CZ380796A3 - Způsob převedení surového pigmentu do pigmentové formy - Google Patents

Způsob převedení surového pigmentu do pigmentové formy Download PDF

Info

Publication number
CZ380796A3
CZ380796A3 CZ963807A CZ380796A CZ380796A3 CZ 380796 A3 CZ380796 A3 CZ 380796A3 CZ 963807 A CZ963807 A CZ 963807A CZ 380796 A CZ380796 A CZ 380796A CZ 380796 A3 CZ380796 A3 CZ 380796A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
pigment
acid
carboxylic acid
kneader
process according
Prior art date
Application number
CZ963807A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ292907B6 (cs
Inventor
Paul Kerwin
Robert Langley
Arthur Stark Walls
Original Assignee
Ciba Specialty Chemicals Holding Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ciba Specialty Chemicals Holding Inc. filed Critical Ciba Specialty Chemicals Holding Inc.
Publication of CZ380796A3 publication Critical patent/CZ380796A3/cs
Publication of CZ292907B6 publication Critical patent/CZ292907B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C09DYES; PAINTS; POLISHES; NATURAL RESINS; ADHESIVES; COMPOSITIONS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; APPLICATIONS OF MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • C09CTREATMENT OF INORGANIC MATERIALS, OTHER THAN FIBROUS FILLERS, TO ENHANCE THEIR PIGMENTING OR FILLING PROPERTIES ; PREPARATION OF CARBON BLACK  ; PREPARATION OF INORGANIC MATERIALS WHICH ARE NO SINGLE CHEMICAL COMPOUNDS AND WHICH ARE MAINLY USED AS PIGMENTS OR FILLERS
    • C09C3/00Treatment in general of inorganic materials, other than fibrous fillers, to enhance their pigmenting or filling properties
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C09DYES; PAINTS; POLISHES; NATURAL RESINS; ADHESIVES; COMPOSITIONS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; APPLICATIONS OF MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • C09BORGANIC DYES OR CLOSELY-RELATED COMPOUNDS FOR PRODUCING DYES, e.g. PIGMENTS; MORDANTS; LAKES
    • C09B67/00Influencing the physical, e.g. the dyeing or printing properties of dyestuffs without chemical reactions, e.g. by treating with solvents grinding or grinding assistants, coating of pigments or dyes; Process features in the making of dyestuff preparations; Dyestuff preparations of a special physical nature, e.g. tablets, films
    • C09B67/0001Post-treatment of organic pigments or dyes
    • C09B67/0017Influencing the physical properties by treatment with an acid, H2SO4

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Pigments, Carbon Blacks, Or Wood Stains (AREA)
  • Inks, Pencil-Leads, Or Crayons (AREA)
  • Developing Agents For Electrophotography (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Paints Or Removers (AREA)
  • Inorganic Compounds Of Heavy Metals (AREA)
  • Compounds Of Alkaline-Earth Elements, Aluminum Or Rare-Earth Metals (AREA)
  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)

