CZ2004104A3 - Okno - Google Patents

Okno Download PDF

Info

Publication number
CZ2004104A3
CZ2004104A3 CZ2004104A CZ2004104A CZ2004104A3 CZ 2004104 A3 CZ2004104 A3 CZ 2004104A3 CZ 2004104 A CZ2004104 A CZ 2004104A CZ 2004104 A CZ2004104 A CZ 2004104A CZ 2004104 A3 CZ2004104 A3 CZ 2004104A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
valve housing
window
sash
closure body
valve
Prior art date
Application number
CZ2004104A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ303633B6 (cs
Inventor
Jakobsenápederádiness
Original Assignee
Vkráholdingáa@S
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vkráholdingáa@S filed Critical Vkráholdingáa@S
Publication of CZ2004104A3 publication Critical patent/CZ2004104A3/cs
Publication of CZ303633B6 publication Critical patent/CZ303633B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E06DOORS, WINDOWS, SHUTTERS, OR ROLLER BLINDS IN GENERAL; LADDERS
    • E06BFIXED OR MOVABLE CLOSURES FOR OPENINGS IN BUILDINGS, VEHICLES, FENCES OR LIKE ENCLOSURES IN GENERAL, e.g. DOORS, WINDOWS, BLINDS, GATES
    • E06B7/00Special arrangements or measures in connection with doors or windows
    • E06B7/02Special arrangements or measures in connection with doors or windows for providing ventilation, e.g. through double windows; Arrangement of ventilation roses

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Specific Sealing Or Ventilating Devices For Doors And Windows (AREA)
  • Air-Conditioning For Vehicles (AREA)
  • Window Of Vehicle (AREA)
  • Check Valves (AREA)
  • Wing Frames And Configurations (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)

Description

Okno
Oblast techniky
Předkládaný vynález se týká okna zahrnujícího konstrukci okenního křídla/rámu, nesoucí okenní tabuli, přičemž v této konstrukci okenního křídla/rámu je upraven samostatný ventilační otvor pro průtokové spojení mezi vnější a vnitřní stranou okna.
Dosavadní stav techniky
WO 99/51832 popisuje střešní okno, ve kterém je okenní tabuli nesoucí křídlo otevíratelně namontováno v rámu. V horním prvku křídla je vytvořena podélná ventilační štěrbina, která může být uzavírána prostřednictvím klapky zavěšené k vnitřní straně prvku. Ventilace místnosti, ve které je okno namontováno, může být dosaženo v uzavřené poloze okna prostřednictvím otevření klapky, čímž je vytvořen průtokový průchod mezi vnitřní a vnější stranou okenní tabule skrz ventilační štěrbinu v prvku a v jeho pokračování skrz štěrbinu mezi okenním křídlem a rámem.
DE 36 22 652 popisuje průčelní okno, jehož okenní tabule jev křídlu otevíratelně namontovaném v rámu. V horním prvku rámu jsou vytvořeny dva průchozí ventilační kanálky, každý s integrovaným ventilátorem, který může být vytvořen se spínačem řízeným snímačem a s nastavovací automatikou pro účinnou ventilaci místnosti, ve které je okno namontováno. Navíc jsou ventilační kanálky vytvořeny s vertikálně posunutelným, nastavitelným regulátorem tahu umožňujícím manuální nastavení síly ventilace.
• ·
V určitých případech nicméně ale stále existuje potřeba jednoduše zajistit průchod pro předem stanovený trvalý minimální průtok vzduchu mezi vnitřní a vnější stranou uzavřeného okna, protože vhodná ventilace může být dosažena otevřením určitého okna nebo případně dalších oken v budově.
Zejména moderní budovy mohou být tak vzduchotěsné, že takováto nucená minimální ventilace může být nezbytná z důvodů vhodného vnitřního klimatu. Přesná požadovaná průtoková kapacita závisí na lokálních faktorech, ale za všech okolností by neměla být větší, než je potřebné, protože to by měla za následek zbytečné tepelné ztráty. Řešení podle dosavadního stavu techniky ale neumožňují trvalé a dostatečně přesné nastavení takovýchto průchodů pro vhodné malý průtok, jak je požadováno v podobných případech, jelikož tato řešení jsou upravena pro otevírání a uzavírání vlastního ventilačního průchodu podle aktuálních potřeb. Navíc řešení podle dosavadního stavu techniky jsou často zbytečně složitá a tudíž nákladná na výrobu.
Cílem předkládaného vynálezu je navrhnout konstrukčně
0 jednoduché okno umožňující nastavení předem stanoveného průchodu s minimálním průtokem vzduchu mezi vnitřní a vnější stranou okna.
Podstata vynálezu
Pro splnění výše uvedeného cíle spočívá podstata okna podle předkládaného vynálezu v tom, že do ventilační otvoru je vložena obvodová ventilová skříň, přičemž průtoková plocha této ventilové skříně je částečně zakryta sedlovým povrchem, a že v této skříni je otočně v ložiscích uloženo uzavírací těleso tak, aby bylo otočné mezi otevřenou polohou, ve které uzavírací těleso překrývá sedlový povrch, a uzavřenou polohou, ve které uzavírací těleso a sedlový povrch společně v podstatě zakrývají celou průtokovou plochu ventilové skříně.
Taková ventilová skříň může být vyrobena s vhodně malými rozměry tak, aby umožnila nastavení minimální průtokové kapacity uvnitř vhodného intervalu. Otočné ložiskové uložení uzavíracího tělesa navíc zajišťuje vhodně dlouhou dráhu mezi otevřenou a uzavřenou polohou ventilu pro umožnění přesného nastavení průtokové kapacity. Navíc otočné ložiskové uložení uzavíracího tělesa zajišťuje minimální tření při otevíracích a uzavíracích posunutích. Ventilová .skříň s přidruženým uzavíracím tělesem se velmi jednoduše vyrábí, protože uvedené dvě části mohou být například injekčně vstřikovány z plastů. Navíc je velmi snadné montovat ventilovou skříň do okenního křídla nebo rámu, protože se jednoduše vyvrtá průchozí otvor skrz křídlo nebo rám, načež se ventilová skříň například vlisuje do tohoto otvoru nebo vlepí do tohoto otvoru. Další výhodou je to, že ventilová skříň může mít velmi omezenou velikost, což má za následek minimální vliv na vzhled okna. To navíc způsobuje, že ventil je stěží zaznamenán uživatelem, který se tudíž nebude pokoušet měnit trvalé přednastavení kapacity pro průtok vzduchu.
