PL173386B1 - Filtr z węglem aktywnym do odpowietrzania zbiorników paliwa - Google Patents

Filtr z węglem aktywnym do odpowietrzania zbiorników paliwa

Info

Publication number
PL173386B1
PL173386B1 PL94303886A PL30388694A PL173386B1 PL 173386 B1 PL173386 B1 PL 173386B1 PL 94303886 A PL94303886 A PL 94303886A PL 30388694 A PL30388694 A PL 30388694A PL 173386 B1 PL173386 B1 PL 173386B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
housing
activated carbon
chamber
connection
filter according
Prior art date
Application number
PL94303886A
Other languages
English (en)
Other versions
PL303886A1 (en
Inventor
Heinz Andress
Karl-Ernst Hummel
Arthur Klotz
Thomas Schermuly
Original Assignee
Mann & Hummel Filter
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mann & Hummel Filter filed Critical Mann & Hummel Filter
Publication of PL303886A1 publication Critical patent/PL303886A1/xx
Publication of PL173386B1 publication Critical patent/PL173386B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02MSUPPLYING COMBUSTION ENGINES IN GENERAL WITH COMBUSTIBLE MIXTURES OR CONSTITUENTS THEREOF
    • F02M25/00Engine-pertinent apparatus for adding non-fuel substances or small quantities of secondary fuel to combustion-air, main fuel or fuel-air mixture
    • F02M25/08Engine-pertinent apparatus for adding non-fuel substances or small quantities of secondary fuel to combustion-air, main fuel or fuel-air mixture adding fuel vapours drawn from engine fuel reservoir
    • F02M25/0854Details of the absorption canister

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Separation Of Gases By Adsorption (AREA)
  • Supplying Secondary Fuel Or The Like To Fuel, Air Or Fuel-Air Mixtures (AREA)
  • Filtering Of Dispersed Particles In Gases (AREA)
  • Cooling, Air Intake And Gas Exhaust, And Fuel Tank Arrangements In Propulsion Units (AREA)
  • Filtering Materials (AREA)
  • Sampling And Sample Adjustment (AREA)
  • Filtration Of Liquid (AREA)
  • Water Treatment By Sorption (AREA)
  • Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)

Abstract

1. Filtr z weglem aktywnym do odpowietrzania zbiorników paliwa, z obudowa, która jest polaczona z jednej strony przez pierwsze przylacze ze zbiornikiem paliwa, a z drugiej strony przez drugie przylacze z silnikiem spalinowym oraz przez trzecie przylacze z atmosfera, przy czym w obudowie jest umieszczona pierwsza sciana dzialowa, która przebiega pomiedzy trzecim przylaczem a pierwszym przylaczem, a w obudowie jest umieszczona co najmniej jedna sciana dzialowa, która tworzy co najmniej jedna komore, przy czym co najmniej jedna komora jest wypelniona pakietem z wegla aktywnego, znamienny tym, ze w obudowie (10) sciany dzialowe (14, 16) sa tak wza- jemnie skrzyzowane, ze tworza one co najmniej cztery komory (19, 17, 18, 20), wypelnione pakietami (22, 23, 24, 25) wegla aktywnego i polaczone kolejno ze soba dla przeplywu oparów paliwa. F IG . 1 a PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest filtr z węglem aktywnym do odpowietrzania zbiorników paliwa.
Filtry z węglem aktywnym są znane z praktyki. Pakiet z węgla aktywnego jest umieszczony w obudowie z tworzywa sztucznego, która jest łączona przez przyłącza przewodami ze zbiornikiem paliwa, z rurą ssącą silnika spalinowego oraz z atmosferą.
Z opisu patentowego DE nr 24 07 128 jest znany układ adsorpcyjny, w którym obudowa przyjmująca absorbujący materiał jest podzielona przez ścianę działową na dwie komory.
Z opisu ogłoszeniowego DE nr 41 24 653 jest znany filtr z węglem aktywnym, który składa się z owalnej obudowy, przedzielonej ścianą działową, w której pakiet z węgla aktywnego jest wstępnie naprężony przez sprężyny dociskowe, co uniemożliwia wypadanie węgla aktywnego, a dzięki temu ewentualnie uszkodzenia.
173 386
W znanych filtrach z węgla aktywnego obudowa wewnętrzna, wykonana z tworzywa sztucznego jest otoczona obudową zewnętrzną przepuszczalną dla par paliwa. Taki filtr jest bardzo nakładczy, ponieważ do obudowy zewnętrznej nie może być zamocowany króciec przyłączeniowy i dlatego musi być umieszczona dodatkowa pokrywa. Poza tym obudowa zewnętrzna musi być uszczelniona wobec obudowy wewnętrznej, aby szkodliwe gazy z obudowy wewnętrznej nie mogły być oddawane do otoczenia.
Zadaniem wynalazku jest uniknięcie wspomnianych niedogodności i opracowanie filtra z węglem aktywnym, który byłby istotnie łatwiej wytwarzany i posiadał wysoką skuteczność w odniesieniu do stopnia filtracji.
Zadanie to zostało rozwiązane dzięki temu, że ściany działowe w obudowie są tak wzajemnie skrzyżowane, że tworzą one co najmniej cztery komory, wypełnione pakietami z węgla aktywnego i połączone kolejno ze sobą dla przepływu oparów paliwa.
Korzystnie pierwsza komora zawiera przyłącze do przyłączenia zbiornika paliwa i jest oddzielona od ostatniej komory, zawierającej przyłącze, połączone z atmosferą.
Zgodnie z wynalazkiem pakiet z węgla aktywnego w każdej komorze na wlocie i wylocie przepływających oparów paliwa jest zaopatrzony w element filtracyjny.
W korzystnej postaci wykonania obudowa posiada dno zaopatrzone w kanały dla przepływu oparów paliwa, prowadzące do kolejnych komór, a przyłącza są połączone z obudową złączem zatrzaskowym, przy czym przyłącza i pokrywa obudowy są wykonane z tworzywa sztucznego i połączone ze sobą przez spawanie.
Według wynalazku element filtracyjny w postaci pianki filtracyjnej jest połączony z pokrywą obudowy przez środek do łączenia na stałe, korzystnie środek klejący lub środek rozpuszczający łączone materiały.
Korzystnie poszczególne komory mają pakiet z węgla aktywnego o różnym stopniu porowatości i, że komory mają różne przekroje poprzeczne lub mają różną długość.
