UA142940U - Спосіб корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок - Google Patents

Спосіб корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок Download PDF

Info

Publication number
UA142940U
UA142940U UAU201910868U UAU201910868U UA142940U UA 142940 U UA142940 U UA 142940U UA U201910868 U UAU201910868 U UA U201910868U UA U201910868 U UAU201910868 U UA U201910868U UA 142940 U UA142940 U UA 142940U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
day
patients
correction
distress syndrome
chronic kidney
Prior art date
Application number
UAU201910868U
Other languages
English (en)
Inventor
Оксана Святославівна Хухліна
Альона Андріївна Антонів
Віталій Степанович Смандич
Людмила Юріївна Косар
Ольга Євгенівна Мандрик
Original Assignee
Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України filed Critical Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority to UAU201910868U priority Critical patent/UA142940U/uk
Publication of UA142940U publication Critical patent/UA142940U/uk

Links

Landscapes

  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)

Abstract

Спосіб корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок включає призначення комплексного етіопатогенетичного лікування та препарату глутаргін наступним чином: після парентерального застосування глутаргіну його призначають ентерально по 2 таблетки (500 мг) 3 рази на добу у комбінації з ацетилцистеїном по 1 таблетці (200 мг) 3 рази на добу. Додатково призначають мельдоній у дозі 250 мг 1 капсула 2 рази на добу упродовж 30 днів до одержання клінічного ефекту.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до внутрішньої медицини та гастроентерології, і може бути застосована для корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок.
Важливою проблемою внутрішньої медицини є проблема коморбідності неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) з ожирінням та цукровим діабетом 2 типу на фоні хронічної хвороби нирок (ХХН), яка має істотне загальномедичне та соціальне значення |ІВ.Т. Ивашкин, 2016; Ю.М. Степанов, 2014). Поширеність НАЖХП у популяції становить 10-33 95 |ІН.В.
Харченко, Г.А. Анохина, 2011)Ї. Перше місце серед причин розвитку неалкогольного стеатогепатиту (НАСГ) займає синдром інсулінорезистентності, що виникає на тлі ожиріння та цукрового діабету 2 типу.
Патологічні процеси при ліпідному дистрес-синдромі (ЛДС), основу яких становлять порушення ліпідного обміну, не обмежуються органом-мішенню (артерії, печінка, жовчний міхур тощо), а мають загальні етіопатогенетичні закономірності, що не залежать від нозології. Зміни метаболізму при ЛДС носять системний характер і супроводжуються порушеннями різних функцій печінки, яка є головним органом-мішенню. Основну роль у розвитку морфофункціональної патології печінки відіграє її ретикулоендотеліальна система, що діє в тісній метаболітичний кооперації з гепатоцитами й мікрофлорою шлунково-кишкового тракту.
Найбільш важливою ланкою патогенезу ЛДС є порушення ентерогепатичної циркуляції жовчних кислот - природного механізму холестеринового гомеостазу |ІВ.П. Шипулін, М.М. Долженко, 20111.
Аналогом корисної моделі є спосіб лікування неалкогольної жирової хвороби печінки у хворих на цукровий діабет типу 2 Спосіб лікування неалкогольної жирової хвороби печінки у хворих на цукровий діабет типу 2: патент України Мо 80978, заявка Мо и201301169; заявл. від 31.01.2013; опубл. 10.06.2013, бюл. Мо 11), в якому призначають етіотатогенетичне лікування та лікарські засоби, а саме: до початку лікування оцінюють функціональний стан печінки, визначають рівні загального холестерину і тригліцеридів та призначають мультипробіотик симбітер ацидофільний концентрований по 1 пакетику (маса 10 г) 1 раз на добу під час або після їжі впродовж 30 діб.
Недоліками аналога є те, що при використанні вказаного способу стабілізація ліпідного
Зо дистрес-синдрому досягається лише у половини хворих на НАСГ, що може сприяти подальшому прогресуванню НАСГ до цирозу печінки.
Найближчим аналогом корисної моделі є спосіб корекції розладів мікроциркуляції та гемостазу у хворих на хронічний стеатогепатит із синдромом інсулінорезистентності Спосіб корекції розладів мікроциркуляції та гемостазу у хворих на хронічний стеатогепатит із синдромом інсулінорезистентності: патент України Мо 10952, заявка Мо и200501042; заявл. від 07.02.2005; опубл. 15.12.2005, бюл. Мо 12), в якому призначають комплексне етіопатогенетичне лікування та додатково призначають препарат глутаргін наступним чином: після парентерального застосування глутаргіну його призначають ентерально по 2 таблетки (500 мг)
З рази на добу у комбінації з ацетилцистеїном по 1 таблетці (200 мг) З рази на добу.
Недоліками найближчого аналога є те, що дана схема корекції не може призвести до досягнення корекції ліпідного обміну стеатогепатиту як форми прогресування неалкогольної жирової хвороби печінки та не враховується супутня патологія.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалити спосіб корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок, що включає призначення комплексного етіопатогенетичного лікування та препарату глутаргін наступним чином: після парентерального застосування глутаргіну його призначають ентерально по 2 таблетки (500 мг) З рази на добу у комбінації з ацетилцистеїном по 1 таблетці (200 мг) З рази на добу та додаткового призначення препарату мельдоній (вазонат) у дозі 250 мг 1 капсула 2 рази на добу упродовж 30 днів до одержання клінічного ефекту.
Спільними ознаками корисної моделі та найближчого аналога є призначення комплексного етіопатогенетичного лікування та препарату глутаргін наступним чином: після парентерального застосування глутаргіну його призначають ентерально по 2 таблетки (500 мг) З рази на добу у комбінації з ацетилцистеїном по 1 таблетці (200 мг) З рази на добу.
Відмінними ознаками корисної моделі від найближчого аналога є те, що додатково призначають препарат мельдоній (вазонат) у дозі 250 мг 1 капсула 2 рази на добу упродовж 30 днів до одержання клінічного ефекту.
Мельдоній (вазонат) є попередником карнітину, структурним аналогом гамма-бутеробетаїну (ГББ), в якого один атом вуглецю заміщений на атом нітрогену. Мельдоній, оборотно інгібуючи гамма-бутеробетаїн гідроксилазу, знижує біосинтез карнітину і тому перешкоджає 60 транспортування довголанцюгових жирних кислот крізь оболонки клітин, таким чином запобігаючи накопиченню в клітинах сильного детергента - активованих форм недоокислених жирних кислот. Отже, попереджається пошкодження клітинних мембран. У свою чергу, при збільшенні біосинтезу попередника карнітину, тобто ГББ, активується ендотеліальна МО- синтаза, в результаті чого покращуються реологічні властивості крові та зменшується периферичний опір судин.
Визначення термінів, які використовуються при описі корисної моделі.
Під ліпідним дистрес-синдромом (ЛДС) розуміють системну патологічну реакцію організму на основі порушень ліпідного обміну у вигляді патобіохімічних і патоморфологічних процесів, що виходять за рамки органа-мішені, що сприяє виникненню нових або прогресуванню вже наявних захворювань.
Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) - самостійне захворювання печінки, яке характеризується гістологічними, сонографічними та іншими ознаками ожиріння печінки.
Хронічна хвороба нирок - це захворювання, яке характеризується тривалими (не менше 3 місяців) структурними та/або функціональними нирковими змінами за даними клінічних, лабораторних, інструментальних, морфологічних досліджень, які водночас дають підставу для виключення гострого характеру патологічного процесу в нирках.
Мельдоній (вазонат) є попередником карнітину, структурним аналогом гамма-бутеробетаїну (ГББ).
Спосіб здійснюють наступним чином:
Хворому на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок для корекції ліпідного дистрес-синдрому призначають комплексне етіопатогенетичне лікування та препарат глутаргін наступним чином: після парентерального застосування глутаргіну його призначають ентерально по 2 таблетки (500 мг) З рази на добу у комбінації з ацетилцистеїном по 1 таблетці (200 мг) З рази на добу та додатково призначають препарат мельдоній (вазонат) у дозі 250 мг 1 капсула 2 рази на добу упродовж 30 днів до одержання клінічного ефекту.
Приклад використання корисної моделі
Хворий Н., 52 роки. Діагноз: неалкогольна жирова хвороба печінки. ХНН 18: Хронічний ускладнений пієлонефрит, стадія ремісії. Звернувся зі скаргами на біль та дискомфорт у правій підреберній ділянці, гіркоту в роті, нудоту, зниження апетиту, загальну слабкість, швидку
Зо втомлюваність.
Дані анамнезу: хворіє упродовж 5-6 років, періодично лікувався за місцем проживання.
Хворому було проведено ряд обстежень, що включало клінічні аналізи крові та сечі, біохімічні тести (загальний білірубін, вміст кон'югованого та некон'югованого білірубіну, тимолову пробу, протеїнограму, коагулограму, ліпідний спектр крові, активність амілази крові, електроліти, активність ферментів: аланінамінотрансферази (АлАТ), аспартатамінотрансферази (АсАТ), лужної фосфатази (ЛФ), у-глутамілтрансферази (у-ГП), вміст у крові сечовини, креатиніну. Комплексне ультрасонографічне дослідження (УСД) виконували на ультразвуковому сканері "АШ-4 Ідеа" (Віотедіса, Італія).
Дані об'єктивного обстеження: загальний стан хворого середньої тяжкості. Свідомість ясна.
Положення в ліжку активне. Шкіра бліда, нееластична, без висипань, суха. Обидві половини грудної клітки приймають однакову участь в акті дихання. Частота дихальних рухів 18 за хвилину. Над легенями вислуховується везикулярне дихання, побічні дихальні шуми не прослуховуються. Ділянка серця не змінена, пульсація судин шиї помітна, яремні вени не набухлі в сидячому положенні. Тони серця чисті, ритмічні. Судинний пучок не виходить за краї грудини. Частота серцевих скорочень (ЧСС)-76/хв., пульс ритмічний, задовільних властивостей,
АТ-130/70 мм рт. ст. Живіт при пальпації м'який, чутливий в правому підребер'ї. Печінка 2 см 3- під краю реберної дуги. Край заокруглений, чутливий при пальпації. Ультразвукове дослідження (УЗД) органів черевної порожнини: контур печінки рівний, нечіткий, нижній край заокруглений, капсула не змінена. Ехоструктура паренхіми підвищеної ехогенності з нечітким зернистим малюнком, неоднорідна. Звукопровідність тканини суттєво знижена (дорзальне згасання УЗ сигналу). Судинний малюнок збіднений. Для дообстеження печінки було виконано наступні дослідження: маркери вірусних гепатитів В та С - негативні. Дані біохімічних показників: загальний холестерол - 6,63 ммоль/л, тригліцериди - 2,94 ммоль/л, ліпопротеїди низької щільності (ЛОНЩ) - 4,29 ммоль/л, ліпопротеїди високої щільності (ЛЛВЩ) - 0,85 ммоль/л.
З приводу цього було призначена корекцію, згідно з корисною моделлю.
Через 30 днів після проведеної корекції отримані наступні дані: загальний стан хворого покращився, зменшення ознак диспепсичних і больових проявів, спостерігали корекцію ліпідного дистрес-синдрому: загальний холестерол - 5,47 ммоль/л, тригліцериди - 2,32 ммоль/л, ліпопротеїди низької щільності (ЛІНЩ) - 3,48 ммоль/л, ліпопротеїди високої щільності (ЛОЛВЩ) - бо 1,05 ммоль/л. Пояснити це явище можна наступним чином: комбіноване лікування глутаргіном та мельдонієм призвело до нормалізації вмісту ХС єдиного класу антиатерогенних ліпопротеїнів - ЛПВЩ та до стабілізації оптимального ліпідного спектра крові.
Отже, запропонований спосіб корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок сприяє усуненню ознак загострення клінічних синдромів даної патології: корекції основних клінічних та біохімічних синдромів основного захворювання, а саме стабілізації оптимального ліпідного спектру крові.
Технічний результат. Запропонований спосіб дозволяє ефективно корегувати ліпідний дистрес-синдром у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок шляхом застосування комплексного етіопатогенетичного лікування та призначення мельдонію (вазонат), який регулює процеси В-окиснення вільних жирних кислот, знижує ступінь інсулінорезистентності, активує процеси енергозабезпечення гепатоцитів за рахунок аеробного гліколізу, тим самим забезпечує стабілізацію ліпідного обміну за коморбідності даних патологій.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок, що включає призначення комплексного етіопатогенетичного лікування та препарату глутаргін наступним чином: після парентерального застосування глутаргіну його призначають ентерально по 2 таблетки (500 мг) З рази на добу у комбінації з ацетилцистеїном по 1 таблетці (200 мг) З рази на добу, який відрізняється тим, що додатково призначають мельдоній у дозі 250 мг 1 капсула 2 рази на добу упродовж 30 днів до одержання клінічного ефекту.
UAU201910868U 2019-11-04 2019-11-04 Спосіб корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок UA142940U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910868U UA142940U (uk) 2019-11-04 2019-11-04 Спосіб корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910868U UA142940U (uk) 2019-11-04 2019-11-04 Спосіб корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA142940U true UA142940U (uk) 2020-07-10

Family

ID=80248585

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201910868U UA142940U (uk) 2019-11-04 2019-11-04 Спосіб корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA142940U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA142940U (uk) Спосіб корекції ліпідного дистрес-синдрому у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок
UA135848U (uk) Спосіб корекції механізмів прогресування та розвитку неалкогольного стеатогепатиту у хворих на ожиріння і-іі ступенів за коморбідності з хронічною хворобою нирок
Yahya et al. Thyroid heart disease presenting thyrotoxic crisis with jaundice
UA141031U (uk) Спосіб корекції артеріальної гіпертензії на фоні неалкогольної жирової хвороби печінки
UA140590U (uk) Спосіб корекції ранніх стадій неалкогольної жирової хвороби печінки у хворих на цукровий діабет 2 типу та хронічну хворобу нирок
UA126123U (uk) Спосіб корекції ендотеліальної дисфункції у хворих на неалкогольний стеатогепатит та хронічну хворобу нирок
UA139441U (uk) Спосіб корекції неалкогольної жирової хвороби печінки
UA135845U (uk) Спосіб комплексного лікування неалкогольної жирової хвороби печінки при наявності стеатогепатиту за коморбідності з хронічною хворобою нирок
UA132989U (uk) Спосіб корекції механізмів прогресування неалкогольного стеатогепатиту на тлі ожиріння та хронічної хвороби нирок
UA131175U (uk) Спосіб корекції ліпідного спектру крові при неалкогольному стеатогепатиті за коморбідності з остеоартрозом
UA144265U (uk) Спосіб корекції ендогенної інтоксикації у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки на тлі ожиріння та хронічної хвороби нирок
UA120212U (uk) Спосіб лікування хворих на неалкогольний стеатогепатит та цукровий діабет типу 2
RU2452523C1 (ru) Способ лечения метаболического синдрома
UA139440U (uk) Спосіб корекції гіпергомоцистеїнемії у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та хронічну хворобу нирок
UA140755U (uk) Спосіб лікування фіброзу печінки у хворих на неалкогольний стеатогепатит за коморбідності з ожирінням та остеоартрозом
UA121497U (uk) Спосіб лікування хворих при коморбідному перебігу неалкогольного стеатогепатиту та ішемічної хвороби серця (дифузного кардіосклерозу)
UA140752U (uk) Спосіб корекції прогресування порушень гомеостазу глюкози у хворих з неалкогольним стеатогепатитом
RU2815160C1 (ru) Способ профилактики поражения печени при остром панкреатите
RU2190412C2 (ru) Способ детоксикации организма
UA126122U (uk) Спосіб лікування інсулінорезистентності у хворих на цукровий діабет типу 2 із супровідним неалкогольним стеатогепатитом
UA131177U (uk) Спосіб корекції ліпідного спектра крові у хворих на неалкогольний стеатогепатит та цукровий діабет типу 2
RU2272577C1 (ru) Способ диагностики острого аппендицита у детей младшей возрастной группы
RU165355U1 (ru) Способ реабилитации детей с хроническими вирусными гепатитами в стадии ремиссии
RU164770U1 (ru) Способ лечения неалкогольной жировой болезни печени
UA126125U (uk) Спосіб корекції стану компонентів позаклітинного матриксу та інтенсивності фіброзування печінки у хворих на неалкогольний стеатогепатит за коморбідності з хронічною хворобою нирок