PL181114B1 - Sposób osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych oraz urządzenie do osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych - Google Patents

Sposób osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych oraz urządzenie do osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych

Info

Publication number
PL181114B1
PL181114B1 PL96316334A PL31633496A PL181114B1 PL 181114 B1 PL181114 B1 PL 181114B1 PL 96316334 A PL96316334 A PL 96316334A PL 31633496 A PL31633496 A PL 31633496A PL 181114 B1 PL181114 B1 PL 181114B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
expansion chamber
detonation
wave
channel
detonation wave
Prior art date
Application number
PL96316334A
Other languages
English (en)
Other versions
PL316334A1 (en
Inventor
Helmut Eichert
Frank Heinrich
Thomas Kratzel
Eberhard Pantow
Original Assignee
Leinemann Gmbh & Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Leinemann Gmbh & Co filed Critical Leinemann Gmbh & Co
Publication of PL316334A1 publication Critical patent/PL316334A1/xx
Publication of PL181114B1 publication Critical patent/PL181114B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F17STORING OR DISTRIBUTING GASES OR LIQUIDS
    • F17CVESSELS FOR CONTAINING OR STORING COMPRESSED, LIQUEFIED OR SOLIDIFIED GASES; FIXED-CAPACITY GAS-HOLDERS; FILLING VESSELS WITH, OR DISCHARGING FROM VESSELS, COMPRESSED, LIQUEFIED, OR SOLIDIFIED GASES
    • F17C13/00Details of vessels or of the filling or discharging of vessels
    • F17C13/12Arrangements or mounting of devices for preventing or minimising the effect of explosion ; Other safety measures
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62CFIRE-FIGHTING
    • A62C4/00Flame traps allowing passage of gas but not of flame or explosion wave
    • A62C4/02Flame traps allowing passage of gas but not of flame or explosion wave in gas-pipes

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Gas Burners (AREA)
  • Fire-Extinguishing By Fire Departments, And Fire-Extinguishing Equipment And Control Thereof (AREA)
  • Pipeline Systems (AREA)
  • Fluidized-Bed Combustion And Resonant Combustion (AREA)
  • Cleaning In General (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Nozzles (AREA)
  • Silver Salt Photography Or Processing Solution Therefor (AREA)
  • Jet Pumps And Other Pumps (AREA)
  • Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)
  • Supply Devices, Intensifiers, Converters, And Telemotors (AREA)
  • Vibration Dampers (AREA)
  • Production Of Liquid Hydrocarbon Mixture For Refining Petroleum (AREA)
  • Incineration Of Waste (AREA)
  • Pressure Vessels And Lids Thereof (AREA)
  • Air Transport Of Granular Materials (AREA)
  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Frying-Pans Or Fryers (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych, polegający na rozdzieleniu czoła fali detonacji, doprowadzeniu ich do komory rozprężania i ponownym połączeniu.
Ponadto przedmiotem wynalazku jest urządzenie do osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych.
Rozszerzanie się eksplozji zapalnej mieszanki gazu w systemie zbiorników i przewodów rurowych może mieć postać detonacji lub deflagracji. Podczas detonacji nakładają się na siebie, front płomieni i fala uderzeniowa. Podczas deflagracji fala uderzeniowa wyprzedza front, płomieni. Prędkość rozprzestrzeniania się płomieni w procesie deflagracji wynosi 100 m/s, zaś ciśnienie powstające przy spalaniu - 10 barów, przy ciśnieniu wyjściowym mieszanki wynoszącym 1 bar.
Podczas detonacji prędkość rozprzestrzeniania się płomieni wynosi powyżej 1000 m/s, zaś ciśnienie może być większe niż 100 barów.
Niszczącego działania detonacji można uniknąć, powodując wygaszenie frontu płomieni. W tym celu stosuje się elementy hamujące detonacje, zaopatrzone w liczne wąskie i długie szczeliny, w których następuje ochłodzenie i wygaszenie płomieni.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE 1 192 980 znane jest urządzenie zabezpieczające przed detonacją złożone z elementu hamującego detonację i blokady płomieni. Urządzenie jest wyposażone w cylindryczną ścianę zaopatrzoną w zewnętrzną wypukłą ściankę, która dzieli front detonacji rozprzestrzeniający się poprzez przewody rurowe. Podzielony front detonacji jest doprowadzany do komory rozprężanią której objętość jest większa niż objętość przewodów rurowych. Po kilku zmianach kierunku, podzielony front detonacji, przechodzi przez blokadę płomieni, zamontowaną w króćcu wyjściowym pod kątem 90° w stosunku do osi przewodu rurowego, w którym pierwotnie powstała detonacja. Zmiany kierunku frontu detonacji są wymuszone przez drugą cylindryczną ścianę mającą postać półokręgu, przy czym zachodzące na siebie cylindryczne ściany tworzą labirynt. Zbiegające się fronty detonacji wywołują dodatkową detonację, dlatego blokada płomieni powinna być zaopatrzona w długie i wąskie szczeliny. Powoduje to jednak znaczne straty ciśnienia przepływającego czynnika.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE 1 020 274 znane jest urządzenie zabezpieczające zbiorniki, aparaty i przewody przeznaczone do składowania, transportu oraz przeróbki palnych cieczy i gazów. Urządzenie to jest zaopatrzone w kanał wylotowy mający na swobodnym końcu dyszę, na wylocie której następuje zapłon wypływającego gazu i powstaje płomień. Wewnątrz korpusu urządzenia jest utworzona komora, w której gaz miesza się z dodatkowymi mieszankami. Mieszanina ta wypływając z komory z dużą prędkością powoduje wygaszenie płomienia powstającego w dyszy. Wadą tego urządzenia jest powstawanie płomienia na jego wylocie, co ogranicza jego zastosowanie, praktycznie tylko do przestrzeni otwartych.
Celem wynalazku jest opracowanie sposobu osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych, polegający na rozdzieleniu czoła fali detonacji, doprowadzeniu go do komory rozprężania i ponownym połączeniu.
Ponadto celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji urządzenia do osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych, w którym wyeliminowane zostały wady znanych urządzeń.
181 114
Sposób osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych, polegający na rozdzieleniu czoła fali detonacji, na falę główną i falę boczną, doprowadzeniu ich do komory rozprężania i ponownym połączeniu w tej komorze, według wynalazku, charakteryzuje się tym, że najpierw do komory rozprężania doprowadza się czoło fali bocznej, a następnie po jej rozpadzie i wypełnieniu komory rozprężania gazami spalinowymi doprowadza się do komory rozprężania główną falę detonacji. Czoło głównej fali detonacji doprowadza się do komory rozprężania z przeciwnej strony niż czoło fali bocznej detonacji. Do komory rozprężania doprowadza się gaz służący do wygaszania płomieni.