Okazało się, że w tak zbudowanych filtrach nie są potrzebne żadne sprężyny do wstępnego naprężania pakietu z węgla aktywnego, ponieważ nie występuje osadzanie się węgla aktywnego, a opary paliwa przepływają w sposób przymusowy przez wszystkie komory. Na podstawie względnie dużego przelotowego przekroju poprzecznego każdej komory jest osiągnięta nieznaczna prędkość przepływu, co zapewnia wysoką adsorpcję.
Kanały prowadzące sąjednocześnie tak ukształtowane, że one podwyższaj ą stabilność pokrywy i umożliwiają podpieranie pakietów z węglem aktywnym, względnie pianki filtracyjnej.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia ogółem widok z góry i trzy przekroje filtra z węglem aktywnym, a mianowicie fig. 1a - widok z góry, fig. 1b - przekrój według linii A-A na fig. 1a, fig. 1c - przekrój według linii B-B na fig. 1a, fig. 1d- przekrój według linii C-C na fig. 1a, fig . 2 - przekrój wzdłużny filtra z fig. 1, fig. 3a - widok innego filtra z węglem aktywnym częściowo w przekroju, fig. 3b - przekrój według linii D-D na fig. 3a, a fig. 3c, d, e - odmiany usytuowania przyłączy do filtra z węglem aktywnym, w częściowych przekrojach.
Filtr z węglem aktywnym, pokazany na fig. 1 składa się z obudowy 10, która posiada pierwsze przyłącze 11, które jest łączone z rurą ssącą silnika spalinowego, drugie przyłącze 12, które jest łączone ze zbiornikiem paliwa, którym są doprowadzane opary paliwa i trzecie przyłącze 13, które jest połączone z atmosferą.
W obudowie 1θ jest umieszczona pierwsza ściana działowa 14 i druga ściana działowa 16, które wzajemnie krzyżują się, przy czym ściana działowa 14 jest połączona na stałe z dnem 15 obudowy 10. Tak umieszczone ściany działowe 14, 16 tworzą cztery komory 17, 18, 19, 20. Ściana działowa 16 pomiędzy komorą 17 akomorą 18 jest połączona z pokrywą 21, a w obszarze pomiędzy komorami 19, 20 jest połączona nie tylko z pokrywą 21, ale także z dnem 15 tak, że komora 19 jest oddzielona od komory 20. A więc jest osiągnięte oddzielenie pierwszej komory 19 - komory wlotowej, od ostatniej komory 20 - komory wylotowej, co uniemożliwia wymianę gazów pomiędzy tymi komorami. Komory 17 do 20 są wypełnione pakietami 22, 23, 24, 25 z węgla aktywnego, które po stronie wlotu i wylotu czołowych są zaopatrzone w element filtracyjny 34 i 44. Górny element filtracyjny 34 jest wykonany w postaci pianki filtracyjnej, filcu, a dolny element filtracyjny 44 w postaci włókniny filtracyjnej, w celu uniemożliwienia
173 386 wylotu węgla aktywnego. Opary paliwa wpływające przez drugie przyłącze 12 w pierwszej komorze 19 docierają, jak pokazano w przekroju C-C (fig. 1d) do pakietu 23 z węglem aktywnym, przepływają przez niego do góry i przez przelot, utworzony przez ściankę działową 14 przepływają do dołu przez pakiet 22 z węgla aktywnego w drugiej komorze 17 i docierają do pakietu 24 z węgla aktywnego w trzeciej komorze 18, przepływają przez niego (fig. 1b, 1c) i docierają do czwartej komory 20 i przez przelot, utworzony przez ścianę działową 14 (fig. 1b) przepływają przez pakiet 25 z węgla aktywnego. Zawarte w oparach paliwa związki węglowodorów są całkowicie absorbowane, a do atmosfery mogą odpływać jedynie pozostające cząsteczki powietrza oczyszczonego.
Przy uruchomionym silniku spalinowym przez pierwsze przyłącze 11 jest zasysany gaz z filtra, a przez trzecie przyłącze 13 przepływa do filtra świeże powietrza z atmosfery, które regeneruje węgiel aktywny.
