SK33795A3 - Working wagon - Google Patents

Working wagon Download PDF

Info

Publication number
SK33795A3
SK33795A3 SK33795A SK33795A SK33795A3 SK 33795 A3 SK33795 A3 SK 33795A3 SK 33795 A SK33795 A SK 33795A SK 33795 A SK33795 A SK 33795A SK 33795 A3 SK33795 A3 SK 33795A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
work
working
platform
auxiliary
drive
Prior art date
Application number
SK33795A
Other languages
English (en)
Other versions
SK280504B6 (sk
Inventor
Josef Theurer
Leopold R Gruber
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of SK33795A3 publication Critical patent/SK33795A3/sk
Publication of SK280504B6 publication Critical patent/SK280504B6/sk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66FHOISTING, LIFTING, HAULING OR PUSHING, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR, e.g. DEVICES WHICH APPLY A LIFTING OR PUSHING FORCE DIRECTLY TO THE SURFACE OF A LOAD
    • B66F11/00Lifting devices specially adapted for particular uses not otherwise provided for
    • B66F11/04Lifting devices specially adapted for particular uses not otherwise provided for for movable platforms or cabins, e.g. on vehicles, permitting workmen to place themselves in any desired position for carrying out required operations
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D15/00Other railway vehicles, e.g. scaffold cars; Adaptations of vehicles for use on railways

