PL232318B1 - Maszyna do drukowania i pakowania - Google Patents

Maszyna do drukowania i pakowania

Info

Publication number
PL232318B1
PL232318B1 PL409425A PL40942514A PL232318B1 PL 232318 B1 PL232318 B1 PL 232318B1 PL 409425 A PL409425 A PL 409425A PL 40942514 A PL40942514 A PL 40942514A PL 232318 B1 PL232318 B1 PL 232318B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
bag
printing
pattern
packaging material
packaging
Prior art date
Application number
PL409425A
Other languages
English (en)
Other versions
PL409425A1 (pl
Inventor
Kazuki Kato
Original Assignee
General Packer Co Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by General Packer Co Ltd filed Critical General Packer Co Ltd
Publication of PL409425A1 publication Critical patent/PL409425A1/pl
Publication of PL232318B1 publication Critical patent/PL232318B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B61/00Auxiliary devices, not otherwise provided for, for operating on sheets, blanks, webs, binding material, containers or packages
    • B65B61/02Auxiliary devices, not otherwise provided for, for operating on sheets, blanks, webs, binding material, containers or packages for perforating, scoring, slitting, or applying code or date marks on material prior to packaging
    • B65B61/025Auxiliary devices, not otherwise provided for, for operating on sheets, blanks, webs, binding material, containers or packages for perforating, scoring, slitting, or applying code or date marks on material prior to packaging for applying, e.g. printing, code or date marks on material prior to packaging

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)
  • Containers And Plastic Fillers For Packaging (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiot wynalazku dotyczy maszyny do drukowania i pakowania, która może wykonać nadruk wzoru na materiale opakowaniowym i może wypełnić materiał opakowaniowy produktami oraz szczelnie zamknąć materiał opakowaniowy wypełniony produktami.
Wraz z postępem globalnym, gdy miejscem przeznaczenia zapakowanych produktów jest obcy kraj, materiał opakowaniowy zaprojektowany w obcym języku, wypełniany jest produktami i szczelnie zamykany przy pomocy maszyny do pakowania. Alternatywnie, wzór opakowania obejmuje część, w której stosuje się język, i która służy jako część niosąca etykietę. Na materiale opakowaniowym wykonywana jest etykieta dla każdego odpowiedniego kraju i tak skompletowany zostaje wzór opakowania.
W uprzednim sposobie jednak, materiały opakowaniowe wymagają wypełnienia produktami i szczelnego zamknięcia przy pomocy maszyny do pakowania, podczas gdy dla każdego typu produktu stosowane są materiały opakowaniowe mające wzory w różnych językach. Pierwszy sposób jest zatem kłopotliwy. Ponadto, trzeba przechowywać zapasy dużych ilości materiałów opakowaniowych mających wzory w różnych językach, co sprawia kłopoty w zakresie gospodarki magazynowej. Z drugiej strony, w drugim ze sposobów, należy przygotować etykiety w różnych językach i przymocować je do materiałów opakowaniowych, co jest kłopotliwym zadaniem. Ponadto, kontrola etykiet w magazynie również jest kłopotliwa.
Data przydatności oraz data pakowania są standardowo nadrukowywane przy zastosowaniu drukarki termicznej lub atramentowej w maszynie do pakowania (patrz na przykład patent japoński nr 5124719). Jednakże, nigdy do tej pory nie było maszyny do pakowania, która umożliwiałaby wykonywanie drukowanego wzoru w obrębie linii.
Dokument US5810487 ujawnia maszynę do pakowania zawierającą drukarkę do drukowania wzoru na materiale opakowaniom, urządzenie nanoszące warstwę zabezpieczająco-utrwalającą na obszar wydruku oraz urządzenie suszące służące do suszenia naniesionej warstwy zabezpieczająco suszącej. Ujawniona maszyna pakująca umożliwia szybkie nanoszenie wydruków o dobrej jakości oraz szybką zmianę drukowanego wzoru. Nie wspomina się w nim o innych czynnościach związanych z przezbrojeniem, jak na przykład zmiana wielkości opakowania.
Z tego względu, celem ujawnienia jest zapewnienie maszyny do drukowania i pakowania, która może eliminować przygotowanie i magazynowanie różnego rodzaju materiałów opakowaniowych i etykiet mających różne wzory, może drukować wzór na materiale opakowaniowym w obrębie linii i może wypełniać materiał opakowaniowy produktami, i szczelnie zamykać materiał opakowaniowy.
Wynalazek dotyczy więc maszyny do drukowania i pakowania obejmującej sekcję drukującą wzory skonfigurowaną w taki sposób, aby drukować wzór na materiale opakowaniowym, którym jest worek, korzystnie torba, przy czym wymieniona sekcja drukująca wzory obejmuje drukarkę do drukowania wzoru na worku, korzystnie torbie i urządzenie do suszenia utrwalające wzór wydrukowany przez drukarkę na materiale drukarskim; przy czym sekcja drukująca wzory obejmuje: sekcję podającą worek, korzystnie torbę, w której mieści się wiele worków, korzystnie toreb, jeden na drugim; i mechanizm rozdzielający, który rozdziela worki, korzystnie torby ułożone jeden na drugim w sekcji podającej worek, korzystnie torbę; i sekcję pakującą produkt znajdującą się za sekcją drukującą wzory, do umieszczania produktów w worku, korzystnie torbie mającym nadrukowany wzór i szczelnie zamykającą worek, korzystnie torbę, która to sekcja podająca worek, korzystnie torbę składa się z przenośnika obejmującego pierwszy wał napędowy, pierwszy korpus pierścieniowy obracający się wraz z obrotem pierwszego wału napędowego, pierwszą prowadnicę worka, korzystnie torby, wystającą z pierwszego korpusu pierścieniowego, drugi wał napędowy, drugi korpus pierścieniowy obracający się wraz z obrotem drugiego wału napędowego, drugą prowadnicę worka, korzystnie torby wystającą z drugiego korpusu pierścieniowego i wiele sekcji ładujących worek, korzystnie torbę utworzonych pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą worka, korzystnie torby; w której pierwszy i drugi wał napędowy obracają się w tym samym kierunku tak aby worek, korzystnie torba, ułożone pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą worka, korzystnie torby były przenoszone; i w której pierwszy i drugi wał napędowy obracają się w kierunkach przeciwnych tak aby odległość pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą worka, korzystnie torby była regulowana.
