PL199007B1 - Sposób wytwarzania estrów kwasu malonowego - Google Patents

Sposób wytwarzania estrów kwasu malonowego

Info

Publication number
PL199007B1
PL199007B1 PL337772A PL33777200A PL199007B1 PL 199007 B1 PL199007 B1 PL 199007B1 PL 337772 A PL337772 A PL 337772A PL 33777200 A PL33777200 A PL 33777200A PL 199007 B1 PL199007 B1 PL 199007B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
malonic acid
alkali metal
alkyl
general formula
halide
Prior art date
Application number
PL337772A
Other languages
English (en)
Other versions
PL337772A1 (en
Inventor
Stefan Hildbrand
Paul Hanselmann
Original Assignee
Lonza Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lonza Ag filed Critical Lonza Ag
Publication of PL337772A1 publication Critical patent/PL337772A1/xx
Publication of PL199007B1 publication Critical patent/PL199007B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/04Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides from carboxylic acid halides
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C67/00Preparation of carboxylic acid esters
    • C07C67/10Preparation of carboxylic acid esters by reacting carboxylic acids or symmetrical anhydrides with ester groups or with a carbon-halogen bond
    • C07C67/11Preparation of carboxylic acid esters by reacting carboxylic acids or symmetrical anhydrides with ester groups or with a carbon-halogen bond being mineral ester groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Abstract

