HU203075B - Process for producing 4-halogen-3-oxo-2-alkoxyiminobutyric acid esters - Google Patents

Process for producing 4-halogen-3-oxo-2-alkoxyiminobutyric acid esters Download PDF

Info

Publication number
HU203075B
HU203075B HU891520A HU152089A HU203075B HU 203075 B HU203075 B HU 203075B HU 891520 A HU891520 A HU 891520A HU 152089 A HU152089 A HU 152089A HU 203075 B HU203075 B HU 203075B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
oxo
halogen
reaction
chlorine
formula
Prior art date
Application number
HU891520A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT50110A (en
Inventor
Eberhard Ritter
Claus-Peter Krieg
Detlev Keil
Original Assignee
Hoechst Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hoechst Ag filed Critical Hoechst Ag
Publication of HUT50110A publication Critical patent/HUT50110A/hu
Publication of HU203075B publication Critical patent/HU203075B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C249/00Preparation of compounds containing nitrogen atoms doubly-bound to a carbon skeleton
    • C07C249/04Preparation of compounds containing nitrogen atoms doubly-bound to a carbon skeleton of oximes
    • C07C249/12Preparation of compounds containing nitrogen atoms doubly-bound to a carbon skeleton of oximes by reactions not involving the formation of oxyimino groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Heterocyclic Carbon Compounds Containing A Hetero Ring Having Nitrogen And Oxygen As The Only Ring Hetero Atoms (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Pyrrole Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás (II) általános képletű 4-halogén-3-oxo-2- szín- vagy anti- alkoxi-iminovajsav-észterek előállítására.
A (Π) általános képletű 4-halo-3-oxo-2-alkoxiimino-vajsav-észterek, ahol
R1 és R2 jelentése alkilcsoport, előnyösen 1-4 szénatomos alkilcsoport, ahol R1 különösen előnyös jelentése etilcsoport és R2 különösen előnyös jelentése metilcsoport,
X jelentése halogénatom, előnyösen klóratom vagy brómatom, fontos közbenső termékek olyan oldalláncokkal rendelkező savak előállításánál, amelyek a cefalosporin antibiotikumok szintézisénél fontos építőkövek. Ezeket a vegyületeket általában tiokarbamiddal Hantsch-féle ciklizálásnak vetik alá. Az észterek elszappanosítása után a savakat 7-amino-cefalosporánsawal vagy annak valamely származékával alakítják át az antibiotikus hatással rendelkező savamiddá.
Az egyik lehetséges mód ezen kiindulási anyagok előállításához a 4-halogén-3-oxo-2-hidroxi-iminovajsav-észterek diazometánnal vagy dialkil-szulfátokkal történő metilezése. Ilyen reakciókat ismertet például a német szövetségi köztársaságbeli 27 02 501., 27 37 504., 28 06 226. számú közzétételi irat és a német szövetségi köztársaságbeli 27 13 272. számú szabadalmi leírás. Ennek az eljárásnak a hátránya, hogy a kiindulási anyag nehezen hozzáférhető.
Ezért többen vizsgálták a 3-oxo-2-metoxi-imino-vajsav-észterek halogénezését és arra különféle eljárásokat dolgoztak ki. Valamennyi ismert eljárásnál ezt a reakciót a halogénezőszer fajtájától függetlenül inért oldószerben végzik. Az. oldószerek közül alkalmazzák az acetont, a dietil-étert, a hangyasavat, a jégecetet, a dimetil-formamidot és a tetrahidrofuránt. Ilyen eljárásokat ismertet például az európai 007 633., 049 539., vagy 191 507. számú közzétételi irat. Legjobban a metilén-klorid alkalmazása terjedt el.
