PL179456B1 - Dzwig dobudowywany PL PL PL PL PL - Google Patents

Dzwig dobudowywany PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL179456B1
PL179456B1 PL96314545A PL31454596A PL179456B1 PL 179456 B1 PL179456 B1 PL 179456B1 PL 96314545 A PL96314545 A PL 96314545A PL 31454596 A PL31454596 A PL 31454596A PL 179456 B1 PL179456 B1 PL 179456B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
module
modules
guides
cabin
shaft
Prior art date
Application number
PL96314545A
Other languages
English (en)
Other versions
PL314545A1 (en
Inventor
Christopf Liebetrau
Utz Richter
Original Assignee
Inventio Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inventio Ag filed Critical Inventio Ag
Publication of PL314545A1 publication Critical patent/PL314545A1/xx
Publication of PL179456B1 publication Critical patent/PL179456B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B9/00Kinds or types of lifts in, or associated with, buildings or other structures
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B7/00Other common features of elevators
    • B66B7/02Guideways; Guides
    • B66B7/022Guideways; Guides with a special shape
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B9/00Kinds or types of lifts in, or associated with, buildings or other structures
    • B66B9/02Kinds or types of lifts in, or associated with, buildings or other structures actuated mechanically otherwise than by rope or cable

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Automation & Control Theory (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Lift-Guide Devices, And Elevator Ropes And Cables (AREA)
  • Types And Forms Of Lifts (AREA)
  • Elevator Control (AREA)
  • Elevator Door Apparatuses (AREA)
  • Cage And Drive Apparatuses For Elevators (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)

Abstract

1. Dzwig dobudowywany do przeno- szenia osób i towarów polaczony z posia- dajaca drzwi szybowe sciana budynku, z kabina o napedzie wlasnym poruszajaca sie po dwóch prowadnicach slupowych polaczona zwlaszcza przez elementy nosne z przeciwciezarem, przy czym dojscie z kabiny do budynku i odwrotnie usytu- owane jest w strefie pomiedzy prowadni- cami, a prowadnice wykonane sa jako elementy nosne, znamienny tym, ze szyb utworzony jest z modulu fundamentowego (12), z modulu glowicy szybu (13), z co najmniej dwóch modulów prowadnicy (10) i z co najmniej jednego modulu mocujace- go (11), przy czym moduly prowadnic (10), modul fundamentowy (12) i modul glowicy szybu (13) sa montowalne w sa- monosna rame i tworza transportowalna jednostke. F ig . 1 PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest dźwig dobudowywany do przenoszenia osób i towarów, połączony z posiadającą drzwi szybowe ścianą budynku, z kabiną o napędzie własnym poruszającą się po dwóch prowadnicach słupowych i połączoną, zwłaszcza przez elementy nośne z przeciwciężarem, przy czym dojście z kabiny do budynku i odwrotnie usytuowane jest w strefie pomiędzy prowadnicami, a prowadnice wykonane sąjako elementy nośne.
Urządzenia dźwigowe tego rodzaju są, szczególnie w celu modernizacji istniejących budowli bez wind, dobudowywane przeważnie na zewnętrznej stronie budynku. W tym celu ściana zewnętrzna przeznaczona do dobudowania dźwigu zostaje wyposażona w drzwi szybowe. Przed tak przygotowaną ścianą utworzone zostaje rusztowanie szybowe i z nią połączone. Potem w rusztowaniu szybowym odbywa się wbudowywanie dźwigu z szynami prowadzącymi dla kabiny i przeciwciężaru, oraz wbudowywanie zderzaka, informacji szybowej itp., a więc w podobny sposób, jak to ma miejsce w szybie wewnątrz budynku.
