UA73565C2 - Суцільний розливний стакан та затискний пристрій для утримування такого стакана - Google Patents

Суцільний розливний стакан та затискний пристрій для утримування такого стакана Download PDF

Info

Publication number
UA73565C2
UA73565C2 UA2002119132A UA2002119132A UA73565C2 UA 73565 C2 UA73565 C2 UA 73565C2 UA 2002119132 A UA2002119132 A UA 2002119132A UA 2002119132 A UA2002119132 A UA 2002119132A UA 73565 C2 UA73565 C2 UA 73565C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pouring
plate
groove
clamp
clamping device
Prior art date
Application number
UA2002119132A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Жан-Люк РЕНАР
Вінсент Боісдеквін
Калогеро Латтука
Маріано Коллура
Original Assignee
Везувіус Крусібл Компані
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8175733&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA73565(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Везувіус Крусібл Компані filed Critical Везувіус Крусібл Компані
Publication of UA73565C2 publication Critical patent/UA73565C2/uk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D41/00Casting melt-holding vessels, e.g. ladles, tundishes, cups or the like
    • B22D41/50Pouring-nozzles
    • B22D41/56Means for supporting, manipulating or changing a pouring-nozzle

Abstract

Затискний пристрій, який включає в себе принаймні два комплекти, кожен з яких складається з затискача (10), який повертається навколо горизонтальної осі (11) і входить у паз (12), який приймає колодку (13) в цілому циліндричної форми, яка має плоску поверхню (14), паралельну осі вищезгаданої колодки, причому колодка здатна повертатися у пазу. Суцільний розливний стакан (2), спеціально пристосований для застосування з цим затискним пристроєм, складається з трубчастої частини (6), яка окреслює розливний канал (4), та плоскої частини або плити (7), яка забезпечує контакт з розташованим нижче компонентом (8) розливного каналу. Характерним для стакана згідно з винаходом є те, що пластина (7) має загальну форму призми, яка може визначатися її багатокутними основами та призматичною поверхнею, яку вони перетинають перпендикулярно, вищезгадані багатокутні основи включають в себе верхню основу (22), переміщення якої у межах призматичної поверхні визначає межу з трубчастою частиною (6), та нижню основу (21), паралельну верхній основі, і — на будь-якій зі сторін верхньої основи —дві сторони (23, 23'), які утворюють тупий кут (а) з верхньою основою (22).

