PL190552B1 - Wagon roboczy do zakładania sieci trakcyjnej - Google Patents
Wagon roboczy do zakładania sieci trakcyjnejInfo
- Publication number
- PL190552B1 PL190552B1 PL98324788A PL32478898A PL190552B1 PL 190552 B1 PL190552 B1 PL 190552B1 PL 98324788 A PL98324788 A PL 98324788A PL 32478898 A PL32478898 A PL 32478898A PL 190552 B1 PL190552 B1 PL 190552B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- rope
- axis
- pulley
- wagon
- guide
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B60—VEHICLES IN GENERAL
- B60M—POWER SUPPLY LINES, AND DEVICES ALONG RAILS, FOR ELECTRICALLY- PROPELLED VEHICLES
- B60M1/00—Power supply lines for contact with collector on vehicle
- B60M1/12—Trolley lines; Accessories therefor
- B60M1/28—Manufacturing or repairing trolley lines
-
- H—ELECTRICITY
- H02—GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
- H02G—INSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
- H02G1/00—Methods or apparatus specially adapted for installing, maintaining, repairing or dismantling electric cables or lines
- H02G1/02—Methods or apparatus specially adapted for installing, maintaining, repairing or dismantling electric cables or lines for overhead lines or cables
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Manufacturing & Machinery (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Electric Cable Installation (AREA)
- Tension Adjustment In Filamentary Materials (AREA)
- Ropes Or Cables (AREA)
- Unwinding Of Filamentary Materials (AREA)
- Installation Of Indoor Wiring (AREA)
- Bridges Or Land Bridges (AREA)
- Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
- Transplanting Machines (AREA)
- Catching Or Destruction (AREA)
Abstract
1. Wagon roboczy do zakladania sieci trakcyjnej, zwlaszcza przewodu jezdnego i/lub liny nosnej, z ram a osadzona na pod- woziach szynowych, wyposazona w beben zasobnikowy z przewodem jezdnym lub lina nosna, w urzadzenie naprezajace, za- wierajace co najmniej jeden krazek linowy ulozyskowany wokól osi obrotów, oraz w przestawne pionowo i bocznie za pomoca napedów urzadzenie prowadnicze z kraz- kiem zaopatrzonym w rowek linowy, zna- mienny tym, ze kazdy krazek linowy (23) urzadzenia naprezajacego (2 2 ) ma pojedyn- czy okrezny rowek linowy (26), oraz, ze w procesie odwijania wszystkie rowki li- nowe (26, 35) urzadzenia naprezajacego (22) i urzadzenia prowadniczego (31) sa umiesz- czone w jednej wspólnej plaszczyznie odwi- jania (38) przebiegajacej pionowo do osi (24). Fig .1 PL PL PL
Description
Wynalazek dotyczy jezdnego po torze wagonu roboczego do zakładania przewodu i/lub liny nośnej sieci trakcyjnej, z ramą osadzoną na podwoziach szynowych, wyposażoną w bęben zasobnikowy z przewodem jezdnym lub liną nośną, w urządzenie naprężające zawierające co najmniej jeden krążek linowy z rowkiem ułożyskowanym wokół osi obrotów oraz w przestawne pionowo i bocznie za pomocą napędów urządzenie prowadnicze z krążkami zaopatrzonymi w rowek linowy.
Zgodnie z amerykańskim opisem patentowym nr 5 114 119 znany jest wagon roboczy za pomocą którego można zakładać wspólnie przewód jezdny i linę nośną torowej sieci trakcyjnej z ostatecznym naprężeniem. Przewód jezdny i lina nośna są przy tym odwijane w sposób ciągły, każdorazowo z własnego bębna zasobnikowego, przy udziale urządzenia naprężającego i prowadniczego aż do uzyskania poprawnego końcowego położenia wysokościowego i bocznego. Urządzenie naprężające składa się z dwóch rolek linowych ułożyskowanych w poziomych osiach obrotów przebiegających poprzecznie do wzdłużnego kierunku maszyny, przy czym rolki linowe połączone są ze sobą wzajemnie poprzez napęd łańcuchowy, jedna za drugą na nośnej, wahliwie osadzonej ramie. Naprężanie zakładanych przewodów uzyskuje się poprzez jazdę maszyny do przodu i przy odhamowanych rolkach linowych, przy czym to naprężenie jest utrzymywane również podczas postoju automatycznie, na poziomie ustalonej wartości. Odwijany przy tym z bębna przewód przebiega poprzez rowki linowe urządzenia naprężającego w podwójnej pętli, przy czym obydwie rolki linowe mają po dwa, leżące obok siebie rowki linowe.
