LT3186B - Device for transportation bon-bons - Google Patents

Device for transportation bon-bons Download PDF

Info

Publication number
LT3186B
LT3186B LTIP637A LTIP637A LT3186B LT 3186 B LT3186 B LT 3186B LT IP637 A LTIP637 A LT IP637A LT IP637 A LTIP637 A LT IP637A LT 3186 B LT3186 B LT 3186B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
oscillation
axis
pair
holding
cam
Prior art date
Application number
LTIP637A
Other languages
English (en)
Inventor
Wolfgang Girndt
Werner Kmoch
Original Assignee
Pactec Dresden Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pactec Dresden Gmbh filed Critical Pactec Dresden Gmbh
Publication of LTIP637A publication Critical patent/LTIP637A/lt
Publication of LT3186B publication Critical patent/LT3186B/lt

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B35/00Supplying, feeding, arranging or orientating articles to be packaged
    • B65B35/10Feeding, e.g. conveying, single articles
    • B65B35/26Feeding, e.g. conveying, single articles by rotary conveyors

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Confectionery (AREA)
  • Specific Conveyance Elements (AREA)

Description

Išradimas skirtas saldainių transportavimo įrenginiui su besisukančiu apie stacionarinę ašį griebtuvo ratu, kurį sudaro korpusas su daugybe galinčių svyruoti, kumšteliais valdomų, laikymo kaladėlių porų, skirtų saldainių, gautų pjaustymo įrenginiu atskiriant nepertraukiamą masės juostą, suėmimui ir perdavimui į perdavimo ratą, be to, kiekvienos laikymo kaladėlių poros laikymo kaladėlės yra išdėstytos taip, kad jos būtų aksialinės viena kitos atžvilgiu ir svyruotų kartu.
Aukščiau aprašyto tipo transportavimo įrenginys, kur saldainiai, gauti pjaustant nepertraukiamą masės juostą, paimami ir perduodami į sekančią jų apdorojimo stadiją, yra aprašytas DE-A-38 20 139. Saldainiai paimami ir perduodami griebtuvo ratu, turinčiu laikymo elementus. Skirtingi masės juostos ir po to sekančios apdorojimo stadijos greičiai šiuo atveju yra išlyginami svyruojančių laikymo elementų porų pagalba. Tuo tikslu, išorinis laikymo elementas tvirtinamas prie veleno, kuris patalpintas tuščiaviduriame velene taip, kad galėtų slankioti ašies atžvilgiu. Tuščiaviduris velenas laiko laikymo elementų poros vidinį laikymo elementą ir yra išdėstytas besisukančio apie stacionarinę vidurinę ašį griebtuvo rato korpuse taip, kad galėtų svyruoti. Stacionarinio puodo pavidalo kumštelio dėka velenas įgauna savo aksialinius judesius, kurie atidaro ir uždaro laikymo elementų porą. Tuščiaviduris velenas korpuso viduje yra sujungtas su svirties petimi, kurio kontaktinis ritinėlis rieda kumštelių paketu. Kumštelių paketą sudaro stacionarinis pagrindinis kumštelis ir du reguliuojami kumštelių segmentai.
Kontaktinis ritinėlis prabėga pagrindinio kumštelio dalimi ir kiekvieno segmento dalimi. Norint pakeisti laikymo elementų poros judėjimą svyruojamojo judėjimo metu, kumštelių segmentai reguliuojami srieginio špindelio pagalba.
Šis įrenginys šiuo atžvilgiu turi tik tą trūkumą, kad, reguliuojant abu kumštelių segmentus, laikymo kaladėlių eigai daroma neigiama įtaka ir ypač nepavyksta pasiekti kontaktinių ritinėlių besmūginės eigos. Proceso eigos pakeitimas nuo laikymo elementų pagreitinimo iki uždelsimo negali būti vienareikšmiškai apibrėžiamas, iš to seka, kad, atskiriant masės juostą ir suimant saldainius, gali pasitaikyti sutrikimų. Šiuos trūkumus dar labiau sustiprina tai, kad kontaktinis ritinėlis yra spaudžiamas spyruokle prie plokščio kumštelio ir priverstinis judėjimas nepasiekiamas.