W niemieckim opisie wyłożeniowym nr DE 1 506 479 opisany jest dźwig prowadzony i przenoszony przez dwa mocne słupy, w których poruszają się przeciwciężary, bez obciążania budynku. Na kabinie umieszczony jest elastyczny napęd palcowy, który z obydwu stron zazębia się zębnikami z jednym łańcuchem drabinkowym tulejowym, przy czym łań179 456 cuchy osadzone są w słupach w sposób zapewniający odporność na wyboczenie. Dzięki temu specjalnemu rodzajowi napędu powinno być zbędne urządzenie chwytające. Zastosowanie tej konstrukcji jako wygodnego dźwigu osobowego uniemożliwia jednak ta okoliczność, że napęd ten wytwarza silne wibracje i szumy, w związku z czym nadaje się tylko dla mniejszych prędkości. Jest to również potwierdzone przez wskazanie, że jest on przeznaczony dla dźwigów przemysłowych i garażowych. Poza tym z opisu i rysunków nie wynika, w jaki sposób przenoszona jest kabina i jak zaprojektowano dojście z kabiny do budynku i odwrotnie.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji dźwigu dobudowywanego, o budowie modułowej i nadającego się do prefabrykacji, który będzie niedrogi w produkcji, posiadał pełne wyposażone, będzie dawał się zamontować w krótkim czasie, będzie nadawał się do zastosowania do średnich zakresów prędkości i wysokości podnoszenia oraz spełni wymogi bezpieczeństwa stawiane dźwigom osobowym.
Dźwig dobudowywany do przenoszenia osób i towarów, połączony z posiadającą drzwi szybowe ścianą budynku, z kabiną o napędzie własnym poruszającą się po dwóch prowadnicach słupowych i połączoną zwłaszcza przez elementy nośne z przeciwciężarem, przy czym dojście z kabiny do budynku i odwrotnie usytuowane jest w strefie pomiędzy prowadnicami, a prowadnice wykonane są jako elementy nośne, według wynalazku charakteryzuje się tym, że szyb utworzony jest z modułu fundamentowego, z modułu głowicy szybu, z co najmniej dwóch modułów prowadnic i z co najmniej jednego modułu mocującego przy czym moduły prowadnic, moduł fundamentowy i moduł głowicy szybu są montowalne w samonośną ramę i tworzą transportowalnąjednostkę.
Korzystnie kabina posiada ramę nośną, której płaszczyzna konstrukcyjna znajduje się w stałej równoległej odległości a względem przebiegającej przez prowadnice poziomej osi prowadnic, przy czym szerokość pozioma ramy nośnej jest większa od odstępu d pomiędzy zwróconymi do kabiny wewnętrznymi stronami modułów prowadnic.
Korzystnie na modułach prowadnic umieszczone są powierzchnie robocze dla urządzenia chwytającego.
Korzystnie na module głowicy szybu umieszczone są krążki zwrotne dla elementów nośnych oraz ogranicznik prędkości.
Korzystnie na module fundamentowym umieszczony jest element zmiany kierunku liny ogranicznika.
Korzystnie moduły mocujące wykonane sąjako nośniki informacji szybu.
Korzystnie moduły mocujące są wykonane jako teleskopowe w poziomie.
Korzystnie moduły prowadnicy wykonane sąjako nośniki informacji szybu.
Korzystnie na module fundamentowym umieszczone jest urządzenie zderzakowe.
Zaletą dźwigu dobudowywanego według wynalazku jest między innymi to, że składa się on z małej ilości części i dla małych i średnich wysokości podnoszenia może być jako całość wyprodukowany wstępnie i przetransportowany na miejsce budowy.
Ponadto przez odpowiednie usytuowanie kabiny, ramy nośnej i prowadnic uzyskuje się optymalne wykorzystanie będącego do dyspozycji obszaru gruntu.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia dźwig w widoku ogólnym od strony zewnętrznej, fig. 2 - dźwig w widoku ogólnym od strony wewnętrznej budynku, a fig. 3 - dźwig w widoku z góry.