Dalszy, ujawniony w niemieckim opisie patentowym nr 22 11 247 C3 wagon do zakładania przewodu jezdnego, ma umieszczony na ramie jezdnej maszyny pomost podnoszący, na którym znajdują się urządzenia naprężające i prowadnicze, przy czym bębny zasobnikowe zamocowane są bezpośrednio na ramie maszyny. Urządzenie naprężające ma pewną liczbę dociskanych do siebie rolek o poziomych osiach obrotu, w których podczas zdejmowania, przewód może być zakleszczony.
Zgodnie z amerykańskim opisem patentowym nr 4 213 596 znany jest także fakt umieszczania przy wagonie do zakładania przewodu jezdnego, urządzenia naprężającego bezpośrednio na bębnie zasobnikowym. Urządzenie naprężające składa się przy tym z tarczy hamulcowej połączonej z zabezpieczeniem na skręcanie, z piastą bębna zasobnikowego, ułożyskowanego w podporze na ramie maszyny, która też posiada hydrauliczne sterowane urządzenie hamujące. Przewód jest odwijany poprzez jazdę maszyny do przodu, przy czym dzięki urządzeniu hamulcowemu uzyskuje się też konieczne naprężenie rozciągające.
Zadanie niniejszego wynalazku polega na opracowaniu wagonu roboczego typu opisanego na wstępie, która przy zmniejszonym nakładzie konstrukcyjnym i nieskomplikowanej obsłudze może zapewnić jakościowe i techniczne ulepszenie zakładanego przewodu sieci trakcyjnej.
Zadanie to zostało rozwiązane w wagonie roboczym określonego na wstępie typu przez to, że każdy krążek linowy urządzenia naprężającego ma pojedynczy okrężny rowek linowy, oraz że w procesie odwijania wszystkie rowki liniowe urządzenia naprężającego oraz urządzenia prowadniczego są umieszczone w jednej wspólnej płaszczyźnie odwijania, przebiegającej pionowo do osi obrotów.
Tego rodzaju ukształtowanie krążków linowych w połączeniu ze specjalnym rozmieszczeniem wszystkich rowków linowych w jednej pojedynczej płaszczyźnie odwijania, umożliwia niezawodne uniknięcie wszelkich negatywnych skręceń przewodu jezdnego w stosunku do jego osi wzdłużnej podczas całego przebiegu odwijania, bowiem przewód może być utrzymywany obecnie w korzystny sposób dokładnie w jednej jedynej płaszczyźnie odchylania. Wszelkie zakrzywienia i następujące po nich rozprostowania przewodu jezdnego mają miejsce wyłącznie w tej płaszczyźnie. Boczne skrzywienie i wynikające stąd skręcenie przewodu jezdnego wokół jego osi wzdłużnej jest przy tym wykluczone, dzięki czemu zagwarantowano, że przewód jezdny po jego zainstalowaniu przyjmuje wzdłuż całej swojej długości, dokładne położenie w żądanej pozycji, a dolna powierzchnia styku przewodu jezdnego przebiega dokładnie równolegle do płaszczyzny toru. To ułatwia nie tylko znaczne uproszczenie montażu wieszaków drutu jezdnego, ale zapewnia też dodatkowo osiągnięcie istotnej zalety, polegającej na tym, że jest zagwarantowany optymalny, niezawodny styk odbieraka prądu
190 552 z założonym przewodem sieci trakcyjnej i tym samym towarzyszące temu zwiększenie jakości tej sieci.
Dalsze rozwiązanie według zastrzeżenia 2, pomimo istnienia tylko jednego rowka linowego przypadającego na jeden krążek linowy, umożliwia w koniecznym zakresie tarcie pomiędzy przewodem jezdnym a rowkiem tak, ażeby poddać przewód pożądanemu naprężeniu rozciągającemu. Dzięki umieszczeniu bębna zasobnikowego pomiędzy obydwoma krążkami linowymi uzyskuje się dokładne prowadzenie odwijanego przewodu, gwarantujące pełny styk przewodu z każdym krążkiem linowym, na długości mniej więcej równej połowie ich obwodów a przez to całkowite wykluczenie ześlizgnięcia się przewodu jezdnego.
