PL202233B1 - Napinacz do plandek - Google Patents

Napinacz do plandek

Info

Publication number
PL202233B1
PL202233B1 PL339498A PL33949800A PL202233B1 PL 202233 B1 PL202233 B1 PL 202233B1 PL 339498 A PL339498 A PL 339498A PL 33949800 A PL33949800 A PL 33949800A PL 202233 B1 PL202233 B1 PL 202233B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tensioner
lever
hook
tarpaulin
tensioning lever
Prior art date
Application number
PL339498A
Other languages
English (en)
Other versions
PL339498A1 (en
Inventor
Than Johannes Müllers
Original Assignee
Miederhoff Franz Fa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=26052816&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL202233(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Priority claimed from DE1999115927 external-priority patent/DE19915927C2/de
Priority claimed from DE29913954U external-priority patent/DE29913954U1/de
Application filed by Miederhoff Franz Fa filed Critical Miederhoff Franz Fa
Publication of PL339498A1 publication Critical patent/PL339498A1/xx
Publication of PL202233B1 publication Critical patent/PL202233B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60JWINDOWS, WINDSCREENS, NON-FIXED ROOFS, DOORS, OR SIMILAR DEVICES FOR VEHICLES; REMOVABLE EXTERNAL PROTECTIVE COVERINGS SPECIALLY ADAPTED FOR VEHICLES
    • B60J7/00Non-fixed roofs; Roofs with movable panels, e.g. rotary sunroofs
    • B60J7/08Non-fixed roofs; Roofs with movable panels, e.g. rotary sunroofs of non-sliding type, i.e. movable or removable roofs or panels, e.g. let-down tops or roofs capable of being easily detached or of assuming a collapsed or inoperative position
    • B60J7/10Non-fixed roofs; Roofs with movable panels, e.g. rotary sunroofs of non-sliding type, i.e. movable or removable roofs or panels, e.g. let-down tops or roofs capable of being easily detached or of assuming a collapsed or inoperative position readily detachable, e.g. tarpaulins with frames, or fastenings for tarpaulins
    • B60J7/102Readily detachable tarpaulins, e.g. for utility vehicles; Frames therefor
    • B60J7/104Fastening means for tarpaulins

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Devices For Conveying Motion By Means Of Endless Flexible Members (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Wrappers (AREA)
  • Package Frames And Binding Bands (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)

