HU195101B - Method and device for allergic hyperaesthesia test - Google Patents

Method and device for allergic hyperaesthesia test Download PDF

Info

Publication number
HU195101B
HU195101B HU854980A HU498085A HU195101B HU 195101 B HU195101 B HU 195101B HU 854980 A HU854980 A HU 854980A HU 498085 A HU498085 A HU 498085A HU 195101 B HU195101 B HU 195101B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
film
test
patch
petroleum jelly
patches
Prior art date
Application number
HU854980A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT40320A (en
Inventor
Torkel I Fischer
Original Assignee
Torkel I Fischer
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Torkel I Fischer filed Critical Torkel I Fischer
Publication of HUT40320A publication Critical patent/HUT40320A/hu
Publication of HU195101B publication Critical patent/HU195101B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61BDIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
    • A61B10/00Other methods or instruments for diagnosis, e.g. instruments for taking a cell sample, for biopsy, for vaccination diagnosis; Sex determination; Ovulation-period determination; Throat striking implements
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61BDIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
    • A61B10/00Other methods or instruments for diagnosis, e.g. instruments for taking a cell sample, for biopsy, for vaccination diagnosis; Sex determination; Ovulation-period determination; Throat striking implements
    • A61B10/0035Vaccination diagnosis other than by injuring the skin, e.g. allergy test patches

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Medical Informatics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Heart & Thoracic Surgery (AREA)
  • Pathology (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Surgery (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)
  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)
  • Dental Preparations (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
  • Test And Diagnosis Of Digital Computers (AREA)
  • Finger-Pressure Massage (AREA)
  • Adhesives Or Adhesive Processes (AREA)
  • Measuring Pulse, Heart Rate, Blood Pressure Or Blood Flow (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
  • Testing Of Individual Semiconductor Devices (AREA)
  • Tests Of Electronic Circuits (AREA)
  • Window Of Vehicle (AREA)

Description

A találmány tárgya okklúziós epikután próbák (bőrön alkalmazott, zárt allergiás próbák; tapaszpróbák) végrehajtására szolgáló új eszköz. Az ilyen típusú próba bizonyos specifikus anyaggal (allergén) szembeni kontakt allergiák (kontakt szenzibilizálás) kimutatására, vagy valamely anyag allergén és/vagy izgató tulajdonságainak megállapítására használatos. Az egyszerűség kedvéért a találmány szerinti eljárást „TRUE-teszt“nek nevezzük.
A „tapaszpróba” elnevezés onnan származik, hogy kezdetben textil- vagy papírtapaszokat használtak a próbák végrehajtásához; e tapaszokat átitatták a vizsgálandó anyaggal. Az évek j.ojyam árusok fajta tapaszt használtak. A’ tajá.liJidprryal kapcsolatban a „tapasz tucgtidv'czé?; elsőd legesen a vizsgálandó anyagot hordozó felületet jelenti.
Az epikután próbában az allergén vagy izgató tulajdonságokkal gyanúsított anyagot befedve a normális bőrön alkalmazzák bizonyos időn át, az alkalmazás ellenőrzött módon történik, a vizsgálandó anyagot megfelelően formuláivá és megfelelő koncentrációban használva. Az anyag — kontakt allergiás esetekben — a próba területén allergiás ekcémát hoz létre. Ingerlő anyagok hasonló jellegű irritatív ekcémareakciókat okoznak (Manual of contact dermatitis. Fregert S., 2. kiadás, Munksgaard, Koppenhága, 1981,71-76 oldal). A vizsgálandó anyagot alkalmas vivőanyagban alkalmazzuk, szokásosan vazelinben vagy vízben. A tapaszpróbában használt „tapaszok manapság általában alumíniumfóliából készült, kis kelyhek, melyeket a próba elvégzéséhez megtöltenek a vizsgálandó anyag megfelelően formuláit készítményével, és oly módon alkalmazzák, hogy a próbát zárt formában hajtsák végre. Gyakran több tapaszt rögzítenek egy eltávolítható fóliával lefedett ragasztószalagra.
A tapaszpróbához szokásosan használt módszerek és anyagok nem kielégítőek a biztonsági követelmények tekintetében; ez különösen a fémsókhoz használt módszerekre és anyagokra vonatkozik. Ezért a tökéletesítéseket kívánatosnak tartják (Kalimo K. és munkatársai, Contact Dermatitis 10, 25-29 (1984)) Schmidt H. és munkatársai, Contact Dermatitis 6, 91-94 (1980)). Allergiapróbákban gyakoriak az irritatív reakciók, különösen, ha a vizsgálandó anyagot ingerküszöbükhöz közeli koncentrációkban használják. Legalább részben ez annak a ténynek a következménye, hogy az anyagok nem oszlanak szét egyerfletesen az érintkező bőrfelszinen. Standard tapaszpróba anyagának mikroszkópos vizsgálata kimutatta, hogy a legtöbb allergén az ajánlott vazelin vivőanyagba bedolgozva egyenetlenül diszpergálódik abban, különböző méretű részecskék vagy cseppek formájában (Vannester D. és munkatársai, Contact Dermatitis 6, 197-203 (1980); Fossereau J. és mun katársai, Occupational Contact Dermatitis. 2
Munksgaard, Koppenhága, 45. oldal, 1982)). E zárványok közül a legnagyobbak átmérője nagyobb 0,5 mm-nél. Ha az ilyen részecskék a verejtékben feloldódnak, az allergén helyi koncentrációja magas lesz, és a szőrtüszök körül pórusgyulladásokhoz („poritis”) vezet. Másik hátrány, hogy a standard tapaszpróbában alkalmazott vizsgálandó anyag mennyisége milliós nagyságrendű tartományban változhat (Fischer T. és munkatársai, Contact Dermatitis 10, 285-287 (1984)) Mindez mutatja, hogy nagyon kívánatos a tapaszpróba eljárásaiban használt anyagok fa’rmakológiai tulajdonságainak megjavítása.
A TRUE-próba a fenti problémák közül sokat megold, amennyiben a vizsgálati anyag pontos adagolását, egyenletes felületi elosztását és nagyfokú biológiai felhasználhatóságát teszi lehetővé, fgy a TRUE-próba megoldást jelent számos problémára, így a kisfokú biológiai felhasználhatóságra, bizonytalan adagolásra és egyenetlen felszíni eloszlásra, amik könnyen felmerülnek, ha vivőanyagként vazelint használunk.
A találmány szerint okklúziós tapaszpróbákra alkalmazható eljárásokat dolgoztunk ki; e módszerek (a) a vizsgált anyag szükséges mennyiségét a lehető legkisebbre csökkentik és növelik az anyag adagolásának pontosságát (dózis per felületegység), (b) stabil, tárolható készítmények előállítását teszik lehetővé és (c) előregyártott, számos vizsgálandó anyagot tartalmazó tesztcsíkok készítését engedik meg a kölcsönös keresztszennyezés kis kockázatával.
Hangsúlyozni kell, hogy a TRUE-tesztet nem szabad összetéveszteni a különféle nem-okklúziós technikákkal. Okklúziós technikáknál a vizsgálati anyag és a bőr közötti érintkezés lezárt területen történik. Ennek megvalósítása céljából záró (szigetelő) anyagot használunk, például alumíniumfóliát vagy át nem eresztő műanyagfóliát. E zárt terű eljárás következtében az okklúziós technika könnyen standardizálható és megbízható eredményeket adónak bizonyult (Pirila V., Contact Dermatitis 1,48-52 (1975)). A nem okklúziós technikában korábban filmképző polimereket használtak [lásd 31888 nyilvántartási szám (prov A358) Central Patents Index Section B, Farmdoc, Derwent Publications Ltd., London 1968].
A találmány szerint a fenti problémákat olyan tapasz használatával oldottuk meg, amely alapvetően víz- és nedvességálló, amelyben a vizsgálati anyag vékony, rugalmas filmből álló vivőanyagba van bedolgozva, és ebben a vizsgálati anyag egyenletesen oszlik el. E tapaszt a továbbiakban „filmhordozónak fogjuk nevezni. A „rugalmas megjelölés azt jelenti, hogy a film nem olyan rideg, hogy a TRUE-tesztben használva megrepedjen. Használatakor a filmnek elég száraznak és hidrofilnek kell, lennie, hogy a bőrön lezárt körülmények között alkalmazva
-2195101 abszorbeálni tudja a bőr kiválasztási termékeit.
A ténylegesen „filmnek tekinthető réteg vastagságának 0,25 mm-nél kisebbnek kell lennie (lásd Encyclopedia of Polymer Science and Technology, Plastics, Resins, Rubbers, Fibers, 6. kötet 764. oldal (1967); John Wiley & Sons Inc., Amerikai Egyesült Államok). A találmány előnyös megvalósításakor 0,25 előnyösen 0,1 mm-nél, például mintegy 0,05 mm-nél vékonyabb filmeket használunk. E vastagsági értékek a bőrön való alkalmazás előtti filmvastagságra vonatkoznak, azaz arra az állapotra, amikor még semmit sem abszorbeált a bőrből. Minden tapasz területét felaprózhatjuk részterületekre, bár a filmfelület előnyösen teljes egészében folyamatos.
A találmány elsősorban kontakt allergiák felderítésére alkalmas, és ezért a vizsgálati anyagokat főleg olyan allergének közül választjuk ki, amelyek allergiákat okoznak vagy arra gyanúsak; azonban irritáló anyagok is vizsgálhatók. Potenciálisan a találmány szerint minden fajta kontakt allergén vagy irritáns anyag használható, tekintet nélkül arra, hogy szilárd vagy folyékony, szerves vagy szervetlen anyagok, fémsók vagy nem fémsók, oldatok vagy oldhatatlanok ( például vízben).