Description

Způsob převedení surového pigmentu do pigmentové
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu převedení surového pigmentu do pigmentové formy.
Dosavadní stav techniky
Jsou známé četné způsoby určené pro zmenčení velikosti částic surového pigmentu na požadovanou pigmentovou velikost. Takovými postupy jsou rozmělňování solí, mletí v kulovém mlýnu a hnětení.
V patentovém dokumentu GB 1438921 se popisuje hnětači proces realizovaný v kontinuálním hnětacím zařízení mající alespoň dva oddělené prostředky pro přidávání kapaliny. Vhodnými kapalinami pro tento způsob jsou fenol, anilin ale zejména vícesytné alifatické alkoholy, jakými jsou glykoly. Použité teploty se pohybují mezi 120 °C a 350 °C, výhodně se však pohybují mezi 160 °C a 280 °C.
Podstata vynálezu
Nyní bylo nově zjištěno, že v případě, že se v kontinuálním hnětacím zařízení použijí jako kapalina některé karboxylové kyseliny, potom může být proces prováděn při nižších teplotách a není nezbytné mít alespoň dva vstupy pro kapalinu. Kromě toho může být kyselina snadno regenerována a opětovně použita. Kyselina může být regenerována chemickou cestou nebo za použití ostatních metod, jakou je například destilace za pomoci vodní páry. V některých případech má rezultující produkt lepší vybarvenost a lesk.
V souladu s tím vynález poskytuje způsob převedení surového pigmentu do pigmentové formy, jehož podstata spočívá v tom, že se surový produkt hněte v přítomnosti tekuté karboxylové kyseliny a případně soli.
Pod pojmem surový pigment se zde rozumí pigmenty ve stavu po jejich syntéze, tj. ve vysoce agregovaném stavu s velikostí částic, která není vhodná pro použití tohoto produktu ve funkci pigmentu, nebo pigment, který byl rozemlet za účelem získání produktu, který je rovněž agregován a má širší distribuci velikosti částic než pigmen bezprostředně po syntéze, i když je takto zpracovaný pigment stále ještě nevhodný pro použití ve funkci průmyslově aplikovatelného pigmentu .
Hnětači mohou být buč šaržový hnětač nebo kontinuální hnětač, kterým může být dvojšnekový, čtyřšnekový nebo jednošnekový hnětač, který může vykonávat oscilační pohyby.
Výhodně se použije dvojšnekový extrudér.
V případě, že je hnětačem kontinuální hnětač, potom může mít poměr délka/průměr od 10:1 až 50:1, výhodně od 20:1 až 40:1. Hnětač může mít 1 až 20 hnětačích zón, výhodně 5 až 10 hnětačích zón.
Karboxylová kyselina by měla být při pracovní teplotě tekutá. Výhodná je tekutá alifatická karboxylová kyselina mající 4 až 20 uhlíkových atomů, přičemž výhodnější tekutá alifatická kyselina má 6 až 20 uhlíkových atomů. Příklady vhod ných karboxylových kyselin zahrnují kyselinu 2-ethylhexanovou, kyselinu oleovou, kyselinu kapronovou, kyselinu valerovou nebo kyselinu heptanovou.
Pracovní teploty se mohou pohybovat od teploty 20 °C až do teploty varu kyseliny, výhodně od 80 °C do 120 °C.
Pracovní teplota může být regulována pláštěm s proudící vodou tvořícím stěnu hnětače. Voda proudící v tomto plášti může být chlazena na nízkou teplotu vedením skrze chladič.
Karboxylová kyselina může být přidávána do hnětače v jednom nebo několika místech nacházejících se podél délky hnětače, přičemž se však výhodně přidává vstupem situovaným na počátku šneku před první hnětači zónou.
Hnětačem může být hnětač, který vystavuje pigment _ i a sůl střihovému gradientu 300 až 20 000 s , výhodně 500 až 5 000 s , po dobu 10 sekund až 15 minut, výhodně 20 sekund až 6 minut, v kontinuálním hnětacím zařízení, přičemž množství kapaliny se volí tak, že energie spotřebovaná při hnětení činí 0,2 až 15 kWh/kg zpracovaného pigmentu, výhodně 0,4 až 8 kWh/kg zpracovaného pigmentu.
Příklady vhodných anorganických a organických solí jsou chlorid sodný, chlorid draselný, síran sodný, chlorid zinečnatý, uhličitan vápenatý, mravenčan sodný, octan sodný, vínan sodno-draselný, octan vápenatý, citran sodný, chlorid vápenatý nebo jejich směsi. Konkrétně použitá sůl by měla být zvolena tak, aby nereagovala s použitou kyselinou a netvořila tak sraženinu.
Uvedená sůl může mít velikost částic 1 až 100 mikrometrů, výhodně 10 až 50 mikrometrů, přičemž tato velikost částic je měřena za použití analyzátoru velikosti částic Malvern Mastersizer X (schopný měřit suché práškové vsázky až do velikosti částic 2 mm).
V případě, že je sůl použita, potom její množství činí 0,1 až 20 hmotnostních dílů na jeden hmotnostní díl pigmentu.
Způsob podle vynálezu je použitelný pro širokou škálu pigmentů, které jsou vystaveny mlecí operaci v rámci jejich konečné úpravy. Příklady takových pigmentů zahrnují ftalocyaniny, jakými jsou ftalocyaniny mědi, zinku nebo niklu, částečně halogenované ftalocyaniny, chinakridony, dioxaziny, diketopyrolopyroly a peryleny.
Po použití může být karboxylová kyselina regenerována přidáním vody a alkálie k uhnětené hmotě za účelem převedení kyseliny a soli, které jsou rozpustné, do roztoku. Pigment může být potom odfiltrován a filtrát se okyselí za účelem uvolnění .volné kyseliny, která může být potom izolována a opětovně použita.
Pigmenty mohou být potom zpracovány anebo ještě v průběhu hnětacího procesu pigmentovými přísadami. Vhodnými pigmentovými přísadami jsou přírodní nebo syntetické pryskyřice, barviva a zejména v případě ftalocyaninových pigmentů aminové soli ftalocyaninových sulfonových kyselin.
V následující části popisu bude způsob podle vynálezu blíže objasněn pomocí konkrétních příkladů jeho provedení, přičemž tyto příklady mají pouze ilustrační charakter a nikterak neomezují rozsah vynálezu, který je jednoznačně vymezen formulací patentových nároků.
Příklady provedení vynálezu
Příklad 1
Do dvojšnekového extrudéru typu MP 2030 (APV Newcastle-U-Lyme, GB) se přivádí 2,09 kg/h surového ftalocyaninu mědi (CuPc) a 8,78 kg/h chloridu sodného. Do jediného otvoru na počátku šneku se přivádí 1,63 kg/h kyseliny 2-ethylhexanové (2EHA). Množství 2EHA, vztažené ke hmotnosti soli a ftalocyaninu mědi, činí 15 %. Pozorovaný kroutivý moment činí 49 % (3,68 kW). Generovaná specifická energie činí 1,76 kg CuPc.
— 1
Střihový gradient činí 1675 s
Šnek se chladí po celé délce vodou mající teplotu 15 °C. Uhnětená hmota vystupuje ze šneku s teplotou 100 až 110 °C, zatímco v hnětačích zónách je teplota mezi 20 a 110 °C 200 g uhnětené hmoty se zavede do 440 g vody. K uhnětené hmotě a vodě se potom přidá 12,33 g 40% NaOH a 2,43 g 33% NH^OH a získaná směs se míchá po dobu jedné hodiny při teplotě 70 °C. Směs se potom zfiltruje a matečný louh a prvních 100 ml promývací vody se odeberou, načež se filtrační koláč provývá teplou vodou až do okamžiku, kdy již neobsahuje žádnou sůl. Filtrační koláč se potom vysuší v cirkulační peci při teplotě 70 až 80 °C.
K matečnému louhu a prvním 100 ml promývací vody se přidá 19,69 g koncentrované (35,6%) kyseliny chlorovodíkové za účelem vysrážení 2EHA, která se potom oddělí od vodní vrstvy za použití gravitační dělící nálevky. Regenerovaná kyselina 2EHA může být potom opětovně použita pro zmenšení velikosti částic dalšího CuPc v extruděru.
Rezultující pigment má modifikaci beta a vykazuje znamenitou sytost barvy, lest, tekutost a dispergovatelnost v případě, že je inkorporován do olejového nosiče tiskové barvy.
Příklad 2
Pigment tvořený ftalocyaninem mědi (CuPc) se připraví způsobem podle příkladu 1. Ke 200 g uhnětené hmoty se přidá 440 g vody. K uhnětené hmotě a vodě se potom přidá 12,33 g 47% NaOH a 2,43 g 33% NH^OH a směs se míchá po dobu 30 minut při teplotě 70 °C. V této etapě se k disperzi uhnětené hmoty přidá 2,75 g dodecylaminové soli kyseliny Cu-ftalocyanin-monosulfonové, která byla předběžně dispergována ve 100 g vody po dobu 15 minut, a v míchání se pokračuje po dobu další hodiny při teplotě 70 °C. Suspenze se zfiltruje a po odebrání matečné ho louhu a prvních 100 ml promývací vody se suspenze promývá až do okamžiku, kdy je již prosta soli.
Filtrační koláč se opětovně suspenduje v 500 g vody a 10 g 36% kyseliny chlorovodíkové při teplotě 70 °C po dobu jedné hodiny, načež se suspenze zfiltruje a filtrační koláč se promývá až do okamžiku, kdy neobsahuje sůl. Filtrační koláč se potom vysuší přes noc v cirkulační sušárně s nuceným oběhem vzduchu. Kyselina 2-ethylhexanová použitá pro hnětení pigmentu se regeneruje postupem podle příkladu 1. Získaný pigment má znamenitou barevnou sytost, lesk a dispergovatelnost v tekutém tiskařském laku.
Příklad 3