1. Sposób wytwarzania estrów kwasu malo- nowego o wzorze ogólnym 1, w którym R ozna- cza C 1-10 -alkil, C 3-10 -alkenyl lub arylo-C 1-4 -alkil, znamienny tym, ze sól kwasu malonowego i metalu alkalicznego poddaje si e reakcji z ha- logenkiem o wzorze ogólnym 2: R-X, w którym R ma wy zej okre slone znaczenie, za s X ozna- cza chlor, brom lub jod, w uk ladzie niemiesza- jacych si e faz ciek lych obejmuj acym faz e wod a i faz e organiczn a, w obecno sci czwartorz edo- wej soli amoniowej jako katalizatora przeniesie- nia miedzyfazowego. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania estrów kwasu malonowego o wzorze ogólnym 1, w którym R oznacza C1-10-alkil, C3-10-alkenyl lub arylo-C1-4-alkil.
W dwóch tradycyjnych sposobach wytwarzania estrów kwasu malonowego zwią zkami wyjś ciowymi są pochodne kwasu chlorooctowego. W jednym z nich, ester kwasu chlorooctowego poddaje się reakcji z tlenkiem węgla i alkoholem w obecności katalizatora na bazie karbonylku kobaltu (DE-A 2359963, DE-A 2524389), podczas gdy w drugim sposobie sól kwasu chlorooctowego poddaje się reakcji z cyjankiem otrzymując w pierwszym etapie cyjanooctan, a następnie ten związek pośredni poddaje się w drugim etapie reakcji w z alkoholem w celu przekształcenia go w ester kwasu malonowego. Ten ostami sposób wiąże się szczególnie z zagrożeniem bezpieczeństwa i problemami ekologicznymi wynikającymi z toksyczności kwasu cyjanowodorowego i cyjanków oraz z dużej ilości odpadów. Oczywisty sposób wytwarzania estrów na drodze bezpośredniej estryfikacji kwasu przy użyciu odpowiedniego alkoholu nie odgrywa w obecnym przypadku żadnej roli. Przeciwnie nawet, kwas malonowy wytwarza się na drodze hydrolizy estrów kwasu malonowego (lub kwasu cyjanooctowego).
Celem obecnego wynalazku jest zapewnienie alternatywnego sposobu wytwarzania estrów kwasu malonowego.
Cel ten został osiągnięty dzięki opracowaniu sposobu według wynalazku.
Stwierdzono nieoczekiwanie, że sole kwasu malonowego i metalu alkalicznego można poddać reakcji z halogenkiem o wzorze ogólnym 2: R-X, w którym R oznacza C1-10-alkil, C3-10-alkenyl lub arylo-C1-4-alkil, zaś X oznacza chlor, brom lub jod, w obecności wody, z wytworzeniem odpowiednich estrów kwasu malonowego o wzorze ogólnym 1, w którym R ma wyżej określone znaczenie, jeśli w środowisku reakcji obecny jest katalizator przeniesienia międzyfazowego oraz niemieszają ca się z wodą faza organiczna.
Sposób wytwarzania estrów kwasu malonowego o wzorze ogólnym 1, w którym R oznacza C1-10-alkil, C3-10-alkenyl lub arylo-C1-4-alkil, według wynalazku polega na tym, że sól kwasu malonowego i metalu alkalicznego poddaje się reakcji z halogenkiem o wzorze ogólnym 2: R-X, w którym R ma wyżej określone znaczenie, zaś X oznacza chlor, brom lub jod, w układzie niemieszających się faz ciekłych obejmującym fazę wodą i fazę organiczną, w obecności czwartorzędowej soli amoniowej jako katalizatora przeniesienia międzyfazowego.
W sposobie według wynalazku, korzystnie jako sól kwasu malonowego i metalu alkalicznego stosuje się malonian dwusodowy, zaś jako halogenek stosuje się związek o wzorze ogólnym 2: R-X, w którym R ma wyżej okreś lone znaczenie, zaś X oznacza chlor lub brom. Korzystnie również, sól kwasu malonowego i metalu alkalicznego stosuje się w postaci roztworu wodnego.
Zgodnie z wynalazkiem, korzystnie jako wodny roztwór soli kwasu malonowego i metalu alkalicznego stosuje się roztwór otrzymany na drodze katalitycznego utleniania 1,3-propandiolu w obecności wodnego roztworu wodorotlenku metalu alkalicznego.
W sposobie według wynalazku, korzystnie jako katalizator przeniesienia mi ędzyfazowego stosuje się zwłaszcza halogenek, korzystnie chlorek lub bromek-tetra-n-C4-10-alkiloamoniowy, benzylo-tri-n-C1-8-alkiloamoniowy lub metylo-tri-n-C4-10-alkiloamoniowy.
Powyżej i dalej w niniejszym dokumencie, określenie C1-10-alkil oznacza liniową lub rozgałęzioną, pierwszorzędową, drugorzędową lub trzeciorzędową grupę alkilową o 1-10 atomach węgla, przykładowo metyl, etyl, propyl, izopropyl, butyl, izobutyl, sec-butyl, tert-butyl, pentyl, izopentyl, neopentyl, heksyl, heptyl, oktyl, nonyl, decyl i tak dalej.
Określenie C3-10-alkenyl oznacza liniową lub rozgałęzioną grupę alkenylową o 3-10 atomach węgla, w szczególności taką, w której podwójne wiązanie jest oddzielone od wolnej wartościowości przez co najmniej jeden nasycony atom węgla, przykładowo allil, metallil, 2-butenyl (krotyl), 3-butenyl, 2-pentenyl i tak dalej.
Określenie arylo-C1-4-alkil oznacza w szczególności fenylo-podstawioną grupę C1-4-alkilową taką, jak benzyl, fenetyl lub 3-fenylopropyl.
Powyżej i dalej w niniejszym dokumencie, określenie katalizator przeniesienia międzyfazowego oznacza związki tradycyjnie stosowane do tego celu, w szczególności czwartorzędowe sole amoniowe.
Korzystnym przykładem soli kwasu malonowego i metalu alkalicznego jest malonian dwusodowy.
Korzystnym przykładem halogenku R-X (związku o wzorze ogólnym 2) jest chlorek lub bromek.
Sól kwasu malonowego i metalu alkalicznego stosuje się korzystnie w postaci roztworu wodnego. Szczególnie korzystnie stosuje się roztwory otrzymane w wyniku katalitycznego utleniania 1,3-proPL 199 007 B1 pandiolu w obecności wodnego roztworu wodorotlenku metalu alkalicznego. Wytwarzanie takich roztworów jest znane, przykładowo z DE-A 4107986.
Odnośnie katalizatora przeniesienia międzyfazowego, zgodnie z wynalazkiem korzystnie stosuje się halogenek tetra-n-C4-10-alkiloamoniowy, benzylo-tri-n-C1-8-alkiloamoniowy i metylo-tri-n-C4-10-alkiloamoniowy, przy czym halogenkiem jest korzystnie chlorek lub bromek. Przykładowo można wymienić bromki tetrabutyloamoniowy i tetraheksyloamoniowy oraz chlorek benzylotributyloamoniowy.
Sposób według wynalazku korzystnie prowadzi się w temperaturach 80-150°C, stosując niskowrzące halogenki (związki o wzorze ogólnym 2), dogodnie pod zwiększonym ciśnieniem.
