HU180745B - Process for producing 3-exomethylenecepheme-sulfoxides - Google Patents

Process for producing 3-exomethylenecepheme-sulfoxides Download PDF

Info

Publication number
HU180745B
HU180745B HU79EI883A HUEI000883A HU180745B HU 180745 B HU180745 B HU 180745B HU 79EI883 A HU79EI883 A HU 79EI883A HU EI000883 A HUEI000883 A HU EI000883A HU 180745 B HU180745 B HU 180745B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
complex
compound
chlorosulfinyl
chloride
tin
Prior art date
Application number
HU79EI883A
Other languages
German (de)
English (en)
Inventor
Ta-Sen Chou
Original Assignee
Lilly Co Eli
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lilly Co Eli filed Critical Lilly Co Eli
Publication of HU180745B publication Critical patent/HU180745B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D501/00Heterocyclic compounds containing 5-thia-1-azabicyclo [4.2.0] octane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. cephalosporins; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring
    • C07D501/02Preparation
    • C07D501/08Preparation by forming the ring or condensed ring systems
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/50Improvements relating to the production of bulk chemicals
    • Y02P20/55Design of synthesis routes, e.g. reducing the use of auxiliary or protecting groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya tökéletesített eljárás 3-exometiléncefem-szulfoxid-észterek előállítására. Részletesebben, a találmány tárgya tökéletesített eljárás egy 3-exometiléncefem-szulfoxid-észternek valamely 2-klórszulfinilazetidin-4-on vegyületből történő előállítására. 5
A jelen találmány szerinti eljárásnál valamely 2-klórszulfinilazetidinont egy inért szerves oldószerben, egy komplexképző vegyület jelenlétében, ón(IV)-kIoriddaI reagáltatunk és ily módon a klórszulfinílazetidinonnak, ón(IV)-kIoridnak és a komplexképző vegyületeknek egy oldhatatlan komplexét nyerjük. A 2-klórszulfinilazetidinon ciklizációja heterogén körülmények között végbemegy és a termék normál hőmérsékleten szilárd állapotban állítható elő. A komplexnek egy hidroxil-tartalmú vegyülettel történő felbomlásakor a komplextől a 3-exometiléncefem-szulfoxid-észter, jó kitermelésben, elkülönül. A találmány szerinti tökéletesített eljárás magábafoglalja bizonyos komplexképzö vegyületeknek igy étereknek és ketonoknak, egy 2-klórszulfinilazetidononnak a Friedel—Crafts katalizátorral,az ón(IV)-kloriddal való ciklizációjakor történő felhasználását. A komplexképzö vegyületek az ón(IV)-kloriddal és a 2-klórszulfinilazetídinonnal nagyobb stabilitású komplexet képeznek.
A találmány szerinti tökéletesített eljárás kivitelezése előnyösen valamely 2-klórszulfinilazetidinonnak egy 25 penicillin-szulfoxid-észterböl való előállításával együtt történik és anélkül, hogy a 2-klórszulfinilazelidinont izolálnánk, közvetlenül hozzáadjuk az ón(IV)-klorid komplexhez miáltal a ciklizációs reakció során egy 3-exometiléncefem-szulfoxid-észter képződik. 30
A 2-kIórszulfiniIazetidinonok ciklizációját egy Lewis sav-típusú Friedel—Crafts katalizátorral, egy Bronsted proton sav-típusú Friedel—Crafts katalizátorral, vagy egy metathetikus kationformáló szerrel végezzük ezt. Kukolja a 4 052 387 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban ismerteti. A ciklizáció valamely 3-exometiléncefem-szulfoxid-észter kialakulását eredményezi. Az eljárás egy általános kétlépcsős folyamat, melyben a penicillin-szulfoxid-észterek átalakulnak 10 3-exometiléncefem-észter-szulfoxidokká és a reakció folyamán intermedierként 2-klórszulfinil-azetidinonok keletkeznek. Ezt a két műveletből álló eljárást az I reakcióvázlat szemlélteti. A jelen találmány szerint eljárva, az oxo-vegyületek alkalmazásával lényegesen magasabb 15 kitermelési értékeket kapunk.
A 2-klórszulfinil-azetidinonok előállítását és felhasználását a kétlépcsős eljárásnál Chou ismerteti a 4 075 203 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban.
A 2-klórszulfinil-azetidinont a 3-exometiléncefem-szulfoxid előállítását célzó Friedel—Crafts katalizált ciklizáció során intermedierként használjuk, mint azt a fentiek is mutatják.
Tehát a fent leírt kétlépcsős eljárás során egy penicillin-típusú vegyületből egy cefalosporin-típusú vegyületet állíthatunk elő. Ez különbözik attól az eljárástól, melyet Morin és Jackson a 3 275 626 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban ismertet, ahol valamely penicillin-szulfoxid-észter sav-katalizált hő-1180745 hatású átrendeződése megy végbe és egy dezacetoxiccfalosporin-észter keletkezik.
A jelen találmány szerinti eljárás során valamely 1 általános képletü 2-klórszulfinilazetidin-4-ont, ahol R jelentése feno.ximetil- vagy benzilcsoport és Rj jelentése egy karbonsav-védőcsoport, egy inért szerves oldószerben, egy komplexképző vegyület jelenlétében, lényegileg vízmentes körülmények között, ón(IV)-kloriddal reagáltatunk és ily módon a 2-klórszulfinilazetidinonnak, az ón(IV)-kloridnak és a komplexképző vegyületnek egy oldhatatlan komplexét nyerjük. A komplexet körülbelül 3—24 órán át kevertethetjük, így a 2-klórszulfinilazetidinon ciklizálódik és a szilárd formájú 3-exometiIéncefem-szulfoxid-észter kialakul. A komplexet ezután a szerves oldószertől például szűréssel, centrifugálással, dekantálással vagy más szokásos módon elkülönítjük, majd egy hidroxií-tartalmú vegyülettel mint például egy rövidszénláncú alkohollal kezeljük a komplex elbontása céljából és így a 2 általános képletü 3-exometiléncefem-szulfoxid-észtert nyerjük.
A jelen találmány szerinti eljárás lényege a komplexképző vegyület alkalmazása az ón(IV)-klorid -2-klór-szulfinilazetidinon komplex előállításának ideje alatt. A komplexképző vegyület elektronpár donorként működve az ónatommal egy koordinatív kovalens kötést alakít ki, és így a komplex részét képezi. A jelen találmány szerinti eljárásnál felhasználható komplexképző vegyületek lehetnek rövidszénláncú alkil-éíerek, cikloalkiléterek, rövidszénláncú alkil-ketonok, cikloalkil-ketonok, tri-(rövidszénláncú)-alkilfoszfin-oxidok, tricikloalkilfoszfin-oxidok cs triarilfoszfin-oxidok. A találmánynál felhasználható oxo-vegyületek az alábbi szerkezeti képletekkel ábrázolhatok:
cikloalkil-éterek cikloalkil-ketonok rövidszénláncú alkil-éterek rövidszénláncú alkil-ketonok
o
/\ r2 r2 a
í°)
w a'
o c b
/\ R2 r2
O
b' o
i Ki ahol a fenti képletekben
R2 jelentése valamely egyenes vagy elágazó 1—4 szénatomos alkilcsoport:
R2 jelentése fenil-csoport;
Z jelentése —(CH2)m—, ahol m 4 vagy 5; és
Z' jelentése —(CH2)m-csoport, ahol n egy 3 és 6 közötti egész szám.
Az a általános képletü rövidszénláncú alkil-éter lehet például dimetil-éter, dietil-éter, di-n-propil-éter, diizo-propil-éter, di-n-butil-éter, metiletil-éter, metil-n-propil-éter, metil-szek-butil-éter és hasonlók. Az a' általános 5 képletü cikloaikil-éter lehet például tetrahidrofurán vagy tetrahidropirán. A b általános képletü rövidszénláncú alkil keton például az aceton, metiletil-keton, dietil-keton, di-n-propil-kcton, diizo-propil-keton, metilizo-propil-keton, di-n-butil-keton, di-szek-butil-keton, me10 til-izobutil-keton és hasonló rövidszénláncú alkil-ketonok. A b' általános képletü cikloalkil-keton lehet például a ciklobutanon, ciklohexanon vagy cikloheptanon. A c altalános képletü fenilfoszfin-oxid jelentése trifenil-foszfin-oxid.
A fent leírt oxo-vegyületeknek a jelen találmány szerinti eljárásnál két funkciójuk van. Először, az oxigénatomon levő elektronpár segítségével koordinációs kötést létesítenek az ón(IV)-klorid ónatomjával és így csökkentik az ónhalogenidnek a 2-klórszulfinil-azetidi20 nonhoz való reaktivitását, és másodszor, az ón(IV)-klorid-2-klórszulfinil-azetidinon-komplexet stabilabbá teszik azáltal, hogy a komplexszel egy ligandumot képeznek. Az oxo-ligand a komplex centrális ónatomjához egy koordinációs kovalens kötéssel kapcsolódik, és így meg25 előzhető a reakcióközegben levő nyomnyi mennyiségű nedv esség káros hatása, vagyis az, hogy a jelenlevő kis mennyiségű nedvesség már a ciklizáció előtt a komplex felbomlását okozná. A komplexképző vegyület jelenléte tehát lehetővé teszi egy stabilabb komplex forma kialakulását, melynél a 2-klórszulfinil-azetidinonnak a 3-exometiléncefem-szulfoxiddá történő ciklizációja végbemegy.
A találmány szerinti eljárás kivitelezésénél az oxovegyületet hozzáadjuk a 2-klórazetidinon oldatához, 35 mielőtt ahhoz az ón(IV)-kloridot hozzáadnánk, vagy a komplexképző vegyületet és az ón(IV)-kIoridot egy inért szerves oldószerben elegyítjük és így együtt hozzáadjuk a 2-klórazetidinon oldatához. A gyakorlatban előnyösen a 2-klórszulfinilazetidinon oldatához először 40 hozzáadjuk a komplexképző vegyületet, azután pedig az ón(IV)-kloridot.
A jelen találmány szerinti eljárásnál a komplexképző vegyületként előnyösen dietiiéterí, acetont és dietilketont használunk.
Az ón(IV)-klorid-2-klórszulfinilazetidinon-oxo-komplex szerkezete még nincs meghatározva, azonban úgy tűnik, hogy az ón(IV)-klorid és az azetidinon szulfinilcsoportjának oxigénatomja között koordinatív kovalens kötés van és hogy az 1-oxo-vegyület egy egyedüli koor50 dinációs kötést alkot a centrális ónatommal. Azonban másféle kötés is lehetséges, például az azetidinon 3helyén levő acilamido-csoport oxigénatomja az ónatommal szintén képezhet egy koordinációs kovalens kötést. Hasonlóképpen, az észtercsoport oxigénatomja egy 55 koordinációs kovalens kötéssel kapcsolódhat az ónatomhoz.
A jelen találmány szerinti ciklizációs reakciónál olyan inért szerves oldószereket alkalmazhatunk, melyekben a 2-klórszulfinilazetidinon és az oxo-vegyület oldódik és 60 amelyekben az ón(IV)-klorid legalább részlegesen oldódik. Az inért szerves oldószerek alapjában véve nem poláros és előnyösen aromás oldószerek, mint például a benzol, klórbenzol, anizol, toluol, klórtoluol, a xilének és a tetralin; a cikloalkil szénhidrogén oldószerek mint 65 például a ciklopentán, ciklohexán és hasonló szénhid
-2180745 rögének. A találmány szerinti eljárásnál felhasználás előtt az oldószert bármely szokásos módon szárítjuk például azeotrópos desztiílációval (biner-desztilláció) vagy molekuláris szűrő segítségével, vagy valamely szokásos szárítószerrel, mint káliumkloriddal, kálciumszulfáttal, nátriumszulfáttal és hasonlókkal. Előnyösen reagens minőségű oldószereket használunk.
A szóban forgó komplex vegyület előállítása körülbelül — 15 °C és 45 C közötti hőmérsékleten végezhető. A komplexet körülbelül 0 C és 20 °C közötti hőmérsékleten állítjuk elő.
A szóban forgó eljárás egyik változata szerint a 2-klórszulfinilazetidinonnak egy inért szerves oldószerre! mint például benzollal vagy toluollal készített oldatához kevertetés mellett hozzáadunk 1 mól szulfinilkloridra számítva körülbelül 1—1,5 mól oxo-vegyületet. Ezután egy mól szulfinilkloridra számított körülbelül 2—3 mól ón(IV)-kloridot adunk az elegyhez. A komplex vegyület szokásosan gyorsan kialakul. Általában a találmány szerinti eljárásnál kialakult komplex színes, a szín világos narancstól vöröses narancsig, barnáig terjedhet. A kivált komplexet ezután a reakcióedényben körülbelül 3—24 órán át kevertetjük, mely idő alatt a ciklizációs reakció végbemegy. Bár a ciklizáció már körülbelül 3 óra alatt is majdnem teljesen végbemegy, a komplexet hosszabb ideig kevertetjük azért, hogy a terméket jó kitermelésben nyerjük. Mialatt a ciklizációs reakció folyik, a komplexben észrevehető változás nem történik. A kevertetés után a komplexet az oldószertől elkülöníthetjük például szűréssel, centrifugálással vagy úgy, hogy az oldószert a komplexről dekantálhatjuk, és a komplexet ezután előnyösen egy megfelelő oldószerrel mossuk, például petroléterrel, ciklohexánnal, toluollal, dietiléterrel vagy acetonnal. A mosott komplexet egy alkalmas konténerben tárolhatjuk vagy előnyösen, elbontjuk és így7 a 3-exometiléncefem észter szulfoxidot nyerjük.
A komplex vegyület elbontása a találmány szerinti eljárásnál úgy történik, hogy a komplexhez hozzáadunk egy hidroxil-tartalmú vegyületet, például egy rövidszénláncú alkoholt, mint metilalkoholt vagy etilalkoholt. A komplex elbontható még vízzel vagy egy savval is, mint ecetsavval vagy híg sósavval; azonban ezekkel a szerekkel való bontás hidrogénklorid formájú vegyületet eredményez, mely a termékkel nemkívánt reakciókhoz 45 vezethet. Előnyösen a komplexet egy rövidszénláncu alkoholhoz, például metilalkoholhoz adjuk hozzá. A komplex gyorsan elbomlik és így a 3-exometiléncefcm észter szulfoxidnak sűrű (zagyszerű) iszapját, vagy szuszpenzióját nyerjük, mely általában fehér vagy majdnem fehér színű.
