UA78511C2 - A process for the preparation of cyclohexanol derivatives - Google Patents

A process for the preparation of cyclohexanol derivatives Download PDF

Info

Publication number
UA78511C2
UA78511C2 UA2004010467A UA2004010467A UA78511C2 UA 78511 C2 UA78511 C2 UA 78511C2 UA 2004010467 A UA2004010467 A UA 2004010467A UA 2004010467 A UA2004010467 A UA 2004010467A UA 78511 C2 UA78511 C2 UA 78511C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
alkyl
formula
compound
ene
cyclohexanol
Prior art date
Application number
UA2004010467A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Wyeth Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wyeth Corp filed Critical Wyeth Corp
Publication of UA78511C2 publication Critical patent/UA78511C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C253/00Preparation of carboxylic acid nitriles
    • C07C253/30Preparation of carboxylic acid nitriles by reactions not involving the formation of cyano groups
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C2601/00Systems containing only non-condensed rings
    • C07C2601/12Systems containing only non-condensed rings with a six-membered ring
    • C07C2601/14The ring being saturated

Description

Опис винаходу
Даний винахід відноситься до способу одержання похідних циклогексанолу таких, як 2 1-(ціаано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанол.
Стан області техніки, що відноситься до проблеми
Похідні циклогексанолу такі, як 1-І(Іціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанол, являють собою корисні проміжні сполуки для одержання сполук типу венлафаксину, які володіють антидепресантним ефектом за рахунок інгібування повторного поглинання нейромедіаторів, норепінефріну і серотоніну. Як описано в патенті 70. США Мо 4535186, похідні циклогексанолу можна одержати шляхом взаємодії циклоалканону або циклоалкенону з аніоном відповідним чином заміщеного (орто або пара) фенілацетонітрилу.
Спосіб одержання, описаний в патенті США Мо 4535186, включає використання металоорганічної основи такої, як н-бутиллітій, для утворення в даній реакції аніону фенілацетонітрилу. Металоорганічна основа є дорогою, повинна використовуватися в кількості, щонайменше, одного еквівалента реагенту при низькій 19 температурі нижче за -502С, звичайно чутлива до вологи повітря з ризиком займання або вибуху, і дає низький вихід продукту, менше за 50 процентів. Тому металоорганічні основи вважаються незручними для синтезу в промисловому масштабі.
У патенті США Мо 5043466 описаний спосіб одержання похідних циклогексанолу, в якому використовують металоорганічну основу таку, як діїізопропіламід літію, що показано наступним механізмом реакції. У патенті
США Мо 5043466 змінюють пропорцію змішування вуглеводневих розчинників, намагаючись поліпшити температуру і вихід реакції, але проблема, пов'язана з основою все ж залишається, причому діізопропіламід літію незручний для синтезу в промисловому масштабі, оскільки він є дуже дорогим, складним в поводженні і може стати причиною виникнення пожежі або вибуху. с основа оз У М о «небу т й Су КУ
Й «- зо ме наканаі ке сна оон - зансну, ою кинь. с захисна група -
У китайській патентній публікації Мо 1225356 (СМО1225356А) описано використання таких основ, як метилат натрію, етилат натрію, гідрид натрію і амід натрію для одержання похідних циклогексанолу, щоб підвищити температуру реакції до інтервалу від 0 до 59С. Однак, описані основи використали в кількостях, щонайменше, « одного еквівалента реагенту і, крім того, вони небезпечні, оскільки також схильні до зайнмання або вибуху.
Приведені вище відомі способи складаються з двох стадій, тобто взаємодії фенілацетонітрилу з основою для - с утворення аніону і приєднання даного аніону до кетонної сполуки. Зокрема, реакція на стадії утворення аніону а включає деякі складності відносно кінцевої точки даної стадії і кількісного аналізу одержаного аніону. ,» Подібні проблеми приводять до коливань виходу на стадії приєднання і, таким чином, з цієї причини вони також складні для промислового використання.