Pokazany na fig. 2 filtr z węglem aktywnym posiada obudowę 26 o wydłużonych poziomych ściankach, na której jest umieszczona pokrywa 27. Obudowa 26 i pokrywa 27 są wykonane z tworzywa termoplastycznego, dzięki czemu istnieje możliwość połączenia na stałe pokrywy 27 z obudową 26, przykładowo przez spawanie wibracyjne.
Z obudową 26 jest związanajedna ściana działowa 28 a druga ściana działowa 29 przebiega prostopadle do pierwszej ściany działowej 28. Dla lepszego zrozumienia budowy filtra pakiet 31 z węgla aktywnego jest pokazany jedynie w komorze 30.
Węgiel aktywny w dolnym obszarze jest ograniczony od wykonanych w dnie obudowy 26 kanałów 33 przez element filtracyjny, w postaci włókniny filtracyjnej 32. W górnym obszarze obudowy 26 jest umieszczony element filtracyjny 34 w postaci pianki filtracyjnej, która przylega do łukowo ukształtowanych uchwytów dystansowych 36 pokrywy 7. W celu umożliwienia przepływu oparów paliwa do poszczególnych komór pomiędzy łukowo ukształtowanymi uchwytami dystansowymi 36 są wykonane kanały 35. W obszarach końcowych obudowy 26 z jednej strony jest usytuowane przyłącze 37 prowadzące do atmosfery, a z drugiej strony przyłącze 38 do połączenia ze zbiornikiem paliwa.
Inny filtr z węglem aktywnym pokazuje fig. 3a i 3b. Obudowa 39, o wydłużonych pionowych ściankach, jest zaopatrzona w pokrywę 40, przy czym obudowa 39 i pokrywa 40 są również wykonane z tworzywa termoplastycznego i między sobą zespawane. Pokrywa 40 posiada kanały 41, przez które opary paliwa są kierowane z jednej komory do drugiej komory wypełnionej pakietem 42,43 z węgla aktywnego. W dolnym obszarze obudowy 39 znajdują się przyłącza 37 prowadzące do atmosfery, zbiornika i rury ssącej silnika spalinowego, ogólnie oznaczone 37. Te przyłącza, jak pokazano na fig. 3b, przykładowo są zamocowane za pomocą spawania do obudowy 39. Jest także możliwe bezpośrednie wytwarzanie na obudowie 39 przyłączy 37 metodą wtryskową.
Pianka filtracyjna 45 ze swojej strony ma pewną elastyczność, która wytwarza naprężenie wstępne na pakiet z węgla aktywnego i dzięki temu uniemożliwia jego ruch względny przy wstrząsach lub drganiach. W zależności od potrzeb są stosowane pakiety 22, 23, 24, 25; 42,43 z węgla aktywnego o różnym stopniu porowatości.
Chociaż na fig. 3a i 3b jest pokazany filtr z węglem aktywnym z dwiema komorami, to oczywiście istnieje możliwość powiększenia komór do czterech lub więcej.
Pianka filtracyjna 34, 45 jest połączona z pokrywą 21, 27, 40 obudowy 10, 26, 39 przez środek do łączenia na stałe, korzystnie środek klejący lub rozpuszczający łączone materiały.
Figury 3c do 3e przedstawiają różne usytuowania przyłączy w obudowie 39.
Figura 3c pokazuje w pierwszej odmianie przyłącze 46 dla doprowadzania oparów paliwa, usytuowane w lewej komorze, które jest przyłączone do obudowy 39 złączem klipsowym. Przyłącze 46 jest zaopatrzone w pionową rurę 47, w której dolnym końcu jest umieszczony dodatkowy element filtracyjny 48, który również uniemożliwia wylot węgla aktywnego z pakietu 43. Uszczelnienie przyłącza 46 do obudowy 39 następuje przez uszczelkę pierścieniową 49. W prawej komorze znajduje się przyłącze 50 połączone z atmosferą, przyłączone złączem klipsowym do obudowy 39, ale bez dodatkowego uszczelnienia. W dolnym obszarze obudowy 39 jest widoczny element filtracyjny 44 w postaci włókniny filtracyjnej.
173 386
Druga odmiana zamocowania przyłącza jest pokazana na fig. 3d. Odróżnia się od wykonania według fig. 3c tylko tym, że przyłącze 46 jest zaopatrzone w element pokrywowy 51, który za pomocą spawania wibracyjnego jest przyspawany do obudowy 39. Także przyłącze 50 posiada element pokrywowy 52, który równieżjest połączony z obudową 39 za pomocą spawania wibracyjnego.