Dodatkowe cechy i zalety niniejszego wynalazku wynikają z treści dalszych zastrzeżeń patentowych i opisu.
Przedmiot wynalazku jest bliżej wyjaśniony na podstawie przykładów wykonania uwidocznionych na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok wagonu roboczego z boku, fig. 2 - wagon w widoku z góry, fig. 3 - widok szczegółowy specjalnego ukształtowania krążka linowego, a fig. 4 przedstawia schematycznie dalszy wariant wynalazku.
Pokazany na fig. 1 i 2 wagon roboczy do zakładania przewodu jezdnego 2 lub liny nośnej 3 sieci trakcyjnej 4 ma ramę 5, która za pomocą podwozi szynowych 6 może się poruszać po torze 7. Obok kabiny jezdnej względnie kabiny roboczej 8 znajdującej, się w tylnej części wagonu, jest umieszczony na ramie 5 silnik 9 do zasilania w energię napędu jezdnego 10 oraz agregatu hydraulicznego 11. Agregat ten jest przeznaczony do uruchamiania wszelkich dalszych - jeszcze później opisanych napędów oraz dźwigu 12 umieszczonego na przeciwległym końcu ramy 5.
Na ramie 5, zwłaszcza na jej dwóch podporach 15 oddalonych od siebie w kierunku wzdłużnym wagonu roboczego jest ułożyskowany wahacz 14 w postaci wzdłużnie rozciągającej się ramy nośnej 13. Za pomocą napędu 16, wahacz może się odchylać przegubowo wokół osi 17 przebiegającej poziomo w kierunku wzdłużnym wagonu. W środkowej części wahacza 14 jest ułożyskowany wokół osi 19 bęben zasobnikowy 18 dla przewodu jezdnego 2 lub liny nośnej 3. Może on też dzięki napędowi 20 przesuwać się w poprzecznej prowadnicy 21, wzdłuż osi 19 przebiegającej pionowo do kierunku wzdłużnego wagonu. Na wahaczu 14 jest również umieszczone urządzenie naprężające 22, zawierające dwa krążki linowe usytuowane w pewnej odległości od siebie po obydwóch stronach bębna zasobnikowego 18. Krążki linowe 23 są ułożyskowane na podporach łożyskowych 25 ramy nośnej 13, wokół osi obrotu 24, równoległej do osi 19 bębna zasobnikowego 18.
Każdy krążek linowy 23 urządzenia naprężającego 22 ma pojedynczy, okrężny rowek linowy 26, usytuowany w płaszczyźnie przebiegającej pionowo do osi obrotu 24, w którym jest umieszczony przewód jezdny 2 lub lina nośna 3 rozwijania z bębna zasobnikowego 18. Dla przenoszenia naprężenia rozciągającego na przewód jezdny, krążkom linowym 23 przyporządkowany jest działający jak hamulec siłownik hydrauliczny 27 umieszczony współosiowo do osi obrotowej 24. Ponadto, każdy krążek linowy 23 urządzenia naprężającego 22 jest wyposażony w dodatkowe urządzenie hamujące 28, która składa się z tarczy hamulcowej 29 oraz ze współpracujących z nią szczęk hamulcowych 30 hydraulicznie uruchamianych.
Urządzenie prowadnicze 31 przeznaczone do ukierunkowanego prowadzenia zakładanego przewodu jezdnego 2 lub liny nośnej 3, jest usytuowane w kierunku roboczym, oznaczonym strzałką 37 i sąsiaduje bezpośrednio z tylnym krążkiem linowym 23 urządzenia naprężającego 22. Poprzez wał 32, urządzenie to jest połączone z wahaczem 14 i tym samym razem z nim jest odchylane wokół osi 17 przegubu. Za pomocą napędu 33 i teleskopowego podnośnika można zmieniać pionowe położenie urządzenia prowadniczego 31 wyposażonego na jego górnym końcu w dwa krążki prowadzące 34, każdy z rowkiem linowym 35. Obydwa krążki prowadzące 34 o jednakowej wielkości są umieszczone bezpośrednio jeden za drugim w kierunku wzdłużnym maszyny, a ich osie obrotów 36 przebiegają równolegle do osi obrotów 24 i do osi 19. Oś obrotu przedniego krążka prowadzącego 34, bliżej położonego w stosunku do urządzenia naprężającego 22, w kierunku roboczym maszyny 1, jest przy tym niżej umieszczona w kierunku pionowym aniżeli oś obrotów drugiego tylnego krążka prowadzącego 34.
