HU182613B - Shield supporting device of mine - Google Patents

Shield supporting device of mine Download PDF

Info

Publication number
HU182613B
HU182613B HU79TI278A HUTI000278A HU182613B HU 182613 B HU182613 B HU 182613B HU 79TI278 A HU79TI278 A HU 79TI278A HU TI000278 A HUTI000278 A HU TI000278A HU 182613 B HU182613 B HU 182613B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
shield
adjusting member
height adjusting
mine
locking device
Prior art date
Application number
HU79TI278A
Other languages
English (en)
Inventor
Harry Oppenlaender
Ulrich Wilde
Original Assignee
Thyssen Industrie
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Thyssen Industrie filed Critical Thyssen Industrie
Publication of HU182613B publication Critical patent/HU182613B/hu

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21DSHAFTS; TUNNELS; GALLERIES; LARGE UNDERGROUND CHAMBERS
    • E21D23/00Mine roof supports for step- by- step movement, e.g. in combination with provisions for shifting of conveyors, mining machines, or guides therefor
    • E21D23/04Structural features of the supporting construction, e.g. linking members between adjacent frames or sets of props; Means for counteracting lateral sliding on inclined floor
    • E21D23/0427Shield operating devices; Hinges therefor
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21DSHAFTS; TUNNELS; GALLERIES; LARGE UNDERGROUND CHAMBERS
    • E21D23/00Mine roof supports for step- by- step movement, e.g. in combination with provisions for shifting of conveyors, mining machines, or guides therefor
    • E21D23/0004Mine roof supports for step- by- step movement, e.g. in combination with provisions for shifting of conveyors, mining machines, or guides therefor along the working face
    • E21D23/0034Mine roof supports for step- by- step movement, e.g. in combination with provisions for shifting of conveyors, mining machines, or guides therefor along the working face comprising a goaf shield articulated to a base member

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)

Description

A találmány tárgya pajzsos bányabiztosító szerkezet föld alatti bányaüzemhez.
Pajzsos bányabiztosító szerkezetek, amelyeknél a hátsó határoló pajzsnak mozgató rudazata van, régóta ismertek a földalatti bányaüzemekben, és ezeket különösen a szénbányászatban széles körben alkalmazzák. Ezeknél a pajzsos bányabiztosító szerkezeteknél egy hátsó határoló pajzs van lemniszkátás mozgató rudakkal a biztosító szerkezethez csulósan csatlakoztatva. A mozgató rudak egyrészt a süveggerendák vezetésének stabilizálását szolgálják, másrészt a süveggerenda szerkezetnek egy lehetőséghez képest függőleges állíthatóságot biztosítanak a fejtési pászma tartományában.
Az ismert pajzsos bányabiztosító szerkezeteknél, amelyeknek mozgató rúdjai vannak, a rudak a talpgerenda szerkezettartományában rögzítetten, de elfordíthatóan vannak elhelyezve. Ezért egy ilyen biztosító szerkezet állíthatóságát a mozgató rudak hossza határozza meg. Annak érdekében, hogy ezeket a biztosító szerkezeteket nagy telepvastagságoknál is alkalmazni lehessen kétméteres vagy ennél is hosszabb mozgató rudakat készítettek. Ezzel ugyan a biztosító szerkezet nagymértékben állíthatóvá vált, azonban számítani kell arra, hogy állításkor a hátsó határoló pajzs a tömedékoldalon nagymértékben kileng, oly mértékben, hogy a tömedék a biztosító szerkezet magassági állítását a fejtési pászma oldalán meggátolhatja.
Mivel azonban a nagyon is változó telep vastagságokhoz nem kívánnak állandóan új biztosító szerkezetet építeni, így — már legalábbis terveken — javasolták, hogy áttelepítéseknél, azaz a rablás befejezésével, valamint az ilyen bányabiztosító szerkezetek elszállítása után, ezeket a különböző telep vastagságoknak megfelelően építsék át. Például javasolták már — bár nem tudjuk, hogy a gyakorlatban alkalmazták-e —, hogy a talpgerenda szerkezetre olyan szekrényeket helyezzenek el, amelyekkel a talpgerenda szerkezet felé eső mozgató rudakat összekapcsolják. Az ilyen áttelepítési munkákat azonban nem lehet zavartalan üzemvitel mellett elvégezni, mert ezek az üzem leállását okozzák, mivel nagy időráfordítást igényelnek és emellett igen költségesek.
A találmány feladata egy olyan viszonylag rövid pajzsos bányabiztosító szerkezet létesítése, amely a hátsó határoló pajzs mozgató rúdjainak rövidsége ellenére nagy magasságbeli állítást tesz lehetővé, így' a nagyon változó telepvastagságok esetén is alkalmazható. Emellett a szög, amelyet a hátsó határoló pajzs a tömedékkel bezár lapos lesz.
Ezt a feladatot a találmány értelmében azáltal oldjuk meg, hogy a legalább egy lemniszkátás mozgató rúdpár magasságban állítható szánok révén egy-egy oszlopszerű vezetőelemre támaszkodik, amelynek forgástengelye a többi lemniszkáta csuklóéval párhuzamos.
Abból, hogy a mozgató rudak rendes üzemvitel mellett is állíthatók magasságban, az az előny származik, hogy egyrészt nem kell az üzemet leállítani, hanem az üzem a fejtési frontban zavartalanul mehet tovább, másrészt, hogy igen rövid mozgató rudi nagy magasságállítás érhető el, melynek ként égj- és ugyanaz a pajzsos biztosító szel nálható a nagyon változó telepvastagságok .cn is. Érmek eredményeként a biztosító szerkezetet nem kell — mint eddig — átalakítani, hanem ehelyett rendes üzemvitel mellett, azaz például a biztosítá léptetésekor a mozgató rudak csatlakozásait kell állítani és a mindenkor kívánt magasságban a süveggerenda- és talpgerenda-szerkezet között rögzíteni. A mozgató rudak csatlakozásainak állítása néhány mozdulattal, a legrövidebb idő alatt végezhető el és ezt az időt a találmány szerinti megoldásnál nem kell ahhoz az időhöz hozzáadni, amelyre a léptetéshez amúgy is szükség van.
Λ találmány szerinti megoldás további előnye, hogy a viszonylag rövid mozgató rudak miatt a hátsó határoló pajzs a tömedékoldalon csak kismértékben nyúlik ki, így nem áll fenn annak a veszélye, hogy a biztosító szerkezet magasságban történő állításakor a hátsó határoló pajzsot a tömedék beszorítja.
Célszerűen a vezetőelem, hossztengelyével a többi támmal párhuzamos két oszlopból áll, és mindegyik oszlophoz egy-egy szán van társítva, amelyek a mindenkori oszlopot több oldalon körülfogják, és a szánok magasságállító taggal vannak összekötve.
Ez a megoldás egy rendkívül stabil szerkezetet ad, amely különösen földalatti szénbánya üzemben alkalmazható igen előnyösen. Azáltal, hogy a szánok egymással mereven vannak összekötve, elmozdulásukkor egymással szinkronban mozognak, úgy, hogy helyesbítő műveletre nincs szükség. Rendkívül előnyös ilyen esetben, ha a magasságállítást egy magasságállító tag végzi.
Ismét egy másik kivitelnél az oszlopokon több áttörés vagy nyílás, például furat van, amelyek mindenkor egy olyan áttöréssel, nyílással vagy furattal hozhatók egy vonalba, amelyek a szánokban vannak kialakítva. Ezáltal a megfelelő áttöréseken vagy hasonlókon reteszelőrészek, pl. csapok dughatok át úgy, hogy a színok mindenkor a kívánt magasságban rögzíthetők.
Ismét egy más kivitelnél a tolattyúszerű szánok az oszlopok közötti távolságot áthidaló kereszttartó révén vannak összekötve és a magasságállító tag egyik végén a kereszttartóhoz, a másik végén pedig egy ellentátnaszhoz, különösen a siiveggerenda-szerkezethez van csatlakoztatva.
Rendkívül előnyös kivitelt ad az a megoldás, amelynél a magasságállító tag, előnyösen, váltakozva kétoldalról terhelhető fámként van kialakítva, amelynek hossztengelye párhuzamos az oszlopok hossztengelyével, míg a tömedékoldali tám az oszlopok és a szánok között van elhelyezve. A magasságállító tag kialakítható hidraulikus tűmként, vagy csavarorsós, vagy fogasléces megoldással, amely utóbbi fogaskerékkel kapcsolódik és a mozgató rudak csuklós csatlakozásához van társítva. Természetesen azok a megoldások : a találmány keretébe tartoznak, amelyeknél a r ságállitó tag a szánok közötti téren halad elképzelhető, hogy a magasságállító
-2182613 a
a süveggerendához, a másik vége pedig a talpgerendaszerkezethez van csuklósán csatlakoztatva, közben pl. a kereszttartón halad át. Ez a kereszttartó megfelelő csavarmenettel lehet ellátva, amely a magasságállító tag által működtetett anyával kapcsolódik. A magasságállító tag behúzásával valamint kitolásával a kereszttartón át a szánok magasságban állíthatók és mindig a kívánt magasságban rögzíthetők.
A következő kivitel szerinti megoldásnál az elállítás mértéke — a telepvastagságot tekintve — kétszer olyan nagy lehet, mint a szokásos mozgató rudak esetében. Ha pl. a szóban forgó pajzsos biztosító szerkezet egy adott mozgató rudazat hossz mellett csak X mértékkel állítható, akkor a mozgató rudak csatlakozásainak állításával és rögzítésével — ugyanilyen rövid mozgató rudak mellett — a bányabiztosító szerkezet 2X mértékkel vagy még ennél is többel állítható el.
Egy rendkívül előnyös kivitelnél egy támot alkalmazhatunk magasságállító tagként. A szánok állítása, azaz a mozgató rudak csatlakozásainak állítása ennél a megoldásnál úgy történik, hogy miután a siiveggerenda- és a talpgerenda-szerkezet közé legalább egy, de előnyösen több támot helyeztünk el, a magasságállító tagot képező támot — természetesen a szánok egyéb rögzítéseinek előzetes oldása után — kioldjuk, aminek következtében a magasságállító tag, azaz a tám, a kereszttartón át, a szánokat a süveggerenda felé elállítja mindaddig, amíg vagy a löket ki nem merül, vagy a nyomóközeg áramlása a magasságállító tag felé megszűnik.
Erre azonban csak kivételes esetekben, nem mindig van szükség. Létezik egy olyan kivitel is, amelynél a mozgató rudak csatlakozásainak állításakor, kényszervezérlésszerűen, egyben a szóban forgó bányabiztosító szerkezetet is előre léptetjük a fejtési homlok előre haladása irányában. Ezáltal a hátsó határoló pajzs esetleges kinyúlását megelőzzük.
A találmányt részletesebben a rajzok alapján ismertetjük, amelyek a találmány szerinti pajzsos bányabiztosító szerkezet példakénti kiviteli alakját tüntetik fel.
Az 1. ábra a biztosító szerkezet perspektivikus nézete.
A 2. ábra az 1. ábrán látható biztosító szerkezetet ábrázolja maximálisan kitolt állapotban.
A 3. ábra az 1. és 2. ábrákon látható biztosító szerkezetet mutatja fejtés közben, ahol a 2. ábrának megfelelő kitolt állapotot pont-vonallal ábrázoltuk.
A 4. ábra a 3. ábra egy részletének feliilnézete.
Az 5. ábra a 3. ábra egy részletének elölnézete.
A 6. és 7. ábrákon a pajzsos biztosító szerkezet működésmódja látható vázlatosan.
Az ábrázolt kivitelnél az 1 süveggerenda-szerkezet és a 2 talpgerenda-szerkezet között két — váltakozva kétoldalról hidraulikus folyadékkal terhelhető — 3 és 4 tám van elhelyezve. Természetesen alkalmazhatunk csak egyetlen támot, de a tárnok számát növelhetjük is. A tárnokát az 1 süveggerenda-szerkezettel és a 2 talpgerenda-szerkezettel a szokásos módon, pl. gömb-
Az 5 hátsó határoló pajzs csuklósán, pl. a 6 tengely útján, van az 1 siiveggerenda-szerkezet tömedékoldali végével összekötve. Az 1 süveggerenda-szerkezet és a 2 talpgerenda-szerkezet, valamint az 5 hátsó határoló pajzs kialakítása, továbbá a 3 és 4 tárnok elhelyezése és kialakítása azonban tetszőleges lehet.
Amint a rajzokból látható tömedékoldalról az 5 hátsó határoló pajzshoz a lemniszkátás 7 és 8 mozgató ruhákból álló rúdpár van csuklósán csatlakoztatva. Az ábrázolt kivitelnél a csuklók vízszintes 9 és 10 lengőtengelyekként vannak kialakítva, amelyek így a 7 és 8 mozgató rudak függőleges mozgásait lehetővé teszik.
Különösen az 1. és 2. ábrákon rendkívül jól látható, hogy tömedékoldalról az 1 süveggerenda-szerkezet és a 2 talpgerenda-szerkezet között, két, egymástól távolságban elhelyezett, és a 3 és 4 tárnokkal párhuzamos és 12 oszlop van elhelyezve, amelyek az ábrázolt kivitelnél a 2 talpgerenda-szerkezettel mereven össze vannak kötve, míg az 1 süveggerenda felé szabadon kinyúlnak (2. ábra). Az oszlopok ennél a kivitelnél a hossztengelyre merőleges metszetben négyszögletesek és szekrényszerűen, azaz üreges oszlopként vannak kialakítva. A találmány keretén belül vannak azonban azok a megoldások is, amelyeknél az oszlopok keresztmetszete ettől eltérő, pl. cső alakú vagy I tartó.
A 13 és 14 szánok a 11 és 12 oszlopokhoz alakilag hozzáidomulnak és az oszlopokat gyűrű alakban körülfogják. Ennek következtében a 13 és 14 szánok a 11, ill.
oszlopok hossztengelyére merőleges metszetben ugyancsak a mindenkori profilnak megfelelően vannak kialakítva, azaz az ábrázolt kivitelnél mind a belső, mind a külső keresztmetszetük négyszögletes.
Mindkét 11 és 12 oszlopon, azok hossza mentén, több — az ábrázolt kivitelnél négy — nyílás van, míg az ábrázolás egyszerűsítése érdekében csak a rajz síkjában elöl fekvő oszlop 15, 16, 17 és 18 nyílásait, áttöréseit vagy furatait ábrázoltuk. A másik 11 oszlop nyílásai, áttörései, ill. furatai hasonló alakúak és azonos magasságban a mindenkori másik oszlop átlósan szembenfekvő nyílásaival vagy hasonlóival egy vonalba esnek.
A 13 és 14 szánokban a 14, 16, 17 és 18 nyílások alakjának megfelelő alakú nyílások vagy furatok vannak kialakítva. Az ábrázolt kivitelnél minden 13 és 14 szánban két ilyen nyílás vagy furat van, amelyek közül az egyszerűség kedvéért csak a 19 és 20 nyílásokat jelöltük (1. és 2. ábrák). A másik szán nyílásai ezeknek megfelelően vannak kialakítva és az egymással átlósan szemben fekvő oldalon helyezkednek el, mindenkor azonos magasságban. Ennélfogva az ábrázolt kivitelnél minden további nélkül lehetőség van arra, hogy a 13 és 14 szánokat nyílásaikkal — a megfelelő magasságban — a 11 és 12 oszlopok 15 és 16 nyílásaival egy vonalba hozzuk, úgy hogy ezeken a nyílásokon keresztül reteszelőrészeket, pl. csapokat, lehessen átdugni. Ezáltal a 13 és 14 szánokat a mindenkor szükséges magasságban rögzíteni lehet. Természetesen a találmány nincs a rajzon ábrázolt számú nyílásra vagy áttörésre korlátozva. A nyílások számát csökkenteni vagy növelni is lehet. Elképzelhető egy olyan megoldás is, amelv-3182613 nél az oszlopokat legalább az egyik oldalon fogazassál, kiugrásokkal vagy bemélyedésekkel látjuk el, amelyekbe a szánok megfelelően kialakított fogai a mindenkor kívánt magasságban bekapcsolódnak.
A 23 magasságállító tag ennél a kivitelnél váltakoz- 5 va kétoldalról nyomóközeggel, pl. hidraulikus folyadékkal, terhelhető hengerként (tolódugattyú-hajtásként) van kialakítva és alapvetően olyan kialakítású lehet, mint a 3 és 4 tárnok. A 23 magasságállító tag is az 1 siiveggerenda-szerkezethez van szükség esetén csuk- 10 lósan csatlakoztatva, pl. tércsukló vagy gömbsüvegcsukló segítségével, úgy mint a 3 és 4 tárnok. Másrészt a 23 magasságállító tag a két 13 és 14 szánt mereven összekötő 24 kereszttartóhoz van szükség esetén, ugyancsak csuklósán, pl. gömbcsukló segítségével hoz- lö zákapcsolva.
Ha az 1. és 2. ábrákat és a 6. és 7. ábrákat összehasonlítjuk, akkor rögtön látható a pajzsos bányabiztositó szerkezet nagy állíthatósága. így pl. ugyanaz a biztosító szerkezet ugyanazzal a mozgató rudazattal 20 — amelynek hossza változatlan marad — 2—10 m-es, előnyösen 2,50—5,0 m-es telepvastagságokhoz használható.
A 3. ábrából látható, hogy a pajzsos bányabiztosító szerkezet — mint szokásos — 25 léptetőmű közbeikta- 25 tásával, vagy adott esetben közvetlenül a 26 homlokmenti szállítóberendezéssel van összekötve.
Amint a 6. ábrából látható az 1 süveggerenda-szerkezet az Y-nal jelölt síktól — a 7 és 8 mozgató rudak csatlakozásainak elállítása nélkül, azaz a 13 és 14 szá- 30 nők eltolása nélkül — a Z síkig emelhető fel. Ennél a kivitelnél a Y sík pl. 2500 mm magasan, míg a Z sík 4000 mm magasan fekszik.
Ezzel szemben a K azt a síkot jelöli, ameddig a 7 és 8 mozgató rudak magasságban maximálisan állíthatók 35 anélkül, hogy a 7 és 8 rudakat felfelé elforgatnánk, azaz anélkül, hogy a tárnokát ki kellene tolni. Ez a K sík a kiviteli példában 4000 mm magasságban lehet. Ettől a K síktól az 1 süveggerenda-szerkezetet a T síkig lehet felemelni, amely a példában 5000 mm-en van. így tehát 40 az állítás teljes mértéke „A” az ábrázolt kivitelnél (3. ábra) 2500 mm. A 7 és 8 mozgató rudak hossza úgy állapítható meg, hogy az állítás „A” mértéke azon 7 és 8 mozgató rudak hosszának többszöröse legyen, amelyek egyébként — csatlakozásaik állítási lehetősége nél- 45 kül — alkalmazhatók lennének.
A 23 magasságállító tagot természetesen a 13 és 14 szánok esetleges magasság állítása után úgy, mint a 3 és 4 tárnokát, be lehet feszíteni, azaz az 1 süveggerenda-sze.rkezetet támaszthatja alá, amikor a 13 és 14 szá- 50 nokat a mindenkor kívánt magasságban rögzítjük.
A leírásban és az igénypontokban ismertetett jellemzők egyenként és egymással kombinálva is fontosak lehetnek a találmány megvalósításában.