Pigment se připraví stejně jako v příkladu 1 s výjim kou spočívající v tom, že se do extrudéru přivádí 0,03 kg/h polymerované kalafuny (obchodní označení Sylvatac 95), 2,01 kg/h CuPc, 8,46 kg/h chloridu sodného a 2,00 kg/h kyseliny 2-ethylhexanové. Pigment a rozpouštědlo se izolují postupem popsaným v příkladu 1. Rezultující modrý pigment má znamenitou barevnou sytost, lesk a dispergovatelnost v olejové barvě
Příklad 4
Pigment se připraví stejně jako v příkladu 1 s výjimkou spočívající v tom, že se filtrační koláč po promývací operaci opětovně resuspenduje v 500 g vody za použití lopatkového míchadla. K získané suspenzi se přidá sodná sůl polymerované kalafuny a potom ještě kyselina chlorovodíková za účelem vysrážení kalafuny na povrchu pigmentu. Po filtraci a promytí se pigment suší přes noc v sušárně s nuceným oběhem vzduchu při teplotě 70 °C. Získaný modrý pigment má znamenitou barevnou sytost, lesk a dispergovatelnost v olejové barvě
Příklad 5
Pigment CuPc se připraví stejně jako v příkladu 1 s výjimkou spočívající v tom, že se jako rozpouštědlo použije při hnětení kyselina olejová. Olejová kyselina se regeneruje stejným způsobem jako kyselina 2-ethylhexanová v příkladu 1. Rezultující pigment má modifikaci beta a znamenitou barevnou sytost, lesk, tekutost a dispergovatelnost v případě, kdy je inkorporován do nosiče olejové barvy.
Příklad 6
Surová dioxazinová violet se převede do pigmentové formy za použití chloridu sodného a kyseliny 2-ethylhexanové stejně jako v příkladu 1. Finální pigment má znamenitou barevnou sytost a čistotu v případě, kdy je inkorporován do nosiče olejové barvy.
Příklad 7
Chlorovaný surový ftalocyanin mědi se převede do pigmentové formy za použití chloridu sodného a kyseliny 2ethylhexanové stejně jako v příkladu 1. Finální produkt má znamenitou barevnou sytost, lest a čistotu v případě, že je inkorporován do nosiče olejové barvy.
Příklad 8
Pigment CuPc se připraví stejně jako v příkladu 1 s výjimkou spočívající v tom, že solí použitou při hnětení je chlorid draselný. Rezultující pigment má konfiguraci beta a znamenitou barevnou sytost, lesk, tekutost a dispergovatelnost v případě, že je inkorporován do nosiče olejové barvy.
Příklad 9 kg surového CuPc a 1 kg chloridu sodného se mele v kulovém mlýnu po dobu 5 hodin. Směs se připraví tak, že poměr CuPc k chloridu sodnému je roven 1:4,2. Tato směs se potom zavede do dvojšnekového extrudéru stejně jako v příkladu 1, přičemž se použije stejný regenerační postup. Finální pigment má znamenitou barevnou sytost, lesk a tekutost v příkadě, že je inkorporován do nosiče olejové barvy.
Příklad 10
250 g surového ftalocyaninu mědi se zavede do šaržového hnětacího zařízení (Winkworth, dvójlopatkový 2ZZ-mixér, vybavený vodním chlazením a motorem majícím příkon 0,37 kW) společně s 224 g kyseliny 2-ethylhexanové a směs se důkladně promísí. Po následném přidání 1215 g chloridu sodného se směs hněte po dobu 6 hodin při teplotě 100 °C (+ 10 °C) při generování specifické energie 2,2 kWh.kg \
Uhnětená hmota se potom zavede do 3717 g vody. K uhně tené hmotě a vodě se potom přidá 119 g 47% hydroxidu sodného a 10 g 33% hydroxidu amonného a směs se míchá po dobu jedné ho diny při teplotě 70 °C. Směs se potom zfiltruje a po odebrání matečného louhu a prvních 800 ml promývací vody se filtrační koláč promyje až do doby, kdy promývací voda již neobsahuje žádnou sůl, přičemž se toto promytí provede teplotou vodou. Filtrační koláč se potom vysuší v sušárně s nuceným oběhem vzduchu při teplotě 70 až 80 °C. K matečnému louhu a prvním 800 ml promývací vody se přidá 165 g 35,6% kyseliny chlorovodíkové za účelem opětovného vysrážení kyseliny 2-ethylhexanové která se potom oddělí od vodné vrstvy za použití gravitační dělící nálevky.
Rezultující pigment má modifikaci beta a vykazuje znamenitou barevnou sytost, lesk, tekutost a dispergovatelnost v případě, že je inkorporován do nosiče olejové barvy.
Příklad 11 kg surového CuPc se mele v kulovém mlýnu po dobu 5 hodin. Tento materiál se potom zavede do dvojšnekového extrudéru rychlostí 2,0 kg.h \ Současně se do jediného otvoru nacházejícího se na počátku závitu zavádí kyselina 2-ethylhexanova rychlostí 3,0 kg.h .Je naměřen rezultující kroutivý moment 63 % (4,73 kW).
Rezultující pigmentový materiál se izoluje z karboxy lové kyseliny a vykazuje znamenitou barevnou sytost, lesk, tekutost a dispergovatelnost v případě, že je inkorporován do nosiče olejové barvy.

Claims (13)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob převedení surového pigmentu do pigmentové formy, vyznačený tím, že se surový pigment hněte v přítomnosti tekuté karboxylové kyseliny a případně soli.
  2. 2. Způsob podle nároku 1,vyznačený tím, že se jako karboxylová kyselina použije karboxylová kyselina obsahující 4 až 20 uhlíkových atomů.
  3. 3. Způsob podle nároku 2,vyznačený tím, že se jako karboxylová kyselina použije kyselina 2-ethylhexanová, kyselina olejová, kyselina kapronová, kyselina valerová nebo kyselina heptanová.
  4. 4. Způsob podle některého z předcházejících nároků 1 až 3,vyznačený tím, že se provádí při teplotě od 20 °C do teploty varu karboxylové kyseliny.
  5. 5. Způsob podle některého z předcházejících nároků 1 až 4,vyznačený tím, že se provádí při teplotě 80 až 120 °C.
  6. 6. Způsob podle některého z předcházejících nároků 1 až 5,vyznačený tím, že se jako hnětač použije šaržový hnětač nebo kontinuální hnětač.
  7. 7. Způsob podle nároku 7, vyznačený tím, že se použije dvojšnekový extrudér.
  8. 8. Způsob podle některého z předcházejících nároků 1 až 7,vyznačený tím, že se karboxylová kyselina zavádí do hnětače jediným vstupním otvorem situovaným na počátku šneku.
  9. 9. Způsob podle některého z předcházejících nároků 1 až 8,vyznačený tím, že se karboxylová kyselina po použití regeneruje a recykluje.
  10. 10. Způsob podle některého z předcházejících nároků 1 až 9,vyznačený tím, že sůl je přítomna v množst ví 0,1 až 20 hmotnostních dílů na jeden hmotnostní díl pigmen tu.
  11. 11. Způsob podle některého z předcházejících nároků 1 až 10,vyznačený tím, že se jako pigment použije z v z ftalocyanin, částečně halogenovaný ftalocyanin, chinakridon, dioxazin, diketopyrolopyrol nebo perylen.
  12. 12. Způsob podle některého z předcházejících nároků 1 až 11,vyznačený tím, že se v průběhu hnětení nebo po hnětení pigment uvede do styku s pigmentovými přísadami .
  13. 13. Způsob podle nároku 12, vyznačený tím, že pigmentem je ftalocyanin a pigmentovou přísadou je aminová sůl ftalocyanin-sulfonové kyseliny.
CZ19963807A 1995-12-23 1996-12-20 Způsob převedení surového pigmentu do pigmentové formy CZ292907B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB9526517.9A GB9526517D0 (en) 1995-12-23 1995-12-23 Production of pigments

