PL196184B1 - Pojazd ze skrzyniami ładunkowymi, w których umieszcza się ładunek - Google Patents

Pojazd ze skrzyniami ładunkowymi, w których umieszcza się ładunek

Info

Publication number
PL196184B1
PL196184B1 PL346009A PL34600999A PL196184B1 PL 196184 B1 PL196184 B1 PL 196184B1 PL 346009 A PL346009 A PL 346009A PL 34600999 A PL34600999 A PL 34600999A PL 196184 B1 PL196184 B1 PL 196184B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
vehicle
boxes
load
lifting devices
bottoms
Prior art date
Application number
PL346009A
Other languages
English (en)
Other versions
PL346009A1 (en
Inventor
Walter Hurler
Original Assignee
Walter Hurler
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Walter Hurler filed Critical Walter Hurler
Publication of PL346009A1 publication Critical patent/PL346009A1/xx
Publication of PL196184B1 publication Critical patent/PL196184B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60PVEHICLES ADAPTED FOR LOAD TRANSPORTATION OR TO TRANSPORT, TO CARRY, OR TO COMPRISE SPECIAL LOADS OR OBJECTS
    • B60P1/00Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading
    • B60P1/02Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading with parallel up-and-down movement of load supporting or containing element

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)

Abstract

1. Pojazd (1) ze skrzyniami ladunkowymi (2), w których umieszcza sie ladunek, przynajmniej jedna czesc skrzyn ladunkowych (2) moze byc unoszona lub opuszczana w kierunku pionowym za pomoca urzadzen podnoszacych (3) umieszczonych na srod- kowej ramie (5) przebiegajacej w podluznym kierun- ku pojazdu, skrzynie (2) rozladowuje sie na poziomie gruntu w dolnym polozeniu (B), znamienny tym, ze przynajmniej jedna ze skrzyn (2) mozna ustawiac w przynajmniej trzech polozeniach (A, B, C) za po- moca urzadzen podnoszacych (3) umieszczonych na skrzyniach (2), patrzac w kierunku podluznym pojaz- du, najwieksza czesc przestrzeni ponad srodkowa rama (5) sluzy jako dodatkowa powierzchnia ladun- kowa w górnym polozeniu (A) spodów (14) skrzyn (2) ustawionych na tej samej wysokosci co dodatkowa powierzchnia (15), normalne polozenie jazdy (C) wystepuje pomiedzy górnym i dolnym polozeniem (A, B), pojazd (1) mozna równiez prowadzic w gór- nym polozeniu (A). PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy pojazdu ze skrzyniami ładunkowymi, w których umieszcza się ładunek, przynajmniej jedna część skrzyń ładunkowych może być unoszona lub opuszczana w kierunku pionowym za pomocą urządzeń podnoszących umieszczonych na środkowej ramie przebiegającej w podłużnym kierunku pojazdu, w dolnym położeniu skrzynie ładunkowe można rozładowywać na poziomie gruntu.
Typowy pojazd z nadwoziem opisano w EP 07 33 003 B1. Nie jest tu jednakże możliwy załadunek obu skrzyń ładunkowych bez konieczności zawrócenia pojazdu na rampie załadowczej.
Podobne urządzenie opisano w US 3,666,130. Również i w tym przypadku nie jest możliwy załadunek towaru z jednej strony pojazdu do drugiej.
Pojazd, w którym dwie skrzynie ładunkowe opuszcza się siłownikami hydraulicznymi lub pneumatycznymi z położenia jazdy do poziomu gruntu dla rozładunku opisano również w FR 2,504,465. Mechanizm umieszczono tu ponad środkową ramą w sposób porównywalny z dwoma powyższymi opisami; i w tym przypadku nie jest możliwy załadunek na wskroś, ponieważ przestrzeń ponad środkową ramą zajmuje mechanizm i elementy wzmacniające.
W DE 08 263 U1 opisano pojazd, w którym skrzynie ładunkowe opuszcza się dla rozładowania do poziomu gruntu za pomocą urządzeń podnoszących na środkowej ramie. Nadwozie połączone tu ze skrzyniami ładunkowymi przemieszczają się wspólnie. I w tym przypadku wadą jest brak możliwości załadunku na wskroś, ponieważ skrzynie ładunkowe zamocowano w położeniu jazdy za pomocą naroży usztywniających i nie jest możliwe uniesienie skrzyń do położenia jazdy. Kolejną wadą jest sztywność powierzchni ładunkowej ponad środkową ramą. Z powodu przemieszczenia konstrukcji dachowej wraz ze skrzyniami ładunkowymi powierzchnia ładunkowa może być wykorzystana tylko na bardzo małej części jej wysokości, ponieważ dach pojazdu zaczepia o umieszczony ładunek.
EP 0818 351 A, DE 298 07 108 U1 i US 4,708,572 A opisują nadwozia, w których części powierzchni ładunkowej pojazdu ustawia się poprzecznie przy pojeździe za pomocą mechanizmów dźwigniowych itp., z równoczesnym lub późniejszym opuszczeniem. W wyniku poprzecznego ruchu, w niekorzystny sposób, elementy uruchamiające stają się po pierwsze, bardzo skomplikowane i tym samym podatne na uszkodzenia oraz ciężkie, a po drugie, potrzebna jest duża poprzeczna przestrzeń dla rozładunku artykułów z pojazdu.
W odniesieniu do dalszych istniejących rozwiązań można również wymienić JP 58 180328A, gdzie przedstawiono powierzchnię ładunkową, której część opuszcza się w układzie nożycowym. Jednakże i tu, w konsekwencji takiej konstrukcji, nie występuje opuszczenie do poziomu gruntu, przez co rozładunek pojazdu będzie ułatwiony tylko częściowo.
Celem obecnego wynalazku będzie dostarczenie pojazdu, w którym, skrzynie ładunkowe mogą być unoszone oraz opuszczane, i równocześnie możliwy będzie załadunek towaru na wskroś z jednej strony pojazdu do drugiej, a także możliwe będzie przenoszenie na całej szerokości pojazdu ładunków wystających poprzecznie.
Zgodnie z wynalazkiem cel ten osiągnięto poprzez to, że przynajmniej jedna ze skrzyń ładunkowych może być ustawiona w przynajmniej trzech położeniach za pomocą urządzeń podnoszących w taki sposób rozmieszczonych na skrzyniach ładunkowych, patrząc w kierunku podłużnym pojazdu, że przynajmniej większa w przybliżeniu część przestrzeni ponad środkową ramą będzie dostępna jako dodatkowa powierzchnia ładunkowa, w górnym położeniu spody skrzyń ładunkowych znajdują się na tej samej wysokości, co dodatkowa powierzchnia ładunkowa, zwykle położenie jazdy występuję pomiędzy położeniem górnym i dolnym, a pojazd może być również prowadzony ze skrzyniami ustawionymi w górnym położeniu.
Układ urządzeń podnoszących według wynalazku pozwala wprowadzić dodatkową sztywną powierzchnię ładunkową na środkowej ramie pojazdu, umożliwiając w ten sposób załadunek towaru z prawej strony pojazdu do lewej ponad tą powierzchnią ładunkową.
Jest korzystne w tym przypadku, aby skrzynie ładunkowe można ustawiać w przynajmniej trzech położeniach za pomocą urządzeń podnoszących; w dolnym położeniu skrzynie można rozładowywać na poziomie gruntu, normalne położenie jazdy występuję pomiędzy położeniem górnym i dolnym, a pojazd można prowadzić również ze skrzyniami w górnym położeniu. Oprócz znanych zalet typowego pojazdu uzyskuje się tę zaletę, że dzięki możliwości jazdy ze skrzyniami w górnym położeniu można transportować masowe towary pokrywające obie skrzynie i dodatkową powierzchnię ponad środkową ramą.
PL 196 184 B1
W górnym położeniu spody skrzyń znajdują się na tej samej wysokości, co dodatkowa powierzchnia ładunkowa, co w szczególnie korzystnym układzie równocześnie odpowiada wysokości rampy. Wysokość rampy oznacza tu wysokość typowej rampy załadowczej, zwłaszcza stosowanej dla załadunku ciężkich samochodów ciężarowych.
W korzystnym ulepszeniu wynalazku można zastosować urządzenia podnoszące umieszczone na krawędzi bądź w przednim i/lub tylnym regionie końcowym skrzyni ładunkowej na środkowej ramie.
Tworzy to jeszcze korzystniejszy układ urządzeń podnoszących, które nie będą kolidować podczas załadunku towarów na wskroś.
W następnym korzystnym przykładzie każde z urządzeń podnoszących może posiadać przynajmniej jedno jarzmo przebiegające poprzecznie do podłużnego kierunku pojazdu, z jarzmem poprzecznym połączono spody skrzyń ładunkowych za pomocą prętów ściągających.
Dzięki zawieszeniu skrzyń ładunkowych na poprzecznym jarzmie skrzynie można unosić i opuszczać w bardzo korzystny sposób. Oprócz prętów ściągających i urządzeń podnoszących powierzchnia ładunkowa nie zawiera innych przeszkód.
Skrzynie ładunkowe mogą posiadać poprzeczne i tylne ściany na zewnątrz pojazdu; ściany te mocuje się przynajmniej w jednym położeniu wystającym w górę prostopadle od spodu skrzyni, i w jednym położeniu wystającym pionowo w dół.
Umożliwia to opuszczenie ścian w dół i zamocowanie, gdy skrzynie ładunkowe znajdują się w górnym położeniu. Opuszczone w dół ściany chronią przed wjechaniem samochodu osobowego pod spód konstrukcji nadwozia pojazdu.
Dalsze zalety, udoskonalenia i odmiany wynalazku opisane w zastrzeżeniach zależnych przedstawiono w przykładach podanych poniżej w odniesieniu do rysunków, gdzie:
fig. 1 przedstawia pojazd ze skrzyniami ładunkowymi dla umieszczenia ładunku, w rzucie z boku;
fig. 2 - przekrój II-II według fig. 1, w sposób schematyczny;
fig. 3 - nadwozie pojazdu w górnym położeniu skrzyń ładunkowych, schematycznie w przekroju
III-III według fig. 1;
fig. 4 - nadwozie pojazdu w dolnym położeniu skrzyń ładunkowych, schematycznie w przekroju III-III według fig. 1, fig. 5 - nadwozie pojazdu w środkowym położeniu skrzyń ładunkowych, schematycznie w przekroju III-III według fig. 1;
fig. 6 - alternatywną wersję nadwozia pojazdu, schematycznie w przekroju III-III według fig. 1; fig. 7 - szczegół VII według fig. 6.
Przykład wykonania
Na fig. 1 przedstawiono pojazd 1 ze skrzyniami ładunkowymi 2 i urządzeniami podnoszącymi 3, na przykład hydraulicznymi i/lub pneumatycznymi siłownikami zdolnymi do wydłużania się w wielostopniowy sposób. Tylna konstrukcja 4 nie jest tu pokazana w sposób bardziej szczegółowy, i może być wykonana przykładowo zgodnie z EP 0 733 003 B1.
Urządzenia podnoszące 3 są w tym przypadku zamocowane na środkowej ramie 5 pojazdu 1, a wał Cardana 6 służący do napędu pojazdu przebiega pod ramą środkową 5. Ponad skrzyniami ładunkowymi 2 występuje konstrukcja dachowa 7 składająca się z dachu 8, ścian działowych 9, dźwigarów 10 i ścian bocznych 11 (widocznych tylko na fig. 3 do 6). W górnym końcu urządzeń podnoszących 3 poniżej sztywnej konstrukcji dachowej 7 widoczne jest w każdym przypadku poprzeczne jarzmo 12.
Na fig. 2 przedstawiono w schematycznym przekroju cześć nadwozia pojazdu 1 bez dachu 8. Na środkowej ramie 5 widoczne są dźwigary 10 konstrukcji dachowej 7 oraz dwie ściany działowe 9. Ponadto, na środkowej ramie 5 zamontowano urządzenia podnoszące 3, a na każdym z nich umieszczono poprzeczne jarzmo 12. Obok środkowej ramy 5 występują spody 14 skrzyń ładunkowych 2, spody łączą się z poprzecznymi jarzmami 12 za pomocą prętów ściągających 13. A zatem, za pomocą urządzeń podnoszących 3 spody 14 skrzyń ładunkowych 2 mogą być unoszone i opuszczane w kierunku pionowym poprzez poprzeczne jarzma 12 i pręty ściągające 13. Jak pokazano w rzucie z góry, bezpośrednio powyżej środkowej ramy 5 widoczna jest dodatkowa powierzchnia ładunkowa 15.
W tym przypadku urządzenia podnoszące 3 rozmieszczono na skrzyniach ładunkowych 2 w sposób umożliwiający załadunek na wskroś z jednej skrzyni ładunkowej 2 do drugiej skrzyni ładunkowej 2 ponad dodatkową powierzchnią ładunkową 15. Urządzenia podnoszące 3 umieszczono na krawędzi patrząc w kierunku podłużnym pojazdu, w przednim i tylnym regionie skrzyni ładunkowej 2.
W przykładzie na fig. 3 do 6 pokazano dwie skrzynie ładunkowe 2 mające tę samą szerokość co sztywna powierzchnia ładunkowa 15 umieszczona ponad środkową ramą 5 pojazdu 1. Na fig. 6
PL 196 184 B1 pokazano alternatywne rozwiązanie, gdzie skrzynie ładunkowe 2 mają maksymalną szerokość, a dodatkowa powierzchnia ładunkowa 15 jest odpowiednio węższa.
Gdy skrzynie ładunkowe 2 znajdują się w górnym położeniu A pokazanym na fig. 3, górne krawędzie spodów 14 skrzyń 2 leżą na wysokości sztywnej powierzchni 15 ponad środkową ramą 5. W położeniu A możliwy jest załadunek towaru 16 na wskroś z jednej strony pojazdu 1, ładunek 16 zaznaczono tu linią konturową przedstawiającą dostępne handlowo trzy toczne kontenery 16.
Dzięki możliwości załadunku towaru 16 na wskroś z jednej strony pojazdu 1 nie występuje tu konieczność manewrowania pojazdem po załadunku do połowy, w celu ustawienia jego niezaładowanej strony do rampy załadowczej.
Normalnie, podczas prowadzenia pojazdu 1 skrzynie ładunkowe 2 opuszcza się do położenia C (pokazanego na fig. 5) znajdującego się poniżej położenia A. Możliwe jest prowadzenie pojazdu w położeniu A. W tym przypadku tylne ściany 17 zamontowane po prawej i lewej stronie z zewnątrz pojazdu mogą służyć jako zabezpieczenie przed wjechaniem pod spód nadwozia. W tym celu, jak pokazano, tylne ściany 17 opuszcza się w dół i tam mocuje.
Boczne ściany 11 nadwozia pojazdu zaprojektowano w znany sposób jako rolety 11, i gdy skrzynie ładunkowe 2 znajdują się w górnym położeniu A, sięgają aż do spodów 14 skrzyń.
Na fig. 4 pokazano dolne położenie skrzyń ładunkowych 2, przewidziane dla rozładunku towaru bez rampy załadowczej, i w którym towar 16 można rozładować na poziomie gruntu. W tym przypadku tylne ściany 17 służą jako przejście od skrzyni ładunkowej 2 do gruntu 18 otoczenia. W celu rozładunku towaru 16 podpartego na powierzchni ładunkowej 15 umieszczonej ponad środkową ramą 5 skrzynie ładunkowe 2 po rozładunku najpierw należy sprowadzić do górnego położenia A. Towar 16 na środkowej powierzchni ładunkowej 15 może być następnie przesunięty do jednej ze skrzyń ładunkowych 2. Towar 16 można rozładować ze skrzyń 2 na poziomie gruntu, po ich ponownym opuszczeniu do położenia B.
Położenie C skrzyń ładunkowych 2 zwykle zajmowane podczas jazdy pokazano na fig. 5. W wyniku niskiego umieszczenia skrzyń ładunkowych 2 w położeniu C nie występuje potrzeba zabezpieczenia przed wjechaniem pod spód nadwozia, w związku z czym tylne ściany 17 spełniają swe zasadnicze przeznaczenie i położeniu złożonym do góry ściany 17 zamykają poprzeczny odstęp pomiędzy najniższym możliwym położeniem roletowych płyt 11 i spodów 14 skrzyń ładunkowych 2.
Ponieważ środek ciężkości całego układu leży znacznie niżej w porównaniu z położeniem A, środkowe położenie C bardzo korzystnie wpływa na zachowanie się pojazdu 1 podczas jazdy. Powinno ono zatem być wybierane dla prowadzenia pojazdu, gdy tylko pozwalają na to wymiary ładunku 16.
Na fig. 6 przedstawiono alternatywną wersję pojazdu 1 do znanej z poprzednich figur, spody 14 skrzyń ładunkowych 2 dobrano do wersji maksymalnej możliwej szerokości. Powierzchnia ładunkowa 15 pozostająca ponad środkową ramą 5 ma szerokość tylko absolutnie niezbędną dla uniknięcia uszkodzenia środkowej ramy 5 podczas opuszczania skrzyń ładunkowych 2.
Na fig. 7 pokazano w powiększeniu szczegół VII według fig. 6. Można tu zauważyć, że w każdej skrzyni ruchomą część wykonano jako metalową płytę 19 wychylnie połączoną ze spodami 14 skrzyń ładunkowych 2. Gdy skrzynia ładunkowa 2 znajduje się w położeniu A metalowa 19 płyta może być ustawiona na połączeniu 20 pomiędzy spodem 14 skrzyni ładunkowej 2 i dodatkową powierzchnią ładunkową 15. Podczas załadunku pojazdu 1 metalowa płyta 19 umożliwia na przykład jazdę wózkami widłowymi ponad połączeniem 20. Przed opuszczeniem skrzyń ładunkowych 2 z górnego położenia A metalowe płyty 19 należy ustawić pionowo w kierunku górnym płyt 19' i zamocować. Ładunek 16 nie wystaje poprzecznie poza spody 14 skrzyń 2, w wyniku czego gdy skrzynie 2 opuszcza się z położenia A lub ponownie podnosi do położenia A, część środkowej ramy 5 lub dodatkowa powierzchnia ładunkowa 15 będą uszkadzane przez ładunek 16.
W przykładzie wykonania na fig. 6 możliwe i praktyczne będzie zamontowanie metalowych płyt 19 na spodach 14 skrzyń ładunkowych 2, co również dotyczy wszystkich innych wersji pojazdu 1. Choć na fig. 3 do 6 metalowa płyta 19 nie jest widoczna, nawet i tu spody 14 skrzyń ładunkowych 2 zaopatrzono w każdym przypadku w korzystne płyty metalowe 19.
Możliwe będzie wprowadzenie w konstrukcji pojazdu 1 następnych wersji, zwłaszcza w odniesieniu do szerokości skrzyń ładunkowych 2 oraz dodatkowej powierzchni ładunkowej 15, przez co nadwozie pojazdu 1 zostanie dostosowane do wymogów określonych przeznaczeniem i przewidzianym ładunkiem 16.

Claims (9)

1. Pojazd (1) ze skrzyniami ładunkowymi (2), w których umieszcza się ładunek, przynajmniej jedna część skrzyń ładunkowych (2) może być unoszona lub opuszczana w kierunku pionowym za pomocą urządzeń podnoszących (3) umieszczonych na środkowej ramie (5) przebiegającej w podłużnym kierunku pojazdu, skrzynie (2) rozładowuje się na poziomie gruntu w dolnym położeniu (B), znamienny tym, że przynajmniej jedną ze skrzyń (2) można ustawiać w przynajmniej trzech położeniach (A, B, C) za pomocą urządzeń podnoszących (3) umieszczonych na skrzyniach (2), patrząc w kierunku podłużnym pojazdu, największa część przestrzeni ponad środkową ramą (5) służy jako dodatkowa powierzchnia ładunkowa w górnym położeniu (A) spodów (14) skrzyń (2) ustawionych na tej samej wysokości co dodatkowa powierzchnia (15), normalne położenie jazdy (C) występuje pomiędzy górnym i dolnym położeniem (A, B), pojazd (1) można również prowadzić w górnym położeniu (A).
2. Pojazd według zastrz. 1, znamienny tym, że w górnym położeniu (A) spody (14) skrzyń (2) spoczywają na wysokości rampy.
3. Pojazd według zastrz. 1 lub 2, znamienny tym, że urządzenia podnoszące (3) umieszczono w przednim i tylnym regionie skrzyń ładunkowych (2) na środkowej ramie (5).
4. Pojazd według zastrz. 1, 2 lub 3, znamienny tym, że każde z urządzeń podnoszących (3) posiada przynajmniej jedno poprzeczne jarzmo (12) przebiegające poprzecznie do podłużnego kierunku pojazdu i połączone przynajmniej z jedną skrzynią ładunkową (2).
5. Pojazd według zastrz. 1 do 4, znamienny tym, że przynajmniej jedna skrzynia ładunkowa (2) posiada pręty ściągające (13) pomiędzy spodem (14) skrzyni (2) i jednym z poprzecznych jarzm (12).
6. Pojazd według dowolnego z zastrz. 1 do 5, znamienny tym, że skrzynie ładunkowe (2) posiadają tylne ściany (17) przynajmniej w niektórych regionach zewnętrznej strony pojazdu (1), tylne ściany (17) można zamocować w przynajmniej jednym położeniu skierowanym w górę w przybliżeniu prostopadle do spodów (14) skrzyni (2) i w jednym położeniu skierowanym w dół prostopadle do spodu (14) skrzyni (2).
7. Pojazd według dowolnego z zastrz. 4 do 6, znamienny tym, że spody (14) skrzyń ładunkowych (2) mają na boku zwróconym do środkowej ramy (5) pojazdu (1) ruchome części (19), które w górnym położeniu (A) skrzyń (2) opierają się na połączeniu (20) pomiędzy skrzynią (2) i dodatkową powierzchnią (15), i które we wszystkich innych położeniach (B, C) skrzyń (2) można zamocować w ustawieniu skierowanym do góry.
8. Pojazd według dowolnego z zastrz. 1 do 7, znamienny tym, że przynajmniej jedna z prawych skrzyń ładunkowych (2) i jedna z lewych skrzyń ładunkowych (2) mają taką samą szerokość poprzeczną do podłużnego kierunku pojazdu, a dodatkowa powierzchnia ładunkowa (15) również ma tę szerokość.
9. Pojazd według dowolnego z zastrz. 1 do 7, znamienny tym, że przynajmniej jedna z prawych skrzyń ładunkowych (2) i jedna z lewych skrzyń ładunkowych (2) mają te samą szerokość poprzeczną do podłużnego kierunku pojazdu, dodatkowa powierzchnia ładunkowa (15) ma szerokość potrzebną jedynie dla w przybliżeniu całkowitego pokrycia środkowej ramy (5) pojazdu (1).
PL346009A 1998-08-05 1999-08-04 Pojazd ze skrzyniami ładunkowymi, w których umieszcza się ładunek PL196184B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29813993U DE29813993U1 (de) 1998-08-05 1998-08-05 Fahrzeug mit Ladeboxen zur Aufnahme von Ladegut
PCT/EP1999/005653 WO2000007843A1 (de) 1998-08-05 1999-08-04 Fahrzeug mit ladeboxen zur aufnahme von ladegut

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL346009A1 PL346009A1 (en) 2002-01-14
PL196184B1 true PL196184B1 (pl) 2007-12-31

Family

ID=8060874

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL346009A PL196184B1 (pl) 1998-08-05 1999-08-04 Pojazd ze skrzyniami ładunkowymi, w których umieszcza się ładunek

Country Status (15)

Country Link
US (1) US6464446B1 (pl)
EP (1) EP1100696B1 (pl)
JP (1) JP2002522283A (pl)
KR (1) KR100610583B1 (pl)
AT (1) ATE229896T1 (pl)
AU (1) AU748381B2 (pl)
CA (1) CA2339471C (pl)
CZ (1) CZ296917B6 (pl)
DE (2) DE29813993U1 (pl)
DK (1) DK1100696T3 (pl)
ES (1) ES2190238T3 (pl)
HU (1) HU224203B1 (pl)
PL (1) PL196184B1 (pl)
TR (1) TR200100384T2 (pl)
WO (1) WO2000007843A1 (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2284663T3 (es) * 2000-02-21 2007-11-16 Middlegate Marketing Limited Mejoras en y relacionadas con procedimientos y aparatos para cargar un remolque.
DE10252682A1 (de) 2002-11-13 2004-05-27 Walter Hurler Fahrzeug mit Ladeboxen oder Ladeflächen
US20050235819A1 (en) * 2004-04-13 2005-10-27 Science Applications International Corporation Modular structure
KR101057099B1 (ko) 2009-03-20 2011-08-17 고인순 적재함 리프트
US9555731B2 (en) * 2014-02-28 2017-01-31 GM Global Technology Operations LLC Truck body with rapid load/unload cargo pods
KR20160017392A (ko) 2014-08-05 2016-02-16 정재화 화물차량의 2단 적재장치
US9283834B1 (en) * 2015-02-20 2016-03-15 Johnny Michel Khoury Customized vehicle shielding system
JP6533421B2 (ja) * 2015-06-23 2019-06-19 東洋精器工業株式会社 作業車
WO2019161891A1 (en) * 2018-02-21 2019-08-29 Volvo Truck Corporation A chassis assembly for a delivery vehicle
CN113173115B (zh) * 2021-03-30 2023-05-09 安徽华信电动科技股份有限公司 一种用于交通运输的物料小车

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2714735A (en) * 1949-06-08 1955-08-09 Margaret Redick Pennington Adjustable loading ramp
US3666130A (en) 1969-04-14 1972-05-30 Charles J Ellerd Power driven articulated container transporting device
US4302145A (en) * 1979-11-19 1981-11-24 The Peelle Company Automatic drawbridge for elevator
FR2504465A1 (fr) 1981-04-28 1982-10-29 Utilisation Ration Gaz Vehicule de transport a plateaux mobiles, notamment pour bouteilles de gaz
JPS58180328A (ja) 1982-04-15 1983-10-21 Kubota Ltd 運搬車
DE8526052U1 (de) * 1985-09-12 1985-12-12 Kölker, Carl Wilhelm, Baar Kraftfahrzeug zur Getränkeauslieferung
IT9005164A1 (it) * 1990-05-03 1991-11-04 Carrozzeria Pezzaioli Snc Di Pezzaioli Giorgio Ed Autocarro con attrezzatura per il trasporto di casse, di colli, merci o materiali vari
GB9309583D0 (en) * 1993-05-10 1993-06-23 Aveling Barford Machines Plc Improvements in and relating to load transport vehicles and containers
DE4341906C2 (de) * 1993-12-09 1997-02-20 Josef Paul Nutzfahrzeug, insb. Getränkefahrzeug, mit tiefliegender und absenkbarer Ladepritsche
DE9420587U1 (de) * 1993-12-21 1995-09-07 Hoenersch Klaus Fahrzeug mit einem Aufbau
EP0818351A1 (en) 1996-07-12 1998-01-14 Poul Erik Hansen A platform lorry with a lowerable floor section
US5848870A (en) * 1997-04-15 1998-12-15 Smith Transportation Equipment, Inc. Single person catering vehicle
DE19726065A1 (de) 1997-06-19 1998-12-24 Guggenmos Karosserie Und Fahrz Vorrichtung zum Be- und Entladen eines Fahrzeugs

Also Published As

Publication number Publication date
HUP0103115A3 (en) 2002-02-28
TR200100384T2 (tr) 2001-07-23
DE29813993U1 (de) 1998-10-08
WO2000007843A1 (de) 2000-02-17
DE59903850D1 (de) 2003-01-30
DK1100696T3 (da) 2003-04-14
KR20010072274A (ko) 2001-07-31
CZ2001429A3 (cs) 2002-03-13
EP1100696A1 (de) 2001-05-23
ES2190238T3 (es) 2003-07-16
US6464446B1 (en) 2002-10-15
CA2339471A1 (en) 2000-02-17
HUP0103115A2 (hu) 2001-12-28
CZ296917B6 (cs) 2006-07-12
CA2339471C (en) 2009-04-07
JP2002522283A (ja) 2002-07-23
EP1100696B1 (de) 2002-12-18
ATE229896T1 (de) 2003-01-15
HU224203B1 (hu) 2005-06-28
KR100610583B1 (ko) 2006-08-09
AU748381B2 (en) 2002-06-06
PL346009A1 (en) 2002-01-14
AU5419899A (en) 2000-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4801229A (en) Transportation container
US7306291B2 (en) Monolithic dual-purpose trailer
EP0278558B1 (en) Road transport vehicle suitable for two separate loads
TWI381959B (zh) Flap-shaped containers for the conveyance of plate-like goods and trailers carrying them
RU2141905C1 (ru) Автомобиль с кузовом
PL196184B1 (pl) Pojazd ze skrzyniami ładunkowymi, w których umieszcza się ładunek
PL196056B1 (pl) Pojazd transportowy do przewozu przedmiotów o dużych rozmiarach, zwłaszcza niskopodłogowy i zespół złożony z takich pojazdów
US11208026B2 (en) Convertible vehicle for goods transportation
US20020009344A1 (en) Vehicle transportation module
EP1174367A1 (en) Pallet
US6416264B2 (en) Vehicle transportation module
EP0808780A1 (en) Containing and transporting device with internal lift, particularly for shipment of motor cars
US6174022B1 (en) Elongated cargo opening in cargo van side wall
SK115093A3 (en) Supporting vehicle for combined goods traffic
EP0928753B1 (en) Goods storage area
KR200427799Y1 (ko) 선적용 승용차 컨테이너
JPH072099A (ja) 自動車の輸送システム
KR200254050Y1 (ko) 덤프트럭용 적재함
SE517462E (sv) Surrningssystem för surrning av gods i lastbilsskåp
GB2293597A (en) Container Construction
KR19980031881U (ko) 박스형 화물자동차용 적재함 플로어 구조

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140804