Abstract

Napinacz do plandek wed lug wynalazku sk lada si e z napinaj acego modu lu d zwigniowo- hakowego (5, 21) zawieraj acego jednoramienn a d zwigni e (7) zamocowan a obrotowo i osadzon a przegubowo wokó l osi obrotu (10) oraz hak (11) do zaczepiania o sta ly element, którym jest profil ramowy (3) stanowi acy lo ze oporowe wzgl edem napinanej plandeki (2) oraz elementami ustalaj a- cymi do przeniesienia ruchu napinania na plan- dek e (2), wywo lanego przez d zwigni e napinaj a- c a (7, 26). Modu l d zwigniowo-hakowy (5) jest mocowany przegubowo i usytuowany obrotowo wzgl edem elementu podstawowego (15) a hak (11) jest mocowany przegubowo i usytuowany obrotowo wokó l osi obrotu (12), usytuowanej równolegle i w odst epie wzgl edem osi obrotu (10) d zwigni napinaj acej (7). PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy napinacza do plandek wyposażonego w napinający moduł dźwigniowohakowy przeznaczony zwłaszcza do pojazdów ciężarowych.
Tego rodzaju napinacz do plandek znany jest z niemieckiego opisu patentowego DE 44 15 042 C1. Opisany w tym dokumencie napinacz składa się z napinającego modułu dźwigniowo-hakowego, który usytuowany jest na wolnym końcu taśmy stalowej przy spawanej do plandeki. Napinający moduł dźwigniowo-hakowy zawiera dźwignię napinającą w formie płytki, która w dolnej części ukształtowana jest w postaci litery „U i mocowana jest obrotowo w wahliwym przegubie w obszarze obu równoległych ramion dolnej części. W dolnej części usytuowany jest hak, który służy do zaczepiania o stały element w pobliżu dolnej krawędzi profilu ramowego pojazdu ciężarowego, służący, jako łoże oporowe względem napinanej plandeki. W stanie zawieszonym haka, kiedy zaczepia on o profil ramowy, przylega strona czołowa dolnej części dźwigni napinającej do zewnętrznej strony plandeki i opiera się o zewnętrzną stronę profilu. Wahliwą oś obrotu dźwigni napinającej stanowi sworzeń, wokół którego nałożony jest swobodny koniec taśmy stalowej, uformowanej w postaci pętli. Z kolei drugi koniec taśmy stalowej jest zespawany z plandeką. W pewnym odstępie od wahliwej osi obrotu dźwigni napinającej jest dźwignia napinająca wyposażona w obrębie swego ramienia w występ napinający, poprzez który prowadzona jest pętla taśmy stalowej. Podczas przełożenia dźwigni napinającej z jej pozycji otwartej do jej pozycji zamkniętej następuje naprężenie taśmy stalowej w następstwie zmiany jej kierunku poprzez tenże występ napinający. W pozycji zamkniętej jest dźwignia napinająca blokowana przed niezamierzonym otwarciem albo raptownym wysunięciem mechanizmu blokującego.
Opisany napinacz posiada jednak kilka niedogodności. Przede wszystkim nie nadaje się do odpraw celnych, ponadto może dojść do otwarcia dźwigni napinającej i zluzowania haka wskutek trzepotania plandeki pod wpływem wiatru i utworzonych fałd podczas jej napinania, względnie wskutek nieprawidłowego zabezpieczenia dźwigni napinającej.
Wychodząc z tak przedstawionego stanu techniki wynalazek rozwiązuje zagadnienie udoskonalenia budowy napinacza do plandek, aby nie tylko poprawić poręczność przy jego zamykaniu i otwieraniu, ale również by napinanie płatów plandeki było możliwe bez tworzenia się fałd. Zadanie to zostało rozwiązane zgodnie z wynalazkiem w ten sposób, że napinacz składa się z napinającego modułu dźwigniowo-hakowego mocowanego przegubowo do uchwytu oraz elementu ustalającego mocowanego również do tego uchwytu oraz do plandeki. Napinający moduł dźwigniowo-hakowy składa się z kolei z dź wigni napinają cej wykonanej w kształ cie pł ytki, zaopatrzonej w ostojnice oraz haka mocowanego obrotowo w tychże ostojnicach dźwigni napinającej.
Moduł dźwigniowo hakowy jest mocowany do sworznia wahliwego stanowiący oś obrotu dla dźwigni napinającej. Sworzeń wahliwy jest umieszczony w uchwycie wykonanym w postaci cylindrycznej tulei. Oś obrotu haka jest przesunięta i usytuowana równolegle względem osi obrotu dźwigni napinającej.
Elementy zespołu ustalającego stanowią jarzmo mocowane do plandeki oraz łącznik wykonany korzystnie w postaci pręta gwintowanego łączącego jarzmo z uchwytem. Połączenia gwintowe pręta gwintowanego z jarzmem i uchwytem umożliwiają odpowiednie ustawienie obu elementów względem siebie. Oś obrotu dźwigni napinającej oraz oś obrotu haka są wahliwe, usytuowane względem siebie i w pewnym odstępie, który to odstęp stanowi wielkość przesuwu plandeki w czasie przemieszczania się obu osi wahliwych względem siebie podczas przełożenia dźwigni napinającej.