Na fig. 1 pokazany jest widok ogólny dźwigu na stronie zewnętrznej 2 budynku 1. Na spoczywającym na powierzchni gruntu pod budowę 4 module fundamentowym 12 podparte są czołowo i zamocowane w odległości ich rozstawu dwa pionowe moduły prowadnic
10. Na górnym końcu czoła modułów' prowadnic 10 są one zamknięte przez moduł głowicy szybu 13, który rozciąga się nad ich rozstawem. Wewnątrz modułów prowadnic 10 usytuowana jest kabina 5, której napęd własny umieszczony na jej dolnej stronie napędza z obydwu stron koło napędowe 7. Koło to porusza się po bieżniach modułów prowadnic 10 i współpracuje ze znajdującym się na przeciwległej bieżni modułu prowadnic 10 kołem podporowym 8. Na górnej stronie kabiny 5 umieszczone są rolki prowadzące 9, które prowadzą kabinę 5 w dwóch osiach poziomych na trzech bieżniach modułów prowadnic 10.
179 456
Kabina 5 trzymana jest w obwodowej ramie nośnej 6, a u góry połączona jest z obydwu stron poprzez elementy nośne 19, przechodzące przez umieszczone na module głowicy szybu 13 krążki zwrotne 14, z jednym przeciwciężarem 18 z każdej strony. Przeciwciężary te poruszają się wewnątrz modułów prowadnic 10 (fig. 2). Po lewej stronie na module głowicy szybu 13 umieszczony jest ogranicznik prędkości 15. Jest on napędzany przez linę ogranicznikową 20, która przymocowana jest do kabiny 5 i przeprowadzona jest przez dolny krążek zwrotny 17 przymocowany do lewej strony modułu fundamentowego 12. W przypadku niedopuszczalnego przekroczenia prędkości następuje w znany sposób wyzwolenie znajdującego się na kabinie 5 (nie pokazanego) urządzenia chwytającego. Moduły prowadnic 10 są na każdym piętrze 3 przymocowane do budynku 1 za pomocą jednego modułu mocującego 11 w postaci przymocowanej do ściany zewnętrznej 2 części ramy w kształcie litery U.
Na fig. 2 ukazany jest dźwig w widoku z przodu. Przedstawiony w przekroju budynek 1 posiada na piętrach 3 otwory drzwiowe 27 z wyjęciami progowymi 28. Częściowy przekrój lewego modułu prowadnic 10 ukazuje szczegóły przeciwciężaru 18. W pionowej klatce słupa umieszczone są jeden na drugim obciążniki tarczowe, których całkowity ciężar razem z klatką słupa stanowi przykładowo połowę ciężaru kabiny z 1/4 ciężaru użytecznego. Moduły prowadnic 10 mają zasadniczo częściowo kształtowy, w przybliżeniu kwadratowy przekrój czworokątny. Nie przedstawione na tym rysunku elementy informacji szybowej od strony szybu są umieszczone przeważnie na poziomych wysięgnikach modułów mocujących 11, jak i analogicznie przeciwległe na kabinie 5.
Na fig. 3 pokazane są na widoku z góry i częściowo w przekroju dalsze części i zespoły dźwigu dobudowywanego. Boczne pionowe części ramy nośnej 6 połączone są powyżej kabiny 5 z jarzmem 23, które przenosi z obydwu stron po jednej płycie podstawowej 24 posiadającej w przybliżeniu kształt litery L. Płyty te połączone są z jarzmem 23 w sposób kształtowo-ciemy. Na płytach podstawowych 24 zamocowane są, nie przedstawione, rolki prowadzące 9 oraz w pobliżu jarzma 23 umieszczone są punkty zawieszenia dla elementów nośnych 19. Budynek 1 jest na każdym piętrze 3 zamknięty drzwiami szybowymi 22, a kabina 5 - drzwiami kabinowymi 21. Odległość pomiędzy wewnętrznymi stronami modułów prowadnic 10 oznaczona jest przez d, a oś prowadnic równoległa do budynku 1 - przez 25. Rama nośna 6 względnie jej płaszczyzna konstrukcyjna oznaczona przez 26 znajduje się w stałej równoległej odległości a względem osi prowadnic 25 i względem przeciwległej pionowej bieżni modułów prowadnic 10. Szerokość ramy nośnej 6 równoległa do osi prowadnic 25 jest większa od odległości d pomiędzy wewnętrznymi stronami modułów prowadnic 10. Przez 29 oznaczone są elementy informacji szybowej, które umieszczone są na poziomych złączonych zastrzałach modułów mocujących 11. Elementy informacji szybowej od strony kabiny oznaczone są przez 30 i są umieszczone w małej odległości względem elementów informacji szybowej 29, przeważnie na dachu kabiny.
Widziana od strony budynku 1, usytuowana przed modułami prowadnic 10 rama nośna 6 zmniejsza szerokość zabudowy całego dźwigu i tym samym zapotrzebowanie na powierzchnię gruntu 4 pod budowę. Nie przedstawiony układ sterowania napędem i sterowania rozkazowego umieszczony jest wewnątrz lub na zewnątrz kabiny 5, zwłaszcza wewnątrz lub obok ramy nośnej 6. Dzięki temu w budynku 1 nie jest potrzebne dodatkowe pomieszczenie dla maszynowni i dla urządzenia sterującego. Dla utworzenia otworów 27 pod drzwi szybowe na. zewnętrznej ścianie 2 budynku 1 nadają się przykładowo otwory świetlne (świetliki) istniejące przy ślepych pułapach lub piętrach klatki schodowej. Przez odpowiednie prace adaptacyjne można w tych miejscach wbudować drzwi szybowe 22 w zewnętrznej ścianie przy racjonalnych kosztach, zwłaszcza, że są to jedynie dopasowania budowlane, które należy z góry zakładać przy dobudowaniu dźwigu. Wraz z wbudowaniem drzwi szybowych 22 zakłada się też równocześnie moduły mocujące 11. Po tym budynek 1 jest już w pełni przygotowany do dobudowania dźwigu. Dźwig zostaje do średnich wysokości podnoszenia, względnie do wysokości lub długości dopuszczalnej dla transportu drogowego wykonany na gotowo, wstępnie zmontowany i przetransportowany do miejsca przewidzianego dla dobudowywania. Tam zostaje ustawiony i połączony z budynkiem 1 poprzez moduły
179 456 mocujące 11. Transport gotowego dźwigu jest możliwy, ponieważ moduły prowadnic 10 połączone ze sobą poprzez moduł fundamentowy 12 i moduł głowicy szybu 13 tworzą sztywną i samonośną jednostkę, która może być nawet transportowana wraz z wbudowaną kabiną 5. Po zainstalowaniu dźwig może być zaopatrzony w obudowę osłonową dowolnego rodzaju, np. ze szkła, kraty lub z nieprzezroczystych elementów o pełnej ściance, tak że w razie potrzeby powstanie szyb chroniący urządzenia techniczne przed wpływami atmosferycznymi. Przez odpowiednie architektoniczne ukształtowanie obudowy osłonowej można uwzględnić istniejący charakter budynku tak dalece, że dobudowywany dźwig nie wpłynie ujemnie na wygląd budynku, lecz doda mu nawet nowe architektoniczne elementy.
Kabina 5 jako zespół prefabrykowany wyposażona jest we wszystkie urządzenia techniczne i oprócz kompletnego napędu zawiera również układ jego sterowania i regulacji. Istnieje również układ sterowania rozkazowego dla przetwarzania sygnałów wywoławczych, nadajniki sygnałów wywoławczych, sterowanie drzwiami jak i oświetlenie i środki komunikacji. Dla wyposażenia pięter przewidziane są wstępnie wykonane jednostki instalacyjne, które zawierają nadajnik sygnałów wywoławczych piętra i elementy wskaźnikowe. Elektryczna instalacja szybu prowadzona jest przeważnie w postaci gotowego kanału instalacyjnego wzdłuż modułów mocujących 11 i jest do nich przymocowana. Dla doprowadzenia energii i wymiany danych przewidziane są przykładowo przewody ślizgowe i układy optoelektryczne, gdy nie jest możliwe lub pożądane zastosowanie kabla wiszącego.
Wynalazek można również zastosować do kabin bez napędu własnego. W takim przypadku kabina może być poruszana przez umieszczony na module głowicy szybu 13 silnik napędowy za pośrednictwem doprowadzonej tam liny.
Opisane uprzednio elementy informacji szybowej względnie ich wspornik mogą być bezpośrednio przymocowane do modułu prowadnic 10, niezależnie od modułu mocującego 11. Jako dalszy wariant lub uzupełnienie proponuje się też umieszczenie paska kodowego dla optoelektronicznego odczytu na module prowadnicy 10.
Moduły mocujące 11 w dalszej postaci wynalazku są wykonane jako w poziomie teleskopowe. Dana jest przez to możliwość, ażeby wstępnie zmontowane drzwi szybowe 22 połączyć już z modułami mocującymi 11 i dzięki możliwości teleskopowania modułów mocujących odsunięte do tyłu do modułów prowadnic 10 drzwi przetransportować na plac budowy.
Jako urządzenie chwytające stosuje się normalne klinowe lub rolkowe urządzenie chwytające, które działa na specjalnie w tym celu ukształtowane miejsce na module prowadnic 10.
Na module fundamentowym 12 umieszczone są dla kabiny 5 i dla poruszającego się w module prowadnic 10 przeciwciężaru 18 odpowiednie urządzenia zderzakowe (nie pokazane). Są one dopasowane do wymogów pracy.
Dostosowanie dźwigu do istniejącego budynku 1 nie ogranicza się tylko do obudowy osłonowej. Przez kolorowe, dekoracyjne i budowlane warianty, zwłaszcza przy kabinie 5 daje się osiągnąć dalsze atrakcyjne efekty.
Dźwig dobudowywany według wynalazku może być również ustawiony przy dowolnej, przydatnej do tego celu ścianie lub w prześwicie między biegami konwencjonalnych schodów.
179 456
179 456
FD«^=n “ϊ ig. 3
21 3
179 456
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Dźwig dobudowywany do przenoszenia osób i towarów połączony z posiadającą drzwi szybowe ścianą budynku, z kabiną o napędzie własnym poruszającą się po dwóch prowadnicach słupowych połączoną zwłaszcza przez elementy nośne z przeciwciężarem, przy czym dojście z kabiny do budynku i odwrotnie usytuowane jest w strefie pomiędzy prowadnicami, a prowadnice wykonane są jako elementy nośne, znamienny tym, że szyb utworzony jest z modułu fundamentowego (12), z modułu głowicy szybu (13), z co najmniej dwóch modułów prowadnicy (10) i z co najmniej jednego modułu mocującego (11), przy czym moduły prowadnic (10), moduł fundamentowy (12) i moduł głowicy szybu (13) są montowalne w samonośną ramę i tworzą transportowalną jednostkę.
  2. 2. Dźwig według zastrz. 1, znamienny tym, że kabina (5) posiada ramę nośną (6, 23), której płaszczyzna konstrukcyjna (26) znajduje się w stałej równoległej odległości a względem przebiegającej przez prowadnice (10) poziomej osi prowadnic (25), przy czym szerokość pozioma ramy nośnej (6, 23) jest większa od odstępu d pomiędzy zwróconymi do kabiny (5) wewnętrznymi stronami modułów prowadnic (10).
  3. 3. Dźwig według zastrz. 1, znamienny tym, że na modułach prowadnic (10) umieszczone są powierzchnie robocze dla urządzenia chwytającego.
  4. 4. Dźwig według zastrz. '1, znamienny tym, że na module głowicy szybu (13) umieszczone są krążki zwrotne (14) dla elementów nośnych (19) oraz ogranicznik prędkości (15).
  5. 5. Dźwig według zastrz. 3, znamienny tym, że na module fundamentowym (12) umieszczony jest element (17) zmiany kierunku liny ogranicznika.
  6. 6. Dźwig według zastrz. 1, znamienny tym, że moduły mocujące (11) wykonane są jako nośniki informacji szybu. ‘
  7. 7. Dźwig według zastrz. 1, znamienny tym, że moduły mocujące (11) są wykonane jako teleskopowe w poziomie.
  8. 8. Dźwig według zastrz. 1, znamienny tym, że moduły prowadnicy (10) wykonane są jako nośniki informacji szybu.
