SK1192000A3 - The lubrication method and device for a number of lubricating points - Google Patents

The lubrication method and device for a number of lubricating points Download PDF

Info

Publication number
SK1192000A3
SK1192000A3 SK119-2000A SK1192000A SK1192000A3 SK 1192000 A3 SK1192000 A3 SK 1192000A3 SK 1192000 A SK1192000 A SK 1192000A SK 1192000 A3 SK1192000 A3 SK 1192000A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
piston
lubrication
cylinder
locking
pump
Prior art date
Application number
SK119-2000A
Other languages
English (en)
Other versions
SK284957B6 (sk
Inventor
Rolf Huss
Original Assignee
Memminger Iro Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Memminger Iro Gmbh filed Critical Memminger Iro Gmbh
Publication of SK1192000A3 publication Critical patent/SK1192000A3/sk
Publication of SK284957B6 publication Critical patent/SK284957B6/sk

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16NLUBRICATING
    • F16N13/00Lubricating-pumps
    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B35/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, knitting machines, not otherwise provided for
    • D04B35/28Devices for lubricating machine parts
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T74/00Machine element or mechanism
    • Y10T74/15Intermittent grip type mechanical movement
    • Y10T74/1526Oscillation or reciprocation to intermittent unidirectional motion
    • Y10T74/1527Screw and nut devices
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T74/00Machine element or mechanism
    • Y10T74/19Gearing
    • Y10T74/19623Backlash take-up

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka mazacieho zariadenia pre viacero mazaných miest, hlavne na zásobovanie viacerých mazaných miest pletacieho stroja mazacím prostriedkom, hlavne olejom, s čerpacím zariadením na dopravu mazacieho prostriedku, ktoré obsahuje piest axiálne posuvne uložený vo valci a s rozvádzacím zariadením, ktorým sa vedie mazací prostriedok dopravovaný piestom, do jedného alebo viacerých vedení jednej skupiny vedení vedúcich z rozvádzacieho zariadenia. Vynález sa ďalej týka spôsobu mazania mazaných miest.
Doterajší stav techniky
Napríklad pri pletacích strojoch vyžaduje pohon ihiel trvalé mazanie, čo tiež platí aj pre vedenie ihiel v ihlovom lôžku alebo v ihlovom valci atď. Práve u moderných rýchlobežných pletacích strojov má bezchybné a pravidelné mazanie veľmi veľký význam. Mazané miesta musia byť zásobované olejom spoľahlivo. Výpadok mazania má spravidla za následok zvýšené opotrebovanie a okamžitý výpadok pletacieho stroja. Na druhej strane má však byť mazanie realizované úsporne. Nadmerné zásobovanie mazaných miest olejom je neúčelné, preto sa mazacie stroje často ochraňujú takzvanými tlakovými maznicami alebo systémami na tlakové mazanie olejom, ktoré dpravujú z centrálneho miesta príslušnými vedeniami olej pod tlakom k jednotlivým mazaným miestam.
Napríklad zo spisu EP 0 499 810 BI je známe mazacie zariadenie, ktoré umožňuje spoľahlivé a dávkované mazanie viacerých mazaných miest. Toto mazacie zariadenie obsahuje nádobu na mazací prostriedok, v ktorej je umiestnené piestové čerpadlo. Výstup piestového čerpadla je pripojený k rozvádzaciemu ventilu ovládanému motorom, aby bol výstup piestového čerpadla spojený vždy s jedným vedením mazacieho prostriedku, ktoré je zvolené zo skupiny vedení mazacieho prostriedku.
Úlohou vynálezu preto je zhotovil: zjednodušené mazacie zariadenie. Úlohou vynálezu je ďalej vytvoriť zlepšený spôsob mazania.
Podstata vynálezu
Uvedenú úlohu spĺňa mazacie zariadenie pre viacero mazaných miest, hlavne na zásobovanie viacero mazaných miest pletacieho stroja mazacím prostriedkom, s čerpacím zariadením na dopravu mazacieho prostriedku, ktoré obsahuje piest axiálne posuvne uložený vo valci a s rozvádzacím zariadením, ktorým je vedený mazací prostriedok dopravovaný piestom, do jedného alebo viacerých vedení jednej skupiny vedení, vedúcich z rozvádzacieho zariadenia, podía vynálezu, podstatou ktorého je, že rozvádzacie zariadenie je časťou čerpacieho zariadenia.
Uvedenú úlohu ďalej plní spôsob mazania mazaných miest stroja aspoň pomocou jedného čerpadla prostredníctvom vedenia, pričom sa mazací prostriedok dopravuje čerpadlom pomocou vedenia do mazaných miest diskontinuálne, a pričom na zásobovanie jedného alebo viacero mazaných miest mazacím prostriedkom sa do príslušného vedenia, prípadne príslušných vedení, dodáva čerpadlom časovo kolísajúci tlak.
Pri mazacom zariadení podía vynálezu je teda upravené rozvádzacie zariadenie, ktorým sa mazací prostriedok, dodávaný čerpadlom, rozvetvuje do zvolených vedení, a preto sa môže privádzať do zvolených mazaných miest. Rozvádzacie zariadenie a čerpacie zaariadenie sú pritom združené do jednej jednotky. Týmto združením rozvádzacieho zariadenia a čerpacieho zariadenia do jednej jednotky sa podstatne zjednoduší konštrukcia mazacieho zariadenia. Okrem toho sa môže zjednodušiť ovládanie mazacieho zariadenia.
Čerpacie zariadenie je zhotovené ako piestové čerpadlo a obsahuje piest axiálne posuvne uložený vo valci. Piest spoločne s valcom slúži ako čerpacie zariadenie. Okrem toho sú valec a piest zhotovené ako ovládacie zariadenie. Preto je piest uložený vo valci otočné a je vybavený riadiacimi plochami alebo riadiacimi kanálmi, ktorým sú priradené riadiace drážky alebo výstupy usporiadané vo valci. Piest môže byť na svojej plášťovej ploche vybavený aspoň jedným riadiacim kanálom, ktorý je zhotovený tak, že príslušnou polohou natočenia piestu je uvádzaný do prepojenia aspoň s jedným výstupným kanálom. Podlá potreby môže byť usporiadanie zhotovené aj tak, že riadiaci kanál je uvádzaný do prepojenia s viacerými výstupnými kanálmi. Riadiaci kanál a výstupné kanály sú pritom usporiadané tak, že pracovný priestor vymedzený vo valci piestom je po celom zdvihu piestu prepojený s príslušným zvoleným výstupným kanálom. Týmto spôsobom je možno celý objem oleja vytlačený piestom dopraviť do výstupného kanála. Takto zhotovené piestové čerpadlo predstavuje súčasne čerpacie zariadenie a rozvádzacie zariadenie.
Čerpacie zariadenie a rozvádzacie zariadenie môžu byť spojené s hnacím zariadením, ktoré spôsobuje otáčanie a posúvanie piestu. Posuvný pohyb je čerpacím pohybom, takže posuvný pohon tvorí čerpací pohon. Otočný pohyb piestu nemá, ak nedochádza k žiadnemu posuvnému pohybu, za následok žiadnu zmenu objemu vo valci, takže otočným pohybom je riadené len zatváranie alebo uvoíňovanie výstupných kanálov. Otočný pohon je preto rozvádzacím pohonom a piest je potom rozvádzacím posúvačom. Otáčaním a posúvaním piestu je preto možno dosiahnuť vždy nezávislé čerpanie a prepínanie. To môže byť urobené oddelenými hnacími zariadeniami, alebo kombinovaným hnacím zariadením, ktoré môže tvoriť ako otočný, tak aj posuvný pohyb.
Na otáčanie piestu sa výhodne použije krokový motor, ktorý tvorí pohyb do požadovanej polohy natočenia. Dosiahnutie danej polohy natočenia na volbu jedného výstupného kanála, a preto na aktivovanie jedného mazaného miesta, je krokovým motorom reealizovatelné jednoducho. Týmto krokovým motorom však môže byť spôsobený aj posuvný pohyb piestu. Preto je piest spojený s krokovým motorom alebo iným servomotorom výhodne prostredníctvom spojky, ktorá najskôr umožní vznik nastavenej alebo nastavitelnej tolerancie v otáčaní, pričom relatívne otáčanie v rozsahu tejto tolerancie sa pomocou prevodového mechanizmu premení na požadovaný lineárny pohyb.
Uhol natočenia tolerancie v otáčaní sa môže využiť na vytvorenie lineárneho pohybu.Preto je piest výhodne spojený s blokovacím zariadením, ktoré pridržiava piest v lubovolnej alebo zvolenej polohe natočenia tak, že sa nemôže otáčať, tak aby nebol blokovaný axiálny pohyb piestu. Toto blokovacie zariadenie môže byť tvorené napríklad blokovacím kolesom, uvádzaným do záberu a zo záberu s blokovacím elementom. Toto uvádzanie blokovacieho kolesa do záberu a zo záberu s blokovacím elementom sa realizuje výhodne vhodným radiálnym pohybom blokovacieho elementu, napríklad príťažnými magnetmi. Ak je piest pridržiavaný v neotočnom stave, je možné otáčanie krokového motora v rozsahu tolerancie v natočení spojovacieho zariadenia. Posuvné zariadenie je výhodne tvorené prevodom, ktorý tento relatívny pohyb medzi piestom a otočným zariadením premení na lineárny pohyb piesta.
Podlá obzvlášť výhodného a jednoduchého realizovania je blokovacie koleso zhotovené ako rohatkové koleso. Blokovací element potom pôsobí ako západka, ktorá umožňuje otáčanie blokovacieho kolesa v zvolenom smere. Naviac môže byť západka uvolnitelná, napríklad prostredníctvom zdvíhacieho magnetu, aby sa umožnila zmena smeru otáčania blokovacieho kolesa. Takto zhotovené zariadenie umožňuje normálnu prevádzku mazacieho zariadenia s velmi malým ovládaním napríklad použitého zdvíhacieho magnetu na uvolnenie a zapadnutie západky. Tým je umožnená aj pri použití jednoduchých a lacných zdvíhacích magnetov dlhá životnosť.
Prevod môže byť tvorený dvoma navzájom zaberajúcimi závitovými elementárni. Stúpanie závitov závitových elementov je pritom zvolené tak, aby relatívnym natočením piestu voči servomotoru v rozsahu tolerancie v natočení spojovacieho zariadenia prebehol úplný zdvih piestu. Pohybom servomotora dopredu a späť sa piest pohybuje dopredu a dozadu.
V prípade potreby môžu ako prevodové prostriedky slúžiť aj iné zariadenia. Napríklad môže byť výhodné usporiadať krivkový mechanizmus, ktorý umožni vratný pohyb piestu pri otáčaní otočného pohonu v jedinom dopredu stanovenom smere. Tento krivkový mechanizmus môže byť tvorený zvlnenou prstencovou drážkou, zhotovenou v stene puzdra, v ktorej sa pohybuje kolík alebo prstový element, usporiadaný v radiálnom smere a poháňaný servomotorom.
Prevod tvoriaci lineárny pohon je výhodne predpätý.
Predpätie môže byť urobené napríklad pomocou magnetu, ktorý zaisťuje vzájomné dosadnutie bokov prevodu kĺzajúcich po sebe. Táto skutočnosť je výhodná hlavne so zreteľom na správne dávkovanie mazacieho prostriedku. Ak obráti pohon svoj smer otáčania, aby napríklad zdvih piestu dopredu zmenil na spätný pohyb piestu, sú úvrate presne stanovené a zabráni sa chybnému dávkovaniu.
Výstupné kanály vedúce z valca a vstupný kanál sú výhodne vybavené spätnými ventilmi. Čerpacie zariadenie preto vystačí bez ďalších ovládacích prostriedkov. Spätné ventily sú výhodne zhotovené ako automatické ventily, riadené rozdielom tlakov. Ďalšie riadiace zariadenia ventilov nie sú potrebné.
Na monitorovanie správnej prevádzky mazacieho zariadenia môže byt výhodné snímacie zariadenie, ktoré monitoruje zdvihový pohyb piestu. Pritom postačí monitorovanie toho, či piest dosiahol alebo nie, určitý zdvih. Ak je napríklad mazací kanál upchatý, nemôže piest do tohto mazacieho kanála čerpať žiaden mazací prostriedok a zablokuja sa. Potom teda piest nedosiahne spínací bod snímacieho zariadenia, ktoré túto skutočnosť zistí a príslušný stroj vypne.
Nezávisle od konkrétnej konštrukcie čerpacieho zariadenia, prípadne rozvádzacich zariadení a pripojených vedení, ako aj na počte pripojených mazaných miest, je výhodné modulovať čerpací tlak počas jednotlivých mazacích impulzov. Ak sa použije ako pohon pre čerpadlo krokový motor, môžu byť jeho jednotlivé kroky prevádzané na čerpacie mikroimpulzy, sled ktorých tvorí jeden mazací impulz. Prestávky medzi jednotlivými čerpacími mikroimpulzami sú výhodne stanovené tak, aby tlak vo vedeniach neklesol pod určitú minimálnu hraničnú hodnotu. Minimálny tlak je výhodne trocha nižší ako potrebný vstrekovací tlak pripojených trysiek. Pritom postačí udržiavať prípadnú poddajnosť (elastičnosť) vedenia pod predpätím. Tým sa umožní dávkovanie zvlášť malých množstiev mazacieho prostriedku alebo časové predĺženie mazacieho postupu.
Ďalšie podrobnosti výhodných realizácií sú uvedené vo vediajších nárokoch.
Prehlad obrázkov na výkresoch
Vynález bude číalej bližšie vysvetlený na príkladnom zhotovení podlá priložených výkresov, na ktorých obr. 1 znázorňuje schematicky v perspektívnom pohlade mazacie zariadenie, obr vo zväčšenom merítku a čiastočne v reze časť mazacieho obr patriacim zariadenia z obr. 1, vodorovný rez čerpacím mazaciemu zariadeniu, a ovládacím zariadením, obr. 4 vodorovný rez hnacím zariadením patriacim mazaciemu zariadeniu z obr. 2, obr. 5 v pôdoryse blokovacie koleso patriace hnaciemu zariadeniu z obr. 4, obr. 6 vodorovný rez spojovacím zariadením patriacim hnaciemu zariadeniu z obr .4, obr. 7 čerpacie zariadenie, patriace mazaciemu zariadeniu z obr. 2, s príslušným spojovacím zariadením, s príslušným blokovacím kolesom a závitovým elementom na tvorenie lineárneho pohybu, obr. 8 graf závislosti vstrekovacieho tlaku prúdu oleja privádzaného do vstrekovacej trysky a prúdu oleja vystupujúceho zo vstrekovacej trysky od času, obr. 9 schematicky v pôdoryse obmenenú realizáciu blokovacieho zariadenia s blokovacím kolesom, zhotoveným ako rohatka a obr. 10 schematicky v pôdoryse ďalšiu pozmenenú realizáciu blokovacieho zariadenia s blokovacím kolesom zhotoveným ako rohatka.
Príklady realizácie vynálezu
Na obr. 1 je znázornené mazacie zariadenie 1, ku ktorému patrí zásobná nádrž 2 na mazací prostriedok, napríklad olej. V zásobnej nádrži 2 je umiestnená rozvádzacia a čerpacia jednotka 3., ktorá v dopredu stanovených okamžikoch vydáva dopredu stanovené dávky mazacieho prostriedku do skupiny 4 vedení 5a až 51, určených na odvádzanie mazacieho prostriedku.
Čerpacia a rozvádzacia jednotka 3. r znázornená na obr. 1 schematicky, je podrobnejšie znázornená na obr. 2. Na dopravu a prideíovanie mazacieho prostriedku slúži piestové čerpadlo 7, ktoré je súčasne čerpacím zariadením 7a a rozvádzacím zariadením 7b. K piestovému čerpadlu 7 patrí, ako vyplýva hlavne z obr. 3 a 7, valec 8 s valcovou priechodnou dierou 9. Priechodná diera 9 je na jednom, na obr. 2 a 7 dolnom konci zhotovená ako stupňovitá diera tak, že obsahuje časť 10 s väčším priemerom. Táto časť 10 s väčším priemerom slúži na uloženie spätného ventilu 12, ktorého teleso 14 je napríklad zaskrutkované do zodpovedajúceho závitu časti 10 s väčším priemerom.
Teleso 14 spätného ventilu 12 je vybavené priechodným kanálom 15 na uloženie uzavieracieho dielu 16. Hlava uzavieracieho dielu 16 je privrátená k vnútornému priestoru priechodnej diery 9 valca 8. V prípade potreby môže neznázornená pružina tlačiť uzavierací diel 16 do sedla zhotoveného v telese 14 spätného ventilu 12.
Valec 8 je vybavený viacerými, v danom príklade realizácie dvanástimi radiálnymi dierami 17 (17a až 171, obr.
3), ktoré sú usporiadané v spoločnej rovine 18, kolmej na priechodnú dieru 9. Radiálne diery 17a až 171 sú usporiadané s rovnakými uhlovými odstupmi od seba, pričom odstup medzi radiálnou dierou 171 a radiálnou dierou 17a je trocha väčší ako ostatné jednotné odstupy medzi radiálnymi dierami 17a až 171. Do radiálnych dier 17 (označenie bez indexu označuje všetky radiálne diery 17a až 171 bez rozdielu) sú vložené neznázornené spätné ventily, ktoré umožňujú prietok kvapaliny v radiálnom smere smerom von, to znamená z priechodnej diery 9 výstupným kanálom, tvoreným vždy príslušnou radiálnou dierou 17, nie však naspäť.
K výstupným ventilom sú pripojené vedenia 5a až 51 mazacieho prostriedku, ktoré vedú k mazaným miestam. Spätné ventily môžu byť v prípade potreby upravené aj na konci príslušného vedenia 5a až 51, vzdialenom od rozvádzacieho zariadenia 7b, pričom potom sú do radiálnych dier 17 zaskrutkované vždy len pripojovácie vsuvky.
Do priechodnej diery 9 je vložený piest 21, ktorého vonkajší priemer v podstate zodpovedá vnútornému priemeru priechodnej diery 9, takže piest 21 je síce uložený v priechodnej diere 9 axiálne posuvne a otočné, no s priechodnou dierou 9 ohraničuje relatívne utesnený pracovný priestor 22 (obr. 2). Piest 21 má okrem svojej valcovej plášťovej plochy 23 prakticky rovnú čelnú plochu 24. Od tejto čelnej plochy 24 sa na plášťovej ploche 23 rozkladá riadiaca drážka 25, rovnobežná s jeho strednou osou 26. DÍžka riadiacej drážky 25 je pritom výhodne presne rovnako velká, prípadne trocha väčšia, ako odstup roviny 18 od hornej úvrate 27 piestu 21, ktorá je na obr. 2 označená čiarkované. Piest 21 dosiahne svoju hornú úvrat 27 svojou čelnou plochou 24 vtedy, keď je pracovný priestor 22 najmenší, to znamená, ak sa piest 21 nachádza v svojej na obr. 2 najspodnejšej polohe.