A fenti képletü 2-klórszulfinilazetidin-4-on vegyületeket az irodalomban már ismertették és az alábbi szabadalmi leírások szerint előállíthatok: Kukolja 4 081 440 számú egyesült államokbeli szabadalmi leírás, (1978. március 28.) és Chou 4 075 203 számú egyesült államokbeli szabadalmi leírás (1978. február 21.).
Az 1 általános képletü vegyületeket eddig az egyszerűség kedvéért mint 2-klórszulfinil-azetidin-4-on vegyületként említettük, azonban ezeket formálisan 1-azetidin-szubsztituált-butánsav-észtereként nevezzük. Például az az 1 általános képletü vegyület, ahol R egy benzil-csoport és R( terc-butilcsoport, azt terc-butil-3-metil-2-(2-klórszulfinil-4-oxo-3-fenil-acetamido-l-azetidinil)-3-buienoátnak nevezzük.
Előnyös kiindulási anyagok a 3-metil-2-(2-klórszulfinil-4-oxo-3-fenoxi-acetamido-1 -azetidiniI)-3-butánsav észterei. Ezek előnyösen alkalmazható kiindulási anyagok, mert olyan 3-exo-metiléncefem-szulfoxid-észlere5 két képeznek, amelyek antibiotikumok előállításában különösen értékes inlermedierek.
Előnyösen a jelen találmány szerinti tökéletesített eljárás kivitelezése úgy történik, mint annak a két műveletből álló reakciónak a második lépése, amellyel egy 10 pcniciilin-szulfoxid-észtert először átalakítunk 2-klór-szulfrűl-azctídinonná, amelyet anélkül, hogy izolálnánk, felhasználunk a találmány szerinti eljárásnál, mint azt már leírtuk és így egy 3-exometiléncefem-szulfoxid észtert nyerünk. Ennek megfelelően a találmány szerinti 15 eljárás egy előnyös változata magába foglalja a nem izolált 2-klórszulfinilazetidinon ciklizációját, melyet egy penicillin-szulfoxid észterrel és egy N-klórozószerrel, egy keresztkötésű polivinilpiridin jelenlétében, a fentiekben ismertetett amerikai egyesült államokbeli szabadal20 mi leírás szerint állítunk elő.
Az eljárás egy előnyös változatánál, p-nitro-bcnzil-6-feno.;iacetamido-2,2-dimetilpenam-3-karboxilát-l-oxidot reagáltatunk körülbelül 1,1 mól ekvivalens N-klórfiálin· iddel, vízmentes toluolban, 1 gpenicillin-szulfoxid25 ra számított körülbelül 1—3 g körülbelül 2—5% kereszti öiéssel rendelkező poli(4-vinilpiridin)divinilbenzol jelenlétében. A reakció kivitelezése a következőképpen történik: visszafolyató hűtővel ellátott edényben körülbelül 100 percen át tartó forralás után a szuszpenziót 30 szűrj ük azért, hogy az oldhatatlan kopolimert és ftalimide: eltávolítsuk, és a szűrletet, mely a p-nitrobenzil-3-metil-2-(2-klórszulfiniI-4-oxo-3-fenoxiacetamido-azetidinil)-3-butenoátot tartalmazza, körülbelül 0 és 10 °C közötti hőmérsékletre lehűtjük. A hideg szűrlcthcz kö35 rülbelül 1 mól ekvivalens dietilétert, majd körülbelül 2—2,5 mól ekvivalens ón(IV)-kloridot adunk. Az ón(IV)-klorid hozzáadása után a szulfinilklorid— —ón(fV)-k!orid—oxo-komplex a hideg szűrletből kicsapódik; a reakcióelegyet azonban még 3 —24 órán át 40 kevertetjük azért, hogy biztosítsuk a komplex teljes kialakulását. Ezután a komplex vegyületet szűrjük, a szűrőn egy alkalmas oldószerrel, így szénhidrogén oldószerrel, mint például pentánnal vagy hexánnal mossuk, majd lassan hozzáadjuk metilalkoholhoz, és ez a komplex bomlását és a p-nitrobenzil 7-fenoxi-acetamido-3-exometiléncefem-3-karboxilát-l-oxid kialakulását eredményezi. A termék szuszpenzióját körülbelül 2—4 órán át kevertetjük, szűrjük, a szűrőn levő terméket alkalmas módon mossuk és szárítjuk.
A jelen találmány szerinti eljárással nyert termék általában olyan minőségű, mely további tisztítást nem igényel, mielőtt ezt az antibiotikum előállítására felhasználnánk. Azonban, ha szükséges, a terméket egy megfelelő oldószerből átkristályosíthatjuk azért, hogy fo55 kozzuk annak tisztaságát.
A találmány szerinti eljárás fenti említett előnyös változatát a II reakcióvázlat szemlélteti, ahol 1/ poli(4-vinilpiridin)-divinilbenzol körülbelül 2% keresztkö60 téssel.
Az T. táblázatban 3-exometiléncefem-szulfoxidok kitermelését tüntettük fel, melyeket egy megfelelő 2-klórszu'finilazetidinonnak ón(IV)-klorid katalizált ciklizációs reakciója során, jellegzetes oxo-vegyület jelenlété65 ben nyertünk. Minden példánál 50 g nitrobenzil-6
-3180745
-fenoxiacetamido-2,2-dimetilpenam-3-karboxilát-l-oxidot alakítottunk át a megfelelő 2-klórszulfinilazetidinon-p-nitrobenzil-észterré N-klórftálimiddel, toluolban, refluxálási hőmérsékleten, körülbelül 2% keresztkötést tartalmazó poli(4-vinilpiridin)-divinilbenzol jelenlété- 5 ben. A reakció terméke a 3-metil-2-(2-klórszulfinil-4-oxo-3-fenoxiacetamido-l-azetidinil)-3-butenoát. Az oldhatatlan polimert és a ftalimidet a reakcióközegből kiszűrtük, és a 2-klórszulfinilazetidinon észtert (45,4 g) ón(IV)-kloriddal, 1 mól 2-kJórszulfinil-vegyületre számított körülbelül 1 mól oxo-vegyület jelenlétében ciklizáltuk. Minden példánál a komplex vegyületet elkülönítettük, mostuk és metilalkohollal elbontottuk. A 3. oszlopban az egyes kísérleteknél nyert komplex vegyület minőségét tüntettük fel. A 4. oszlop az egyes kísérleteknél nyert termék, a p-nitrobenzil-7-fenoxiacetamido-3-exometiléncefem-4-karboxilát-l-oxid olvadáspontját tartalmazza.
I. táblázat
Oxo vegyületek a ciklizációs reakcióban
Oxo vegyület Kitermelés1, °/0 Kitermelés (%) HPLC* A komplex állapota Olvadáspont, °C
Dietiléter 71,7 97,3 laza por 196,5
Di-n-butil-éter 65,8 ragacsos szilárd 196,5—197
Tetrahidrofurán 61,9 96,2 laza por 193,5—194
Tetrahidropirán 60,9 enyhén gumiszerűen szilárd 196—197
Ketonok
Aceton 68,9 96,3 laza por 192—193
Metiletil-keton 66,0 96,6 laza por 196—197
Dietil-keton 68,0 96,1 laza por 195—196
Metil-n-propil-keton 63,7 96,8 enyhén gumiszerűen szilárd 196,5—197
Metil-izo-propil-keton 64,6 96,2 laza por 194,5—196
Metil-izobutil-keton 63,0 95,1 laza por 195—196
Ciklohexanon 61,9 laza por 196—197
Foszfin oxidok
Trifenilfoszfin-oxid 99,0 58,8 laza por 192—197
1 (p-nitrobenzil-7-fenoxiacetamido-3-exometiléncefem-4-karboxilát-l-oxid a penam-szulfidból)-ra számítva a kitermelés súly/'„-bar.;
