LT4198B - Fire extinguishing apparatus - Google Patents

Fire extinguishing apparatus Download PDF

Info

Publication number
LT4198B
LT4198B LT95-041A LT95041A LT4198B LT 4198 B LT4198 B LT 4198B LT 95041 A LT95041 A LT 95041A LT 4198 B LT4198 B LT 4198B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
fire
water
spray
extinguishing
nozzles
Prior art date
Application number
LT95-041A
Other languages
English (en)
Other versions
LT95041A (en
Inventor
Kenneth Hillier
Mitchell Edwin Byfield
Original Assignee
Invention Tech Pty Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=3777054&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=LT4198(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Invention Tech Pty Ltd filed Critical Invention Tech Pty Ltd
Publication of LT95041A publication Critical patent/LT95041A/xx
Publication of LT4198B publication Critical patent/LT4198B/lt

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62CFIRE-FIGHTING
    • A62C99/00Subject matter not provided for in other groups of this subclass
    • A62C99/0009Methods of extinguishing or preventing the spread of fire by cooling down or suffocating the flames
    • A62C99/0072Methods of extinguishing or preventing the spread of fire by cooling down or suffocating the flames using sprayed or atomised water
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62CFIRE-FIGHTING
    • A62C31/00Delivery of fire-extinguishing material
    • A62C31/02Nozzles specially adapted for fire-extinguishing
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62CFIRE-FIGHTING
    • A62C35/00Permanently-installed equipment
    • A62C35/02Permanently-installed equipment with containers for delivering the extinguishing substance
    • A62C35/023Permanently-installed equipment with containers for delivering the extinguishing substance the extinguishing material being expelled by compressed gas, taken from storage tanks, or by generating a pressure gas

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Fire-Extinguishing By Fire Departments, And Fire-Extinguishing Equipment And Control Thereof (AREA)
  • Chemical And Physical Treatments For Wood And The Like (AREA)
  • Fire-Extinguishing Compositions (AREA)
  • Fireproofing Substances (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
  • Insulated Conductors (AREA)

Description

Išradimas priklauso priešgaisrinei apsaugai ir jame aprašytas ugnies gesinimo įrenginys ir būdas, naudojant nedegų skystį, pavyzdžiui, vandenį, A ir B klasės gaisrų gesinimui, sudarant dulksną iš santykinai nedidelio skysčio kiekio, slegiant jį santykinai mažu spaudimu. Ugnies gesinimo įrenginys skirtas naudojimui uždarose patalpose, pavyzdžiui, mašinų skyriuose, siurblinėse, kompiuterių patalpose, sandėliuose ir pan. Konkrečiai, šis išradimas priklauso ugnies gesinimo įrenginiui, kuris skirtas naudojimui vietoje dabar egzistuojančio įrenginio, naudojančio nuodingą elementą HALON.
Toliau išradimas bus aprašytas su nuoroda į tai, kad gaisro gesinimo skysčiu naudojamas vanduo, tačiau galima naudoti kitus nedegius skysčius, kurie garuodami sugeria šilumą.
Yra žinomi trys pagrindiniai faktoriai, turintys įtakos gaisrui. Tai - šiluma, deguonis ir degalai, kurių tarpusavio ryšys grafiškai pavaizduotas fig.6. Paprastai, gesinant gaisrus, ugniagesiai stengiasi pašalinti bent vieną iš šių trijų būtinų degimui faktorių. Jie naudoja vandenį,
CO2, Halon, sausus cheminius elementus arba putas. Vanduo atšaldo degalus, o anglies dvideginis neutralizuoja deguonį.
Kitas gaisro aspektas yra grandininė degimo reakcija, pažymėta apskritimu, į kurį įeina trikampis, kaip parodyta fig.6. Grandininę degimo reakciją užtikrina skilusios degimo proceso metu sudėtinės dalys, turinčios esminės įtakos tolesniam degimui. Halon pats savaime prisiriša prie laisvųjų sudėtinių dalių ir, nutraukdamas grandininę degimo reakciją, sustabdo tolesnį degimą.
Pagrindinis vandens trūkumas yra tai, kad jo reikia labai daug, gesinant gaisrą, o tai sukelia žymius sugriovimus. Be to, kai kuriais atvejais, neįmanoma turėti pakankamo vandens kiekio. Anglies dvideginis ir Halon turi tą trūkumą, kad visi žmonės turi būti evakuoti iš jų užimamos patalpos, kadangi jie neturės kuo kvėpuoti. Todėl gaisrininkai, naudojantys šiuos gesinimo agentus, privalo naudotis kvėpavimo aparatais. Be to, naudojant CO2 ir Halon, bet kuri gesinamos patalpos ventiliacija turi būti uždaryta. Halon dar turi ir tą trūkumą, kad yra labai toksiškas ir kenksmingas aplinkai. Todėl Halon panaudojimas gaisrų gesinimui yra nuodingas daugelyje atvejų.
Šiuo išradimu pašalinami aukščiau išvardinti trūkumai, naudojant nedegų skystį, tokį, kaip vanduo, garų ir degalų temperatūros sumažinimui, deguonies pašalinimui ir grandininės degimo reakcijos nutraukimui. T.y., skystis nepašalina degalų, bet paveikia visas degimo proceso dalis. Išradimo esmę sudaro santykinai smulkios skysčio, pvz. vandens, dulksnos sudarymas, kuri garuodama išsiplečia ir išstumia deguonį. Po to vandens dulksna sugeria degalų garų ir pačių degalų karštį. Taip pat dulksna nutraukia grandininę degimo reakciją, paveikdama laisvąsias dalis. Be to, dulksna pasižymi ugnį slopinančiomis ir atšaldančiomis sąvybėmis bei tuo nelauktu rezultatu, kad santykinai nedidelis vandens kiekis gali būti užtikrintai panaudotas A ir B klasės gaisrų bei elektros gaisrų gesinimui.
Dulksna, sudaroma šio išradimo ugnies gesinimo įrenginiu, nėra vanduo, pilamas ant ugnies. Jos veikimas yra labiau artimas dujinėms ugnies gesinimo priemonėms, tokioms, kaip CO2 ar Halon.
Šie nelaukti rezultatai atsiranda dėka labai greito skysčio dulksnos (kurios dalelių dydis siekia 50 - 500 mikronų) garavimo, garuojančio vandens karščio sugėrimo charakteristikų, smulkios dulksnos sąvybės sumažinti karščio perdavimą nuo ugnies link apsupančių objektų ir dulksnos sąvybės išstumti deguonį. Tai atsitinka dėl greito vandens virtimo garais.
Šio išradimo ugnies gesinimo įrenginiu gaisras uždarame kambaryje ar panašioje vietoje gali būti visiškai užgesintas per 30 sek., naudojant kelis purkštuvus, kurių kiekvienas dulksnos sudarymui išpurškia apie 0,4 litrus vandens 20 bar slėgiu, vienu purkštuvu išpurškiant apie 2,65 m3. Tai yra labai mažas vandens išeikvojimas gaisro gesinimui, lyginant su ankstesniais metodais.
Šio išradimo objektas yra ugnies gesinimo įrenginys, sudarantis dulksną iš nedegaus skysčio, kurio santykinai nedideli kiekiai naudojami degimo proceso nutraukimui uždarose patalpose.
Pagal vieną šio išradimo aspektą ugnies gesinimo įrenginį, skirtą gaisro gesinimui ir patalpinamą rizikos zonoje, sudaro:
- rezervuaras su nedegiu skysčiu;
- purškimo priemonės, skirtos skysčio išpurškimui i rizikos zoną. Purškimo priemonės sudaro vandens lašelių pavidalo dulksną, kuri padidina skysčio gebą užgesinti gaisrą;
- slėgimo priemonės, skirtos skysčio išstūmimui iš rezervuaro ir išpurškimui per purkštuvus, sudarant dulksną;
- davikliai, pranešantys apie gaisrą rizikos zonoje;
- valdymo priemonės, sujungtos su davikliais, skirtos slėgimo priemonių, išstumiančių skystį iš rezervuaro, valdymui;
Pagal kitą šio išradimo aspektą ugnies gesinimo būdą sudaro:
- purkštuvų nukreipimas į rizikos zoną;
- slegiamo nedegaus skysčio išpurškimas per purkštuvus, sudarant lašelių pavidalo dulksną, kuri, savo ruožtu, sudaro netinkamą degimui atmosferą.
Paprastai nedegus skystis yra vanduo.
Geriausiu atveju purškimo priemones sudaro daugybė tarpusavyje sujungtų vamzdžiais purkštuvų.
Geriausiu atveju dulksnos lašelių vidutinis skersmuo siekia arba yra mažesnis nei 500 mikronų.
Paprastai vanduo išstumiamas rezervuare laikomomis suspaustomis dujomis, pvz. sausu azotu. Jos laikomas rezervuare suspaustos apie 20 bar slėgiu, paruoštos ugnies gesinimo įrenginio darbui.
Toliau pavyzdinis šio išradimo įgyvendinimas bus aprašytas su nuoroda į pridedamus brėžinius, kuriuose:
Fig.l yra perspektyvinis laivo mašinų skyriaus vaizdas iš viršaus su sumontuotu jame šio išradimo ugnies gesinimo įrenginiu;
Fig.2 yra grafikas, parodantis šio išradimo ugnies gesinimo įrenginio galimybes bandymo metu, gesinant padegtą izopropanolį, benziną ar dizelinį kurą;
