UA57155C2 - Інтерфейсна схема і спосіб передачі даних між послідовним інтерфейсом і процесором - Google Patents

Інтерфейсна схема і спосіб передачі даних між послідовним інтерфейсом і процесором Download PDF

Info

Publication number
UA57155C2
UA57155C2 UA2001020776A UA01020776A UA57155C2 UA 57155 C2 UA57155 C2 UA 57155C2 UA 2001020776 A UA2001020776 A UA 2001020776A UA 01020776 A UA01020776 A UA 01020776A UA 57155 C2 UA57155 C2 UA 57155C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
processor
memory device
reverse
data
fact
Prior art date
Application number
UA2001020776A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Клаус КЛОЗА
Харальд ХОФМАНН
Original Assignee
Інфінеон Текнолоджіз Аг
Инфинеон Текнолоджиз Аг
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інфінеон Текнолоджіз Аг, Инфинеон Текнолоджиз Аг filed Critical Інфінеон Текнолоджіз Аг
Publication of UA57155C2 publication Critical patent/UA57155C2/uk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F13/00Interconnection of, or transfer of information or other signals between, memories, input/output devices or central processing units
    • G06F13/38Information transfer, e.g. on bus
    • G06F13/40Bus structure
    • G06F13/4004Coupling between buses
    • G06F13/4009Coupling between buses with data restructuring
    • G06F13/4018Coupling between buses with data restructuring with data-width conversion
    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F13/00Interconnection of, or transfer of information or other signals between, memories, input/output devices or central processing units
    • G06F13/38Information transfer, e.g. on bus

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Computer Hardware Design (AREA)
  • Information Transfer Systems (AREA)
  • Communication Control (AREA)
  • Microcomputers (AREA)
  • Bus Control (AREA)
  • Power Sources (AREA)

Abstract

Інтерфейсна схема для обміну даними через послідовний інтерфейс з процесором, причому між послідовним інтерфейсом і процесором встановлено запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу, а також спосіб передачі даних, причому дані послідовно побітно приймають і записують у запам'ятовуючий пристрій, а потім побайтно зчитують процесором або побайтно записують у запам'ятовуючий пристрій, а потім звідти побітно передають.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується інтерфейсної схеми для передачі даних через послідовний інтерфейс від і до процесора, 2 атакож способу передачі даних між послідовним інтерфейсом і процесором.
Даний винахід має служити для послідовної, зокрема безпровідної передачі даних до процесора, розміщеного, наприклад, на чіп-картці. Особливо придатний цей винахід для безпровідної передачі даних між пристроєм для зчитування карток і безконтактною карткою з процесором.
В цих випадках застосування процесор має бути розвантажений, щоб при обміні даними міг бути 70 використаний процесор, керований тактовими імпульсами з меншою частотою. Завдяки цьому споживання струму має знизитися (споживання струму пропорційне тактовій частоті). Крім того, процесор має якомога частіше і на якомога більш тривалий час перемикатися у режим очікування, або так званий режим 5Зіапа-Бу, в якому процесор не працює ("спить") і тому споживає значно менший струм.
Згідно з відомим рівнем техніки передачу даних між послідовним інтерфейсом | процесором здійснюють за 79 допомогою паралельно-послідовного або послідовно-паралельного перетворення у так званому універсальному асинхронному приймачі/лпередавачі (УАПП) (АКТ о - ОМпімегза! Авупспгопиз Кесеїмег ТгапзтіЦег). Цей приймач/передавач зазвичай реалізовують у вигляді зсувного регістра на стороні, до якої приєднаний, наприклад, приймач/передавач безпровідної передачі. В цьому зсувному регістрі побітно може бути здійснений запис (при прийомі) і зчитування (при передачі) Процесор мусить на іншій стороні УАПП відповідно до 20 використовуваного протоколу передачі даних паралельно і синхронно приймати дані від УАПП або передавати їх (див фіг.1 і 2). Це висуває високі вимоги до процесора стосовно роботи в реальному часі. Такі високі вимоги стосовно роботи в реальному часі вступають у протиріччя з вимогою низького струму споживання і низької ціни. Саме в безконтактних чіп-картках мають бути застосовані процесори, управління якими здійснюється якомога простіше і з якомога нижчою тактовою частотою, тому вони споживають дуже малий струм с 25 | дуже дешеві. Але такі процесори не можуть задовольняти вказаній вище вимозі стосовно роботи в реальному (3 масштабі часу.
Тому в безконтактних картках згідно з рівнем техніки використовують спосіб при якому послідовну інформацію побітно отримують від контакту послідовного інтерфейсу або посилають на контакт послідовного інтерфейсу. Одначе ця задача вимагає надто багато робочого часу процесора, тому знову виникає потреба в о 30 застосуванні швидкодійного процесора. ою
Тому задача даного винаходу полягає в розробці інтерфейсної схеми для передачі даних через послідовний інтерфейс від і до процесора, при якій передача даних може відбуватися без значного навантаження процесора. --
Крім того, задачею винаходу є розробка придатного способу передачі даних між послідовним інтерфейсом і ря процесором. Згідно з винаходом ця задача вирішена за допомогою інтерфейсної схеми в якій між послідовним 3о інтерфейсом і процесором під'єднано запам'ятовуючий пристрій (ЗП) об'ємом на кілька слів (наприклад, байт). о
Задача вирішена також за допомогою способу, згідно з яким дані послідовно побітно приймають і записують у запам'ятовуючий пристрій, а звідти процесором побітно знову зчитують їх, або процесором записують у запам'ятовуючий пристрій, а звідти побітно передають. «
При цьому доцільним є виконання, при якому запис і зчитування даних може бути здійснене послівне або З 70 побітно. Для цього запам'ятовуючий пристрій оснащують покажчиком запису і покажчиком зчитування, які кожен с біт і кожне слово (наприклад байт) можуть адресувати окремо. з» З метою подальшого зменшення споживання струму доцільним є виконання процесора з можливістю переведення його в режим економії споживаного струму (режим ЗіапарБбу).
Крім того, доцільним є оснащення запам'ятовуючого пристрою компаратором. Завдяки цьому досягається подальше розвантаження процесора. і-й При цьому компаратор доцільно оснастити простою логічною схемою, яка автоматично порівнює кожен -і прийнятий біт із вмістом комірки запам'ятовуючого пристрою, до якої має бути записаний прийнятий біт.
Для подальшого спрощення схеми запам'ятовуючий пристрій може бути інтегрований у процесорний модуль - або у приймальний модуль. Подальше спрощення схеми можливе також за рахунок того, що запам'ятовуючий сл 20 пристрій реалізується на комірках з довільним доступом із стандартної оперативної пам'яті в адресному полі процесора. сл Для подальшого розвантаження процесора додатково до запам'ятовуючого пристрою може бути передбачений модуль формування контрольної суми. Додатково до модуля контрольної суми може бути передбачений компаратор який порівнює контрольну суму прийнятих даних з очікуваною, попередньо вирахуваною контрольною сумою Таким чином може бути досягнуте подальше розвантаження процесора.
ГФ) Доцільною є реалізація запам'ятовуючого пристрою у формі кільцевої структури оснащеної пристроєм запобігання переповненню який при загрозі переповнення запам'ятовуючого пристрою активізує ("будить") о процесор. Завдяки цьому можуть бути уникнуті втрати даних внаслідок переповнення запам'ятовуючого пристрою. 60 Згідно з винайденим способом для розвантаження процесора стан покажчика запису і покажчика зчитування може бути змінений автоматично без залучення процесора.
Значної гнучкості надає програмуванню спосіб, згідно з яким процесор може вивільняти покажчики запису і зчитування.
Ще більшої гнучкості надає програмуванню спосіб, згідно з яким процесор оброблює окремі комірки пам'яті бо як складові власного адресного поля і, таким чином, вільно може здійснювати запис і зчитування.
Подальше розвантаження процесора може бути досягнуто завдяки використанню автоматичного порівняння даних, причому очікувані дані мають бути записані у відповідні місця пам'яті і за допомогою простої логічної схеми кожен прийнятий біт має бути порівняний зі вмістом комірки пам'яті, в яку він має бути записаний.
При цьому покажчик запису запам'ятовуючого пристрою має здійснювати як адресування очікуваного біта, з яким має бути порівняний прийнятий біт, так і адресування прийнятого біта, що має бути записаний до запам'ятовуючого пристрою. Таким чином досягається подальше спрощення програмування і структури схеми.
При цьому після порівняння всіх бітів одного байта поставлений у відповідність цьому байту біт встановлюється у стан логічного нуля, якщо всі біти були однакові, інакше він встановлюється в стан логічної 7/0 одиниці. При цьому особливо доцільним є забезпечення процесору побайтного доступу до поставлених у відповідність бітів. Шляхом розмаскування порівняльної інформації можуть бути швидко і просто оцінені прийняті біт-послідовності.
Доцільним є переведення процесора під час передачі даних у режим економи струму (режим "спання" або готовності (Зіапа Бу)). При цьому має бути передбачено, щоб процесор активізувався ("прокидався") при /5 Виникненні загрози переповнення запам'ятовуючого пристрою.
Замість порівняно витратного порівняння окремих бітів може бути передбачене також автоматичне порівняння даних, яке здійснюється шляхом автоматичного порівняння контрольної суми прийнятих даних із наперед вирахуваною контрольною сумою очікуваних даних.
Таким чином може бути досягнуте подальше розвантаження процесора завдяки тому, що порівняння, 2о наприклад, серійного номера безконтактної чіп-картки здійснюється автоматично і без залучення процесора під час прийому даних.
Винайденим способом можуть бути оброблені також протоколи, які допускають передачу фрагментів байта (наприклад, лише З біти).
Як застосування багатобайтних запам'ятовуючих пристроїв у послідовних інтерфейсах чіп-карток, так і сч об Застосування таких автоматичних схем і способів порівняння у комбінації з одним процесором досі відомі не були. і)
Нижче винахід детальніше пояснюється за допомогою форм виконання з використанням фігур. На них схематично зображено: фіг.1.. Рівень техніки з послідовною передачею між приймальним модулем і процесорним модулем, ю зо фіг.2. Рівень техніки з приєднанням приймального модуля до шини процесора, фіг.3. Відповідне винаходу рішення з послідовною передачею між приймальним модулем і процесорним о модулем; «- фіг.4. Відповідне винаходу рішення з приєднанням приймального модуля до шини процесора; фіг.5. Відповідний винаходу запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу (з алгоритмом "першим ї- увійшов - першим вийшов") з компаратором для перевірки правильності очікуваних даних; ю фіг.б6. Принцип дії запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу; фіг.7. Відповідне винаходові порівняння даних про утворення контрольної суми, фіг.8. Утворення контрольної суми паралельно до завантаження даних в запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу. «
Фігури 1 і 2 ілюструють проблеми рівня техніки. В першому варіанті приймач 10 через послідовну лінію з с зв'язку 12 з'єднаний з процесорним модулем 14, в якому передбачений універсальний асинхронний приймач/передавач (УАПП) (ШАКТ - МОпімегза! Азупспгопиз Кесеїмег ТгапзтіЧег). Інше рішення рівня техніки ;» передбачає наявність приймального модуля 20, який сам містить схему УАПП, а потім через шину 22 даних процесора 24 приєднаний до нього.
На противагу цьому фігури З і 4 ілюструють винайдене рішення. Згідно з фіг З знову використовують с приймальний модуль 30 з послідовним інтерфейсом. Через послідовну лінію 32 зв'язку приймальний модуль 30 з'єднаний з процесорним модулем 34. Одначе в процесорному модулі 34 замість схеми УАПП передбачений ЗП
Ш- зворотного магазинного типу (запам'ятовуючий пристрій з алгоритмом "першим увійшов - першим вийшов", Рібо - - Ріг іп-Рігві-оц) ємністю, наприклад, 32 байти. В такому разі при прийомі даних їх побітно записують у цей запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу. По закінченні запису одного байта автоматично о побітно записують наступний байт, поки не буде записаний увесь блок даних. Передачу здійснюють аналогічно с прийому, тобто дані байт за байтом зчитують із запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу. Як процес приймання, так і процес передачі можуть відбуватися незалежно від процесора. Під час цих процедур процесор може перебувати в режимі очікування (Зіапа-бу) зі споживанням струму, яким можна знехтувати.
Процесор може побайтно послідовно зчитувати вміст запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу або побайтно послідовно записувати в нього дані. Є можливість окремого адресування кожного біта в (Ф, запам'ятовуючому пристрої зворотного магазинного типу за допомогою покажчика запису і покажчика ка зчитування. Завдяки цьому можуть бути прийняті або передані також неповні байти, наприклад, лише З біти. При цьому вимоги до процесора стосовно роботи в реальному масштабі часу значно нижчі, ніж у варіантах згідно з бо Вівнем техніки зі схемою УАПП.
Альтернативно до запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу може бути застосований також
ЗП магазинного типу (запам'ятовуючий пристрій з алгоритмом "останнім увійшов-першим вийшов"; ГіБо -
Ї аві-іп-Рігвїои). При цьому лише послідовність прийнятих і переданих даних інвертують. Це може бути враховано при програмуванні або може бути навіть бажаним. Самозрозуміло, що у наступних формах виконання 65 Винаходу також може бути використаний запам'ятовуючий пристрій з алгоритмом "останнім увійшов-першим вийшов".
Таким чином, у формі виконання згідно з фіг.3 запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу інтегрований у процесорний модуль. При цьому запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу може бути реалізований навіть на комірках з довільною вибіркою із стандартної оперативної пам'яті в адресному полі процесора. Завдяки цьому відпадає необхідність у додаткових запам'ятовуючих елементах.
На фіг.4 представлена наступна форма виконання винаходу. При цьому запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу інтегрований у приймальний модуль 40. Останній через процесорну шину 42 з'єднаний з процесорним модулем 44.
Як у формі виконання винаходу згідно з фіг.3, так і у формі виконання згідно з фіг4 може бути 7/0 передбачено, що звертання процесора до запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу для запису і для зчитування може здійснюватися лише послідовно. Таким чином виключається довільний доступ процесора до запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу. Це робить суттєвий внесок у безпеку даних, коли необхідно запобігти спробам зміни даних однієї прикладної програми шляхом маніпуляції з іншою прикладною програмою.
Одначе, можливе значно гнучкіше програмування, коли процесор може скидати у початковий стан покажчик запису і покажчик зчитування запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу. Таким чином може бути задано, в якому місці (з точністю до біта) здійснює запис чи зчитування процесор, а також в якому місці (з точністю до біта) здійснює запис чи зчитування безпровідний інтерфейс.
Подальше підвищення гнучкості доступу досягається завдяки тому, що процесор розглядає окремі розряди 2о запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу як складові його логічної адресної зони і може здійснювати запис і зчитування довільно і незалежно від покажчиків запису чи зчитування. Це рішення особливо придатне у поєднанні з реалізацією запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу з використанням запам'ятовуючих комірок стандартної оперативної пам'яті процесора.
В кожній з описаних форм виконання запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу додатково с г Може бути передбачений компаратор або схема автоматичної перевірки контрольної суми.
Додатково до запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу може бути передбачена також схема і)
УАПП згідно з рівнем техніки, наприклад, з метою надання можливості звичайним чином обробляти протоколи з довгим форматом даних (наприклад, 40-байтні протоколи в разі 32-байтного запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу). ю зо Особливу перевагу має організація запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу у формі кільцевої структури. Тоді в разі загрози переповнення запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу юю процесор активізується ("прокидається") для обробки цих даних із запам'ятовуючого пристрою зворотного «- магазинного типу.
В разі необхідності запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу може працювати також як - "класична" схема УАПП згідно з рівнем техніки. ю
Самозрозуміле, що запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу може бути реалізований також і з процесорами без режиму економії струму.
Для додаткового розвантаження процесора може бути реалізований автоматичний компаратор в інтерфейсній схемі. Завдяки цьому процесор звільняється від задачі порівняння прийнятих даних з очікуваними « даними (наприклад для аутентифікації) Відповідно до винаходу ця задача вирішена за допомогою з с запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу з вбудованим компаратором, як показано на фіг.5.
Й Завдяки цьому може бути досягнуте подальше зниження вимог до продуктивності процесора і, відповідно, до а споживаного ним струму. Існує також можливість використання дешевшого процесора.
Представлена на фіг.5 схема порівняння потребує наявності очікуваних даних, наприклад, поточного номера чи паролю, у запам'ятовуючому пристрої зворотного магазинного типу. Проста логічна схема 50 автоматично с порівнює кожен прийнятий біт (новий біт, 2) з вмістом запам'ятовуючої комірки 51 запам'ятовуючого пристрою 52 зворотного магазинного типу, в яку має бути записаний цей біт. Таким чином, покажчик 53 запису служить як для
Ш- адресування очікуваного біта (1), з яким має здійснюватися порівняння, так і для адресування місця запису - прийнятого біта (2), який має бути записаний до запам'ятовуючого пристрою 52 зворотного магазинного типу (--»
З) При цьому нові біти отримують приймально-передавальним вузлом радіоінтерфейсу РІ (КЕРІ - Кадіо Ргедцепсу іні Іпіепасе). 4 Після порівняння і запису до запам'ятовуючого пристрою 52 зворотного магазинного типу всіх бітів байта в разі позитивного результату порівняння здійснюють встановлення поставленого у відповідність цьому байту спеціального біта порівняльного регістра 54 у стан логічного нуля; в іншому разі цей біт встановлюють у стан
ЛОГІЧНОЇ одиниці.
Схема порівняння працює таким чином: перед початком операції порівняння регістр 54 встановлюють у стан (Ф, логічного нуля, а логічна схема 50 в разі, коли старий біт і новий біт не співпадають, записує у відповідну км комірку регістра 54 логічну одиницю. Після цього побітно здійснюють обробку наступного байта, доки не буде оброблений увесь блок даних. Процесор має доступ до вмісту регістра 54, тобто до результатів порівняння. бо Шляхом розкривання порівняльної інформації може бути швидко і просто оцінена прийнята послідовність бітів.
Звичайно ж, ця схема порівняння може бути використана також і в поєднанні зі схемою УАПП згідно з рівнем техніки. Таким чином операція автоматичного порівняння може бути реалізована також без запам'ятовуючого пристрою 52 зворотного магазинного типу.
Принцип роботи запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу представлений на фіг.б. 65 Запам'ятовуючий пристрій 60 зворотного магазинного типу складається із ряду запам'ятовуючих комірок, які циклічно адресують покажчиком зчитування і покажчиком запису. Значення, що підлягає запису, записують в розряд, вказаний покажчиком запису; при цьому покажчик запису отримує приріст на одиницю. При зчитуванні здійснюють перевірку, чи не дорівнює покажчик запису покажчику зчитування. Після цього здійснюють зчитування вмісту запам'ятовуючої комірки, на яку вказує покажчик зчитування; при цьому покажчик зчитування
Отримує приріст на одиницю. Коли покажчик запису і покажчик зчитування однакові, запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу порожній. Це виявляє відповідна диференційна схема 62. Після цього формують або логічний нуль, або повідомлення про те, що зчитування більше не може бути здійснене. Оскільки диференційна схема 62 постійно видає інформацію про кількість бітів у запам'ятовуючому пристрої зворотного магазинного типу ця схема може бути використана також для активування процесора перед переповненням /о запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу і ініціювання обробки даних з тим щоб знову звільнити місце у запам'ятовуючому пристрої зворотного магазинного типу. Наступна відповідна винаходові можливість порівняння даних полягає в автоматичному формуванні контрольної суми отриманих даних, наприклад за методом циклічного надлишкового коду (СКС-метод), яку порівнюють з наперед (наприклад при Ініціалізації) вирахованою контрольною сумою очікуваних даних. Одначе цей спосіб не такий ефективний, як описаний за 7/5 фіг5 компаратор у запам'ятовуючому пристрої зворотного магазинного типу, оскільки контрольні суми отриманих і очікуваних даних мають порівнюватися процесором. А це знову навантажує процесор. Крім того для надійного розпізнавання блок даних може містити максимум одну помилку. До того ж логічна схема мусить відрізняти дані від команд, оскільки інакше контрольна сума прийнятих даних за певних умов може формуватися командою, відмінною від команди формування контрольної суми очікуваних даних. Це показано окремо на фігурах 7 і 8.
Із очікуваних даних СКоС-методом вираховують контрольну суму. Вона складається із двох байтів. Потім також СКС-методом вираховують контрольну суму із отриманих даних. Після цього порівнянню підлягають лише контрольні суми довжиною 2 байти а не увесь блок даних. Порівняння цих коротких контрольних сум довжиною 2 байти здійснюється набагато швидше, ніж порівняння усього блоку даних. Контрольна сума очікуваних даних с ов Може бути вирахувана наперед. Як показано на фіг.8, є також можливість подавати прийняті дані одночасно до запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу і на логічну схему формування контрольної суми. і)
Остання формує контрольні суми в реальному масштабі часу, завдяки чому процесор мусить працювати в режимі реального часу лише незначний відрізок часу, необхідний для порівняння контрольних сум.
Таким чином, шляхом використання запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу, а також при ю зо необхідності компаратора чи генератора контрольних сум, який автоматично формує контрольну суму прийнятих даних, можна значною мірою розвантажити процесор порівняно з традиційною концепцією УАПП. Завдяки цьому о тактова частота і, тим самим, споживаний струм можуть бути суттєво зменшені. А зменшення споживаного «- струму для безконтактної картки означає зокрема збільшення дальності дії.
При цьому особливо доцільним є використання процесора, який під час передачі і прийому або коли він не ї- задіяний, може бути переведений у режим економії споживаного струму. Тоді процесор по закінченні підготовки ю до передачі/прийому може бути переведений у режим економії споживаного струму до закінчення передачі/прийому даних. Енергія, використана в іншому разі процесором, може бути або зекономлена, або надана в розпорядження схем передачі/прийому даних. Крім того, під час передачі/прийому даних на сигнал, що передається безпровідним каналом, не діють піки струму від процесора. Зменшений споживаний струм і більш « сприятливий розподіл енергії в чіп-картці, а також більш сприятливі умови розповсюдження сигналу зумовлюють п) с збільшення дальності дії. . До того ж, операція передачі даних може бути функцією часу, тобто ініціюватися в час, коли процесор и?» перебуває в режимі економії споживаного струму. Так само може бути реалізована функція автоматичного прийому даних. При цьому в час, коли процесор перебуває в режимі економії споживаного струму, після передачі даних здійснюють автоматичне перемикання в режим прийому даних без активізації процесора. 1 -І

Claims (25)

Формула винаходу -
1. Інтерфейсна схема для передачі даних через послідовний інтерфейс від процесора і до процесора, яка 1 відрізняється тим, що між послідовним інтерфейсом і процесором встановлений лише один запам'ятовуючий с пристрій об'ємом на кілька слів шини чи процесора, причому запам'ятовуючий пристрій виконаний з можливістю здійснення запису і зчитування послівно або побітно.
2. Схема за п.1, яка відрізняється тим, що запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу містить вказівник запису і вказівник зчитування, здатні окремо адресувати кожен біт або кожне слово (наприклад байт).
3. Схема за п.1 або 2, яка відрізняється тим, що процесор виконаний з можливістю переведення в режим (Ф) економії струму (режим "очікування"). ГІ
4. Схема за одним із пп. 1-3, яка відрізняється тим, що в запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу вбудовано компаратор. во
5. Схема за п. 4, яка відрізняється тим, що компаратор містить просту логічну схему (50), виконану з можливістю автоматичного порівняння кожного прийнятого біта (2) з вмістом комірки (1) запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу, в яку має бути записаний прийнятий біт (2).
6. Схема за одним із пунктів 1-5, яка відрізняється тим, що запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу інтегрований в процесорний модуль (34). 65
7. Схема за одним із пунктів 1-5, яка відрізняється тим, що запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу інтегрований в приймальний модуль (40).
8. Схема за одним із пунктів 1-5, яка відрізняється тим, що запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу реалізований з використанням комірок стандартної пам'яті з довільною вибіркою в адресному полі процесора.
9. Схема за одним із пунктів 1-8, яка відрізняється тим, що додатково до запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу вона містить модуль формування контрольної суми.
10. Схема за п. 9, яка відрізняється тим, що додатково до модуля формування контрольної суми вона містить компаратор, виконаний з можливістю порівняння контрольної суми прийнятих даних з очікуваною попередньо вирахованою контрольною сумою. 70
11. Схема за одним із пунктів 1-10, яка відрізняється тим, що запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу виконаний у формі кільцевої структури.
12. Схема за одним із пунктів 1-11, яка відрізняється тим, що запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу містить пристрій контролю переповнення, виконаний з можливістю активізації процесора при загрозі переповнення запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу.
13. Спосіб передачі даних між послідовним інтерфейсом і процесором, який відрізняється тим, що дані послідовно побітно приймають і записують у запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу і з нього за допомогою процесора знову побайтно зчитують, або за допомогою процесора побайтно записують у запам'ятовуючий пристрій зворотного магазинного типу і звідти побітно передають.
14. Спосіб за п. 13, який відрізняється тим, що запис даних до запам'ятовуючого пристрою зворотного 2о магазинного типу і зчитування даних з нього здійснюють процесором лише послідовно шляхом автоматичного встановлення вказівників запису і зчитування запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу без навантаження процесора.
15. Спосіб за п. 13, який відрізняється тим, що процесором вивільняють вказівники запису і зчитування запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу. с
16. Спосіб за п. 13 або 15, який відрізняється тим, що як окремі комірки запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу використовують елементи пам'яті з довільною вибіркою із власного адресного поля і) процесора, операції запису і зчитування стосовно яких здійснюють за допомогою процесора.
17. Спосіб за одним із пунктів 13 - 16, який відрізняється тим, що здійснюють автоматичне порівняння даних, причому очікувані дані записують до певних комірок запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типуі ву зо за допомогою простої логічної схеми (50) кожен прийнятий біт (2) порівнюють із вмістом комірки (51) пам'яті запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу, до якої він має бути записаний. юю
18. Спосіб за п. 17, який відрізняється тим, що за допомогою вказівника (53) запису запам'ятовуючого «- пристрою здійснюють як адресування очікуваного біта, з яким має бути порівняний прийнятий біт, так і адресування прийнятого біта (2), що має бути записаний до запам'ятовуючого пристрою. -
19. Спосіб за п. 17 або 18, який відрізняється тим, що після порівняння всіх бітів одного байта поставлений ю у відповідність даному байту біт (4) встановлюють у стан логічного нуля, якщо всі біти однакові, і у стан логічної одиниці в іншому разі.
20. Спосіб за п. 19, який відрізняється тим, що до бітів, поставлених у відповідність байтам, здійснюють побайтний доступ процесором. «
21. Спосіб за одним із пунктів 13-20, який відрізняється тим, що процесор під час передачі даних па) с перемикають у режим економії струму. .
22. Спосіб за п. 21, який відрізняється тим, що процесор активізують при загрозі переповнення а запам'ятовуючого пристрою зворотного магазинного типу.
23. Спосіб за одним із пунктів 13-16, який відрізняється тим, що здійснюють порівняння даних, при якому автоматично порівнюють контрольну суму прийнятих даних з попередньо вирахованою контрольною сумою с очікуваних даних.
24. Спосіб за одним із пунктів 21-23, який відрізняється тим, що передачу даних із запам'ятовуючого ш- пристрою зворотного магазинного типу здійснюють в час, коли процесор перебуває в режимі економії - споживаного струму без активізації процесора.
25. Спосіб за одним із пунктів 21-24, який відрізняється тим, що після передачі даних здійснюють о автоматичне перемикання в режим прийому даних без активізації процесора. сл Ф) іме) 60 б5
UA2001020776A 1998-08-05 1999-05-08 Інтерфейсна схема і спосіб передачі даних між послідовним інтерфейсом і процесором UA57155C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP98114750A EP0978786A1 (de) 1998-08-05 1998-08-05 Interface-Schaltung und Verfahren zur Übertragung von Daten zwischen einer seriellen Schnittstelle und einem Prozessor
PCT/EP1999/005679 WO2000008566A2 (de) 1998-08-05 1999-08-05 Interface-schaltung und verfahren zur übertragung von daten zwischen einer seriellen schnittstelle und einem prozessor

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA57155C2 true UA57155C2 (uk) 2003-06-16

Family

ID=8232409

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001020776A UA57155C2 (uk) 1998-08-05 1999-05-08 Інтерфейсна схема і спосіб передачі даних між послідовним інтерфейсом і процесором

Country Status (12)

Country Link
US (1) US6751689B2 (uk)
EP (2) EP0978786A1 (uk)
JP (1) JP3998911B2 (uk)
KR (1) KR20010074800A (uk)
CN (1) CN1210661C (uk)
AT (1) ATE217428T1 (uk)
BR (1) BR9913356A (uk)
DE (1) DE59901408D1 (uk)
ES (1) ES2177313T3 (uk)
RU (1) RU2225028C2 (uk)
UA (1) UA57155C2 (uk)
WO (1) WO2000008566A2 (uk)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6895518B2 (en) * 2001-05-31 2005-05-17 Koninklijke Philips Electronics N.V. Power and frequency adjustable UART device
US6993619B2 (en) * 2003-03-28 2006-01-31 International Business Machines Corporation Single request data transfer regardless of size and alignment
CN101355523B (zh) * 2008-09-26 2010-12-08 福建星网锐捷网络有限公司 一种数据传输控制方法与系统
JP5527512B2 (ja) * 2009-09-28 2014-06-18 ソニー株式会社 バスプロトコル変換装置及びバスプロトコル変換方法
KR101558687B1 (ko) * 2013-12-10 2015-10-08 현대자동차주식회사 직렬 통신 테스트 장치, 시스템 및 방법
RU2730116C2 (ru) * 2015-11-30 2020-08-17 Общество с ограниченной ответственностью "Параллелз" (ООО "Параллелз") Способ передачи данных между интерфейсами модулей обработки данных вычислительной системы
CN110968270B (zh) * 2019-11-22 2024-06-07 中山优感科技有限公司 一种Flash空间的高效存储方法及装置

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0290172A3 (en) * 1987-04-30 1991-01-16 Advanced Micro Devices, Inc. Bidirectional fifo with variable byte boundary and data path width change
CA1286420C (en) 1987-10-14 1991-07-16 Youssef Alfred Geadah Fifo buffer controller
JP2750704B2 (ja) 1988-08-29 1998-05-13 日立マクセル株式会社 Icカードの情報書込み方式及びicカード
KR900005313A (ko) * 1988-09-14 1990-04-14 존 지.웨브 16비트 데이타 버스에 바이트폭 uart 전송을 이행하는 방법 및 장치
RU2047920C1 (ru) 1989-11-09 1995-11-10 Сараев Василий Григорьевич Устройство для программирования микросхем постоянной памяти
DE69228473T3 (de) * 1991-12-04 2002-07-11 Citizen Watch Co Ltd Datenträger
US5293381A (en) * 1992-03-27 1994-03-08 Advanced Micro Devices Byte tracking system and method
JPH0652052A (ja) * 1992-07-28 1994-02-25 Hitachi Ltd 仮想共用記憶方式
JPH06110798A (ja) * 1992-09-26 1994-04-22 Ricoh Co Ltd I/o疑似動作装置
US6295572B1 (en) * 1994-01-24 2001-09-25 Advanced Micro Devices, Inc. Integrated SCSI and ethernet controller on a PCI local bus
JP3371174B2 (ja) 1994-09-22 2003-01-27 ソニー株式会社 パケット受信装置
US5717870A (en) * 1994-10-26 1998-02-10 Hayes Microcomputer Products, Inc. Serial port controller for preventing repetitive interrupt signals
JPH08202469A (ja) 1995-01-30 1996-08-09 Fujitsu Ltd ユニバーサル非同期送受信回路を備えたマイクロ・コントローラユニット
JPH08314851A (ja) * 1995-05-23 1996-11-29 Fujitsu Ltd データ処理システム
JPH1063617A (ja) * 1996-08-15 1998-03-06 Sony Corp シリアル通信装置
JPH1084528A (ja) 1996-09-10 1998-03-31 Sony Corp 記録媒体再生装置および方法
JP3451576B2 (ja) * 1996-09-20 2003-09-29 株式会社日立製作所 情報処理システム
US6201817B1 (en) * 1998-05-28 2001-03-13 3Com Corporation Memory based buffering for a UART or a parallel UART like interface

Also Published As

Publication number Publication date
CN1210661C (zh) 2005-07-13
JP2002522828A (ja) 2002-07-23
BR9913356A (pt) 2001-05-15
US20010012326A1 (en) 2001-08-09
US6751689B2 (en) 2004-06-15
ATE217428T1 (de) 2002-05-15
RU2225028C2 (ru) 2004-02-27
WO2000008566A3 (de) 2000-06-15
ES2177313T3 (es) 2002-12-01
KR20010074800A (ko) 2001-08-09
EP1101170A2 (de) 2001-05-23
WO2000008566A2 (de) 2000-02-17
EP1101170B1 (de) 2002-05-08
DE59901408D1 (de) 2002-06-13
EP0978786A1 (de) 2000-02-09
CN1322319A (zh) 2001-11-14
JP3998911B2 (ja) 2007-10-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11169594B2 (en) Card and host apparatus
US9235546B2 (en) System and method for data read of a synchronous serial interface NAND
EP0755540B1 (en) Efficient addressing of large memories
US20120007723A1 (en) Interrupt generation and acknowledgment for rfid
US8001292B2 (en) Data transfer controlling device and IC card
UA57155C2 (uk) Інтерфейсна схема і спосіб передачі даних між послідовним інтерфейсом і процесором
US6260086B1 (en) Controller circuit for transferring a set of peripheral data words
KR100250882B1 (ko) 컴퓨터-스마트 카드인터페이스 장치
MXPA01001289A (en) Interface circuit and method for transferring data between a serial interface and a processor
KR20050008130A (ko) 스마트카드
JP2000099449A (ja) Cpuデータバス用インターフェース回路およびそれを備えたメモリ制御システム