HU208348B - Apparatus for placing tool-frame onto track - Google Patents

Apparatus for placing tool-frame onto track Download PDF

Info

Publication number
HU208348B
HU208348B HU9201404A HU9201404A HU208348B HU 208348 B HU208348 B HU 208348B HU 9201404 A HU9201404 A HU 9201404A HU 9201404 A HU9201404 A HU 9201404A HU 208348 B HU208348 B HU 208348B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
track
tool frame
tactile
arms
frame
Prior art date
Application number
HU9201404A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT62046A (en
HU9201404D0 (en
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of HU9201404D0 publication Critical patent/HU9201404D0/hu
Publication of HUT62046A publication Critical patent/HUT62046A/hu
Publication of HU208348B publication Critical patent/HU208348B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61KAUXILIARY EQUIPMENT SPECIALLY ADAPTED FOR RAILWAYS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61K5/00Apparatus for placing vehicles on the track; Derailers; Lifting or lowering rail vehicle axles or wheels
    • B61K5/02Devices secured to the vehicles; Turntables integral with the vehicles
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Automobile Manufacture Line, Endless Track Vehicle, Trailer (AREA)
  • Structure Of Telephone Exchanges (AREA)
  • Replacement Of Web Rolls (AREA)
  • Die Bonding (AREA)
  • Lift-Guide Devices, And Elevator Ropes And Cables (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Wrapping Of Specific Fragile Articles (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)
  • Replacing, Conveying, And Pick-Finding For Filamentary Materials (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)

Description

A találmány tárgya készülék szerszámkeret vágányra helyezésére, amely a vágány egyik sínére felfekvő és egy hajtás segítségével a vágány hosszirányára merőleges síkban elfordítható legalább egy tapintókarral rendelkezik, továbbá a szerszámkeret a vágányon gördíthető nyomkarimás kerekekkel van ellátva, és hajtásokon át függőlegesen állíthatóan és csuklósán egy vágányépítő gép gépkeretével van összekötve.
A DE-PS 2 927 729 sz. iratból ismeretes egy olyan készülék egy vágányépítő gép szerszámkeretének vágányra helyezéséhez, illetve központosításához, amely függőleges hajtások segítségével állíthatóan van egy gépkerethez rögzítve. A szerszámkeretet felemelt, üzemen kívüli állásban egy vezeték önműködően központosítja a gép közepéhez képest. A szerszámkerettől függetlenül szintén a gépkereten rögzített vágányra helyező készülék lényegében egy tapintóként működő karpárból áll, amely egy a gépkerethez erősített saját kereten úgy van rögzítve, hogy a tapintókarok a vágányra keresztirányban elhelyezkedő függőleges síkban elfordíthatóak. A tapintókarok forgástengelyei vízszintesen kb. a vágány nyomtávolságának megfelelő távolságban helyezkednek el. A tapintókarok egy szinkronizáló rúdon át úgy vannak egymással összekötve, hogy az egyik karnak egy elfordító hajtás segítségével végzett mozgatása a másik kar tükörképszerű mozgását idézi elő. A tapintókarok szabad alsó végei a sínfejek belső oldalára felfekvő ütközőkként vannak kialakítva. A készülék nyugalmi állapotában a tapintókarok a gép közepe felé elfordítva fel vannak emelve. Munkavégzéskor működtetik az elfordító hajtást, amely a tapintókarokat szinkronban a sínfejek belső oldalai felé mozgatja. Ha a vágányra helyező készülék nincs pontosan a vágány közepe felett - pl. azért, mert a gép egy vágányívben tartózkodik -, akkor szükségszerűen először az egyik tapintókar fekszik fel a hozzá tartozó sínfejre. A karok további szétnyílásakor a vágányra helyező készülék kerete a vágány közepe felé tolódik el, amíg a másik tapintókar is felfekszik a hozzátartozó sínfejre, és így a készülék a vágány közepére központosított helyzetbe kerül. Ebben a helyzetben a vágányra helyező készülék kerete a szerszámkeretet a vágányra történő lesüllyesztés folyamán pontosan a vágány közepének megfelelő helyzetbe irányítja. Erre a célra a szerszámkereten ujj szerű irányító elemek vannak rögzítve, amelyeket a vágányra helyező készülék keretén elhelyezett vezető lejtők eltérítenek, amíg a szerszámkeret nyomkarimás kerekei kapcsolatba kerülnek a sínekkel, és ezáltal megtörténik a szerszámkeret vágányra helyezése. Ez a vágányra helyező készülék viszonylag bonyolult felépítésű, és egy további keretre van szükség a tapintókarok számára.
Célunk a találmánnyal egy különösen egyszerű felépítésű vágányra helyező készülék létrehozása.
A kitűzött feladatot a találmány szerint egy vágányra helyező készülékkel oldjuk meg, amelynél a tapintókarok közvetlenül a szerszámkereten vannak ágyazva, és a függőleges hajtások a szerszámkeret kétfokozatú lesüllyesztésére alkalmasan vannak kialakítva, továbbá a szerszámkeret a nyomkarimás kerekeket sínfejhez szorító legalább egy hajtással van összekötve.
Az így kialakított vágányra helyező készülék előnyös módon kevés alkatrészt tartalmaz, amelyek minden nehézség, illetve a szerszámkeret funkciójának zavarása nélkül rögzíthetők a szerszámkereten. A két fokozatban végrehajtható lesüllyesztéssel a szerszámkeret először a vonali közlekedésnél elfoglalt helyzetből a központosításhoz különösen előnyös - a vágányra helyezendő nyomkarimás kerekekkel éppen a sínek feletti - helyzetbe hozható, illetve süllyeszthető. Ezután következik a szerszámkeret vágányközépre központosítása, majd a lesüllyesztás második fázisa, azaz a nyomkarimás kerekek tulajdonképpeni vágányra helyezése. Különösen gazdaságos módon a szerszámkeret működésekor a nyomkarimás kerekeket a sínfejhez szorító hajtások a vágányra helyezés végrehajtásához is felhasználhatók. Ez a használat abban áll, hogy a szerszámkeret a lesüllyesztés első fázisának befejezéséig, illetve a tapintókaroknak a sínekre történő felfekvéséig - a különösen a túlemeléses vágányszakaszokon lehetséges nemkívánatos keresztirányú eltolódás megakadályozására - az említett hajtásokkal rögzíthető, úgyhogy ezeken a vágányszakaszokon is zavarmentesen végrehajtható a vágányra helyezés.
A találmány 2. igénypont szerinti kiviteli alakja különösen egyszerű módon biztosítja a vágányra helyezendő nyomkarimás kerekek automatikus és pontos függőleges irányú pozicionálását a sínek felett, amihez az első lesüllyesztést fázisnál használt felső hajtások dugattyúegységeinek lökete megfelelően van méretezve. Ez azt is bizonyítja, hogy a tapintókarok elfordításával ezt követően megindítható központosítási folyamat számára mindig ugyanazok a feltételek állnak fenn, illetve a lesüllyesztés mindig a szerszámkeret ugyanazon helyzetében ér véget.
A készülék 3. igénypont szerinti kiviteli alakjánál a szerszámkeret ideális kindulási helyzetbe hozható a sínekhez képest az ezt követően végzett vágányközépre központosításhoz.
A készülék 4. igénypont szerinti kiviteli alakja a legegyszerűbb módon teszi lehetővé a szerszámkeret önműködő központosítását a sínekhez képest csupán egyetlen hajtás működtetésével, mihez a két egymással összekötött tapintókar egymáshoz képest tükörképszerűen, fogószerű mozgást végezve fordul el.
A tapintókarok csapjainak az 5. igénypont szerinti elrendezése azzal az előnnyel jár, hogy a tapintókarok a kifelé és felfelé elfordított végállásukban is teljesen a gép körvonalán belül maradnak, és semmiképpen sem rontják a biztonságot. A tapintókaroknak a 6. igénypont szerinti kialakítása javítja a karok megtámaszkodását a sínfejeken, és jobb tartást ad a központosítás folyamán.
Ha a tapintókar meggörbített vége és az ehhez csatlakozó része által bezárt szög kb. 150°, a tapintókar alakja a lehető legjobban igazodik a sínfej profiljához, anélkül, hogy rontaná a központosításhoz szükséges elfordíthatóságot.
A találmány 8. igénypont szerinti kiviteli alakja
HU 208 348 Β lehetővé teszi a tapintókarok optimálisan választott hosszának a lehető legelőnyösebb kombinációját a maximális emeléshatással, illetve erőkifejtéssel a szerszámkeret központosításának problémamentes végrehajtásához.
A 9. igénypont szerinti végálláskapcsoló egyszerű eszközökkel biztosítja az automatikus átkapcsolást egy - a szerszámkeret lesüllyesztésének első fázisában szükséges - rögzített helyzetből a központosításhoz szükséges szabad helyzetbe, úgy hogy a teljes központosítási folyamat végrehajtható a kezelőszemély beavatkozása nélkül.
Hasonló előny érhető el végül a 10. igénypont szerinti kialakítással, mivel időtakarékos módon a szerszámkeret vágányra helyezése a központosítás után automatikusan és a kezelőszemély beavatkozása nélkül befejeződik.
A találmány tárgyát a továbbiakban kiviteli példa és rajz alapján ismertetjük részletesebben. A rajzon az
1. ábra: a találmány szerinti készülékkel felszerelt vágányépítő gép oldalnézete, a
2. ábra: az 1. ábra szerinti készülék egy részlete nagyítva, a
3. és 4. ábra: az 1. ábra III. nyilának megfelelő nézetek, amelyek a készüléket a vágányra helyezés különböző fázisaiban mutatják, és az
5. ábra: a készülék egy részlete a vágányra helyezés utáni végállásban.
Az 1. ábrán látható vágányépítő 1 gép a végeinél a 2 futóműveken és a 3 vágányra támaszkodó, hídalakú 4 gépkerettel rendelkezik. A 4 gépkereten a vágányépítési munkák elvégzéséhez a függőlegesen és oldalirányban állítható 5 aláverő aggregátok, az emelő és irányító hajtásokkal ellátott 6 vágányemelő és irányító aggregát, valamint az ezeket az aggregátokat vezérlő 7 szintező és irányító rendszer van elhelyezve. Az 1 gépen elhelyezett valamennyi hajtás energiaellátását a 8 energiaközpont biztosítja, amely egy kezelőfülkében levő 9 vezérlőberendezés segítségével vezérelhető. A 3 vágány helyzetének meghatározására a 10 szerszámkerettel ellátott 11 mérőkocsi szolgál, amely a vágányon gördíthető, és a két egymástól távoli 2 futómű között a 12 hajtáson át csuklósán és függőlegesen állíthatóan a 4 gépkerettel van összekötve, és a 7 szintező és irányító rendszerhez van hozzárendelve. A 10 szerszámkeret a vágányra helyezésnél történő központosításhoz a 13 vágányra helyező készülékkel van felszerelve, amelyet a továbbiakban még részletesen ismertetünk. A szintező és irányító rendszemek az 1 gép elülső és hátsó végénél elhelyezett mérőkerekei szintén egy 13 vágányra helyező készülékkel vannak ellátva.
Amint a 2., de különösen a 3. és 4. ábrán látható, a 11 mérőkocsinak a vágányra keresztirányú 10 szerszámkerete két 14 nyomkarimás kerékkel van összekötve, amelyek a 3 vágány 15 sínéihez vannak hozzárendelve, illetve azokon gördíthetők. A sínek szintjének a 7 szintező és irányító rendszerrel történő regisztrálására szolgál a vágányra keresztirányban a nyomtávolságnak megfelelő távolságban elhelyezett két 16 szintezőrúd, amelyek a 4 gépkereten a függőleges 17 vezetékben függőleges irányban szabadon eltolhatóan vannak ágyazva. A 16 szintezó'rudak alsó végei a 18 rúdon át a 10 szerszámkereten kialakított vízszintes 19 csúszópályára támaszkodnak, és a keresztirányú 20 vezetékben vannak ágyazva, aminek következtében a 10 szerszámkeret a 16 szintezőrudakhoz, illetve a 4 gépkerethez képest a vágányra keresztirányban elhelyezett 21 hajtás egyik vége kb. a gép közepénél a 10 szerszámkerettel, másik vége pedig egy-egy 16 szintezőrúddal van összekötve, és az a feladatuk, hogy munkavégzés közben a 14 nyomkarimás kerekek egyikét szorosan a 15 sín 22 sínfejéhez szorítsák.
A 10 szerszámkeretet a 4 gépkerettel csuklósán összekötő függőleges 12 hajtások két-két 23, 24 hajtásokból vannak összeállítva, amelyek egy-egy 25, 26 hengeregységgel, valamint 27, 28 dugattyúegységgel rendelkeznek, és a 25, 26 hengeregységek homlokfelületénél egymással koaxiálisán össze vannak kötve. E mellett a felső 23 hajtás 27 dugattyúegysége csuklósán a 4 gépkereten van rögzítve, míg az alsó 24 hajtás 28 dugattyúegysége a 10 szerszámkeretnek a gép külső oldalán levő végén csuklósán rögzítve. Ezen kívül a felső 23 hajtás 27 dugattyúegységének lökete úgy van méretezve, hogy teljesen kitolt dugattyúnál a 10 szerszámkeret annyira lesüllyed, hogy a 14 nyomkarimás kerekek futófelületei a 22 sínfej felett kb. 5-8 cm-re helyezkednek el.
A 13 vágányra helyező készülék a 15 sínekhez hozzárendelt 29 tapintókarokkal rendelkezik, amelyek 30 csapok segítségével a 10 szerszámkereten vannak ágyazva és a vágány hosszirányára merőleges síkban elfordíthatóak, továbbá a 30 csapok kb. ugyanolyan magasan vannak elhelyezve, mint a 14 nyomkarimás kerekek 36 tengelyei, és a közöttük levő távolság kisebb, mint a nyomkarimás kerekek közötti távolság. A 29 tapintókarok egy kb. átlósan elhelyezett 31 szinkronizáló rúd segítségével csuklósán úgy vannak összekötve egymással, hogy az egyik 29 tapintókar mozgása - a gép hosszirányában elhelyezkedő függőleges síkhoz viszonyítva - a másik tapintókar tükörképszerű mozgásával jár együtt. A 29 tapintókaroknak ezt a mozgatását, illetve elfordítását a 10 szerszámkereten rögzített 32 hajtás végzi el.
A 29 tapintókarok alsó, szabad 33 végei - a karok lefelé fordított végállásában - a vágány közepe felé görbültek, és a 22 sínfej külső oldalára helyezhetők rá. A meggörbített 33 végek és a 29 tapintókar fő része által bezárt szög kb. 150°.
A 10 szerszámkeret egy 34 végálláskapcsolóval is fel van szerelve, amelyet az egyik 29 tapintókar a gép külső oldalához felemelt helyzetében működtet, és amely a 21 hajtás vezérlésével áll összeköttetésben. A 10 szerszámkeret még egy 35 végálláskapcsolóval is rendelkezik, amelyet az egyik 29 tapintókar az alsó végállásban működtet, ami megindítja az alsó 24 hajtások működését.
A továbbiakban a készülék működését ismertetjük a
3. és 4. ábra alapján:
A vágányépítő 1 gép vonali közlekedésekor a 10 szerszámkeret, illetve a 11 mérőkocsi - amikor a 12
HU 208 348 B hajtás teljesen be van húzva - egy felső végállásban van, amelyben egy nem ábrázolt mechanikus vezeték a 4 gépkereten központosítja és reteszeli (a 3. ábrán pontvonallal jelölve). A 29 tapintókarok szintén felső végállásukban vannak elfordítva. A munkavégzési helyre érkezve a 10 szerszámkeret reteszelését oldjuk, miközben a 21 hajtások rögzítve vannak, hogy vágányívekben a 3 vágány túlemelése miatt a szerszámkeret nemkívánatos módon oldalirányban ne lenghessen ki. Ezután egy első fázisban a 10 szerszámkeretet a felső 23 hajtások teljes kitolásával lesüllyesztjük, és így a 14 nyomkarimás kerekek néhány centiméterrel a sínek felső felülete fölé kerülnek.
Ezután következik a központosítás a 32 hajtás működtetésével és a két 29 tapintókar egyidejű elfordításával (3. ábra). Ezáltal működésbe lép a 34 végálláskapcsoló is, és a 21 hajtások időben kissé késleltetett átállítását idézi elő a rögzített helyzetből egy szabad helyzetbe, hogy lehetővé váljon a 10 szerszámkeret keresztirányú eltolása a 3 vágányhoz képest történő központosításhoz. Ha az 1 gép, ahogy itt ábrázolva van, egy vágányívben tartózkodik, először az ívben kifelé levő 29 tapintókar fekszik fel a 22 sínfejre. A 29 tapintókarok további elfordításakor a 10 szerszámkeret eltolódik (az először elért sín irányában) mindaddig, amíg mindkét 29 tapintókar szilárdan felfekszik a két 22 sínfejen. Ekkor a 14 nyomkarimás kerekek közvetlenül a 15 sínek felett helyezkednek el, illetve a 10 szerszámkeret a vágány közepére van központosítva. Ez a helyzet látható a 4. ábrán.
A 29 tapintókaroknak ebben a végállásban működtetett 35 végálláskapcsoló az alsó 24 hajtások kitolásával automatikusan megindítja a 10 szerszámkeret lesüllyesztésének második fázisát, miközben a 29 tapintókarok is ismét szétnyílnak, illetve felemelkednek, amíg a 14 nyomkarimás kerekek kapcsolatba kerülnek a 15 sínekkel, és befejeződik a vágányra helyezés (5. ábra).
A leírt vágányra helyező készülék természetesen a vágányépítő gépek más szerszámaival és egységeivel, pl. egy vágányemelő és irányító aggregáttal kapcsolatban is alkalmazható.

Claims (10)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Készülék szerszámkeret vágányra helyezésére, amely a vágány egyik sínére felfekvő és egy hajtás segítségével a vágány hosszirányára merőleges síkban elfordítható legalább egy tapintókarral rendelkezik, továbbá a szerszámkeret a vágányon gördíthető nyomkarimás kerekekkel van ellátva, és hajtásokon át függőlegesen állíthatóan és csuklósán egy vágányépítő gép gépkeretével van összekötve, azzal jellemezve, hogy a tapintókar(ok) (29) közvetlenül a szerszámkereten (10) van(nak) ágyazva, és a függőleges hajtások (12) a szerszámkeret (10) kétfokozatú lesüllyesztésére alkalmasan vannak kialakítva, továbbá a szerszámkeret (10) a nyomkarimás kerekeket (14) vízszintesen a vágányra keresztirányban sínfejhez (22) szorító legalább egy hajtással (21) van összekötve.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a függőleges hajtások (12) egy-egy hengeregységet (25, 26) és dugattyúegységet (27, 28) tartalmazó két hajtásból (23, 24) vannak összeállítva, amelyek a két hengeregység (25, 26) homlokfelületénél egymással koaxiálisán össze vannak kötve, továbbá a felső hajtás (23) dugattyúegysége (27) a gépkerettel (4), az alsó hajtás (24) dugattyúegysége (28) pedig a szerszámkerettel (10) van összekötve.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a felső hajtás (23) dugattyúegységnek (27) lökete úgy van kialakítva, hogy a maximális löketnél a szerszámkeret (10) nyomkarimás kerekeinek (14) futófelületei a sín felső felülete felett 5-8 cmre helyezkednek el.
  4. 4. Az 1.-3. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a sínfejek külső oldalához illeszthető két tapintókar (29) van a szerszámkereten (10) ágyazva, és ezek szinkronizáló rúd segítségével egymással össze vannak kötve.
  5. 5. Az 1.-4. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a tapintókarok (29) csapokon (30) vannak ágyazva, amelyek távolsága kisebb, mint a szerszámkereten (10) ágyazott két nyomkarimás kerék (14) közötti távolság.
  6. 6. A 1.-5. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a tapintókarok (29) lesüllyesztett helyzetben a vágány közepe felé görbülő végekkel (33) rendelkeznek.
  7. 7. A 6. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a tapintókar (29) meggörbített vége (33) és az ahhoz csatlakozó része által bezárt szög kb. 150°.
  8. 8. Az 1.-7. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a tapintókarok (29) csapjai (30) ugyanolyan magasan vannak elhelyezve, mint a két nyomkarimás kerék (14) tengelye (36).
  9. 9. Az 1.-8. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a szorító hajtásokat (21) egy rögzített helyzetből egy szabad helyzetbe átállító, és az egyik tapintókarral (29) annak felső végállásában érintkező végálláskapcsolót (34) tartalmaz.
  10. 10. Az 1.-9. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy az egyik tapintókarral (29) annak a központosítást befejező, alsó végállásában érintkező, az alsó hajtás (24) segítségével a szerszámkeret (10) lesüllyesztését megindító végálláskapcsolót (35) tartalmaz.
HU9201404A 1991-04-29 1992-04-28 Apparatus for placing tool-frame onto track HU208348B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT88991 1991-04-29

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9201404D0 HU9201404D0 (en) 1992-07-28
HUT62046A HUT62046A (en) 1993-03-29
HU208348B true HU208348B (en) 1993-09-28

Family

ID=3502168

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9201404A HU208348B (en) 1991-04-29 1992-04-28 Apparatus for placing tool-frame onto track

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5182995A (hu)
EP (1) EP0511950B1 (hu)
JP (1) JP2865942B2 (hu)
CN (1) CN1022472C (hu)
AT (1) ATE107721T1 (hu)
AU (1) AU651681B2 (hu)
CZ (1) CZ278256B6 (hu)
DE (1) DE59200250D1 (hu)
ES (1) ES2055641T3 (hu)
HU (1) HU208348B (hu)
PL (1) PL167868B1 (hu)
RO (1) RO114772B1 (hu)
RU (1) RU2035533C1 (hu)
SK (1) SK279123B6 (hu)
ZA (1) ZA923075B (hu)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4886400A (en) * 1988-03-23 1989-12-12 S.M.W. Seiko, Inc. Side cutting blades for multi-shaft auger system and improved soil mixing wall formation process
US7350467B2 (en) * 2004-08-20 2008-04-01 Loram Maintenance Of Way, Inc. Long rail pick-up and delivery system
JP4601483B2 (ja) * 2005-04-26 2010-12-22 十三 松井 軌道作業用車両および脱線復旧方法
CN108001975B (zh) * 2017-11-30 2019-05-31 华东交通大学 一种单轨运输机导轨摆正装置
CN111267546B (zh) * 2020-03-04 2021-11-05 深圳市高能精密机械有限公司 一种换轨机轮子、换轨机及找轨方法
CN112520251B (zh) * 2020-11-20 2022-04-12 恒尊集团有限公司 一种用于建筑模块的辅助运输装置

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3143974A (en) * 1958-05-23 1964-08-11 Matisa Materiel Ind Sa Device for lifting railway tracks
US4111128A (en) * 1976-02-20 1978-09-05 Canron Railgroup Switch lifting frame
CH624625A5 (en) * 1978-08-18 1981-08-14 Sig Schweiz Industrieges Device for putting to use a load-bearing chassis of at least one working unit of a railway construction machine
GB2028242B (en) * 1979-07-23 1982-12-15 Sig Schweiz Industrieges Device for positioning the bearing chassis of a working unit of a railway track maintenance machine
US4565133A (en) * 1983-05-09 1986-01-21 Canron Corp. Clamp arrangement for track lifting and aligning device
US4654973A (en) * 1985-10-21 1987-04-07 Worthy James T Railroad track gage
ATA195790A (de) * 1990-09-27 1992-01-15 Austria Metall Mehrzweckplattform

Also Published As

Publication number Publication date
CS129492A3 (en) 1992-12-16
ATE107721T1 (de) 1994-07-15
AU1521292A (en) 1992-11-05
US5182995A (en) 1993-02-02
HUT62046A (en) 1993-03-29
DE59200250D1 (de) 1994-07-28
JPH05171605A (ja) 1993-07-09
RO114772B1 (ro) 1999-07-30
SK279123B6 (sk) 1998-07-08
CZ278256B6 (en) 1993-10-13
ES2055641T3 (es) 1994-08-16
EP0511950A1 (de) 1992-11-04
JP2865942B2 (ja) 1999-03-08
PL294271A1 (en) 1992-11-02
RU2035533C1 (ru) 1995-05-20
HU9201404D0 (en) 1992-07-28
ZA923075B (en) 1992-12-30
CN1022472C (zh) 1993-10-20
EP0511950B1 (de) 1994-06-22
CN1066248A (zh) 1992-11-18
PL167868B1 (pl) 1995-11-30
AU651681B2 (en) 1994-07-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SU1655306A3 (ru) Непрерывно передвигающа с в процессе работы выправочно-подбивочно-отделочна машина
US4315129A (en) Mobile apparatus for welding studs to rail base plates
US5127334A (en) Ballast tamping machine
HU213982B (en) Railway line-packing machine for packing shunts and railway crossings
HU208348B (en) Apparatus for placing tool-frame onto track
HU202940B (en) Shunt packing machine for adjusting shunts and railway crossings
US5031542A (en) Mobile track tamping machine
GB2077824A (en) Track maintenance machine with track correction means
US5299505A (en) Ballast tamping machine having pivotable and extendable auxiliary lifting and lining unit for branch track
JPH08277502A (ja) 軌道の枕木ねじの締付けおよび緩め方法並びにその方法を実施するための機械
JPH0373686B2 (hu)
CN117280094A (zh) 用于夯实的轨道的碎石道床的捣固机械
RU208417U1 (ru) Промышленный робот для автоматического расцепления движущихся грузовых вагонов
US4606273A (en) Railway carriage with set-off apparatus
KR20110001509A (ko) 차량용 스티어링 컬럼 센터링 장치
HU215725B (hu) Berendezés szerszámkeret vágányra helyezésére
JP2544507B2 (ja) 車両洗浄装置
JP4456047B2 (ja) 軌陸作業機の横引き装置
JP3827796B2 (ja) 線路の保守作業機械
JP2995139B2 (ja) 両側のガードレール清掃装置
CN220226921U (zh) 一种隧道套衬施工拱架安装车
CN220927509U (zh) 一种用于高速铁路桥梁健康数据采集的检测车
CN116040533B (zh) 一种用于房车窗体侧拓展的起重装置
CN113776598A (zh) 一种桥梁及隧道状态检测维修车
HU210466B (en) Automotive track-packing, leveling and controlling machine for switches crossings

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees