SK11096A3 - Creel - Google Patents

Creel Download PDF

Info

Publication number
SK11096A3
SK11096A3 SK110-96A SK11096A SK11096A3 SK 11096 A3 SK11096 A3 SK 11096A3 SK 11096 A SK11096 A SK 11096A SK 11096 A3 SK11096 A3 SK 11096A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
spindle
yarn
creel
spindles
spool
Prior art date
Application number
SK110-96A
Other languages
English (en)
Inventor
Koichi Kikuchi
Tadashi Tukamoto
Original Assignee
Kikuchi Kogyo
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from JP23918394A external-priority patent/JP2630567B2/ja
Application filed by Kikuchi Kogyo filed Critical Kikuchi Kogyo
Publication of SK11096A3 publication Critical patent/SK11096A3/sk

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D02YARNS; MECHANICAL FINISHING OF YARNS OR ROPES; WARPING OR BEAMING
    • D02HWARPING, BEAMING OR LEASING
    • D02H1/00Creels, i.e. apparatus for supplying a multiplicity of individual threads
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H49/00Unwinding or paying-out filamentary material; Supporting, storing or transporting packages from which filamentary material is to be withdrawn or paid-out
    • B65H49/02Methods or apparatus in which packages do not rotate
    • B65H49/04Package-supporting devices
    • B65H49/14Package-supporting devices for several operative packages
    • B65H49/16Stands or frameworks
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H7/00Spinning or twisting arrangements
    • D01H7/02Spinning or twisting arrangements for imparting permanent twist
    • D01H7/86Multiple-twist arrangements, e.g. two-for-one twisting devices ; Threading of yarn; Devices in hollow spindles for imparting false twist
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H7/00Spinning or twisting arrangements
    • D01H7/02Spinning or twisting arrangements for imparting permanent twist
    • D01H7/90Arrangements with two or more spinning or twisting devices of different types in combination
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2701/00Handled material; Storage means
    • B65H2701/30Handled filamentary material
    • B65H2701/31Textiles threads or artificial strands of filaments