  9. 9. Dźwig według zastrz. 1, znamienny tym, że na module fundamentowym (12) umieszczone jest urządzenie zderzakowe.
PL96314545A 1995-06-02 1996-05-30 Dzwig dobudowywany PL PL PL PL PL PL179456B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH162295 1995-06-02

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL314545A1 PL314545A1 (en) 1996-12-09
PL179456B1 true PL179456B1 (pl) 2000-09-29

Family

ID=4214752

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96314545A PL179456B1 (pl) 1995-06-02 1996-05-30 Dzwig dobudowywany PL PL PL PL PL

Country Status (23)

Country Link
US (1) US5833031A (pl)
EP (1) EP0745552B1 (pl)
JP (1) JPH08324929A (pl)
KR (1) KR970001192A (pl)
CN (1) CN1045939C (pl)
AR (1) AR002182A1 (pl)
AT (1) ATE222213T1 (pl)
AU (1) AU705086B2 (pl)
BR (1) BR9602581A (pl)
CA (1) CA2177793C (pl)
CZ (1) CZ154396A3 (pl)
DE (1) DE59609551D1 (pl)
DK (1) DK0745552T3 (pl)
EA (1) EA199600025A3 (pl)
ES (1) ES2180672T3 (pl)
HK (1) HK1011336A1 (pl)
MY (1) MY115813A (pl)
NO (1) NO962245L (pl)
NZ (1) NZ286701A (pl)
PL (1) PL179456B1 (pl)
PT (1) PT745552E (pl)
TR (1) TR199600426A1 (pl)
ZA (1) ZA964044B (pl)

Families Citing this family (44)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5833031A (en) * 1995-06-02 1998-11-10 Inventio Ag Appendable elevator system
FR2750687B1 (fr) * 1996-07-02 1998-11-06 Kadoche Emile Dispositif d'entrainement pour ascenseur
ATE316062T1 (de) * 1996-12-03 2006-02-15 Inventio Ag Anordnung des antriebsmodules eines aufzugs
US5931265A (en) 1997-03-27 1999-08-03 Otis Elevator Company Rope climbing elevator
ATE231471T1 (de) * 1997-04-11 2003-02-15 Inventio Ag Aufzug mit steuerkasten
PT1676807E (pt) * 1998-02-26 2015-02-05 Otis Elevator Co Sistema de elevador com motor de acionamento na parte superior
US6848543B2 (en) * 1998-10-30 2005-02-01 Otis Elevator Company Single wall interface traction elevator
DE19945288C2 (de) * 1999-09-22 2003-02-13 Representacoes De Material Ele Aufzug mit einem Schachtgerüst
JP2001187678A (ja) * 1999-12-28 2001-07-10 Mitsubishi Electric Corp エレベータ装置
US7150342B2 (en) * 2000-02-03 2006-12-19 Otis Elevator Company Elevator structure mounting system having horizontal member for reducing building loads at top of hoistway
EP1305249B1 (de) * 2000-07-29 2004-10-27 Alpha Getriebebau GmbH Aufzugskabine mit einer in diese integrierten treibscheiben-antriebsmaschine
KR100371052B1 (ko) * 2000-08-05 2003-02-06 주식회사 이성건설기계 승강기
FR2833250B1 (fr) * 2001-12-11 2008-06-13 Xavier Lombard Procede et dispositif pour transporter des charges et des personnes a l'aide d'une cabine ou d'un plateau guide dans des rails sensiblement verticaux
JP2003192255A (ja) * 2001-12-20 2003-07-09 Inventio Ag エレベータ用ガイドレール装置
US6857508B2 (en) * 2002-10-31 2005-02-22 Inventio Ag Elevator hoist machine installation apparatus
US7261184B2 (en) * 2003-01-28 2007-08-28 Thyssen Elevator Capital Corp. Elevator system and triangulated support structure for the same
US20040154870A1 (en) * 2003-01-28 2004-08-12 Patrick Bass Self-climbing elevator machine comprising a punched rail assembly
US20040231930A1 (en) * 2003-01-28 2004-11-25 Patrick Bass Multiple-function elevator cross-head
FR2856999B1 (fr) * 2003-07-02 2008-07-11 Alstom Element pre-assemble pour equiper une gaine d'ascenseur, gaine, ensemble destine a equiper une gaine d'ascenseur et procede de montage d'un tel ensemble correspondants
WO2005076738A2 (en) * 2004-02-18 2005-08-25 Electra Ltd. Mass rescue and evacuation system
JP2005263490A (ja) * 2004-03-15 2005-09-29 Inventio Ag 大荷重用エレベータ
US7766754B2 (en) 2005-05-09 2010-08-03 Davison Jr Daniel P Amusement ride system and method of use thereof
WO2009034068A1 (de) * 2007-09-10 2009-03-19 Inventio Ag Aufzug mit wenigstens zwei gewichten
ES2509352T3 (es) * 2008-05-16 2014-10-17 Thyssenkrupp Elevator Ag Elemento de barra longitudinal para una caja de una instalación de elevador
EP2406166B1 (en) * 2009-03-13 2018-06-27 Otis Elevator Company Elevator system door frame that supports guide rails
LT5658B (lt) 2009-06-26 2010-06-28 Romanas Tadas Dzetaveckas Gyvenamojo pastato išorinis liftas
EP2516310B1 (de) * 2009-12-21 2013-06-19 Inventio AG Aufzugsanlage mit gegengewicht und gegengewichtsführung
DE102010042144A1 (de) * 2010-10-07 2012-04-12 Thyssenkrupp Transrapid Gmbh Aufzuganlage
US8448323B2 (en) * 2010-10-15 2013-05-28 Kone Corporation Method for modernizing an elevator
CN202245617U (zh) * 2011-01-04 2012-05-30 张向阳 一种采用组合式井架组装的电梯井道壁
WO2013114566A1 (ja) * 2012-01-31 2013-08-08 三菱電機株式会社 エレベータ装置
CN104163377A (zh) * 2014-07-31 2014-11-26 苏州汉森华纳节能科技有限公司 家用电梯
CN104590973A (zh) * 2014-11-26 2015-05-06 德州通懋机电设备有限公司 多层建筑无机房电梯加装的方法
CN104590975B (zh) * 2014-12-23 2017-07-11 湖州南浔固源电梯部件有限公司 提高杂物梯综合性能的方法
CN105129578B (zh) * 2015-09-28 2018-11-13 梁伟联 一种无机房无井道挂壁式电梯
CN105668159B (zh) * 2015-12-29 2018-01-19 丁建超 一种物品传输装置及方法
CN105947838A (zh) * 2016-06-22 2016-09-21 杨建疆 一种高层物流配送装置
CN108059062B (zh) 2016-11-07 2020-05-26 奥的斯电梯公司 模块化调转站
CN107572347B (zh) * 2017-09-30 2023-05-16 苏州多美适家用电梯有限公司 无井道电梯
CN107920443B (zh) * 2017-11-17 2019-10-29 常州信息职业技术学院 一种具有防浸泡功能的户外通信机柜
CN109250410B (zh) * 2018-09-03 2020-08-04 林忠达 一种建筑工程中的运载系统
RU2749215C1 (ru) * 2020-11-06 2021-06-07 Павел Викторович Сициховский Приставная лифтовая шахта, имеющая круглое поперечное сечение
RU2749216C1 (ru) * 2020-11-06 2021-06-07 Павел Викторович Сициховский Приставная лифтовая шахта для лифтов с противовесом
CN114789956B (zh) * 2022-04-20 2023-02-07 大汉科技股份有限公司 一种货用施工升降机固定基座

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2531346A (en) * 1947-07-12 1950-11-21 Schuchert Oakey Builder's hoist