Tam, kad išlyginti skirtingus ilgius, kurie atsiranda dėl intervalo tarp griebtuvo rato radialiai nukreiptų laikymo kaladėlių ir nuo masės juostos atsiskiriančių saldainių ilgių, ir tam, kad išlaikyti tarp saldainių intervalą, griebtuvo rato judėjimo greitis turi būti didesnis už masės juostos judėjimo greitą. Tačiau saldainių atskyrimo ir jų suėmimo procesų metu reikia siekti, kad masės juostos, laikymo elementų ir, pvz., besisukančio peilio juostai pjaustyti santykinis judėjimas masės juostos judėjimo kryptimi būtų vienodi. Tuo momentu, kai laikymo elementų pora suima saldainį, jos ašis toliau turi būti nukreipta radialiai ir vertikaliai masės juostos judėjimo krypčiai. Tokia išankstinė sąlyga yra būtina tam, kad užtikrinti labai didelį perdirbimo greitį, pvz., 1500 saldainių per minutę, atskirų vienetų nepriekaištingą atskyrimą nuo masės juostos ir tvirtą saldainių suėmimą. Visa tai reikalauja tiksliai apibrėžtos judėjimo eigos pagreitinant laikymo elementų judėjimą, prieš įeinant jiems į masės juostos transportavimo sritį bei uždelsiant atskyrimo procese ir suimant saldainius, o taip pat ir pabaigoje pagreitinant laikymo elementų poros greitį ir perduodant saldainius perdavimo ratui. Šiuo atveju, griebtuvo ir perdavimo ratų perimetro greičiai yra, kaip taisyklė, vienodi.
Jeigu toliau turi būti dirbama su kitu saldainių formatu, pvz., ilgesniais ar trumpesniais saldainiais, reikia atitinkamai pakeisti masės juostos greitį bei pritaikyti šioms pakeistoms proporcijoms laikymo kaladėlių porų pagreitinimą ar uždelsimą.
Kadangi pjaustymo įrenginio peilio apsisukimų skaičius atitinka pakavimo mašinos, turinčios tokį patį transportavimo įrenginį, taktų skaičių, tai tam, kad gauti, pvz., ilgesnius saldainius, reikia padidinti masės juostos judėjimo greitį ir, tuo pačiu, sumažinti laikymo kaladėlių poros pagreitį ir to pasėkoje sumažinti laikymo kaladėlių poros uždelsimą.
Todėl šiam išradimui yra keliamas uždavinys patobulinti aukščiau aprašyto tipo transportavimo įrenginį tokiu būdu, kad būtų galima tiksliai nustatyti laikymo kaladėlių poros judėjimą bei paprastu reguliavimu išlyginti besikeičiančius masės juostos ir griebtuvo rato santykinius greičius taip, kad būtų galima užtikrinti nepriekaištingą masės juostos atskyrimą ir saldainių suėmimą. Be to, būtina užtikrinti optimalias judėjimo sąlygas kiekvienai laikymo kaladėlių porai, o taip pat ir radialinį bei vertikaliai masės juostos transportavimo krypčiai nukreiptą laikymo kaladėlių poros svyravimų ašies orientavimą.
Šis uždavinys buvo sprendžiamas, remiantis šiuo išradimu, tokiu būdu, kad viena svyravimų valdymo perkėlimo įrenginio, skirto laikymo kaladėlių porai, svyravimų kaladėlių ašis ir laikymo svyravimų ašis kaladėlių poros yra išdėstytos apskritimo lanke, esant vienodam rotacijos laikymo viename radiusui stacionarios vidurinės ašies kaip svyravimų centro atžvilgiu, kur, be to, vienos svyravimų ašies santykinė pozicija kitos svyravimų ašies atžvilgiu yra reguliuojama apskritimo lanke.
Remiantis išradimu, svyravimų valdymo perkėlimo įrenginio svyravimų taško pozicijos nustatymas laikymo elementų poros sukimosi taško pozicijos atžvilgiu, t.y. santykinė pozicija tarp svyravimų valdymo perkėlimo įrenginio svyravimų ašies ir atitinkamos laikymo elementų poros svyravimų ašies apskritimo lanke pasiekiama dėka to, kad svyravimų valdymo perkėlimo Įrenginio svyravimų ašis suformuota per pozicionavimo žiede esanti sukamą veleną, be to, pozicionavimo žiedas nustatomas apskritimo kryptimi ir yra ant griebtuvo rato stacionarinės vidurinės ašies.
Pozicionavimo žiedui dažniausiai yra numatytas reguliavimo įrenginys, - griebtuvo rato korpuso priekinėje dalyje yra sukamas varžtas, sujungtas su reguliavimo skale. Šio varžto vidiniame gale yra ekscentriškai išdėstytas cilindrinis kakliukas (Stellzapfen), įeinantis i pozicionavimo žiedo išpjovą.
Laikymo kaladėlių judėjimo eigos tiksliam nustatymui, centrinėje vidurinėje ašyje yra centrinis svyravimų valdymo kumštelis (dažniausiai nustatomas apskritimo kryptimi) , sujungtas su valdymo įrenginiu ir ant korpuso aiškiai matoma reguliavimo skale taip, kad reguliavimas, kiek tai liečia kiekvienos kaladėlių poros svyravimų valdymą, gali būti atliekamas tiek pozicionavimo žiedo kampų padėtimi, tiek ir centrinio svyravimų valdymo kumštelio kampų padėtimi.
Kitas išradimo privalumas, susijęs su išradimo objektu, yra tas, kad, laikymo kaladėlių poros judėjimo eigos nustatymui, centrinis valdymo kumštelio Įrenginys dažniausiai yra sukonstruotas kaip dvigubas kumštelis, o svyravimų valdymo perkėlimo įrenginio kontaktinį ritinėlį laikanti ritinėlio svirtis yra tvirtai sujungta su pozicionavimo žiede esančiu sukamu velenu, kuris priešingoje pozicionavimo žiedo pusėje esančiu kitu savo galu laiko ant veleno fiksuotą strypą, kuris cilindrinio kakliuko pagalba yra judamai sujungtas su jungiančiuoju elementu; toliau yra varžtas, kuris taip pat yra sujungtas judamai (sukasi) su jungiančiuoju elementu ir, iš kitos pusės, su strypu, o strypas yra tvirtai užfiksuotas ant tuščiavidurio veleno, kuris laiko laikymo kaladėlių poros vidines laikymo kaladėles jau už korpuso ribų.
Laikymo kaladėlių poros išorinė laikymo kaladėlė dažniausiai tvirtinama ant veleno, kuris tuščiavidurio veleno viduje šliaužioja ašies atžvilgiu ir, užfiksavus jį su tuščiaviduriu velenu, gali svyruoti kartu su juo, be to, ant stacionarios vidurinės ašies užfiksuoto valdymo kumštelio dėka velenui suteikiamas aksialinis judėj imas.
Kiti su išradimo objektu susiję privalumai pateikti tradiciniuose išradimo formulės punktuose.
Remiantis išradime pateiktu sprendimu, galima iš anksto nustatyti pageidaujamą saldainių ilgį atitinkančią taškų padėtį, t.y. svyravimų valdymo svyravimų perkėlimo kaladėlių atžvilgiu įrenginio asies poros nešančių atitinkančią padėtį judėjimo dėsnius pozicijos padėtį laikymo kronšteinų sukimo taškų kumštelius sureguliuoti pozicijas, bei atitinkamus valdymo ir atitinkamai lemiančias ašies dažniausiai remiantis skale. Tam tikslui dažniausiai yra naudojama reguliavimo skalė, skirta pozicionavimo žiedo perimetro pozicijos reguliavimui bei reguliavimo skalė, skirta centrinio svyravimų valdymo kumštelio perimetro pozicijos reguliavimui. Tokiu būdu yra užtikrinama, kad, esant bet kokiam saldainių ilgiui, laikymo kaladėlių porų nešantys kronšteinai suėmimo momentu visada bus vertikalioje padėtyje masės juostos atžvilgiu, o laikymo kaladėlių plokštumos visada suims nuo masės juostos atsiskiriančius saldainius griežtai lygiagrečiai. Dėka to, kad yra galimybė tiksliai nustatyti laikymo kaladėlių porą, kartu išlaikant optimalų judėjimo dėsnį, dažniausiai panaudojant dvigubą kumštelį kaip centrinį svyravimų valdymo kumštelį, kartu pasiekiamas nepriekaištingas masės juostos atskyrimas - be susiplojimo ar kitų deformacijų. Saldainių pjaustymo ir suėmimo metu laikymo kaladėlių porų judėjimo greitis atitinka masės juostos judėjimo greitį.
Toliau išradimas plačiau iliustruojamas pateikto darbiniu pavyzdžiu bei jo brėžinių pagalba. Ten parodyta:
fig. Griebtuvo rato su perdavimo ratu ir pjaustymo įrenginiu vaizdas iš priekio.
fig. Radialinis griebtuvo rato pjūvis.
fig. Ritinėlio svirties svyravimo taško padėtis, esant minimaliam saldainių ilgiui.
fig. Ritinėlio svirties svyravimo taško padėtis, esant maksimaliam saldainių ilgiui.
fig. Laikymo kaladėlių judėjimas, esant minimaliam ir maksimaliam saldainių ilgiui, saldainių atskyrimo ir suėmimo proceso metu.
Griebtuvo ratas 1, kaip parodyta 1 fig., yra įtaisytas virš masės juostos 2. Šioje fig. matosi laikymo kaladėlių porų 3 padėtis griebtuvo rato 1 apsisukimo metu. Masės juostos 2 apačioje yra pjaustymo įrenginys 4, turintis vieną ar -daugiau besisukančių peilių 5, kurie atpjauna nuo masės juostos 2 minkštos konsistencijos L ilgio saldainius B. Saldainiai B, paimti iš laikymo kaladėlių 4, perduodami tolesniam perdirbimui į perdavimo ratą 6. Norint pasiekti pakavimo mašinos efektyvumą, griebtuvo ratas 1 sukasi didesniu greičiu, negu kad masės juosta 2, tuo tarpu griebtuvo rato 1 laikymo kaladėlių porų 3 ir perdavimo rato 6 laikymo kaladėlių porų 44 judėjimo greičiai yra vienodi.
Kaip ypač aiškiai parodyta 2 fig., griebtuvo ratą 1 sudaro korpusas 7, esantis ant stacionarinės vidurinės ašies 8. Korpuse 7, koncentriškai vidurinei ašiai 8, yra pozicionavimo žiedas 9, kurį galima sukti apie ašį
8. Ant vidurinės ašies 8, kaip centrinis svyravimų valdymo kumštelis, užfiksuotas plokščias kumštelis 10, kuris labai vykusiai sukonstruotas kaip dvigubas kumštelis ir gali būti sukamas ir fiksuojamas tam tikroje apibrėžtoje kampų srityje apie vidurinę ašį 8. Už korpuso 7 ribų, plokščią kumštelį 10 atitinka matavimo padalos 11, kurių pagalba galima matyti plokščio kumštelio 10 nustatymą. Su plokščiu kumšteliu 10 susikabina kiekvienos laikymo kaladėlių poros 3 svyravimų valdymo perkėlimo įrenginys, kas toliau bus plačiau paaiškinta 2 fig. pagrindu. Plokščiu ritinėliu 10 rieda ritinėliai 12, patvirtinti prie ritinėlio svirties 13. Ritinėlių svirtis 13 yra tvirtai sujungta su velenu 14. Velenas 14 savo svyravimų ašies X spindulio R atstumu nuo centrinės vidurinės ašies 8 išilginės ašies patalpintas pozicionavimo žiede 9 ir gali suktis (3 ir 4 fig.).
Laisvame veleno 14 gale yra pritvirtintas strypas 15, kuris savo kitu galu cilindrinio kakliuko 16 dėka sujungtas su jungiančiuoju elementu 17 taip, kad galėtų svyruoti. Varžtas 18 iš vienos pusės patalpintas jungiančiojo elemento 17 laisvame gale, o iš kitos pusės - strype 19 taip, kad galėtų suktis. Strypas 19 išdėstytas ant tuščiavidurio veleno 20, kuris yra patalpintas griebtuvo rato 1 korpuse 7 taip, kad galėtų suktis, o už korpuso 7 ribų laiko vidinės laikymo kaladėlės 22 vidinį kronšteiną 21.
Tuščiavidurio veleno 20 vidurinė, kitaip tariant, svyravimų ašis Y taip pat yra nutolusi nuo centrinės vidurinės ašies 8 išilginės ašies spindulio R atstumu, svyravimų valdymo perkėlimo įrenginio svyravimų ašis X ir tuščiavidurio veleno 20 (o taip pat ir koaksialaus šiam veleno 23, skirto išorinėms kaladėlėms 27, kaip bus parodyta toliau) svyravimų ašis Y yra, tokiu būdu, apskritimo lanke K, kur centrinės vidurinės ašies 8 išilginė ašis yra svyravimų centras.
Tuščiaviduriame velene 20 yra velenas 23, kuris gali būti koaksialiai stumdomas ašies atžvilgiu, tačiau jis sujungtas su tuščiaviduriu velenu 20 taip, kad suktis negali. Tam, kad užfiksuoti su tuščiaviduriu velenu 20, veleno 23 gale, korpuso 7 viduje, yra įtvirtintas svirties petys 24, kurio laisvame gale yra varžtas 25 ir kuris, savo ruožtu, įeina į strypo 19 kiaurymę taip, kad galėtų slankioti ašies atžvilgiu (axial) . Už korpuso 7 ribų, ant veleno 23 pritvirtintas išorinės laikymo kaladėlės 27 išorinis nešantysis kronšteinas 26. Laikymo kaladėlės 22 ir 27 sudaro laikymo kaladėlių porą 3.
