CZ34898A3 - Po koleji pojízdný stroj pro pokládání trolejového drátu - Google Patents

Po koleji pojízdný stroj pro pokládání trolejového drátu Download PDF

Info

Publication number
CZ34898A3
CZ34898A3 CZ98348A CZ34898A CZ34898A3 CZ 34898 A3 CZ34898 A3 CZ 34898A3 CZ 98348 A CZ98348 A CZ 98348A CZ 34898 A CZ34898 A CZ 34898A CZ 34898 A3 CZ34898 A3 CZ 34898A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
rope
machine
axis
pulley
rotation
Prior art date
Application number
CZ98348A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ288403B6 (en
Inventor
Josef Theurer
Leopold Rudolf Grubar
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H. filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H.
Publication of CZ34898A3 publication Critical patent/CZ34898A3/cs
Publication of CZ288403B6 publication Critical patent/CZ288403B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60MPOWER SUPPLY LINES, AND DEVICES ALONG RAILS, FOR ELECTRICALLY- PROPELLED VEHICLES
    • B60M1/00Power supply lines for contact with collector on vehicle
    • B60M1/12Trolley lines; Accessories therefor
    • B60M1/28Manufacturing or repairing trolley lines
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G1/00Methods or apparatus specially adapted for installing, maintaining, repairing or dismantling electric cables or lines
    • H02G1/02Methods or apparatus specially adapted for installing, maintaining, repairing or dismantling electric cables or lines for overhead lines or cables

