PL184539B1 - Rama do okna drzwi fasady lub tym podobnych - Google Patents

Rama do okna drzwi fasady lub tym podobnych

Info

Publication number
PL184539B1
PL184539B1 PL97322418A PL32241897A PL184539B1 PL 184539 B1 PL184539 B1 PL 184539B1 PL 97322418 A PL97322418 A PL 97322418A PL 32241897 A PL32241897 A PL 32241897A PL 184539 B1 PL184539 B1 PL 184539B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
frame
connecting element
channel
injection
injection channel
Prior art date
Application number
PL97322418A
Other languages
English (en)
Other versions
PL322418A1 (en
Inventor
Schulz@Harald
Settele@Helmut
Original Assignee
Norsk Hydro As
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Norsk Hydro As filed Critical Norsk Hydro As
Publication of PL322418A1 publication Critical patent/PL322418A1/xx
Publication of PL184539B1 publication Critical patent/PL184539B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E06DOORS, WINDOWS, SHUTTERS, OR ROLLER BLINDS IN GENERAL; LADDERS
    • E06BFIXED OR MOVABLE CLOSURES FOR OPENINGS IN BUILDINGS, VEHICLES, FENCES OR LIKE ENCLOSURES IN GENERAL, e.g. DOORS, WINDOWS, BLINDS, GATES
    • E06B3/00Window sashes, door leaves, or like elements for closing wall or like openings; Layout of fixed or moving closures, e.g. windows in wall or like openings; Features of rigidly-mounted outer frames relating to the mounting of wing frames
    • E06B3/96Corner joints or edge joints for windows, doors, or the like frames or wings
    • E06B3/964Corner joints or edge joints for windows, doors, or the like frames or wings using separate connection pieces, e.g. T-connection pieces
    • E06B3/968Corner joints or edge joints for windows, doors, or the like frames or wings using separate connection pieces, e.g. T-connection pieces characterised by the way the connecting pieces are fixed in or on the frame members
    • E06B3/9681Corner joints or edge joints for windows, doors, or the like frames or wings using separate connection pieces, e.g. T-connection pieces characterised by the way the connecting pieces are fixed in or on the frame members by press fit or adhesion
    • E06B3/9682Mitre joints

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Joining Of Corner Units Of Frames Or Wings (AREA)
  • Wing Frames And Configurations (AREA)
  • Special Wing (AREA)
  • Door And Window Frames Mounted To Openings (AREA)
  • Injection Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Liquid Crystal (AREA)
  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)

Abstract

1 . Rama do okna, drzwi, fasady lub tym podo- bnych, z profilami wydrazonymi korzystnie metalowy- mi, jak równiez z sytuowanym w profilu wydrazonym elementem polaczeniowym, zwlaszcza lacznikiem na- roznym, przy czym element polaczeniowy zaopatrzony jest w co najmniej jeden, dla kazdego profilu wydrazo- nego, rozciagajacy sie od zewnetrznej strony ramy do wewnetrznej strony ramy, kanal dla kleju, nanoszonego pomiedzy element polaczeniowy a profil wydrazony do czego sluzy, znajdujacy sie w profilu wydrazonym po zewnetrznej stronie ramy, przylegajacy do kanalu otwór wtryskowy dla kleju, znamienna tym, ze ka- nal w kazdym z ramion elementu polaczeniowego (3) jest uksztaltowany w postaci kanalu wtryskowego (5) uchodzacego do wnetrza ramy elementu polaczenio- wego (3) i rozciagajacego sie wewnetrznie i poprzecz- nie do ramienia, który to kanal umieszczony jest po srodku ramienia elementu polaczeniowego (3), patrzac w kierunku prostopadlym do plaszczyzny ramy i uchodzi do plaskiego wybrania (7) w ksztalcie kieszeni, znaj- dujacego sie w elemencie polaczeniowym (3) po wewne- trznej stronie ramy. Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest rama do okna, drzwi, fasady lub tym podobnych, z profilami wydrążonymi, korzystnie metalowymi, jak również z umieszczonym w profilu wydrążonym elementem połączeniowym, zwłaszcza łącznikiem kątowym, przy czym element połączeniowy zaopatrzony jest w co najmniej jeden, dla każdego profilu wydrążonego, rozciągający się od zewnętrznej strony ramy do wewnętrznej strony ramy, kanał dla kleju, nanoszonego pomiędzy element połączeniowy a profilem wydrążonym, w związku z czym w profilu wydrążonym po zewnętrznej stronie ramy znajduje się, przylegający do kanału otwór wtryskowy dla kleju.
W przypadku ram termoizolacyjnych o dwóch lub więcej komorach wnękowych można stosować również odpowiednio więcej elementów połączeniowych (kątowników narożnych). W przypadku znanego z niemieckiego opisu DE 43 03 877 połączenia narożnego, ściętych pod kątem profili wydrążonych, stosuje się po jednym takim kanale na każdą z powierzchni bocznych łącznika narożnego. Kanał rozciąga się przy tym poniżej szczeliny ścięcia i uchodzi po zewnętrznej stronie ramy do kanału rozdzielczego, który zapewnia połączenie pomiędzy oboma kanałami wykona184 539 nymi w powierzchniach bocznych. Ten kanał rozdzielczy znajduje się w narożniku ramy i utworzony jest przez spłaszczenie łącznika narożnego. Do tego kanału rozdzielczego zwykle uchodzi 5 otwór wtryskowy. W obszarze powierzchni bocznych znajdują się ponadto elementy odstępnikowe, które pomiędzy łącznikiem a powierzchniami wewnętrznymi profilu wydrążonego tworzą szczeliny do pomieszczenia kleju. Sklejenie odbywa się zatem na powierzchniach bocznych ramy, w wyniku czego powstaje niebezpieczeństwo, że klej może wydostać się ze skośnych szczelin na zewnątrz i spowodować zabrudzenie widocznych powierzchni ramy. Ponadto niezbędne jest wykonanie dodatkowych otworów w profilu wydrążonym, dla umożliwienia wykonania dodatkowego użytecznego mechanicznego połączenia pomiędzy łącznikiem narożnym a profilem wydrążonym.
Celem wynalazku jest opracowanie ramy wspomnianego rodzaju udoskonalonej tak, aby umożliwione było nanoszenie kleju na wewnętrzne powierzchnie przeciwległe ramy, przy łatwej dostępności z zewnątrz i przy zapewnieniu większej siły adhezji dzięki cienkości warstw kleju.
Rama do okna, drzwi, fasady lub tym podobnych według niniejszego wynalazku charakteryzuje się tym, że w każdym z ramion elementu połączeniowego wykonany jest kanał, ukształtowany w postaci kanału wtryskowego, znajdującego się wewnątrz ramienia elementu połączeniowego i przebiegającego poprzecznie do jego kierunku wzdłużnego, który uchodzi do płaskiego wybrania w kształcie kieszeni, po wewnętrznej stronie ramy, zorientowanej w kierunku prostopadłym do płaszczyzny ramy, w przybliżeniu po środku elementu połączeniowego.
Korzystnie, kanał wtryskowy w obszarze otworu wtryskowego usytuowany jest prostopadle, do wzdłużnego kierunku profilu wydrążonego i pokrywa się z otworem wtryskowym, przy czym otwór wtryskowy wspólnie z kanałem wtryskowym ukształtowane są jako gniazda dla kołków połączeniowych.
Korzystnie, kanał wtryskowy na przedłużeniu obszaru, prostopadłego do kierunku wzdłużnego ramienia, do osadzenia kołka połączeniowego, biegnie skośnie w kierunku swobodnego końca ramienia.
Korzystnie, rama w przypadku elementu połączeniowego w postaci odlewu lub profilu wyciskanego ma kanał wtryskowy stanowiący integralną część składową kształtki.
Korzystnie, element połączeniowy składa się z dwóch kształtek podzielonych w płaszczyźnie ramy, które naprzeciwległych powierzchniach styku zaopatrzone sąw dwie kompatybilne względem siebie nawzajem skorupy w postaci połówek walca, które razem tworzą kanał wtryskowy.
Korzystnie, kanał wtryskowy utworzony jest przez tuleję wstawioną we wgłębienia elementu połączeniowego.
Korzystnie, tuleja jest z tworzywa sztucznego.
Osiągana, dzięki zastosowaniu wynalazku, zaleta polega w zasadzie na tym, że klej wewnątrz zamkniętego z wszystkich stron otworu wtryskowego doprowadzany jest do wewnętrznej strony ramy przez znajdujące się tam wybranie. Brzeg wybrania służy do tego, aby klej w obszarze przewidywanego klejenia, a w szczególności w utworzonej przez wybranie powierzchni rozprowadzenia kleju, rozprowadzany był w sposób nieukierunkowany, i przez to sięgał dokładnie do obszaru klejonych powierzchni. Zapewniono się przy tym, że w obszarze spojenia skośnego klej nie może wypływać na zewnątrz. Również nie występuje przy tym zmniejszenie widoczności wykonanego za pomocą noża ocechowania. Ponadto, jeżeli element połączeniowy jest wydrążony, to zbędne jest wprowadzanie do niego elementów napełniających.
Rozwiązanie, w którym kanał wtryskowy w obszarze otworu wtryskowego biegnie w zasadzie prostopadle do wzdłużnego kierunku profilu wydrążonego i dochodzi do otworu wtryskowego, a otwór wtryskowy wspólnie z kanałem wtryskowym ukształtowane sąjako gniazda dla kołków połączeniowych, to ponieważ otwór wtryskowy wspólnie z kanałem wtryskowym służą zarazem jako gniazda kołków połączeniowych, nie są potrzebne dodatkowe etapy obróbki dla mechanicznego zamocowania elementów połączeniowych w profilach wydrążonych. Stosuje się jednak pewne ograniczone przesunięcie między otworem wtryskowym a kanałem wtryskowym, dla utrzymania, za pomocą kołka połączeniowego, profilu wydrążonego przy łączniku narożnym, w pewnym naprężeniu wstępnym w kierunku narożnika.
184 539
Zależnie od szerokoścrprofilu, zaleca się aby kanał wtryskowy względem, prostopadłego do kierunku wzdłużnego, obszaru dla osadzenia kołka połączeniowego biegł skośnie w kierunku swobodnego końca ramienia. Ten skośny przebieg właśnie w przypadku szerokich profili ramowych zapewnia, że ujście otworu wtryskowego znajduje się w dostatecznej odległości od skośnej szczeliny.
Jeżeli wykonanie kanału wtryskowego w elemencie połączeniowym bezpośrednio przy wytwarzaniu jest trudne, na przykład wtedy, kiedy element połączeniowy otrzymuje się przez wydłużanie odpowiednio ukształtowanego profilu wyciskanego, zaleca się utworzenie kanału wtryskowego z tulei wstawionej we wgłębienie profilu połączeniowego. Wtedy dodatkowo, tuleja może być wykonana z innego materiału, niż element połączeniowy, na przykład z tworzywa sztucznego.
Wynalazek jest poniżej objaśniony bardziej szczegółowo w przykładzie wykonania przedstawionym na rysunku na którym: fig. 1 przedstawia obszar narożny ramy w pierwszej odmianie wykonania, fig. 2- przekrój wzdłuż linii A-A według fig. 1, fig. 3 - inną odmianę wykonania wynalazku w przedstawieniu, jak na fig. 1, fig. 4 - kątownik narożny według fig. 3 w widoku z góry, fig. 5 i 6 - odpowiednią odmianę wykonania z odlewanym dwudzielnym kątownikiem narożnym, w widoku jak na fig. 3 i 4, fig. 7 - odmianę wykonania ze skośnie przechodzącym kanałem wtryskowym.
Przedstawiony na rysunku łącznik kątowy stanowi część ramy, na przykład dla okna, drzwi, fasady lub tym podobnych. Ramę tworzą korzystnie, wykonane z metalu profile wydrążone 1, 2, j ak również w niniejszym przykładzie ukształtowane j ako łączniki narożne elementy połączeniowe 3, które osadzone są w profilach wydrążonych 12. Każdy z tych łączników narożnych 3 jest następnie z reguły łączony mechanicznie z profilem wydrążonym 1, 2, na przykład za pomocą kołka wtłaczanego od zewnątrz w odpowiedni otwór lub wciskanego, bądź nakładki wtłaczanej w szczelinę elementu połączeniowego. Dodatkową wytrzymałość nadaje się ramie przez sklejenie w obszarze naroży, do czego służy, co najmniej jeden kanał, sięgający od zewnętrznej do wewnętrznej strony ramy, przez który wprowadza się klej 6 pomiędzy element połączeniowy 3, a profil wydrążony 1, 2. Ponieważ klej 6 wtryskuje się dopiero po montażu ramy, to w profilu wydrążonym 1,2 po stronie zewnętrznej ramy wykonuje się, przylegający do kanału otwór wtryskowy 4 dla kleju 6.
Kanał jest ukształtowany jako kanał wtryskowy 5, który rozciąga się wewnętrznie i poprzecznie względem kierunku wzdłużnego i uchodzi po wewnętrznej stronie ramy. Kanał wtryskowy 5 przebiega przy tym tak, że w każdym przypadku najpierw ukierunkowany jest wzdłuż profilu wydrążonego 12, a następnie uchodzi do otworu wtryskowego 4. Dzięki temu, otwór wtryskowy tworzy wspólnie z kanałem wtryskowym 5 gniazdo dla kołka połączeniowego 8. Stosować można jednak również pewne przesunięcie pomiędzy otworem wtryskowym 4 a kanałem wtryskowym 5 o wartości około 0,8 mm, dla spowodowania ściągania profilu wydrążonego w kierunku ścięcia ze szczeliną. W ten sposób unika się dodatkowej wstępnej obróbki mechanicznej dla połączenia mechanicznego między profilem wydrążonym 12, a elementem połączeniowym 3 za pomocą kołka 8. Ponieważ z reguły, najpierw montuje się ramę na gotowo, a następnie wtryskuje się klej 6, to korzystnejest, jeżeli kołek połączeniowy 8 wykonanyjestjako tuleja, ponieważ wtedy może odbywać się przez nią wtryskiwanie kleju 6.
Kanał wtryskowy 5 umieszcza się w kierunku prostopadłym do płaszczyzny ramy w pobliżu środka nakładki elementu połączeniowego 3, jak to można stwierdzić na fig. 2, 4 i 6. Kanał wtryskowy 5 uchodzi przy tym do, wykonanego w elemencie połączeniowym 8 płaskiego, kieszeniowego wybrania 7, widocznego na fig. 2 w przekroju, a na fig. 4 i 6 w widoku z góry. To wybranie 7 służy do pomieszczenia kleju 6 jego obrzeże równocześnie stanowi ogranicznik, poza który klej 6 z reguły nie wypływa, tak że zapobiega ona niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się kleju 6, a zwłaszcza jego wydostawaniu się do obszaru widocznego skośnego rowka.
Przy dużej szerokości ramy, a zatem również łącznika narożnego, można, jak to przedstawiono na fig. 7, ukierunkować kanał wtryskowy 5 skośnie względem obszaru prostopadłego do kierunku wzdłużnego ramienia, przeznaczonego do pomieszczenia kołka połączeniowego 8,
184 539 w kierunku swobodnego końca ramienia. Dzięki temu również przy większej szerokości, klej występuje w wybraniu 7 w dostatecznej odległości od skośnej szczeliny.
W przypadku elementu połączeniowego 3 ukształtowanego w postaci odlewu, kanał wtryskowy 5 może stanowić integralną część składową kształtki. Element połączeniowy 3 może jednak, jak to przedstawiono na fig. 5 i 6, składać się z dwóch, podzielonych w płaszczyźnie ramy kształtek, które na przeciwległych stronach mają dwie komplementarne połówki cylindryczne, które razem tworząkanał wtryskowy 5. Na koniec kanał wtryskowy 5 może, j ak to widać zwłaszcza na fig. 3, być utworzony przez wstawionąwe wgłębienia elementu połączeniowego 3 tuleję 9. Ta tuleja 9 może składać się nawet z innego rodzaju materiału, niż element połączeniowy 3, na przykład z tworzywa sztucznego.
Przebieg pracy przy montażu ramy według wynalazku odbywa się tak, że po przygotowaniu profili 12 i wykonaniu kanałów do wtryskiwania kleju 6 najpierw w obszarze powierzchni skośnego ścięcia nanosi się substancję klejową lub uszczelniającą, następnie nasuwa się kątownik narożny i tym samym składa się w jedną całość kompletną ramę.
Następnie można dokonać mechanicznego połączenia części ze sobą, albo przez sprasowanie od zewnątrz, albo przez wciśnięcie tulejowego kołka 8 w otwór wtryskowy 5 i na koniec wtryśnięcie kleju.
Fig. 4
184 539
3 8 4 Fig. 5
7 6 ) / 1
Fig. 6
184 539
184 539
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Rama do okna, drzwi, fasady lub tym podobnych, z profilami wydrążonymi korzystnie metalowymi, jak również z sytuowanym w profilu wydrążonym elementem połączeniowym, zwłaszcza łącznikiem narożnym, przy czym element połączeniowy zaopatrzony jest w co najmniej jeden, dla każdego profilu wydrążonego, rozciągający się od zewnętrznej strony ramy do wewnętrznej strony ramy, kanał dla kleju, nanoszonego pomiędzy element połączeniowy a profil wydrążony do czego służy, znajdujący się w profilu wydrążonym po zewnętrznej stronie ramy, przylegający do kanału otwór wtryskowy dla kleju, znamienna tym, że kanał w każdym z ramion elementu połączeniowego (3) jest ukształtowany w postaci kanału wtryskowego (5) uchodzącego do wnętrza ramy elementu połączeniowego (3) i rozciągającego się wewnętrznie i poprzecznie do ramienia, który to kanał umieszczony jest po środku ramienia elementu połączeniowego (3), patrząc w kierunku prostopadłym do płaszczyzny ramy i uchodzi do płaskiego wybrania (7) w kształcie kieszeni, znajdującego się w elemencie połączeniowym (3) po wewnętrznej stronie ramy.
  2. 2. Rama według zastrz. 1, znamienna tym, że kanał wtryskowy (5), w obszarze otworu wtryskowego (4), usytuowany jest prostopadle do wzdłużnego kierunku profilu wydrążonego (1,2) i pokrywa się z otworem wtryskowym (4), przy czym otwór wtryskowy (4) wspólnie z kanałem wtryskowym (5) ukształtowane są jako gniazda dla kołków połączeniowych (8).
  3. 3. Rama według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że kanał wtryskowy (5), na przedłużeniu obszaru, prostopadłego do kierunku wzdłużnego ramienia, do osadzenia kołka połączeniowego (8), biegnie skośnie w kierunku swobodnego końca ramienia.
  4. 4. Rama według zastrz. 1, znamienna tym, że w przypadku elementu połączeniowego (3) w postaci odlewu lub profilu wyciskanego, kanał wtryskowy (5) stanowi integralną część składową kształtki.
  5. 5. Rama według zastrz. 1, znamienna tym, że element połączeniowy (3) składa się z dwóch kształtek podzielonych w płaszczyźnie ramy, które na przeciwległych powierzchniach styku zaopatrzone są w dwie kompatybilne względem siebie nawzajem skorupy w postaci połówek walca, które razem tworzą kanał wtryskowy (5).
  6. 6. Rama według zastrz. 1, znamienna tym, że kanał wtryskowy (6), utworzony jest przez tuleję (9) wstawioną we wgłębienia elementu połączeniowego (3).
  7. 7. Rama według zastrz. 6, znamienna tym, że tuleja (9) jest z tworzywa sztucznego.
PL97322418A 1996-10-08 1997-10-03 Rama do okna drzwi fasady lub tym podobnych PL184539B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19641312A DE19641312C2 (de) 1996-10-08 1996-10-08 Rahmen für Fenster, Türen, Fassaden oder dergleichen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL322418A1 PL322418A1 (en) 1998-04-14
PL184539B1 true PL184539B1 (pl) 2002-11-29

