LT3598B - Tetrahydroisoquinolinylcarbamates of 1,2,3,3a,8,8a-hexahydro-1,3a,8-trimethylpyrrolo£2,3-b|indole - Google Patents

Tetrahydroisoquinolinylcarbamates of 1,2,3,3a,8,8a-hexahydro-1,3a,8-trimethylpyrrolo£2,3-b|indole Download PDF

Info

Publication number
LT3598B
LT3598B LTIP923A LTIP923A LT3598B LT 3598 B LT3598 B LT 3598B LT IP923 A LTIP923 A LT IP923A LT IP923 A LTIP923 A LT IP923A LT 3598 B LT3598 B LT 3598B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
cis
trimethylpyrrolo
hexahydro
carbamate
tetrahydroisoquinolinyl
Prior art date
Application number
LTIP923A
Other languages
English (en)
Inventor
Russell Richard Lee Hamer
Grover Cleveland Helsley
Edward Joseph Glamkowski
Yulin Chiang
Brian Scott Freed
Barbara Elaine Kurys
Original Assignee
Hoechst Roussel Pharma
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hoechst Roussel Pharma filed Critical Hoechst Roussel Pharma
Publication of LTIP923A publication Critical patent/LTIP923A/xx
Publication of LT3598B publication Critical patent/LT3598B/lt

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D487/00Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, not provided for by groups C07D451/00 - C07D477/00
    • C07D487/02Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, not provided for by groups C07D451/00 - C07D477/00 in which the condensed system contains two hetero rings
    • C07D487/04Ortho-condensed systems
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P25/00Drugs for disorders of the nervous system
    • A61P25/28Drugs for disorders of the nervous system for treating neurodegenerative disorders of the central nervous system, e.g. nootropic agents, cognition enhancers, drugs for treating Alzheimer's disease or other forms of dementia

Landscapes

  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Neurosurgery (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Neurology (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Hospice & Palliative Care (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Psychiatry (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)

