CZ278945B6 - Inclined lift - Google Patents

Inclined lift Download PDF

Info

Publication number
CZ278945B6
CZ278945B6 CS877241A CS724187A CZ278945B6 CZ 278945 B6 CZ278945 B6 CZ 278945B6 CS 877241 A CS877241 A CS 877241A CS 724187 A CS724187 A CS 724187A CZ 278945 B6 CZ278945 B6 CZ 278945B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
guide rail
guide
guide rails
rails
telescopic
Prior art date
Application number
CS877241A
Other languages
English (en)
Inventor
Albert Bocker
Original Assignee
Boecker Albert Gmbh & Co Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Boecker Albert Gmbh & Co Kg filed Critical Boecker Albert Gmbh & Co Kg
Publication of CS8707241A2 publication Critical patent/CS8707241A2/cs
Publication of CZ278945B6 publication Critical patent/CZ278945B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B9/00Kinds or types of lifts in, or associated with, buildings or other structures
    • B66B9/16Mobile or transportable lifts specially adapted to be shifted from one part of a building or other structure to another part or to another building or structure

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Automation & Control Theory (AREA)
  • Lift-Guide Devices, And Elevator Ropes And Cables (AREA)
  • Types And Forms Of Lifts (AREA)
  • Table Devices Or Equipment (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Chemical And Physical Treatments For Wood And The Like (AREA)
  • Macromolecular Compounds Obtained By Forming Nitrogen-Containing Linkages In General (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)

Description

Šikmý výtah
Oblast techniky
Vynález se týká šikmého výtahu, obzvláště výtahu pro dopravu osob a/nebo náfeytku, s více než jedním teleskopickým nosičem, tvořeným vždy dvěma příčlovitě vzájemně spojenými vodícími kolejnicemi, pro úložný prostředek břemene, vedený na těchto kolejnicích, při použití motorického výsuvného ústrojí mezi nejspodnější a následující vodicí kolejnicí, jakož i při použití takzvaných konečných tažných prostředků, vytvořených jako čepové řetězy, pro nucený pohyb vodicích kolejnic, následujících za druhou kolejnicí od spodu, přičemž čepové řetězy jsou vedeny z pevného bodu na horním konci jedné vodicí kolejnice přes vodicí kladku na horním konci vždy následující vodicí kolejnice k pevnému bodu na dolním konci vždy další následující vodicí kolejnice.
Dosavadní stav techniky
Vynález vychází ze staršího řešení, podle kterého pro nucené vysouvání teleskopických nosičů, následujících za druhým nejspodnějším teleskopickým nosičem, slouží výše popsaným způsobem čepové řetězy. Čepové řetězy podle výše uvedeného řešení, použité místo nekonečných tažných prostředků, vytvořených z lan, známých z německého patentového spisu č. 3 137 845, přinášejí výhodu ve snížení elasticity vzhledem k lánům a tím i v dosažení přesného pojezdu.
U uvedeného staršího řešení však nacházejí uplatnění teleskopické nosiče, které jsou tvořeny dvěma rovnoběžnými vodícími kolejnicemi, spojenými navzájem několika příčkami na způsob žebříku. Vodicí kolejnice jsou tvořeny v průřezu profily přibližně ve tvaru písmene U, jak je známo například z německého patentového spisu č. DE-OS 3 541 836. Takové vodicí kolejnice se hodí výhodně pro dopravu materiálu například z rovinné základny na střechu domu, avšak mezi těmito kolejnicemi leží nechráněná motorická vysouvací ústrojí, a to navíjecí lana, namáhaná na více místech, mezi nejdolejším a nejblíže následujícím teleskopickým nosičem, jakož i tak zvané konečné tažné prostředky pro nucené vysouvání nejbližšího následujícího teleskopického nosiče, řešené jako letmé řetězy.
Předmět výše uvedeného staršího řešení se tak dobře hodí pro použití ve výtazích na nábytek a nehodí se pro osobní výtahy.
Vynález si klade za úkol zdokonalit šikmý výtah výše popsaného druhu tak, aby mohl najít uplatnění obzvláště pro osobní výtah nebo pro kombinaci osobního výtahu a výtahu na nábytek, t.j. zvýšit tuhost kolejnice v ohybu a v kroucení, přičemž by se současně zajistilo pro minimalizování vůle přesné vedení vodicích kolejnic vůči sobě navzájem. Dále se usiluje o to, dosáhnout takové vedení tažných prostředků, které by pro dosažení přesného vedení snížilo elasticitu tažných prostředků na zanedbatelnou míru, přičemž by kromě toho bylo ve spojení s profilaci zajištěno uložení tažných prostředků v poloze, chráněné proti působení povětrnostních vlivů.
-1CZ 278945 B6
U teleskopických nosičů dle známého stavu techniky, t.j. německého patentového spisu DE-OS 3 541 836, jsou známé teleskopické nosiče s U-profily, orientované svými přírubami k sobě navzájem, spojeny na způsob žebříku, takže horní a dolní kladky úložného prostředku břemene mohou být vedeny výlučně v oblasti horní, přibližně vodorovně probíhající příruby tohoto profilu. Z toho vyplývá velmi malý rozdíl při přejíždění jednoho svazku kolejnic ke druhému, takže vytváření uložení úložného prostředku břemene se setkává s malými obtížemi.
Z tohoto důvodu vznikají námitky proti uzavřenému řešení vodicích kolejnic, neboť tyto kolejnice nemohou být navzájem spojovány příčlemi po celé jejich délce, a vytváření uložení vodicích kladek jev důsledku velkého rozdílu při přejezdu kolejnic ztíženo. Vynález si klade na úkol odstranit podstatu těchto námitek.
Podstata vynálezu