W korzystnym wykonaniu maszyny do drukowania i pakowania sekcja drukująca wzory obejmuje urządzenie do obróbki powierzchni, poddające obróbce powierzchnię worka, korzystnie torby przed nadrukowaniem wzoru.
PL 232 318 B1
W korzystnym wykonaniu maszyny drukowania i pakowania mechanizm rozdzielający obejmuje co najmniej jedną parę podkładek ssących przytrzymujących worek, korzystnie torbę, a para podkładek ssących zmienia położenie od stanu poziomego do nachylonego, przytrzymując worek, korzystnie torbę.
Niniejsze ujawnienie opisuje maszynę do drukowania i pakowania obejmującą sekcję drukującą wzory na opakowaniu skonfigurowaną do drukowania wzoru na materiale opakowaniowym oraz sekcję pakującą produkty zapewnioną poniżej sekcji drukującej wzory, do umieszczania produktów w materiale opakowaniowym zadrukowanym wzorem i szczelnie zamykającą materiał opakowaniowy.
Wyżej opisane rozwiązanie może wyeliminować konieczność przygotowywania różnych materiałów opakowaniowych o różnych wzorach i zamknięć oraz magazynowania materiałów opakowaniowych i zamknięć, może drukować wzór na materiale opakowaniowym w obrębie linii i może wkładać produkty do materiału opakowaniowego, oraz szczelnie zamykać materiał opakowaniowy.
W jednym z przykładów wykonania, sekcja drukująca wzory obejmuje drukarkę do drukowania wzoru na materiale opakowaniowym i urządzenie do suszenia utrwalające wzór wydrukowany przez drukarkę na materiale drukarskim. Według tego rozwiązania, wydrukowany wzór można utrwalić na powierzchni materiału opakowaniowego w bardziej niezawodny sposób.
W innym przykładzie wykonania, sekcja drukująca wzory obejmuje urządzenie do obróbki powierzchni, poddające obróbce powierzchnię materiału opakowaniowego przed nadrukowaniem wzoru. Według tego rozwiązania, wzór można nadrukować na powierzchni materiału opakowaniowego w bardziej niezawodny sposób.
W kolejnym innym przykładzie wykonania, sekcja drukująca wzory obejmuje sekcję podającą materiał opakowaniowy, która może pomieścić wiele materiałów opakowaniowych jeden na drugim oraz mechanizm rozdzielający, który kolejno rozdziela materiały opakowaniowe ułożone w sekcji podającej materiał opakowaniowy. Według tego rozwiązania, można ograniczyć przestrzeń podającą worki (lub papier), a materiały opakowaniowe można wyjmować z sekcji podawania materiałów opakowaniowych jeden za drugim.
W kolejnym innym przykładzie wykonania, sekcja podająca materiał opakowaniowy składa się z przenośnika zawierającego pierwszy wał napędowy, pierwszy korpus pierścieniowy obracający się wraz z obrotem pierwszego wału napędowego, pierwszą prowadnicę materiału opakowaniowego wystającą z pierwszego korpusu pierścieniowego, drugi wał napędowy, drugi korpus pierścieniowy obracający się wraz z obrotem drugiego wału napędowego, drugą prowadnicę materiału opakowaniowego wystającą z drugiego korpusu pierścieniowego i wiele sekcji ładujących materiał opakowaniowy utworzonych pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą materiału opakowaniowego. Pierwszy i drugi wał napędowy obracają się w tym samym kierunku tak, aby materiały opakowaniowe znajdujące się pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą były przenoszone. Pierwszy i drugi wał napędowy 12 i 15 obracają się w kierunkach przeciwnych tak, aby odległość pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą materiału opakowaniowego była regulowana.
Według wyżej opisanego rozwiązania, sekcję podającą materiał opakowaniowy wykorzystującą przenośnik, który pozwala ograniczyć przestrzeń, można wykonać w prosty sposób, a przez to linia może być krótsza.
W kolejnym innym przykładzie wykonania, mechanizm rozdzielający obejmuje co najmniej jedną parę podkładek ssących przytrzymujących materiał opakowaniowy, a para podkładek ssących może zmieniać położenie od stanu poziomego do nachylonego, przytrzymując materiał opakowaniowy. Według tego rozwiązania, materiały opakowaniowe można wyjąć z sekcji podającej materiał opakowaniowy w bardziej niezawodny sposób.
Przykłady wykonania opisane zostaną w odniesieniu do załączonych rysunków, na których:
FIG. 1 to schematyczny widok z góry maszyny do drukowania i pakowania według jednego z przykładów wykonania;
FIG. 2 to schematyczny widok z przodu maszyny do drukowania i pakowania;
FIG. 3 przedstawia etapy drukowania w sekcji drukowania wzorów maszyny do drukowania i pakowania;
FIG. 4 to schematyczny widok z przodu sekcji pakującej produkty maszyny do drukowania i pakowania;
FIG. 5 to widok z góry sekcji podającej materiał opakowaniowy maszyny do drukowania i pakowania;
FIG. 6 to widok z prawej strony sekcji podającej materiał opakowaniowy pokazanej na FIG. 5;
PL 232 318 B1
FIG. 7 to widok z przodu sekcji podającej materiał opakowaniowy, objaśniający działanie sekcji podającej materiał opakowaniowy pokazanej na FIG. 5;
FIG. 8 to również widok z przodu sekcji podającej materiał opakowaniowy objaśniający działanie sekcji podającej materiał opakowaniowy pokazanej na FIG. 5;
FIG. 9 to schematyczny widok z przodu mechanizmu rozdzielającego i jego otoczenia w maszynie do drukowania i pakowania;
FIG. 10 to schematyczny widok ze strony prawej mechanizmu do rozdzielania i jego otoczenia;
FIG. 11 przedstawia strukturę i działanie mechanizmu rozdzielającego pokazanego na FIG. 9; i FIG. 12 to schematyczny widok z góry sekcji układającej materiał opakowaniowy w maszynie do drukowania i pakowania pokazanej na FIG. 1.
Przykład wykonania opisany zostanie w odniesieniu do załączonych rysunków. Maszyna 1 do drukowania i pakowania według przykładu wykonania obejmuje sekcję drukującą 80 wzory do nadrukowania wzoru na materiale opakowaniowym oraz sekcję pakującą 90 produkty zapewnioną w dalszej części względem sekcji drukującej 80 wzory, w celu wypełnienia produktami materiału opakowaniowego i szczelnego zamknięcia materiału opakowaniowego. Powyższej opisana konstrukcja zostanie szczegółowo opisana w dalszej części.
Maszyna 1 do drukowania i pakowania według przykładu wykonania napełnia duże worki (opakowania, torby) (długość od 600 do 1050 mm i szerokość 300 do 450 mm) karmą dla zwierząt służącą jako przykład produktu pakowanego, a następnie szczelnie zamyka worek. Workiem jest na przykład torba papierowa (materiał opakowaniowy) posiadająca uchwyt w pobliżu otworu. Przed napełnieniem worka karmą dla zwierząt i szczelnym zamknięciem worka, maszyna do drukowania i pakowania może nadrukować wzór na materiale opakowaniowym we wcześniejszej sekcji drukującej 80 wzory.
Materiał opakowaniowy może obejmować papier pakowy, który ma przybrać postać worka, innego niż worek opakowaniowy jak w przykładzie wykonania. Odpowiednio, ujawnienie może obejmować maszynę do pakowania obejmującą sekcję drukującą wzory, w której wzór opakowania drukowany jest na papierze pakowym oraz sekcję napełniającą 90 worki wyposażoną w mechanizm tworząc y worki. Ponadto, wzór opakowania w ujawnieniu może obejmować szerokie spektrum wzorów, które mogą być nadrukowane na materiale opakowaniowym, uwzględniając, na przykład grafikę, slogany, kolory, zdjęcia, ilustracje, postacie na przykład postacie komiksowe, nazwy, symbole, znaki, na przykład litery alfabetu, logo i etykiety wysokiej jakości.
Sekcja drukująca 80 wzory obejmuje, jak pokazano na FIG. 1 i 2, sekcję podającą 2 materiał opakowaniowy, która może pomieścić dużą ilość materiałów opakowaniowych ułożonych jeden na drugim, mechanizm rozdzielający 3 do rozdzielenia jednego z materiałów opakowaniowych ułożonych w sekcji podającej 2 materiał opakowaniowy, jednostkę przenoszenia poziomego 8, która chwyta i odbiera oddzielony materiał opakowaniowy a i przenosi odebrany materiał do sekcji układającej 4 materiał opakowaniowy, sekcję układającą 4 materiał opakowaniowy, która układa materiały opakowaniowe a przeniesione po kolei przez jednostkę przenoszenia poziomego 8 i podaje materiały opakowaniowe a do drukarek 81a i 81b, drukarki 81a i 81b do drukowania wzoru na materiałach opakowaniowych oraz ultrafioletowe urządzenia utrwalające 82a i 82b do utrwalania nadrukowanego wzoru na materiale opakowaniowym a.
Sekcja podająca 2 materiał opakowaniowy obejmuje, jak pokazano na FIG. 5 i 6 przenośnik zawierający pierwszy wał napędowy 12, pierwszy korpus pierścieniowy 13 obracający się wraz z obrotem pierwszego wału napędowego 12, pierwszą prowadnicę 14 materiału opakowaniowego wystającą z pierwszego korpusu pierścieniowego 13, drugi wał napędowy 15, drugi korpus pierścieniowy 16 obracający się wraz z obrotem drugiego wału napędowego 15, drugą prowadnicę 17 materiału opakowaniowego wystającą z drugiego korpusu pierścieniowego 16 i wiele sekcji ładujących 18 materiał opakowaniowy utworzonych pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą 14 i 17 materiału opakowaniowego. Pierwszy i drugi wał napędowy 12 i 15 obracają się w tym samym kierunku po to, aby materiały opakowaniowe a znajdujące się pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą 14 i 17 materiału opakowaniowego były przenoszone. Pierwszy i drugi wał napędowy 12 i 15 obracają się w kierunkach przeciwnych tak, aby odległość pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą 14 i 17 materiału opakowaniowego była regulowana.
Zostanie teraz szczegółowo opisana konstrukcja i działanie sekcji podającej 2 materiał opakowaniowy. Pierwszy wał napędowy 12 znajdujący się z jednej strony sekcji podającej 2 materiał opakowaniowy skonfigurowany jest tak, aby obracać się w kierunku przednim i tylnym przy pomocy pierwszej jednostki napędowej (serwomotor) 19. Do pierwszego wału napędowego 12 przymocowane jest pierwsze koło zębate 21 w taki sposób, że pierwszy korpus pierścieniowy 13 (górny drugi i czwarty łańcuch
PL 232 318 B1 jak pokazano na FIG. 5 w przykładzie wykonania) obraca się wraz z obrotem pierwszego wału napędowego 12. Pierwsza płytka 23 przymocowana jest do pierwszego korpusu pierścieniowego 13 w taki sposób, że wychodzi w kierunku prostopadłym do pierwszego korpusu pierścieniowego 13. Pierwsza prowadnica 14 materiału opakowaniowego przymocowana jest do pierwszej płyty 23 w taki sposób, że wystaje na zewnątrz i dzięki temu pierwsza prowadnica 14 materiału opakowaniowego obraca się wraz z obrotem pierwszego korpusu pierścieniowego 13.
Z drugiej strony, drugi wał napędowy 15 umieszczony z drugiej strony sekcji podającej 2 materiał opakowaniowy skonfigurowany jest tak, aby obracać się w kierunku przednim i tylnym przy pomocy drugiej jednostki napędowej (serwomotor) 20. Do drugiego wału napędowego 15 przymocowane jest drugie koło zębate 22 w taki sposób, że drugi korpus pierścieniowy 16 (górny pierwszy i trzeci łańcuch jak pokazano na FIG. 5 w przykładzie wykonania) obraca się wraz z obrotem drugiego wału napędowego 15, jak pokazano na FIG. 6. Druga płytka 24 przymocowana jest do drugiego korpusu pierścieniowego 16 w taki sposób, że wychodzi w kierunku prostopadłym do drugiego korpusu pierścieniowego 16. Druga prowadnica 17 materiału opakowaniowego przymocowana jest do drugiej płyty 24 w taki sposób, że wystaje na zewnątrz i dzięki temu druga prowadnica 17 materiału opakowaniowego obraca się wraz z obrotem drugiego korpusu pierścieniowego 16.
Sekcje ładujące 18 materiał opakowaniowy znajdują się pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą 14 i 17 materiału opakowaniowego, jak pokazano na FIG. 7. Materiały opakowaniowe a wkładane są do sekcji ładujących 18 materiał opakowaniowy, a pierwszy i drugi wał napędowy 12 i 15 obracają się w tym samym kierunku w taki sposób, że materiały opakowaniowe a ułożone pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą 14 i 17 materiału opakowaniowego (sekcje ładujące 18 materiał opakowaniowy) są przenoszone. W wyniku tego, sekcja podająca 2 materiał opakowaniowy wyposażona w sekcje ładujące 18 materiał opakowaniowy może mieć postać przenośnika, dzięki czemu ograniczyć można przestrzeń na podawanie worków.
Gdy pierwszy i drugi wał napędowy 12 i 15 obracają się w kierunkach przeciwnych, odległość pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą 14 i 17 materiału opakowaniowego można regulować, jak pokazano na FIG. 8. W wyniku tego, sekcja podająca 2 materiał opakowaniowy może zostać skonfigurowana tak, aby szerokość każdej sekcji ładującej 18 materiał opakowaniowy była regulowana odpowiednio do szerokości materiału opakowaniowego a.
Odległość pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą 14 i 17 materiału opakowaniowego regulowana jest dzięki obrotowi pierwszego i drugiego wału napędowego 12 i 15 w kierunkach przeciwnych, zgodnie z powyższym opisem. Taką konstrukcję można wykorzystać do regulacji szerokości każdej sekcji podającej 18 materiał opakowaniowy, która ustawiana jest odpowiednio do szerokości materiału opakowaniowego, zgodnie z powyższym opisem. Rozwiązanie takie można również wykorzystać w przypadku korekty stanu naładowanego każdej sekcji ładującej 18 materiał opakowaniowy, zbliżając obydwie boczne końcówki materiału opakowaniowego do siebie.
Mechanizm rozdzielający 3 skonfigurowany jest do rozdzielania jednego materiału opakowaniowego znajdującego się w sekcji podającej 2 materiały opakowaniowe. W przykładzie wykonania, jak pokazano na FIG. 9, mechanizm rozdzielający 9 pobiera tylko jeden materiał opakowaniowy a załadowany w sekcjach ładujących 18 materiał opakowaniowy, podawany do prawej strony za pomocą podajnika sekcji podającej 2 materiał opakowaniowy. Materiały opakowaniowe a załadowane w sekcjach ładujących 18 materiał opakowaniowy, jeżeli są w postaci worków zamykanych na zamek lub toreb papierowych, niekiedy przywierają nieco do siebie w wyniku elektryczności statycznej lub podciśnienia oraz pofalowania. Jednakże, mechanizm oddzielający 3 i jednostka podnosząca (siłownik pionowy) 25 mogą w pewny sposób pobrać jeden z materiałów opakowaniowych z sekcji ładującej 18 materiał opakowaniowy.
Mechanizm oddzielający 3 obejmuje co najmniej jedną parę podkładek ssących 60a i 60b, chwytających materiał opakowaniowy a. W przykładzie wykonania, pokazanym na FIG. od 9 do 11, wzdłuż kierunku podłużnego materiału opakowaniowego a zapewniono trzy pary podkładek ssących 60a i 60b, materiał opakowaniowy przenoszony jest z położenia poziomego, w którym podkładki ssące 60a i 60b chwyciły materiał opakowaniowy a do położenia nachylonego.
Bardziej szczegółowo, mechanizm rozdzielający 3 w przykładzie wykonania obejmuje trzy pary prawych i lewych podkładek ssących 60a i 60b, które chwytają materiał opakowaniowy a ze strony prawej i lewej w kierunku poprzecznym materiału opakowaniowego a, jak pokazano na FIG. 11. Jednakże, mechanizm rozdzielający w ujawnieniu nie powinien ograniczać się do wyżej opisanej konstrukcji.
PL 232 318 B1
Na przykład, mechanizm rozdzielający w ujawnieniu może obejmować dwie pary prawych i lewych podkładek ssących zapewnionych w kierunku podłużnym oraz podkładkę ssącą zapewnioną w środku, aby zapobiec zwisowi papieru.
Mechanizm rozdzielający 3 obejmuje jednostkę napędową (siłownik) 65, do której jednego końca 66 przymocowana jest dźwignia w kształcie litery „L”, jak pokazano na FIG. 11A, która jest widokiem z boku lub FIG. 11B, która jest widokiem z przodu. Dźwignia w kształcie litery „L” jest obrotowo przymocowana do mocowania 72. Z drugiej strony, drugi koniec 67 dźwigni w kształcie litery „L” przymocowany jest obrotowo do suportu obrotowego 68a.
Mocowanie 72 obejmuje dolną część utworzoną z nachylonej krzywki prowadzącej 70. Rolka obrotowa 68b przymocowana jest do podstawy 69, na której zamontowane są podkładki ssące 60a i 60b. Rolka obrotowa 68b skonfigurowana jest w taki sposób, aby ślizgać się wzdłuż nachylonej krzywki prowadzącej 70 w kierunku skośnym wraz z suportem obrotowym 68a stanowiącym punkt początkowy. Krzywka prowadząca 70 i podstawa 69 zazwyczaj odchylają się dzięki elastycznemu korpusowi 71.
Opisując działanie mechanizmu rozdzielającego 3, jednostka napędowa (siłownik) 65 przemieszcza się ruchem posuwisto-zwrotnym w taki sposób, że suport (podporę) obrotowy 68a prowadzony jest przez krzywkę prowadzącą 70, podczas gdy część dolna podkładek ssących 60a i 60b przemieszcza się z położenia poziomego do położenia nachylonego, w którym część dolna podkładek ssących 60a i 60b skierowana jest na zewnątrz, a materiał opakowaniowy chwycony przez podkładki ssące 60a i 60b zaginany jest do kształtu litery „U”. Tym samym, jeden z materiałów opakowaniowych a zostaje przeniesiony (patrz FIG. 11C do 11D).
Z drugiej strony, ruch w tył posuwisto-zwrotnej jednostki napędowej (siłownika) 65 przełącza podkładki ssące 60a i 60b mechanizmu rozdzielającego 3 z pozycji nachylonej do poziomej (stan przedstawiony na FIG. 11E). Materiał opakowaniowy a przytrzymywany w płaszczyźnie poziomej chwytany jest za pomocą jednostki chwytającej 8a jednostki do przenoszenia poziomego 8.
Jednostka do przenoszenia poziomego 8 chwyta i odbiera jeden z materiałów opakowaniowych a rozdzielony przez mechanizm rozdzielający 3, w celu przeniesienia odebranego materiału opakowaniowego a do sekcji układającej 4 materiał opakowaniowy, jak pokazano na FIG. 9. Jednostka do przenoszenia poziomego 8 obejmuje jednostkę chwytającą (siłownik chwytający) 8a, która chwyta, od prawej strony, materiał opakowaniowy a przytrzymywany w położeniu poziomym (stan przedstawiony na FIG. 11E) przez mechanizm rozdzielający 3. Jednostka do przenoszenia poziomego 8 przenosi materiały opakowaniowe a jeden po drugim do sekcji układania 4 materiału opakowaniowego poziomym ruchem posuwisto-zwrotnym jednostki chwytającej 8a.
Pomimo tego, że jednostka przenoszenia poziomego 8 jest niezależna względem mechanizmu rozdzielającego 3, mechanizm rozdzielający można skonfigurować w taki sposób, aby przenosić materiał opakowaniowy a do sekcji układania 4 materiału opakowaniowego, przytrzymując jednocześnie materiał opakowaniowy a.
Sekcja układania 4 materiału opakowaniowego układa materiały opakowaniowe a, z których każdy jest rozdzielany za pomocą mechanizmu rozdzielającego 3 i przenoszony kolejno za pomocą jednostki przenoszenia poziomego 8. Sekcja układająca 4 materiał opakowaniowy dostarcza materiały opakowaniowe a do drukarek 81a i 81b. Sekcja układająca 4 materiał opakowaniowy obejmuje jednostkę podającą 26 materiał opakowaniowy, która podaje materiał opakowaniowy a znajdujący się na górnej powierzchni sekcji układającej 4 materiał opakowaniowy do drukarek 81a i 81b, jak pokazano na FIG. 12. Jednostka podająca 26 materiał opakowaniowy obejmuje jednostkę posuwisto-zwrotną 27, przemieszcza się ruchem posuwisto-zwrotnym w kierunku poprzecznym materiału opakowaniowego a, aby doprowadzić materiał opakowaniowy a do drukarek 81 a i 81 b.
Drukarki 81a i 81b zapewnione są do wykonywania nadruku wzoru na opakowaniu i w tym przykładzie wykonania są drukarkami atramentowymi (IJP). Jednakże, drukarki maszyny do drukowania i pakowania nie powinny ograniczać się do drukarek IJP i mogą być to dowolne drukarki, które są w stanie wykonać nadruk na materiale opakowaniowym a.
Ponadto, w przykładzie wykonania, pierwsza drukarka 81a zadrukowuje jedną (powierzchnię) z dwóch stron materiału opakowaniowego a, a druga drukarka 81b znajduje się obok pierwszej drukarki 81a i drukuje na drugiej (rewers) stronie materiału opakowaniowego a. Drukowanie jedno- lub dwustronne wykonywane jest selektywnie.
Za pierwszą i drugą drukarką 81a i 81b znajdują się odpowiednio pierwsze i drugie urządzenie do utrwalania ultrafioletowego (suszarki) 82a i 82b, jak pokazano na FIG. 2. Pierwsze i drugie urządzenie
PL 232 318 B1 do utrwalania ultrafioletowego 82a i 82b (urządzenia do suszenia) utrwalają wzór na materiale opakowaniowym a. Jako urządzenia do utrwalania ultrafioletowego 82a i 82b wykorzystać można lampy ultrafioletowe.
Sekcja drukująca 80 wzory mająca wyżej opisaną budowę wykonuje etapy przedstawione na FIG. 3. Bardziej szczegółowo, etapy obejmują (A) etap podawania materiału opakowaniowego do sekcji podawania 2 materiału opakowaniowego, (B) etap rozdzielania materiału opakowaniowego za pomocą mechanizmu rozdzielającego 3, (C) etap przenoszenia materiałów opakowaniowych do sekcji układania 4 materiału opakowaniowego za pomocą jednostki przenoszenia poziomego 8, (D) etap drukowania wzoru na powierzchni materiału opakowaniowego przy użyciu pierwszej drukarki 81a, (E), etap utrwalania powierzchni nadrukowanego wzoru za pomocą pierwszego urządzenia do utrwalania ultrafioletowego 82a, (F2) etap drukowania rewersu materiału opakowaniowego przy użyciu drugiej drukarki 81b, gdy wzór opakowania drukowany jest na drugiej stronie materiału opakowaniowego a i (G2) etap utrwalania nadrukowanego rewersu wzoru przez drugie urządzenie do utrwalania ultrafioletowego 82b. Materiały opakowaniowe a podawane są do przenośnika taśmowego 91 sekcji pakującej 90 produkty po wykonaniu kolejno wyżej opisanych etapów.
Sekcja drukująca wzory opakowania może być wyposażona w urządzenie do obróbki powierzchni, poddające obróbce powierzchnię materiału opakowaniowego przed nadrukowaniem wzoru. Urządzenie do obróbki powierzchni może obejmować na przykład obróbkę przy pomocy urządzenia do wyładowań koronowych (modyfikacja).
Maszyna do pakowania P, która jest głównym urządzeniem sekcji pakującej 90 produkty zapewniona została za przenośnikiem pasowym 91, jak pokazano na FIG. 1 lub 4. Maszyna do pakowania 90 obejmuje stojak 35 stojący na podstawie 36, aby obrotowo wspierać pionowy wał 34 o obrocie przerywanym, jak pokazano na FIG. 4. Wał 34 o obrocie przerywanym ma górną końcówkę, na której zamontowany jest ruchomy korpus (tarczowy korpus obrotowy) 32. Na korpusie ruchomym 32 zamontowanych jest dziesięć par chwytaków g chwytających i zwalniających materiały opakowaniowe a, które wystają promieniście w regularnych odstępach wokół wału 34 o obrocie przerywanym. Gdy materiały opakowaniowe a, przytrzymywane w stanie pionowym zawieszonym przez pary chwytaków g, obracają się w sposób przerywany w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jak pokazano na FIG. 1, materiały opakowaniowe a napełniane są produktami (karma dla zwierząt), a następnie szczelnie zamykane i wyprowadzane poza system pakowania.
Pomimo tego, że maszyna do pakowania P w tym przykładzie wykonania jest typu obrotowego, maszyna nie powinna ograniczać się do obrotowego typu. W sekcji pakowania produktów można zamontować znaną maszynę pakującą liniową lub wsadową. Ponadto, jako maszynę pakującą pracującą w sekcji pakującej produkty zastosować można pionową lub poziomą maszynę do pakowania ciągłego. Co więcej, maszyna pakująca nie powinna ograniczać się do maszyny pakującej podającej opakowania, jak to ma miejsce w tym przykładzie wykonania, ale może być maszyną pakującą wytwarzającą opakowania.
Bardziej szczegółowo, maszyna do pakowania w tym przykładzie wykonania skonfigurowana jest w taki sposób, aby sekwencyjnie realizować (1) etap podawania worka polegający na podaniu materiału opakowaniowego a do pary chwytaków g za pomocą elementu doprowadzającego (nie pokazano) materiał opakowaniowy, (2) etap otwierania uchwytu polegający na otwarciu uchwytu materiału opakowaniowego a, (3) etap otwierania i dmuchania polegający na otwarciu otworu worka, aby nadmuchać materiał opakowaniowy a, (4) etap napełniania polegający na napełnieniu materiału opakowaniowego a karmą dla zwierząt za pomocą jednostki do napełniania 31 produktem, (5) i (6) etap wibrowania, napełniania azotem i formowania polegający na wibrowaniu materiału opakowaniowego a wypełnionego karmą dla zwierząt i formowania materiału opakowaniowego a podczas napełniania materiału opakowaniowego a azotem, (7) etap odpowietrzania i tymczasowego zamykania polegający na odpowietrzeniu i tymczasowym zamknięciu części materiału opakowaniowego w pobliżu otworu (8) worka, etap wykonywania szczelnego zamknięcia górnego przez szczelne zamknięcie górnego otworu materiału opakowaniowego a, (9) etap chłodzenia polegający na schłodzeniu części zamkniętej i (10) etap wydawania produktu z systemu pakowania.
Jak opisano powyżej, maszyna do drukowania i pakowania według ujawnienia obejmuje sekcję drukującą 80 wzory do nadrukowania wzoru na materiale opakowaniowym a oraz sekcję pakującą 90 produkty zapewnioną w dalszej części względem sekcji drukującej 80 wzory, w celu włożenia produktów do materiału opakowaniowego a z nadrukowanym wzorem. Tego typu rozwiązanie pozwala wyeliminować konieczność przygotowywania różnych materiałów opakowaniowych o różnych wzorach oraz zamknięć
PL 232 318 B1 jak również magazynowania materiałów opakowaniowych i zamknięć, pozwala drukować wzór na materiale opakowaniowym w obrębie linii i wkładać produkty do materiału opakowaniowego, a następnie szczelnie zamykać materiał opakowaniowy.
Powyższy opis i rysunki niniejszego ujawnienia są jedynie ilustracją niniejszego ujawnieni a i nie należy ich postrzegać jako ograniczających. Znawcy dostrzegą możliwość wprowadzenia różnych zmian i modyfikacji. Wszelkie tego typu zmiany i modyfikacje objęte są zakresem załączonych zastrzeżeń.

Claims (3)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Maszyna do drukowania i pakowania obejmująca:
    sekcję drukującą wzory skonfigurowaną w taki sposób, aby drukować wzór na materiale opakowaniowym, którym jest worek, korzystnie torba, przy czym wymieniona sekcja drukująca wzory obejmuje drukarkę do drukowania wzoru na worku, korzystnie torbie i urządzenie do suszenia utrwalające wzór wydrukowany przez drukarkę na materiale drukarskim; przy czym sekcja drukująca wzory obejmuje:
    sekcję podającą worek, korzystnie torbę, w której mieści się wiele worków, korzystnie toreb, jeden na drugim; i mechanizm rozdzielający, który rozdziela worki, korzystnie torby ułożone jeden na drugim w sekcji podającej worek, korzystnie torbę, i sekcję pakującą produkt znajdującą się za sekcją drukującą wzory, do umieszczania produktów w worku, korzystnie torbie mającym nadrukowany wzór i szczelnie zamykającą worek, korzystnie torbę, znamienna tym, że sekcja podająca worek (2), korzystnie torbę składa się z przenośnika obejmującego pierwszy wał napędowy (12), pierwszy korpus pierścieniowy (13) obracający się wraz z obrotem pierwszego wału napędowego (12), pierwszą prowadnicę (14) worka, korzystnie torby, (a) wystającą z pierwszego korpusu pierścieniowego (13), drugi wał napędowy (15), drugi korpus pierścieniowy (16) obracający się wraz z obrotem drugiego wału napędowego, drugą prowadnicę (17) worka, korzystnie torby wystającą z drugiego korpusu pierścieniowego (16) i wiele sekcji ładujących worek, korzystnie torbę (a) utworzonych pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą worka, korzystnie torby;
    w której pierwszy (12) i drugi (15) wał napędowy obracają się w tym samym kierunku tak aby worek, korzystnie torba (a), ułożone pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą worka, korzystnie torby były przenoszone; i w której pierwszy (12) i drugi (15) wał napędowy obracają się w kierunkach przeciwnych tak aby odległość pomiędzy pierwszą a drugą prowadnicą worka, korzystnie torby była regulowana.
  2. 2. Maszyna do drukowania i pakowania według zastrzeżenia 1, znamienna tym, że sekcja drukująca (80) wzory obejmuje urządzenie do obróbki powierzchni, poddające obróbce powierzchnię worka, korzystnie torby przed nadrukowaniem wzoru.
  3. 3. Maszyna do drukowania i pakowania według zastrzeżenia 1, znamienna tym, że mechanizm rozdzielający (3) obejmuje co najmniej jedną parę podkładek ssących (60a, 60b) przytrzymujących worek, korzystnie torbę, a para podkładek ssących (60a, 60b) zmienia położenie od stanu poziomego do nachylonego, przytrzymując worek, korzystnie torbę.
PL409425A 2013-09-11 2014-09-08 Maszyna do drukowania i pakowania PL232318B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JPP2013-188022 2013-09-11
JP2013188022A JP6343775B2 (ja) 2013-09-11 2013-09-11 印刷包装装置

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL409425A1 PL409425A1 (pl) 2015-03-16
PL232318B1 true PL232318B1 (pl) 2019-06-28

Family

ID=52573767

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL409425A PL232318B1 (pl) 2013-09-11 2014-09-08 Maszyna do drukowania i pakowania

Country Status (4)

Country Link
JP (1) JP6343775B2 (pl)
KR (1) KR102124960B1 (pl)
FR (1) FR3010388B1 (pl)
PL (1) PL232318B1 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP6592650B2 (ja) * 2015-06-08 2019-10-23 ゼネラルパッカー株式会社 包装袋印刷装置およびそれを備えた包装機
JP6582178B2 (ja) * 2015-06-08 2019-10-02 ゼネラルパッカー株式会社 包装袋印刷装置およびそれを備えた包装機
JP6552947B2 (ja) 2015-11-26 2019-07-31 東洋自動機株式会社 包装機及び包装方法
JP7207068B2 (ja) 2019-03-27 2023-01-18 日本製鉄株式会社 絶縁性被膜を有する被溶接物の抵抗溶接方法

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2941799A (en) * 1956-04-30 1960-06-21 Adolf C Reincke Sheet material separator and handling device
JPS5124719B1 (pl) 1971-02-09 1976-07-26
JPS5511878Y2 (pl) * 1975-12-25 1980-03-14
JPH0338813U (pl) * 1989-08-26 1991-04-15
JPH0741742A (ja) * 1993-07-29 1995-02-10 Sekisui Chem Co Ltd 印刷が施された布粘着テープの製造方法
US5433426A (en) * 1994-05-23 1995-07-18 Bond; Irvin D. Apparatus for removing a non-magnetic sheet from a stack of sheets
JP3045641U (ja) * 1997-03-05 1998-02-13 ゼネラルパッカー株式会社 被包装物の詰まり防止装置を備えた充填装置
US6548572B1 (en) * 1999-12-07 2003-04-15 Dupont Canada Inc. Surface printing inks and coatings for use
JP3805160B2 (ja) * 2000-03-01 2006-08-02 株式会社古川製作所 積層袋の供給装置
JP2005219812A (ja) * 2004-01-09 2005-08-18 Nihon Tetra Pak Kk 包装充填機及び包装充填システム
JP4689529B2 (ja) * 2006-05-02 2011-05-25 株式会社飛鳥 オフセットカラー印刷機用の給紙装置及びこれを使用した不織布シートの印刷方法
JPWO2008004667A1 (ja) * 2006-07-06 2009-12-10 株式会社イシダ 包装袋の製造方法及び包装システム
JP2009262974A (ja) * 2008-04-25 2009-11-12 Takushoku Shoji:Kk 米包装用袋及びその米包装用袋製造方法
JP5399224B2 (ja) * 2009-12-11 2014-01-29 東洋自動機株式会社 袋詰め包装機
JP2011245797A (ja) * 2010-05-28 2011-12-08 Takayama Package Kikaku:Kk 印刷部付き包装袋の製造
CA2753719C (en) * 2011-09-29 2020-04-28 Beaver Machine Corporation Vending machine

Also Published As

Publication number Publication date
KR102124960B1 (ko) 2020-06-19
JP2015054702A (ja) 2015-03-23
JP6343775B2 (ja) 2018-06-20
PL409425A1 (pl) 2015-03-16
FR3010388A1 (fr) 2015-03-13
FR3010388B1 (fr) 2018-03-23
KR20150030159A (ko) 2015-03-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP3173342B1 (en) Packaging machine and packaging method
US9139314B2 (en) Packaging bag feeder in packaging machine
JP5695857B2 (ja) ウェットティッシュロールの包装方法並びに装置
PL232318B1 (pl) Maszyna do drukowania i pakowania
US4548018A (en) Apparatus for horizontally forming, filling and sealing film pouch material
US20090126322A1 (en) Method for packaging products in wallet packages
KR102097364B1 (ko) 포장용 봉투 자동 패킹장치
CN104364161A (zh) 包装组件、尤其是纸板箱包装组件
JP2012025419A (ja) 包装工程におけるガセット袋の袋受出方法並びにその装置
US10683123B2 (en) Packaging system
JP2000168743A (ja) 乾電池等の円筒状物品群の包装方法並びに装置
CN108216759B (zh) 容器搬运装置
JP2005138871A (ja) 包装装置
US7032358B2 (en) Device for closing the side ends of a package enclosing one roll or rolls of material in an automatic packaging machine
CN108298133B (zh) 用于传送泡罩包装的方法
JP2002179022A (ja) ケース封入品の自動包装方法および装置
WO2016050775A1 (en) Method and apparatus for making a pack with a printed insert
JP7518354B2 (ja) 物品袋詰装置
KR20180037568A (ko) 자루공급장치
ES2296075T3 (es) Maquina de ambalaje y metodo de embalaje de bandejas.
JP5612944B2 (ja) ガセット袋の封緘方法並びにその装置
JP6667964B2 (ja) 袋内の被包装物の整形方法並びに袋詰め包装方法及び袋詰め包装機
JP2006306585A (ja) 物品移載装置
JP7154196B2 (ja) 袋取出方法及び袋取出装置
JP4563262B2 (ja) 容器への物品装着装置及び物品装着方法