Wszystkie rowki linowe 26, 35 urządzenia naprężającego 22 oraz urządzenia prowadniczego 31 położone są w jednej wspólnej płaszczyźnie odwijania 38 (fig. 2), która przebiega
190 552 pionowo do osi obrotów 24 krążków linowych 23 lub równolegle do kierunku wzdłużnego maszyny, przy czym oś przegubu 17 wahacza 14 również przebiega wzdłuż płaszczyzny odwijania 38.
Podczas procesu odwijania, następuje tak daleko przesuwanie w poprzek bębna zasobnikowego 18, zakładanego za pomocą dźwigu 12 na wahacz 14, za pośrednictwem napędów 20 prowadnicy poprzecznej 21, aż swobodny koniec odwijanego przewodu znajdzie się w płaszczyźnie odwijania 38. Za pomocą liny pomocniczej, nie pokazanej na rysunku, przewód jest naprowadzany na rolki linowe 26 obydwóch krążków linowych 23, to jest kolejno z bębna zasobnikowego 18 najpierw na tylny w kierunku roboczym 37 krążek linowy 23. Przewód nakładany jest przy tym na każdy z obydwu krążków linowych 23 na długości mniej więcej równej połowie ich obwodów. Z przedniej rolki linowej 23 przewód jest nakładany na krążki prowadzące 34 urządzenia prowadniczego 31, zwłaszcza na ich rowki linowe 35. Teraz można przewód jezdny 2 lub linę nośną 3 przestawiać według życzenia pionowo lub na boki, za pomocą napędów 33 i 16 poprzez urządzenie prowadnicze 31 tak, aby zapewnić konieczny zygzakowaty przebieg sieci trakcyjnej do jej ostatecznego założenia.
Przewód znajdujący się podczas całego procesu odwijania w płaszczyźnie odwijania 38 jest przy tym utrzymywany dokładnie w przepisowym względnie ostatecznym naprężeniu rozciągającym za pomocą urządzenia naprężającego 22, które to naprężenie nadzorowane jest przy użyciu urządzenia pomiarowego 39 siły rozciągającej. Jak tylko zostanie zarejestrowany jakiś nagły spadek żądanej siły rozciągającej przy nawijaniu liny, wywołany na przykład awarią silnika hydraulicznego, urządzenie pomiarowe 39 wydaje odpowiedni sygnał poprzez urządzenie sterujące 40 do urządzenia hamującego 28.
Na fig. 3, jak również na fig. 4, części o identycznej funkcji oznaczone są tymi samymi znakami odniesienia jak na fig. 1 i 2. Krążek linowy 23 urządzenia naprężającego 22, uwidoczniony na fig. 3, jest wyposażony w rolki naciskowe 41 do dociskania przewodu jezdnego 2 lub liny nośnej 3 do rowka linowego 26. Cztery rolki naciskowe 41 z osiami obrotu 42 ustawionymi równolegle do osi obrotu 24 krążka linowego 23 są usytuowane wzdłuż obwodu tego krążka linowego 23 i mogą się one swobodnie obracać w łukowym uchwycie 43. Uchwyt z drugiej strony jest połączony z ramą nośną 13 lub wahaczem 14 poprzez napęd 44, który działa pionowo do osi obrotów 24. W ten sposób dociskane są rolki naciskowe 41 do krążka linowego 23 i są przeznaczone do tego, aby zwiększyć wartość tarcia pomiędzy przewodem jezdnym 2 lub liną nośną 3 oraz rowkiem linowym 26, kiedy na przykład na skutek wilgotnych warunków atmosferycznych lub zanieczyszczeń, przewód w rowku linowym wykazuje tendencję do ześlizgiwania się zwłaszcza gdy nie zostało zapewnione konieczne naprężenie rozciągające. Siła docisku rolek dociskowych 41 może być odpowiednio do wymogów zmieniana poprzez układ sterowania napędu 44 za pomocą urządzenia sterującego 40 we współpracy z urządzeniem pomiarowym 39 siły rozciągającej. Istnieje także możliwość hydraulicznego współdziałania hamowania rolek naciskowych 41 do zwiększenia naprężenia rozciągającego.