Podczas przełożenia dźwigni napinającej w celu zamknięcia napinacza występuje wzajemnie skierowany ruch ku sobie pomiędzy hakiem a uchwytem, który to uchwyt opiera się o zewnętrzną stronę plandeki. Ma to takie następstwo, że skierowany ku dołowi ruch uchwytu powoduje również ruch w tym kierunku plandeki. W napinaczu następuje współdziałanie pomiędzy obrotowo mocowaną dźwignią napinającą w uchwycie a mocowanym do dźwigni napinającej hakiem, przez co następuje bezpośrednie zespolenie uchwytu z plandeką.
Uchwyt stanowi cylindryczny element dociskowy do plandeki. Promień uchwytu musi być równy albo nieznacznie większy od promienia ostojnic dźwigni napinającej w obszarze jej osi obrotu.
W innym wykonaniu uchwyt wykonany jest w postaci płytki zaopatrzonej w ostojnice o odpowiednim promieniu w ich dolnej części oraz wyposażony jest również w sworzeń wahliwy. Ostojnice zaopatrzone są w stosowne otwory, które po zamknięciu napinacza pokrywają się z otworami w dźwigni napinającej, co umożliwia przeciągnięcie linki do zabezpieczenia celnego. Zespół ustalający jest
PL 202 233 B1 zakryty względnie osłonięty przez dźwignię napinającą w jej pozycji zamkniętej, by dostęp do niego nie był możliwy.
Tak zbudowany napinacz nadaje się do zabezpieczenia celnego. Opisany napinacz ma tą zaletę, że pozwala na późniejszą wymianę napinającego modułu dźwigniowo-hakowego przystosowanego dla potrzeb celnych, jeśli aktualny moduł napinający tego przystosowania nie posiada.
Wynalazek jest bliżej przedstawiony w przykładach wykonania na rysunku, na którym:
fig. 1 przedstawia napinacz do plandek schematycznie w widoku z boku, fig. 2 napinacz do plandek w widoku z dołu, pokazany na fig. 1, fig. 3 schematycznie plandekę z zamocowanym w jej dolnym obszarze napinaczem, fig. 4 ten sam układ jak na fig. 3, ale z napinaczem należącym do stanu techniki, fig. 5 inny napinacz do plandek w jego pozycji otwartej, fig. 6 napinacz przedstawiony na fig. 5 w jego pozycji zamkniętej, a fig. 7 napinacz przedstawiony na fig. 5 i 6, zamocowany do plandeki.
Napinacz 1 do plandek jest zamocowany w obszarze dolnego końca plandeki 2 obudowy pojazdu ciężarowego, która jest przedstawiona, jako profil ramowy 3 z zamocowaną na nim platformą 4. Profil ramowy 3 jest ukształtowany w postaci odwróconej litery „L, przy czym ramię skierowane ku dołowi służy jako łoże oporowe do zamocowania napinacza 1.
Napinacz 1 składa się z napinającego modułu dźwigniowo-hakowego 5 oraz elementu ustalającego 6 (fig. 1). Napinający moduł dźwigniowo-hakowy 5 składa się z kolei z dźwigni napinającej 7, wykonanej w kształcie płytki, zawierającej dwie ostojnice 8, 8', przez co w przekroju poprzecznym dźwignia napinająca 7 ukształtowana jest w postaci litery „U. Obie ostojnice 8, 8' są w obrębie ich górnych końców połączone ze sobą łącznikiem 9, (fig. 2). Dźwignia napinająca 7 jest mocowana obrotowo wokół osi obrotu 10, dzięki czemu może ona być zgodnie z kierunkiem strzałek zamknięta albo otwarta. Ostojnice 8, 8' służą do mocowania przegubowego haka 11, stanowiący drugi element modułu dźwigniowo-hakowego 5. Hak 11 jest osadzony na kołkach i mocowany w osi obrotu 12 do dźwigni napinającej 7. Oś obrotu 12 jest usytuowana w pewnym odstępie względem osi obrotu 10 dźwigni napinającej 7.
Osią obrotu 10 dźwigni napinającej 7 jest sworzeń wahliwy 13 (fig. 2).
Sworzeń wahliwy 13 jest łożyskowany z kolei w sworzniu cylindrycznym, który stanowi uchwyt 14 i którego promień jest większy od promienia ostojnicy 8, 8' w obszarze osi obrotu 10. Uchwyt 14 przylega do zewnętrznej strony profilu ramowego 3 i jest połączony z prętem gwintowanym 15, należący do elementu ustalającego 6 i zabezpieczony jest nakrętką kontrującą 16. Pręt gwintowany 15 jest w przyporze swoim drugim końcem z nakrętką ustalającą, zamocowaną do plandeki 2, którą w niniejszym przykładzie wykonania stanowi gwint wewnętrzny 18, wykonany w jarzmie 17. Jarzmo 17 jest mocowane do zewnętrznej strony plandeki 2 za pomocą dwóch śrub 19 z użyciem podkładki 20 usytuowanej z przeciwnej strony plandeki 2. Przeniesioną na plandekę 2 siłę napinającą ustala się poprzez ustawienie pręta gwintowanego 15 względem jarzma 17.
