SK279123B6 - Nástrojový rám so zariadením na jeho ukladanie na - Google Patents

Nástrojový rám so zariadením na jeho ukladanie na Download PDF

Info

Publication number
SK279123B6
SK279123B6 SK1294-92A SK129492A SK279123B6 SK 279123 B6 SK279123 B6 SK 279123B6 SK 129492 A SK129492 A SK 129492A SK 279123 B6 SK279123 B6 SK 279123B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
tool frame
track
rail
drive
frame according
Prior art date
Application number
SK1294-92A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellscha
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellscha filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellscha
Publication of SK279123B6 publication Critical patent/SK279123B6/sk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61KAUXILIARY EQUIPMENT SPECIALLY ADAPTED FOR RAILWAYS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61K5/00Apparatus for placing vehicles on the track; Derailers; Lifting or lowering rail vehicle axles or wheels
    • B61K5/02Devices secured to the vehicles; Turntables integral with the vehicles
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka nástrojového rámu so zariadením na jeho ukladanie na koľajnice koľaje s najmenej jednou dotykovou pákou, ktorá je upravená na dosadnutie na koľajnicu a ktorá je výkyvná prostredníctvom pohonu v rovine kolmej na pozdĺžny smer koľaje, pričom nástrojový rám, ktorý' je pojazdný po koľaji prostredníctvom kolies s vencami, je prostredníctvom výškových pohonov výškovo prestaviteľný a je s rámom stroja na stavbu koľaje kĺbovo spojený.
Doterajší stav techniky
Z DE-PS 29 27 729 je známe zariadenie na ukladanie nástrojového rámu na koľajniciach koľaje, prípadne k vystred’ovaniu nástrojového rámu stroja na stavbu koľaje, ktorý je na ráme stroja prestaviteľné prikíbený prostredníctvom výškových pohonov. Prostredníctvom vedenia je nástrojový rám nasmerovaný vo svojej polohe nadvihnuto nahor, v ktorej je mimo prevádzku a to samočinne a centrálne vzhľadom na stred stroja. Ústrojenstvo na uloženie na koľajnicu koľaje, ktoré je nezávisle od nástrojového rámu tiež priklbené na ráme stroja, pozostáva v podstate z dvojice pák, ktoré pôsobia ako dotykový orgán a ktorý je na samostatnom ráme, priklbenom na ráme stroja, upevnený tak, že dotykové páky sú výkyvné vo zvislej rovine, upravenej naprieč k smeru koľaje. Výkyvné osi dotykových pák sú pritom upravené vodorovne od seba v takej vzdialenosti, ktorá zodpovedá rozchodu koľaje. Dotykové páky sú ďalej navzájom spojené prostredníctvom synchronizačnej tyče, ktorá prenáša pohyb jednej páky prostredníctvom výkyvného pohybu na zrkadlovo opačný pohyb druhej páky. Voľné spodné konce dotykových pák sú vytvorené ako snímacie dorazy na dosadnutie na vnútornú stranu hláv koľajníc. V pokojnej polohe zariadenia sú dotykové páky vykyvované smerom nahor proti stredu stroja. Pri použití sa uvedie do činnosti výkyvný pohon a dôjde k synchrónnemu rozpínaciemu pohybu dotykových pák v smere k vnútorným stranám hláv koľajníc. Pokiaľ nie je zariadenie na ukladanie nástrojového rámu na koľajniciach koľaje vystredené presne nad stredom koľaje, napríklad keď je stroj v koľajovom oblúku, dochádza nutne k tomu, že najskôr dosadne jedna z dotykových pák na priradenú hlavu koľajnice. Pri pokračujúcom rozpínaní pák sa presunie rám zariadenia na ukladanie na koľajniciach v smere k stredu koľaje a to tak ďaleko, až tiež druhá dotyková páka dosadne na k nej priradenú hlavu koľajnice a zariadenie sa tak presne vystredí vzhľadom na stred koľaje. V tejto polohe potom slúži rám na ukladanie na koľajniciach k tomu, aby riadil nástrojový rám v priebehu jeho spúšťania na koľaj do presnej polohy v strede koľaje. Na tento účel sú na nástrojovom ráme upevnené palcové smerové podpery, ktoré sú vychyľované vodiacimi rampami, usporiadanými na ráme zariadenia na ukladanie na koľajniciach k tomu, aby kolesá s vencami nástrojového rámu sa dostali do záberu s koľajnicami a tak sa nástrojový rám uloží na koľaj. Toto usporiadanie na ukladanie na koľaji je konštrukčne relatívne nákladné a vyžaduje prídavný rám na dotykové páky.
Podstata vynálezu
Vynález si kladie za úlohu vytvoriť konštrukčne veľmi jednoduchý nástrojový rám so zariadením na jeho ukladanie na koľajnice koľaje v úvode opísaného typu.
Vytýčená úloha sa rieši nástrojovým rámom podľa vynálezu, ktorého podstata je založená na tom, že dotykové páky sú uložené priamo na ňom a výškové pohony sú vytvorené na jeho dvojstupňové spúšťanie, pričom jc spojený s najmenej jedným rozpínacím pohonom k pritlačovaniu kolies s vencami na hlavu koľajnice.
Takto vytvorený nástrojový rám so zariadením na jeho ukladanie na koľajnice koľaje vyžaduje výhodne iba málo konštrukčných súčasti, ktoré je možné bez problémov a bez nepriaznivého ovplyvňovania jeho funkcie na ňom upevniť. Spúšťací pohyb, ktorý je realizovaný v dvoch stupňoch, umožňuje uviesť, prípadne spustiť nástrojový rám najskôr z polohy, v ktorej je pri presune vozidla, do polohy zvlášť priaznivej pre proces vystreďovania , v ktorej sú na koľaj ukladané kolesá s vencami tesne nad koľajnicami. Potom sa uskutoční vystredenie nástrojového rámu do stredu koľaje a v nadväznosti na neho druhé spustenie, to znamená vlastné uloženie kolies s vencami na koľaji. Zvlášť hospodárnym spôsobom pritom je možné použiť rozpínacie pohony, potrebné na pracovné nasadenie nástrojového rámu, tiež na uskutočnenie uloženia na koľaji. Táto operácia je založená na tom, že nástrojový rám je až do ukončenia prvého stupňa spúšťacieho pohybu, prípadne až do dosadnutia dotykových pák a koľajnice, blokovaný prostredníctvom rozpínacich pohonov proti nežiaducemu priečnemu posunutiu, ku ktorému dochádza najmä v úsekoch koľaje s priečnym sklonom, čím sa tiež v takých úsekoch koľaje zaistí nenarušený proces ukladania na koľaji.
Usporiadanie nástrojového rámu podľa nároku 2 zabezpečuje zvlášť jednoduchým spôsobom automatické a presné výškové polohovanie na koľaj ukladaných kolies s vencami tesne nad koľajnicami a to tým, že zdvih horných piestových jednotiek horných pohonov, upravených na prvý stupeň spúšťania, je v súlade s touto požiadavkou stanovený. Toto usporiadanie ďalej zaisťuje, že sú vždy rovnaké predpoklady na výkyv dotykových pák pri nasledujúcom procese vystredenia, prípadne, že sa spúšťanie zastaví vždy v rovnakej polohe nástrojového rámu.
Vytvorenie nástrojového rámu, ktoré je uvedené v nároku 3, vytvára ideálnu a do značnej miery neobmedzenú východiskovú polohu nástrojového rámu vzhľadom na koľajnice k nasledovnému vystredeniu v strede koľaje.
Ďalšie vytvorenie nástrojového rámu podľa nároku 4 umožňuje najjednoduchším spôsobom samočinné vystredenie nástrojového rámu na koľajniciach pôsobením iba jediného pohonu, pretože navzájom spojené dotykové páky sa vykyvujú proti sebe zrkadlovo v kliešťovom pohybe.
Usporiadanie dvoch čapov podľa nároku 5, ktoré sú upravené na uloženie dotykových pák, poskytuje tú výhodu, že dotykové páky sú i vo svojej navonok a nahor vykývnutej koncovej polohe ešte úplne vnútri profilu stroja, preto nemôžu byť príčinou nepriaznivého ovplyvnenia bezpečnosti.
Vytvorenie dotykových pák podľa nároku 6 umožňuje dokonalejšie opretie pák na hlavách koľajníc a poskytuje pevnejšie držanie v priebehu procesu vystreďovania.
Pokiaľ má uhol medzi zakriveným koncom a nadväzujúcou časťou dotykovej páky hodnotu 150°, zaistí sa tým najlepšie možné prispôsobenie tvaru dotykovej páky profilu hlavy koľajnice a pritom sa nepriaznivo neovplyvní výkyvnosť pri procese vystreďovania.
V nároku 8 opísané ďalšie výhodné vytvorenie nástrojového rámu podľa vynálezu umožňuje najoptimálnejšiu kombináciu optimálne zvolenej dĺžky dotykových pák s maximálnym účinkom pák, prípadne znížením síl k bezproblémovému uskutočňovaniu vystreďovania nástrojového rámu.
Horný koncový spínač podľa nároku 9 zabezpečuje najjednoduchšími prostriedkami automatické prepnutie rozpínacích pohonov z blokovacej polohy, ktorá je nutná v priebehu prvého stupňa spustenia nástrojového rámu, do plávajúcej polohy, ktorá je nutná k procesu vystreďovania, čím sa zaistí, že v celom procese vystreďovania nie je nutný žiadny zásah obsluhy.
Obdobná výhoda sa tiež dosiahne prostredníctvom znakov podľa nároku 10 a to tým, že sa časovo nenáročne uzatvorí uloženie nástrojového rámu na koľaji po realizovanom vystredení a to automaticky a bez nutnosti ďalších zásahov obsluhy.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vynález je v ďalšom podrobnejšie opísaný na príklade realizácie v spojení s výkresovou časťou.
Na obr. 1 je schematicky znázornený bokorys stroja na stavbu koľaje, ktorý je opatrený nástrojovým rámom podľa vynálezu.
Na obr. 2 je vo väčšej mierke znázornený bokorys detailu podľa obr. 1.
Na obr. 3 a 4 je znázornený pohľad v smere šípky 111 z obr. 1, pričom tento pohľad znázorňuje nástrojový· rám v rôznych fázach procesu ukladania na koľaj.
Na obr. 5 je znázornený pohľad na časť nástrojového rámu v koncovej polohe po uskutočnenom uložení na koľaj.
Príklad uskutočnenia vynálezu
Pojazdný stroj 1 na stavbu koľaje, ktorý je znázornený na obr. 1, má na svojej koncovej strane v tvare mostu upravený rám 4 koľaje, ktorý je prostredníctvom koľajových podvozkov 2 uložený na koľaji 3. Na tomto ráme 4 stroja sú usporiadané na realizáciu prác na stavbe koľaje tri v podstate výškovo a bočné prestaviteľné podbíjacie agregáty 5, zdvíhacími a vyrovnávacími pohonmi opatrený agregát 6 na nadvihovanie a vyrovnávanie koľaje 3, ako i nivelačný a vyrovnávací vzťažný systém 7, ktorý tieto agregáty riadi. Na zásobovanie všetkých na stroji 1 na stavbu koľaje usporiadaných pohonov je upravená energetická centrála 8, ktorá je ovládateľná prostredníctvom riadiaceho ústrojenstva 9, upraveného v pracovnej kabíne. Na zisťovanie polohy koľaje 3 je upravený merací voz 11, ktorý je pojazdný na koľaji 3 a ktorý má nástrojový rám 10, kĺbovo a výškovo prestaviteľné spojený s rámom 4 stroja prostredníctvom výškových pohonov 12 medzi ďaleko od seba upravenými koľajovými podvozkami 2 a ku ktorému je priradený nivelačný a vyrovnávací vzťažný systém 7. Nástrojový rám 10 je na vystredenie pri ukladaní na koľaj 3 opatrený zariadením 13 na ukladanie na koľaji 3, ktoré bude ešte bližšie opísané v ďalšom. Na prednom a zadnom konci stroja 1 na stavbu koľaje 3 je usporiadané najmenej jedno meracie koliesko nivelačného a vyrovnávacieho vzťažného systému 7, ktoré je tiež opatrené zariadením 13 na ukladanie na koľaji
Ako je zrejmé z obr. 2, ale najmä z obr. 3 a 4, je k pozdĺžnemu smeru koľaje 3 naprieč upravený nástrojový rám 10 meracieho voza 11, spojený s dvomi kolesami 14 s vencom, z ktorých každé je priradené, prípadne sa odvaľuje po jednej koľajnici 15 koľaje 3. Na registráciu roviny koľajnice 15 prostredníctvom nivelačného a vyrovnávacieho vzťažného systému 7 sú upravené dve nivelačné tyče 16, ktoré sú usporiadané v priečnom smere koľaje 3 a vo vzdialenosti zodpovedajúcej rozchodu, pričom sú na ráme stroja uložené vo zvislom vedení 17 a sú voľne pohyblivé iba výškovo. Spodné konce týchto nivelačných tyčí 16 sa opierajú prostredníctvom ramena 18 na vodorovnej klznej dráhe 19 na nástrojovom ráme 10 a sú uložené v priečnom vedení 20, čim sa zaistí, že nástrojový rám je vzhľadom na nivelačné tyče 16, prípadne vzhľadom na rám 4 stroja neobmedzene posuvný v priečnom smere koľaje 3. Dva rozpínacie pohony 21, ktoré sú usporiadané vodorovne a v priečnom smere koľaje 3, sú jedným svojím koncom spojené zhruba v prostriedku stroja 1 na stavbu koľaje s nástrojovým rámom 10 a svojím druhým koncom vždy s jednou nivelačnou tyčou 16, pričom ich úlohou je pri pracovnom nasadení pritláčať jedno z kolies 14 s vencom bez vôle na hlavu 22 koľajnice 15.
Nástrojový rám 10 s rámom stroja, kĺbovo spájajúcim výškové pohony 12, sú zostavené vždy zo spodného pohonu 24 a horného pohonu 23, ktoré sú opatrené horným pracovným valcom 25 a spodným pracovným valcom 26 a hornou piestovou jednotkou 27 a spodnou piestovou jednotkou 28, pričom tento horný pohon 23 je so spodným pohonom 24 navzájom súosovo spojený v oblasti čelných plôch horného pracovného valca 25 a spodného pracovného valca 26. Horná piestová jednotka 27 horného pohonu 23 je pritom prikíbená na ráme 4 stroja, zatiaľ čo spodná piestová jednotka 28 spodného pohonu 24 je kĺbovo upevnená vždy na tom konci nástrojového rámu 10, ktorý je na vonkajšej strane stroja 1 na stavbu koľaje. Ďalej je zdvih hornej piestovej jednotky 27 horného pohonu 23 dimenzovaný tak, že pri plne vysunutom pieste je nástrojový rám 10 spustený do tej miery, že kolesá 14 s vencami sú svojimi jazdnými nosnými plochami 5 až 8 cm nad hlavou 22 koľajníc 15.
Zariadenie 13 na ukladanie na koľaj 3 má vždy dve k jednej koľajnici 15 priradené dotykové páky 29, ktoré sú prostredníctvom čapov 30, uložené na nástrojovom ráme 10 a sú výkyvné okolo roviny upravenej kolmo k pozdĺžnemu smeru koľaje 3, pričom čapy 30 sú zhruba v rovnakej výške ako nápravy 36 kolies 14 s vencami a vzájomná vzdialenosť medzi čapmi 30 je menšia než vzájomná vzdialenosť medzi kolesami 14 s vencom. Dotykové páky 29 sú navzájom kĺbovo spojené prostredníctvom zhruba diagonálne upravených synchronizačných tyčí 31 a to tak, že pohyb jednej doty kovej páky 29 vzhľadom na zvislú rovinu, upravenú v pozdĺžnej osi stroja 1 na stavbu koľaje, vyvoláva zrkadlový pohyb druhej dotykovej páky 29. Na uskutočnenie tohto pohybu, prípadne výkyvu dotykových pák 29, slúži na nástrojovom ráme 10 prikíbený výkyvný pohon 32.
Spodné voľné konce 33 dotykových pák 29 sú v ich dole vykývnutej koncovej polohe zakrivené k stredu koľaje 3 a sú upravené na dosadnutie na vonkajšej strane hlavy 22 koľajnice 15. Pritom má uhol medzi týmto zakriveným koncom 33 a medzi nadväzujúcou hlavnou časťou dotykovej páky 29 hodnotu 150°.
Ďalej je nástrojový rám 10 opatrený horným koncovým spínačom 34, ktorý je kontaktovaný dotykovou pákou 29 vo vykývnutej koncovej polohe na vonkajšiu stranu stroja 1 na stavbu koľaje 3 a ktorý je spojený s ovládaním rozpínacích pohonov 21. Ďalej je vybavený spodným koncovým spínačom 35 na dosadnutie na dotykovú páku 29 v spodnej koncovej polohe, čím sa zaistí uvedenie spodných pohonov 24 do činnosti.
V ďalšom je opísaná funkcia zariadenia a to najmä spojenie z obr. 3 a obr. 4.
V priebehu premiestňovania jazdy stroja 1 na stavbu koľaje 3 je nástrojový rám 10, prípadne merací voz 11 a to pri úplne zasunutých výškových pohonoch 12 v hornej koncovej polohe, v ktorej je prostredníctvom neznázomeného mechanického vedenia vystredený a uzavretý na ráme 4 stroja, pozri bodkočiarkovanými čiarami znázornený obrys na obr. 3. Dotykové páky 29 sú pritom tiež vykývnuté nahor do koncovej polohy. Po dosiahnutí miesta pracovného nasadenia sa uzatvorenie nástrojového rámu 10 uvoľní, zatiaľ čo rozpínacie pohony 21 sú zablokované, aby sa zabránilo nežiaducemu bočnému výkyvu nástrojového rámu 10 pri prevýšení koľaje 3 v koľajových oblúkoch. Potom sa nástrojový rám 10 úplným vysunutím horných pohonov 23 spustí do prvého stupňa, keď sú kolesá 14 s vencami niekoľko centimetrov nad hornými hranami koľajníc 15.
Teraz nasleduje vystreďovací proces tak, že sa uvedie do činnosti výkyvný pohon 32 a synchrónne sa vykývnu obidve dotykové páky 29, pozri obr. 3. Tým sa tiež vybaví funkcia horného koncového spínača 34, čím sa zaistí časovo nepatrne oneskorené prestavenie rozpínacích pohonov 21 z blokovacej polohy do plávajúcej polohy a tak sa umožní priečne posunutie nástrojového rámu 10 na vystredenie v koľaji 3. Ak by stroj 1 na stavbu koľaje 3 bol v koľajovom oblúku, ako je to tu znázornené, dosadne najskôr na hlavu 22 koľajnice 15 taká dotyková páka 29, ktorá je na vonkajšej strane oblúka. Pri pokračujúcom výkyve dotykovej páky 29 dôjde k posuvnému pohybu nástrojového rámu 10 v smere k najskôr uchopenej koľajnici 15, ktorý je ukončený v tom okamihu, keď obidve dotykové páky 29 pevne dosadnú na obidve hlavy 22 koľajníc 15. V tom okamihu sú kolesá 14 s vencami presne nad koľajnicami 15, pripadne je nástrojový rám 10 vystredený v strede koľaje 3. Táto poloha je znázornená na obr. 4.
Spodný koncový spínač 35, ktorý je v tejto koncovej polohe dotykových pák 29 uvedený do činnosti, uvoľní teraz automaticky druhý stupeň spúšťanie nástrojovému rámu 10 vysunutím spodných pohonov 24, pričom sa súčasne opäť otvoria, prípadne vykývnu smerom nahor dotykové páky 29, až sa dostanú kolesá 14 s vencami do záberu s koľajnicami 15 a proces ukladania na koľaji 3 je ukončený, pozri obr. 5.
Opísané usporiadanie pri ukladaní na koľaji je samozrejme vhodné i pri nasadení s inými nástrojmi, prípadne pracovnými agregátmi strojov 1 na stavbu koľaje 3, ako napríklad s agregátom 6 na nadvihovanie a vyrovnávanie koľaje.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Nástrojový rám so zariadením na jeho ukladanie na koľajnice koľaje s najmenej jednou dotykovou pákou, ktorá je upravená na dosadnutie na koľajnicu a ktorá je vykyvovateľná prostredníctvom pohonu v rovine kolmej na pozdĺžny smer koľaje, pričom nástrojový rám, ktorý je pojazdný po koľaji prostredníctvom kolies s vencami, je prostredníctvom výškových pohonov výškovo prestaviteľný a je s rámom stroja na stavbu koľaje kĺbovo spojený, vyznačujúci sa tým, že dotykové páky (29) sú uložené priamo na ňom a výškové pohony (12) sú vytvorené na jeho dvojstupňové spúšťanie, pričom je spojený s najmenej jedným rozpínacím pohonom (21) k pritláčaniu kolies (14) s vencami na hlavu (22) koľajnice (15).
  2. 2. Nástrojový rám podľa nároku 1,vyznačujúci sa t ý m , že každý výškový pohon (12) je tvorený horným pohonom (23) a spodným pohonom (24), z ktotých každý má horný pracovný valec (25) a spodný pracovný valec (26) a hornú piestovú jednotku (27) a spodnú piestovú jednotku (28), a tento horný pohon (23) je súosovo spojený so spodným pohonom (24) v oblasti čelných plôch horného pracovného valca (25) a spodného pracovného valca (26), pričom horná piestová jednotka (27) horného pohonu (23) je spojená s rámom (4) stroja a spodná piestová jednotka (28) spodného pohonu (24) je spojená s nástrojovým rámom (10).
  3. 3. Nástrojový rám podľa nároku 1 alebo 2, v y značujúci sa tým, že zdvih hornej piestovej jednotky (27) horného pohonu (23) je vytvorený tak, že pri maximálnom zdvihu sú jazdné nosné plochy kolies (14) s vencami upravené 5 až 8 cm nad hornou hranou koľajnice (15).
  4. 4. Nástrojový rám podľa jedného z nárokov 1, 2 alebo 3, vyznačujúci sa tým, že dve dotykové páky (29), upravené k uloženiu na vonkajšej strane hlavy (22) koľajnice (15), sú v ňom uložené a sú navzájom spojené prostredníctvom synchronizačnej tyče (31).
  5. 5. Nástrojový rám podľa jedného z nárokov 1 až 4, vyznačujúci sa tým, že vzájomná vzdialenosť medzi dvomi čapmi (30), upravenými k uloženiu dotykových pák (29), je menšia než vzájomná vzdialenosť medzi obidvomi kolesami (14) s vencami.
  6. 6. Nástrojový rám podľa jedného z nárokov 1 až 5, vyznačujúci sa tým, že každá dotyková páka (29) má vo svojej spustenej koncovej polohe v smere k stredu koľaje (3) zakrivený koniec (33).
  7. 7. Nástrojový rám podľa nároku 6, vyznačujúci sa t ý m , že uhol medzi zakriveným koncom (33) a nadväzujúcou časťou dotykovej páky (29) má hodnotu 150°.
  8. 8. Nástrojový rám podľa jedného z nárokov 1 až 7, vyznačujúci sa tým, že čapy (30) na uloženie dotykových pák (29) sú usporiadané v rovnakej výške ako náprava (36) obidvoch kolies (14) s vencom.
  9. 9. Nástrojový rám podľa nároku 1,vyznačujúci sa tým, že jc k prestavovaniu rozpínacích pohonov (21) zo zablokovanej do plávajúcej polohy opatrený horným koncovým spínačom (34) na dosadnutie na dotykovú páku (29) v jej nahor vykývnutej koncovej polohe.
    SK 279123 Β6
  10. 10. Nástrojový rám podľa jedného z nárokov 1 až 9, vyznačujúci sa tým, že je opatrený spodným koncovým spínačom (35) na dosadnutie na dotykovej páke (29) v jej spodnej, vystred’ovací proces ukončujúcej, koncovej polohe na začatie spúšťacieho pohybu prostredníctvom spodného pohonu (24).
SK1294-92A 1991-04-29 1992-04-28 Nástrojový rám so zariadením na jeho ukladanie na SK279123B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT88991 1991-04-29

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK279123B6 true SK279123B6 (sk) 1998-07-08

Family

ID=3502168

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1294-92A SK279123B6 (sk) 1991-04-29 1992-04-28 Nástrojový rám so zariadením na jeho ukladanie na

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5182995A (sk)
EP (1) EP0511950B1 (sk)
JP (1) JP2865942B2 (sk)
CN (1) CN1022472C (sk)
AT (1) ATE107721T1 (sk)
AU (1) AU651681B2 (sk)
CZ (1) CZ278256B6 (sk)
DE (1) DE59200250D1 (sk)
ES (1) ES2055641T3 (sk)
HU (1) HU208348B (sk)
PL (1) PL167868B1 (sk)
RO (1) RO114772B1 (sk)
RU (1) RU2035533C1 (sk)
SK (1) SK279123B6 (sk)
ZA (1) ZA923075B (sk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4886400A (en) * 1988-03-23 1989-12-12 S.M.W. Seiko, Inc. Side cutting blades for multi-shaft auger system and improved soil mixing wall formation process
CN101035950B (zh) * 2004-08-20 2013-03-06 罗兰路线维护股份有限公司 长铁轨吊起及运送系统
JP4601483B2 (ja) * 2005-04-26 2010-12-22 十三 松井 軌道作業用車両および脱線復旧方法
CN108001975B (zh) * 2017-11-30 2019-05-31 华东交通大学 一种单轨运输机导轨摆正装置
CN111267546B (zh) * 2020-03-04 2021-11-05 深圳市高能精密机械有限公司 一种换轨机轮子、换轨机及找轨方法
CN112520251B (zh) * 2020-11-20 2022-04-12 恒尊集团有限公司 一种用于建筑模块的辅助运输装置

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3143974A (en) * 1958-05-23 1964-08-11 Matisa Materiel Ind Sa Device for lifting railway tracks
US4111128A (en) * 1976-02-20 1978-09-05 Canron Railgroup Switch lifting frame
CH624625A5 (en) * 1978-08-18 1981-08-14 Sig Schweiz Industrieges Device for putting to use a load-bearing chassis of at least one working unit of a railway construction machine
GB2028242B (en) * 1979-07-23 1982-12-15 Sig Schweiz Industrieges Device for positioning the bearing chassis of a working unit of a railway track maintenance machine
US4565133A (en) * 1983-05-09 1986-01-21 Canron Corp. Clamp arrangement for track lifting and aligning device
US4654973A (en) * 1985-10-21 1987-04-07 Worthy James T Railroad track gage
ATA195790A (de) * 1990-09-27 1992-01-15 Austria Metall Mehrzweckplattform

Also Published As

Publication number Publication date
AU1521292A (en) 1992-11-05
ES2055641T3 (es) 1994-08-16
CN1066248A (zh) 1992-11-18
AU651681B2 (en) 1994-07-28
RO114772B1 (ro) 1999-07-30
CS129492A3 (en) 1992-12-16
ATE107721T1 (de) 1994-07-15
JP2865942B2 (ja) 1999-03-08
HUT62046A (en) 1993-03-29
CZ278256B6 (en) 1993-10-13
US5182995A (en) 1993-02-02
RU2035533C1 (ru) 1995-05-20
HU208348B (en) 1993-09-28
PL294271A1 (en) 1992-11-02
EP0511950B1 (de) 1994-06-22
EP0511950A1 (de) 1992-11-04
PL167868B1 (pl) 1995-11-30
HU9201404D0 (en) 1992-07-28
DE59200250D1 (de) 1994-07-28
CN1022472C (zh) 1993-10-20
JPH05171605A (ja) 1993-07-09
ZA923075B (en) 1992-12-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPS6344885B2 (sk)
SK279083B6 (sk) Podbíjačka na podbíjanie koľaje
US5007350A (en) Universal mobile track leveling, lining and tamping machine
HU186279B (en) Tool arrangemenet for tamping, levelling and side correcting of track
US4972911A (en) Travelling centralizer arrangement in a rock drill
US5343810A (en) Switch tamper
US7383777B2 (en) Track tamping machine
SK3394A3 (en) Tamping machine
JPS6047401B2 (ja) 2つのレ−ル端の整列関係及び連結距離を調整する装置
US4248154A (en) Mobile track tamping machine with lifting and lining equipment
CZ278706B6 (en) Mobile track packing machine
SK279123B6 (sk) Nástrojový rám so zariadením na jeho ukladanie na
CS273312B2 (en) Truck machine for rails' packing, levelling and straightening
GB2077824A (en) Track maintenance machine with track correction means
JPS5933723B2 (ja) 直線部用の長い基準系と曲線部用の短い基準系とに選択自在にするために長い基準系の中間部に基準ワイヤを締付け自在の測定車を設けた軌道整正機械
CA1234721A (en) Railway carriage with set-off apparatus
US6647892B2 (en) Machine for treating a track
US5299505A (en) Ballast tamping machine having pivotable and extendable auxiliary lifting and lining unit for branch track
CZ278240B6 (en) Device for mounting a tool frame on track rails
CA2010968C (en) Mobile track position correcting and tamping machine
JPH08214431A (ja) 軌道の電車線の保守機械
US6338264B1 (en) Transfer drive for a press
US4304283A (en) Tire changing machine
JPH0512338Y2 (sk)
SU1693156A1 (ru) Измерительное устройство машины дл выправки железнодорожного пути

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20110428