CZ2006619A3 - Ústrojí upínacích patek pro lemovací šicí stroj - Google Patents

Ústrojí upínacích patek pro lemovací šicí stroj Download PDF

Info

Publication number
CZ2006619A3
CZ2006619A3 CZ20060619A CZ2006619A CZ2006619A3 CZ 2006619 A3 CZ2006619 A3 CZ 2006619A3 CZ 20060619 A CZ20060619 A CZ 20060619A CZ 2006619 A CZ2006619 A CZ 2006619A CZ 2006619 A3 CZ2006619 A3 CZ 2006619A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
guide shaft
clamping
sewing
clamping shoe
support
Prior art date
Application number
CZ20060619A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ306110B6 (cs
Inventor
Hirasawa@Yutaka
Original Assignee
Juki Corporation
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Juki Corporation filed Critical Juki Corporation
Publication of CZ2006619A3 publication Critical patent/CZ2006619A3/cs
Publication of CZ306110B6 publication Critical patent/CZ306110B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D05SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
    • D05BSEWING
    • D05B3/00Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing
    • D05B3/10Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing for making piped openings

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Sewing Machines And Sewing (AREA)

Abstract

Ústrojí upínacích patek (51) pro lemovací šicí stroj obsahuje dvojici upínacích patek (51), které pridržují lemovací pásku, základnovou cást (52), která se pohybuje ve smeru podávání tkaniny, a dvojici prídržných mechanismu (70) upínacích patek (51), které jednotlive nesou upínací patky (51). Každýprídržný mechanismus (70) upínacích patek (51) obsahuje první vodicí hrídel (71), probíhající a uložený na vnejší strane, a prídržné rameno (72), pohyblivé podél prvního vodicího hrídele (71) a nesoucí upínací patku (51). Alespon jeden z prídržných mechanismu (70) upínacích patek (51) obsahuje prepínací prostredky (73) pro prepínání polohy pro šití jednoduchého lemu a polohy pro šití dvojitého lemu, první serizovací prostredky (80) mající první ovládací clen (82) pripevnený na prvním vodicím hrídeli (71), pricemž jeho poloha je nastavitelná, druhý vodicí hrídel (91), druhý ovládací clen (93) pripravený na druhém vodicím hrídeli (91), pricemžjeho poloha je nastavitelná, a operný clen (94), který dosedá na druhý ovládací clen (93).