Hogy a tapaszpróbával való munkát megkönnyítsük, a különböző földrajzi helyek legáltalánosabb allergénjeit alkalmaztuk minden megfelelő vidéken. így Észak-Amerika számára az „American Academy of Dermatology (Amerikai Bőrgyógyászati Akadémia) egy standard „tálcát (listát) állított össze 1984-ben, amely a következőkből áll: benzokain (1%, vazelinben), imidazolinil-karbamid (2%, vízben), thiuram mix (1%, vazelinben), fahéjalkohol (5%, vazelinben), dibukain (1 %, vazelinben), merkapto-benzotiazol (1%, vazelinben), neomícin-szulfát (20%, vazelinben), p-fenilén-diamin (1%, vazelinben), tetrakain (1%, vazelinben), p-terc-butil-fenol-formaldehid gyanta (1%, vazelinben), thiomersal (0,1 %, vazelinben), formaldehid (2%, vizes), hidroxi-citrone 1 la 1 (4%, vazelinben), carba mix (3%, vazelinben), fahéjaldehid (2%, vazelinben), íenyőgyanta (kolofónium) (20%, vazelinben), PPD mix (gyantaszurok) (0,6%, vazelinben), gyapjú (lanolin) alkoholok (30%, vazelinben), ciklometikain (1%, vazelinben), eugenol (4%, vazelinben), Quaternium-15 (2%, vazelinben), izoeugenol (4%, vazelinben), merkapto mix (1%, vazelinben), epoxigyanta (1%, vazelinben), kálium-bikromát (0,5%, vazelinben), „caine mix, benzokain kivételével (3%, vazelinben), etilén-diamin-dihidroklorid (1%, vazelinben), benzoil-peroxid (1%, vazelinben), Peru-balzsam (25%, vazelinben), Quaternium-15 (2%, vizes), tölgyfazúzmó (5%, vazelinben), nikkel-szulfát (2,5%, vazelinben). Az Európára ajánlott „tálca a következő listából áll (egyszerűség kedvéért a koncentrációkat és vivőanyagokat itt nem adjuk meg): neomicin-szulfát, kálium-bikromát, gyapjú-alkoholok, merkapto mix, benzokain, nikkel-szulfát, epoxi -gyanták, etilén-diamín-dihidroklorid, kobalt-klorid, Peru-balzsam, thiuram mix, parabének (mix), p-fenilén-diamin-dihidroklorid, kolofónium, kinolin mix, gyantaszurok mix, p-terc-butil-fenol-formaldehid gyanta, Carba mix, aromaanyag mix, Quaternium-15, primin, formaldehid. A test különböző részeinek, például a lábszár alsó részének kontakt dermatitiszére is standard „tálcák vannak: neomicin-szulfát, kinoform, benzokain, gyapjú-alkoholok, Peru-balzsam, klór-kinaldol, parabének (mix), vízmentes eucerin, kolofónium.
Ezeket az úgynevezett „standard allergéneket” alkalmazzuk a legtöbb betegen. Gyakran a beteg kórelőzménye is figyelembe veendő annak eldöntésére, hogy milyen további allergéneket kell bevonni az illető beteg tesztsorozatába. Körülbelül 2000 ismert allergén van, amely elképzelhetően fontos lehet. A tapaszpróba eljárással számára.
A találmány szerint a tesztanyagot homogén, rugalmas, szilárd fázisba keverjük be, amelyben az illető anyag adóit esetben mikrorészecskés formában van jelen. A film síkjában a részecskeméret kisebb 100 μπι-ηέΐ, például kisebb 50 pm-nél. A film síkjára derékszögben a részecskeméret kisebb lehet 10 μηι-ηέΐ, például 5 pm-nél.
Vivőanyag
A vivőanyagot filmképző tulajdonságokkal rendelkező anyagok közül választjuk ki. Általában polimer, amely illékony folyadékkal, mint például vízzel gélt vagy egyöntetű emulziót képez, amelyben a kiválasztott tesztanyag feloldott, kristályosított, míkronizált, emulgeált vagy diszpergált állapotban homogén módon szétoszolhat. A találmány legtöbb gyakorlati kivitelezésénél olyan polimert választunk, melynek gélje vagy emulziója szétterüléskor filmet képezve megszárad. A vivőanyagnak hidrofilnek kell lennie, hogy használatkor magába szívja a nedvességet.
A vivőanyagok hidrofil tulajdonságaira utaló különböző jellemzők kizikönyvekben megtalálhatók (lásd például Encyclopedia of Polymer Science and Technology, Plastics, Rubbers, Resins, Fibers; John Wiley & Sons Inc., 6. kötet, 778-779 oldal (1967)). Az alkalmas polimerek vízelnyelő értéke (24 óra) több 0,5%-nál, előnyösen több 1 %-nál (ASTM D 570.63 szabvány szerint mérve, American Standard Methods). így a tekintetbe jövő filmképző polimerek előnyösen olyan polimerek közül választják ki, amelyek több poláros struktúrát tartalmaznak, például karboxil- és/vagy észtercsoportokat (mint poli/met/akrilátok), amidocsoportokat (mint poli/met/akrilamidok és poliamidok), éter3
-3195101 csoportokat (mint polietilén- és polipropilénglikolok), teljesen alkilezett poliszacharidokat (például teljesen metilezett cellulóz, stb.), alkoholos csoportokat (például polivinilalkoholok és poliszacharidok, mint keményítő, adott esetben származékosított formában, mint hidroxi-alkilezett és részlegesen alkilezett formák, például hidroxi-propil-cellulóz, illetve metil-cellulóz). Egy polimer hidrofilia-fokának meghatározó tényezője poláros csoportjainak mennyisége. így például polimerek, mint polipropilén, polisztirol stb. vízfelvevő képessége elhanyagolható, míg a sok, sűrűn elhelyezkedő, poláros struktúrát tartalmazó polimerek adszorpcióértékei jelentősek és alkalmasabbak a találmány szempontjából (filmképző poliszacharidok, polivinil alkoholok és hasonlók). Természetes előfordulású polimerekből (biopolimerek) álló filmképző polimerek rendszerint elegendően hidrofilek.
A vivőanyag pontos kiválasztása minden esetben egyebek mellett a használt tesztanyagtól és a filmhordozótól függ. A vizsgálandó anyagnak homogén módon kell eloszolnia a vivőanyagban. A vivőanyagot és a filmhordozót úgy kell megválasztani, hogy azok egymáshoz tapadjanak. Hidrofil tesztanyagokhoz (például poláros illékony oldószerben, mint vízben, etanolban, metanolban oldódó anyagok) általában nagyobb vízfelvevő képességű vivőanyagok szükségesek, mint hidrofób teszt-anyagokhoz, amelyek nemcsak hidrofil, hanem emellett bizonyos fokig lipoíil tulajdonságokkal is rendelkező vivőanyagokat igényelnek. Hidrofób teszt-anyagként megemlíthető a kőszénkátrány, balzsamok és számos aromaanyag. Ha a tesztanyag megítélésénél kiindulópontnak kémiai szerkezetét tekintjük, majd néhány egyszerű próbát hajtunk végre, a szakember meg tudja találni a minden egyedi esetben legalkalmasabb vivőanyagot. Megjegyzendő, hogy fémsó és hidrofil tesztanyagok esetében alapvető olyan filmképző polimert választani, amely poláros illékony oldószerrel, előnyösen például vízzel, etanollal, metanollal vagy ezek homogén elegyeivel egyesülve képes filmet alkotni. Az ilyen típusú tesztanyagokhoz alkalmas polimerek a filmképző poliszacharidok, például alkilezett vagy hidroxi-alkilezett cellulóz. Ilyen vivőanyag a részlegesen metilezett cellulóz; nagyon jó a hidrofil-hidrofób egyensúlya, amellett, hogy nagyon jó filmképző tulajdonságai vannak és nem ingerli az emberi bőrt.
A vivőanyag a fent említett polimerek keverékéből állhat; más szavakkal a vivőanyag a polimereknek legalább egyikét tartalmazza. Itt azonban követelmény, hogy a keverék okklúziós módon alkalmazva — azaz epikután tesztelés esetén — duzzadóképes filmet tudjon képezni.
A benyújtás dátumának idején a találmány legjobb megvalósításainak azokat tartottuk, amelyeknél a 2. és 3. példa szerint metilezett, 4 illetve hidroxí-propilezett cellulózokat alkalmaztuk.
A vivőanyag kiválasztásánál fontos tekintetbe venni, hogy a vivőanyag gyógyszerészetileg elfogadható legyen, ne ingerelje a bőrt, inért legyen a filmhordozóval szemben és lényegesen ne változtassa meg a tesztanyag allergén és/vagy irritáló tulajdonságait.
Egy folyadékot akkor mondunk „illékonynak, ha azon a hőmérsékleten, amelyen a használt tesztanyag a filmben marad, el tud párologni anélkül, hogy a hordozó tönkremenne. Rendszerint lehetséges szobahőmérsékleten viszonylag magas gőznyomású folyadékot használni.
Filmhordozó
A filmhordozó alapvetően nedvesség- és vízálló, de ez nem feltétlenül szükséges. A filmhordozó nem tartalmazhat bőrt ingerlő anyagokat. A találmány szempontjából alkalmas, számos anyagot forgalmaznak különböző cégek, mint például müanyagpapírokat (Reynolds műanyaggal borított hűtőgéppapír, Reynolds Metál Co., Richmind, Virginia), SaranR „fényes papír, SaranR „matt” papír (Dow Chemical CO., Midland, Michigan), hidrofób műanyagfilmek [példák poliészter/ Mylar ] és alumíniumfólia. A találmány szempontjából egyáltalán nem kritikus a film-hordozó megválasztása; a fenti általános körvonalazást egyszerűen követve a szakember el tudja dönteni, hogy egy adott anyag alkalmas-e vagy sem a tervezett célra. Ha nedvességet áteresztő filmhordozót választunk, fontos gondoskodni arról, hogy az alkalmazás okklúziós körülmények között történjék.
A próbatapasz előállítása
A várható eredmény szempontjából az előállítási folyamatban két fontos lépés van: (1) A teszt-allergént egyenletesen kell szétosztani a filmképző anyagban. (2) A filmhordozót reprodukálhatóan kell tudni bevonni az egyenletes vastagságú filmmel. Ha túlságosan hidrofil vívőanyagot alkalmazunk a film-hordozón, előfordulhat, hogy a hordozót nehéz egyenletesen bevonni a vivőanyaggal. Ilyen esetben a hordozót kezelés útján hidrofilebbé tesszük. így például egy poliészter-filmet rövid ideig elektromos térben (például koronakisűléssel) kezelhetünk, vagy egy polietilén-filmet poláros struktúrák bevítelővel részlegesen oxidálhatunk. A film elkészítésére általános ismert módszer szerint a tesztanyagot illékony folyadékban feloldott vagy gélesített filmképző polimerhez (vivőanyaghoz) adjuk. Ha a tesztanyag oldódik a folyadékban, közvetlenül hozzáadhatjuk a polimert tartalmazó keverékhez. Ha a tesztanyag nem oldódik, a keverékben finom eloszlású állapotban diszpergáljuk vagy emulgálhatjuk. Mindkét esetben úgy is eljárhatunk, hogy a teszt-4195101 anyagot a gélben jelenlévő folyadékkal elegyedő, kis mennyiségű, illékony folyadékban előre diszpergáljuk. Utána a filmhordozót bevonjuk a gél egyenletes részlegével, majd száradni hagyjuk; ekkor az anyagot megfelelő számú tapaszra vágjuk szét, amelyek előnyösen egyforma alakúak és méretűek (területnek). Előnyös lehet a bevont tapaszokat a film-oldalukon lesarkított vagy lekerekített élűvé alakítani. A megszáradt film például 0,2; 0,1; 0,05 vagy 0,01 mm vastag lehet, függően a' bevonó gél típusától. A tapaszok területe 0,24-4 cm2 lehet. A tesztanyag menynyisége a film területegységében az allergén típusától függ. Némely allergén hatásosabb, mint egy másik; ezért a szakembernek néhány próbált és hibavizsgálatot kell végezni, hogy meghatározza a területegységre eső alkalmas, hatásos mennyiséget. A TRUE-tesztben az általános irányadó értékek az okklúziós technikára korábban empirikus úton alkalmasnak talált értékekből származhatnak, bár itt emlékeztetni kell arra, hogy a találmány vonatkozásában a területegységre eső szükséges mennyiség várhatóan kisebb az okklúziós eljárásban szükségesnek találtnál, minthogy megjavítottuk a biológiai hasznosíthatóságot. A „területegységre eső, hatásos mennyiség meghatározás a tesztanyag azon mennyiségét jelenti, amely a próbában a legtöbb vagy normális egyénnél allergiás vagy irritációs reakciót okoz. Általában a tesztanyag kevesebb 10 mg/cm2-nél, például kevesebb 1 mg/cm2nél. Nikkel esetében a hatásos mennyiség 0,5 pmól/cm2 (TRUE-teszt, vívőanyag: metil-cellu lóz).
Egyes esetekben szükséges lehet az ún. Küszöbértékeket meghatározni a betegnél. Ebből a célból olyan tapaszokat készítünk, amelyek területegységenként ugyanazon antigén különböző mennyiségeit hordozzák.
A tapaszokat azután nyomásra tapadó lemezanyagra helyezzük, amely a tapaszok körül legalább 5 mm, előnyösen legalább 1 cm szegélyt képez (a tapaszokat úgy helyezzük a lemezre, hogy ne a filmmel borított oldaluk érintkezzen a ragadós lemezanyaggal). A tapaszokat úgy helyezzük el, hogy 10 cm-nél kisebb térköz válassza el őket egymástól. Alakjuk a találmány szempontjából nem kritikus, így elvileg éppen úgy használhatunk csikókat, mint más alakú tapaszokat.
A tapadós anyag áteresztheti a nedvességet, ha a filmhordozó át nem eresztő, és olyan természetffnek kell lenni, hogy finoman alkalmazkodjék a bőrhöz.
A próba eljárását megkönnyítendő számos tapasz helyezhető el előre egy közös-tapadós anyagdarabra, az egyes tapaszok különböző allergéneket tartalmaznak, és/vagy ugyanazon allergén különböző mennyiségeit tartalmazzák egységnyi területen. A tapaszokat így előre elrendezve olyan próbacsíkot kapunk, amellyel a beteget egyidejűleg tesztelhetjük számos allergénnel szemben, illetve ugyanazon allergén különböző mennyiségeivel szemben. Az ilyen csíkok a standrad „listában szereplő tapaszokat tartalmazhatják; minden csík legfeljebb 25, előnyösen legfeljebb 12 tapaszt tartalmazhat.
A találmány szerinti próbacsík így olyan tapadós anyagcsíkokból áll („öntapadó, nyomásra tapadó anyag), amelynek tapadó felszínén legalább egy, tesztanyagót tartalmazó, filmmel bevont terület ( = tapasz) van. A csík védőfóliával fedhető be, amely közvetlenül a használat előtt lehúzható róla.
Szállításhoz és forgalmazáshoz a csíkot védőfóliával úgy csomagolhatjuk be, hogy hermetikusan zárva legyen levegő, nedvesség, nyirkosság és fény behatása ellen, kívánt esetben inért atmoszférában, mint nitrogén-atmoszférában.
Tesztelő eljárás
Ezt az eljárást önmagában ismert módon hajtjuk végre, de a találmány szerinti tapaszokat alkalmazzuk. így egy vagy több TRUE-teszt csíkot (tapadós anyagra helyezett tapaszok a fentiek szerint) teszünk a beteg bőrére oly módon, hogy a film érintkezzék a bőrrel a tesztelési helyen, ezután a csíkot lezárólag, rögzített helyzetben nekinyomjuk a bőrnek.
A találmányt az alábbiakban néhány példával illusztráljuk, amelyek nem korlátozzák a találmány hatókörét.
1. példa
Előkísérletként egy modell-anyagot (metilénkék) dolgoztunk be cellulóz és polietilénglikol alapú, különböző filmképző vivőanyagokba, majd ezeket filmhordozókra vittük fel és a találmány szerint alkalmaztuk. Az így kapott filmmintákban a modell anyag egyenletes eloszlását tapasztaltuk, ami azt mutatta, hogy a vivőanyagok alkalmas filmhordozókkal és alkalmas tesztanyagokkal a találmány szerinti eljárás kivitelezésére használhatók. Legjobb filmképző tulajdonságokkal messzemenően a metil-cellulóz rendelkezett; e cellulózszáramzékkal ezért további kísérleteket végeztünk.
2. példa Tesztanyag
1% CoCl2, 5% NiSO4, 0,5% K2Cr2O7 vazelinben (Hermal-Chemie, Reinbek b. Hamburg, Német Szövetségi Köztársaság).
Finn RChambers (Epicon Oy, Finnország) Scanpor -oi^.
Scanpor (Norgesplaster A/S, Norvégia).
Reagensek:
CoCl2 pro analysi, NiSO4 pro analysi, K2Cr2O7 pro analysi, NaOH pro analysi, dimetil-glikoxim, kristályos (Sigma Chemical Co., St. Douis, Amerikai Egyesült Államok).
Dodecil-szulfát (nátrium-lauril-szulfát) technikai minőségű (Matheson Coleman & Bell, Norwood, Ochio, Amerikai Egyesült Államok) .
-5195101
MethocelR A4M (metil-cellulóz), metilezési foka 27-31% (glukóz egység (Dow Chemical Co., Midland, Michigan, Amerikai Egyesült Államok).
Fehér vazelin (Hermal-Chcmie, Reinbek b. Hamburg, Német Szövetségi Köztársaság).
Műanyagfóliák és műanyaggal fedett papírok (filmhordozók):
„Reynolds plastic-coated freezer paper“ (Reynolds Metál Co., Richmond, Virginia, Amerikai Egyesült Államok).
Poliészter 0,03 mm (MylarR).
„SaranR brilliant 35 CIS (10 SARÁN) 15 PE“ és „dűli 45 Paper (15 PE“) Dow Chemical CO., Midland, Michigan, Amerikai Egyesült Államok).
Nikkellel szemben túlérzékeny, hat önkéntes vállalkozó.
A tesztanyag elkészítése
Methocel gélt (3%, tömeg per térfogat) készítettünk forróvizes módszer segítségével) a MethocelR -t forrásban levő vízben kevertük el; a keverék lehűléskor gélt képez). Kristályos vagy vízben oldott fémsókat kevertünk be a gélbe. 2,4% (tömeg per térfogat) MetchocelR végkoncentrációig vizet adtunk hozzá. Ezután a géleket mágneses keverővei a sók homogén diszpergálódásáig és feloldásáig kevertük. A géleket felhasználás előtt centrifugáltuk a levegő buborékok kiűzése céljából.
E géleket a következő fémsó-koncentrációkkal állítottuk elő;
Hígítási fokozatok (mól per liter) 0,8; 0,4; 0,2; 0,1; 0,05; 0,025; 0,013; 0,0063; 0,0031; 0,0016; 0,00078; 0,00039; 0,00020; 0,00010 és 0,000049.
NiCl2; 0,8-0,000049
NiSO4: 0,2-0,00049
CoCl2; 0,2-0,0031
K2Cr2O7: 0,1-0,0031
Nátrium-dodecil-szulfát (tömeg%) 4,0; 2,0; 1,0 és 0,5.
A géleket ezután egyenletes vastagságú (körülbelül 0,1 mm) rétegben szétterjesztettük az etanollal megtisztított filmhordozókon. A gélréteget szobahőmérsékleten száradni hagytuk (filmvastagság körülbelül 0,01 mm), majd éles késsel négyszögletes tapaszokra vágtuk fel.
összehasonlítás céljából a nikkel-szulfátból hígítási sort készítettünk oly módon, hogy standard tapaszpróba anyagot vazelinnel kevertünk el 12 hígítási fokozatban (5%, 2,5% 1,3%...stb.; 0,0025% volt a 12. fokozat).
Nikkel elemzés
A fent leírt különböző filmhordozókon 0,lM NiSO4 gél filmjeit hordozó tapaszokat (1,0 x 1,0 cm) 10-es sorozatokban elemeztük. 8 ml ionmentesített vízbe helyeztük őket, 1 percig ultrahanggal kezeltük és 12 ml indikátoroldatot adtunk hozzájuk; azonos rész ionmentes vízzel készült l,0n nátrium-hidr6 oxid-oldatot és 1%-os etanolos dimetil-glioxim-oldatot. A minták extinkcióját 4 óra múlva spektrofotométerben, 470 nm-nél olvastuk le.
Tapaszpróba kivitelezése
Vazelin/NiSO4 teszt-anyagot és a fent leírt tapaszokat a kísérleti személtek hátának felső részére helyeztük Scanpor szallagon levő Finn Chamber'1 szallagon levő Finn Chambers? illetve egyedül Scanpor’1' szallag segítségével és így azok a háton 48 órán át rögzítve maradtak. Az értékelést 48 és 72 óra múlva végeztük el.
Eredmények
Nikkel elemzés
0,!M NiSO4 gélt tartalmazó, 1,0 x 1,0 cm méretű,négy különböző teszt-papírban, valamint, vazelinben 5% NiSO4-ot tartalmazó
9-16 mg mintában a nikkel mennyisége;
η μπιόΙ Ni mg NiSO4 Polyester Mylar 0,68 ± 0,06 0,180 ± 0,017 Műanyaggal fedett papír 0,66 ± 0,06 0,180 ± 0,017
Sárán* matt 0,73 ± 0,08 0,192 ± 0,021
Sárán* fényes 0,71 ± 0,02 0,186 ± 0,006
5% NiSO4 vazelinban 2,50 ± 0,61 0,660 ± 0,160
A nikkel elemzés adatai azt mutatják, hogy a találmány szerinti teszt anyagokkal nagyobb adagolási pontosság érhető el, mint a korábbi technikákkal.
A mikroszkópos vizsgálattal kimutatható kristályok mind kisebbek mintegy 90 pm-nél a film síkjában és 10 pm-nél a fils síkjára merőleges síkban.
Tapaszpróbák
A nikkellel szemben túlérzékeny 6 személyen (egyikük kobalttal szemben is túlérzékeny) tapaszpróbát végzünk vazelinben levő nikkel-szulfát hígítási sorával és nikkel-szulfátot, nikkel-kloridot, kobalt-kloridot, kálium-bikromátot és nátrium-lauril-szulfátot tartalmazó találmány szerinti tapaszokkal. A találmány szerinti tapaszok mérete 1 cm2. Három további személyt tesztelünk poliészter és Sárán* tapaszokon (mindkettő 1 cm2) levő nikkel-szulfáttal. Két személyt műanyaggal borított ppapír-tapaszokon (0,7 x 0,7 cm; 0,5 cm2) levő nikkel-szulfáttal tesztelünk.
A találmány szerint teszt-módszer nagyobb és egyenletesebb elosztású teszt-reakciót eredményezett, mint Finn Chambers -t alkalmazó próba; ez legjobban olyan esetekben mutatkozzott meg, amikor a tapaszok az allergént a legnagyobb hígításban tartalmazták. A tesztreakció intenzitása vazelinben levő 5% nikkel-szulfáttal általában megfelelt a 0,05M NiSO4 gélt (0,3 pmól Ni per cm2) tartalmazó tapaszokat. A 0,7 x 0,7 cm méretű tapaszok ugyanolyan erősségű reakciót okoztak ugyanazon hígítási végponttal, mint az 1,0 x 1,0 cmes tapaszok, de nehezebben voltak értékelhetők. Á reakciók a poliészter és SaranR
-6195101 sorozaton azonosak voltak a papírműanyag so rozat reakcióval. A kobalttal szemben túlérzékeny személy azonos intenzitással reagált, ha vazelinben levő 1% COCl2-dal és műanyaggal borított papíron levő,0,013M COCl3-ot tartalmazó géllel teszteltük. A találmány szerinti módszer 0,2 és 0,1 M COCl2-ot K2Cr2O7-ot tartalmazó géllel ugyanolyan intenzitású irritáns reakciót idézett elő, mint amikor e sókat 5-10% koncentrációban vazelinben alkalmaztuk (egészséges egyénekken végzett próbák).
Ha a bőrt ingerlő nátrium-lauril-szulfátot a találmány szerint filmbe dolgoztuk be (0,5-4%), ugyanolyan irritáns reakciót váltott ki, mint a szokványos tesztpróba a fenti vegyület vizes oldatával (0,25-2%).
Ameddig a TRUE-teszt tapaszait a vizsgálandó személyek bőrén rögzítve hagytuk, megfigyeltük a film duzzadását. Ez fokozza a film/bőr érintkezést és feltehetően megkönnyíti a tesztanyag behatolását a bőrbe; a vízold10
könnyebben Allergén típusa bejutnak a KlucelR konc. bőr Oldószer konc. -anyag feloldásához. Allergén konc.
Aromakeverék 5,6% 66% EtOH w/v 53-0,1 mg/cm3
Kolofónium 5,6% 60% EtOH w/v 200-2,3 mg/cm3
p-Fenilén-
-diamin 5,0% 0% EtOH w/v 6,7-0,01 mg/cm
w/v = tömeg per térfogat vizes fázisába, a zsíroldható anyagok pedig a bőr lipid-fázisába. A példa azt mutatja, hogy szilárd, rugalmas film használható vivőanyagként.
A Methocei filmekbe bekevert és klinikailag eredményesnek bizonyult egyéb teszt-anyagok közül megemlítjük az alábbiakat:
Neomicin-szulf át, etilén-dia mi n-hidroklorid és Peru-balzsam.
3. példa
Különböző teszt-anyagokat tartalmazó KluceE (hidroxi-propilezett cellulóz, Hercules Inc., Amerikai Egyesült Államok) géleket Klucel (hidroxi-propilezett cellulóz, Hercules Inc., Amerikai Egyesült Államok) géleket készítettünk, filmhordozóra vittük fel és száradni hagytuk a 2. példában leírtak szerit. Oldószerként különféle víz/etanol elegyeket használtunk és az etanol-koncentráció minden esetben elegendő volt a használt tesztA filmhordozó poliészter film volt, amelyet előzetesen koronakisülés-kezeléssel hidrofillé tettünk a film jobb tapadása céljából. 40 A száraz film mikroszkópos vizsgálatával nem lehet kristályképződést felfedezni. A bőrön kapott teszteredmények könnyen értékelhetők voltak.
A Klucel filmekbe bekevert és klinikailag eredményesnek talált egyéb tesztanyagok közül megemlíthetők a következők: nikkel-szulfát, kálium-bikromát, „ciáné mix“, Peru-balzsam, etilén-diamin-hidroklorid, kobalt-klorid, thiuram mix és epoxi-gyanták.
A vizsgált anyagok közül a Peru-balzsam és az aromaanyag-keverék tartalmaz illékony alkotórészeket.
4. példa
Mikronizált hidrokortizon-acetátot (példa a túlnyomórészt lipofil jellegű anyagokra) vízben szuszpendálunk (10%, tömeg per térfogat) és hozzáadjuk a forró vizes módszerekkel előállított Methocei gélhez. Ezután a gélt film formájában műanyaggal borított papírra visszük fel ( a 2. példa szerint). Mikroszkópos vizsgálat szerint a hidrokortizon egyenletesen szétoszlott a filmben.
5. példa
107,9 g „ciáné mix“-et [77,1 g benzokain,
15,4 g tetrakain, HCI és 15,4 g dibukain HCI (cinchokain HCI) 1 és 114,3 g poli (vinil-pirrolidon)-t diszpergálunk 257,1 g víz és 520 g etanol elegyében. Homogén, gélszerű keveréket kapunk, amelyet 0,075 mm vastagságú poészterre (Mylar ) — előzetesen koronakisüléssel kezelve — egyenletesen, 0,1 mm vastagságban eloszlatunk. Szárítás után a rugalmas és összefüggő réteg vastagsága 0,01 mm. A filmmel bevont anyagot 1 ciir nagyságú darabokra vágjuk és 1 cm2 nagyságú tapaszokra helyezzük. Minden egyes filmréteget, hordozó tapaszt alumíniumfóliába csomagolunk, amely a fény, a nedvesség és a levegő káros hatásaitól megvédi.
A tapaszt ezután a „ciáné mix“ hatóanyagaival szemben túlérzékeny betegen vizsgáltuk. összehasonlításként petrolátumban lévő „ciáné mix-et alkalmaztunk Finn Chambers®en. Az okklúziós tapaszt túlérzékeny betegek hátán rögzítettük, és 48 vagy 72 óra múlva vettük le a tapaszt. A vizsgálati eredmények azonosak a Finn Chamberá^szet kapott eredményekkel.
A raktározás (8°C) és a tesztelések során kapott eredmények alapján a „caine mix” allergén esetében a poli (\dnil-pirrolidon) megfelelőbb mint a Methocei

Claims (5)

1. Legalább kétrétegű, filmhordozóból álló, allergiavizsgáló, okklúziós tapaszpróbában felhasználható tökéletesített tapasz és tesztszalag, azzal jellemezve, hogy egy tapasz kialakítására egy tesztanyag duzzadásra képes, legalább egy hidrofil, filmképző polimerbe, előnyösen egy poliszacharid vagy egy poliamid filmképzőbe van belerakva, és kívánt esetben több, különböző tesztanyagot tartalmazó tapasz sorozatba állításával tesztszalag van kialakítva.
2. Az 1. igénypont szerinti tapasz, azzal jellemezve, hogy a film 0,25 mm-nél vékonyabb.
3. Eljárás az 1. igénypont szerinti tapasz előállítására, azzal jellemezve, hogy a felhasználandó tesztanyagot duzzadásra képes, hidrofil poliszacharid film alapanyagába bele5 keverjük és a filmet valamilyen filmhordozón kialakítjuk.
4. Eljárás az 1. igénypont szerinti tapasz előállítására, azzal jellemezve, hogy a felhasználandó tesztanyagot duzzadásra képes, hid10 rofil poliamid film alapanyagába belekeverjük, sé a filmet valamilyen filmhordozón kialakítjuk.
5. A 3 vagy 4 igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 0,25 mm-nél vékonyabb
15 filmet alakítunk ki.
HU854980A 1984-10-01 1985-09-23 Method and device for allergic hyperaesthesia test HU195101B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE8404895A SE443914B (sv) 1984-10-01 1984-10-01 Medel for en overkenslighetstest
PCT/SE1985/000361 WO1986001994A1 (en) 1984-10-01 1985-09-23 Hypersensitivity test means