Uvedených cílů je podle vynálezu dosaženo u výtahu uvedeného typu tím, že vodicí kolejnice jsou vytvořeny jako uzavřené duté profily a jsou, s výjimkou základního teleskopického nosiče, spojeny výlučně v oblasti jejich horního konce pomocí spojovací příčle, přičemž vždy mezi dvěma po sobě následujícími vodícími kolejnicemi je vytvořen tvarovým vybráním v jejich příčném profilu alespoň jeden kanál pro alespoň jeden konečný tažný prostředek, jako čepový řetěz a/nebo vratné lano.
Výsledkem řešení jsou tak teleskopické nosiče, které jsou navzájem spojeny pouze v oblasti jejich horního konce příčlemi. Vytvořením vodicí kolejnice z uzavřeného dutého profilu se dosáhnou maximální vodicí a kluzné vzdálenosti jednotlivých profilů vůči sobě navzájem, přičemž vytvořením definovaných kanálů mezi jednotlivými teleskopickými nosiči je dosaženo chráněné polohy pro tažné prostředky, potřebné pro nucené vysouváni jednotlivých teleskopických nosičů.
Podle dalšího znaku vynálezu je motorické výsuvné ústrojí tvořeno hydraulickým dvojčinným pohonným ústrojím s pístem, připojeným r^a jedné straně k dolnímu konci základního teleskopického nosiče a procházejícím s vůlí otvorem v jeho spojovací příčli, a na druhé straně připojeným ke spojovací příčli nejbližšího následujícího teleskopického nosiče. Dvojčinné hydraulické pohonné ústrojí má výhodu v tom, že prostřednictvím hydraulického pístového pohonu je možné jak přesné vyjíždění, tak i přesné a silově poháněné zajíždění teleskopického nosiče, následujícího za nejdolejším teleskopickým nosičem. Rozsah vynálezu se však nepřekročí, použije-li se jako motorické výsuvné ústrojí místo hydraulického pístového ústrojí známým způsobem lano, poháněné navijákem.
Podle jiného provedení vynálezu je na dolním konci vodicích kolejnic teleskopických nosičů, následujících za základním teleskopickým nosičem, s výjimkou posledního teleskopického nosiče, umístěna alespoň jedna vodicí kladka pro vratné lano.
Podle dalšího provedení je z jednoho pevného bodu na horním konci vodicí kolejnice přes vodicí kladku na dolním konci násle
-2CZ 278945 B6 dující vodicí kolejnice vedeno vratné lano k pevnému bodu na horním konci příští následující vodicí kolejnice.
Použití vratného lana má výhodu v tom, že při aktivním zajíždění druhého teleskopického nosiče od spodu do nejspodnějšího teleskopického nosiče je možné zajistit současné nucené zatahování všech dalších následujících teleskopických nosičů. To má obzvláštní význam tehdy, když se vychází z úvahy, že nejhořejší teleskopický nástavec je například zakotven na budově, přičemž bylo nedopatřením opomenuto uvolnit kotvení před zapojením hydraulického pohonného ústrojí. Přitom by se mohl nejhořejší teleskopický nosič vytáhnout z druhého nosiče odshora, pokud by nebyly k dispozici žádné vhodné prostředky pro zabránění úplného vysunutí nejhořejšího teleskopického nosiče z druhého nosiče odshora. Jelikož vodicí kolejnice jsou do sebe zasunuty jako uzavřené profily a jsou vedeny s co možná nejmenší vůlí vůči sobě navzájem, stává se přiřazení omezovačích zarážek obtížné, takže pro tento případ tvoří vratné lano, zajišťující omezení při vyjíždění a současně i nucené zajíždění, technicky výhodné řešení, jsou-li vratná lana vedena vedle sebe s čepovými řetězy zařízení v chráněné poloze.
Při použití vynálezu ve výtahu, sloužícím výlučně pro dopravu nábytku, je možné přiřadit každé vodicí kolejnici dva čepové řetězy, z nichž oba slouží jako pracovní řetězy, přebírající váhu břemene, t.j. slouží společně s přebíráním váhy břemene při vysouvání teleskopických nosičů, zatímco při využití vynálezů pro osobní výtah je účelné, aby pouze jeden z obou čepových řetězů sloužil pro nucené vysouvání, zatímco druhý čepový řetěz je vědomě nezatížen, nebo sleduje pracovní řetěz pouze s malým zatížením a v případě přetržení pracovního řetězu slouží jako bezpečnostní řetěz.
Další znaky vynálezu se vztahují na vytvoření profilu vodicích kolejnic. Vodicí kolejnice jsou obecně vytvořeny jako uzavřený obdélníkový profil a každá druhá vodicí kolejnice má vybrání pro vytvoření sousedních vodicích kanálů. Vybrání v příčném profilu vodicích kolejnic jsou vytvořena s výhodnou na navzájem přivrácených obdélníkových stranách. Mezi navzájem k sobě přivrácenými stranami dutých profilů vodicích kolejnic mohou být dále umístěny zachycovací vložky.
Nejvnitřnější profil, t.j. profil nejhořejší kolejnice, má tak tvar uzavřeného obdélníku, který je na delší straně obdélníku opatřen vybráním, orientovaným směrem ven, takže mezi vnitřním a jej nejblíže následujícím profilem je vytvořen definovaný vodicí kanál pro čepový řetěz, jakož i eventuálně pro vratné lano. Posledně jmenovaný profil je pak znovu obklopen profilem ve tvaru uzavřeného obdélníka, přičemž na vnější straně vybrání jsou vytvořeny zrcadlově k sobě přivrácené dva vodicí kanály, které mohou pojmout další čepové řetězy. Pomocí definovaně uložených zachycovacích distančních vložek, umístěných s výhodou v horní a dolní oblasti příslušných profilů, je umožněno vedení profilů téměř bez vůle.
Výsledkem řešení je tak šikmý výtah, který v protikladu se známými šikmými výtahy vyhovuje vysokým bezpečnostním požadavkům, kladeným na osobní dopravu ve zvedacích zařízeních.
-3CZ 278945 B6
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže vysvětlen v následujícím popisu na příkladech provedení s odvoláním na připojené výkresy, v nichž je podrobněji znázorněn zejména příklad provedení šikmého výtahu se šesti teleskopickými nosiči, kde obr. 1 znázorňuje perspektivní pohled na celkovou sestavu šikmého výtahu podle vynálezu, obr. 2 perspektivní pohled na nejdolejší a nejblíže vyšší teleskopický nosič výtahu podle obr. 1, obr. 3 řez rovinou III-III z obr. 2, obr. 4 doplněné zobrazení z obr. 3 ve zvětšeném měřítku a s větší mírou podrobností, obr. 5 schéma uspořádání vedení jednotlivých řetězů a lan, obr. 6 řez šikmým výtahem, tvořeným šesti teleskopickými nosiči, přičemž čerchovaně je znázorněn sedmý teleskopický nosič a je vyznačen průběh čepových řetězů a obr. 7 schéma podle obr. 6, v němž je vyznačen průběh vratného lana.
Příklady provedení vynálezu
Šikmý výtah 8, znázorněný na obr. 1, má dolní základní teleskopický nosič 9', jakož i dalších pět teleskopických nosičů 9, které se mohou z nosiče 2' vysouvat. Teleskopický nosič 2' je osazen na podvozku 10, řešeném jako jednonápravový návěs, který je v poloze použití možné velkoplošně podepřít opěrnými vřeteny 12. Během jízdy se dolní teleskopický nosič 9' opírá o úložné opěry 15. V pracovní poloze je opření v požadovaném šikmém postavení zajišťováno teleskopickou opěrou 16. Podvozek 10 je opatřen otáčivým věncem 14, který zajišťuje otáčení sestavy teleskopických nosičů 9, 2' směrem do stran.
Jak je z obr. 1 patrno, je úložný prostředek 11 břemene, například plošina pro zdvíhání nábytku nebo osobní kabina, poháněn pomoci navijáků 13 přes vodicí kladku 26 neznázorněným tažným lanem. Teleskopické nosiče 9, 9' jsou opatřeny vodícími kolejnicemi 1, 2, 3, 4, 5, 6. a 7.
Z obr. 2 je zřejmé, že vodicí kolejnice 5, náležející jednomu z teleskopických nosičů 9, jsou spojeny pouze v horní části spojovací příčlí 20 s výztužnými žebry 25 a že mohou být se směru šipky 31 zasunuty do spodního teleskopického nosiče 9'. Pouze vodicí kolejnice 6 základního teleskopického nosiče 9' jsou za účelem jeho uložení na podvozku 10 spojeny v oblasti jeho dolního konce 21 další dolní spojovací příčlí 29.
Z obr. 1 a 5 je dále patrné, že v oblasti dolní spojovací příčle 29 je upevněno hydraulické dvojčinné pohonné ústrojí 17 s válcem 28 a pístní tyčí 27, která prochází otvorem 22 v horní spojovací příčlí 20 základního teleskopického nosiče 9', přičemž volný konec této pístní tyče 27, jak ukazuje obr. 5, je připojen ke spojovací příčlí 20 vodicích kolejnic 5.
Při znázornění schémata vedení řetězů 18 nebo lan R na obr. 5 ve spojení s obr. 6 a 7 se vycházelo z toho, že při použití jako osobní výtah slouží jeden čepový řetěz 18, s výhodou řešený jako letmý řetěz, jako pracovní řetěz A a druhý jako bezpečnostní řetěz S. Vycházi-li se z nejdolejších vodicích kolejnic 6, probíhají pracovní řetěz A a bezpečnostní řetěz S z horního pevného bodu P na horním konci vodicí kolejnice 6 přes vodicí kladku U na spojovací příčli 20 v k dolnímu pevnému bodu smyslu probíhají následující vodicí kolejnice 5 přes vodicí kolejnice 4. k pevnému bodu na a tak dále.
oblasti vodicích kolejnic 5
P' vodicí kolejnice 4,. V odpovídajícím horního konce i konci vodicí kolejnice 3, čepové řetězy kladku U na dolním konci
Z horním vodicí
Vratné lano R, jak ukazuje obr. 5, je vedeno od horního pevného bodu P vodicí kolejnice 6 přes vodicí kladku U' na dolním konci vodicí kolejnice 5 k pevnému bodu P'na horním konci vodicí kolejnice 4, následující vratné lano R je vedeno z horního pevného bodu na vodicí kolejnici 5 přes vodicí kladku na dolním konci vodicí kolejnice 4 k hornímu pevnému bodu vodicí kolejnice 3_, a pak dále až k hornímu pevnému bodu vodicí kolejnice 1 posledního teleskopického nosiče 9.
Jak ukazují obr. 4·, 6 a 7, jsou vzájemně přivrácenými vybráními ve vodicích kolejnicích 2, 4 a 6, náležejících příslušným teleskopickým nosičům 9 nebo 9.' / která jsou ve spojení s přímými obdélníkovými stranami vodicích kolejnic 1, 3, 5 a eventuálně 7, vytvořeny vodicí kanály ΚΙ, K2, K3, K4 a K5, v nichž jsou uloženy vodicí kladky U (jak ukazuje obr. 6) pro vedení čepových řetězů 18, jakož i vodicí kladky U' (jak ukazuje obr. 7), pro vedeni vratného lana R. Jak je patrné z obr. 6, jsou vodicí kladky U pro čepové řetězy 18., t.j. pracovní řetěz A a bezpečnostní řetěz S, uloženy v ložiscích 23 příslušných teleskopických nosičů 9_.
Motorické výsuvné ústrojí šikmého výtahu 8 podle vynálezu, tvořené dvojčinným hydraulickým pohonným ústrojím 17, tedy působí, z hlediska jednotlivých ve dvojicích uspořádaných kolejnic jednotlivých teleskopických nosičů 9, 9' , 9.' mezi nejspodnější vodicí kolejnicí 6. a následující vodicí kolejnicí 5 prostřednictvím odpovídajících spojovacích příčli 20 , jak je zřejmé z obr. 1 a 5. Čepové řetězy 18 jsou uzpůsobeny pro nucený pohyb vodicích kolejnic 4, 3, 2, 1, následujících za druhou vodicí kolejnicí 5 od spodu, přičemž jsou vedeny z pevného bodu P na horním konci 19 jedné vodicí kolejnice (např. vodicí kolejnice 6) přes vodicí kladku U na horním konci 19 vždy následující vodicí kolejnice (v daném případě vodicí kolejnice 5) k pevnému bodu P' na dolním konci 21 vždy další následující vodicí kolejnice (v daném případě tedy vodicí kolejnice 4), jak je zřejmé z obr. 5. To, co platí pro jednotlivé kolejnice 1, 2, 3, 4, 5, 6, pak samozřejmě platí pro celý odpovídající teleskopický nosič 9, 9' / 9'/ tvořený dvojicí příslušných kolejnic 1, 2, 3_, 4, 5, 6 a spojovací příčli 20.
Vodicí kolejnice 6., 5, 4, 3, 2, 1 jsou pak podle vynálezu vytvořeny jako uzavřené duté profily a jsou, s výjimkou základního teleskopického nosiče 9' , spojeny výlučně v oblasti jejich horního konce 19 pomocí spojovací příčle 20, přičemž vždy mezi dvěma po sobě následujícími vodícími kolejnicemi 6, 2/ A, 2/ 2/ 1 je vytvořen tvarovým vybráním v jejich příčném profilu alespoň jeden kanál Kl, K2, K3, K4, K5 pro alespoň jeden konečný tažný prostředek, jako čepový řetěz 18 a/nebo vratné lano R.
Z obr. 6 je dále patrno, že na navzájem k sobě obrácených plochách příslušných profilů jsou umístěny zachycovací vložky 24, které vymezuji předem určenou vůli mezi jednotlivými vodícími
-5CZ 278945 B6 kolejnicemi 1, 2, 3., 4,5,6a 7.
Pokud jde o vodicí kolejnici 7, je z obr. 6 a 7 zřejmé, že při přiřazení vodicí kolejnice 7 a případně dalších vodicích kolejnic, je profilování proměnitelné zařazením profilu 30 pro zvýšení tuhosti. Rozhodující je však přitom zajištění dostatečně velkého dalšího kanálu K6 pro vedení čepového řetězu 18 a pro vratné lano R.

Claims (7)

1. Šikmý výtah, obzvláště výtah pro dopravu osob a/nebo nábytku, s více než jedním teleskopickým nosičem, tvořeným vždy dvěma příčlovitě vzájemně spojenými vodícími kolejnicemi, pro úložný prostředek břemene, vedený na těchto kolejnicích, při použití motorického výsuvného ústrojí mezi nejspodnější vodicí kolejnicí a následující vodicí kolejnicí, jakož i při použití takzvaných konečných tažných prostředků, vytvořených jako čepové řetězy, pro nucený pohyb vodicích kolejnic následujících za druhou vodicí kolejnicí od spodu, přičemž čepové řetězy jsou vedeny z pevného bodu na horním konci jedné vodicí kolejnice přes vodicí kladku na horním konci vždy následující vodicí kolejnice k pevnému bodu na dolním konci vždy další následující vodicí kolejnice, vyznačený tím, že vodicí kolejnice (6, 5, 4, 3, 2, 1) jsou vytvořeny jako uzavřené duté profily a jsou, s výjimkou základního teleskopického nosiče (9') spojeny výlučně v oblasti jejich horního konce (19).pomocí spojovací příčle (20), přičemž vždy mezi dvěma po sobě následujícími vodícími kolejnicemi (6, 5, 4, 3, 2, 1) je vytvořen tvarovým vybráním v jejich příčném profilu alespoň jeden kanál (Kl, K2, K3, K4, K5) pro alespoň jeden konečný tažný prostředek, jako čepový řetěz (18) a/nebo vratné lano (R).
2. Šikmý výtah podle nároku 1, vyznačený tím, že motorické výsuvné ústrojí je hydraulické dvojčinné pohonné ústrojí (17) s pístem, připojené na jedné straně na dolním konci (21) základního teleskopického nosiče (9') a procházející s vůlí otvorem (22) v jeho spojovací příčli (20) a na druhé straně připojené ke spojovací příčli (20) nejbližšího následujícího teleskopického nosiče (9).
3. Šikmý výtah podle nároku 1, vyznačený tím, že na dolním konci (21) vodicích kolejnic (5, 4, 3, 2) teleskopických nosičů (9), následujících za základním teleskopickým nosičem (9'), je s výjimkou posledního teleskopického nosiče (9) umístěna alespoň jedna vodicí kladka (U') pro vratné lano (R).
4. Šikmý výtah podle nároku 1, vyznačený tím, že vždy z jednoho pevného bodu (P) na horním konci (19) vodicí kolejnice (6) je přes vodicí kladku (U’) na dolním konci (21) následující vodicí kolejnice (54, 3, 2) vedeno vratné lano (R) k pevnému bodu (P') na horním konci (19) příští následující vodicí kolejnice (4, 3, 2, 1).
-6CZ 278945 B6
5. Šikmý výtah podle nároku 1, vyznačený tím, že vodicí kolejnice (6, 5, 4, 3, 2, 1) jsou vytvořeny jako uzavřený obdélníkový profil a každá druhá vodicí kolejnice (2, 4, 6) má vybrání pro vytvoření sousedních vodicích kanálů (Kl, K2, K3, K4, K5).
6. Šikmý výtah podle nároků 1, nebo 5, vyznačený tím, že vybrání v příčném profilu vodicích kolejnic (2, 4, 6) jsou vytvořena na navzájem přivrácených obdélníkových stranách.
7. Šikmý výtah podle nároků 1, 5 nebo 6, vyznačený tím, že mezi navzájem k sobě přivrácenými stranami dutých profilů vodicích kolejnic (1, 2, 3,4, 5, 6) jsou umístěny zachycovací vložky (24).
CS877241A 1986-10-11 1987-10-07 Inclined lift CZ278945B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19863634701 DE3634701A1 (de) 1986-10-11 1986-10-11 Schraegaufzug, insbesondere personen- und/oder moebelaufzug

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS8707241A2 CS8707241A2 (en) 1991-09-15
CZ278945B6 true CZ278945B6 (en) 1994-10-19

Family

ID=6311550

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS877241A CZ278945B6 (en) 1986-10-11 1987-10-07 Inclined lift

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP0267411B1 (cs)
AT (1) ATE54653T1 (cs)
CZ (1) CZ278945B6 (cs)
DE (2) DE3634701A1 (cs)
ES (1) ES2016316B3 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6474929B1 (en) * 1999-03-26 2002-11-05 Michael Robert Hartman Linear incline lift and dump device
US8066200B2 (en) 2008-03-12 2011-11-29 Hilltrac, Inc. Hollow structural members, a rail system and methods of manufacturing
GB2549924A (en) * 2016-03-09 2017-11-08 Power Towers Ltd Elevating platform
CN112551417A (zh) * 2020-12-18 2021-03-26 王文龙 一种攀爬负重一体机构

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1400591A (fr) * 1964-04-14 1965-05-28 Perfectionnements aux dispositifs de monte-charge repliables
DE2701193A1 (de) * 1977-01-13 1978-07-20 Albert Boecker Fa Ausfahrvorrichtung zum ausfahren der schienenpaare bei teleskopierbaren auslegern an schraegbauaufzuegen
US4094381A (en) * 1977-05-02 1978-06-13 Wilkerson Darrell F Aerial extension ladder
DE8437917U1 (de) * 1984-12-22 1985-05-02 Albert Boecker Gmbh & Co Kg, 4712 Werne Aus mehreren teleskopschuessen gebildeter bau- oder geruestaufzug

Also Published As

Publication number Publication date
ATE54653T1 (de) 1990-08-15
DE3634701A1 (de) 1988-04-14
DE3763800D1 (de) 1990-08-23
ES2016316B3 (es) 1990-11-01
EP0267411A2 (de) 1988-05-18
EP0267411B1 (de) 1990-07-18
EP0267411A3 (en) 1988-09-21
CS8707241A2 (en) 1991-09-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11208296B2 (en) Method for constructing an elevator system having increasing usable lifting height
US9963899B2 (en) Lift-slide parking system
JP3345565B2 (ja) 可変式ダブルデッキエレベーター
FI109468B (fi) Vetopyörähissi
KR20120007955A (ko) 스태커 크레인
US20140075729A1 (en) Elevator arrangement and a method
CN110040602B (zh) 用于双层电梯的电梯厢悬挂组件
ITPO20010004A1 (it) Impianto di magazzinaggio automatico
CZ278945B6 (en) Inclined lift
KR100870389B1 (ko) 승강기 장치
KR100257108B1 (ko) 엘리베이터 방식 주차장치 및 그 주차방법
JPH1081463A (ja) サイドフォーク型エレベーター
IT9021667A1 (it) Apparecchiatura di parcheggio cubica del tipo includente una molteplicita' di piani verticali sovrapposti
DE20021886U1 (de) Treibscheibenaufzug mit einer Aufzugskabine in Rucksack-Bauweise
ATE73108T1 (de) Schraegaufzug, insbesondere material- und/oder pesonenaufzug.
JP2875602B2 (ja) 工事用昇降装置
JP2875603B2 (ja) 工事用昇降装置
CN208761944U (zh) 四导轨轿厢架结构及电梯
JP4136898B2 (ja) 連立型エレベータ式駐車装置
KR102635934B1 (ko) 사다리차 붐대 구동용 와이어 장치
CN220316995U (zh) 一种货物升降装置
CZ279109B6 (en) Device for locking individual telescopic extensible sections of an inclined lift
KR100257107B1 (ko) 엘리베이터 방식 주차장치 및 그 주차방법
SU1518170A1 (ru) Подъемно-транспортна машина
KR200236275Y1 (ko) 삭도용 운반 캐리지