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Electric Cable Installation (AREA)
  • Tension Adjustment In Filamentary Materials (AREA)
  • Ropes Or Cables (AREA)
  • Unwinding Of Filamentary Materials (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Transplanting Machines (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Installation Of Indoor Wiring (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká po koleji pojízdného stroje pro pokládání trolejového drátu a/nebo nosného lana troleje koleje, který má na podvozcích uložený strojový rám, trolejový drát, případně nosné lano obsahující zásobní buben, nejméně jednu kolem osy rotace otočně uloženou lanovou kladku s lanovou drážkou pro odvíjení a pro vytváření ústrojí pro napínání v tahu s tahovým napětím, a prostřednictvím pohonů výškově a bočně přestavitelné vodicí ústrojí, které má vratnou kladku s lanovou drážkou.
Dosavadní_stav_techniky
Z US 5,114,119 je již známý takový stroj, kterým lze pokládat trolejový drát a nosné lano troleje společně a s na konec požadovaným napětím v tahu. Trolejový drát a nosné lano jsou přitom odtahovány kontinuálně ze vždy samostatného zásobního bubnu a procházejí skrz ústrojí pro napínání v tahu, a to ještě před tím, než jsou umístěny prostřednictvím vodícího ústrojí do správné výškové a boční polohy pro konečno·! montáž. Ustrojí pro napínání v tahu sestává v podstatě ze dvou lanových kladek s lanovými drážkami a napříč k podélnému směru stroje upravenými vodorovnými osami rotace, přičemž lanové kladky jsou uspořádány v podélném směru stroje bezprostředně za seboti na kolébkovém zavěšeném nosném rámu a jsou navzájem spojeny prostřednictvím řetězového pohonu. Pokládací pnutí se vytváří dopředným pohybem stroje při hydraulicky zabrzděných lanových kladkách a je také při stojícím stroji automaticky udržováno na požadované hodnotě.
ti « »· t · * · ·· · · • « · ···· · · · · « ««·« · · * · ·♦· * · · · » * · · · · · · · k · · « · · «· · ··· · * ·»·· · · *
- 2 Drát odvíjený ze zásobního bubnu přitom obíhá obě lanové kladky ústrojí pro napínání v tahu ve dvojité smyčce, přičemž obě lanové kladky mají vždy vedle sebe upravené lanové drážky.
Další, v DE 22 11 247 C3 zveřejněný stroj pro instalování troleje má na strojovém rámu, pojízdném po koleji, namontovanou zdvihací plošinu, na které je upraveno ústrojí pro napínání v tahu a vodicí ústrojí, zatímco zásobní bubny jsou namontovány přímo na strojovém rámu. Ustrojí pro napínání v tahu má více na sebe navzájem přitlačitelných, poháněných kladek s vodorovnými osami otáčení, mezi kterými je drát v průběhu odtahování sevřen.
Podle US 4,213 596 je také známé uspořádat u stroje pro pokládání troleje ústrojí pro napínání v tahu přímo na zásobním bubnu. Ústrojí pro napínání v tahu přitom sestává z brzdového kotouče, který je pevně a neotočně spojen s nábojem zásobního bubnu, uloženého v podpěře na strojovém rámu, přičemž na tento zásobní buben působí hydraulicky ovládané brzdicí ústrojí. Drát je odtahován dopředným pohybem stroje, přičemž brzdicí ústrojí vytváří požadované napnutí v tahu.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit stroj v úvodu popsaného druhu, prostřednictvím kterého by bylo možné při nízkých konstrukčních nákladech a zjednodušené manipulaci dosáhnout kvalitního zdokonalení pokládané troleje.
Vytčený úkol se řeší popsaným strojem podle vynálezu
- 3 tím, že každá lanová kladka ústrojí pro napínání v tahu má jednu jedinou kruhovou lanovou drážku, a že při procesu odvíjení jsou všechny lanové drážky ústrojí pro napínání v tahu a vodícího ústrojí nastaveny ve společné, kolmo k ose rotace upravené odvíjecí rovině.