Відповідно, даний винахід спрямований на спосіб одержання похідних циклогексанолу, який значною мірою -| долає труднощі і недоліки звичайної області техніки. со Метою даного винаходу є надання способу одержання похідних циклогексанолу шляхом взаємодії фенілацетонітрилу з циклогексанолом, щоб зробити можливим економічне і розумне промислове масове 1 виробництво. шу 20 Наступна мета даного винаходу полягає в наданні способу одержання похідних циклогексанолу, який є безпечним і сприятливим по відношенню до навколишнього середовища без ризику пожежі або вибуху, і більш -. й простим, ніж звичайні синтези, оскільки всі реагенти змішують в одній реакції.
Одним з аспектів даного винаходу є спосіб одержання похідних циклогексанолу формули І,
Ф) іме) 60 б5 й в. в якій Кб і КК; являють собою орто- або паразаступники, незалежно вибрані з групи, що включає водень, гідроксил, Сі-Св алкил, Сі-Св алкокси, С7-Со аралкокси, Со-С7 алканоїлокси, Сі-Се алкілмеркапто, галоген або трифторметил; Ка являє собою водень або С 4-Се алкіл; Р є одним з цілих чисел 0, 1, 2, З або 4; а Ко являє собою водень або С.-Св алкіл; що включає взаємодію сполуки формули ЇЇ із сполукою формули І, с щі і 6)
Кр й «- аю їй
Фо со в присутності не-металоорганічних основних каталізаторів, представлених формулою ІМ або М, в присутності /їч- або за відсутності реакційного розчинника, я В 40 . і: | в - с й н й . » А В п І. в их, 7 я 45 . -І (ее) 1 й й с - 50 7 де А являє собою -(СНа)д-, де п є цілим числом від 2 до 4; В являє собою -(СНо)дг, -З де т є цілим числом від 2 до 5; Х є СН», О, МН або МК, де К' являє собою С 4-С; алкіл або ацил, або алкілнесучий полімер; кожний з К. до К, незалежно являє собою водень, алкіл, циклоалкіл, або алкіл- або циклоалкілнесучий полімер, і всі від К. до К, не є воднями, К 5 є алкілом, циклоалкілом або алкіл- або 59 циклоалкіл-несучим полімером, і де Ко являє собою алкіл, причому алкільна група вводиться алкілуванням.
Ф! Не-металоорганічна основа, що використовується в даному винаході, включає амідини або гуанідини, представлені формулою ІМ або М. Більш конкретно, приклади не-металоорганічних основ даного винаходу де включають амідини, наприклад, 1,8-діазабіцикло|5.4.0)ундец-7-ен (ОВ) і 1,5-діазабіцикло|4.3.О|нон-5-ен (ОВМ); циклічні гуанідини, наприклад, 1,5,7-триазабіцикло|4.4.0|дец-5-ен (тво) і 60 7-метил-1,5,7-триазабіцикло|4.4.0)дец-5-ен (МТВО); алкілгуанідини, наприклад, тетраметилгуанідин (ТМС), тетрабутилгуанідин, пентаметилгуанідин, пентабутилгуанідин і М'-бугаїі-М", М"-дициклогексилгуанідин. Основний каталізатор даного винаходу може бути гомогенним каталізатором або може являти собою каталізатор, що містить органічну амінну основу на основі амідину або гуанідину, іммобілізовану на полімерному носії (наприклад, полістиролі), або неорганічному носії (наприклад, оксиді кремнію). Не-металоорганічна основа бо даного винаходу являє собою, щонайменше, одну основу, вибрану з групи, що складається із згаданих вище основ.
Кількість не-металоорганічної основи, що використовується спеціально не обмежена і може знаходитися в інтервалі від близько 0,0001 до близько 2 еквівалентів, а більш переважно, від близько 0,005 до близько 0,5 еквівалентів відносно одного еквівалента сполук формули ІІ. Реакцію даного винаходу можна успішно здійснити при використанні основних каталізаторів лише в каталітичній кількості, що є переважним.
У даному винаході можна за вибором не використовувати органічний розчинник, що включає вуглеводні або прості ефіри, які потрібні при звичайному синтезі. Використовувати органічний розчинник чи ні, оптимально вирішується фахівцем в даній області але звичайно вважають за краще не використовувати органічний 7/0 розчинник.
При одержанні похідних циклогексанолу таких, як 1-(Іціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанол, представлених формулою І, відповідно до даного винаходу, температура реакції переважно знаходиться в інтервалі від близько -20 до 802, більш переважно, від близько 10 до 3092. Спосіб даного винаходу можна здійснювати навіть при кімнатній температурі, що є переважним.
Даний винахід являє собою спосіб одержання похідних циклогексанолу шляхом взаємодії відповідним чином заміщеного парафенілацетонітрилу і циклогексанону в присутності не-металоорганічної амінної основи (наприклад, ОВО, ОВМ, ТВМ, МТВО, ТМО або М'-буТті-М", М"-дициклогексилгуанідину) відповідно до механізму реакції І. каталізатор о «- «-
ФО І ю
У приведеній вище реакції Ко-Ка і Р такі, як визначено вище, а де Ку» є алкілом, його вводять алкілуванням. Ге)
При одержанні похідних циклогексанолу таких, як 1-(Іціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанол, представлених формулою І, для утворення аніону фенілацетонітрилу використовують не-металоорганічну - основу таку, як ОВО, ОВМ, ТВО, МТВО, ТМО або М'-бугті-М", М"-дициклогексилгуанідин, що являє собою амінну основу, замість металоорганічної основи такої, як н-бутиллітий або діїзопропіламід літію, що використовуються в звичайних способах. Використання не-металоорганічної основи у відносно невеликій кількості, яка порівняно « недорога, менш чутлива до гідратації, з якою можна працювати при кімнатній температурі, без ризику пожежі або 70 вибуху, дає можливість здійснювати виробництво в промисловому масштабі за допомогою безпечного і відносно З с простого промислового способу. Лише каталітичні кількості не-металоорганічної основи потрібні в даному з» винаході, згідно з яким одержують похідні циклогексанолу високої чистоти, з високим виходом.
Крім того, даний винахід є більш простим і сприятливим по відношенню до навколишнього середовища, не приводить до металоорганічних побічних продуктів, оскільки в ньому уникають використання органічних розчинників. і Тепер даний винахід буде детально описаний з посиланням на наступні приклади, які не призначені для
Го) обмеження об'єму даного винаходу.
Приклад 1 іні У колбу вміщували 100г (0,68 моль) п-метоксифенілацетонітрилу, 100г (1,02 моль) циклогексанону і 32г -о 70 (0,21 моль) 1,8-діазабіцикло|5.4.О)ундец-7-ену (ОВ) і витримували при 15-202С при перемішуванні протягом 48 щк годин. Потім до одержаного розчину додавали ін НС1 для доведення рН до кислого рівня. Після однієї години перемішування при кімнатній температурі осад, що утворювався, відділяли фільтруванням і промивали очищеною водою, потім етилацетатом і н-гексаном, одержуючи 140г білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-(ціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 84965, температура плавлення 123,72). 25 Аналіз "Н ЯМР (ДМСО-сіб): 5 7,27-6,93 (4Н, кв, ароматичні), 4,85 (1Н, с, ОН), 4,05 (ЗН, с, ОСНУ), 3,76 (1Н, (Ф; с, СНОМ), 1,69-1,08 (1ОН, м, циклогексил) ко Аналіз "'ЯМР (СОС15): 5 7,23-6,89 (4Н, кв, ароматичні), 3,82 (ЗН, с, ОСНаУ), 3,73 (1Н, с, СНСМ), 1,72-1,16 (ТОН, м, циклогексил) 60 Аналіз ЗСЯМР (ДМСО-66): 5 159,4, 131,3, 125,8, 121,4, 114,1, 72,2, 55,8, 48,8,36,0,34,7,25,9,22,0,21,9
Мас-спектральний аналіз: молекулярна маса 245 |М"за С.І.М.5.)
ІЧ (таблетка КВг): 3408 см"! (-ОН), 2249 см"! (- СМ)
Приклад 2
У колбу вміщували 52,7г (0,36 моль) п-метоксифенілацетонітрилу, З35,8г (0,36 моль) циклогексанону і 28,6бг бо (0,19 моль) 1,8-діазабіцикло|5.4.О)ундец-7-ену і витримували при 15-202С при перемішуванні протягом 90 годин.
Потім до одержаного розчину додавали їн НС1 для доведення рН до кислого рівня. Після однієї години перемішування при кімнатній температурі осад, що утворився, відділяли фільтруванням і промивали очищеною водою, потім етилацетатом і н-гексаном, одержуючи 62 г білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-(ціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 70905).
Приклад З
Дії здійснювали аналогічно тим, як описано в прикладі 1, за винятком того, що використали 0,5 еквіваленту 1,8-діазабіцикло|5.4.0)ундец-7-ену в б-денній реакції одержуючи 67 г білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-(Іціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 80965). 70 Приклад 4
У колбу вміщували 100г (0,68 моль) п-метоксифенілацетонітрилу, 167г (1,70 моль) циклогексанону і 52г (0,34 моль) 1,8-діазабіцикло|5.4.0)ундец-7-ену і витримували при 02С при перемішуванні протягом 60 годин.
Потім до одержаного розчину додавали їн НС1 для доведення рН до кислого рівня. Після однієї години перемішування при кімнатній температурі осад, що утворився, відділяли фільтруванням і промивали очищеною 75 Водою, потім етилацетатом і н-гексаном, одержуючи 147г білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-Іщано(4-метоксифеніл)метилі|циклогексанолу (вихід 8890).
Приклад 5
Дії здійснювали аналогічно тим, як описано в прикладі 1, за винятком того, що використали 0,5 еквіваленту 1,8-діазабіцикло|5.4.О)ундец-7-ену в 8-годинній реакції, одержуючи 116бг білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-Іціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 7090).
Приклад 6
У колбу вміщували 25,4г (0,17 моль) п-метоксифенілацетонітрилу, 41,8г (0,42 моль) циклогексанону і 13,2г (0,087 моль) 1,8-діазабіцикло|5.4.О)ундец-7-ену і витримували при 2592 при перемішуванні протягом 24 годин.
Потім до одержаного розчину додавали їн НС1 для доведення рН до кислого рівня. Після додання 50 мл Га б метилового спирту і однієї години перемішування при кімнатній температурі осад, що утворився, відділяли фільтруванням і промивали очищеною водою, потім етилацетатом і н-гексаном, одержуючи 23,7 г білої твердої і) речовини як цільової сполуки, 1-(ціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 56,190).
Приклад 7
У колбу вміщували 50,3г (0,34 моль) п-метоксифенілацетонітрилу, 34,8г (0,35 моль) циклогексанону і 43,3Г "че (0,35 моль) 1,5-діазабіцикло|4.3.О|Інон-5-ену (ОВМ) і витримували при 20-25 при перемішуванні протягом 90 годин. До одержаного розчину додавали 50мл метилового спирту і 200мл очищеної води. -
Після однієї години перемішування при кімнатній температурі осад, що утворився, відділяли фільтруванням і юю промивали очищеною водою, потім етилацетатом і н-гексаном, одержуючи 116бг білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-(Іціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 70905). со
Приклад 8 М.
У колбу вміщували 20г (0,14 моль) п-метоксифенілацетонітрилу, 13,7г (0,14 моль) циклогексанону і 21,2г (0,14 моль) 1,8-діазабіцикло|5.4.Ф0)ундец-7-ену, розбавляли 100 мл метилового спирту і витримували при 15-202С при перемішуванні протягом 20 годин. До одержаного розчину додавали 20 мл метилового спирту і 150 мл « очищеної води. Після однієї години перемішування при кімнатній температурі осад, що утворився, відділяли фільтруванням і промивали очищеною водою, потім етилацетатом і н-гексаном, одержуючи 17,4г білої твердої - с речовини як цільової сполуки, 1-(ціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 5296). и Приклад 9 "» Дії здійснювали аналогічно тим, як описано в прикладі 1, за винятком того, що використали 0,1 еквіваленту 1,8-діазабщикло!|5.4.0)ундец-7-ену в б-денній реакції, одержуючи 76,1 г білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-(ціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 90,590). - і Приклад 10 со У колбу вміщували 25,4г (0,17 моль) п-метоксифенілацетонітрилу, 83,6бг (0,85 моль) циклогексанону і 26,7г (0,17 моль) 1,8-діазабіцикло|5.4.О)ундец-7-ену і витримували при 20-252С при перемішуванні протягом 24 годин. 1 До одержаного розчину додавали 5Омл метилового спирту і 200мл очищеної води. Після однієї години щ-уУ 20 перемішування при кімнатній температурі осад, що утворився, відділяли фільтруванням і промивали очищеною водою, потім етилацетатом і н-гексаном, одержуючи 18,0г білої твердої речовини як цільової сполуки, "6 1-(ціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 42,690).
Приклад 11
Дії здійснювали аналогічно тим, як описано в прикладі 1, за винятком того, що температуру реакції підтримували в інтервалі від 35 до 409, одержуючи З30,бг білої твердої речовини як цільової сполуки,
ГФ! 1-(ціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 36,890).
Приклад 12 о У колбу вміщували 100 г (0,68 моль) п-метоксифенілацетонігрилу, 100 г (1,02 моль) циклогексанону і 0,47 г (0,0034 моль) 1,5,7-триазабіцикло|4.4.0)дец-5-ену (ТВО) і витримували при 20-252С при перемішуванні протягом 60 від 10 до 12 годин. До одержаного розчину додавали ін НС1 для доведення рН до кислого рівня. Після однієї години перемішування при кімнатній температурі осад, що утворився, відділяли фільтруванням і промивали очищеною водою, потім етилацетатом і н-гексаном, одержуючи 128 г білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-(ціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 77905).
Приклад 13 бо Дії здійснювали аналогічно тим, як описано в прикладі 1, за винятком того, що використали 0,03 еквіваленту 7-метил-1,5,7-триазабіцикло(4.4.0)дец-5-ену (МТВО) в 20-22-годинній реакції, одержуючи 128 г білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-(ціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 7790).
Приклад 14
У колбу вміщували 50г (0,34 моль) п-метоксифенілацетонітрилу, 5Ог (0,51 моль) циклогексанону і 0,24г (0,0017 моль) 1,5,7-триазабіцикло|4.4.0)дец-5-ену (ТВО) і витримували при 20-252С при перемішуванні протягом 19 годин. Реакційну суміш розчиняли в 5О0Омл етилацетату і, після додання 200мл очищеної води, нейтралізовували бн НС1. Після розділення фаз при 30-35 «С, органічний розчинник видаляли у вакуумі, а до фільтрату додавали 500Омл етилацетату і 200мл очищеної води. Після однієї години перемішування при кімнатній 70 температурі осад, що утворився, відділяли фільтруванням і промивали очищеною водою, потім етилацетатом і н-гексаном, одержуючи 7аг білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-(ціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 8995).
Приклад 15
У колбу вміщували 25г (0,17 моль) п-метоксифенілацетонітрилу, 25г (0,25 моль) циклогексанону і 2,5г 75 Х0,0090 моль) М'-вбуТті-М", М"-дициклогексилгуанідину і витримували при 20-252С при перемішуванні протягом 24 годин. До одержаного розчину додавали їн НС1 для доведення рН до кислого рівня. Після одного часу перемішування при кімнатній температурі осад, що утворився, відділяли фільтруванням і промивали очищеною водою, потім етилацетатом і н-гексаном, одержуючи ЗОг білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-(ціано(4-метоксифеніл)метилі)| циклогексанолу (вихід 7296).
Порівняльний приклад 1
Б5Ог (0,34 моль) п-метоксифенілацетонітрилу розбавляли 250 мл сухого тетрагідрофурану (ТГФ) і охолоджували до -7092С7 в атмосфері азоту. До одержаного розчину додавали по краплях 210 мл (0,34 моль) н-бутиллітію (п-Ви! Її), підтримуючи температуру розчину нижче за -502С. Після цього розчин перемішували протягом ЗО хвилин і, після додання 50г (0,51 моль) циклогексанону, перемішували ще 45 хвилин, в той час як с температуру розчину підтримували нижче за -502С. Після цього температуру реакційного розчину підняли до о 02 і додали насичений розчин хлориду амонію, щоб спричинити розділення фаз. Водний шар екстрагували діетиловим ефіром і об'єднували з органічним шаром. Потім органічний розчинник видаляли при зниженому тиску, одержуючи 25,2г цільової сполуки, 1-(щано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 342905).
Температура плавлення: від 123 до 12626. -
Мас-спектральний аналіз: молекулярна маса 245 |М за С.І.М.5) --
Аналіз: ЯМР (ДМСО-сіб): 5 7,32, 6,95 (4Н, кв, п-заміщена ароматика), 3,8 (ЗН, с, ОСНз), 3,76 (Ш, ю
С.СНеСМ), 1,56 (ТОН, м, аліфатичний циклогексил)
Порівняльний приклад 2 со
Підтримуючи внутрішню температуру нижче за 102С, 76,5г п-метоксифенілацетонітрилу, розбавленого 75мл їм толуолу, повільно додавали до розчину діізопропіламіду літію, одержаного при доданні 7Змл діїзопропіламіну до
З25мл ЄМ Ви і і ЗоОбмл толуолу в атмосфері азоту. Після ЗО хвилин перемішування повільно додавали 46,0 г циклогексанону, розбавленого 50 мл толуолу, підтримуючи внутрішню температуру нижче за 109С, і перемішували ще близько 30 хвилин. Після цього одержаний розчин додавали до 100мл водного розчину 12н « 40. НС і 1 л холодної очищеної води. Після фільтрування фільтрат розбавляли хлористим метиленом і промивали шщ с очищеною водою. Замінивши й хлористий метилен на діїзопропіловий ефір, розчинник видаляли при зниженому тиску, фільтрат «» охолоджували і фільтрували, одержуючи 91,0 г білої твердої речовини як цільової сполуки, 1-(ціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу (вихід 7995).
Посилальний приклад -і 12г (0,05 моль) 1-(Іціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу, одержаного в прикладі 1, розчиняли в 250мл суміші аміаку і етанолу при співвідношенні змішування 2:8 (об./06.) і додавали 2,8г 59о-ного родію на оксиді бо алюмінію, щоб викликати реакцію гідрування. Каталізатор відфільтровували і промивали етанолом, фільтрат «сл концентрували при зниженому тиску, одержуючи сполуку у вигляді масла, яке потім розбавляли 100мл толуолу і 5ор Підкислювали до рН 2. Після фільтрування одержували 9Уг білої твердої речовини як цільової сполуки, - 1-(2-аміно-1-(4-метоксифеніл)етил|циклогексанолу (вихід 57905). - М Температура плавлення: від 168 до 17220.
Мас-спектральний аналіз: молекулярна маса 250 |М за С.І.М.5)
Аналіз "НЯМР (ДМСО-сіб): 5 7,85 (ЗН, с, МНУУ, 3,75 (ЗН, с, ОСНУ), 3,20 (ЗН, м, СНСН»), 1,35 (10Н, м, 22 аліфатичний циклогексил)
ГФ! Як описано вище, в даному винаході наданий безпечний і відносно простий спосіб виробництва в промисловому масштабі похідних циклогексанолу таких, як 1-(Іціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанол, згідно о з формулою І. Даний винахід застосовує дійсно недорогу, не-металоорганічну основу в невеликих кількостях, яка є сприятливою по відношенню до навколишнього середовища і дозволяє уникнути використання органічних 60 розчинників, для одержання 1-Іціано(4-метоксифеніл)метил|циклогексанолу високої чистоти з високим виходом

Claims (12)

Формула винаходу б5
1. Спосіб одержання похідних циклогексанолу формули
СІ «(0 о «і ' Ка : - (сНою в якій Кб і К7 являють собою орто- або паразамісники, незалежно вибрані з групи, що складається з водню, гідроксилу, С4-Св алкілу, С--Св алкокси, С-Со аралкокси, Со-С7 алканоїлокси, С4-Св алкілмеркапто, галогену 70 або трифторметилу; Ка являє собою водень або С.4-Сбв алкіл; р є одним з цілих чисел 0, 1, 2, З або 4; а Ко являє собою водень або С.-Се алкіл; що включає взаємодію сполуки формули ІІ із сполукою формули ЇЇ СІ 8) с ще ге , Я (СнНАв (п ! С у присутності неметалоорганічних основних каталізаторів, представлених формулою ІМ або М В м «и 5 ї А т мя о к "ЩО Ре КЕ. о Ш 7 (м - в якій А являє собою -(СН 2) 4-, де п є цілим числом від 2 до 4; В являє собою -(СНо)»т-, де т є цілим числом ю від 2 до 5; Х являє собою СН 5, О, МН або МК, де К являє собою С 4-С; алкіл або ацил, або алкілнесучий полімер; кожний з К.-К. незалежно являє собою водень, алкіл, циклоалкіл, або алкіл- або циклоалкілнесучий (ее) полімер, і всі від К- до К; не є воднем, а К5 є алкілом, циклоалкілом або алкіл- або циклоалкілнесучим їч- полімером, і де Ко являє собою алкіл, причому алкільну групу вводять алкілуванням.
2. Спосіб за п. 1, в якому сполука формули ІІ являє собою п-метоксифенілацетонітрил.
З. Спосіб за п. 1, в якому сполука формули ІІЇ являє собою циклогексанон.
4. Спосіб за будь-яким з пп. 1-3, в якому неметалоорганічний основний каталізатор є сумішшю « 20 каталізаторів, вибраних з одного або більше амідинів або гуанідинів формули (ІМ) або (М). -о с
5. Спосіб за будь-яким з пп. 1-4, в якому основний каталізатор є або гомогенним, або іммобілізованим на полімерному носії. :з»
6. Спосіб за будь-яким з пп. 1-5, в якому неметалоорганічну основу вибирають з групи, що складається з 1,8-діазабіцикло|5.4.Фундец-7-ену (08уУ), 1,5-діазабіцикло|4.3.О|нон-5-ену (ОВМ), 1,5,7-триазабіцикло|4.4.0|дец-5-ену (тво), 7-метил-1,5,7-триазабіцикло|4.4.0)дец-5-ену (МТВ), - тетраметилгуанідину (ТМ) і М'-бутил-М",М"-дициклогексилгуанідину.
7. Спосіб за будь-яким з пп. 1-6, в якому кількість неметалоорганічної основи, що використовують, (о) знаходиться в інтервалі від близько 0,005 до близько 0,5 еквівалентів відносно одного еквівалента сполуки с формули ІІ.
8. Спосіб за будь-яким з пп. 1-7, в якому не використовують розчинник.
- 9. Спосіб за будь-яким з пп. 1-7, в якому взаємодію сполуки формули ІІ з сполукою формули І проводять в ще присутності розчинника.
10. Спосіб за будь-яким з пп.1-9, в якому температура реакції знаходиться в інтервалі від близько -20 С до 8026.
11. Спосіб за п. 10, в якому температура реакції знаходиться в інтервалі від близько 102С до 3090.
12. Спосіб за будь-яким з пп. 1-11, в якому сполуки формул ІІ і І ї основні каталізатори використовують Ф) в еквівалентних співвідношеннях 1:1--1,5:0,05-0,5. іме) Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних бо мікросхем", 2007, М 4, 15.04.2007. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. б5
UA2004010467A 2001-06-22 2002-06-21 A process for the preparation of cyclohexanol derivatives UA78511C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
KR1020010035889A KR20030000217A (ko) 2001-06-22 2001-06-22 시클로헥사놀 유도체의 제조방법
PCT/US2002/019753 WO2003000652A1 (en) 2001-06-22 2002-06-21 Process for preparation of cyclohexanol derivatives

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA78511C2 true UA78511C2 (en) 2007-04-10

Family

ID=36604137

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2004010467A UA78511C2 (en) 2001-06-22 2002-06-21 A process for the preparation of cyclohexanol derivatives

Country Status (21)

Country Link
EP (1) EP1397344A1 (uk)
JP (1) JP2004531577A (uk)
KR (2) KR20030000217A (uk)
CN (1) CN1267410C (uk)
AR (1) AR034609A1 (uk)
BR (1) BR0210542A (uk)
CA (1) CA2450914A1 (uk)
CO (1) CO5540339A2 (uk)
EA (1) EA007486B1 (uk)
EC (1) ECSP034920A (uk)
HU (1) HUP0400867A3 (uk)
IL (1) IL159448A0 (uk)
MX (1) MXPA03011401A (uk)
NO (1) NO20035586D0 (uk)
NZ (1) NZ530594A (uk)
PL (1) PL366613A1 (uk)
SG (1) SG156520A1 (uk)
TW (1) TWI250973B (uk)
UA (1) UA78511C2 (uk)
WO (1) WO2003000652A1 (uk)
ZA (1) ZA200400451B (uk)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100651353B1 (ko) * 2002-02-01 2006-11-28 에스케이 주식회사 고수율로 벤라팩신 중간체를 연속적으로 제조하는 방법
WO2005049560A2 (en) * 2003-09-29 2005-06-02 Sun Pharmaceutical Industries Limited Process for the preparation of anti-depressant compound
TW200523258A (en) * 2003-10-02 2005-07-16 Wyeth Corp Process for the preparation of 1-[cyano(phenyl)methyl]-cyclohexanol compounds
JP2008546818A (ja) * 2005-06-29 2008-12-25 ワイエス 1−[シアノ(4−ヒドロキシフェニル)メチル]シクロヘキサノール化合物の製造方法
MX2007016179A (es) 2006-04-17 2008-03-11 Teva Pharma Formas cristalinas de o-desmetilvenlafaxina.
CA2656166A1 (en) * 2006-07-26 2008-01-31 Teva Pharmaceutical Industries Ltd. Processes for the synthesis of o-desmethylvenlafaxine
US20080177110A1 (en) * 2006-07-26 2008-07-24 Valerie Niddam-Hildesheim Processes for the synthesis of O-desmethylvenlafaxine
CA2795023A1 (en) 2010-03-29 2011-10-06 Pliva Hrvatska D.O.O. Crystal forms of o-desmethylvenlafaxine fumarate
BR112016021706A2 (pt) 2014-03-28 2018-07-10 Cummins Filtration Ip Inc aditivos de óleo sem cinzas e uso dos mesmos como reforçadores de tbn.
PL3737726T3 (pl) 2018-01-10 2024-04-22 Huntsman International Llc Formulacje zawierające poliuretan o funkcjonalności izocyjanianu

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4535186A (en) * 1983-04-19 1985-08-13 American Home Products Corporation 2-Phenyl-2-(1-hydroxycycloalkyl or 1-hydroxycycloalk-2-enyl)ethylamine derivatives
GB8902209D0 (en) * 1989-02-01 1989-03-22 Wyeth John And Brother Limited Preparation of cyclohexanol derivatives and novel thioamide intermediates
TWI228118B (en) * 2000-08-30 2005-02-21 Ciba Sc Holding Ag Process for the preparation of substituted phenylacetonitriles

Also Published As

Publication number Publication date
HUP0400867A2 (hu) 2004-08-30
EP1397344A1 (en) 2004-03-17
TWI250973B (en) 2006-03-11
HUP0400867A3 (en) 2005-04-28
EA007486B1 (ru) 2006-10-27
CN1531524A (zh) 2004-09-22
MXPA03011401A (es) 2004-04-05
SG156520A1 (en) 2009-11-26
CO5540339A2 (es) 2005-07-29
NO20035586L (no) 2003-12-15
ECSP034920A (es) 2004-02-26
BR0210542A (pt) 2004-06-22
NZ530594A (en) 2006-06-30
WO2003000652A8 (en) 2004-05-21
IL159448A0 (en) 2004-06-01
CA2450914A1 (en) 2003-01-03
PL366613A1 (en) 2005-02-07
KR20040011548A (ko) 2004-02-05
NO20035586D0 (no) 2003-12-15
AR034609A1 (es) 2004-03-03
EA200400069A1 (ru) 2004-06-24
KR20030000217A (ko) 2003-01-06
KR100874835B1 (ko) 2008-12-19
ZA200400451B (en) 2005-06-29
WO2003000652A1 (en) 2003-01-03
JP2004531577A (ja) 2004-10-14
CN1267410C (zh) 2006-08-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8049010B2 (en) Synthetic method and intermediates of Rosuvastatin calcium and preparation methods of intermediates
WO2007039366A1 (en) Intramolecular prins reaction and catalysts suitable therefor (citronellal to isopulegol)
UA78511C2 (en) A process for the preparation of cyclohexanol derivatives
CA3212491A1 (en) Synthesis of omecamtiv mecarbil
US20040106818A1 (en) Process for the preparation of cyclohexanol derivatives
EP2274278B1 (en) New process for the preparatiion of cyclohexanecarboxylic acid dericatives
CN111763163B (zh) 一种二苯二硫醚类化合物的制备方法
CN109516986A (zh) 2,4,4,8,8-五硝基-2-氮杂金刚烷及其合成方法
KR20080019609A (ko) 치환된 아졸의 제조 방법
EP1807401B1 (en) Process for the preparation of phenyl 2-pyrimidinyl ketones and their novel intermediates
KR20140116153A (ko) 비타민 a 중간체의 촉매 합성법
US20040186310A1 (en) Process for preparation of cyclohexanol derivatives
FR2996846A1 (fr) Procede de preparation de formamidines
US20040171863A1 (en) Process for poducing beta-oxonitrile compound or alkali metal salt thereof
CN115368258B (zh) 一种酰胺类化合物的制备工艺
JPS58208264A (ja) 化学的中間体の製造方法
JP2002371088A (ja) スルホン酸アミン塩およびその製造方法
EP1700852A1 (en) Processes for producing alkyl 3-(4-tetrahydropyranyl)-3-oxopropionate compound and 4-acyltetrahydropyran
CN116102391A (zh) 二硫转移试剂及其合成与应用
JP3864657B2 (ja) 芳香族アクリロニトリルの製造法
CN102942464B (zh) 化合物1-(2-卤苯基)-3-甲基-丁酮-1的合成方法
JP5981747B2 (ja) アザディールス−アルダー反応用触媒、それを用いたテトラヒドロピリジン化合物の製造方法
JP5481628B2 (ja) 高熱安定性を有する機能性フォスファジド
CN116410218A (zh) 一种单氟烯基硅的合成方法
AU2002345776A1 (en) Process for preparation of cycloalkanol (and cycloalkenol) derivatives