 1958-08-06 E S Societa Apparacchi Elettri Improvements in getters
NL162244C (nl) 1970-12-25 1980-04-15 Philips Nv Lagedrukkwikdampontladingslamp.
NL158652B (nl) 1969-06-27 1978-11-15 Philips Nv Werkwijze voor de vervaardiging van een lagedrukkwikdampontladingslamp.
US3657589A (en) 1969-10-20 1972-04-18 Getters Spa Mercury generation
US3983440A (en) * 1973-01-08 1976-09-28 Thorn Electrical Industries Limited Discharge lamp component
JPS51132074A (en) * 1975-04-02 1976-11-16 Toshiba Corp Mercury emitting mechanism
US4056750A (en) 1976-12-17 1977-11-01 Gte Sylvania Incorporated Mercury dispenser for discharge lamps
GB1575890A (en) 1978-03-31 1980-10-01 Thorn Electrical Ind Ltd Heating of dosing capsule
US4182971A (en) 1978-07-10 1980-01-08 Gte Sylvania Incorporated Mercury-containing glass-capsule dispenser for discharge lamps
NL183687C (nl) * 1978-10-11 1988-12-16 Philips Nv Lagedrukkwikdampontladingslamp.
IT1193796B (it) * 1979-07-19 1988-08-24 Getters Spa Composizione e dispositivo per l'emissione di mercurio e tubi elettronici comprendenti tale dispositivo
US4282455A (en) * 1979-11-07 1981-08-04 Gte Products Corporation Mercury dispenser for arc discharge lamps
ATE12150T1 (de) * 1980-10-22 1985-03-15 Sale Tilney Technology Plc Quecksilber-spender fuer elektrische entladungslampen, bauelement und verfahren zu dessen herstellung und mit diesem spender versehene elektrische entladungslampe.
US4464133A (en) 1982-04-05 1984-08-07 Gte Laboratories Incorporated Method of charging a vessel with mercury
US4754193A (en) 1985-11-08 1988-06-28 Gte Products Corporation Mercury dispenser for arc discharge lamps
DE3545073A1 (de) * 1985-12-19 1987-07-02 Patent Treuhand Ges Fuer Elektrische Gluehlampen Mbh Speicherelement zum dosieren und einbringen von fluessigem quecksilber in eine entladungslampe
US4823047A (en) 1987-10-08 1989-04-18 Gte Products Corporation Mercury dispenser for arc discharge lamps
IT1227338B (it) * 1988-09-12 1991-04-08 Getters Spa Nastro getter atto ad emettere vapori di mercurio, utilizzabile nella formazione di catodi freddi per lampade fluorescenti.
JP2858803B2 (ja) 1989-08-21 1999-02-17 株式会社日立製作所 低圧放電灯
US5204584A (en) * 1990-09-28 1993-04-20 Toshiba Lighting & Technology Corporation Low pressure mercury vapor discharge lamp
JPH04141940A (ja) * 1990-10-01 1992-05-15 Toshiba Lighting & Technol Corp 水銀蒸気放電灯およびその製造方法
JP3220472B2 (ja) * 1991-05-16 2001-10-22 ウエスト電気株式会社 冷陰極蛍光放電管
CA2091470A1 (en) * 1992-04-28 1993-10-29 Katherine L. Mcginnis Method and apparatus for introducing mercury into arc discharge lamps
JP2657939B2 (ja) 1993-04-16 1997-09-30 スタンレー電気株式会社 冷陰極蛍光ランプの電極及びその製造方法
JPH07141993A (ja) * 1993-11-22 1995-06-02 Matsushita Electron Corp 蛍光ランプの製造方法
JPH07192689A (ja) * 1993-12-28 1995-07-28 Toshiba Lighting & Technol Corp 水銀蒸気放電ランプ、その製造方法ならびに照明装置
IT1273338B (it) * 1994-02-24 1997-07-08 Getters Spa Combinazione di materiali per dispositivi erogatori di mercurio metodo di preparazione e dispositivi cosi' ottenuti
IT1270598B (it) 1994-07-07 1997-05-07 Getters Spa Combinazione di materiali per dispositivi erogatori di mercurio metodo di preparazione e dispositivi cosi' ottenuti
JPH08111210A (ja) * 1994-10-07 1996-04-30 Stanley Electric Co Ltd 冷陰極蛍光灯