Ve výhodném provedení má ventilová skříň tvar výhodně kruhově válcové trubice a uzavírací těleso je otočné kolem osy koaxiální s touto trubicí. Trubicová ventilová skříň kombinovaná s koaxiálním ložiskovým uložením uzavíracího tělesa umožňuje maximální využití průtokové plochy ventilové skříně a dlouhou dráhu uzavíracího tělesa, to jest otočení o
180°Č, což potom umožňuje přesné nastavování. Navíc se taková trubice snadno montuje tak, aby lícovala těsně s otvorem v konstrukci okenního křídla/rámu.
V jednom provedení, které je výhodné z hlediska 5 vyroby, sedlový povrch nese otočné ložisko pro uzavírací těleso.
V jednom výhodném provedení jsou sedlový povrch a uzavírací těleso tvarovány jako polokruhové desky. To umožňuje dosažení největší možné průtokové kapacity vzhledem k velikosti ventilové skříně. Jinými slovy tak může být minimalizována velikost skříně a navíc je tak dosaženo největší možné dráhy uzavíracího tělesa mezi otevřenou a uzavřenou polohou, což dále následně umožňuje přesnější nastavování.
Ventilová skříň může být vytvořena s koncovou zarážkou pro uzavírací těleso tak, že je zabráněno jeho dalšímu otáčení, když dosahuje své plně otevřené nebo plně uzavřené polohy. Takto je definován specifický směr otáčení
2o Pr° otevírání a uzavírání ventilu a rovněž zjevná indikace plně otevřené a plně uzavřené polohy. To usnadňuje ovládání ventilu.
Ve výhodném provedení uzavírací těleso a ventilová skříň mají příslušné zajišúovací prvky pro vzájemný záběr v množství různě fixovaných poloh uzavíracího tělesa vzhledem k ventilové skříni. To usnadňuje přednastavení určité průtokové kapacity, protože jsou tak definovány různé kroky nastavení pro uzavírací těleso. Tato nastavení mohou být případně očíslována, přičemž pak bude postačující, když se pracovníkovi montujícímu okno sdělí správné číslo nastavení pro zajištění vhodného přednastavení. Navíc mohou být zajišťovací prvky vytvořeny se silným záběrem tak, aby se zabránilo nezáměrnému následnému nastavení uzavíracího tělesa u plně namontovaného okna.
i;.
Ve výhodném provedení z hlediska výroby jsou
příslušné zaj išťovací prvky vytvořeny j ako výstupek na
uzavíracím prvku a množství odpovídajících prohlubní v
sedlovém povrchu.
Může být výhodné, když uzavírací těleso může být utěsněno v nastavení vzhledem k ventilové skříni, například, prostřednictvím lepidla umístěného mezi uzavírací těleso a sedlový povrch ventilové skříně. To zajišťuje mnohem účinnějším způsobem, že přednastavení uzavíracího tělesa nemůže být následně změněno.
Ve výhodném provedení je konstrukce okenního křídla/rámu sestavena z křídla a rámu, přičemž křídlo nese okenní tabuli a je otevíratelně ložiskově otočně uloženo v rámu, toto křídlo má horní prvek, přičemž rovnoběžně s horním prvkem prochází rukojeť pro ovládání zajišťovacího mechanismu pro okno, a přičemž ventilová skříň je uspořádána v tomto horním prvku za rukojetí tak, že v uzavřené poloze okna rukojeť zakrývá ventilovou skříň alespoň částečně směrem k vnitřní straně okna. Ventilová skříň je tak částečně zakryta, což je výhodné z estetických důvodů, a navíc je takto minimalizováno riziko nezáměrného následného nastavení uzavíracího tělesa.
V Dalším výhodném provedení je v horním prvku okenního křídla vytvořena podlouhlá ventilační štěrbina pro průtokové spojení mezi vnější a vnitřní stranou okna, přičemž
tato štěrbina je uzavíratelná prostřednictvím ovládání rukojeti prostřednictvím ventilační klapky zavěšení k hornímu prvku, a přičemž ventilová skříň je vložena do ventilační klapky. To umožňuje manuální nastavení správné ventilace v různých situacích používání, přičemž současně je možné přednastavit specifický minimální průchod vzduchu, který by měl vždy existovat v příslušné budově.
Předkládaný vynález bude nyní v následujícím popisu fc
L poněkud podrobněji popsán prostřednictvím příkladů provedení ? 10 a ve spojeni s odkazy na připojené výkresy.
Přehled obrázků na výkresech
Obr.l znázorňuje vnitřní pohled na střešní okno;
Obr. 2 znázorňuje řez oknem, vedený rovinou II-II na 15 obr. 1;
Obr. 3 znázorňuje perspektivní, šikmý pohled zpředu na ventil v uzavřené poloze;
Obr.4 znázorňuje perspektivní, šikmý pohled zezadu 20 na ventil v uzavřené poloze;
Obr. 5 znázorňuje perspektivní, šikmý pohled zpředu na ventil v polo-otevřené poloze; a
Obr. 6 znázorňuje perspektivní, šikmý pohled zpředu na ventil v plně otevřené poloze.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 znázorňuje vnitřní pohled na střešní okno 1_ zahrnující okenní křídlo 2, nesoucí okenní tabuli 2 a zavěšené otočně kolem osy 4 v okenním rámu 5^. Na vnitřní straně okna ve vzdálenosti od a podél horního prvku 2 křídla
2^ je uspořádána ovládací rukojeť Ί_ pro otevírání a uzavírání okna 1, to jest okenního křídla 2 vzhledem k rámu E5. Na pravé straně horního prvku 6 křídla je vytvořen kruhový ventil J3, zpola zakrytý ovládací rukojetí Ί_, který je znázorněn na obrázku v pohledu v řezu. Struktura okenního křídla 2 a okenního rámu 5 může být rovněž vytvořena tak, aby byly vzájemně pevně nebo integrálně vytvořeny tak, že okno nemůže být otevíráno. Navíc může být ventil Í3 v provedení znázorněném na obr. 1 rovněž vytvořen v okenním rámu 5_ namísto v okenním křídlu 2^ jak je znázorněno.
Obr. 2 znázorňuje pohled v řezu vedeném rovinou II-II skrz ventil £3 namontovaný v křídlu 2^ v okenním rámu 5 podle ,obr. 1. Ventil 8 je znázorněn v detailu na obr. 3 až obr. 6 a má trubkovou skříň 9 vsunutou do odpovídajícího kruhového otvoru 10 v horním prvku 6 křídla 2. Naklopení ovládací rukojeti 7 uvolňuje zajišťovací mechanismus 11 mezi okenním křídlem _2 a okenním rámem j5, načež okno 1^ může být otevřeno prostřednictvím dalšího tažení za ovládací rukojeť f, což naklápí křídlo _2 kolem osy 4 vzhledem k rámu 5. Zajišťovací mechanismus 11 může být běžného, obecně známého typu.
Kruhová průtoková plocha ventilové skříně je částečně zakryta na vnitřní straně okenního křídla 2 prostřednictvím polokruhového sedlového povrchu 12 nesoucího ložiskové pouzdro 33, který je uspořádán koaxiálně ve ventilové skříni 9_ a ve kterém je ’ rovněž polokruhové uzavírací těleso 14 otočně ložiskově uloženo koaxiálně ve ventilové skříni prostřednictvím otočného čepu 15, viz obr. 3 a obr. 4. Otočná čep 15 je vytvořen s podélnou štěrbinou podél své osy otáčení a na svém volném konci má klínovitý osten 16 na každé straně této štěrbiny, takže když jsou ventilová skříň 9 a uzavírací
těleso 14 sestaveny, otočný čep 15 může být stlačen kolem štěrbiny při vkládání do ložiskového pouzdra 13 a potom se může roztažením sám zajistit v ložiskovém pouzdru 13 prostřednictvím klínovitých ostnů 16, které se opřou o koncový povrch 17 ložiskového pouzdra 13. Podél svých přímých krajních povrchů je uzavírací těleso 14 vytvořeno s výstupky 18 sloužícími jako úchopové povrchy při ovládání ventilu. Uchopení může být například dosaženo na diametrálně opačných plochách výstupků 18 u ventilu podél jejich spodních respektive horních hran prostřednictvím palce a ukazováčku.
V uzavřené poloze ventilu 8^, znázorněné na obr. 3, u svého spodního povrchu směřujícího do ventilové skříně 9 kruhová hrana uzavíracího tělesa 14 přiléhá na výstupek 19 procházející podél zakřivené hrany polo-kruhového otvoru 20 ve ventilové skříni 9, přičemž tento otvor 20 leží pod uzavíracím prvkem 14 v uzavřené poloze ventilu a tvoří průchozí otvor pro ventil v otevřené poloze ventilu, viz obr.
a obr. 6. Podél svého vnějšího obvodu má ventilová skříň 9 obvodový výstupek 21 dosedající na vnitřní stranu horního 2 0 v prvku 6 křidla v namontované poloze ventilu v okenním křídlu
2. Navíc na své vnější straně má ventilová skříň S> množství žeber 22 procházejících v axiálním směru a rozmístěných v obvodovém směru ventilové skříně. Když je ventilová skříň 9 montována do otvoru 10, tato žebra 22 fixují ventil 8 25 vzhledem k hornímu prvku 6 tak, že se ventil nemůže otáčet v otvoru 10, když je ovládán.
Pro zajištění uzavíracího tělesa 14 v různých polohách vzhledem k ventilové skříni 9, má zadní strana uzavíracího tělesa 14, to jest strana směřující k ventilové skříni % výstupek 23, který může zabírat s jednou z množství
prohlubní 24 vytvořených na vnější straně sedlového povrchu 12, to jest straně směřující pryč od ventilové skříně 9, přičemž tyto prohlubně 24 jsou rozmístěny v obvodovém směru ventilové skříně. Jak je patrné z obr. 3, znázorněný ventil má tři prohlubně 24 v sedlovém povrchu 12, takže uzavírací těleso 14 může být zajištěno ve třech různých částečně otevřených polohách, přičemž prostřední poloha je ilustrována na obr. 5. Navíc může být uzavírací těleso 14 zajištěno v plně uzavřené poloze ventilu, jak je znázorněno na obr. 4, přičemž výstupek 23 na uzavíracím tělese 14 zapadá za povrch přímé hrany sedlového povrchu 12. Podobně může výstupek 23 zapadat za povrch 25 hrany v plně otevřené poloze ventilu 8^, jak je znázorněno na obr. 6. Takto tedy byly definovány čtyři různé, fixní průtokové plochy pro ventil j3, ale ventil může rovněž být vytvořen s více nebo s méně prohlubněmi 24 než se třemi znázorněnými, přičemž může být definováno více různých průtokových ploch. Je rovněž možné vytvořit ventil 8^ bez výstupku 23 a prohlubní 24, neboť uzavírací těleso 14 může být namontováno ve ventilové skříni takovým způsobem, že se otáčí tak těsně, že může být zadrženo v jakékoliv určité poloze. Uzavírací těleso 14 může být rovněž zachyceno v určité přednastavení poloze prostřednictvím uložení malé kapky kapalného lepidla mezi sedlový povrch 12 a uzavírací těleso 14, když je takovéto přednastavení vytvářeno.
Uzavírací těleso 14 může být rovněž utěsněno vzhledem k ventilové skříni 9 jinými způsoby, například prostřednictvím závitového průchozího otvoru jak v uzavíracím tělese 14 tak i ve ventilové skříni 9.
Navíc má uzavírací těleso 14 koncovou zarážku v
0 podobě čepu 26, umístěného na povrchu přímé hrany uzavíracího
*
i, tělesa, který vystupuje do ventilové skříně 2 tak/ že může dosedat na povrch 25 hrany sedlového povrchu 12 v plně uzavřené poloze ventilu, znázorněné na obr. 3 a obr. 4, a v plně otevřené poloze, znázorněné na obr. 6, a tím může bránit dalšímu otáčení uzavíracího tělesa 14, když již byly dosaženy tyto příslušné polohy. Ventilová skříň 9 a uzavírací těleso 14 mohou být výhodně injekčně vstřikovány z plastů.
Z obr. 2 je patrné, že průtok vzduchu může být vytvářen přes ventil £3 k vnitřku okna z vnějšku okna skrz kanálek 28 mezi okenním křídlem 2_ a rámem a skrz prachový filtr 27 . Přednastavení ventilu É3 v jedné z jeho otevřených poloh tudíž zajišúuje trvalý, minimální přívod čerstvého vzduchu do místnosti, ve které je okno 1. namontováno. Je zcela zřejmé, že v okně 1 může být namontováno více ventilů 8 a že ventily mohou být uspořádány ve struktuře okenního křídla/rámu okna podle požadavků, jak v horním tak i ve spodním a rovněž v bočních prvcích. Namísto montáže ventilu 8.
přímo do prvku okenního křídla 2_ může být ventil 8^ rovněž namontován v otevíratelné ventilační klapce, která může otevírat a uzavírat ventilační štěrbinu v horním prvku okenního křídla 2^. To umožňuje vhodnou ventilaci místnosti otevíráním ventilační klapky, přičemž když je ventilační klapka ve své uzavřené poloze, bude nicméně přesto zaručen minimální přívod čerstvého vzduchu do místnosti.
Mělo by být rovněž uvedeno, že namísto montáže v poloze znázorněné na obr. 2, ve které uzavírací těleso 14 ventilu a jeho výstupky 18 pro uchopení prsty jsou přivráceny do místnosti, ve které je okno 1. namontováno, může být ventil 8 rovněž namontován opačným způsobem tak, že výstupky 18 pro uchopení prsty a případně rovněž uzavírací těleso 14 jsou
přivráceny směrem ven od vnější strany horního prvku 6_ okenního křídla 2, protože uzavírací těleso je takto obtížněji přístupné a je tím zabráněno jeho nezáměrnému ovládání po montáži okna. Je rovněž možné nahradit výstupky
18 pro uchopení prsty na uzavíracím tělese 14 jednou nebo více malými prohlubněmi v povrchu uzavíracího tělesa 14 tak, že speciální nástroj může zabírat s těmito prohlubněmi pro ovládání uzavíracího tělesa 14. To rovněž zabrání nezáměrnému ovládání uzavíracího tělesa. Navíc by mělo být uvedeno, že z hlediska ovládání prostřednictvím výstupků 18 pro uchopení prsty je výhodné, když se uzavírací těleso 14 otáčí na vnějším povrchu sedlového povrchu 12, protože ve všech polohách uzavíracího tělesa 14 vzhledem k ventilové skříni 9 jsou potom výstupky 18 pro uchopení prsty přístupné podél celého průměru ventilové skříně.