Riadiaca drážka 25 je, ako je znázornené na obr. 3, zhotovená ako relatívne úzka a rozkladá sa v obvodovom smere na plášťovej ploche 23 po obvodovej časti, ktorá je v podstate zhodná s priemerom radiálnych dier 17 v stene priechodnej diery 9. Hĺbka riadiacej drážky 25 je stanovená tak, aby odpor prúdenia v riadiacej drážke 25 nebol podstatne väčší ako v radiálnych dierach 17.
Piest 21 je na svojom konci vyčnievajúcim z valca 8 uchytený v pripojovacej objímke 29 a spojený s ňou pomocou kolíka 30. Okrem toho je pripájačia objímka 29 spojená pomocou ďalšieho kolíka 31 s ovládacou tyčou 32, ktorá vedie k hnaciemu zariadeniu 33. Ovládacia tyč 32 je neotočná a je pevne spojená v axiálnom smere s jednou polovicou 34 spojovacieho zariadenia, ktorá obsahuje dve rebrá 35, 36, usporiadaná vzájomne rovnobežne s odstupom od seba a rozkladajúce sa v axiálnom smere. Medzi týmito rebrami 35, 36 sú zhotovené okienka 37, 38, ktoré sú viditeíné hlavne na obr. 6.
Spojovacie zariadenie 39 obsahuje už uvedenú polovicu 34. a ďalšiu polovicu 40, tvorenú radiálnym kolíkom 42 poháňaným hriadeíom 41. Tento radiálny kolík 42 zasahuje oboma svojimi koncami do okienok 37, 38 a vždy po priebehu určitej tolerancie v natočení, ktorej velkosť bola v danom prípade stanovená na 90°, dosadne vždy na jeden bok rebier 25, 36.
Hriadeí 41 okrem toho nesie puzdro 43., viditeíné z obr. 7, ktoré tvorí spojenie s radiálnym kolíkom 42, a ktoré je na svojej vonkajšej strane vybavené závitovým elementom 44. Tento závitový element 44 je vybavený viacchodným vonkajším závitom. Jeho stúpanie je stanovené tak, že na 90° obvodu závitového elementu 44 sa urazí v axiálnom smere dráha, ktorá zodpovedá úplnému zdvihu piestu 21.
Závitový element 44 je pri prevádzke spojený s ďalším závitovým elementom 45. viditeíným z obr. 5 a zhotoveným v časti v tvare prstenca, nesené rebrami 35, 36, ktorá je časťou polovice 34 spojovacieho zariadenia 39. Tým polovica 34 zmení pri priebehu tolerancie v otáčaní, ktorú má spojovacie zariadenie 39.svoju axiálnu polohu voči ďalšej polovici 40 spojovacieho zariadenia 39.
Časť polovice 34, vybavená vnútorným závitom alebo závitovým elementom 45, je na svojej vonkajšej strane vytvorená ako blokovacie koleso 46. Toto blokovacie koleso 46. je vybavené zubami 47, rozkladajúcimi sa v axiálnom smere, ktoré majú v priereze približne lichobežníkový tvar a ktoré slúžia na zaaretovanie polovice 34 tak, že sa stane neotočnou, no axiálne posuvnou. Táto skutočnosť je viditelná taktiež z obr. 4. Radiálne k blokovaciemu kolesu 46 je posuvne uložená blokovacia závora 48,. Táto blokovacia západka 48 je na svojej vonkajšej strane, ktorou nie je v zábere s blokovacím kolesom 46., predpätá t lačnou pružinou 49. Zdvíhací magnet 51 slúži na to, aby svojou kotvou 52 pomocou tyče 53 uvádzal blokovaciu závoru 48 do záberu s blokovacím kolesom 46, takže otáčanie blokovacieho kolesa 46 je blokované v diskrétnych polohách dopredu daných zubami 47. Tieto blokovacie polohy zodpovedajú vždy tým polohám natočenia, v ktorých riadiaca drážka 25 ( obr. 3) je v zákryte s radiálnymi dierami 17. Zodpovedajúcim spôsobom existuje trinásť medzier medzi zubami 47, z ktorých dvanásť zodpovedá polohám radiálnyh dier 17 a trinásta väčšia medzera medzi radiálnymi dierami 171 a 17a. Veíkosť medzier medzi zubami 47 zodpovedá velkosti vzájomných odstupov radiálnych dier 17.
Polovica 40 spojovacieho zariadenia 39 je neotočne spojená s hriadeľom 41, ktorý tvorí hnací hriadel krokového motora 55. Krokový motor 55 je usporiadaný koaxiálne s ovládacou tyčou 32 a nesený držiakom 56. Držiak 56, ktorý je zhotovený ako viacdielny, nesie ďalej zdvíhací magnet 51 a je vybavený trubkovým zužujúcim sa nástavcom 57, usporiadaným koaxiálne s ovládacou tyčou 32, ktorý na svojom dolnom volnom konci nesie čerpaciu jednotku vo forme piestového čerpadla 7. Nástavec 57 je vybavený prírubovým nástavcom 58, na ktorom môžu byť upevnené vedenia 5 mazacieho prostriedku a ktorý okrem toho nesie taktiež mikrosito 59. Toto mikrosito 59 má tvar hrnca a obklopuje dolný koniec nástavca 57. Preto musí mazací prostriedok prúdiaci do spätného ventilu 12 prejsť mikrositom 59, čím sa filtruje.
Polovica 34 spojovacieho zariadenia 39 je na svojej strane obrátenej k ovládacej tyči 32 vybavená nábojom 60, ktorý je vybavený vonkajším závitom 61. Na náboji 60 je pomocou matice 63 upevnený trvalý magnet 62 v tvare prstenca, polarizovaný axiálne a znázornený zvlášť na obr. 7, pre ktorý je určený vonkajší závit 61. Trvalý magnet 62 tvorí svojím magnetickým polom silu, ktorá pridržiava závitový element 44 bez tolerancie v zábere so závitovým elementom 45. Toto opatrenie slúži na to, aby sa pri zmene smeru otáčania krokového motora 55 zabránilo nežiadúcemu chodu naprázdno v prevode, ktorý je tvorený závitovým elementom 44 a závitovým elementom 45 s vnútorným závitom a ktorý slúži na premenu otočného pohybu na lineárny pohyb.
Ovládacia tyč 32 je uložená v nástavci 57 v puzdre 65, ktoré je usporiadané pri spojovacej objímke 29 v medzistene nástavca 57. Puzdro 65 umožňuje otočný a axiálny pohyb ovládacej tyče 32.
Na monitorovanie pohybu piestu 21 je na vnútornej strane nástavca 57 pri trvalom magnete 62 usporiadaný magnetický senzor 66, napríklad Hallov senzor, ktorý zisťuje polohu trvalého magnetu 62 a rozlišuje aspoň prekročenie alebo nedosiahnutie spínacej polohy. V prípade potreby môže byť u radiálneho kolíka 42 upravený ďalší Hallov senzor, alebo iný polohový senzor 67, na zaisťovanie polohy radiálneho kolíka 42. Ako magnetický senzor 66 a polohový senzor 67, tak aj krokový motor 55 a zdvíhací magnet 51, sú pripojené k ovládaciemu zariadeniu, ktoré mazacie zariadenie 1 ovláda nasledovne:
pre opis správnej činnosti sa predpokladá, že piest 21 sa najskôr nachádza v polohe znázornenej na obr. 3 a blokovacia závora 48 sa dôsledkom ovládania zdvíhacieho magnetu 51 nachádza v zábere s blokovacím kolesom 46 (obr. 4). Ak je závit závitového elementu 44 pravým závitom, bude sa teraz krokový motor 55 aspoň vtedy, keď sa radiálny kolík 42 ešte nenachádza v polohe, znázornenej plnými čiarami na obr. 6 otáčať tak, že radiálny kolík 42 sa natočí v zmysle otáčania hodinových ručičiek. Radiálny kolík 42 sa premiiestni napríklad z polohy znázornenej na obr. 6 čiarkované, do polohy, znázornenej plnými čiarami. Pri priebehu touto dráhou nadvihne závitový element 44, ktorý je pevne pridržiavaný v axiálnom smere, polovicu 34 spojovacieho zariadenia 39 v axiálnom smere tak, že piest 21 vykoná sací pohyb. Pracovný priestor 22 sa zväčší a spätným ventilom 12 prúdi do pracovného priestoru 22 mazací prostriedok, napríklad olej.
Blokovacie koleso 46 je pritom pridržiavané tak, že je neotočné. Najpozdejšie vtedy, keď radiálny kolík 42 dosadne na rebrá 35, 36. sa krokový motor 55 zastaví. Teraz sa zruší budenie zdvíhacieho magnetu 51, takže blokovacie koleso 46 sa uvolní. Krokový motor 55, ktorý doteraz slúžil na vytvorenie zdvihového pohybu piestu 21, posunie teraz už volne otočné blokovacie koleso 46 o jeden zub ďalej. Pritom radiálny kolík 42 unáša rebrá 35, 36, a preto aj polovicu 34 spojovacieho zariadenia 39. Riadiaca drážka 25 sa tým dostane do prepojenia s radiálnou dierou 17a. Ak sa dosiahne táto poloha, vybudí sa opäť zdvíhací magnet 51, a tým zatlačí blokovaciu závoru 48 do príslušnej medzery medzi zubami 47 blokovacieho kolesa 46. Blokovacie koleso 46 je tým opäť pridržiavané tak, že je neotočné.
Na vydanie požadovanej dávky mazacieho prostriedku do vedenia 5a sa teraz krokový motor 55 pootočí v zmysle otáčania hodinových ručičiek. Pre velkost okienok 37, 38 ~ie otočný pohyb obmedzený na štvrtinu otáčky. Ak urazí krokový motor 55 túto dráhu, premení sa otočný pohyb vzájomným pôsobením závitového elementu 44 so závitovým elementom 45 na axiálny pohyb polovice 34 spojovacieho zariadenia 39. smerujúci na obr. 2 smerom dolu. Prostredníctvom ovládacej tyče 32 sa piest 21, a to tak, aby sa pritom neotáčal, pohybuje smerom dolu v smere k svojej hornej úvrati 27. Pritom sa vytlačený olej dodá do vedenia 5a. Pritom nemusí byt prejdená alebo prebehnutá celá dráha, ktorá je k dispozícii. Krokový motor 55 môže byt zastavený ešte predtým, ako dokončil štvrtinu otáčky. Preto je potom dodané samozrejme menšie množstvo oleja. Týmto spôsobom sa umožní jemné dávkovanie dávok oleja.
Ak je pohyb piesta 21 smerom dolu skončený, je krokový motor 55 ovládaný opät v zmysle otáčania hodinových ručičiek, dokiaí radiálny kolík 42 opät nedosadne na rebrá 35, 36.
Potom sa opät zdvíhací magnet 51 prestane vybudzovat, takže tlačá pružina 49 premiestni blokovaciu závoru 48 radiálne smerom von a uvolní blokovacie koleso 46. Krokový motor 55 sa teraz môže otáčat ďalej, aby dosiahol ďalšie mazacie polohy, o jeden zub ( v prípade potreby aj o viac zubov), pričom súčasne unáša polovicu 34 spojovacieho zariadenia 39 a spôsobí otočenie piestu 21. Teraz sa napríklad uvedie riadiaca drážka 25 do prepojenia s radiálnou dierou 17b. Tu sa znovu opakuje všetko, čo bolo opísané v súvislosti s radiálnou dierou 17a. Ako bolo opísané, môžu sa postupne uviest do činnosti všetky radiálne diery 17, takže vhodnými dávkami oleja môžu byt zásobované oddelené všetky vedenia 5 mazacieho prostriedku.
Vydanie jednej dávky oleja sa môže zrealizovať vo forme impulzu, ako je znázornené na obr. 8, pričom vstrekovací tlak p, tvorený čerpacím zariadením 7a, sa moduluje počas mazacieho intervalu madzi okamihmi t-^ a t2 Preto je krokový motor 55 ovládaný tak, že sa pohybuje po krokoch, takže tiež piest 21 sa pohybuje po krokoch. V krátkych prestávkach medzi pohybmi môže vstrekovací tlak p vždy trocha klesnúť pod hraničný tlak ρ^ Pri hraničnom tlaku Pj začnú pripojené trysky vstrekovať. Ak klesne medzitým vstrekovací tlak p pod hraničný tlak p-^, napríklad na vždy trocha nižší tlak ρθ, vstrekujú trysky prerušovane. Prúd ^pritekajúci do trysiek tým kolíše a dôsledkom pružnosti vedenia časovo. Trysky vydávajú prúd ý2 oleja po kvapkách ako mikroimpulzy, takže prúd oleja je dôsledkom krátkodobých poklesov tlaku medzi jednotlivými kvapkami nulový. Týmto spôsobom môžu byť vo forme lúča vydávané aj malé množstvá oleja časovo predĺžene, alebo dlhší čas, relatívne velkými tryskami, ktoré nie sú náchylné na upchávanie.