Description

Oblasť__techniky c hu s nosným rámom, plošinu a ktorý je
Vynález sa týka pracovného voza, ktorý má na podvozkoch umiestnený podvozkový rám a pracovnú ploktorý má vodorovnú pracovnú pomocou pohonov zhotovený výškovo prestaviteľné vzhľadom k rámu voza, pričom pracovná plošina je meniteľná pomocou v rovine pracovnej plošiny oproti sebe navzájom prestaviteľných a na nosnom ráme umiestnených plošinových úsekov.
__stav__techniky
V inzeráte časopisu Railway Gazette International, september 1589i str. 580, je znázornený taký pracovný voz, ktorý má na podvozkoch umiestnený voeevý rám. Na tomto vozovom ráme je namontovaný nosný rám, ktorý tvorí pracovnú ploobuĽ s vodorovnou pracovnou plošinou, ktorý je výškovo prestaviteľný pomocou nožníc ovéno zdviháka a ktorý je počas premíestňovacej jazdy umiestnený úplne vnútri prejazdového profilu .
Pri pracovnom nasadení je pracovná plocha prostredníctvom teleskopický vysúvacích plošinových úsekcv s možnosťou predĺženia v priečnom smere kcľaje a tak ,T.?žn; zväčšiť voacrovnú plochu pracovnej plošiny, acy sa tak napríklad vytvoril pri výstavbe troleje prístup k tým ir.ic:-tam, ktoré sú viac vzdialené od stredu kde kilší pracovný voz je známy : ;e opísané koľajové voziclo s
EP 0 0C3 727 3 , výškovo preš tavovacín: a otočným výložníkovým ramenom, na konci ktorého je upevnená pracovná plocha. Nezávisle od tohoto umiestnenia je v mieste strechy vozovej nás tavby pevne namontovaný vodorovný nosný rám, na ktorom sú umiestnené dve pracovné plošiny. Tie sú zhotovené ako mosty po oboch pozdĺžnych stranách vozidla a sú spojené nosným rámom pomocou vodidiel klbovc tak , že ich možno vychyľovať prostredníctvom pohonov okolo osí umiestnených v pozdĺžnom smere voza z prestavnej polohy susediacej s vozovou nástavbou smerom nahor a súčasne ku sebe navzájom, čím už pri pracovnom nasadení tvoria spoločne pracovnú plochu, poprípade pra covnú plošinu, ktorá je umiestnená nad vozovou nástavbou v pevnom odstupe. Táto pracovná plocha je však vzhľadom na to, že pri nej nie je možné výškového
prestavenia , využiteľná na nasadenie pri ľaje len veľmi zriedka. výstavbe k o-
Podstata vynálezu
Vynález si kladie za úlohu zhotoviť prac ovný voz
v úvode uvedeného typu , ktorý by pri zachovaní zná'
meho konštrukčného základného zhotovenia pracovných
plôch pre pracovné plošiny umožňoval pružnejšie pracovné nasadenie, hlavne na práce pri stavbe troleje.
rieši pracovným vozom uvedeného druo spočíva v tom, že najmenej dva racovného voza vzájomne prctiľahlo miesta sú prestaviteľné z prvej
Táto úicna sa hu, podstata ktoréh v priečnom smere p: umiestnené plošinové pras ovr. ej pol ofcy,
Ktí sú umiestnené vedľa seba a tvoria spoločnú pracovnú plochu, do druhej pracovnej polohy, v ktorej sú umiestnené vo vzájomnom odstupe v priečnom smere pracovného voza a v ktorej tvoria vždy jednu samostatnú pracovnú pomocnú plochu, a to pomocou priečnych posuvných pohonov, ktoré sú upevnené na nosnom ráme.
Také zhotovenie zabezpečuje podstatné rozšírenie možností nasadenia a súčasné zdokonalenie pracovných podmienok pre tú obsluhu, ktorá sa zaoberá stavbou troleje. Cbe od seba vzájomne nezávisle prastaviteľné pomocné pracovné plochy možno napríklad umiestniť po oboch stranách osi koľaje v takom odstupe, ktorý zodpovedá maximálnemu kľukatému priebehu troleje. To tvorí nielen ergonomicky veľmi priaznivé pracovné podmienky, pretože tah možno dosiahnuť celého miesta naša denia hlavne na upevnenia, nosného lana, avšak pôsobí tiež priaznivo na pracovný priebeh z hľadiska úspory času, pretože teraz úplne odpadá priebežné nosné polo— hovanie pracovnej plochy, ak to však pomery pri nasadení vyžadujú, môžu byť obe pomocné pracovné plochy umiestnené aj vedľa seba na tvorbu väčšej plošiny, prípadne spoločnej pracovnej plochy, prípadne ich možno navzájom kombinovať.
Ďalšie výhodné zhotovenia pracovného vozu podľa vynálezu vyplývajú zo závislých patentových nárokov.
Prehľad__oorázkov__na__výkresoch
Vynález je dalej podrobnejšie 'vysvetlený na príkladoch zhotovenia v spojení s výkresovou časťou·
Na ocr. 1 je schematicky znázornený bokorys práčovného voza podľa vynálezu so špeciálne zhotovenou pracovnou plochou, ktorá je v pracovnej polohe. Na obr.
je znázornený·· pôdorys pracovného voza podľa obr.
1. Na obr. 3 je znázornený pohľad na pracovný voz v pozdĺžnom smere koľaje v smere šípky III na obr.l.
Na obr. 4 a obr. 3 sú schematicky znázornené pôdorysy ďalších variant pracovnej plochy.
Príklady__zhotovenia__vynálezu
Pracovný voz 1, ktorý je znázornený na obr. 1, 2 a 3» má vozový rám 2, ktorý je prostredníctvom podvozkov 3 umiestnený na koľaji 4. Vozový rám 2 je na oboch svojich pozdĺžnych koncoch vybavený nárazníkmi 5 a s pri ah la mi 6, čo umožňuje zaradenie pracovného voza 1 pri premiestňovacej jazde do vlakovej súpravy. Zdroj 8 energie, ktorý je namontovaný pod priechodnou podlahovou plochou 7 vozového rámu 2, zabezpečuje pojazdnosť pracovného voza 1 pri nasadení na pracovisku a súčasne zabezpečuje zásobovanie energiou rôznych, ďalej opísaných pohonov praoovného voza 1.
Na vozovom ráme 2 je upevnená pracovná plocha 9» ktorá má nosný rám 1C, umiestnený rovnobežne vzhľadom na vozový rám 2, prípadne k rovine koľaje 4. Tento nosný rám 10, ktorý má pravouhlý pôdorys, je podopretý na vozovom ráme 2 pomocou štyroch zvislých stĺpikov 11, které sú umiestnené v rohových miestach nosného rámu 10 a ktoré sú znotovené ako teleskopický predĺžiteľné pohony 12 skrutkovicovým vretenom. Mechanicky medzi sebou vzájomne spojené pohony 12 skrutkovicovým vretenom sú na podklade zdroja 8 energie synchrónne ovládateľné a slúžia na presné výškové prestavovanie pracovnej plochy 9, poprípade pracovnej plošiny 13, ktorá je vodorovne namontovaná na nosnom ráme 10 a ktorá tvorí podlahovú plochu pracovnej plochy 2· Táto pracovná plošina 13 sa skladá z dvoch plošinových častí 14, 15 ktoré vzájomne susedia a ktoré sú zhotovené v priečnom smere pracovného voza 1, vzájomne v protiľahlej polohe, ako aj z prídavného plošinového úseku 16, ktorý je pevne spojený s nosným rámom 10 a ktorý v pozdĺžnom smere pracovného voza 1 nadväzuje na obidva plošinové úseky 14, 1§ · Každý plošinový úsek 14, 15 je relatívne vzhľadom na nosný rám 10 prostredníctvom vlastného výškového prestavného pohonu 17 výškovo prestaviteľný a tvorí tak samostatnú pomocnú pracovnú plochu 18, 19«
Každý výškový preštavný pohon 17 je upevnený v zvisle predlžovacom teleskopickom vedení 20. Toto teleskopické vedenie 20 je, ako je το vidieť hlavne z obr. 2 a 3, priečne posúvateľné kolmo na pozdĺžny smer pracovného voza 1 prostredníctvom kladiek 21 na vodorovnom priečnom vedení 22, ktoré je upevnené na nosnom ráme 10, a to pomocou priečnych posuvných pohonov 23«
Zábradlie 24, 25, 26, ktoré obklopuje každú pomocnú pracovnú plochu 18, 19, prípadne taktiež prídavný plošinový úsek 16, je s možnosťou uvoľnenia, prípadne sklopné upevnené vždy na vzájomne susediacich koncových miestach plošinových úsekov 14, 15 a prídavného plošinového úseku 16.
Pracovná plocha 9, ktorá je na obr. 1 až obr. 3 znázornená plnými čiarami, je v spustenej prvej pracovnej polohe, v ktorej všetky plošinové úseky 14, a prídavný plošinový úsek 16 vytvárajú jedinú pracovnú plochu 9 na tvorenie spoločnej, veľkoplošnej pracovnej plošiny 13. V tomto stave môžu byť v prípade potreby tie časti zábradlia 24, 25. 26, ktoré sú namontované na vzájomne susediacich koncoch plošinových úsekov 14, 15 a prídavného plošinového úseku 16 podľa voľby odstránené. Pri praktickom nasadení je to však účelné vtedy, ak je na niektoré práce potrebná spoločná pracovná plošina 13 s čo najväčšou plochou. Spoločnú pracovnú plošinu 13 možno v prípade potreby výškovo prestavovať prostredníctvom pohonov 12 skrutkovicovým vretenom. Na koncovej strane namontovaný rebrík 41 sa automaticky prispôsobuje zmenenej výškovej polohe.
Prostredníctvom oboch pomocných pracovných plôch 18, 19 sa teraz tvorí výhodná možnosť premiestniť súčasne jednotlivé plošinové úseky 14» 15 pôsobením výškových prestavných pohonov 17 do rôznej výškovej úrovne v druhej pracovnej polohe, ktorá je namontovaná v odstupe z hľadiska prídavného plošinového úseku
16. Súčasne však taktiež možno pôsobením oboch priečnych posuvných pohonov 23 meniť vzájomný odstup oboch pomocných pracovných plôch 18, 19 v priečnom smere , ako je to znázornené čiarkovanými čiarami na abr· 3· Tým sa vytvára možnosť pracovať na elektrickej troleji súčasne po oboch stranách v takej pracovnej polohe , ktorá je výhodná pre pracovníkov.
Účelné je preto vhodne zvoliť odstup oboch pomocných pracovných plôch 18, 19 naproti sebe s o niečo väčším ako je maximálny odstup troleje od osi koľaje 4, ktorý je podmienený kľukatým priebehom troleje. Celkovo sa teda tvorí trojdielnym zhotovením pracovnej plochy 9 podstatne dokonalejšia možnosť prispôsobenia rôznym pracovným výškam a pracovným podmienkam. Alternatívne môže byť tiež pracovná plocha 9 namiesto na stĺpikoch 11 upevnená napríklad na teleskopický predlžovacom žeriavovom výložníku známeho druhu, ktorý je otočný okolo zvislej osi.
Pre vzájomne nezávislé ovládanie pohonu 12 skrutkovicovým vretenom, výškového prestaviteľného pohonu 17 a priečneho posuvného pohonu 23 sú ak a na každej pomocnej pracovnej ploche 18., 19, tak aj, na prídavnom plošinovom úseku 16 namontované ovládacie zariadenia 2J. Ako je vidieť z obr. 3» kde je čiarou 28 znázornený prejazdný profil, je pracovná plocha 9 v úplne spustenom stave nosného rámu 10 a oboch pomocných pracovných plôch 18,19 vo vnútri prechodného profilu, takže v tejto spustenej polohe je možno uskutočňovať premiestňovácie jazdy bez obmedzenia
Variant pracovnej plochy 9 podľa vynálezu, ktorá je schematicky znázornená na obr. 4, sa líši v porovnaní s variantom , opísaným vyššie tým, že každá pomocná pracovná plocha 18, 19 je pomocou vlastného otočného pohonu 29 umiestnená s možnosťou otáčania okolo zvislej osi 30 otáčania na teleskopickom vedení 20. Britom je os 30 otáčania namontovaná z hľadiska pozdĺžneho smeru pracovného voza 1 umiestnenej polohy pomocou pracovnej plochy 18, 19 umiestnená ▼ jej konci. Tak sa po vychýlení pomocnej pracovnej plochy 16, 1J pomocou otočného pohonu 2% v uhle s hodnotou 90° dosiahne väčší odstup od stredu pracovného voza 1, takže v tejto polohe je možno robiť taktiež práce na stožiaroch troleje.
Variant pracovnej plochy 31» ktorá je znázornená na obr 5, sa skladá z dvoch pomocných pracovných plôch 32, 33» z ktorých každá má plošinovú časť 39, 40, pričom tieto pomocné pracovné plochy 32, 33 sa nachádzajú na nosnom ráme 36, ktorý slúži ako prieč ne vedenie 34 a sú pomocou pohonu %% od seba vzá jomne nezávisle priečne posuvné, pričom čiarkovanými čiarami je znázornený obrys pracovnej plochy 31, kým sú obidve pomocné pracovné plochy 22, 3^ v prvej pracovnej polohe, v ktorej navzájom susedia a v kt rej tvoria spoločnú pracovnú plošinu. Priečne vedenie 21» poprípade nosný rám 36 je otočný okolo zvi slej osi 22 otáčania a je takto otáôivo upevnený na teleskopický predlžovacom a výškovo prestaviteľ nom žeriavovom výložníku £8.

