SK286290A3 - Manufacturing process of pyrazoles - Google Patents

Manufacturing process of pyrazoles Download PDF

Info

Publication number
SK286290A3
SK286290A3 SK2862-90A SK286290A SK286290A3 SK 286290 A3 SK286290 A3 SK 286290A3 SK 286290 A SK286290 A SK 286290A SK 286290 A3 SK286290 A3 SK 286290A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
reaction
iodine
iodide
mol
hydrazine
Prior art date
Application number
SK2862-90A
Other languages
English (en)
Other versions
SK278414B6 (en
Inventor
Hans R Merkle
Erich Fretschner
Original Assignee
Basf Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Ag filed Critical Basf Ag
Publication of SK278414B6 publication Critical patent/SK278414B6/sk
Publication of SK286290A3 publication Critical patent/SK286290A3/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D231/00Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings
    • C07D231/02Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings
    • C07D231/10Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings having two or three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D231/12Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings having two or three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with only hydrogen atoms, hydrocarbon or substituted hydrocarbon radicals, directly attached to ring carbon atoms

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Heterocyclic Carbon Compounds Containing A Hetero Ring Having Nitrogen And Oxygen As The Only Ring Hetero Atoms (AREA)

Description

Predmetom tohto vynálezu je nový spôsob výroby pyrazolov všeobecného vzorca
v ktorom
R1, R2, R3 a R4 znamenajú atóm vodíka, alkylovú skupinu s 1 až 8 atómami uhlíka, cykloalkylovú skupinu s 3 až 8 atómami uhlíka , aralkylovú skupinu a/alebo arylovú skupinu z pyrazolínov všeobecného vzorca
v ktorom
R1, R2, R3 a R4 majú význam uvedený vyššie
V súlade s vyššie definovaným cielom bol nájdený spôsob výroby pyrazolov (alebo derivátov pyrazolov) všeobecného vzorca
v ktorom
R1, R2, R3 a R4 znamenajú atóm vodíka, alkylovú skupinu s 1 až 8 atómami uhlíka, cykloalkylovú skupinu s 3 až 8 atómami uhlíka, aralkylovú skupinu a/alebo arylovú skupinu, dehydrogenáciou pyrazolínov všeobecného vzorca
v ktorom
R1, R2, R3 a R4 majú význam uvedený vyššie, ktorý spočíva v tom, že sa reakcia vykonáva pôsobením hmotnostne 30 % až 99 % kyseliny sírovej v prítomnosti jódu, jodovodíka, jodídu kovu, anorganického jodnanu, jodidu, jodičňanu alebo jodistanu alebo alkyljodidu pri teplote v rozsahu od 50 do 250 “C.
Tento postup je pravdepodobne založený na princípe, že jód pôsobí ako dehydrogenačné činidlo a v priebehu reakcie prechádza na jodovodík. Jodovodík sa dá potom oxidovať kyselinou sírovou znovu na jód, čím sa vysvetľuje, že sa pri tejto reakcii vystačí s katalytickými množstvami jódu, prípadne zlúčeninami jódu.
Jód alebo iná zlúčenina jódu, charakterizovaná vyššie, sa pri tejto reakcii používa všeobecne v množstve od 0,01 do 10 % molárnych ^vyťahujúce sa= na 1 mol pyrazolínu, výhodne v množstve od 0,05 až do 5 % molárnych a najmä od 0,1 až do 2 % molárnych^ -v zťa-hu-júco sa na 1 mol pyrazolínu.
Pokiaľ sa pri tomto postupe použije zlúčenina jódu, možno predpokladať, že sa z tejto zlúčeniny najprv vytvorí jód a potom pokračuje naznačený cyklus.
Z vyššie uvedeného katalytického cyklu vyplýva, že kyselina sírová pôsobí ako oxidačné činidlo na jodovodík a má byť prítomná v zodpovedajúcej koncentrácii, ktorá nie je menšia ako 30 % hmotnostných, výhodne v koncentrácii od 45 do 95 % hmotnostných. Zodpovedajúca koncentrácia kyseliny sírovej sa môže v reakčných podmienkach dosiahnuť tiež tým, že. sa z reakčnej zmesi priebežne odstraňuje nadbytočná voda.
Vedia elementárneho jódu -sa—hodia- ako katalyzátory tiež zlúčeniny jódu, ako jodovodík, jodidy alkalických kovov a jodidy kovov alakalických zemín, ako jodid lítny, jodid sodný, jodid draselný, jodid cézny, jodid horečnatý a jodid vápenatý, ako aj ostatné jodidy kovov, používať sa však môžu tiež ďalšie anorganické zlúčeniny jódu, ako jodnany kovov alkalických zemín a jodnany alkalických kovov, ako aj zodpovedajúce jodidy, jodičnany a jodistany alebo organické zlúčeniny jódu, ako alkyljodidy, napríklad metyljodid.
Dehydrogenácia sa uskutočňuje všeobecne pri atmosférickom tlaku pri teplotách od 50 do 250 °C, výhodne pri teplotách od 70 do 200 ‘C, najmä pri teplotách od 90 do 180 ’C.
C
Reakciu je tiež možno, uskutočňovať pri zvýšenom tlaku pri nízkej koncentrácii kyseliny sírovej alebo pri príslušne zvýšenej teplote, pripadne pri zníženom tlaku vo vy&šŤo- koncentrovanej kyseline sírovej, alebo pri príslušne nižšej teplote.
Reakcia sa všeobecne uskutočňuje tak, že sa v reakčnej nádobe uvedú do styku všetky reakčné zložky a potom sa zmes spoločne zahrieva na reakčnú teplotu. Je však tiež možné privádzať reakčne zlozky oddelene alebo vo forme zmesi do vopred predohriatej reakčnej nádoby, alebo časť reakčných zložiek predložiť pri reakčnej teplote a pridať ďalšiu reakčnú zložku, pripadne ďalšie reakčné zložky.
Oddestilovaná voda, odoberaná z reakcie, obsahuje väčšiu časť použitého jodidu vo forme jodovodíka, ktorý sa môže znova vracať späť do reakčnej zmesi. Po ochladení reakčnej zmesi kryštalizuje derivát pyrazolu vo forme soli s kyselinou sírovou.
Kvôli spracovaniu sa získaná reakčná zmes neutralizuje, napríklad hydroxidom sodným, amoniakom alebo inými anorganickými alebo organickými zásadami, a neutrálna zmes sa niekolkokrát extrahuje inertnými organickými, s vodou nemiešatelnými rozpúšťadlami . Po vysušení organického extraktu a po odparení do sucha sa získajú zodpovedajúce pyrazoly v 85 až 95 % čistote. Takto získané deriváty sa kvôli zlepšeniu čistoty destilujú, alebo sa môžu čistiť prekryštalizovaním.
Postup podlá vynálezu je vhodný na výrobu pyrazolu a substituovaných pyrazolov, vymedzených vyššie, zo zodpovedajúcich pyrazolínov. Charakter substituentov hrá podlá doterajších poznatkov len nepatrnnú úlohu.
Výhodne ako zvyšky R3· až R4 prichádzajú okrem atómu vodíka do úvahy tiež až tri z týchto skupín :
alkylová skupina s 1 až 8 atómami uhlíka, najmä alkylová skupina s 1 až 4 atómami uhlíka, ako metylová-skupina, etylová -skupina, propylová skupina, 1-metyletylová skupina, butylová -skupina, 1-metylpropylová skupina, 2-metylpropylová -skupina a 1,1-dimetyletylová skupina, cykloalkylová skupina s 3 až 8 atómami uhlíka, ako najmä cyklopentylová -sk-upifra, cyklohexylová . skupina- a cykloheptylová skupina, arjílkylová skupina, ako najmä fenylovou skupinou substituovaná alkylová skupina s 1 až 4 atómami uhlíka, tak ako je definovaná vyššie a arylová .skupin-a-, ^akrr najmä fenylová skupina.
Pyrazolíny, ktoré slúžia ako východiskové látky, sú známe zlúčeniny, alebo sa dajú získať podía známych metód, pričom sa doporučuje kondenzácia zlúčeniny so štruktúrou akroleínu, prípadne vinylalkylketónu a hydrazínu (porov. Behr a kol., The Chemistry of Heterocyclic Compounds, zv. 22, kapitola 7 a DE-A 34 23 930), ako naznačuje nasledujúca schéma :
---------*>
- h2o (la)
Táto kondenzácia sa uskutočňuje obvykle v inertnom organickom rozpúšťadle alebo vo vodnom roztoku v prítomnosti zásady alebo kyselín.
S ohľadom na tento nový postup je obzvlášť výhodné uskutočňovať už túto kondenzačnú reakciu v prítomnosti kyseliny sírovej, pričom sa pridáva ako dehydrogenačný katalyzátor jód, prípadne zlúčenina jódu a medziprodukt 2-pyrazolínu sa neizoluje.
Reakcia sa uskutočňuje účelne v tomto prípade tak, že sa , šu nechá reagovat 0,65 až 1,25 mólak-v4va~ŕi»iitu aodpovedajúcohe akroleín/vinylalkylketón-derivátu s 1 mólokvivalont-om hydrazínu v vyššie naznačených podmienokach v kyseline sírovej v prítomnosti jódu, prípadne zlúčeniny jódu.
Namiesto vinylalkylketónov sa môžu používať tiež ich prekurzory, napríklad (β-hydroxy)etylalkylketóny, ako naznačuje nasledujúca reakčná schéma :
r2 L 11 -t- NH-NHz
R-—CH 0 R1
1 ' —2HjO
OH
Je tiež možné pripravovať//(β-hydroxy)etylketóny^samotné^ in situ, napríklad z acetónu a formaldehydu.
Ďalšia možnosť výroby 2-pyrazolínov spočíva v reakcii zlúčeniny so štruktúrou glycerolu a zodpovedajúceho hydrazínu, ako naznačuje nasledujúca reakčná schéma :
HO - CR3 -------- CH - R4 , I I + NH - NH,
R2 - HC - OH OH |
R1
-------->
-h2o
r’
Ako už bolo opísané pre kondenzáciu akroleín / vinylalkylketónderivátu s derivátmi hydrazínu, ^^^možnétiežľljcondenzáciu zlúčenín so štruktúrou glycerolu s dervvaľtrniľ'hydrazínuyuskutočňovať v kyseline sírovej v prítomnosti jódu, prípadne zlúčeniny jódu, pričom sa pri vhodných reakčných teplotách priamo dehydrogenuje medziprodukt 2-pyrazolínu.
Vynález bližšie objasňujú, avšak v žiadnom smere neobmedzujú nasledujúce príklady.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1
Reakcia 2-pyrazolínu na pyrazol
K 270 g 80 % (percentá hmotnostné) kyseliny sírovej sa počas 90 minút pridá pri teplote 155 ’C zmes 145,8 g 48 % (percentá hmotnostné) vodného roztoku pyrazolínu (1 mol) a 2 g jodidu sodného (0,0134 mol). Oddestilovaním vody sa teplota reakčnej zmesi udržiava na 155 ’C. Po úplnom pridaní sa zmes ponechá ďalších 30 minút pri teplote 155 ’C a potom sa ochladí na 60 ‘C.
Takto získaná reakčná zmes sa zneutralizuje 20 % roztokom hydroxidu sodného. Pyrazol sa získa extrakciou reakčnej zmesi inertným, s vodou nemiešatelným organickým rozpúšťadlom, obvyklým spôsobom.
Výťažok je 69,5 gVpevnej látky s čistotou 93,1 % (podľa plynovej chromátografie)# ée <pnnŤitý P-iJyrdghLLÚio
Príklad 2
Všeobecný pracovný predpis na výrobu pyrazolov z hydrazínov a akroleínov, vinylalkylketónov, prípadne (β-hydroxy)etylalkylketónov alebo glycerolov.
2.1 K n g c % (percentá hmotnostné) kyseliny sírovej sa za chladenia súčasne alebo postupne pridá hydrazínhydrát alebo hydrazín vzorca f^N-NHR1 (A-3), akroleín/vinylalkylketón vzorca R2-CH=CR3-CO-R4 (A-1), poprípade (β-hydroxy)etylalkylketón vzorca R2-CH(OH)-CR3(H)-CO-R4 (A-1*), prípadne glycerol R2-CH(OH)-CR3(OH)CH(OH)-R4 (A-2) a a molárnych percent zlúčeniny jódu (Kat.), vztiahnuté alebo použitý hydrazín. Takto získaná zmes sa potom zahrieva t hodín za destilačného odstraňovania vody na teplotu T °C.
Po zvyčajnom spracovaní sa získa y % pyrazolu, vztiahnuté na použitý hydrazín, prípadne jeho derivát.
2.2 K n g c % (percentá hmotnostné) kyseliny sírovej sa pri teplote T ’C súčasne alebo postupne pridá akroleín/vinylalkylketón (A-1), poprípade (β-hydroxy)etylalkylketón vzorca R2-CH(OH)-CR3(H)-CO-R4 (A-1*), poprípade glycerol (A-2), hydrazínhydrát alebo hydrazín (A-3) a a molárnych % zlúčeniny jódu (Kat.), vztiahnuté na použitý hydrazín. Po t hodinách celkovej reakčnej doby (pridávanie a dodatočné miešanie) sa reakčná zmes spracuje zvyčajným spôsobom.
2.3 K n g c % (percentá hmotnostné) kyseliny sírovej sa za chladenia súčasne alebo postupne pridá hydrazinhydrát alebo hydrazín (A-3) a a molárnych % zlúčeniny jódu (Kat.), vztiahnuté na použitý hydrazín. Takto získaná zmes sa zahrieva na teplotu T ’C a pri tejto teplote sa pridá akroleín/vinylalkylketón, poprípade (β-hydroxy)etylalkylketón vzorca R2-CH(OH)-CR3(OH)-CR3(H)-CO-R4 (A-l*), pripadne glycerol (A-2). Po t hodinách reakčnej doby (pridávania A-l*, A-l, prípadne A-2 a po dodatočnom miešaní) sa zmes spracuje zvyčajným spôsobom.
Podrobnosti o vykonaných pokusoch sú zrejmé z nasledujúcej tabulky.
Tabuľka
R2 CH-CR3-CO-R4, prípadne R2-CH-CR3-CO-R4, prípadne
A-1 OH A-1*
r2-ch-cr3-ch-r4 1 í 1 OH OH OH Η,Ν-NHR1 r3 r4 2 x \ s''
J 1 A-3 I
A-2 1 R1
príklad č A-1 popi. A-2 í. R2 R3 R4 Bol A-3 R3 nol n[g]c) c Kat. typ ac) t[h] Tí’CJ yíMc: pyrazol 1 R1 R2 R3 R4 variant postupu
2b) H B H M H 1,0 449,5 47,9 KaJ 1,34 4,5 145-155 i 86,6 B B B B 2.1
3b) H B B 1/1 B 1,0 259,5 80,0 KaJ 0,67 2,5 155 91,8 B B B B 2.2
4a) H B B 1/2 E 1,0 410 70,2 KaJ 0,67 3,0 120 76,7 B H B B 2.3
5a) B B E 1,2 E 1,0 392,2 50,0 KaJ 0,67 2,5 155 82,0 B H B B 2.1
6b) B B E 1/1 E 1,0 431,2 50,0 HaJ03 0,56 4,0 155 80,8 B H H E 2.1
7b> B B B 1,1 B 1,0 431,2 50,0 ch3j 0,7 4,0 155 19,7 B E B B 2.1
ab) B B B 1,1 B 1,0 269,6 80,0 BJ 0,66 2,5 155 82,3 B B B E 2.2
jb) B B B 1,1 B 1,0 431,2 50,0 J2 0,17 2,0 155 78,5 B B B B 2.2
10a) ’ B H B 1,2 ch3 1,0 420,2 70,0 BaJ 1/34 2,0 118 57,1 CB3 B B B 2.3
lla) B cb3 B 2,4 B 2,0 410,0 70,2 BaJ 0,67 3,0 115-130 85,4 B B ^3 B 2.3
12a) ch3 H H 1,2 B 1,0 410,0 70,2 BaJ 0,67 3,0 115-130 75,6 B C03 B E 2.3
13a) B E ch3 1,17 B 1,0 410,0 70,2 KaJ 0,67 2,5 115-130 91/2 B B B ch3 2.3
14a) B ch3 B 1,2 cs3 1,0 410,0 70,2 KaJ 0,67 3,0 130 59,4 cb3 B ca3 B 2.3
15a)‘ B H ch3 1,1 B 1,0 431,2 50,0 BaJ 0,67 3,0 100-155 79,5 B B B CH3 2.3
Poznámky: a) z A-1, b) z A-2, a>* z A-1*, c>
vztiahnuté na 1 mol A-3
Príklad 15
Výroba 3-metylpyrazolu z 3-ketobután-l-olu
K 431,2 g 50 % kyseliny sírovej sa počas 15 minút pridá pri teplote miestnosti 50 g (1 mol) hydrazínhydrátu a 1 g jodidu sodného. Potom sa zmes zahrieva na 100 °C a počas 60 minút sa k nej nechá prikvapkaú roztok 193,6 g (1,1 mol) 50 % vodného 3-ketobután-l-olu. Oddestilovaním vody bola až do konca pridávania udržiavaná reakčná teplota na 155 °C, potom sa zmes miešala 60 minút pri uvedenej teplote. Celkom sa oddestiluje 350 g vody.
Po ochladení na teplotu 70 ’C sa zmes neutralizuje 15 % hydroxidom sodným a extrahuje sa 1,2-dichlóretánom. Spojené organické extrakty sa vysušia síranom sodným, sfiltrujú sa a odparia na rotačnej odparke. Získa sa 90,4 g tmavohnedého oleja, z ktorého sa destiláciou vo vákuu získa 65,2 g 3-metyl-pyrazolu s teplotou varu 108 °C/4666 Pa. Tento produkt je na základe porovnania analýzy plynovou chromatografiou zhodný s autentickým materiálom.
Príklad 16
K 431,2 g (2,2 mol) 50 % kyseliny sírovej sa prikvapká 50 g (1 mol) hydrazínhydrátu, pričom sa reakčná teplota zvýši na 90 C. Po pridaní 1 g jodidu sodného sa prikvapká v priebehu 30 minút pri teplote 90 “C roztok 90,4 g (1,1 mol) 36,5 % roztoku formaldehydu v 63,8 g (1,1 mol) acetónu. Reakčná teplota sa zvýši v priebehu 60 minút pri odestilovávaní vody na 153 “C a potom sa zmes mieša ďalších 45 minút pri uvedenej teplote. Celkom sa oddestiluje 330 g vody.
Po neutralizácii 25 % roztokom hydroxidu sodného sa uskutoční extrakcia 1,2-dichlóretánom. Spojené 1,2-dichlóretánové extrakty sa vysušia a odparia sa. Získa sa 28 g hnedého oleja, ktorého plynový chromatogram vykazuje na 80 % plochy 3-metylpyrazol.
Príklad 17
Výroba 3,5-difenylpyrazolu
K 653,3 g hmotnostné 60 % (4 mol) kyseliny sírovej sa pridá 50 g (1 mol) hydrazínhydrátu, 1 g (6,7 mmol) jodidu sodného a potom 224 g (1 mol) benzylacetofenónu. Zmes sa varí pod spätným chladičom počas 4 hodín (pri teplote 110 až 120 °C) • a po ochladení reakčnej zmesi sa za miešania pridá 960 g hmotnostne 25 % (6 mol) roztoku hydroxidu sodného. Vzniknutá zraze- * nina sa odfiltruje a premyje vodou. Po vysušení zostane 215,5 g 3,5-difenylpyrazolu s čistotou 98 %, ktorý má teplotu topenia 198 až 200 C.
Príklad 18
Výroba 5-fenylpyrazolu
K 143,7 g hmotnostné 60 % (0,88 mol) kyseliny sírovej sa pridá 20 g (0,4 mol) hydrazínhydrátu a 0,5 g (3,3 mmol) jodidu sodného. Potom sa táto zmes udržiava pri teplote 120 °C počas 30 minút a potom sa do nej vnesie 55,4 g (0,42 mol) aldehydu škoricového. Reakčná teplota sa pomaly zvýši na 130 °C a táto ♦ teplota sa udržiava ešte v priebehu 30 minút. Pritom sa oddestiluje 65 g vody.
Po ochladení sa reakčná zmes za miešania uvedie do styku s 1000 ml vody a 134,4 g hmotnostné 25 % (0,84 mol) roztoku hydroxidu sodného. Reakčná zmes sa trikrát extrahuje dichlórmetánom a spojené dichlórmetánové extrakty sa vysušia bezvodým síranom sodným. Po odstránení sušiaceho prostriedku, odparení rozpúšťadla a po rekryštalizácii z cyklohexánu sa získa 29,7 g 5-fenylpyrazolu, ktorý má teplotu topenia 97 °C.

Claims (1)

  1. Spôsob výroby pyrazolov všeobecného vzorca I (i) v ktorom
    R1, R2, R3 a R4 znamenajú atóm vodíka, alkylovú skupinu s 1 až 8 atómami uhlíka, cykloalkylovú skupinu s 3 až 8 atómami uhlíka, aralkylovú skupinu a/alebo arylovú skupinu, dehydrogenáciou pyrazolínov všeobecného vzorca jľ v ktorom
    R1, R2, R3 a R4 majú význam uvedený vyššie, vyznačujúci sa tým, že sa reakcia vykonáva pôsobením 30 až 99 % hmotnostných kyseliny sírovej v prítomnosti jódu, jodovodíka, jodídu kovu, anorganického jodnanu, joditu, jodičnanu alebo jodistanu alebo alkyljodidu v množstve od 0,01 do 10 molárnych ekvivalentov, vztiahnuté na pyrazolín, pri teplote od 50 do 250 ’C.
SK2862-90A 1989-06-10 1990-06-08 Manufacturing process of pyrazoles SK286290A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3918979A DE3918979A1 (de) 1989-06-10 1989-06-10 Verfahren zur herstellung von pyrazol und dessen derivaten

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK278414B6 SK278414B6 (en) 1997-04-09
SK286290A3 true SK286290A3 (en) 1997-04-09

Family

ID=6382485

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK2862-90A SK286290A3 (en) 1989-06-10 1990-06-08 Manufacturing process of pyrazoles

Country Status (14)

Country Link
US (1) US4996327A (sk)
EP (1) EP0402722B1 (sk)
JP (1) JP2868588B2 (sk)
KR (2) KR910000653A (sk)
AT (1) ATE100799T1 (sk)
CA (1) CA2018206C (sk)
CZ (1) CZ279830B6 (sk)
DE (2) DE3918979A1 (sk)
DK (1) DK0402722T3 (sk)
ES (1) ES2062181T3 (sk)
HU (1) HU207299B (sk)
IL (1) IL94559A (sk)
SK (1) SK286290A3 (sk)
ZA (1) ZA904430B (sk)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4028393A1 (de) * 1990-09-07 1992-03-12 Basf Ag Verfahren zur herstellung von 3-methylpyrazol
JPH05156545A (ja) * 1991-12-10 1993-06-22 Takata Kk ノンコート織布及びその製造方法
AU675447B2 (en) * 1992-07-28 1997-02-06 Merck Sharp & Dohme Limited Carboxamidomethyl piperidine and analogues
DE4328228A1 (de) * 1993-08-23 1995-03-02 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von Pyrazol und dessen Derivaten
DE4415484A1 (de) * 1994-05-03 1995-11-09 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von 1-(Het)aryl-3-hydroxy-pyrazolen
US5510361A (en) * 1994-10-20 1996-04-23 The Procter & Gamble Company Di-tert-butylphenol compounds with heterocyclic moiety, useful as anti-inflammatory agents
DE19500838A1 (de) * 1995-01-13 1996-07-18 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von 3,5-Diarylpyrazolen
DE19645313A1 (de) 1996-11-04 1998-05-07 Basf Ag Substituierte 3-Benzylpyrazole
EP1021416B1 (de) 1997-06-23 2004-05-19 Basf Aktiengesellschaft Verfahren zur herstellung substituierter pyrazole
CN101163679A (zh) 2005-04-21 2008-04-16 罕用药物有限公司 制备超纯4-甲基吡唑的方法
US8410135B2 (en) * 2007-06-15 2013-04-02 Solvay Pharmaceuticals B.V. 4,5 dihydro-(1H)-pyrazole derivatives as cannabinoid CB1 receptor modulators
EP2282998B1 (en) 2008-04-21 2014-09-10 Albemarle Corporation Processes for producing n-alkylpyrazole
KR101005834B1 (ko) * 2008-08-04 2011-01-05 이화여자대학교 산학협력단 피라졸의 제조방법
CN102311388B (zh) * 2011-07-07 2013-05-22 林文斌 一种工业化生产3,4-二甲基吡唑及其磷酸盐的方法
CN102399189B (zh) * 2011-11-29 2014-12-31 上虞盛晖化工股份有限公司 一种3,4-二甲基吡唑磷酸盐的合成方法
CN102558057B (zh) * 2012-01-16 2014-04-02 兰州大学 多取代吡唑制备方法
CN102911119B (zh) * 2012-09-30 2015-06-17 浙江工业大学 3,4-二甲基吡唑和3,4-二甲基吡唑磷酸盐的制备方法
CN106316956A (zh) * 2015-07-02 2017-01-11 胡梓国 吡唑的工业生产方法
CN105153036A (zh) * 2015-09-28 2015-12-16 乐平市康鑫医药化工有限公司 丙烯醛固定床反应制备吡唑的方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3029160A1 (de) * 1980-08-01 1982-03-04 Basf Ag, 6700 Ludwigshafen Verfahren zur herstellung von pyrazolen
DE3035395A1 (de) * 1980-09-19 1982-05-06 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Verfahren zur herstellung von pyrazol
DE3603376A1 (de) * 1986-02-05 1987-08-06 Basf Ag Verfahren zur herstellung von pyrazolen
DE3716293A1 (de) * 1987-05-15 1988-11-24 Basf Ag Verfahren zur herstellung von pyrazolen

Also Published As

Publication number Publication date
ZA904430B (en) 1992-02-26
KR910000653A (ko) 1991-01-29
HU207299B (en) 1993-03-29
EP0402722A1 (de) 1990-12-19
DK0402722T3 (da) 1994-02-28
ATE100799T1 (de) 1994-02-15
HU903775D0 (en) 1990-11-28
SK278414B6 (en) 1997-04-09
ES2062181T3 (es) 1994-12-16
JPH03115265A (ja) 1991-05-16
HUT54349A (en) 1991-02-28
EP0402722B1 (de) 1994-01-26
KR0140875B1 (ko) 1998-06-01
CZ279830B6 (cs) 1995-07-12
DE59004384D1 (de) 1994-03-10
JP2868588B2 (ja) 1999-03-10
CA2018206C (en) 2000-02-29
CZ286290A3 (en) 1995-03-15
CA2018206A1 (en) 1990-12-10
IL94559A (en) 1994-02-27
US4996327A (en) 1991-02-26
IL94559A0 (en) 1991-03-10
DE3918979A1 (de) 1990-12-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK286290A3 (en) Manufacturing process of pyrazoles
US4182862A (en) Process for the preparation of 1,3-disubstituted-2-azoyl-2-propen-1-ones
JPH0458474B2 (sk)
US4465862A (en) Cyclopentendione and cyclopentenone
IE55794B1 (en) Anti-coagulants of the 4-hydroxycoumarin type;the preparation thereof;and rodenticidal compositions(baits)comprising such anti-coagulants
CA2294023C (en) Method for producing substituted pyrazoles
US4804785A (en) Alpha, beta-substituted acroleins
KR100763077B1 (ko) 항균 퀴놀론 약제용으로 유용한 중간 물질로서의 알킬 3-시클로프로필아미노-2-[2,4-디브로모-3-(디플루오로메톡시)벤조일]-2-프로페노에이트의 원-포트 합성 방법
US4035378A (en) Process for the production of 1,3,4-thiadiazol-5(4H)-onyl dithiophosphoric acid esters
HU190628B (en) Process for preparing 3-vinyl-substituted 2,2-dimethyl-cyclopropane-1-carboxylic acids and and their esters
US5663365A (en) Process for the preparation of pyrazolones
HU209737B (en) Process for preparation of 4-alkyl-2,6 bis (fluoromethyl)-3,4-dihydro-pyridine- dicarboxylic acid-oxyesters and thioesters
Doleschall Novel aldehyde syntheses based on selective reduction of s-triazole derivatives
EP0309626B1 (en) Process for the preparation of dibenzothiepin derivative
JP3031279B2 (ja) 2−アルコキシ−6−(トリフルオロメチル)ピリミジン−4−オルの製造方法
JP4316499B2 (ja) α−メチル−β−ケトエステルの製造法
WO2022191139A1 (ja) 3-ブロモ-1-(3-クロロピリジン-2-イル)-1h-ピラゾール-5-カルボン酸エステルの製造方法
KR100376280B1 (ko) 신남알데하이드 유도체의 제조방법
HU193454B (en) Process for producing 3-phenyl-butyraldehyde derivatives
KR100525468B1 (ko) 펜프록시메이트의 개선된 제조방법
HU202491B (en) Process for producing pyrroline derivatives
KR0182356B1 (ko) 2,3-디시아노-1,4-디티아-안트라퀴논의 제조방법
HU180088B (en) Process for producing n-trityl-imidasole derivatives
JPS5951277A (ja) 4―ヒドロキシクマリン化合物、その製造方法並びに殺鼠剤組成物
JPS62281867A (ja) イミダゾ−ルカルボン酸エステル誘導体、その製造方法及び該誘導体を有効成分とする殺菌剤

Legal Events

Date Code Title Description
MK4A Patent expired

Expiry date: 20100608

MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20110403