Pri uvedení mazacieho zariadenia 1 do prevádzky je potrebné najskôr čerpacie zariadenie 7a odvzdušniť. Preto sa natočí piest 21 do odvzdušňovacej polohy, v ktorej je riadiaca drážka 25 prepojená s radiálnou dierou 171, otvorenou smerom von, v ktorej nie je usporiadaný žiaden spätný ventil. Jeden alebo niekolko úplných zdvihov piesta 21 spôsobí vytlačenie vzduchu a naplnenie čerpacieho priestoru olejom. Potom možno začať riadnu činnosť.
Na obr. 9 je znázornené pozmenené realizovanie blokovacieho mechanizmu. Blokovacie koleso 46 je v tomto realizovaní zhotovené ako rohatka. Blokovacia závora 48 je zhotovená ako blokovacia západka. Potom je prebytočné, aby bol zdvíhací magnet 51 vybudený na každé dalšie zapnutie blokovacieho kolesa 46,. Blokovacia závora 48 je pružne predpätá smerom k blokovaciemu kolesu 46. Blokovacia závora 48 umožňuje otáčanie blokovacieho kolesa 46 vo forme rohatky len v smere otáčania hodinových ručičiek (šípka 70) na otáčanie piestu 21, a preto aj na ovládanie rozvádzacieho zariadenia. V opačnom smere (šípka 71) je však každé otáčanie zablokované, takže čerpanie nemôže byť zrealizované. Ovládanie zdvíhacieho magnetu 51 je potrebné len v niekolkých výnimočných prípadoch.
Ďalšie pozmenené realizovanie je znázornené na obr. 10. Ozubenie blokovacieho kolesa 46 je tvorené zubami 47 relatívne s malým stúpaním bokov.Blokovacia závora 48 je zhotovená ako západka pružiaca v radiálnm smere. Ovládanie otočného pohybu piesta 21 sa v tejto realizácii robí tak, že krokový motor 55, ak prebehne toleranciu spojovacieho zariadenia 39.» prekoná zaskakovací moment blokovacej závory 48 pri otáčaní doprava alebo dolava.
U mazacieho zariadenia 1 pre viacero mazaných miest, hlavne pre zásobovanie pletacích strojov mazacím prostriedkom, je upravené čerpacie zariadenie 7a, ktoré súži súčasne ako rozvádzacie zariadenie 7b. Preto obsahuje čerpacie zariadenie 7a piest 21, ktorý je vybavený riadiacou drážkou 25. Valec čerpacieho zariadenia 7a obsahuje vstup a viacero výstupov usporiadaných v jeho stene. Podlá toho, s ktorým výstupom má byť riadiaca drážka 25 piesta 21 prepojená, sa zvolí zodpovedajúce mazané miesto. Čerpacie zariadenie 7a je preto súčasne rozvádzacím zariadením 7b.

Claims (24)

1. Mazacie zariadenie (1) pre viacero mazaných miest, hlavne na zásobovanie viacerých mazaných miest pletacieho stroja mazacím prostriedkom, s čerpacím zariadením (7a) na dopravu mazacieho prostriedku, ktoré obsahuje piest (21) axiálne posuvne uložený vo valci (8), a s rozvádzacím zariadením (7b), ktorým sa vedie mazací prostriedok, dopravovaný piestom (21), do jedného alebo viacerých vedení (5) jednej skupiny (4) vedení (5) vedúcich z rozvádzacieho zariadenia (7b), vyznačujúci sa tým, že rozvádzacie zariadenie (7b) je častou čerpacieho zariadenia (7a).
2. Mazacie zariadenie podlá nároku 1, vyznačujúce sa tým, že valec (8) je vybavený výstupnými kanálmi (17), ovládatelnými piestom (21).
3. Mazacie zariadenie podlá nároku 1, vyznačujúce sa tým, že valec (8) má valcovú stenu a výstupné kanály (17) prechádzajú touto stenou.
4. Mazacie zariadenie podlá nároku 1, vyznačujúce sa tým, že piest (21) je na svojej plášťovej ploche (23 ) vybavený aspoň jedným riadiacim kanálom (25).
5. Mazacie zariadenie podlá nároku 3a4, vyznačujúce sa tým, že riadiaci kanál (25) môže byť na tvorbu rozvádzacieho zariadenia (7b) otáčaním piestu (21) uvedený do prepojenia aspoň s jedným výstupným kanálom.
6. Mazacie zariadenie podlá nároku 1, vyznačujúce sa tým, že piest (21) je vo valci (8) uložený otočné.
Pif W-U k/
7. Mazacie zariadenie podlá nároku 1, vyznačujúce sa tým, že čerpacie zariadenie (7a) a rozvádzacie zariadenie (7b) sú spojené s hnacím zariadením (33), pričom k hnaciemu zariadeniu (33) patrí otáčacie zariadenie (55) a posúvacie zariadenie (44) tak, že piest (21) je spojený s posúvacím zariadením (44) a s otáčacím zariadením (55).
8. Mazacie zariadenie podlá nároku 7, vyznačujúce sa tým, že otáčacie zariadenie (55) je tvorené servomotorom, práve krokovým motorom, ktorý tvorí požadovaný otočný nastavovací pohyb.
9. Mazacie zariadenie podlá nároku 8, vyznačujúce sa tým, že krokový motor môže byť pomocou spojovacieho zariadenia (39) neotočne spojený s piestom (21).
10. Mazacie zariadenie podlá nároku 9, vyznačujúce sa tým, že spojovacie zariadenie (39) má pevne stanovenú toleranciu v otáčaní.
11. Mazacie zariadenie podlá nároku 1, vyznačujúce sa tým, že piest (21) je spojený s blokovacím zariadením (46, 48), určeným na neotočné zaaretovanie piestu (21) pri umožnení axiálneho pohybu v zvolených polohách natočenia.
12. Mazacie zariadenie podlá nároku 11, vyznačujúce sa tým, že blokovacie zariadenie (46, 48) obsahuje blokovací člen (48), ktorý môže byť uvedený do záberu a zo záberu s blokovacím kolesom (46) neotočne spojeným s piestom (21).
13. Mazacie zariadenie podlá nároku 12, vyznačujúce sa tým, že blokovací člen (48) môže byť pv w~íioo< fj prostredníctvom servopohonu (51) uvedený do záberu a zo záberu s blokovacím kolesom (46).
14. Mazacie zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že blokovacie koleso (46) je zhotovené ako rohatka a blokovací člen (48) je zhotovený ako západka.
15. Mazacie zariadenie podľa nároku 7, vyznačujúce sa tým, že posúvacie zariadenie (44) je ovládané otáčacím zariadením (55).
16. Mazacie zariadenie podľa nároku 15, vyznačujúce sa tým, že posúvacie zariadenie (44) je tvorené prevodom, ktorý premieňa relatívne otáčanie medzi piestom (21) a otáčacím zariadením (55) na lineárny pohyb piesta (21).
17. Mazacie zariadenie podľa nároku 16, vyznačujúce sa tým, že k prevodu patria dva závitové elementy (44, 45), z ktorých jeden je spojený neotočne s piestom (21) a čťalší je neotočne spojený s otáčacím zariadením (55).
18. Mazacie zariadenie podľa nároku 17, vyznačujúce sa tým, že aspoň jeden závitový element (44) je spojený s magnetom (62) na vzájomné predpätie závitových elementov (44).
19. Mazacie zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že je upravené ovládacie zariadenie na stanovenie zdvihu piestu (21).
20. Mazacie zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že vstupný kanál (12) vedúci do valca (8) tV HQSOo, 4/ a výstupné kanály (17) spojené s vedeniami (5) sú vždy vybavené jedným spätným ventilom.
21. Mazacie zariadenie podlá nároku 1, vyznačujúce sa t ý m,že na monitorovanie pohybu piestu (21) je vybavené snímacie zariadenie (66).
22. Spôsob mazania mazaných miest stroja pomocou aspoň jedného čerpadla prostredníctvom vedenia, pričom sa mazací prostriedok dopravuje čerpadlom pomocou vedenia do mazaných miest diskontinuálne a pričom na zásobovanie jedného alebo viacerých mazaných miest mazacím prostriedkom sa do príslušného vedenia, prípadne príslušných vedení, dodáva čerpadlom časovo kolísajúci tlak.
23. Spôsob podlá nároku 22, vyznačujúci sa tým, že pre tlakovo modulované mazanie sa použije mazacie zariadenie podlá jedného z nárokov 1 až 20.
24. Spôsob podlá nároku 22, vyznačujúci sa tým, že mazanie obsahuje tlakový impulz, ktorý sa skladá so sledu jednotlivých impulzov, mezi ktorými sa pripúšťajú poklesy tlaku, pri ktorých nedôjde k poklesu pod minimálnu úroveň tlaku.
SK119-2000A 1999-02-05 2000-01-26 Mazacie zariadenie pre viacero mazaných miest a spôsob mazania SK284957B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19904647A DE19904647A1 (de) 1999-02-05 1999-02-05 Schmiereinrichtung für mehrere Schmierstellen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK1192000A3 true SK1192000A3 (en) 2000-11-07
SK284957B6 SK284957B6 (sk) 2006-03-02

Family

ID=7896508

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK119-2000A SK284957B6 (sk) 1999-02-05 2000-01-26 Mazacie zariadenie pre viacero mazaných miest a spôsob mazania

Country Status (22)

Country Link
US (2) US6322336B1 (sk)
EP (1) EP1026300B1 (sk)
JP (1) JP3842000B2 (sk)
KR (1) KR100371978B1 (sk)
CN (1) CN1188597C (sk)
AT (1) ATE314513T1 (sk)
BR (1) BR0000306A (sk)
CA (1) CA2298296C (sk)
CO (1) CO5231265A1 (sk)
CZ (1) CZ294191B6 (sk)
DE (2) DE19904647A1 (sk)
ES (1) ES2255900T3 (sk)
HK (1) HK1030040A1 (sk)
ID (1) ID24778A (sk)
MY (1) MY123504A (sk)
PE (1) PE20010158A1 (sk)
PL (1) PL338066A1 (sk)
RU (1) RU2185566C2 (sk)
SK (1) SK284957B6 (sk)
TR (1) TR200000298A3 (sk)
TW (1) TW473603B (sk)
UA (1) UA59404C2 (sk)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP4634085B2 (ja) * 2004-07-15 2011-02-16 日本電産サンキョー株式会社 多チャンネルポンプ、燃料電池及びそれらの制御方法
US8163440B2 (en) * 2004-07-15 2012-04-24 Nidec Sankyo Corporation Fuel cell and control method therefor
DE202005018630U1 (de) * 2005-11-30 2006-03-09 Lincoln Gmbh & Co. Kg Förderpumpe und modulares Pumpensystem
US9388940B2 (en) 2010-11-29 2016-07-12 Lincoln Industrial Corporation Variable speed stepper motor driving a lubrication pump system
US9222618B2 (en) 2010-11-29 2015-12-29 Lincoln Industrial Corporation Stepper motor driving a lubrication pump providing uninterrupted lubricant flow
US8936135B2 (en) 2010-11-29 2015-01-20 Lincoln Industrial Corporation Pump having heated reservoir
US8590562B2 (en) 2010-12-17 2013-11-26 Lincoln Industries Corporation Fluid flow detection device
US9086186B2 (en) 2011-10-14 2015-07-21 Lincoln Industrial Corporation System having removable lubricant reservoir and lubricant refilling station
US9388941B2 (en) 2011-10-17 2016-07-12 Lincoln Industrial Corporation Compact lubricant injector and injector system
ITMI20120288A1 (it) * 2012-02-27 2013-08-28 Dropsa Spa Dispositivo di lubrificazione con misuratore di portata
US8978825B2 (en) 2012-04-19 2015-03-17 Lincoln Industrial Corporation Dual-line pump unit, lubrication system, and related apparatus and method
DE102012220297A1 (de) * 2012-11-08 2014-05-08 Lincoln Gmbh Schmiervorrichtung
KR101287069B1 (ko) * 2013-05-02 2013-07-17 김민호 원단공급기용 오일공급유닛
CN103256363B (zh) * 2013-05-30 2015-06-17 东北大学 一种单向单步传动机构
US9671065B2 (en) 2013-10-17 2017-06-06 Lincoln Industrial Corporation Pump having wear and wear rate detection
JP6400105B2 (ja) * 2013-12-20 2018-10-03 メミンガー−イロ ゲゼルシャフト ミット ベシュレンクテル ハフツング 編機用のオイル噴霧式潤滑システムおよび噴霧式潤滑システム
US11031772B2 (en) * 2017-04-11 2021-06-08 Hove A/S Protection earth connection detector
US11225955B2 (en) * 2017-06-09 2022-01-18 Denso Corporation Electric pump device
CN110578204A (zh) * 2018-06-07 2019-12-17 广东南豆科技有限公司 一种针织机针道润滑机构
CN109681759A (zh) * 2019-02-25 2019-04-26 山西日盛达新能源集团有限公司 一种防堵塞的压延机轴瓦自动润滑装置
US11435028B2 (en) 2019-04-30 2022-09-06 Lincoln Industrial Corporation Lubricant injector
CN110307465B (zh) * 2019-07-30 2024-01-26 王定根 一种顺序供油装置及挖掘机全自动润滑剂注入装置

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE355608A (sk) * 1928-01-12
US2039941A (en) * 1934-10-10 1936-05-05 Ingersoll Rand Co Locking device
DE908689C (de) * 1950-12-11 1954-04-08 Eugen Ludwig Mueller Dipl Ing Mechanische Schmierpumpe
FR1094985A (fr) * 1953-11-30 1955-05-25 Distributeur électro-mécanique de lubrifiant pour machines à tricoter
FR1450316A (fr) * 1964-10-20 1966-05-06 Allis Chalmers Mfg Co Pompe d'injection de carburant
CS170564B1 (sk) * 1975-01-14 1976-09-15
JPS57181935A (en) * 1981-05-06 1982-11-09 Diesel Kiki Co Ltd Fuel injection device
US4412519A (en) * 1982-09-13 1983-11-01 General Motors Corporation Diesel fuel distributor type injection pump
CH667702A5 (de) * 1984-02-15 1988-10-31 Barmag Barmer Maschf Zahnradpumpe.
US4528965A (en) * 1984-03-27 1985-07-16 Caterpillar Tractor Co. Rotor balancing for distribution valve
US4632648A (en) * 1985-06-24 1986-12-30 Goyne Thomas S Grease pumps
US4944367A (en) * 1988-12-13 1990-07-31 Watts Fluidair Div. Of Robertshaw Controls Company Injection lubricator with plural outlets
JPH0388957A (ja) * 1989-08-22 1991-04-15 New Zealand Government 圧縮点火エンジンの燃料供給装置及びその制御装置
DE4021557C2 (de) * 1990-07-06 2000-08-17 Sipra Patent Beteiligung Vorrichtung zur Überwachung des Durchflusses eines fließfähigen Mediums durch einen Strömungsraum
DE4104793A1 (de) 1991-02-16 1992-08-20 Memminger Iro Gmbh Schmiereinrichtung zur versorgung mehrerer schmierstellen, insbesondere einer strickmaschine, mit schmiermittel, vorzugsweise oel
DE69408055T2 (de) * 1993-04-02 1998-05-07 Yamaha Motor Co Ltd Verfahren und Einrichtung zur Schmierung einer Brennkraftmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
JP2000230695A (ja) 2000-08-22
CN1264007A (zh) 2000-08-23
EP1026300A3 (de) 2001-04-11
EP1026300A2 (de) 2000-08-09
JP3842000B2 (ja) 2006-11-08
PE20010158A1 (es) 2001-02-28
CZ2000270A3 (cs) 2001-04-11
BR0000306A (pt) 2000-10-17
TR200000298A2 (tr) 2000-09-21
USRE40898E1 (en) 2009-09-01
DE50011936D1 (de) 2006-02-02
TW473603B (en) 2002-01-21
TR200000298A3 (tr) 2000-09-21
PL338066A1 (en) 2000-08-14
RU2185566C2 (ru) 2002-07-20
DE19904647A1 (de) 2000-08-31
MY123504A (en) 2006-05-31
CN1188597C (zh) 2005-02-09
CA2298296A1 (en) 2000-08-05
US6322336B1 (en) 2001-11-27
CZ294191B6 (cs) 2004-10-13
KR20010006603A (ko) 2001-01-26
EP1026300B1 (de) 2005-12-28
ID24778A (id) 2000-08-10
UA59404C2 (uk) 2003-09-15
SK284957B6 (sk) 2006-03-02
HK1030040A1 (en) 2001-04-20
ES2255900T3 (es) 2006-07-16
ATE314513T1 (de) 2006-01-15
CA2298296C (en) 2005-05-10
KR100371978B1 (ko) 2003-02-14
CO5231265A1 (es) 2002-12-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK1192000A3 (en) The lubrication method and device for a number of lubricating points
US7059450B2 (en) Automatic lubrication system
WO1992014964A1 (de) Schmiereinrichtung zur versorgung mehrerer schmierstellen, insbesondere einer strickmaschine, mit schmiermittel, vorzugsweise öl
EP0142687B1 (de) Vorrichtung zum Schmieren einer Kette
DE60021226T2 (de) Schmiermittelfördereinrichtung
WO1995002760A1 (de) Kraftstoffeinspritzpumpe
EP0318534B1 (de) Verteilerkraftstoffeinspritzpumpe der radialkolbenbauart
DE3412834C2 (sk)
DE3902974C2 (sk)
MXPA00001345A (en) Lubricating device for a plurality of lubricating stations
EP0628390B1 (de) Dosier- und Förderpumpe und Verwendung einer solchen Pumpe in einer Anlage zur Herstellung eines Giessharzkörpers
DE69815175T2 (de) Druckregler
EP3272924B1 (de) Schmiermittel-zuführeinrichtung für eine nähmaschine, verfahren zur schmierung einer schmierstelle einer nähmaschine und nähmaschine
EP0206073A2 (de) Kolbendosiergerät zur Herstellung eines Kunststoff, insbesondere Schaumstoff bildenden, fliessfähigen Reaktionsgemisches aus mindestens zwei fliessfähigen Reaktionskomponenten
EP1726868B1 (de) Kompakte Schmiereinrichtung mit einer Schmierstoffpumpe und einem Progressivverteiler
DE10149125A1 (de) Verfahren zur Zylinderschmierung und Zylinderschmiervorrichtung
CN214198129U (zh) 润滑油分配器装置
DE2308439C3 (de) Einspritzzeitpunkt-Verstelleinrichtung für eine Brennstoffeinspritzpumpe für Brennkraftmaschinen
WO1997009560A1 (de) Vorrichtung zum dosierten fördern einer flüssigkeit, insbesondere von öl zur erzeugung eines ölnebels in pneumatischen geräten
DE19627055A1 (de) Schmierstoffgeber
DE4137073A1 (de) Kraftstoffeinspritzpumpe fuer brennkraftmaschinen
DE3744818C2 (en) Lubricating system with electromagnetic sensing arrangement
DE8516167U1 (de) Schmiervorrichtung für die Laufbahn eines Umlauf-Steppstichgreifers einer Näh- oder Stickmaschine
SU1442316A1 (ru) Устройство дл автоматической смазки