Claims (41)

1. Pracovný voz, ktorý má na podvozkoch umiestnený vozový rám a pracovnú plochu s nosným rámom, ktf'rý má vodorovnú pracovnú plošinu a ktorý je pomocou pohonov zhotovený výškovo prestaviteľné vzhľadom na vozový rám, pričom pracovná plošina je meniteľná prostredníctvom v rovine pracovnej plošiny proti sebe vzájomne prestaviteľných a na nosnom ráme umiestnených plošinových častí, vyznačujúci sa tým, že najmenej dva v priečnom smere pracovného voza /1/ vzájomne protiľahlo umiestnené plošinové úseky /14, 15; 39, 40/ sú prestaviteľné z prvej pracovnej polohy, v ktorej sú umiestnené vedľa seba a tvoria spoločnú pracovnú plochu /9; 31/» do druhej pracovnej polohy, v ktorej sú umiestnené vo vzájomnom odstupe v priečnom smere pracovného voza /1/ a v ktorej tvoria vždy jednu samostatnú pracovnú plochu /18, 19; 32, 33/ , a to pomocou priečnych posuvných pohonov /23; 35/ » upevnených na nosnom ráme /10; 36/.
2. Pracovný voz podľa nároku 1, vyznačujúci s* t ý m , že ku každej pomocnej pracovnej ploche /18, 19/ je priradený ε λϊπο:-. t&tný, na nosnom ráme /10/ umiestnený výškový prestavný pohon mi*
3. Pracovný voz podľa nároku 2, vyznačujúci sa tým, že každý výškový prestavný pohon /17/, spojený s jednou pomocnou pracovnou plochou /18, 19/, je upevnený na v zvislom smere predlžovacom teleskopickom vedení /20/, ktoré je umiestnené priečne posuvne na nosnom ráme /10/ a ktoré je spojené vždy s výškovým prestavným pohonom /17/.
4.Pracovný voz podľa jedného z nárokov 1, 2 alebo J, vyznačujúci sa tým, že pracovná plošina /15/ spoločnej pracovnej plochy /9/ je tvorená plošinovými časťami /14, 15/ oboch pomocných pracovných plôch /18, 19/ a ďalším prídavným plo• šinovým úsekom /16/, ktorý aa ne v pozdĺžnom smere pracovného voza /1/ nadväzuje a ktorý je pevne * spojený s nosným rámom /10/.
5. Pracovný voz podľa jedného z nárokov 1 až 4, vyznačujúci sa tým, že zábradlie /24* 25*
26/* ktoré obklopuje každú pomocnú pracovnú plochu /18, 19/, poprípade tiež prídavný plošinový úsek /16/, je v mieste koncových Častí, navzájom susediacich v prvej pracovnej polohe na zhotovenie spoločnej pracovnej plochy /9/, upevnené s možnosťou uvoľnenia, poprípade sklopenia .
6. Pracovný voz podľa nároku 3, vyznačujúci sa tým, že každá pomocná pracovná plocha /18,
19/ je pomocou otočného pohonu /29/ umiestnená vychyľujúco na teleskopickom vedení /20/ okolo zviB slej osi /30/ otáčania.
7. Pracovný voz podľa nároku 6, vyznačujúci sa t ý .m , že os /30/ otáčania je z hľadiska pozdĺžneho smeru pracovného voza /1/ umiestnená v koncovej časti pomocnej pracovnej plochy /18, 19/.
8. Pracovný voz podľa jedného z nárokov 1 až 7 , vyznačujúci sa tým, že na uloženie a výškové preštavovanie nosného rámu /10/ sú umiestnené štyri pomocou pohonov /12/ skrutkovicovým vretenom teleskopický predlžovacie zvislé stĺpiky /11/, pričom tieto pohony /12/ skrutkovicovým vretenom sú vzájomne mechanicky spojené a sú synchrónne ovládateľné»
9·Pracovný voz podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že obe pomocné pracovné plochy /32 r 33/ sú umiestnené pomocou vždy jedného pohonu /35/ priečne posuvne na vodorovne umiestnenom nosnom ráme /36/, ktorý je upevnený na teleskopický pre dlžovacoQi žeriavovom výložníku /38/.
použitých vzťahových znakov:
1 pracovný voz
2 vozový rám
3 podvozok
4 koľaj
3 nárazník
6 spriahlo
7 podlažná plocha
8 zdroj energie
9 pracovná plocha
10 nosný rám
11 stĺpik
12 pohon skrutkovicovým vretenom
13 spoločná pracovná plošina
14 plošinový úsek
15 plošinový úsek
16 prídavný plošinový úsek
17 výškový preštavný pohon
18 pomocná pracovná plocha
19 pomocná pracovná plocha
20 teleskopické vedenie
21 kladka
22 priečne vedenie
23 priečny posuvný pohon
24 zátraalie
25 zábradlie
26 zábradlie
27 ovládacie zariadenie
28 čiara
29 otočný pohon
30 os otáčania
31 pracovná plocha
32 pomocná pracovná plocha
33 pomocná pracovná plocha
34 priečne vedenie
35 pohon
36 nosný rám
37 os otáčania
38 žeriavový výložník
39 plošinový úsek
40 plošinový úsek
41 rebrík
SK337-95A 1994-04-11 1995-03-15 Pracovný voz SK280504B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT73594A AT406359B (de) 1994-04-11 1994-04-11 Arbeitswagen mit einer arbeitsbühne