Description

Опис винаходу
Даний винахід стосується розливного стакана, пристосованого для застосування з затискним пристроєм для 2 розливного стакана металургійного резервуара, та цього нового пристрою.
Відомо що безперервне лиття рідкого металу зазвичай здійснюють за допомогою установки, що включає в себе різні вогнетривкі компоненти, які утворюють канал між двома послідовно розташованими металургійними резервуарами. Ці компоненти виконують різні функції, наприклад, такі як переміщення рідкого металу, захист рідкого металу від охолодження та хімічної корозії під дією навколишньої атмосфери та у разі потреби 70 регулювання швидкості потоку лиття рідкого металу. Цими компонентами можуть бути, наприклад, розливний стакан, який утримується на металоприймачі, утворюючи одне ціле з дном верхнього металургійного резервуара; занурений впускний стакан або розливний кожух; приймальний стакан або нерухомі, або рухомі пластини заслінки.
В останні роки докладаються значні зусилля у спробах максимального спрощення різних вогнетривких 72 компонентів, які утворюють розливний канал. Таким чином, з метою зменшення кількості поверхонь стику між вогнетривкими компонентами (усі вони є місцями можливого проникнення повітря) дедалі частіше стали застосовувати, наприклад, попередньо зібрані компоненти або компоненти, утворені з єдиного блоку, що складає розливний стакан та нерухому розташовану під самим розливним стаканом верхню пластину, навпроти якої розташовано або рухому пластину заслінки, або пластину знімного зануреного впускного стакана (яка може утворювати єдиний комплект із зануреним впускним стаканом або утворює з останнім суцільний компонент). Такі суцільні компоненти описано, наприклад, у міжнародній патентній заявці УХО 88/06500.
Відомі різні пристрої, які дозволяють або регулювати швидкість потоку лиття, або вставляти і знімати занурений впускний стакан без необхідності припинення процесу лиття, або навіть поєднувати ці операції. Ці пристрої можуть бути двох категорій: перший тип, у якому нерухома верхня пластина (незалежно від того, чи с утворює вона суцільний комплект з розливним стаканом) штовхається вгору і утримується у своїй позиції Ге) пристроєм, який діє на її верхній зріз (див., наприклад, патент США 4,573,616). Взагалі, спрямоване вгору зусилля передається розташованими нижче вогнетривкими компонентами, (рухомою пластиною заслінки або пластиною зануреного впускного стакана), які самі штовхаються вгору, безпосередньо або якимось іншим чином, різними пружинними механізмами. Згідно з другим типом пристрою, нерухома верхня пластина штовхається о донизу і утримується в цій позиції жорстким упором, на який спирається нижня поверхня нерухомої верхньої Ге) пластини (див., наприклад, міжнародну патентну заявку МО 91/03339). Таким чином, цей жорсткий упор надзвичайно точно визначає контрольну площину, в якій ковзає рухомий вогнетривкий компонент, розташований о безпосередньо за нерухомою верхньою пластиною (рухома пластина заслінки або пластина, пов'язана з со зануреним впускним стаканом). Відомо що необхідно забезпечення абсолютно герметичного сполучення між різними вогнетривкими компонентами, які складають розливний канал; отже важливо, щоб тиск, з яким нижні - компоненти штовхаються в напрямку нерухомої верхньої пластини, був незмінним, і щоб його можна було визначити з високою точністю. Якщо це спрямоване вгору зусилля на ці компоненти справляється за допомогою пружинного пристрою, відносна висота цих компонентів є параметром, який може значною мірою впливати на «4 тиск. У пристроях першого типу розміри усіх задіяних вогнетривких компонентів допускають лише незначні З 0 відхилення для того, щоб можна було точно визначити їх відносну висоту в утвореному ними складеному с комплекті. У пристрої другого типу допуск на розмір, зокрема нерухомої верхньої пластини, уже не має впливу з» на тиск, який діє між різними вогнетривкими компонентами, оскільки контрольна площина, на яку спираються розташовані нижче компоненти, визначається незалежно від вищезгаданої пластини. Отже, цей другий тип пристрою теоретично може включати в себе нерухомі верхні пластини (незалежно від того, чи утворюють вони суцільний комплект із розливним стаканом), які мають значно менш суворий, а отже, не такий обтяжливий допуск і на розмір. оз Однак на практиці механічні рішення, які дозволяють штовхати нерухому верхню пластину донизу (притискаючи до жорсткого упору, який тримає її в цій позиції), не можуть повністю узгоджуватися з і-й застосуванням пластин, які мають надто великі розбіжності у розмірах. Зокрема, навіть якщо допускаються певні
Ге»! 20 відхилення у товщині, верхня поверхня нерухомої верхньої пластини повинна бути ідеально плоскою і паралельною нижній поверхні. Таким чином, одна з цілей даного винаходу полягає у забезпеченні затискного сл пристрою для нерухомої верхньої пластини (незалежно від того, чи утворює вона суцільний комплект з розливним стаканом), який приймає нерухомі верхні пластини з широким допуском на розмір.
У разі застосування суцільного розливного стакана також можуть виникнути труднощі з демонтуванням 29 вищезгаданих механізмів по завершенню циклу розливання і коли виникає необхідність у здійсненні
ГФ) демонтування для технічного обслуговування вищезгаданих механізмів або заміни зношених вогнетривких компонентів або ремонту верхнього металургійного резервуара для наступного циклу, в якому він о застосовується. Насправді наприкінці циклу може виникнути ситуація, коли рідкий метал застигає у розливному стакані і зв'язує останній з дном верхнього металургійного резервуара. У разі нерухомого комплекту верхньої 60 пластини/розливного стакана, це не спричинює жодних проблем, оскільки при цьому вимагається лише відокремлення цих двох компонентів для того, щоб зняти механізм, залишивши розливний стакан повністю у стінці дна верхнього металургійного резервуара. При суцільному розливному стакані Це стає неможливим, оскільки, як уже було вказано, нерухома верхня пластина або утримується вгорі (пристрої першого типу), або притискається донизу (пристрої другого типу). В обох випадках наявність пристрою, який діє на верхню поверхню бо нерухомої пластини, перешкоджає роз'єднанню механізму. Крім того, обмеження наявного простору значною мірою заважає або навіть повністю перешкоджає здійсненню демонтування утримуючого або притискного донизу пристрою нерухомої верхньої пластини.
Предметом даного винаходу є новий затискний пристрій для розливного стакана, в якому останній надійно і точно тримається на місці у металоприймачі, але дозволяє легко і швидко розбирати затискний пристрій. За допомогою цього нового пристрою механізм регулювання потоку або заміни труби, або механізм, який виконує ці дві операції, може бути легко відокремлений від розливного пристрою.
Згідно з винаходом, затискний пристрій включає в себе принаймні два комплекти, кожен з яких складається з затискача, який повертається навколо горизонтальної осі і має паз, який вміщує колодку в цілому циліндричної 7/0 форми, яка має плоску поверхню зрізу, паралельну осі вищезгаданого циліндра, причому вищезгадана колодка здатна повертатись навколо осі у пазу. Колодка, таким чином, є пристосованою для ковзання або ковзання лише у пазу затискача.
Завдяки наявності поворотної колодки контакт між затискачем та поверхнею розливного стакана, який спирається на вищезгаданий затискач, встановлюється автоматично і без втручання оператора, з орієнтацією /5 Зрізу колодки у площині, паралельній верхній поверхні пластини розливного стакана. В результаті цього досягається значно поліпшене затискання стакана без створення великих місцевих напружень у розливному стакані. Також слід зазначити, що система затискання згідно з даним винаходом складається з кількох комплектів (затискач/колодка), які повністю незалежні один від одного, і таким чином, затискний пристрій може бути підходящим для розливних стаканів у широких допустимих межах, навіть якщо розміри (товщина) з різних боків трубчастого відрізка різні.
В оптимальному варіанті паз має в цілому циліндричну форму, і його вісь розташовано на відстані, яка принаймні більша за радіус вищезгаданого циліндра. Таким чином, колодка тримається у пазу і може бути знятою лише через боковий отвір. В оптимальному варіанті вісь циліндра розміщується на відстані, лише трохи більшій (наприклад, на 1-10905) за радіус вищезгаданого циліндра. с
Згідно з оптимальним варіантом втілення, затискач має висвердлений отвір у напрямку, перпендикулярному о осі паза, висвердлений отвір виконано врівень з поверхнею паза, і колодка має паз у напрямку, перпендикулярному її осі, який має такий самий розмір, що й висвердлений отвір у затискачі, цей паз розташовується навпроти зрізу колодки. Таким чином, шляхом вставлення елемента, який має трубчасту форму, наприклад, ключа або гвинта, крізь висвердлений отвір затискача та паз колодки, можна запобігти боковому руху (З зо Колодки у пазу затискача. Дійсно, такого руху слід уникати, оскільки він може призвести до випадіння колодки під час користування механізмом. До того ж, це дозволяє уникнути повного обертання колодки у пазу. Дійсно, в ікс, оптимальному варіанті слід уникати непотрібного обертання колодки, яке у разі, коли зріз випадково опиняється ю всередині паза, втрачає змогу автоматичного пристосування до контактної поверхні розливного стакана.
Контакт між затискачем та поверхнею стакана, що спирається на вищезгаданий затискач, здійснюється через о поворотний рух затискача навколо горизонтальної осі. Згідно з оптимальним варіантом втілення, поворотний рух ї- спричинюється кулачком, ексцентрична частина якого входить у гніздо в поворотному затискачі. Коли кулачок рухається вперед у гнізді, він змушує затискач повертатися і одночасно спричинює обертання колодки всередині паза вищезгаданого затискача таким чином, щоб вона прилаштовувалася до верхньої поверхні пластини розливного стакана. «
В оптимальному варіанті опорна поверхня кулачка, призначена для контакту з затискачем, непаралельна осі пт») с обертання кулачка, і таким чином, зсувні або згинальні сили, що діють на вищезгадану вісь, зменшуються. . Згідно з варіантом втілення винаходу, затискач утримується у позиції лише силою тертя між кулачком та и? гніздом у затискачі. Згідно з цим варіантом втілення, кулачок втискається у гніздо затискача, наприклад, за допомогою киянки. Як можливий варіант, на ексцентричному компоненті може бути запропонований засіб, який дозволяє відповідний металевий стержень, що є продовженням кулачка, достатнім для того, щоб за допомогою -І утвореного таким чином важеля кулачок міг бути втиснутий у гніздо. Зняття кулачка для послаблення поворотного затискача здійснюють у зворотній послідовності. о Даний винахід також стосується суцільного розливного стакана, спеціально пристосованого для застосування с з таким затискним пристроєм. Термін "суцільний розливний стакан' означає комплект розливний стакан/нерухома верхня пластина (пластина, розташована безпосередньо під розливним стаканом, навпроти
Ме. якої розташовано або рухому пластину заслінки або пластину знімного зануреного впускного стакана), утворений с з єдиного блоку. Суцільний розливний стакан згідно з винаходом, таким чином, складається з трубчастої частини, яка окреслює розливний канал, та плоскої частини або пластини, яка забезпечує контакт із розташованим нижче компонентом розливного каналу. Характерним для стакана згідно з винаходом є те, що ов пластина має загальну форму призми, яка може визначатися її багатокутними основами та призматичною поверхнею, яку вони перетинають перпендикулярно, причому вищезгадані основи у формі прямокутника (Ф, включають в себе верхню основу, переміщення якої у межах призматичної поверхні визначає межу з трубчастою ка частиною, та нижню основу, паралельну верхній основі, і -- на будь-якій зі сторін верхньої основи -- дві сторони, які утворюють тупий кут з верхньою основою. во Ця конкретна форма суцільного розливного стакана особливо вигідна з різних міркувань. По-перше, вона дозволяє дуже точно і швидко закріпити розливний стакан. Згідно з цим варіантом втілення винаходу, існує можливість фіксації одного з затискачів у закритій позиції та пересування стакана у ковзаючому режимі до затискача таким чином, щоб поворотна колодка ідеально прилягала до нахиленої поверхні стакана і фіксувала останній у горизонтальному переміщенні у точно визначеній позиції. Протилежний затискач після цього може 65 бути закритим для здійснення затискання стакана без необхідності подальшого пересування останнього.
Інша вагома перевага, яка забезпечується оригінальною формою суцільного стакана, полягає в тому, що поворотні затискачі відводяться автоматично, не вимагаючи втручання людини під час знімання труби-завантажувача або регулюючого пристрою. Після ослаблення затискачів (наприклад, шляхом розчеплення кулачків), достатньо опустити вищезгаданий пристрій, і затискачі просто відводяться через повертання навколо осі. Стає зрозумілим, що такого ефекту неможливо досягти для суцільного розливного стакана, в якому верхня поверхня пластини ідеально горизонтальна. У цьому разі затискач мав би повертатись на великий кут для того, щоб від'єднатися від пластини, і для цього мав би бути передбачений значний простір між пластиною та стінкою дна металургійного резервуара. У будь-якому разі, відстань між двома послідовно розташованими металургійними резервуарами завжди обмежена, і такий простір не завжди можна забезпечити. 70 Крім того, додатковою перевагою є наявність нахилених поверхонь пластини розливного стакана, яка полягає в тому, що стисні зусилля, які справляє затискний пристрій, спрямовані у напрямку ділянки нижнього зрізу пластини розливного стакана, розташованої навколо розливного каналу, і в цій зоні повинен забезпечуватися максимально можливий герметичний контакт між вогнетривкими елементами. Ці стисні зусилля знижують можливість появи тріщину цій ділянці або -- якщо такі тріщини все ж виникають -- запобігають їх 7/5 розширенню і поширенню.
Найпростішим багатокутником, який відповідає визначенню, яке було дано вище, є трапеція. Однак в оптимальному варіанті бажано уникати гострих країв, які можуть легко обламатися. Отже, згідно з оптимальною формою винаходу, багатокутні основи мають принаймні дві додаткові сторони, і таким чином, багатокутники не мають гострих кутів. В оптимальному варіанті ці додаткові сторони практично перпендикулярні нижній основі, 2о щоб розливний стакан міг легко пересуватися у ковзаючому режимі до обмежувача, призначеного для утримування його у вертикальній позиції і щоб він міг спиратися на останній максимально можливою площею поверхні.
Згідно з іншим варіантом втілення краї, які відповідають верхнім основам кожної з багатокутних основ призми, також зрізані. Таким чином, існує можливість затискання розливного стакана чотирма поворотними с об Затискачами, що забезпечує перевагу, яка полягає в уникненні будь-якого відносного руху між розливним стаканом та механізмом. У цьому варіанті втілення пластина може бути представлена паралелепіпедом, і) увінчаним пірамідою з квадратною або прямокутною основою, зрізаною площиною, паралельною Її основі. Однак для зручності форму цього типу пластини назвемо загальним терміном призма (зі округленими краями).
В оптимальному варіанті пластина розливного стакана не симетрична, і таким чином, існує лише одна мюУ зр позиція затискання стакана відносно механізму. Те що існує лише одна позиція затискання вигідно тоді, коли розливний стакан має бути сполученим із системою подачі газу або системою для нагнітання герметизуючого ікс, матеріалу у рідині-носії, як описано, наприклад, у міжнародних патентних заявках УМО 98/17420 та МО 98/17421. ю
Ця асиметрія пластини розливного стакана може бути досягнута, наприклад, через застосування пластини, яка має загальну форму призми, багатокутні основи якої є неправильними багатокутниками. Однак, згідно з о
Зз5 оптимальною формою, асиметрія пластини досягається Через зміну форми її кутів, наприклад, шляхом їх ї- зрізання або округлення їх форми. В оптимальному варіанті асиметрії пластини досягають завдяки тому, що кути пластини округлюють з різним радіусом кривизни кожної пари.
Крім того, слід зазначити що описане вище поєднання затискного пристрою та суцільного розливного стакана, завдяки їх взаємодії, забезпечує особливо важливу перевагу. Дійсно, до цього часу вважалося що « буцільні розливні стакани неодмінно мають бути оснащені металевою оболонкою або кожухом. По-перше, ств) с металевий кожух забезпечує поширення навантаження від затискних пристроїв на більшу площу поверхні, що дозволяє уникати утворення локалізованих навантажень на вогнетривкий матеріал, а по-друге, завдяки ;» застосуванню спеціально виготовлених кожухів точних розмірів існує можливість допущення певних відхилень.
Однак наявність цього кожуха не бажана, оскільки це вимагає додаткових виробничих витрат (на сам кожух,
Монтаж, використання цементу тощо). -І Завдяки даному винаходу існує можливість використання суцільних розливних стаканів без таких захисних кожухів. Фактично було виявлено, що наявність зрізу на саморегульованій поворотній колодці завжди дозволяє о здійснювати контакт поверхневого типу між пластиною та затискачем. Отже, функція кожуха як проміжного с пристрою для прийняття навантаження стає непотрібною. Подібним чином, затискний пристрій дозволяє
Використовувати вогнетривкі компоненти, які мають значно ширший допуск на розмір. Отже, функція кожуха, яка
Ме. дозволяє передбачати певні відхилення, також стає непотрібною. сп Для кращого розуміння винаходу він описується з посиланням на фігури, які пояснюють конкретні варіанти втілення цього винаходу, але ніяким чином не обмежують його обсяг.
На фігурі 1 показано поперечний розріз механізму заміни труби, закріпленого під дном розливного пристрою в для безперервного лиття, який включає в себе затискний пристрій розливного стакана згідно з даним винаходом.
На фігурі 2 показано збільшений вид фігури 1 з показом деталей затискного пристрою. На фігурі З показано вид
Ф) затискного пристрою згори. На фігурі 4 відповідно показано осьовий розріз розливного стакана згідно з ка винаходом.
На фігурах 1 та 2 показано стінку дна 1 розливного пристрою (не показаного), крізь яку проходить во суцільний розливний стакан 2, який підтримується металоприймачем З і утворює канал 4 для розливання рідкого металу у форму для безперервного лиття або виливницю (не показано). Хоча це й не обов'язково, нижня частина розливного стакана 2 може бути оснащена металевим кожухом 5 (див. фігуру 4). Розливний стакан 2 складається з трубчастої частини б та пластини 7, нижній зріз якої 7 забезпечує поверхню контакту з розташованим далі компонентом 8 розливного каналу 4. У цьому разі компонент, розташований відразу за 65 розливним стаканом, занурений впускним стаканом 8, нижній кінець якого вставлений у ванну рідкого металу у виливниці.
Також схематично показано пристрій для заміни труби 9, який застосовують для заміни зношеного зануреного впускного стакана 8 на новий занурений впускний стакан без необхідності у припиненні процесу лиття. Розливний стакан 2 тримається у позиції і затискається відносно пристрою для заміни труби 9 за допомогою затискного пристрою, який включає в себе затискач 10, який повертається навколо горизонтальної осі 11. Поворотний затискач 10 має паз 12, у який входить колодка 13, здатна здійснювати, принаймні частково, обертальний рух у пазу 12. Поворотна колодка 13 має плоску поверхню 14. Коли затискач рухається у закриту позицію, поворотна колодка 13, таким чином, здійснює обертальний рух у пазу 12 таким чином, щоб зріз 14 колодки набув орієнтації у площині, паралельній верхній поверхні пластини 7 розливного стакана. Затискач 10 /о рухається у затиснуту позицію під дією обертання кулачка 15, який повертається навколо вертикальної осі 16.
Нахилений кінець 50 ексцентричної частини кулачка 15 входить у гніздо 20 у затискачі 10 і змушує його нахилятися під час руху уздовж гнізда 20.
Також показано висвердлений отвір 17 у затискачі 10 врівень з поверхнею паза 12. Також показано паз 18 у поворотній колодці 13. Вставлення ключа 19 (не показано) у висвердлений отвір 17 та паз 18 запобігає /5 поступальному руху і зменшує обертання поворотної колодки 13 у пазу 12.
Фігура З краще пояснює сам затискний пристрій. На цій фігурі показано пластину 7 розливного стакана 2 у контакті з двома затискачами 10, які повертаються навколо горизонтальних осей 11, розташованих на будь-якій зі сторін стакана 2. Паз 12 та поворотну колодку 13 на цій фігурі не видно. Під дією обертального руху навколо осі 16 кулачка 15 (опорна поверхня 50 якого на затискачі 10 нахилена відносно осі 16), який входить у гніздо 20 затискача 10, останній нахиляється таким чином, що колодка 13 повертається у пазу 12 і надійно спирається на верхню поверхню пластини 7 розливного стакана.
На фігурі 4 показано суцільний розливний стакан 2, який включає в себе трубчасту частину 6 та пластину 7.
Нижня частина стакана захищена металевим кожухом 5. На цій фігурі показано вид безпосередньо на одну з багатокутних основ призми, яка в цілому окреслює пластину 7. Цей багатокутник включає в себе нижню основу с дво 21 (на якій лінії призматичної поверхні, що на неї спирається, утворюють нижній зріз 7" пластини), верхню основу 22 паралельну нижній основі 21 (на якій лінії призматичної поверхні, що на неї спирається, утворюють і) площину, яка перетинає стик між нижнім кінцем трубчастої частини 6 та верхньою частиною пластини 7) і-- на будь-якій зі сторін верхньої основи --- дві сторони (23, 23), які утворюють тупий кут (а) з верхньою основою (на якій лінії призматичної поверхні, яка на неї спирається, утворюють поверхню пластини, до якої притискаються ю поворотні колодки 13 затискача 10). Для уникнення гострих країв (кут а) нижню основу 21 з'єднують із нахиленими сторонами 23, 23 за допомогою проміжних сторін 24, 24", практично перпендикулярних нижній о основі 21. ю
На фігурі З також показано стакан 2, на якому показано трубчасту частину б та пластину 7. Кути 25, 25 округлені з радіусом кривизни, який відрізняється від радіуса кривизни округлених кутів 26, 26" таким чином, о
Що існує лише одна позиція, в якій стакан 2 може бути закріплений у стінці дна 1 розливного пристрою. -
Посилання: 1. Стінка дна розливного пристрою 2. Розливний стакан « 3. Металоприймач 4. Розливний канал - с 5. Металевий кожух ц 6. Трубчаста частина "» 7. Пластина
Т. Нижній зріз пластини 8. Занурений впускний стакан -І 9. Механізм заміни труби 10. Затискач о 11. Поворотна вісь затискача ос 12. Паз затискача 13. Поворотна колодка
Фо 14. Зріз колодки сл 15. Кулачок 16. Поворотна вісь кулачка 17. Висвердлений отвір затискача 18. Паз для колодки 19. Ключ іФ) 20. Гніздо затискача ко 21, Нижня основа 22, Верхня основа во 23, 23. Нахилені сторони 24, 24 Проміжні сторони 25,25, 26, 26. Кути пластини 50. Нахилений кінець кулачка б5 о І й й ді
Б «Гуд не ЗХ ЦІ Ї ле З. - 5 (1 16 раці ; се КУ 10 пов ш Й зчтя
Я «|. - и ,
ФГ 1 ЕШ г. й ГІ в єв 17 5БО 15 в пл. ре; ЩО) 15 мих ІЙ г. й ДАК рі па пит й яп, я Ці (7 20 -о " о Фіг? 18
ФІГ. З 26 25
Си с 25 КІ г а о
З о , о ще
Ду у медич ю
БО юю то ї- ге - Й Й й ІФ) би (з й
ЗК а о ї-
ФІГ. 4 В й т пог 5 Я, р рай що « те ша ше з с 245 Ш й х :з» 21 . 22 0. Конт . -І