Description

Predkladaný vynález odstraňuje hore uvedené nevýhody zo stavu techniky a poskytuje cievkovnicu so zákrutovacími zariadeniami schopnými obsluhovať rôzne typy cievok na ktorých je navinutá nezákrutovaná priadza. Nezákrutovaná priadza je vhodne používaná na výrobu nielen zvyčajných pletených/tkaných textílií a tylov, ale tiež textílií takých ako kordová tkanina, tkaných pri vyššej rýchlosti, kvôli ich nízkej hustote útku a tkanín v ktorých.sa používajú vysoko zákrutované priadze ako osnova. Cievkovnicu je možné vyrábať s mimoriane nízkymi nákladmi a výhradne používať ako zákrutové zariadenie v ktorom sú vlákna len zákrutované a navíjané.
Na dosiahnutie hore uvedeného, cievkovnica podlá predkladaného vynálezu, sa skladá z množstva otáčavých vretien, držaných na kostre. Každé vreteno nesie cievky na ktorých je navinutá nezákrutovaná priadza. Nezákrutované priadze odoberané z cievok sa zákrutujú a takto zákrutované priadze sú vzájomne usporiadané rovnobežne na aby vytvorili pás priadzí. Každé z vretien má vodorovnú otáčavú časť hriadela, ktorá je otáčatelne zabezpečená v strede ku konštrukcii cievkovnice ložiskami, a časť ktorá nesie cievku na oboch koncoch častí otáčavého hriadela na nesenie cievky s navinutým nezákrutovaným vláknom. Je zabezpečený vhodný hnací prostriedok , ktorý je spojený s časťou otáčavého hriadela; a jednoduchá zákrutovacia operácia alebo dvojzákrutová zákrutovacia operácia je na časti ktorá nesie cievku. V nasledujúce vysvetlenie sa hlavne týka cievkovnice používanej na udelenie dvojitého zákrutu priadzi, avšak predkladaný vynález nie je obmedzený na toto uskutočnenie.
Cievkovnica, podľa predkladaného vynálezu, majúca dvojzákrutovacie zariadenie alebo obyčajné zákrutovacie zariadenie pracuje nasledovne:
Mnohé ťažkosti spočívajú v stave techniky cievkovnice so zákrutovými zariadeniami, pretože cievky sa musia otáčať. Napríklad, je nevyhnutné orientovať cievku tak, aby vlákno sa odvíjalo opačne k otáčavému smeru (keď cievka je rovná papierová rúrka musí sa zvažovať jej smer zaťaženia), alebo ak odoberanie vlákna je obmedzené na jeden smer, je potrebné predbežne pripraviť cievku, aby smer odvíjania bol opačný (napríklad, v prípade kónickej papierovej rúrky).
Zariadenie na zákrut podľa tohto vynálezu však používa nehybnú cievku s dvojzákrutovacím mechanizmom a smer odvíjania priadze k otáčavému smeru cievky je nezávažný. V tom je výhoda, pretože sa môže použiť akákoľvek cievka, keď sa udržiavajú patričné polohy, bez ohľadu či smer zákrutu je S, alebo Z.
Hnací prostriedok vretena sa skladá z jediného obyčajného motora a hnacieho systému na prenos sily motora na časť otáčavého hriadeľa príslušného vretena, cez vhodný prostriedok prenosu sily, takého ako pásy, alebo reťaze. Takýto hnací systém môže byť jednotlivý, alebo viacnásobný. Ak príslušný systém je upravený, aby bol schopný voliteľne meniť rýchlosť otáčania a smer skupiny vretien, je možné ľahko meniť stupeň zákrutovania a/alebo smer zákrutovania v každom náhonovom systéme, ak je to potrebné, v súlade s kvalitou priadze a/alebo hrúbkou priadze .
Prehľad obrázkov na výkresoch
Óbr. 1 je bočný pohľad jedného uskutočnenia cievkovnice s dvojzákrutovacím zariadením v súlade s predkladaným vynálezom;
Obr. 2 je pôdorysom cievkovnice znázornenej na obr. 1, znázorňujúci hnací systém vretena a dvojzákrutovacie zariadenie v čiastočne zväčšene;
Obr. 3 je zväčšené znázornenie zákrutovacieho zariadenia ktoré je vidieť, na pôdoryse obr.2;
Obr. 4 je čiastkový priečny rez obr. 3;
Obr. 5 je čiastkovo rozdelený pôdorys celistvého motora s otáčavým hriadelom vretena použitého na predkladaný vynález.
Obr. 6(A) až 6(C) sú bočné pohľady, nárys a pôdorys cievkovnice s dvojzákrutovacími zariadeniami podľa predkladaného vynálezu, v uvedenom poradí,kde motor z obr. 5 je umiestnený na príslušnom vretene;
Obr 7(A) a 7(B) ukazujú bočný pohľad a nárys, na vysvetlenie stavu techniky.
Obr. 8 je perspektívnym pohľadom jedného uskutočnenia zásobníka cievky používanej v predkladanom vynáleze;
Obr. 9(A) je bočný pohľad zostavy cievkovnice s použitím zásobníka cievok ukázaného na obr. 8, keď sa použije priamo motor ako hnací prostriedok;
Obr. 9(B) je podobný pohľad, s použitím pásu ako hnacieho prostriedku; a
Obr. 10 je čelným pohľadom na obr.9(A) a 9(B).
Najvýhodnejšie spôsoby uskutočnenia vynálezu.
Vynález bude ďalej podrobnejšie popísaný s odkazmi na výkresy, ktoré znázorňujú výhodné uskutočnenie.
Obr. 1 je bočným pohľadom na jedno uskutočnenie cievkovnice s dvojzákrutovacím zariadením podľa predkladaného vynálezu a obr. 2 je pôdorysom cievkovnice, ktorú vidieť na obr. 1 v čiastočne zväčšene.
Obr. 1. a 2. znázorňujú cievkovnicu 1, v ktorej množstvo vretien 8 je usporiadané na kostre 18. Príslušné vreteno 8 nesie cievku 3. s navinutou nezákrutovanou priadzou 2 otáčanú vhodným hnacím prostriedkom 2 vrátane pásu, alebo niečoho podobného. Priadze 4 odvíjané z cievok 2 sú pri odvíjaní zákrutované, a takto zákrutované priadze sú usmerňované rovnobežne jedna k druhej, aby vytvorili árch priadze 19. Príslušné vreteno 8 zahrňuje otáčavý hriadeľ 2' otáčavo držaný v strede na kostru 18 cievkovnice i cez vzpery 20-1, 20-2. Vretenová časť má na oboch koncoch otáčavý hriadeľ 8' na nesenie cievky 2/ na ktorej je navinutá nezákrutovaná priadza 2. Okrem toho má v časti na ktorej sú namontované cievky 3_ dvoj zákrutové snovacie zariadenie 21.
V predkladanom vynáleze, otáčavý hriadel 8' je hnaný k otáčaniu v žiadanom smere hnacími prostriedkami ako sú remeň, reťaz, alebo ozubené súkolie, alebo je motor priamo spriahnutý k otáčavému hriadelu 8' cez vhodné spojovacie prostriedky.
Ako je zrejmé z obr. 2 a obr. 3, ktorý je zväčšením časti obr. 2, a obr. 4, ktorý je časťou priečneho rezu, cievkovnica 1 s dvojzákrutovacími zariadeniami 21, podlá predkladaného vynálezu, má výhodne dutý hriadel 22 pozdĺž osi vretena 8, na ktorom je nesená cievka 2 s nezákrutovanou priadzou. Tiež, je poskytnutý hnací prostriedok 7 na otáčanie vretena 8 v jednom smere. Ak hnací prostriedok 7 je v prevádzke, nesnovaná priadza 2-1 je odťahovaná z cievky 3-1, umiestnenej na jednej strane (A) kostry 18 cievkovnice 1, je dvojito-zákrutovaná, raz z S- a Z-smerov. Kým nezákrutovaná priadza 2-2 odťahovaná z cievky 3-2, umiestnenej na druhej strane (B), je dvojito-zákrutovaná v inom z Z- a S-smerov.
Hnací prostriedok 7 je spojený s vhodným zdrojom sily 6, takým ako je bežný motor a zapojený s otáčavými hriadelmi 8.' množstva vretien, ktoré sa otáčajú každé podlá poradia vo volíte Inom smere.
V obr. 1 hnací prostriedok 7 pripojený k jednému motoru 6-1 je prispôsobený k zapojeniu množstva otáčavých hriadelov 8' , a tvorí skupinu dvoch vedia seba usporiadaných radov, spomedzi všetkých vretien usporiadaných na cievkovnici 1. Tri hnacie systémy sa takto uplatňujú v cievkovnici 1. Každý z hnacích šystémov sa skladá z vyššie spomínaných mechanizmov.
Cievkovnica 1 s dvojzákrutovacími zariadeniami 21 bude ďalej detailnejšie vysvetlená. Ako je vidno na obr. 3, vreteno 8 majúce dutý hriadel 22 je otáčatelne uspôsobený vnútri cievkovej podpery 10., ktorá nesie stacionárnu cievku 2 na ktorej je navinutá nezákrutovaná priadza 2. Dvojzákrutovacie zariadenie 21, na odvíjanie vlákna z podstavca vretena 8, alebo zadného konca cievky 3 a na dvojité zákrutovanie je to isté zabezpečené na vretene 8. Taktiež hnací prostriedok 7 na náhon cievky 8. je zabezpečený. Takto, vlákno 2, bez zákrutu, je odvíjané z cievky a dvojmo zakrúcané a poskytuje sa k stanovenému zariadeniu 14, takému ako tkáčsky stroj, pletiarenský stroj, alebo snovací stroj. Vreteno 8 má otáčavý hriadeľ 8.', ktorý tvorí z neho strednú časť a ktorý držia prinajmenej dve ložiská 20-1, 20-2 a má dutú vretenovú časť 9 obsahujúcu časť dutého hriadeľa 22, opatrenú na oboch koncoch otáčavého hriadeľa 8'. Množstvo vretien 8 je usporiadané v horizontálnej polohe na cievkovnici tvoriac skupinu, ako vidieť z bočného pohľadu cievkovnice a množstvo takýchto skupín vretien je usporiadaných v mnohovrstvovú zostavu. Všetky vretená 8 môžu byť hnané ako jedna skupina s jediným hnacím prostriedkom 7, v predurčenom smere. Alebo vretená 8 môžu byť rozdelené do mnohých podskupín, z ktorých každá má svoj hnací prostriedok 7, takže každá podskupina je hnaná vo vopred určenom smere nezávisle od druhej skupiny. V poslednom prípade je možné otáčať dve vlákna bez zákrutu držané na jednom vretene 8 v rozličných smeroch navzájom, takže S-zákrut je daný jednému vláknu a Z-zákrut druhému v rovnakom čase.
V cievkovnici 1 s dvoj zákrutovacím zariadením 21. v súlade s predkladaným vynálezom, je vodiace očko 25 priamo na voľnom konci dutého hriadeľa 22 príslušného vretena 8, alebo vo vzdialenosti od neho, na usmernenie vlákna bez zákrutu 2 7. cievky k dutému hriadeľu 22 a vodiacemu očku 16 v blízkosti základne podstavy dutého hriadeľa 22, alebo zadného konca cievky, na odvíjanie vlákna z dutého hriadeľa 22. Hrncu podobný výstupný vodič 11 sa rozprestiera z vodiaceho očka 16, ked’ obieha zadný koniec cievky. A vývodové očko 12 je zabezpečené v pozícii priamo oproti voľnému koncu vretena 8. pozdĺž čiary predĺženia dutého hriadeľa 22.
Vodiče priadze 11 a 11'' môžu byť umiestnené na hrncu podobný výstupný vodič 11.
Výhodne, v cievkovnici s dvojzákrutovacím zariadením podľa vynálezu, cievková podpera 10 je umiestnená na vonkajšom okraji časti 9 vretena 8 s dutým hriadeľom 22 cez ložiská 15,15' , na držanie cievky 3, na ktorej je navinuté vlákno bez zákrutu. Taktiež, na podpere cievky je zabezpečené brzdiace zariadenie 17 na udržiavanie cievkovej podpery 10 v nehybnom stave kým vreteno 8. sa otáča.
Brzdiace zariadenie 17 môže byť mŕtva váha vhodnej hmotnosti, alebo magnet tak aby zabraňoval statívu cievky 10 v rotácii.
Statív cievky 10 a časť dutého hriadeľa použitého v predkladanom vynáleze môžu byť nahradené iným typom podpery v súhlase s tvarmi a typmi cievky na ktorej je navinutá nezákrutovaná priadza.
Výhodne je rotačná rýchlosť vretena 8. použitého v predkladanom vynáleze meniteľná v rozsahu od 0 až 3600 rpm (otáčky za minútu) pomocou hnacieho prostriedku ako je hnací pás. Hnací prostriedok 7_ je zdvojené pri zdroji sily, takom ako je motor 6, aby bolo otáčavé vo voliteľnom smere, pri voliteľnej rýchlosti .
Podľa vynálezu jednoduchý hnací systém zahrňuje zdroj sily 6, motor. Hnací prostriedok 7 môže byť upravený tak, aby sa skladal z hnacieho mechanizmu podľa vynálezu, alebo množstvo hnacích systémov sa môže skladať z hnacích prostriedkov podľa predkladaného vynálezu. Rotačný smer a rýchlosť vretien prislúchajúcich príslušným systémom sú výhodne variabilné.
Zariadenie 14 , ku ktorému sú dodávané zakrúcané priadze z cievkovnice 1 s dvojzákrutovacími zariadeniami, je zariadenie v ktorom zákrutované priadze sú spoločne spracovávané, tak ako v tkáčskom stroji, alebo pradiarenskom stroji, alebo v ktorých zákrutované priadze sú spoločne zberané, tak ako v snovacom stroji.
Cievkovnica 1 s dvojzákrutovacími zariadeniami 21, podľa vynálezu, má zostavu v ktorej otáčavé duté vreteno 2 a dvojzákrutovacie zariadenie 21 sú zabezpečené v cievkovej podpera 10 aby podopierali nehybnú cievku na ktorej je navinutá priadza bez zákrutu 2, takže táto priadza 2 sa odvíja z podstavca vretena 8, alebo zadného konca, alebo strednej časti cievky 3. a dodáva sa zákrutovaná k predurčenému zariadeniu 14,. Ako vidieť v pôdoryse na obr. 2 a 3, v strednej časti cievkovnice 1, vreteno 8 má časť otáčavého hriadeľa 8' pridržiavaného prinajmenšom dvoma ložiskami a dve časti dutých hriadeľov 22 na oboch koncoch časti dutých hriadeľov 8'. Preto duté časti tvoria jediné rotujúce teleso s časťou otáčavého hriadeľa 8'. Vretená 8. sú usporiadané v rovnobežnom smere, ako vidno z bočvnej časti cievkovnice 1. Množstvo tak rovnobežných usporiadaní je usporiadané vo zvislom smere do mnohovrstvovej zostavy, ako vidieť z bočnej časti cievkovnice. Vretená 8 sú otáčané motorom 6 a hnacím zariadením 7 v jednom predurčenom bilnej rýchlosti, takže S-zákrut a Z-zákrut časne využité k vlastnému odvíjaniu priadze umiestnených na častiach dvoch vretien jednom otáčavom hriadeli 8'. Zdroj sily 6 a hnacieho zariadenia smere pri variasú osobitne a súz každej z cievok vytvorených na tvoria jednotný hnací systém, alebo množstvo hnacích systémov v ktorých každý hnací systém je prispôsobený k rôznemu rotačnému smeru · a rýchlosti k nemu náležiacemu vretenu. Cievkovnica 1 podľa terajšieho vynálezu je konštruovaná vyššie zmienenou novou technológiou a môže byť použitá ked sa vyžaduje použiť veľmi veľké množstvo zákrutov v priadzi za jednotku času.
Štruktúra cievkovnice podľa vynálezu bude popísaná detailnejšie s odkazmi k obr. la 2. Obr. 1 je bočný pohľad cievkovnice 1 a obr. 2 je pôdorysom cievkovnice 1.
Ako je zrejmé z obr. 1 a 2, množstvo skupín vretien 8 je usporiadaných na kostre 18 cievkovnice 1 a každé dve susedné skupiny vretien vodorovne usporiadaných tvorí každé jeden blok BI, B2 a B3. V každom z blokov jediný bežný motor poháňa všetky vretená prináležiace ku každému bloku v rovnakom smere, cez hnací prostriedok 7, pás alebo reťaz, zaradený v strednej časti príslušného vretena.
V tomto uskutočnení, zvlášť ak sa použije pás ako hnací prostriedok 7, je výhodné postarať sa o napínacie kladky 71, vo vopred určenej vzdialenosti, tak, že pás 7 sa vždy zapojuje so strednou časťou 8 vretena, pod vopred určeným tlakom.
Výhodne, hnací motor 6, v každom bloku, sa pohybuje k polohe znázornenej bodkovanými čiarami, keď sa pás 7 nastavuje na každé jedno z vretien 8 a vracia sa k polohe znázornenej plnými čiarami, aby vyvinul ťah na pás, keď je nastavený.
Ako je znázornené na obr. 2, ktorý je pôdorysom cievkovnice, vreteno 8 má najmenej dve ložiská 20-1 a 20-2 v strednej časti a ako je znázornené na obr. 3, ktorý je čiastkovne zväčšeným pohľadom na obr. 2, úsek dutého hriadeľa 22 tvorí dutú dráhu vlákna na oboch koncoch strednej časti. Taktiež, vodiace očko 16 a výstupný vodič 11 sú uspôsobené na odťahovanie vlákna z päty úseku dutého hriadeľa 22.
Samozrejme, dutá dráha môže byť vytvorená po celom hriadeli vretena. V takom prípade, sa odvádzacie vodiace očko 16 môže urobiť vo vhodnom mieste, v strede dutej dráhy.
Podpera cievky 10 je na vonkajšej okrajovej časti dutého vretena 9, vrátane ložiska, čím je držaná cievka 2/ na ktorej je navinuté vlákno bez zákrutu 2.
V tejto zostave, podpera cievky 10 je znehybnená záťažou 17, i keď vreteno 8 je hnané aby rotovalo, takže cievka 3, ktorá nesie vlákno bez zákrutu 2 je nehybná, keď je v činnosti cievkovnica.
Duté vreteno 9 a podpera cievky 10 výhodne tvoria modul upravený tak, aby bol pripojíteľný a snímateľný voči časti otáčavého hriadeľa 8' tvoriaceho strednú časť vretena, takže modul je vymeniteľný tak ako to vyžaduje tvar surových balíkov priadzí.
Vymeniteľný modul nie je základnou a nevyhnutnou črtou, ale je iba jednou stránkou predkladaného vynálezu. Modul môže byť pevným typom.
V zostave znázornenej na obr. 2, vreteno 8 je rotujúce v jednom smere. To znamená, že ak sa dívame v smere odvíjania, vlákno bez zákrutu 2, na pravej strane (A) na obr. 2 sa otáča v smere hodinových ručičiek a na ľavej strane (B) sa otáča proti smeru hodinových ručičiek.
Na pravej strane (A) na obr. 2 vlákno bez zákrutu 2 sa vťahuje do dutej časti vretena 22, poskytuje S-zákrut pri rotácii časti podpery dutého hriadeľa a potom druhý S-zákrut medzi vodičom odťahu 11 a vývodovým očkom 12.
Na ľavej strane (B) sa vláknu bez zákrutu 2 udeľujú dva Z-zákruty, pri jednom otočení vretena v rovnakom zákrutovacom mechanizme, ako je to uvedené vyššie, pretože smer rotácie je proti smeru hodinových ručičiek.
Preto, keď je otáčavý smer hriadeľa opačný, Z-zákrut sa udeľuje na pravej strane (A) a S-zákrut na ľavej strane (B).
Pokiaľ sa používa rovnaké hnacie zariadenie, smer zákrutu ktorý sa uplatňuje k odťahovanému vláknu z cievky na jednom konci hriadeľa 8 je vždy opačný k smeru zákrutu vlákna, ktoré sa odťahuje z cievky na druhom konci hriadeľa, ale rotačná rýchlosť, t.j. stupeň zákrutu, je rovnaký jeden voči druhému.
Detailnejšie vysvetlenie konštrukcie a fungovanie cievkovnice podľa vynálezu bude uvedené nižšie, s odkazmi na výkresy.
Na obr. 1 je vopred určený počet (60 cievok na viditeľnej strane na obr. la 60 cievok na opačnej strane; dovädna 120 cievok) cievok 3, ktoré nesú priadzu bez zákrutu 2, usporiada ných v cievkovnici. Vlákno bez zákrutu 2 je odťahované z každej cievky 3 a zákrutované cestou k odvádzaciemu očku 12. Skupina tak zákrutovaných priadzí sa poskytuje k vyššie zmienenému predurčenému zariadeniu 14 (ihlovému tkáčskemu stroju s úzkou šírkou, zobrazeného na obr.l) pomocou napínacích valčekov 13 sa udržiava rovnobežné usporiadanie.
Prvky usporiadané na mriežkový spôsob na obr. 1 obsahujú protibalónový člen 5, ktorý je účinný na zabránenie styku balónu zákrutovanéj priadze na jednom vretene so zákrutovanou priadzou na susednom vretene. Člen 5 je urobený z tkanej, alebo pletenej látky, filmu, netkanej textílie, plechu, alebo tyče.
Ak zariadenie 14 je snovací stroj, snovacia rýchlosť by mala byť nižšia, ak sa použije cievkovnica s bežným zákrutovacím zariadením. Naopak, podlá predkladaného vynálezu, snovanie sa môže dobre vykonávať pri vyššej rýchlosti než je bežná rýchlosť.