Halogénezőszerként ismert magának a halogénnek, szulfuril-halogenidnek, N-halogén-szulcinimidnek vagy a piridinium-perhalidoknak az alkalmazása. (Lásd a 007 633. számú európai közzétételi iratot.) Az említett halogénezőszerek közül a klórvegyületek szintézisénél (X = klóratom) elsősorban a szulfuril-klorid, az analóg bróm-vegyületek előállításánál pedig az elemi bróm alkalmazása terjedt el legjobban, A metilén-kloridban végzett brómozás általában szobahőmérsékleten 1 órát tart, míg ugyanabban az oldószerben a szulfuril-kloriddal végzett klórozás 4-10 órát is igénybevesz 35-47 °C közötti hőmérsékleten, vagyis lényegesen lassabban játszódik le. (Lásd a 007 633., a 059 539. vagy a 191 507. számú európai közzétételi iratot vagy a japán 56/100 772. számú közrebocsátási iratot, vagya 4 480 120. számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírást.) A gyakorlatban ezért a metilénkloridban végzett brómozás terjed el inkább.
Mivel a környezetvédelem és az egészségre káros vegyszerekkel érintkezésbe kerülő személyzet védelme egyre fontosabbá válik, a szokásosan alkalmazott eljárásnál kibocsátott oldószergőzök gondot okoznak. Ha tehát a klórozást a brómozáshoz hasonló gyorsan el lehetne végezni, akkor az erős méregként számontartott brómot helyettesíteni lehetne.
A találmány feladata tehát a metilén-klorid helyett egy alternatíva kidolgozása annak érdekében, hogy ezt a kritikus oldószert ne kelljen alkalmazni. Eredetileg egy oldószer alkalmazása szükségesnek látszott annak érdekében, hogy a reakciót ellenőrzötten és szelektíven lehessen levezetni. Az új eljárásnak egyidejűleg biztosítania kell, hogy brómozás helyett klórozással összemérhető kitermeléshez és összemérhető reakcióidőkhöz lehessen eljutni.
A feladat megoldása során először munkavédelmi szempontból alkalmas, nem káros oldószert kutattunk. A kívánt eredményt nem értük el, viszont meglepő módon azt tapasztaltuk, hogy a halogénezést oldószer alkalmazása nélkül is jó kitermeléssel el lehet végezni.
Ez az eredmény azért különösen meglepő, mert az ismeretek alapján, az erősen megváltozott kon20 centrációviszonyok mellett az oldószeres reakcióhoz képest a szelektivitás kedvezőtlen megváltozása és ezzel együtt a kitermelés lényeges csökkenése lett volna várható.
A találmány szerinti eljárás abban áll, hogy egy (I) általános képletű 3 -οχο-2-szin- vagy anti-alkoxiimino-vajsav-észtert, amely folyékony halmazállapotú, és ahol
R1 és R2 jelentése 1-4 szénatomos alkilcsoport, közvetlenül oldószer alkalmazása nélkül elemi halo30 génnel reagáltatunk, és a kapott (H) általános képletű 4-halogén-3-oxo-2-szin-vagy anti-alkoxi-iminovajsavészterl, ahol
R1 és R2 jelentése a fenti, és X jelentése halogénatom, kinyerjük.
Tekintettel arra, hogy a cefalosporin antibiotikumok közül a szinvegyületeknek nagyobb jelentőségük van, a találmány szerint előállított vegyülitek közül előnyösek azok, amelyek képletében az R2040 csoport szinkonfigurációjú.
R1 és R2 előnyös jelentéseire példaként megemlíthetjük a metil-, etil-, η-propil-, izopropil-, n-butil-, szek-butil- vagy terc-butil-csoportot. Legelőnyösebbek azonban azok a (I) és (Π) általános képle45 tű vegyületek, amelyek képletében jelentése etücsoport és
R2 jelentése metilcsoport.
X előnyös jelentése klóratom, brómatom vagy jódatom, különösen előnyösen klóratom vagy brómatom.
A (I) általános képletű észtereket a német szövetségi köztársaságbeli 27 02 501. számú közzétételi iratban ismertetett eljárással állíthatjuk elő.
A találmány szerinti eljárás különösen alkalmas55 nak bizonyult 3-oxo-2-alkoxi-imino-vajsav-észterek ipari méretű brómozására. A klórozásnál a kísérleti részleteket kismértékben meg kellett változtatni, ez azonban a várakozás ellenére nem ment a szelektivitás rovására.
A találmány szerinti eljárást például a következőképpen végezhetjük:
Kiindulási anyagként egy (I) általános képletű észtert alkalmazhatunk technikai minőségben vagy desztülációval tisztítva. Az eljárást egy saválló dup65 lafalú, keverővei ellátott reaktorban végezhetjük,
-2HU 203075Β amely belső hőmérővel van ellátva. A klórozást előnyösen nyomásálló edényben végezzük.
Abrómozásnál 1 mól kiindulási vegyülethezO,50,8, előnyösen 0,6 mól brómot használunk. 1540 ’C-on, előnyösen 20 ’C-on a szükséges brómmennyiség 5-15%-át, előnyösen 10%-át adjuk a reakcióelegyhez, előnyösen keverés nélkül. A reakció kezdete a reakcióelegy elszíneződéséből és egy 610 ’C-os hőmérsékletemelkedésből ismerhető fel. A reakcióelegyet ezután 10-25 ’C-ra, előnyösen 15 ’C-ra hű tjük és a maradék brómot keverés közben olyan gyorsan adjuk az elegyhez, hogy a belső hőmérséklet állandó maradjon. A reakció előrehaladását HPLC-vel követjük nyomon, és a reakciót a dibrómozott termékek keletkezésének kezdetekor leállítjuk. A keletkezett hidrogén-bromidot 30 percig nitrogénnel kiűzzük. A gyakorlatban a termék további tisztítás nélkül használható a következő reakciólépésben. Amennyiben a tisztítást szükségesnek tartjuk, azt például desztillációval végezhetjük el.
Klórozásnál a reaktort egy gázbevezetőcsővel is el kell látni. Nagyobb bevezetők számára is alkalmas készülékeknél a gázátáramlási nyílásokat úgy kell megválasztani, hogy kis buborékok elérése érdekében a gáz átáramlási sebessége 5-50 m/s, előnyösen 10-50 m/s, különösen előnyösen 20-30 m/s legyen olyan klóráramnál, amelynél a felszabaduló reakcióhő még elvezethető. Kiegészítő biztonsági berendezésként helyes még egy nyomáskülönbségmérést is beiktatni a klórellátó tartály és a reaktor közé, amely egy gyorszárószelephez kapcsolódik.
A kiindulási anyagot 30-40 ’C-ra melegítjük és elkezdjük a klórbevezetést. Az összes klórmennyiség 5-15%-a, előnyösen 10%-a hozzáadása után indul be a reakció, amely hőmérséklet emelkedéséről ismerhető fel. Amennyiben ez nem következne be, a bevezetést megszakítjuk és a kiindulási anyaghoz 0,1-2 tömeg%, előnyösen 0,1-1 tömeg%, még el• őnyösebben 0,1 tömeg% tömény kénsavat vagy más vízmentes savat (sósavgázt, ecetsavat) mint katalizátort adunk a reakcióelegyhez.
A reakció megindulása után 30-70 ’C-on, előnyösen 40-50 ’C-on, különösen előnyösen 50 ’Con folytatjuk a klórbevezetést. Egy mól szerves anyaghoz összesen 1-1,4 mól, előnyösen 1,2 mól klórt vezetünk be olyan gyorsan, hogy a belső hőmérséklet állandó maradjon. A minden esetben teljes klórozást úgy érhetj ük el, hogy a klórt a nyomáskülönbség mérésig vezetjük és azután a második reakciótermékként keletkező sósavgázt egy 16 tömeg%-os nátronlúgot tartalmazó gázmosóban elnyelet jük. Adott esetben ezt a lépést ismételhetjük a klór teljes bevezetéséig. Előnyösen azonban, ha a sósavgázt 1 -6 barnái, előnyösen 2-6 barnái, különösen előnyösen 3 bar reaktornyomásnál folyamatosan hagyjuk elvezetni. A klórozás így is legalább 99,5%-os.
A klórozott terméket további tisztítás nélkül használhatjuk a következő szintézisíépésnél.
A találmány szerinti eljárással a nagyhatású cefalosporin antibiotikum egyik fontos építőköve előnyösen állítható elő. Mivel oldószer már nem szükséges, a tér-idő-kitermelés lényegesen megnövekszik. Nem jelentkezik az oldószergőzök problémája sem, amelyet egyébként az eltávozó gázokból nehéz eltávolítani. A szokásos halogénezési ejárásokról a találmány szerinti eljárásra való áttéréssel az antibiotikum oldallánc előállítása egyik lépése sem történik már szerves közegben, ezért elmarad az oldószer visszanyerés vagy eltávolítás problémája is. A nagyobb nyomás és nagyobb hőmérséklet alkalmazásával a klórozás sebessége olyan mértékben megnövekszik, hogy a klórozás már a brómozással öszszemérhető idő alatt elvégezhető.
