UA59368C2 - Спосіб безперервного розливання тонких металевих виробів і пристрій для його виконання - Google Patents

Спосіб безперервного розливання тонких металевих виробів і пристрій для його виконання Download PDF

Info

Publication number
UA59368C2
UA59368C2 UA99020849A UA99020849A UA59368C2 UA 59368 C2 UA59368 C2 UA 59368C2 UA 99020849 A UA99020849 A UA 99020849A UA 99020849 A UA99020849 A UA 99020849A UA 59368 C2 UA59368 C2 UA 59368C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
plates
rolls
pair
specified
indicated
Prior art date
Application number
UA99020849A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ромео Капотості
Рікардо Тонеллі
Пьетро ТОЛЬВЕ
Original Assignee
Аччаі Спечіалі Терні С.П.А.
Фоєст-Альпіне Індустріанлагенбау Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Аччаі Спечіалі Терні С.П.А., Фоєст-Альпіне Індустріанлагенбау Гмбх filed Critical Аччаі Спечіалі Терні С.П.А.
Publication of UA59368C2 publication Critical patent/UA59368C2/uk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/06Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths into moulds with travelling walls, e.g. with rolls, plates, belts, caterpillars
    • B22D11/0637Accessories therefor
    • B22D11/0648Casting surfaces
    • B22D11/066Side dams
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/06Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths into moulds with travelling walls, e.g. with rolls, plates, belts, caterpillars
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/06Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths into moulds with travelling walls, e.g. with rolls, plates, belts, caterpillars
    • B22D11/0622Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths into moulds with travelling walls, e.g. with rolls, plates, belts, caterpillars formed by two casting wheels

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Continuous Casting (AREA)
  • Forging (AREA)
  • Manufacture Of Alloys Or Alloy Compounds (AREA)
  • Treatment Of Steel In Its Molten State (AREA)
  • Manufacturing Of Printed Wiring (AREA)
  • Rolls And Other Rotary Bodies (AREA)
  • Coating With Molten Metal (AREA)

Abstract

Цей винахід відноситься до способів безперервного розливання тонких металевих виробів. Спосіб включає в себе операції попереднього нагрівання пари вогнетривких плит (7) для бокового замикання ванни розплавленого металу, утвореної парою валків (1, 2), які обертаються у протилежні боки, і притиснення вказаної пари плит (7) до кожної бічної поверхні кінців вказаної пари валків (1, 2) Спосіб відрізняється тим, що включає в себе операції викликання керованої пружної або пружно-пластичної деформації у вказаній парі плит (7) вздовж дуг контакту між поверхнями плит (7) і периферійними ділянками кінців вказаних валків (1, 2) і керування вказаною пружною і (або) пружно-пластичною деформацією вказаної пари плит (7) протягом всього процесу розливання у такий спосіб, щоб мінімізувати поверхневе зношування плит (7) і кінців валків (1, 2), щоб гарантувати підтримання заздалегідь визначеної відстані між вказаними валками (1, 2) і вказаними плитами (7) меншою, ніж заздалегідь визначене значення, і щоб мінімізувати випадки витоків розплавленого металу між вказаними плитами (7) і вказаними кінцевими частинами вказаних валків (1, 2).

Description

Опис винаходу
Цей винахід відноситься до способів безперервного розливання тонких металевих виробів і до пристроїв для 2 виконання цих способів, зокрема до поліпшеного способу безперервного розливання і до пристрою, придатного для виконання такого способу, того типу, що використовує валки, які обертаються у протилежні боки.
Пристрої для виконання безперервного розливання металевих стрічок з валками, що обертаються у протилежні боки, вже відомі у галузі. За допомогою цих пристроїв можливо вчинити різкий перехід від звичайної технології - для одержання плоских виробів з товщиною від 150мм до 250 мм, які у загальному випадку піддають 70 подальшій гарячій прокатці з можливою наступною холодною прокаткою, - до так званої технології "стрічкового лиття". Така технологія дозволяє одержувати плоскі або стрічкові вироби, що мають товщину, меншу за 10мм, які далі можуть бути прокатані у гарячому і (або) холодному стані.
Нещодавно вищезгадані технології були застосовані для виробництва сталевих стрічок. Зокрема, згідно з більш поширеною технологією "стрічкового лиття", тобто так званою технологією "подвійних валків", для 72 відливання розплавленого металу, такого як сталь, влаштовано ванну розплавленого металу, утворену парою валків, які обертаються у протилежні боки, охолоджуються зсередини і мають повздовжні осі, розташовані горизонтально і паралельно одна одній, причому валки рознесені один від одного на відстань, що практично відповідає товщині литої стрічки; з боків ванна обмежена замикаючими боковими стінками, або підпорами, зробленими з вогнетривкого матеріалу, які перебувають у контакті з кінцевими поверхнями вказаних валків.
Ковзний контакт між боковими стінками, або підпорами, і валками повинен гарантувати відсутність витоків розплавленого металу між ними. Через це вказані бокові стінки, або підпори, і кінцеві поверхні валків зазнають дії особливо суворих робочих умов.
Відчутні термічні деформації, які порушують початкову геометрію бокових стінок, або підпор, викликаються попереднім нагріванням, яке проводять у двох випадках: перед притисненням стінок до кінцевих граней валків і с 29 після цього притиснення, під час пускових операцій перед дійсним сталим розливанням. Го)
Необхідність у такому попередньому нагріванні походить з необхідності зменшити до мінімуму ймовірність, що на бокових стінках, або підпор їх, відбудеться небажане затверднення сталі, яка, якщо потрапить між валками, спричинить неприйнятні дефекти на стрічці і пошкодить самі бокові стінки.
Крім того, під час розливання валки також зазнають термічну деформацію, як у радіальному, так і у со осьовому напрямку, яка порушує форму їхніх кінцевих граней, що контактують з боковими стінками. Ге)
Звідси витікає, що при кімнатній температурі дві поверхні, тобто поверхні бокових стінок і поверхні кінцевих граней валків, лежать в тій самій площині, тоді як під час несталих пускових процесів і розливання о вказаний стан втрачається. Це спричиняє збільшення зазорів вздовж зон стикання двох поверхонь і, внаслідок Ф цього, витоки металу. 3о Витік або розхлюпування металу створює дефекти вздовж країв стрічкових виробів і нерівномірності у о виконанні процесу, які можуть призвести, у найсерйозніших випадках, до зупинки установки.
Контактні поверхні бокових стінок і кінцевих граней валків до того ж зазнають зношування через свій відносний рух і взаємне притискання. «
Таке зношування зменшує корисний строк служби цих складових частин і підвищує витрати; і воно ще З 70 збільшується з підвищенням контактних зусиль, прикладених, щоб підтримувати прилягання вказаних с поверхонь.
Із» З метою подолання цих проблем були створені різноманітні винаходи. Наприклад, в опублікованих заявках на європейський патент МоМо 546 206 і 698 433 запропоновано, щоб бокові стінки вводилися у стикання з кінцевими гранями валків як жорстке тіло, причому кожна бокова стінка підтримується з своєї задньої сторони металевою плитою, до якої прикладені штовхаючі сили, які потім розподіляються на всю поверхню бокової і-й стінки. Бокова стінка, або підпора, притиснена у такий спосіб до кінцевої грані валка, зазнає зношування (Те) частин, що контактують з кінцевою гранню валка, і Через це вся бокова стінка зміщується вперед до такої позиції, де вся ковзна поверхня бокової стінки, або підпори, досягне того ж обрису, що й обрис поверхні о кінцевої грані валка, намагаючись у такий спосіб гарантувати ущільнення проти проникнення або витоку
Ге»! 20 розплавленої сталі.
Ці способи, однак, мають такі недоліки: со а) штовхаючі сили спочатку локалізовані лише на контактних зонах між боковою стінкою і поверхнею кінцевих граней валків, з локальними значеннями тиску, які неможливо визначити заздалегідь і які можуть бути дуже високими, що може призвести до руйнування вогнетривкого матеріалу, а також до істотного спрацювання його; 29 Б) необхідний деякий час, щоб поверхня бокової стінки зносилася і завдяки цьому припрацювалася до