Description

Ústrojí upínacích patek pro lemovací šicí stroj
Oblast techniky
Vynález se týká ústrojí upínacích patek pro lemovací šicí stroj, přičemž se zejména týká zajišťování polohy upínací patky.
Dosavadní stav techniky
Lemování je postup šití, používaný při přišívání lemovací pásky kolem kapsy základní tkaniny, přičemž jde o dva typy. Jedním je šití dvojitého lemu na každé straně otvoru kapsy, přičemž druhým je šití jediného lemu, u kterého je lem vytvářen pouze na jedné straně.
Šití dvojitého lemu u známého lemovacího šicího stroje je schematicky znázorněno na obr. 8A.
Při šití dvojitého lemu šicí stroj přikládá lemovací prvek 201, mající tvar obráceného písmene T, na lemovací pásku T, ležící na základní tkanině M, přičemž dvojice upínacích patek 202 přidržuje lemovací pásku T podél lemovacího prvku 201 ve tvaru obráceného písmene T.
V tomto stavu jsou základní tkanina M a lemovací páska T vedeny ve směru podávání tkaniny v podélném směru lemovacího prvku 201.
Poté je prováděna operace šití s pomocí dvou jehel 203 na spodní straně lemovacího prvku 201, načež je prováděna operace prořezávání s pomocí středového nože 204 v poloze mezi dvěma jehlami 203. V důsledku toho je otvor kapsy vytvořen prostřednictvím řezu středového nože 204, načež lemovací páska T je přišita ve tvaru váčku k základní tkanině M na každé straně otvoru, čímž je vytvořen dvojitý lem B.
Jak je znázorněno na obr. 8B, jsou dále váčkové části lemovací pásky T na každé straně otvoru přehnuty zpět, takže přední koncové části příslušných lemů B směřují proti sobě, načež je otvor kapsy uzavřen.
Jak je znázorněno na obr. 9A, je na druhé straně šití jediného lemu prováděno tak, že lemovací páska T je přidržována pouze na jedné straně lemovacího prvku 201 s pomocí jedné upínací patky 202 přičemž lícová tkanina K je přidržována na protilehlé straně lemovacího prvku 201 s pomocí druhé upínací patky 202, takže není sevřena pod lemovacím prvkem 1.·
Poté je prováděna operace šití s pomocí dvou jehel 203 společně s operací prořezávání s pomocí středového nože 204. V důsledku toho lem B, vytvořený na jedné straně otvoru, uzavírá otvor kapsy při přehnutí zpět, jak je znázorněno na obr. 9B.
Při operaci přišívání lemu potom šířka G vůle mezi dvěma jehlami 203 představuje šířku otvoru v základní tkanině M. Při šití dvojitého lemu proto musí být šířka lemu G/2, což je polovina šířky G otvoru, a to za účelem zakrytí části otvoru v základní tkanině M prostřednictvím dvojice lemů B při přehnutí zpět od každé strany otvoru. Při šití jediného lemu musí být na druhé straně šířka lemu nastavena na velikost G, neboť je zde pouze jeden lem B.
Proto je oboustranně souměrný prvek 201 využíván pro šití dvojitého lemu, přičemž lemovací prvek 201, který má jednu stranu širší při vytváření lemu, je využíván pro šití jediného lemu.
Jak je znázorněno na obr. 2 v japonském patentovém spise JP-U-63-147 185, je dále známý lemovací šicí stroj opatřen vzduchovým válcem pro zajišťování pohybu upínací patky ve směru doprava a doleva, což odpovídá každému ze shora uvedených lemovacích prvků, přičemž je dále opatřen polohovacím mechanismem pro zajišťování polohy upínací patky do příslušné polohy pro šití dvojitého lemu a pro šití jediného lemu.
Polohovací mechanismus je opatřen montážní deskou, ve které je štěrbina, přičemž v této štěrbině montážní desky je uchycen dorazový šroub desky, přičemž montážní deska se pohybuje ve směru doprava i doleva společně s upínací patkou, přičemž dorazový šroub desky je opatřen výčnělkem.
··♦· • · • ··
Zajišťování polohy upínací patky může být stanoveno ve dvou polohách prostřednictvím pohybu dorazového šroubu desky tak, že dosedá na jeden konec štěrbiny nebo na konec štěrbiny, takže polohy, vhodné pro šití dvojitého lemu a pro šití jediného lemu, mohou být přepínány.
U shora popsaného známého lemovacího šicího stroje pokud dochází ke změnám podmínek šití, jako je tloušťka lemovací pásky T, tak polohy upínací patky pro šití dvojitého lemu a pro šití jediného lemu jsou odlišné.
Jelikož však prostředky pro nastavení regulované polohy upínací patky, například upínací doraz, jsou uspořádány u známých příkladných provedení, jako je předmět patentového spisu JP-U-63-147 185, musí obsluha uvolnit šroub za účelem nastavení upínací patky v její vhodné poloze, načež musí šroub opět utáhnout.
Problémy tedy spočívají v tom, že ovládání je velice složité, přičemž dochází k nevyrovnání pří utahování šroubu a poloha upínací patky nemůže být přesně nastavena.
Podstata vynálezu
Úkolem předmětu tohoto vynálezu je proto umožnit nastavení upínací patky ve správné poloze snadno a přesně při přepínání z režimu šití dvojitého lemu na režim šití jediného lemu.
V souladu s prvním aspektem bylo vyvinuto ústrojí upínacích stroj, obsahující:
předmětu tohoto vynálezu patek pro lemovací šicí dvojici upínacích patek, které přitlačují a přidržují lemovací pásku na každé straně svisle se pohybující dvojité jehly, přičemž lemovací páska je položena na základní tkanině, základnovou část, obsahující dvojici nosných částí, uspořádaných tak, že směřují směrem k sobě, přičemž základnová část je připojena k podávacím prostředkům tak, že se pohybuje ve směru podávání tkaniny, a dvojici přídržných mechanismů upínacích patek, které jednotlivě nesou každou z upínacích patek, přičemž dvojice přídržných mechanismů upínacích patek je nesena prostřednictvím každé z nosných částí, přičemž každý z přídržných mechanismů upínacích patek obsahuje první vodicí hřídel, který je nesen každou nosnou částí tak, že první vodicí hřídel probíhá směrem k vnější straně každé nosné části, směřujících vzájemně k sobě, a přídržné rameno, jehož jeden konec je uložen pohyblivě podél prvního vodícího hřídele a druhý konec nese upínací patku, přičemž předmětné ústrojí je charakterizováno tím, že alespoň jeden přídržný mechanismus upínacích patek obsahuje:
·· · · přepínací prostředky pro přepínání polohy upínací patky mezi polohou pro šití jednoduchého lemu, vhodnou pro šití jednoduchého lemu, a plochou pro šití dvojitého lemu, vhodnou pro šití dvojitého lemu, prostřednictvím pohybu přídržného ramena směrem k a směrem od nosné části podél prvního vodícího hřídele, první seřizovači prostředky pro nastavení polohy pro šití jednoduchého lemu, a druhé seřizovači prostředky pro nastavení polohy pro šití dvojitého lemu, přičemž první seřizovači prostředky obsahují:
první šroubovou část, vytvořenou na koncové části prvního vodícího hřídele, přičemž koncová část vyčnívá směrem k vnější straně přídržného ramena, a první ovládací člen, umístěný na prvním vodicím hřídeli tak, že dosedá na přídržné rameno, když se přídržné rameno pohybuje směrem od nosné části, přičemž první ovládací člen je uchycen na první šroubové části tak, že poloha prvního ovládacího členu je nastavitelná prostřednictvím jeho otáčení, a druhé seřizovači prostředky obsahují:
druhý vodicí hřídel, nesený nosnou částí tak, že druhý vodicí hřídel probíhá ve stejném směru, jako první vodicí hřídel,
druhou šroubovou část, vytvořenou na koncové části druhého vodícího hřídele, druhý ovládací člen, upevněný na druhé šroubové části tak, že poloha druhého ovládacího členu je nastavitelná prostřednictvím jeho otáčení, a opěrný člen, připevněný k nosné části a umístěný mezi přídržným ramenem a druhým ovládacím členem tak, že dosedá na druhý ovládací člen, když se přídržné rameno pohybuje směrem k nosné části.
V souladu s druhým aspektem předmětu tohoto vynálezu jsou první ovládací člen a druhý ovládací člen otočné o každý předem stanovený úhel pootočení.
V souladu s prvním aspektem předmětu tohoto vynálezu, pokud má být přepínáno šití dvojitého lemu a šití jednoduchého lemu, tak je prováděn pohyb přídržného ramena prostřednictvím přepínacích prostředků, uspořádaných alespoň na jednom z přídržných mechanismů upínacích patek.
Pokud se v této době přídržné rameno pohybuje podél prvního vodícího hřídele ve směru od nosné části základnové části, tak přídržné rameno dosedá na první ovládací člen, takže je jeho poloha ustavena.
Pokud se na druhé straně přídržné rameno pohybuje podél prvního vodícího hřídele ve směru k nosné části základnové • · · ·
části, je nosné rameno ustaveno do své polohy tehdy, pokud se druhý ovládací člen na druhém vodicím hřídeli pohybuje společně s nosným ramenem a dosedá na opěrný člen.
Krátce lze konstatovat, že přídržné rameno je ustaveno ve dvou polohách prostřednictvím prvních seřizovačích prostředků a druhých seřizovačích prostředků. Proto mohou být seřizovači práce prováděny jednoduše a přesně prostřednictvím nastavení jedné ze dvou poloh do polohy, ve které je upínací patka umístěna vhodně pro šití dvojitého lemu, a druhé do polohy, ve které je upínací patka umístěna vhodně pro šití jednoduchého lemu.
Pokud je poloha prostřednictvím prvních seřizovačích prostředků nastavena, tak pohyb prvního ovládacího členu může být nastaven podél prvního vodícího hřídele prostřednictvím provádění operace otáčení u prvního ovládacího členu, upevněného na první šroubové části.