Takové vytvoření lanových kladek v kombinaci se speciálním uspořádáním všech lanových drážek v jedné jediné rovině odvíjení umožňuje zabránit nežádoucímu stáčení troleje z hlediska její podélné osy v průběhu celého procesu odvíjení, protože je -ožr.é držet drát výhodným způsobem přesně v jedné jediné rovině odvíjení. Každé zakřivení a následné vyrovnání zakřivení trolejového drátu se uskutečňuje výlučně v této rovině. Boční prohnutí a z toho vyplývající zkroucení trolejového drátu podél jeho podélné osy je přitom vyloučeno, čímž se zajistí, že trolejový drát po svém instalování zaujme po celé svojí délce polohově přesně požadovanou polohu a spodní kontaktní plocha trolejového drátu probíhá přesně rovnoběžně k rovině koleje. Tím se nejen podstatně usnadňuje montáž závěsů, ale vytváří se také velká výhoda spočívající v tom, že se spolehlivě zabezpečí optimální kontakt sběrače proudu s položenou trolejí při co největším snížení opotřebení a tím také podstatné zvýšení hospodárnosti.
Další výhody podle vynálezu vyplývají ze závislých patentových nároků a z popisu.
Přehled obrázků_na_výkresech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresovou Částí.
- 4 • *
Na obr* 1 je Schematicky znázorněn bokorys a na obr. 2 půdorys stroje podle vynálezu vytvořeného pro pokládání troleje.
Na obr, 3 je znázorněn detailní pohled na speciální vytvoření lanové kladky.
Na obr. 4 je schematicky znázorněna další varianta vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 a obr. 2 znázorněný stroj pro pokládání trolejového drátu 2 nebo nosného lana 3 troleje 4 má strojový rám 5, který je prostřednictvím podvozků 6 pojízdný po koleji 7. Motor 9, který je uspořádán na strojovém rámu 5 vedle na koncové straně upravené trakční, případně pracovní kabiny 8, je vytvořen pro napájení energií trakčního pohonu 10 a hydraulického agregátu 1_1_. Ten je upraven pro ovládání všech dalších pohonů stroje 1., které budou ještě popsány, jakož i jeřábu 12, upraveného na protilehlém konci strojového rámu 5.
Jako v podélném směru upravený nosný rám 13 vytvořená kolébka je uložena na strojovém rámu 5 prostřednictvím dvou v podélném směru stroje _1 ve vzájemném odstupu upravených podpěr 15 a je výkyvná prostřednictvím pohonu 16 kolem v podélném směru stroje 1_ a vodorovně upravené osy 17 natáčení. Zásobní buben 18, na kterém je trolejový drát 2, případně nosné lano 3, je otočný kolem osy 19, je uspořádán v podélném středu kolébky 14 na ní a je prostřednictvím pohonů 20 vytvořen posuvně v příčném vedení 21 v podélném směru
1θ> která je upravena kolmo k podélnému směru stroje 1_. Na kolébce 14 také namontované ústrojí 22 pro napínání v tahu má dvě lanové kladky 23, které jsou upraveny v podélném směru stroje 1. ve vzájemném odstupu na obou stranách zásobního bubnu 18 a které jsou vždy kolem osy 24 rotace, která je rovnoběžná s osou 19, spojeny otočně prostřednictvím úložných stojanů 25 s nosným rámem 13,
Každá lanová kladka 23 ústrojí 22 pro napínání v tahu má jednu jedinou kruhovou lanovou drážku 26, která je upravena v rovině kolmé k ose 24 rotace a do které je vkládán trolejový drát 2, případně nosné lano 3 pro odvíjení ze zásobního bubnu 18. Pro vytváření napětí v tahu na trolejový drát 2 je k lanovým kladkám 23 přiřazen hydraulický motor 27, který působí jako brzda a který je uspořádán koaxiálně k ose 24 rotace. Dále je každá lanová kladka 23 ústrojí 22 pro napínání v tahu opatřena přídavným brzdicím ústrojím 28 ve tvaru kotoučové brzdy, která sestává z brzdového kotouče 29 a z na něj působících, hydraulicky ovládaných brzdových čelistí 30.
Vodicí ústrojí 31 pro vedení pokládaného trolejového drátu 2, případně nosného lana 3 je uspořádáno v pracovním směru stroje 2» který je znázorněn ěipkou 37, bezprostředně návazně na zadní lanovou kladku 23 ústrojí 22 pro napínání v tahu a je prostřednictvím hřídele 32 upevněno na kolébce 14 a tak je spolu s ní výkyvné kolem osy 17 natáčení. Vodicí ústrojí 31 lze na podkladě pohonu 33 teleskopicky délkově přestavovat ve svislém směru a má na svém horním konci vratné kladky 34 se vždy jednou lanovou drážkou 25· Obě stejně velké vratné kladky 34 jsou uspořádány v podélném směru stroje _1 bezprostředně za sebou a mají osy 36 otáčení, které jsou
upraveny rovnoběžně vzhledem k ose 24 rotace a k ose 19. Přitom je osa 36 otáčení uspořádána vzhledem k vratné kladce 34, která je v pracovním směru stroje 1. uspořádána vpředu a blíže k ústrojí 22 pro napínání v tahu ve svislém směru hlouběji než osa otáčení opačné vratné kladky.