Układ niemieszających się faz ciekłych tworzy zgodnie z wynalazkiem woda oraz stosowane ciekłe organiczne substraty i/lub produkty reakcji. Fazę organiczną stanowić może także obojętny rozpuszczalnik, który nie miesza się z wodą. Przykładami odpowiednich rozpuszczalników tego typu są stosunkowo niereaktywne alifatyczne lub aromatyczne chlorowane węglowodory, takie jak chlorobenzen lub etery takie jak eter tert-butylowo-metylowy.
Poniższe przykłady ilustrują, jak można realizować sposób według wynalazku, nie ograniczając jednak jego zakresu.
P r z y k ł a d I. Dwumetylowy ester kwasu malonowego
W autoklawie, do roztworu 2,96 g (20 mmoli) malonianu dwusodowego i 0,64 g (2 mmole) bromku tetrabutyloamoniowego w 5 ml wody wprowadzono z jednoczesnym chłodzeniem lodem 10 g (około 0,2 mola) chlorku metylu. Mieszaninę ogrzewano do 100°C przez 45 minut, z podwyższeniem ciśnienia w autoklawie od 4 x 105 Pa (4 barów) do 1,4 x 106 Pa (14 barów). Po trzech godzinach reakcji w temperaturze 100°C, mieszaninę oziębiono do temperatury pokojowej i zniesiono nadciśnienie (wyrównano ciśnienie do ciśnienia atmosferycznego). Wartość pH fazy wodnej podwyższono z 4,6 do 5,7 stosując 1 M roztwór wodorotlenku sodu i poddano ekstrakcji eterem tert-butylowo-metylowym (2 x 10 ml). Połączone fazy organiczne wysuszono nad siarczanem sodu i poddano analizie metodą chromatografii gazowej (wewnętrzny wzorzec: bursztynian dwumetylowy).
Wydajność: 48%.
Prowadząc proces w identycznych warunkach, lecz stosując układ: eter tert-butylowometylowy/woda (stosunek objętościowy 8:5) jako środowisko reakcji, uzyskano wydajność 46%.
P r z y k ł a d II. Dwuetylowy ester kwasu malonowego
W autoklawie, do roztworu 2,96 g (20 mmoli) malonianu dwusodowego i 0,64 g (2 mmole) bromku tetrabutyloamoniowego w 5 ml wody i 10 ml eteru tert-butylowo-metylowego wprowadzono 10,9 g (0,1 mola) bromku etylu. Mieszaninę ogrzewano do 100°C przez 30 minut, z podwyższeniem ciśnienia w autoklawie do 3,5 x 105 Pa (3,5 bara). Po 3,5 godzinach prowadzenia reakcji w temperaturze 100°C, mieszaninę oziębiono do temperatury pokojowej i zniesiono nadciśnienie. Wartość pH fazy wodnej podwyższono z 4,2 do 5,5 stosując 1 M roztwór wodorotlenku sodu i poddano ekstrakcji eterem tert-butylowo-metylowym (2x5 ml). Połączone fazy organiczne wysuszono nad siarczanem sodu i poddano analizie metodą chromatografii gazowej (wewnę trzny wzorzec: bursztynian dwumetylowy).
Wydajność 45%.
P r z y k ł a d III. Dwubenzylowy ester kwasu malonowego
W autoklawie, do roztworu 2,96 g (20 mmoli) malonianu dwusodowego i 0,64 g (2 mmole) bromku tetrabutyloamoniowego w 5 ml wody i 10 ml eteru tert-butylowo-metylowego wprowadzono 17,1 g (0,1 mola) bromku benzylu. Mieszaninę ogrzewano do 100°C przez 30 minut, z podwyższeniem ciśnienia w autoklawie do 2,5 x 105 Pa (2,5 bara). Po 3,5 godzinach prowadzenia reakcji w temperaturze 100°C, mieszaninę oziębiono do temperatury pokojowej i zniesiono nadciśnienie. Wartość pH fazy wodnej podwyższono z 1,8 do 5,8 stosując 1 M roztwór wodorotlenku sodu i poddano ekstrakcji eterem tert-butylowo-metylowym (2 x 5 ml). Połączone fazy organiczne wysuszono nad siarczanem sodu, rozpuszczalnik oddestylowano w wyparce rotacyjnej, a z pozostałości usunięto resztki rozpuszczalnika pod obniżonym ciśnieniem 1 x 102 Pa (1 mbar).
Wydajność 2,43 g (43%).
1NMR (CDCl3, 400 MHz): δ = 7,25-740 (m, 10H); 5,16 (s 4H); 3,47 (s, 2H).
Stosując chlorek benzylu w miejsce bromku benzylu, w identycznych warunkach reakcji uzyskano wydajność 34%.
P r z y k ł a d IV. Dwuallilowy ester kwasu malonowego
W autoklawie, do roztworu 2,96 g (20 mmoli) malonianu dwusodowego i 0,64 g (2 mmole) bromku tetrabutyloamoniowego w 5 ml wody i 10 ml chlorobenzenu wprowadzono 7,65 g (0,1 mola) chlorku allilu. Mieszaninę ogrzewano do 100°C przez 30 minut, z podwyższeniem ciśnienia w auto4
PL 199 007 B1 klawie do 2,5 x 105 Pa (2,5 bara). Po 3,5 godzinach prowadzenia reakcji w temperaturze 100°C, mieszaninę oziębiono do temperatury pokojowej i zniesiono nadciśnienie. Fazę wodną poddano ekstrakcji eterem tert-butylowo-metylowym (2 x 5 ml). Połączone fazy organiczne wysuszono nad siarczanem sodu i poddano analizie metodą chromatografii gazowej (wewnętrzny wzorzec: bursztynian dwumetylowy).
Wydajność 16%.
P r z y k ł a d y V-XII. Dwumetylowy ester kwasu malonowego
Postępowanie ogólne:
W autoklawie, do roztworu 2,96 g (20 mmoli) malonianu dwusodowego i 0,1 równoważnika (2 mmole) katalizatora przeniesienia międzyfazowego w 5 ml wody i 10 ml chlorobenzenu wprowadzono - z jednoczesnym chłodzeniem lodem - 10 g (0,2 mola) chlorku metylu. Mieszaninę ogrzewano do zamierzonej, pożądanej temperatury przez 30 minut, z podwyższeniem ciśnienia w autoklawie do 2,5 x 105 Pa (2,5 bara). Po trzech godzinach prowadzenia reakcji w wybranej temperaturze, mieszaninę oziębiono do temperatury pokojowej i zniesiono nadciśnienie. Wartość pH fazy wodnej podwyższono do 5,5 - 6,5 stosując 1 M roztwór wodorotlenku sodu i poddano ekstrakcji eterem tert-butylowometylowym (2 x 10 ml). Połączone fazy organiczne wysuszono nad siarczanem sodu i poddano analizie metodą chromatografii gazowej (wewnętrzny wzorzec: bursztynian dwumetylowy). Warunki reakcji i uzyskane wydajności przedstawiono w poniższej tabeli 1.
T a b e l a 1
Przykład nr Katalizator1) Temperatura [°C] Czas reakcji [godz.] Wydajność2) [%]
V. TBAB 100 4 55
VI. TBAB 100 6 56
VII. TBAB 125 5 64
VIII. TBAB 150 4 6
IX. THAB 100 4 58
X. BTBAC1 100 4 39
XI. THAB 125 4 67
XII.3) THAB 100 4 21
1) TBAB oznacza bromek tetrabutyloamoniowy, THAB oznacza bromek tetraheksyloamoniowy, zaś BTBAC1 oznacza chlorek benzylo-tributyloamoniowy 2) oznaczona metodą chromatografii gazowej z bursztynianem dwumetylowym jako wzorcem wewnętrznym 3) z dodatkiem 10% molowych KBr