Pokazany na fig. 4 wariant wagonu roboczego różni się od wagonu według fig. 1 i 2, wzajemnym rozmieszczeniem bębna zasobnikowego 18 i krążków linowych 23. Te ostatnie są usytuowane bezpośrednio jedna za drugą w kierunku wzdłużnym wagonu, podczas gdy bęben magazynujący 18 zamocowany jest na wahaczu 14 dalej w kierunku roboczym wagonu. Takie rozmieszczenie ułatwia nawlekanie przewodu jezdnego 2 lub liny nośnej 3 na początku robót, gdyż przewód nabiegający z bębna zasobnikowego 18 może być nakładany z góry dogodniej do rowka linowego 26 poprzez pierwszy krążek linowy 23. Przy takim rozmieszczeniu krążków linowych i bębna zasobnikowego można również bez jakichkolwiek trudności zapewnić konieczne naprężenie rozciągające.
Znane są systemy sieci trakcyjnych, w których dwa przewody jezdne są usytuowane wzajemnie równolegle do siebie. W takim przypadku, można naturalnie z konieczności, usytuować bezpośrednio koło siebie dwa krążki linowe w kierunku poprzecznym wagonu roboczego tak, aby po utworzeniu dwóch płaszczyzn odwijania obydwa przewody jezdne mogły być jednocześnie odwijane z dwóch bębnów zasobnikowych.
Claims (11)
- Zastrzeżenia patentowe1. Wagon roboczy do zakładania sieci trakcyjnej, zwłaszcza przewodu jezdnego i/lub liny nośnej, z ramą osadzoną na podwoziach szynowych, wyposażoną w bęben zasobnikowy z przewodem jezdnym lub liną nośną, w urządzenie naprężające, zawierające co najmniej jeden krążek linowy ułożyskowany wokół osi obrotów, oraz w przestawne pionowo i bocznie za pomocą napędów urządzenie prowadnicze z krążkiem zaopatrzonym w rowek linowy, znamienny tym, że każdy krążek linowy (23) urządzenia naprężającego (22) ma pojedynczy okrężny rowek linowy (26), oraz, że w procesie odwijania wszystkie rowki linowe (26, 35) urządzenia naprężającego (22) i urządzenia prowadniczego (31) są umieszczone w jednej wspólnej płaszczyźnie odwijania (38) przebiegającej pionowo do osi (24).
- 2. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że urządzenie naprężające (22) ma dwa krążki linowe (23) wzajemnie oddalone od siebie w kierunku wzdłużnym wagonu oraz bęben zasobnikowy (18) usytuowany odchylnie wokół osi (19) umieszczony pomiędzy obydwoma krążkami linowymi (23), przy czym ich osie obrotu (24) przebiegają równolegle do osi (19) bębna zasobnikowego (18).
- 3. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że urządzenie prowadnicze (31) którego położenie można zmieniać w pionie teleskopowo, jest usytuowane w roboczym kierunku wzdłużnym wagonu (1) bezpośrednio obok drugiego tylnego krążka linowego (23) urządzenia naprężającego (22).
- 4. Wagon według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienny tym, że bęben zasobnikowy (18) ułożyskowany przestawnie poprzez napęd (20) w kierunku osi (19) oraz urządzenie naprężające (22) są zamocowane na wahaczu (14), który jest ułożyskowany na ramie (5) wagonu odchylnie, wokół osi (17) przegubu przebiegającej poziomo i w kierunku wzdłużnym wagonu.
- 5. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że urządzenie prowadnicze (31) jest zamocowane na wahaczu (14).
- 6. Wagon według zastrz. 4, znamienny tym, że oś (17) przegubu wahacza (14) umieszczona jest i przebiega w płaszczyźnie odwijania (38).
