CZ258697A3 - Způsob a zařízení pro zapřádání příze na bezvřetenovém dopřádacím zařízení - Google Patents

Způsob a zařízení pro zapřádání příze na bezvřetenovém dopřádacím zařízení Download PDF

Info

Publication number
CZ258697A3
CZ258697A3 CZ972586A CZ258697A CZ258697A3 CZ 258697 A3 CZ258697 A3 CZ 258697A3 CZ 972586 A CZ972586 A CZ 972586A CZ 258697 A CZ258697 A CZ 258697A CZ 258697 A3 CZ258697 A3 CZ 258697A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
yarn
spinning
open
movement
holder
Prior art date
Application number
CZ972586A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ291436B6 (cs
Inventor
Dietmar Greis
Original Assignee
Rieter Ingolstadt Spinnereimaschinenbau Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rieter Ingolstadt Spinnereimaschinenbau Ag filed Critical Rieter Ingolstadt Spinnereimaschinenbau Ag
Publication of CZ258697A3 publication Critical patent/CZ258697A3/cs
Publication of CZ291436B6 publication Critical patent/CZ291436B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/48Piecing arrangements; Control therefor
    • D01H4/50Piecing arrangements; Control therefor for rotor spinning

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Description

Oblast techniky
Tento vynález se týká způsobu zapřádání příze na bezvřetenovem dopřádacim zařízení, u něhož na obslužném zařízení pojízdném podél množství stejných bezvřetenových dopřádacích zařízení provádí několik manipulačních členů rozdílné pracovní pohyby a u něhož je konec příze přejímán předkládacím zařízením a přiváděn k bezvřetenovému dopřádacímu zařízení a pak do něho vrácen pro zapředení.
Dále se vynález týká zařízení pro zapřádání příze na bezvřetenovem dopřádacim zařízení s obslužným zařízením pojízdným podél množství stejných, podél podélné osy stroje vedle sebe uspořádaných bezvřetenových dopřádacích zařízení a obsahujícím řídicí zařízení pro řízení zapřádacího procesu jakož i několik hnaných manipulačních členů pro manipulaci s přízí při zapřádání, zejména pro provádění výše uvedeného Způsobu.
Dosavadnístavtechnikv
Podle jednoho známého způsobu je u pojízdného obslužného zařízení pro obsluhováni množství vedle sebe uspořádaných bezvřetenových dopřádacích zařízeni zajištěno, že manipulační členy používané pro zapřádání provedou různé pracovní pohyby pro odebrání příze z předkládacího zařízení a její vrácení příslušnému bezvřetenovému dopřádacímu zařízení (DE 35 16 120 A1). Jednotlivé manipulační členy přitom musí vykonat pohyb po zčásti relativně dlouhých pracovních dráhách, k čemuž potřebuji mnoho prostoru. Mimoto se ukázalo, že zpravidla nepostačí přemístit manipulační členy jen natolik, aby mohly provést svou speciální práci. Tyto manipulační členy musí naopak vykonat pohyby ještě po dalších dráhách, aby byly uvedeny do takové klidové polohy, v níž si jednak při své práci navzájem nepřekážejí, jednak umožňují další pojezd obslužného zařízení po
PS3158CZ provedeném zapřádání tím, že buď vůbec nevyčnívají z vnějšího obrysu obslužného zařízení nebo z něho vyčnívají ne více nežli o stanovený rozměr. Takto se pojízdné obslužné zařízení stává velmi složitým, je proto též výrobně nákladné a jeho údržba je nesnadná.
Úkolem tohoto vynálezu je proto vytvořit způsob a zařízení umožňující kratší dráhy pracovních pohybů manipulačních členů a kompaktnější a pro údržbu příznivější konstrukci obslužného zařízení.
Podstata vynálezu....... _ . , ,
Tento úkol se podle tchoto vynálezu řeší význaky nároku 1, jehož podstata spočívá v tom, že některé z manipulačních členů procházejí fází společného pohybu a podle potřeby fázi individuálního pohybu. Tímto způsobem se pohybuje všemi manipulačními členy během jedné fáze pohybu společně, takže pro tento pohyb se nevyžaduje žádná individuální potřeba místa. Individuální dráhy pohybu, které většina manipulačních členů potřebuje navíc, lze takto značně omezit, takže souhrnná potřeba místa manipulačních členů a jejich pracovních drah je relativně nízká. Zmenšením pracovních drah lze. i manipulační členy a jejich pohony celkově zmenšit. To vede k úsporám výrobních, nákladů, celkově kompaktnější a přehlednější konstrukci obslužného zařízení a má navíc i tu výhodu, že se takto zjednodušuje údržba obslužného zařízení.
Ve smyslu tohoto vynálezu se manipulačními členy rozumějí všechny ty členy, které přízi přejímají od předkládacího zařízení a přemísťují tak, aby ji opět. předaly bezvřetenovému dopřádacímu zařízení.
U výhodného provedení způsobu podle vynálezu podle nároku 2 může být zařízeno, že různé manipulační členy podle svého určení uskuteční buď nejprve společnou fázi pohybu a pak individuální fázi pohybu nebo že tyto pohyby provedou v opačném pořadí.
PS3158CZ
Obzvláště výhodným se ukázal způsob podle nároku 3, kdy konec příze, který má být přiveden k bezvřetenovému dopřádacímu zařízení, se před zahájením fáze společného pohybu uvede do pohotovostní polohy pro předložení před bezvřetenové dopřádací zařízení za současného vytváření zásoby, příze,, protože takto mohou manipulační členy provádět své pracovní pohyby jednodušším způsobem po kratších dráhách.
Je účelné stanovit fázi společného pohybu podle nároku 4, kdy fáze společného pohybu je stanovena tak, že odpovídá požadovanému celkovému pohybu alespoň jednoho z manipulačních členů, protože přitom není potřebná fáze individuálního pohybu jednotlivých manipulačních členů. Přitom je výhodné, jestliže podle nároku 5 je touto fází společného pohybu, konec příze předložen bezvřetenovému dopřádacímu zařízení.