Claims (10)

Формула винаходу (95) І о о Що о .
1. Суцільний розливний стакан (2) для металургійного резервуара, який складається з трубчастої частини о (6), що окреслює розливний канал (4), та пластини (7), яка забезпечує контакт з розташованим нижче б 50 компонентом розливного каналу, причому пластина має загальну форму прямої призми з багатокутними основами, що включає верхню основу (22) та нижню основу (21), паралельну верхній основі, причому грань сл призми включає верхні основи, що визначають поверхню розподілу з трубчастою частиною (б), який відрізняється тим, що призма на протилежних сторонах верхньої основи має дві зрізані сторони (23, 23), які утворюють тупий кут (А) з верхньою основою (22), для взаємодії з затискним пристроєм, виконаним з можливістю створення затискного зусилля на зазначені зрізані сторони.
о
2. Розливний стакан за п. 1, який відрізняється тим, що багатокутні основи мають принаймні дві додаткові сторони (24, 24), щоб багатокутник не мав гострих кутів. де
3. Розливний стакан за будь-яким з пп. 1, 2, який відрізняється тим, що краї пластини (7), які відповідають верхнім основам (22) кожної з двох багатокутних основ призми, зрізані. 60
4. Розливний стакан за будь-яким з пп. 1 - 3, який відрізняється тим, що пластина (7) розливного стакана є асиметричною.
5. Розливний стакан за п. 4, який відрізняється тим, що асиметрія пластини (7) досягнута шляхом округлення кутів пластини.
6. Розливний стакан за п. 4, який відрізняється тим, що асиметрія пластини (7) досягнута завдяки тому, що б5 кути (25, 25, 26, 26)) пластини округлені з різним радіусом кривизни кожної пари.
7. Затискний пристрій для внутрішнього розливного стакана металургійного резервуара, що включає на протилежних сторонах зазначеного внутрішнього розливного стакана принаймні два комплекти, кожен з яких складається з затискача (10), виконаного з можливістю обертання навколо горизонтальної осі (11), який відрізняється тим, що затискач (10) оснащений пазом (12), виконаним з можливістю прийому колодки (13), Загалом циліндричної форми, що включає плоску поверхню (14), паралельну осі зазначеної колодки, причому колодка (13) виконана з можливістю повертання у пазу (12) для взаємодії з зрізаними сторонами внутрішнього розливного стакана за будь-яким з пп. 1-6.
8. Затискний пристрій за п. 7, який відрізняється тим, що паз (12) у затискачі (10) має в цілому циліндричну форму, причому вісь зазначеної колодки знаходиться всередині паза, переважно майже всередині паза. 70 9. Затискний пристрій за п. 8, який відрізняється тим, що затискач (10) має отвір (17), виконаний у напрямку, перпендикулярному осі паза (12), де отвір (17) виконано врівень з поверхнею паза (12), причому колодка (13) має паз (18), виконаний у напрямку, перпендикулярному Її осі, який має такий самий розмір, що й отвір (17) у затискачі, при цьому паз (18) розташований навпроти зрізу (14) колодки (13), а отвір (17) затискача та паз (18) колодки виконані з можливістю приймання елемента, який має в цілому трубчасту форму
75.9).
10. Затискний пристрій за будь-яким з пп. 7-9, який відрізняється тим, що затискач (10) оснащений гніздом (20), виконаним з можливістю включення нахиленого кінця (50) ексцентричної частини кулачка (15), виконаного з можливістю повертання навколо вертикальної осі (16). Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 8, 15.08.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. с щі 6) ів) то те ів) (зе) і -
- . и? -і (95) 1 (о) сл іме) 60 б5
UA2002119132A 2000-04-21 2001-04-20 Суцільний розливний стакан та затискний пристрій для утримування такого стакана UA73565C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP00870078 2000-04-21
PCT/BE2001/000069 WO2001081028A1 (en) 2000-04-21 2001-04-20 One-piece inner nozzle and clamping device for holding such a nozzle

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA73565C2 true UA73565C2 (uk) 2005-08-15

Family

ID=8175733

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002119132A UA73565C2 (uk) 2000-04-21 2001-04-20 Суцільний розливний стакан та затискний пристрій для утримування такого стакана

Country Status (23)

Country Link
US (1) US6772922B2 (uk)
EP (1) EP1289696B1 (uk)
JP (1) JP4602630B2 (uk)
KR (1) KR100817697B1 (uk)
CN (1) CN1247351C (uk)
AR (1) AR028344A1 (uk)
AT (1) ATE295241T1 (uk)
AU (2) AU5204901A (uk)
BR (2) BR0117258B1 (uk)
CA (1) CA2411170C (uk)
CZ (1) CZ304439B6 (uk)
DE (1) DE60110784T2 (uk)
DZ (1) DZ3300A1 (uk)
EA (1) EA003517B1 (uk)
ES (1) ES2238435T3 (uk)
MX (1) MXPA02010373A (uk)
PL (1) PL197788B1 (uk)
PT (1) PT1289696E (uk)
SK (1) SK287604B6 (uk)
TW (1) TW553788B (uk)
UA (1) UA73565C2 (uk)
WO (1) WO2001081028A1 (uk)
ZA (1) ZA200207842B (uk)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AUPQ056099A0 (en) * 1999-05-25 1999-06-17 Silverbrook Research Pty Ltd A method and apparatus (pprint01)
US7999964B2 (en) * 1999-12-01 2011-08-16 Silverbrook Research Pty Ltd Printing on pre-tagged media
EP1439016A1 (fr) * 2003-01-20 2004-07-21 Vesuvius Group S.A Tube de coulée, dispositif de clamage d'un tube de coulée et installation de coulée
JP4669888B2 (ja) * 2008-01-16 2011-04-13 品川リフラクトリーズ株式会社 浸漬ノズル支持交換機構
ATE510641T1 (de) * 2009-07-01 2011-06-15 Refractory Intellectual Prop AUSGIEßDÜSE
EP2386368A1 (fr) * 2010-03-19 2011-11-16 Vesuvius Group S.A Busette interne pour le transfert de métal liquide contenu dans un récipient, système de clamage de cette busette et dispositif de coulée
EP2371471A1 (fr) 2010-03-19 2011-10-05 Vesuvius Group S.A Busette interne pour le transfert de métal liquide contenu dans un récipient métallurgique et dispositif de transfert de métal liquide.
KR101037405B1 (ko) * 2010-08-23 2011-05-30 박익로 스포이트가 체결된 생체 의료용 전극
CN101966582B (zh) * 2010-10-28 2012-07-04 黄石市火炬科技实业有限责任公司 一种具有通氩功能的连铸中间包快换水口装置
CA2831390A1 (en) * 2011-03-30 2012-10-04 Krosakiharima Corporation Plate fixing structure and plate
CH704928B1 (de) * 2011-05-06 2023-10-13 Stopinc Ag Vorrichtung zum Befestigen eines Lochsteins sowie Lochstein.
CN106111969A (zh) * 2016-08-31 2016-11-16 芜湖新兴铸管有限责任公司 一种连铸大包长水口自动垂直装置
CN109877307B (zh) * 2017-11-10 2021-11-02 维苏威集团有限公司 自锁式内管口系统
UA123573U (uk) * 2017-11-10 2018-02-26 Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Шеффілд Рефракторіс Україна" Стакан-дозатор для розливання металів і сплавів
KR102171088B1 (ko) * 2018-10-31 2020-10-28 주식회사 포스코 용융금속 공급장치 및 용융금속 공급방법
WO2023281915A1 (en) * 2021-07-07 2023-01-12 Krosakiharima Corporation Immersion nozzle exchanging apparatus and upper nozzle

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1414526A (en) * 1973-03-14 1975-11-19 Flogates Ltd Cementing inner nozzle
US4573616A (en) * 1982-05-24 1986-03-04 Flo-Con Systems, Inc. Valve, clamp, refractory and method
US4526304A (en) * 1983-05-16 1985-07-02 Allied Corporation Apparatus for rapid changing of nozzles
GB8704764D0 (en) 1987-02-28 1987-04-01 Thor Ceramics Ltd Tubular refractory product
JPH0237491Y2 (uk) * 1987-08-26 1990-10-11
US5044533A (en) * 1990-10-01 1991-09-03 Flo-Con Systems, Inc. Clamp for bandless refractory and method
US5052598A (en) 1989-03-03 1991-10-01 Flo-Con Systems, Inc. Sliding gate valve method and replaceable retractories
CH683969A5 (de) * 1991-07-12 1994-06-30 Stopinc Ag Feuerfeste Verschlussplatte am Ausguss eines Metallschmelze enthaltenden Gefässes.
JP2626941B2 (ja) * 1992-03-26 1997-07-02 技研株式会社 形材の分離搬出装置
DE9408700U1 (de) 1993-07-06 1994-09-08 Stopinc Ag Vorrichtung zum Anschließen und Wechseln eines Gießrohres an ein Metallschmelze enthaltendes Gefäß
JPH1047483A (ja) * 1996-08-06 1998-02-20 Haniyuuda Tekko:Kk 圧力容器のシール構造
JPH1077792A (ja) * 1996-09-02 1998-03-24 Nkk Corp 2方向コッター式継手金具の自動はずれ止め方法とその装置

Also Published As

Publication number Publication date
BR0117258B1 (pt) 2010-09-21
MXPA02010373A (es) 2003-04-25
WO2001081028A1 (en) 2001-11-01
BR0110156A (pt) 2002-12-31
PL197788B1 (pl) 2008-04-30
TW553788B (en) 2003-09-21
DZ3300A1 (fr) 2001-11-01
AU5204901A (en) 2001-11-07
ES2238435T3 (es) 2005-09-01
CA2411170C (en) 2009-06-30
BR0110156B1 (pt) 2009-05-05
US6772922B2 (en) 2004-08-10
EA200201009A1 (ru) 2003-02-27
JP2003531012A (ja) 2003-10-21
JP4602630B2 (ja) 2010-12-22
DE60110784T2 (de) 2006-05-04
PL358054A1 (en) 2004-08-09
CZ304439B6 (cs) 2014-05-07
ATE295241T1 (de) 2005-05-15
EA003517B1 (ru) 2003-06-26
US20030102611A1 (en) 2003-06-05
KR100817697B1 (ko) 2008-03-27
CN1247351C (zh) 2006-03-29
ZA200207842B (en) 2003-09-30
CA2411170A1 (en) 2001-11-01
DE60110784D1 (de) 2005-06-16
AU2001252049B2 (en) 2004-12-23
CN1424949A (zh) 2003-06-18
SK14782002A3 (sk) 2003-09-11
EP1289696A1 (en) 2003-03-12
AR028344A1 (es) 2003-05-07
SK287604B6 (sk) 2011-03-04
KR20030003729A (ko) 2003-01-10
PT1289696E (pt) 2005-09-30
EP1289696B1 (en) 2005-05-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA73565C2 (uk) Суцільний розливний стакан та затискний пристрій для утримування такого стакана
AU2001252049A1 (en) One-piece inner nozzle and clamping device for holding such a nozzle
EP1391257B1 (en) DIPPED NOZZLE CHANGER AND DIPPED NOZZLE AND CLOSING FIRE−PROOF PLATE USED FOR THE DIPPED NOZZLE CHANGER
RU2687115C2 (ru) Защитная труба для ковша установки разливки металла, устройство для соединения указанной защитной трубы с ковшом, установка для разливки металла и способ разливки
RU2593805C2 (ru) Корпус устройства для удержания и замены плит для разливки расплавленного металла
CA2210778C (en) Sliding gate valve for a vessel containing molten metal
US5321875A (en) Well block centering tool
ZA200503917B (en) Refractory plate for a device for the insertion and/or removal of a nozzle for a casting installation combined with a sliding plate flow-control device
RU2561619C2 (ru) Огнеупорный блок для шиберного затвора в сливном отверстии емкости для металлического расплава
US6092701A (en) Fireproof plate and a clamping device for a sliding gate at the outlet of a vessel containing molten metal
EP1781436A1 (en) Assembly of a pouring nozzle and collector nozzle
RU2165335C2 (ru) Способ повторного использования плит скользящего затвора и плита для этого затвора
RU2566134C2 (ru) Устройство для удержания и замены разливочных плит в установке для разливки, металлическая оболочка разливочной плиты и разливочная плита
US6152159A (en) Valve assembly and method for use in delivery of molten metal
MX2011005345A (es) Elemento de colada reutilizable.
EP0586358B1 (en) Joint structure for casting nozzle
GB2173725A (en) Sliding gate valves for controlling the flow of molten metal
EP0733423B1 (en) Casting system with sliding shutdown device to control the flow of molten metal from a casting recipient
RU2004113211A (ru) Комплект огнеупорных плит для использования в линейном шиберном затворе
CN109070198B (zh) 气体净化装置
JPH0549164U (ja) スライドバルブ装置の異常溶損検出装置