Claims (10)

1. Okno (1) zahrnující strukturu okenního křídla (2)/rámu (5) , nesoucí okenní tabuli (3) , přičemž v této struktuře okenního křídla (2)/rámu (5) je vytvořen samostatný 5 ventilační otvor pro průtokové spojení mezi vnější a vnitřní stranou okna, vyznačující se tím, že do ventilačního otvoru je vložena obvodová ventilová skříň (9) , přičemž průtoková plocha ventilové skříně je částečně zakryta sedlovým povrchem 12) , a že ve ventilové skříni (9) je otočně ložiskově uloženo uzavírací těleso (14) tak, aby bylo otočitelné mezi otevřenou polohou, ve které uzavírací těleso (14) překrývá sedlový povrch (12), a uzavřenou polohou, ve které uzavírací těleso (14) a sedlový povrch (12) společně v podstatě zakrývají celou průtokovou plochu ventilové skříně (9).
2. Okno podle nároku 1, vyznačující se tím, že ventilová skříň má tvar výhodně kruhové válcové trubice a že uzavírací těleso (14) je otočné kolem osy koaxiální s touto trubicí.
3. Okno podle nároku 2, vyznačující se tím, že sedlový povrch (12) nese otočné ložiskové pouzdro (13) pro uzavírací teleso (14) .
4. Okno podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že sedlový povrch (12) a uzavírací těleso (14) jsou tvarovány jako polokruhové desky.
25
5. Okno podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že ventilová skříň (9) je vytvořena s koncovou zarážkou (26) pro uzavírací těleso (14), takže jeho dalšímu otáčení je zabráněno, když dosahuje jeho plně otevřené nebo plně uzavřené polohy.
30
6· Okno podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že uzavírací těleso (14) a ventilová • ···· · · • · · • ···* skříň (9) mají příslušné zajišúovací prvky (23, 24) pro vzájemný záběr v množství různých, fixních poloh uzavíracího tělesa (14) vzhledem ventilové skříni (9).
7. Okno podle nároku 6, vyznačující se tím, že příslušné zajišúovací prvky jsou vytvořeny jako výstupek (23) na uzavíracím prvku (14) a množství odpovídajících prohlubní (24) v sedlovém povrchu (12).
8. Okno podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že uzavírací těleso (14) může být utěsněno v poloze vzhledem k ventilové skříni (9).
9. Okno podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že struktura okenního křídla (2)/rámu (5) je sestavena z okenního křídla (2) a rámu (5), přičemž křídlo (2) nese okenní tabuli (3) a je otevíratelnš otočně ložiskově
uloženo v rámu (5) , že křídlo (2) i ná horní prvek (6), přičemž rovnoběžně s ním prochází rukoj eú (7) pro ovládání zaj išúovacího mechanismu (11) pro okno (1) , a že ventilová skříň (9) je uspořádána v horním prvku (6) za rukojetí (7) tak, že v uzavřené poloze okna (i) rukoj eú (7) zakrývá
ventilovou skříň (9) alespoň částečně směrem k vnitřní straně okna (1).
10. Okno podle nároku 9, vyznačující se tím, že v horním prvku (6) křídla (2) je vytvořena podlouhlá ventilační štěrbina pro průtokové spojení mezi vnější a vnitřní stranou okna (1), přičemž štěrbina je uzavíratelná ovládáním rukojeti (7) prostřednictvím ventilační klapky zavěšené k hornímu prvku (6) , a že ventilová skříň (9) je vložena do ventilační klapky.
CZ20040104A 2001-06-21 2002-06-21 Okno CZ303633B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DKPA200100971 2001-06-21