Obr. 3 objasňuje jedno uskutočnenie cievkovnice 1 s dvojzákrutovacím zariadením 21, podlá vynálezu, v ktorom zariadenie 14 (tkáčsky stroj, alebo snovací stroj) začína pracovať, vretená 8 cievkovnice 1 sa taktiež začínajú otáčať synchrónne s ním. Keď sa vlákna posúvajú, tak zariadenie 14 pracuje, nezákrutovaná priadza 2 sa odťahuje zo stojacej cievky 3 a vniká do dráhy 22, ktorá je vo vnútornej časti dutého vretena 8 opatreného na oboch koncoch vretena 8.' , cez vodiace očko 25.
Aby sa jednoducho zabránilo vláknu odvinutému z cievky 3 padnúť dole a zmiešať sa s balónom nazákrutovanej priadze na susednom vretene {3, už opatrenej druhým zákrutom, surová priadza sa výhodne zakrýva so sieťkou, alebo obálkou.
Priadzi bez zákrutu 2 sa udeľuje prvý zákrut medzi pätou vretena a vodiacim očkom 16 a druhý zákrut medzi vodiacim očkom 16 a odvádzacím očkom 12.
Znázornené vodiace očko 16., odvádzací vodič 11, dierka 25, alebo tomu podobné sú iba príklad a môžu mať akýkoľvek iný tvar a konštrukciu. To isté platí tiež o jednotke dutého vretena.
Ako je opísané predtým, podľa vynálezu, protibalónový člen 5 je výhodne umiestňovaný medzi všetky susedné, vretená 8 tak, aby zabraňoval balónu nezákrutovaného vlákna 2 počas druhého zákrutu rozšíreniu a miešaniu sa s vláknom susedného vretena 8.. Protibalónový plech 5 môže sa nahradiť iným členom, valcového alebo iného tvaru poskytujúcim vyššie uvedenú funkciu.
Rozdiely medzi dvojzákrutovacím zariadením použitým v cievkovnici 1, podľa vynálezu a tak nazývaným dvojnásobným zákrutovacím strojom konvenčného typu sú nasledujúce.
(1) Pár zákrutovacích jednotiek, ktorými sú opatrené oba konce vretena umiestneného vo vodorovnom smere, je jednoduchý v konštrukcii a otáča sa v rovnakom čase. Výhoda je v tom, že sa znižuje cena zariadenia na vreteno.
(2) Vodiace očko 16 a odvádzací vodič 11 sú na oboch koncoch stredovej časti hriadeľa. Jednotka pozostáva z dutého vretena 9, vonkajších ložísk 15 a podpery cievky 10 vmontovanej do tohto priestoru. Jednotka je v prípade potreby vymeniteľná.
(3) Presné nastavenie napínania, ako v prípade zakrúcacieho stroja, je nadbytočné, pretože zákrutované vlákna odťahované z cievkovnice 1 a dodávané k zariadeniu /tkáčskemu stroju, alebo snovaciemu stroju/ zvyčajne prechádzajú napínacím valčekovým zariadením, takže dĺžka a napnutie osnovy sú rovnomerné. Ked’ sa vyžaduje takéto nastavenie, vrchný koniec cievky sa môže opatriť napínacou jednotkou .
(4) Pretože sa môže meniť rotačná rýchlosť v širšom rozsahu, uplatnenie je rozšírené.
(5) Pretože vretená sú usporiadané blízko jedno voči druhému, tak ako sú inštalované, je možné zabrániť vzájomnému styku balónujúcich vlákien jednoduchou a lacnejšou zostavou.
S cievkovnicou podľa vynálezu sa zákrutované vlákna dodávajú k vyššie zmienenému zariadeniu (tkáčsky stroj, alebo snovací stroj). Zákrutové číslo nutné na vlákno so zákrutom sa určuje rýchlosťou vretena a rýchlosťou behu vlákna bez zákrutu, odťahovaného z cievky.
Odťahová rýchlosť vlákna bez zákrutu sa prenáša na zvýšenie rýchlosti vyššie zmienených zariadení (tkáčsky stroj, alebo snovací stroj). Napríklad, ak je tkaná kordová textília s ihlovým tkáčskym strojom s úzkou šírkou pri rotačnej rýchlosti 2400 rpm a hustote útku 3cm/prehodenie, je rýchlosť výroby 72 m/min.
Ak je treba udeliť osnovám zákrut o 100 otočenie/m, rotačná rýchlosť vretena je okolo 7,200 rpm na konvenčnom zákrutovacom zariadení a na dvojzákrutovacom zariadení okolo 3,600 rpm.
Ak snovacia operácia sa uskutočňuje pri rovnakej otáčavej rýchlosti vretena, keď udeľovanie zákrutu vlákna je 100 otočenie/m, je možno dosiahnuť zvýšenie rýchlosti 72 m/min.
Pretože zvýšenie rýchlosti vyššie spomínaného zariadenia (tkáčsky stroj, alebo snovací stroj) nie je stále a stupeň zákrutu sa musí meniť v súhlase s materiálmi a/alebo hrúbkou priadze, je potrebné aby vreteno bolo otáčavé vo voliteľnej rýchlosti.
Vlákno navinuté na cievku môže byť nielen vlákno bez zákrutu, ale tiež vhodné mäkké vlákno so zákrutom od výrobcu vlákna (ktoré je zahrnuté medzi nezákrutované vlákna v predkladanom vynáleze) . Hrúbka nezákrutovaného vlákna je tiež voliteľná v zhode s jeho používaním. Ak je to potrebné, surové vlákna sa zosúkavajú navzájom takže sa získa zosúkané vlákno so zákrutom.
V predkladanom vynáleze, obecne, všetky zákrutované priadze 4 odťahované z cievkovnice majú rovnaký stupeň zákrutu, ale jedna polovica z nich je zákrutovaná v S-smere, zakiaľ čo druhá polovica v Z-smere. Ak je zabezpečené množstvo hnacích systémov vretien, je možné čiastočne meniť stupeň zákrutu, ak je to potrebné, alebo meniť prideľovanie S-zákrutu a Z-zákrutu.
Hnacie zariadenie 7 pre vreteno 8 bude sa popisovať s odkazom k obr. 2. Počet neznázornených vretien 8. sa otáča motorom 6 a hnacím zariadením 7. Na obr. 1, skupina vretien 8 je usporiadaná v jednej vodorovnej rovine, ako vidno z bočnej časti cievkovnice a šesť skupín vretien 8 je usporiadaných vo viacvrstvovitej zostave vo zvislom smere, v ktorom sú tri motory 6-1 - 6-3 zabezpečené tak, aby jeden motor poháňal dve skupiny vodorovne usporiadaných vretien. Alebo vretená sa môžu poháňať jediným motorom a hnacím prostriedkom v jednom predurčenom smere, zatiaľ čo sa mení jeho rotačná rýchlosť. Okrem toho umiestnenie motora môže byť nad, alebo pod cievkovnicou. Ak sa vyžadujú požiť priadze s S-zákrutom, alebo Z-zákrutom v predurčenej šírke textílie, výhodne sa umiestňuje motor v zadnej oblasti cievkovnice, ako vidno na obr. 1. K ovládaniu rotácie vretena sa používa AC motor univerzálneho typu a rotačná rýchlosť sa mení zmenou šírky impulzu sily napätia s meničom, cez kontrolný panel. Frekvenciu možno meniť v rozsahu medzi 0 Hz a 120 Hz, čo sa zvažuje v prípade teoretickej zhody k rotačnej rýchlosti motora v rozsahu medzi 0 rpm a 3.600 rpm. Na účinnú zmenu rotačnej rýchlosti cez širší rozsah, hlavne pri vyššej rotačnej rýchlosti, motor je výhone pripojený priamo k hnaciemu prostriedku. Pri nižšej rotačnej rýchlosti, motor sa výhodne spája cez variátor, ktorý môže meniť rýchlosť nepretržite, alebo v krokoch (napríklad kroky po jednej päťnástine).
Ak je to potrebné, je možné prispôsobiť hnací systém tak,aby ho bolo možné prepnúť medzi vyšším rozsahom rýchlostí a nižším rozsahom rýchlostí.
Alebo je možné prispôsobiť meniteľnú rýchlosť motora tak, že otáčavá rýchlosť je regulovateľná.
Pretože výber motora, hnacieho prostriedku a/alebo variátora je dobre známy v doterajšom stave techniky, podrobnejšie vysvetlenie toho sa nebude uvádzať. Pomocou takej zostavy rotačná rýchlosť vretena je meniteľná v širšom rozsahu, napríklad medzi 0 rpm a okolo 3,600 rpm, v dôsledku čoho stupeň zákrutu sa môže ľahko meniť a cievkovnica sa môže sa použiť na viac účelov. Okrem toho, vretená nie sú hnané a ostávajú nehybné, je možné odvinúť nezákrutovaná vlákna také aké sú a dodať rovnaké k vyššie spomenutému zariadeniu.
Na obr. 1, dve vodorovné skupiny vretien sú hnané systémom jedného motora. Akokoľvek, kečí sa použije množstvo hnacích systémov vo viacúrovňovej zostave, je možné hnať viac skupín vretien so systémom jedného motora. Rozostúp medzi susednými vretenami je obyčajne daný cievkou a množstvom na nej navinutého vlákna.
Vo vyššie uvedenom uskutočnení, množstvo skupín vretien usporiadaných vo vodorovnom smere na cievkovnici je hnané hnacím systémom pozostávajúcim z jedného motora zabezpečeného na jednom konci o kostru 18 a pásmi, alebo reťazami umiestnenými vo vodorovnom smere. Je tiež možné hnať skupiny vretien hnacím prostriedkom 7, pozostávajúceho z hnacieho systému zahŕňajúceho jeden motor, zabezpečeného na jednom konci o kostru 18 a pásmi, alebo reťazami umiestnenými vo zvislom smere.
Predmet vynálezu sa môže dosiahnuť podľa vyššie uvedeného uskutočnenia. Avšak, ak sa použijú remene ako hnací prostriedok, vyskytuje sa problém skĺznutia a tiež, ak je to možné, je ovládané napínanie remeňov , čo spôsobuje veľkú stratu energie a znižuje hnaciu výkonnosť. Preto táto technika je nevhodná na vysoké rýchlosti náhonu. Tiež, ak sa použijú reťaze ako hnací prostriedok je iný problém v tom, že hmotnosť tohto hnacieho prostriedku je veľká, straty energie sú významné a pri vysokej hnacej rýchlosti vzniká hluk. Preto táto technika sa ukázala nevhodnou na vysoké rýchlosti.
Vynálezcovia zistili, že je účinné priamo opatriť vyššie uvedený hnací prostriedok 7 pre každé vreteno .8, takže hnací prostriedok 7 sa tvorí motorom 6, priamo spojeným s každým jedným z vretien £3, pri strednej časti otáčavého hriadeľa 8' .
Ako ukazuje obr. 5, hnací prostriedok 7 je motor 60., ktorého výstupný hriadeľ tvorí časť otáčavého hriadeľa 8.' vretena 8.
Presnejšie, hnací prostriedok 7. je tvorený motorom 60, priamo spojeným s strednou časťou otáčavého hriadeľa 8.' každého vretena 8. Motor 60 tvorí jeden, alebo viac hnacích systémov ktoré sú tak upravené, že sú schopné meniť smery otáčania a rýchlosť vretien, ktoré patria jednému hnaciemu systému, nezávisle od iných hnacích systémov.
Motor 60 v tomto uskutočnení tvorí stator 62, s vinutím statora 61 a rotor 63., s jadrom rotora tvoreným laminovanými magnetickými oceľovými plechmi. Časť otáčavého hriadeľa 8.' vretena 8, je uložená v strednej časti rotora 63.
Na obr. 5 motor 60 je trojfázový motor s kotvou nakrátko, typ indukčného motora, čo má rotor 63 klietkového tvaru , v ktorom odkaz na číslo 64 znamená ložisko; 65 konzolu; 66 izolátor cievky statora; 68 koncový kruh rotora; 69 vnútorný ventilátor.
V tomto uskutočnení motor 60 vyššie uvádzanej zostavy sa montuje na každé vreteno 8, takže vreteno 8 možno spustiť, zastaviť, alebo otáčať v predom určenom smere a pri predom určenej rýchlosti.
Zvlášť, motor 60 príslušného vretena môže byť opatrený ovládacím zariadením zahŕňajúcim menič, takže je možná ovládanie otáčania na základe ovládania frekvencie, menením šírky impulzu.
V takom prípade je možné otáčať, alebo zastaviť príslušné vreteno, alebo skupinu vretien vybranú v súlade so zmenou počtu priadzí.
Použitím menenia frekvencie je tiež možné ľahko uskutočniť mäkký štart a/alebo mäkké zastavenie, ako aj zastavenie stroja v prípade nebezpečia, alebo upravenie otáčania.
Pretože je možné synchronizovať otáčanie množstva motorov 60, za použitia motorov s hore uvedenou zostavou, otáčavé rýchlosti príslušných vretien sa môžu ľahko synchronizovať.
Pretože motory 60, ktorými sú opatrené príslušné vretená, sú jednotlivo ovládané, je taktiež možné súčasne ovládať motory 60 zahrnuté v skupine, ktorá má patričný počet vretien, vhodným ovládacím zariadením, spôsobom podobným vyššie opísanému spôsobu. V tomto prípade je výhodnejšie utvoriť skupinu okolo 20 motorov 60, ak uvažujeme o cenovej výhodnosti.
Usporiadanie vretien 8, ked’ sa použijú motory 60 v cievočnici 1_, podlá vynálezu, sa znázorňuje na obr. 6 (A) až 6 (C) na porovnanie s usporiadaním na obr. 1 a 2.
Obr. 6(A) je čelným pohladom cievkovnice 1; obr. 6(B) je toho bočným pohladom; a obr. 6(C) je toho pôdorysom.
Ako je zrejmé z obr. 6(A) až 6(C), množstvo skupín vretien 8 je zoradené na kostru 18 cievkovnice 1 tak, aby každé dve skupiny umiestnené v zvislom smere tvorili blok BI, B2, alebo B3.
Pretože každé vreteno 8. je vcelku s výstupným hriadelom motora 60, pevne upevneného na kostru 18 1 vhodným spojovacím prostriedkom, ložiská 20-1 a 20-2, tak ako to vidno na obr. 1 a 2, na podperu príslušných strán častí otáčavého hriadela 8' sú nadbytočné.
Pretože priestor na remene, alebo reťaze, a napínacie kladky na nastavenie napnutia remeňa sa môže vynechať, celá zostava cievkovnice 1 sa zjednoduší a jej velkosť sa zníži na minimum.
Na obr. 6(A) až 6(C) sa používajú rovnaké čísla odkazov, ako na obr. 1 a 2 na označenie podobných prvkov na obr. 1 a 2 a preto sa vynecháva ich vysvetlenie.
Vo vyššie uvedenom uskutočnení je možné usporiadať množstvo skupín vretien ako blok, nezávisle od iných blokov. Napríklad, ak bloky BI, B2, B3, zobrazené na na obr. 6(A), sa zoradia na rozličné kostry pohyblivé v bočnom smere, je možné obmieňať konštrukcie kostry v súlade so zmenou počtu vretien ktoré sú použité. Pretože priestor medzi príslušnými kostrami sa môže voliteľne vytvárať a obsluhujúci môže mať ľahký prístup k zadnej strane kostry, je možné ľahko uskutočniť výmenu cievky, alebo opraviť stroj.
Vreteno 8 podľa vynálezu má tvar v ktorom stredný podiel 8' má maximálny vonkajší priemer a jeho bočné časti majú zmenšený vonkajší priemer.
Vreteno 8 nesie cievku, kde na bočnej časti je navinuté nezákrutované vlákno a otáča sa rovnako pri vopred stanovenej rýchlosti. Ak vreteno je von z rotačnej rovnováhy, vykytujú sa vibrácie ktoré spôsobujú, v najhoršom prípade, pretrhnutie vretena, v dôsledku rezonancie. Avšak, takú vibráciu možno potlačiť na minimálnu úroveň vytvorením vretena vyššie uvedeného tvaru.
Aby sa zabránilo zapleteniu spôsobeného balónovaním priadze 2 odvinutej z cievky 3-1 so susednou cievkou 3-1, alebo priadzou navinutou na susednej cievke, cievkovnica sa opatrí protibalónovacím plechom 5, alebo sieťkou, alebo vakom na zakrytie cievky 3-1. na ktorej je navinutá priadza bez zákrutu. Takéto protiopatrenia však nie sú bežné, keď cievka 3-1 na ktorej je navinutá priadza bez zákrutu sa upne na vreteno. Okrem toho, pretože sa vyžaduje miesto v okrajovom priestore vretena kvôli montážnym prácam, je ťažko miniaturizovať rozmery cievkovnice.
Vynálezcovia analyzovali vznik balónovania, spôsobeného priadzou 2 odvinutou z cievky 3-1, na ktorej je priadza navinutá aby vyriešili tieto problémy. Balónovanie sa mení v zhode s rozličnými faktormi, takými ako hmotnosť priadze, rýchlosť odvíjania priadze z cievky 3-1, alebo rotačná rýchlosť odvádzacieho vodiča 11.
Ako vidno na obr. 7, zistilo sa, že vo väčšine prípadov, úsek vlákna medzi odvádzacím vodidičom 11 a odvádzacím očkom 12 prichádza do styku s vrstvou vlákna na cievke 3-1 pri bode P^, alebo úsek vlákna 2 medzi cievkou 3-1 a dierkou 25, predtým ako sa vovedie do dutej časti 22 vretena 8, prichádza do styku s obvodovou hranou rotujúceho zákrutového hrncéi 91 nesúcim odvádzací vodič 11 v bode P2· Pretože sa v týchto bodoch styku vlákno vystavuje nadmernému treniu, ktoré môže spôsobovať rozdielnosť v zákrute a v najhoršom prípade môže spôsobiť pretrhnutie vlákna.
Zväčšenie priemeru rotujúceho zákrutového hrnca 91 rieši tento problém. Avšak v zhode s takouto zostavou je potrebné zabezpečiť značný priestor okolo vretena, čo spôsobuje zväčšenie veľkosti cievkovnice a zníženie pracovnej účinnosti a zvýšenie výrobnej ceny.
Vynálezcovia zistili štúdiom riešenia týchto problémov, že zásobník cievky 93 je výhodne zabezpečený v príslušnom vretene, ako vidno na obr. 8.
Zásobník cievky 93 je celistvo tvarovaný s podperou cievky 10, už vysvetľovanou s odkazom na obr. 4, a opatrený prijímačom priadze 94, na pokrytie spodnej strany cievky 3-1, na ktorej je nezákrutované vlákno navinuté a pridržiavané v podpere cievky 10. Vodič priadze 95 celistvo tvarovaný s predným koncom F prijímača priadze 94.
Zásobník cievky 93 má výhodne priestor S, na hornej strane, s dĺžkou najmenej dvoch tretín z celkovej dĺžky cievky 3-1, na ktorej je nezakrútované vlákno navinuté a držané na podpere cievky.
Zásobník cievky 93 sa spája s časťou otáčavého hriadeľa každého vretena 8, ktoré má dutú časť 22, pomocou ložiska 15 vstavaného do podpery cievky 10, tak aby cievka 3-1, na ktorej je navinuté nezákrutované vlákno, ostávala nehybná, kým časť otáčavého hriadľa sa otáča a prijímač priadze 94 na pokrytie spodnej strany cievky 3-1, na ktorej je nezákrutované vlákno navinuté, je neodlučitelne spojený s podperou cievky 10. Pokrytý priestor spodnej strany cievky 3-1 nie je obmedzený, ale prijímač priadze 94 je výhodne upravený tak, aby cievka 3-1, na ktorej je navinuté nezákrutované vlákno bola nanajvýš pokrytá polokruhovým spôsobom.
Prijímač priadze 94 je vyrobený z hliníkovej zliatiny, plastov, alebo podobných látok, aby mal požadovanú hmotnosť na držanie nehybnej cievky s navinutým nezákrutovaným vláknom .
Vodič priadze 95 celistvo tvarovaný na prednom konci F prijímača priadze 94 je výhodne medzikruhového tvaru a má hladký povrch.
Ako sa opisuje vyššie, zásobník cievky 93 podľa vynálezu sa udržiava podstatne v nehybnom stave, aj keď sa každé vreteno otáča. Tiež, ako vidno na obr.7, časť priadze 2. odvinutej z cievky 3-1 a dosahujúcej dierku 25 je chránená prijímačom priadze 94., voči splývaniu dole a časť priadze 2, prítomnej medzi odvádzacím vodičom 11 a odvádzacím očkom 12, sa odťahuje, zatiaľ čo sa posúva pozdĺž obvodovej hrany vodiča priadze 95, pomocou čoho dráha priadze je úplne riadená.
Zásobník cievky 93 je opatrený na jeho hornej časti priestorom S, na uľahčenie vloženia cievky 3-1, s navinutým vláknom bez zákrutu do vretena 8 a vybratia tejto cievky z vretena 8. Priestor má výhodne dĺžku zodpovedajúcu približne 2/3 celkovej dĺžky cievky.
V súvislosti s použitím zásobníka cievky 93, je zbytočný neúčelný priestor okolo príslušného vretena 8, čím možno zmenšiť rozostúp medzi susednými vretenami 8. To umožňuje minimalizovať celkovú veľkosť cievkovnice 1 a zvyšuje pracovnú účinnosť, ako aj zabraňuje dotyku medzi odvíjanými priadzami zo susedných cievok a tvorbe rozdielnosti zákrutu a trhania vlákna.
V tejto súvislosti, obr. 9(A) ukazuje použitie vyššie uvedeného zásobníka cievky 93., v ktorom dve vretená 8. sú poháňané motorom. Obrázok 9(B) ukazuje iné uskutočnenie v ktorom dve vretená sa poháňajú remeňom. V každom prípade, dierka 25 zabezpečená na prednom konci príslušného vretena 8, môže mať napína23 ' cí prostriedok 96, taký ako diskové napínadlo, loptové napínadlo, alebo tyčové napínadlo.
Obr. 10 je čelný pohľad na obr. 9(A) a 9(B).
Podpera cievky 10 a dutá časť 22 vretena 8 sa dajú výhodne vymeniť s inými, ktoré majú rozličné tvary v zhode s typom a tvarom cievky 3-1 alebo 3-2 na ktorej je navinuté vlákno bez zákrutu. Tiež šírka a tvar prijímača priadze 94 môže sa meniť v zhode s druhom priadze, alebo typmi cievok.
Cievkovnica 1, v ktorej sú odvíjané vlákna bez zákrutu z cievok a zákrutujú sa, sa používa v kombinácii so zariadením na spoločné spracovanie priadzí, napríklad tkáčskym strojom, pletacím strojom, sieťovacím strojom alebo podobnými, alebo v kombinácii so zariadeniami na spoločné odoberanie priadzí, takými ako je snovací stroj. Taktiež cievkovnica 2 môže sa priamo pripojiť k zariadeniu na jednotlivý odber priadzí, taký ako navijač cievok.
Príklady budú vysvetlené nižšie, v ktorých sa cievkovnica 1 používa, podľa vynálezu, na tkanie úpletov. Na zjednodušenie vysvetlenia možno zhrnúť, že dva pásy úpletu sa tkajú ihlovým tkáčskym strojom s úzkou šírkou , ktorý sa zásobuje z jednej cievkovnice so zákrutovacím zariadením.
Príklady uskutočnenia
Keď otáčavá rýchlosť vretena je v nižšom rozsahu a otáčavá rýchlosť tkáčskeho stroja je 2000 prehodení/min., osnovy sa podávajú k stroju z cievkovnice 1, pri rýchlosti podávania okolo 1,5 m/min a hustote útku 33 prehodení/2,54 cm a pri rýchlosti podávania okolo 3,0 m/min pre hustotu útku 16,5 prehodení/2,54 cm. Ak sa používajú priadze so stupňom zákrutu 100 otočení/m na výrobu tkanín, otáčavá rýchlosť vretena v cievkovnici s dvojzákrutovacím zariadením, podľa vynálezu, má byť 75 rpm a podávacia rýchlosť priadze 1,5 m/min a 150 rpm pre podávaciu rýchlosť 3 m/min.
Ak sa tká tkanina úzkej šírky, minimálna otáčavá rýchlosť vretena sa udáva tak 60 rpm, v predkladanom vynáleze. Použitie cievkovnice, podlá , na výrobu takých druhov tkanín popíšu sa nižšie.
Vo vyššie vysvetlených uskutočneniach predkladaného vynálezu je ukázaná cievkovnica majúca dvojzákrutovací mechanizmus.
Avšak uskutočnenia, podlá predkladaného vynálezu,napríklad v ktorých je motor priamo namontovaný na vreteno alebo v ktorých vreteno je opatrené držiakom vretena, môžu byť taktiež použité v cievkovnici majúcej jednoduchý zákrutovací mechanizmus.
Na obr. 1, sa predpokladá, že vretená sa rozdelia do množstva skupín A (najvrchnejší rad) až po F (najnižší rad) a sú ovládané motormi spojenými s príslušnými skupinami.
(1) Na obr.l, dve skupiny A a B sú poháňané motorom 6-1, skupiny C a D sú poháňané motorom 6-2 a skupiny E a F sú poháňané motorom 6-3. Ak všetky motory 6-1 až 6-3 sa točia v rovnakom smere a v rovnakej otáčavej rýchlosti, stupeň zákrutu príslušného vlákna je rovnaký, ale smer zákrutu je obrátený na príslušných stranách, ako vidno z čela cievkovnice. V takom prípade, ak priadza nalavo a priadza napravo sa dodávajú oddelene jedna od druhej k tkáčskemu stroju, môžu sa získavať dva druhy tkanín, každá s opačným smerom zákrutu.
(2) Ak priadze s S-zákrutom a Z-zákrutom, ktoré oddeľované medzi východom z každej skupiny v cievkovnici a skupinou napínacích valčekov 13, sa privádzajú do tkáčskeho stroja, získajú sa dve pásu podobné tkaniny v ktorých sú striedavo usporiadané skupina s S-zákrutom a skupina s Z-zákrutom priadzí na vopred určenej šírke. Ak sa tkanina tká stromčekovitou väzbou s rovnakým smerom zákrutu priadzí, keper vyzerá rôzne v závislosti na smere kepru. Pretože smer zákrutu sa môže meniť na každý keper, týmto spôsobom je možné získať textíliu v ktorej keper vždy vyzerá rovnako. Spôsob na združovanie priadzí je velmi dobre zná my odborníkovi v tejto oblasti techniky a môže sa vyberať podlá špecifikácie výrobku.
(3) Ak sa motory 6-1 a 6-3 idú v jednom smere a motor 6-2 v opačnom smere, priadze s Z-zákrutom a priadze s S-zákrutom sa získajú striedavo na každých dvoch skupinách, na oboch koncoch cievkovnice. Keď sa zachováva toto usporiadanie, tieto priadze sa podávajú do tkáčskeho stroja ako dva archy priadze, a tkajú sa. Vo všeobecnosti, ak sa používajú relatívne tvrdé priadze s jedným smerom zákrutu, vznikajúca textília je náchylná k deformácii. Avšak vyššie uvedená tkanina podlá predkladaného vynálezu je bez deformácií, pretože priadze s S- a Z-zákrutom sa zmiešavajú vyrovnávajúcim spôsobom.
(4) Použitím osnovy s rôznymi hrúbkami alebo osnovy s čiastočne rôznymi stupňami zákrutov hoci hrúbka je rovnaká v jednej tkanine je možné poskytnúť príslušné osnovy s požadovanými stupňami zákrutu menením otáčavej rýchlosti motorov 6-1 až 6-3. Ak je treba, priadze bez zákrutu sa môžu dodávať, keď stoja niektoré z motorov.
(5) Ak sa zastavia všetky motory, je možné dodávať používané priadze bez zákrutu, alebo priadze s predbežným zákrutom ak sú v stave techniky cievkovnice.
Vyššie uvedený opise bol uvedený pre prípad, kde sa používa cievkovnica, podlá vynálezu, k tkáčskemu stroju. Avšak predkladaný vynález nie je obmedzený na tento prípad, ale môže sa vhodne použiť na snovací stroj. V tomto prípade, cievkovnica zvyčajne pracuje v rozsahu vyšších rotačných rýchlostí, pretože podávacia rýchlosť je vysoká. Príklady postupov vo vyššom rozsahu rotačnej rýchlosti budú vysvetlené ďalej na základe ihlového tkáčskeho stroja.
Ak má kordová tkanina hustotu útku 3 cm/prehodenie, tká sa rýchlosťou 2,000 prehodení/min., rýchlosť výroby je 60 m/min. Ak stupeň zákrutu 100 otáčok/m sa udeluje osnovám podlá stavu techniky zákrutovacieho zariadenia, vreteno sa muší otáčať oko
Ιο 6,000 rpiti. Avšak, v prípade dvojzákrutovacieho systému, vreteno pracuje tak nízko ako 3,000 rpm.
Ak zmienené zariadenie pre dvojzákrutovacie zariadenie je snovací stroj, je možné mať osnovy, ktoré majú stupeň zákrutu 100 otáčok/m, pri výrobnej rýchlosti 60 m/min a také čo majú stjupeň zákrutu 150 otáčok/m a rýchlosť výroby 40 m/min.
Pretože cievkovnica podlá vynálezu má vyššie popísanú zostavu, možno získať nasledujúce výhody:
1/ Pretože otáčavá rýchlosť vretena je menitelná v širšom rozsahu, je možné mať volitelný stupeň zákrutu nezávislý na odberovej rýchlosti tkáčskeho stroja alebo snovacieho stroja, a tým sa rozširuje využiteľnosť.
2/ Pretože je možné vynechať postup, ktorý sa bežne vyžadoval pri použitím priadzí so zákrutom, ako je vkladanie balíka na zakrúcací stroj alebo prevíjanie priadze so zákrutom zo zákrutovej cievky, zlepšuje sa čas výroby, cena a produktivita.
3/ Balíky priadze v obvyklom tvare, takom ako rovná papierová rúrka, kužeľová rúrka, alebo hliníková cievka, môžu byť použité bez zmeny tvaru.
4/ Kým balík vlákna s predbežným zákrutom, ako je používaný v konvenčnej cievkovnici má menšiu váhu (dĺžku) vlákna v porovnaní s veľkým balíkom vyrábaného vlákna (dostupného od výrobcu vlákna), predkladaný vynález má výhodu v tom, že sa používa vlákno z veľkého balíka, tak ako je.
5/ Pretože vreteno sa samo otáča, zatiaľ čo cievka surovej priadze je nehybná, je možné poháňať množstvo vretien s jediným motorom. Taktiež, pretože na jednom vretene je pár zákrutových zariadení , je možné zjednodušiť zostavu, aby sa znížila montážna cena.
6/ Nie je žiadne riziko chybnej zostavy osnov, ak sa použije vo výrobku zmes vlákien s S- a Z-zákrutom. Taktiež, ak sa vlákna s S- a Z-zákrutom vhodne zmiešavajú v jednom výrobku, je možné sa ľahko vyhnúť deformácii výrobku, ktorá sa môže vyskytnúť ak sú používané tvrdo zákrutované vlákna.
7/ Ak sa zabezpečí množstvo hnacích systémov, je možné udeliť vhodné stupne zákrutu vláknam aleb.o osnovám z rôznych materiálov na rôzne použitia.
8/ Pretože relatívne tvrdo zákrutovaná viacvláknová priadza je náchylná k stáčaniu spôsobovaného obnovením zákrutu, musí sa uskutočniť ošetrenie proti stáčaniu, podľa stavu techniky. Avšak, podľa predkladaného vynálezu je také ošetrenie zbytočné.
9/ Pretože, podľa predkladaného vynélezu, voliteľne zákrutované vlákna sa priamo podávajú k rôznym textilným strojom, je možné nastaviť stupeň zákrutovania, počas upevňovania dotyku výrobku, zatiaľ čo je ešte na stroji. To má za následok vyššiu kvalitu produktov bez kazov v porovnaní s výrobkami pri ktorých sa použili predbežne zákrutované vlákna.
10/ Bolo známe, že vlákno so zákrutom, produkované zo zákrutového stroja má menšiu pevnosť než surové vlákna. Avšak, zníženie pevnosti zákrutovaných vlákien vyrobených podľa predkladaného vynálezu nie je takmer žiadne.

Claims (19)

1. Cievkovnica skladajúca sa z množstva vretien otáčateľne pridržiavaných na ráme, každé nesúce cievky na ktorých sú navinuté nazákrutované priadze, kde nezákrutované priadze sa odvíjajú z cievok, zákrutujú sa a tak zákrutované priadze sa usporadúvajú rovnobežne jedna k druhej a tvoria árch priadze, vyznačujúca sa tým, že každé z vretien (8) má časť, vodorovnej otáčavej hriadele (8'), ktorá je otáčateľne zabezpečená v jej strede ku kostre cievkovnice (18) ložiskami (20-1, 20-2) a časť čo nesie cievku je opatrená na príslušnej strane časti otáčavého hriadeľa časťou na nesenie cievky na ktorej je navinutá nezákrutovaná priadza (2), je zabezpečený vhodný hnací prostriedok (7) a zapojený s časťou otáčavého hriadeľa (8') a na časti nesúcej cievku je opatrené dvojzákrutovacie zariadenie (21) .
2· Cievkovnica podľa nároku 1, kde v podpere cievky na nesenie cievky, na ktorej je navinutá nezákrutovaná priadza, je opatrené vreteno, ktoré má otáčavý dutý hriadeľ, hnaný hnacím zariadením a dvojzákrutovacie zariadenie na ťahanie nezákrutóvaného vlákna do dutého hriadeľa, odťahovanie vlákna zo zadného konca cievky a dvojité zákrutovanie vlákna, keď vlákno dosahuje východ vlákna je zabezpečené , aby nezákrutované vlákno odťahované z cievky sa snovalo, kým je dodávané k vhodnému zariadeniu, vyznačujúca sa tým, že vreteno (8) je jediné, majúce aspoň dve ložiská (15, 15') v centrálnom priestore a časti dutých hriadeľov (22) na oboch stranách,a množstvo vretien (8) je usporiadaných rovnobežne jedno k druhému vo vodorovnom smere a tvoria mnohé stupne vo zvislom smere, ako vidno z bočnej strany cievkovnice a vretená (8) sú otáčavé v predurčenom smere jediným motorom, cez prenosové zariadenia, také ako remene, alebo reťaze, alebo jednotlivým hnacím prostriedkom (7) patriacim ku každému vretenu (8) tak, aby jedna z dvoch nezákrutovaných priadzí (2) nesených každým vretenom (8) sa snovala v S-smere a súčasne druhá v Z-smere.
3. Cievkovnica podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúca sa tým, že vreteno má dierku (25) na každom konci hriadeľa vretena alebo na voľnom konci dutej časti hriadeľa (22) vedenej cez hriadeľ vretena , na vedenie nezákrutovaného vlákna (2) odvíjaného z cievky do častí dutých hriadeľov (22) a vodiace očko (16) a odvádzaci vodič (11) na odťahovanie vlákna z častí dutého hriadeľa (22) a odvádzacie očko (12) je na mieste pozdĺž pradíženia osi časti dutého hriadeľa (22), okrem voľného konca vretena (8).
4. Cievkovnica podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúca sa tým, že cievkovnica (1) dalej obsahuje zásobník cievky (93) pozostávajúci z prijímača priadze (94) celistvo tvarovaného s podperou cievky (10), na zakrytie aspoň spodnej strany cievky na ktorej je navinutá nezákrutovaná priadza a držaná na podpere cievky (10) a vodič priadze (95) je celistvo tvarovaný s čelným koncom (F) prijímača priadze (94).
5. Cievkovnica podľa nároku 4, vyznačujúca sa tým, že na hornej strane zásobníka cievky (93) je zabezpečený priestor (S) majúci dĺžku okolo 2/3 tejto cievky (3) na ktorej je navinutá nezákrutovaná priadza (2) a držaná podperou cievky (10).
6. Cievkovnica podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúca sa tým, že smer otáčania a rýchlosť vretena sú meniteľné hnacím prostriedkom (7).
7. Cievkovnica podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúca sa tým, že hnací prostriedok (7) sa skladá z jedného, alebo viac hnacích systémov zložených z motora (6, 60) a niekoľko takých prostriedkov ako remene, alebo reťaze na prenos sily motora do stredového priestoru každého vretena (8), takže každý hnací systém môže meniť smer otáčania a rýchlosť vretien (8) k nemu prináležiacich, nezávisle od tých s inými hnacími systémami.
8. Cievkovnica podľa nárokov la 2, vyznačujúca sa tým, že hnacie prostriedky (7) obsahujú jednotlivé motory (6, 60), z ktorých každý je priamo pripojený ku každej časti otáčavého hriadeľa (8') vretena (8), motory (6, 60) sú rozdelené do jedného alebo viac hnacích systémov, aby každý hnací systém mohol meniť smer otáčania a rýchlosť vretien ktoré k nemu prináležia, nezávisle od vretien s inými hnacími systémami, cez vhodné ovládanie obvodov zabezpečené v príslušnom hnacom systéme.
9. Cievkovnica podľa nároku 8, vyznačujúca sa tým, že hnací prostriedok (7) je motor (6, 60), ktorý obsahuje stator (62) majúci cievku statora (61) a rotor (63), ktorý má jadro rotora zhotovené z laminovaných plechov z magnetickej ocele, výstupný hriadeľ motora sa používa ako stredová časť hriadeľa vretena.
10. Cievkovnica podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúca sa tým, že zariadenie (14) zásobované priadzou, ktorá sa odvíja z cievok (3) a zákrutuje dvojzákrutovacími zariadeniami (21), je zariadenie vybrané zo skupiny zariadení na spoločné spracovanie priadzí, také ako tkáčsky stroj, pletací stroj alebo sieťovací stroj, zo skupiny na spoločné odoberanie vlákien, také ako snovací stroj a zo skupiny na navíjanie vlákien, také ako navijač cievok.
11. Cievkovnica, ktorá sa skladá z množstva vretien otáčateľne držaných na ráme, každé nesie cievky na ktorých sú navinuté nezákrutované vlákna, z ktorých sa odvíjajú nezákrutované vlákna a sa zákrutujú a takto zákrutované vlákna sa rovnobežne usporadúvajú jedno k druhému a tvoria árch priadze, vyznačená tým, že každé z vretien (8) má vodorovnú časť otáčavého hriadeľa (8 ) zahrňujúcu strednú časť s rovnakým, alebo väčším priemerom ako časti na oboch koncoch a ktoré sú otáčateľne zabezpečené v strede toho ku kostre cievkovnice (18) pomocou ložísk (20-1, 20-2) a časť ktorá nesie cievku je opatrená na príslušnej strane otáčavého hriadeľa (8 ) časťou na nesenie cievky s navinutým nezákrutovaným vláknom a je opatrený vhodný hnací prostriedok (7) a spojený s častou otáčavého hriadela (8 ).
12. Cievkovnica podlá nároku 11, v ktorom na podpere cievky, ktorá je opatrená na oboch koncoch už zmieneného otáčavého hriadela, na nesenie cievky, na ktorej je navinuté nezákrutované vlákno, vreteno majúce otáčavý dutý hriadel, hnaný hnacím zariadením a dvojzákrutovým snovacím zariadením na odťahovanie nezákrutovaného vlákna do dutého hriadela, odťahovanie vlákna zo zadnej časti cievky a dvojité-zákrutovanie vlákna, kým vlákno dosiahne východ, je opatrené, takže nezákrutované vlákno odťahované z cievky je snované keď sa dodáva k vhodnému zariadeniu, vyznačujúca sa tým, že vreteno (8) je jednotlivým vretenom, ktoré má prinajmenej dve ložiská (15, 15 ) v strednej časti a časti dutých hriadelov (22) na oboch stranách, množstvo vretien je usporiadané rovnobežne jedno k druhému vo vodorovnom smere tvoriac mnohostupne vo zvislom smere, ako vidno z bočného pohladu cievkovnice a vretená sú otáčané vo vopred určenom smere jednotlivým obyčajným motorom cez prevodové zariadenia, také ako remene, alebo reťaze, alebo jednotlivými hnacími prostriedkami (7), ktoré prináležia ku každému vretenu (8), aby jedno z nezákrutovaných, nesené každým vretenom (8) je zákrutované v S-smere a súčasne ďalšie v Z-smere.
13. Cievkovnica podlá nároku 11 alebo 12, vyznačujúca sa tým, že smer otáčania a rýchlosť vretena sú volitelné hnacími prostriedkami (7).
14. Cievkovnica podlá nároku 11 alebo 12, vyznačujúca sa tým, že hnacie prostriedky (7) sa skladajú z jedného, alebo viacerých hnacích systémov pozostávajúcich z motora (6) a takých prostriedkov ako sú remene, alebo reťaze na prenos sily motora k strednej časti každého vretena (8), tak aby každý hnací systém mohol meniť smer otáčania a rýchlosť vretien k tomu prináležiacich, nezávisle od týchto alebo iných hnacích systémov.
15. Cievkovnica podlá nároku 11 alebo 12, vyznačujúca sa tým, že hnacie prostriedky (7) obsahujú jednotlivé motory (6), každý priamo pripojený ku každému otáčavému hriadelu (8 ) vretena (8), motory (6) sú rozdelené do jedného, alebo viacej hnacích systémov, aby každý hnací systém mohol meniť otáčavý smer a rýchlosť vretien k nemu náležiacich, nezávisle od týchto, alebo iných hnacích systémov, cez vhodný ovládací obvod zabezpečený v príslušnom hnacom systéme.
16. Cievkovnica podlá nároku 15, vyznačujúca sa tým, že hnacím prostriedkom (7) je motor (6), obsahujúci stator (62), ktorý má vinutie statora (61) a rotor (63) majúci jadro rotora zhotovené z laminovaných magnetických ocelových plechová a výstupný hriadel motora sa používa ako stredná časť hriadela vretena.
17. Cievkovnica podlá nároku 11 alebo 12, vyznačujúcá sa tým, že zariadenie (14) zásobované s priadzami odvíjanými z cievok a zákrutované zákrutovacímo zariadeniami , je zariadenie vybrané zo skupiny zariadení na spoločné spracovanie priadzí, také ako tkáčsky stroj, pletací stroj, alebo sieťovací stroj, skupiny na spoločné odoberanie priadzí takej ako snovací stroj a skupiny na navíjanie priadzí, takej ako je navijač cievok.
18. Cievkovnica podlá nároku 11, vyznačujúca sa tým, že cievkovnica (1) ďalej zahŕňa zásobník cievky (93), skladajúci sa z prijímača priadze (94) neoddelitelne tvarovaný s podperou cievky (10), na pokrytie najmenej spodnej strany cievky na ktorej je nezákrutovaná priadza navinutá a držaná na podpere cievky (10) , a vodiča priadze (95) celistvo utvoreného s predným koncom prijímača priadze (94).
19. Cievkovnica podlá nároku 18, vyznačujúca sa tým, že vrchná strana zásobníka cievky (93) je opatrená priestorom s dĺžkou okolo 2/3 dĺžky cievky, na ktorej je nezákrutovaná priadza (2) navinutá a držaná podperou cievky (10).
SK110-96A 1994-10-03 1995-03-17 Creel SK11096A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP23918394A JP2630567B2 (ja) 1993-10-29 1994-10-03 ダブル加撚装置を備えたクリール
PCT/JP1995/000496 WO1996010664A1 (fr) 1994-10-03 1995-03-17 Cantre dote d'un dispositif de double torsion

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK11096A3 true SK11096A3 (en) 1997-01-08

Family

ID=17040958

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK110-96A SK11096A3 (en) 1994-10-03 1995-03-17 Creel

Country Status (21)

Country Link
US (1) US5749210A (sk)
EP (1) EP0732433B1 (sk)
KR (1) KR0171697B1 (sk)
CN (1) CN1099478C (sk)
AT (1) ATE209267T1 (sk)
AU (1) AU685925B2 (sk)
BR (1) BR9506376A (sk)
CA (1) CA2167583C (sk)
CZ (1) CZ23496A3 (sk)
DE (1) DE69524056T2 (sk)
ES (1) ES2167420T3 (sk)
FI (1) FI960417A (sk)
HU (1) HU218837B (sk)
MX (1) MXPA96000374A (sk)
MY (1) MY114167A (sk)
NO (1) NO960394L (sk)
NZ (1) NZ282487A (sk)
PL (1) PL178512B1 (sk)
SK (1) SK11096A3 (sk)
WO (1) WO1996010664A1 (sk)
ZA (1) ZA953450B (sk)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3301391B2 (ja) * 1998-08-24 2002-07-15 村田機械株式会社 単錘駆動型繊維機械
US20020123928A1 (en) * 2001-01-11 2002-09-05 Eldering Charles A. Targeting ads to subscribers based on privacy-protected subscriber profiles
WO2001065453A1 (en) * 2000-02-29 2001-09-07 Expanse Networks, Inc. Privacy-protected targeting system
US7140313B2 (en) * 2004-10-20 2006-11-28 Neustat Paula S Antiquing whole cloth quilt fabric
KR100967513B1 (ko) * 2010-03-25 2010-07-07 허영구 어망사 제조용 다중 연사장치와 다중 연사장치를 이용하여 제조한 어망사
CN102337611A (zh) * 2011-09-29 2012-02-01 浙江凯成纺织机械有限公司 一种松式倍捻机
US9051151B2 (en) 2011-11-04 2015-06-09 The Procter & Gamble Company Splicing apparatus for unwinding strands of material
US9132987B2 (en) * 2011-11-04 2015-09-15 The Procter & Gamble Plaza Apparatus with rotatable arm for unwinding strands of material
JP2013253355A (ja) * 2012-06-08 2013-12-19 Murata Mach Ltd 撚糸機及び駆動モータ起動方法
CN103058009B (zh) * 2012-12-31 2016-06-15 重庆国际复合材料有限公司 一种新型退纱装置及使用该退纱装置的退纱方法
CN103603106B (zh) * 2013-11-29 2016-08-31 淄博新力特种纤维科技有限公司 玻璃纤维捻线机高捻纱架
US10016314B2 (en) 2014-03-17 2018-07-10 The Procter & Gamble Company Apparatus and method for manufacturing absorbent articles
CN104611809A (zh) * 2015-02-13 2015-05-13 佛山市三水三强塑胶有限公司 防缠绕型分条整经机
CN104928829B (zh) * 2015-07-08 2016-06-08 江苏工程职业技术学院 一种双系统织造经向供纱装置
NL2018606B1 (en) 2017-03-30 2018-10-10 Vmi Holland Bv Creel bobbin brake, creel bobbin assembly, a creel and a creel method
JP7128574B2 (ja) * 2018-03-16 2022-08-31 Tmtマシナリー株式会社 仮撚加工機
CN108396465B (zh) * 2018-04-28 2023-07-28 广东鑫球新材料科技有限公司 一种棉芯棒成型机
US10633211B2 (en) * 2018-06-20 2020-04-28 Johns Manville Creel for roving bobbins
CN109468735B (zh) * 2018-12-29 2023-09-22 四川省玻纤集团股份有限公司 一种玄武岩纤维布的织布系统及其织布方法
CN109735973A (zh) * 2019-01-25 2019-05-10 绍兴华裕纺机有限公司 化纤倍捻锭子的外加捻气圈扩张结构
EP3771673B1 (en) * 2019-07-30 2023-09-06 TMT Machinery, Inc. Peg, package exchanging device, and yarn processing system
CN110438614B (zh) * 2019-08-19 2020-09-29 徐州华运纺织有限公司 一种结构稳定的混纺纱生产用设备
DE212020000356U1 (de) * 2020-10-27 2021-02-05 Suzhou Huangdaopo Network Technology Co., Ltd. Ein zur Trennung geeigneter Textilgarnrahmen
CN112713673A (zh) * 2020-12-25 2021-04-27 中车永济电机有限公司 一种定子压圈以及结构改进的轻量化牵引电机机座
EP4089213B1 (de) * 2021-05-15 2024-01-31 Sanko Tekstil Isletmeleri San. Tic. A.S. Vorrichtung und verfahren zum aufspulen und verdrillen von fasermaterial in ringspinn- oder ringzwirnmaschinen
CN114148835A (zh) * 2021-12-08 2022-03-08 西安英利科电气科技有限公司 一种快速缠绕机

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4332129A (en) * 1979-06-23 1982-06-01 Barmag Barmer Maschinenfabrik Ag Multi-spindle double twist twisting machine
DE2925460C2 (de) * 1979-06-23 1985-01-31 Barmag Barmer Maschinenfabrik Ag, 5630 Remscheid Doppeldrahtzwirnmaschine
US4330987A (en) * 1979-06-26 1982-05-25 Barmag Barmer Maschinenfabrik A.G. Multi-spindle double twist twisting machine
JPS58149353A (ja) * 1982-02-26 1983-09-05 菊地工業株式会社 クリ−ル
JPS6253451A (ja) * 1985-08-30 1987-03-09 菊地工業株式会社 クリ−ル
EP0333885A1 (de) * 1988-03-19 1989-09-27 Palitex Project-Company GmbH Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Zwirnen, insbesondere von Reifencord, und zum Aufwickeln der- bzw. desselben auf einen Kett- oder Zettelbaum
SG43953A1 (en) * 1992-09-21 1997-11-14 Kikuchi Kogyo A creel equipped with twisting device

Also Published As

Publication number Publication date
AU1960695A (en) 1996-04-26
FI960417A (fi) 1996-04-04
DE69524056D1 (de) 2002-01-03
HU9600063D0 (en) 1996-04-29
CA2167583A1 (en) 1996-04-04
AU685925B2 (en) 1998-01-29
US5749210A (en) 1998-05-12
BR9506376A (pt) 1997-09-16
NO960394D0 (no) 1996-01-30
CA2167583C (en) 1999-02-16
EP0732433A4 (en) 1997-04-09
FI960417A0 (fi) 1996-01-30
KR0171697B1 (ko) 1999-01-15
DE69524056T2 (de) 2002-07-11
PL314229A1 (en) 1996-09-02
CZ23496A3 (en) 1997-01-15
HU218837B (hu) 2000-12-28
NZ282487A (en) 1997-01-29
ATE209267T1 (de) 2001-12-15
KR970702392A (ko) 1997-05-13
EP0732433B1 (en) 2001-11-21
CN1099478C (zh) 2003-01-22
WO1996010664A1 (fr) 1996-04-11
ES2167420T3 (es) 2002-05-16
HUT74754A (en) 1997-02-28
MXPA96000374A (es) 2002-07-02
PL178512B1 (pl) 2000-05-31
MY114167A (en) 2002-08-30
CN1130927A (zh) 1996-09-11
NO960394L (no) 1996-04-11
EP0732433A1 (en) 1996-09-18
ZA953450B (en) 1996-01-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK11096A3 (en) Creel
EP0269184A2 (en) Machine for the air jet coupling of different yarns
JP2630567B2 (ja) ダブル加撚装置を備えたクリール
US2764367A (en) Tension and let-off device and method
US7185405B2 (en) Process for the preparation of indigo dyed yarn for use in the manufacture of knitted fabric
US4789008A (en) Creel for loom
EP0616063B1 (en) Creel equipped with twisting device
CN220057143U (zh) 假捻装置及系统
EP0263223B1 (en) Method and apparatus for the manufacture bobbins comprising indigo dyed weft yarn
JP2514883B2 (ja) クリ―ル
JP2514884B2 (ja) 加撚装置を備えたクリ―ル
US5492152A (en) Creel with twisting device
KR200231103Y1 (ko) 합성수지제 원사의 공급장치
JPH10310955A (ja) 織機の経糸供給装置およびその経糸ボビンの経糸巻取装置
SU1131936A1 (ru) Шпул рник круглов зальной машины
JPS6119747B2 (sk)
JPH02242928A (ja) フィラメント原糸とスパン原糸を合糸して成る撚糸の製造方法及びその為の装置
JPH0774066B2 (ja) 編織用機械における糸切れ防止装置
PL152591B1 (pl) Przewijarka do nitek z włókien sztucznych
JP2004250849A (ja) モノフィラメント仮撚糸の製造方法および製造装置
JPS6119742B2 (sk)
JP2004353152A (ja) モノフィラメント仮撚糸の製造方法および製造装置
TH11930B (th) แกนชุดหลอดด้ายที่มีอุปกรณ์บิดฟั่น
TH21916A (th) แกนชุดหลอดด้ายที่มีอุปกรณ์บิดฟั่น