- 7. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że każdemu krążkowi linowemu (23) urządzenia naprężającego (22) jest przyporządkowany działający jako hamulec siłownik hydrauliczny (27).
- 8. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że każdemu krążkowi linowemu (23) urządzenia naprężającego (22), jest przyporządkowane urządzenie hamujące (28), korzystnie ukształtowane jako tarcza hamulcowa, które jest uruchamiane automatycznie poprzez urządzenie sterujące (40) kiedy tylko urządzenie pomiarowe (39) siły rozciągającej wyda odpowiedni sygnał sterujący urządzeniu hamującemu (28) po nagłym spadku żądanej siły rozciągania odwijanej liny.
- 9. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że co najmniej jednemu krążkowi linowemu (23) urządzenia naprężającego (22) są przyporządkowane umieszczone na jego obwodzie rolki naciskowe (41) z osiami obrotu (42) ustawionymi równolegle do osi obrotu (24), które można dociskać do rowka linowego (26) krążka linowego (23) za pomocą napędu (44).
- 10. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że urządzenie prowadnicze (31) ma dwa krążki prowadzące (34) usytuowane jeden za drugim z wzajemnie do siebie równoległymi osiami obrotów (36).
- 11. Wagon według zastrz. 10, znamienny tym, że obydwa krążki prowadnicze (34) są jednakowej wielkości, przy czym oś obrotów (36) przedniego krążka prowadniczego w kierunku roboczym wagonu, położonego bliżej urządzenia naprężającego (22), jest usytuowana niżej w kierunku pionowym aniżeli oś obrotów (36) drugiego tylnego krążka prowadzącego (34).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
AT0025697A ATA25697A (de) | 1997-02-17 | 1997-02-17 | Maschine zum verlegen eines fahrdrahtes einer oberleitung |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL324788A1 PL324788A1 (en) | 1998-08-31 |
PL190552B1 true PL190552B1 (pl) | 2005-12-30 |
Family
ID=3485715
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL98324788A PL190552B1 (pl) | 1997-02-17 | 1998-02-10 | Wagon roboczy do zakładania sieci trakcyjnej |
Country Status (10)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0861752B1 (pl) |
JP (1) | JP3999327B2 (pl) |
KR (1) | KR100485254B1 (pl) |
CN (1) | CN1065833C (pl) |
AT (2) | ATA25697A (pl) |
CZ (1) | CZ288403B6 (pl) |
DE (1) | DE59801673D1 (pl) |
ES (1) | ES2165666T3 (pl) |
PL (1) | PL190552B1 (pl) |
RU (1) | RU2140859C1 (pl) |
Families Citing this family (15)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
ATA167698A (de) * | 1998-10-07 | 2000-11-15 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Maschine zum verlegen einer oberleitung eines gleises |
AT3867U3 (de) * | 2000-02-08 | 2002-07-25 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Verfahren und maschine zur montage einer fahrleitung |
ITUD20010023A1 (it) * | 2001-02-09 | 2002-08-09 | Tesmec Spa | Procedimento di regolazione della tensione per macchine di tesatura e relativo apparato |
DE10138294C5 (de) * | 2001-08-10 | 2006-09-28 | Db Netz Ag | Verfahren und Vorrichtung zum Auswechseln eines Fahrdrahtes an einer Oberleitung |
AT6083U3 (de) * | 2002-10-17 | 2004-07-26 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Verfahren zum verlegen eines fahrleitungsseiles und maschine |
CN100486836C (zh) * | 2004-08-16 | 2009-05-13 | 曾进忠 | 电气化铁路接触网恒张力放线车架装置 |
KR100610374B1 (ko) | 2005-12-30 | 2006-08-09 | 주식회사 이피이 | 장조장 포설 시스템 및 그 방법 |
CN102593756B (zh) * | 2012-03-20 | 2014-09-10 | 国家电网公司 | 微型牵引机 |
CN103236658B (zh) * | 2012-05-18 | 2015-12-16 | 河南送变电工程公司 | 获取架空输电线路导线准确挂线长度的断线方法及其装置 |