Claims (7)

Szabadulni i igénypontok:
1. Pajzsos bányabiztosító szerkezet föld alatti bányaüzemhez, süveggerenda- és talpgerenda-szerkezettel, amelyek között váltakozva kétoldalról nyomás alatti közeggel terhelhető tani, előnyösen hidraulikus tóm vagy tárnok vannak elhelyezve és a tömedékoldali hátulsó határoló pajzs legalább egy lemniszkátás mozgató rúdpár útján van a biztosító szerkezet többi részével csuklósán összekötve, azzal jellemezve, hogy a legalább egy lemniszkátás mozgató rúdpár (7, 8) magasságban állítható szánok (13, 14) révén egy-egy oszlopszerű vezetőelemre (11, 12) támaszkodik, amelynek forgástengelye a többi lemniszkáta csuklóéval (9, 10) párhuzamos.
2. Az 1. igénypont szerinti pajzsosbányabiztosító szerkezet kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a vezetőelem, hossztengelyével a többi tómmal (3, 4) párhuzamos két oszlopból (11, 12) áll, és mindegyik oszlophoz (11, 12) egy-egy szán (13, 14) tartozik, amelyek a mindenkori hozzátartozó oszlopot (11, 12) több oldalon körülveszik és a szánok magasságállító taggal (23) vannak összekötve.
3. A 2. igénypont szerinti pajzsos bányabiztosító szerkezet kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy mindegyik oszlopnak (11, 12) különböző magasságokban egy vagy több csapágynyílása (15, 16, 17 és 18) van, és a szánokban (13, 14) ennek megfelelő csapágynyílások (pl. 21 vagy 22) vannak kialakítva, amelyekbe egy vagy több reteszelőrész (21), előnyösen csapok, csapszegek, tengelyek vagy hasonlók illeszkedik.
t.
A 2. vagy 3. igénypont szerinti pajzsos bányabiztosító szerkezet kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a tolattyúszerű szánok (13, 14) az oszlopok (11, 12) közötti távolságot áthidaló kereszttartó (24) révén vannak összekötve és a magasságállító tag (23) egyik végén a kereszttartóhoz (24), a másik végén pedig ellentámaszhoz, különösen a süveggerendához (1) van csatlakoztatva.
5. A 2., 4. igénypontok bármelyike szerinti pajzsos bányabiztosító szerkezet kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a magasságállító tag (23) a dugattyú két oldalán elhelyezett nyomótérrel bíró hidraulikus tám.
6. A 2., 4. igénypontok bármelyike szerinti pajzsos bányabiztosító szerkezet kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a magasságállító tag (23) csavarorsó.
7. A 2., 4. igénypontok bármelyike szerinti pajzsos bányabiztosító szerkezet kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a magasságállító tag (23) fogasléc, amely fogaskerékkel kapcsolódik és ez a mozgató rudak (7, 8) csuklós csatlakozásához van társítva.
8. Az 1—7. igénypontok bármelyike szerinti pajzsos bányabiztosító szerkezet kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a magasságállító tag (23) és a léptetőmű (25, egymással kényszervezérlés útján össze van kötve.
7 rajz
HU79TI278A 1978-09-22 1979-08-15 Shield supporting device of mine HU182613B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19782841190 DE2841190A1 (de) 1978-09-22 1978-09-22 Schildausbaugestell zur verwendung im untertaegigen grubenbetrieb, mit lemniskatenlenkern