Stanovením fáze společného pohybu podle nároku 6 se dosáhne obzvlášť příznivých poměrů co do nároků na prostor i na materiál, neboť fáze společného pohybu se časově stanoví tak, že manipulační členy spolupracující s členy bezvřetenového dopřádacího zařízení vykonají svoiTpráci tepřvev návaznosti na fázi-společného-pohybu. -
Fáze individuálního pohybu každého jednotlivého manipulačního členu je přizpůsobena daným požadavkům a může být přitom podle nároku 7 též rozdělena do několika dílčích fází pohybu.
K. provádění tohoto způsobu jsou podle vynálezu určeny znaky podle nároku 8, jehož podstata spočívá v tom, že manipulační Členy jsou uspořádány na společném držáku, který je vratně pohybovatelný alespoň mezi dvěma pracovními polohami pomocí řídicím zařízením ovládaného hnacího zařízení. Uspořádáním manipulačních členů na držáku přemísťovatelném řiditelným hnacím zařízením je umožněno přemístit manipulační členy z jisté první do jisté druhé nebo další polohy, přičemž je nepodstatné, zda ona první nebo druhá, popřípadě další poloha je tou . PS3158CZ polohou, v níž jednotlivé manipulační členy vykonávají své případně potřebné individuální pracovní pohyby.
K držáku je podle nároku 9 s výhodou přiřazeno lineární vedení.
Ukázalo se výhodným vytvořit držák v podstatě jako desku, na jejíž obou stranách jsou uspořádány manipulační členy pro manipulaci s přízí během zapřádání podle nároku 10. Přitom je obzvlášť výhodné uspořádání podle nároku 11, kdy deska je orientována v rovině uspořádané kolmo k podélné ose stroje.
Držák je řiditelný v závislosti na programu zadaném zmíněným řídicím zařízením, přičemž jeho pohyb z jedné pracovní polohy do druhé je řiditelný s výhodou podle nároku 12, podle něhož lze držák převést z jedné do druhé pracovní polohy teprve po provedení definovaných pracovních úkonů manipulačních členů.
U výhodného provedení zařízení podle vynálezu může být podle nároku 13 podávači zařízení uzpůsobeno pro pohon výlučně jen držákem, takže odpadá potřeba samostatného pohonu. Na držáku je přitom uspořádáno podávači zařízení, jímž lze při převádění držáku z jeho jedné do druhé pracovní polohy konec příze předložit bezvřetenovému dopřádacímuzařízení.
Pňťonrižěžaridítržě-podlělTářolanVbudě-ňapoďávačímžanžěňíliložěň třmen pro zásobu příze.
Zařízení podle vynálezu dokáže nejen zapříst přízi po jejím přetrhu. Lze je použít i tehdy, když se po výměně cívky použije k zapředení pomocná příze a teprve po provedeném zapředení se tato předá normální cívce. K tomu je zařízení podle vynálezu uspořádáno podle nároku 15, kde je ke každé cívce přiřazena samostatná sací trubka, k nimž oběma lze přistavit jedno a totéž předkládací zařízení pro předložení. příze před jedny a tytéž manipulační členy. Způsob a zařízení podle vynálezu se vyznačují tím, že se jimi vytvářejí předpoklady pro to, aby pracovní dráhy jednotlivých manipulačních členů byly relativně krátké. Tím se celé zařízení stává kompaktním, přehledným a příznivým pro údržbu.
PS3158CZ
Přehled obrázků na výkrese
Příklady provedení vynálezu jsou v dalším blíže vysvětleny na základě výkresů, kde značí obr. 1 až 4 součásti bezvřetenového dopřádacího zařízení a podle vynálezu vytvořeného zapřádacího zařízení potřebné pro zapřádání příze ve schematickém bokorysu, obr. 5 manipulační členy na obslužném zařízení potřebné pro zapřádání v nárysu, obr, 6 obměnu zařízení podle vynálezu znázorněného na obr. 1 až 4 s nosnou deskou pro manipulační členy v její výchozí poloze a obr. 7 další obměnu zařízení podle vynálezu pro zapřádání pomocné příze předložené obslužným zařízením v půdorysu.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 až 4 znázorňují část bezvřetenového dopřádacího stroje, který má několik stejným způsobem vytvořených bezvřetenových dopřádacích zařízení 1 uspořádaných vedle sebe v podélném směru stroje, to je ve směru podélné osy stroje. Jednotlivá bezvřetenová dopřádací .zařízení 1 jsou vytvořena obvyklým žpůšóbéíň^á-VpřotSť-nějšóúT^lížě-Tzházdrhěna^-Káždé^béžvrětéhóvé^dópřádáčí^ -zařízení—1— tedy— má-(;neznázoměný-)-dopřádací-rotor—k—němuž-jsou-ohvyklým způsobem přiváděna vlákna, která jsou zapřádána do konce příze 2, která je dvojicí odváděčích válců 10 odtahována odtahovací trubicí 11 a navíjena na cívku 12 poháněnou navíjecím válcem 120, přičemž je pomocí rozváděcího vodiče 13 po cívce rozváděna. Příze 2 přitom přechází přes hlídač 14 napětí příze, který monitoruje napětí spřádané příze 2, a běží přes vyrovnávací třmen 15 napětí příze, který zajišťuje konstantní navíjecí napětí příze.
Dvojice odváděčích válců 10 sestává z hnaného válce 100 a z přítlačného válečku 101, který je výkyvným ramenem 102 uložen výkyvné na ose 103 a je tažnou pružinou l04 ukotvenou na neznázoměném podstavci stroje udržován dotyku s hnaným válcem 100.
PS3158CZ
Pojízdně podél bezvřetenových dopřádacích zařízení 1 bezvřetenového dopřádacího stroje je uspořádáno jako obslužný vozík vytvořené obslužné zařízení 2 se zapřádacím zařízením 30. z něhož jsou znázorněny pouze Členy potřebné pro pochopení vynálezu. Obslužné zařízení 3 se přitom může pro provedení obslužné činnosti zastavit u kteréhokoliv bezvřetenového dopřádacího zařízení 1, které vyžaduje obsluhu.
Samo sebou se rozumí, že obslužné zařízení 3 obsahuje, resp. může obsahovat kromě zaprádacího zařízení 30, které bude v dalším blíže vysvětleno, ještě další zařízení, například zařízení pro výměnu cívek (neznázorněné) atd., která však jsou bez významu pro způsob a zařízení, které mají být vysvětleny.
Zapřádací zařízení 30 obsahuje v příkladu provedení znázorněném na obr 1 až 4 výkyvnou sací trubici 300. která známým způsobem vyhledává konec přetržené příze 2 na cívce 12 a pak jej předává předkládacímu zařízeni 31. které přízi 2 přidržuje a předkládá skupině manipulačních Členů 4. Manipulační členy 4 obsahují ty členy, které přízi 2 přejímají od předkládacího zařízení 31 a přemísťují ji až~<io předání příze 2 opět bezvretenovému dopřádacímu zařízení I. Jednotlivé manipulační-členy 4“jsou spolu se svými-individuálními-pohony uloženy na společném držáku 5.
U znázorněného příkladu provedení je předkládací zařízení 31 vytvořeno jako výkyvný zachycovač 310 příze. Ten má na svém volném konci výkyvné rameno 311 s o sobě známým kombinovaným zachycovacím a odstřihovacím členem 312 (obr, 5). ' '
Zachycovač 310 příze předkládá ve své spodní krajní poloze přízi zařízení 32 pro úpravu konce příze, které je stacionárně uloženo v obslužném zařízení 3.
S držákem 5 je pevně spojeno podávači zařízení 40, které na svém od držáku 5 odvráceném konci nese (neznázoměnou) rozpojiteínou a spojitelnou
PS3158CZ dvojici válců.
Na podávacím zařízení 40 je výkyvné uložen třmen 41 pro zásobu příze. Uspořádáním třmenu 41 pro zásobu příze na tomto místě lze velikost zásoby příze jednoduchým způsobem přizpůsobit požadavkům.
Na držáku 5 se dále nalézá ovládací páka 42 přítlačného válečku, která je výkyvné uložena na ose 420 uložené na držáku 5. Rameno 421 přečnívající přes obrys držáku 5 má úkol odklopit přítlačný váleček 101 od hnaného válce 100. Za tímto účelem je druhé rameno 422 této dvouramenné páky 42 kloubem 423 spojeno s jedním koncem pístu 424. který zasahuje do hnacího válce 425, Hnací válec 425 je přípojem 426 spojen s vedením, jímž může být do hnacího válce 425 přiváděno, popř. z něho odváděno vhodné kapalné nebo plynné řídicí medium. Hnací válec 425 je pomocí osy 427 výkyvné uložen na držáku 5.
Na držáku 5 je uložen další hnací válec 430, jehož píst 431 má na svém volném konci člen 43 pro ovládání hlídače 14 napětí příze během zapřádací fáze. Hnací válec 430 je uložen nevýkyvně a je přípojem 432 spojen s (neznázoměným) vedením pro přívod a odvod vhodného řídicího média.
Na držáku 5 je dále uspořádána dvojíce zaprádacích válců 44, jejíž jeden válec 440 je ozubeným řemenem 442 za účelem pohonu spojen s hnacím motorem 443 Druhý válec 441 dvojice zaprádacích válců 44 je stacionárně uložen v obslužném zařízení 3 a v něm uspořádán tak, že hnaný válec 440 může být uveden do styku s tímto stacionárně uloženým válcem 441.
Držáku 5 je přiřazen pohon 50 jehož pomocí může pojíždět mezi alespoň dvěma pracovními polohami I a Π (srovnej obr. 1 a 2 s obr. 3 a 4).
Neznázoměný výkyvný pohon zachycovače 310 příze, jakož i její odstřihovací Člen 312 (obr. 5), rovněž neznázorněná rozpojitelná a spojitelná dvojice válců podávacího zařízení 40, zařízení 32 pro úpravu konce příze, neznázoměný výkyvný pohon třmenu 41 pro zásobu příze, hnací válec 425 ’· PS3158CZ δ
popřípadě jeho přívod k řízení ovládací páky 42 přítlačného válečku, hnací válec 430 popřípadě jeho přívod pro řízení členu 43 pro ovládání hlídače 14 napětí příze, hnací motor 443 pro dvojici zapřádacích válců 44 a rovněž pohon 50 držáku 5 jsou přes řídící vodiče 600 až 606 jakož i 60 ve spojení s řídicím zařízením 6 uspořádaném na obslužném zařízení 3 a přes další řídicí vodič s neznázoměným řídicím zařízením v bezvřetenovém dopřádacím stroji samém. Řídicí zařízení 6 na obslužném zařízení 3 řídí mimo jiné průběh zapřádacího procesu podle události hlášené (neznázoměným) řídícím zařízením umístěným ve stroji, např. přetrhu příze, popř.. nutnosti výměny cívky s následným zapředením.
Z důvodů přehlednosti jsou řídicí zařízení 6 a řídicí vodiče 60 a 600 až 606. jakož i pohon 50 držáku 5 znázorněny pouze na obr. 1. Z důvodů přehlednosti bylo rovněž na obr, 2 až 5 upuštěno od znázornění různých manipulačních členů 4 nebo jejich součástí.
S řídicím zařízením 6 jsou neznázoměnými řídicími vodiči spojena další zařízení, například výkyvný pohon a řízení vzduchu sací trubice 300. Dalším takovým zařízením je výkyvné pneumatické zařízení 33 pro zásobu příze, které je vykyvné-uloženo v obslužném zařížěňí~3_(viF^6řr’7)Tento pohon jáRožTřížěm vzduchu jsou pomocí neznázoměného řídicího vodiče - jak již bylo výše uvedeno spojeny s řídicím zařízením 6.
Během bezporuchového dopřádacího procesu vychází příze 2 odtahovaná dvojicí odváděčích válců 10 z dopřádacího zařízení 1 odtahovou trubicí 11, proclTáží“přes_hlídač''14_náp*ětí_pnze-apnchází_knavíjecímválcem“120_poháněné' cívce 12, kde je navíjena (viz tečkované znázornění na obr. 1).
Dojde-li k přetrhu příze, zaznamená to hlídač 14 napětí příze, který to ohlásí zmíněnému neznázoměnému řídicímu zařízení umístěnému ve stroji, které nato k danému dopřádacímu místu přívoiá obslužné zařízení 3, resp.· při následujícím průchodu okolo příslušného bezvřetenového dopřádacího zařízení 1 u
PS3158CZ něho obslužné zařízení 3 zastaví.
Dojde-li k pretrhu příze, zaktivizují se dále známým způsobem další funkce, např. pozastavení podávání vláken k neznázoměnému dopřádacímu rotoru, který se zastaví. Mimoto se cívka 12 odkloní od navíjecího válce 120. Příze 2 nejpozději nyní opustí svůj rozváděči vodic 13.
Poté, co se obslužné zařízení 3 zastaví u daného bezvřetenového dopřádacího zařízení I, vykývne se příslušným řízením sací trubice 300 řídicím zařízením 6 k cívce 12. Mimoto se (neznázoměná) hnací kladka, unášená obslužným zařízením 3, uvede do. styku s cívkou 12 a pak pohání ve směru__ odvíjení, přičemž cívkou 12 uvolňovaná příze 2 se nasává do sací trubice 300 Nato se cívka 12 krátce pohání ve směru navíjení, aby se příze 2 známým způsobem na základě navíjecího napětí a scházejícího rozvádění uvedla do definované dráhy.
Působením řídicího zařízení 6 se nyní předkládací zařízení 31 (zachycovač 310 příze) vykývne ze spodní klidové polohy (znázorněné čárkovaně) vzhůru až nad dráhu příze mezi cívkou 12 a sací tryskou 300. V této poloze zachyčováčě310příze sejeho výkyvné řa'méňo311~shořa vychýlí ták? žé svým “ za'chyc'ova'cím_a_odstnhOva'cím'‘členem_312_zachytí“přízr2“vedoucrk_cívce'T2_(viz obr. 5). Zachycovač příze 310 nyní vykývne dolů a táhne při tom s sebou přízi 2.
Přitom položí předkládací zařízení 31 (zachycovač 310 příze) přízi 2 do svěmé linie v
rozevřené dvojice válců (neznázoměno) na volném konci podávacího zařízení 40.
Nato se oba válce této dvojice válců opět uvedou do vzájemného záběru, takže se příze 2 mezi nimi sevře. Nyní se příze 2 přestřihne odstřihovacím členem 312 zachycovače 310 příze a získá tak definovanou délku. Konec příze zasahující do sací trubice 300 se sací trubicí 300 odsaje a odvede.
Při svém výkyvném pohybu do své klidové polohy předloží dále zachycovač 310 příze přízi 2 svým zachycovacím a odstřihovacím členem 312 do zařízení 32 pro úpravu konce příze. Příze 2 je nyní nasávána podtlakem působícím
PS3158CZ v zařízení 32 pro úpravu konce příze, aby jí byl v zařízení 32 pro úpravu konce příze udělen definovaný, pro zapředení obzvlášť vhodný tvar.
Poté, co podávači zařízení 40 přízi 2 sevřelo, je cívka 12 pomocí neznázoměné hnací kladky přechodně poháněna ve směru odvíjení. Vracená příze je uchopena pneumatickým zásobníkem příze 33, do něhož byl mezitím zaveden podtlak, a který je v pracovní poloze, znázorněné na obr. 1.
Jako další se přemístí třmen 41 pro zásobu příze z polohy znázorněné na obr. 2 čárkovaně do polohy znázorněné plnou čarou a tímto způsobem připraví délku příze potřebnou pro pozdější vráceni příze 2 do dopřádacího rotoru bezvřetenového dopřádacího zařízení 1.
Příze 2, která má být přivedena pro zapředení k bezvřetenovému dopřádacímu zařízení 1, je nyní v pohotovostní poloze, z níž musí být pro předložení před bezvřetenové dopřádací zařízení 1 k němu přemístěna.
V době, kdy se provádějí dosud popsané pracovní úkony, je držák 5 s manipulačními členy 4 ještě ve své výchozí poloze (pracovní poloha I). Máni^iláční^člěný^/dálé/wtrébnelfWzapřádání^bYly^dosu^všechny^v-zataženú poloze,-protožej ěj iělfdřzák-S-býl^o^ěloů^obti-vé-své-pFaCOvnfcpoioze-ÍARozsah výkyvu předkládacího zařízení 31 stejně jako úsek dráhy příze mezi sací trubicí 300 a podávacím zařízením 40 je takto udržován volný, aniž by to muselo být vykoupeno velkými pracovními dráhami a tomu odpovídajícím velkým dimenzováním manipulačních členů 4, které se úplatní později. Pro nyní následující pracovní operace^ to je po provedení stanoveného počtu pracovních úkonů, se držák 5 spolu s manipulačními členy 4 na něm umístěnými přemístí do své druhé pracovní polohy Π (obr. 3), přičemž všechny manipulační členy 4 procházejí fází společného pohybu. Během této fáze společného pohybu vytáhne podávači zanzení íŮ/pevně spojeně s držákem S/konec příze ze zařízéní 32 pro úpravú konce příze a přemístí jej tak daleko přes ústí odtahové trubice 11, že se konec
PS3158CZ příze spolehlivě dostane do oblasti vlivu proudění vzduchu působícího v této odtahové trubici a je nasát. Konec příze je takto předložen bezvřetenovému doprádacímu zařízení i fází společného pohybu, to je při přesunu držáku 5 z jeho jedné pracovní polohy I do jeho druhé pracovní polohy Π
Mimoto se přebytek příze vznikající zkrácením dráhy příze zachytí pneumatickým zařízením 33 pro zásobu příze.
Při pohybu držáku 5 do jeho pracovní polohy Π, to je při fázi společného pohybu manipulačních členů 4, dosedne válec 440 dvojice zapřádacích válců 44 na svůj stacionární , válec 441 a sevře přízi 2. Nyní je udílen pohyb dvojici válců podávacího zařízení 40 i válcům 440 a 441 dvojice zapřádacích válců 44. aby do odtahové trubice 11 byla navrácena předem stanovená délka příze. Nato dvojice válců podávacího zařízení 40 přízi 2 uvolní. Konec příze 2 je nyní ve vyčkávací poloze uvnitř odtahové trubice 11.
Aby příze 2 po provedeném navrácení příze opět mohla dospět do dvojice odváděčích válců 10, dosedne ovládací páka 42 přítlačného válečku na přítlačný váleček 101 tak, že jej odkloní od hnaného válče 100 ' ’ ’
---ěasově_navzájem_odsouhiaseným_způsobem_se_nyní_známým_způsobenr obnoví normální dopřádací poměry, přičemž se mezi jiným dopřádací rotor opět spojí se svým pohonem a obnoví se přívod vláken k doprádacímu rotoru. Mimoto se cívka 12 opět spustí dolů, takže je opět poháněna navíjecím válcem (obr. 4). Hlídač příze (neznázorněný) v pneumatickém zásobníku 33 příze monitoruje uloženou délku příze a o sobě· známým způsobem; například shozením z třmenu 41 pro zásobu příze, přízi uvolní v závislosti na uložené zůstatkové délce příze. Takto je příze 2 v důsledku podtlakového proudění panujícího v dopřádacím rotoru a v odtahové trubici 11 nasávána do dopřádacího rotoru, kde mohou být do konce příze zapředena nově přiváděná vlákna.
Během této fáze zapřádání nepanují ještě v příze 2 normální dopřádací
PS3158CZ napětí. Z tohoto důvodu člen 43 dosedne na hlídač 14 napětí příze a simuluje normální napěťové poměry.
Časově odsouhlasené s odhozením příze 2 pro zapředení dosedne zmíněná neznázorněná hnací kladka opět na cívku 12 spuštěnou opět na navíjecí válec 120 a· tím podporuje pohon cívky 12 ve směru navíjení. Nato se přítlačný váleček 101 ovládací pákou 42 opět uvolní, takže dvojice odváděčích válců 10 může přízi 2 opět odtahovat z dopřádacího zařízení 1, Hnací kladka cívky 12 se od ní odkloní. Přebytek příze vznikající v této pracovní fázi převezme pneumatický zásobník 33 příze, který se nyní pohybuje směrem k cívce 12, načež dvojice zapřádacích válců 44 přízi 2 uvolní. Přitom vznikající přebytek příze opět převezme zásobník 33 příze, V důsledku navíjecího napětí se spotřebuje v zásobníku 33 uložená rezerva příze, přičemž napěťový, skok při vypotřebování v zásobníku uložené délky příze je v důsledku předchozího vychýlení zásobníku 33 příze směrem k cívce 12 nepatrný.
Tím je zapřádací proces ukončen. Jednotlivé manipulační členy 4 a držák 5 se vrátí do základní polohy. Nato se obslužné zařízení 3 dá opět do pohybu, aby provádělo svou obslužnou činnost na dalších-zařízeních l. pro / bezvřětěňové ' “dopřádáňL
V předchozím popisu byly podrobně uváděny jen ty pracovní úkony, které mají funkční vztah k manipulačním členům a jejich držáku. Zapřádací proces jinak probíhá známým způsobem.
V popsaném příkladu provedení je držák 5 vytvořen v podstatě jako deska, na jejíchž obou stranách jsou odpovídajícími přídržnými prvky uspořádány a upevněny jednotlivé manipulační členy se svými individuálními pohony, jak je příkladně znázorněno. V zásadě je možné horizontální uspořádání této desky; protože však pohyb příze 2 směřuje shora, to je od cívky 12. dolů k bezvřetenovému dopřádacímu zařízení 1, je obzvlášť příznivá orientace této desky ve vertikální, to je kolmo k podélné ose stroje probíhající rovině.
PS3158CZ
U popsaného příkladu provedení procházejí některé z manipulačních Členů 4 fázemi individuálního pohybu, přičemž ty se provádějí zčásti před fází společného pohybu (např. vytažení rezervní zásoby příze pomocí třmenu 41), kdežto jiné manipulační členy absolvují fázi individuálního pohybu teprve v návaznosti na tuto fázi společného pohybu (ovládací páka 42 přítlačného válečku, odhození zásoby příze z třmenu 41, zapůsobení Členu 43 na hlídač 14 napětí příze). Z uvedených manipulačních členů 4 tedy všechny manipulační členy 4 s výjimkou podávacího zařízení 40 a dvojice zapřádacích válců 44 procházejí fází individuálního pohybu, i když v různém pořadí, kdežto pro podávači zařízení 40 a pro dvojici zapřádacích válců 44 postačuje fáze společného pohybu pro provedení práce těchto manipulačních členů. Tím odpadá potřeba samostatných hnacích prostředků pro přemísťování těchto manipulačních členů 4.
Pořadí fází pohybu (společné a individuální) je v zásadě irelevantní, avšak při popsaném pořadí, při němž se konec příze uvede do pohotovostní polohy k předložení před bezvřetenové dopřádací zařízení i před zahájením fáze společného pohybu, lže obzvlášť příznivým způsobem ušetřit fáze individuálního pohybu a k ” tňmiFjiňak_potřěbne”lŤňáčí 'proštřědky?~To~se”provede fáze “společného- pohybu odpovídá celkovému pohybu dvou manipulačních členů 4, totiž podávacího zařízení 40 a dvojice zapřádacích válců 44.
Jak ukazuje předchozí popis, zvolí se časový interval pro průběh fáze společného pohybu pokud možno tak, že manipulační členy 4 (válce podávacího
-zařízení-40,_ovládací-páka-42_pntlaČného_válečku,_Člen_43.),_které_spolupracujLs_ členy (odtahová trubice il, přítlačný váleček 101, hlídač 14 napětí příze) se uvedou v Činnost teprve v návaznosti na tuto fázi společného pohybu, takže se tím dosáhne zmíněné nízké prostorové náročnosti (menší rozměry těchto manipulačních členů 4 amenšídráhyindividuáiníhopohybu. ' '
Jak ukazuje předchozí popis na příkladu třmenu 41 pro zásobu příze, může
PS3158CZ být fáze individuálního pohybu některého manipulačního členu 4 rozdělena do několika pohybových úseků. Tak třmen 4i vytvoří zásobu příze ještě před provedením fáze společného pohybu, kdežto po provedení této fáze společného pohybu přízi 2 uvolní.
Obr. 6 znázorňuje držák 51, který je neznázoměným způsobem lineárně zaveden do obslužného zařízení 3. Držák 51 obsahuje štěrbinu 510 orientovanou ve směru pohybu, do níž zasahují dva na obslužném zařízení 3 upevněné kolíky 511 a 512, které spolu se štěrbinou vymezují zdvih držáku 51 v obou směrech.
Pohon 500 držáku 51 je v tomto příkladu provedení tvořen hnacím válcem 501 umístěným na obslužném zařízení 3 a jeho pístem 502. jehož z hnacího v
válce 501 vyčnívající konec je spojen s držákem 51. Řízení hnacího válce 501 se provádí obvyklým způsobem v závislosti na řízení řídicím zařízením 6 (viz obr. 1),
Podávači zařízení 40 je u tohoto provedení zapřádacího zařízení 30 pohyblivé vůči držáku 51. Za tímto účelem je na držáku 51 uloženo vodícími kolejnicemi 400 a 401 a je spojeno s řetězem 402 nebo podobně, který je funkčně spqjěňThn'acím”mOtoTem“403 Tento~hnacrmotor403genzen'Z'řídicíhozaňzení-6:-----------Na rozdíl od zařízení znázorněného na obr. 1 až 5 se podle obr. 6 příze 2 vkládá pohybem předkládacího zařízení 31 pouze do neznázoměných válců podávacího zařízení 40; přívod příze 2 k zařízení 32 pro úpravu konce příze se provádí suvným pohybem podávacího zařízení 40, který je vyvozen pohybem držáku 51. Pro predložení-pnze.2_v_patřično.U-do.b.u odtahové trubici 11 je podávacímu zařízení 40_ hnacím motorem 403 udílen pohyb relativní vůči držáku 5.
V protikladu k provedení popsanému pomocí obr. 1 až 4 je dvojice zapřádacích válců 44 orientována příčně vůči dráze příze, takže příze 2 při pohybu 'dřzálor5“zjělŤo_přScovní_pol'ohý_rdOjeho’pracOvnrpOlohy''npnjde_dOjeho~linre — sevřeni a při vratném pohybu držáku 51 se vytáhne z dvojice zapřádacích válců 44.
PS3158CZ
V zásadě je proto řízení dvojice zapřádacích válců 44 potřebné pouze za účelem přepravy příze, ne však pro zachycení nebo uvolnění příze 2. Nicméně je podle obr. 6 pamatováno na to, že válec 441 lze odklonit od hnaného válce 440. To se provede pomocí hnacího válce 444. který je vhodným způsobem uložen a je svým pístem 441 (viz obr. 1 až 5) spojen s válcem 441.
t
Další manipulační členy 4 nejsou na obr. 6 znázorněny, protože jsou vytvořeny obdobně jako manipulační členy 4 z obr. 1 až 5, Rovněž funkce tohoto obměněného zařízení odpovídá v podstatě funkcí zařízení podle obr. 1 až 5.
Též u tohoto příkladu provedení odpovídá posuvný pohyb držáku 5£ pracovnímu pohybu; pohybem držáku 51 se totiž pomocí podávacího zařízení 40 příze 2 vloží do zařízení 32 pro úpravu konce příze.
Popsané zařízení, jakož i výše popsaný způsob lze v rámci předkládaného vynálezu různým způsobem obměňovat, například jinými kombinacemi význaků, jinými provedeními jednotlivých součástí, popř. náhradou význaků jejich ekvivalenty. Tak například bylo popsáno lineární vedení pro držák 5 resp. 51_ Je však též možné vést držák 5 resp. 51 po oblouku nebo pó libovolné křivce, jestliže by to mohlo vést k úspoře individuálních pohonů pro jeden nebo několik manipulačních prvků 4.
Jak je uvedeno výše, lze držák 5 uvést do minimálně dvou pracovních poloh I a Π. Podle provedení manipulačních členů 4 a jejich individuálních pohonů lze popřípadě stanovit i více nežli dvě pracovní polohy. Tak je myslitelné, že držák-5-se-pro-předložení-konce-příze-pred-odtahovou-trubici-TTnejprve-uvede-jakbylo popsáno, do polohy, v níž je konec příze sice nad vyústěním odtahové trubice Π., avšak od držáku 5 odvrácený konec podávacího zařízení 40 je na od držáku 5 odvrácené straně odtahové trubice IT (druhá pracovní poloha II). z níž je držák 5 přemísťován do (neznázorněné) třetí pracovní polohy, aby příze 2 mohla zaujmout nejkratší dráhu od dvojice válců podávacího zařízení 40 do odtahové
PS3158CZ trubice Π.·
Jako pohon 50 resp. 500 lze použit různé prvky, například namísto hnacího válce 501 též řetěz, ozubenou tyč atd.
Rovněž předkládací zařízení 31 může být vytvořeno odlišně, například jako pneumatický člen.
U dosavadních příkladů provedení podle obr. 1 až 6 se sice předpokládalo, že příze 2 bude pro zapředení uchycena cívkou 12 umístěnou na stroji. To však není podmínkou pro předkládaný předmět. Je též s výhodou zcela možné uspořádat známým způsobem na obslužném zařízení 3 zapřádací cívku, od níž je příze 20 (pomocná příze) přivedena k ústí podávači trubice 34 příze a tam držena (obr. 7).
Na konci sacího potrubí 35 je mimoto výkyvné a v podélném směru sacího potrubí 35 posuvně uspořádaná v úhlu k němu orientovaná sací trubka 350 pro vytvoření zásoby příze. Za tímto účelem je sací trubka 350 kloubem 351 vedoucím vzduch uspořádána na volném konci sacího potrubí 35, které obsahuje vodicí kolejnice 352 a 353, jimž lze udílet pohyb od neznázorněného pohonu. Jinak se pro zapřádací proces používají tytéž členy, zejména manipulační členy 4, jako u zařízení podle obr. 1 až 6. 7 7
U obslužného zařízení 3 se zařízením pro výměnu cívky a se zapřádacim zařízením. 30 je tudíž cívce 12 na stroji přiřazena první sací trubka 300 a neznázorněné zapřádací cívce na obslužném zařízeni 3 druhá sací trubka 350. přičemž předkládací zařízení 31 lze přistavit podle potřeby k oběma sacím trubkám
-300-a-350-pro-uchyeení-příze-2-respr-20~Toto-předkládací-zařízení-31-pak-predá-přízi 2 jedněm a týmž manipulačním členům 4 nezávisle na tom, jaký druh zapřádání (po přetrhu příze nebo po výměně cívky) má být proveden.
Zařízení popsané výše s pomocí obr. 7 pracuje takto;
Konec příze 20 je v sací trubce 34 a v případe potřeby se neznázorněnymi prostředky, např. stlačeným vzduchem, z ústí sací trubky 34 vyjme. Začátek příze
PS3I58CZ se takto dostane do sféry působení proudění sacího vzduchu nasávaného do sací trubky 350 a následuje toto proudění. Poté co sací trubka 350 přijala dostatečnou délku příze, takže příze 20 je spolehlivě držena, přesune se sací trubka 350 relativně vůči sacímu potrubí 35, takže ústí sací trubky 350 je v odstupu od ústí podávači trubice 34 příze. Příze 20 je nyní situována mezi oběma těmito ústími a přechází přitom přes ústí pneumatického zásobníku 33 příze. Předkládací zařízení 31 nyní může tuto přízi 20 uchytit mezi oběma ústími a shora popsaným způsobem přivést k podávacímu zařízení 40 i k zařízení 32 pro úpravu konce příze.
Způsobem popsaným s pomocí obr. 1 až 4 se pak v daný okamžik příze 20 >
přestřihne odstřihovacím členem 312 zachycovače 310 příze. Konec příze orientovaný k podávači trubici 34 příze se pak časově na to sesouladěným způsobem odstřihne uvnitř podávači trubice 34 příze neznázoměným odstřihovacím zařízením, takže pak může být zásobníkem 33 příze odsát a odveden.
Další pracovní úkony pak následují způsobem popsaným výše s pomocí obr. 1 až 6.
Po provedeném zapředení se příze 2 nejprve nasaje do sací trubice 350. až šěTĎďvedé^ři^žápřědění^zňiklý-zápřěděk. Nato~šě’šací tŤtibka'350 šklopfkcívKove dutince 122. kde mezitím průběžně odtahovaná příze 20 je uchopována cívkovým talířkem 121 otáčejícím se s cívkou. Na vhodném místě uspořádaným odstřihovacím zařízením se pak příze 20 odstřihne, takže příze průběžně dodávaná z bezvřetenového dopřádacího zařízení se navíjí na cívku 12 vznikající na dutince_l22,_kdežtO-odstřižený_konec_příze_se.-od.vede_sací-trubkou_35fl._Tím_je zapředení zcela dokončeno. Obslužné zařízení 3 může nyní jet dále.
PS3+5$€Z __
Π 1—70 334 ϊ» α>
ín g z! T&o

Claims (15)

  1. Patentové nároky, fΞ Γ σ’ o
    ΟΤ»
    Γ
    O
    J CA ' iC
    Cn iť*.
    o<
    I. Způsob zapřádání příze na bezvřetenovém dopřádacím zařízení, u něhož na obslužném zařízení pojízdném podél množství stejných bezvřetenových dopřádacích zařízení provádí několik manipulačních členů rozdílné pracovní pohyby a u něhož je konec příze přejímán předkládacím zařízením a přiváděn k bezvřetenovému dopřádacímu zařízení a pak do něho vrácen pro zapředení, vyznačující se tím, že některé z manipulačních členů procházejí fází společného pohybu a podle potřeby fází individuálního pohybu.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že jednotlivé manipulační členy procházejí oběma fázemi pohybu v odlišném pořadí.
  3. 3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že konec příze, který má být přiveden k bezvřetenovému dopřádacímu zařízení, se před zahájením fáze společného pohybu uvede do pohotovostní polohy pro předložení před bezvřetenové dopřádací zařízení za současného vytváření zásoby příze.
  4. 4. Způsob podle jednoho nebo několika z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že fáze společného pohybu je stanovena tak, že odpovídá požadovanému celkovému pohybu alespoň jednoho z manipulačních Členů, takže pro tento manipulační člen odpadá fáze individuálního pohybu.
  5. 5. Způsob podle nároků 3 a 4, vyznačující se tím, že konec příze se fází společného pohybu předloží bezvřetenovému dopřádacímu zařízení.
  6. 6. Způsob podle jednoho nebo několika z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že fáze společného pohybu se časově stanoví tak, že manipulační členy
    PS3158CZ spolupracující s členy bezvřetenového dopřádacího zařízení vykonají svou práci teprve v návaznosti na fázi společného pohybu.
  7. 7. Způsob podle jednoho nebo několika z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že fáze individuálního pohybu jednoho nebo několika manipulačních členů je rozdělena do několika pohybových úseků.
  8. 8. Zařízení pro zapřádání příze na bezvřetenovém dopřádacím zařízení s obslužným zařízením pojízdným podél množství stejných, podél podélné osy stroje vedle sebe uspořádaných bezvřetenových dopřádacích zařízení a obsahujícím řídicí zařízeni pro řízení zapřádacího procesu jakož i několik hnaných manipulačních členů pro manipulaci s přízí při zapřádání, zejména pro provádění způsobu podle jednoho nebo několika z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že manipulační členy (4) jsou uspořádány na společném držáku (5, 51), který je vratně pohybovatelný alespoň mezi dvěma pracovními polohami (ί, ΓΙ) pomocí řídicím zařízením (6) ovládaného hnacího zařízení (50, 500), ,
  9. 9. Zařízení podle nároku 8, vyznačující se tím, že k držáku (5, 51) je přiřazeno lineární vedení.
  10. 10. Zařízení podle nároku 8 nebo 9, vyznačující se tím, že držák (5, 51) je vytvořen—v—podstatě—jako—deska,~-na—ieiíž-.-obou,-stranách_isou- uspořádány manipulační členy (4) pro manipulaci s přízí (2, 20) během zapřádání.
  11. 11. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že deska je orientována v rovině uspořádané kolmo k podélneosestroje.
    PS3158CZ
  12. 12. Zařízení podle jednoho nebo několika z nároků 8 až 11 vyznačující se tím, že držák (5, 51) lze převést z jedné do druhé pracovní polohy (I, ÍI) teprve po provedení definovaných pracovních úkonů manipulačních členů (4).
  13. 13. Zařízení podle nároku 12, vyznačující se tím, že na držáku (5) je uspořádáno podávači zařízeni (40), jímž lze při převádění držáku (5) z jeho jedné do druhé pracovní polohy. (I, II) konec příze předložit bezvřetenovému dopřádacimu zařízení (1).
  14. 14. Zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že na podávacím zařízení (40) je na držáku (5) uložen výkyvný třmen (41) pro zásobu příze.
  15. 15. Zařízení podle jednoho nebo několika z nároků 8 až 14, u něhož obsahuje bezvretenové dopřádací zařízení první cívku pro přijímání vypřádané příze a obslužné zařízení, druhou cívku pro poskytnutí zapřádací příze, vyznačující se tím, že ke každé cívce (12) jé přiřazena samostatná sací trubka (300, 350), k nimž oběma lze přistavit jedno a totez^předkrádací”zařízení-(3 Γ)- pro předložení příze (2. 20) před jedny a tytéž manipulační členy (4).
CZ19972586A 1996-08-24 1997-08-14 Způsob a zařízení pro zapřádání příze na bezvřetenovém dopřádacím zařízení CZ291436B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19634300A DE19634300A1 (de) 1996-08-24 1996-08-24 Verfahren und Vorrichtung zum Anspinnen eines Fadens an einer Offenend-Spinnvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ258697A3 true CZ258697A3 (cs) 1998-03-18
CZ291436B6 CZ291436B6 (cs) 2003-03-12

Family

ID=7803622

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19972586A CZ291436B6 (cs) 1996-08-24 1997-08-14 Způsob a zařízení pro zapřádání příze na bezvřetenovém dopřádacím zařízení

Country Status (4)

Country Link
US (1) US5927061A (cs)
EP (1) EP0826804B1 (cs)
CZ (1) CZ291436B6 (cs)
DE (2) DE19634300A1 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10010196B4 (de) * 2000-03-02 2011-07-14 Rieter Ingolstadt GmbH, 85055 Verfahren und Vorrichtung zum Vorbereiten eines aus Fasern gesponnenen Fadens für einen Anspinnvorgang
DE10041973A1 (de) 2000-08-25 2002-03-07 Rieter Ingolstadt Spinnerei Offenend-Spinnvorrichtung sowie Verfahren zur vorübergehenden Aufnahme eines Fadens mit Hilfe einer derartigen Offenend-Spinnvorrichtung
DE10139072B4 (de) * 2001-08-09 2009-12-17 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Serviceaggregat zum Wiederanspinnen von Arbeitsstellen einer Offenend-Spinnmaschine
DE102015108740A1 (de) * 2015-06-02 2016-12-08 Rieter Ingolstadt Gmbh Verfahren zum Betreiben einer Spinnmaschine mit arbeitsstelleneigenen Handlingsorganen zum Wiederanspinnen eines Fadens sowie Spinnmaschine mit arbeitsstelleneigenen Handlingsorganen

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1457741A (en) * 1972-12-14 1976-12-08 Platt Saco Lowell Ltd Method of and apparatus for the piecint-up of yarns
DE2361787C3 (de) * 1973-12-12 1981-05-27 Stahlecker, Fritz, 7347 Bad Überkingen Entlang einer Offenend-Spinnmaschine verfahrbare Vorrichtung zum Anspinnen
EP0022092B1 (en) * 1979-06-26 1983-10-12 Officine Savio S.p.A. Re-attachment device for an open-end type spinning frame
DE3202428C2 (de) * 1982-01-26 1986-06-05 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt Verfahren und Vorrichtung zum Anspinnen eines Fadens in einer Offenend-Spinnvorrichtung
JPS5971434A (ja) * 1982-10-13 1984-04-23 Toyoda Autom Loom Works Ltd オ−プンエンド精紡機用糸継方法
CS241423B1 (en) * 1983-05-16 1986-03-13 Jiri Nemec Device for automatic yarn return from take-up bobbin
GB2140042B (en) * 1983-05-20 1988-06-08 Rieter Ag Maschf Open-end yarn piecer
DE3516120C2 (de) * 1985-05-04 1993-10-28 Fritz Stahlecker Verfahren zum automatischen Anspinnen und automatische Anspinnvorrichtung
DE3734565A1 (de) * 1987-10-13 1989-05-03 Schubert & Salzer Maschinen Verfahren und vorrichtung zum anspinnen eines fadens an einer offenend-spinnvorrichtung
IT1239336B (it) * 1990-02-23 1993-10-20 Savio Spa Dispositivo e procedimento per la preparazione del capo del filo per l'avviamento o la ripresa della filatura open-end
CZ283134B6 (cs) * 1995-10-16 1998-01-14 Maschinenfabrik Rieter Ag Způsob a zařízení pro zapřádání příze na rotorovém dopřádacím stroji

Also Published As

Publication number Publication date
CZ291436B6 (cs) 2003-03-12
DE19634300A1 (de) 1998-02-26
EP0826804A1 (de) 1998-03-04
EP0826804B1 (de) 2001-03-28
US5927061A (en) 1999-07-27
DE59703224D1 (de) 2001-05-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2792879B2 (ja) 紡績運転再開のための方法
CN109911707B (zh) 服务机组的运行方法
CS277008B6 (en) Apparatus for stable fiber sliver automatic feeding
CN104816981B (zh) 筒管安装装置以及纱线卷取机
CN105645178B (zh) 纱线卷取机
US5634602A (en) Open end spinning machine with associated service device
CN101265623A (zh) 自由端纺纱机中的自动纱线生头装置
CZ258697A3 (cs) Způsob a zařízení pro zapřádání příze na bezvřetenovém dopřádacím zařízení
CN109969862B (zh) 纱线卷取机
US6662542B2 (en) Open-end spinning device and process for temporary receiving a yarn
CZ2007637A3 (cs) Obslužné zarízení tryskového doprádacího stroje a zpusoby manipulace s prízí na pracovním míste tryskového doprádacího stroje
CN105648588B (zh) 接头装置、纱线卷取机以及接头方法
US4922704A (en) Method and apparatus for introducing a roving into a textile machine drafting frame
CN104828646A (zh) 落纱装置以及具备该落纱装置的纱线卷取机
CN109969861B (zh) 纱线卷取机以及筒管供给方法
US6550105B2 (en) Follow-up system for a reserve lap in a combing machine
CS224293B1 (en) Method of and apparatus for restoring spinning process after an automatic bobbin exchange failure or on count change in open-end spinning machines
EP0419968B1 (en) Manipulation of strand packages or strands in a spinning machine
CZ287930B6 (cs) Zařízení pro předávání niti průběžně přiváděné k odsávání na rotující prázdnou dutinku
JP3456395B2 (ja) 紡績装置
JP3346304B2 (ja) 紡績機の糸継ぎ方法及びその装置
CN115404577A (zh) 用于环锭纺纱机的牵引框架的粗纱停止组件及环锭纺纱机
JPH03504146A (ja) 糸継ぎのための糸取扱い装置
CZ289791A3 (en) Handling device of spindleless spinning machine for spinning and/or exchange of bobbins
CZ20011098A3 (cs) Zařízení pro aretaci zapřádací páky

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20090814