CZ190798A3 - Dopravník pro systém dopravující náklad - Google Patents

Dopravník pro systém dopravující náklad Download PDF

Info

Publication number
CZ190798A3
CZ190798A3 CZ981907A CZ190798A CZ190798A3 CZ 190798 A3 CZ190798 A3 CZ 190798A3 CZ 981907 A CZ981907 A CZ 981907A CZ 190798 A CZ190798 A CZ 190798A CZ 190798 A3 CZ190798 A3 CZ 190798A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
carriage
belt
conveyor
module
slide
Prior art date
Application number
CZ981907A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ296924B6 (cs
Inventor
Massimo Bellezza
Original Assignee
Cpm S. P. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Cpm S. P. A. filed Critical Cpm S. P. A.
Publication of CZ190798A3 publication Critical patent/CZ190798A3/cs
Publication of CZ296924B6 publication Critical patent/CZ296924B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G35/00Mechanical conveyors not otherwise provided for
    • B65G35/06Mechanical conveyors not otherwise provided for comprising a load-carrier moving along a path, e.g. a closed path, and adapted to be engaged by any one of a series of traction elements spaced along the path
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G37/00Combinations of mechanical conveyors of the same kind, or of different kinds, of interest apart from their application in particular machines or use in particular manufacturing processes
    • B65G37/02Flow-sheets for conveyor combinations in warehouses, magazines or workshops

Description

Oblast techniky
Vynález se týká dopravníku určeného pro systém dopravující náklad. Dopravník zahrnuje vozík, pohybující se ve vedení v nosné konstrukci, která spočívá na zemi, nebo v nosné konstrukci zavěšené na visutém rámu, a mající spojovací prostředky pro spojení vozíku s hnacím prvkem umístěným na nosné konstrukci tak, aby se tento vozík mohl pohybovat v uvedeném vedení.
Dosavadní stav techniky
Zařízení pro dopravu materiálu je známo ze stavu techniky. Dopravní zařízení je sestaveno z modulárních rámů nesoucích v jedné rovině uspořádanou soustavu rovnoběžných, motorem poháněných válečků, na nichž je přepravována paleta s naloženým materiálem. Paleta leží na těchto válečcích a je dopravována po předem určené trati tvořené množstvím modulů umístěných přilehle k sobě a navazujících na sebe svými konci.
Toto dopravní zařízení má značná provozní omezení, neboť rámy válečků se hodí pouze pro vytvoření přímých horizontálních tratí. Pro vytvoření tratí se změnami výšky nebo směru je tudíž nutno použít další pomocné vybavení jako jsou výtahy, skluzy a točny. ,.,5 . , =
Dále jsou známy dopravníky, u nichž jeden nebo více nekonečných válečkových řetězů, které procházejí přes dvě koncové kladky, je vedeno po kovové nosné konstrukci, mající v půdoryse tvar trati po níž má být náklad přepravován. S těmito řetězy jsou spojeny ploché nosné prvky dopravníku, které jsou umístěny vzájemně přilehle tak, že tvoří v podstatě kontinuální článkované nosné pole podobné stahovací žaluzii u okna. Dopravovaný předmět je možno umístit na tyto plošiny buď přímo nebo na paletách. Tyto dopravníky jsou však velmi objemné, jsou velmi nákladné pokud jde o instalaci a o údržbu a nejsou - v důsledku značné délky hnacích řetězů, která je dvojnásobná než je délka trati pokrývané dopravníkem - příliš spolehlivé. Dochází tak k problémům s udržováním napětí řetězů, se zadíráním válečků tvořících řetězy a také s hlukem.
Podobné problémy se vyskytují u pozemních dopravníků, u nichž je náklad nesen na plošinách připevněných na vozíky pohybující se ve vedení v kovové nosné konstrukci pomocí jednoho nebo více motorem poháněných řetězů typu popsaného výše s využitím mechanického přenosového zařízení, které lze dočasně vypnout, například za účelem nahromadění vozíků.
Známy jsou rovněž visuté dopravníkové systémy, které jsou tvořeny zavěšeným vedením, na němž se , např. na kolech, pohybují motoricky poháněné vozíky a na nichž jsou zavěšeny dopravní háky. Tyto vozíky přijímají řídící signály i energii pro pohon motorů pomocí kluznic přímo z vodivých kolejnic (sběrnic) nesených vedením. Takovéto systémy jsou velmi účinné a tiché, avšak jsou vhodné pouze pro velmi čisté pracovní prostředí, neboť v opačném případě by se vodivé kolejnice velmi rychle pokrývaly prachem, mazivem atd., což by mělo za následek ztrátu kontaktu mezi kolejnicí a kluznicí vozíku a z toho vyplývající ztrátu ovladatelnosti a/nebo výkonu v alespoň určitých částech trati. Takové dopravníky navíc není možno používat ve vznětlivém prostředí, neboť třením kluznic po sběrnicích může docházet ke vzniku jisker. Konečně tyto dopravníky, jestliže jsou použity na dlouhých skloněných tratích (ať již stoupajících nebo klesajících), jsou vhodné pouze pro omezené zatížení, neboť při určitém nákladu mohou kola vozíků ve vedení prokluzovat.
Podstata vynálezu
Cílem tohoto vynálezu je vytvořit dopravníkový systém, který nebude mít výše popsané nevýhody stávajících dopravníků a bude vhodný pro výrobu v podobě modulů použitelných stejně dobře na zemi i na zavěšených konstrukcích.
• · > « ··
Vynález vytváří dopravník pro systém dopravující náklad zahrnující nosnou konstrukci, alespoň jeden vozík pohyblivý v příslušném vedení neseném uvedenou nosnou konstrukcí, kde tento vozík je upraven pro nesení a dopravu nákladu, přenosový člen nesený nosnou konstrukcí a uložený rovnoběžně s vedením, spojovací prostředky nesené vozíkem a upravené pro záběr s uvedeným přenosovým členem tak, že vozík s tímto přenosovým členem pevně spojují, a dále pohonné prostředky pro aktivaci přenosového členu a tím pohonu vozíku ve vedení. Podstata vynálezu spočívá v tom, že nosná konstrukce je tvořena množstvím vzájemně nezávislých přímkových modulů postavených svými konci vedle sebe a tvořících předem určenou dráhu, kde každý uvedený modul má své vlastní pohonné prostřeky, nezávislé na pohonných prostředcích dalších modulů. Spojovací prostředky jsou přitom takového typu, že při přechodu vozíku z prvního modulu do druhého modulu, s tímto prvním modulem těsně sousedícího, jsou stále v záběru s přenosovým členem alespoň jednoho z těchto dvou sousedících modulů.
Výhodné je, když je každý uvedený přenosový člen tvořen nekonečným pásem, který prochází přes dvě kladky umístěné na opačných koncích příslušného modulu, kde jedna z těchto kladek je poháněná. Dále je výhodné, když jsou spojovací prostředky každého vozíku tvořeny dvojicí kluznic zabírajících s jednou stranou uvedeného pásu, upravenou pro tento účel a proti níž jsou dotlačovány tlačnými prostředky, a když jsou kluznice od sebe vzdáleny o vzdálenost, měřeno ve směru postupu pásu, která je větší než je maximální vzdálenost mezi pásy dvou bezprostředně sousedících modulů dopravníku.
Objasnění obrázků na výkresech
Tyto a ještě další znaky tohoto vynálezu budou snadněji seznatelné z následujícího podrobného popisu jednoho jeho výhodného provedení. Toto provedení je zde uváděno pouze jako vynález neomezující příklad a je popsáno s odkazy na připojené výkresy, na nichž:
Obr. 1 je nárysný pohled v částečném řezu, zobrazující dopravník podle tohoto vynálezu;
Obr. 2 je bokorysný pohled v částečném řezu na dopravník z Obr. 1;
Obr. 3 zobrazuje bokorys nosného modulu pro dopravník podle tohoto vynálezu; a
Obr. 4 znázorňuje spojení dvou modulů a podlouhlý vozík používaný u dopravníku podle tohoto vynálezu.
Příklady uskutečnění vynálezu
Dopravník, který je na Obr. 1 obecně označen vztahovou značkou 1, je určen pro dopravu nákladu jakéhokoliv typu po trati jakéhokoliv typu a tvaru. Dopravník 1 zahrnuje vozík 2 pohyblivý v rovnoběžném vedení 3 připojeném k samonosné nosné konstrukci 4 směřující podélně ve směru vedení 3. Zobrazená nosná konstrukce 4 může být umístěna v jedné rovině s podlahou 5, například může být zapuštěna do kanálu, jak je to zobrazeno na Obr. 1, nebo může jednoduše spočívat na podlaze, nebo, jestliže bude otočena o 180°, může být zavěšena na visutém rámu (nezobrazeno). Za tímto účelem jsou vedení 3 vytvořena jako dva C profily, které jsou otevřeny směrem k sobě tak, aby vytvářely (ve směru nahoru a dolu) oboustranné vedení vozíku 2.
Nosná konstrukce 4 je tvořena množstvím dvojic symetrických dílů 6 a 7 v příčném směru spojených pomocí svařených příčných rozpěrných prvků 9 (Obr. 1), tak, že jsou zrcadlovými obrazy. Řozpěrné prvky 9 slouží rovněž jako vyztužovací prvky a spolu s díly 6 a 7 vytvářejí množství modulů 8 s předem stanovenou délkou určených pro vedení a nesení vozíku 2. Jeden takový úplný modul 8 je zobrazen na Obr. 3. Moduly 8 je možno spojovat sériově tak, že k sobě přiléhají svými konci a vytvářejí uvedenou dráhu, po níž se může pohybovat množství vozíků 2, převážejících uvedené náklady.
Jedním z možných použití dopravníku podle tohoto vynálezu je doprava součástí zpracovávaných na výrobní lince průmyslového podniku. Za tímto účelem mohou být moduly 8 spojeny do sledu v přímé horizontální linii s možností zahnutí i stoupajících a klesajících úseků s maximálním sklonem kolem 20° vzhledem k horizontální rovině. Moduly 8 mohou být spojeny také do nepřímkového uspořádání s tím, že úhel mezi dvěma bezprostředně sousedícími moduly 8 je kolem 15° nebo i více.
Jednotlivé díly 6 a 7 každého z modulů 8 mají kovovou konstrukci vyrobenou ze vzájemně svařených a/nebo snýtovaných ocelových profilů (nebo profilů z jiných materiálů, jako například z hliníku). Vedení 3 jsou tvořena C profily 10, 11, které jsou neseny uvedenými díly 6, resp. 7 modulu 8. Každý C profil 10, 11 přitom vymezuje dvojici rovinných rovnoběžných vodících ploch 12 a 14. které leží ve vertikálním séru proti sobě.
Vozík 2 se může pohybovat ve vodících profilech 10, 11 na jednom nebo na dvou párech pojezdových kol nebo válečků 15, vyrobených ze zvláštního syntetického materiálu, který má velkou pevnost v tlaku a při odvalování má nízkou hlučnost. Pojezdová kola 15 se mohou pohybovat buď po spodních vodících plochách 14 nebo po horních vodících plochách 12. Vozík 2 může být dále opatřen jedním nebo dvěma dalšími vodícími koly 16, která jsou otočně oložena na čepech 17 s osou, která je vertikální, nebo alespoň kolmá na osy pojezdových kol 15. Vodící kola 16 jsou přitom uspořádána v podélné rovině symetrie vozíku 2 a zabírají se středovým žlábkem nebo s vodící plochou 18 tvořenou vnějšími, proti sobě ležícími, plochami 19 dvou profilovaných částí 20 a 21 díjů_6__a 7 tak, že vozík 2 je veden v příčném směru. V závislosti na konkrétních konstrukčních požadavcích mohou být vodící kola 16 připojena na horní ploše vozíku 2 (Obr. 1 a Obr. 2), nebo na jeho spodní ploše, pod rovinou podvozku 23 vozíku 2 (Obr. 3 a Obr. 4).
V modulech 8 dopravníku je dále uložen přenosový člen zajišťující přenos pohonu na vozík 2. Tento přenosový člen je tvořen nekonečným pásem 24 (Obr. 3), který je uložen v podélném směru mezi oběma díly 6 a 7 každého modulu 8, prochází přes dvě kladky 25 a 26 umístěné na koncích každého
modulu 8 otočně na hřídelích upevněných k oběma dílům 6 a 7 modulu 8. Kladka 25 je volná, zatímco druhá kladka 26 je poháněna. Tato druhá kladka 26 je pomocí známých prostředků, například pásem 28, spojena se zpřevodovaným motorem 27 známého typu, který není dále podrobně popisován. Tato kladka 26 pak naopak pohání pás 24. který tak vykonává předem stanovený přímočarý pohyb. U provedení vynálezu, uváděného zde pouze jako příklad, je pás 24 mezi oběma kladkami 25 a 26 udržován v napjatém stavu napínací kladkou 29, která zajišťuje, že tento pás 24 bude udržován ve stálém kontaktu s hnací kladkou 26 při opásání ne menším než 250°, vylučujícím jeho prokluz. Pás 24 může být také napínán známým napínacím systémem na volné kladce 25.
Pro zajištění maximální flexibility při sestavování dopravníkové trati určující pohyb vozíku 2 je motor 27 každého modulu 8 řízen centrální řídící jednotkou nezávisle na ostatních motorech, tato centrální řídící jednotka je sama o sobě známa a není na přiložených výkresech zobrazena. Horní větev 30 pásu 24 každého modulu 8 se pohybuje po podélném opěrném prvku 31. který je připevněn k jednomu (nebo k oběma) z dílů 6 a 7 modulu 8. Tento opěrný prvek 31 je přitom tvořen dutým profilem s rovinnými stěnami, z nichž horní, vnější kluzná plocha 32, (Obr. 1) je pokryta vrstvou 33 materiálu vykazujícího nízké tření, který tak omezuje tření mezi pásem 24 a opěrným prvkem 31.
Vozík 2 je opatřen mechanickými spojovacími prostředky pro spojení s pásem 24. U provedení vynálezu zobrazeného na Obr. 3 je vozík 2 tvořen pevným spojením dvou identických vozíků 2a (z nichž je z důvodu zjednodušení zobrazen pouze jeden), umístěných ve stanovené vzdálenosti od sebe, a to s použitím podélníku 2b, zobrazeného na Obr. 3 čárkovanou... čarou. V tomto konkrétním případě je každý vozík 2a opatřen čtyřmi pojezdovými koly 15 a dvěma vodícími koly 16. Prostředky pro spojení každého takového vozíku 2a s pásem 24 jsou přitom tvořeny kluznicí 34 umístěnou vpodstatě ekvidistantně od všech čtyř pojezdových kol 15.
Tato kluznice 34 sestává z tuhého tělesa 35 otočně uloženého na čepu 36 umístěném v drážce 37 vidlice 38, připevněné k vozíku 2a a vystupující z jeho spodní části. K tuhému tělesu 35 je připevněna spodní deska 39 vyrobená
ze syntetického materiálu, majícího vysoký součinitel tření. Jestliže je tato spodní deska 39 uvedena do kontaktu s pásem 24, může přenášet dostatečnou sílu pro pohon vozíku bez nebezpečí vzájemného prokluzování, a to i při nejtěžších předpokládaných podmínkách zatížení. Kluznice 34 je s vozíkem 2a spojena kloubovým spojem, umožňujícím otáčení samotné kluznice 3. Tento kloubový spoj umožňuje rovněž v malém rozsahu vertikální pohyb kluznice 34 vzhledem k vozíku 2a a tím umožňuje její přizpůsobování změně relativní polohy vozíku 2a a pásu 24, ke které může docházet v průběhu pohybu vozíku.
Aby se zajistilo, že vozík 2a bude poháněn v jakýchkoliv podmínkách, je kluznice 34 na pás 24 dotlačována dvěma šroubovitými pružinami 40 (nebo ekvivalentním pružným systémem) silou dostatečnou pro zajištění těsného kontaktu kluznice 34 s pásem 24 bez vzájemného prokluzování. Přenos pohonu z pásu 24 na vozík 2a je tak vždy zajištěn, a to i v těch případech, kdy je vozík prázdný a síla předepjatých pružin 40 je větší než hmotnost vozíku 2, nebo kdy je modul 8 otočen o 180° a vozík je tak otočen dnem vzhůru. V tomto případě se vozík bude pohybovat po horní vodící ploše 12 C profilů 10.11..
Kloubové spojení kluznice 34 na čepu 36 umožňuje, aby se kluznice 34 nakláněla ze svislé roviny o úhel kolem ±20°. Tím je udržován kontakt kluznice 34 s pásem 24 zejména při vstupu vozíku 2 do modulu 8, který je skloněn vzhůru nebo dolů, nebo je tak zajištěn průchod kluznice 34 přes spojení dvou vedle sebe umístěných modulů 8. Drážka 37 pak vytváří možnost vertikálního pohybu kluznice 34 vzhledem k vozíku 2 o asi 5 mm. Tímto uspořádáním se umožní oddělování kluznici 34 od pásu 24. Oddělení kluznice 34 od pásu 24 je přitom prováděno zvedacím-zařízením známého typu, které není na výkresech znázorněno a které je umístěno buď na zemi v místě, kde má být vozík 2 zastaven, nebo na samotném vozíku 2.
Pro zajištění dokonalého kontaktu kluznice 34 s pásem 24 i při nepříznivých podmínkách, je pás 24 výhodně tvořen pásem 42 (Obr. 2) opatřeným vnějším ozubením 43. zatímco spodní deska 39 kluznice 34 je opatřena doplňkovým ozubením upraveným pro záběr s ozubeným pásem 42. Další variantu tohoto řešení představuje pás 42 opatřený ozubením na obou
··· · svých stranách; v tomto případě budou kladky 25, 26 rovněž opatřeny ozubením, , které tak zcela vyloučí nebezpečí prokluzování pásu 42.
Každý vozík 2a je dále opatřen záběrovým členem 44 pro spojení s přepravovaným nákladem, například s paletou na níž jsou přepravovány opracovávané součásti. Tento záběrový člen 44 je tvořen vlečným prvkem (zobrazeným na výkresech schematicky), otočným v horní části vozíku, a to tak, že může vyčnívat z nosné konstrukce 4 a může se omezeně úhlově přemisťovat a tím kompenzovat sklon vozíku ve stoupajících nebo v klesajících úsecích trati.
U provedení vynálezu z Obr. 4 je, oproti řešení předešlému, vozík 2 tvořen jediným tuhým podlouhlým rámem 47, opatřeným na svých, v podélném směru opačných, koncích dvěma kluznicemi 45 a 46, které jsou otočné a identické s kluznicí 34 popsanou u předešlého příkladného provedení vynálezu. Rám 47 je na straně opačné k těmto kluznicím 45 a 46 dále opatřen dvojicí neotočných vřeten 48. která zaujímají místa otočných prvků 44 a jsou přivařena tak, že vertikálně vyčnívají z horní části rámu 47. Tato vřetena 48 jsou určena pro záběr s konstrukcí nesoucí náklad, a pro její upevnění k vozíku 2.
Pro zajištění kontinuity pohybu vozíku 2 při jeho přechodu z jednoho modulu 8 do identického modulu 8, který na něj bezprostředně navazuje a který je na Obr. 4 označen vztahovou značkou 8j, je u obou uváděných provedení dopravníku podle vynálezu z Obr. 3 a z Obr. 4 nezbytné, aby dvě kluznice 45. 46 každého vozíku 2, resp. dvě kluznice 34 každé dvojice vozíků 2a pevně spolu spojených podélníkem 2b a tvořících tak vozík 2 předem stanovené délky, kterou lze nastavovat podle délky tohoto podélníku 2b (který může být rovněž teleskpický), byly ve vzájemné vzdálenosti D (rozteči), měřené ve směru postupu pásu 24. která je větší než maximální vzdálenost (mezera) mezi pásy 24 každé dvojice těsně sousedících modulů 8, 8\ Výhodně přitom je, když je tato vzdálenost D větší než vzdálenost X mezi osami otáčení kladky 25 každého modulu 8 a protilehlé kladky 26 následujícího modulu 8.
Jak se vozík 2 pohybuje a je přenášen z jednoho modulu 8 do následujícího modulu (Obr. 4), opouští jako první pás 24 kluznice, která je nejblíže modulu 8ý (kluznice 46) a je zavěšena nad prostorem mezi dvěma ·· » · ·· ·· • ·« »·· · moduly 8 a 8% Kluznice 45 je stále ještě v záběru s pásem 24 prvního modulu a při pokračujícím pohybu pásu 24 uvádí vozík 2 do pohybu ve směru šipky směrem k modulu 8ý. Následně začne kluznice 46 zabírat s pásem 24 sousedícího modulu 8j a vozík 2 se bude nacházet v poloze zobrazené na Obr. 4. V této poloze zabírají kluznice 45. 46 vozíku 2 s oběma pásy 24 dvou sousedících modulů 8, 8ý současně. Nakonec kluznice 45 opustí modul 8 a vozík 2 pokračuje ve svém pohybu přesto, že kluznice 45 je zavěšena nad prostorem mezi oběma moduly 8,8% Pás 24 modulu 8% pohybující se ve směru šipky, je totiž v záběru s kluznicí 46. táhne vozík 2 směrem k dalšímu modulu a dokončuje tak přemístění vozíku 2 do modulu 8% ·· ► « ·· ·· « » · ·
I · « ··· ·

Claims (13)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Dopravník pro systém dopravující náklad, zahrnující nosnou konstrukci (4), alespoň jeden vozík (2) pohyblivý v příslušném vedení (3) neseném uvedenou nosnou konstrukcí (4), kde tento vozík (2) je upraven pro nesení a dopravu nákladu, přenosový člen (24; 42) nesený nosnou konstrukcí (4) a uložený rovnoběžně s vedením (3), spojovací prostředky (34; 45, 46) nesené vozíkem a upravené pro záběr s uvedeným přenosovým členem (24; 42) tak, že vozík (2) s tímto přenosovým členem pevně spojují, a pohonné prostředky (27) pro aktivaci přenosového členu a tím pohonu vozíku (2) ve vedení, vyznačující se tím, že nosná konstrukce (4) je tvořena množstvím vzájemně nezávislých přímkových modulů (8) postavených svými konci vedle sebe a tvořících předem určenou dráhu, kde každý uvedený modul (8) má své vlastní pohonné prostřeky (27) nezávislé na pohonných prostředcích dalších modulů (8); spojovací prostředky (34; 45, 46) jsou takového typu, že při přechodu vozíku (2) z prvního modulu (8) do druhého modulu (8') s tímto prvním modulem (8) těsně sousedícího, jsou stále v záběru s přenosovým členem alespoň jednoho z těchto dvou sousedících modulů (8, 8').
  2. 2. Dopravník podle nároku 1, vyznačující se tím, že každý uvedený přenosový člen je tvořen nekonečným pásem (24), který prochází přes dvě kladky (25, 26) umístěné na opačných koncích příslušného modulu (8), kde jedna z těchto kladek (26) je poháněná, a tím, že spojovací prostředky každého vozíku (2) jsou tvořeny dvojicí kluznic (34; 45, 46) zabírajících s jednou stranou uvedeného pásu (24), upravenou pro tento účel a proti níž jsou dotlačovány tlačnými prostředky (40); kluznice (34; 45, 46) jsou od sebe vzdáleny o vzdálenost (D), měřeno ve směru postupu pásu (24), která je větší než je maximální vzdálenost mezi pásy (24) dvou bezprostředně sousedících modulů (8, 8') dopravníku.
    ·· »·
    I · · « • · ·· ·· · · <
    • · ·· ··
  3. 3. Dopravník podle nároku 2, vyznačující se tím, že každá kluznice (34; 45, 46) je tvořena tuhým tělesem (35) spojeným s vozíkem a třecím elementem (39), připevněným k tuhému tělesu (35) a upraveným pro součinnost s pásem (24) tak, aby k němu byl připojen.
  4. 4. Dopravník podle kteréhokoliv z nároků 2 nebo 3, vyznačující se tím, že mezi kluznici (34) a vozík (2) jsou vloženy pružné prostředky (40) udržující kluznici dotlačenou na pás (24).
  5. 5. Dopravník podle kteréhokoliv z nároků 3 nebo 4, vyznačující se tím, že kluznice (34; 45, 46) je k vozíku (2) připojena kloubovým spojem (36; 37) umožňujícím měnit úhlovou polohu kluznice a umožňujícím kluznici posunovat lineárně ve směru kolmém na pás (24).
  6. 6. Dopravník podle jednoho z nároků 2 až 5, vyznačující se tím, že pás (24) je tvořen pásem (42) opatřeným na straně směřující proti kluznici (34; 45, 46) ozubením (43) a tím, že kluznice zahrnuje ozubený záběrový prvek (39') upravený pro záběr s ozubením (43) pásu (42).
  7. 7. Dopravník podle kteréhokoliv z nároků 2 až 6, vyznačující se tím, že pás (24) se pohybuje na podélném opěrném prvku (31) neseném každým modulem (8) a umístěném mezi kladkami (25, 26).
  8. 8. Dopravník podle nároku 7, vyznačující se tím, že opěrný prvek (31) má ploché čelo (32) směřující proti pásu (24), které je pokryto vrstvou (33) materiálu s nízkým třením, přičemž toto čelo (32) je v kluzném kontaktu s pásem (24).
  9. 9. Dopravník podle kteréhokoliv z předchozích nároků, vyznačující se tím, že vozík (2) je ve vedení (3) pohyblivý pomocí alespoň dvou dvojic pojezdových kol (15) otočných kolem rovnoběžných os a odvalujících se ve vedení (3), a tím, že pro vedení vozíku (2) ve vedení (3) v příčném směru je vytvořeno další alespoň jedno kolo (16).
  10. 10. Dopravník podle nároku 9, vyznačující se tím, že vedení (3) jsou tvořena dvojicí C profilů (10; 11) přivrácených k sobě otevřenou částí, kde každý tento profil vymezuje horní rovinnou vodící pločhu (12) a s ní rovnoběžnou spodní vodící plochu (14), přičemž pojezdová kola (15) se mohou pohybovat buď po horní nebo po spodní vodící ploše.
  11. 11. Dopravník podle nároku 9 nebo 10, vyznačující se tím, že další kolo (16) je otočné kolem osy kolmé na osy pojezdových kol (15).
  12. 12. Dopravník podle kteréhokoliv z předchozích nároků, vyznačující se tím, že vozík (2) zahrnuje alespoň jeden záběrový prvek (44; 48) upravený pro tažení nákladu podél profilů (10; 11).
  13. 13. Dopravník podle nároku 12, vyznačující se tím, že záběrovým prvkem (44; 48) je tažný prvek otočný na vozíku (2).
CZ0190798A 1995-12-29 1996-12-20 Dopravník pro systém dopravující náklad CZ296924B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT95TO001065A IT1281121B1 (it) 1995-12-29 1995-12-29 Trasportatore per un impianto di movimentazione di carichi.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ190798A3 true CZ190798A3 (cs) 1999-02-17
CZ296924B6 CZ296924B6 (cs) 2006-07-12

Family

ID=11414080

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ0190798A CZ296924B6 (cs) 1995-12-29 1996-12-20 Dopravník pro systém dopravující náklad

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6123028A (cs)
EP (1) EP0873271B1 (cs)
JP (1) JP3977428B2 (cs)
KR (1) KR100511175B1 (cs)
AT (1) ATE197032T1 (cs)
AU (1) AU1398097A (cs)
BR (1) BR9612385A (cs)
CA (1) CA2241460C (cs)
CZ (1) CZ296924B6 (cs)
DE (1) DE69610715T2 (cs)
DK (1) DK0873271T3 (cs)
ES (1) ES2151686T3 (cs)
IT (1) IT1281121B1 (cs)
NO (1) NO322958B1 (cs)
PL (1) PL181835B1 (cs)
PT (1) PT873271E (cs)
SI (1) SI0873271T1 (cs)
SK (1) SK283241B6 (cs)
WO (1) WO1997024281A1 (cs)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL1008133C2 (nl) * 1998-01-27 1999-07-28 Stork Nolte Emt B V Flessentransporteur.
ITTO20011223A1 (it) * 2001-12-27 2003-06-27 Cpm Spa Sistema trasportatore integrato per la movimentazione di carichi,in particolare di veicoli lungo una linea di produzione.
US20050015986A1 (en) * 2002-12-17 2005-01-27 Stebnicki James C. Method of making a return roller
SE0400176D0 (sv) * 2003-07-22 2004-01-30 Ocs Overhead Conveyor Sys Ab Hängtransportör
JP4536648B2 (ja) * 2005-12-13 2010-09-01 富士通株式会社 搬送レールユニットおよび搬送機構ユニット用接続機構並びにライブラリ装置
PT1999043E (pt) * 2006-02-01 2010-07-19 Otto Leiritz Sistema porta-peãas
DE102007040908A1 (de) * 2007-08-30 2009-05-28 Ceratis Gmbh Friktionsfördersystem sowie Werkstückträger für Friktionsfördersystem
KR20100045124A (ko) * 2008-10-23 2010-05-03 삼성전자주식회사 스퍼터 트레이 이송 시스템
KR101046435B1 (ko) * 2009-12-07 2011-07-05 한밭대학교 산학협력단 조립식 컨베이어
US8196516B2 (en) * 2010-09-15 2012-06-12 Honeywell Asca Inc. Rocker wheel system for scanner carriages
DE102010041894A1 (de) 2010-10-01 2012-04-05 Dürr Systems GmbH Antriebseinheit für eine Fördervorrichtung
CN104843442B (zh) * 2015-04-27 2017-01-25 无锡江普创新科技有限公司 智能分配式输送线
JP6559235B2 (ja) * 2015-05-29 2019-08-14 株式会社安川電機 搬送システム及び搬送設備構築方法
ITUB20152161A1 (it) * 2015-07-14 2017-01-14 Eldor Corp Spa Dispositivo di trasporto per una o più stazioni di lavorazione e/o assemblaggio di componenti dell'industria e linea di lavorazione e/o assemblaggio per detti componenti dell'industria
JP6889411B2 (ja) * 2018-04-27 2021-06-18 株式会社ダイフク 搬送仕分け装置
EP3648337B1 (en) * 2018-10-30 2022-06-08 Roche Diagnostics GmbH Method of estimating an operating state of a drive system and drive system
IT201900007971A1 (it) 2019-06-04 2020-12-04 Cpm S P A Convogliatore ed impianto di convogliamento provvisto di tale convogliatore, in particolare per linee di assemblaggio di veicoli
CN110980180B (zh) * 2019-11-20 2020-10-23 横店集团东磁股份有限公司 一种磁瓦烧结电窑回转线延长装置及其实现方法
KR102474003B1 (ko) 2020-12-23 2022-12-02 김대일 컨베이어벨트 롤러어셈블리
CN112607291A (zh) * 2020-12-30 2021-04-06 浙江中扬物流装备有限公司 一种自动化立体仓库输送rgv

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2381692A1 (fr) * 1977-02-28 1978-09-22 Renault Transporteur a rouleaux fonctionnant en accumulation des charges a transporter
AT350470B (de) * 1977-12-15 1979-06-11 Sticht Walter Fertigungsanlage fuer in zwei oder mehreren schritten herzustellende bauteile
AT355988B (de) * 1978-11-13 1980-04-10 Sticht Walter Fertigungsanlage fuer in zwei oder mehreren schritten herzustellende bauteile
EP0115357B1 (fr) * 1980-10-14 1987-02-25 Maurice Prodel Installation pour l'assemblage et/ou l'usinage de pièces portées par des palettes circulantes et immobilisables
US4461379A (en) * 1982-09-02 1984-07-24 Litton Industrial Products, Inc. Pallet conveyor
DE3330620A1 (de) * 1983-08-25 1985-03-14 Paul 6507 Ingelheim Hettler Normpaletten-foerdersystem fuer laengs- und querfoerderung
US4552260A (en) * 1983-12-15 1985-11-12 Amp Incorporated Workpiece feeding apparatus
JPS61193962A (ja) * 1985-02-21 1986-08-28 報国チエン株式会社 コンベヤ装置
US4625857A (en) * 1985-09-06 1986-12-02 Z-Loda Corporation Endless belt conveyor system having patterned belt transport surface
US5213195A (en) * 1989-03-08 1993-05-25 Walter Sticht Assembly line
AT397779B (de) * 1989-03-08 1994-06-27 Sticht Fertigungstech Stiwa Fertigungsanlage zum bearbeiten und montieren von bauteilen
DE4100926A1 (de) * 1991-01-15 1992-07-16 Norbert Umlauf Foerderer, insbesondere positionierfoerderer
US5310047A (en) * 1992-11-06 1994-05-10 Valu Engineering, Inc. Reversible conveyor return guide shoe
FR2701015B1 (fr) * 1993-02-04 1995-04-07 Ind Entreprise Système de convoyage en translation/rotation d'un élément support.