Zamocowany do plandeki 2 napinacz (fig. 3) zwisa w istocie pionowo w płaszczyźnie zewnętrznej powierzchni plandeki 2. Pionowość jej jest przedstawiona linią kreskowaną i oznaczona literą V. Oś wahliwa plandeki 2 jest oznaczona literą P. Poprzez przestawienie względem siebie obu wahliwych osi obrotowych 10 i 12, jest hak 11 usytuowany w pewnym odstępie, względem profilu ramowego 3 w odróżnieniu od swej pozycji w stanie zawieszonym. Dla porównania przedstawiony jest schematycznie napinacz znany z opisanego wcześniej stanu techniki (fig. 4), zamocowany do boku plandeki w jego pozycji otwartej.
W swojej otwartej pozycji dźwignia napinająca 7 napinacza 1 znajduje się całkowicie w swojej dolnej, wychylnej pozycji. W tej pozycji hak 11 zostaje zawieszony w celu napinania plandeki 2 z tyłu, wskazującego ku dołowi, ramienia profilu ramy 3. Przy zamykaniu dźwigni napinającej 7 następuje przeciwsobnie skierowany ruch względny pomiędzy hakiem 11, przyległym do dźwigni napinającej 7 a jarzmem 17, zamocowanym do plandeki 2 tak, że plandeka 2 podczas tego ruchu jest ciągniona do dołu. W swojej zamkniętej pozycji leży dźwignia napinająca 7 równolegle do plandeki 2 i równocześnie na niej, z zewnętrznej strony oraz zakrywa element ustalający 6. W zamkniętej pozycji dźwigni napinającej 7 znajduje się oś obrotu 12 w mniejszym odstępie od plandeki 2 niż oś obrotu 10. Niniejszy napinacz 1 jest zbudowany, jako napinacz zamocowany poza punktem martwym, a tym samym nie jest wymagane dodatkowe zablokowanie dźwigni napinającej 7. Również trzepotanie plandeki 2 nie spowoduje raptownego otwarcia napinacza, ponieważ w przypadku trzepotania plandeki 2 równocześnie trzepocze się jarzmo 17 z dźwignią napinającą 7, w takim przypadku porusza się cały napinacz 1 a nie tylko dźwignia napinająca 7.
PL 202 233 B1
By zmniejszyć manipulowanie jarzmem 17 zamocowanym do plandeki 2, mocuje się jarzmo 17 w tym obrębie plandeki 2, który usytuowany jest naprzeciw zewnętrznej strony profilu ramowego 3. Z kolei przedstawiony na fig. 5 i 6 moduł dźwigniowo-hakowy 21 napinacza do plandek, 1 przystosowany jest do zabezpieczenia celnego pojazdu ciężarowego. Zgodnie z tym moduł dźwigniowo-hakowy w stosunku do napinacza przedstawionego na fig. 1 i 2. jest odpowiednio rozbudowany. Do współdziałania z modułem dźwigniowo-hakowym 21 jest wykorzystane jarzmo, odpowiednie do jarzma 17 (niepokazane na fig. 5 i 6). jarzmo 17 współpracujące z modułem dźwigniowo-hakowym 21 zaopatrzony jest w pręt gwintowany 22 stanowiący kolejną część elementu ustalającego. Pręt gwintowany prowadzony jest w uchwycie 23, który jest zbudowany w kształcie litery „U i zawiera dwie ostojnice 24, 24', które z kolei połączone są ze sobą łącznikiem 25. Odstęp pomiędzy ostojnicami 24, 24' jest nieznacznie większy niż szerokość dźwigni napinającej 26 modułu dźwigniowo-hakowego 21. Dźwignia napinająca 26 jest przegubowo zamocowana do uchwytu 23 za pomocą sworznia obrotowego
27. Uchwyt 23 stanowi w tym przypadku sztywne przedłużenie pręta gwintowanego 22. Hak 28 tegoż modułu dźwigniowo-hakowego 21 mocowany jest obrotowo do ramienia dźwigni napinającej 26.
W ostojnicach ramienia dźwigni 26 (nieoznaczonych na rysunku) jak również w ostojnicach 24, 24' uchwytu 23 w pozycji zamkniętej dźwigni napinającej 26 są usytuowane pokrywające się otwory D (fig. 5 i 6). W tej pozycji poprzez otwory D przeprowadza się linkę do zabezpieczenia celnego, co również zapobiega otwarciu dźwigni napinającej 26. W zamkniętej pozycji modułu dźwigniowo-hakowego 21 (fig. 6), dźwignia napinająca 26 całkowicie osłania zespół ustalający, co uniemożliwia manipulowanie jarzmem 17, współpracującym z prętem gwintowanym 22.
Napinacze 21 są przytwierdzone do dolnego końca płatu plandeki 29 (fig.7), zamocowanej do obudowy pojazdu ciężarowego z ramą zewnętrzną 30 i mocowaną do niej platformą 31. Do ramy zewnętrznej 30 zamocowany jest profil 32 z ramieniem klinującym 33, skierowanym ku dołowi. Ramię klinujące 33, służy jako łoże oporowe, o które zaczepia hak 28 modułu dźwigniowo-hakowego 21 w pozycji napiętej. Plandeka 29 jest dłuższa niż dolne zakończenie haka 28, przez co dolne zakończenie plandeki 29 stanowi obrzeże ukształtowane w postaci litery „S, umożliwiające jej uchwycenie przez ramię klinujące 33. Hak 28 opiera się o wewnętrzną powierzchnię ramienia klinującego 33 na zewnętrznej powierzchni plandeki, i przemieszcza się podczas przełożenia dźwigni napinającej 26, natomiast przeciwnie skierowane ruchy względne pomiędzy uchwytem 23 a hakiem 28 w danym przypadku służą do dodatkowego naprężenia plandeki, bez możliwości tworzenia się fałd.

Claims (9)

1. Napinacz do plandek zawierający napinający moduł dźwigniowo-hakowy, składający się z jednoramiennej dźwigni napinającej, zamocowanej obrotowo, w wahliwym przegubie, oraz haka do zaczepienia o stały element obudowy, stanowiący łoże oporowe względem napinanej plandeki oraz zawiera zespół ustalający do przeniesienia napinania na tą plandekę, znamienny tym, że napinający moduł dźwigniowo-hakowy (5, 21) napinacza (1) mocowany jest przegubowo i usytuowany obrotowo względem uchwytu (14, 23) a hak (11, 28) mocowany jest przegubowo i usytuowany obrotowo względem osi obrotu (12) usytuowanej równolegle i w odstępie względem osi obrotu (10) dźwigni napinającej (7, 26) i do której to osi obrotu (10) zamocowane jest przegubowo ramię dźwigni napinającej (7, 26), a elementy zespołu ustalającego (6) połączone są z jednej strony z uchwytem (14, 23) a z drugiej strony z plandeką (2).
2. Napinacz według zastrz. 1, znamienny tym, że dźwignia napinająca (7) zawiera w obszarze układu osi obrotów (10, 12) co najmniej dwie ostojnice (8, 8), które są połączone ze sobą sworzniem wahliwym (13), stanowiącym oś obrotu (10) dźwigni napinającej (7).
3. Napinacz według zastrz. 2, znamienny tym, że sworzeń wahliwy (13) osadzony jest w uchwycie (14), przy czym promień uchwytu (14) jest większy niż promień ostojnic (8, 8) w obszarze tegoż sworznia wahliwego (13).
4. Napinacz według zastrz. 1, znamienny tym, że do uchwytu (23) z ostojnicami (24, 24') zamocowana jest obrotowo dźwignia napinająca (26).
5. Napinacz według zastrz. 1, znamienny tym, że zespół ustalający (6) składa się z co najmniej dwóch współpracujących ze sobą elementów: jarzma (17) i pręta gwintowanego (15, 22), przy czym jarzmo (17) zamocowane jest do plandeki (2) a pręt gwintowany (15, 22) zamocowany jest do uchwytu (14, 23).
6. Napinacz według zastrz. 5, znamienny tym, że pręt gwintowany (15) zespołu ustalającego (6) współpracuje z nakrętką (16).
PL 202 233 B1
7. Napinacz według zastrz. 5, znamienny tym, że jarzmo (17) zespołu ustalającego (6) zaopatrzone jest w gwint wewnętrzny (18) do współpracy z prętem gwintowanym (15, 22).
8. Napinacz według zastrz. 4, znamienny tym, że ostojnice dźwigni napinającej (26) i ostojnice (24, 24') uchwytu (23) zawierają przelotowe, usytuowane w jednej linii otwory (D) w celu przeprowadzenia przez nie linki napinającego modułu dźwigniowo-hakowego (21) w jego pozycji zamkniętej.
9. Napinacz według zastrz. 1 albo 5 albo 6, znamienny tym, że zespół ustalający (6) napinającego modułu dźwigniowo-hakowego (5, 21) w jego pozycji zamkniętej, osłonięty jest przez dźwignię napinającą (7, 26).
PL339498A 1999-04-09 2000-04-05 Napinacz do plandek PL202233B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE1999115927 DE19915927C2 (de) 1999-04-09 1999-04-09 Seitenplanenspanner
DE29913954U DE29913954U1 (de) 1999-08-10 1999-08-10 Funktionsprofil für die Bodengruppe eines mit einer Plane seitlich verschließbaren Nutzfahrzeuges sowie Nutzfahrzeug mit einem Planenaufbau und einem solchen Funktionsprofil