Figura 3e przedstawia trzecią odmianę, w której wszystkie omówione wyżej przyłącza są usytuowane w jednej osłonie 53, która jest zamocowana przez spawanie wibracyjne do obudowy 39.
Pakiety 42,43 z węgla aktywnego wewnątrz obudowy 39 we wszystkich tych odmianach są przykryte w dolnym obszarze za pomocą elementu filtracyjnego 44 w postaci włókniny filtracyjnej, a w górnym obszarze za pomocą nie pokazanej pianki filtracyjnej.
FIG. 2
173 386
- -1—?
— 37
FIG. 3q
FIG. 3b
173 386
173 386
FIG.I ,_s\_
k \c X \ t A . AZ Φ -C\ \*> · \ \ f \ \’/— \ < ® ®: F'
2/^. / θ :
’ r X?/
C\' J
l\ ( \ V
*
k χχ·^ o
,'-Χ''
U “^B 'ΊΒ
i
FIG. k
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Filtr z węglem aktywnym do odpowietrzania zbiorników paliwa, z obudową, która jest połączona z jednej strony przez pierwsze przyłącze ze zbiornikiem paliwa, a z drugiej strony przez drugie przyłącze z silnikiem spalinowym oraz przez trzecie przyłącze z atmosferą, przy czym w obudowiejest umieszczona pierwsza ściana działowa, która przebiega pomiędzy trzecim przyłączem a pierwszym przyłączem, a w obudowie jest umieszczona co najmniej jedna ściana działowa, która tworzy co najmniej jedną komorę, przy czym co najmniej jedna komora jest wypełniona pakietem z węgla aktywnego, znamienny tym, że w obudowie (10) ściany działowe (14, 16) są tak wzajemnie skrzyżowane, że tworzą one co najmniej cztery komory (19,17, 18,20), wypełnione pakietami (22,23,24,25) węgla aktywnego i połączone kolejno ze sobą dla przepływu oparów paliwa.
  2. 2. Filtr według zastrz. 1, znamienny tym, że komora (19) zawiera przyłącze (12) do przyłączenia zbiornika paliwa i jest oddzielona od ostatniej komory (20) zawierającej przyłącze (13), połączone z atmosferą.
  3. 3. Filtr według zastrz. 1, znamienny tym, że pakiet (2:2,23, 24, 25) z węgla aktywnego w każdej komorze (17 do 20) na wlocie i wylocie przepływających oparów paliwa jest zaopatrzony w element filtracyjny (34, 44).
  4. 4. Filtr według zastrz. 1, znamienny tym, że obudowa (10) posiada dno (45) zaopatrzone w kanały (33) dla przepływu oparów paliwa, prowadzące do kolejnych komór (19, 17,18, 20).
  5. 5. Filtr według zastrz. 1, znamienny tym, że przyłącza (11, 12, 13) są połączone z obudową (10) złączem zatrzaskowym.
  6. 6. Filtr według zastrz. 1, znamienny tym, że przyłącza (11, 12, 13) i pokrywa (21) obudowy (10) są wykonane z tworzywa sztucznego i połączone ze sobą przez spawanie.
  7. 7. Filtr według zastrz. 3, znamienny tym, że element filtracyjny (34) w postaci pianki filtracyjnej jest połączony z pokrywą (21) obudowy (10) przez środek do łączenia na stałe, korzystnie środek klejący, środek rozpuszczający łączone materiały.
  8. 8. Filtr według zastrz. 1, znamienny tym, że poszczególne komory (17, 18,19,20) mają pakiet (22, 23, 24, 25) z węgla aktywnego o różnym stopniu porowatości.
  9. 9. Filtr według zastrz. 8, znamienny tym, że komory (17, 18,19,20) mają różny przekrój poprzeczny.
  10. 10. Filtr według zastrz. 8, znamienny tym, że komory (17,18,19,20) mają różną długość.
PL94303886A 1993-06-19 1994-06-17 Filtr z węglem aktywnym do odpowietrzania zbiorników paliwa PL173386B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4320384A DE4320384A1 (de) 1993-06-19 1993-06-19 Aktivkohlefilter zur Kraftstofftankentlüftung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL303886A1 PL303886A1 (en) 1994-12-27
PL173386B1 true PL173386B1 (pl) 1998-02-27

Family

ID=6490727

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94303886A PL173386B1 (pl) 1993-06-19 1994-06-17 Filtr z węglem aktywnym do odpowietrzania zbiorników paliwa

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5501723A (pl)
EP (1) EP0631043B1 (pl)
JP (1) JP2846241B2 (pl)
CN (1) CN1035208C (pl)
AT (1) ATE158381T1 (pl)
BR (1) BR9401783A (pl)
CA (1) CA2125592C (pl)
CZ (1) CZ286783B6 (pl)
DE (2) DE4320384A1 (pl)
ES (1) ES2109532T3 (pl)
PL (1) PL173386B1 (pl)
SI (1) SI9400243A (pl)
ZA (1) ZA944036B (pl)

Families Citing this family (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5641344A (en) * 1994-12-05 1997-06-24 Tsuchiya Mfg., Co., Ltd. Fuel vapor treatment device
JP3305532B2 (ja) * 1995-03-30 2002-07-22 本田技研工業株式会社 キャニスタ
US5743943A (en) * 1995-07-06 1998-04-28 Nippondenso Co., Ltd. Evaporated fuel adsorbing canister preventing diffusion of fuel therethrough
DE19541873A1 (de) 1995-11-09 1997-05-15 Rhodia Ag Rhone Poulenc Filterzigarette
WO1997033765A1 (de) * 1996-03-13 1997-09-18 Filterwerk Mann+Hummel Gmbh Variables adsorptionsfilter
JP3119823B2 (ja) 1996-09-20 2000-12-25 アルプス電気株式会社 通信装置
JP3748635B2 (ja) * 1996-09-20 2006-02-22 アルプス電気株式会社 通信装置
US5762692A (en) * 1996-10-04 1998-06-09 Ford Motor Company Evaporative emissions control system for automotive vehicle
DE19717196A1 (de) * 1997-04-24 1998-10-29 Mann & Hummel Filter Kunststoffhohlraumstruktur
FR2799389B1 (fr) * 1999-10-12 2001-12-07 Sofrance Sa Procede et dispositif de traitement de vapeurs emises lors du pompage de liquides renfermant des composes volatils au cours d'operations de nettoyage ou de remplissage.
DE19952092C1 (de) * 1999-10-29 2000-10-26 Daimler Chrysler Ag Aktivkohlefilter
US7008470B2 (en) * 2000-12-25 2006-03-07 Aisan Kogyo Kabushiki Kaisha Canister
JP4173065B2 (ja) * 2002-07-16 2008-10-29 株式会社マーレ フィルターシステムズ 蒸発燃料処理装置
EP1545305B1 (en) * 2002-09-16 2006-07-19 Aerocrine AB Scrubber
DE102004054114A1 (de) * 2003-12-30 2005-08-04 Hyundai Motor Co. Speicher eines Fahrzeuges
JP2006226138A (ja) * 2005-02-15 2006-08-31 Denso Corp キャニスタモジュール
EP1956228A1 (en) * 2007-02-08 2008-08-13 Delphi Technologies, Inc. Vapour recovery system for a vehicle fuel tank
DE102008034901A1 (de) 2008-07-26 2010-01-28 Mahle International Gmbh Moduleinsatz zum Einbau in einen Flüssigkeitsfilter
DE102009007312A1 (de) * 2009-02-03 2010-08-05 Mahle International Gmbh Filtereinrichtung zur Kohlenwasserstoffadsorption
CN102654090A (zh) * 2012-04-09 2012-09-05 刘晶 一种环保节油防盗多功能油箱
US9365109B2 (en) 2012-06-22 2016-06-14 Bemis Manufacturing Company Cap with adsorption media
DE102015015199A1 (de) 2015-11-24 2017-05-24 Daimler Ag Aktivkohlefilter für eine Tankanlage eines Kraftwagens
DE102016106920B4 (de) 2016-04-14 2022-09-29 Dr. Ing. H.C. F. Porsche Aktiengesellschaft Filtereinrichtung für ein Kraftfahrzeug
DE102016208787A1 (de) * 2016-05-20 2017-11-23 Kautex Textron Gmbh & Co. Kg Kraftstoffdampffilter für eine Tankentlüftungseinrichtung eines Kraftfahrzeugs mit verbesserten Beladeeigenschaften

Family Cites Families (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT29704B (de) * 1905-08-09 1907-08-26 Sauggas Lokomobil Werke Ges Mi Gasreiniger und -kühler, besonders für Sauggasanlagen mit mehreren mit Filtermaterial gefüllten und mit Wasser berieselten Kammern.
US1593137A (en) * 1924-12-01 1926-07-20 Thomas F O'rourke Gas filter and strainer
US3683597A (en) * 1970-09-17 1972-08-15 Gen Motors Corp Evaporation loss control
US3730158A (en) * 1971-07-28 1973-05-01 Gen Motors Corp Canister for evaporation loss control
US4058380A (en) * 1973-03-02 1977-11-15 Ford Motor Company Carbon cell
US4193383A (en) * 1978-07-27 1980-03-18 General Motors Corporation Vacuum operated valve arrangement
US4203401A (en) * 1979-01-29 1980-05-20 General Motors Corporation Evaporative emissions canister
JPS55107057A (en) * 1979-02-09 1980-08-16 Toyota Motor Corp Preventive device of fuel evaporation loss
JPS55119419A (en) * 1979-03-06 1980-09-13 Nippon Denso Co Ltd Evaporating fuel recovery apparatus
JPS5610318A (en) * 1979-07-06 1981-02-02 Nippon Soken Inc Canister
US4381929A (en) * 1980-04-25 1983-05-03 Nippon Soken, Inc. Apparatus for adsorbing fuel vapor
JPS57126127A (en) * 1981-01-27 1982-08-05 Toshiba Corp Diffusion treating method for semiconductor wafer
JPS60206969A (ja) * 1984-03-31 1985-10-18 Toyota Motor Corp 蒸発燃料処理装置
SE448419B (sv) * 1984-04-19 1987-02-23 Haldex Ab Anordning vid ett torktorn for en trycktorkare
US4598686A (en) * 1985-03-28 1986-07-08 Casco Products Inc. Fuel vapor recovery system for automotive vehicles
US4717401A (en) * 1986-09-24 1988-01-05 Casco Products Corporation Fuel vapor recovery system
JP2605336B2 (ja) * 1988-03-28 1997-04-30 株式会社デンソー 車両用蒸発燃料処理装置
JP2605377B2 (ja) * 1987-09-16 1997-04-30 株式会社デンソー 車両用蒸発燃料処理装置
JP2606269B2 (ja) * 1988-03-29 1997-04-30 株式会社デンソー 車両用蒸発燃料処理装置
US5110330A (en) * 1990-02-08 1992-05-05 Arrow Pneumatics, Inc. Filter dryer
US5002596A (en) * 1990-05-21 1991-03-26 Chrysler Corporation Fuel vapor canister
JPH04161215A (ja) * 1990-10-26 1992-06-04 Hitachi Ltd 横型吸着塔
US5304235A (en) * 1991-04-04 1994-04-19 Toyo Roki Seizo Kabushikikaisha Canister
US5148793A (en) * 1991-05-20 1992-09-22 General Motors Corporation Compartmental evaporative canister and pressure control valve assembly
DE4124653C2 (de) * 1991-07-25 2002-07-11 Mahle Filtersysteme Gmbh Aktivkohlefilter zur Kraftstofftankentlüftung eines Verbrennungsmotors
JPH0571432A (ja) * 1991-09-10 1993-03-23 Aisan Ind Co Ltd 蒸発燃料吸着用キヤニスタ
JP3146570B2 (ja) * 1991-11-13 2001-03-19 株式会社日本自動車部品総合研究所 蒸発燃料制御装置
DE4140255C3 (de) * 1991-12-06 1999-05-20 Bosch Gmbh Robert Entlüftungsvorrichtung für einen Brennstofftank einer Brennkraftmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
JP2846241B2 (ja) 1999-01-13
CA2125592C (en) 2000-11-07
CZ286783B6 (en) 2000-07-12
CA2125592A1 (en) 1994-12-20
BR9401783A (pt) 1995-01-17
CN1098369A (zh) 1995-02-08
EP0631043A1 (de) 1994-12-28
US5501723A (en) 1996-03-26
JPH0771337A (ja) 1995-03-14
DE4320384A1 (de) 1994-12-22
PL303886A1 (en) 1994-12-27
ATE158381T1 (de) 1997-10-15
DE59404069D1 (de) 1997-10-23
ZA944036B (en) 1995-02-02
CZ94894A3 (en) 1995-01-18
EP0631043B1 (de) 1997-09-17
ES2109532T3 (es) 1998-01-16
CN1035208C (zh) 1997-06-18
SI9400243A (en) 1995-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL173386B1 (pl) Filtr z węglem aktywnym do odpowietrzania zbiorników paliwa
CN100368676C (zh) 燃油蒸气处理装置
CN1869427B (zh) 通用发动机用燃料箱的蒸发燃料处理装置
US4381929A (en) Apparatus for adsorbing fuel vapor
US5641344A (en) Fuel vapor treatment device
CN100421981C (zh) 整体式燃料箱和汽化物密封系统
US5599384A (en) Fuel vapor treatment device
JP3151111B2 (ja) キャニスタ
US20120304865A1 (en) Evaporated fuel treating device
JP3305532B2 (ja) キャニスタ
US7185640B2 (en) Integrated fuel tank and vapor containment system
US11331617B2 (en) Canister
CN108970254A (zh) 新鲜空气过滤系统的过滤器组件、由其制成的新鲜空气过滤系统以及过滤新鲜空气的方法
JP5972669B2 (ja) 蒸発燃料処理装置
CN104781538B (zh) 包括液体分离器的碳罐
CN114876675A (zh) 蒸发燃料处理装置
JPH05195884A (ja) 蒸発燃料処理装置
JP3628384B2 (ja) キャニスタ
JPH0589861U (ja) キャニスタ
KR102529422B1 (ko) 유로가 구비된 정화통
KR200234191Y1 (ko) 차량용캐니스터
JP3612664B2 (ja) 蒸発燃料処理装置
JPH0627820Y2 (ja) 燃料蒸気捕集装置
JPH06108933A (ja) キャニスタ
JPH0532763U (ja) カーボンキヤニスタ

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20050617