HUE032413T2 - Hajtómû felvonóhoz - Google Patents

Hajtómû felvonóhoz Download PDF

Info

Publication number
HUE032413T2
HUE032413T2 HUE14195765A HUE14195765A HUE032413T2 HU E032413 T2 HUE032413 T2 HU E032413T2 HU E14195765 A HUE14195765 A HU E14195765A HU E14195765 A HUE14195765 A HU E14195765A HU E032413 T2 HUE032413 T2 HU E032413T2
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
drive
module
elevator according
machine room
coupling
Prior art date
Application number
HUE14195765A
Other languages
English (en)
Inventor
Christoph Liebetrau
Ruedi Stocker
Original Assignee
Inventio Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inventio Ag filed Critical Inventio Ag
Publication of HUE032413T2 publication Critical patent/HUE032413T2/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B19/00Mining-hoist operation
    • B66B19/007Mining-hoist operation method for modernisation of elevators

Landscapes

  • Lift-Guide Devices, And Elevator Ropes And Cables (AREA)
  • Cage And Drive Apparatuses For Elevators (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Valve Device For Special Equipments (AREA)
  • Power Steering Mechanism (AREA)
  • Elevator Control (AREA)
  • Types And Forms Of Lifts (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)

Description

Hajtómű felvonóhoz
Leírás A találmány tárgya moduláris hajtóművel felszerelt felvonó a független szabadalmi igénypont tárgyi köre szerint.
Egy felvonó személyek és áruk épületben lévő emeletek közötti szállítását célozza. Egy kabin a személyek és áruk befogadására szolgál. A kabint hajtómű tartóeszközök révén hajtja, a kabin ezáltal egy függőleges kiterjedésű aknában fel és le mozog. A tartóeszköz a kabint ellensúllyal kapcsolja össze, ami emellett hajtótárcsa által van megvezetve. A hajtótárcsa a mozgatáshoz vagy megtartáshoz szükséges erőt a tartóeszközökre viszi át. A hajtótárcsa ehhez hajtóberendezés és/vagy fékszerkezet által van meghajtva vagy megtartva.
Egy másik típusú hajtómű a kabint hidraulikus emelőeszköz által hajtja. A hajtó- és tartóerő ez esetben egy szivattyú egységről közvetlenül dugattyún keresztül hatóan vagy egy huzalos- vagy láncos csigasor révén közvetetten hatóan kerül átvitelre a kabinra.
Mindkét felvonótípus sajátos használati tulajdonságokkal rendelkezik, továbbá kopásnak van kitéve. Például az utazási sebesség vagy a tartó súly jelenti azokat a használati tulajdonságokat, melyekre a felvonót megtervezik. A kopás például a felvonó hosszútávú használatából ered, amely a felvonó alkatrészei elhasználódásának a megjelenéséhez vezet. Amennyiben a használati követelmények megváltoznak vagy a kopás túl nagy, a hajtóművet vagy adott esetben a teljes felvonót ki kell cserélni vagy fel kell újítani.
Ahhoz, hogy a jelenlegi felvonóhajtómüvek vagy teljes felvonók pótlása esetén kevés alkatrésszel a lehető legszélesebb alkalmazási területet lefedjünk, univerzális vagy modulárisan alkalmazható hajtógépek szükségesek. A rendelkezésre álló iratokból olyan hajtóművek ismertek, amelyek kicsik és kompaktak, vagy amelyek változtatható tartóeszköz-leágazásokat tesznek lehetővé.
Az EP0763495 számú irat olyan hajtógépet mutat be, amely a beépítési dőlés változtatásán keresztül éri el a tartóeszköz-térköz (a) változását. Tartóeszköz-térköz alatt a hajtógépre felfutó tartóeszköz-kötél és a lefutó tartóeszköz-kötél közötti térközt értjük. A bemutatott hajtógép hátránya, hogy speciálisan előkészített tartótalapzatokkal rendelkező gépteremhez kapcsolódik, ezért nem alkalmas jelenlegi gépterembe vagy aknába történő beépítésre, a tartóeszköz-térköz (a) változása az átfogási szög (ß) változását okozza, és az egység nagy, ami egy meglévő épületbe való behozatal esetén hátrányos. Az átfogási szög (ß) azon szöget jelenti, amely által a tartóeszközök a hajtótárcsát körülhurkolják. A hajtótárcsáról a tartóeszközre átvihető erő általában függ az átfogási szögtől (ß). A WOO 1/28911 számú iratból ismert hajtógép kompakt módon van megépített és az aknaierem belsejében szerelhető fel. A hajtógépnek állandó tartóeszköz-térköze van. Ennek a megoldásnak a hátránya a hajtómű hiányzó flexibilitása, mivel ez nem engedi meg a tartóeszköz-térköz beállítását. A találmánnyal célunk egy felvonóhoz való hajtómű biztosítása, amely a jelenlegi hajtóművek pótlására alkalmasan van kiképezve, amely a meglévő épületekhez optimálisan adaptálható, azaz további építészeti intézkedések nélkül egy meglévő gépteremben vagy az aknaterem belsejében elrendezhető. A tartóeszköz-térköz egyszerűen beállítható és a hajtóműnek kis méretei lehetnek.
Továbbá, a hajtómű felfüggesztett felvonókhoz, mind közvetlenül felfüggesztett felvonókhoz és mind 1:1 arányban felfüggesztett felvonókhoz is használható. Nyilvánvaló, hogy az általános nézőpontok, mint a magas biztonsági szabvány, gazdaságos előállítás és felszerelés, figyelembe vannak véve. A független szabadalmi igénypontban meghatározott megoldás eleget tesz ennek a feladatnak. A felvonó tartalmaz hajtóművet, tartóeszközökön megtartott kabint és ellensúlyt. A kabin és az ellensúly ellentétes módon fel és le mozgathatóan van egy függőleges kiterjedésű aknában elrendezve. A tartóeszköz a kabint az ellensúllyal köti össze és a tartóeszköz a hajtómű által legalább egy hajtótárcsa révén van megtartva és meghajtva. A hajtómű a hajtótárcsával, legalább a hajtótárcsa meghajtásához szükséges motorral és egy vezetőmodullal van ellátva. A motor és a hajtótárcsa hajtómodullá vannak összeépítve. A hajtómű alapfunkciója ezen a hajtómodulon keresztül van felügyelve. Rendszerint a hajtómodul szintúgy fékszerkezetet tartalmaz. A találmány szerinti hajtómodul és/vagy vezetőmodul a tartóeszköz-végrögzítés rögzítéséhez felfüggesztésekkel vannak/van ellátva.