Claims (6)

1. Sposób wytwarzania estrów kwasu malonowego o wzorze ogólnym 1, w którym R oznacza C1-10-alkil, C3-10-alkenyl lub arylo-C1-4-alkil, znamienny tym, że sól kwasu malonowego i metalu alkalicznego poddaje się reakcji z halogenkiem o wzorze ogólnym 2: R-X, w którym R ma wyżej określone znaczenie, zaś X oznacza chlor, brom lub jod, w układzie niemieszających się faz ciekłych obejmującym fazę wodą i fazę organiczną, w obecności czwartorzędowej soli amoniowej jako katalizatora przeniesienia międzyfazowego.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako sól kwasu malonowego i metalu alkalicznego stosuje się malonian dwusodowy.
3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako halogenek stosuje się związek o wzorze ogólnym 2: R-X, w którym R ma wyżej określone znaczenie, zaś X oznacza chlor lub brom.
4. Sposób według jednego z zastrzeżeń 1 albo 2, albo 3, znamienny tym, że sól kwasu malonowego i metalu alkalicznego stosuje się w postaci roztworu wodnego.
PL 199 007 B1
5. Sposób według zastrz. 4, znamienny tym, że jako wodny roztwór soli kwasu malonowego i metalu alkalicznego stosuje się roztwór otrzymany na drodze katalitycznego utleniania 1,3-propandiolu w obecności wodnego roztworu wodorotlenku metalu alkalicznego.
6. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako czwartorzędową sól amoniową stosuje się halogenek, korzystnie chlorek lub bromek-tetra-n-C4-10-alkiloamoniowy, benzylo-tri-n-C1-8-alkiloamoniowy lub metylo-tri-n-C4-10-alkiloamoniowy.
PL337772A 1999-01-11 2000-01-10 Sposób wytwarzania estrów kwasu malonowego PL199007B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP99100411 1999-01-11