Description

Ši paraiška yra dalinis tęsinys ankstesnės paraiškos, serijos numeris 247826, užregistruotos 1988 metais rugsėjo 22 d., kuri yra dalinis tęsinys ankstesnės paraiškos, serijos numeris 049894, užregistruotos 1987 metais kovo 15 d., dabar tai JAV patentas 4791107, kuris yra dalinis tęsinys ankstesnės paraiškos, serijos numeris 885991, užregistruotos 1986 metais liepos 16 d., šiuo metu paliktos.
Dabartinis išradimas susijęs su 1, 2, 3, 3a, 8, 8aheksahidro-1,3a, 8-trimetilpirolo[ 2,3-6] indolo tetrahidroizochinolinilkarbamatais turinčiais formulę (I), (I)
I H I ch3 ch3 kurioje R yra vandenilis ar žemesnis alkilas; X-vandenilis, žemesnis alkilas, halogenas, žemesnis alkoksilas ar hidroksilas, kurie gali palengvinti atminties disfunkcijas, charakterizuojamas cholinerginiu deficitu, būdingu Alzheimerio ligai.
Nežiūrint kitų priimtų nuostatų ar pažymėjimų, toliau išvardinti apibrėžimai bus naudojami šioje specifikacijoje ir pateiktoje išradimo formulėje.
Terminas žemesnis alkilas reiškia nešakotą arba šakotą alkilo grupę su 1-6 anglies atomais. Žemesnio alkilo pavyzdžiai tai metilas, etilas, n-propilas, izopropilas, n-butilas, izo-butilas, antr.-butilas, tret.LT 3598 B butilas ir nešakotas arba šakotas grandies pentilas ir heksilas.
Terminas halogenas reiškia florą, chlorą, bromą ir jodą.
Šio išradimo junginiai gaunami panaudojant žemiau aprašytas sintezės stadijas. Aprašant sintezės stadijas, pažymėjimai X ir R turės anksčiau duotas reikšmes iki atskiro nurodymo .
Struktūrinėse formulėse šio išradimo junginiai pavaizduoti storom linijom, išeinančiom iš 3a-anglies ir 8a-anglies atomų 1, 2, 3, 3a, 8, 8a,-heksahidropirolo[ 2,3-b] indolo žiedo sistemoje, kurios žymi, kad du pakaitai yra virš trijų žiedų sistemos vidurinės plokštumos. Punktyrinės linijos žymi, kad du pakaitai yra žemiau trijų žiedų sistemos vidurinės plokštumos, ir vingiuotos linijos žymi, kad du pakaitai yra abu virš minėtos vidurinės plokštumos arba žemiau jos.
Dėl konformacinių apribojimų du pakaitai 3a- ir 8apozicijose turi būti abu virš minėtos vidurinės plokštumos arba žemiau vidurinės plokštumos. Taigi, formulėje (I), pakaitai prie 3a- ir 8a-anglies atomų yra eis padėtyje, kadangi jie yra vienoje trijų žiedų sistemos pusėje. Kai minėti pakaitai yra abu virš trijų žiedų sistemos vidurinės plokštumos, tai konfigūracija bus priskirta 3aS-cis, o kai abu pakaitai yra žemiau žiedo vidurinės plokštumos, tai konfigūracija bus vadinama 3aR-cis. Šie du konfigūracijų tipai yra pavaizduoti žemiau.
3aS-cis
3aR-cis
Šio išradimo tikslas yra paskelbti abu minėtus eis izomerus, būtent, 3aS-cis izomerą ir 3aR-cis izomerą, kiekvienam duotam junginiui ar struktūrinei formulei, turintiems anksčiau paminėtas vingiuotas linijas. Taip pat šio išradimo tikslas yra paskelbti visus 3aS-cis ir 3aR-cis izomerų mišinius, įskaitant ir raceminį mišinį (kur santykis 3aS-cis:3aR-cis lygus 1:1).
STADIJA A
Panaudojus sintezės schemą pateiktą darbe Julian et ai.,
J. Chem. Soc., 1935, 563-566 ir 755-757 iš II formulės junginio galima gauti IV ir V formulių junginius.
Sintezės schema pateikta žemiau, bet detales skaitytojas gali sužinoti originaliuose straipsniuose. Detales kitos optinio atskyrimo procedūros, neaprašytos Julian et al·., galima rasti darbuose Schonenberger et al., J. Med. Chem., 1986, 29, 2268-2273;
ir Schonenberger et al., Helv. Chim. Actą, 1986, 69,
283-287 ir 1486-1497.
ch3 ch3
(III)
U,
(IV) (V)
Jei aukščiau pavaizduotoje sintezės schemoje junginio III virtimas junginiu IV vyksta be optinio atskyrimo stadijos, tai gaunamas raceminis junginys. Minėtas raceminis junginys yra mišinys 50:50 junginio IV ir jo 3aR-cis izomero, ir gali būti panaudotas ruošianr raceminį mišinį, turintį junginį V.
STADIJA B
Junginiui Va, STADIJOJE A, leidžiama reaguoti su 1,1'karbonildiimidazolu, ir gautas produktas reaguoja su VI formulės aminu, kad gautume I junginį.
Minėta reakcija tarp Va junginio ir l,l'-karbonildiimidazolo yra paprastai atliekama ruošiant degazuotą junginio Va tirpalą tinkamame tirpiklyje, tokiame kaip dichlormetanas, pridedant l,l'-karbo30 nildiimidazolą į tirpalą ir maišant tirpalą kambario temperatūroje tam tikrą laiką, apie vieną valandą. Minėta karbamacijos reakcija paprastai atliekama pridedant aminą į tirpalą, gautą aukščiau ir maišant tirpalą kambario temperatūroje kelias valandas.
Šio išradimo I formulės junginiai yra naudingi gydant įvairias atminties disfunkcijas, chrakterizuoj amas cho7 linerginės funkcijos sumažėjimu, tokias kaip Alzheimerio liga.
Šių junginių naudingumas pasireiškia jų sugebėjimu slopinti fermentą acetilcholinestezazę ir to pasėkoje didinti acetilchlorido lygi, smegenyse.
ŠIO IŠRADIMO JUNGINIŲ PALYGINIMAS SU FIZOSTIGMINU
Nors fizostigminas yra galingas acetilcholinesterazės inhibitorius, jo terapinis naudingumas yra apribotas, nes jis yra nestabilus, netinkamas oraliniam naudojimui, trumpos veikimo trukmės ir labai toksiškas. Mes pasirinkome (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1,3a, 8-trimetilpirolo[ 2,3[ b] indol-5-olo (1,2, 3,4-tetrahidroizochinolin.il) karbamatą (vėliau Junginys A) kaip reprezentacinį šio išradimo junginių pavyzdį ir palyginome jo veikimą su fizostigminu įvairiuose in vitro ir in vivo testuose. Testavimo rezultatai parodė, kad Junginys A turi kelis terapinius pranašumus prieš fizostigminą.
Junginys A buvo žymiai stabilesnis už fizostigminą, kai inkubuojamas žmogaus plazmoje 37°C temperatūroje. Po 4 valandų, išliko maždaug 70% junginio A, o fizostigminas šiose sąlygose pilnai suiro. Junginys A buvo maždaug 34 kartus silpnesnis butirilchlolinesterazės inhibitorius negu fizostigminas. Sumažėjęs giminiškumas šiam fermentui gali apspręsti junginio A stabilumą plazmoj e.
Junginio A biotinkamumo tyrimai parodė, kad jie greitai absorbuojasi burnoje (Cmax per 30 min.) ir neblogai per hemato-encefalinį barjerą (santykis smegenys:plazma prie Cmax buvo 4.55:1). Priešingai jam, fizostigminas buvo tiek blogai tinkamas oraliniam naudojimui, kad farmakokinetiniai duomenys nebuvo gauti. Santykis smeLT 3598 B genys:plazma fizostigminui po intraveninės dozės įvedimo buvo maždaug 1.5:1 (Somani ir Khaliąue, Drug Metabolism and Disposition, 15, 627-633, 1987) . Oralinis biotinkamumas ir aktyvumas buvo taip pat demonstruoti ex vivo acetilcholinesterazės (AChE) slopinimo testuose, kur buvo parodytas žymus žiurkės smegenų AChE slopinimas po Junginio A oralinio pateikimo (žemiau žiūrėkit tęst metodo, naudoto žiurkės smegenų AChE slopinimo nustatymui, detales).
Junginio A veikimo trukmė lyginta su trukme fizostigmino veikimo AChE teste ex vivo. Junginys A (20 mg/kg) stipriai slopino žiurkės smegenų AChE po 4 ir 5 valandų po oralinio Įvedimo,kai jo veikimas po 24 valandų nebuvo statiškai reikšmingas. Fizostigminas nerodė žymaus slopinimo jau po 2 valandų po intraperitoninio įvedimo. Žiurkėms 4 dienas kartotas 20 mg/kg Junginio A įvedimas nerodė jokio akumuliatoriaus efekto.
Junginys A ir fizostigminas abu yra vienodai stipriai veikiantys AChE inhibitoriai in vitro. Šiame tyrime Junginiui A IK50 vertė buvo 0.036 μΜ ir fizostigminui IK50 vertė buvo 0.034 μΜ. Tačiau šie du junginiai labai skiriasi toksiškumu. Fizostogmino dozių nuo 1.0 iki 2.5 mg/kg intraperitoninis įvedimas sukeldavo letalumą 50% testuotų gyvių, kai Junginio A dozė,iššaukianti 50% letalumą buvo tarp 40 ir 80 mg/kg. Taip pat stebėti žymūs skirtumai tarp Junginio A ir fizostigmino poveikio į širdies-kraujagyslių sistemą, kurie, matyt, buvo susiję su Junginio A noradrenerginiu poveikiu. Junginys A (100 μΜ) stimuliavo [ 3H] norepinefrino (nonadrenalino) išskyrimą in vitro, kai fizostigminas neturėjo tokio poveikio (žiūrėkit žemiau šio tęst metodo, naudoto [ 3H] norepinefino išskyrimo nustatymui, detales).
Cholinesterazės slopinimo bandymai
Cholinesterazė aptinkama visur kūne, smegenyse ir serume. Tačiau tik smegenų acetilcholinesterazės (AChE) pasiskirstymas yra koreliuotas su centrine cholinergine inervacija. Ta pati inervacija, manoma, yra susilpninta pas Alzheimerio ligonius. Mes nustatėme acetilcholinesterazės aktyvumo slopinimą žiurkės striatume in vitro.
Acetilcholinesterazė (AChE), kuri kartais vadinama tikrąja ar specifine cholinesteraze, aptinkama neuronuose, skeleto raumenyse, lygiuosiuose raumenyse, įvairiose liaukose ir eritrocituose. AChE gali būti atskirta nuo kitų cholinesterazių pagal substrato ir inhibitoriaus specifiškumą ir pasiskirstymo sritį. Jos pasiskirstymas maždaug koreliuoja su cholinergine inervacija, o aukščiausio lygio subfrakcionavimas rastas nervinėse galūnėlėse.
įprasta manyti, kad fiziologinis vaidmuo AChE yra greita hidrolizė ir acetilcholino inaktyvacija. AChE inhibitoriai rodo žymų cholinominetinį poveikį cholinergiškai inervuotuose efektoriniuose organuose ir naudojami terapijoje, gydant glaukomą, sunkias miostenijos formas ir paralinį žarnyno nepraeinamumą. Be to, neseni tyrimai parodė, kad AChE inhibitoriai gali taip pat būti naudingi, gydant Alzheimerio silpnaprotystę.
Žemiau aprašytas metodas buvo naudotas šiame išradime, nustatant cholinesterazės aktyvumą. Tai yra Ellman et ai., Biochem. Pharmacol. 7,98 (1961) metodo modifikacija .
Procedūra:
A. Reagentai
1.0.05 M Fosfatinio buferio, pH 7.2 (a) 6.85 g NaH2P04»H20/100 ml distiliuoto H2O (b) 13.40 g Na2HFO4*7H20/100 ml distiliuoto H2O (c) pilti (a) į (b) kol pH pasieks 7.2 (d) praskiesti 1:10
2. Substrato tirpalas buferyje (a) 198 mg acetiltiocholino chlorido (10 mM) (b) pripilti iki 100 ml 0.05 M fosfatinio buferio, pH
7.2 (1 reagentas)
3. DTNB tirpalas buferyje (a) 19.8 mg 5,5-ditiobisnitrobenzoinės rūgšties (DTNB) (0.5 mM) (b) pripilti iki 100 ml 0.05 M fosfatinio buferio, pH 7.2 (1 reagentas)
4. Paimti 2 mM pradinio tirpalo testuojamų vaistų tinkamame tirpiklyje ir praskiesti iki tam tikro tūrio 0.5 mM DTNB tirpalu (3 reagentas) . Vaistus nuosekliai praskiesti (1:10), taip kad galinė koncentracija (kiuvetėje) būtų 10'4 M, ir patikrinti aktyvumą. Jei aktyvi, tai IK50 vertės yra nustatomos iš inhibitorinio aktyvumo nuoseklios koncentracijų eilės.
B. Audinio preparavimas
Wistar žiurkių patinas, nupjovus galvą, greit išimami smegenys, išpjaunamas dryžuotas kūnas (striatum), pasveriamas ir homogenizuoj amas 19 tūrių (maždaug 7 mg proteino/ml) 0.05 M fosfatinio buferio, pH 7.2, naudojant PotterElvehjemo homogenizatorių. 25 mikrolitrus homogenato pridėti prie 1.0 mililitro tirpiklio arba prie Įvairių koncentracijų testuojamų vaistų, ir pradinė inkubacija vykdoma 10 min. 37°C temperatūroje.
C. Analaizė
Fermento aktyvumas matuojamas Beckmano DU-50 spektrofotometru. Šis metodas gali būti naudojamas IK50 nustatymui ir konstantų išmatavimui.
PRIEMONĖS
Programų paketas Kinetics Soft-Pac Module # 598273 (10) Programa # 6 Kindata:
Šaltinis - Vis
Bangos ilgis - 412 nm
Siperis - nėra
Kiuvetės - 2 ml kiuvetės, prie auto 6-pavyzdžių kolektoriaus
Atskaita (tuščia kiuvetė) - 1 kiekvienai substrato koncentracijai
Laiko intervalas - 15 sekundžių (15 ar 30 sek kinetikai)
Visas laikas - 5 minutės (5 ar 10 min kinetikai)
Braižyti - taip
Intervalas Atsilenkimas
Rezultatai Faktorius Reagentus s sekoje:
Atskaita: 0.
.
Kontrolė: 0.
0.
Vaistai: 0.
0.
autoskalė
- didėjantis taip (duoda atsilenkimą) udeda į atskaitos ir pavyzdžių kiuvetes ml Fosfatinis buferis/DTNB ml Buferis/Substratas ml Fosfatinis buferis/DTNB/Fermentas ml Fosfatinis buferis/Substratas ml Fosfatinis buferis/DTNB/Vaistai/Fermentas ml Fosfatinis buferis/Substratas
Atskaitos vertės nustatomos kiekvienai prabai, kad kontroliuoti nefermentinę substrato hidrolizę, ir šios reikšmės yra automatiškai atimamos, naudojant kinetinį duomenų programos modulį iš programų paketo. Ši programa taip pat išskaičiuoja kiekvienai kiuvetei absorbcijos pakitimo greitį.
IK50 nustatymui:
Substrato koncentracija yra 10 mM, analizės metu ją praskiedžia 1:2, kad gauti galinę koncentraciją 5 mM. DTNB pradinė koncentracija yra 0.5 mM, o galutinė gauta 0.25 mM.
Slopinimo % kontrolės atsilenkimas - vaistų atsilenkimas --------χ 100 kontrolės atsilenkimas
IK50 vertės išskaičiuotos iš logaritminės-tikimybinės priklausomybės.
3h-norepinefrino įsavinimas žiurkės smegenyse arhipoTALAMUSO SINAPTOSOMOSE.
Šie tyrimai naudoti kaip biocheminė atranka junginių, kurie blokuoja norepinefrino įsiurbimą. Neuroninis norepinefrino (NE) pakartotinio susiurbimo mechanizmas turi svarbią fiziologinę prasmę inaktyvuoj ant NE, kai transmiteris pašalinamas iš smaptinio plyšio. NE susiurbimą vykdo įsotinama, stereospecifinė, aukšto giminiškumo (Κπ=10 - IO”6 M) , nuo natrio-priklausoma aktyvi transporto sistema, kuri egzistuoja tiek periferinės tiek ir centrinės nervų sistemos audiniuose, kaip parodyta naudojant pjūvius, homogenatą ir grynintų sinaptosomų preparatus. NE susiurbimą stipriai slopina kokainas, fenetilaminas ir tricikliniai antidepresantai. Be to jį slopina oųabainas, metaboliniai inhibitoriai ir fenoksibenzaminas. NE įsiurbimo slopinimas, kurį vykdo kliniškai efektyvus triciklis antidepresantas, yra svarbi grandis emocinių sutrikimų katecholamine j e hipotezėje.
Yra didelės regionalinės variacijos NE įsiurbimo, kurios koreliuoja su NE endogeniniais lygiais. Didžiausias NE lygis ir didžiausias jo įsiurbimas stebimas hipotalamuse (pagumburis). Šis regionas naudojamas tolesniam aktyvių junginių testavimui smegenų preparatuose .
Sinaptosominis 3H-NE įsiurbimas yra naudingas kaip markeris noradrenerginių neuronų integralumui nustatyti po pažeidimo eksperimentų ir kaip testas junginiams, kurie stiprina NE veikimą, blokuodami pakartotinio įsiurbimo mechanizmą.
Procedūra:
A. Gyviai: Žiurkių CR Wistar patinai (100-125 g)
B. Reagentai:
į
1. Krebs-Henseleito Bikarbonato buferis, pH 7.4 (KHBB)
Gaminti 1 1 partiją su tokiom druskom
NaCl gramai/1 6.92 mM 118.4
KC1 0.35 4.7
MgSO4*7H2O 0.29 1.2
KH2PO4 0.16 2.2
NaHCO3 2.10 24.9
CaCl2 0.14 1.3
Prieš naudojimą pridėti:
Gliukozė 2 mg/ml 11.1
Iproniazido fosfatas 0.30 mg/ml 0.1
Aeruoti 60 min. su 95% 02/5%C02 palaikyti pH (7.410.1).
2. 0.32 M Sacharozės: 21.9 sacharozės, praskiesti iki 200 ml
3. L(-)-Norepinefrino bitartratas gaunamas iš komercinių šaltinių.. Pradinis tirpalas 0.1 mM gaminamas 0.01 N HCl. Jis reikalingas, kad praskiesti radiožymėto NE specifinį aktyvumą. 4
4. Levo-[ Žiedas-2,5, 6-3H] -Norepinef rinas (40-50 kiuri/mmol) gautas iš komercinių šaltinių. Galinė 3H-NE koncentracija, reikalinga bandymui yra 50 nM. Praskie15 dimo faktorius yra 0.8; todėl KHBB padaromas taip, kad [ 3H] -NE sudarytų iki 62.5 nM.
Pripilti KHBB iki 100 ml.
A. 59.4 mikrolitrų 0.1 mM NE = 59.4 nM
B. 0.31 nmolis 3H-NE = 3.1 nM
62.5 nM
5. Daugumai bandymų 1 mM pradinis junginio tirpalas yra padarytas tinkamame tirpiklyje ir praskiestas serijiniu būdu taip, kad galutinė koncentracija praboje pasiektų nuo 2x10 iki 2x10 M. Kiekvienam bandymui naudojamos septynios koncentracijos. Aukštesnė ar žemesnė koncentracija pasirenkama priklausomai nuo testinio junginio stiprumo.
C. Audinio preparatas.
Wistar žiurkėms nupjovus galvas, greitai išimamos smegenys. Smegenys be smegenėlių ir hipotaiamuso yra pasvertos ir homogenizuotos i 9 tūrius ledinės 0.32 M sacharozės, naudojant Potter-Elvejhemo homogenizatorių. Homogenizacija atliekama 4-5 judesiais aukštyn ir žemyn prie vidutinių greičių, kad minimalizuoti sinaptosomų sunaikinimą. Homogenatas centrifuguojamas prie 1000 g 10 min 0-4°C temperatūros. Paviršinė skysčio dalis, vadinamas supernatantas (SJ , yra dekantuojamas ir naudojamas įsiurbimo eksperimentams.
D. Analizė
800 mikrolitrų KHBB su žymėtu [ 3H] -NE
20 mikrolitrų Tirpiklio ar atitinkamos vaistų kon centracijos
200 mikrolitrų Audinio suspensijos.
Mėgintuvėliai inkubuoti 37°C temperatūroje ir 95% 02/5%C02 atmosferoje 5 minutes. Kiekvienam bandymui 3 mėgintuvėliai inkubuoti su 20 mikrolitrų tirpiklio 0°C temperatūroje ledo vonioje. Po inkubacijos visi mėgintuvėliai nedelsiant centrifuguojami prie 4000 g 10 minučių. Paviršinis skysčio sluoksnis nusiurbimas, o nuosėdos ištirpinamos , pridėjus 1 ml tirpinančio skysčio. Mėgintuvėliai energingai kratomi, po to nufiltruojami į scintiliacines ampules su 10 ml skysčių scinciliacijų skaičiavimo kokteilio ir skaičiuojami impulsai. Aktyvus įsiurbimas tai - skirtumas tarp impulsų min. 37°C ir 0°C temperatūroje. Kiekvienos vaistų koncentracijos procentinis slopinimas tai trijų matavimų vidurkis. IK50 vertės nustatomos iš logaritminės-tikimybinės analizės.
ŠIRDIES-KRAUJAGYSLIŲ FARMAKOLOGIJA
Tikslas: Aprašymų žemiau tyrimų tikslas buvo charakterizuoti Junginio A kardiovaskulinį profilį ir palyginti su fizostigmino, standartinio acetilcholinesterazės inhibitoriaus, profiliu. (Detalės tęst metodų, naudotų nustatant aštrius kardiovaskulinius hemodinaminius efektus, pateiktos Išvadų sekcijoje).
Sumariniai rezultatai: Junginys A įvestas intraveniškai (0.01 mg/min) anestezuotiems šunims neiššaukia pastebimos kardiovaskulinės depresijos, kuri stebima prie fizostigmino infuzijos, atliekamos ekvivalentiniu greičiu (žiūrėti 1 LENTELĘ). Faktiškai, Junginio A aukštesnės dozės (0.1 mg/kg/min, į veną)' žymiai padidindavo širdies ir periferinių kraujagyslių matuotus parametrus (1 LENTELĖ). Šis hemodinaminis profilis yra kokybiškai artimas stebėtam, esant intarveniniam endogeninių katecholaminų, norepinefrino injekcijoms. Taigi, kardiovaskuliniai atsakai į Junginį A taipogi atitinka rezultatus in vitro, rodančius, kad Junginys A didina spontaninį norepinefrino išmetimą iš simpatinių nervų galūnėlių.
Atlikti anestezuotų šunų atitinkami tyrimai, lyginant kardiovaskulinius efektus sukeltus Junginio A (0.1 mg/kg/min, intraveniškai) ir fizostigmino (0.01 mg/kg/min, intraveniškai.) laike alfa ir beta adrenerginių receptorių kombinuotos blokados. Fizostigmino infuzijos metu alfa ir beta receptorių blokados rezultate gauta stipri kardiovaskulinė depresija ir mirtis per 17-24 minutes 3 iš 3 šunų. Nebuvo stebima mirtis prie šių fizostigmino dozių, esant intaktiniams alfa ir beta adrenerginiams receptoriams.
Priešingai, alfa ir beta adrenerginė blokada sumažina pozityvius širdies ir hemodinaminius efektus, sukeltus Junginio A, dėl to vidutiniškai sumažėja kraujo spaudimas ir širdies minutinis išmetimas.
Aukštesnės fizostigmino dozės naudotos šiame tyrime sukeldavo veikimo potencialo paleidimo iš prieširdžio į skilvelį blokadą (A-V blokas) (1 LENTELĖ). Nebuvo pastebėta su vaistais susijusių pakitimų elektrokardiogramoje (EKG) prie 0.01-1.0 mg/kg/min intraveniškai įvedamų dozių junginio. A. Spaudimo padidėjimas dešiniajame prieširdyje (RAP) ir kairiame skilvelyje diastolės pabaigoje (LVEDP) stebėtas laike fizostigmino infuzijos (indikuoj antis širdies susitraukimo jėgos depresiją) nebuvo stebimas Junginio A infuzijos metu.
Išvados: Sumuoti aukščiau rezultatai leidžia manyti, kad nors Junginys A yra acetilceliuliozės inhibitorius šunims, jis turi unikalią savybę mažinti kardiovaskulinę depresiją, stebėtą su standartiniu fizostogminu. Be to, duomenys rodo funkcinių adrenerginių kompensacinių mechanizmų svarbą, mažinant ryškią kar18 diovaskulinę depresiją, kurią iššaukia acetilcholinesterazės slopinimas.
METODAI NAUDOTI AŠTRIAM KARDIOVASKULINĖS DINAMIKOS ĮVERTINIMUI.
<
Skalikai abiejų lyčių buvo anestezuoti su Natrio tiopentalu 15 mg/kg + Natrio barbitalas 200 mg/kg + 60 mg Natrio pentobarbitalas intraveniškai. Trachėja intubuota su endotrachėjiniu vamzdeliu su manžete ir prijungta prie Harvardo kvėpavimo aparato su įkvėpimu 20 ml/į impulsą ir 10 impulsų/minutę. Dešinioji šlauninė arterija ir vena buvo atpreparuotos ir kanuliuotos su polietileno vamzdeliais, kad būtų galima matuoti arterinį kraujo spaudimą ir atlikti intravenines vaistų injekcijas, atitinkamai. Šie eksperimentai trunka 2 valandas po intraveninio vaistų įvedimo ir 3 valandas kai vaistai įvedami po oda.
Arterinė kaniulė buvo sujungra su Statham P23Gb davikliu. Kairio širdies skilvelio kateterizacija papildoma įvedant Millerio spaudimo daviklį į kairiąją karotidinę arteriją ir perstumiant jį į kairį skilvelį. Kaniulė sujungta su Millerio TC-100 daviklio kontrolės vienetu, kuris prijungtas prie Beckmano įtampos/spaudimo impulsinio įrenginio. Spaudimas skilvelyje ir jo pirma išvestinė dP/dt matuojami simultaniškai, perduodant išėjimo signalą iš kairio skilvelio spaudimo fiksatoriaus į diferencijatorių. Širdies tūris (CO) nustatomas iš termoskiedimo technikos, naudojant keturangį srovės kateterį 7F Swap-Ganzo, kuris įvedamas į dešiniąją išorinę jungo veną, po to nustumiamas per viršutinę tuščiąją veną, dešinį prieširdį, per dešinį skilvelį į plaučių arteriją. Kateterio proksimalinė anga yra dešiniame prieširdyje, kai distalinė anga ir termistorius įkišti į plaučių arteriją. Signalai iš proksimalinės ir distalinės angų patenka i Statham P23
BB daviklį, kad matuotų spaudimą dešiniame prieširdyje (PAP) . Širdies tūris nustatomas injekuojant 5 ml ledinės 5% gliukozės vandens tirpalo į proksimalinę dalį (dešinis prieširdis) ir po to išmatavus temperatūros pasikeitimą plaučių arterijoje. Naudojant StewartHamiltono lygtį, širdies tūris gali būti nustatomas integruojant plotą po termopraskiedimo kreive su Edwards Cardiac Output Kompjuterj.u (modelis 9520) . Širdies dažnis yra nustatomas su Beckmano kardiotachu, kuris iš arterinio spaudimo pulso spaudimo kreivės sumuoja spaudimo bangas. Registruojama EKG II derivacija. Visi šių signalų išėjimai yra pateikiami Beckmano R-611 registratoriuje. Šių parametrų matavimai duoda informaciją, todėl žemiau išvardinti tie, kurie gali būti tiesiogiai išmatuoti arba išskaičiuoti:
1. Vidutinis arterinis kraujo spaudimas - MAP (mmHg)
2. Širdies dažnis HR
3. Širdies tūris - CO (1/minute)
4. Pilna periferinė varža - TPR
5. Širdies indeksas Cl-(C0/mz)
6. Išmetimo tūris - SV (ml/smūgis)
7. Išmetimo darbas - SW (gm-m/smūgis)
8. Centrinis veninis spaudimas - CVP išmatuotas kaip spaudimas dešiniame prieširdyje (RAP) mmHg ar cm H20
9. Spaudimas kairiame skilvelyje diastolės pabaigoje LVEDP (mmHg)
10. Spaudimo skilvelyje kilimo dažnis - dP/dtPmax
Šis parametras yra geresnis miokardo susitraukimo būvio įvertinimas negu vienas dP/dt, nes jis yra santykinai nepriklausomas nuo širdies apkrovimo sąlygų (sec J) .
11. Plaučių arterinis spaudimas - PAP (mmHg)
12. Elektrokardiograma - EKG
Aštraus kardiovaskulinės hemodinamikos įvertinimo re5 zultatai Junginiui A ir fizostigminui yra pateikti 1 Lentelėje.
LENTELĖ
HEMODINAMINIŲ EFEKTŲ ANESTEZUOTUOSE ŠUNYSE PALYGINIMAS
Dozė 0.01 mg/kg/min 0.1 mg/kg/min
Būdas intraveninis Junginys A Fizostigminas intraveninis Junginys A Fizostigminas*
MAP -12% -49% + 54 -78%
HR -12% -4 9 -13% -82%
CO +20/-17% -23% + 40 -79%
TRP -18% -34% + 61% -48%
dP/dt + 37% -32% + 38% -80%
RAP nėra kontrolės +5 mmHg n. k. + 8 mmHg
LVEDP n. k. +5 mmHg n.k. +8 mmHg
EKG n. k. n. k. n.k. A-V blokas įsk. T bangą
*N = 2/3 šunys; N = 1 šuo nustipo per 30 min
Šio išradimo junginių efektyvūs kiekiai gali būti pateikti pacientui bet kuriuo būdu, pavyzdžiui, per burną kaip kapsulė ar tabletė, parenterialiai kaip sterilūs tirpalai ar suspensijos, ir atskirais atvejais įvedami intarveniškai formoje sterilių tirpalų. Galutiniai pro20 dūktai kaip laisvos bazės, būdami patys savaime efektyvūs, gali būti suformuoti ir pateikti formoje far21 maciškai prieinamų rūgščių prijungimo druskų, stabilumo padidinimui, kristalizacijos patogumui, kad padidinti tirpstamumą ir panašiai.
Ruošiant farmaciškai prieinamas rūgščių prisijungimo druskas šiame išradime, naudojamos neorganinės rūgštys, tokios kaip vandenilio chlorido, vandenilio bromido, sieros, azoto, fosforo ir perchloro rūgštys, taip pat naudojamos organinės rūgštys, tokios kaip vyno, citrinos, acto, gintaro, maleino, fumaro ir oksalo rūgštys .
Šio išradimo aktyvūs junginiai gali būti oraliai įvesti, su inertiniu tirpikliu ar su valgomu nešikliu, arba jie gali būti įterpti į želatinos kapsules, ar gali būti suspausti į tabletes. Oraliniam terapiniam pateikimui, šio išradimo aktyvūs komponentai gali būti apjungti su užpildu ir panaudoti kaip tabletės, kapsulės, eleksyrai, suspensijos, sirupai, pastilės, kramtoma guma ir panašiai. Šie parametrai turi sudaryti mažiausiai 0.5% aktyvaus junginio, bet kiekis gali varijuoti priklausomai nuo specifinės formos ir gali tradiciškai siekti nuo 4% iki 70% vieneto svorio. Kiekis aktyvaus junginio šiose kompozicijose yra toks, kad galima gauti tinkamą dozavimą. Pagal šį išradimą palankiausios kompozicijos ir preparatai paruošti taip, kad’ oralinis dozavimo vienetas sudaro nuo 1.0 iki 300 miligramų aktyvaus junginio.
Tabletės, milteliai, kapsulės, pastelės ir kitos vaistų formos gali turėti įvairius ingredientus: surišiklį tokį kaip mikrokristalinė celiuliozė, tragakanto derva ar želatina, užpildą, tokį kaip krakmolas ar laktozė, dezintegratorinį agentą, tokį kaip algino rūgštis, Primogėlis, kukurūzų krakmolas ir panašiai: tepalą tokį kaip magnio stearatas ar steroteksas; slidžių medžiagų kaip koloidinis silicio dioksidas ir saldų agentą, tokį kaip sacharozė ar sacharinas, gali būti pridėtas skonio agentas toks kaip pipirmėtė, mentolo salicilatas ar apelsinų skonio medžiaga. Kai dozavimo vieneto forma yra kapsulė; be anksčiau aprašytų medžiagų dar gali būti skystas nešiklis toks kaip riebus aliejus. Kitos dozavimo vieneto formos gali turėti kitas įvairias medžiagas, kurios modifikuoja fizinę dozavimo vieneto formą, kaip apvalkalas. Taigi, tabletės ar piliulės gali būti padengtos cukraus ar kitais vidinio apvalkalo agen10 tais. Sirupas be aktyvių junginių dar gali turėti sacharozę ar saldų agentą ir tam tikrus konservantus, dažus, pigmentus ir kvapias medžiagas. Medžiagos, naudotos paruošiant šiuos įvairius dedamuosius, turi būti farmakologiškai švarios ir netoksiškos naudotais kiekiais.
Šio išradimo aktyvūs junginiai parenterialiniam terapiniam įvedimui gali būti inkorporuoti į tirpalą ar suspensiją. Šie preparatai gali turėti mažiausiai 0.1% aktyvaus junginio, bet tas kiekis gali varijuoti nuo
0.5 iki 30% svorio. Aktyvaus junginio kiekis tokioje kompozicijoje yra toks, kad būtų gautas tinkamas dozavimas. Palankiausios kompozicijos ir preparatai pagal dabartinį išradimą paruošiami taip, kad parentalinis dozavimo vienetas sudarytų nuo 0.5 iki 100 miligramų aktyvaus junginio.
Tirpalai ar suspensijos gali taip pat turėti tokius komponentus: sterilų skiediklį, tokį kaip vanduo injekcijoms, fiziologinį tirpalą, kietas alyvas, polieti30 lenglikolį, gliceriną, propilenglikolį ar_ kitus sintetinius tirpiklius; antibakterinius agentus tokius kaip benziloalkoholis ar metilo parabenzas; antioksidantus tokius kaip askorbino rūgštis ar natrio bisulfitas; kompleksuojančius agentus tokius kaip etilendiami35 notetraacto rūgštis; buferius tokius kaip _ acetatai, citratai ar fosfatai, ir toniškumo palaikymo agentas, tokius kaip natrio chloridas ar gliukozė. Parentaliniai preparatai gali būti pateikti švirkštu ar daugkartinio dozavimo ampulėmis, pagamintais iš stiklo ar plastmasės .
Žemiau pateikti šio išradimo junginių pavyzdžiai, įskaitant kaip 3aR-cls izomerus, taip ir mišinius 3aS-cis ir 3aR izomerų, tame tarpe raceminius mišinius:
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3s,8-trimetilpirolo [ 2,3-b] indol-5-olo (1,2,3,4,-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (1,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b]indol-5-olo (1-etil-l,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3a,8-trimetilpirolol 2,3-b] indol-5-olo (1-propil-l,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (1-butil-l,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (6-chloro-l,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (7-chloro-l,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (6-chloro-l-metil-l,2,3,4,-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-o] indol-5-olo (7-chloro-l-metil-l,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksabidro-l,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (6-hidroksi-1,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (7-hidroksi-l, 2, 3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
(3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3,8-trimetilpirolo[ 2,4-b] indol-5-olo (6-hidroksi-l-metil-l,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas;
ir (3aS-cis)-1,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3a,8-teimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (7-hidroksi-l-metil-l,2,3,4-tetrahidroizoc’ninolinil) karbamatas.
Toliau esantys pavyzdžiai pateikti šio išradimo iliustracijai .
PAVYZDYS (3aS-cis-l,2,3,3a,8,8a-heksahidro-l,3a,8-trimetiIpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (1,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas
Degazuotas ezerolino (3.0 g) tirpalas 80 ml sauso dichlormetano veikiamas vienos porcijos l,l'-karbonildiimidazolo (2.7 g), maišant kambario temperatūroje.
Po vienos valandos tirpalas buvo veikiamas su 1,2,3,4tetrahidroizochinolinu (4, Tirpalas sukoncentruotas momentine chromatografija, kuri perkristalinus iš kristalų, lyd.t. 83-85°C.
ANALIZĖ:
g) ir maišomas per naktį, ir nuosėdos išgrynintos su gauta 2.8 g blyškios alyvos, eterio davė 2.4 g baltų
Išskaičiuota C23H27N3O2
Rasta:
73.18%C
72.98%C
7.20%H
7.22%H
11.13%N
11.09%N
PAVYZDYS (3aS-cis)-1,2, 3, 3a,8,8a-heksahidro-l,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (1-metil-l,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas
Degazuotas ezerolino (2,3 g) ir 1,1'-karbonildiimidazolo (2.1 g) tirpalas 60 ml sauso dichlormetano vieną valandą maišomas kambario temperatūroje. Šis tirpalas buvo veikiamas su 1-metil-l,2,3,4-tetrahidroizochinolinu (1.5 g) ir maišomas 40°C temperatūroje dvi valandas ir po to tas pat kiekis vadinamo izochinolino darinio buvo pridėtas ir tirpalas buvo maišomas virinant su grįžtamu šaldytuvu tris valandas. Tirpalas buvo sukoncentruotas, nuosėdos išgrynintos aliuminio oksidu chromatografinėje kolonėlėje, gauta 2.0 g blyškios alyvos. Ši alyva buvo perkristalinta iš 50 ml 10:1 mišinio pentanas/eteris ir davė 1.6 g baltų kristalų, lyd.t. 105-108°C.
ANALIZĖ:
Iškaičiuota C24H29N3O2: 73.62%C 7.46%H 10.73%N
Rasta:
73.86%C 7.48%H
10.65%N

Claims (18)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Junginiai pagal (I) formulę, kurioje R yra vandenilis ar žemesnis alkilas, X yra vandenilis, žemesnis alkilas, halogenas, žemesnis alkoksilas ar hidroksilas, naudingi, palengvinant atminties disfunkcijas, apspręstas chciinerginio deficito ir jų farmaciškai priimtinos rūgšties druskos.
  2. 2. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad R yra vandenilis ar metilas.
  3. 3. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad X yra vandenilis ar halogenas.
  4. 4. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad R yra vandenilis ar metilas, ir X yra vandenilis ar halogenas.
  5. 5. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1,3a, 8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (1,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis)izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  6. 6. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1,3a,8-trimetil-pirolo[ 2,3-b] indol-5-olo(1-metil-l,2,3, 4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis) izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  7. 7. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1,3a,8-trimetil-pirolo[ 2,3-b] indol-5-olo(1-etil-l,2,3, 4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis) izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  8. 8. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo(1-propil-l,2,3, 4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis) izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  9. 9. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS~cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1, 3a, 8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo (1-butil-l, 2,3, 4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis) izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  10. 10. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS--cis) 1,2, 3, 3a, 8,8a-beksahidro1,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo(6-chloro-l,2,3, 4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis) izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  11. 11. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo(7-chloro-l,2,3, 4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis) izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
    „T 3598 B
  12. 12. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo(6-chloro-l-metil-1,2,3, 4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis)izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  13. 13. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1, 3a, 8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo(7-chloro-l-metil-1,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis)izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  14. 14. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo(6-hidroksi-l,2, 3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis) izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  15. 15. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1,3a, 8-trimetilpirolo] 2,3-b] indol-5-olo (7-’nidroksi-l, 2, 3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis) izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  16. 16. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo(6-hidroksi-lme-til-1,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis)izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  17. 17. Junginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra (3aS-cis)1,2,3,3a,8,8a-heksahidro1,3a,8-trimetilpirolo[ 2,3-b] indol-5-olo(7-hidroksi-lmetil-1,2,3,4-tetrahidroizochinolinil)karbamatas ar jo (3aR-cis)izomeras, ar dviejų izomerų mišinys.
  18. 18. Farmacinė kompozicija, besiskirianti tuo, kad turi junginio pagal 1 punktą tinkamą kiekį, efektyvų atminties disfunkcijų, charakterizuotų cholinerginiu deficitu, palengvinimui, ir tinkamą nešiklį.
LTIP923A 1990-06-27 1993-09-03 Tetrahydroisoquinolinylcarbamates of 1,2,3,3a,8,8a-hexahydro-1,3a,8-trimethylpyrrolo£2,3-b|indole LT3598B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PCT/US1990/003552 WO1992000072A1 (en) 1990-06-27 1990-06-27 Tetrahydroisoquinolinylcarbamates of 1,2,3,3a,8,8a-hexahydro-1,3a,8-trimethylpyrrolo[2,3-b]indole