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU182613B true HU182613B (en) 1984-02-28

Family

ID=6050086

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU79TI278A HU182613B (en) 1978-09-22 1979-08-15 Shield supporting device of mine

Country Status (7)

Country Link
US (1) US4231684A (hu)
AU (1) AU4934479A (hu)
DE (1) DE2841190A1 (hu)
GB (1) GB2031981B (hu)
HU (1) HU182613B (hu)
PL (1) PL217882A1 (hu)
ZA (1) ZA795024B (hu)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2924210C2 (de) * 1979-06-15 1982-05-06 Hermann Hemscheidt Maschinenfabrik Gmbh & Co, 5600 Wuppertal Hydraulisches Schildausbaugestell
DE3131607C2 (de) * 1980-08-16 1986-12-11 Dowty Mining Equipment Ltd., Ashchurch, Tewkesbury,Gloucestershire Schildausbaugestell mit einer starr ausgebildeten Sohlkonstruktion
DE3035423A1 (de) * 1980-09-19 1982-05-06 Gewerkschaft Eisenhütte Westfalia, 4670 Lünen Hydraulischer schreitausbau fuer untertaegige gewinnungsbetriebe
DE3241894C1 (de) * 1982-11-12 1984-03-15 Thyssen Industrie Ag, 4300 Essen Stabilisierungsvorrichtung für Strebausbaugestelle
GB2136040B (en) * 1983-03-08 1986-06-11 Dobson Park Ind Pivotal linkage of a mine roof support
DE3519904C2 (de) * 1984-10-27 1986-09-25 Siegfried Dipl.-Ing. 4600 Dortmund Sell Schildausbau
DE3630579C2 (de) * 1986-09-09 1994-07-14 Westfalia Becorit Ind Tech Schildausbaugestell mit zwischen Liegendschwelle und Bruchschildlenkern lösbar angeordnetem Aufsatzstück
CN102444415B (zh) * 2010-10-14 2014-07-02 卡特彼勒(郑州)有限公司 固体充填用端头支架
CN111852532B (zh) * 2020-08-18 2024-06-04 中铁第六勘察设计院集团有限公司 一种网型材结构的地铁隧道建设用防护支架

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2413538C2 (de) * 1974-03-21 1978-05-24 Bochumer Eisenhuette Heintzmann & Co, 4630 Bochum Schildausbaugestell
GB1494284A (en) * 1975-07-19 1977-12-07 Gullick Dobson Ltd Self-advancing mine roof supports
GB1521970A (en) * 1975-10-17 1978-08-23 Mastabar Mining Equipment Co L Mine roof supports
ZA762055B (en) * 1976-04-08 1977-05-25 Dowty Mining Equipment Ltd Mine roorf support

Also Published As

Publication number Publication date
PL217882A1 (hu) 1980-06-02
GB2031981B (en) 1982-07-07
DE2841190A1 (de) 1980-04-03
GB2031981A (en) 1980-04-30
US4231684A (en) 1980-11-04
ZA795024B (en) 1980-09-24
AU4934479A (en) 1980-03-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AT392119B (de) Schraemmaschine
HU182613B (en) Shield supporting device of mine
EP0016390B1 (de) Schreitwerk
US3865197A (en) Protective canopy for a portable drilling machine
DE3047064C2 (hu)
DE2729564C2 (de) Lemniskatenf ührung für hydraulische Schreitausbaugestelle
CS203073B2 (en) Facility for adjusting the cutting level of the plane or similar instrument of the hoisting engine
CN206439064U (zh) 一种可升降、折叠、伸展的机载超前支护装置
JP6491582B2 (ja) 移動架設台車
DE2323811B2 (hu)
DE2522111B2 (de) Schildausbaugespann mit Führungsvorrichtung
PL90458B1 (hu)
CN206409265U (zh) 一种可折叠、可伸展的超前支护
DE837770C (de) Baustuetze
US3438209A (en) Roof support assembly of the type used on the longwall face of a coal seam
DE3633582A1 (de) Gelenkkran mit sich automatisch aufrichtendem turm und verlaengerndem ausleger
US3561221A (en) Roof-supporting assemblies
DE3511275C1 (de) Hydraulisches Schreitausbaugestell
DE2361235B2 (de) Ausbauelement für den provisorischen Ausbau von Stecken im Bereich der Ortsbrust
CZ16664U1 (cs) Stojan dulní výztuze a zdvihací zarízení lezatýchlizin
DE2407445C3 (de) Hub- und Kippgerät
DE3241894C1 (de) Stabilisierungsvorrichtung für Strebausbaugestelle
CN106761872A (zh) 一种可升降、折叠、伸展的机载超前支护装置
DE2064511C3 (de) Anordnung zum Aufrichten einer Mastkonstruktion
DE3406705C2 (de) Ausbaugestell, insbesondere für den Strebausbau im untertägigen Grubenbetrieb