2 a ciklizált terméknek nagy teljesítményű folyadék kromatográfiás vizsgálata
Oszlop: 25 cm X 4 mm belső átmérőjű Merk RP18.
Oszlop oldószer: 530 ml H2O, 300 ml THF, 150 ml metanol és 20 ml ecetsav, mely literenként 1,1 g oktánszulfonsav nátrium.
Mennyiség: 2 ml/perc.
Mintaméret: 8 mg/25 ml vízmentes ecetsav vagy hangyasav.
A szóban forgó eljárással előállított 3-exometilén-cefem-szulfoxid-észterek hasznos intermedierek a cefalosporin antibiotikumok előállításánál. Például a terméket reagáltathatjuk ózonnal miáltal egy 3-hidroxi-3-cefem-szulfoxid-észtert nyerünk, mely utóbbi valamely szokásos módon szulfoxiddá redukálható, az így előállított 3-hidroxi-3-cefem-észtert reagáltathatjuk diazometánnal vagy foszfortrikíoriddal dimetilformamid jelenlétében és így egy 3-metoxi-3-cefem-észtert vagy egy 3-klór-3-cefem-észtert nyerünk. Az észterek dezészterezésével a 3-metoxi-3-cefem antibiotikumot kapjuk, ahogyan azt Chauvette a 3 917 587 számú és a 3 917 588 számú egyesült államokbeli szabadalmi leírásában ismerteti, vagy a 3-klór-3-cefem antibiotikumot nyerjük, melyet Chauvette a 3 925 372 és a 3 962 227 számú egyesült államokbeli szabadalmi leírásban ismertet.
Az alábbi példák a találmány szerinti eljárás további szemléltetésére szolgálnak.
Az alábbiakban egy 2-klórszulfinilazetidin-4-on-észter előállítására leírunk egy példát, mely reakciót ke4 resztkötésü poli(4-vinilpiridin)-divinilbenzol jelenlétében és ennek ciklizációját ón(IV)-kloriddal a leírásban ismertetett valamely komplexképző vegyület hozzáadása nélkül végezzük.
1. példa
Két liter gradiens minőségű toluolt Dean—Stark vízcsapdával ellátott edényben visszafolyatás mellett forralunk, amíg 200 ml folyadék gyűlik össze, és ezt elöntjük. A melegítést megszüntetjük és hozzáadunk 250 g poli(4-vinilpiridin)-divinilbenzolt, mely körülbelül 2% keresztkötésű, 50,2 g p-nitrobenzil-6-fenoxiacetamido-2,2-dimetilpenam-3-karboxilát-l-oxidot és 20 g N-klór-ftálimidet. A szuszpenziót gyorsan újból felmelegítjük forrásig és a forralást visszafolyatás mellett kevertetéssel körülbelül 100 percen át folytatjuk, majd a reakcióelegyet körülbelül 10 °C-ra lehűtjük és még 10 percig kevertetjük. A szuszpenziót ezután a kopolimer
-4180745 és a ftálimid eltávolítása céljából szűrjük és a hideg szűrletet, mely a 3-metiI-2-(2-klórszulfinil-4-oxo-3-fenoxiacetamido-l-azetidinil)-3-butenoátot (39 g) tartalmazza, hozzáadjuk 25 ml ón(TV)-klorid és 25 ml toluol hideg oldatához. A kialakult gyengén vörösesnarancs színű komplexet jégfürdő hőmérsékletén 1 órán át, majd szobahőmérsékleten körülbelül 16 órán át kevertetjük.* A komplex vegyületet szűrjük, 200 ml pentánnal mossuk és szárítjuk, ezután lassan hozzáadjuk 300 ml metiialkoholhoz, és így a termék a p-nitrobenzil-7-fenoxi-acetamido-3-exometiléncefem-4-karboxilát-1-on szuszpenziója kialakul. A szuszpenziót jégfürdöben 7 órán át kevertetjük és szűrjük. 50 ml metilalkohollal 50 ml dictiléterrel val-mosás és vákuumban történő szárítás után 29,7 g (59,5%-os kitermelés) terméket nyerünk, melynek olvadáspontja körülbelül 187—188,5 'C. A következő példa az előző példa ismétlése azzal a különbséggel, hogy a penicillin szulfoxidot kétszeres koncentrációban alkalmazzuk.
2. példa
Két liter reagens minőségű toluolt Dean—Stark vízgőzcsapdával ellátott edényben refluxálva szárítjuk, míg 200 ml folyadék gyűlik össze és ezt elöntjük. A melegítést megszüntetjük és a forró toluolhoz hozzáadunk 50 g poli(4-vinilpiridin)-divinilbenzol kopolimert (körülbelül 2% keresztkötésű), 38,4 g N-klórftálimidet és 100,3 g p-nitrobenzil-6-fenoxiacetamido-2,2-dimetilpenam-3-karboxilát-l-oxidot. A szuszpenziót a refluxálási hőmérsékletre melegítjük, 100 percig ezen a hőmérsékleten tartjuk, majd 10 C-ra lehűtjük. A szuszpenziót [mely 69 g 3-metiI-2-(2-klórszulfinil-4-oxo-3-fenoxiacetamido-l-azetidinil)-3-butenoátot tartalmaz] 10 percig tartó kevertetés után 50 ml ón(IV)-klorid és 50 ml toluol oldatába szűrjük. A világos narancsszínű komplex, jégfürdő hőmérsékletén egy órán át tartó és szobahőmérsékleten körülbelül 16 órán át tartó kevertetés után alakul ki. Ezután a komplex vegyületet szűrjük, pentánnal mossuk és a szűrőn részben megszárítjuk. A komplexet lassan hozzáadjuk 600 ml metiialkoholhoz és így kialakul a termék, a p-nitrobenzil-7-fenoxiacetamido-3-exometiléncefem-4-karboxilát-1 -oxid szuszpenziója. A szuszpenziót jégfürdő hőmérsékletén 7 órán át kevertetjük, szűrjük, egyesítjük és ily módon 54,0 g (54,1%-os kitermelés) terméket nyerünk, melynek olvadáspontja körülbelül 193,5—194 °C.
3. példa
Ez a példa a találmány szerinti eljárás egy változata, melynél a kiindulási anyag koncentrációja ugyanaz, mint a 2. példában (1 g/18 ml toluol) és a ciklizációs művelet során oxo-vegyületként dietilétert használunk.
1800 ml reagens minőségű toluolhoz, melyet az előző példában leírtak szerint szárítottunk, amíg forró, hozzáadunk 100,3 g p-nitrobenzil-6-fenoxiacetamido-2,2-dimetiIpenam-3-karboxilát-l-oxidot, 50 g poli(4-polivinilpiridin)-divinilbenzol kopolimert (körülbelül 2% keresztkötésű), és 38,4 g N-klórftálimidet. A szuszpenziót refluxálási hőmérsékletre felmelegítjük és 100 percig refluxáljuk, majd 10 C-ra lehűtjük és 10 percig kevertetjük. A reakció előrehaladását NMR-spektrumon kö* A komplex vegyület színe világosbarnára változik.
vetjük nyomon, mely ekkor a szulfinilklorid kialakulását körülbelül 90%-os kitermelésben mutatja. A szuszpenziót szűrjük és a szulfinilklorid tartalmú szűrletet jégfürdőben lehűtjük.
A szulfinilklorid kialakulását, a p-nitrobenzil-3-metil-2-(2-klórszulfinil-4-oxo-3-fenoxiacetamido-l-azetidinil)-3-butenoát jelenlétét az alábbi NMR-adatok igazolják :
NMR (CDC13):
δ 1,93 (s, 3H, vinil metil), δ 4,33 (s, 2H, oldallánc —CH2—), δ 5,03—5,13 (m, 3H (7/ C C// ) δ 5,30 (s, 2H, észter metilén), δ 5,57 (d, 1H, J 4,5 eps, C—2H β-laktám-on) δ 6,30 (q, 1H, J - 4,5 eps és 9,0 eps, C—3H β-laktám-cn), δ 6,8-7,0 (m, 5H, oldallánc aromás), δ 7,20—8,23 (2d, 4H, J=9,0 eps, észter aromás) δ 7,82 (bs, 1H, NH).
A hideg szuszpenziót a kopolimer és a ftálimid eltávolítása céljából szűrjük, a szűrletet, mely a 2-kIórszulfinil-azetidin-4-on-észtert tartalmazza, jégfürdőben lehűtjük. Először 18,28 ml dietilétert, majd 50 ml ón(IV)-kloridot adunk a hideg szűrlethez. A kialakult világos narancsvörös komplexet jégfürdő hőmérsékleten 30 percig, ezután szobahőmérsékleten körülbelül 16 órán át kevertetjük. A komplex kismértékű színváltozása figyelhető meg.
A komplexet szűrjük, a szűrőn 400 ml hexánnal mossuk és levegőn szárítjuk, majd lassan kevertetés közben 600 ml metiialkoholhoz hozzáadjuk és így a p-nitrobenzi!-7-fenoxiacetamido-3-exometiléncefem-4-karboxilátl-uxid szuszpenziója keletkezik.
A szuszpenziót 0 °C-on 4 órán át kevertetjük, majd szűréssel a terméket egyesítjük, melyet 100 ml metilalkohollal mosunk és vákuumban szárítunk. A kitermelés 76,15 g (76,2%-os kitermelés), az olvadáspont körülbelül 194,5—195 °C.
4. példa
Ennél a példánál ugyanazt a penicillin szulfoxid észtert, klórozószert és kopolimert, ugyanolyan mennyiségben alkalmazzuk, valamint ugyanolyan mennyiségű toluolt használunk fel, mint az előző példában, és az előző példa szerinti dietilétert itt 12,9 ml acetonnal helyettesítjük. Ily módon 72,63 g (72,7%-os kitermelés) p-nitrobenzil-7-fenoxiacetamido-3-exometiléncefem-4-karboxilát-l-oxidot nyerünk, melynek olvadáspontja körülbelül 195 °C.
5. példa p-Nitrobenzil-7-fenilacetamido-3-exometiléncefem-4-karboxilát-l-oxid
300 ml reagens minőségű toluolt Dean—Stark vízcsapdával ellátott edényben desztillálunk, 30 ml folyadéknak a vízcsapdából való eltávolítása után a fűtést megszüntetjük és 2,5 g poli(4-vinilpiridin)-divinilbenzolt (körülbelül 2% keresztkötésű) adunk hozzá.
-5180745
A szuszpenziót néhány percig visszafolyatás mellett forraljuk a víz, mely a polimerrel együtt a reakcióelegybe kerülhetett, eltávolítása céljából. Ezután a melegítést újból megszüntetjük és amíg a szuszpenzió forró, hozzáadunk 7,28 g p-nitrobenzil-6-fenilacetamido-2,2-dimetiIpenam-3-karboxilát-l-oxidot és 2,88 g N-klórftálimidet. Az elegyet forrásig melegítjük, 100 percig refluxáljuk, majd a sötét színű szuszpenziót 10 °C-ra lehűtjük és az oldhatatlan polimer és a ftálimid eltávolítása céljából szűrjük. A reakcióterméket, a p-nitrobenziI-3-metil-2-(2-klórszulfiniI-4-oxo-3-fenilacetamido-l-azetidinil)-3-butenoátot körülbelül 78%-os kitermelésben kapjuk. A szulfinilklorid azonosságát az NMRadatok igazolják :
NMR (CDClj):
δ 1,80 (2, 3H, vinil metil), δ 3,57 (s, 2H, oldallánc CH2), δ 5,0—5,13 (m, 3H, C.'A C Cfí—), δ 5,20 (s, 2H, észter CH2), δ 5,43 (d, 1H, J=4,5 eps, C—2H β-laktám-on), δ 6,42 (q, 1H, J=4,5 és 9 eps, C—3H 3-laktám-on), δ 7,13 (s, 5H, oldallánc aromás), δ 7,4 és 8,18 (2d, 4H, J 8 eps, észter aromás).
A reakcióelegyhez 1,37 ml 0,013 mól) dietilétert és 3,75 ml (0,032 mól) ón(IV)-kloridot adva barna színű oldhatatlan komplexet nyerünk, melyet jégfürdő hőmérsékletén 30 percig és szobahőmérsékleten körülbelül 16 órán át kevertetünk. A csokoládébarna komplexet szűrjük, 60 ml hexánnal mossuk, majd lassan 45 ml metilalkoholhoz hozzáadjuk és így kialakul a termék, a p-nitrobenzil-7-fenilacetamido-3-exometiléncefem-4-karboxilát-l-oxid szuszpenziója. A termék szuszpenzióját jégfürdő hőmérsékletén 4 órán át kevertetjük, szűrjük, 15 ml metilalkohollal mossuk és vákuumban szárítjuk. Ily módon 4,3 g (59,3%-os kitermelés) száraz terméket nyerünk, melynek olvadáspontja acetonból történő átkrisíályosítás után körülbelül 208—208,5 =C.
6. példa
2,2,2-TriklóretiI-7-fenoxiacetamido-3-exometiIéncefem-4-karboxilát-l-oxid
800 ml toluollal Dean—Stark vszcsapdával ellátott edényben, biner desztillációt végzünk és a vízcsapdából 80 ml folyadékot eltávolítunk. A melegítést megszakítjuk és 6,68 g poli(4-vimlpiridin)divinilbenzok (mely körülbelül 2% keresztkötést tartalmaz), 20 g 2,2,2-triklóretil-6-fenoxiacetamido-2,2-dimetilpenam-3-karboxilát-l-oxidot és 7,74 g N-klórftálimidet adunk a forró toluolhoz. A szuszpenziót felmelegítjük a refluxálási hőmérsékletre, 100 percig refluxáljuk, majd jégfürdőben körülbelül 20 percig hűtjük. A hideg szuszpenziót szűrjük a kopolimer és a ftálimid eltávolítása céljából és ezután a szűrletet jégfürdőben lehűtjük. A termék a szulfinilklorid 2,2,2-trikIóretil-3-metiI-2-(2-klórszulfinil-4-oxo-3-fenoxiacetamido-l-azetidini])-3-butenoát körülbelül 83%-os kitermelésben nyerhető. Az NMR-adatok a következők:
NMR (CDC13):
δ 1,95 (s, 3H, vinil metil), δ 4,52 (s, 2H, 0OCH2—),
S 4,66 (d, 2H, J==2 eps, —CH2CC13), δ 5,07—5,33 (m, 3H, C//2 C-C//-), δ 5,33 (d, IH, 3=4,5 eps, C—2H β-laktám-on), δ 6,28 (q, 1H, J =4,5 és 10 eps, C—3H β-laktám-on), δ 6,83—7,47 (m, 5H, C6H5—O—), δ 8,06 (1H, d, J = 10 eps NH).
A hideg szűrlethez 3,66 ml dietilétert, majd kevertetés közben 10 ml ón(IV)-kloridot adunk. Körülbelül 1 órán át tartó kevertetés után a komplex kezd kiválni. A sötét színű komplex szuszpenzióját szobahőmérsékleten egy éjszakán át kevertetjük, ezután szűrjük és 80 ml hexánnal mossuk. Az így nyert, cserszínű homokhoz hasonló komplexet hozzáadjuk 120 ml metilalkoholhoz és az elegyet jégfürdőben lehűtjük. Ha 4 órán át tartó kevertetés után a termék nem válik ki a reakcióelegyből, akkor a metilalkohol térfogatát párologtatással az eredeti térfogat ’/3-ára csökkentjük. A koncentrátumot etilacetátban feloldjuk és az oldatot kétszer 5%-os vizes nátriumkarbonáttal és vízzel mossuk, majd magnéziumszulfát felett szárítjuk. A megszárított oldatot szárazra bepároljuk és ily módon barna habként 15,62 g nyers terméket a 2,2,2-trikIóretil-7-fenoxiacetamido-3-exometiléncefem-4-karboxilát-l-oxidot állítjuk elő.
A terméket 60 ml metilalkoholban szuszpendáljuk és a szuszpenziót körülbelül 50 °C hőmérsékletre felmelegítjük, miáltal egy oldatot nyerünk. Szobahőmérsékletre történő lehűtéskor a termék kikristályosodik. A kristályos csapadékot szűrjük és szárítjuk és ily módon 1,9 g terméket nyerünk, melynek olvadáspontja 143,5144 °C.
NMR (CDC13):
3,75 (q, 2H, J=4 és 18 eps, C2H),
4,58 (s, 2H, oldallánc CH2),
4,83 (d, 2H, J = 1,5 eps, triklóretil észter CH2),
4,95 (d, 1H, J=4,5 eps, C6H),
6,06 (q, 1H, J=4,5 és 11 eps, C7H),
5,53 (s, 1H, C4H),
5,42 és 5,87 (2s, = CH2),
8,16 (d, 1H, J= 11 eps, NH) és
6,83—7,50 (m, 5H, aromás H) delta.

