PL173864B1 - Kolejowy wagon koszowy do transportowania naczep - Google Patents

Kolejowy wagon koszowy do transportowania naczep

Info

Publication number
PL173864B1
PL173864B1 PL94302866A PL30286694A PL173864B1 PL 173864 B1 PL173864 B1 PL 173864B1 PL 94302866 A PL94302866 A PL 94302866A PL 30286694 A PL30286694 A PL 30286694A PL 173864 B1 PL173864 B1 PL 173864B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
basket
car
longitudinal side
railway
trailers
Prior art date
Application number
PL94302866A
Other languages
English (en)
Inventor
Fendall Burian
Sandu Albulescu
Iosif Nagy
Vasile Neceaev
György Vajay
Original Assignee
Parkany Gmk
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Parkany Gmk filed Critical Parkany Gmk
Publication of PL173864B1 publication Critical patent/PL173864B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D3/00Wagons or vans
    • B61D3/16Wagons or vans adapted for carrying special loads
    • B61D3/18Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles
    • B61D3/182Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles specially adapted for heavy vehicles, e.g. public work vehicles, trucks, trailers
    • B61D3/184Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles specially adapted for heavy vehicles, e.g. public work vehicles, trucks, trailers the heavy vehicles being of the trailer or semi-trailer type
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66CCRANES; LOAD-ENGAGING ELEMENTS OR DEVICES FOR CRANES, CAPSTANS, WINCHES, OR TACKLES
    • B66C1/00Load-engaging elements or devices attached to lifting or lowering gear of cranes or adapted for connection therewith for transmitting lifting forces to articles or groups of articles
    • B66C1/10Load-engaging elements or devices attached to lifting or lowering gear of cranes or adapted for connection therewith for transmitting lifting forces to articles or groups of articles by mechanical means
    • B66C1/12Slings comprising chains, wires, ropes, or bands; Nets
    • B66C1/20Slings comprising chains, wires, ropes, or bands; Nets specially adapted for handling vehicles

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Tires In General (AREA)
  • Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
  • Casting Support Devices, Ladles, And Melt Control Thereby (AREA)
  • Centrifugal Separators (AREA)
  • Packaging Of Machine Parts And Wound Products (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)
  • Auxiliary Methods And Devices For Loading And Unloading (AREA)
  • Aiming, Guidance, Guns With A Light Source, Armor, Camouflage, And Targets (AREA)

Abstract

1. Kolejowy wagon koszowy do transpo- rtowania naczep z koszem umieszczonym w dolnej czesci wagonu koszowego, miedzy jego wzdluznymi belkami bocznymi, przy czym dwie boczne sciany kosza sa wyposa- zone w elementy wsporcze kosza do osadza- nia go na wzdluznych belkach bocznych wagonu koszowego i w ucha do podnoszenia kosza, znamienny tym, ze na elementach wsporczych kosza (4) z wystajaca krawedzia tylna (4b) i/lub na wzdluznych belkach bocz- nych (2) i (3) wagonu koszowego (1) sa umie- szczone elementy ograniczajace i ustalajace polozenie, a miedzy wzdluznymi belkami bocznymi (2) i (3), co najmniej z jednej stro- ny kosza (4), jest umieszczona poprzeczna belka zderzakowa (14). Fig 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest kolejowy wagon koszowy do transportowania naczep siodłowych.
Wiadomo, że kolejowe wagony koszowe wyposażone w tak zwaną kieszeń są wykorzystywane do transportowania naczep podczas kombinowanego transportu drogowo-kolej owego. Znane są dwa rodzaje kolejowych wagonów koszowych wyposażonych w kieszeń.
Według pierwszej wersji kieszeń jest stałą częścią wagonu koszowego i przyczepy należy podnosić i umieszczać w tej kieszeni. Naczepy i niektóre rodzaje przyczep nie mogą być jednak podnoszone przez dźwig, ponieważ konstrukcja ich podwozia nie jest przystosowana do przejmowania ciężaru naczepy wraz z ładunkiem.
Inny rodzaj kolejowych wagonów koszowych wyposażony jest w kieszeń, która może być obracana wokół wału. Kieszeń ta może być obrócona na bok wagonu koszowego wraz z jedną z jego wzdłużnych belek bocznych. W tym położeniu przyczepa lub naczepa może być nasunięta bezpośrednio na kieszeń.
Wadą tego rodzaju kolejowego wagonu koszowego jest to, że zarówno sama kieszeń jak i hydropneumatyczny system obsługi mają raczej skomplikowaną, niekonwencjonalną konstrukcję. Dlatego też do załadunku potrzebny jest wykwalifikowany personel. Ponadto operacje otwierania i zamykania są raczej czasochłonne.
173 864
W niemieckim opisie patentowym DE-A-41 12 995 został ujawniony wagon kolejowy z koszem do transportowania całych zestawów ciągnik-naczepa. W rozwiązaniu tym wagon ma wzmocniony w swym środku dźwigar wzdłużny do przytrzymywania kosza. Kosz ten tworzy z dźwigarem wzdłużnym, w położeniu transportowym, siłowo połączony zespół i stanowi część nośną wagonu. Podczas załadunku kosz jest podnoszony do poziomu rampy za pomocą hydraulicznego lub elektromechanicznego urządzenia dźwigowego wagonu. Zestaw ciągnik-naczepa wjeżdża na podniesiony kosz, po czym kosz wraz z zestawem zostaje opuszczony. Kosz stanowi integralną część wagonu i nie jest oddzielany od niego ani podczas przeładunku, ani w żadnym innym celu. Kosz jest blokowany zarówno w położeniu transportowym jak i w położeniu załadunku i wyładunku. Zastosowanie skomplikowanych urządzeń przeładunkowych i urządzeń ryglujących kosz, zarówno podczas transportu jak i przeładunku, zwiększa koszty produkcji takich wagonów oraz koszty ich obsługi.
Celem przedmiotowego wynalazku jest opracowanie kolejowego wagonu koszowego do transportowania samych naczep, który to wagon ma raczej prostą konstrukcję, nie wymaga specjalnego personelu obsługi i umożliwia załadunek naczep przez podnoszenie za pomocą prostego dźwigu.
Kolejowy wagon koszowy do transportowania naczep, według wynalazku, ma w dolnej swojej części kosz umieszczony między wzdłużnymi belkami bocznymi. Dwie boczne ściany kosza są wyposażone w elementy wsporcze do osadzania kosza na wzdłużnych belkach bocznych wagonu koszowego i w ucha do podnoszenia kosza. Istotę wynalazku stanowi to, że na elementach wsporczych kosza z wystającą krawędzią tylną i/lub na wzdłużnych belkach bocznych wagonu koszowego są umieszczone elementy ograniczające i ustalające położenie kosza, a między wzdłużnymi belkami bocznymi, co najmniej z jednej strony kosza, jest umieszczona poprzeczna belka zderzakowa.
Korzystnie elementem wsporczym kosza jest, odgięte na zewnątrz, górne przedłużenie jego bocznej ściany.
Alternatywnie elementem wsporczym kosza jest ucho do podnoszenia, albo też przedłużenie bocznej ściany kosza wsparte na hakach, zamocowanych na wzdłużnych belkach bocznych wagonu koszowego.
Korzystnie elementami ograniczającymi i ustalającymi położenie kosza są zderzaki usytuowane na wzdłużnych belkach bocznych po obu stronach uch.
Alternatywnie elementem ograniczającym i ustalającym położenie kosza jest klocek ustalający, zamocowany na wzdłużnej belce bocznej, albo też elementami ograniczającymi i ustalającymi położenie kosza są kołek ustalający wzdłużnej belki bocznej i otwór ucha do podnoszenia.
Elementem ograniczającym i ustalającym położenie kosza jest także korzystnie płyta prowadząca, umieszczona na bocznej ścianie kosza.
Załadunek wagonu odbywa się w sposób następujący. Kosz z wagonu koszowego podnosi się przy pomocy dźwigu i ustawia go na ziemi. Ciągnik wpycha naczepę na ten kosz. Następnie koła naczepy zabezpiecza się przed obracaniem, a naczepę odłącza się od ciągnika. Wreszcie kosz wraz z naczepą podnosi się za pomocą dźwigu i umieszcza się na kolejowym wagonie koszowym.
Wagony koszowe według wynalazku umożliwiają załadunek i transport naczep, których oddzielnie nie można podnosić. Takie przyczepy w rzeczywistości stanowią 90-95% ogólnej liczby naczep.
Z drugiej strony konstrukcja wagonu koszowego według wynalazku jest bardzo prosta i wymagania zarówno co do jego produkcji jak i co do eksploatacji oraz konserwacji są na poziomie uznanym do przyjęcia.
Przedmiot wynalazku w przykładach realizacji jest uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia kolejowy wagon koszowy wyposażony w kosz, w widoku z boku, fig. 2 wagon koszowy z fig. 1, w widoku z góry, fig. 3 - belkę boczną kolejowego wagonu koszowego wraz z częścią kosza i z uwidocznionymi elementami wsporczymi, w przekroju, fig. 4 - inny przykład realizacji bocznych elementów wsporczych, fig. 5 - dalszy przykład realizacji elemen4
173 864 tów wsporczych, fig. 6 - jeszcze inny przykład realizacji elementów wsporczych, a fig. 7 przedstawia etapy załadunku naczepy na wagon koszowy.
Na fig. 1 i 2 przedstawiono kolejowy wagon koszowy 1, który między wzdłużnymi belkami bocznymi 2 i 3 ma usytuowany kosz 4 z dwoma bocznymi ścianami 4a, tylną krawędzią 4b i dolną częścią 4c. Boczne ściany 4a są wyposażone w ucha 5, które umożliwiają podnoszenie kosza 4 dźwigiem. Kosz 4 jest usytuowany między poprzeczną belką zderzakową 14 a obrotową podstawą 15 wagonu koszowego 1. Ucha 5 kosza 4 mają położenie ustalane przez zderzaki 7 i 9 znajdujące się na wzdłużnych belkach bocznych 2 i 3 po obu stronach uszu 5.
Szczegóły uszu 5 i elementów ustalających położenie kosza i pełniących funkcję zderzaków w różnych przykładach realizacji przedstawiają fig. 3-6.
Na fig. 3 przedstawione jest ucho 5 umieszczone na górnym przedłużeniu 6 ściany bocznej 4a kosza 4, które jest wygięte na zewnątrz w celu podtrzymywania kosza 4 na wzdłużnej belce bocznej 2 wagonu 1. Usytuowanie przedłużenia 6 i ucha 5 na ścianie bocznej 4a jest określone przez położenie zderzaka 7 na belce 2.
Na fig. 4 przedstawione jest samo ucho 5, jako element wsporczy kosza 4. Ucho 5 spoczywa bezpośrednio na wzdłużnej belce bocznej 2, a jego położenie na ścianie bocznej 4a jest określone przez położenie zderzaka 9 na belce 2. Centralne położenie całego kosza jest utrzymywane przez element ustalający 8 zamocowany na wzdłużnej belce bocznej 2.
W przykładzie realizacji z fig. 5 do zatrzymywania i ustalania położenia kosza 4 użyto kołka ustalającego 10a i otworu 10b w uchu 5.
Figura 6 przedstawia inny przykład realizacji, w którym wzdłużna belka boczna 2 jest wyposażona w hak 11 wspierający przedłużenie 12 bocznej ściany 4a kosza 4. Elementem ustalającym położenie i jednocześnie zderzakowym jest płyta prowadząca 13, umieszczona na bocznej ścianie 4a kosza 4.
Wagon koszowy 1 według wynalazku jest wykorzystywany następująco. Kosz 4 jest podnoszony z wagonu koszowego 1 za pomocą dźwigu i opuszczany aż do ustawienia na ziemi, jak pokazano na fig. 7a. Ciągnik 16 z naczepą 17 cofa się do tyłu, jak; pokazano na fig. 7a, aż do momentu kiedy tylne koła naczepy 17 dojadą do tylnej krawędzi 4b kosza 4. W tym położeniu pod naczepę 17 podstawia się podporę 18 i odłącza się ją od ciągnika 16, jak pokazano na fig. 7b. Następnie liny 19 z hakami dołącza się do uszu 5 i kosz 4 zostaje podniesiony za pomocą dźwigu wraz z naczepą 17 (fig. 7c). Następnie kosz 4 i naczepę 17 opuszcza się w dół, aż do momentu kiedy kosz 4 spocznie pewnie w otworze wagonu koszowego 1, jak pokazano na fig. 7d.
Dalsza regulacja położenia naczepy 17 może być przeprowadzana przez obrót podstawy 15 wagonu koszowego 1.
Sekwencja etapów załadunku na wagon 1 kosza 4 z naczepą, przedstawiona na fig. 7, pokazuje, że załadunek naczep na kolejowe wagony koszowe 1 według wynalazku może być przeprowadzany szybko i łatwo. Podnoszenie i opuszczanie odbywa się za pomocą zwykłych dźwigów, a położenie kosza 4 jest automatycznie ustalane przez elementy zderzakowe i ustalające położenie kosza 4 na wzdłużnych belkach bocznych 2 i 3 i na bocznych ścianach 4a kosza 4.
173 864
173 864
Fig.3
Fig.4
Fig.5
Fig.6
173 864
Fig.7
173 864
Fig.1
Fig.2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz
Cena 2,00 zł

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Kolejowy wagon koszowy do transportowania naczep z koszem umieszczonym w dolnej części wagonu koszowego, między jego wzdłużnymi belkami bocznymi, przy czym dwie boczne ściany kosza są wyposażone w elementy wsporcze kosza do osadzania go na wzdłużnych belkach bocznych wagonu koszowego i w ucha do podnoszenia kosza, znamienny tym, że na elementach wsporczych kosza (4) z wystającą krawędzią tylną (4b) i/lub na wzdłużnych belkach bocznych (2) i (3) wagonu koszowego (1) są umieszczone elementy ograniczające i ustalające położenie, a między wzdłużnymi belkami bocznymi (2) i (3), co najmniej z jednej strony kosza (4), jest umieszczona poprzeczna belka zderzakowa (14).
  2. 2. Kolejowy wagon koszowy, według zastrz. 1, znamienny tym, że elementem wsporczym kosza (4) jest, odgięte na zewnątrz, górne przedłużenie (6) jego bocznej ściany (4a).
  3. 3. Kolejowy wagon koszowy, według zastrz. 1, znamienny tym, że elementem wsporczym kosza (4) jest ucho (5) do podnoszenia.
  4. 4. Kolejowy wagon koszowy, według zastrz. 1, znamienny tym, że elementem wsporczym kosza (4) jest przedłużenie (12) jego bocznej ściany (4a) wsparte na hakach (11), zamocowanych na wzdłużnych belkach bocznych (2) i (3).
  5. 5. Kolejowy wagon koszowy, według zastrz. 1, znamienny tym, że elementami ograniczającymi i ustalającymi położenie kosza (4) są zderzaki (7) i (9) usytuowane na wzdłużnych belkach bocznych (2) i (3) po obu stronach uch (5).
  6. 6. Kolejowy wagon koszowy, według zastrz. 1, znamienny tym, że elementem ograniczającym i ustalającym położenie kosza (4) jest klocek ustalający (8) zamocowany na wzdłużnej belce bocznej (2).
  7. 7. Kolejowy wagon koszowy, według zastrz. 1, znamienny tym, że elementami ograniczającymi i ustalającymi położenie kosza (4) są kołek ustalający (10a) wzdłużnej belki bocznej (2) i otwór (10b) ucha (5) do podnoszenia.
  8. 8. Kolejowy wagon koszowy, według zastrz. 1, znamienny tym, że elementem ograniczającym i ustalającym położenie kosza (4) jest płyta prowadząca (13), umieszczona na bocznej ścianie (4a) kosza (4).
PL94302866A 1993-04-08 1994-04-01 Kolejowy wagon koszowy do transportowania naczep PL173864B1 (pl)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU9301023A HU214394B (hu) 1993-04-08 1993-04-08 Vasúti zsebeskocsi közúti félpótkocsik nem kísért forgalomban történő szállítására
CA002130510A CA2130510A1 (en) 1993-04-08 1994-08-19 Railway basket car for transporting semitrailers
US08/294,009 US5511490A (en) 1993-04-08 1994-08-23 Railway basket car for transporting semitrailers

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL173864B1 true PL173864B1 (pl) 1998-05-29

Family

ID=27169828

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94302866A PL173864B1 (pl) 1993-04-08 1994-04-01 Kolejowy wagon koszowy do transportowania naczep

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5511490A (pl)
EP (1) EP0619211B1 (pl)
AT (1) ATE155408T1 (pl)
BG (1) BG61869B1 (pl)
CA (1) CA2130510A1 (pl)
CZ (1) CZ279919B6 (pl)
DE (1) DE69404191T2 (pl)
ES (1) ES2106396T3 (pl)
FI (1) FI108936B (pl)
HU (2) HUT68592A (pl)
PL (1) PL173864B1 (pl)
RO (1) RO111258B1 (pl)
RU (1) RU2126337C1 (pl)
SI (1) SI9400168A (pl)
SK (1) SK281166B6 (pl)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6109845A (en) * 1998-08-21 2000-08-29 Blue Star Trailer Rentals, Inc. Trailer recovery vehicle
GB0121431D0 (en) * 2001-09-05 2001-10-24 Freightliner Ltd Transporting cars by rail
DE502004011032D1 (de) * 2004-03-31 2010-05-27 Isu System Gmbh Verfahren zum Umschlagen eines Sattelanhängers sowie Anschlagmittel zur Durchführung des Verfahrens
US7954437B2 (en) * 2007-05-17 2011-06-07 Freightcar America, Inc. Railroad well car with open truss sides
US8757067B2 (en) 2007-05-17 2014-06-24 JAC Operations, Inc Railroad well car with open truss sides
FR2965257A1 (fr) * 2010-09-27 2012-03-30 Combiwest Systeme de manutention par soulevement d'une remorque
DE102015201387B4 (de) * 2014-01-30 2019-06-13 Bayernhafen GmbH & Co. KG Verladevorrichtung
SE540396C2 (en) 2016-12-04 2018-09-11 Sidestacker Ab A method and arrangement for loading a semi trailer onto a railway wagon
CN106740908A (zh) * 2016-12-20 2017-05-31 中车山东机车车辆有限公司 一种低承载面多用途铁路平车
FR3068325B1 (fr) 2017-06-30 2021-10-08 Lohr Ind Ensemble deposable de chargement/dechargement d'une semi-remorque sur une structure ferroviaire de wagon-poche
DE102018204089A1 (de) 2018-03-16 2019-09-19 Franz Blum Güterwagen zum Transport von Ladegut und Wanne für einen solchen Güterwagen
RU185241U1 (ru) * 2018-09-06 2018-11-28 Общество с ограниченной ответственностью "ГЕРМЕС МультиМодал ГРУПП" Вагон-платформа для перевозки автомобильных полуприцепов и крупнотоннажных контейнеров
RU2675745C1 (ru) * 2018-09-11 2018-12-24 Общество с ограниченной ответственностью "ГЕРМЕС МультиМодал ГРУПП" Способ погрузки автомобильного полуприцепа на вагон-платформу
RU2749930C1 (ru) * 2020-01-20 2021-06-21 Владимир Владимирович Иванов Способ погрузки автомобильного полуприцепа на вагон-платформу
RU197042U1 (ru) * 2020-01-22 2020-03-26 Владимир Владимирович Иванов Корзина для погрузки и транспортировки автомобильных полуприцепов на вагоне-платформе

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE551714A (pl) *
FR1476665A (fr) * 1966-02-02 1967-04-14 Cimt Comp Ind Mat Transport Perfectionnements aux wagons de transport ferroviaire de véhicules routiers notamment de semi-remorques
DE3436932A1 (de) * 1984-10-09 1986-04-24 Waggonfabrik Talbot, 5100 Aachen Eisenbahn-gueterwagen zum transport von sattelanhaengern
IT218968Z2 (it) * 1989-11-08 1992-11-12 Costamasnaga Spa Carro ferroviario con piano di carico sollevabile ed abbassabile, particolarmente per il trasporto di veicoli stradali, come autocarri e simili
US5074725A (en) * 1990-12-20 1991-12-24 Transit America, Inc. Well car trailer adaptor
DE4112995C2 (de) * 1991-04-20 1998-08-20 Karl F Riese Eisenbahn-Spezialwagen zum Transport von Lastkraftwagen und Containern
DE9207500U1 (pl) * 1992-06-03 1992-07-30 Waggonfabrik Talbot, 5100 Aachen, De

Also Published As

Publication number Publication date
BG98699A (en) 1995-01-31
CA2130510A1 (en) 1996-02-20
RU94012927A (ru) 1996-08-27
ATE155408T1 (de) 1997-08-15
HUT66718A (en) 1994-12-28
HU214394B (hu) 1998-03-30
HUT68592A (en) 1995-06-28
RU2126337C1 (ru) 1999-02-20
FI941600A (fi) 1994-10-09
EP0619211A1 (en) 1994-10-12
SK40294A3 (en) 1994-11-09
EP0619211B1 (en) 1997-07-16
DE69404191T2 (de) 1998-01-22
HU9301023D0 (en) 1993-08-30
CZ279919B6 (cs) 1995-08-16
SK281166B6 (sk) 2000-12-11
US5511490A (en) 1996-04-30
FI941600A0 (fi) 1994-04-07
CZ78494A3 (en) 1994-10-19
RO111258B1 (ro) 1996-08-30
ES2106396T3 (es) 1997-11-01
DE69404191D1 (de) 1997-08-21
SI9400168A (en) 1994-12-31
FI108936B (fi) 2002-04-30
BG61869B1 (bg) 1998-08-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL173864B1 (pl) Kolejowy wagon koszowy do transportowania naczep
CA1268150A (en) Inside loader, embodied as a semi-trailer for a tractor truck, for over-the-road transport of transport frames in particular for transporting flat glass
US4668141A (en) Multiple position support structure for transporting vehicles
CA2095751C (en) Coil transport trailer
LT6645B (lt) Automobilinės puspriekabės pakrovimo į vagoną-platformą būdas
US3467268A (en) Apparatus for handling and transport of heavy bulky containers
US7717656B2 (en) Attachment device for moving cargo containers
CZ281159B6 (cs) Železniční nákladní vůz
US5059085A (en) Trailer with tiltable bed(s)
PL180255B1 (pl) Platforma kolejowa PL PL PL
US3070041A (en) Highway-railway transportation system and apparatus
PL196056B1 (pl) Pojazd transportowy do przewozu przedmiotów o dużych rozmiarach, zwłaszcza niskopodłogowy i zespół złożony z takich pojazdów
US3002636A (en) Method of "piggie-back" transportation
JPH0769210A (ja) 鉄道貨車
US6431577B1 (en) Trailer hitch support body
CA1327829C (en) Side tipper support system
SK13572001A3 (sk) Spôsob a zariadenie na pripevňovanie vodorovne naložených nákladových jednotiek na plavidlo
US3083852A (en) Freight handling apparatus
JPH0260889A (ja) トレーラーユニット
US3094226A (en) Container transfer system and transfer devices
EP0720940B1 (en) Reversible rail car stanchion
RU2772762C1 (ru) Средство крепления многооборотное для перевозки автомобильных полуприцепов на вагонах-платформах
RU2772762C9 (ru) Средство крепления многооборотное для перевозки автомобильных полуприцепов на вагонах-платформах
KR100338237B1 (ko) 세미트레일러를운송하기위한철도용바스켓차량
US3677192A (en) Cargo handling and transportation system