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ380796A3 true CZ380796A3 (cs) 1998-05-13
CZ292907B6 CZ292907B6 (cs) 2004-01-14

Family

ID=10786070

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19963807A CZ292907B6 (cs) 1995-12-23 1996-12-20 Způsob převedení surového pigmentu do pigmentové formy

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5776238A (cs)
EP (1) EP0780446B1 (cs)
JP (1) JP3847395B2 (cs)
KR (1) KR100459619B1 (cs)
CN (1) CN1082983C (cs)
AR (1) AR005188A1 (cs)
AT (1) ATE203046T1 (cs)
AU (1) AU718788B2 (cs)
BR (1) BR9606128A (cs)
CA (1) CA2193605C (cs)
CZ (1) CZ292907B6 (cs)
DE (1) DE69613806T2 (cs)
DK (1) DK0780446T3 (cs)
ES (1) ES2160214T3 (cs)
GB (1) GB9526517D0 (cs)
ZA (1) ZA9610777B (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5105993A (en) * 1989-12-29 1992-04-21 La Haye Laboratories, Inc. Disposable medical dispenser with a filtering dispenser nozzle
GB9808169D0 (en) 1998-04-20 1998-06-17 Ciba Sc Holding Ag Production process
US6013126A (en) * 1998-11-25 2000-01-11 Bayer Corporation Process for conditioning organic pigments
JP4075286B2 (ja) * 1999-06-21 2008-04-16 東洋インキ製造株式会社 ハロゲンを含有しない緑色顔料組成物
CN1255483C (zh) 1999-07-09 2006-05-10 西巴特殊化学品控股有限公司 具有改进的色彩性能的颜料及其制备方法
US6506244B1 (en) 1999-08-03 2003-01-14 Ciba Specialty Chemicals Corporation Stable polymorphic copper-free phthalocyanine pigment
US20030177939A1 (en) * 2002-03-20 2003-09-25 Robertson George H. Continuous process for preparing pigment flush
DE10257498A1 (de) 2002-12-10 2004-07-01 Clariant Gmbh Verfahren zur Herstellung von Phthalocyaninpigmentzubereitungen
US7416601B2 (en) 2004-02-11 2008-08-26 Basf Aktiengesellschaft Black perylene pigments
EP1807474A2 (en) 2004-11-01 2007-07-18 Ciba Specialty Chemicals Holding Inc. Highly concentrated flowable pigment composition and process for its manufacture
JP5124176B2 (ja) 2007-06-11 2013-01-23 三洋電機株式会社 ショーケース
JP5664834B1 (ja) * 2013-07-31 2015-02-04 Dic株式会社 フタロシアニン顔料組成物の製造方法
US20190334176A1 (en) * 2018-04-26 2019-10-31 Yeong Woo Kim Devices and methods for preparing a slurry and coating a substrate with a slurry

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB710229A (en) * 1951-07-13 1954-06-09 Gen Aniline & Film Corp Acid milling of vat dyestuffs
FR1156998A (fr) * 1956-07-26 1958-05-23 Gen Aniline & Film Corp Empâtage acide de composés organiques de cuve
GB844405A (en) * 1956-08-14 1960-08-10 Ciba Ltd Process for the production of vat dyestuff pigments in a finely divided form
US3510331A (en) * 1967-06-21 1970-05-05 Engelhard Min & Chem Method for processing clay and product thereof
SE346576B (cs) * 1967-12-05 1972-07-10 Ciba Geigy Ag
DE2336919C2 (de) 1973-07-20 1983-08-04 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Verfahren zur Formierung organischer Pigmente
US3963743A (en) * 1973-10-01 1976-06-15 Chemetron Corporation Method of conditioning phthalocyanine pigments and product thereof
DE2738538A1 (de) * 1977-08-26 1979-03-01 Henkel Kgaa Dispergieren von pigmenten
GB1589159A (en) * 1978-05-31 1981-05-07 Ciba Geigy Ag Process for producing pigment and dyestuff compositions
DE2851752B1 (de) * 1978-11-30 1980-06-12 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von leichtdispergierbaren und farbstarken Pigmentformen
FR2446852A1 (fr) * 1979-01-19 1980-08-14 Ugine Kuhlmann Compositions pigmentaires a base de phtalocyanines de cuivre et leur procede de fabrication
FR2508430B1 (cs) * 1981-06-25 1985-12-13 Ici Francolor
ES2068260T3 (es) * 1988-10-06 1995-04-16 Ciba Geigy Ag Procedimiento para la produccion de composiciones de pigmento.
JP3132231B2 (ja) * 1993-04-23 2001-02-05 東洋インキ製造株式会社 顔料組成物および印刷インキもしくは塗料組成物
JP3344227B2 (ja) * 1996-07-29 2002-11-11 東洋インキ製造株式会社 微粒子イソインドリン系顔料及びその製造方法

Also Published As

Publication number Publication date
ZA9610777B (en) 1997-06-23
EP0780446A2 (en) 1997-06-25
CN1161358A (zh) 1997-10-08
US5776238A (en) 1998-07-07
DE69613806D1 (de) 2001-08-16
KR970042859A (ko) 1997-07-26
DE69613806T2 (de) 2001-12-06
KR100459619B1 (ko) 2005-07-04
MX9606748A (es) 1997-09-30
GB9526517D0 (en) 1996-02-28
BR9606128A (pt) 1998-11-03
JPH09194751A (ja) 1997-07-29
EP0780446B1 (en) 2001-07-11
AU7542896A (en) 1997-06-26
EP0780446A3 (en) 1998-10-14
CZ292907B6 (cs) 2004-01-14
DK0780446T3 (da) 2001-10-15
CN1082983C (zh) 2002-04-17
ES2160214T3 (es) 2001-11-01
ATE203046T1 (de) 2001-07-15
JP3847395B2 (ja) 2006-11-22
AR005188A1 (es) 1999-04-14
AU718788B2 (en) 2000-04-20
CA2193605A1 (en) 1997-06-24
CA2193605C (en) 2005-08-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3096332B2 (ja) ピラゾール含有顔料誘導体
CZ380796A3 (cs) Způsob převedení surového pigmentu do pigmentové formy
KR100490775B1 (ko) 퀴나크리돈안료의제조방법
KR100255973B1 (ko) 알파-상의 구리 프탈로시아닌 안료제제의 제조방법
KR100255974B1 (ko) 프탈로시아닌 안료를 기본으로 한 안료 제제의 제조방법
CA1088703A (en) Pigment composition
US4104277A (en) Process for preparing an alpha or beta form copper phthalocyanine pigment
JPH07216255A (ja) β− 相の直鎖状、非置換キナクリドン顔料の製法
EP1031615B1 (en) Aqueous process for the preparation of linear quinacridones having a reduced particle size
EP0343108B1 (de) Harzzusammensetzungen
JP2001049137A (ja) キナクリドンの連続製造法
WO2004007623A1 (en) Oxidation process for preparing quinacridone pigments
JPH1053716A (ja) 表面処理したキナクリドン− およびジオキサジン顔料
GB2273714A (en) Process for the prepartion of dispersible quinacridones
CA2275374A1 (en) Novel crystal modification of c.i. pigment red 53:2 (gamma-phase)
JPH0384067A (ja) β型銅フタロシアニン顔料の製造方法
JPS6358189B2 (cs)
WO1993009186A1 (en) Process for preparing pigment from 2,9-dimethylquinacridone compound
JP2685300B2 (ja) 顔料着色熱可塑性樹脂
MXPA96006748A (en) Production of pigmen
JPS5821937B2 (ja) アゾレ−キ顔料の製造法
US5416263A (en) Process for producing 4,4'-Diamino-1,1'-dianthraquinonyl pigments
JP4185312B2 (ja) 易分散性銅フタロシアニン顔料組成物、その製造方法及び着色組成物の製造方法
EP1036824A2 (en) Metal phthalocyanine derivative and its use
JP2003012958A (ja) 着色組成物およびその製造方法、ならびに印刷インキ

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20071220