IT1273531B (it) 1995-04-10 1997-07-08 Getters Spa Combinazioni di materiali per dispositivi integrati getter ed erogatori di mercurio e dispositivi cosi' ottenuti
US5876205A (en) * 1995-02-23 1999-03-02 Saes Getters S.P.A. Combination of materials for integrated getter and mercury-dispensing devices and the devices so obtained
JP3270662B2 (ja) 1995-08-03 2002-04-02 ウエスト電気株式会社 蛍光放電灯
IT1277239B1 (it) * 1995-11-23 1997-11-05 Getters Spa Dispositivo per l'emissione di mercurio,l'assorbimento di gas reattivi e la schermatura dell'elettrodo all'interno di lampade
IT1285988B1 (it) * 1996-11-22 1998-06-26 Getters Spa Dispensatore di ossigeno per lampade a scarica ad alta pressione

Also Published As

Publication number Publication date
DE69819492D1 (de) 2003-12-11
DE69819492T2 (de) 2004-08-26
JP2007280967A (ja) 2007-10-25
MY127532A (en) 2006-12-29
CA2288606C (en) 2005-01-11
KR100417445B1 (ko) 2004-02-05
JP2009038045A (ja) 2009-02-19
IT1291974B1 (it) 1999-01-25
RU2202841C2 (ru) 2003-04-20
JP2006128142A (ja) 2006-05-18
JP2009289756A (ja) 2009-12-10
US6680571B1 (en) 2004-01-20
JP2000516766A (ja) 2000-12-12
AR012729A1 (es) 2000-11-08
CA2288606A1 (en) 1998-11-26
CZ300216B6 (cs) 2009-03-18
AU7233498A (en) 1998-12-11
BR9809647A (pt) 2000-07-11
CN1109352C (zh) 2003-05-21
CZ416299A3 (cs) 2000-08-16
HUP0002232A3 (en) 2003-03-28
ITMI971202A1 (it) 1998-11-22
CN1257606A (zh) 2000-06-21
EP0981826A1 (en) 2000-03-01
PL336900A1 (en) 2000-07-17
JP2004235165A (ja) 2004-08-19
ITMI971202A0 (uk) 1997-05-22
KR20010012831A (ko) 2001-02-26
WO1998053479A1 (en) 1998-11-26
HUP0002232A2 (hu) 2000-11-28
EP0981826B1 (en) 2003-11-05
HK1027664A1 (en) 2001-01-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA45488C2 (uk) Пристрій для уведення невеликої кількості ртуті у флуоресцентні лампи та спосіб уведення ртуті у флуоресцентні лампи
JP3113286B2 (ja) 蛍光ランプ内部の水銀分配、反応性ガス吸着、及び電極シールドのための装置を製造するプロセスと製造された装置
US3794402A (en) Method of manufacturing an electric discharge tube or an electric lamp
RU2155415C2 (ru) Устройство дозированной подачи кислорода для газоразрядных ламп высокого давления
EP0626716B1 (en) Opening of capsule inside sealed lamp
JP2000504476A (ja) 高圧放電ランプ
US5323087A (en) Ultraviolet radiation starting source and lamp containing same
US4508514A (en) Single-ended metal halide discharge lamp arc gap fabricating process
US5754000A (en) Apparatus for providing radiation
JPH06103961A (ja) 添加用カプセルをそなえたアーク放電ランプ
MX2014000251A (es) Lampara de descarga de alta intensidad con auxiliar de encendido.
US5248273A (en) Method of fabricating ultraviolet radiation starting source
EP0599581B1 (en) Starting source and method of fabrication
MXPA99010716A (es) Dispositivo para introducir pequeñas cantidades de mercurio en lamparas fluorescentes y lamparas asi obtenidas
US6100634A (en) Method for amalgam relocation in an arc discharge tube
EP0122050A1 (en) Unsaturated vapor high pressure sodium lamp arc tube fabrication process
EP0085969B1 (en) Method of releasing mercury into an arc discharge lamp
JPH0521011A (ja) 低圧水銀蒸気放電ランプおよびその製造方法
MXPA98005872A (en) Oxygen dispenser for high pressure discharge lamps
WO1997021239A1 (en) Process for manufacturing shields of different size for fluorescent lamps and shields produced through such a process
WO2006106550A1 (en) Mercury dispenser for fluorescent lamps, which is mechanically mounted to cathode shield