Pokud je ustavení polohy prostřednictvím druhých seřizovačích prostředků prováděno, tak na druhé straně může být pohyb druhého ovládacího členu prováděn podél druhého vodícího hřídele prostřednictvím provádění operace otáčení u druhého ovládacího členu, upevněného na druhé šroubové části.
Proto i když mají lemovací pásky celou řadu různých tlouštěk, mohou být operace lemování velice snadno prováděny prostřednictvím kopírování této lemovací pásky.
V souladu s předmětem tohoto vynálezu jsou první ovládací člen a druhý ovládací člen příslušně upevněny
na první šroubové části a na druhé šroubové části, takže upínací patka pro šití dvojitého lemu a pro šití jednoduchého lemu může být polohově nastavena pouze s pomocí jednoduchých operací při otáčení ovládacích členů individuálně.
Kromě toho seřizovači práce nevyžadují žádný nástroj.
První a druhý ovládací člen jsou umístěny na předních koncových částech prvního a druhého vodícího hřídele, které jsou neseny nosnými částmi tak, že první a druhý vodicí hřídel probíhají směrem k vnější straně nosních částí, v důsledku čehož jsou první a druhý ovládací člen umístěny na vnější straně přídržných ramen, takže operace mohou být snadno prováděny. Je tak možno zdokonalit vlastní provoz.
Zde směry „vnější strana každé nosné části směřuje vzájemně k sobě představují směry, ve kterých se dvojice upínacích patek pohybuje vzájemně od sebe, přičemž je mezi nimi umístěna ve středu dvojice nosných částí.
V souladu s druhým aspektem předmětu tohoto vynálezu, pokud je prováděna operace otáčení s pomocí prvního ovládacího členu a druhého ovládacího členu, tak operace otáčení může být prováděna pod každým předem stanoveným úhlem pootočení. V důsledku toho může být poloha upínacích patek nastavena prostřednictvím pohybové vzdálenosti, odpovídající předem stanovenému úhlu pootočení, a to v souladu se stoupáním závitu první šroubové části nebo druhé šroubové části.
Takže při nastavování poloh pro šití dvojitého lemu a pro šití jednoduchého lemu může být počet operací otáčení o každý předem stanovený úhel pootočení odečítán, přičemž napočítaný počet může být využíván jako míra polohového nastavení, takže polohové nastavení může být snadno zjištěno. Je tak možno nastavit polohu přesně do požadované polohy.
Přehled obrázků na výkresech
Obr. 1 znázorňuje perspektivní pohled, zobrazující schematickou konstrukci lemovacího šicího stroje podle jednoho provedení předmětu tohoto vynálezu.
Obr. 2 znázorňuje perspektivní pohled, zobrazující ústrojí upínacích patek, znázorněné na obr. 1.
Obr. 3 znázorňuje rozložený perspektivní pohled, na upínací patku a na přídržný mechanismus upínací patky.
Obr. 4A znázorňuje v částečném řezu boční nárysný pohled na první ovládací člen.
Obr. 4B znázorňuje pohled v řezu, vedeném podél čáry Z-Z z obr. 4A.
Obr. 5 znázorňuje vysvětlující schematický pohled, zobrazující funkci přídržného mechanismu upínací patky při šití dvojitého lemu.
Obr. 6 znázorňuje vysvětlující schematický pohled, zobrazující funkci přídržného mechanismu upínací patky při šití jednoduchého lemu.
Obr. 7A znázorňuje vysvětlující schematický pohled, zobrazující funkci stehové desky při šití dvojitého lemu.
Obr. 7B znázorňuje vysvětlující schematický pohled, zobrazující funkci stehové desky při šití jednoduchého lemu.
Obr. 7C znázorňuje vysvětlující schematický pohled, zobrazující funkci upínací patky při nastavení polohy při šití jednoduchého lemu.
Obr. 8A znázorňuje vysvětlující schematický pohled, zobrazující funkci při šití dvojitého lemu u dosavadního stavu techniky.
Obr. 8B znázorňuje vysvětlující pohled, zobrazující stav tkaniny po šití dvojitého lemu.
Obr. 9A znázorňuje vysvětlující schematický pohled, zobrazující funkci při šití jednoduchého lemu u známého stavu techniky.
Obr. 9B znázorňuje vysvětlující pohled, zobrazující stav tkaniny po šití jednoduchého lemu.
Příklady provedení vynálezu (Celková konstrukce předmětného provedení) ··*· ·
Lemovací šicí stroj 10 podle jednoho provedení předmětu tohoto vynálezu bude popsán s odkazem na obr. 1 až obr. 7C.
Obr. 1 znázorňuje perspektivní pohled, zobrazující schematicky konstrukci lemovacího šicího stroje 10.
U tohoto provedení jsou jednotlivé směry stanoveny odkazy na směry osy X, Y a Z, jak je uvedeno na výkresech. Směr osy Z je vyrovnán s dále popisovanými směry svislého pohybu středového nože, přičemž rovina pro lemovací operace je kolmá na směr osy Z. Směr podávání tkaniny, rovnoběžný s pracovní rovinou, je směr osy X, přičemž směr rovnoběžný s pracovní rovinou a kolmý na směr osy X, je směr osy Y.
Lemovací šicí stroj 10 přišívá lemovací pásku T k základní tkanině M se dvěma rovnoběžnými švy T, vytvářenými dvěma jehlami 14, a přičemž vytváří přímý řez podél směru podávání tkaniny a řezy ve tvaru písmene V na každé koncové části přímého řezu.
Kromě toho může být lemovací šicí stroj 10 přepínán z šití dvojitého lemu pro vytváření lemů na obou stranách přímého řezu na šití jednoduchého lemu pro vytváření lemu pouze na jedné straně.
Shora popisovaný lemovací šicí stroj obsahuje:
desku 11 šicího stroje 10 jako provozní desku pro lemování;
rám 12 šicího stroje 10, uspořádaný na desce 11 šicího stroje 10;
ústrojí 50 upínací patky, které zajišťuje podávání tkaniny, sestávající se základní tkaniny M a lemovací pásky T;
lemovací prvek 30a (30b), který přidržuje lemovací pásku T směrem dolů od horní strany základní tkaniny M;
mechanismus pro svislý pohyb jehly, který je umístěn v blízkosti spodní strany lemovacího prvku 30a (30b) ve směru F podávání tkaniny, přičemž umísťuje jehly na obou stranách lemovacího prvku 30a (30b);
mechanismus středového nože, který zajišťuje pohyb středového nože 15 nahoru a dolů na spodní straně šicích jehel 14, čímž je vytvářen řez v základní tkanině M a v lemovací pásce T; a mechanismus 20 rohového nože, který vytváří řez ve tvaru písmene V, mající v podstatě tvar písmene V, na každém konci přímého řezu.
Jednotlivé části budou podrobně popsány v dalším.
····
(Deska a rám šicího stroje)
Deska 11 má horní plochu rovnoběžnou s rovinnou X-Y a je využívána ve vodorovném stavu. Kromě toho je stehová deska 13 uspořádána ve stěhovací poloze šicích jehel 14 na desce 11. Ve stehové desce 13 jsou vytvořena očka, do kterých jsou jednotlivě vkládány jehly 14, a štěrbina, do které je vkládán středový nůž 15.
V desce 11 je na druhé straně vytvořeno zahloubení pro uložení základové části 12a rámu 12 šicího stroje 10. Tento rám 12 šicího stroje 10 je umístěn v tomto zahloubení. Na desce 11 jsou dále uspořádány ústrojí 50 upínací patky a mechanismus 20 rohového nože na spodní straně rámu 12 šicího stroje 10 ve směru podávání tkaniny, přičemž mechanismus lemovacího prvku (přestože není znázorněn s výjimkou lemovacího prvku 30a) je uspořádán na horní straně ve směru podávání tkaniny.
Rám 12 šicího stroje 10 obsahuje základovou část 12a, uspořádanou na desce 11, svislou bubnovou část 12b, vztyčenou od základové části 12a, a ramenovou část 12c, probíhající vodorovně od horní části svislé bubnové části 12b.
Ve spodní části rámu 12 šicího stroje 10 je dále uspořádán neznázorněný motor šicího stroje 10. Uvnitř základové části 12a je ve směru osy Y uložen spodní hřídel pro přenášení otáčivé hnací síly od motoru šicího stroje 10 k neznázorněnému člunkovému mechanismu. Uvnitř ramenové části 12c je ve směru osy Y uložen horní hřídel pro přenášení ··*·
svislé hnací síly pro mechanismus pro svislý pohyb jehly od motoru šicího stroje 10.
Řemenice jsou jednotlivě upevněny na horním hřídeli a na spodním hřídeli, přičemž jsou spojeny prostřednictvím rozvodového řemenu, probíhajícího svislou bubnovou částí 12b rámu 12 šicího stroje 10.
(Mechanismus pro svislý pohyb jehly)
Mechanismus pro svislý pohyb jehly obsahuje:
dvě šicí jehly 14, představující dvojitou jehlu;
dvě jehelní tyče, nesoucí šicí jehly 14 dvojité jehly na svých spodních koncových částech;
horní a spodní kovové ložisko, ve kterých je uložena každá z jehelních tyčí posuvně v podélném směru;
držák jehelní tyče, který nese současně obě jehelní tyče;
horní hřídel·, který je otáčivě poháněn motorem šicího stroj e;
otáčivé závaží, pevně připojené k jedné koncové části horního hřídele pro otáčivý pohyb; a »·♦·
klikovou tyč, jejíž jeden konec je připojen k otáčivému závaží v poloze excentrické od středu otáčení otáčivého závaží, zatímco druhý konec je připojen k držáku jehelní tyče.
Pokud se horní hřídel otáčí, tak se otáčivé závaží rovněž otáčí. Jedna koncová část klikové tyče provádí otáčivý pohyb na horním hřídeli. Na druhou koncovou část je pouze složka pohybu otáčivého pohybu jedné koncové části ve směru osy Z přenášena na spojovací čep jehelní tyče, takže jednotlivé jehelní tyče provádějí přímočarý vratný svislý pohyb.
(Mechanismus středového nože)
Mechanismus středového nože obsahuje:
středový nůž 15, který provádí přímý řez;
nožovou tyč, mající středový nůž 15 na koncové části a uloženou svisle pohyblivě části 12c;
motor nože, působící jako poháněči zdroj pohyb nožové tyče; a své spodní v ramenové pro svislý převodový mechanismus pro přenášení otáčivé hnací síly od motoru nože ve formě vratné svislé poháněči síly.
♦· • * · ·· ···· • · .
• · » • · » « · · ··
Motor nože zejména poháněn společně s podáváním základní tkaniny M a lemovací pásky T středový nůž 15 ve svislém směru prostřednictvím převodového mechanismu, takže řezy podle šířky nože jsou opakovaně prováděny pro vytváření přímého řezu.
(Mechanismus lemovacího prvku)
Mechanismus lemovacího prvku obsahuje lemovací prvek 30a (30b), mající v řezu tvar obráceného písmene T a určení pro lemování a ustavování lemovací pásky T, a tím pro její podávání v podélném směru, a neznázorněný nosný mechanismus, na kterém je uložen lemovací prvek 30a (30b) svisle pohyblivě.
Lemovací prvek 30 vytvořený při pohledu v řezu ve tvaru obráceného písmene T, sestává ze spodní desky, směřující k horní ploše desky 11, a z vyvýšené desky, svisle vztyčené od spodní desky.
Lemovací prvek je rozdělen na dva typy: lemovací prvek 30a pro šití dvojitého lemu a lemovací prvek 30b pro šití jednoduchého lemu.
U lemovacího prvku 30a pro šití dvojitého lemu je spodní deska 32a provedena tak, že má stejnou šířku od vyvýšené desky 31a ke každé koncové části (jak je znázorněno na obr. 7A).
• ·
U lemovacího prvku 30b pro šití jednoduchého lemu je spodní deska 32 provedena tak, že šířka od vyvýšené desky 31b k jedné koncové části (například ke koncové části pro vytvoření lemu) je širší, než šířka od vyvýšené desky 31b ke druhé koncové části (jak je znázorněno na obr. 7B).
Dvě šicí jehly 14 jsou od sebe v odstupu o šířku G ve směru osy Y tak, aby stehové body měly stejnou vzdálenost o velikostí G/2 od vyvýšených desek 31a a 31b lemovacích prvků 30a a 30b. Kromě toho spodní deska 32a lemovacího prvku 30a pro šití dvojitého lemu dále probíhá směrem ven o vzdálenost poněkud kratší, než G/2, od stehových bodů jednotlivých šicích jehel 14.
Na druhé straně spodní deska 30b pro šití jednoduchého lemu dále probíhá směrem ven na jedné části o vzdálenost poněkud kratší, než G, od jednoho stehového bodu jedné šicí jehly 14, a na své druhé části o vzdálenost poněkud kratší, než G/2, od druhého stehového bodu druhé šicí jehly 14.
Nosný mechanismus obsahuje:
neznázorněný vzduchový válec jako hnací zdroj pro pohyb lemovacího prvku 30 nahoru a dolů;
neznázorněný elektromagnetický ventil pro pohánění vzduchového válce; a množiny spojovacích členů pro přenášení hnací síly vzduchového válce jako svislé pohybové síly pro lemovací prvek 30.
Kromě toho v době šití zajišťuje mechanismus lemovacího prvku, že vzduchový válec zajišťuje pohyb lemovacího prvku 30 směrem dolů, přičemž spolupůsobí s dvojicí upínacích patek 51 dále popsaného ústrojí 50 upínacích patek při přivádění lemovací pásky T v podélném směru s pomocí prvku 30 a při přišívání lemovací pásky T tkanině M.
lemovacího k základní (Ústrojí upínacích patek)
Na obr. 2 je znázorněn perspektivní pohled, zobrazující ústrojí 50 upínacích patek.
Jak je znázorněno na obr. 2, tak ústrojí 50 upínacích patek obsahuje:
dvojici upínacích patek 51, které přitlačují a přidržují lemovací pásku T, položenou na základní tkanině M, z každé strany svisle se pohybujících dvou šicích jehel 14;
neznázorněné podávači prostředky (například impulzní motor nebo vzduchový válec) pro podávání základní tkaniny M a lemovací pásky T, které jsou přidržovány příslušnými upínacími patkami 51, ve směru F podávání tkaniny;
základnovou část 52, která je připojena k podávacím prostředkům a pohybuje se ve směru F podávání;
• · · · dvojici přídržných mechanismů 70 upínací patky, která je uspořádána na základnové části 52 a nese jednotlivě každou z upínacích patek 51;
dvojici ohýbacích desek 54, které ohýbají zpět každou z koncových částí lemovací pásky T, umístěné na základní tkanině M, podél horních ploch spodních desek 32a (32b) lemovacího prvku 30a (30b); a dvojici nosných mechanismů 60 ohýbací desky 54, které nesou každou z ohýbacích desek 54 a zajišťují pohyb ohýbacích desek 54 ve směru vzájemně k sobě a ve směru vzájemně od sebe.
Zde jsou konstrukce upínacích patek 51 přídržných mechanismů 71 upínacích patek 51, ohýbacích desek 54 a nosných mechanismů 60 ohýbacích desek 54, které jsou všechny uspořádány ve dvojicích podél směru osy Y, provedeny jako zrcadlově souměrné vzhledem k rovině X-Z v mezilehlé poloze ústrojí 50 upínacích patek ve směru osy Y.
V důsledku toho jsou jednotlivé detaily upínacích patek 51 a přídržných mechanismů 70 upínacích 51 popsány pouze pro konstrukce na bližší straně, znázorněné na obr. 2.
···· (Ústrojí upínací patky: základnová část)
Základnová část 52 obsahuje:
základovou desku 55, uloženou pohyblivě podél směru osy X prostřednictvím neznázorněného nosného mechanismu, připevněnému k horní ploše desky 11;
dvojici nosných ramen 57 (nosných částí), které nesou každý z přídržných mechanismů 70 upínacích patek 51, a jsou uloženy prostřednictvím nosného čepu 56 na spodní straně základové desky 55 podél směru osy Y, takže směřují proti sobě; a dvojici vzduchových válců 58, působících jako poháněči prostředky pro výkyvný pohyb každého z nosných ramen 57.
Základová deska 55 podepírá celou konstrukci ústrojí 50 upínacích patek, kromě podávačích prostředků, přičemž její pohyb a ustavení polohy podél směru osy X jsou zajišťovány podávacími prostředky.
Konkrétně lze říci, že během provádění šicí operace lemování zajišťují podávači prostředky pohyb a ustavení polohy základní tkaniny M a lemovací pásky T ve směru F podávání prostřednictvím základové desky 55.
Každé nosné rameno 57 je uloženo na základové desce 55 tak, že podélný směr nosného ramena 57 probíhá ve směru osy X, přičemž nosný čep 56 proniká do mezilehlé části nosného ramena 57.
• · .:.. .......
Jedna koncová část každého nosného ramena 57 je opatřena přídržným mechanismem 70 upínací patky 51 a nosným mechanismem 60 ohýbací desky 54, přičemž druhá koncová část je spojena se vzduchovým válcem 58.
Každý vzduchový válec 58 pohání druhou koncovou část každého nosného ramena 58 ve svislém směru tak, že jedna koncová část upínací patky 51 se může pohybovat nahoru a dolů.
Konkrétně lze říci, že při pohybu každé upínací patky 51 bez přidržování základní tkaniny M nebo lemovací pásky T se upínací patka 51 pohybuje vzhůru prostřednictvím přitlačování druhé koncové části nosného ramena 57 směrem dolů.
Při pohybu upínací patky 51 při přidržování jak základní tkaniny M, tak i lemovací pásky T, se upínací patka 51 pohybuje směrem dolů prostřednictvím vytahování druhé koncové části nosného ramena 57 směrem vzhůru, takže se upínací patka 51 pohybuje ve stavu přidržování tkaniny.
(Ústrojí upínací patky: upínací patka a ohýbací deska)
Na obr. 3 je znázorněn rozložený perspektivní pohled na upínací patku 51 a na přídržný mechanismus 70 upínací patky 51.
Jak je znázorněno na obr. 3, je upínací patka 51 tvořena dlouhou plochou deskou, přičemž je nesena přídržným
23 • · • · • • • ···· » · ·..· : • 9 · · i ·..· ·.·
mechanismem patky 51 je 70 upínací patky 51 tak, že vyrovnán podél směru osy X. podélný směr upínací
Horní deska 53 je uspořádána na horní straně upínací
patky 51, přičemž pryžová deska 59, která působí
pro zastavení prokluzu a pro ochranu základní tkaniny M je uspořádána na spodní straně upínací patky 51. Mezi horní deskou 53 a upínací patkou 51 je dále vytvořen volný prostor, ve kterém je ohýbací deska 54 uložena, pokud není využívána (jak znázorněno na obr. 2).
Ohýbací deska 54 je rovněž tvořena dlouhou plochou deskou, která je nesena nosným mechanismem 60 ohýbací desky 54 tak, že podélný směr ohýbací desky 54 je vyrovnán podél směru osy X.
Lemovací páska T je přidržována lemovacím prvkem seshora, když je umístěna na horní plochu horní desky 53 každé upínací patky 51. V důsledku toho jsou dvě koncové části lemovací pásky T ohýbány směrem vzhůru prostřednictvím přitlačování předních koncových částí jednotlivých upínacích patek 51.
Pokud je lemovací páska T v tomto stavu, tak se ohýbací desky 54 pohybují z jejich úložného stavu směrem k vyvýšené desce 31a (31b) lemovacího prvku 30a (30b), uspořádané mezi jednotlivými upínacími patkami 51, takže jsou koncové části lemovací pásky T ohýbány zpět podél spodní desky 32a (32b) a vyvýšené desky 31a (31b).
• · (Ústrojí upínací patky: nosný mechanismus ohýbací desky)
Jak je znázorněno na obr. 2, tak nosný mechanismus 60 ohýbací desky 54 obsahuje:
pohyblivý člen 61 pro nesení jedné koncové části ohýbací desky 54;
vzduchový válec 62, působící jako poháněči prostředky pro zajišťování pohybu ohýbací desky 54 prostřednictvím pohyblivého členu 61 ve směru osy Y; a tažnou pružinu 63, pro zatahování ohýbací desky 54 prostřednictvím pohyblivého členu 61 do vnitřní úložné polohy na straně upínací patky 51.