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT40320A HUT40320A (en) 1986-12-28
HU195101B true HU195101B (en) 1988-04-28

Family

ID=20357186

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU854980A HU195101B (en) 1984-10-01 1985-09-23 Method and device for allergic hyperaesthesia test

Country Status (21)

Country Link
US (1) US4836217A (hu)
EP (1) EP0197101B1 (hu)
JP (1) JPS62500305A (hu)
KR (1) KR940000857B1 (hu)
CN (1) CN1016760B (hu)
AT (1) ATE40276T1 (hu)
AU (1) AU573917B2 (hu)
BR (1) BR8506946A (hu)
CA (1) CA1261746A (hu)
DE (2) DE3567798D1 (hu)
DK (1) DK153204C (hu)
ES (1) ES9300001A1 (hu)
FI (1) FI89133C (hu)
HU (1) HU195101B (hu)
IL (1) IL76436A (hu)
MX (1) MX167519B (hu)
NO (1) NO169872C (hu)
SE (1) SE443914B (hu)
SU (1) SU1695821A3 (hu)
WO (1) WO1986001994A1 (hu)
ZA (1) ZA857290B (hu)

Families Citing this family (63)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE452251B (sv) * 1986-06-26 1987-11-23 Pharmacia Ab Testremsa avsedd att anvendas vid ocklusiv epikutantest for att pavisa kontaktallergi
SE458339B (sv) * 1987-05-25 1989-03-20 Pharmacia Ab Testremsa foer att paavisa kontaktallergi
JP2520262B2 (ja) * 1987-08-21 1996-07-31 春幸 川原 パツチテスト材料
SE8802403D0 (sv) * 1988-06-28 1988-06-28 Pharmacia Ab Alster att anvendas vid ocklusiv epikutantestning for att pavisa kontaktallergi mot formaldehyd
GB2239708A (en) * 1989-08-24 1991-07-10 Sam Shuster Allergy patch testing
WO1994013209A1 (en) * 1992-12-07 1994-06-23 Hisamitsu Pharmaceutical Co., Inc. Plaster for testing and method of testing
DE4242040A1 (de) * 1992-12-12 1994-06-16 Hauser Willy E Beschichteter Träger zur Diagnose und Therapie von Erkrankungen sowie Verwendung des Trägers
ES2106688B1 (es) * 1996-03-04 1998-05-16 Subiza Garrido Lestache Javier Nuevo soporte laminar aplicable para la realizacion de tests epicutaneos.
US5980898A (en) 1996-11-14 1999-11-09 The United States Of America As Represented By The U.S. Army Medical Research & Material Command Adjuvant for transcutaneous immunization
ES2358175T3 (es) * 1998-08-18 2011-05-06 Dermtech International Procedimiento para la detección de factores biológicos en la epidermis.
US8512718B2 (en) 2000-07-03 2013-08-20 Foamix Ltd. Pharmaceutical composition for topical application
US7635488B2 (en) * 2001-03-13 2009-12-22 Dbv Technologies Patches and uses thereof
FR2822049B1 (fr) 2001-03-13 2003-08-01 Dbv Medica 1 Patch destine notamment a depister l'etat de sensibilisation d'un sujet a un allergene, procede de fabrication et utilisation
US7297480B2 (en) * 2001-06-28 2007-11-20 Dermtech International Method for detection of melanoma
IL152486A0 (en) 2002-10-25 2003-05-29 Meir Eini Alcohol-free cosmetic and pharmaceutical foam carrier
WO2004037225A2 (en) 2002-10-25 2004-05-06 Foamix Ltd. Cosmetic and pharmaceutical foam
US9211259B2 (en) 2002-11-29 2015-12-15 Foamix Pharmaceuticals Ltd. Antibiotic kit and composition and uses thereof
US8119109B2 (en) 2002-10-25 2012-02-21 Foamix Ltd. Foamable compositions, kits and methods for hyperhidrosis
US8119150B2 (en) 2002-10-25 2012-02-21 Foamix Ltd. Non-flammable insecticide composition and uses thereof
US20080138296A1 (en) 2002-10-25 2008-06-12 Foamix Ltd. Foam prepared from nanoemulsions and uses
US9265725B2 (en) 2002-10-25 2016-02-23 Foamix Pharmaceuticals Ltd. Dicarboxylic acid foamable vehicle and pharmaceutical compositions thereof
US7704518B2 (en) 2003-08-04 2010-04-27 Foamix, Ltd. Foamable vehicle and pharmaceutical compositions thereof
US8486376B2 (en) 2002-10-25 2013-07-16 Foamix Ltd. Moisturizing foam containing lanolin
US9668972B2 (en) * 2002-10-25 2017-06-06 Foamix Pharmaceuticals Ltd. Nonsteroidal immunomodulating kit and composition and uses thereof
US10117812B2 (en) 2002-10-25 2018-11-06 Foamix Pharmaceuticals Ltd. Foamable composition combining a polar solvent and a hydrophobic carrier
US7820145B2 (en) 2003-08-04 2010-10-26 Foamix Ltd. Oleaginous pharmaceutical and cosmetic foam
US8900554B2 (en) 2002-10-25 2014-12-02 Foamix Pharmaceuticals Ltd. Foamable composition and uses thereof
US7700076B2 (en) 2002-10-25 2010-04-20 Foamix, Ltd. Penetrating pharmaceutical foam
US7575739B2 (en) 2003-04-28 2009-08-18 Foamix Ltd. Foamable iodine composition
US8486374B2 (en) 2003-08-04 2013-07-16 Foamix Ltd. Hydrophilic, non-aqueous pharmaceutical carriers and compositions and uses
US8795693B2 (en) 2003-08-04 2014-08-05 Foamix Ltd. Compositions with modulating agents
US20060147341A1 (en) * 2004-12-30 2006-07-06 Jahngen Edwin G Article and method for detecting skin irritants
US20090169602A1 (en) * 2005-11-23 2009-07-02 Universität Zürich Allergy Treatment by Epicutaneous Allergen Administration
US20080260655A1 (en) 2006-11-14 2008-10-23 Dov Tamarkin Substantially non-aqueous foamable petrolatum based pharmaceutical and cosmetic compositions and their uses
US20080274908A1 (en) * 2007-05-04 2008-11-06 Dermtech International Diagnosis of melanoma by nucleic acid analysis
US8636982B2 (en) 2007-08-07 2014-01-28 Foamix Ltd. Wax foamable vehicle and pharmaceutical compositions thereof
FR2921562B1 (fr) * 2007-10-01 2012-06-15 Dbv Tech Dispositif adhesif pour application cutanee
WO2009069006A2 (en) 2007-11-30 2009-06-04 Foamix Ltd. Foam containing benzoyl peroxide
FR2924350B1 (fr) * 2007-12-03 2010-08-13 Dbv Tech Procede et compositions pour la vaccination par voie cutanee
FR2924349B1 (fr) 2007-12-03 2010-01-01 Dbv Tech Methode de desensibilitation aux allergenes
WO2009090495A2 (en) 2007-12-07 2009-07-23 Foamix Ltd. Oil and liquid silicone foamable carriers and formulations
WO2010041141A2 (en) 2008-10-07 2010-04-15 Foamix Ltd. Oil-based foamable carriers and formulations
CA2712120A1 (en) 2008-01-14 2009-07-23 Foamix Ltd. Poloxamer foamable pharmaceutical compositions with active agents and/or therapeutic cells and uses
FR2926466B1 (fr) * 2008-01-23 2010-11-12 Dbv Tech Procede de fabrication de patchs par electrospray
CN102089444A (zh) 2008-05-14 2011-06-08 德玛泰克国际公司 利用核酸分析方法来诊断黑素瘤和太阳能雀斑
JP2012501183A (ja) * 2008-08-28 2012-01-19 ダームテック インターナショナル 皮膚サンプルの年齢範囲の決定方法
WO2010125470A2 (en) 2009-04-28 2010-11-04 Foamix Ltd. Foamable vehicle and pharmaceutical compositions comprising aprotic polar solvents and uses thereof
WO2011013009A2 (en) 2009-07-29 2011-02-03 Foamix Ltd. Non surfactant hydro-alcoholic foamable compositions, breakable foams and their uses
CA2769677A1 (en) 2009-07-29 2011-02-03 Foamix Ltd. Non surface active agent non polymeric agent hydro-alcoholic foamable compositions, breakable foams and their uses
WO2011064631A1 (en) 2009-10-02 2011-06-03 Foamix Ltd. Surfactant-free, water-free, foamable compositions and breakable foams and their uses
US9849142B2 (en) 2009-10-02 2017-12-26 Foamix Pharmaceuticals Ltd. Methods for accelerated return of skin integrity and for the treatment of impetigo
US8174881B2 (en) 2009-11-24 2012-05-08 Micron Technology, Inc. Techniques for reducing disturbance in a semiconductor device
US20140241995A1 (en) * 2011-06-29 2014-08-28 Hds Ltd. Micropatch for assessing chemical contact allergy
US20130108553A1 (en) * 2011-11-02 2013-05-02 Curtis P. Hamann Metal Mixes For Use In Epicutaneous Patch Test
CN103480005A (zh) * 2012-06-11 2014-01-01 浙江我武生物科技股份有限公司 一种皮炎诊断贴剂及其制备方法
US20170007170A1 (en) 2015-07-10 2017-01-12 Rememdia LC Allergy Skin Test Devices
US10398641B2 (en) 2016-09-08 2019-09-03 Foamix Pharmaceuticals Ltd. Compositions and methods for treating rosacea and acne
US11020044B2 (en) 2017-10-17 2021-06-01 Immunoderm Inc. Multiple well epicutaneous test patch array
CN107951468B (zh) * 2017-11-20 2020-08-11 珠海伊斯佳科技股份有限公司 一种用于获取皮肤生理状态的复膜组合物及其制备和应用
EP3752645A4 (en) 2018-02-14 2022-04-13 Dermtech, Inc. NEW GENE CLASSIFIERS AND THEIR USES IN NON-MELANOMA SKIN CANCERS
US10492718B2 (en) 2018-04-09 2019-12-03 Mark R. Drzala Apparatus for assessing skin reactivity to a material
CA3134936A1 (en) 2019-03-26 2020-10-01 Dermtech, Inc. Novel gene classifiers and uses thereof in skin cancers
IT202100002126A1 (it) * 2021-02-02 2022-08-02 Binar S R L Calzature ipoallergeniche e metodo per prevenire la dermatite allergica da contatto acd