Family

ID=7808076

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97322418A PL184539B1 (pl) 1996-10-08 1997-10-03 Rama do okna drzwi fasady lub tym podobnych

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0835978B1 (pl)
AT (1) ATE310149T1 (pl)
CZ (1) CZ294524B6 (pl)
DE (2) DE19641312C2 (pl)
DK (1) DK0835978T3 (pl)
ES (1) ES2253764T3 (pl)
HR (1) HRP970538A2 (pl)
HU (1) HUP9701615A1 (pl)
PL (1) PL184539B1 (pl)
SK (1) SK284824B6 (pl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE1012394A3 (nl) * 1998-09-29 2000-10-03 Brochez Alain Hoekverbinding en werkwijze voor het vervaardigen van dergelijke hoekverbinding, alsmede insteekhoekstukken om zulke hoekverbinding te realiseren.
DE10015524A1 (de) * 2000-03-30 2001-10-04 Wicona Bausysteme Gmbh T-Verbindung zwischen einem Sprossen- und einem Rahmenprofil
DE10115330C1 (de) * 2001-03-28 2003-06-12 Wicona Bausysteme Gmbh Verbinder zur Schaffung von Eck- oder Stoßverbindungen
DE10118791B4 (de) * 2001-04-18 2012-06-21 Adrian Kosak Verbindungselement
DE102022122311A1 (de) 2022-09-02 2024-03-07 Heroal - Johann Henkenjohann Gmbh & Co. Kg Eckverbindung eines Rahmens aus Metallprofilen mittels Eckwinkeln und Verfahren zur Herstellung einer solchen Eckverbindung
DE102022126595A1 (de) * 2022-10-12 2024-04-18 REHAU Industries SE & Co. KG Verfahren zur Erzeugung einer Eckverbindung, Verbindungselement für eine Eckverbindung sowie Eckverbindung

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE6807264U (de) * 1968-11-15 1970-03-05 Wutoeschingen Aluminium Tuer- oder fensterrahmen aus metall oder kunststoff.
DE8017645U1 (de) * 1980-07-01 1980-09-25 Wilhelm Sander Kg, 5828 Ennepetal Eckverbindung fuer hohlprofilstaebe
DE9321056U1 (de) * 1993-02-10 1995-11-16 Schueco Int Kg Eckverbindung auf Gehrung geschnittener Hohlprofile eines Rahmens für Fenster, Türen oder Fassaden
DE19500524A1 (de) * 1995-01-11 1996-07-25 Wicona Bausysteme Gmbh Rahmen für Fenster, Türen, Fassaden oder dergleichen

Also Published As

Publication number Publication date
HUP9701615A1 (hu) 1998-08-28
DE19641312A1 (de) 1998-04-16
PL322418A1 (en) 1998-04-14
ATE310149T1 (de) 2005-12-15
DE19641312C2 (de) 2001-09-27
HU9701615D0 (en) 1997-11-28
CZ318597A3 (cs) 1998-04-15
EP0835978B1 (de) 2005-11-16
HRP970538A2 (en) 1998-06-30
SK134497A3 (en) 1998-07-08
SK284824B6 (sk) 2005-12-01
DK0835978T3 (da) 2006-03-27
DE59712483D1 (de) 2005-12-22
ES2253764T3 (es) 2006-06-01
CZ294524B6 (cs) 2005-01-12
EP0835978A2 (de) 1998-04-15
EP0835978A3 (de) 1999-12-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101361327B1 (ko) 로킹 클립을 갖는 전기 플러그-인 커넥터
CN101952609B (zh) 用于固定轻型结构板的五金配件
US20100293737A1 (en) Wiper blade with connector and method for making such blade
US5842893A (en) Electrical connector for connecting electrical conductors
US10276972B1 (en) Power connector
PL184539B1 (pl) Rama do okna drzwi fasady lub tym podobnych
JPH06299763A (ja) 突合せ結合装置
PT1707066E (pt) Fecho de correr vedante com dentes soldados ‚s fitas que os mesmos unem
JPH09504639A (ja) 密閉ケーシングを有する例えばリレー等の電気機械式構成要素
WO2008009491A1 (de) Gehäuse zur aufnahme einer elektronischen baugruppe
US6679735B2 (en) Electrical contact, in particular pin contact
EP0555929A1 (en) Joint for angularly connecting mutually converging linear elements together
US4638273A (en) Waveguide assembly
CN213234779U (zh) 一种组合式多工艺角码
EP3162972A1 (en) Metal connector for connecting with metal profile
CN211736859U (zh) 一种铝合金门窗的组框结构
CN219510127U (zh) 汽车壳形件孔位密封自适应贴合机构及孔位密封装置
JPS5921431B2 (ja) 竪枠と横枠との接合構造
JPH1083853A (ja) コネクタ
DE10006962A1 (de) Eckwinkel mit Endabdichtung
KR930006468Y1 (ko) 샷시용 모서리 결합구
KR200340533Y1 (ko) 창틀용 연결구
KR200161543Y1 (ko) 창틀골재 연결구
ATE250713T1 (de) Rahmen für insbesondere schwenkbare flügel für türen, fenster u. dgl.
CN113047734A (zh) 一种铝合金门窗的组框结构