ГФ) поверхні кінцевої грані валка (наприклад, у згаданій вище заявці на європейський патент Мо 546 206 згадується час від 0,5 хвилини до 1 хвилини перед початком операції розливання). о Відповідно бокові стінки приводять у стикання з кінцевими гранями валків після етапу попереднього нагрівання, з наступним зниженням температури бокової стінки, або підпори, оскільки кінцеві поверхні валків 60 звичайно охолоджуються. Звідси витікає, що такий етап мусить бути якомога коротшим, щоб запобігти надмірному охолодженню бокової стінки, тому що це приведе до затверднення розплавленої сталі на її поверхні; с) під час початкових етапів розливання контакт розплавленої сталі з валками з боковими стінками веде до дуже швидкої деформації цих тіл і притиснень поверхонь. Така деформація погіршує взаємне пасування між поверхнями кінцевих граней валків і поверхнями бокових стінок. Через це необхідно знову чекати, поки бо зношування поверхонь бокових стінок досягне нового обрису, якій забезпечить взаємне пасування між вказаними поверхнями; а) використання вогнетривких бокових стінок, які підтримуються з своєї задньої сторони металевою плитою, робить дуже складним нагрівання бокових стінок з поверхні, протилежної тій, що контактує з розплавленою сталлю. Внаслідок цього бокові стінки доводиться нагрівати зсередини простору, призначеного для вміщення розплавленої сталі, за допомогою пристрою, що його треба буде відвести перед початком розливання (див. заявку на європейський патент Мо 698 433 АТ). На протязі проміжку часу між відведенням нагрівального пристрою і початком розливання сталі бокові стінки зазнають охолодження. Крім того, ніяк не згадується про можливість нагрівання бокової стінки (бокових стінок) під час процесу розливання. Це збільшує ризик 70 небажаного затверднення сталі на бокових стінках і можливого пошкодження їх.
Таким чином, незважаючи на поліпшення, запропоновані у цій області, проблеми утримування розплавленого металу у ливарній порожнині, надмірного зношування бокових стінок, якості країв вилитої стрічки і, нарешті, припинення процесу безперервного розливання, значною мірою ще не розв'язані.
Відповідно, мета цього винаходу полягає в тому, щоб зменшити до мінімуму наслідки, викликані вказаними /5 Вище проблемами, запропонувавши спосіб і пристрій для безперервного розливання тонкого матеріалу, удосконалений згідно зі способом, розкритим нижче, щоб зменшити можливість витоків розплавленого металу між поверхнями бокових стінок, або підпор, і поверхнями кінцевих граней валків, Ї одночасно зменшити зношування як поверхонь бокових стінок, так і поверхонь кінцевих граней валків.
Інша мета цього винаходу полягає в тому, щоб значно зменшити кількість дефектів, зосереджених вздовж 2о Країв вилитого виробу.
Дальша мета цього винаходу полягає в тому, щоб зменшити до мінімуму ймовірність припинень процесу безперервного розливання, викликаних витоками між боковими стінками і кінцевими гранями валків, так само як зменшити до мінімуму ймовірність затверднення сталі на бокових стінках.
Згідно з цим винаходом, запропоновано спосіб безперервного розливання тонких металевих виробів, який с
Включає в себе операції попереднього нагрівання принаймні пари вогнетривких плит для бокового замикання ванни розплавленого металу, утвореної парою валків, які обертаються у протилежні боки, розташовані і) паралельно один одному і рознесені один від одного на відстань, що перевищує суму їхніх радіусів і практично відповідає товщині металевого виробу, і притиснення вказаної принаймні пари плит до кожної бокової поверхні кінців вказаної пари валків, со зо причому спосіб відрізняється тим, що включає в себе такі операції: - викликати керовану деформацію у вказаній принаймні парі плит вздовж дуг контакту між поверхнями цих ікс, плит і периферійними ділянками кінців вказаних валків за допомогою натискного засобу, що контактує зі с вказаними плитами, на основі даних, зібраних заздалегідь і оброблених за допомогою математичної моделі, що представляє поведінку плит і валків з такими ж хіміко-фізичними і розмірними характеристиками, як у ме) з5 застосованих, у таких же експериментальних умовах; і ю - керування вказаною деформацію вказаної принаймні пари плит на протезі всього процесу розливання за допомогою вказаного натискного засобу і з'єднаного з ним блоку керування, щоб підтримувати поверхневе зношування цих плит і кінців валків у мінімальних межах, щоб підтримувати відстань між вказаними валками і вказаними плитами меншу, ніж заздалегідь визначене значення, і щоб забезпечити мінімум випадків витоків « розплавленого металу між вказаними плитами і вказаними кінцевими частинами вказаних валків. в с Далі, цей винахід пропонує пристрій для поліпшеного безперервного розливання тонких металевих виробів, який включає в себе пару валків, які обертаються у протилежні боки і розташовані паралельно один одному на ;» відстані, що перевищує суму їхніх радіусів і практично відповідає товщині вказаного металевого виробу, і боковий замикальний пристрій, влаштований біля кожної бічної поверхні кожного кінця вказаної пари валків, У якому вказаний боковий замикальний пристрій включає в себе раму, виконану з металу, і плиту, виконану з с вогнетривкого матеріалу, розташовану усередині вказаної рами, і натискний засіб, близько приєднаний до вказаної рами позаду плити з вогнетривкого матеріалу і відповідно до контактної дуги між вказаною плитою і і, кінцевими гранями вказаних валків; оо який відрізняється тим, що вказаний боковий замикальний пристрій далі включає в себе: - нагрівальний засіб для вказаної плити з вогнетривкого матеріалу, жорстко встановлений на вказаній рамі,