Veleno 23 judėjimui ašies atžvilgiu prieš spyruoklę 28 laikymo kaladėlių poros 3 atidarymui ir uždarymui, veleno 23 priekyje, korpuso 7 viduje, yra numatyta alkūninė svirtis 29. Alkūninė svirtis 29 su sukimosi centru 30 yra patalpinta prie korpuso 7 pritvirtintame guolio kronšteine taip, kad galėtų svyruoti. Kai alkūninės svirties 29 vienas petys laiko kontaktinį ritinėlį 32, kuris rieda ant vidurinės ašies 8 užfiksuotu plokščiu kumšteliu 33, kitas svirties petys
34 prisispaudžia prie veleno 23 priekinės dalies 34.
Tam, kad pozicionavimo žiedo 9 pagalba apskritime K, kurio spindulys R, būtų galima pakeisti veleno 14 padėtį (svyravimų ašis X) tuščiavidurio veleno 20 ir veleno 23 vidurinės ašies (svyravimų ašis Y) atžvilgiu, korpuse 7 yra svyruoti galintis varžtas 35, kuris už korpuso 7 ribų aprūpintas reguliavimo skale 36 ir reguliavimo įrenginiu sukamo varžto 35 sukimui, pavyzdžiui, rakto plokštuma 37, bei sukamo į pasirinktą poziciją varžto 35 fiksavimo priemonėmis. Korpuse 7 esančio sukamo varžto 35 gale yra ekscentriškai išdėstytas cilindrinis kakliukas 38, kuris įeina į pozicionavimo žiedo išpjovą 39.
Siekiant atskyrimo proceso metu stabilizuoti masės juostą 2, vidinės laikymo kaladėlės 22, lyginant su išorinėmis laikymo kaladėlėmis 27, yra padarytos per
pj ovimo išpjovą įrenginio darbinį 40 juostos peiliui 5 plotį ilgesnėmis ir turi
Toliau bus paaiškintas transportavimo įrenginio
veikimas
Masės juosta 2 paduodama į griebtuvo ratą 1 tolygiai
tangentiškai. Pjovimo įrenginio 4 besisukantis peilis 5
atpj auna atskirus iš anksto nustatyto ilgio L
saldainius B, kuriuos suima laikymo kaladėlių pora 3. Saldainių atpjovimo metu, peilis 5 ne tik sukasi, bet dar papildomai juda kartu su masės juosta 2, tokiu būdu išvengiama masės juostos susiplojimo. Laikymo kaladėlių poros 3 vidinė laikymo kaladėlė 22 kartu stabilizuoja masės juostą 2 peilio 5 pjovimo krypties atžvilgiu.
10
Šiuo atveju peilis 5 įeina į laikymo kaladėlės 22 išpjovą.
Kadangi griebtuvo rato 1 laikymo kaladėlių poros 3 sukimosi apskritimu greitis yra didesnis, negu kad masės juostos 2 transportavimo greitis, pjovimo ir saldainių B suėmimo procesų metu laikymo kaladėlių poros 3 turi uždelsti, kad tuo metu judėtų vienodu greičiu su masės juosta 2. Tuo tikslu griebtuvo rato 1 laikymo kaladėlių poros 3, prieš patekdamos į masės juostos 2 judėjimo sritį, įgauna iš anksto užduotą judėjimą. Suėmus saldainį B, laikymo kaladėlių poros 3 vėl pagreitinamos.
Taške 41 (1 fig.), kur susiliečia griebtuvo rato 1 ir perdavimo rato 6 apskritimai, saldainiai B perduodami nuo griebtuvo rato 1 į perdavimo ratą 6. Griebtuvo ratas 1 ir perdavimo ratas 6 sukasi vienas prieš kitą vienodu perimetro greičiu. Perdavimo taške 41 nagrinėjamos laikymo kaladėlių poros 3 nešantys kronšteinai 21, 26 vėl pasiekia savo radialinę vidurinę padėtį.
Po saldainio B perdavimo, pradeda sąlygoti laikymo kaladėlių porų 3 iš anksto užduotas judėjimas. Laikymo kaladėlių porų 3 pagreitinimas ir uždelsimas pasiekiamas sukantis griebtuvo ratui 1 apie stacionarinę vidurinę ašį 8. Šiuo atveju visų svyravimų valdymo perkėlimo įrenginių kontaktiniai ritinėliai 12 rieda stacionariniu dvigubu kumšteliu 10 (centrinis svyravimų valdymo kumštelis).
Kontaktinių ritinėlių slankiojamasis judėjimas perduodamas kiekvienai laikymo kaladėlių porai 3 kaip svyruojamasis judėjimas per ritinėlio svirtį 13, veleną 14, strypą 15, cilindrinį kakliuką 16, jungiantįjį elementą 17, varžtą 18 ir strypą 19 tuščiaviduriam velenui 20 ir iš jo nešančiajam kronšteinui 21 ir, tokiu būdu, nagrinėjamos laikymo kaladėlių poros 3 vidinėms laikymo kaladėlėms 22. Šios laikymo kaladėlių poros 3 išorinė laikymo kaladėlė 27 Įgauna toki pati svyruojamąjį judėjimą per nešantįjį kronšteiną 26, veleną 23, svirties petį 24 ir varžtą 25 iš strypo 19.