Claims (5)

1. Eljárás
2 általános képletü 3-exometiléncefemszulfoxid-észter előállítására, ahol a képletben R jelentése fenoximetil- vagy benzilcsoport és
Rj jelentése egy karbonsav-védőcsoport, azaz adott esetben szubsztituált fenil-csoporttal vagy halogénatomokkal szubsztituált rövidszénláncú alkil-csoport, előnyösen p-nitro-benzil- vagy 2,2,2-triklór-etilcsoport, vízmentes körülmények között, egy inért szerves oldószerben valamely 1 általános képletü 2-klórszulfinil-azetidin-4-ont ón(IV)-kíoriddal elegyítünk, komplexképző vegyület jelenlétében, a kapott komplexet elválasztjuk és a 2 általános képletü vegyületté bontjuk, azzal jellemezbe, hogy a komplexképzést valamely a O
Z\ r2 r2 a' (z)
-6180745 b Ο
II r2—c—r2 b' O vagy é
c O ΐ
rí—p—Rí
Rí általános képletü komplexképző vegyület jelenlétében végezzük, ahol a fenti képletekben
R2 jelentése valamely 1—4 szénatomos alkilcsoport;
Rí jelentése fenilcsoport;
Z jelentése —(CH2)m— csoport;
m jelentése 4 vagy 5; és
Z' jelentése —(CH2)n— csoport, ahol n jelentése 3 és 6 közötti egész szám.
5 2 Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy komplexképző vegyületO ként valamely R2—O—R2 vagy R2—C—R2 általános
10 képletü vegyületet használunk, ahol R2 jelentése az 1. igénypontban megadott.
3. A 2. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy komplexképző vegyületként dietil-étert használunk.
15
4. A 2. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy komplexképző vegyületként acetont vagy dietil-ketont használunk.
5. Az 1—4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy inért szer20 vés oldószerként toluolt használunk.
HU79EI883A 1978-11-13 1979-10-12 Process for producing 3-exomethylenecepheme-sulfoxides HU180745B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US05/960,346 US4190724A (en) 1978-11-13 1978-11-13 Process for 3-exomethylenecepham sulfoxides