Family Cites Families (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE8320480U1 (de) * 1983-11-17 Pirilä, Veikko Paavo, Prof.-Dr., 04300 Hyrylä, Paijala Blattartige Testvorrichtung
US3507269A (en) * 1965-04-26 1970-04-21 Homer H Berry Clinical diagnostic device for halitosis
US3419006A (en) * 1966-08-08 1968-12-31 Union Carbide Corp Novel dressing and use thereof
SE318060B (hu) * 1966-08-11 1969-12-01 G Fregert
US3552929A (en) * 1968-01-23 1971-01-05 Minnesota Mining & Mfg Diagnosis means
US3797494A (en) * 1969-04-01 1974-03-19 Alza Corp Bandage for the administration of drug by controlled metering through microporous materials
US3703890A (en) * 1970-08-10 1972-11-28 Milton A Saunders Jr Skin patch test device
US3996934A (en) * 1971-08-09 1976-12-14 Alza Corporation Medical bandage
US3742951A (en) * 1971-08-09 1973-07-03 Alza Corp Bandage for controlled release of vasodilators
FI52268C (fi) * 1973-03-15 1977-08-10 Veikko Paavo Pirilae Ihotestin kate.
US3900027A (en) * 1974-01-02 1975-08-19 Pall Corp Process for preparing integral absorbent pad bandages and product
US3894531A (en) * 1974-04-12 1975-07-15 Jr Milton A Saunders Skin patch test device with peelable label
US4014334A (en) * 1976-02-02 1977-03-29 Alza Corporation Laminated osmotic system for dispensing beneficial agent
FR2375861A1 (fr) * 1976-12-31 1978-07-28 Merieux Inst Tampon adhesif pour tests epicutanes
US4158359A (en) * 1977-01-24 1979-06-19 Kanebo Limited Device for testing influence of medicinal or cosmetic substance on skin
US4083974A (en) * 1977-03-07 1978-04-11 The Upjohn Company Topical steroidal anti-inflammatory preparations containing polyoxypropylene 15 stearyl ether
US4675009A (en) * 1977-11-07 1987-06-23 Lec Tec Corporation Drug dispensing device for transdermal delivery of medicaments
US4304591A (en) * 1978-01-25 1981-12-08 Ciba-Geigy Corporation Water-insoluble hydrophilic copolymers used as carriers for medicaments and pesticides
US4390027A (en) * 1981-03-19 1983-06-28 Alani Safwat D Application unit for epicutaneous testing or treatment
US4472507A (en) * 1981-06-04 1984-09-18 Pluim Jr Arthur W Method for detecting exposure to poison ivy and the like
US4450844A (en) * 1981-11-23 1984-05-29 Hill Top Research, Inc. Patch system for use on the skin
US4444193A (en) * 1982-01-11 1984-04-24 Medtronic, Inc. Fluid absorbent quantitative test device
DK8601218A (hu) * 1984-07-18 1986-03-17
JPS64613A (en) * 1987-06-23 1989-01-05 Mitsubishi Rayon Co Ltd Manufacture of conductive high polymer material
JPH112323A (ja) * 1997-06-10 1999-01-06 Hino Motors Ltd ピストンリング

Also Published As

Publication number Publication date
JPS62500305A (ja) 1987-02-05
FI862282A (fi) 1986-05-29
SE8404895L (sv) 1986-03-17
IL76436A0 (en) 1986-01-31
DE197101T1 (de) 1988-02-04
FI862282A0 (fi) 1986-05-29
DK248086D0 (da) 1986-05-27
SU1695821A3 (ru) 1991-11-30
DK153204C (da) 1988-12-05
US4836217A (en) 1989-06-06
AU573917B2 (en) 1988-06-23
FI89133C (fi) 1993-08-25
AU4950285A (en) 1986-04-17
EP0197101B1 (en) 1989-01-25
ES9300001A1 (es) 1993-01-16
JPH0552293B2 (hu) 1993-08-05
DK248086A (da) 1986-05-27
SE443914B (sv) 1986-03-17
BR8506946A (pt) 1986-12-23
NO169872B (no) 1992-05-11
ATE40276T1 (de) 1989-02-15
KR870700323A (ko) 1987-12-28
CN1016760B (zh) 1992-05-27
SE8404895D0 (sv) 1984-10-01
HUT40320A (en) 1986-12-28
FI89133B (fi) 1993-05-14
DE3567798D1 (en) 1989-03-02
MX167519B (es) 1993-03-26
KR940000857B1 (ko) 1994-02-03
CA1261746A (en) 1989-09-26
ZA857290B (en) 1986-05-28
DK153204B (da) 1988-06-27
NO169872C (no) 1992-08-19
IL76436A (en) 1989-10-31
CN85107871A (zh) 1986-06-10
NO862136L (no) 1986-05-29
EP0197101A1 (en) 1986-10-15
WO1986001994A1 (en) 1986-04-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU195101B (en) Method and device for allergic hyperaesthesia test
Fischer et al. The thin layer rapid use epicutaneous test (TRUE‐test), a new patch test method with high accuracy
FULLERTON et al. Permeation of nickel through human skin in vitro—effect of vehicles
Todo et al. Permeation pathway of macromolecules and nanospheres through skin
FR2750050A1 (fr) Dispositif pour le traitement topique de l'acne et son procede de fabrication
Gao et al. Transdermal delivery of therapeutics through dissolvable gelatin/sucrose films coated on PEGDA microneedle arrays with improved skin permeability
GB2206044A (en) Unit-dose film composition for percutaneous anaesthesia and associated method
JPS59196817A (ja) 貼付剤
RU2197273C2 (ru) Приспособление в виде пластыря для местного нанесения противоугревого состава и способ его изготовления
PT1524971E (pt) Sistema melhorado de administração transdérmica
JP2860423B2 (ja) 接触アレルギーを示すための試験パッチ
Swain et al. Feasibility assessment of ondansetron hydrochloride transdermal systems: physicochemical characterization and in vitro permeation studies
JPS6317832A (ja) テストストリツプ及び皮上テスト
Kola-Mustapha et al. Development of aqueous ternary nanomatrix films: A novel ‘green’strategy for the delivery of poorly soluble drugs
AU2020241317B2 (en) Long wear skincare compositions
JP2972252B2 (ja) ホルムアルデヒドに対する接触アレルギーを証明するための閉塞性上皮テストで使用される生成物
Tanwar Formulation and evaluation of transdermal films of salbutamol sulphate
Jan et al. Preungual drug delivery systems of terbinafine hydrochloride nail lacquer
JPH0390023A (ja) 抗真菌剤
Dittgen Relationship between film properties and drug release from acrylic films
Pal FORMULATION AND IN-VITRO CHARACTERIZATION OF MUCOADHESIVE PATCHES OF ROOT EXTRACT OF ADENIUM OBESUM
Bathe et al. FORMULATION DEVELOPMENT AND EVALUATION (INVITRO-IN VIVO STUDY) OF TRANSDERMAL DRUG DELIVERY SYSTEMS WITH ANTIHYPERTENSIVE DRUG.
Revathi Formulation and Evaluation of Matrix Type Transdermal Patches of Benazepril Hydrochloride.
Tamburic et al. CENTRE FOR MATERIALS SCIENCE, SCHOOL OF PHARMACY, UNIVERSITY OF LONDON, 29-39 BRUNSWICK SQUARE, LONDON WCIN 1AX, UK
Özgarip Application of silk fibroin in controlled-release of theophylline

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628