Kiekvienos laikymo kaladėlių poros 3 atidarymas ir uždarymas vyksta riedant atitinkamam kontaktiniam ritinėliui 32 stacionariniu plokščiu kumšteliu 33, sąveikaujant su spyruokle 28.
Laikymo kaladėlių poros 3 svyruojamojo judėjimo dydis nustatomas pagal gaminamų saldainių B ilgį, t. y. ilgesnių saldainių atveju svyruojamasis judėjimas yra mažesnis, negu kad trumpesnių saldainių B atveju. Taip yra dėl to, kad, atsižvelgiant į peilio 5 taktų skaičių, masės juostos 2 transportavimo greitis ilgesnių saldainių B atveju turi būti didesnis, kad pjaustymo įrenginiui 4 per tą patį laiko momentą galima būtų paduoti ilgesnę masės juostos atkarpą.
Kadangi plokščio kumštelio 10 sukelti ritinėlio svirties 13 ir strypo 15 svyruojamieji judėjimai yra vienodi, strypo 19 kartu su svirties petimi 24, o tuo pačiu ir nešančiojo kronšteino 21 su kiekvienos laikymo kaladėlių poros 3 laikymo kaladėlėmis 22 ir 27 svyruojamojo judėjimo pakeitimas pasiekiamas pakeičiant svyravimų taško 42 padėtį (svyravimų ašies X padėtis apskritimo lanke K) sukimosi taško 43 atžvilgiu (svyravimų ašies Y padėtis apskritimo lanke K) , kaip tai pavaizduota 3 ir 4 fig. Visų svyravimų valdymo perkėlimo įrenginių svyravimų taškai 42 sudaromi per velenų 14 svyravimų ašis X, o laikymo kaladėlių porų sukimosi taškai 43 sudaromi per tuščiavidurių velenų 20 ir koaksialinių velenų 22 svyravimų ašis Y.
fig. parodo atskirą situaciją minimalaus saldainių ilgio L atveju. Čia persikloja svyravimų taškas 42 ir sukimosi taškas 43 kiekvienai laikymo elementų porai 3. Tai atitinka nešančiųjų kronšteinų 21 ir 26 didžiausią svyravimų kampą (žr. 1 fig.). Kiekvienos laikymo kaladėlių poros 3 nesantieji kronšteinai 21 ir 26 saldainio 3 suėmimo momentu masės juostos 2 transportavimo krypties atžvilgiu užima vertikalią vidurinę padėtį. 5 fig. pateiktoje judėjimo diagramoje tai atitinka tašką A. Laikymo kaladėlių porų 3 judėjimo eiga mažiausio saldainių ilgio L atveju pavaizduota 5 fig. kreive L min. Šioje judėjimo diagramoje, ordinačių ašyje pavaizduotas laikymo kaladėlių porų 3 nešančiųjų kronšteinų 21, 26 svyravimų kampas, o abscisių ašyje griebtuvo rato 1 sukimo kampas.
Jeigu reikia gaminti didesnio ilgio L saldainius, tai pozicionavimo žiedas 9, sukant varžtą 35, nustatomas taip, kad atitiktų gaminamų saldainių ilgį L. Nustatymo dydis yra matomas ant reguliavimo skalės 36. Sukant pozicionavimo žiedą 9 apskritimo lanku, kurio dydį lemia spindulys R, tuo pat metu tokiu pat dydžiu sukimosi taškų 43 atžvilgiu (svyravimo ašių X padėtis) pasislenka ir svyravimų taškai 42, t.y. alkūninės svirties 13 bei strypo 15 svyravimų ašys X, o svyravimų kampas sumažėja.
fig. parodyti perdavimo santykiai didžiausio saldainių ilgio L max atveju. Perdavimo elementų išmatavimai yra parinkti taip, kad kiekviena laikymo kaladėlių pora 3 saldainio B suėmimo momentu kiekvieną kartą užima būtiną, radiaįiai nukreiptą, vertikalią vidurinę padėtį. Laikymo kaladėlių poros 3 judėjimo eiga pjovimo ir suėmimo srityje šiuo atveju atitinka 5 fig. kreivę L max, kur saldainio B suėmimo laiko momentas vėl turi būti taške A. Tuo tikslu, sukant pozicionavimo žiedą 9, ant stacionarinės vidurinės ašies 8 esantis centrinis svyravimų valdymo kumštelis (plokščias kumštelis) 10 taip pat turi būti pasuktas tuo pačiu dydžiu ir po to užfiksuotas. Reikalingas pasukimas matomas ant reguliavimo skalės 11. Saldainių, kurių ilgis L, atskyrimas nuo masės juostos 2 vyksta esant griebtuvo rato 1 sukimo kampui.
Aukščiau aprašytu būdu valdomos visos griebtuvo rato 1 laikymo kaladėlių poros 3.