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU180745B true HU180745B (en) 1983-04-29

Family

ID=25503071

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU79EI883A HU180745B (en) 1978-11-13 1979-10-12 Process for producing 3-exomethylenecepheme-sulfoxides

Country Status (33)

Country Link
US (1) US4190724A (hu)
EP (1) EP0011369B1 (hu)
JP (1) JPS5566590A (hu)
KR (1) KR830001591B1 (hu)
AR (1) AR225421A1 (hu)
AT (1) ATA663779A (hu)
AU (1) AU5147779A (hu)
BE (1) BE879210A (hu)
BG (1) BG30628A3 (hu)
CA (1) CA1150240A (hu)
CH (1) CH640537A5 (hu)
CS (1) CS209824B2 (hu)
DD (1) DD146457A5 (hu)
DE (1) DE2962353D1 (hu)
DK (1) DK431479A (hu)
ES (1) ES484917A0 (hu)
FI (1) FI793094A (hu)
FR (1) FR2440952A1 (hu)
GB (1) GB2034702B (hu)
GR (1) GR73094B (hu)
HU (1) HU180745B (hu)
IE (1) IE48964B1 (hu)
IL (1) IL58406A (hu)
IS (1) IS1041B6 (hu)
LU (1) LU81769A1 (hu)
MA (1) MA18605A1 (hu)
MW (1) MW2979A1 (hu)
NO (1) NO793271L (hu)
OA (1) OA06355A (hu)
PL (1) PL117584B1 (hu)
PT (1) PT70263A (hu)
ZA (1) ZA795242B (hu)
ZM (1) ZM8379A1 (hu)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5832884A (ja) * 1981-08-20 1983-02-25 Otsuka Chem Co Ltd 3−エキソメチレンセフアム誘導体の製造方法
FI103048B (fi) * 1989-03-22 1999-04-15 Dsm Nv Menetelmä 3-eksometyleenikefaamisulfoksidijohdannaisten valmistamiseks i
US4950753A (en) * 1989-05-17 1990-08-21 Eli Lilly And Company Process for 3-exomethylenecepham sulfoxide esters
US5126446A (en) * 1991-01-04 1992-06-30 Eli Lilly And Company Process for 3-exomethylenecepham sulfoxide esters
US5350845A (en) * 1992-04-08 1994-09-27 Eli Lilly And Company Process for preparing 7-substituted-amino-3-hydroxy-3-cephem-4-protected carboxy-sulfoxide esters
US5604222A (en) * 1993-12-27 1997-02-18 Lupin Laboratories, Ltd. Method for the preparation of 2-chloro sulfinyl azetidinones
US5578721A (en) * 1994-07-11 1996-11-26 Lupin Laboratories Limited Process for preparation of 3-exomethylene cepham sulfoxide esters