Továbbá, a hajtómodul és a vezetőmodul egymással toldóelem révén köthetők össze.
Továbbá, a hajtómodul és a vezetőmodul azonos csatolóhelyekkel vannak ellátva, amely a toldóelemmel együtt lehetővé teszi a hajtómű szükséges tartóeszköz-távolsághoz illesztését.
Ezenkívül, a hajtómodul és/vagy a vezetőmodul csatlakozórészekkel vannak/van ellátva, amelyek a hajtóműnek az akna belsejében vagy a gépteremben való rögzítésére szolgálnak.
Ezzel a megoldással a hajtómű optimális módon a meglévő épületekhez adaptálható és ez - a csatlakozórészek használatával - további építészeti intézkedések nélkül egy meglévő gépteremben vagy egy akna belsejében rendezhető el. A tartóeszköz-térköz a toldóelem használatával és a hajtó- és vezetőmodulon lévő csatotóhelyekkel egyszerűen az előre meghatározott hajtóhuzal távolságokhoz illeszthető. A hajtómodul és vezetőmodul moduláris szerkezete, valamint ennek a rögzítési lehetősége sajátos csatlakozórészek révén kis méreteket tesz lehetővé, mivel a hajtóerő közvetlenül az épületbe van bevezetve. A csatlakozórészek az épületek követelményeinek megfelelően vannak kialakítva. A hajtómodul és a vezetőmodul megfelelő csatolóhelyeket tartalmaznak. A részek így gazdaságosan és nagy darabszámban állíthatók elő. Ez gazdaságilag optimális előállítási feltételeket eredményez. A modulokra és részekre való felosztáson keresztül a hajtómű könnyen szállítható, és például egy meglévő felvonóval egy meglévő épületbe, a szerelési hely közelébe továbbítható. Ezzel kiváltképpen a meglévő épületekben lévő felvonók átépítésére alkalmas.
Szintúgy előnyös, hogy a hajtómű beépítési magassága a tartóeszköz-térköztől függetlenül nincs megváltoztatva, és ezáltal nem függ a tartóeszköz-térköz magasságának a helyszükségletétől.
További előnyös megoldások a független igénypontokban vannak leírva.
Egy előnyös továbbfejlesztésben a hajtómodul vezetőgörgővel van ellátva. A vezetőgörgő a hajtómodulban oly módon van elhelyezve, hogy a tartóeszköz-távolságtól függetlenül lehetővé teszi a hajtótárcsa tartós, pontosan meghatározott átfogását. Ezáltal az elégséges hajtási képesség költséges berendezésekre vonatkozó bizonyításai megszűnnek, mivel kevés, biztosan meghatározott átfogási szög vehető figyelembe a bizonyítási számításnál. A hajtómodul ezért különösen gazdaságosan állítható elő. A hajtómodulba és/vagy a vezetőmodulba tartóeszközvégek rögzítéséhez való rögzítés van integrálva. Ez a rögzítés előnyösen felfüggesztett felvonók esetén használatos. A hajtómű valamennyi mérvadó tartóhelye ezáltal a hajtóműben önmagában van elhelyezve. A hajtómű általi adott tartóhelyeken keresztül a felvonó teljes tartóereje fel van véve. A hajtógép ezáltal kitünően alkalmas az épületekben lévő alkalmazásra, mivel az erők épületbe való bevezetése kevesebb helyre van korlátozva. A hajtómodulban előnyösen felügyelő-készülék van elrendezve, amely a hajtóerők a tartóeszközre való helyes átvitelét monitorozza. A hajtóerők elégtelen átvitele, például a vezetőgörgő fordulatszámának a hajtótárcsa fordulatszámával való összeegyeztetése által van rögzítve. Mérvadó eltérés esetén előre meghatározott biztonsági intézkedések vannak bevezetve. A felvonó biztonsága és felhasználhatósága ezáltal vannak megnövelve, mivel a helyes intézkedések (karbantartási követelmények, leállítás, stb) esetspecifikusan inicializálhatok. A felvonó az egyik előnyös kialakításában hajtóművet, kabint és ellensúlyt tartalmaz. A hajtómű legalább egy hajtótárcsával, legalább egy a hajtótárcsa meghajtásához szükséges motorral és vezetőmodullal van ellátva, ahol a motor és a hajtótárcsa hajtómodullá vannak összeépítve. Továbbá a hajtómodul és a vezetőmodul egymással toldóelem révén vannak összekötve és a hajtómodul és a vezetőmodul azonos csatolóhelyekkel vannak ellátva, amelyek a toldóelemmel együtt lehetővé teszik a hajtómű szükséges tartóeszköz-távolsághoz való illesztését. Ezen kívül a hajtómodul és/vagy a vezetőmodul csatlakozórészekkel vannak/van ellátva, amelyek a hajtómű az akna belsejében vagy a gépteremben való rögzítésére szolgálnak.
Ebben a felvonóban a motor a hajtótárcsával párhuzamos tengelyűén rendezhető el és hajtószíjon keresztül szíj-tárcsával köthető össze, amely a hajtószíjjal egytengelyűén van elrendezve vagy a motor közvetlenül egytengelyűén a hajtótárcsához rendezhető el, vagy a motor áttétel révén hajtótárcsa-tengellyel köthető össze, amely egytengelyűén van a hajtótárcsához elrendezve. A csatlakozórész lehet egy tartómodul, amely a hajtómodul és/vagy a vezetőmodul csatolóhelyén vannak/van elrendezve, amely a hajtómű gépteremben vagy aknafalon való rögzítésére szolgál. A csatlakozórész egy függőmodul is lehet, amely a hajtómodul és/vagy a vezetőmodul csatolóhelyén van elrendezve, amely a hajtómű aknatetőn való felfüggesztésére szolgál, ahol a függőmodul a meglévő nyílások használatával az aknatetőben, illetve a felül lévő gépterem padlójában van az aknatetőre felfüggesztve. Az ehhez a gépteremben szükséges ellenlemezek hosszúan és vékonyan kivezetett módon, vagy kedveltebb alak által és a meglévő géptalapzatok között vannak elrendezve. A továbbiakban a hajtómodul és/vagy a vezetőmodul segédemelő rögzítésére felfüggesztésekkel vannak/van ellátva, és/vagy a hajtómodul