Nem volt előre látható, hogy a találmány szerinti eljárás, amely a bemutatott előnyösek jár, ilyen egyszerű módon elvégezhető.
A (I) általános képletű vegyületek az eddig ismert eljárásokkal tiokarbamiddal alakíthatók a megfelelő tiazol-észterré, amely mint szilárd anyag izolálható és ezután lúgosán elszappanosítható az oldallánccal rendelkező savvá. A kapott sav tisztasága és minősége eléri az ismert eljárásokkal előállított savak tulajdonságait. Ezeknek a savaknak a 7-aminocefalosporánsawal vagy annak származékával képzett amidjai gyógyászati szempontból igen hatásos cefalosporin antibiotikumok.
A következőkben példákon keresztül közelebbről is bemutatjuk a találmányt:
1. példa
4-Bróm-3-oxo-2-szin-metoxiimmo-vajsav-etil
-észter
Keverével és belső hőmérővel ellátott edénybe 100 ml technikai 3-oxo-2-szin-metoxiimino-vajsav-etilésztert helyezünk. Ezután szobahőmérsékleten hozzáadunk 2 ml elemi brómot. A reakció beindulása a reakcióelegy színváltozásából és egy 610 ’C-os hőmérsékletnövekedésből ismerhető fel. Ezalatt a kezdeti periódus alatt a reakcióelegyet nem keverjük.
A reakcióelegyet ezután 15 ’C-ra hűtjük és 1417 ml brómot olymódon adagolunk hozzá, hogy a belső hőmérséklet a 20 ’C-ot ne lépje túl. Ez vízhűtés mellett mintegy 30 percig tart. A reakciót akkor állítjuk le, amikor a HPLC-vel megállapítjuk a szerves komponens tökéletes átalakulását.
(Kitermelés: kvantitatív)
Az oldott hidrogén-bromidot 30 percen keresztül nitrogénnel üzzük ki.
2. példa
4-Klór-3-oxo-2-szin-metoxi-imino-vajsav-etil
-észter
Kettős falú keverővei és belső hőmérővel ellátott reaktorba 30 ml technikai 3-oxo-2-szin-metoxiimino-vajsav-etil-észtert helyezünk 30 ’C-on. Üvegszürővel ellátott bevezetőcsövön keresztül 7 óra alatt 160 g klórt vezetünk a reakcióelegybe normál nyomáson. A belső hőmérsékletet 32-35 ’C-ra állítjuk be. A klór bevezetési sebessége kezdetben 8-101/óra, a reakció vége felé 11/óra lehet, így a távozó sósavgázzal nem kerül a nátronlúggal működő abszorberbe nagyobb klórmennyiség.
A reakció előrehaladását HPLC-vel ellenőrizzük. A teljes klór mennyiség bevezetése után 15 percig a bevezetőcsövön nitrogént áramoltatunk és így az oldott sósavgázt kiűzzük. 390 g nyers terméket kapunk, amely szobahőmérsékleten tárolható és
-3HU 203075Β közvetlenül tovább feldolgozható. (Kitermelés: kvantitatív)
Tisztítás esetén a termék 1 mbar nyomáson 9296 ’C között desztillál. A desztillátum NMR spektruma a következő: 5 δ (ppm): 4,59 (s, CH2CI); 4,37 (q, 7,2 Hz, CH2CH3); 4,13 (s, OCH3); 1,35 (t, 7,2 Hz, CH2CH3).
3. példa
4-Klór-3-oxo-2-szin-metoxi-imino-vajsav-etil 10 -észter
Egy 250 literes zománcozott, a fentiekben ismertetett felszereléssel ellátott, nyomásálló reaktorba 111 kg technikai 3-oxo-2-szin-metoxi-imino-vajsav-etilésztert helyezünk 40 °C-on. 42,8 kg klórt 15 olyan gyorsan vezetünk be, hogy a első hőmérséklet fenékhűtéssel 50 °C-on tartható. A minimális időigény ehhez másfél óra. Amennyiben 3,9 kg klór bevezetése után a reakció nem indulna be, amit a hőmérséklet változásáról ismerhetünk fel, a reakciót 20 le kell állítani és 0,1 tömeg% kénsav hozzáadása után újra be kell indítani. Amennyiben a reaktor hőmérséklete túlságosan erős hűtés következtében 40 ’C alá süllyedne, a klórbevezetést csak a reaktor tartalmának felmelegítése után lehet folytatni. 25
A reaktorban a túlnyomást egy biztosítószeleppel 3 báron tartjuk. Az eláramló gázt mosóedénybe vezetjük, amely 120 liter 16 tömeg%-os nátronlúgot tartalmaz. Az eljárással 130 kg nyersterméket állítunk elő, amely további tisztítás és fel- 30 dolgozás nélkül használható a következő reakciólépéshez. (Kitermelés: kvantitatív)

Claims (6)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK 35
    1. Eljárás (Π) általános képletű 4-halogén-3 -oxo6
  2. 2-szin- vagy anti-alkoxi-imino-vajsav-észterek vagy izomerkeverék előállítására, ahol R1 és Rz jelentése 1-4 szénatomos alkilcsoport, 3-oxo-2-alkoxi-imino-vajsav-észterek elemi halogénnel történő halogénezésével, azzal jellemezve, hogy egy (I) általános képletű folyékony 3-oxo-2-alkoxi-iminovajsav-észtert - ahol
    R1 és R2 jelentése 1 -4 szénatomos alkilcsoport közvetlenül oldószer felhasználása nélkül reagáltatunk elemi halogénnel, és a kapott (Π) általános képletű 4-halogén-3-oxo-2-alkoxi-imino-vajsavésztert - ahol
    R1 és Rz jelentése a fenti és
    X jelentése halogénatom kinyerjük.
    2. Az 1. igénypont szerinti eljárás olyan (Π) általános képletű vegyületek előállítására, ahol az RZOcsoport színkonfigurációjú, azzal jellemezve, hogy a megfelelő kiindulási anyagokat alkalmazzuk.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás olyan (Π) általános képletű vegyületek előállítására, ahol Rr jelentése etilcsoport és R2 jelentése metilcsoport, azzal jellemezve, hogy a megfelelő kiindulási anyagokat reagáltatjuk.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy halogénként elemi klórt vagy brómot alkalmazunk.
  5. 5. Az 1 -3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy halogénként elemi klórt alkalmazunk, a reakciót 30-70 ’C közötti hőmérsékleten és 1 -6 bar közötti nyomáson végezzük.
  6. 6. Az 1 -3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy halogénként elemi brómot alkalmazunk, a reakciót 10-40 ’C közötti hőmérsékleten végezzük.
HU891520A 1988-03-24 1989-03-24 Process for producing 4-halogen-3-oxo-2-alkoxyiminobutyric acid esters HU203075B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3809845A DE3809845A1 (de) 1988-03-24 1988-03-24 Verfahren zur herstellung von 4-halo-3-oxo-2-alkoxyiminobuttersaeureestern

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT50110A HUT50110A (en) 1989-12-28
HU203075B true HU203075B (en) 1991-05-28

Family

ID=6350516

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU891520A HU203075B (en) 1988-03-24 1989-03-24 Process for producing 4-halogen-3-oxo-2-alkoxyiminobutyric acid esters

Country Status (25)

Country Link
US (1) US4933486A (hu)
EP (1) EP0336202B1 (hu)
JP (1) JPH024751A (hu)
KR (1) KR890014459A (hu)
CN (1) CN1016167B (hu)
AT (1) ATE75726T1 (hu)
AU (1) AU609591B2 (hu)
CA (1) CA1333720C (hu)
DD (1) DD279239A5 (hu)
DE (2) DE3809845A1 (hu)
DK (1) DK145789A (hu)
DZ (1) DZ1333A1 (hu)
ES (1) ES2033037T3 (hu)
FI (1) FI91395C (hu)
GR (1) GR3005198T3 (hu)
HU (1) HU203075B (hu)
IE (1) IE64109B1 (hu)
IL (1) IL89722A (hu)
IN (1) IN167398B (hu)
NO (1) NO169956C (hu)
NZ (1) NZ228452A (hu)
PH (1) PH26289A (hu)
PT (1) PT90092B (hu)
TN (1) TNSN89042A1 (hu)
ZA (1) ZA892157B (hu)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH0393762A (ja) * 1989-09-04 1991-04-18 Wako Pure Chem Ind Ltd 4‐ハロゲノ‐2‐アルコキシイミノ‐3‐オキソ脂肪酸の製造方法
US6919449B2 (en) * 2002-04-19 2005-07-19 Orchid Chemicals And Pharmaceuticals Limited Process for the preparation of cephalosporin intermediate and its use for the manufacture of cephalosporin compounds
CN102924325B (zh) * 2012-09-29 2013-08-28 深圳信立泰药业股份有限公司 一种头孢菌素类药物中间体的制备方法
CN109232305A (zh) * 2018-08-28 2019-01-18 山东金城柯瑞化学有限公司 Cmoba的制备方法
CN112010776B (zh) * 2020-08-12 2023-04-28 上海应用技术大学 一种连续合成4-氯-2-甲氧基亚氨基乙酰乙酸乙酯的方法及装置
CN111925300B (zh) * 2020-08-12 2022-10-14 上海应用技术大学 一种4-氯-2-甲氧基亚氨基乙酰乙酸乙酯的合成方法及装置
CN111978205B (zh) * 2020-08-12 2023-04-28 上海应用技术大学 一种连续合成4-氯-2-甲氧基亚氨基乙酰乙酸乙酯的方法及装置

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK154939C (da) * 1974-12-19 1989-06-12 Takeda Chemical Industries Ltd Analogifremgangsmaade til fremstilling af thiazolylacetamido-cephemforbindelser eller farmaceutisk acceptable salte eller estere deraf
JPS5498795A (en) * 1978-01-13 1979-08-03 Takeda Chem Ind Ltd Cephalosporin derivative and its preparation
GR76342B (hu) * 1981-02-02 1984-08-06 Fujisawa Pharmaceutical Co
US4480120A (en) * 1983-03-24 1984-10-30 Eastman Kodak Company Process for the preparation of alkyl-2-alkoxyimino-3-oxo-4-chlorobutyrates
GB8410991D0 (en) * 1984-04-30 1984-06-06 Glaxo Group Ltd Process
JPH0830051B2 (ja) * 1986-05-21 1996-03-27 武田薬品工業株式会社 4−ハロゲノ−2−置換オキシイミノ−3−オキソ酪酸のエステルまたはアミドの製造法

Also Published As

Publication number Publication date
US4933486A (en) 1990-06-12
EP0336202A1 (de) 1989-10-11
HUT50110A (en) 1989-12-28
GR3005198T3 (hu) 1993-05-24
CN1016167B (zh) 1992-04-08
DD279239A5 (de) 1990-05-30
ZA892157B (en) 1989-11-29
AU609591B2 (en) 1991-05-02
IN167398B (hu) 1990-10-20
KR890014459A (ko) 1989-10-23
FI891371A0 (fi) 1989-03-22
DZ1333A1 (fr) 2004-09-13
NO891265L (no) 1989-09-25
ES2033037T3 (es) 1993-03-01
CA1333720C (en) 1994-12-27
FI91395B (fi) 1994-03-15
AU3168189A (en) 1989-09-28
EP0336202B1 (de) 1992-05-06
DK145789D0 (da) 1989-03-22
PT90092B (pt) 1994-05-31
DE3809845A1 (de) 1989-10-12
FI91395C (fi) 1994-06-27
PH26289A (en) 1992-04-10
CN1036563A (zh) 1989-10-25
TNSN89042A1 (fr) 1991-02-04
IL89722A0 (en) 1989-09-28
PT90092A (pt) 1989-11-10
IE64109B1 (en) 1995-07-12
JPH024751A (ja) 1990-01-09
DK145789A (da) 1989-09-25
FI891371A (fi) 1989-09-25
IL89722A (en) 1993-07-08
NZ228452A (en) 1990-06-26
NO169956B (no) 1992-05-18
IE890937L (en) 1989-09-24
DE58901307D1 (de) 1992-06-11
NO169956C (no) 1992-08-26
ATE75726T1 (de) 1992-05-15
NO891265D0 (no) 1989-03-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4902839A (en) Process for preparing fluorinated C4 to C6 hydrocarbons and novel cyclic fluorinated hydrocarbons and their use as propellant gas and working fluid for heat pump systems
JPH0694446B2 (ja) 安息香酸誘導体類
HU203075B (en) Process for producing 4-halogen-3-oxo-2-alkoxyiminobutyric acid esters
US5710331A (en) Preparation of N-alkenyl carboxamides
US5145958A (en) Process for the preparation of 2,4- or 2,6-dihalogeno-aniline
CA2103303A1 (en) Process for preparing 1,3-difluorobenzene
IL100739A (en) Method for preparing 2 - chloro and 2, 6 - dichloroanilines
JPH092985A (ja) 3−フルオロ−4,6−ジクロロトルエンの製造法
JP4161290B2 (ja) ピリミジニルアルコール誘導体の製造方法及びその合成中間体
KR101856566B1 (ko) 4'-히드록시-4-비페닐카르복실산의 신규 제조 방법
JP4541143B2 (ja) キノリン誘導体の製造方法
EP0199661A1 (fr) Procédé de préparation d'acylbiphényles
US5908961A (en) Production of aminophenols
Gage et al. A Convenient Method for Direct N-tert-Butylation of Aromatic Amines
JP4287814B2 (ja) 2−トリフルオロメチル−5−フルオロベンズアルデヒドおよびその誘導体の製造方法
JPH07224081A (ja) デオキシリボフラノシルハライド誘導体の製造方法
WO2000053564A2 (en) Benzylic halogenation of alkylbenzoic acid esters
JP2748038B2 (ja) 1,2―ジフルオロベンゼンの製造方法
JP2023526353A (ja) アルキル7-アミノ-5-メチル-[1,2,5]オキサジアゾロ[3,4-b]ピリジンカルボキシレートの連続製造方法
EP0493030A1 (en) Preparation of difluorobenzenes
JP2847814B2 (ja) 1‐アルコキシ‐4‐(置換)ベンジルオキシベンゼン類の製造方法
JPH07247246A (ja) 1−フェニル−3−ブチン誘導体とその製造方法
FR2543136A1 (fr) Procede de preparation de 3,3'- ou 3,4'-diaminobenzophenone
HU184430B (en) Process for preparing dichloro-benzene derivatives
JP2002363149A (ja) N−置換ニトロアニリン誘導体の製造法

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee