SI20651A - Vzgonski motor - Google Patents

Vzgonski motor Download PDF

Info

Publication number
SI20651A
SI20651A SI9920001A SI9920001A SI20651A SI 20651 A SI20651 A SI 20651A SI 9920001 A SI9920001 A SI 9920001A SI 9920001 A SI9920001 A SI 9920001A SI 20651 A SI20651 A SI 20651A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
piston
cylinder
bodies
volume
unit
Prior art date
Application number
SI9920001A
Other languages
English (en)
Inventor
Gerhard Thien
Original Assignee
Gerhard Thien
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gerhard Thien filed Critical Gerhard Thien
Publication of SI20651A publication Critical patent/SI20651A/sl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F03MACHINES OR ENGINES FOR LIQUIDS; WIND, SPRING, OR WEIGHT MOTORS; PRODUCING MECHANICAL POWER OR A REACTIVE PROPULSIVE THRUST, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F03BMACHINES OR ENGINES FOR LIQUIDS
    • F03B17/00Other machines or engines
    • F03B17/02Other machines or engines using hydrostatic thrust
    • F03B17/04Alleged perpetua mobilia
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F05INDEXING SCHEMES RELATING TO ENGINES OR PUMPS IN VARIOUS SUBCLASSES OF CLASSES F01-F04
    • F05BINDEXING SCHEME RELATING TO WIND, SPRING, WEIGHT, INERTIA OR LIKE MOTORS, TO MACHINES OR ENGINES FOR LIQUIDS COVERED BY SUBCLASSES F03B, F03D AND F03G
    • F05B2260/00Function
    • F05B2260/50Kinematic linkage, i.e. transmission of position
    • F05B2260/505Kinematic linkage, i.e. transmission of position using chains and sprockets; using toothed belts
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02EREDUCTION OF GREENHOUSE GAS [GHG] EMISSIONS, RELATED TO ENERGY GENERATION, TRANSMISSION OR DISTRIBUTION
    • Y02E10/00Energy generation through renewable energy sources
    • Y02E10/20Hydro energy

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Other Liquid Machine Or Engine Such As Wave Power Use (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)
  • Manufacture Of Motors, Generators (AREA)
  • Shafts, Cranks, Connecting Bars, And Related Bearings (AREA)
  • Power Steering Mechanism (AREA)
  • Steering Control In Accordance With Driving Conditions (AREA)
  • High-Pressure Fuel Injection Pump Control (AREA)
  • Press Drives And Press Lines (AREA)
  • Actuator (AREA)
  • Hydraulic Motors (AREA)

Abstract

Izum se nanaša na napravo za proizvajanje vrtilnega momenta, ki vsebuje vsaj dve telesi (12), ki sta medsebojno povezani tako, da lahko izvajata krožno gibanje, pri čemer se eno od teles (12) giblje v smeri težnosti, drugo pa v nasprotni smeri. Vsako od teles (12) spremeni svojo prostornino, ko se smer premika spremeni. Prostornina telesa (12), ki se giblje v smeri težnosti je manjša od prostornine telesa (12), ki se giblje v nasprotni smeri.ŕ

Description

VZGONSKI MOTOR
Izum se nanaša na napravo za proizvajanje vrtilnega momenta.
Takšne naprave se uporabljajo v različnih izvedbah, posebno kot pogoni strojev in podobno.
Namen izuma je ponuditi izpopolnjene naprave, ki v osnovi uporabljajo vzgonsko silo za proizvajanje vrtilnega momenta.
Ta namen je dosežen z napravo po zahtevku 1.
Po izumu sta vsaj dve telesi medsebojno povezani tako, da lahko izvajata krožno gibanje, pri čemer se eno telo giblje v smeri sile težnosti, drugo pa v nasprotni smeri, nakar vsako telo, pri spremembi smeri is gibanja, spremeni svojo prostornino tako, da je prostornina telesa ali teles gibajočih se v smeri sile težnosti manjša od prostornine teles, gibajočih se v nasprotni smeri.
Prostornina telesa je največja v trenutku ko se telo začne premikati navzdol, z drugimi besedami, pri gibanju telesa v smeri sile težnosti. Na drugi strani pa je prostornina telesa najmanjša v trenutku ko se začne telo premikati navzgor, z drugimi besedami pri gibanju proti sili težnosti. Pri gibanju navzgor nato začne prostornina naraščati, zmanjša pa se ko se gibanje telesa ponovno spremeni v gibanje navzdol. To izmenično naraščanje in zmanjševanje prostornine teles, kadar se smer gibanja spremeni, zagotavlja da se telesa gibljejo navzgor v vsakem danem trenutku zaradi njihove večje prostornine, iz izkustva večjega vzgona, kot telesa gibajoča se navzdol. Rotacijsko gibanje teles je na ta način omogočeno.
Posebno je ugodno če sta dve telesi, ki sta medsebojno povezani, tako oblikovani, da ostane kljub izmeničnemu menjavanju prostornine posameznih teles skupna prostornina vseh teles trajno konstantna.
Čeprav naprava po izumu lahko v principu deluje z neparnim številom teles predložen izum obravnava telesa, ki so razvrščena nasprotno eden k drugemu v parih ustrezno rotirajočemu gibanju. Posebno enotno proizvajanje vrtilnega momenta je zagotovljeno s tako simetrično postavitvijo teles v pare.
V principu, naprava po izumu lahko deluje v vsakem fluidu, pri katerem sprememba prostornine telesa omogoča zadostno veliko povečanje is vzgona, najmanj vsaj za premagovanje sile trenja v napravi. Po možnosti naj bo vsaj del naprave s premikajočimi telesi potopljen v tekočini. Pri vsaj delno, ali primerno izumu, v celoti potopljeni napravi v tekočini, posebno v vodi, lahko dosežemo relativno veliko povečanje vzgona tudi z relativno majhnimi spremembami prostornine. Npr. povečanje prostornine posameznih teles npr. za 1dm3 (11) ponuja povečanje vzgona za 9.81 N (1kp).
Posebno je primerno, če so posamezna telesa priključena eno na drugo s pomočjo prožnega člena, ki poteka v krožnem načinu preko vsaj ene naprave, ki omogoča spremembo smeri, pri čemer ima ta naprava vsaj eno kolo, ki omogoča spremembo smeri, ki je izvedeno na osi, s katere lahko odvzemamo vrtilni moment.
Za doseganje čim večje razlike v vzgonu, ki povzroči vrtilni moment, je posebno pomembno, da ima vsak niz dveh teles, ki jih določimo za par, ali še bolje, kar vsa telesa, enake dimenzije. V tem primeru je naprava v ravnotežju, glede na sile težnosti, ki delujejo nanjo.
V prednostnem izvedbenem primeru izuma je vsako telo oblikovano kot bat-in-valj enota, kjer se bat pomika v svojo izvlečen ali uvlečen položaj s pomočjo teže, ki deluje nanj kot posledica položaja bat-in-valj enote sorazmerno sili teže.
V namen zagotovitve, v tej pripravi, premika bata, posebno njegovega gibanja v izvlečen položaj, zgolj na osnovi njegove teže, mora dolžina bata lic zadovoljiti naslednjo enačbo;
15 pf lk > h· —