Claims (11)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1.Saldainių transportavimo įrenginys su besisukančiu apie stacionarinę ašį (8) griebtuvo ratu (1), kurą sudaro korpusas (7) su daugybe galinčių svyruoti, kumšteliais valdomų, laikymo kaladėlių porų (3) , skirtų saldainių (B), gautų pjaustymo įrenginiu atskiriant nepertraukiamą masės juostą, suėmimui ir perdavimui į perdavimo ratą (6), be to, kiekvienos laikymo kaladėlių poros (3) laikymo kaladėlės (22,27) yra išdėstytos taip, kad jos būtų aksialinės viena kitos atžvilgiu ir svyruotų kartu, besiskiriantis tuo, kad svyravimų valdymo perkėlimo įrenginio svyravimų ašis (X) laikymo kaladėlių porai (3) ir svyravimų ašis (Y) laikymo kaladėlių poros (3) laikymo kaladėlėms (22,27) yra išdėstytos kaip svyravimų centras apskritimo lanke (K), esant tam pačiam rotacijos spinduliui (R) stacionarinės vidurinės ašies (8) atžvilgiu, be to, apskritimo lanke (K) galima nustatyti vienos svyravimų ašies (X) santykinę poziciją kitos svyravimų ašies (Y) atžvilgiu.
  2. 2. Įrenginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad svyravimų valdymo perkėlimo įrenginio svyravimų ašį (X) sudaro pozicionavimo žiede (9) įmontuotas ir galintis suktis velenas (14), be to, pozicionavimo žiedas (9) yra išdėstytas ant stacionarinės vidurinės ašies (8) taip, kad gali būti nustatomas perimetro kryptimi.
  3. 3. Įrenginys pagal 1 arba 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad centrinis svyravimų valdymo kumštelis (10), skirtas laikymo kaladėlių poros (3) svyruojamojo judėjimo nukreipimui, išdėstytas ant centrinės vidurinės ašies (8).
  4. 4. Įrenginys pagal 3 punktą, besiskiriantis tuo, kad svyravimų valdymo kumštelis (10) gali būti nustatytas perimetro kryptimi centrinės vidurinės ašies (8) atžvilgiu.
  5. 5. Įrenginys pagal 4 punktą , besiskirianti s tuo, kad svyravimų valdymo kumštelis (10) yra sujungtas su valdymo įrenginiu, skirtu fiksuojamam nustatymui perimetro kryptimi, bei su korpuse (7) esančia nustatymo skale (11).
  6. 6. Įrenginys pagal vieną iš 3-5 punktų, besiskiriantis tuo, kad svyravimų valdymo kumštelis (10) yra dvigubas kumštelis.
  7. 7.Įrenginys pagal 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad velenas (14) yra sukamai įtvirtintas pozicionavimo žiede (9) vidurine savo atkarpa, o jo viename gale yra ritinėlio svirtis (13) su ritinėliu (12) sukibimui su svyravimų valdymo kumšteliu (10), o kitame gale yra svyravimų valdymo perkėlimo įrenginio strypas (15).
    Įrenginys pagal vieną iš 1-7 punktų, besi r i a n t i s tuo, kad Įrenginys, skirtas svyravimų valdymui, svirties (13), veleno jungiantįjį elementą pagalba sujungtą su svyravimų valdymo perkėlimo laikymo kaladėlių poros (3) šalia veleno (14) ritinėlio (14) ir strypo (15), turi (17), cilindrinio kakliuko (16) strypu (15) taip, kad galėtų suktis, šio jungiančiojo elemento (17) kitas galas yra tokioje padėtyje, kad jį galima būtų sukti varžtu (18), be to, varžtas (18) patalpintas strype (19) taip, kad galėtų suktis, o strypas (19) yra tvirtai sujungtas su tuščiaviduriu velenu (20), kuris patalpintas korpuse (7) taip, kad galėtų svyruoti, o už korpuso (7) ribų yra tvirtai sujungtas su laikymo kaladėlių poros (3) vidinės laikymo kaladėlės (22) nešančiuoju kronšteinu (21) .
  8. 9. Įrenginys pagal 8 punktą, besiskiriantis tuo, kad svyravimų valdymo perkėlimo įrenginys yra tuščiaviduriame velene (20) patalpintas slankioti ašies atžvilgiu, be to, velenas (23), kuris gali svyruoti kartu su tuščiaviduriu velenu (20), kurio viename gale, už korpuso (7) ribų yra pritvirtintas laikymo kaladėlių poros (3) išorinės laikymo kaladėlės (27) nešantysis kronšteinas (26), ir kuris savo viduje esančiame gale, fiksavimui su tuščiaviduriu velenu (20) perimetro kryptimi ant veleno (23) turi stipriai pritvirtintą svirties petį (24), kuris savo laisvu galu laiko varžtą (25), kuris gali slankioti ašies atžvilgiu ir, iš anksto suspaustas spyruokle, įeina į ant tuščiavidurio veleno (20) stipriai pritvirtinto strypo (19) angą.
  9. 10. Įrenginys pagal 9 punktą, besiskiriantis tuo, kad velenas (23) iš priekio yra suspaustas alkūnine svirtimi (29) per detalę (34), be to, alkūninė svirtis (29) išdėstyta taip, kad galėtų svyruoti ir savo svyruojamąją judėsi apie sukimosi tašką (30) nukreipia nuo vieno iš ant centrinės vidurinės ašies (8) fiksuotų valdymo kumštelių (33) per vieną iš ant alkūninės svirties (29) išdėstytų kontaktinių ritinėlių (32) .
  10. 11. Įrenginys pagal vieną iš 1-10 punktų, besiskiriantis tuo, kad laikymo kaladėlių poros (3) nesantieji karkasai (21,26), o taip pat ir ritinėlio svirtis (13) sukonstruoti kaip alkūninė svirtis.
  11. 12. Įrenginys pagal 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad pozicionavimo žiedas (9) turi reguliavimo įrenginį, kuris korpuso (7) priekyje turi sukamai išdėstytą ir su reguliavimo skale (36) susietą varžtą (35), kurio vidiniame gale yra ekscentriškai išdėstytas cilindrinis kakliukas (38), įeinantis į pozicionavimo žiedo (9) išpjovą (39).
    5 13.Įrenginys pagal vieną iš 1-12 punktų, besiskiriantis tuo, kad išorinės laikymo kaladėlės (27) yra sutrumpintos per pjaustymo Įrenginio (4), skirto saldainių (B) atskyrimui nuo nepertraukiamos masės juostos, peilio (5) darbinį plotį, o vidinės
    10 laikymo kaladėlės (22) yra šiuo darbiniu pločiu prailgintos, be to, jos dar turi išpjovą (40) peilio (5) įėjimui.
LTIP637A 1992-06-16 1993-06-12 Device for transportation bon-bons LT3186B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4219631A DE4219631C2 (de) 1992-06-16 1992-06-16 Vorrichtung zur kontinuierlichen Übernahme der von einem mit gleichbleibender Geschwindigkeit zugeführtem Massagestrang abgetrennten Bonbons