és/vagy a vezetőmodul tartóeszköz-végrögzítés rögzítéséhez felfüggesztésekkel vannak/van ellátva. A felvonóhoz tartozó vezérlés és hajtómű szabályozás a gépteremben, az aknában vagy egy másik helyen rendezhetők el. A meglévő felvonók átépítéséhez való lehetséges eljárás hajtómű révén van egy felvonó számára eltervezve, hogy a hajtómű legalább egy hajtótárcsával és egy a hajtótárcsa meghajtásához szükséges motorral van ellátva, ahol a motor és a hajtótárcsa hajtómodullá vannak összeépítve. A hajtómodul és a vezetőmodul egymással toldóelem révén vannak összeépítve. A hajtómodul és a vezetőmodul azonos csatolóhelyekkel vannak ellátva, amely a toldóelemmel együtt lehetővé teszi a hajtómű szükséges tartóeszköz-távolsághoz való illesztését. A hajtómodul és/vagy a vezetőmodul csatlakozórészekkel vannak/van ellátva, amelyek a hajtóműnek az akna belsejében vagy a gépteremben való rögzítésére szolgálnak, ahol a hajtómű külön modulokban vagy részekben van a beszerelési hely közelébe juttatva és ott a teljes hajtóművel össze van építve.
A továbbiakban a találmány előnyös kiviteli alakjait példákon keresztül mutatjuk be az 1-13. ábrák alapján. A rajzon az - 1. ábra egy találmány szerinti moduláris hajtóművel ellátott példakénti felvonót ábrázol, átépítés esetén való lehetséges használathoz; a - 2. ábra moduláris hajtómű 3-dimenziós nézete; a - 3. ábra moduláris hajtómű további 3-dimenziós nézete; a - 4. ábra hajtóműmodul 3-dimenziós nézete; a - 4a-4c ábrák körülhurkolási példákat mutatnak; a - 4d-4f ábrák példakénti tartóeszköz kiviteli alakokat ábrázolnak; az - 5. ábra aknatetőn felszerelt moduláris hajtómű első beszerelési példáját mutatja; a - 6. ábra aknatetőn felszerelt moduláris hajtómű második beszerelési példáját mutatja; a - 7. ábra aknatető alatt felszerelt moduláris hajtómű harmadik beszerelési példáját mutatja; a - 8. ábra aknatető alatt felszerelt moduláris hajtóművet ábrázol oldalnézetben; a - 9. ábra vezetőmodulra mutat be példát; a - 10. ábra toldóelemekkel rendelkező vezetőmodulra mutat be példát; a -11. ábra szíjösszeköttetéssel rendelkező hajtómodul keresztmetszeti képe; a - 12. ábra közvetlen összeköttetésű hajtóberendezéssel rendelkező hajtómodul keresztmetszeti képe, és a - 13. ábra felszerelési eljárást szemléltet.
Az 1. ábra 2 tartóeszközökön megtartott, függőleges kiterjedésű 5 aknában ellentétes irányban fel/le mozgathatón elrendezett 3 kabinnal és 4 ellensúllyal rendelkező 1 felvonót szemléltet.
Egy 6 aknatető alatt felszerelt 7 hajtómű tartja és hajtja a 2 tartóeszközöket és a 2 tartóeszközök révén megtartott 3 kabint és 4 ellensúlyt. A bemutatott példában 8 gépteremmel rendelkező meglévő 1 felvonó új 7 hajtóművel van ellátva. A régi 9 hajtógép miatt szükséges eredeti terem nem szüksége többé az új 7 hajtómű számára. A régi 9 hajtógép, ahogy a példában látható, felszerelt állapotban hagyható és egy későbbi időpontban leszerelhető, vagy a terem más feladatokat is elláthat.
Az új 7 hajtómű számára szükséges 10 vezérlés, ahogy a példából megismerhető, a korábbi 8 gépteremben vagy az emeleti ajtók hozzáférési tartományában vagy egy másik helyen, előnyösen a 7 hajtómű közelében van elrendezve.
Az új 7 hajtómű moduláris felépítésű, amint azt a 2. és 3. ábrák mutatják. A 3 kabin és a 4 ellensúly 2 tartóeszközeihez 11 hajtómodul 12 hajtó tárcsával, valamint a 12 hajtó tárcsa meghajtásához szükséges 21 motorral és a példában bemutatott 12 hajtó tárcsa fékezéséhez szükséges 14 fékszerkezettel van ellátva. A 13 hajtóberendezés és a 12 hajtótárcsa a, 4. ábrán bemutatott példakénti, 11 hajtómodullá vannak összeépítve. A találmány szerinti 11 hajtómodul 15 csatolóhelyekkel van ellátva. Ezek a 15 csatolóhelyek lehetővé teszik aló csatlakozórészek csatlakozását. Ezek aló csatlakozórészek lehetővé teszik tetszés szerint all hajtómodul rögzítését az 5 akna belsejében, például a 6 aknatetőhöz, amely az 1., 7. és 8. ábrán látható, vagy egy hagyományos 8 gépterem padlójára, amely az 5. ábrán látható, vagy egy korábban felszerelt régi 9 hajtógép 17 talapzatára, amely a 6. ábrán ábrázolt. A 15 csatolóhelyek továbbá lehetővé teszik 18 toldóelem csatlakozását, amelyhez 19 vezetőmodul van rögzítve, amely az 1., 2. és 3. ábrákon bemutatott. A 18 toldóelem all hajtómodullal és a 19 vezetőmodullal együtt lehe tővé teszi a tartóeszköz-térközének beállítását az 1 felvonó követelményeinek megfelelően. A 19 vezetőmodul rendre 15 csatolóhelyeket tartalmaz, amelyek lehetővé teszik all hajtómodulnál használt rögzítések csatlakozását.
Előnyösen, a 11 hajtómodul 15 csatolóhelye és a vezetőmodul 15 csatolóhelye azonosan van kivezetve. Ez egyszerű felszerelést tesz lehetővé, mivel a 18 toldóelem felszerelésénél az összetévesztés nem lehetséges. A 18 toldóelem és a 19 vezetőmodul oly módon van kivezetve, hogy a 7 hajtómű szerkezeti magassága all hajtómodul, 18 toldóelem és 19 vezetőmodul összeépítésén keresztül nincs megváltoztatva. A 15 csatolóhelyek funkcionálisan vannak kialakítva. Ezek lehetővé teszik a 7 hajtómű moduláris összeállítását az épület követelményei szerint.
További előny, hogy az egyes modulok és részek a felszerelési helyhez elkülönítve továbbíthatók, ezért a szállítási egységek kicsik és kis súlyuk van. Ezek például egy régi, átépítésére szánt 9 felvonóval az épületben lévő installációs hely közelébe továbbíthatók.
Ennek a találmánynak az előnye, hogy ez a 7 hajtómű alkalmas a leginkább a meglévő 9 hajtóművek pótlására, mivel a meglévő épületekhez optimálisan adaptálható, azaz mind az 5 akna belsejében, mind egy meglévő 8 gépteremben elrendezhető. A tartóeszköz-térköz továbbá egyszerűen beállítható. A tartóeszköz-térköz beállítása a 7 hajtómű szerkezeti magasságát nem befolyásolja.
Ahogy a 4. ábrán tevő példa mutatja, all hajtómodul tetszés szerint 20 vezetőgörgővel van ellátva, amely a tartóeszköz-térköztől független 12 hajtótárcsa körülhurkolását a 2 tartóeszközökön keresztül biztosítja. A 2 tartóeszköz a 20 vezetőgörgő használata során elfordul, az átfogási szög (ß) 90° és 180° között van. Ez a körülhurko-lás a 20 vezetőgörgő elrendezésén keresztül megváltoztatható. A szabály szerint az átfogási szög (ß) körülbelül 180°-os szögre törekszik. All hajtómodul közvetlenül, a 20 vezetőgörgő alkalmazása nélkül is használható. Ebben az esetben mindig 90°-os vagy 180°-os átfogási szög adódik az elrendezéstől függően, amely a 4a, 4b, 4c ábrák alapvázlataiban ábrázolt.
Ennek az elrendezésnek az előnye, hogy az átfogási szög (ß) a tartóeszköz-térköztől függetlenül meghatározható.
All hajtómodul előnyösen felügyelő-készülékkel (nem ábrázolt) van ellátva, amely a 12 hajtótárcsáról a 2 tartóeszközre történő helyes hajtóerő-átvitelt és/vagy a 2 tartóeszközök helyes feszültségét monitorozza. A 4. ábrán ábrázolt 20 vezetőgörgő elrendezése tehetővé teszi a hajtóerő-átvitel szabályozását, mivel például a 20 vezetőgörgő fordulatszáma a 12 hajtó tárcsa fordulatszámával van összeegyeztetve. Ha a két érték egymástól észrevehetően eltér, akkor a hajtóerők helytelen átvitele áll elő.
Ennek a kiviteli alaknak az előnye, hogy a hajtóerő helyes átvitele közvetlenül a 7 hajtóműnél ellenőrizhető. Ezáltal a biztonság és az 1 felvonó használhatósága növekszik, mivel esetspecifïkusan a helyes intézkedések (karbantartási követelmények, leállítás, stb.) gyorsan kezdeményezhetők. A 2 tartóeszköznek, amely a 4d-4f ábrákon ábrázolt, lényegében kör alakú keresztmetszete van vagy lényegében lapos keresztmetszete van, ahol a hajtóerő átvitelére szolgáló felület sima, hosszúkásán strukturált, fogazott, csipkézett, lyuggatott vagy bármely másik tetszés szerinti struktúra, vagy a 2 tartóeszköz egy tetszés szerinti keresztmetszettel rendelkezik. A hajtótárcsa oly módon van kivezetve, hogy a hajtótárcsáról a 2 tartóeszközre való hajtóerő átvitele funkcionálisan van lehetővé téve. A 7 hajtómű meghatározott 2 tartóeszközzel nincs elhatárolva. Számos tartóprofilalak számára alkalmas. Előnyös ha olyan 2 tartóeszközök használtak, amelyek kis vezető sugarakra alkalmasak. Ezáltal a 7 hajtómű különösen kis összeállításban vezethető ki. A 7 hajtómű találmány szerinti előnyös kiviteli alakjában, amely all. ábrán ábrázolt, a 11 hajtómodul 21 motorja párhuzamos tengely szerint van a 12 hajtótárcsához elrendezve, ahol a 21 motor 23 hajtószíj által van 22 szíjtárcsával összekötve, amely egytengelyűén van a 12 hajtótárcsához elrendezve. Ennek a kiviteli alaknak a 7 hajtómű szélességében kis építési térre van szüksége és a hajtómomentum átvitele lengőkarosan megy végbe. Választhatóan, a 21 motor közvetlenül egytengelyűén van a 12 hajtótárcsával elrendezve. Ennek a változatnak az előnye, hogy a 7 hajtómű építési hossza csökkentett.
Egy további változat esetén a 21 motor áttétel által van a 24 hajtó tárcsa-tengellyel összekötve. Ennek a változatnak az előnye a kereskedelemben elérhető áttételi készülék alkalmazásából adódik.
Ahogy 11. és a 12. ábrákon ábrázolt, a 14 fékszerkezet előnyösen közvetlenül ható módon van a 24 hajtótárcsatengelyen vagy a 12 hajtótárcsán elrendezve. Ez az elrendezés lényegesen csökkenti a fékhiba kockázatát, mivel a fékerő közvetlenül a 12 hajtótárcsába van bevezetve. Ennek az elrendezésnek az előnye, hogy 3 kabin megállására és megtartására való biztonságosan alkalmazható fékrendszer sértetlen 2 tartóeszközökkel gazdaságosan megvalósítható. Választhatóan, a 14 fékszerkezet közvetlenül hatóan van a 21 hajtómotor tengelyén elrendezve. Ez az elrendezés gazdaságos, mivel 14 fékszerkezet csekély fékmomentummal használható. Ez az elrendezés általában további, a piacon ismert biztonsági intézkedéseket igényel, hogy kezelje 24 hajtótárcsa-tengelyhez való 21 hajtómotor összekapcsolásának elakadását. Választhatóan, a 14 fékszerkezet vagy további fékszerkezet rendezhető el a 19 vezetőmodulon.
Előnyösen, a 12 hajtótárcsa és/vagy 24 hajtótárcsa-tengely és/vagy a 22 szíjtárcsa egy darabban vannak/van kivezetve. Ez a kiviteli alak lehetővé teszi az előállítás optimalizálását és a 11 hajtómodul gazdaságos kivitelezését.
All hajtómodul 15 csatolóhelyekkel van ellátva, amelyek számos 16 csatlakozórész hozzákapcsolását teszik lehetővé. Ennek a kiviteli alaknak az előnye all hajtómodul univerzális alkalmazhatóságából fakad. A 15 csatolóhelyek lehetővé teszik egy meghatározott 1 felvonó számára szükséges 16 csatlakozórészek hozzákapcsolását. A csatlakozórészek fogadásához a 15 csatolóhelyeket, ahogy a 3.,4.,9.,10. ábrákon látható, például rések vagy lyukkiosztások vagy szorítópofák képezik. A 16 csatlakozórészek választhatóan 18 toldóelemek, 19 vezetőmodulok, 25, 26 függő- vagy tartómodulok vagy 27 tartóeszköz-végösszeköttetések vagy további segédeszközök. A 11 hajtómodul kiviteli alakja funkcionális 15 csatolóhelyekkel teszi lehetővé all hajtómodul számos felvonófajta számára való alkalmazását és ez lehetővé teszi a termék racionális és gazdaságos előállítását. 18 toldóelem az első előnyös 16 csatlakozórész, amely végtartománnyal van a 11 hajtómodul 15 csatolóhelyén elrendezve, és amelynek a másik végtartományán 19 vezetőmodul van rögzítve. A 19 vezetőmodul a hajtómodullal azonos 15 csatolóhellyel rendelkezik. A hajtó- és vezetőmodulhoz való 18 toldóelem és 15 csatolóhely kialakítása révén a 7 hajtóműnek a szükséges tartóeszköz távolsághoz való illeszkedése lehetséges. A meglévő 1 felvonó a 3 kabin, illetve a 4 ellensúly meghatározott felfüggesztési alakjával rendelkezik. Ebből a felfüggesztési alakból következik a tartóeszköz-kötél jellemző térköze, amely tartóeszköz-kötél általában a 3 kabin közepétől függőleges vetületben, a 4 ellensúly közepéig terjed. A 18 toldóelem előnye, hogy a tartóeszköz-térköz beállítása lehetséges. Ezáltal univerzális hajtó- és vezetőmodulok használhatók, ami ismét lehetővé teszi a hajtómű racionális előállítását. A 19 vezetőmodulnak és a 11 hajtómodulnak egyforma 15 csatolóhelyei vannak. Ez különösen előnyös, mivel ezáltal a kialakítási lehetőségek száma növekszik. így például két 11 hajtómodul használható a 11 hajtómodul és 19 vezetőmodul elrendezése helyett. Ezáltal a 7 hajtórendszer teljesítménye lényegesen megnövelhető. A 18 toldóelemhez való 11 hajtómodul és a 19 vezetőmodul 15 csatolóhelye lehetővé teszi a tartóeszköz-térköz fmom-beállíthatóságát. Ez az előnyös kiviteli alak engedi meg a tényleges, rendelkezésre álló tartóeszköztérközhöz való beállítást. Ebből nem következik a ferde húzás, amely által a 2 tartóeszközök kopása csökken.
Egy további előnyös 16 csatlakozórészt képez egy 25 függőmodul, amely all tartómodul és/vagy a 19 vezetőmodul 15 csatoló helyén van elrendezve, amely lehetővé teszi a hajtómű 6 aknatetőn való felfüggesztését. Egy másik 16 csatlakozórészt képez egy 26 tartómodul, amely all tartómodul és/vagy a 19 vezetőmodul 15 csatolóhelyén van elrendezve, amely lehetővé teszi a 7 hajtómű 8 gépteremben vagy egy aknafalon való rögzítését. A 25, 26 függő- vagy tartómodul előnyösen zaj- vagy rezgéscsillapító anyaggal van ellátva. Ezen kiviteli alak előnye, hogy esetében az épülettípusnak megfelelő rögzítés alkalmazható. A 25 függőmodul például meglévő nyílásokat használ a 6 aknatetőben, illetve a felül lévő 8 gépterem padlójában, hogy a 7 hajtóművet a 6 aknatetőre függessze, ahol a 8 gépteremben lévő szükséges ellenlemez hosszúan és vékonyan van kivezetve, és a meglévő 17 géptalapzatok között van elrendezve. A 8 gépterem kiviteli alakjától függően az ellenlemeznek további alakjai lehetnek, amelyek ésszerűek az elrendezés számára. Szükség esetén például kör alkúan is megvalósítható.
Ennél a kiviteli alaknál különösen előnyös, hogy az esetleges 17 géptalapzatok, amelyek régi 9 hajtómű rögzítésére szolgálnak, úgy hagyhatók. Ez csökkenti az átépítési időt és az ezzel kapcsolatos költségeket. A 11 hajtómodul és/vagy a 19 vezetőmodul előnyösen 27 tartóeszköz-végösszeköttetésekkel vannak/van ellátva. Ebben az esetben előnyös, hogy az épülethez való csatolóhelyek csökkentve vannak, mivel a 3 kabinból és 4 ellensúlyból való minden tartóerő a 7 hajtóegységhez van vezetve és a 7 hajtómű felfüggesztési pontjai által az épületbe van bevezetve. A felfüggesztés elrendezése lehetővé teszi a 2:1 arányú körülfüggesztett elrendezés alkalmazását az 1 felvonó esetén, amely a régebbi kiviteli alakban közvetlenül, illetve 1:1 arányban volt felfüggesztve. Ez az elrendezés a tartóeszköz-végösszeköttetések különösen előnyös kialakításán keresztül lehetséges.
Egy ésszerű kiegészítésben all hajtómodul és/vagy a 19 vezetőmodul 28 segédemelő rögzítéséhez 15 csatolóhellyel vannak/van ellátva. A 28 segédemelő a felvonóanyag és/vagy szerelő személyzet mozgatására szolgál, amely a felszereléshez szükséges. Ez a kiegészítés engedi meg a találmány szerinti 7 hajtómű felszerelésének egy különösen hatékony menetét, ahogy a 13. ábra példáján ábrázolt. A 7 hajtómű a régi 1 felvonó segítségével van a beszerelési hely közelébe továbbítva és ott a szükséges 16 csatlakozórészekkel van kiegészítve. A régi 3 kabin ekkor a felső tartó közelében van rögzítve és biztosítva, és a régi tartószervek le vannak szerelve. Ekkor a 7 hajtómű előnyösen a már meglévő huzalátvezetés alkalmazásával és a 8 gépteremben felszerelt 29 vonókészülékkel van a 6 aknatetőhöz felemelve, és 25 függőmodul által van rögzítve. 28 segédemelő most a 7 hajtóművön biztosított 15 csatolóhelyen van felszerelve. Ennek a 28 segédemelőnek a segítségével ekkor a 3 kabin mozgatható és a régi gépterem-felszerelés bármely alkatrésze, mint a hajtógép, vezérlő szekrény, stb. a 28 segédemelő segítségével továbbítható. A többi aknafelszerelés felújítása mindig építési megállapodás után kerül pótlásra, az új 2 tartóeszközök behelyezhetek, a 28 segédemelő eltávolítható és az 1 felvonó rövid építési időt követően ismét az ügyfelek rendelkezésére állhat. Ez a leírt átépítési folyamat csupán egy a találmány szerinti 7 hajtómű előnyös használatát bemutató lehetséges példa.
Egy kiegészítő kiviteli alak esetén a 27 tartóeszköz-végösszeköttetés rögzítése felügyelőeszközzel van ellátva a tartóeszköz-feszültség megállapításához. Ennek a kiviteli alaknak az előnye, hogy a tartóeszköz-feszültség eltérése esetén megfelelő intézkedések kezdeményezhetők, mint például egy szerviz szakember kérése vagy az 1 felvonó nem biztonságos üzemállapot létrejötte előtti leállása. A felvonóhoz tartozó 10 vezérlés és/vagy hajtószabályozás előnyösen a 8 gépteremben vannak/van elrendezve. Választhatóan ez teljesen vagy részben az 5 aknában vagy egy jól hozzáférhető helyen, előnyösen a hajtómű közelében rendezhető el.

Claims (10)

A meglévő 1 felvonó átépítése esetén gyakran egy 8 gépterem áll rendelkezésre. A 8 gépterem a szabálytól eltérő módon nem használható. Tehát a 8 gépterem alkalmazása az új 10 vezérlés elrendezésére és/vagy hajtószabályozásra vehető igénybe. A 7 hajtóműhöz való villamos összeköttetés általában egyszerűen a 6 aknatetőben lévő meglévő nyílásokon keresztül lehetséges. Ez esetben különösen előnyös, hogy egy meglévő 8 gépterem ésszerűen tovább van használva. A 10 vezérlés legjobb elrendezése és/vagy a hajtószabályozás a meglévő elrendezéstől vagy a 8 gépterem használati lehetőségeitől függően kiválasztható. Az ábrázolt kiviteli alakok és eljárások mind példák. Kombinációk lehetségesek. Például, az ábrázolt hajtó-és vezetőmodul egyenként is használható. Szabadalmi igénypontok
1. Felvonó hajtóművel (7), kabinnal (3) és ellensúllyal (4), amely hajtómű (7) legalább egy hajtótárcsával (12), legalább egy a hajtótárcsa (12) hajtásához szükséges motorral (21) és vezetőmodullal (19) van ellátva, ahol a motor (21) és a hajtótárcsa (12) hajtómodullá (11) vannak összeépítve, azzal jellemezve, hogy a hajtómodul (11) és/vagy a vezetőmodul (19) tartóeszköz-végrögzítés (27) rögzítéséhez felfüggesztésekkel vannak/van ellátva.
2. Az 1. igénypont szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy a hajtómodul (11) és a vezetőmodul (19) csatolóhelyekkel (15) vannak ellátva, melyek toldóelemmel (18) együtt a hajtómű (7) szükséges tartóeszköz-távolsághoz illesztését teszik lehetővé.
3. Az 1. vagy a 2. igénypont szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy a hajtómodul (11) és a vezetőmodul (19) a toldóelem (18) révén egymással össze vannak kapcsolva.
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy a hajtómodul (11) és/vagy a vezetőmodul (19) csatlakozórészekkel (16) vannak/van ellátva, melyek a hajtóműnek (7) az akna (5) belsejében vagy a gépteremben (8) való rögzítésére szolgálnak.
5. Az 2-4. igénypontok bármelyike szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy a hajtó- (11) és a vezetőmodul csatolóhelye (15) a tartóeszköz-távolság fmom-beállíthatóságát teszi lehetővé.
6. Az 2-5. igénypontok bármelyike szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy a csatlakozórészek (16) fogadásához a csatolóhelyeket (15) rések, lyukkiosztások vagy szorítópofák képezik.
7. Az előző igénypontok bármelyike szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy a tartóeszköz-feszültség megállapításához a tartóeszköz-végrögzítések (27) felügyelőeszközzel vannak ellátva.
8. Az előző igénypontok bármelyike szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy a hajtómodul (11) vezetőgörgővel (20) van ellátva, amely tartóeszközök (2) révén hajtótárcsa (12) a tartóeszköz-térköztől független átfogási szögét (ß) a biztosítja, ahol az átfogási szög (ß) 90° és 180° között van.
9. Az előző igénypontok bármelyike szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy a hajtómodul (11) felügyelőkészülékkel van ellátva, amely a hajtó tárcsáról (12) a tartóeszközre (2) történő helyes hajtóerő-átvitelt és/vagy a tartóeszközök (2) helyes feszültségét monitorozza.
10. Az előző igénypontok bármelyike szerinti felvonó, azzal jellemezve, hogy segédemelő (28) rögzítéséhez a hajtómodul (11) és/vagy a vezetőmodul (19) felfüggesztésekkel vannak/van ellátva.
HUE14195765A 2004-01-07 2004-12-28 Hajtómû felvonóhoz HUE032413T2 (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP04405010 2004-01-07