Pk kjer je h največja možna globina potopitve telesa v tekočino, pf je specifična teža tekočine in p« je specifična teža materiala iz katerega je narejen bat.
Posebno je primerno če so individualne bat-in-valj enote postavljene tako, da se vsaka bat-in-valj enota v primeru spremembe smeri gibanja avtomatično spremeni iz njene ene pozicije v kateri je bat izvlečen ali uvlečen v drugo pozicijo, v kateri je bat glede na prejšnjo pozicijo uvlečen ali izvlečen.
V nadaljnji izvedbi izuma so valjaste komore posameznih bat-in-valj enot povezane med seboj v namen zagotovitve izmenjave fluida, valjaste komore so medsebojno povezane v krožnem načinu, prednostno s cevjo.
Tako je ustvarjen vase zaprt fluidni sistem v valjastih komorah, ki so povezane ena z drugo, ki omogoča, da je pritisk, povzročen z uvlekom bata pri spremembi v gibanje navzdol, lahko oddan preko vase zaprtega fluidnega sistema na bat bat-in-valj enote, ki spreminja v gibanje navzgor, katerega bat se pomika navzven v svojo izvlečeno pozicijo tako, da ta dodatni pritisk na bat pripomore k gibanju v iztegnjeno pozicijo v namen povečanja prostornine in kompenziranja izgub zaradi trenja.
Fluid, ki se uporablja v cilindričnih komorah je lahko preprosto zrak ali drug plin; lahko pa tudi npr. uporabimo zelo lahko olje ali podobno is tekočino kot fluid, katere prednost je, da se pritisk posebno dobro prenaša.
Izum, ki je opisan spodaj kot primer se nanaša na slike v katerih:
slika 1 kaže zelo poenostavljeno shematsko predstavitev naprave 20 po izumu, ki ima par teles za ustvarjanje vzgonske razlike, slika 2a kaže poenostavljeno shematsko del bat-in valj enote z izvlečenim batom, slika 2b kaže poenostavljeno shematsko del bat-in-valj enote z uvlečenim batom, in slika 3 kaže poenostavljeno shematsko predstavitev naprave po izumu z množico teles, ki so postavljena v pare, za proizvajanje vzgonske razlike.
Na slikah so enaki deli označeni z identičnimi referenčnimi številkami.
Kot prikazuje slika 1, vsebuje naprava po izumu za proizvajanje vrtilnega momenta, mehanizem 10 za spremembo smeri prožnega člena io 11, na katerega sta pritrjeni dve bat-in-valj enoti 12 kot par teles za proizvajanje vzgonske razlike. Mehanizem 10 vsebuje kolo 13 za spremembo smeri, nasajeno na osi 14, od koder je vrtilni moment, proizveden z napravo, možno odvzemati. Na os 14 je lahko priključen npr.
generator za proizvajanje električne energije, is Za kolo 13 je, odvisno od uporabljenega prožnega člena 11, možno uporabiti zobato kolo ali boben za vrv ali podobno. Skladno s tem je prožni člen 11 lahko oblikovan kot veriga, vrv, zobat jermen, prožni jermen ali podobno.
Za prenos sil, ki delujejo na bat-in-valj enote 12, na prožni člen 11, je 20 vsaka bat-in-valj enota 12 pritrjena na prožni člen 11 s pomočjo pritrdilnih zatičev 15 ali podobnih elementov, ki držijo odmik v vzdolžni smeri od prožnega člena 11.
Rezultat te pritrditve bat-in-valj enot 12 na prožni člen 11, pri čemer lahko rečemo da ta pritrditev daje odmik v vzdolžni smeri od napetostnega dela 11 in tako tudi v smeri gibanja bat-in-valj enot 12, je da bat-in-valj enote 12 ohranijo relativno enako usmerjenost glede na posamezno smer gibanja skozi vse rotacijsko gibanje, tako da, ko se smer gibanja spremeni v odvisnosti od sile teže se avtomatično spremeni njena pozicija ustrezno težnosti.
Za povezavo valjastih celic 16 bat-in-valj enot 12 med seboj tako, da kasneje lahko sodelujejo med seboj je predvidena cev 17 ali podobna io povezava kot fluidna linija, ki je priključena preko ustreznih priključnih delov 18 in priključkov 19 na valje 20 bat-in-valj enot 12 tako, da je cev povezana v fluidni liniji z ustrezno valjasto celico 16.