Konkrétně lze říci, že v době, kdy vzduchový válec 62 není v provozu, je ohýbací deska 54 udržována v uloženém stavu na vnitřní straně upínací patky 51 prostřednictvím tažné síly tažné pružiny 63.
Ohýbací deska 54 se pohybuje prostřednictvím vzduchového válce 62 při jeho aktivaci směrem k vyvýšené desce 31a (31b) lemovacího prvku 30a (30b), v důsledku čehož je koncová část lemovací pásky T přehýbána zpět.
.:.. .........
(Ústrojí upínací patky: přídržný mechanismus upínací patky)
Jak je znázorněno na obr. 2 a na obr. 3, tak přídržný mechanismus 70 upínací patky 51 obsahuje:
první vodicí hřídel 71, probíhající směrem k vnější straně nosného ramena 57 a nesený nosným ramenem 57 základnové části 52;
přídržně rameno 72, pohyblivě uložené na svém jednom konci podél prvního vodícího hřídele 71 a nesoucí upínací patku 51 na svém druhém konci;
vzduchový válec 73, působící jako přepínací prostředky pro uvádění přídržného ramena do blízkosti a do odstupu od nosného ramena 57 základnové části 52 podél prvního vodícího hřídele 71, v důsledku čehož dochází k přepínání šicí polohy pro jednoduchý lem a šicí polohy pro dvojitý lem pro základní tkaninu M a lemovací pásku T;
první seřizovači prostředky 80 pro nastavení šicí polohy pro jednoduchý lem u upínací patky 51 prostřednictvím vzduchového válce 73; a druhé seřizovači prostředky 90 pro nastavení šicí polohy pro dvojitý lem u upínací patky 51 prostřednictvím vzduchového válce 73.
Přepínací prostředky zde mohou být příkladně představovány rovněž jinými poháněcími prostředky jako je elektromagnet nebo motor, a to na místo vzduchového válce 73.
• · · ·
První vodicí hřídel 71 je upevněn a uložen svou patní koncovou částí na vnější straně plochy nosného ramena 57, takže podélný směr první ho vodícího hřídele 71 je vyrovnán podél směru osy Y. Vnější strana základnové části 52 nebo vnější strana nosného ramena 57 je strana, směřující proti směru, který vychází z protějšího členu z dvojice podél směru osy Y.
Na druhé straně je vodicí hřídel 71 uložen do průchozího otvoru, vytvořeného v přídržném ramenu 72, tak, že působí jako vodicí člen pro vedení přídržného ramena podél směru osy Y.
Kromě toho první vodicí hřídel prochází přídržným ramenem 72 pro nesení prvních seřizovačích prostředků 80 na přední koncové části.
Přídržné rameno 72 je neseno prostřednictvím nosného ramena 57 s pomocí prvního vodícího hřídele 71 tak, že jeho podélným směrem je směr osy X.
Přídržné rameno 72 je opatřeno na své jedné koncové části spojovacím členem 74 pro připevnění a připojení k upínací patce 51. Tento spojovací člen 7 4 je uložen na přední koncové části přídržného ramena 72 s pomocí čepu podél směru osy X tak, že může zajišťovat mírný výkyvný pohyb upínací patky 51 vzhledem k přídržnému ramenu 72.
·· ·
··♦·
Jinými slovy lze říci, že upínací patka 51 se pohybuje nahoru a dolů prostřednictvím výkyvného pohybu nosného ramena 57, takže pryžová deska 59 upínací patky 51 následuje a přichází do styku se základní tkaninou M na horní ploše desky 11, i když dojde k úhlové změně výkyvného pohybu.
V blízkosti druhé koncové části přídržného ramena 72 je na druhé straně ve směru osy Y vytvořen průchozí otvor, do kterého je vložen první vodicí hřídel 71 s pomocí kluzného kovového ložiska 72a, takže přídržné rameno 72 se může posouvat podél prvního vodícího hřídele 71 (nebo ve směru osy Y).
Přídržné rameno 72 a nosné rameno 57 jsou spojena prostřednictvím tažné pružiny 75, takže na přídržné rameno 72 vždy působí tažná síla v takovém směru, že přichází do větší blízkosti k nosnému ramenu 57.
Na horní straně průchozího otvoru v přídržném ramenu 72 je dále upevněn vzduchový válec 73. Tento vzduchový válec 22 je upevněn na své tělesné části na přídržném ramenu 72, přičemž je připojen na přední koncové části vyčnívajícího plunžrového pístu k nosnému ramenu 57. Kromě toho je vzduchový válec 73 připevněn k přídržném u ramenu 72 tak, že jeho plunžrový píst působí ve směru osy Y.
V důsledku toho vzduchový válec 73 přitahuje při zatahování plunžrového pístu přídržné rameno 72 směrem k nosnému ramenu 57, přičemž může při vysouvání plunžrového pístu uvádět přídržné rameno 72 směrem od nosného ramena 57 (jak znázorněno na obr. 6).
(Ústrojí upínací patky: první seřizovači prostředky přídržného mechanismu upínací patky)
První seřizovači prostředky 80 obsahují první šroubovou část 81, vytvořenou na takové koncové části prvního vodícího hřídele 71, která se vysouvá k vnější straně přídržného ramena 72, a první ovládací člen 82, umístěný na prvním vodicím hřídeli 71 tak, že dosedá na přídržné rameno 72 pro opouštěcí pohyb, přičemž je zašroubován na první šroubové části 81 tak, že může být seřízen v požadované poloze při otáčení.
První šroubovou částí 81 je vnější závit, vytvořený na vnějším obvodu radiálně menší části na předním konci prvního vodícího hřídele 71, přičemž přídržné rameno 72 je uloženo na prvním vodicím hřídeli 71 na straně blíže k nosnému ramenu 57, než první šroubová část 81.
Na obr. 4A je znázorněn v částečném řezu boční nárysný pohled na první ovládací člen 82, přičemž na obr. 4B je znázorněn čelní nárysný pohled.
Jak je znázorněno na obr. 4A a na obr. 4B, je první ovládací člen 82 vytvořen jako válcový člen, do kterého je vložena přední koncová část prvního vodícího hřídele, a který je opatřen vnitřním závitem na své jedné koncové části pro uložení první šroubové části 81.
Konkrétně první ovládací člen 82 přijímá první vodicí hřídel 71 při otáčení jeho vnitřní závitové části na první šroubové části 81. Tímto způsobem může být první ovládací «« • r člen 82 polohově nastaven při otáčení podél prvního vodícího hřídele 71.
Mezi prvním ovládacím členem 82 a přední koncovou částí prvního vodícího hřídele 71 je na druhé straně vložen rohatkový mechanismus 83 pro otáčení prvním ovládacím členem 82 pod každým předem stanoveným úhlem pootočení.
Rohatkový mechanismus 83 obsahuje:
čtyři drážkové části, vytvořené podél osového směru v úhlové vzdálenosti každých 90°, to znamená ve stejné úhlové vzdálenosti v obvodovém směru prvního ovládacího členu 82;
dvě kuličky 86, uchycené v otvorových částech 85, vytvořených v prvním vodicím hřídeli; a tlačnou pružinu 87 pro přitlačování jednotlivých kuliček 86 na vnitřní obvod prvního ovládacího členu 82.
Každá drážková část 84 je vytvořena v osovém směru prvního vodícího hřídele 71 tak, že probíhá od vnitřního obvodu k vnějšímu obvodu prvního ovládacího členu 82.
Otvorovou částí 85 je kruhový otvor, který je vytvořen jako průchozí podél diametrálního směru vodícího hřídele 71 v blízkosti první šroubové části 81, vytvořené v prvním vodicím hřídeli 71. Tato otvorová část 85 je vytvořena tak, že má takový vnitřní průměr, že se v ní kuličky 86 mohou pohybovat.
·· · · · ·
Dvě kuličky 86 jsou uloženy v otvorové části 85, přičemž je mezi nimi umístěna tlačná pružina 87, kterážto tlačná pružina 87 má svou skutečnou délku nastavenu větší, než je průměr prvního vodícího hřídele 71. Pokud je první ovládací člen 82 upevněn na přední koncové části prvního vodícího hřídele 71, tak jednotlivé kuličky 86 tlačí nepřerušovaně na vnitřní obvod prvního ovládacího členu 82.
U takto uspořádaného rohatkového mechanismu 83 pokud se první ovládací člen 82 otáčí, jsou jednotlivé kuličky 86 uchyceny v drážkových částech 84 při každém pootočení o 90°, takže obsluha může zjistit toto pootočení o 90° v každém okamžiku.
Pokud je stoupání závitu u první šroubové části 81 známo, může být snadno zjištěno, že polohové nastavení o velikosti čtvrtiny stoupání bylo provedeno při každém jednotkovém otočení prostřednictvím rohatkového mechanismu 83.
Úhlová vzdálenost a počet drážkových částí 84 nebude nikterak konkrétně omezena, avšak může být větší nebo menší. Je však žádoucí, že úhlová jednotka může rozdělit jednu kružnici o velikosti 360° stejnoměrně.
Na druhé straně může být stupnice pro udávání polohového nastavení prvního ovládacího členu 82 vytvořena na vnějším obvodu v blízkosti první šroubové části prvního vodícího hřídele 71.
Pokud se přídržné rameno 72 pohybuje směrem od nosného ramena 57 prostřednictvím působení vzduchového válce 73, jak ·· ····
4· ·*
I · » * . · ·· je znázorněno na obr. 6, tak první seřizovači prostředky 80 regulují přídržné rameno 72 tak, aby se dále nepohybovalo ze své polohy, ve které dosedá na první ovládací člen 82. Prostřednictvím otáčení prvního ovládacího členu 82 tak může být dorazová poloha upínací patky 51 libovolně nastavena při pohybu směrem ven.
Tato dorazová poloha prostřednictvím prvních seřizovačích prostředků 80 zde odpovídá nastavení polohy pro šití jednoduchého lemu s pomocí upínací patky 51.
(Ústrojí upínací patky: druhé seřizovači prostředky přídržného mechanismu upínací patky)
Druhé seřizovači prostředky 90 obsahují:
druhý vodicí hřídel 91, probíhající ve směru osy Y směrem k přídržnému ramenu 72, na kterém je uchycen;
druhou šroubovou část 92, vytvořenou na přední koncové části druhého vodicího hřídele 91;