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP637A LTIP637A (lt) 1994-08-25
LT3186B true LT3186B (en) 1995-03-27

Family

ID=6461093

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP637A LT3186B (en) 1992-06-16 1993-06-12 Device for transportation bon-bons

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP0644847B1 (lt)
DE (2) DE4219631C2 (lt)
LT (1) LT3186B (lt)
WO (1) WO1993025440A1 (lt)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1266230B1 (it) 1993-01-29 1996-12-27 Azionaria Costruzioni Acma Spa Macchina incantatrice,particolarmente per prodotti alimentari quali caramelle e simili.
IT1285515B1 (it) * 1996-02-05 1998-06-08 Azionaria Costruzioni Acma Spa Unita' di manipolazione per prodotti
DE19616989C1 (de) * 1996-04-27 1997-10-02 Bosch Gmbh Robert Vorrichtung zum Abtrennen und Aufnehmen von Bonbons
IT1285911B1 (it) * 1996-04-30 1998-06-26 Gd Spa Dispositivo convogliatore di prodotti
DE19715949A1 (de) 1997-04-16 1998-10-22 Pactec Verpackungsmaschinen Fa Verfahren zur Vereinzelung von kleinformatigen Gegenständen und Vereinzelungsvorrichtung
AUPS061402A0 (en) 2002-02-19 2002-03-14 Tna Australia Pty Limited A device to aid packaging items
DE102013200596A1 (de) * 2013-01-16 2014-07-31 Robert Bosch Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum Ausrichten eines Produktes in einer Verpackungsmaschine
CN116573221B (zh) * 2023-07-14 2023-10-03 烟台金丝猴食品科技有限公司 袋装物料装箱机

Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3820139A1 (de) 1987-08-17 1989-03-02 Nagema Veb K Vorrichtung zum kontinuierlichen uebernehmen von bonbons

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2615007A1 (de) * 1976-04-07 1977-10-20 Thyssen Plastik Maschinen Gmbh Vorrichtung zum greifen und transportieren von koerpern, insbesondere kunststoffrohren
DD147653A1 (de) * 1979-12-06 1981-04-15 Werner Kmoch Vorrichtung zum einwickeln von bonbons
GB2069440B (en) * 1980-02-14 1983-11-02 Baker Perkins Holdings Ltd Wrapping machines
DD210656A1 (de) * 1982-09-30 1984-06-20 Nagema Veb K Vorrichtung zum einwickeln von bonbons
US4984680A (en) * 1988-10-26 1991-01-15 Shibuya Kogyo Co., Ltd. Article transfer apparatus with clamper

Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3820139A1 (de) 1987-08-17 1989-03-02 Nagema Veb K Vorrichtung zum kontinuierlichen uebernehmen von bonbons

Also Published As

Publication number Publication date
EP0644847A1 (de) 1995-03-29
DE4219631A1 (de) 1993-12-23
DE4219631C2 (de) 1994-04-07
LTIP637A (lt) 1994-08-25
WO1993025440A1 (de) 1993-12-23
DE59304690D1 (de) 1997-01-16
EP0644847B1 (de) 1996-12-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4506779A (en) Device for transferring bar shaped articles
US4394898A (en) Method and apparatus for providing balanced stacks of diapers
US4519186A (en) Device for attaching tubular segments of plastic film on vessels
EP1937558B1 (en) Spaced apart segment wheel assembly for a carton packaging machine
US5490368A (en) Wrapping machine, particularly for food products such as sweets and similar
LT3186B (en) Device for transportation bon-bons
JP2002037442A (ja) 容器反転装置
US5675963A (en) Mechanism for accumulating a stack of articles and for then dropping the stack
EP2282942A2 (de) Verfahren zur verpackung kleinstückiger artikel und modulare verpackungsmaschine zur durchführung des verfahrens
DE2849853A1 (de) Vorrichtung zum kontinuierlichen einwickeln von bonbons
JPH0245313A (ja) ボンボンの受渡し装置
GB2277507A (en) Folding apparatus for folding wrappers around articles
JPH037584B2 (lt)
US5865595A (en) Product manipulating unit
US5524414A (en) Machine for packaging fragile cylindrical products, particularly cigarettes
GB2127766A (en) An apparatus for wrapping sweets
US5584166A (en) Flexible package end sealing and cutting method and apparatus
GB2067150A (en) A device for wrapping sweets
EP1196339B1 (en) Rotary transfer apparatus with an in-line cam
EP0803455B1 (en) A device for the transfer of products
RU2125543C1 (ru) Устройство для формования стеклянных трубок
GB1585440A (en) Apparatus for feeding ojects from a conveyor
GB1569792A (en) Conveying apparatus
CA1203715A (en) Plant for rolling-up and transfer of biscuits
EP0927684A1 (en) Conveying device, in particular for discharging, for packets, or similar, in particular in cigarette packing machines

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 19950612