Urządzenie do osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych, złożone z obudowy mającej króciec wlotowy i króciec wylotowy, wewnątrz której utworzona jest komora rozprężania z jednego końca zamknięta płytką blokującą płomienie oraz mająca wewnątrz przegrody rozmieszczone w kierunku rozprzestrzeniania się fali detonacji, dzielące falę detonacji na falę główną i falę boczną, według wynalazku, charakteryzuje się tym, że ma labiryntowy kanał doprowadzający falę główną do komory rozprężania, łączący ją z króćcem wlotowym, utworzony między zewnętrznym płaszczem, a przegrodami współosiowymi z tym płaszczem oraz promieniowymi przegrodami, przy czym przekrój tego labiryntowego kanału i jego długość są większe niż przekrój i długość kanału doprowadzającego do komory rozprężania boczną falę detonacji. Przestrzenny kanał boczny fali detonacji ma postać otworu w płaszczu komory rozprężania.
Przestrzenny kanał bocznej fali detonacji ma postać, osadzonej w płaszczu komory rozprężania tulei, której wylot znajduje się wewnątrz komory rozprężania. Przestrzenny kanał bocznej fali detonacji ma postać, osadzonej w płaszczu komory rozprężania, odgiętej do dołu tulei, tak że jej wylot znajduje się bezpośrednio nad powierzchnią płytki blokującej płomienie. Urządzenie jest wyposażone we współosiowy z komorą rozprężania, osadzony wewnątrz niej, cylindryczny element, mający płaszcz, z jednej strony zamknięty dnem zaopatrzonym w kanał bocznej detonacji, przy czym wewnątrz tego cylindrycznego elementu znajduje się wylot rurowej części króćca wlotowego, zaś między zewnętrzną powierzchnią rurowej części króćca wlotowego utworzona jest pierścieniowa szczelina, a między zewnętrzną powierzchnią płaszcza cylindrycznego elementu i wewnętrzną powierzchnią komory rozprężania - pierścieniowa szczelina, które stanowią labiryntowy kanał głównej fali detonacji do komory rozprężania.
Kanał wlotowy bocznej fali detonacji do komory rozprężania ma postać otworu w dnie cylindrycznego elementu względnie kilku, rozmieszczonych symetrycznie otworów w dnie cylindrycznego elementu.
Kanał wlotowy bocznej fali detonacji ma postać tulei osadzonej w dnie cylindrycznego elementu.
Doprowadzanie bocznego frontu detonacji nad powierzchnią płytki blokującej płomienie, a następnie doprowadzenie do komory rozprężania głównego frontu detonacji, powoduje skuteczne osłabienie detonacji. Sposób i urządzenie według wynalazku można stosować we wszystkich zbiornikach i systemach rurowych. W przypadku połączenia z innymi systemami, stosuje się jego połączenie ze znaną blokadą płomieni, co pozwala na stosowanie blokad o mniejszych wymiarach.
W urządzeniu według wynalazku główny front detonacji jest doprowadzany do komory rozprężania z opóźnieniem w stosunku do bocznego frontu detonacji, a przekrój labiryntowego kanału przepływowego bocznego frontu detonacji jest mniejszy niż przekrój kanału przepływowego głównego frontu detonacji. Konstrukcja urządzenia według wynalazku powoduje, że detonacja bocznego frontu przy wejściu do komory rozprężania przechodzi w deflagrację, co pozwala na zmniejszenie strat ciśnienia.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie według wynalazku zaopatrzone w obudowę kątową, w przekroju podłużnym, fig. 2- - urządzenie według fig. 1, w przekroju poprzecznym, fig. 3 - inną konstrukcję urządzenia według wynalazku, w przekroju podłużnym, fig. 4 - urządzenie według fig. 3, w przekroju poprzecznym, fig. 5 - kolejną konstrukcję urządzenia według wynalazku, w przekroju podłużnym, fig. 6 - urządzenie według fig. 5, w przekroju poprzecznym, fig. 7 urządzenie według wynalazku, zaopatrzone w obudowę liniową, w przekroju podłużnym, fig. 8 - odmianę urządzenia według fig. 7, w przekroju podłużnym, a fig. 9- inną odmianę urządzenia według fig. 7, w przekroju podłużnym.
Urządzenie według wynalazku przedstawione na fig. 1 i 2 składa się z obudowy 1 z zaopatrzoną w króciec wejściowy 2 z kołnierzem oraz w króciec wyjściowy 3 z kołnierzem, przy czym osie obu króćcy są wzajemnie prostopadłe. Ścianki 4 króćca wejściowego 2 oraz ścianki 5 króćca wyjściowego 3 rozszerzające się w kierunku wnętrza obudowy 1 mają postać stożków. Wewnętrzna powierzchnia rozszerzonej części ścianki 5 króćca wyjściowego 3 jest zaopatrzona w obwodowe wybranie 6, na którym jest ułożona płytka 7 blokująca płomienie. Wkładka 8 jest zaopatrzona w cylindryczny płaszcz 9, który poprzez element przejściowy 10 rozszerza się, tworząc krawędź 11 dociskającą płytkę 7 blokującą płomienie. Cylindryczny płaszcz 9 od strony przeciwnej niż króciec wejściowy 2 jest zaopatrzony w wycięcie 12, zaś od strony przeciwnej niż króciec wyjściowy 3 jest zamknięty płytą 13. Wkładka 8 jest zamocowana do obudowy 1 i uszczelniona za pomocą przykręconej do obudowy 1 pokrywy 14. W elemencie przejściowym 10 cylindrycznego płaszcza 9 jest wykonany otwór 15 o średnicy mniejszej niż 1/4 średnicy otworu króćca wejściowego 2.
Cylindryczny płaszcz 9 wkładki 8 jest zaopatrzony w promieniowe żebra wzmacniające 16, rozmieszczone symetrycznie wokół wycięcia 12. Front detonacji wchodzący przez króciec wejściowy 2 napotyka na swej drodze cylindryczny płaszcz 9. Front detonacji opływa ten płaszcz 9 i żebra wzmacniające 16 i poprzez wycięcie 12 przedostaje się do komory rozprężania 17 utworzonej wewnątrz cylindrycznego płaszcza 9 wkładki 8. Boczny front detonacji, stanowiący niewielką część całkowitego frontu detonacji poprzez otwór 15 w elemencie przejściowym 10 płaszcza 9 przedostaje się do komory rozprężania 17, tuż nad powierzchnię płytki 7 blokującej płomienie. Droga przejścia głównego frontu detonacji do komory rozprężania 17 jest dłuższa niż droga przejścia bocznego frontu detonacji, co powoduje, że główny front detonacji przedostaje się do komory rozprężania 17 z opóźnieniem w stosunku do bocznego frontu detonacji. W tym czasie boczny front detonacji spala się w komorze rozprężania 17 w procesie deflagracji. Tak więc, w momencie gdy do komory rozprężania 17 dociera główny front detonacji, jest ona przynajmniej częściowo wypełniona gazami spalinowymi. Główny front detonacji nie znajduje w komorze rozprężania 17 gazów palnych i rozpada się, zanim dotrze do płytki 7 blokującej płomienie. Na fig. 3 i 4 przedstawiona jest konstrukcja urządzenia, w którym wkładka 8' obudowy 1 jest równocześnie pokrywą 14 obudowy 1, a zewnętrzna średnica płaszcza 9' wkładki 8' jest równa średnicy płytki 7 blokującej płomienie. Wewnątrz obudowy 1 znajduje się cylindryczna ścianka 18 z otworem 19 od strony króćca wejściowego 2, współosiowa z cylindrycznym płaszczem 9 wkładki 8', lecz o mniejszej średnicy. Wycięcie 12 w płaszczu 9' oraz otwór 19 w cylindrycznej ściance 18 tworzą labirynt, poprzez który główny front detonacji dociera do komory rozprężania 17', ponad powierzchnię płytki 7 blokującej płomienie. W osi króćca wejściowego 2, w cylindrycznym płaszczu 9', jest umieszczona tuleja 20, której wylot jest skierowany do wnętrza komory rozprężania 17'. Tuleja ta doprowadza do komory rozprężania 17 boczny front detonacji.
Urządzenie przedstawione na fig. 5 i 6 ma cylindryczną ściankę 18 zaopatrzoną w promieniowe żebra 16', które wraz z krawędziami cylindrycznego płaszcza 9*, mającego w przekroju kształt półokręgu, tworzą kanał wlotowy głównego frontu detonacji do komory rozprężania. Taki kształt kanału wlotowego powoduje kilkukrotną zmianę kierunku głównego frontu detonacji. Boczny front detonacji jest doprowadzany do komory rozprężania 17' za pomocą wygiętej tulei 2(X, której wylot znajduje się nad powierzchnią płytki 7 blokującej płomienie. W odmianie urządzenia przedstawionej na fig. 7 obudowa 21 jest wyposażona we współosiowy króciec wejściowy 22 i króciec wyjściowy 23. Ponadto jest wyposażone we współosiowy z komorą rozprężania 30 osadzony wewnątrz niej, cylindryczny element 25 mający płaszcz 26 z jednej strony zamknięty dnem 27, zaopatrzonym w kanał bocznej detonacji, przy czym wewnątrz tego cylindrycznego elementu znajduje się wylot rurowej części 24 króćca wlotowego 22, zaś między zewnętrzną powierzchnią rurowej części 24 króćca wlotowego 22 utworzona jest pierścieniowa szczelina 28, a między zewnętrzną powierzchnią płaszcza 26 cylindrycznego elementu 25 i wewnętrzną powierzchnią komory rozprężania 30 pierścieniowa szczelina 29, które stanowią przestrzenny kanał głównej fali detonacji do komory rozprężania 30. Kanał wlotowy bocznej fali detonacji do komory rozprężania 30 ma postać otworu 32 w dnie 27 cylindrycznego elementu 25.
W konstrukcji urządzenia przedstawionej na fig. 8 kanał wlotowy bocznej fali detonacji stanowi kilka, rozmieszczonych symetrycznie otworów 32 w dnie 27 cylindrycznego elementu 25.
W konstrukcji urządzenia przedstawionej na fig. 9, kanał wlotowy bocznej fali detonacji ma postać tulei 32', osadzonej w dnie 27 cylindrycznego elementu 25.
Fig. 4
181 114
Fig. 6
181 114
Fig. 7
181 114
Fig. 8
Fig. 9
181 114
Fig. 2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz. Cena 4,00 zł.

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych, polegający na rozdzieleniu czoła fali detonacji, na falę główną i falę boczną, doprowadzeniu ich do komory rozprężania i ponownym połączeniu w tej komorze, znamienny tym, że najpierw do komory rozprężania (17,17', 30) doprowadza się czoło fali bocznej, a następnie po jej rozpadzie i wypełnieniu komory rozprężania (17, 17', 30) gazami spalinowymi doprowadza się do komory rozprężania (17,17', 30) główną falę detonacji.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że czoło fali głównej detonacji doprowadza się do komory rozprężania (17, 17', 30) z przeciwnej strony niż czoło fali bocznej detonacji.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że do komory rozprężania (17, 17', 30) doprowadza się gaz służący do wygaszania płomieni.
  4. 4. Urządzenie do osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych, złożone z obudowy mającej króciec wlotowy i króciec wylotowy, wewnątrz której utworzona jest komora rozprężania z jednego końca zamknięta płytką blokującą płomienie oraz mająca wewnątrz przegrody rozmieszczone w kierunku rozprzestrzeniania się fali detonacji, dzielące falę detonacji na falę główną i falę boczną, znamienne tym, że ma labiryntowy kanał doprowadzający falę główną do komory rozprężania (17,17,30) łączący ją z króćcem wlotowym (2), utworzony między zewnętrznym płaszczem (9, 9', 9, 26), a przegrodami (18, 25) współosiowymi z tym płaszczem oraz promieniowymi przegrodami (16), przy czym przekrój tego labiryntowego kanału i jego długość są większe niż przekrój i długość kanału doprowadzającego do komory rozprężania (17,17,30) boczną falę detonacji.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że przestrzenny kanał bocznej fali detonacji ma postać otworu (15) w płaszczu (9) komory rozprężania (17).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że przestrzenny kanał bocznej fali detonacji ma postać, osadzonej w płaszczu (9^ komory rozprężania (17), tulei (20), której wylot znajduje się wewnątrz komory rozprężania (17*).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że przestrzenny kanał bocznej fali detonacji ma postać, osadzonej w płaszczu (9) komory rozprężania (17), odgiętej do dołu tulei (20), tak że jej wylot znajduje się bezpośrednio nad powierzchnią płytki (7) blokującej płomienie.
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że jest wyposażone we współosiowy z komorą rozprężania (30) osadzony wewnątrz niej, cylindryczny element (25) mający płaszcz (26) z jednej strony zamknięty dnem (27), zaopatrzonym w kanał bocznej detonacji, przy czym wewnątrz tego cylindrycznego elementu znajduje się wylot rurowej części (24) króćca wlotowego (22), zaś między zewnętrzną powierzchnią rurowej części (24) króćca wlotowego (22) utworzona jest pierścieniowa szczelina (28), a między zewnętrzną powierzchnią płaszcza (26) cylindrycznego elementu (25) i wewnętrzną powierzchnią komory rozprężania (30) pierścieniowa szczelina (29), które stanowią labiryntowy kanał głównej fali detonacji do komory rozprężania (30).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że kanał wlotowy bocznej fali detonacji do komory rozprężania (30) ma postać otworu (32) w dnie (27) cylindrycznego elementu (25).
    181 114
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że kanał wlotowy bocznej fali detonacji stanowi kilka, rozmieszczonych symetrycznie otworów (32) w dnie (27) cylindrycznego elementu (25).
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że kanał wlotowy bocznej fali detonacji ma postać tulei (32') osadzonej w dnie (27) cylindrycznego elementu (25).
    * * *
PL96316334A 1995-09-29 1996-09-27 Sposób osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych oraz urządzenie do osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych PL181114B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19536292A DE19536292C2 (de) 1995-09-29 1995-09-29 Verfahren und Vorrichtung zum Abschwächen einer Detonation in einem Behälter- bzw. Rohrleitungssystem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL316334A1 PL316334A1 (en) 1997-04-01
PL181114B1 true PL181114B1 (pl) 2001-05-31

Family

ID=7773557

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96316334A PL181114B1 (pl) 1995-09-29 1996-09-27 Sposób osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych oraz urządzenie do osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych

Country Status (17)

Country Link
US (1) US5905227A (pl)
EP (1) EP0765675B1 (pl)
JP (1) JP3926872B2 (pl)
KR (1) KR100416203B1 (pl)
AT (1) ATE204775T1 (pl)
BR (1) BR9603917A (pl)
CA (1) CA2186652C (pl)
CZ (1) CZ289601B6 (pl)
DE (2) DE19536292C2 (pl)
DK (1) DK0765675T3 (pl)
ES (1) ES2161952T3 (pl)
HU (1) HU216519B (pl)
NO (1) NO313958B1 (pl)
PL (1) PL181114B1 (pl)
SI (1) SI0765675T1 (pl)
SK (1) SK283144B6 (pl)
TW (1) TW342444B (pl)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19818572C1 (de) * 1998-04-25 1999-11-11 Leinemann Gmbh & Co Verfahren zum Unschädlichmachen einer Detonationsfront und Detonationssicherung
DE19957836B4 (de) 1999-11-25 2004-05-27 RMG - Gaselan Regel + Meßtechnik GmbH Verfahren und Vorrichtung zum Dämpfen des Druckstoßes an Flammensperren bei Detonationen
DE19957837C2 (de) 1999-11-25 2001-11-15 Rmg Gaselan Regel & Mestechnik Verfahren und Vorrichtung zum Dämpfen des Druckstoßes an Flammensperren bei Detonationen
DE102005025660B4 (de) 2005-06-03 2015-10-15 Cosma Engineering Europe Ag Vorrichtung und Verfahren zum Explosionsumformen
DE102006037754B3 (de) 2006-08-11 2008-01-24 Cosma Engineering Europe Ag Verfahren und Vorrichtung zum Explosionsumformen
DE102006037742B4 (de) 2006-08-11 2010-12-09 Cosma Engineering Europe Ag Verfahren und Vorrichtung zum Explosionsumformen
DE102006056788B4 (de) 2006-12-01 2013-10-10 Cosma Engineering Europe Ag Verschlusseinrichtung für das Explosionsumformen
DE102006060372A1 (de) 2006-12-20 2008-06-26 Cosma Engineering Europe Ag Werkstück und Verfahren für das Explosionsumformen
DE102007007330A1 (de) 2007-02-14 2008-08-21 Cosma Engineering Europe Ag Verfahren und Werkzeuganordnung zum Explosionsumformen
DE102007023669B4 (de) 2007-05-22 2010-12-02 Cosma Engineering Europe Ag Zündeinrichtung für das Explosionsumformen
DE102007036196A1 (de) 2007-08-02 2009-02-05 Cosma Engineering Europe Ag Vorrichtung für die Zufuhr eines Fluids für Explosionsumformen
US20120279197A1 (en) * 2007-12-04 2012-11-08 Firestar Engineering, Llc Nitrous oxide flame barrier
DE102008006979A1 (de) 2008-01-31 2009-08-06 Cosma Engineering Europe Ag Vorrichtung für das Explosionsumformen
CN102940942A (zh) * 2012-10-29 2013-02-27 大连理工大学 一种吸波减震波纹阻火抑爆装置
EP3099382B1 (en) 2014-01-28 2023-09-06 Elmac Technologies Limited Flame arresters
GB201707857D0 (en) * 2017-05-16 2017-06-28 Elmac Tech Ltd Valve apparatus
CN110594435B (zh) * 2019-09-06 2021-07-23 宁波方太厨具有限公司 一种用于吸油烟机的防火阀

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE483509C (de) * 1929-10-02 Dampfkessel Und Gasometerfabri Vorrichtung zur Sicherung von Behaeltern oder Rohrleitungen fuer feuergefaehrliche Fluessigkeiten gegen Feuer und anlaufende Explosionen
US1504824A (en) * 1921-04-30 1924-08-12 Kruskopf Hermann Method of and means for extinguishing or smothering explosions in mines
DE934574C (de) * 1954-01-29 1955-10-27 Wilke Werke Ag Vorrichtung zur Sicherung feuergefaehrlicher Fluessigkeiten und Gase gegen anlaufende Explosionen
DE937879C (de) * 1954-04-09 1956-01-19 Wilke Werke Ag Vorrichtung zur Sicherung feuergefaehrlicher Fluessigkeiten und Gase gegen anlaufende Explosionen
DE1020274B (de) * 1956-06-07 1957-11-28 Leinemann Co Flammenfilter Explosionssicheres Atmungsorgan fuer Behaelter, Apparate und Leitungen zur Lagerung, Verarbeitung und zum Transport feuergefaehrlicher Fluessigkeiten und Gase
DE1192980B (de) * 1963-05-27 1965-05-13 Leinemann Co Flammenfilter Vorrichtung zur Sicherung von Behaeltern fuer feuergefaehrliche Fluessigkeiten und Gase
US3814016A (en) * 1973-03-22 1974-06-04 Burlington Industries Inc Bomb suppression device
US4537133A (en) * 1983-03-31 1985-08-27 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Interior Non-incendive rock-breaking explosive charge
CA1311409C (en) * 1988-12-23 1992-12-15 Nicholas Roussakis Flame arrester having detonation-attenuating means
JPH05296438A (ja) * 1992-04-16 1993-11-09 Kobe Steel Ltd 爆轟抑止器
US5386779A (en) * 1992-08-14 1995-02-07 Wilfred Baker Engineering, Inc. Passive air blast attenuators and ventilators
US5364127A (en) * 1993-06-11 1994-11-15 Trw Inc. Inflator assembly