KR101482060B1 (ko) * | 2013-02-19 | 2015-01-13 | 주식회사 청우디엔시 | 전차선 운반기 |
AT14422U1 (de) | 2014-01-13 | 2015-11-15 | Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh | Maschine zum Verlegen eines Fahrleitungsseiles |
CN104555530B (zh) * | 2014-12-31 | 2017-01-25 | 安东石油技术(集团)有限公司 | 封隔器缠绕送线机及缠绕机 |
CN104924921B (zh) * | 2015-06-15 | 2017-01-25 | 宝鸡中车时代工程机械有限公司 | 地铁接触网放线作业车 |
KR102152332B1 (ko) * | 2018-08-16 | 2020-09-04 | 신중근 | 전선 공급 및 수거용 드럼장치 |
CN113937665B (zh) * | 2021-11-10 | 2023-04-18 | 上海奉榭电力工程有限公司 | 一种基于电力工程的线缆架空铺设用线缆拉紧装置 |
Family Cites Families (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB1379791A (en) * | 1971-03-11 | 1975-01-08 | Japan National Railway | Isntallation of overhead conductor wires of railways |
ATE90629T1 (de) * | 1988-10-14 | 1993-07-15 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Gleisverfahrbare maschine zum verlegen des fahrdrahtes und/oder des tragseiles einer gleis- oberleitung. |
-
1997
- 1997-02-17 AT AT0025697A patent/ATA25697A/de not_active Application Discontinuation
-
1998
- 1998-01-13 DE DE59801673T patent/DE59801673D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1998-01-13 EP EP98890008A patent/EP0861752B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1998-01-13 AT AT98890008T patent/ATE206672T1/de active
- 1998-01-13 ES ES98890008T patent/ES2165666T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1998-02-05 CZ CZ1998348A patent/CZ288403B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1998-02-10 PL PL98324788A patent/PL190552B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1998-02-16 KR KR1019980004520A patent/KR100485254B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1998-02-16 JP JP3276998A patent/JP3999327B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1998-02-16 RU RU98102896A patent/RU2140859C1/ru not_active IP Right Cessation
- 1998-02-16 CN CN98103852A patent/CN1065833C/zh not_active Expired - Fee Related
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DE59801673D1 (de) | 2001-11-15 |
CN1191203A (zh) | 1998-08-26 |
ATA25697A (de) | 1998-04-15 |
EP0861752B1 (de) | 2001-10-10 |
CZ34898A3 (cs) | 1998-09-16 |
JPH10244859A (ja) | 1998-09-14 |
KR19980071374A (ko) | 1998-10-26 |
KR100485254B1 (ko) | 2006-02-02 |
CZ288403B6 (en) | 2001-06-13 |
ATE206672T1 (de) | 2001-10-15 |
CN1065833C (zh) | 2001-05-16 |
RU2140859C1 (ru) | 1999-11-10 |
JP3999327B2 (ja) | 2007-10-31 |
PL324788A1 (en) | 1998-08-31 |
ES2165666T3 (es) | 2002-03-16 |
EP0861752A1 (de) | 1998-09-02 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL190552B1 (pl) | Wagon roboczy do zakładania sieci trakcyjnej | |
JP3761265B2 (ja) | 軌道の架空線架設機械 | |
PL187998B1 (pl) | Maszyna do instalowania przewodu jezdnego | |
PL206351B1 (pl) | Sposób układania liny trakcyjnej i maszyna do układania liny trakcyjnej | |
FI108342B (fi) | Kone sõhk÷isen ilmajohdon ajolangan keskeytykset÷ntõ asettamista varten | |
CN1266016C (zh) | 架设接触线用的机械与作业方法 | |
PL192511B1 (pl) | Maszyna do zakładania przewodu jezdnego sieci trakcyjnej | |
PL191769B1 (pl) | Maszyna przejezdna po torze do rozmieszczania, określanego ogólnie jako lina, przewodu jezdnego względnie liny nośnej elektrycznego przewodu napowietrznego toru | |
CZ280994B6 (cs) | Zařízení k ukládání drátu, lana nebo podobného materiálu | |
CZ292514B6 (cs) | Stroj pro montáž trolejového vedení | |
PL175543B1 (pl) | Urządzenie do układania przewodów trakcji elektrycznej | |
PL187898B1 (pl) | Maszyna do zakładania przewodu jezdnego | |
JP4067668B2 (ja) | 架台装置及びそれを用いたトロリ線張替え装置 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20140210 |