Fig.3 yra grafikas, palyginantis ugnies gesinimo įrenginio galimybes, gesinant degantį benziną anglies dvideginiu arba vandeniu;
Fig.4 yra grafikas, parodantis didžiausias gaisro, gesinamo šio išradimo įrenginiu, temperatūros charakteristikas;
Fig.5 pavaizduotas kaskadinis bandymų įtaisas, palengvinantis ugnies gesinimo įrenginio išbandymą;
Fig.6 pavaizduotas degimo trikampis ir grandininės ugnies degimo reakcijos apskritimas.
Fig.l parodytas ugnies gesinimo įrenginys 1, turintis slėgimo konteinerį 2, vamzdžius 3 ir 4, purkštuvus 5, gaisro detektorius 6 ir valdymo skydą 7.
Taip pat fig. 1 parodytas mašinų skyrius 8, apjuostas siena 9, kurios viduje yra variklis 10, kuro rezervuarai 11, išmetimo vamzdis 12, duslintuvas 13, šilumokaitis 14 ir sraigto veleno skyrius 15. Mašinų skyrius 8 yra tipiškas laivo mašinų skyriaus išplanavimas.
Konteineris 2 yra pagamintas iš cinkuoto metalo ir gali atlaikyti 3000 kPa slėgį. Konteineris 2 turi distiliuoto vandens slėgtuvą, kuriame slėgimą sudaro sausas azotas.
Konteinerio 2 talpa - nuo 5 iki 30 litrų. Konteinerio 2 talpa gali būti ir kitokia, tačiau šio išradimo dėka ji yra žymiai mažesnė, nei ankstesnių konteinerių.
Slėgimo konteineris 2 yra patalpintas betarpiškai ant sienos 9. Jis turi valdymo vožtuvą 16, sumontuotą jo išėjime, valdantį slegiamo vandens išstūmimą iš konteinerio
2. Valdymo vožtuvas 16 gali būti sužadintas elektriniu arba mechaniniu būdu ir jo veikimas gali būti automatinis arba valdomas rankiniu būdu.
Vamzdžiai 3 ir 4 sudaro vandentiekio sistemą 17, sujungtą su vandens tekėjimo greičio valdymo vožtuvu 18, kiekvienas vamzdis turi daugybę purkštuvų 5. Vamzdžiai 3 ir 4 bei purkštuvai 5 yra strategiškai išdėstyti apie mašinų skyrių 8, kas aprašyta žemiau. Be to, purkštuvai 5 yra nukreipti nuo vamzdžių 3 ir 4 strateginėmis kryptimis. Pavyzdžiui, purkštuvai 5 yra nukreipti taip, kad užtikrintų slegiamo vandens išpurškimą iš konteinerio 2 į visas mašinų skyriaus 8 zonas, sukoncentruojant vandens srautą didžiausio pavojaus zonoje. Geriausiu atveju vamzdžiai 3 ir 4 yra išvedžioti apie mašinų skyriaus 8 stogą ir į sraigto veleno skyrių 15. Purkštuvai 5 yra nukreipti žemyn ir/arba vamzdžių 3 ir 4 išorėn. Vandentiekio sistema 17 yra sujungta su slėgimo konteineriu 2 lanksčiu vamzdžiu, jos vamzdžių vidinis skersmuo yra ne mažesnis nei 12 mm. Vandentiekio sistema 17 gali atlaikyti mažiausiai 3000 kPa vidinį slėgį. Ji yra išvedžiota ratu ir neturi galų.
Purkštuvai 5 yra pagaminti iš bronzos ar nerūdyjančio plieno ir turi sūkurinę kamerą ir pailgą kūginį įėjimo filtrą. Sūkurinė kamera pagerina praeinančio per ją vandens išpurškimą, o filtras neleidžia užkimšti sūkurinę kamerą pašalinėmis medžiagomis. Purkštuvai 5 išpurškia lašelius, kurių dydis siekia nuo 50 iki 500 mikronų, dažniausiai nuo 250 iki 400 mikronų. Purkštuvų 5 išpurškimo kampas yra maždaug 80°, esant 2000 kPa (20 bar) slėgiui. Be to, purkštuvų 5 mažiausias angos dydis yra apie 1 mm2. Slegiamas skystis išpurškiamas purkštuvais 5, suformuojant tuščiavidurio kūgio formos vienodai pasiskirsčiusių smulkių vandens lašelių srautą. Šiame išradime naudojami jau
užregistruoti UNIJET purkštuvai. Toliau apibudintos kai
kurių purkštuvų charakteristikos:
RŪŠIS SRAUTO GREITIS (1/min .) SLĖGIS (bar)
TN—4 0,65 20
TN-6 0,83 20
TN-8 0,96 20
TN—10 1,06 20
Purkštuvų 5, naudojamų mašinų skyriuje 8, rūšis i r
dydis priklauso nuo kelių faktorių ir apskaičiuojami pagal pavyzdį 1.
PAVYZDYS 1
Purkštuvų 5 skaičiaus ir rūšies nustatymui gali būti atlikti sekantys paskaičiavimai. Terminai reiškia:
G.V. - bendras rizikos zonos tūris (aukštis H * plotis W * ilgis L);
N.V. - grynas tūris, kuris lieka atėmus iš bendro rizikos zonos tūrio visus jame esančius kietus objektus;
W.R. - vandens kiekis litrais, reikalingas išpurškimui į rizikos zoną;
N.N. - purkštuvų skaičius, reikalingas tolygiam dulksnos išpurškimui į rizikos zoną;
90FR - vandens kiekis, pratekantis per kiekvieną purkštuvą 5 per 90 sekundžių, esant 20 bar slėgiui (paprastai 1.26 litrai);
C.F. - eksperimento keliu nustatytas kompensavimo koeficientas kiekvienam purkštuvo 5 srauto greičiui:
2.8 purkštuvui TN-4
2.1 purkštuvui TN-6
1.8 purkštuvui TN-8
1.1 purkštuvui TN-10
W.V. - vandens tūris m3 (pvz. W.R./1000);
P.V. - vandens garų išsiplėtimo laipsnis (pvz. 1700 *
W.V.);
P.F.B. - sudegusio kuro šalutiniai produktai, nurodo co2 ir H2O kiekį, atsirandantį dujų pavidalu kuro degimo metu, pvz. visiškai sudegus 212 gramų C15H32 (dizelinis kuras) atsiranda maždaug 1525 litrai CO2 ir H2O, ir maždaug
1284 litrai CO2 ir H2O, sudegus panašiam kiekiui CsHio (benzinas);
Reikalingas vandens kiekis ir purkštuvų 5 skaičius apskaičiuojami vėliau pagal formulę;
W.R. = N.V. / C.F.
N.N. = W.R. / 90 FR
Jei rizikos zonos išmatavimai yra 7m * 4m * l,7m, o jos viduje - trys objektai, vieno išmatavimai yra lm * lm * lm, kitų dviejų - l,8m * 0,9m * 0,8m, ir naudojami TN-6 rūšies purkštuvai 5, jų skaičius apskaičiuojamas sekančiai:
G.V. - 7 * 4 * 1,7 = 47.6 m3
N.V. = G.V. -(1 *1*1+2* (1,8 * 0,9 * 0,8)) = = 47,6 - 3,492 = 44,008 m3
W.R. = 44,008 /2,1 = 20,9 1
N.N. = 20,9 / 1,26 - 16,58 purkštuvai
N-N. = 17 purkštuvų.
Pastaba: visuomet apvalinama iki artimiausio sveiko skaičiaus, t.y. šiuo atveju N.N. yra 17, reikalingas vandens kiekis turi būti suderintas atitinkamai (t.y. šiame pavyzdyje W.R. yra 21,0 litrai).