FR2705327B1 (fr) * 1993-05-17 1995-11-17 Pierre Ouvre Dispositif permettant à un chariot guide circulant sur un transporteur ou sur un circuit de transporteurs de franchir les tronçons concaves et convexes desdits transporteurs.
JPH0769437A (ja) * 1993-09-06 1995-03-14 Fuji Photo Film Co Ltd パレットコンベア装置
US5620084A (en) * 1995-03-30 1997-04-15 Jervis B. Webb Company Chain propelled belt conveyor

Also Published As

Publication number Publication date
SK85198A3 (en) 1998-12-02
US6123028A (en) 2000-09-26
NO982980L (no) 1998-08-25
KR100511175B1 (ko) 2006-10-11
PL327495A1 (en) 1998-12-21
WO1997024281A1 (en) 1997-07-10
PL181835B1 (pl) 2001-09-28
NO322958B1 (no) 2006-12-18
SI0873271T1 (cs) 2001-02-28
AU1398097A (en) 1997-07-28
NO982980D0 (no) 1998-06-26
ES2151686T3 (es) 2001-01-01
CA2241460A1 (en) 1997-07-10
KR19990076840A (ko) 1999-10-25
EP0873271B1 (en) 2000-10-18
DE69610715T2 (de) 2001-05-23
CZ296924B6 (cs) 2006-07-12
BR9612385A (pt) 1999-12-28
JP2000505029A (ja) 2000-04-25
IT1281121B1 (it) 1998-02-11
DE69610715D1 (de) 2000-11-23
ITTO951065A0 (it) 1995-12-29
PT873271E (pt) 2001-02-28
ITTO951065A1 (it) 1997-06-29
JP3977428B2 (ja) 2007-09-19
ATE197032T1 (de) 2000-11-15
DK0873271T3 (da) 2001-01-02
EP0873271A1 (en) 1998-10-28
CA2241460C (en) 2005-08-23
SK283241B6 (sk) 2003-04-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ190798A3 (cs) Dopravník pro systém dopravující náklad
EP1232967B1 (en) Carriage conveyor
HU183625B (en) Apparatus for automatic loading and receiving load by means of transport vehicles
HUT73447A (en) Chain propelled belt conveyor
US4852718A (en) Conveyor system
US20080060915A1 (en) Article conveyor, in particular for airline baggage
US6371032B1 (en) Trolley with passive discharge mechanism
US5960938A (en) Conveyor for cantilevered loads
WO2001058789A1 (en) Vehicle loading and unloading system
US6050196A (en) Storage conveyor system for carrier car
US2747726A (en) Endless-belt conveyors
US20050109579A1 (en) Pallet conveyor
EP1407988B1 (en) Flexible conveyor
JP3538714B2 (ja) 搬送装置
CS159291A3 (en) Conveyance for transport of persons and/or goods
RU2172713C2 (ru) Конвейер для перемещения грузов
RU2239591C1 (ru) Ленточно-цепной конвейер
FI79818B (fi) Foerfarande och anlaeggning foer lagring och foerskjutning av rullpallar eller motsvarande.
US4595092A (en) Load-pusher assembly for conveyor systems
KR0142398B1 (ko) 반송장치
GB2195968A (en) Endless hose conveyor
SU1553444A1 (ru) Горизонтально-замкнутый напольный тележечный конвейер
SU1247320A1 (ru) Полочный элеватор
GB1573302A (en) Conveying systems u
CN110641906A (zh) 一种旅客下楼梯用行李输送系统

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20161220