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HUE032413T2 true HUE032413T2 (hu) 2017-09-28

Family

ID=34717286

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HUE14195765A HUE032413T2 (hu) 2004-01-07 2004-12-28 Hajtómû felvonóhoz

Country Status (12)

Country Link
US (2) US7775325B2 (hu)
JP (2) JP4895500B2 (hu)
AT (1) ATE367355T1 (hu)
AU (1) AU2005200039B2 (hu)
CA (1) CA2491551C (hu)
DE (1) DE502004004357D1 (hu)
ES (5) ES2618326T3 (hu)
HU (1) HUE032413T2 (hu)
PL (1) PL2860144T3 (hu)
PT (3) PT1555232T (hu)
SI (2) SI2860144T1 (hu)
TR (1) TR201819562T4 (hu)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8302740B2 (en) * 2003-01-31 2012-11-06 Otis Elevator Company Integrated support for elevator machine, sheaves and terminations
PT1555232T (pt) * 2004-01-07 2017-03-13 Inventio Ag Processo para a modernização de uma máquina de tração num elevador
US8638806B2 (en) * 2007-05-25 2014-01-28 Hand Held Products, Inc. Wireless mesh point portable data terminal
US20090084634A1 (en) * 2007-09-27 2009-04-02 Queen Chris M Versatile sprocket sheave assembly
EP2082983B1 (de) * 2008-01-28 2013-04-10 ThyssenKrupp Aufzugswerke GmbH Aufzugsanlage
US8291568B2 (en) * 2008-11-28 2012-10-23 Kone Corporation Method of installing an elevator
US8448323B2 (en) * 2010-10-15 2013-05-28 Kone Corporation Method for modernizing an elevator
US9382094B2 (en) * 2011-06-06 2016-07-05 Mitsubishi Electric Corporation Elevator refurbishment method
JP2013107765A (ja) * 2011-11-24 2013-06-06 Toshiba Elevator Co Ltd エレベータ装置
FI125130B (fi) * 2012-01-27 2015-06-15 Kone Corp Laitteisto hissin nostokoneiston kiinnittämiseksi ja kiinnitysjärjestely
DE112012006547B4 (de) * 2012-06-18 2019-08-14 Mitsubishi Electric Corp. Aufzug und Aufzugsüberholungsverfahren
CN107428505B (zh) * 2015-03-27 2020-02-18 奥的斯电梯公司 电梯系统悬挂构件端接
EP3403982B1 (en) 2017-05-18 2020-03-04 Otis Elevator Company Flexible machine frame
JP2019167214A (ja) * 2018-03-23 2019-10-03 積水化学工業株式会社 エレベータの改修方法
KR102107782B1 (ko) * 2018-11-12 2020-05-07 경복대학교 산학협력단 영유아용 엘리베이터 시뮬레이션 안전교육교구
CN113800355A (zh) * 2021-09-23 2021-12-17 黄沛 一种电梯运行平衡实时调校装置

Family Cites Families (52)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US276784A (en) * 1883-05-01 Elevator
DE587538C (de) * 1931-01-23 1933-11-04 Kellner & Flothmann G M B H Zwischengeschirr fuer Foerderkoerbe
US2217285A (en) * 1938-06-25 1940-10-08 Mckillop Kebir Garnet Candy machine
US3052320A (en) * 1959-07-01 1962-09-04 Prep Ind Combustibles Process and apparatus for adjusting the length and/or tension of a rope
US3276546A (en) * 1964-09-21 1966-10-04 Slais Raymond Knock down building material elevator
US3519101A (en) * 1968-01-10 1970-07-07 Otis Elevator Co Construction elevator system
DE2333120A1 (de) 1973-06-29 1975-01-23 Rudolf Dr Ing Vogel Treib- und/oder umlenkrollen fuer stahlbaender als traeger von transportmitteln
JPS5271043A (en) 1975-12-11 1977-06-14 Hitachi Elevator & Service Method of putting main rope in 2 1 roping elevator
US4537286A (en) * 1983-10-07 1985-08-27 Westinghouse Electric Corp. Elevator system
US4807723A (en) * 1983-10-17 1989-02-28 Otis Elevator Company Elevator roping arrangement
FI84051C (fi) * 1988-03-09 1991-10-10 Kone Oy Linupphaengning foer en hiss.
FI84050C (fi) * 1988-04-18 1991-10-10 Kone Oy Foerfarande foer kontroll av friktionen mellan drivskiva och baerlinor till en hiss.
JPH0213589A (ja) 1988-06-30 1990-01-17 Toshiba Corp エレベータ綱車装置
FR2639929B1 (fr) * 1988-12-01 1991-03-29 Otis Elevator Co Poutre-support des poulies des cables de traction pour ascenseur
US5149922A (en) * 1989-09-08 1992-09-22 Mitsubishi Denki Kabushiki Kaisha Elevator load detector device using movable detector plates
FI92182C (fi) * 1992-07-07 1994-10-10 Kone Oy Vetopyörähissi
JPH0761744A (ja) * 1993-08-18 1995-03-07 Otis Elevator Co 巻き上げ式エレベーター
US5553595A (en) * 1994-03-30 1996-09-10 Mazda Motor Corporation Fuel system with fuel vapor estimating feature
US5490577A (en) * 1994-06-22 1996-02-13 Otis Elevator Company Flexible elevator hitch
EP0763495A1 (de) 1995-09-15 1997-03-19 Inventio Ag Maschinenrahmen
JPH09151059A (ja) 1995-12-01 1997-06-10 Hitachi Ltd エレベータ装置
US6123176A (en) * 1996-05-28 2000-09-26 Otis Elevator Company Rope tension monitoring assembly and method
DE59711862D1 (de) 1996-11-11 2004-09-23 Inventio Ag Aufzugsanlage mit im Aufzugsschacht angeordneter Antriebseinheit
US5788018A (en) * 1997-02-07 1998-08-04 Otis Elevator Company Traction elevators with adjustable traction sheave loading, with or without counterweights
JPH10231077A (ja) 1997-02-19 1998-09-02 Hitachi Ltd エレベーター装置
DE69805257T2 (de) * 1997-03-07 2002-08-29 Kone Corp Verfahren und apparatus zum einbau eines aufzugs
US6401871B2 (en) 1998-02-26 2002-06-11 Otis Elevator Company Tension member for an elevator
US5957243A (en) * 1997-07-25 1999-09-28 Otis Elevator Company Tandem sheave assembly, and method to install an elevator car having a tandem sheave
US6233862B1 (en) * 1997-09-15 2001-05-22 Ngb Corporation Interline fishing rod
US6820726B1 (en) * 1998-12-22 2004-11-23 Otis Elevator Company Traction enhanced controlled pressure flexible flat tension member termination device
EP1060305B2 (en) 1998-02-26 2014-10-29 Otis Elevator Company Elevator Systems
FI109468B (fi) * 1998-11-05 2002-08-15 Kone Corp Vetopyörähissi
NO323028B1 (no) 1999-05-14 2006-12-27 Inventio Ag Anordning for utforelse av arbeid i en heissjakt
US6223862B1 (en) * 1999-06-17 2001-05-01 Michael Barnes Elevator cable tensioning device and method
DE19948946A1 (de) 1999-10-11 2001-04-19 Wittur Ag Aufzug mit einem an einem Tragmittel gehaltenen Fahrkorb
JP4391649B2 (ja) 1999-12-20 2009-12-24 三菱電機株式会社 エレベータの巻上機支持装置
US6341669B1 (en) * 2000-06-21 2002-01-29 Otis Elevator Company Pivoting termination for elevator rope
US6619433B1 (en) 2000-07-24 2003-09-16 Otis Elevator Company Elevator system using minimal building space
AU2001285634B2 (en) 2000-09-27 2006-09-14 Inventio Ag Elevator with drive unit mounted in a superior lateral section of the elevator hoistway
JP2002167137A (ja) * 2000-11-29 2002-06-11 Toshiba Corp エレベータ
CN1191984C (zh) 2001-03-29 2005-03-09 三菱电机株式会社 卷扬机的安装方法
MXPA04004787A (es) * 2001-11-23 2004-08-11 Inventio Ag Elevador con medio de transmision tipo correa, particularmente correa trapezoidal, que sirve de medio de soporte y/o de impulsion.
AU2002340706A1 (en) 2001-11-23 2003-06-10 Inventio Ag Elevator with belt-type means of transmission, especially a toothed belt, as a means of support or driving means
EP1333000A1 (en) 2002-02-05 2003-08-06 Monitor S.p.A. A machine-roomless traction sheave elevator
SG110016A1 (en) 2002-02-18 2005-04-28 Inventio Ag Engine frame with counter-roller support for an elevator drive
EP1338550B1 (de) 2002-02-18 2008-04-02 Inventio Ag Antriebseinheit mit Bremse für einen Aufzug
US7237656B2 (en) * 2002-02-28 2007-07-03 Otis Elevator Company Elevator load weighing device
FI119242B (fi) 2002-05-28 2008-09-15 Kone Corp Menetelmä hissin tekemiseksi ja hissin toimitusjärjestelmä
IL157277A (en) * 2002-09-05 2007-12-03 Inventio Ag Elevator and method of arranging the motor of an elevator
IL180964A (en) * 2002-09-05 2010-11-30 Inventio Ag Drive engine for a lift installation and method of mounting a drive engine
PT1555232T (pt) * 2004-01-07 2017-03-13 Inventio Ag Processo para a modernização de uma máquina de tração num elevador
SG119287A1 (en) * 2004-07-17 2006-02-28 Inventio Ag Elevator installation with flat-belt-type suspension means arranged in parallel

Also Published As

Publication number Publication date
PL2860144T3 (pl) 2017-03-31
AU2005200039A1 (en) 2005-07-21
PT2860144T (pt) 2017-01-04
JP2005194097A (ja) 2005-07-21
AU2005200039B2 (en) 2010-10-14
CA2491551C (en) 2012-05-22
TR201819562T4 (tr) 2019-01-21
PT1553039E (pt) 2014-03-10
CA2491551A1 (en) 2005-07-07
ES2450167T3 (es) 2014-03-24
SI1553039T1 (sl) 2014-04-30
JP2006225163A (ja) 2006-08-31
US20070017751A1 (en) 2007-01-25
US7624847B2 (en) 2009-12-01
JP4895687B2 (ja) 2012-03-14
ES2696948T3 (es) 2019-01-18
ES2618326T3 (es) 2017-06-21
US7775325B2 (en) 2010-08-17
JP4895500B2 (ja) 2012-03-14
DE502004004357D1 (de) 2007-08-30
ES2290853T3 (es) 2008-02-16
ES2608876T3 (es) 2017-04-17
ATE367355T1 (de) 2007-08-15
SI2860144T1 (sl) 2016-12-30
US20050220587A1 (en) 2005-10-06
PT1555232T (pt) 2017-03-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4895687B2 (ja) エレベータ設備用駆動装置
EP1400479B1 (de) Antriebsmaschine für eine Aufzugsanlage und Verfahren zur Montage einer Antriebsmaschine
CA2544881C (en) Method and device for installation of guide rails in a lift shaft
CA2199966C (en) Arrangement for fixing an elevator rope
CN100427376C (zh) 具有平行设置的扁平皮带式的悬挂机构的电梯设备
EP0710618A2 (en) Traction sheave elevator
EP1333000A1 (en) A machine-roomless traction sheave elevator
EP2134637B1 (en) Machine mounting in a machine roomless elevator system
EP0917518A1 (de) Treibscheibenaufzug
EP1597182B1 (en) Integrated support for elevator machine, sheaves and terminations
CN111039126A (zh) 电梯导轨支承组件
EP2108610B1 (en) Machine-room-less elevator
US5492201A (en) Method and apparatus for installing and balancing an elevator car
JP2013216458A (ja) エレベータ装置及びその改修方法
EP2860144B1 (de) Antrieb für eine Aufzugsanlage
AU2006202257B2 (en) Drive for a lift installation
DE19860458C1 (de) Seiltrieb für Gebäudeaufzüge
EP1514828B1 (en) Elevator with pulley assembly
CA2546921C (en) Drive for a lift installation
DE102005002607A1 (de) Treibscheibenaufzug
DE202004005300U1 (de) Aufzugsantriebseinheit
MXPA06004695A (en) Method and device for installation of guide rails in an elevator shaft