druhý ovládací člen 93, polohově nastavitelný prostřednictvím otáčení na druhé šroubové části 92; a opěrnou desku 94, působící jako opěrný člen, umístěný na pohyblivé straně (nebo na vnější straně) přídržného ramena 72, a umístěný na nosném ramenu 57 základnové části 52 tak, že může dosedat na druhý ovládací člen 93 pro pohyb ·· ··»·
společně s přídržným ramenem 72 pro přibližovací pohyb (nebo pohyb dovnitř).
Druhý vodicí hřídel 91 je upevněn a uchycen tak, že je obklopen ve směru osy Y na druhé koncové části přídržného ramena 72. Pokud je přídržné rameno 72 vloženo do prvního vodícího hřídele 71, kde je uloženo, tak druhý vodicí hřídel 91 má jednu svou koncovou část nastavenu na takovou délku, že může být vložena do průchozího otvoru 57a v nosném ramenu 57. V důsledku toho je zabráněno výkyvnému pohybu přídržného ramena 72 na prvním vodicím hřídeli 71.
Na druhé koncové části druhého vodícího hřídele 91 je dále vytvořena druhá šroubová část 92, jejíž prostřednictvím je uchycen druhý ovládací člen 93.
Mezi druhým vodicím hřídelem 91 a druhým ovládacím členem 93 je vytvořen stejný rohatkový mechanismus jako ten, který je vložen mezi první vodicí hřídel 71 a první ovládací člen 82, přičemž druhý ovládací člen 93 má stejné uspořádání, jako první ovládací člen 82. Proto je popis těchto součástí vynechán.
Opěrná deska 94 je uchycena a uložena v předem stanovené poloze mezi přídržným ramenem 72 a druhým ovládacím členem 93 prostřednictvím dvou přídržných čepů 95, vyčnívajících z vnější strany nosného ramena 57.
V opěrné desce 94 je vytvořen průchozí otvor, do kterého je vložena druhá koncová část druhého vodicího hřídele 91, a který je proveden radiálně menší, než druhý ovládací člen 93.
• · • · · · • « • * I · ♦ « ♦ « · ·· ·
U druhých seřizovačích prostředků 90, jak je znázorněno na obr. 5, pokud se přídržné rameno 72 pohybuje směrem k nosnému ramenu 57 prostřednictvím působení vzduchového válce 73, tak se předpokládá, že druhý ovládací člen 93 pro zajišťování pohybu společně s přídržným ramenem 72 je regulován tak, aby se nepohyboval dále v poloze, ve které druhý ovládací člen 93 dosedá na opěrnou desku 94.
Zatím účelem dorazová poloha upínací patky 51 při pohybu dovnitř (nebo blíže) může být libovolně nastavena prostřednictvím otáčení druhého ovládacího členu 93
Tato dorazová poloha zde odpovídá nastavení polohy upínací patky 51 pro šití dvojitého lemu.
(Mechanismus rohového nože)
Mechanismus 20 rohového nože 21 je uspořádán pod deskou 11 v dráze průchodu upínací patky 51 prostřednictvím ústrojí 50 upínacích patek. Prostřednictvím tohoto ústrojí 50 upínacích patek je zajištěno, že rohový nůž 21, sestávající z dvojice nožů 21 a 21, pronikne směrem vzhůru do základní tkaniny M a do lemovací pásky T, které byly přeneseny do pracovních poloh rohového nože, v důsledku čehož dojde k vytvoření řezů ve tvaru písmene V, které mají v podstatě tvar písmene V, na obou koncích přímého řezu.
Mechanismus 20 rohového nože konkrétně obsahuje vzduchový válec pro zajišťování pohybu rohového nože 21
ar směrem vzhůru a směrem dolů, a hnací motor pro zajišťování polohy nože 21 ve směru osy X.
(Operace šití u lemovacího šicího stroje)
Operace šití u takto uspořádaného lemovacího šicího stroje 10 bude popsána s odkazy na obr. 1 a na obr. 5 až obr. 7C.
Obr. 5 a obr. 7A znázorňují vysvětlující pohledy na šití dvojitého lemu, přičemž obr. 6, obr. 7B a obr. 7C znázorňují vysvětlující pohledy na šití jednoduchého lemu.
Nejprve je lemovací prvek 30a využíván pro šití dvojitého lemu, přičemž lemovací prvek 30b je využíván pro šití jednoduchého lemu.
V případě šití dvojitého lemu jsou dále vzduchové válce 73 dvou přídržných mechanismů 70 upínacích patek 51 poháněny ve smršťovacím směru, v důsledku čehož se jednotlivé upínací patky 51 pohybují vzájemně směrem k sobě. V důsledku toho druhý ovládací člen 93 dosedne na opěrné desky 94, takže jednotlivé upínací patky 51 jsou umístěny tak, že jsou vhodné pro šití dvojitého lemu, to znamená že jednotlivé upínací patky 51 jsou od sebe vzdáleny o velikost 2G (nebo jsou umístěny o vzdálenost G/2 na vnějších stranách každé šicí jehly 14) .
V případě šití jednoduchého lemu je na druhé straně pouze vzduchový válec 73 jednoho přídržného mechanismu 70
upínací patky 51 (například přídržného mechanismu 70 upínací patky 51 na této straně na obr. 2) poháněn ve vyčnívajícím směru, v důsledku čehož se upínací patka 51 pohybuje směrem pryč, takže jednotlivé upínací patky 51 se vzájemně opouštěj í.
V důsledku toho přídržné rameno 72 dosedá na první ovládací člen 82, jak je znázorněno na obr. 6, takže jedna upínací patka 51 je umístěna tak, že je vhodná pro šití jednoduchého lemu, to znamená, že jednotlivá upínací patka 51 je vzdálena o 2,5G (nebo umístěna o vzdálenost G na vnější straně bližší šicí jehly 14) (jak je znázorněno na obr. 7B) .
V případě, že lemovací páska T je silná, tak na druhé straně vzdálenost d mezi koncovou částí lemovacího prvku 30b a upínací patkou 51 musí být nastavena dlouhá, přičemž první ovládací člen 82 je přesunut a nastaven blíže k přední koncové straně prvního vodícího hřídele 71.
V důsledku toho může být upínací patka 51 umístěna ve větší vzdálenosti d mezi koncovou částí lemovacího prvku 30b a upínací patkou 51 (jak je znázorněno na obr. 7C). V tomto případě je nastavená vzdálenost mezi upínací patkou 51 a šicí jehlou 14 mírně větší, než G, prostřednictvím seřízení.
V jednotlivých takto popsaných etapách je základní tkanina M umístěna v předem stanovené poloze na horní plochu desky 11, přičemž přídržný mechanismus 70 upínací patky 51 přemísťuje základní tkaninu M, jak je zdvihána každou upínací patkou 51 prostřednictvím každého vzduchového válce 58, • · ·· ···· do přídržné polohy upínací patky 51 s pomocí podávačích prostředků.
Poté je upínací patka 51 spuštěna dolů v případě šití dvojitého lemu, takže lemovací páska T je umístěna na horních deskách 53 jednotlivých upínacích patek 51. Na druhé straně je upínací patka 51 spuštěna dolů v případě šití jednoduchého lemu tak, že lemovací páska T je umístěna pouze na horní desce 53 oddělené upínací patky 51.
Poté je lemovací prvek 30a (nebo 30b) spuštěn dolů mezi jednotlivé upínací patky 51, v důsledku čehož přidržuje lemovací pásku T. V případě šití jednoduchého lemu je lícová tkanina K ustavena na spodní stranu upínací patky 51, pro kterou není lemovací páska T umístěna.
Poté je nosný mechanismus 60 ohýbací desky 54 poháněn prostřednictvím vzduchového válce 62, v důsledku čehož ohýbací desky přehýbají zpět koncové části lemovací pásky T nebo lícové tkaniny K.
Poté mechanismus pro svislý pohyb jehly a mechanismus rohového nože provádějí, tím že jsou poháněny prostřednictvím podávačích prostředků ústrojí 50 upínacích patek, předem stanovené operace pro vytvoření přímého řezu a pro provádění šicích operací na obou stranách.
Poté jsou vytvářeny řezy ve tvaru písmene V na obou koncových částech přímého řezu prostřednictvím mechanismu 20 rohového nože.
• ·
V důsledku toho je šití dvojitého lemu nebo jednoduchého lemu dokončeno prostřednictvím přehnutí lemovací pásky T zpět na zadní stranu základní tkaniny M.
(Účinky předmětného provedení)
U shora popsaného ústrojí 50 upínacích patek lemovacího šicího stroje 10 jsou první ovládací člen 82 a druhý ovládací člen 93 našroubovány příslušně na první šroubové části 81 a na druhé šroubové části 92, takže polohové nastavení upínací patky 51 při šití dvojitého lemu nebo jednoduchého lemu může být snadno provedeno prostřednictvím naprosto jednoduchých operací při jednotlivém otáčení šroubových částí.
Kromě toho je zcela zřejmé, že seřizovači operace nevyžadují použití nástroje.
Na druhé straně jsou první ovládací člen 82 a druhý ovládací člen 93 umístěny na předních koncových částech prvního vodícího hřídele 71 a druhého vodícího hřídele 91, probíhajících k vnější straně, přičemž jsou neseny nosným ramenem 57 základnové části 52, takže jsou oba umístěny na vnější straně přídržného ramena 72 tak, že mohou být snadno ovládány za účelem zlepšení ovladatelnosti.
Mezi prvním ovládacím členem 82 a prvním vodicím hřídelem 71 nebo mezi druhým ovládacím členem 93 a druhým vodicím hřídelem 71 nebo 91 je dále umístěn rohatkový mechanismus pro umožnění operace otáčení o předem stanovený • · · · .:.. .:. ·· jednotkový úhel při provádění operací otáčení. Proto při nastavování polohy pro šití dvojitého lemu nebo pro šití jednoduchého lemu může být nastavená poloha měřena prostřednictvím počítání jaká úhlová jednotka při pootočení byla uplatněna pro operace lemování.
Nastavení polohy může být velice snadno zjištěno a přesně nastaveno v libovolné poloze.
(Ostatní)
Přestože první a druhé seřizovači prostředky 80 a 90 jsou připevněny ke dvěma přídržným mechanismům 70 upínacích patek ústrojí 50 upínacích patek, mohou být seřizovači prostředky umístěny pouze na jednom přídržném mechanismu 70 upínací patky.

Claims (2)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Ústrojí upínacích patek pro lemovací šicí stroj, obsahuj ící:
    dvojici upínacích patek, které přitlačují a přidržují lemovací pásku na každé straně svisle se pohybující dvojité jehly, přičemž lemovací páska je položena na základní tkanině, základnovou část, obsahující dvojici nosných částí, uspořádaných tak, že směřují směrem k sobě, přičemž základnová část je připojena k podávacím prostředkům tak, že se pohybuje ve směru podávání tkaniny, a dvojici přídržných mechanismů upínacích patek, které jednotlivě nesou každou z upínacích patek, přičemž dvojice přídržných mechanismů upínacích patek je nesena prostřednictvím každé z nosných částí, přičemž každý z přídržných mechanismů upínacích patek obsahuje první vodicí hřídel, který je nesen každou nosnou částí tak, že první vodicí hřídel probíhá směrem k vnější straně každé nosné části, směřujících vzájemně k sobě, a přídržné rameno, jehož jeden konec je uložen pohyblivě podél prvního vodícího hřídele a druhý konec nese upínací patku, • · · · vyznačující se tím, že alespoň jeden přídržný mechanismus upínacích patek obsahuje:
    přepínací prostředky pro přepínání polohy upínací patky mezi polohou pro šití jednoduchého lemu, vhodnou pro šití jednoduchého lemu, a plochou pro šití dvojitého lemu, vhodnou pro šití dvojitého lemu, prostřednictvím pohybu přídržného ramena směrem k a směrem od nosné části podél prvního vodícího hřídele,
    první seřizovači prostředky pro nastavení polohy pro šití jednoduchého lemu, a druhé seřizovači prostředky pro nastavení polohy
    pro šití dvojitého lemu, přičemž první seřizovači prostředky obsahují:
    první šroubovou část, vytvořenou na koncové části prvního vodícího hřídele, přičemž koncová část vyčnívá směrem k vnější straně přídržného ramena, a první ovládací člen, umístěný na prvním vodicím hřídeli tak, že dosedá na přídržné rameno, když se přídržné rameno pohybuje směrem od nosné části, přičemž první ovládací člen je uchycen na první šroubové části tak, že poloha prvního ovládacího členu je nastavitelná prostřednictvím jeho otáčení, a • · · · · 4 druhé seřizovači prostředky obsahují:
    druhý vodicí hřídel, nesený nosnou částí tak, že druhý vodicí hřídel probíhá ve stejném směru, jako první vodicí hřídel, druhou šroubovou část, vytvořenou na koncové části druhého vodícího hřídele, druhý ovládací člen, upevněný na druhé šroubové části tak, že poloha druhého ovládacího členu je nastavitelná prostřednictvím jeho otáčení, a opěrný člen, připevněný k nosné části a umístěný mezi přídržným ramenem a druhým ovládacím členem tak, že dosedá na druhý ovládací člen, když se přídržné rameno pohybuje směrem k nosné části.
  2. 2. Ústrojí upínacích patek pro lemovací šicí stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že první ovládací člen a druhý ovládací člen jsou otočné o každý předem stanovený úhel pootočení.
CZ2006-619A 2005-10-03 2006-10-02 Ústrojí upínacích patek pro lemovací šicí stroj CZ306110B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP2005290246A JP4769534B2 (ja) 2005-10-03 2005-10-03 玉縁縫いミシンの大押さえ装置

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2006619A3 true CZ2006619A3 (cs) 2007-09-26
CZ306110B6 CZ306110B6 (cs) 2016-08-10

Family

ID=37852948

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2006-619A CZ306110B6 (cs) 2005-10-03 2006-10-02 Ústrojí upínacích patek pro lemovací šicí stroj

Country Status (4)

Country Link
JP (1) JP4769534B2 (cs)
CN (1) CN1944751B (cs)
CZ (1) CZ306110B6 (cs)
DE (1) DE102006046362B4 (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2008054988A (ja) * 2006-08-31 2008-03-13 Juki Corp 玉縁縫いミシン
JP5468235B2 (ja) * 2008-10-28 2014-04-09 Juki株式会社 自動玉縁縫いミシン
CN110079938B (zh) * 2019-06-05 2024-05-28 舒普智能技术股份有限公司 一种衣襟缝纫机
CN110331524A (zh) * 2019-07-26 2019-10-15 广东金悦来自动化设备有限公司 自动翻折式缝纫机及其加工方法
CN113235231B (zh) * 2019-10-12 2022-09-20 杰克科技股份有限公司 剪线抬压脚机构及包缝机

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5541170A (en) * 1978-09-15 1980-03-22 Mitsubishi Electric Corp Device for compensating reactance line voltage drop
JPS63147185A (ja) * 1986-12-10 1988-06-20 松下電器産業株式会社 公開鍵暗号の復号化装置
JPH0217563Y2 (cs) 1987-03-18 1990-05-16
DE8812703U1 (cs) * 1988-10-10 1988-11-17 Duerkoppwerke Gmbh, 4800 Bielefeld, De
JP3006636B2 (ja) * 1991-10-08 2000-02-07 ブラザー工業株式会社 自動玉縁縫製機の大押え駆動制御装置
JP2502458B2 (ja) * 1993-07-20 1996-05-29 大野工業株式会社 掬縫いミシン
DE10102406B4 (de) * 2000-01-14 2006-05-24 Juki Corp., Chofu Vorrichtung zum Einschneiden eines Paspelstreifens und zum Übertragen des Paspelstreifens auf ein Hauptnähgut
JP4441034B2 (ja) * 2000-01-19 2010-03-31 Juki株式会社 玉縁縫い装置の上糸切断装置。
JP2001212386A (ja) * 2000-02-02 2001-08-07 Brother Ind Ltd 針揺動機能を有するミシン
DE10016410C1 (de) * 2000-04-01 2001-06-07 Duerkopp Adler Ag Patten-Zuführeinrichtung für eine Paspelstreifen-Nähanlage
JP3781183B2 (ja) * 2001-12-19 2006-05-31 ブラザー工業株式会社 玉縁縫いミシン

Also Published As

Publication number Publication date
CZ306110B6 (cs) 2016-08-10
CN1944751B (zh) 2012-03-21
JP4769534B2 (ja) 2011-09-07
DE102006046362A1 (de) 2007-04-05
CN1944751A (zh) 2007-04-11
JP2007097772A (ja) 2007-04-19
DE102006046362B4 (de) 2021-12-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3265505B2 (ja) 幅調節及びセンタリング機能を有する衣服用ボタンの供給装置
CZ2006619A3 (cs) Ústrojí upínacích patek pro lemovací šicí stroj
CN105908395B (zh) 缝纫机
JP4149630B2 (ja) 玉縁縫いミシン
US7367274B2 (en) Darning width adjusting device for sewing machine
US5584258A (en) Semi-automatic pocket and pocket flap setter
US4653414A (en) Apparatus for feeding fabric parts to sew a felled seam
CZ2006670A3 (cs) Lemovací šicí stroj
CZ20001329A3 (cs) Dírkovací stroj
US6237515B1 (en) Buttonhole sewing machine
JP6735017B2 (ja) ミシン用補助装置およびそれを用いたミシン
JP3205162U (ja) 縫製装置
TWI720980B (zh) 縫紉設備及其操作方法
US20030192463A1 (en) Buttonhole sewing machine
US20030131770A1 (en) CNC controlled buttonhole sewing machine
TWI386533B (zh) Sewing sewing machine
JP4913373B2 (ja) ミシンの針駆動機構
TW201920796A (zh) 操作縫紉機的方法和配置成執行所述方法的縫紉機
KR102496909B1 (ko) 타깃 솔기 돌출부를 갖는 솔기의 시작 상단 쓰레드를 생성하기 위한 어셈블리
JP3415766B2 (ja) 被加工物にフラップを縫い付けるための自動縫い装置
CZ20031979A3 (cs) Stroj na obšívání knoflíkových dírek s očkem
CN106498629B (zh) 孔锁边缝纫机
US4197802A (en) Linking machines
JP3433980B2 (ja) 縫い目を形成するための縫製ユニット
JP2903430B2 (ja) ミシン用縫製案内装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20211002