Ме. щоб спрямовувати тепло на задню поверхню цієї плити; с - засіб для виявлення деформації вказаних плит, пов'язаний зі вказаним натискним засобом; а також тим, що він включає в себе блок керування, який має свій вхід, з'єднаний з блоком введення даних, а на своєму виході з'єднаний з вказаною парою валків і вказаним боковим замикальним пристроєм. 5Б У пристрої за цим винаходом вказаний натискний засіб включає в себе: - кілька керамічних циліндрів;
Ф) - кілька гідравлічних приводів, закріплених на вказаній рамі співвісно зі вказаними керамічними ка циліндрами; конструкція така, що кожному і будь-якому переміщенню вказаних приводів відповідає переміщення відповідного керамічного циліндра. во Далі, у пристрої за цим винаходом вказаний нагрівальний засіб включає в себе принаймні один пальник, розташованій на вказаній рамі у такий спосіб, що він спрямовує своє полум'я на задню поверхню плити з вогнетривкого матеріалу.
Далі, у пристрої за цим винаходом вказаний засіб для виявлення деформації вказаних плит пов'язаний зі вказаними гідравлічними приводами і являє собою перетворювачі переміщення. 65 Цей винахід стане зрозумілішим при читанні дальшого докладного опису з посиланнями на варіант його втілення, наведений як необмежуючий приклад, з посиланнями на супровідні креслення, де:
Фіг.1 являє собою перспективне зображення пристрою за цим винаходом; і
Фіг.2 являє собою схематичне зображення у розрізі бокового замикального пристрою за цим винаходом; і
Фіг.3 являє собою схематичну фронтальну проекцію бокового замикального пристрою, показаного на фіг.2.
На фіг.1 показане схематичне перспективне зображення пристрою за цим винаходом.
Пристрій включає в себе, як і звичайно, пару валків 1 і 2, які обертаються у протилежні боки і розташовані паралельно один одному на відстані, що перевищує суму їхніх радіусів і практично відповідає товщині вказаного металевого виробу, і пару стінок З і 4, що діють як боковий замикальний пристрій (докладніше описаний далі), і встановлені насупроти кінцевих граней вказаних валків 1 і 2 відповідно. 70 У такий спосіб утворено простір, обмежений валками 1 і 2 і стінками З і 4, який може містити у собі розплавлений метал 5, який потім твердне, утворюючи плоский стрічковий виріб 6.
На фіг.2 показано схематичне зображення у розрізі бокового замикального пристрою за цим винаходом.
Завдяки симетричності бокових замикальних пристроїв і заради спрощення опису тут можна розглянути лише один з цих пристроїв.
Боковий замикальний пристрій включає в себе плиту 7 з вогнетривкого матеріалу, такого, наприклад, як карбід кремнію (ЗіІС), яка уміщена в опорну конструкцію 8, таку наприклад, як відливка з алюмосилікату.
Компоновка частин така, що плита 7 має можливість рухатися усередині конструкції 8, паралельно до осей обертання валків 1 і 2.
Вказана конструкція 8 усередині порожня і обладнана парою отворів 9 і 10, влаштованих один у верхній частині, а другий у нижній частині відповідно. Вказані отвори 9 і 10 влаштовані, щоб забезпечити сполучення внутрішньої порожнини конструкції 8 з зовнішнім простором.
Конструкція 8, яка вміщує у собі вищезгадану плиту 7, встановлена у першу металеву раму 11, яка також обладнана отвором 12 у своїй верхній частині і отвором 13 у своїй нижній частині, і обидва отвори 12 і 13 суміщені зі вказаними отворами 9 і 10 відповідно. сч
Далі, рама 11 пристосована для прийняття у себе з можливістю пересування дев'яти керамічних циліндрів 14 (на кресленні показані лише чотири з них) у такий спосіб, що вказані циліндри 14 проходять усередині крізь і) конструкцію 8 і контактують одним зі своїх кінців з внутрішньою гранню плити 7, а їхні протилежні кінці виступають поза раму 11.
Далі, вказана рама 11 несе на собі пальник 15, який, проходячи крізь конструкцію 8 і виступаючи у со зо Внутрішню порожню частину, встановлений так, щоб спрямувати своє полум'я на внутрішню поверхню плити 7, і діє на цю поверхню локально у такий спосіб, що вона досягає температури вище 100070. ісе)
Завдяки такій компоновці дим від пальника відводиться назовні через два отвори 9 і 10 відповідно, як то с показане стрілками на кресленні.
Рама 11, складена у такий спосіб, закріплена до другої рами 16 за допомогою болтів 17. Вказана рама 16 (22) обладнана зсередини дев'ятьма гідравлічними циліндрами 18 (на кресленні показані лише чотири з них), які за ю допомогою своїх штоків 19 контактують зі вказаними керамічними циліндрами 14, тим передаючи до останніх свої штовхаючі зусилля.
Крім того, кожний привод 18 сполучений з перетворювачем переміщення 20. Кожний перетворювач 20 пристосований для виявлення локального зношування плити, яке визначається за переміщенням відповідного « штока 19. з с Рама 16 своєю нижньою частиною встановлена з можливістю пересування на напрямну 21 у такий спосіб, що . цю раму можна переміщувати горизонтально, за стрілкою на кресленні (подвійна стрілка над циліндром 22), и? внаслідок відповідного переміщення гідравлічного циліндра 22, закріпленого до вказаної рами 16.
Звернемося до фіг.3. Вона показує фронтальну проекцію бокового замикального пристрою за цим
ВИНОХОДОМ. с Як можна зрозуміти, розташування дев'яти керамічних циліндрів 14 і відповідних приводів 18 (схематично показаних на цій фігурі) таке що вони працюють, натискаючи на плиту 7 і периферійні краї кінцевих граней се) валків і 2 відповідно. 2) Уся система приводів 18 для натискання на стінки З і 4 під час процесу безперервного розливання керується 5о за допомогою блоку керування, який, для спрощення, не показаний на кресленнях, оскільки відповідає
Ме. сучасному стану техніки. с Вказаний блок керування пристосований для приймання на свій вхід, за допомогою пристрою введення даних, всієї необхідної інформації як даних, отриманих заздалегідь за допомогою математичної моделі, що представляє плиту і валки, які мають такі ж хімічні і фізичні характеристики і перебувають у таких же робочих ов умовах, що й реальні. Далі вказаний блок керування, після обробки вказаних даних, передає їх до приводів та іншого допоміжного обладнання, щоб одержати систему локальних зусиль натискання, перемінних щодо (Ф, значення і часу, на протязі всього процесу безперервного розливання. ка Система зусиль натискання визначається згідно з методом математичних обчислень, що грунтується на обчисленні кінцевих елементів для даного типу плит. Такий метод виконує аналіз термічних і механічних напруг во на кожній плиті і валку під час кількох етапів процесу, а саме під час етапів: попереднього нагрівання стінок, притискання стінок до валків, початку розливання і розливання в усталеному стані.
Крім того, модель було скоректовано з врахуванням локальних вимірів температури на плиті на протязі всього процесу. За допомогою такого аналізу можна отримати представлення деформацій плити для будь-якого розподілу температур, що виникає під час перехідних процесів. 65 Далі може бути виконане імітаційне моделювання контакту з контуром кінцевої грані валків, які теж зазнають термічну деформацію, отримавши у такий спосіб представлення деформацій відповідної плити для забезпечення ущільнення проти витоків розплавленого металу.
Коли отримано деформований контур плити, то за допомогою ітераційних обчислень, що є частиною сучасного стану науки і техніки, можливо визначити систему зусиль, які мають бути прикладені на різних етапах до задньої стінки плити, щоб одержати контур, який забезпечує найкраще ущільнення проти витоків розплавленого металу при мінімумі зношування.
З цією метою розроблена тривимірна модель для оцінки переміщень вздовж усієї дуги контакту між плитою і валками. Прийнятою умовністю є система відліку з трьох взаємно перпендикулярних осей: Х, У, 7, початок координат якої лежить у точці мінімальної відстані між валками? ("точка поцілунку"), вісь 7 паралельна осям 70 валків, а вісь Х належить до площини симетрії плити.
Нижче наведений ілюстративний приклад експериментальної реалізації способу безперервного розливання з використанням методу обчислень силової системи для плити, одержаної згідно з вищезгаданою моделлю.
Приклад
Використано бокові замикальні пристрої, що включають в себе плити з вогнетривкого матеріалу - карбіду 75 кремнію (5іС), які мають товщину З5мм вздовж дуги контакту між валками і плитою.
Далі, були використані валки, що обертаються у протилежні боки і мають такі характеристики: ширина валків 80б0мм діаметр валків 15б00мм зовнішня обшивка валків мідний сплав максимальна швидкість на периферії 100Ом/хв
Внутрішні поверхні валків охолоджують за допомогою примусової циркуляції води.
Для виконання операцій обчислювань і обробки на моделі було використано обчислювальний код методу сч кінцевих елементів (АМЗМУ5). Для тривимірної схематизації граток моделі були використані елементи обчислювального коду АМЗУЗ ОПО 70 для термічних розрахунків, ЗОГІО 45 і СОМТАСТ 49 для термічних і (о) механічних розрахунків.
Далі плити було нагріто до 12007"С перед початком процесу розливання і на протязі всього процесу підтримувалося підігрівання задньої поверхні. со
За результатами обробки математичним методом до стінок були прикладені наступні системи зусиль: а) через 10 секунд після етапу притиснення такі зусилля були прикладені до задньої стінки плити: |се)
Е - 120Окгео (1177Н) у нижній зоні; со
Е - бокгс (588Н) у верхній зоні; і
Е - 120кго (1177Н) у центральній зоні, чим було отримано контакт кінцевої грані валків з кінцями плити і (о) з5 Зазори 0,07мм у нижній зоні і О,04мм у центральній зоні. ю
Б) на протязі етапу розливання були прикладені наступні зусилля:
Е - 100кгс (981Н) у нижній зоні;
Е - 10Окгс (981Н) у верхній зоні; і
Е - 290кгс (2844Н) у центральній зоні, чим було отримано контакт на валках або, в усякому разі, зазор між « 20 валками і плитою, менший від О0,1мм. ш-в
Наприкінці процесу було визначено, що значення зношування поверхом плит на протязі всього процесу с становило приблизно 1мм на кілометр стрічки; це вказує на дуже значне зменшення зношування у порівнянні з :з» відомими способами безперервного розливання для малої товщини, які звичайно досягають значень приблизно 5мм на кілометр литої стрічки.

Claims (9)

1 Формула винаходу се) сю 1. Спосіб безперервного розливання тонких металевих виробів, який включає в себе операції попереднього нагрівання принаймні пари вогнетривких плит (7) для бокового замикання ванни розплавленого металу, (о) 20 утвореної парою валків (1, 2), які обертаються у протилежні боки, розташовані паралельно один одному і со рознесені один від одного на відстань, що перевищує суму їхніх радіусів і практично відповідає товщині металевого виробу, і притиснення вказаної принаймні пари плит (7) до кожної бокової поверхні кінців вказаної пари валків (1, 2), який відрізняється тим, що включає в себе наступні операції: викликати керовану деформацію у вказаній принаймні парі плит (7) вздовж дуг контакту між поверхнями цих плит (7) і периферійними ділянками 59 кінців вказаних валків (1, 2) за допомогою натискного засобу (14, 18), що контактує зі вказаними плитами (7), ГФ) на основі даних, зібраних заздалегідь і оброблених за допомогою математичної моделі, що представляє ГФ поведінку плит і валків з такими ж хіміко-фізичними і розмірними характеристиками, як у застосованих у таких же експериментальних умовах; і керування вказаною деформацією вказаної принаймні пари плит (7) протягом всього процесу розливання за допомогою вказаного натискного засобу (14, 18) і з'єднаного з ним блока бо керування, щоб підтримувати поверхневе зношування цих плит (7) і кінців валків (1, 2) у мінімальних межах, щоб підтримувати відстань між вказаними валками (1, 2) і вказаними плитами (7) меншу, ніж заздалегідь визначене значення, і щоб забезпечити мінімум випадків витоків розплавленого металу між вказаними плитами (7) і вказаними кінцевими частинами вказаних валків (1, 2).
2. Спосіб безперервного розливання тонких металевих виробів за пунктом 1, у якому вказана операція 65 викликання керованої деформації у вказаній принаймні парі плит (7) протягом всього процесу розливання включає в себе застосування натискного засобу (14, 18) і застосування нагрівального засобу (15); вказаний нагрівальний засіб (15) влаштований як для попереднього нагрівання, так і нагрівання вказаних плит (7) протягом всього процесу розливання.
З. Спосіб за одним або більше з попередніх пунктів, у якому вказане заздалегідь визначене значення відстані між вказаними плитами (7) і вказаними кінцевими гранями валків (1, 2) вздовж всієї дуги їхнього контакту не перевищує 0,1 мм.
4. Спосіб безперервного розливання тонких металевих виробів за попереднім пунктом, у якому вказаний блок керування пристосований для приймання на свій вхід даних, що надходять від блока введення даних, причому 70 вказані дані походять від математичної моделі, що представляє поведінку плит і валків з такими ж хіміко-фізичними і розмірними характеристиками, як у застосованих, і у таких же експериментальних умовах, і вказаний блок, коли вказані дані вже оброблені, має можливість зі свого виходу керувати вказаною парою валків (1, 2), вказаним натискним засобом (14, 18) і вказаним нагрівальним засобом (15) протягом всього процесу безперервного розливання.
5. Пристрій для поліпшеного безперервного розливання тонких металевих виробів, який включає в себе пару валків (1, 2), які обертаються у протилежні боки і розташовані паралельно один одному на відстані, що перевищує суму їхніх радіусів і практично відповідає товщині вказаного металевого виробу, і боковий замикальний пристрій (3, 4), влаштований біля кожної бічної поверхні кожного кінця вказаної пари валків (1, 2), у якому вказаний боковий замикальний пристрій (3, 4) включає в себе раму (11, 16), виконану з металу, і 2о плиту (7), виконану з вогнетривкого матеріалу, розташовану усередині вказаної рами (11, 16), і натискний засіб (14, 18), близько приєднаний до вказаної рами (11, 16) позаду плити (7) з вогнетривкого матеріалу, і відповідно до контактної дуги між вказаною плитою (7) і кінцевими гранями вказаних валків (1,2), який відрізняється тим, що вказаний боковий замикальний пристрій далі включає в себе: нагрівальний засіб (15) для вказаної плити (7) з вогнетривкого матеріалу, жорстко встановлений на вказаній рамі (11, 16), щоб сч ов спрямовувати тепло на задню поверхню цієї плити (7); засіб (20) для виявлення деформації вказаних плит (7), пов'язаний зі вказаним натискним засобом (14, 18); а також тим, що він включає в себе блок керування, який і) має свій вхід, з'єднаний з блоком введення даних, а на своєму виході з'єднаний з вказаною парою валків (1, 2) і вказаним боковим замикальним пристроєм.
6. Пристрій для безперервного розливання тонких металевих виробів за пунктом 5, у якому вказаний со зо натискний засіб включає в себе: кілька керамічних циліндрів (14); кілька гідравлічних приводів (18), закріплених на вказаній рамі (11, 16) співвісно зі вказаними керамічними циліндрами (14); конструкція така, ісе) що кожному і будь-якому переміщенню вказаних приводів (18) відповідає переміщення відповідного керамічного с циліндра (14).
7. Пристрій для безперервного розливання тонких металевих виробів за пунктом 5 або 6, у якому вказаний ме) нагрівальний засіб включає в себе принаймні один пальник (15), розташований на вказаній рамі (11, 16) у такий ю спосіб, що він спрямовує своє полум'я на задню поверхню плити (7) з вогнетривкого матеріалу.
8. Пристрій для безперервного розливання тонких металевих виробів за будь-яким пунктом з 5 до 7, який відрізняється тим, що вказаний засіб (20) для виявлення деформації вказаних плит (7) пов'язаний зі вказаними гідравлічними приводами (18). «
9. Пристрій для безперервного розливання тонких металевих виробів за попереднім пунктом, у якому в с вказаний засіб для виявлення деформації являє собою перетворювачі переміщення. ;» 1 се) (95) б 50 ІЧ е) Ф) іме) 60 б5
UA99020849A 1996-07-16 1997-09-07 Спосіб безперервного розливання тонких металевих виробів і пристрій для його виконання UA59368C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT96RM000506A IT1284214B1 (it) 1996-07-16 1996-07-16 Metodo di colata continua di prodotti metallici sottili ed apparecchiatura idonea alla sua esecuzione
PCT/IT1997/000161 WO1998002264A1 (en) 1996-07-16 1997-07-09 A method for the continuous casting of thin metal products, and apparatus for carrying out the same

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA59368C2 true UA59368C2 (uk) 2003-09-15

Family

ID=11404340

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99020849A UA59368C2 (uk) 1996-07-16 1997-09-07 Спосіб безперервного розливання тонких металевих виробів і пристрій для його виконання

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6354365B2 (uk)
EP (1) EP0912272B1 (uk)
JP (1) JP3153866B2 (uk)
KR (1) KR100294302B1 (uk)
CN (1) CN1076233C (uk)
AT (1) ATE198847T1 (uk)
AU (1) AU717507B2 (uk)
BR (1) BR9710343A (uk)
CA (1) CA2260996C (uk)
CZ (1) CZ286449B6 (uk)
DE (1) DE69703980T2 (uk)
ES (1) ES2155691T3 (uk)
ID (1) ID19126A (uk)
IT (1) IT1284214B1 (uk)
MY (1) MY132610A (uk)
RU (1) RU2157294C1 (uk)
UA (1) UA59368C2 (uk)
WO (1) WO1998002264A1 (uk)
ZA (1) ZA976210B (uk)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2786716B1 (fr) * 1998-12-03 2001-01-05 Usinor Dispositif d'application d'une face laterale d'installation de coulee continue de bandes metalliques entre deux cylindres contre les faces planes des cylindres
CH691574A5 (de) * 1999-09-24 2001-08-31 Main Man Inspiration Ag Bandgiessmaschine zur Erzeugung eines Metallbandes.
CH691573A5 (de) * 1999-09-24 2001-08-31 Main Man Inspiration Ag Bandgiessmaschine mit zwei Giessrollen.
DE10341249B4 (de) * 2003-09-08 2005-06-30 Thyssenkrupp Nirosta Gmbh Seitenplatte zum Abdichten eines zwischen den Gießwalzen einer Zweiwalzengießvorrichtung gebildeten Gießspalts, Zweiwalzengießvorrichtung und Verfahren zu ihrem Betrieb
KR101043078B1 (ko) 2004-06-30 2011-06-21 주식회사 포스코 치크 플레이트 가압 장치 및 이를 이용한 브리켓 제조장치
US7556084B2 (en) * 2006-03-24 2009-07-07 Nucor Corporation Long wear side dams
JP5302522B2 (ja) * 2007-07-02 2013-10-02 スパンション エルエルシー 半導体装置及びその製造方法
CN101767190B (zh) * 2009-11-26 2012-02-15 上海大学 双辊连铸薄带凝固的物理模拟方法及装置
JP5837758B2 (ja) 2011-04-27 2015-12-24 キャストリップ・リミテッド・ライアビリティ・カンパニー 双ロール鋳造装置及びその制御方法
KR101527555B1 (ko) * 2013-10-25 2015-06-09 주식회사 포스코 브리켓 제조장치 및 브리켓 제조장치의 치크 플레이트
US10046384B2 (en) 2015-09-30 2018-08-14 Nucor Corporation Side dam with pocket
KR20180016060A (ko) * 2016-08-05 2018-02-14 주식회사 포스코 브리켓 제조설비의 치크 플레이트 가압 장치 및 치크 플레이트 가압력 제어 방법
WO2018119552A1 (zh) * 2016-12-26 2018-07-05 宝山钢铁股份有限公司 双辊薄带连铸侧封板的安装装置及其安装方法
CN111761035B (zh) * 2019-03-31 2022-02-22 上海梅山钢铁股份有限公司 一种连铸机导向座侧向变形故障检测装置以及诊断方法

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS63115653A (ja) * 1986-10-31 1988-05-20 Hitachi Zosen Corp 連続鋳造設備における鋳片案内装置
JPH07108435B2 (ja) * 1987-01-19 1995-11-22 株式会社日立製作所 双ロ−ル式連続鋳造機
FR2628993B3 (fr) * 1988-03-25 1990-01-26 Siderurgie Fse Inst Rech Dispositif d'obturation laterale de l'espace de coulee d'une lingotiere de coulee continue entre cylindres
JPH0741376B2 (ja) * 1990-06-11 1995-05-10 新日本製鐵株式会社 薄帯連続鋳造方法
US5490555A (en) * 1994-05-25 1996-02-13 Voest-Alpine Services and Technologies Corp. Method of controlling forces applied to a continuously cast product
FR2721843B1 (fr) * 1994-06-30 1996-08-30 Unisor Sacilor Disposition de coulee continue entre cylindres a parois d'obturation laterale appliquees
FR2721844B1 (fr) * 1994-06-30 1996-08-30 Usinor Sacilor Procede et dispositif de coulee continue de produits metalliques minces entre cylinders
EP0962330A3 (en) * 1998-06-05 1999-12-15 ARKWRIGHT Incorporated An ink jet recording medium having an ink-receptive coating comprising two layers prepared from aqueous-based solutions

Also Published As

Publication number Publication date
KR20000023833A (ko) 2000-04-25
DE69703980T2 (de) 2001-06-13
EP0912272A1 (en) 1999-05-06
JP2000503907A (ja) 2000-04-04
IT1284214B1 (it) 1998-05-14
CA2260996C (en) 2004-04-06
ITRM960506A0 (uk) 1996-07-16
US6354365B2 (en) 2002-03-12
AU3557497A (en) 1998-02-09
US20020011324A1 (en) 2002-01-31
DE69703980D1 (de) 2001-03-01
EP0912272B1 (en) 2001-01-24
WO1998002264A1 (en) 1998-01-22
CZ286449B6 (en) 2000-04-12
MY132610A (en) 2007-10-31
ITRM960506A1 (it) 1998-01-16
ID19126A (id) 1998-06-18
AU717507B2 (en) 2000-03-30
CA2260996A1 (en) 1998-01-22
RU2157294C1 (ru) 2000-10-10
CZ14099A3 (cs) 1999-10-13
ATE198847T1 (de) 2001-02-15
KR100294302B1 (ko) 2001-06-15
CN1076233C (zh) 2001-12-19
ES2155691T3 (es) 2001-05-16
JP3153866B2 (ja) 2001-04-09
BR9710343A (pt) 2000-01-11
CN1228724A (zh) 1999-09-15
ZA976210B (en) 1998-02-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA59368C2 (uk) Спосіб безперервного розливання тонких металевих виробів і пристрій для його виконання
KR100375591B1 (ko) 2개의롤사이에서금속스트립을연속주조하는설비의측벽지지장치
JPH0446656A (ja) 薄帯連続鋳造方法
EP0463177A1 (en) Continuously cast thin piece and method of casting thereof
KR100369256B1 (ko) 금속스트립의쌍-로울연속주조설비의측벽지지장치
EP0788854A1 (en) Molten steel thin cast piece and method for producing the same and cooling drum for a thin cast piece continuous casting device
EP0390924B1 (en) Apparatus for continuously casting thin metal plates
EP1028821B1 (en) Cooling roll with surface dimples for continuous casting machines
JPH0569625B2 (uk)
JP3570374B2 (ja) 連続鋳造用幅可変鋳型
US4617980A (en) Caterpillar type mold having mold links with chamfered edges
JP2582952B2 (ja) 金属薄帯連続鋳造機
JP2000190058A (ja) 鋳片の軽圧下方法
JPS6192762A (ja) 無限軌道型連続鋳造機における鋳型ブロツクの変形防止方法およびその装置
JPS6057932B2 (ja) 連続鋳造用鋳型装置
JPH01249254A (ja) 連続鋳造方法とその装置
JPH04157047A (ja) 金属薄帯の連続鋳造機用サイド堰
JPH06344100A (ja) 熱間圧延用スラブの製造方法
JPH01130848A (ja) 連鋳設備における給湯部シール装置
KR20020063865A (ko) 2개의 캐스팅 롤을 구비한 스트립 주조기
JPH03114633A (ja) ベルト式連続鋳造方法
JPH04309441A (ja) ベルト式連続鋳造機のサイド堰
JPH08141715A (ja) 連続鋳造装置及び連続鋳造方法
JPH01192450A (ja) 金属薄帯連続鋳造機用冷却ドラム
JPH04143002A (ja) 熱間圧延方法