Kot je prikazana na detajlih na slikah 2a in 2b, je bat 21 drsno nameščen v vsakem valju 20 tako, da če je valj 20 obrnjen kot je to prikazano na sliki 2a, z odprto stranjo navzdol, drsi navzdol v svojo iztegnjeno pozicijo zaradi svoje teže. Za preprečitev izpada bata 21 iz valja 20 ima valj 20 npr. v notranjost valja 20 obrnjen rob 22, medtem ko ima bat 21 navzven obrnjen rob 23, ki sodeluje s prej omenjenim. Rob 22 ima tudi tesnilni učinek, ki ni detajlno prikazan, ki tesni valjasto celico 16 ne glede na premike bata 21 tako, da je zagotovljeno da medij, ki obkroža bat-in valj enoto 12 ne more prodreti v valjasto celico 16.
V nadaljevanju predvidevamo, da je naprava po izumu v celoti potopljena v vodo in da so valjaste celice 16, ki so medsebojno povezane s cevjo 17 v smislu zaprtega fluidnega sistema napolnjene z zrakom. Namesto vode lahko uporabimo tudi drug medij, ki ima majhno viskoznost in največjo možno specifično težo. Kadar je uporabljena voda, kot je to v pričujočem primeru, je lahko namesto zraka uporabljeno najlažje možno olje za polnjenje valjastih celic 16. Pomemben faktor za izbor pretočnega medija v napravi po izumu je, da je specifična teža medija, uporabljenega v valjastih celicah 16 manjša, po možnosti zelo veliko manjša kot je specifična teža medija, ki obkroža bat-in-valj enote 12.
Ker je razlika v specifičnih težah med zrakom in vodo tako velika, bomo io v razlagi izuma ki sledi, maso zraka, vsebujočega v valjastih celicah 16 v celoti zanemarili.
Da lahko preverimo zaključno silo Fr, ki se prenaša preko prožnega člena 11 na obod kolesa 13 v namen povzročanja vrtilnega momenta, bomo sile, ki delujejo na bat-in-valj enote 12 na začetku obravnavali posebej. Delovanje na bat-in-valj enoto 12, ki je prikazano na levi strani slike 1, je kot dodatek k teži Gi še vzgon FR (ΧΛ) povzročen z okolno vodo, ki povzroči navidezno zmanjšanje teže Gi. Vzgon je odvisen, kot je poznano, od prostornine bat-in-valj enote 12, prikazane na levi strani slike 1 in ga lahko izračunamo z enačbo FA 06) = g. Pf^ . V tem primeru je g pospešek, ki ga povzroči teža in pf je specifična teža medija, ki obkroža bat-in-valj enote 12, z drugimi besedami voda.
Podobno bat-in-valj enota 12, prikazana na desnem delu slike, 1 ni podvržena samo teži Gr ki deluje nanjo, temveč tudi vzgonu FA (Vr ), ki zadovoljuje enačbo FA (Vr) = g. pf Vr , V, je prostornina na desni strani ležeče bat-in-valj enote 12, in sicer bat-in-valj enote 12 z uvlečenim batom
21.
Če imamo v mislih dejstvo da sile, ki se prenašajo z levo in desno s ležečih bat-in-valj enot 12 na prožni člen 11 v nasprotni smeri k prožnemu členu 11 in vzgonu, v vsakem primeru nasprotno sili teže, je uporabljena naslednja enačba za zaključno silo FR :
Fr = FA(Vi)-FA(Vr) + Gr - Gi io Z gornjo enačbo za sile vzgona je dobljena naslednja enačba za zaključno silo FR:
Fr = g-pf (Vx - VR) + (Gr - Gx)
V primeru, in kot je tudi predvideno v po tem izumu, da so bat-in-valj is enote 12 oblikovane enako, in da imajo tudi enako težo, teža izniči ena drugo in deluje zaključna sila FR na kolo 13 v smislu povzročanja vrtilnega momenta na osi 14, ki je odvisna samo od razlike v prostornini AV = Vr med dvema bat-in-valj enotama 12. Razlika v prostornini Δ V ustreza v primeru valjastega bata 2, zmnožku višine bata lh in površini bata Ak .
Naslednja enačba je uporabna za izračun zaključne sile FR :
Fr = g-Pf-lh-Ak
Za zagotovitev, da se bat 21 postavi v svojo izvlečeno pozicijo, kljub sili, ki deluje na njegov prosto površino 21', to je sili, ki deluje navzgor na sliki 2, in ki je povzročena z vodnim pritiskom, mora biti dolžina bata lk prednostno izbrana tako, da zadosti naslednji enačbi:
lk > h· —
V tej enačbi je h maksimalna možna globina potopitve bat-in-valj enote 12 in s tem tudi bata 12, z drugimi besedami razdalja med najnižjo pozicijo io proste površine 21' bata 21 in vodne površine in pk je specifična teža materiala iz katerega je narejen bat.
Delovanje naprave po izumu bo v nadaljevanju obrazloženo v detajlih glede na sliko 3, ki kaže primer izvedbe s štirinajstimi bat-in-valj enotami 12 v vsakem primeru postavljenih v pare drug z drugim. Kot dodatek is zgornjemu mehanizmu 10 za spremembo smeri ima ta naprava tudi spodnji mehanizem 13 za spremembo smeri s kolesom 33, ki je nameščen na spodnji osi 34.
Kot je razvidno iz slike 3 ima šest bat-in-valj enot 12, ki so nameščene na levi strani prostornino, ki je večja od AV = V1 - Vr = Ih . Ak , kot bat-in20 valj enot 12, ki so nameščene na desni strani, ker so bati 21 bat-in-valj enot 12, ki so nameščene na levi strani v tem primeru v iztegnjeni poziciji. Kot rezultat tega je zaključna sila Fr , ki deluje na prožni člen 11, če zanemarimo izgube trenja in podobne izgube, 6 . g . pf . AV. Ta sila Fr povzroči da se bat-in-valj enote 12 začne premikati, pri čemer je bat 21 vsake bat-in-valj enote 12.2a, ki prehaja iz gibanja navzgor na levi strani
-1010 do gibanja navzdol na desni strani, potiskan v valj 20 samo zaradi delovanja teže nanj v valju 20 v smislu zmanjšanja prostornine. Istočasno bat-in-valj enota 12.2b v območju spodaj ležečega mehanizma 30 prehaja iz gibanja navzdol na desni strani v gibanje navzgor na levi strani, bat 21 pa se pomika iz valja 20 v smislu povečanja prostornine kot rezultata teže, ki deluje nanj in proti pritisku vode, ki prevladuje v tem območju.
Ker je vsak niz dveh bat-in-valj enot 12 označen kot par in sta nameščena nasprotno eden proti drugemu v odnosu na rotacijsko gibanje, kot npr. bat-in-valj enoti 12.1 a in 12.1 b ali bat-in-valj enoti 12.2a in 12.2b, io je prisoten potisk bata 21 navznoter vsakič ko pride, ali z drugimi besedami pri spremembi položaja bat-in-valj enote 12.1 a na mesto bat-invalj enote 12.2a, medtem ko se pri ustrezni spremembi položaja bat-in-valj enote 12.1b na mesto bat-in-valj enote 12.12a, bat pomika navzven. Stiskanje prostornine zraka v valjasti celici 16 bat-in-valj enote 12.2a, is pomeni povečanje pritiska zraka v zaprtem sistemu, to pa pomaga pri prehajanju bata 21 v iztegnjen položaj ustrezne nasprotne bat-in-valj enote 12.2b.
Pri predvidevanju npr., da je jeklo, katerega specifična teža je 7.87 kg/dm3 uporabljeno kot material za bat 20 bat-in-valj enote 12 in je naprava s svojo spodnjo točko okoli 2 m globoko v vodi, je potrebna dolžina bata lk okoli 25 cm. Če ima temu ustrezno bat premera npr. 22 cm in je uporabljena potrebna dolžina 25 cm in je sposoben izvršiti hod 20 cm, se prostornina Δ\/ spremeni za okoli 4 dm3, kar povzroči silo vzgona
-1111 okoli 40 N (ustrezno 4 kg stisnjene vode). S šestimi takimi bat-in-valj enotami je dosežena rezultirajoča sila Fr 235 N, kar odvisno od premera kolesa 13, povzroči odgovarjajoč vrtilni moment na osi 14, ki je lahko uporabljen za pogon generatorja za proizvajanje električne energije.
s S primernim izborom materiala in ustrezno velikostjo posameznih komponent naprave po izumu je možno doseči širok spekter vrtilnih momentov na enostaven način.

Claims (9)

  1. PATENTNI ZAHTEVKI
    1. Naprava za proizvajanje vrtilnega momenta, ki vsebuje vsaj dve bat-in5 valj enoti (12), medsebojno povezanimi tako, da lahko izvajata rotacijsko gibanje, pri čemer se ena bat-in-valj enota (12) giblje v smeri sile težnosti in druga v nasprotni smeri, pri čemer vsaka bat-in-valj enota (12), pri spremembi smeri gibanja spremeni svojo prostornino s premikom bata (21) v njegovo iztegnjeno ali uvlečeno pozicijo zaradi io delovanja teže nanj kot posledica orientacije bat-in-valj enote (12) in sorazmerno sili teže tako, da je prostornina bat-in-valj enote ali bat-invalj enot (12), ki se gibljejo v smeri sile teže manjša kot bat-in-valj enot (12), ki se gibljejo v nasprotni smeri, označena s tem, is da so valjaste celice (16) vsake bat-in-valj enote (12) medsebojno povezane s cevjo (17) v krožnem načinu tako, da je omogočena izmenjava fluida.
  2. 2. Naprava po zahtevku 1,
    20 označena s tem, da sta dve telesi (12), ki sta medsebojno povezani oblikovani tako, da ostane kljub izmeničnim spremembam prostornine posameznega telesa (12) skupna prostornina vseh teles (12) konstantna.
    -1313
  3. 3. Naprava po zahtevku 1 ali 2, označena s tem, da so telesa (12) razvrščena nasprotno eden proti drugemu v parih 5 ustrezno krožnemu gibanju.
  4. 4. Naprava po enem od zahtevkov 1,2 ali 3, označena s tem, da so telesa (12) potopljena v tekočino vsaj v enem delu njihovega io krožnega gibanja.
  5. 5. Naprava po enem od predhodnih zahtevkov, označena s tem, da so posamezna telesa (12) medsebojno povezana s prožnim členom is (11), ki poteka v krožnem obliki preko vsaj enega mehanizma (10) za spremembo smeri.
  6. 6. Naprava po zahtevku 5, označena s tem,
    2o da mehanizem (10) vsebuje vsaj eno kolo (13), ki je nasajeno na osi (14) s katere je možno odvzemati vrtilni moment.
  7. 7. Naprava po enem od predhodnih zahtevkov, označena s tem,
    -1414 da je vsak niz dveh teles (12) dodeljen eden drugemu kot par, po možnosti naj imajo vsa telesa (12) enake dimenzije.
  8. 8. Naprava po zahtevku 1, označena s tem, da dolžina bata (lk) zadosti sledeči enačbi:
    kjer je h maksimalna globina potopitve telesa (12) v tekočino Pf je specifična teža tekočine in pk je specifična teža materiala bata.
  9. 9. Naprava po zahtevku 1 ali 8, označena s tem, da se vsaka bat-in-valj enota (12) v primeru spremembe smeri gibanja avtomatično pretvori iz enega stanja, v katerem je bat (21) izvlečen ali uvlečen, v drugo stanje, v katerem je bat (21) ustrezno uvlečen ali izvlečen.
SI9920001A 1998-01-20 1999-01-20 Vzgonski motor SI20651A (sl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP98100893A EP0930433A1 (de) 1998-01-20 1998-01-20 Auftriebsmotor
PCT/EP1999/000367 WO1999036694A1 (de) 1998-01-20 1999-01-20 Auftriebsmotor

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI20651A true SI20651A (sl) 2002-02-28

Family

ID=8231286

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9920001A SI20651A (sl) 1998-01-20 1999-01-20 Vzgonski motor

Country Status (22)

Country Link
US (2) US20020067989A1 (sl)
EP (1) EP0930433A1 (sl)
JP (1) JP2001516424A (sl)
KR (1) KR20010005509A (sl)
CN (1) CN1107801C (sl)
AU (1) AU2620299A (sl)
BR (1) BR9904822A (sl)
CA (1) CA2284201A1 (sl)
DE (1) DE29812463U1 (sl)
EA (1) EA001255B1 (sl)
EE (1) EE9900417A (sl)
HK (1) HK1027148A1 (sl)
HU (1) HUP0003170A3 (sl)
LT (1) LT4672B (sl)
LV (1) LV12445A (sl)
NO (1) NO994559D0 (sl)
PL (1) PL335760A1 (sl)
SI (1) SI20651A (sl)
SK (1) SK126999A3 (sl)
TR (1) TR199902289T1 (sl)
UA (1) UA54496C2 (sl)
WO (1) WO1999036694A1 (sl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2014209240A1 (en) 2013-06-28 2014-12-31 Silvano Bizjak Multi-stage hydraulic power plant with compressor

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7650015B2 (en) 1997-07-22 2010-01-19 Image Processing Technologies. LLC Image processing method
EP1234977A1 (de) 2001-02-14 2002-08-28 Gerhard Thien Vorrichtung, insbesondere zur Erzeugung eines Drehmoments
FR2833315A1 (fr) * 2001-12-06 2003-06-13 Jean Croizer Centrale hydraulique de production d'energie utilisant la poussee d'archimede
WO2004055364A1 (fr) * 2002-12-13 2004-07-01 Lin, Ji-Ching Machine motrice a propriete de flottabilite
WO2004067952A1 (en) * 2003-01-28 2004-08-12 Trevor Lyn Whatford A rotary device
EP1715180A4 (en) * 2003-07-04 2008-04-16 Wang Ying METHOD FOR GENERATING A TURNING POWER, ROTATION MACHINE AND DRIVE SYSTEM
GB2430471A (en) * 2005-09-26 2007-03-28 Blaise Coonan Variable volume buoyancy engine
WO2008148900A1 (es) * 2007-06-04 2008-12-11 Crespi Crespi Jose Fuerza de líquidos
GR1006133B (el) * 2007-11-09 2008-11-03 Νικολαος Παναγιωτη Μπουκουρης Μηχανη παραγωγης εργου
GB2456798A (en) * 2008-01-23 2009-07-29 Misikir Dawit Sisahun Power generation apparatus using buoyancy of inflatable bags
US9267489B2 (en) 2008-08-04 2016-02-23 Seong Woong Kim Engine for conversion of thermal energy to kinetic energy
CN102371861A (zh) * 2010-08-25 2012-03-14 财团法人工业技术研究院 推进装置及其控制方法
DE102011013038A1 (de) * 2011-03-04 2012-09-06 Majid Rahmanifar Motor und Verfahren zum Betreiben eines Motors
JP2013113293A (ja) * 2011-11-28 2013-06-10 Shinji Hashiguchi 浮力エネルギーを利用した発電装置。
EP2898193A4 (en) * 2012-08-17 2016-07-13 Seong Woong Kim MOTOR FOR ENERGY CONVERSION
JP2014077429A (ja) * 2012-10-10 2014-05-01 Natsuki Ishida 重力の作用を利用した動力装置
US20150040556A1 (en) * 2013-08-12 2015-02-12 Arvind A. Daya Zero emissions power plant
DE102014000866A1 (de) 2014-01-23 2015-07-23 Hans-Jürgen Furchert Gesteuerte Auftriebskraftanlage zur Elektroenergieerzeugung
DE102014008929A1 (de) 2014-06-17 2015-12-17 Hans-Jürgen Furchert Gesteuerte Auftriebskraftanlage als Schiffsantrieb
JP6423216B2 (ja) 2014-09-19 2018-11-14 テルモ株式会社 結石除去装置
EP3245398A4 (en) * 2015-01-14 2018-10-10 Pham, Ngoc Quy The engine operated by the buoyancy of water
CA3029652A1 (en) * 2016-06-07 2017-12-14 Carl Ludwig HANSMANN Energy harvesting from moving fluids using mass displacement
DE102016010415A1 (de) 2016-08-30 2018-03-15 Hans Krissler Praepondium Getriebe, das sich stets im Ungleichgewicht befindet und das Moment das aus dem Ungleichgewicht resultiert sich für Energieerzeugung nutzen lässt
IT201700006707A1 (it) * 2017-01-23 2018-07-23 Factorytaly Srl Sistema di conversione di energia e rispettivo metodo
US20190368463A1 (en) * 2018-05-29 2019-12-05 Thomas Farrell Desormeaux, JR. System and method of harnessing energy with a non-buoyant object and a buoyant object
GB201912549D0 (en) * 2019-09-01 2019-10-16 Sim William Renewable energy device
DE102021003913A1 (de) 2021-07-29 2023-02-02 Robert Odenbach Dichtekörper-2
JP6982921B1 (ja) * 2021-09-30 2021-12-17 勝 能田 重力発電機

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3412482A (en) * 1966-01-19 1968-11-26 Kasimir C. Kusmer Buoyancy demonstrating apparatus
DE2408682A1 (de) 1974-02-22 1975-08-28 Heinrich Ignasiak Auftriebs-aggregat
DE2818341A1 (de) * 1978-04-26 1979-11-08 Harry Gensch Vorrichtung zur umwandlung von energie
FR2442352A1 (fr) * 1978-11-23 1980-06-20 Briot Yves Turbine h.p. (hydropneumatique)
DE3021351A1 (de) * 1980-06-06 1982-02-11 Lutz 2832 Twistringen Vetterkind Vorrichtung zur energieerzeugung
US5489562A (en) 1993-08-30 1996-02-06 Rohm And Haas Company Herbicide comprising acivicin and α-methyl derivatives thereof
US5372474A (en) * 1993-10-08 1994-12-13 Miller; Charles J. Gravity-assisted rotation device
FR2718194A1 (fr) * 1994-03-31 1995-10-06 Jeantet Stephane Capteur d'énergie perpétuelle.

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2014209240A1 (en) 2013-06-28 2014-12-31 Silvano Bizjak Multi-stage hydraulic power plant with compressor

Also Published As

Publication number Publication date
EP0930433A1 (de) 1999-07-21
EE9900417A (et) 2000-04-17
TR199902289T1 (xx) 2000-05-22
SK126999A3 (en) 2000-05-16
US20020067989A1 (en) 2002-06-06
CN1107801C (zh) 2003-05-07
JP2001516424A (ja) 2001-09-25
UA54496C2 (uk) 2003-03-17
PL335760A1 (en) 2000-05-22
KR20010005509A (ko) 2001-01-15
HK1027148A1 (en) 2001-01-05
AU2620299A (en) 1999-08-02
DE29812463U1 (de) 1998-10-08
EA199900851A1 (ru) 2000-04-24
CN1255958A (zh) 2000-06-07
HUP0003170A2 (hu) 2001-01-29
CA2284201A1 (en) 1999-07-22
LV12445A (en) 2000-03-20
BR9904822A (pt) 2000-05-23
EA001255B1 (ru) 2000-12-25
US20040240996A1 (en) 2004-12-02
NO994559L (no) 1999-09-20
LT99115A (en) 2000-04-25
HUP0003170A3 (en) 2001-05-28
LT4672B (en) 2000-06-26
WO1999036694A1 (de) 1999-07-22
NO994559D0 (no) 1999-09-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SI20651A (sl) Vzgonski motor
CN104395064B (zh) 压力机
EP2638278B1 (en) Apparatus utilizing buoyancy forces and method for using same
WO2007034502A1 (en) Apparatus using gravity and buoyancy
WO2003076798A1 (en) Buoyancy-activated motor
US20020108369A1 (en) Gravity-actuated motor apparatus
JP3105668U (ja) 動力発生装置
WO2005071263A1 (en) Power generating arrangements and delivery systems
CN210391503U (zh) 一种具有多组气囊的船舶防倾覆装置
WO2011061391A1 (en) Cylinder structure moving in fluid
AU2005322012A1 (en) A system for obtaining rotational energy from ambient forces
CN210454319U (zh) 一种基于剪切稠化非牛顿流体的台车滚轮减震装置
CA2437599A1 (en) Buoyancy-activated motor
GB2231368A (en) Liquid actuated apparatus
EP2989320A2 (en) Process for the formation of mechanical movement derived from a plant of mechanical energy production
WO2008095274A1 (en) Process for utilization of hydrostatic energy and gravity and resulting equipment
SU1252297A1 (ru) Таль
JPS631768A (ja) 回転装置
NL1043856B1 (nl) Apparaat om zonder wind en zon energie op te wekken.
CZ327699A3 (cs) Zařízení pro vyvíjení kroutícího momentu
SU499214A1 (ru) Гидравлический цилиндр
BE1002838A3 (nl) Air-hydro expansie generator.
DE2511017A1 (de) Ballistisches schwebemagnetkammerrad
IT202100000413A1 (it) Macchina che sfrutta contemporaneamente ed in maniera coordinata la forza peso verso il basso (di corpi che cadono) e la spinta idrostatica verso l'alto (di corpi immersi in un liquido) al fine di imprimere un movimento rotatorio ad un rotore. il campo di applicazione deriva dal movimento di rotazione del rotore, che può servire per far funzionare una dinamo o un alternatore, sollevare pesi, fare un qualunque lavoro meccanico di altro tipo o caricare un sistema a molla che immagazzina l'energia e poi la rilascia velocemente.
JP2005098276A (ja) 動力発生装置

Legal Events

Date Code Title Description
IF Valid on the event date
KO00 Lapse of patent

Effective date: 20061009