SK277777B6 - Device for deposition of tool frame on rail of track - Google Patents

Device for deposition of tool frame on rail of track Download PDF

Info

Publication number
SK277777B6
SK277777B6 SK2934-91A SK293491A SK277777B6 SK 277777 B6 SK277777 B6 SK 277777B6 SK 293491 A SK293491 A SK 293491A SK 277777 B6 SK277777 B6 SK 277777B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
rail
tool frame
frame
machine
track
Prior art date
Application number
SK2934-91A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Theurer
Wilhelm Praschl
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of SK277777B6 publication Critical patent/SK277777B6/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B37/00Making, maintaining, renewing, or taking-up the ballastway or the track, not provided for in a single one of groups E01B27/00 - E01B35/00

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Patch Boards (AREA)
  • Mounting, Exchange, And Manufacturing Of Dies (AREA)
  • Replacing, Conveying, And Pick-Finding For Filamentary Materials (AREA)
  • Structure Of Telephone Exchanges (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Forging (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka zariadenia na ukladanie nástrojového rámu na koľajnice koľaje, ktoré je opatrené dotykovým ústrojenstvom na snímanie koľajnice, pričom nástrojový rám, opatrený kolesami s okolesníkmi, je prostredníctvom pohonov prikíbený na ráme stroja po koľaji pojazdného stroja na stavbu koľaje a je aretovateľný v mimoprevádzkovej polohe.
Doterajší stav techniky
Z DE-OS 29 27 729 je známe zariadenie na ukladanie prípadne vystredňovanie nástrojového rámu stroja na stavbu koľaje, ktorý je na ráme stroja prikíbený výškovo prestaviteľné prostredníctvom výškových prestavných pohonov. Prostredníctvom vedenia je nástrojový rám vo svojej dohora naddvihnutej mimoprevádzkovej polohe samočinne vystredňovaný vzhľadom na stred stroja. Zariadenie na ukladanie nástrojového rámu, ktoré je nezávisle na nástrojovom ráme taktiež prikíbené na ráme stroja, pozostáva v podstate z dvojice pák, ktorá pôsobí ako dotykové ústrojenstvo a ktorá je upevnená na samostatnom, na ráme stroja prikíbenom ráme tak, že je možné vykyvovať páky v zvislej rovine priečne k smeru koľaje. Osi výkyvu pák, prípadne dotykových ústrojenstiev sú pritom usporiadané vo vodorovnej rovine v podstate v rozchode koľaje. Páky sú ďalej navzájom spriahnuté prostredníctvom synchronizačnej tyče tak, že pohyb jednej z pák vyvolaný výkyvným pohybom spôsobuje zrkadlovo súmerný pohyb druhej páky. Voľné spodné konce pák sú vytvorené ako dotykové dorazy pre dosadnutie na vnútorné strany hláv koľajníc. V pokojovej polohe zariadenia sú dotykové ústrojenstvá vykývnuté dohora v smere k stredu stroja. Pri nasadení je výkyvný pohon uvedený do činnosti a dochádza k synchrónnemu rozpernému pohybu dotykových ústrojenstiev v smere k vnútorným stranám hláv koľajníc. Pokiaľ nie je zariadenie na ukladanie vystredené presne nad stredom koľaje, napríklad pokiaľ je stroj v koľajovom oblúku, potom nutne dochádza najskôr k dosadnutiu jedného z dotykových ústrojenstiev na priradenej hlave koľajnice. Pri pokračujúcom rozpieraní pák sa posunie rám zariadenia na ukladanie v smere ku stredu koľaje, a to tak, že aj druhé dotykové ústrojenstvo dosadne na k nemu priradenú hlavu koľajnice a tak sa zariadenie presne výstrední vzhľadom na stred koľaje. V tejto polohe slúži potom rám zariadenia na ukladanie na to, aby riadil nástrojový rám počas jeho spúšťania na koľaj presne do polohy v prostriedku koľaje. Na tento účel sú na nástrojovom ráme upevnené prstové smerové podpory, ktoré sú vychytávané vodiacimi rampami usporiadanými na ráme zariadenia na ukladanie, až sa dostanú kolesá s okolesníkmi nástrojového rámu do záberu s koľajnicami a tým je nástrojový rám uložený na koľaji. Toto zariadenie na ukladanie má relatívne komplikovanú konštrukciu a môže mať pri použití v oblastiach koľaje s nerovnakou výškou koľajníc pri určitých okolnostiach sklon k nepresnostiam.
Podstata vynálezu
Vynález si kladie za úlohu vytvoriť zariadenie na ukladanie na koľajnice uvedeného typu, prostredníctvom ktorého by bolo zaistené bezproblémové a spoľahlivé uloženie nástrojového rámu.
Vytýčená úloha sa rieši zariadením podľa vynálezu, ktorého podstata spočíva v tom, že s nástrojovým rámom spojené dotykové ústrojenstvo je usporiadané najmenej pri procese ukladania na koľaj v radiálnej rovine najmenej jedného kolesa s okolesníkom a je spojené s hydraulickým riadením na prerušenie pôsobenia na priečny prestavný pohon, prikíbený medzi rámom stroja a nástrojovým rámom, a/alebo na vydanie akustického, prípadne optického signálu. Také, konštrukčne zvlášť jednoducho vytvorené, zariadenie na ukladanie na koľaj má tú veľkú výhodu, že je uskutočniteľné vzhľadom na spojenie nástrojového rámu a dotykového ústrojenstva a že umožní ukladať nástrojový rám na koľajnice koľaje jednoduchým spôsobom len prostredníctvom jedného priečneho posuvného pohonu. Tým sa nástrojový rám priečne presúva tak dlho, až reakcia dotykového ústrojenstva oznámi presnú polohu kolies s okolesníkmi nad koľajnicami a obsluha tento priečny posuv zastaví, prípadne je prerušený automaticky pôsobením dotykového rámu na koľaj. Pretože vo väčšine prípadov je priečny posuvný pohon pre pracovné nasadenie nástrojového rámu už k dispozícii, je pre najjednoduchšie vyhotovenie zariadenia na ukladanie nástrojového rámu podľa vynálezu potrebné usporiadať len dotykové ústrojenstvo.
Ďalšie výhodné vytvorenie zariadenia podľa nároku 2 má tú výhodu, že už po prvej časti procesu ukladania pri spustení nástrojového rámu na podklade klznej lišty, ktorá dosadá na koľaj, je možné najmä v koľajových úsekoch s priečnym sklonom dosiahnuť automatické nasmerovanie nápravy s kolesami s okolesníkmi rovnobežne k rovine koľaje. Ako druhú časť procesu ukladania nástrojového rámu je potom potrebné len uviesť do činnosti priečny prestavný pohon, čím sa zaistí potrebné posunutie klznej lišty v priečnom smere koľaje, pričom pôsobením dotykového ústrojenstva možno rýchle a presne vyvolať presnú polohu koľajníc. Prostredníctvom zmieneného prvého stupňa procesu ukladania nástrojového rámu na koľaj sa ako dôsledok uloženia klznej lišty na obe koľajnice dosiahne tá zvláštna výhoda, že pred záverečným spustením kolies s okolesníkmi na koľaj sú tieto vždy v rovnakej výškovej vzdialenosti od zodpovedajúcej koľajnice. Z toho vyplýva zvlášť spoľahlivý, bezporuchový a rýchle uskutočniteľný proces ukladania na koľaj.
Usporiadanie podľa nároku 3 zaisťuje, že dotykové ústrojenstvo, ktoré vytvára časť klznej lišty, spoľahlivo reaguje v oblasti jednej hlavy koľajnice, čo umožňuje dosiahnuť presné vystredenie kolies s okolesníkmi nad hlavou koľajnice pre spoľahlivé a dokonalé uloženie nástrojového rámu.
Prostredníctvom ďalšieho, v nároku 4 opísaného vyhotovenia vynálezu sa dosiahne, že klzná lišta dosadne aj pri nasadení v koľajových oblúkoch s veľmi malým polomerom pri počiatočnom spustení klznej lišty, kedy ešte nie je nástrojový rám výstredný vzhľadom na stred koľaje, spoľahlivo na koľajnicu.
Usporiadanie uvedené v nároku 5 výhodne zaisťuje obmedzenie priečneho posuvného pohybu klznej lišty, pričom dosadnutím hlavy koľajnice na zvislý doraz sa v spolupráci so zablokovaním priečnych posuvných pohonov, vybaveným dotykovým ústrojenstvom, zaistí nástrojový rám presne a nezvratné v požadovanej polohe.
Ďalšie výhodné vytvorenie zariadenia podľa vynálezu podľa nároku 6 spoľahlivo zabraňuje vytvoreniu
SK 277777 Β6 skratu medzi oboma koľajnicami, a tým aj nežiaduceho ovplyvnenia signalizačného zariadenia.
Výhodné vytvorenie vynálezu podľa nároku 7 umožňuje zaistiť bezprostredne pred procesom ukladania rýchle spustenie klznej lišty do spodnej dotykovej polohy. Po vykonanom ukladaní je možné klznú lištu rovnako jednoducho opäť vykývnuť dohora do hornej pokojovej polohy, kedy nie je funkcia nástrojového rámu nijako nepriaznivo ovplyvňovaná.
Význaky podľa nároku 8 zaisťujú, že klzná lišta je vo svojej dotykovej polohe pri zablokovaní výkyvného pohonu zaistená presne v tej polohe, v ktorej sa v oblasti klznej lišty usporiadané dotykové ústrojenstvo nachádza presne pod priradeným kolesom s okolesníkom nástrojového rámu.
Usporiadanie zariadenia podľa nároku 9 má tú výhodu, že klzná lišta je bez konštrukčne trochu nákladnejšieho výkyvného prikíbenia pevne spojená s nástrojovým rámom, pričom kolesá s okolesníkmi sú počas snímacieho procesu klznej lišty nad ich dosadacími plochami.
Variant zariadenia podľa vynálezu, ktorý je opísaný v nároku 10, poskytuje možnosť prídavného konštrukčného zjednodušenia pri zachovaní podstatnej časti až doposiaľ opísaných výhod vynálezu.
Usporiadanie funkčne sa podporujúcich dorazov a dotykových ústrojenstiev, ktoré je uvedené v nároku 11, zvyšuje spoľahlivosť zariadenia na ukladanie na koľajnice koľaje a jeho bezporuchové a najmä tiež rých-le nasadenie.
Prehľad obrázkov na výkrese
Vynález je podrobnejšie vysvetlený na príkladoch vyhotovení v spojení s výkresovou časťou.
Na obr. 1 je schematický znázornený bokorys stroja na stavbu koľaje, ktorý je vybavený zariadením na ukladanie koľajnice koľaje podľa vynálezu. Na obr.2 je znázornený vo väčšej mierke detailný pohľad na zariadenie v smere šípky II z obr. 1. Na obr.3 je znázornený priečny rez zariadením na ukladanie v rovine podľa čiary III -III z obr.2.
Na obr.4 je znázornený zjednodušený pohľad na ďalší príklad vyhotovenia vynálezu v pozdĺžnom smere stroja.
Na obr.5 je znázornený ďalší príklad vyhotovenia zariadenia na ukladanie na koľajnice koľaje s dotykovým ústrojenstvom, prípadne snímacím ústrojenstvom, ktoré sníma koľajnicu bez dotyku.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Pojazdný stroj 1 na stavbu koľaje, ktorý je znázornený na obr.l, má mostovitý rám 4 stroja, ktorý je na koncoch uložený prostredníctvom podvozkov 2 na koľaji 3. Na tomto ráme 4 stroja sú na vykonávanie stavebných koľajových prác usporiadané dva výškové a bočné prestaviteľné podbíjacie agregáty 5, agregát 6 na naddvihovanie a vyrovnávanie koľaje 3, ktorý má zdvíhacie a vyrovnávacie pohony, ako aj tieto agregáty riadiaci nivelačný a vyrovnávací vzťažný systém 7. Energetická centrála 8 slúžiaca na napájanie všetkých pohonov, usporiadaných na stroji 1 na stavbu koľaje. Na zisťovanie skutočnej polohy koľaje 3 je upravený po koľaji 3 pojazdný vozeň 9, ktorý je medzi od seba v značnej vzdia lenosti upravenými podvozkami 2 prostredníctvom pohonov výškovo a priečne prestaviteľné spojený s rámom 4 stroja a pre vystredňovanie pri procese ukladania je opatrený ukladacím ústrojenstvom 10. Na riadenie všetkých pohonov je v pracovnej kabíne usporiadané centrálne ústrojenstvo 46.
Ukladacie ústrojenstvo 10, ktoré je znázornené na obr.2 a 3, pozostáva z dvoch častí, ktoré sú vo svojej spodnej snímacej polohe upravené vždy nad jednou koľajnicou a sú navzájom usporiadané zrkadlovo súmerne, pričom pre jednoduchosť je znázornená iba tá časť, ktorá je nad ľavou koľajnicou. Táto časť ukladacieho ústrojenstva 10 má nosný rám 11, ktorý je pevne spojený s nástrojovým rámom 12 meracieho vozňa 9. Nástrojový rám 12 je sám o sebe prikíbený, prípadne je prestaviteľný vzhľadom na rám 4 stroja 1 na stavbu koľaje prostredníctvom výškových prestavných pohonov 13 a priečnych prestavných pohonov 14. Ďalej je opatrený kolesami 15 s okolesníkmi, ktoré sú určené na uloženie na koľajniciach 16 koľaje 3. Naprieč pozdĺžneho smeru stroja upravený výkyvný rám 17 je prikíbený na nosnom ráme 11 prostredníctvom paralelogramového prikíbenia, ktoré je vytvorené z dvoch pák 18. Okrem toho je prostredníctvom taktiež na nosnom ráme 11 výkyvného pohonu 19 prestaviteľný v ro-vine výkyvu, ktorá je kolmá na rovinu koľaje 3 a je upravená v priečnom smere stroja, ako je to zrejmé z dohora vykývnutej polohy, ktorá znázornená bodkočiarkovanými čiarami na ľavej strane obr.2. Vo svojej spodnej koncovej polohe, prípadne snímacej polohe alebo dotykovej polohe na vykonávanie ukladacieho procesu dosadá výkyvný rám 17 pre obmedzenie svojho výkyvného pohybu pevne na zvislý doraz 20 na nosnom ráme 11.
Spodná koncová oblasť výkyvného rámu 17, ktorá je rovnobežná s rovinou koľaje 3, prípadne s osou 50 kolesa 15 s okolesníkom, je vytvorená ako klzná lišta 21, ktorá pozostáva z dvoch navzájom výškovo presadených lištových úsekov 22, pričom nižšie položený lištový úsek 22 má zvislý doraz 23 pre uloženie na bočnú plochu hlavy 24 koľajnice 16. Dĺžka listového úseku 22 vyplýva zo vzopätia kruhového oblúku opisovaného koľajou 3 pri minimálnom koľajovom oblúka v závislosti na dĺžke tetivy oblúka vytváranej podvozkami 2, usporiadanými vo vzájomnom rozostupe. Pre uloženie na hlave 24 koľajnice 16 je klzná lišta 21 vybavená úložnou plochou 25 z elektrického izolačného materiálu 26. V prostriedku medzi oboma naprieč pozdĺžnemu smeru stroja upravenými lištovými úsekmi 22 je usporiadané dotykové ústrojenstvo 27, ktoré môže byť vytvorené aj ako snímacie ústrojenstvo a kto-ré je usporiadané ako sklápacia páka 28, taktiež po-vrstvená elektrickým izolačným materiálom 26, pričom táto sklápacia páka 28 ovláda vo svojej hornej koncovej polohe koncový spínač 29. Tento koncový spínač 29 je prostredníctvom vedenia 30 spojený s hydraulickým riadením 51 pre riadenie ovládania priečneho prestavného pohonu 14. Hydraulické riadenie 51 je tvorené ventilom 52, ktorý je vytvorený ako rozvádzači ventil so štyrmi ovládanými prípojkami a troma rozvádzacími polohami, ktorý má nulovú obehovú polohu a dve prietočné polohy, ako aj rozvádzacím ventilom 53 so štyrmi ovládanými prípojkami a dvoma rozvádzacími polohami, ktorý má nulovú obehovú polohu a jednu prietočnú polohu. Koncový spínač 29 je okrem toho spojený s optickým a/alebo akustickým návestným ústrojenstvom 54.
Pred začatím ukladacieho procesu je merací vozeň 9 vo svojej od koľaje 3 naddvihnutej mimoprevádzkovej polohe. Pri uvedení príslušných výkyvných pohonov 19 sa najskôr vykývne výkyvný rám 17 do svojej spodnej, prípadne snímacej alebo dotykovej polohy, až dosadne na doraz 20. V tejto polohe je na klznej lište 21 usporiadané dotykové ústrojenstvo 27 pod kolesom 15 s okolesníkom vo svojej radiálnej rovine 55, upravenej kolmo na os 50. Potom sa spustí nástrojový rám 12 prostredníctvom výškových prestavných pohonov 13 tak, že klzná lišta 21 dosadne na hlavu 24 koľajnice 16. Pri následnom uvedení priečnych prestavných pohonov 14 do činnosti dôjde k priečnemu posúvaniu, prípadne k snímaciemu pohybu nástrojového rámu 12 a tým aj k pohybu pripojeného ukladacieho ústrojenstva 10, prípadne klznej lišty 21 v priečnom smere stroja. Akonáhle dosadne hlava 24 koľajnice 16 na doraz 23, je koleso 15 s okolesnikom v požadovanej polohe nad koľajnicou 16, prípadne v uvedenej radiálnej rovine 55 a táto radiálna rovina 55 je zhruba zhodná s rovinou súmernosti koľajnice 16. Hlava 24 koľajnice 16 súčasne pôsobí na sklápaciu páku 28 a tlačí ju jej voľným koncom proti koncovému spínaču 29. Takto vybavený impulz spôsobí elektromagnetické posunutie ventilu 53 do nulovej polohy, čím sa zablokuje priečny prestavný pohon 14 a snímací pohyb je ukončený. Súčasne obdrží obsluha optický a/alebo akustický signál o presnej polohe kolies 15 s okolesnikom nad koľajnicami 16.
Potom, čo bol pôsobením výkyvného pohonu 19 výkyvný rám 17 spolu s klznou lištou 21 premiestnený opäť dohora do svojej polohy mimo prevádzku, je možné uskutočniť prostredníctvom výškových prestavných pohonov 13 konečné spustenie nástrojového rámu 12, prípadne meracieho vozňa 9 do pracovnej polohy, v ktorej dosadajú kolesá 15 s okolesnikom na koľajnice 16. Ventil 53 je pôsobením vratnej pružiny presunutý do prietokovej polohy, takže je možné použiť priečny prestavný pohon 14 v rámci pracovného nasadenia stroja 1 na stavbu koľaje bez prekážok pre bočné pritláčanie meracieho vozňa 9 na jednu z oboch koľajníc 16.
Na obr.4 je znázornený ďalší príklad vyhotovenia vynálezu. Stroj 31 na stavbu koľaje má rám 32 stroja, na ktorom je prostredníctvom výškových prestavných pohonov 33 a prostredníctvom priečneho prestavného pohonu prikíbený výškovo a priečne prestaviteľné nástrojový rám 35. Ten je opatrený bližšie neznázomenými pracovnými nástrojmi, napríklad zdvíhacími kladkami pre naddvíhavanie a vyrovnávanie koľaje a ďalej je spojený s klznou lištou 36, ktorá je upravená v podobe nosníka 37 nad oboma koľajnicami 38 koľaje 39. Na nosníku 37 sú upravené dotykové ústrojenstvá 40, prípadne snímacie ústrojenstvo, ktoré sú usporiadané vo vzájomnej vzdialenosti zodpovedajúcej rozchodu. Oba koncové úseky 41 nosníka 37 sú usporiadané, ako je to vyznačené ľavou šípkou, vzhľadom na strednú časť medzi dotykovými ústrojenstvami 40 výškovo presadene a vytvárajú tak stupňovité dorazy 42, ktoré sú upravené pre uloženie na hlavu 43 koľajnice 38. Dĺžka týchto koncových úsekov 41 zodpovedá najväčšiemu požadovanému bočnému vykývnutiu nástrojového rámu 35 zo stredu stroja v koľajových oblúkoch, a to v závislosti na vzdialenosti medzi podvozkami stroja 31 na stavbu koľaje. Nástrojový rám 35 je ďalej opatrený kolesami 44 s okolesnikom, ktoré sú prostredníctvom vlastných prestavných pohonov 45 uložené výškovo posuvne vo zvislých vedeniach na nástro jovom ráme 35. Vo svojej hornej koncovej polohe sú kolesá 44 s okolesnikom nad dotykovými ústrojenstvami 40, prípadne snímacími ústrojenstvami, usporiadanými nad klznou lištou 36, ako aj nad úložnou plochou klznej lišty 36.
Ukladací, prípadne vystredňovací proces začína spustením nástrojového rámu 35 prostredníctvom výškových prestavných pohonov 33 až klzná lišta 36 dosadne na obe hlavy 43 koľajníc 38, pričom táto poloha je znázornená na obr.4. Prostredníctvom priečneho prestavného pohonu 34 sa potom uskutočňuje posúvanie nástrojového rámu 35 v priečnom smere stroja, ktoré sa skončí pri zapadnutí hláv 43 koľajníc 38 na dorazoch 42 a/alebo s tým spojeným pôsobením dotykových ústrojenstiev 40, ktoré vydajú vypínací signál pre priečny prestavný pohon 34. V tom okamžiku sú kolesá 44 s okolesnikom vystredené presne nad koľajnicami 38 a sú pôsobením prestavných pohonov 45 spustené tak, že sa dosadnú do záberu s hlavami 43 koľajníc 38. Nadväzujúcim ďalším pôsobením prestavných pohonov 45 a beztlakovým riadením výškových prestavných pohonov 33 dôjde k vytlačeniu nástrojového rámu 35 smerom dohora spolu s na ňom usporiadanou klznou lištou 36, ktorá sa dosadne z koľaje 39 a tým sa zruší vzájomný záber klznej lišty 36 s koľajou 39. Nástrojový rám 35 sa môže teraz voľne pohybovať po koľaji 39. Je samozrejme tiež možné, aby snímacie alebo dotykové ústrojenstvo ukladacieho ústrojenstva vydalo len akustický a/alebo optický signál, ktorý by bol pokynom pre obsluhu, aby okamžite ukončila snímací pohyb prebiehajúci v priečnom smere stroja.
Dotykové ústrojenstvo 56, ktoré je znázornené na obr. 5, je vytvorené ako indukčný približovací spínač pre bezdotykové snímanie koľajnice 16 a je upevnené na nosnom ráme 11 v prostriedku vzhľadom na radiálnurovinu 55 kolesa 15 s okolesnikom. Ukladací proces sa začína vy kývnutím výkyvného rámu 17 smerom dolu do snímacej polohy. Po spustení ukladacieho ústrojenstva 10 spolu s nástrojovým rámom, ktorý je s ním spojený, a po uložení klznej lišty 21 na oboch koľajniciach 16 koľaje nasleduje priečny posuv celej jednotky, ktorý prebieha dovtedy, kým dotykové ústrojenstvo 56 vo svojej presnej polohe nad koľajnicou 16 nepreruší priečny prestavný pohon a/alebo nevybaví akustický alebo optický signál.

Claims (11)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zariadenie na ukladanie nástrojového rámu na koľajnice koľaje, ktoré je opatrené dotykovým ústrojenstvom na snímanie koľajnice, pričom nástrojový rám, opatrený kolesami s okolesníkmi, je prostredníctvom pohonov prikíbený na ráme stroja po koľaji pojazdného stroja na stavbu koľaje a je aretovateľný v mimoprevádzkovej polohe,vyznačujúce sa tým, že s nástrojovým rámom (12, 35) spojené dotykové ústrojenstvo (27, 40, 56) je usporiadané najmenej pri procese ukladania na koľaj v radiálnej rovine (55) najmenej jedného kolesa (15, 44) s okolesnikom a je spojené s hydraulickým riadením (51) na prerušenie pôsobenia na priečny prestavný pohon (14, 34), prikíbený medzi rámom (4, 32) stroja a nástrojovým rámom (12, 35), a/alebo na vydanie akustického, prípadne optického signálu.
    SK 277777 Β6
  2. 2. Zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa t ý m , že dotykové ústrojenstvo (27, 40, 56) je usporiadané v klznej lište (21, 36), ktorá je upravená naprieč pozdĺžneho smeru stroja (1) na stavbu koľaje, a ktorá má vodorovnú, na hlavu (24, 43) koľajnice (16, 5
    38) priložiteľnú úložnú plochu (25), pričom klzná lišta (21, 36) a s rámom (12, 35) stroja spojené kolesá (15, 44) s okolesnikmi sú vytvorené navzájom k sebe pohyblivo v zvislom smere prostredníctvom pohonov (19, 45).
  3. 3. Zariadenie podľa nároku 1 alebo 2, vyznaču- 10 júce sa tým, že dotykové ústrojenstvo (27) je vytvorené ako sklopná páka (28), ktorá vytvára časť úložnej plochy (25) klznej lišty (21) a ktorej dĺžka zodpovedá šírke hlavy (24) koľajnice (16), pričom je vykývnuteľná okolo v jednej svojej koncovej oblasti v poz- 15 dĺžňom smere stroja upravenej osi, zatiaľ čo v jej protiľahlej koncovej oblasti je na jednej strane, ktorá je odvrátená od úložnej plochy (25), usporiadaný koncový spínač (29).
  4. 4. Zariadenie podľa jedného z nárokov 1, 2 alebo 3, 20 vyznačujúce sa tým, že ku každému kolesu (15) s okolesníkom je priradená samostatná klzná lišta (21) so samostatným dotykovým ústrojenstvom (27), ktoré je usporiadané zhruba centrálne vzhľadom na dĺžku klznej lišty (21) v priečnom smere stroja. 25
  5. 5. Zariadenie podľa nároku 4, vyznačujúce sa t ý m , že lištový úsek (22) klznej lišty (21), nadväzujúci na dotykové ústrojenstvo (27), je usporiadaný výškovo presadene vzhľadom na druhý lištový úsek (22) a vytvára zvislý doraz (23). 30
  6. 6. Zariadenie podľa jedného z nárokov 1 až 5, v y - značujúce sa tým, že klzná lišta (21) je na úložnej ploche (25), upravenej na uloženie na hlave (24) koľajnice (16), opatrená elektrickým izolačným materiálom (26). 35
  7. 7. Zariadenie podľa jedného z nárokov 1 až 6, v y značujúce sa tým, že klzná lišta (21) je prostredníctvom paralelogramového prikíbenia prikíbená na nosnom ráme (11), spojenom s nástrojovým rámom (12), a je prostredníctvom výkyvného pohonu (19) vy- 40 kývnuteľná zo snímacej polohy, ktorá je vzhľadom na kolesá (15) s okolesnikmi upravená nižšie, do výšky položenej mimoprevádzkovej polohy a opačne.
  8. 8. Zariadenie podľa nároku 7, vyznačujúce sa t ý m , že nosný rám (1 l)je vybavený dorazom (20) 45 na obmedzenie dráhy výkyvu klznej lišty (21) pri dosadnutí hlbšie položenej snímacej polohy.
  9. 9. Zariadenie podľa jedného z nárokov 1 až 8, v y značujúce sa tým, že kolesá (44)s okoles- níkmi sú uložené na nástrojovom ráme (35) výškovo 50 prestaviteľné a sú prostredníctvom prestavného pohonu (45) prestaviteľné z mimoprevádzkovej polohy, upravenej nad úložnou plochou klznej lišty (36), do prevádzkovej polohy, upravenej pod úložnou plochou.
  10. 10. Zariadenie podľa jedného z nárokov 1 až 9, v y - 55 značujúce sa tým, že klzná lišta (36) je vytvorená ako cez obe koľajnice (38) koľaje (39) upravený nosník (37) sa dvoma vo vzdialenosti rozchodu upravenými dotykovými ústrojenstvami (40), pričom oba úseky nosníka (37), ktoré sú upravené vzhľadom na 60 priečny smer stroja na koncoch a ktoré nadväzujú na príslušné dotykové ústrojenstvá (40) majú vždy dĺžku najmenej zhruba 25 cm.
  11. 11. Zariadenie podľa nároku 10, vyznačujúce sa t ý m , že nosník (37) je vytvorený so stupňovitý- 65 mi dorazmi (42) na dosadnutie na bočnú plochu hlavy (43) koľajnice,, z ktorých každý je priradený k jednému dotykovému ústrojenstvu (40).
SK2934-91A 1990-09-27 1991-09-25 Device for deposition of tool frame on rail of track SK277777B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT195890 1990-09-27

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK277777B6 true SK277777B6 (en) 1994-12-07

Family

ID=3524728

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK2934-91A SK277777B6 (en) 1990-09-27 1991-09-25 Device for deposition of tool frame on rail of track

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0478531B1 (sk)
JP (1) JP2851191B2 (sk)
CN (1) CN1023334C (sk)
AT (1) ATE85995T1 (sk)
AU (1) AU644214B2 (sk)
CA (1) CA2048822C (sk)
CZ (1) CZ278240B6 (sk)
DE (1) DE59100046D1 (sk)
HU (1) HU215725B (sk)
PL (1) PL166295B1 (sk)
RO (1) RO114650B1 (sk)
RU (1) RU2015240C1 (sk)
SK (1) SK277777B6 (sk)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN1030299C (zh) * 1990-10-03 1995-11-22 弗朗茨普拉瑟尔铁路机械工业有限公司 检查接触网导线用的机械
CN102704359B (zh) * 2011-12-30 2016-08-03 北京中铁房山桥梁有限公司 重载轨枕和岔枕预埋铁座的固定装置
JP6245505B2 (ja) * 2013-08-23 2017-12-13 三菱重工業株式会社 脱線復旧装置、保守用車両、及び脱線復旧方法
CN110816586B (zh) * 2019-09-30 2021-01-26 江苏振光电力设备制造有限公司 一种可动态监测轨道状态的行车防脱轨装置
CN114179854B (zh) * 2021-12-07 2023-01-10 中国铁道科学研究院集团有限公司 一种具有减震功能的测量设备

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH624625A5 (en) * 1978-08-18 1981-08-14 Sig Schweiz Industrieges Device for putting to use a load-bearing chassis of at least one working unit of a railway construction machine
GB2028242B (en) * 1979-07-23 1982-12-15 Sig Schweiz Industrieges Device for positioning the bearing chassis of a working unit of a railway track maintenance machine
AU533375B2 (en) * 1979-10-09 1983-11-17 Mcc Corp. Insulation stripping tool
EP0213253B1 (de) * 1985-08-22 1988-04-06 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Gleisfahrbare Maschine zum Messen bzw. Registrieren oder Korrigieren der Gleislage mit Laser-Strahlen bzw. -Ebenen

Also Published As

Publication number Publication date
HUT58837A (en) 1992-03-30
HU913003D0 (en) 1992-01-28
CN1023334C (zh) 1993-12-29
CS293491A3 (en) 1992-07-15
PL166295B1 (pl) 1995-05-31
RU2015240C1 (ru) 1994-06-30
EP0478531A1 (de) 1992-04-01
CA2048822A1 (en) 1992-03-28
AU644214B2 (en) 1993-12-02
JP2851191B2 (ja) 1999-01-27
CZ278240B6 (en) 1993-10-13
AU8473491A (en) 1992-07-23
JPH04247101A (ja) 1992-09-03
CN1060265A (zh) 1992-04-15
ATE85995T1 (de) 1993-03-15
HU215725B (hu) 1999-02-01
CA2048822C (en) 2002-02-19
DE59100046D1 (de) 1993-04-01
EP0478531B1 (de) 1993-02-24
PL291822A1 (en) 1992-06-26
RO114650B1 (ro) 1999-06-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4323013A (en) Mobile track working machine
US4596193A (en) Mobile track leveling, lining and tamping machine
CZ728088A3 (en) Mobile track packing machine
SK279083B6 (sk) Podbíjačka na podbíjanie koľaje
US10612195B2 (en) Procedure for laying railway tracks
JPH0130964B2 (sk)
SK3394A3 (en) Tamping machine
SK279114B6 (sk) Podbíjačka koľaje, najmä na podbíjanie výhybiek a
KR101130866B1 (ko) 트랙 탬핑 장치
JPH0130963B2 (sk)
GB1590269A (en) Ballast regulator side plow
CS218580B2 (en) Mobile track packing machine
SK277777B6 (en) Device for deposition of tool frame on rail of track
CA1322296C (en) Machine for laterally displacing a track
HU207757B (en) Line-packing, levelling and directing machine with turnable packing aggregate
JPH1082007A (ja) 設計軌道位置を得るための装置
SK278889B6 (sk) Pojazdná podbíjačka koľaje
CA2090397C (en) Track tamping machine having an auxiliary lifting and lining unit for a branch track
SK279123B6 (sk) Nástrojový rám so zariadením na jeho ukladanie na
US5111749A (en) Apparatus for placing a carriage on a track
CS219876B2 (en) Travelling sleeper packing machine for packing the tranversal sleepers of the track
JP2960944B2 (ja) 横断方向および垂直方向に調整可能な締め固め装置を備えた自走式軌道締め固め機械
JPH0986123A (ja) 軌道作業車の脱線防止装置
EP0524661A1 (en) Rail grinding machine
KR100588550B1 (ko) 레일 단차 보상장치

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20100925