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP923A LTIP923A (en) 1995-03-27
LT3598B true LT3598B (en) 1995-12-27

Family

ID=22220922

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP923A LT3598B (en) 1990-06-27 1993-09-03 Tetrahydroisoquinolinylcarbamates of 1,2,3,3a,8,8a-hexahydro-1,3a,8-trimethylpyrrolo£2,3-b|indole

Country Status (18)

Country Link
EP (1) EP0538248B1 (lt)
KR (1) KR0172971B1 (lt)
AT (1) ATE163183T1 (lt)
AU (1) AU649953B2 (lt)
BG (1) BG61188B1 (lt)
DE (1) DE69032046T2 (lt)
DK (1) DK0538248T3 (lt)
ES (1) ES2113859T3 (lt)
FI (1) FI97229C (lt)
GE (1) GEP19991747B (lt)
LT (1) LT3598B (lt)
LV (1) LV10189B (lt)
MC (1) MC2287A1 (lt)
NO (1) NO179910C (lt)
RO (1) RO110501B1 (lt)
RU (1) RU2124516C1 (lt)
SG (1) SG70968A1 (lt)
WO (1) WO1992000072A1 (lt)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4791107A (en) * 1986-07-16 1988-12-13 Hoechst-Roussel Pharmaceuticals, Inc. Memory enhancing and analgesic 1,2,3,3A,8,8A-hexahydro-3A,8 (and) 1,3A,8)-di(and tri)methylpyrrolo(2,3-B)indoles, compositions and use
IT1271679B (it) * 1994-07-18 1997-06-04 Mediolanum Farmaceutici Srl Derivati del fenilcarbammato atti all'impiego come anticolinesterasici
US5665880A (en) * 1996-10-31 1997-09-09 Hoechst Marion Roussel, Inc. Method of preparation of physostigmine carbamate derivatives from eseretholes
US5677457A (en) * 1996-12-19 1997-10-14 Hoechst Marion Roussel, Inc. Method of preparation of physostigmine carbamate derivatives from eseroline ethers
CA2361805A1 (en) * 1999-02-04 2000-08-10 Sk Corporation Tetrahydro isoquino linealkanol derivatives and pharmaceutical compositions containing same

Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4791107A (en) 1986-07-16 1988-12-13 Hoechst-Roussel Pharmaceuticals, Inc. Memory enhancing and analgesic 1,2,3,3A,8,8A-hexahydro-3A,8 (and) 1,3A,8)-di(and tri)methylpyrrolo(2,3-B)indoles, compositions and use

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK168069B1 (da) * 1987-11-11 1994-01-31 Hoffmann La Roche Isoquinolinderivater og en fremgangsmaade til fremstilling af octahydroisoquinoliner ud fra derivaterne
US4914102A (en) * 1989-09-28 1990-04-03 Hoechst Roussel Pharmaceuticals, Inc. N-aminocarbamates related to physostigmine, pharmacentical compositions and use
AU634380B2 (en) * 1990-05-17 1993-02-18 Hoechst-Roussel Pharmaceuticals Incorporated Alpha-oxopyrrolo(2,3-b)indole acetic acids, esters, amides and related analogs, a process for their preparation and their use as medicaments

Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4791107A (en) 1986-07-16 1988-12-13 Hoechst-Roussel Pharmaceuticals, Inc. Memory enhancing and analgesic 1,2,3,3A,8,8A-hexahydro-3A,8 (and) 1,3A,8)-di(and tri)methylpyrrolo(2,3-B)indoles, compositions and use

Also Published As

Publication number Publication date
NO925008L (no) 1992-12-23
EP0538248A1 (en) 1993-04-28
AU649953B2 (en) 1994-06-09
RU2124516C1 (ru) 1999-01-10
EP0538248A4 (lt) 1994-08-03
BG97231A (bg) 1993-12-24
DE69032046D1 (de) 1998-03-19
DE69032046T2 (de) 1998-08-27
RO110501B1 (ro) 1996-01-30
KR0172971B1 (ko) 1999-02-01
FI925872A0 (fi) 1992-12-23
LV10189B (en) 1995-08-20
ATE163183T1 (de) 1998-02-15
ES2113859T3 (es) 1998-05-16
BG61188B1 (bg) 1997-02-28
AU5931390A (en) 1992-01-23
GEP19991747B (en) 1999-09-10
SG70968A1 (en) 2000-03-21
DK0538248T3 (da) 1998-09-23
FI97229B (fi) 1996-07-31
NO925008D0 (no) 1992-12-23
FI925872A (fi) 1992-12-23
LV10189A (lv) 1994-10-20
EP0538248B1 (en) 1998-02-11
MC2287A1 (fr) 1993-07-14
FI97229C (fi) 1996-11-11
NO179910C (no) 1997-01-08
WO1992000072A1 (en) 1992-01-09
LTIP923A (en) 1995-03-27
NO179910B (no) 1996-09-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU226057B1 (en) N6 heterocyclic substituted adenosine derivatives, their use for production of pharmaceutical compositions and pharmaceutical compositions containing them
JPH03120281A (ja) フイソスチグミンに関連したn―アミノカルバメート
JPS5910584A (ja) イミダゾリジン誘導体
JP2001508400A (ja) アセチルコリンエステラーゼ阻害剤および鎮痛剤としてのイサチン誘導体
CN103864760A (zh) 一种盐酸法舒地尔化合物
FI97544C (fi) Menetelmä lääkeaineina käyttökelpoisten 1-(pyrido/3,4-b/-1,4-oksatsin-4-yyli)-1H-indolien valmistamiseksi
KR100436254B1 (ko) N-메틸-n[(1s)-1-페닐-2-((3s)-3-하이드록시피롤리딘-1-일)에틸]-2,2-디페닐아세트아미드
JPS6152834B2 (lt)
LT3598B (en) Tetrahydroisoquinolinylcarbamates of 1,2,3,3a,8,8a-hexahydro-1,3a,8-trimethylpyrrolo£2,3-b|indole
US8344017B2 (en) Anti-hepatitis C virus agents and anti-HIV agents
US4861771A (en) Carbamates of 6-chloro-7,8-dihydroxy-1-(4&#39;-hydroxyphenyl)-2,3,4,5-tetrahydro-1H-3-benzazepine as prodrugs
JPH01268634A (ja) 心臓不整脈治療用医薬の製造でのキノリジンとキノリジノン誘導体の用途
HU199858B (en) Process for producing piperazinecarboxylic acid derivatives and pharmaceutical compositions comprising such compound
PT92696A (pt) Processo para a preparacao den-piridinil-9h-carbazol-9-aminas e de composicoes farmaceuticas que os contem
WO2019001307A1 (zh) 一种酰胺类化合物及包含该化合物的组合物及其用途
CA2085216C (en) Tetrahydroisoquinolinylcarbamates of 1,2,3,3a,8,8a- hexahydro-1,3a,8-trimethylpyrrolo ¬2,3-b| indole
JP3022959B2 (ja) アセチルコリンエステラーゼ阻害剤
AU685820B2 (en) Tetrahydroisoquinolinylcarbamates of 1,2,3,3A,8,8A-hexahydro-1,3A,8-trimethylpyrrolo(2,3-B)indole
KR20040007477A (ko) 전립선 비대증과 연관된 방광 과민증 치료제
JP2656998B2 (ja) 1,2,3,3a,8,8a―ヘキサヒドロ―1,3a,8―トリメチルピロロ〔2,3―b〕インドールのテトラヒドロイソキノリニルカルバメート
JP3919272B2 (ja) キナゾリン系化合物
HU210179B (en) Process for preparing alfa-oxopyrrolo[2,3b]indole acetic acid, ester and amid derivatives and pharmaceutical compositions containing them as active ingredients
HU216189B (hu) Eljárás 1,2,3,3a,8,8a-hexahidro-5-(1,2,3,4-tetrahidroizokinolin-2-il-karbonil-oxi)-1,3a,8-trimetil-pirrolo[2,3-b]indol-származékok és ilyen vegyületeket hatóanyagként tartalmazó gyógyszerkészítmények előállítására
HU211951A9 (hu) 1,2,3,3A,8,8A-Hexahidro-1,3A,8-trimetil-pirrolo(2,3-B)indoltetrahidroizokinolinil-karbamátok Az átmeneti oltalom az 1-18. igénypontokra vonatkozik.

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20000903