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2004104A3 true CZ2004104A3 (cs) 2004-08-18
CZ303633B6 CZ303633B6 (cs) 2013-01-23

Family

ID=8160577

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20040104A CZ303633B6 (cs) 2001-06-21 2002-06-21 Okno

Country Status (10)

Country Link
EP (2) EP1404940B1 (cs)
CN (1) CN1229565C (cs)
AT (1) ATE403058T1 (cs)
CZ (1) CZ303633B6 (cs)
DE (1) DE60227954D1 (cs)
DK (1) DK1404940T5 (cs)
EA (1) EA005021B1 (cs)
HU (1) HU225256B1 (cs)
PL (1) PL206475B1 (cs)
WO (1) WO2003001017A1 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL1024583C2 (nl) * 2003-10-21 2005-04-22 Vkr Holding As Kantelraam.
CN101994468A (zh) * 2009-08-21 2011-03-30 华东建筑设计研究院有限公司 一种气候适应型可调节窗
EP2751355B2 (en) 2011-10-04 2018-11-21 VKR Holding A/S A roof window with a top sash module
PL228158B1 (pl) 2013-02-04 2018-02-28 Fakro Pp Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Zestaw okna, w szczególnosci okna dachowego, z nawiewnikiem swiezego powietrza
PL232397B1 (pl) 2013-02-04 2019-06-28 Fakro Pp Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia System okienny z nawiewnikiem
GB201800208D0 (en) 2018-01-05 2018-02-21 Keylite Roof Windows Ltd Window ventilationand looking module and window
CN112710037A (zh) * 2020-12-31 2021-04-27 哈尔滨工业大学建筑设计研究院 一种基于伯努利效应的隐式加温换气窗

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2114504A (en) * 1936-09-08 1938-04-19 Nicholas A Schneider Revoluble window or sash
FR1321824A (fr) * 1962-05-07 1963-03-22 United Carr Fastener Corp Soupape d'aération
DE3622652A1 (de) * 1986-07-05 1988-01-21 Jaeger & Sohn Kg G Fenster oder fenstertuer
AU2827699A (en) 1998-04-07 1999-10-25 Velux Industri A/S A roof window with a ventilating frame top member

Also Published As

Publication number Publication date
WO2003001017A8 (en) 2003-04-10
CZ303633B6 (cs) 2013-01-23
WO2003001017A1 (en) 2003-01-03
PL206475B1 (pl) 2010-08-31
DK1404940T3 (da) 2008-10-27
DE60227954D1 (de) 2008-09-11
CN1229565C (zh) 2005-11-30
EA005021B1 (ru) 2004-10-28
EP1404940A1 (en) 2004-04-07
PL366562A1 (en) 2005-02-07
EA200400062A1 (ru) 2004-06-24
EP2034121A2 (en) 2009-03-11
CN1507527A (zh) 2004-06-23
HU225256B1 (hu) 2006-08-28
HUP0400126A2 (en) 2004-07-28
DK1404940T5 (da) 2009-01-19
ATE403058T1 (de) 2008-08-15
EP1404940B1 (en) 2008-07-30
WO2003001017A9 (en) 2003-10-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8371913B1 (en) Exterior sealed window-mounted fan
CZ2004104A3 (cs) Okno
KR200460516Y1 (ko) 롱작동레버가 구비된 창문용 통풍장치
JP6479066B2 (ja) 建具及び換気弁操作部品
KR200457556Y1 (ko) 차량용 에어벤트
CN205402927U (zh) 移动空调及其排风口结构
JP7100881B2 (ja) 換気装置
JP4460887B2 (ja) 自然換気装置
US4907500A (en) One-piece lever for multi-louvered damper
JP6839009B2 (ja) 換気装置及び建具
KR200440195Y1 (ko) 창문용 통풍 개폐장치
JP4134930B2 (ja) 換気口
JP3653977B2 (ja) 給気調節装置
KR200477999Y1 (ko) 역류방지 댐퍼
FR2619438A3 (fr) Dispositif de commande et de conduite de l'air sortant d'une installation de chauffage, d'aeration et de climatisation
KR102616162B1 (ko) 결로방지용 환기장치와 이를 구비한 루버창
KR20110044518A (ko) 환기창
KR200460517Y1 (ko) 창문용 통풍장치
JP3898282B2 (ja) 換気口
JP3681939B2 (ja) 換気装置
JP2570214Y2 (ja) 空調空気の吹き出し装置
CN209326037U (zh) 空调器的开关门及空调器
KR101210422B1 (ko) 창호를 이용한 자연 환기장치
JP3865645B2 (ja) 給排換気口
DE20221839U1 (de) Fenster mit Lüftungsöffnung

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20180621