Všechny lanové drážky 26, 35 ústrojí 22 pro napínání v tahu a vodícího ústrojí 31 jsou upraveny ve společné odvíjecí rovině 38, viz obr. 2, která je upravena kolmo k osám 24 rotace lanových kladek 23, případně rovnoběžně vzhledem k podélnému směru stroje 2» přičemž osa 17 natáčení kiébky 14 je uspořádána také v odvíjecí rovině 38.
Při procesu odvíjení je jeřábem 12 na kolébku 14 uložený zásobní buben 18 posunut napříč prostřednictvím pohonů 20 v příčném vedení 21 tak daleko, až se dostane volný konec odtahovaného drátu do odvíjecí roviny 38. Za pomoci neznázorneného pomocného lanka je nyní drát navinut do lanových drážek 26 obou lanových kladek 23, a to ze zásobního bubnu 18 nejprve na v pracovním směru určeném šipkou 37 zadní a z ní pod zásobním bubnem 18 na přední lanovou kladku 23. Drát přitom leží na každé z obou lanových kladek 23 zhruba na polovině jejich obvodu. Z přední lanové kladky 23 je potom drát uložen ke vratným kladkám 34 vodícího ústrojí 21» případně do jejich lanových drážek 2$· Nyní je možné trolejový drát 2, případně nosné lano 2 na podkladě pohonů 33 a 16 prostřednictvím vodícího ústrojí 31 výškově a bočně podle požadavků přestavovat, aby se vytvořil požadovaný klikatý průběh troleje pro její koncovou montáž.
V průběhu celého procesu odvíjení v odvíjecí rovině 38 upravený drát je přitom prostřednictvím ústrojí 22 pro na- 7 pínání v tahu udržován přesně pod stanoveným, případně koncovým napětím v tahu, které je kontrolováno měřicím ústrojím 39 tažné síly. Pokud toto zjistí náhlý pokles požadované tažné síly pro lanové odvíjení, vybavené například výpadkem hydraulického motoru 27, vydá měřicí ústrojí 39 tažné síly odpovídající ovládací signál prostřednictvím ovládacího ústrojí 40 na brzdicí ústrojí 28.
Na obr. 3, u kterého jsou, stejně tak jako na obr. 4, funkčně shodné součásti označeny stejnými vztahovými znaky jako na obr. 1 a obr. 2, je znázorněna lanová kladka 23 ústrojí 22 pro napínání v tahu, která je opatřena přítlačnými kladkami 41 pro pritlačování trolejového drátu 2, případně nosného lana 3 na lanovou drážku 26. Čtyři přítlačné kladky 41 s osami 42 otáčení, které jsou upraveny rovnoběžně vzhledem k ose 24 rotace lanové kladky 23, jsou upraveny podél obvodu lanové kladky 23 a jsou zamontovány volně otočně v držáku 43, který je vytvořen ve tvaru kruhu. Ten je sám o sobě spojen s nosným rámem 13, případně s kolébkou 14 prostřednictvím pohonu 44, který působí kolmo k ose 24 rotace. Tak jsou přítlačné kladky 41 přitlačítelné na lanovou kladku 23 a vytvářejí zvětšení hodnoty tření mezi trolejovým drátem 2, připadne nosným lanem 3, a mezi lanovou drážkou 2 6, když, například na podkladě vlhkého okolního prostředí nebo znečištění, má drát sklon k prokluzu v lanové drážce 26 a není možné vytvořit požadované napnutí v tahu. Přítlačnou sílu přítlačných kladek 41 lze měnit v souladu s požadavky ovládáním pohonu 44 prostřednictvím ovládacího ústrojí 40 ve spolupráci s měřicím ústrojím 39 tažné síly. Bylo by také možné brzdit přítlačné kladky 41 pro zvětšení napnutí v tahu hydraulicky .
Na obr. 4 znázorněná varianta stroje ]_ se liší od stro- 8 -
je 1_ podle obr. 1 a obr. 2 vzájemným uspořádáním zásobního bubnu 18 a lanových kladek 23. Ty jsou uspořádány v podélném směru stroje 1 bezprostředně za sebou, zatímco zásobní buben 18 je následně v pracovním směru upevněn na kolébce 14. Toto uspořádání usnadňuje navinutí trolejového drátu 2, případně nosného lana 3 na začátku práce, protože drát přicházející ze zásobního bubnu 18 přes první lanovou kladku 23 je třeba jen vložit shora do lanové drážky 26. Požadované napnutí v tahu je možné i u tohoto uspořádání bez problémů vytvořit.
Je známé, že jsou také trolejové systémy, u kterých jsou uspořádány paralelně navzájem upravené dva trolejové dráty. V takovém případě lze pochopitelně účelně upravit dvě lanové kladky v příčném směru stroje bezprostředně vedle sebe, což umožňuje při vytvoření dvou odvíjecích rovin oba trolejové dráty současně odvíjet ze dvou zásobních bubnů..

Claims (11)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Po koleji pojízdný stroj (1) pro pokládání trolejového drátu (2) a/nebo nosného lana (3) troleje (4) koleje (7), který má na podvozcích (6) uložený strojový rám (5), trolejový drát (2), případně nosné lano (3) obsahující zásobní buben (18), nejméně jednu kolem osy (24) rotace otočně uloženou lanovou kladku (23) s lanovou drážkou (26) pro odvíjení a pro vytváření tahového napětí v ústrojí (22) pro napínání v tahu, a prostřednictvím pohonů (33, 16) výškově a bočně přestavitelné vodicí ústrojí (31), které má vratnou kladku (34) s lanovou drážkou (35), vyznačující se tím, že každá lanová kladka (23) ústrojí (22) pro napínání v tahu má jednu jedinou kruhovou lanovou drážku (26) , a že při procesu odvíjení jsou všechny lanové drážky (26, 35) ústrojí (22) pro napínání v tahu a vodícího ústrojí (31) nastaveny ve společné, kolmo k ose (24) rotace upravené odvíječí rovině (38).
  2. 2. Po koleji pojízdný stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že ústrojí (22) pro napínání v tahu má dvě v podélném směru stroje (1) ve vzájemném odstupu upravené lanové kladky (23) a kolem osy (19) otočný zásobní buben (18) je uspořádán mezi oběma lanovými kladkami (23), přičemž jejich osy (24) rotace jsou upraveny rovnoběžně s osou (19) zásobního bubnu (18).
  3. 3. Po koleji pojízdný stroj podle nároku 1 nebo 2, vyzná č u j í c í se tím, že ve svislém směru teleskopicky délkově prodloužitelné vodicí ústrojí (31) je v pracovním směru stroje (1) uspořádáno v bezprostřední návaznosti na druhou lanovou kladku (23) ústrojí (22) pro napínání » ·
    -10ν tahu.
  4. 4. Po koleji pojízdný stroj podle jednoho z nároků 1, 2 nebo 3t vyznačující se tím, že prostřednictvím pohonu (20) ve směru osy (19) posuvně uložený zásobní buben (18) a ústrojí (22) pro napínání v tahu jsou upevněny na kolébce (14), která je prostřednictvím pohonu (16) uložena na strojovém rámu (5) výkyvné kolem osy (17) natáčení, upravené vodorovně a v podélném směru stroje (1).
  5. 5. Po koleji pojízdný stroj podle nároku 3 nebo 4, vyznačující se tím, že vodicí ústrojí (31) je upevněno na kolébce (14).
  6. 6. Po koleji pojízdný stroj podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že osa (17) natáčení kolébky (14) je uspořádána průběžně v odvíjecí rovině (38) .
  7. 7. Po koleji pojízdný stroj podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že ke každé lanové kladce (23) ústrojí (22) pro napínání v tahu je přiřazen jako brzda působící hydraulický motor (27).
  8. 8. Po koleji pojízdný stroj podle jednoho z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že ke každé lanové kladce (23) ústrojí (22) pro napínání v tahu je přirazeno s výhodou jako kotoučová brzda vytvořené brzdicí ústrojí (28), které je automaticky aktivovatelné prostřednictvím ovládacího ústrojí (40), jakmile měřicí ústrojí (39) tažné síly vydá po náhlém poklesu požadované tažné síly pro odvíjení lana odpovídající ovládací signál na brzdicí ústrojí (28).
    - 11 8 8
    8 88
  9. 9. Po koleji pojízdný stroj podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že nejméně k jedné lanové kladce (23) ústrojí (22) pro napínání v tahu jsou přirazeny na jejím obvodu upravené přítlačné kladky (41) s osami (42) otáčení,nasměrovanými rovnoběžně k ose (24) rotace, které jsou prostřednictvím pohonu (44) přitlačitelné na lanovou drážku (26) lanové kladky (23),
  10. 10. Po koleji pojízdný stroj podle jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že vodicí ústrojí (31) má dvě v podélném směru stroje (1) za sebou uspořádané vratné kladky (34) s navzájem rovnoběžnými osami (42) ot áčení.
  11. 11. Po koleji pojízdný stroj podle nároku 10, v y z n a č u jící se tím, že obě vratné kladky (34) jsou vytvořeny se stejně velkým průměrem, přičemž osa (42) otáčení v pracovním směru stroje (1) přední, blíže k ústrojí (22) pro napínání v tahu upravené vratné kladky (34) je ve svislém směru uspořádána hlouběji než osa (42) otáčení druhé vratné kladky (34).
CZ1998348A 1997-02-17 1998-02-05 Machine for travelling on track for laying contact wire CZ288403B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0025697A ATA25697A (de) 1997-02-17 1997-02-17 Maschine zum verlegen eines fahrdrahtes einer oberleitung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ34898A3 true CZ34898A3 (cs) 1998-09-16
CZ288403B6 CZ288403B6 (en) 2001-06-13

Family

ID=3485715

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ1998348A CZ288403B6 (en) 1997-02-17 1998-02-05 Machine for travelling on track for laying contact wire

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0861752B1 (cs)
JP (1) JP3999327B2 (cs)
KR (1) KR100485254B1 (cs)
CN (1) CN1065833C (cs)
AT (2) ATA25697A (cs)
CZ (1) CZ288403B6 (cs)
DE (1) DE59801673D1 (cs)
ES (1) ES2165666T3 (cs)
PL (1) PL190552B1 (cs)
RU (1) RU2140859C1 (cs)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ATA167698A (de) * 1998-10-07 2000-11-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum verlegen einer oberleitung eines gleises
AT3867U3 (de) * 2000-02-08 2002-07-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und maschine zur montage einer fahrleitung
ITUD20010023A1 (it) * 2001-02-09 2002-08-09 Tesmec Spa Procedimento di regolazione della tensione per macchine di tesatura e relativo apparato
DE10138294C5 (de) * 2001-08-10 2006-09-28 Db Netz Ag Verfahren und Vorrichtung zum Auswechseln eines Fahrdrahtes an einer Oberleitung
AT6083U3 (de) * 2002-10-17 2004-07-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zum verlegen eines fahrleitungsseiles und maschine
CN100486836C (zh) * 2004-08-16 2009-05-13 曾进忠 电气化铁路接触网恒张力放线车架装置
KR100610374B1 (ko) 2005-12-30 2006-08-09 주식회사 이피이 장조장 포설 시스템 및 그 방법
CN102593756B (zh) * 2012-03-20 2014-09-10 国家电网公司 微型牵引机
CN103236658B (zh) * 2012-05-18 2015-12-16 河南送变电工程公司 获取架空输电线路导线准确挂线长度的断线方法及其装置
KR101482060B1 (ko) * 2013-02-19 2015-01-13 주식회사 청우디엔시 전차선 운반기
AT14422U1 (de) 2014-01-13 2015-11-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Maschine zum Verlegen eines Fahrleitungsseiles
CN104555530B (zh) * 2014-12-31 2017-01-25 安东石油技术(集团)有限公司 封隔器缠绕送线机及缠绕机
CN104924921B (zh) * 2015-06-15 2017-01-25 宝鸡中车时代工程机械有限公司 地铁接触网放线作业车
KR102152332B1 (ko) * 2018-08-16 2020-09-04 신중근 전선 공급 및 수거용 드럼장치
CN113937665B (zh) * 2021-11-10 2023-04-18 上海奉榭电力工程有限公司 一种基于电力工程的线缆架空铺设用线缆拉紧装置

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1379791A (en) * 1971-03-11 1975-01-08 Japan National Railway Isntallation of overhead conductor wires of railways
DE3881898D1 (de) * 1988-10-14 1993-07-22 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare maschine zum verlegen des fahrdrahtes und/oder des tragseiles einer gleis-oberleitung.

Also Published As

Publication number Publication date
ATA25697A (de) 1998-04-15
PL324788A1 (en) 1998-08-31
EP0861752B1 (de) 2001-10-10
ATE206672T1 (de) 2001-10-15
DE59801673D1 (de) 2001-11-15
KR100485254B1 (ko) 2006-02-02
EP0861752A1 (de) 1998-09-02
RU2140859C1 (ru) 1999-11-10
CZ288403B6 (en) 2001-06-13
JPH10244859A (ja) 1998-09-14
ES2165666T3 (es) 2002-03-16
CN1191203A (zh) 1998-08-26
CN1065833C (zh) 2001-05-16
JP3999327B2 (ja) 2007-10-31
KR19980071374A (ko) 1998-10-26
PL190552B1 (pl) 2005-12-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ34898A3 (cs) Po koleji pojízdný stroj pro pokládání trolejového drátu
US5048797A (en) Self-propelled machine and method for laying a catenary and/or a contact wire of an overhead line
JP3761265B2 (ja) 軌道の架空線架設機械
PL187998B1 (pl) Maszyna do instalowania przewodu jezdnego
TW509643B (en) Device for unloading rails
RU2226161C2 (ru) Машина и способ для монтажа контактного провода
FI108342B (fi) Kone sõhk÷isen ilmajohdon ajolangan keskeytykset÷ntõ asettamista varten
CZ198299A3 (cs) Po koleji pojízdný stroj pro pokládání trolejového drátu
SK279163B6 (sk) Zariadenie na ukladanie drôtu, lana alebo podobnéh
PL187898B1 (pl) Maszyna do zakładania przewodu jezdnego
CZ292514B6 (cs) Stroj pro montáž trolejového vedení
JPH0891208A (ja) 索道設備における救助装置
PL175543B1 (pl) Urządzenie do układania przewodów trakcji elektrycznej
JP4067668B2 (ja) 架台装置及びそれを用いたトロリ線張替え装置
JPH0545909Y2 (cs)
JP4386223B2 (ja) 自動循環式索道の緊張装置
SU1069046A1 (ru) Машина дл укладки кабел
JPH079160B2 (ja) トランスポータ
JPH0912285A (ja) 高所作業車

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20170205