FR1274882A (fr) * 1960-12-02 1961-10-27 Ascenseur à rouleaux guides
DE1506479A1 (de) * 1967-06-14 1969-12-18 Hans Mangelsdorff Elastischer Triebstock-Kettenantrieb,insbesondere fuer Industrie- und Garagenaufzuege
US4529062A (en) * 1982-09-24 1985-07-16 Lamprey Donald F Elevator system
SU1364589A1 (ru) * 1985-12-09 1988-01-07 Белорусский Проектно-Технологический Институт "Монтажспецстрой" Строительный подъемник
GB2233309B (en) * 1989-05-31 1993-11-17 Ross Stewart Rigger A hoist
SU1749144A1 (ru) * 1990-03-23 1992-07-23 Научно-Производственное Объединение По Выпуску Лифтов Подъемник
JP2546593B2 (ja) * 1993-01-08 1996-10-23 鹿島建設株式会社 建設資材搬送装置
DE9302119U1 (de) * 1993-02-15 1993-04-01 C. Haushahn GmbH & Co, 7000 Stuttgart Führungsvorrichtung für Aufzüge
US5833031A (en) * 1995-06-02 1998-11-10 Inventio Ag Appendable elevator system

Also Published As

Publication number Publication date
BR9602581A (pt) 1998-10-06
CA2177793A1 (en) 1996-12-03
EP0745552A1 (de) 1996-12-04
PT745552E (pt) 2002-12-31
TR199600426A1 (tr) 1996-12-21
EP0745552B1 (de) 2002-08-14
AU705086B2 (en) 1999-05-13
CN1045939C (zh) 1999-10-27
US5833031A (en) 1998-11-10
DK0745552T3 (da) 2002-12-02
NO962245L (no) 1996-12-03
EA199600025A3 (ru) 1997-03-31
HK1011336A1 (en) 1999-07-09
PL314545A1 (en) 1996-12-09
ZA964044B (en) 1996-12-03
EA199600025A2 (ru) 1996-12-30
MX9602037A (es) 1997-09-30
DE59609551D1 (de) 2002-09-19
CN1143043A (zh) 1997-02-19
ATE222213T1 (de) 2002-08-15
KR970001192A (ko) 1997-01-21
ES2180672T3 (es) 2003-02-16
JPH08324929A (ja) 1996-12-10
NO962245D0 (no) 1996-05-31
MY115813A (en) 2003-09-30
AU5467396A (en) 1996-12-12
AR002182A1 (es) 1998-01-07
CZ154396A3 (en) 1996-12-11
CA2177793C (en) 2007-01-09
NZ286701A (en) 1997-07-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL179456B1 (pl) Dzwig dobudowywany PL PL PL PL PL
CA2223187C (en) Modularly constructed lift
RU2376234C2 (ru) Подъемная система для обслуживания высотных сооружений
CA2148423C (en) Traction sheave elevator, hoisting unit and machine space
US3744193A (en) High-rise versatile mobile home structure
EA014743B1 (ru) Лифт с канатоведущим шкивом без противовеса
CN112678641A (zh) 升降机以及升降机的安装方法
US20020029935A1 (en) Elevator, particularly a traction sheave elevator
CN105217420A (zh) 一种用于短距离运输的装置
CN104444714A (zh) 一种斜行电梯
JPH01267286A (ja) ホームエレベータ
CN214359604U (zh) 升降机
KR102301562B1 (ko) 현장 조립식 엘리베이터 결합 구조체
CN205114771U (zh) 一种用于短距离运输的装置
CA2528319C (en) Elevator with a cable-driven car
CN209481015U (zh) 一种微型电梯
KR102418104B1 (ko) 체인 개폐방식의 엘리베이터 승강로 추락 방지 장치
MXPA96002037A (en) Ados elevator
CN115916667A (zh) 升降机井道元件、升降机装置及方法
JP2771338B2 (ja) エレベーターユニット付建物
CN114718274A (zh) 一种家用电梯钢结构井道
KR100923274B1 (ko) 엘리베이터의 권상기 설치구조와 케이지 조립체
KR19990034728U (ko) 엘리베이터꼭대기층의구조변화
JPH10250955A (ja) 少人数用昇降装置
CN2109376U (zh) 链条循环式电梯