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3843682A (en) * 1972-05-15 1974-10-22 Lilly Co Eli 2-chlorosulfinyl-3-imido-azetedin-4-ones
GR59922B (en) * 1974-12-24 1978-03-20 Lilly Co Eli Process for preparing 3-methylene cepham
US4052387A (en) * 1974-12-24 1977-10-04 Eli Lilly And Company Method of preparation of 3-methylenecephams
CA1069126A (en) * 1974-12-24 1980-01-01 Eli Lilly And Company Sulfinyl halides and their preparation from penicillin sulfoxides
US4375397A (en) * 1976-03-15 1983-03-01 E. R. Squibb & Sons, Inc. Process for preparing 3-methylene cephalosporins

Also Published As

Publication number Publication date
IS1041B6 (is) 1980-11-25
FI793094A (fi) 1980-05-14
AR225421A1 (es) 1982-03-31
EP0011369A1 (en) 1980-05-28
IE791941L (en) 1980-05-13
ES8101608A1 (es) 1980-12-16
CH640537A5 (fr) 1984-01-13
PL218930A1 (hu) 1980-06-16
AU5147779A (en) 1980-05-22
GB2034702B (en) 1983-03-23
IL58406A0 (en) 1980-01-31
ZM8379A1 (en) 1981-02-23
GR73094B (hu) 1984-02-01
JPS5566590A (en) 1980-05-20
DD146457A5 (de) 1981-02-11
GB2034702A (en) 1980-06-11
ATA663779A (de) 1981-04-15
ZA795242B (en) 1981-05-27
MA18605A1 (fr) 1980-07-01
US4190724A (en) 1980-02-26
IE48964B1 (en) 1985-06-26
LU81769A1 (fr) 1980-01-24
DK431479A (da) 1980-05-14
KR830001591B1 (ko) 1983-08-16
NO793271L (no) 1980-05-14
CA1150240A (en) 1983-07-19
KR830001292A (ko) 1983-04-30
BE879210A (fr) 1980-04-08
EP0011369B1 (en) 1982-03-24
IL58406A (en) 1982-08-31
PL117584B1 (en) 1981-08-31
JPH0127075B2 (hu) 1989-05-26
DE2962353D1 (en) 1982-04-29
ES484917A0 (es) 1980-12-16
FR2440952A1 (fr) 1980-06-06
IS2515A7 (is) 1980-05-14
MW2979A1 (en) 1981-04-08
FR2440952B1 (hu) 1983-02-25
CS209824B2 (en) 1981-12-31
OA06355A (fr) 1981-06-30
PT70263A (en) 1979-11-01
BG30628A3 (en) 1981-07-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3719667A (en) Epimerization of 6-acylamido and 6-imido penicillin sulfoxide esters
JP2650716B2 (ja) 3−アリル及び3−ブテニル−3−セフェムの製造
KR20070014078A (ko) 나트륨 세폭시틴의 제조방법
HU202184B (en) Process for producing terc-butyl-3-oxobutirate
HU180745B (en) Process for producing 3-exomethylenecepheme-sulfoxides
JPS5851951B2 (ja) ペニシリンスルホキサイドカラノ スルフイニルハライドノセイホウ
KR100528305B1 (ko) 비닐-피롤리디논 세팔로스포린 유도체의 신규 제조방법
US3647786A (en) Preparation of cephalosporin sulfoxides
EP0017138B1 (en) Analogous compounds of cephalosporins, processes for their preparation, and pharmaceutical composition containing them
HU179966B (en) Process for preparing 3-exomethylene-cefem-sulphoxide derivatives from 6-acylamido-penam-sulphoxides
JP3860750B2 (ja) 7−アミノ−3−メトキシメチル−3−セフェム−4−カルボン酸の製造方法
IE47037B1 (en) Isopenicillins, processes for their preparation, and compositions containing them
US5811419A (en) Isooxacephem-derivatives
US3926954A (en) Preparation of salts of carboxylic acids containing a beta-lactam groups
HU188037B (en) Process for producing oxazolino-azetidine derivatives
IE42380B1 (en) Deacetoxycephalosporins via penicillin sulfoxide rearrangement
JP3522758B2 (ja) 4−(ホルミルチオ)−アゼチジン−2−オン誘導体およびペネム誘導体の製造方法
BE882359A (fr) Antibiotiques du type cephalosporine et procede de preparation
HU208540B (en) New process for producing 3-exomethylene cefamsulfoxide derivatives and 2-chlorosulfinyl azetidin-4-ones
US3933810A (en) Intermediates for producing semi-synthetic cephalosporins
JP2814286B2 (ja) 2―エキソメチレンペナム誘導体の製造法
US4172832A (en) Mercaptoalcohols and process for their manufacture
US3997532A (en) Intermediates for producing semi-synthetic cephalosporins
KR970005894B1 (ko) 3-알릴-, 3-부테닐, 3-탄소고리 아릴메틸- 및 3-헤테로고리 아릴메틸-3-세펨 유도체와 그 제조방법
JPS62135477A (ja) セフアロスポリン抗生物質の製法

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628