Gaisro detektorių 6 sudaro nustatytos temperatūros gaisro detektorius 19 ir gaisro temperatūros kitimo greičio detektorius 20. Nustatytos temperatūros detektorių 19 paprastai sudaro bimetalinė juostelė su strypu, kuris pakelia membraną ir sujungia kontaktus, kuomet aplinkos temperatūra pakyla virš nustatytos temperatūros. Paprastai nustatytos temperatūros ribos yra tarp 60 ir 100°C. Gaisro temperatūros kitimo greičio detektorių 20 paprastai sudaro membrana ir oro kamera, kamera praleidžia orą per vamzdelį membranoje, esant santykinai mažam temperatūros kilimo greičiui, tačiau membrana pakyla ir sujungia kontaktus, greitai kylant gaisro temperatūrai. Paprastai gaisro temperatūros kitimo detektorius 20 yra sureguliuotas taip, kad pradėtų veikti, kai gaisro temperatūros didėjimo greitis viršija 9°C per minutę.
Taip pat detektoriai 6 turi dūmų detektorius. Dūmų detektoriai yra sumontuoti taip, kad užfiksuotų bet kokius dūmus, išeinančius i orą už rizikos zonos ribų.
Valdymo skydas 7 yra sumontuotas taip, kad būtų lengvai pasiekiamas gaisro atveju. Pavyzdžiui, valdymo skydas 7 gali būti sumontuotas mašinų skyrių 8 juosiančios sienos 9 išorinėje pusėje. Valdymo skydas 7 turi laidinę defekto nustatymo monitorinę sistemą ir paleidimo sistemą. Defekto nustatymo monitorinė sistema kontroliuoja laidinį ryšį su gaisro detektoriais 6 ir valdymo vožtuvais 16 ir 18, defektuodama grandinės nutraukimus, trumpus sujungimus ir pasikeitusias laidumo sąlygas. Valdymo skydas 7 taip pat kontroliuoja slėgį konteineryje 2 ir signalizuoja, slėgiui kritus žemiau nustatytos reikšmės. Paleidimo sistema yra detonatorius, kuris priverčia valdymo vožtuvus 16 ir 18 išleisti suspaustą vandenį iš konteinerio 2. Paprastai valdymo skydas 7 turi uždengtą gaubtu dulksnos išpurškimo mygtuką. Sis dulksnos išpurškimo mygtukas yra reikalingas tam, kad rankiniu būdu Išpurkšti vandenį iš konteinerio 2.
Valdymo skydas 7 taip pat yra sujungtas su vizualine ir garsine signalizacijomis, patalpintomis mašinų skyriuje 8.
Ugnies gesinimo įrenginys 1 yra sumontuojamas rizikos zonoje, tokioje, kaip mašinų skyrius 8, apskaičiavus, pirmiausia, reikalingą purkštuvų skaičių, jų rūšį ir reikalingą vandens kiekį, kaip parodyta Pavyzdyje 1. Tuomet purkštuvai 5 išdėstomi apie mašinų skyrių 8 išilgai vamzdžių ir 4, sujungtų su slėgimo konteineriu 2 per valdymo vožtuvus 16 ir 18. Valdymo skydas 7 yra sumontuotas mašinų skyriaus išorėje ir laidais sujungtas su gaisro detektoriais 6, valdymo vožtuvais 16, 18 ir garsine bei vizualine signalizacijomis.
Gaisro atveju ar staigiai pakilus temperatūrai mašinų skyriuje 8, sužadintas gaisro detektorius 19 ar 20 siunčia signalą valdymo skydui 7, o pastarasis - valdymo vožtuvams 16 ir 18, išleidžiantiems suspaustą vandenį iš konteinerio 2. Slegiamas vanduo teka vamzdžiais 3 ir 4 į purkštuvus 5.
Vanduo prateka per purkštuvų 5 filtrą ir sūkurinę kamerą ir sudaro dulksną, kurios lašelių vidutinis skersmuo 250 - 500 mikronų. Vidutinis lašelių skersmuo yra lašelių dydžio išraiška viso išpurkšto skysčio atžvilgiu, tačiau 50% viso išpurkšto skysčio sudaro lašeliai, kurių skersmuo didesnis nei vidutinė reikšmė, ir 50% - kurių skersmuo mažesnis nei vidutinė reikšmė.
Sekantys bandymai buvo atlikti keturiasdešimties pėdų krovininiame konteineryje su atviromis viename gale durimis, turinčiame daugybę purkštuvų 5, išdėstytų per vidurį konteinerio šoninių sienų aukščio atžvilgiu. Padėklas su degalais buvo patalpintas ant konteinerio grindų beveik per visą jo ilgį. Bandymų rezultatai buvo sekantys:
BANDYMAS Tikslas: IZOPROPANOLIO GESINIMAS
GESINANTI TERPE VANDENS DULKSNA
DEGALAI IZOPROPANOLIS
DEGALŲ KIEKIS 3 1
GAISRO PLOTAS 0,636 m2
DETEKTAVIMO LAIKAS 5 sek
PURKŠTUVO DYDIS HF-16
ANGOS DYDIS 1,1 mm
KIEKVIENO PURKŠTUVO GALINGUMAS, esant 20 bar slėgiui 0,683 1/min
VISŲ PURKŠTUVŲ GALINGUMAS, esant 20 bar slėgiui 16,4 1/min
VANDENS SLĖGIS 2000 kPa (20 bar)
IŠPURŠKIMO KAMPAS 84°
PURKŠTUVŲ SKAIČIUS 24
NAUDINGŲ PURKŠTUVŲ SKAIČIUS 14 16
VIDUTINIS LAŠELIŲ DYDIS 375 400 mikronų
GESINIMO LAIKAS 23 sek
SUGĖRIMO GREITIS 2,17°C/sek
Naudingų purkštuvų 5 skaičius buvo mažesnis nei bendras purkštuvų skaičius, kadangi konteinerio durys buvo atviros.
BANDYMAS Tikslas: BENZINO GESINIMAS
GESINANTI TERPE
VANDENS DULKSNA
DEGALAI BENZINAS
DEGALŲ KIEKIS 3 1
GAISRO PLOTAS 0,636 m2
DETEKTAVIMO LAIKAS 3 sek
PURKŠTUVO DYDIS HF-16 * 16 HF-32 * 8
ANGOS DYDIS HF-16 = 1,1 mm HF-32 = 1,5 mm
VISŲ PURKŠTUVŲ GALINGUMAS, esant 20 bar slėgiui 21,8 1/min
VANDENS SLĖGIS 2000 kPa (20 bar)
IŠPURŠKIMO KAMPAS HF-16 = 84° HF-32 - 91°
PURKŠTUVŲ SKAIČIUS 24
NAUDINGŲ PURKŠTUVŲ SKAIČIUS 16
VIDUTINIS LAŠELIŲ DYDIS, mikronais HF-16 = 375400 HF-32 = 350 - 375
GESINIMO LAIKAS 13 sek
SUGĖRIMO GREITIS l,123°C/sek
3 BANDYMAS Tikslas: DIZELINIO KURO GESINIMAS
GESINANTI TERPĖ VANDENS DULKSNA
DEGALAI DIZELINIS KURAS
DEGALŲ KIEKIS 3 1
GAISRO PLOTAS 0,636 m2
DETEKTAVIMO LAIKAS 12 sek
PURKŠTUVO DYDIS HF-16
ANGOS DYDIS 1,1 mm
KIEKVIENO PURKŠTUVO GALINGUMAS esant 20 bar slėgiui
0,683 1/min
VISŲ PURKŠTUVŲ GALINGUMAS, esant 20 bar slėgiui 16,4 1/min
VANDENS SLĖGIS 2000 kPa (20 bar)
IŠPURŠKIMO KAMPAS 84°
PURKŠTUVŲ SKAIČIUS 24
NAUDINGŲ PURKŠTUVŲ SKAIČIUS 24
VIDUTINIS LAŠELIŲ DYDIS, 375 400 mikronų
GESINIMO LAIKAS 6 sek
SUGĖRIMO GREITIS 0,33°C/sek
šis bandymas buvo atliktas, uždarius konteinerio duris,
4 BANDYMAS Tikslas: DULKSNOS IR CO2 PALYGINIMAS
GESINANTI TERPE VANDENS DULKSNA
DEGALAI BENZINAS
DEGALŲ KIEKIS 2 1
GAISRO PLOTAS 0,636 m2
DETEKTAVIMO LAIKAS 5 sek
PURKŠTUVO DYDIS HF-16
ANGOS DYDIS 1,1 mm
KIEKVIENO PURKŠTUVO GALINGUMAS, esant 20 bar slėgiui 0,683 1/min
VISŲ PURKŠTUVŲ GALINGUMAS, esant 20 bar slėgiui 16,4 1/min
IŠPURŠKIMO KAMPAS 84°
PURKŠTUVŲ SKAIČIUS 24
NAUDINGŲ PURKŠTUVŲ SKAIČIUS 24
VIDUTINIS LAŠELIŲ DYDIS, 375 400 mikronų
GESINIMO LAIKAS sek
Toliau šis bandymas vadinamas dulksnos bandymu.
BANDYMAS Tikslas: DULKSNOS IR CO2 PALYGINIMAS
GESINANTI TERPĖ ANGLIES DIOKSIDAS
DEGALAI BENZINAS
DEGALŲ KIEKIS 2 1
GAISRO PLOTAS 0,636 m2
DETEKTAVIMO LAIKAS 5 sek
C02 KIEKIS 32 kg
PURKŠTUVŲ SKAIČIUS 6
NAUDINGŲ PURKŠTUVŲ SKAIČIUS 6
GESINIMO LAIKAS 17 sek
Toliau šis bandymas vadinamas CO2 bandymu.
Bandymų metu kiekvieni degalai būdavo padegami ir jiems leidžiama degti 25 - 60 sekundžių, po to būdavo įjungiamas gaisro gesinimo įrenginys 1. Temperatūra konteinerio viduje buvo stebima nuo degalų uždegimo momento iki gaisro užgesinimo. Šie rezultatai grafiškai pavaizduoti fig.2 ir 3. Fig.2 atspindėti 1-3 bandymų rezultatai, o 4 ir 5 bandymai grafiškai pavaizduoti fig.3. Rodyklė I žymi degalų uždegimo laiką, rodyklė E - gaisro užgesinimo laiką.
Ugnies gesinimo įrenginio visų bandymų rezultatai pasižymi tuo, kad gaisras būdavo užgesintas per santykinai trumpą laiko tarpą, paprastai greičiau nei per 25 sek. Reikėtų pažymėti, kad temperatūros sumažinimo ugnies gesinimo įrenginiu 1 efektyvumas žymiai didesnis, nei naudojant gaisro gesinimui anglies dioksidą (fig.3). Tai įvyksta dėl to, kad temperatūra rizikos zonoje padidina vandens dulksnos tūrį, jai staigiai pereinant iš vandens būvio i garų būvį. Vandens garai užima 1700 kartų didesnį tūrį, nei vanduo, iš kurio jie buvo išgarinti. Taigi, vandens garai išstumia deguonį iš rizikos zonos ir stabdo degimą. Taip pat vanduo, keisdamas savo būvį iš skysčio į dujas, sugeria karštį 540 kartų geriau, nei skystoje fazėje.
Didėjant temperatūrai rizikos zonoje, sumažėja vandens specifinė trauka, dėl to padidėja vandens dalelių judėjimo greitis, sumažėja vandens dalelių dydis ir padidėja vandens tekėjimas per rizikos zoną. T.y., vandens dulksnos efektyvumas didėja, kylant temperatūrai rizikos zonoje. To nepavyksta padaryti jokiomis kitomis ugnies gesinimo priemonėmis.
Fig.4 pavaizduotas temperatūros ir laiko grafikas, parodantis minimalias ugnies gesinimo įrenginio 1 operacines sąvybes. Užsidegimo periodas pažymėtas P, temperatūros stabilizavimosi periodas - ST (paprastai lygus 90 sek.), kurio pabaigoje suveikia ugnies gesinimo įrenginys 1. Ugnis nuslopinama per periodą E, kuris paprastai yra trumpesnis nei 60 sek., ir konteineris 2 yra pilnai išeikvojamas per periodą D, kuris paprastai yra didesnis nei 90 sek. Užsidegimo periodo P metu temperatūra rizikos zonoje pakyla virš 300°C ir išsilaiko per visą temperatūros stabilizavimosi periodą ST. Paprastai temperatūra rizikos zonoje yra sumažinama stabilizavimosi periodo ST temperatūros atžvilgiu 40%, kol visai išeikvojamas konteineris 2. Galutinė temperatūra rizikos zonoje yra mažesnė nei 250°C. Fig.2 ir 3 grafiškai pavaizduoti bandymų rezultatai, gauti šio išradimo ugnies gesinimo įrenginiu 1.
Aukščiau minėtas bandymas buvo atliktas fig.5 parodytu kaskadiniu įtaisu 21. Kaskadinio padėklo 22 paskirtis imituoti degalų varvėjimą ant karšto vamzdyno. Kaskadinį įtaisą 21 sudaro gana didelė - maždaug 1 m2 ploto padėklinė dėžė 23, plokščias kaskadinis padėklas 22, kurio paviršiaus plotas maždaug 0,5 m2, virš kurio yra mažesnė padėklinė dėžė 24. Mažesnė padėklinė dėžė 24 turi daug kiaurymių 25, pro kurias laša dizelinis kuras ant plokščio kaskadinio padėklo 22. Kaskadinis padėklas 22 turi kojeles
26, išlaikančias jį virš padėklo 23, o padėklas 24 turi kojeles 27, išlaikančias jį virš kaskadinio padėklo 22. Paprastai padėkle 23 yra benzinas ir/arba izopropanolis. Naudojimo metu degalai, lašantys nuo padėklo 24 ant įkaitinto kaskadinio padėklo 22, užsidega ir sprogsta.
Kitas šio išradimo ugnies gesinimo įrenginio 1 išbandymas buvo atliktas rizikos zonoje, kurios tūris 500 m3 (lOm * lOm * 5m), naudojant 190 purkštuvų 5. Šio bandymo metu buvo panaudota 90 litrų degalų, užimančių 7 m2. Degalai buvo laikomi kaskadiniame padėkle 22 ir šešiuose kituose padėkluose (buvo imituojama trūkusi degalų tiekimo linija).
Visi padėklai buvo uždegti ir leista degti dvi minutes, po to buvo įjungtas šio išradimo ugnies gesinimo įrenginys 1.
Bandymo metu pastebėta, kad tirštai juoda degimo proceso dūmų spalva pasikeitė balta netrukus po to, kai tik buvo įjungtas šio išradimo ugnies gesinimo įrenginys 1. Visi bandymu metu sukelti gaisrai buvo užgesinti greičiau, nei per 30 sek., ir stebėtojai įėjo į rizikos zoną dar nepraėjus 90 sekundžių, per kurias dulksna išpurškiama į ją. Nebuvo jokių sunkumų kvėpuoti, kadangi ugnies gesinimo įrenginys 1 nuslopino dūmus ir išvalė orą nuo produktų, atsirandančių degimo proceso metu.
Šio išradimo ugnies gesinimo įrenginys 1 turi tą privalumą, kad jis, užpildydamas rizikos zoną vandens dulksna, nutraukia grandininę ciklinio degimo proceso reakciją. Be to, vandens garai žymiai sumažina temperatūrą ir pašalina deguonį iš rizikos zonos, vandeniui keičiant būvį iš skysto į garų. Taigi, šio išradimo ugnies gesinimo įrenginys 1 pasižymi tuo, kad jam pakanka santykinai mažo vandens kiekio užgesinti gaisrą, sukeltą santykinai dideliu degaus skysčio kiekiu. Žemiau pateiktoje lentelėje šio išradimo ugnies gesinimo įrenginys 1 (pavadintas MISTEX) palygintas su įprastomis ugnies gesinimo sistemomis.
PALYGINAMOJI LENTELĖ
PURKŠTUVAS HALON C02 MISTEX
NUODINGAS NE TAIP TAIP NE
UŽGESINA A IR B KLASES GAISRUS NE TAIP TAIP TAIP
PAVOJINGAS APLINKAI NE TAIP TAIP NE
REIKALINGAS GAISRINIS SIURBLYS TAIP NE NE NE
LENGVASVORIS NE TAIP NE TAIP
LENGVAI APTARNAUJAMAS NE NE NE TAIP
DIDELIS TEMPERATŪROS SUGĖRIMAS TAIP NE NE TAIP
PIGI EKSPLOATACIJA NE TAIP NE TAIP
REIKALINGAS EVAKUACIJOS PLANAS NE TAIP TAIP NE
ILGAI VEIKSMINGAS NE NE TAIP
PIGUS APTARNAVIMAS IR UŽPILDYMAS IS NAUJO NE NE TAIP
EFEKTYVUS PUSIAU VĖDINAMOSE PATALPOSE TAIP NE NE TAIP
Įmanomos ivairios ugnies gesinimo įrenginio
modifikacijos šio išradimo rėmuose. Vandens gesinimo sąvybių
pagerinimui į ji gali būti papildomai pridėtas temperatūros sugėrėjas ar degalų emulgatorius, pavyzdžiui, PHIREX. Be to, ugnies gesinimo įrenginiuose gali būti panaudoti bet kokios formos gaisro detektoriai, pavyzdžiui, radioizotopiniai, detektoriai su jonizuotomis kameromis, spinduliniai, ultravioletiniai ir kt.

Claims (14)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Ugnies gesinimo įrenginys, skirtas gaisro gesinimui rizikos zonoje, besiskiriantis tuo, kad jį sudaro;
    rezervuaras su nedegiu skysčiu, mažiau nei vienas litras rezervuaro talpos skirta vienam kubiniam rizikos zonos metrui;
    purškimo priemonės, skirtos skysčio išpurškimui į rizikos zoną, sudarant dulksną, kurios vidutinis lašelių dydis siekia 50 - 500 mikronų ir kuri pagreitina gaisro užgesinimą, purškimo priemonės, gesinančios gaisrą, veikia apie 90 sek.;
    stūmimo priemonės, skirtos skysčio išstūmimui iš rezervuaro ir per purškimo priemones mažesniu nei 2000 kPa slėgiu ir dulksnos sudarymui;
    detektoriai, nustatantys gaisrą rizikos zonoje; valdymo priemonės, sujungtos su detektoriais, skirtos stūmimo priemonių valdymui ir skysčio išstūmimui iš rezervuaro.
  2. 2. Įrenginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad vidutinis dulksnos lašelių dydis siekia 250 - 400 mikronų.
  3. 3. įrenginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi rizikos zonoje daug purkštuvų, kurių skaičius apskaičiuojamas kaip rizikos zonos oro tūrio, srauto tekėjimo per purkštuvus greičio ir kompensacinio faktoriaus funkcija:
    N.N. - A.V. / C.F. f 90FR kur N.N - purkštuvų skaičius,
    A.V. - rizikos zonos oro tūris,
    C.F. - kompensacinis faktorius, ir
    90FR - vandens tūris, pratekantis per vieną purkštuvą per 90 sek.
  4. 4. įrenginys pagal 3 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi purkštuvus, per kuriuos skystis išpurškiamas mažesniu nei 2 1/min. greičiu.
  5. 5. Įrenginys pagal 4 punktą, besiski riantis tuo, kad turi purkštuvus, per kuriuos skystis išpurškiamas didesniu nei 70° kampu.
  6. 6. Įrenginys pagal 4 punktą, besiski riantis tuo, kad turi purkštuvus, suformuojančius tuščiavidurio kūgio formos dulksnos srautą.
  7. 7. Įrenginys pagal 4 punktą, besiskiriantis tuo, kad purkštuvai išdėstyti rizikos zonoje per 1 metrą vienas nuo kito.
  8. 8. Įrenginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi temperatūrinius detektorius, suveikiančius 60 - 100°C temperatūroje.
  9. 9. Įrenginys pagal 8 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi temperatūros greičio kitimo detektorius, suveikiančius, kintant temperatūrai greičiau nei 9°C/min.
  10. 10. Įrenginys pagal 8 punktą, besiski riantis tuo, kad turi dūmų detektorius.
  11. 11. Įrenginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad dulksna, sudaroma gaisro gesinimo metu, yra tinkama kvėpavimui.
  12. 12. Įrenginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi stūmimo priemonę - sausą azotą, laikomą slegiamame rezervuare.
  13. 13. Įrenginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad nedegus skystis - vanduo.
  14. 14. Ugnies gesinimo būdas, besiskiriantis tuo, kad nukreipia purkštuvais nedegaus skysčio srautą į rizikos zoną, išpurškia nedegų skystį per purkštuvus mažesniu nei
    2000 kPa slėgiu greičiau nei per 90 sek., sudarant dulksną, kurios lašelių vidutinis dydis siekia 50 - 500 mikronų ir kuri nutraukia degimo procesą.
LT95-041A 1993-07-12 1995-04-12 Fire extinguishing apparatus LT4198B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AUPL993593 1993-07-12

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT95041A LT95041A (en) 1997-04-25
LT4198B true LT4198B (en) 1997-07-25

Family

ID=3777054

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT95-041A LT4198B (en) 1993-07-12 1995-04-12 Fire extinguishing apparatus

Country Status (24)

Country Link
US (1) US6637518B1 (lt)
EP (1) EP0667795B1 (lt)
JP (1) JPH08501481A (lt)
KR (1) KR100308245B1 (lt)
CN (1) CN1177631C (lt)
AT (1) ATE320834T1 (lt)
BG (1) BG64375B1 (lt)
BR (1) BR9405509A (lt)
CZ (1) CZ291504B6 (lt)
DE (1) DE69434671D1 (lt)
FI (1) FI951174A (lt)
HU (1) HU218540B (lt)
IL (1) IL110274A (lt)
IN (1) IN187535B (lt)
LT (1) LT4198B (lt)
MY (1) MY115941A (lt)
NO (1) NO311788B1 (lt)
NZ (1) NZ268550A (lt)
PL (1) PL177502B1 (lt)
RU (1) RU2143937C1 (lt)
TW (1) TW299239B (lt)
UA (1) UA41336C2 (lt)
WO (1) WO1995002434A1 (lt)
ZA (1) ZA944999B (lt)

Families Citing this family (37)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH08215333A (ja) * 1995-02-17 1996-08-27 Nohmi Bosai Ltd エンジンルーム消火装置
GB2312619A (en) * 1996-05-02 1997-11-05 Merwood Ltd Particle and gaseous fire control device
DE19627353C1 (de) * 1996-06-27 1997-10-23 Feuerschutz G Knopf Gmbh Verfahren zur dynamischen Löschmittelanwendung und Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
FR2770781B1 (fr) * 1997-11-13 2000-01-28 Normandie Protection Internati Procede de protection des personnes par projection d'eau et installation pour la mise en oeuvre de ce procede
GB2340750B (en) * 1998-08-25 2002-01-23 Wormald Ansul Method and apparatus for extinguishing a fire
DE19935308B4 (de) * 1999-07-28 2004-04-15 Kidde-Deugra Brandschutzsysteme Gmbh Brandlöscheinrichtung
FI113013B (fi) * 2002-05-15 2004-02-27 Kemira Oyj Sammutusjärjestelmä ja sammutin sekä menetelmä palon sammuttamiseksi
JP3963221B2 (ja) * 2002-10-25 2007-08-22 能美防災株式会社 消火設備
US20080103217A1 (en) 2006-10-31 2008-05-01 Hari Babu Sunkara Polyether ester elastomer composition
ATE446145T1 (de) 2004-02-26 2009-11-15 Pursuit Dynamics Plc Verfahren und vorrichtung zur erzeugung von nebel
CA2556649C (en) 2004-02-26 2012-07-10 Pursuit Dynamics Plc Improvements in or relating to a method and apparatus for generating a mist
US7832492B1 (en) 2004-07-13 2010-11-16 Eldridge John P Portable fire fighting apparatus and method
US20100129888A1 (en) * 2004-07-29 2010-05-27 Jens Havn Thorup Liquefaction of starch-based biomass
US8419378B2 (en) 2004-07-29 2013-04-16 Pursuit Dynamics Plc Jet pump
GB0618196D0 (en) 2006-09-15 2006-10-25 Pursuit Dynamics Plc An improved mist generating apparatus and method
US8448715B2 (en) 2006-10-04 2013-05-28 Sensorjet Holdings Limited Fire suppression
US8746357B2 (en) * 2006-10-20 2014-06-10 Ada Technologies, Inc. Fine water mist multiple orientation discharge fire extinguisher
SI2142658T1 (sl) * 2007-05-02 2011-12-30 Pursuit Dynamics Plc Utekočinjanje biomase na osnovi škroba
EP2763754B1 (en) * 2007-06-25 2017-07-12 Sensorjet Holdings Limited Fire suppression apparatus incorporated into domestic faucet
DE102007036902A1 (de) * 2007-08-06 2009-02-12 BLüCHER GMBH Löschvorrichtung, Löschsystem und Verfahren zur lokalen Brandbekämpfung
KR100908669B1 (ko) * 2008-05-15 2009-07-21 박선배 항압식 액체분사기
CN101581211B (zh) * 2009-05-15 2013-02-20 莫技 地下气化炉综合灭炉方法
CN201445721U (zh) * 2009-06-08 2010-05-05 陕西坚瑞消防股份有限公司 一种微型自动热气溶胶灭火装置
DE102009053551A1 (de) * 2009-11-18 2011-05-19 Fogtec Brandschutz Gmbh & Co. Kg Brandbekämpfungssystem für ein Schienenfahrzeug
US20120241535A1 (en) * 2011-03-21 2012-09-27 Ada Technologies, Inc. Water atomization and mist delivery system
DE102012023979A1 (de) * 2012-12-07 2014-06-12 Cooper Crouse-Hinds Gmbh Explosionsgeschütztes Gehäuse
US20190099630A1 (en) 2014-03-19 2019-04-04 Firebird Sprinklker Company LLC Multi-head array fire sprinkler system for storage applications
US20150265865A1 (en) * 2014-03-19 2015-09-24 Jeffrey J. Pigeon Fire sprinkler system
US10493308B2 (en) * 2014-03-19 2019-12-03 Firebird Sprinkler Company Llc Multi-head array fire sprinkler system with heat shields
KR101814721B1 (ko) * 2015-12-23 2018-01-05 전주대학교 산학협력단 소화약제의 화염 확산 방지 성능 시험 장치
WO2018123311A1 (ja) * 2016-12-26 2018-07-05 ヤマトプロテック株式会社 消火方法
SG11202005105UA (en) * 2017-12-04 2020-06-29 Swiss Fire Protection Res & Development Ag Installed fire extinguishing apparatus, especially for the fire protection of use locations comprising endangered structures separated from each other by spaces
CZ307846B6 (cs) * 2018-03-23 2019-06-19 Michal Tipek Skříň pro protipožární ochranu citlivých zařízení
US11517777B2 (en) 2019-06-07 2022-12-06 Victaulic Company Fire protection system for sloped combustible concealed spaces having hips
RU2719680C1 (ru) * 2019-06-14 2020-04-21 Федеральное государственное бюджетное учреждение науки Институт химической кинетики и горения им. В.В. Воеводского Сибирского отделения Российской академии наук (ИХКГ СО РАН) Огнетушащий порошок многоцелевого назначения и способ его получения
RU2731344C1 (ru) * 2019-11-06 2020-09-01 Общество с ограниченной ответственностью "ГК ЭТЕРНИС" Способ автоматического пожаротушения установкой тонкораспыленной воды
CN112717315A (zh) * 2020-12-30 2021-04-30 中国中元国际工程有限公司 一种智慧自动喷水灭火系统设计参数确定方法