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL337772A1 PL337772A1 (en) 2000-07-17
PL199007B1 true PL199007B1 (pl) 2008-08-29

Family

ID=8237330

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL337772A PL199007B1 (pl) 1999-01-11 2000-01-10 Sposób wytwarzania estrów kwasu malonowego

Country Status (15)

Country Link
US (1) US6350898B1 (pl)
JP (1) JP2000204061A (pl)
KR (1) KR100606627B1 (pl)
CN (1) CN1209340C (pl)
AT (1) ATE239692T1 (pl)
CA (1) CA2294669C (pl)
DE (1) DE50002027D1 (pl)
ES (1) ES2199100T3 (pl)
HK (1) HK1029986A1 (pl)
HU (1) HU224174B1 (pl)
IL (1) IL133909A0 (pl)
NO (1) NO314757B1 (pl)
PL (1) PL199007B1 (pl)
PT (1) PT1026148E (pl)
SK (1) SK283638B6 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7788420B2 (en) * 2005-09-22 2010-08-31 Lsi Corporation Address buffer mode switching for varying request sizes
CN102527523A (zh) * 2010-12-07 2012-07-04 沈阳有色金属研究院 一种有色金属氧化矿螯合捕收剂及其制备方法
US8994660B2 (en) 2011-08-29 2015-03-31 Apple Inc. Text correction processing
CN103159624B (zh) * 2011-12-08 2014-09-17 中国科学院大连化学物理研究所 一种以苹果酸为原料制备丙二酸二酯的方法
KR101977919B1 (ko) * 2012-08-01 2019-05-13 바이엘 크롭사이언스 악티엔게젤샤프트 특정 4-하이드록시-2-옥소-2,5-디하이드로푸란-3-카복실산 에스테르의 알칼리 금속 염의 다단 제조방법
CN103319338B (zh) * 2013-06-19 2015-09-16 邢台职业技术学院 丙二酸二甲酯的制备工艺
CN106748763B (zh) * 2016-12-26 2019-07-12 浙江大学 两釜联合相转移催化合成苯甲酸甲酯的方法
CN109020810A (zh) * 2018-09-06 2018-12-18 营创三征(营口)精细化工有限公司 一种连续合成甲基丙二酸二乙酯的方法
CN110003000A (zh) * 2019-04-13 2019-07-12 天津大加化工有限公司 一种丙酸苄酯的生产工艺

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB916772A (en) * 1960-08-18 1963-01-30 Distillers Co Yeast Ltd Process for the production of a dicarboxylic acid ester
GB966266A (en) * 1961-10-21 1964-08-06 Distillers Co Yeast Ltd Production of aralkyl esters dicarboxylic acids
BE788913A (fr) * 1971-09-17 1973-03-15 Rhone Progil Procede de fabrication d'esters alkyliques d'acides carboxyliques
DE2359963C2 (de) 1973-12-01 1982-01-28 Dynamit Nobel Ag, 5210 Troisdorf Verfahren zur Herstellung von Malonsäuredialkylestern
DE2524389C2 (de) 1975-06-02 1986-12-04 Dynamit Nobel Ag, 5210 Troisdorf Verfahren zur Herstellung von Malonsäuredialkylestern
DE4107986A1 (de) 1991-03-13 1992-09-17 Henkel Kgaa Verfahren zur herstellung von malonsaeure
FR2681595B1 (fr) * 1991-09-24 1994-09-02 Rhone Poulenc Chimie Procede d'esterification de sels d'acides carboxyliques.
JP5777151B2 (ja) * 2011-05-13 2015-09-09 株式会社ジェイエスピー ポリスチレン系樹脂押出発泡板の製造方法

Also Published As

Publication number Publication date
CA2294669A1 (en) 2000-07-11
CN1209340C (zh) 2005-07-06
KR20000053438A (ko) 2000-08-25
JP2000204061A (ja) 2000-07-25
ATE239692T1 (de) 2003-05-15
HU224174B1 (hu) 2005-06-28
HK1029986A1 (en) 2001-04-20
KR100606627B1 (ko) 2006-07-28
SK242000A3 (en) 2000-08-14
CA2294669C (en) 2008-06-10
US6350898B1 (en) 2002-02-26
NO314757B1 (no) 2003-05-19
DE50002027D1 (de) 2003-06-12
CN1263885A (zh) 2000-08-23
PT1026148E (pt) 2003-09-30
NO20000109L (no) 2000-07-12
ES2199100T3 (es) 2004-02-16
IL133909A0 (en) 2001-04-30
SK283638B6 (sk) 2003-11-04
HUP0000061A2 (hu) 2001-02-28
PL337772A1 (en) 2000-07-17
HU0000061D0 (en) 2000-03-28
NO20000109D0 (no) 2000-01-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5919930A (en) Process for cross-coupling aromatic boron compounds with aromatic halogen compounds or perfluoroalkylsulfonates
US6156925A (en) Process for the preparation of halogenated phenylmaloates
PL199007B1 (pl) Sposób wytwarzania estrów kwasu malonowego
US4654432A (en) Preparation of 2-(hydroxymethyl)-acrylonitrile and 2-(hydroxymethyl)-acrylates
JPH02188570A (ja) ハロゲン置換キノリン誘導体の製造法
RU2214998C2 (ru) Способ получения 3-циано-2,4-дигалоген-5-фторбензойных кислот (варианты) и промежуточные соединения
PL186292B1 (pl) Sposób wytwarzania estru metylowego kwasu 2-(2-metylofenylo)-3-metoksyakrylowego
JP2003335735A (ja) パーフルオロイソプロピルアニリン類の製造方法
CA2297636C (en) Process for preparing cyanoacetic esters
US20040171863A1 (en) Process for poducing beta-oxonitrile compound or alkali metal salt thereof
US5268501A (en) Process for preparing haloketo acid derivatives
JP3031279B2 (ja) 2−アルコキシ−6−(トリフルオロメチル)ピリミジン−4−オルの製造方法
US20010031887A1 (en) Optically active phosphate derivative and its use
ZA200210300B (en) Process for the preparation of trifluoroethoxy-substituted benzoic acids.
US5177247A (en) Process for the preparation of hydroxyphenylpropionates
EP1002788A1 (en) Process for preparing halogenated phenylmalonates
EP0353755A1 (en) Process for the production of veratral and related alkyl-aryl-ethers
EP0441371A1 (en) Process for preparing haloketo acid derivatives
EP1248762A1 (en) Process for the preparation of ethers deriving from hydroxybenzoic acids
JP2815988B2 (ja) 3―n―シクロヘキシルアミノフェノール誘導体の製造法
TWI286542B (en) Process for preparing malonic esters
US6956132B2 (en) Process for producing 2-phenylacetophenone derivatives and precursors therefor
CZ200074A3 (cs) Způsob výroby esterů kyseliny malonové
JPS63313743A (ja) 置換フェノキシアルキルアルデヒドジアルキルアセタ−ル類およびその製造方法
JP2000327629A (ja) フェニル酢酸誘導体、ベンゾニトリル誘導体、およびその製造方法