Also Published As

Publication number Publication date
EP0765675B1 (de) 2001-08-29
DE59607572D1 (de) 2001-10-04
HUP9602644A3 (en) 1997-09-29
JPH09170750A (ja) 1997-06-30
ATE204775T1 (de) 2001-09-15
US5905227A (en) 1999-05-18
SI0765675T1 (en) 2001-12-31
NO964116D0 (no) 1996-09-27
CZ289601B6 (cs) 2002-03-13
EP0765675A2 (de) 1997-04-02
DE19536292A1 (de) 1997-04-17
CA2186652A1 (en) 1997-03-30
CZ280396A3 (en) 1997-04-16
HUP9602644A2 (en) 1997-06-30
ES2161952T3 (es) 2001-12-16
HU216519B (hu) 1999-07-28
DK0765675T3 (da) 2001-10-08
BR9603917A (pt) 1998-06-09
EP0765675A3 (de) 1998-03-11
CA2186652C (en) 2005-04-19
NO964116L (no) 1997-04-01
TW342444B (en) 1998-10-11
KR100416203B1 (ko) 2004-05-17
SK283144B6 (sk) 2003-03-04
PL316334A1 (en) 1997-04-01
HU9602644D0 (en) 1996-11-28
KR970016264A (ko) 1997-04-28
DE19536292C2 (de) 1997-09-25
NO313958B1 (no) 2003-01-06
JP3926872B2 (ja) 2007-06-06
SK122096A3 (en) 1997-08-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL181114B1 (pl) Sposób osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych oraz urządzenie do osłabiania detonacji w systemie zbiorników i przewodów rurowych
PL188748B1 (pl) Sposób neutralizacji czoła detonacji i urządzeniedo neutralizacji czoła detonacji
US4697740A (en) Mist generator with piercing member
US5826664A (en) Active fire and explosion suppression system employing a recloseable valve
US4669658A (en) Gas detonation coating apparatus
KR102015288B1 (ko) 소방장치
AU7935200A (en) Improvements relating to flammable liquids
CN205730045U (zh) 复合式管道阻爆器
US5193622A (en) Device for preventing the risk of fire due to burning or glowing particles in a pipeline
CN113113720A (zh) 电池灭火系统
CN206372416U (zh) 主动抑爆系统
KR102453366B1 (ko) 절단 설비의 역화방지를 위한 토치
CN212914292U (zh) 一种便于拆检的管道阻火器
RU2111030C1 (ru) Способ аэрозольного пожаротушения в полузамкнутых объемах и устройство для его осуществления
RU2111777C1 (ru) Способ локализации взрыва пыле- или газовоздушных взрывоопасных смесей в технологическом оборудовании и сооружениях и устройство для его осуществления
CN215995433U (zh) 热敏线连接装置及灭火装置
CN215995437U (zh) 安全防护结构、热敏线组件及灭火装置
RU2078602C1 (ru) Устройство для пожаротушения (варианты)
RU2075318C1 (ru) Огнетушащее устройство
CN105937404B (zh) 综采工作面短钻孔喷出瓦斯火焰的快速扑灭装置
RU2080897C1 (ru) Отсечной пламягасящий клапан для горючих газов
JPH0672692B2 (ja) 高圧燃焼炉
CN116447928A (zh) 一种在炮孔中制备液氧气体膨胀剂的装置
Ingason et al. Foam sprinklers as a replacement for halon in engine rooms.
KR101345895B1 (ko) 화약 작동식 밸브 및 이를 이용한 소화 장치

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120927