Family Cites Families (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2283775A (en) * 1940-10-17 1942-05-19 Factory Mutual Res Corp Fire extinguishing method and apparatus
GB1380903A (en) * 1971-10-30 1975-01-15 Buckland J V Damage control in ships
US3783946A (en) * 1973-01-29 1974-01-08 R Petrinec Self-contained automatic sequencing fire extinguishing system
CA1041865A (en) 1975-06-27 1978-11-07 Donald F. Gerdes Fire control system for spray booth
SE423317B (sv) * 1979-06-13 1982-05-03 Bofors Ab Sett och anordning vid utlosning av sprinklermunstycken
US4345654A (en) 1980-10-06 1982-08-24 Carr Stephen C Pneumatic atomizing fire fighting supply truck
US4393941A (en) 1981-03-04 1983-07-19 Stevens Barry A Chimney fire snuffer
SU1223926A1 (ru) 1983-05-27 1986-04-15 Всесоюзный научно-исследовательский институт противопожарной обороны Способ тушени горючих жидкостей,не растворимых в воде
US4897207A (en) * 1985-01-28 1990-01-30 Environmental Security Incorporated Multi-purpose formulations
US4697740A (en) 1985-12-05 1987-10-06 Ivy Eugene W Mist generator with piercing member
US4836291A (en) 1987-05-21 1989-06-06 Amoco Corporation Portable sprinkler and process for fighting fires in oil refineries and the like
US4805862A (en) 1987-07-30 1989-02-21 Washington Suburban Sanitary Commission Harness for supporting a meter on a fire hydrant and the combination of a meter, fire hydrant and harness
GB8724973D0 (en) * 1987-10-24 1987-11-25 Bp Oil Ltd Fire fighting
US5161621A (en) * 1987-12-22 1992-11-10 Shlomo Shlomo B Method of containing and extinguishing a fire
GB8912273D0 (en) 1989-05-27 1989-07-12 British Aerospace Fire suppression systems for vehicles
SU1678392A2 (ru) 1989-10-24 1991-09-23 Львовский политехнический институт им.Ленинского комсомола Способ тушени пожара
GB8926086D0 (en) * 1989-11-17 1990-01-10 Graviner Ltd Kidde Improvements relating to water spray systems
US5062487A (en) 1990-06-07 1991-11-05 Darrel Lee Siria Hand-portable fire fighting positive pressure water misting and ventilation blower
ATE172126T1 (de) 1991-02-28 1998-10-15 Goeran Sundholm Sprühkopf zur brandbekämpfung
FR2674441A1 (fr) 1991-03-28 1992-10-02 Mahu Christian Dispositif de securite anti-feu pour vehicule automobile a moteur a combustion interne.
CA2103070C (en) * 1991-05-20 2003-07-22 Goran Sundholm Fire fighting equipment
DE69119066D1 (de) * 1991-05-23 1996-05-30 Zeus Verfahren und Anlage für Brandschutz
DK185691D0 (da) * 1991-11-12 1991-11-12 Torbjoern Gerner Laursen Metode til slukning eller forhindring af brand
FI915669A0 (fi) 1991-11-26 1991-11-29 Goeran Sundholm Eldslaeckningsanordning.
FI915730A0 (fi) * 1991-12-04 1991-12-04 Goeran Sundholm Eldslaeckningsanordning.
RO111026B1 (ro) 1994-04-25 1996-06-28 Cristian Iustin Vieru Instalație de stingere a incendiilor, în compartimentul motor al autovehiculelor

Also Published As

Publication number Publication date
ZA944999B (en) 1995-02-21
EP0667795A1 (en) 1995-08-23
CN1113380A (zh) 1995-12-13
FI951174A (fi) 1995-05-11
IL110274A0 (en) 1994-10-21
BG64375B1 (bg) 2004-12-30
EP0667795B1 (en) 2006-03-22
IL110274A (en) 2000-08-13
US6637518B1 (en) 2003-10-28
EP0667795A4 (en) 1996-04-10
UA41336C2 (uk) 2001-09-17
CZ291504B6 (cs) 2003-03-12
LT95041A (en) 1997-04-25
DE69434671D1 (de) 2006-05-11
WO1995002434A1 (en) 1995-01-26
ATE320834T1 (de) 2006-04-15
TW299239B (lt) 1997-03-01
PL177502B1 (pl) 1999-11-30
HUT72880A (en) 1996-05-28
KR100308245B1 (ko) 2001-11-30
BR9405509A (pt) 1999-09-08
NO311788B1 (no) 2002-01-28
IN187535B (lt) 2002-05-11
PL311742A1 (en) 1996-03-18
CN1177631C (zh) 2004-12-01
NO950962L (no) 1995-05-05
RU95110696A (ru) 1996-12-10
NO950962D0 (no) 1995-03-13
HU218540B (hu) 2000-10-28
KR950704008A (ko) 1995-11-17
JPH08501481A (ja) 1996-02-20
MY115941A (en) 2003-10-31
RU2143937C1 (ru) 2000-01-10
BG99571A (en) 1996-06-28
FI951174A0 (fi) 1995-03-13
HU9500940D0 (en) 1995-05-29
CZ64995A3 (en) 1996-11-13
NZ268550A (en) 1997-11-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
LT4198B (en) Fire extinguishing apparatus
RU2118551C1 (ru) Способ пожаротушения (его вариант), устройство для его осуществления (его варианты) и система пожаротушения
RU2124376C1 (ru) Система тушения пожаров в ограниченных пространствах, сопло для применения в системе с низким давлением для тушения пожаров, способ тушения пожаров с помощью автоматической системы
US20120186831A1 (en) Discharge of fire extinguishing agent
US5511621A (en) Local flooding fine water spray fire suppression system using recirculation principles
CZ119397A3 (en) Process and apparatus for suppressing explosive burning, particularly of hydrocarbons
TWI488667B (zh) 具有多劑排放能力之雙模用劑排放系統
US5785126A (en) Method of extinguishing of fire in open or closed spaces and means for performing the method
US10864395B2 (en) Wet-dry fire extinguishing agent
JP4182102B2 (ja) 消火設備
JP3918967B2 (ja) 消火設備
AU689118B2 (en) Fire extinguishing apparatus & method
CA2144540C (en) Fire extinguishing apparatus and method
KR20030025906A (ko) 화재진압용 장치 및 방법
PT661081E (pt) Processo para a optimizacao de uma instalacao para extincao de incendios em relacao ao consumo do agente de extincao e/ou do tempo de extincao
WO2001000277A1 (en) Fire extinguishing apparatus
Kim et al. The effect of foam additives on the fire suppression efficiency of water mist
JPH0833730A (ja) 消火・燃焼抑制方法及びその装置
US20050023005A1 (en) Arrangement at a fire control pipe
US20030000951A1 (en) Method for reducing the severity of vapor cloud explosions
Forssell et al. False Deck Development Testing of Hybrid Nitrogen–Water Mist Fire Suppression Systems
UA61662A (en) Automatically actuated fire-proof partition
MORITA et al. Extinguishing Compartment Oil Fires by Fine Water Mist

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20040712