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL339498A1 PL339498A1 (en) 2000-10-23
PL202233B1 true PL202233B1 (pl) 2009-06-30

Family

ID=26052816

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL339498A PL202233B1 (pl) 1999-04-09 2000-04-05 Napinacz do plandek

Country Status (10)

Country Link
US (1) US6193299B1 (pl)
EP (1) EP1043183B1 (pl)
AT (1) ATE266539T1 (pl)
BR (1) BR0001556A (pl)
CZ (1) CZ295560B6 (pl)
DE (1) DE50006375C5 (pl)
DK (1) DK1043183T3 (pl)
ES (1) ES2215508T3 (pl)
PL (1) PL202233B1 (pl)
PT (1) PT1043183E (pl)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10024623B4 (de) * 2000-05-18 2004-02-26 Franz Miederhoff Ohg Einrichtung zum Spannen einer Seitenplane eines Fahrzeugaufbaus
US6595594B2 (en) * 2000-06-13 2003-07-22 Real Royer Assembly for covering open top containers
US6805395B2 (en) * 2001-06-12 2004-10-19 Royer Real Tarpaulin rod securing device
US6478361B1 (en) * 2001-10-22 2002-11-12 Ronald L. Wood Tarpaulin tightening device
FR2832366B1 (fr) * 2001-11-19 2004-03-12 Fair Internat Dispositif de tension pour paroi souple de vehicule de transport
CH705208B1 (de) * 2002-06-25 2012-11-30 Prospective Concepts Ag Flächiges Gebilde mit einer fluidischen Spannvorrichtung.
US6988713B2 (en) * 2003-11-25 2006-01-24 Walls Eric L Adjustable latch plate for open-top vehicle
NZ560605A (en) * 2005-01-24 2009-08-28 Transking Corp Pty Ltd Curtain locking system, typically for truck or trailer, with latching of free hanging hook(s)
US8303017B2 (en) * 2006-07-14 2012-11-06 Leblanc Sheri Sidewall panel and tarpaulin cover system for flat bed trailers, and truck trailer incorporating same
US7837164B1 (en) 2007-12-11 2010-11-23 David Getgood Tarpaulin clamping assembly and associated method
DE202009003328U1 (de) 2009-03-07 2010-07-22 Future Product Entwicklungs- Und Vertriebsgesellschaft Mbh Vorrichtung zum Spannen von Planen von Lastkraftwagen
DE202009001993U1 (de) 2009-03-25 2009-05-20 Franz Miederhoff Ohg Seitenplanenspanner
CN103405122B (zh) * 2013-08-07 2015-05-27 天津市中环三峰电子有限公司 一种独立悬挂机构
US9150086B1 (en) 2014-04-29 2015-10-06 Real Royer Tarpaulin retraction and extension device
DE202014103209U1 (de) 2014-07-11 2015-10-14 Franz Miederhoff Ohg Unterplanenspanner
DE102014111159A1 (de) 2014-08-06 2016-02-11 Franz Miederhoff Ohg Unterplanenspanner
CA2891283C (en) 2015-05-13 2022-03-22 Real Royer Tarpaulin retraction and extension device.
GB2543085A (en) * 2015-10-08 2017-04-12 Cunningham Gordon A connection device for a curtain side
EP3453547B1 (de) 2017-09-08 2020-01-01 Franz Miederhoff oHG Seitenplanenspanner
DE202017105465U1 (de) 2017-09-08 2017-10-06 Franz Miederhoff Ohg Seitenplanenspanner
US10675957B2 (en) 2018-03-01 2020-06-09 Fabrication Elcargo Inc. Tarpaulin retraction and extension device
CA3102818C (en) 2019-12-19 2024-05-21 Fabrication Elcargo Inc. Crank assembly for a tarpaulin retraction and extension device

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5929393B2 (ja) * 1980-07-25 1984-07-20 芦森工業株式会社 ベルト締付具
SE432958B (sv) 1981-12-15 1984-04-30 Aspen Kjell G Lasanordning for synkroniserad lasning vid flera pa avstand fran varandra belegna lasenheter
EP0164744B1 (de) * 1984-06-15 1990-06-20 Robert Thomas Metall- und Elektrowerke Vorrichtung zur lösbaren Befestigung der Plane eines Lastfahrzeuges
GB2243184B (en) * 1990-04-20 1994-01-19 Lin Shu Huang Band tensioning unit having a multi-lock effect
US5466030A (en) * 1993-11-09 1995-11-14 Tuff Boy Holding, Inc. Side loading vehicle: apparatus and method
DE4415042C1 (de) 1994-04-29 1995-04-20 Johannes Than Gurt-/Planspanner insbesondere für mit Spanngurten versehene Seitenplanen an Lkw-Aufbauten
US5758922A (en) * 1996-09-04 1998-06-02 Wheatley; Donald G. Tonneau cover with magnetic attachment
CA2219611C (en) * 1997-10-30 2005-08-23 Michel's Industries Ltd. Tarpaulin retention system
GB9724886D0 (en) * 1997-11-26 1998-01-28 Eadie Ind Limited Vehicle side-curtain fastening

Also Published As

Publication number Publication date
BR0001556A (pt) 2001-10-09
DE50006375C5 (de) 2008-08-28
CZ295560B6 (cs) 2005-08-17
DK1043183T3 (da) 2004-06-28
PL339498A1 (en) 2000-10-23
EP1043183A3 (de) 2001-10-17
PT1043183E (pt) 2004-09-30
CZ20001137A3 (cs) 2000-11-15
EP1043183B1 (de) 2004-05-12
US6193299B1 (en) 2001-02-27
DE50006375D1 (de) 2004-06-17
ES2215508T3 (es) 2004-10-16
EP1043183A2 (de) 2000-10-11
ATE266539T1 (de) 2004-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL202233B1 (pl) Napinacz do plandek
US7607714B2 (en) Covering structure having automatic coupling system
US9669689B2 (en) Folding cargo bay cover for pickup truck
US20040164584A1 (en) Tonneau cover rail retaining mechanism
US8616593B2 (en) Vehicle tie-down device for hauling a load
US5645310A (en) Retaining device and method for holding a vehicle tailgate in a predetermined partially open position
NO153449B (no) Laaseanordning til aa fastgjoere en boeyelig del til en fast del, f.eks. ved kjoeretoey.
KR101650961B1 (ko) 해치 또는 도어를 스프링의 보조를 받아 선회시키는 장치를 차량에 장착하기 위한 방법
US5002329A (en) Cover assembly and tent for truck bed
US20080309127A1 (en) Supporting Device for a Soft Top Compartment Cover of a Convertible
US6070929A (en) Deck lid linkage drive
US20080116711A1 (en) Three-way pickup bed cover
EP0722857B1 (en) Apparatus for fixing vehicle carrying platforms
MX2014008721A (es) Tope de enganche retractil.
US6435599B2 (en) Device for tensioning side tarpaulin having abutment element securing tightener independent of side tarpaulin tension
US4595231A (en) Cargo hauling road vehicle
US6662982B1 (en) Device at a roof-mounted load carrier for vehicles
CZ263997A3 (cs) Zajišťovací zařízení pro vozovou plachtu
JP2618634B2 (ja) 側部全開式貨物自動車
KR100215191B1 (ko) 화물차량용 버클
US7008001B1 (en) Automatic tarper
CA2278958A1 (en) Latching s hook
JPH052370Y2 (pl)
KR0133213B1 (ko) 자동차 덱크의 게이트 자동개폐장치
JPH085857Y2 (ja) 自動車等の開閉ルーフのロック装置