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK33795A3 true SK33795A3 (en) 1995-10-11
SK280504B6 SK280504B6 (sk) 2000-03-13

Family

ID=3498423

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK337-95A SK280504B6 (sk) 1994-04-11 1995-03-15 Pracovný voz

Country Status (7)

Country Link
AT (1) AT406359B (sk)
CH (1) CH690769A5 (sk)
CZ (1) CZ280996B6 (sk)
DE (1) DE19511539B4 (sk)
FR (1) FR2719541B1 (sk)
GB (1) GB2288380B (sk)
SK (1) SK280504B6 (sk)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1294053B1 (it) * 1997-05-16 1999-03-15 Linea Di Contatto S R L Veicolo per l'esecuzione di lavori d'installazione e/o manutenzione di linee di elettrificazione ferroviarie, tramviarie, metropolitane,
DE19753556A1 (de) * 1997-12-03 1999-06-17 Wumag Elevant Gmbh & Co Kg Vario-Korb
ITSV20000061A1 (it) * 2000-12-12 2002-06-12 Linea Di Contatto Srl Veicolo per l'esecuzione di costruzione o di manutenzione di linee ferroviarie tramviarie metropolitane o simili
FR2836680B1 (fr) * 2002-03-01 2004-10-22 Pinguely Haulotte Nacelle elevatrice et procede de pose d'un element de cloison au moyen d'une telle nacelle
DE10213458B4 (de) * 2002-03-26 2006-04-06 Albert Böcker GmbH & Co KG Personenlift
FR2876993B1 (fr) * 2004-10-21 2008-12-05 Serge Fimbault Dispositif pour positionner simultanement au moins un operateur et des elements de construction et procede de montage utilisant un tel dispositif.
DE202005010848U1 (de) * 2005-06-27 2005-09-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrzeug mit einer Arbeitsbühne
FR2903974B1 (fr) * 2006-07-19 2009-12-04 Twist Dispositif autoelevateur mobile et tour de controle le comportant
FR3071209B1 (fr) * 2017-09-15 2019-11-01 Novium Systeme de manutention d’element de construction longitudinal, vehicule de manutation equipe d’un tel systeme
CN108674429A (zh) * 2018-07-19 2018-10-19 广东嘉铭智能科技有限公司 一种隧道巡检车
US20210276849A1 (en) * 2020-03-06 2021-09-09 Oshkosh Corporation Adjustable Platform Rail Systems and Methods

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2804944C2 (de) * 1978-02-06 1981-07-16 Rheiner Maschinenfabrik Windhoff Ag, 4440 Rheine Schienenverfahrbares Arbeitsgerät
IT1152327B (it) * 1982-08-04 1986-12-31 Servizi Agricoli Medilmecc Carrello ferroviario a piattaforma elevabile e traslabile per manutenzione delle linee elettriche di contatto
US4690246A (en) * 1985-07-11 1987-09-01 Simon Aerials, Inc. Articulated work platform with scissors motion
FR2619543B1 (fr) * 1987-08-18 1989-12-29 Scie Sarl Echafaudage roulant pour reseau de voie ferree, et en particulier pour l'entretien des catenaires
FR2702438B1 (fr) * 1993-03-12 1995-06-09 Scle Sa Véhicule pour la construction et/ou pour la maintenance et/ou pour le contrôle de lignes aériennes de traction électrique équipant les réseaux de voies ferrées.
DE4316663A1 (de) * 1993-05-11 1994-11-17 Reichsbahn Werk Fuer Gleisbaum Inspektions- und/oder Reparaturfahrzeug

Also Published As

Publication number Publication date
SK280504B6 (sk) 2000-03-13
CZ280996B6 (cs) 1996-05-15
DE19511539A1 (de) 1995-10-12
FR2719541B1 (fr) 1998-12-24
CH690769A5 (de) 2001-01-15
AT406359B (de) 2000-04-25
ATA73594A (de) 1999-09-15
GB2288380A (en) 1995-10-18
DE19511539B4 (de) 2006-04-20
FR2719541A1 (fr) 1995-11-10
CZ62595A3 (en) 1995-10-18
GB9506538D0 (en) 1995-05-17
GB2288380B (en) 1997-12-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
FI110629B (fi) Laitteisto ratapölkyille kiinnitystä varten pantujen kiskojen kuljettamiseksi
SK33795A3 (en) Working wagon
FI118974B (fi) Kone ja laite raiteenrakennustöiden suorittamista varten
SK88396A3 (en) Wagon for laying of the track for loading and unloading rails
US5511484A (en) Track working machine
SK279156B6 (sk) Stroj na obnovovanie, prípadne ukladanie železničn
US20070022898A1 (en) Machine and method for transporting track switches
HU176854B (en) Travelling apparatus for continuous changing track consists of rails and crossties
SK279083B6 (sk) Podbíjačka na podbíjanie koľaje
CZ279092B6 (en) Track packing machine, particularly for tamping switches and crossing of lines
JPH06235203A (ja) 軌道突固め機械
GB1586016A (en) Travelling machine for taking up and/or laying track panels
EP0603149B2 (de) Saugmaschine
CS218580B2 (en) Mobile track packing machine
UA82586C2 (uk) Рухомий транспортний засіб з робочою площадкою
CZ279091B6 (en) Gravel plough
NL193696C (nl) Rijdbare spoorbaanonderstopmachine met dwars en in de hoogte verstelbare onderstopaggregaten.
CA2206742A1 (en) A machine for laying a track
HU207878B (en) Self-propelled machine for distributing and forming the profile of bedding material of track
CA1146412A (en) Cable railroad
CA1234721A (en) Railway carriage with set-off apparatus
SK379392A3 (en) Track tamping machine
FI108658B (fi) Kone sepelialustan tai vastaavasti maapohjan muokkausta varten
JP2666594B2 (ja) 作業床装置
HU210466B (en) Automotive track-packing, leveling and controlling machine for switches crossings

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20140315